Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Numer zamówienia:

/34/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 21.03.2011
EZ/1967/1/ 2011



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.

dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 34/2011 Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii



Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi.


PYTANIE
Czy zamawiający przedłuży termin dostawy z maks 4 dni roboczych od złożenia zamówienia do 7 dni roboczych od złożenia zamówienia?
Jeśli Zamawiający nie wyrazi zgody na powyższe , to proszę o podanie o ile dni Zamawiający może przedłużyć termin dostawy?

ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę terminu dostawy z 4 dni roboczych na 7 dni. Zamawiany sprzęt stanowi ważny element w codziennym funkcjonowaniu szpitala. Z uwagi na powyższe musi zostać zachowana ciągłość dostaw. Wydłużanie okresu dostawy może spowodować braki w magazynie WCO a co za tym idzie niemożność prawidłowej pracy oddziałów.


PYTANIE
1. Paragraf 3 ust. 10 „zakup interwencyjny” Czy Zamawiający zrezygnuje z kary i nie obciąży Wykonawcy różnicą pomiędzy ceną ewentualnego zakupu interwencyjnego sprzętu u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę?

ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę treści załącznika numer 6 do siwz stanowiącego projekt umowy w zakresie § 3 ust. 10 w sposób zaproponowany przez wykonawcę.

Wykonawca podejmując decyzję o złożeniu oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego postępuje w sposób świadomy, kierując się między innymi wymogami zamawiającego odnośnie terminów dostawy objętego zamówieniem publicznym sprzętu, a także konsekwencjami niedotrzymania warunków umowy. Nie podlega wątpliwości, iż niedostarczenie przez wykonawcę objętego zamówieniem publicznym sprzętu spowodować może daleko idące konsekwencje po stronie zamawiającego, w szczególności powstanie szkody. W świetle rodzaju prowadzonej przez zmawiającego działalności istnieje potrzeba starannego zabezpieczenia jego interesów m.in. w postaci możliwości dokonania zakupu interwencyjnego. W takiej sytuacji konieczność zapłacenia wyższej ceny za sprzęt objęty zamówieniem wynikająca z niedotrzymania warunków umowy przez wykonawcę stanowi element poniesionej przez zamawiającego szkody i nie może go obciążać.

PYTANIE
Prosimy o zmianę we wzorze umowy § 6 pkt. 1

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
A. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Sprzętu lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5 % wartości netto niezrealizowanej części umowy, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę treści załącznika numer 6 do siwz stanowiącego projekt umowy w zakresie § 6 ust. 1 pkt c) w sposób zaproponowany przez wykonawcę.

Wykonawca podejmując decyzję o złożeniu oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego postępuje w sposób świadomy, kierując się między innymi wymogami zamawiającego odnośnie terminów dostawy objętego zamówieniem publicznym sprzętu, a także konsekwencjami niedotrzymania warunków umowy. Nie podlega wątpliwości, iż niedostarczenie przez wykonawcę objętego zamówieniem publicznym sprzętu spowodować może daleko idące konsekwencje po stronie zamawiającego, wiążące się w szczególności z powstaniem po jego stronie szkody. W związku z powyższym istnieje konieczność zastrzeżenia kary umownej stanowiącej substytut odszkodowania w wysokości określonej z góry przy zawieraniu umowy. Ponadto powiązanie wysokości kary umownej z wartością netto niezrealizowanej jeszcze części umowy (przy niewielkiej jej wartości) do zanegowania funkcji kary umownej, stanowiącej substytut odszkodowania za niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania, a zarazem będącej instrumentem mającym mobilizować wykonawców do realizowania przyjętych na siebie zobowiązań. Niewątpliwie powiązanie wysokości kary umownej z łączną wartością sprzętu objętego umową stanowi lepsze zabezpieczenie interesów zamawiającego, pozwala nadto na precyzyjne obliczenie wysokości kary umownej, z uwagi na fakt, iż łączna wartość przedmiotowego sprzętu wskazana jest wprost w umowie (§4 ust. 1).
PYTANIE
Pakiet nr 1 poz. 2. „ Pokrowce a przewody”
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydzielenie pozycji 2 z pakietu nr 1 i utworzy nowy pakiet 1a? U możliwi to złożenie konkurencyjnej oferty.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wykreśla pozycje nr 2 z pakietu nr 1. Znalazła się ona omyłkowo w pakiecie.

