Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa leków

Numer zamówienia:

/64/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp. na pyt.

Poznań, dnia 2010-06-23

EZ/____4065/1____ 2010



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.


dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 64/2010 LEKI.


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

Pytanie:
- czy zamawiający w pakiecie nr 32 w pozycjach 1,2,3,4,5,6,10,11,13,1,4,15 dopuści płyny infuzyjne w opakowaniu typu worek?
ODPOWIEDŹ: Nie, zamawiający nie wyraża zgody na zaoferowanie płynów infuzyjnych w opakowaniu typu worek. W poniższym uzasadnieniu zamawiający informuje, o zaobserwowanych niedogodnościach, które maja wpływ na bezwzględny wymóg oferowania opakowania typu butelka.
1. Opakowania zewnętrzne pojedynczych worków wykonane są ze sztywnego, z ostrymi brzegami tworzywa, co powoduje wypadki przy pracy w postaci zranień.
2. Ostre końce opakowania zewnętrznego w czasie przechowywania mogą spowodować naruszenie ciągłości innego opakowania i utratę sterylności powierzchni i zawartości worka wewnętrznego.
3. Dodatkowe, sztywne opakowania generują ilość odpadów, co utrudnia gromadzenie i wpływa na zwiększenie kosztów transportu i utylizacji.
4. Płyny w workach wymagają przechowywania w szufladach. Przechowywane w szafach zsuwają się i wypadają każdorazowo przy ich otwieraniu. Obecnie nie mamy szuflad, które można przeznaczyć na płyny w workach. Nie mamy też możliwości zamontowania koszyków w szafach.
5. Worki nie ulegają opróżnieniu do końca. Zawsze zostaje w nich pewna ilość płynu, co w przypadku dodanych do worków leków powoduje to, że pacjent nie otrzymuje pełnej dawki leku.
6. Ściana worka jest cienka i miękka. Przy opisywaniu (np. dodanym lekiem, nazwiskiem pacjenta, itp.) istnieje niebezpieczeństwo naruszenia ciągłości ściany worka i utraty sterylności jego zawartości.



Pytanie:
- czy zamawiający w pakiecie nr 32 w pozycjach 8, 9 dopuści Plasmalyte w takim samym zastosowaniu klinicznym?
ODPOWIEDŹ: tak.

------------------------------------------------------------------------------
Pytanie:
- czy zamawiający dopuszcza w obrębie pakietu nr 28 wydzielenie pozycji 1 i utworzenie odrębnego pakietu w celu zaoferowania równoważnego preparatu Fludarabina Teva koncentrat do sporządzania roztworu w dawce 50 mg?
ODPOWIEDŹ: tak.

------------------------------------------------------------------------------
Pytanie:
- czy zamawiający będzie wymagał zaoferowania przedmiotu zamówienia w pakiecie nr 2 zawartością edytynianu disodu EDTA w celu zapewnienia kompatybilności w trójniku do wlewów z mleczanowym roztworem Ringera i aminoglikozydami.
ODPOWIEDŹ: tak.

Pytanie:
- czy zamawiający będzie wymagał rejestracji we wskazaniach leczenia posocznicy, zapalenia płuc, zakażeń w ginekologii oraz kości i stawów dla przedmiotu zamówienia zaoferowanego w pakiecie nr 2?
ODPOWIEDŹ: tak.
-----------------------------------------------------------------------------------
Poniższe pytania (równe dwom wyżej) zadane przez innego Wykonawcę:

Pytanie:
Pak. 2- czy zamawiający będzie wymagał zaoferowania przedmiotu zamówienia z zawartością edytynianu disodu EDTA w celu zapewnienia kompatybilności w trójniku do wlewów z mleczanowym roztworem Ringera i aminoglikozydami.
ODPOWIEDŹ: tak.

Pytanie:
Pak. 2 - czy zamawiający będzie wymagał rejestracji we wskazaniach leczenia posocznicy, zapalenia płuc, zakażeń w ginekologii oraz kości i stawów dla przedmiotu zamówienia?
ODPOWIEDŹ: tak.



Z poważaniem,
Z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia