(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat

Oddział Chemioterapii z Izbą Przyjęć

Na Oddziale prowadzone jest szeroko rozumiane leczenie systemowe nowotworów: chemioterapia, hormonoterapia, immunoterapia oraz tak zwane leczenie ukierunkowane molekularnie.
U pacjentów wymagających skojarzenia kilku metod leczenia, na przykład radio-chemioterapii czy leczenia uzupełniającego zabieg chirurgiczny prowadzona jest terapia kompleksowa we współpracy z innymi jednostkami szpitala.

Oddział dysponuje 33 łóżkami, co zapewnia możliwość prowadzenia chemioterapii w trybie stacjonarnym. Podejmowane są wysiłki w celu maksymalnego skrócenia czasu pobytu na Oddziale, a gdy jest to możliwe, prowadzone jest leczenie w trybie jednodniowym.
W ramach programów lekowych NFZ zapewniamy pacjentom dostęp do nowoczesnej standardowej terapii onkologicznej, a dzięki prowadzonym na Oddziale badaniom klinicznym stwarzana jest szansa leczenia najnowszymi preparatami, niedostępnymi w warunkach standardowych.

Wysoko wykwalifikowana kadra, zarówno lekarska jak i pielęgniarska, zapewnia bezpieczeństwo i zgodność procesu leczenia z obowiązującymi standardami, a personel sekretarski dba o jego płynność.

Praca Oddziału Chemioterapii jest zintegrowana z działalnością Poradni Chemioterapii, gdzie prowadzi się leczenie systemowe nowotworów w trybie ambulatoryjnym. Poradnia zajmuje się także obserwacją pacjentów po zakończonym leczeniu onkologicznym i zlecaniem niezbędnych badań mających na celu wykluczenie nawrotu choroby nowotworowej.

 

Ordynator Oddziału

Please specify image url
Paweł Rożanowski, dr n.med
p.o. Ordynatora Oddziału Chemioterapii

Dane kontaktowe

Sekretariat Oddziału Chemioterapii

Tel. 618850620
Tel. Fax 618850694
Poniedziałek – piątek, godz. 7.30 – 15.00