Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach

Numer zamówienia:

/55/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 24.05.2011
EZ/3337/2/ 2011



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne:
Dotyczy: przetarg nieograniczony nr 55/2011 Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi.


PYTANIE
Prosimy i modyfikację tabeli A – lista immunoreagentów, oraz tabeli B –lista odczynników, tak aby było możliwe podanie cen oferowanych produktów.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający zamieszcza w załączniku propozycję tabeli A i tabeli B według której można przygotować ofertę.


PYTANIE
Prosimy o modyfikację tabeli A – lista immunoreagentów oraz tabeli B – lista odczynników, tak aby było możliwe podanie cen i ilości testów z jednego opakowania. Pozwoli to Zamawiającemu na dokonanie właściwej oceny co do prawidłowego oszacowania wartości oferty, na którą oprócz ceny składa się także ilość opakowań oferowanych odczynników oraz ilość testów z jednego opakowania.

ODPOWIEDŹ
Zamawiający zamieszcza w załączniku propozycję tabeli A i tabeli B według której można przygotować ofertę. Ceny jednostkowe służyć mają realizacji przedmiotu zamówienia- kontroli zgodności faktur z cenami jednostkowymi zawartymi w ofercie i umowie.


PYTANIE
Dotyczy pkt III SIWZ- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pkt 1. Czy ilość niezbędnych odczynników ma być skalkulowana w taki sposób, aby w przypadku każdego preparatu został wybarwiony w całości skrawek( skrawki )na nim umieszczone oraz czy zadeklarowana ilość odczynników powinna być zgodna ze zużyciem wskazanym w instrukcji obsługi aparatu????
ODPOWIEDŹ
Ilość odczynników powinna być wystarczająca do wykonanie 90.000 badań przy założeniu wykorzystania 200 µl odczynników na skrawek. Wymagana przez Zamawiającego objętość odczynników w przeliczeniu na skrawek została obliczona we wskazany sposób, ponieważ Zamawiający wykonuje badania immunohistochemiczne zarówno z wykorzystaniem aparatów, jak i poza aparatami (ręcznie). Według doświadczenia Zamawiającego ilość odczynników mniejsza niż 200 µl na skrawek może być niewystarczająca na pokrycie badanych skrawków barwionych poza automatem (ręcznie). Cena jednego badania (oznaczenie jednego markera) powinna być stała.

PYTANIE
Dotyczy pkt III SIWZ- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pkt A 2 i 3. W tych punktach zamawiający szczegółowo opisuje skład 2 zestawów detekcyjnych firmy Dako. Są one produkowane w 2 różnych wersjach( pracujących o różnym ph) gdyż firmie Dako nie udało się wyprodukować jednego uniwersalnego systemu detekcyjnego. Co więcej tylko zestawy detekcyjne Dako zawierają w komplecie (jako zestaw) odczynniki do deparafinizacji, bufor do rozcieńczania przeciwciał czy hematoksylinę. U innych potencjalnych dostawców te odczynniki są konfekcjonowane jako osobny produkt. Zamawiający oczekuje również dostawę polimerowych zestawów detekcyjnych, co również jasno wskazuje na firmę Dako jako dostawcę. Obecnie przestarzała technologia polimerowa jest wypierana przez nowoczesne zestawy detekcyjne oparte na technologii mutimerowej. Proponujemy zrezygnowanie ze szczegółowego opisu zestawów detekcyjnych Dako w tym punkcie. Proponowany zapis: Zestawy detekcyjne polimerowe lub multimerowe, bufory oraz materiały zużywalne niezbędne do wykonania zadeklarowanej ilości 90 000 badań.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga dostarczenia zestawów detekcyjnych, immunoreagentów i innych odczynników (rodzaj i ilość zależy od firmy) niezbędnych do wykonania badania immunohistochemicznego od odparafinowania (bez ksylenu) do podbarwienia preparatu hematoksyliną. Zamawiający wymaga, aby aparaty oferowane przez Wykonawców miały możliwość pracy w systemie otwartym – umożliwiającym zastosowanie immunoreagentów różnych producentów, posiadającym możliwość opracowania metody IMH przez pracowników pracowni i oznaczenie markerów poza automatem. Zamawiający dopuszcza zestawy detekcyjne polimerowe lub multimerowe. Dla niektórych markerów (Zamawiający nabywa immunoreagenty od różnych dostawców) w celu ustalenia optymalnych warunków barwienia przez pracowników pracowni IMH wymagane jest wykonanie barwienia przy użyciu buforów o różnych pH. Zamawiający wymaga potwierdzenia przez oferenta, że zastosowany jeden uniwersalny system detekcyjny pozwoli na wykonanie prawidłowego barwienia IMH z użyciem różnych przeciwciał (różnych producentów).

