(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej Rejestracja online Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat

Oddział Radioterapii Onkologicznej II z Izbą Przyjęć

Oddział Radioterapii II ściśle współpracuje z Zakładem Radioterapii II, Kliniką Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej, Oddziałem Chemioterapii, Zakładem Radiologii i Zakładem Patologii Nowotworów, posiada 20 łóżek w nowoczesnych salach przeznaczonych dla chorych, których stan ogólny, zaawansowanie choroby, schorzenia dodatkowe czy planowane leczenie nie pozwala na prowadzenie terapii w warunkach ambulatoryjnych. O chorych troszczy się wysoko wykwalifikowany zespół medyczny składający się ze specjalistów radioterapii onkologicznej, pielęgniarek onkologicznych oraz psychologów. Zespół oddziału korzysta z konsultacji specjalistów medycyny paliatywnej, chorób wewnętrznych, kardiologii, diabetologii i rehabilitacji.
Oddział Radioterapii II prowadzi głównie interdyscyplinarne leczenie skojarzone nowotworów głowy i szyi we wszystkich lokalizacjach tego obszaru. W trakcie leczenia promieniami wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki radioterapii trójwymiarowej z tzw. modulacją intensywności dawki (IMRT) oraz radioterapii sterowanej obrazem (IGRT), w tym unikalna w Polsce metoda radioterapii spiralnej (Tomoterapia).

Praca Oddziału Radioterapii Onkologicznej II jest zintegrowana z działalnością Poradni Onkologii i Radioterapii. Rejestracja do poradni możliwa jest bez skierowania. W poradni planowane są wszystkie niezbędne badania diagnostyczne przed kwalifikacją do radioterapii i hospitalizacji, a także prowadzona jest pełna opieka i kontrola po zakończonym leczeniu.

 

Ordynator Oddziału

Please specify image url

Kaźmierska Joanna, dr n. med.

Ordynator Oddzialu Radioterapii II i Kierownik Zakładu Radioterapii II

Dane kontaktowe

Sekretariat Zakładu Radioterapii II
Tel. 618850750
Poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 15.00

Sekretariat Oddziału Radioterapii II
Tel. 618850649
Poniedziałek – piątek, godz. 7.00 – 14.30

Poradnia Onkologii i Radioterapii (OR01 i OR02)
Tel. 61 8850754
Poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 15.00