(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat

Apteka Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego, w której osoby uprawnione świadczą usługi farmaceutyczne w oparciu o obowiązujące Prawo Farmaceutyczne GMP(Good Manufacturing Practice) i wytyczne inspekcji farmaceutycznej PIC/S.

Oddziały tutejszego Szpitala zaopatrywane są przez Aptekę w produkty lecznicze i wyroby medyczne oraz przygotowywane są leki w dawkach dziennych w tym leki cytostatyczne od 2005 roku utworzona została Pracownia Rozpuszczania Cytostatyków.

Wszystkie czynności wykonywane są zgodnie z wcześniej utworzonymi procedurami, a odpowiednie pomieszczenia przystosowane są do rodzaju przeprowadzanych działań. Pomieszczenia są rozmieszczone i zaprojektowane w taki sposób, aby wyznaczone zadania wykonywać w sposób jak najbardziej poprawny oraz aby zminimalizować wpływ niepożądanych czynników na jakość produkcji.

W Aptece Szpitalnej zatrudnionych jest 16 pracowników z wyższym wykształceniem w dziedzinie farmacji (dr n. farm. – 1 osoba, mgr farm. – 15 osób) oraz 5 pracowników z wykształceniem technika farmacji, księgowa i 4 osoby pomocy aptecznej.

Apteka uczestniczy w Badaniach Klinicznych przeprowadzanych na terenie Szpitala.

 

Kierownik Apteki

Please specify image url
Elżbieta Chojecka, mgr farm.
Kierownik Apteki

Kontakt

Tel. 618850645
Tel. Fax 618850647