PYTANIE
Dotyczy pkt III SIWZ- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pkt A 5. Prosimy o odpowiedź, co i w jakiej ilości Zamawiający uważa za „Inne odczynniki i drobny sprzęt laboratoryjny (np. probówki) niezbędne do wykonania badań immunohistochemicznych na dostarczonych aparatach „.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga dostarczenia niezbędnych odczynników i sprzętu do wykonania 90.000 badań immunohistochemicznych. Rodzaj odczynników i sprzętu niezbędnych do wykonania badań zależy od producenta oraz konkretnego modelu aparatu. Zamawiający wymaga dostarczenia przez Wykonawców wszystkich odczynników i materiałów zużywalnych w szczególności np.: probówek, pojemników do przygotowania przeciwciał stężonych, w tym pochodzących od innych producentów przeznaczonych do użycia w aparatach oferowanych przez Wykonawców, w ilości pozwalającej na wykonanie 90.000 badań immunohistochemicznych na aparatach i poza aparatami (ręcznie) bez obciążania Zamawiającego dodatkowymi kosztami.

PYTANIE
Dotyczy pkt III SIWZ - Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pkt.B . Prosimy o odpowiedź co Zamawiający miał na myśli w stwierdzeniu: ”między innymi do oznaczenia kilku markerów na jednym rozmazie cytologicznym.”. Czy barwienia będą wykonywane jednocześnie na jednym preparacie??? Ile markerów będzie wykonywanych jednocześnie na jednym preparacie???.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wykonuje barwienia immunohistochemiczne na rozmazach cytologicznych. Na jednym rozmazie wykonuje do 5 różnych markerów (rozmaz dzielimy na 5 pól, na których nakładamy odczynniki). Rozmazy cytologiczne w tych przypadkach stanowią jedyny materiał diagnostyczny, zaś przeprowadzone z ich wykorzystaniem rozpoznanie histopatologiczne umożliwia zastosowanie odpowiedniego leczenia.
Z uwagi na specyfikę sposobu badań immunohistochemicznych stosowanego przez Zamawiającego konieczne jest umożliwienie pracownikom Zamawiającego przeprowadzenia badań IMH w sposób ręczny, co przyczynia się do bardziej wydajnego wykorzystania materiałów badawczych (przykładowo w przypadku biopsji trzustki, uzyskane 2 rozmazy cytologiczne stanowią jedyny materiał diagnostyczny i dzięki oznaczeniu kilku markerów na jednym rozmazie i dokonaniu oceny histopatologicznej po badaniu IMH chory nie będzie narażony na konieczność dokonywania następnej biopsji, co mogłoby okazać się niezbędne przy oznaczeniu mniejszej ilości markerów na 1 rozmazie (przy przeprowadzeniu badania z wykorzystaniem aparatu oznaczającego jednorazowo jedynie 1 marker). U szczególnej kategorii pacjentów, jaką są pacjenci onkologiczni okoliczność ta ma istotne znaczenie, albowiem pozwala na zmniejszenie ich dolegliwości i dyskomfortu związanych z koniecznością wykonywania kolejnych biopsji w celu pozyskania próbek.
W związku z powyższym Zamawiający wymaga, aby oferowane odczynniki mogły być stosowane zarówno w badaniach prowadzonych z wykorzystaniem aparatów, jak w badaniach wykonanych ręcznie przez pracowników Zamawiającego np. badaniach rozmazów cytologicznych.

PYTANIE
Dotyczy pkt III SIWZ- Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia pkt.B 2. Z zapisów w tym pkt. wynika że Zamawiający oczekuje dostawy aparatów o budowie modułowej charakteryzujące się występowaniem odrębnych urządzeń do samego procesu barwienia i osobnych do deparafinizacji i odsłaniania antygenów. Dostępne są już jednak na polskim rynku w pełni automatyczne systemy do barwień IHC wykonujące wszystkie etapy barwienia od deparafinizacji do podbarwiania tła automatycznie na pokładzie aparatu. Proponujemy zmianę zapisu na:
„Udostępnianie Zamawiającemu w oparciu o umowę dzierżawy aparatów do badań immunohistochemicznych z modułami do:
- odparafinowania (bez ksylenu),
- nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH
lub w pełni automatycznych systemów wykonujących wszystkie powyższe etapy
barwienia automatycznie i bezpośrednio na pokładzie aparatu”
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga dostarczenia zestawów detekcyjnych, immunoreagentów i innych odczynników niezbędnych do wykonania badania immunohistochemicznego od odparafinowania (bez ksylenu) do podbarwienia preparatu hematoksyliną.
Zamawiający wymaga, aby aparaty oferowane przez Wykonawców miały możliwość pracy w systemie otwartym – umożliwiającym zastosowanie immunoreagentów różnych producentów, posiadającym możliwość opracowania metody IMH przez pracowników pracowni i oznaczenie markerów poza automatem. W szczególności Zamawiający wymaga, aby aparaty oferowane przez Wykonawców umożliwiały wyjęcie preparatu po etapie odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkryciu miejsc antygenowych w celu wykonaniu dalszych etapów badania IMH poza automatem (ręcznie). Z uwagi na specyfikę sposobu badań immunohistochemicznych stosowanego przez Zamawiającego konieczne jest umożliwienie pracownikom Zamawiającego przeprowadzenia badań IMH w sposób ręczny, co przyczynia się do bardziej wydajnego wykorzystania materiałów badawczych. U szczególnej kategorii pacjentów, jaką są pacjenci onkologiczni okoliczność ta ma istotne znaczenie, albowiem pozwala na zmniejszenie ich dolegliwości i dyskomfortu związanych z koniecznością wykonywania kolejnych biopsji w celu pozyskania próbek.

