Oddział Radioterapii Onkologicznej II z Izbą Przyjęć

Oddział Radioterapii II ściśle współpracuje z Zakładem Radioterapii II, Kliniką Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej, Oddziałem Chemioterapii, Zakładem Radiologii i Zakładem Patologii Nowotworów, posiada 20 łóżek w nowoczesnych salach przeznaczonych dla chorych, których stan ogólny, zaawansowanie choroby, schorzenia dodatkowe czy planowane leczenie nie pozwala na prowadzenie terapii w warunkach ambulatoryjnych. O chorych troszczy się wysoko wykwalifikowany zespół medyczny składający się ze specjalistów radioterapii onkologicznej, pielęgniarek onkologicznych oraz psychologów. Zespół oddziału korzysta z konsultacji specjalistów medycyny paliatywnej, chorób wewnętrznych, kardiologii, diabetologii i rehabilitacji.
Oddział Radioterapii II prowadzi głównie interdyscyplinarne leczenie skojarzone nowotworów głowy i szyi we wszystkich lokalizacjach tego obszaru. W trakcie leczenia promieniami wykorzystywane są najnowocześniejsze techniki radioterapii trójwymiarowej z tzw. modulacją intensywności dawki (IMRT) oraz radioterapii sterowanej obrazem (IGRT), w tym unikalna w Polsce metoda radioterapii spiralnej (Tomoterapia).

Praca Oddziału Radioterapii Onkologicznej II jest zintegrowana z działalnością Poradni Onkologii i Radioterapii. Rejestracja do poradni możliwa jest bez skierowania. W poradni planowane są wszystkie niezbędne badania diagnostyczne przed kwalifikacją do radioterapii i hospitalizacji, a także prowadzona jest pełna opieka i kontrola po zakończonym leczeniu.

 

Ordynator Oddziału

Please specify image url
Kaźmierska Joanna, dr n. med.
Ordynator Oddzialu Radioterapii II i Kierownik Zakładu Radioterapii II

Dane kontaktowe

Sekretariat Zakładu Radioterapii II
Tel. 618850750
Poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 15.00

Sekretariat Oddziału Radioterapii II
Tel. 618850649
Poniedziałek – piątek, godz. 7.00 – 14.30

Poradnia Onkologii i Radioterapii (OR01 i OR02)
Tel. 61 8850754
Poniedziałek – piątek, godz. 8.00 – 15.00