PYTANIE
Pakiet nr 1 poz. 2. „ Pokrowce a przewody”
Czy Zamawiajacy dopuści również w poz. 2 pokrowiec na przewody o wymiarach 13x 235 cm, spełniający pozostałe wymogi SIWZ?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wykreśla pozycje nr 2 z pakietu nr 1. Znalazła się ona omyłkowo w pakiecie.

PYTANIE
Pakiet nr 8
Poz. 4 Czy Zamawiający dopuści kaniule dożylne w rozmiarach:
0,9 x 25 mm (22G)
1,1 x 31 mm (20G)
1,3 x 45 mm (18G)
1,5 x 45 mm (17G)
1,7 x 50 mm (16G)
Wykonane z materiałów kompatybilnych (poliuretan), posiadające zaświadczenia iż materiał użyty do produkcji poddano testom na kompatybilność biologiczną .Kaniule posiadające 4 paski widoczne w promieniach Rtg oraz port boczny z bezpiecznym korkiem , uniemożliwiającym samoistne otwarcie (lub samo domknięcie) się bez kontroli personelu upoważnionego do przeprowadzania procedury kaniulacji.
Kaniule wyposażone w filtr hydrofobowy, zatrzymujący wypływ krwi poza kaniulę a jednocześnie przepuszczający powietrze, dzięki czemu personel ma możliwość szybszej identyfikacji prawidłowego umiejscowienia kaniuli w żyle co czyni proces kaniulacji znacząco bezpieczniejszy dla pacjenta i redukuje ewentualne powikłania procesu kaniulacji. W bezpiecznym opakowaniu typu folia-papier. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Dostarczony produkt będzie posiadał roczny okres ważności.
ODPOWIEDŹ
Zamawiajacy podtrzymuje wymóg min- 6 pasków, ponieważ w przypadku złamania lub oderwania się części kaniuli łatwiej jest ją zlokalizować.

PYTANIE
Poz.7 Czy Zamawiający dopuści łącznik bezigłowy kompatybilny z końcówką luer i luer-lock, o przepływie max.750 ml/min.- Możliwość podłączenia u pacjenta przez 7 dni lub 200 aktywacji. Łącznik powinien posiadać zastawkę w postaci jednoelementowej, silikonowej podzielnej membrany, osadzonej na plastikowym przeźroczystym konektorze, wnętrze pozbawione części mechanicznych. Dostosowany do użytku z krwią, tłuszczami, alkoholami, chloheksydyną oraz lekami chemioterapeutycznymi. Przestrzeń martwa 0,09 ml, wytrzymały na ciśnienie 30psi/2,1 bar. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza proponowanych łączników bezigłowych ze względu na ich zbyt niską wytrzymałość na ciśnienie 30psi/2,1 bara.
Membrana wytrzymująca ciśnienie płynu iniekcyjnego nie mniejsze niż 17,2 bara jest bezpieczniejsza dla pacjentów w sytuacjach zagrożenia życia, gdy podawany jest płyn z dużą prędkością.
Natomiast w przypadku zabezpieczenia wkłucia dotętniczego ( wysokie ciśnienie krwi) istotna jest wartość ciśnienia zwrotnego nie mniejsze niż 6,7 bara daje gwarancji szczelności membrany.








Z poważaniem,
z-ca dyrektora ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych



inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna




















Pismo przygotował: Sylwia Krzywiak, Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Tel. 061 8850 644

« Powrót do szczegółów zamówienia