PYTANIE
Dotyczy zapisu: liczba szkiełek (jednorazowa liczba badań) na wszystkich dzierżawionych automatach – wynosiła łącznie do 150 w czasie pięciogodzinnego dnia pracy”. Wydajność aparatu mierzy się nie ilością miejsc na szkiełka na jego pokładzie tylko szybkością wykonywanych barwień. Nasze aparaty posiadają 30 miejsc na szkiełka, ale wykonują pełne barwienie od etapu deparafinizacji, w ciągu 3 godzin. W aparatach o starszej konstrukcji (typu Autostainer Dako obecnie używany przez laboratorium), gdzie etap deparafinizacji i odsłaniania antygenu jest wykonywany półautomatycznie na przystawce czas wykonania 48 barwień( tyle szkiełek mieści się w nim jednorazowo) wynosi ok. 5 godzin. Dlatego też realna wydajność naszych aparatów jest porównywalna (pomimo tylko 30 miejsc na barwione szkiełka) od pipetorów typu Autostainer (4 nasze aparaty wykonają 240 barwień w 6 godzin vs.184 barwienia w 5 godzin w przypadku 4 aparatów Autostainer). Co więcej dzięki zastosowaniu w naszych aparatach technologii LCS szkiełka mogą pozostać w aparacie do następnego dnia pracy. Proponujemy zmianę zapisów na: liczba szkiełek (jednorazowa liczba badań) na wszystkich dzierżawionych automatach – wynosiła łącznie do 150 w czasie pięciogodzinnego dnia pracy lub 120 miejsc na barwione szkiełka w przypadku aparatów w pełni automatycznych o czasie pełnego barwienia od etapu deparafinizacji 3 godziny”
ODPOWIEDŹ
Zamawiający wymaga dostarczenia aparatów, które pozwolą na wykonanie w czasie pięciogodzinnego dnia pracy 150 (+/- 5%) badań immunohistochemicznych.
Liczba badań immunohistochemicznych uzależniona jest od liczby badań histologicznych. Zamawiający rocznie opracowuje ok. 40.000 badań histologicznych i ok. 15% z tych badań wymaga uściślenia rozpoznania histopatologicznego czyli wykonania panelu markerów (od 5 do 10 markerów). W niektórych przypadkach diagnostycznych np.: w raku gruczołu piersiowego, standardy histopatologiczne wymagają uzupełnienia rozpoznania o panel immunohistochemiczny u każdego pacjenta.
PYTANIE
Dotyczy zapisu: „ilość immunoreagentów na jeden skrawek powinna wynosić 200 µl.” Zapis bez jakiegokolwiek uzasadnienia merytorycznego jednoznacznie wskazujący na aparat Dako. Tak dużym zużyciem odczynników charakteryzują się tylko przestarzałe technologicznie systemy typu Autostainer. Nowoczesne automaty do barwień IHC nie wymagają większej ilości odczynnika niż 100 µl. Wnioskujemy o wykreślenie tego zapisu. Ilość nakładanych odczynników jest, bowiem różna dla różnych systemów(, co szczegółowo opisuje instrukcja obsługi aparatu) i nie ma jakiegokolwiek wpływu na jakość wykonywanych barwień.

ODPOWIEDŹ
Zamawiający wykonuje badania IMH na aparatach i poza aparatami (barwienie ręczne) ilość odczynników wykorzystywanych przy badaniach uzależniona jest od wielkości skrawka. Wymagana przez Zamawiającego objętość odczynników w przeliczeniu na skrawek została obliczona we wskazany sposób, ponieważ Zamawiający wykonuje badania immunohistochemiczne zarówno z wykorzystaniem aparatów, jak i poza aparatami (ręcznie). Według doświadczenia Zamawiającego ilość odczynników mniejsza niż 200 µl na skrawek może być niewystarczająca na pokrycie badanych skrawków barwionych poza automatem (ręcznie).

PYTANIE
Dotyczy wszystkich zapisów w SIWZ dotyczących utylizacji substancji szkodliwych (głównie DAB). Nasze aparaty zużywają DAB w ilościach minimalnych, co skutkuje brakiem konieczności specjalnej procedury utylizacji naszych odpadów płynnych (stężenie DAB jest w nich poniżej granicy wykrywalności). Prosimy więc o możliwość umieszczenia w dokumentacji przetargowej w wymaganych miejscach słowa ”Nie dotyczy”. Jednocześnie oświadczamy, że dostarczymy wraz z ofertą odpowiednie dokumenty potwierdzające i wyjaśniające sposób obchodzenia się z odpadami płynnymi pochodzącymi z naszych analizatorów. Pragniemy też zwrócić uwagę, że w myśl Ustawy o odpadach (Dz. U. nr 185, poz. 1243) art. 3.2 p. 23 podmiotem odpowiedzialnym za gospodarkę odpadami jest ich wytwórca. Dlatego jednoczesny wymóg przedmiotu zamówienia – Sprzedaż i dostawa analizatorów i świadczenie usług odbioru transportu i utylizacji odpadów - wydaje się prawnie nieuzasadniony.
ODPOWIEDŹ
Zgodnie z art. 3 ust. 1 Ustawy o odpadach odpady oznaczają każdą substancję lub przedmiot należący do jednej z kategorii, określonych w załączniku nr 1 do ustawy, których posiadacz pozbywa się, zamierza pozbyć się lub do ich pozbycia się jest obowiązany. Załącznik numer 1 do ustawy o odpadach klasyfikuje jako odpady między innymi (w kategorii Q14) - Substancje lub przedmioty, dla których posiadacz nie znajduje już dalszego zastosowania (np. odpady z rolnictwa, gospodarstw domowych, odpady biurowe, z placówek handlowych, sklepów itp.) oraz (w kategorii Q16) - Wszelkie substancje lub przedmioty, które nie zostały uwzględnione w powyższych kategoriach (np. z działalności usługowej, remontowej). Nie ulega zatem wątpliwości, że o zaliczeniu danej substancji lub przedmiotu decyduje wola ich posiadacza (który pozbywa się ich lub zamierza się ich pozbyć) lub wola ustawodawcy (nakazującego pozbycie się określonych odpadów). Zamawiający zamierza pozbywać się pozostałości po badaniach immunohistochemicznych, w związku z czym wszelkie substancje pozostałe po wykonaniu tych badań należy traktować jako odpady w rozumieniu Ustawy o odpadach. Jako odpady niebezpieczne zakwalifikowane z kolei zostały, zgodnie z treścią numer 2 do Ustawy o odpadach odpady wykazujące którąkolwiek z właściwości wyszczególnionych w załączniku nr 4 i które składają się z m. in.:
1. odpadów medycznych i weterynaryjnych,
2. środków farmaceutycznych, leków i związków stosowanych w medycynie lub w weterynarii.
Właściwości wskazane w załączniku numer 4 do ustawy to m. in. (kategoria H5) "szkodliwe": substancje, które, jeśli są wdychane lub dostają się drogą pokarmową lub wnikają przez skórę mogą spowodować ograniczone zagrożenie dla zdrowia. Ustawodawca nie odnosi się przy tym do ilości takich substancji, więc ich zawartość nie ma znaczenia dla zakwalifikowania danego odpadu jako niebezpiecznego. W ocenie Zamawiającego odpady stanowiące pozostałości po przeprowadzanych przez Zamawiającego badaniach immunohistochemicznych stanowią odpady niebezpieczne w rozumieniu Ustawy o odpadach.
Zgodnie z kolei z art. 25 ust. 1 Ustawy o odpadach wytwórca odpadów może zlecić wykonanie obowiązku gospodarowania odpadami (obejmującego m. in. transport i unieszkodliwianie odpadów) innemu posiadaczowi odpadów. W związku z powyższym Zamawiający podtrzymuje wolę objęcia przedmiotem niniejszego postępowania również transportu i utylizacji odpadów.

PYTANIE
Dotyczy: Załącznik nr 1 tabela A do SIWZ. Wszystkie załączone w tabeli nazwy przeciwciał to nazwy handlowe przeciwciał firmy Dako. Prosimy o zmianę tabeli tak, aby zawierała ona nazwy potoczne.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny.
Jeżeli Wykonawca zamierza zaoferować przeciwciała równoważne i używa ich nazw potocznych, zaś oferowane przeciwciała są równoważne pod względem swojej wartości diagnostycznej – Zamawiający prosi o wskazanie oferowanych przeciwciał z zaznaczeniem ich nazwy potocznej, podaniem odpowiedniki jakich przeciwciał wskazanych w SIWZ stanowią oferowane przeciwciała określone nazwami potocznymi oraz zamieścić opis właściwości oferowanych przeciwciał potwierdzających ich równoważność pod względem diagnostycznym z przeciwciałami wskazanymi w SIWZ.

PYTANIE
Dotyczy: Załącznik nr 1 tabela A do SIWZ . Czy zamawiający zamierza przeprowadzać w swoim laboratorium badania dla weterynarii??? W tabeli zostało ujęte (nr.62) przeciwciało S100 anty krowie które nie ma zastosowania w przypadku badan na materiale ludzkim. Co więcej prawo nie zezwala na wykonywanie tego typu badań w laboratoriach szpitalnych.
ODPOWIEDŹ
Według doświadczenia zamawiającego wynik barwienia IMH z tym przeciwciałem jest prawidłowy. Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania innych równoważnych przeciwciał S100.

PYTANIE
Dotyczy: Załącznik nr 1 tabela A do SIWZ. Niektóre przeciwciała są oferowane tylko prze jednego dostawcę ze względu na ochronę patentową. Umieszczenie ich w jednym pakiecie z innymi ogólnodostępnymi przeciwciałami powoduje iż tylko ta jedna firma może stanąć do tego postępowania. Prosimy o wydzielenie do osobnego pakietu przeciwciał które może zaoferować tylko fima Dako (zgodnie z załączona tabelą). Wydzielenie takie spowoduje iż na osobno wydzielony pakiet złoży ofertę firma Dako a na pakiet główny będą mogły złożyć ofertę przynajmniej 2 firmy.

Nr w tabeli 1 Przeciwciało
1 RB A-HU HEMOGLOBIN
26 MO A-HU CYTOKERATIN, MNF116
30 MO A-HU LEUK.HAIRY CELL,DBA.44
40 Monoclonal RB A-HU AMACR, Clone13H4
73 MO A-HU CD19LE-CD19
74 MO A-HU CD35, Ber-MAC-DRC
77 MO A-HU MYO D1, 5.8A
78 RB A-HU VON WILLEBRAND FACTOR
79 MO A-HU PLASMA CELL MARKER, VS38c
84 Polyclonal RB A-HU CARCINOEMBRYONIC ANTIGEN
97 MO A-HU THROMBOMODULIN, CLONE 1009
100 MO A-HU HLA-DR ANTIGEN, TAL.1B5
102 MO A-HU CYTOKERATIN 10/13, DE-K13

ODPOWEIDŹ
Według wiedzy Zamawiającego powyższe przeciwciała nie są oferowane tylko przez jednego dostawcę. Firma Dako nie jest wyłącznym dystrybutorem przeciwciał, są one dostępne na terenie Polski również w innych firmach, od innych producentów, jak również na rynku istnieją produkty równoważne, których dostawę dopuszcza Zamawiający.
Ochrona patentowa dotyczy wyłącznej sprzedaży przeciwciał opatentowanych klonów innym firmom w celach produkcji i sprzedaży tych klonów pod własną marką zainteresowanej firmy.

PYTANIE
Dotyczy: Załącznik nr 1 tabela A do SIWZ. Niektóre klony przeciwciał są chronione prawem patentowym i może je zaoferować tylko jeden dostawca. Umieszczone w załączniku klony są klonami przeciwciał firmy Dako i w przypadku utrzymania bez zmiany zapisów w tym załączniku spowodują, iż na to postępowanie wpłynie tylko jedna oferta firmy Dako. Prosimy o zgodę na zaoferowanie przeciwciał o innych klonach( bardzo często znacznie lepszych od klonów Dako co potwierdzają wyniki międzynarodowej kontroli NORDI QC) zgodnie z załączona tabelą.( w załączeniu).
ODPOWIEDŹ
Zamawiający może dopuścić przeciwciała o innych klonach, jednak przeciwciała muszą być równoważne pod względem swojej wartości diagnostycznej.

PYTANIE
Dotyczy: Załącznik nr 1 tabela B do SIWZ. Zgodnie z pytaniem nr 2 prosimy o modyfikację tabeli B( i nie opisywanie w niej zestawów detekcyjnych Dako) oraz umożliwienie ujęcia w niej odczynników niezbędnych do wykonania 90 000 oznaczeń w przypadku dostawców nieoferujących zestawów wizualizacyjnych w zestawach z innymi odczynnikami oraz cen jednostkowych. Proponowana tabela po zmianach w załączeniu.

LP Produkt Ilośc testów z op. Ilośc opakowań Cena jednostkowa netto Cena jednostkowa brutto
1 Zestaw wizualizacyjny 1
2 Zestaw wizualizacyjny 2 ( jeśli dotyczy)
3 Inne odczynniki i mat. zużywalne niezbędne do wykonania 90 000 oznaczeń
4
5
itd….

ODPOWIEDŹ
Zamawiający modyfikuje tabelę według wzoru zaproponowanego przez Wykonawcę.













Z poważaniem,
z-ca dyrektora ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych



inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna



























Pismo przygotował: Sylwia Krzywiak, dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Tel. 061 8850 644

Załącznik nr 1
A. Lista immunoreagentów /przeciwciał/


opis
L.p. produktu JM Wartość jednostkowa netto Wartość VAT % Wartość jednostkowa brutto
(1) (2)
1 RB A-HU HEMOGLOBIN
2 RB A-HU KAPPA LIGHT CHAINS
3 RB A-HU LAMBDA LIGHT CHAINS
4 RB A-HU CHORIONIC GONADOTROPIN
5 RB A-HU THYROGLOBULIN
6 RB A-HU MYELOPEROXIDASE
7 RB A-HU T CELL, CD3
8 RB A-HU PSA
9 RB ANTI-TDT
10 MO A-HU EMA, E29
11 MO A-HU CYTOKERATIN HMV,34bE12
12 MO A-HU MELANOMA, HMB45
13 MO A-HU MUSCLE ACTIN, HHF35
15 MO A-VIMENTIN, V9
16 MO A-HU CD15, CD3D-1
17 MO A-HU, CD30, Ber-H2
18 MO A-HU CD61, Y2/51
19 MO A-HU B CELL, CD20cy,L26
20 MO A-HU DESMIN, DE33
21 MO A-HU GFAP, 6F2
22 Monoclonal Rb A-HU B CELL, CD23, SP23
23 MO A-HU COLLAGEN IV, CIV 22
24 MO A-HU T CELL, CD43, DF-T1
25 MO A-HU MACROPHAGE, CD68, KP1
26 MO A-HU CYTOKERATIN, MNF116
27 MONOCL S. MUSCLE ACTIN,1A4
28 MO A-HU NSE, BBS/NC/VI-H14
29 MO A-HU MACROPHAGE,CD68, PG-M1
30 MO A-HU LEUK.HAIRY CELL,DBA.44
31 MO A-HU bcl-2 ONCOPROTEIN, 124
32 MO A-EBV, LMP, CS 1-4
33 MO A-HU MESOTHEL. CELL,HBME-1
34 MO A-HU CYTOKERATIN, AE1/AE3
35 MO A-HU PROGESTERONE RECEPTOR
36 MO A-HU TTF-1, 8G7G3/1
37 MO A-HU CD99, MIC2 GENE PRODUCTS,12E7
38 MO A-HU INHIBIN, R1
39 MO A-HU E-CADHERIN, NCH-38
40 Monoclonal RB A-HU AMACR, Clone13H4
41 MO A-HU p53 PROTEIN, DO-7
42 MO A-HU CYTOKER.7, OV-TL 12/13
43 MO A-HU CYTOKER. 20, Ks20.8
44 Monoclonal RB A-HU ESTROGEN-RECEPTOR alfa, SP1
45 MO A-HU B CELL, CD79a, JCB117
46 MO A-HU CYCLIN D1, SP4
47 MO A-HU HEPATOCYTE, OCH1E5
48 MO A-HU CD34 II, QBEnd 10
49 MO A-HU PLAP, 8A9
50 MO A-HU CD5, CD5/54/F6
51 MO A-HU MELAN-A, A103
52 MO A-HU bcl6, PG-B6p
53 MO A-HU CD138, MI15
54 MO A-HU CYTOCERATIN 5/6,D5/16B4
55 MO A-HU Ki-67 ANTIGEN, MIB-1
56 MO A-HU CD57, TB01
57 RB A-HU SYNAPTOPHYSIN
58 MO A-HU CD235a, GLYCOPHORIN A, JC159
59 MO A-HU ZAP-70, 2F3.2
60 RB A-HU LYSOZYME
61 MO A-HU WT1 PROTEIN, 6F-H2
62 RB A-COW S100
63 MO A-HU CYTOKERATIN 17, E3
64 MO A-HU CYTOKERATIN19, RCK108
65 MO A-HU EPITHELIAL AG, Ber-EP4
66 MO A-HU CD45, LEUCOCYTE COMMON AG, 2B11+PD7/26
67 MO A-HU CD246, ALK PROTEIN, ALK1
68 MO A-HU CD4, 4B12
69 MO A-HU CD7, CBC.37
70 MO A-HU CD8, C8/144B
71 MO A-HU CD10, 56C6
72 MO A-HU MUM1 PROTEIN, MUM 1p
73 MO A-HU CD19LE-CD19
74 MO A-HU CD35, Ber-MAC-DRC
75 MO A-HU MYOSIN HEAVY CHAIN, SMMS-1
76 MO A-HU CALDESMON, h-CD
77 MO A-HU MYO D1, 5.8A
78 RB A-HU VON WILLEBRAND FACTOR
79 MO A-HU PLASMA CELL MARKER, VS38c
80 MO A-HU PROSTATIC ACID PHOSPHATASE, PASE/4LJ
81 RB A-HU ALPHA-1-FETOPROTEIN
82 RB A-HU ALPHA-1-ANTITRIPSIN
83 Monoclonal MO A-HU CARCINOEMBRYONIC ANTIGEN, CLONE II-7
84 Polyclonal RB A-HU CARCINOEMBRYONIC ANTIGEN
85 MO A-HU CA 19.9, 116-NS-19-9
86 MO A-HU CA 125, M11
87 MO A-HU CD31, JC70A
88 MO A-HU CALRETININ, DAK-Calret 1
89 MO A-HU MAMMAGLOBIN, 304-1A5
90 MO A-HU CDX2, DAK-CDX2
91 RB A-HU CALCITONIN
92 RB A-HU CHROMOGRANIN
93 MO A-HU NEUROFILAMENT PROTEIN, 2F11
94 RB A-HU CD117, C-KIT
95 MO A-HU CD1A, CLONE O10
96 MO A-HU CALPONIN, CLONE CALP
97 MO A-HU THROMBOMODULIN, CLONE 1009
98 MO A-HU FASCIN, 55K-2
99 MO A-HU GRANZYME B, GrB-7
100 MO A-HU HLA-DR ANTIGEN, TAL.1B5
101 MO A-HU CD56, 123C3
102 MO A-HU CYTOKERATIN 10/13, DE-K13
103 MO A-HU CD21, 1F8
104 MO A-HU MYOGENIN, F5D
105 MO A-HU CYTOKERATIN 18, DC10


B. lista odczynniki:

Odczynniki, które wyspecyfikowano poniżej muszą wystarczyć na oznaczenie 90 tys. markerów (badań immunohistochemicznych)

LP Produkt Ilośc testów z op. Ilośc opakowań Cena jednostkowa netto Cena jednostkowa brutto
1 Zestaw wizualizacyjny 1
2 Zestaw wizualizacyjny 2 ( jeśli dotyczy)
3 Inne odczynniki i mat. zużywalne niezbędne do wykonania 90 000 oznaczeń
4
5
itd….

« Powrót do szczegółów zamówienia