Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach

Numer zamówienia:

/55/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 193 000 EURO.


PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 55/2011

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.




I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu
tel/fax 61/88 50 643 tel. 61/ 88 50 644

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej również „ustawą” oraz m.in. w oparciu o przepisy Ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679.) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych;
2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt 2) ustawy.
5) Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7) ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7) ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy. Zamówienie uzupełniające zostanie udzielone w sytuacji, gdy zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze
6) Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom – zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy – oświadczenie o zamiarze powierzenia części zamówienia podwykonawcom zawiera załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
8) Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania stanowiącej przedmiot zamówienia publicznego ilości immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych, w szczególności w przypadku zmiany profilu badań tzn., gdy: (zostaną wprowadzone nowe immunoreagenty, badania diagnostyczne będą wymagały rozszerzenia listy markerów, wzrost listy badań immunohistochemicznych (IMH) spowoduje wzrost liczby odczynników, które muszą pracować na tkance parafinowej), a także sytuacji wystąpienia innych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy w sprawie udzielenia zamówienia – art. 145 ust. 1 ustawy.
9) Przewidywany okres obowiązywania umowy dostawy immunoreagentów i odczynników, dzierżawy automatów do badań immunohistochemicznych oraz usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych - to 3 lata.
10) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.


III. Opis przedmiotu zamówienia.


Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.


Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
336965000-0 – Odczynniki laboratoryjne,
33696300-8 – Odczynniki chemiczne,
98300000-6- Różne usługi, gdzie indziej nie sklasyfikowane – (Dzierżawa automatów),
90524000-6 – Usługi odpadów medycznych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

1. Sprzedaż i dostawę immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wg listy zawartej w załączniku nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Ilość odczynników, immunoreagentów i materiałów musi wystarczyć do wykonania 90.000 badań immunohistochemicznych /markerów/ , /jeden skrawek = jeden marker/

Załącznik nr 1 do specyfikacji określający przedmiot dostawy, stanowi jednocześnie formularz cenowy dla Wykonawcy.

A. W ramach dostawy, o której mowa w pkt. III podpunkt 1 siwz Wykonawca zapewnia:
1. immunoreagenty /przeciwciała/ monoklonalne i poliklonalne dla skrawków parafinowych – zgodnie z listą zawartą w pkt A załącznika nr 1 do siwz, ilość opakowań zostanie uzależniona od rodzaju nowotworów i ilości badań immunohistochemicznych. Przeciwciała z listy, które Wykonawca posiada w formie gotowej do użycia powinny być dostarczone w takiej postaci.
2. zestawy do wizualizacji - bufory o wysokim pH (od 9.0 do 9.9), które zawierają następujące produkty:
chromogeny DAB
polimerowy system detekcji
blokery endogennej peroksydazy
bufory do bezksylenowego odparafinowywania, nawadniania i odkrywania antygenów
bufory płuczące
bufor do rozcieńczania przeciwciał
hematoksylinę
3. zestawy do wizualizacji – bufory o niskim pH (od 6.1 do 6.7), które zawierają następujące produkty:
chromogeny DAB
polimerowy system detekcji
blokery endogennej peroksydazy
bufory do bezksylenowego odparafinowywania, nawadniania i odkrywania antygenów
bufory płuczące
bufor do rozcieńczania przeciwciał
hematoksylinę
4. Wszystkie zestawy muszą pracować na tkance parafinowej,
5. Inne odczynniki i drobny sprzęt laboratoryjny ( np. probówki) niezbędne do wykonania badań immunohistochemicznych na dostarczonych aparatach

Odczynniki określone pod pozycją od 1 do 2 wyspecyfikowano w pkt B załącznik nr 1 do swiz. Powyższe odczynniki, które w ramach umowy dostawy zapewnia Wykonawca - muszą wystarczyć do oznaczenia 90 tys. markerów (badań immunohistochemicznych).

B. Ponadto, Zamawiający wymaga by:

- immunoreagenty i odczynniki będące przedmiotem zamówienia wystarczyły na wykonanie barwień na nie mniej, niż 90.000 skrawków, w okresie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego,
- cena barwienia jednego skrawka musi być stała przez cały czas obowiązywania umowy, niezależnie od liczby wykonywanych badań.
- Cena odczynników musi być stała przez cały okres obowiązywania umowy
- cena sprzedawanych i dostarczanych przez Wykonawcę materiałów, odczynników i immunoreagentów przez cały okres obowiązywania umowy musi być stała.
- wymagane odczynniki i immunoreagenty muszą nadawać się do barwienia preparatów w aparatach dostarczonych przez WYKONAWCĘ i muszą również mieć zastosowanie do barwienia ręcznego w temp. pokojowej; między innymi do oznaczenia kilku markerów na jednym rozmazie cytologicznym.
- najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert Wykonawca w ośrodku referencyjnym wskazanym przez Wykonawcę wykona barwienia immunohistochemiczne /testy/ na tkankach parafinowych /preparatach/ dostarczonych przez Zamawiającego. Wybór markerów przedstawi Zamawiający. Jest to warunek bezwzględny. Z przeprowadzenia ww. badań będzie sporządzony protokół z przeprowadzonych testów podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty.
Protokół, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym będzie zawierał, przeprowadzoną przez patomorfologa wskazanego przez Zamawiającego, ocenę preparatów immunohistochemicznych (wybarwionych na automatach będących przedmiotem zamówienia - dzierżawy) z zastosowaniem dostarczonych przez Wykonawcę immunoreagentów i odczynników obejmujących przedmiot zamówienia.
Protokół z przeprowadzonych testów stanowić będzie podstawę do laboratoryjnej oceny przydatności odczynników Wykonawcy do wykorzystywania ich w laboratorium Zamawiającego. Brak możliwości przeprowadzenia ww. testów lub negatywna opinia patomorfologa wskazanego przez Zamawiającego stanowić będzie podstawę odrzucenia oferty – na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2) ustawy.

Protokół z przeprowadzonych testów zawierać będzie co najmniej następujące informacje:
- o rodzaju tkanki wybranej do barwień przez patomorfologa wskazanego przez Zamawiającego,
- dokładny opis procedury odparafinowania, nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych,
- określenie buforów i innych odczynników oraz przeciwciał,
- opis procedury barwienia IMH ( czas, temperatura, rozcieńczenie)
- ocena patomorfologa wskazanego przez Zamawiającego.
- w przypadku wycofania danego odczynnika z obrotu lub zmiany jego klonu Wykonawca zobowiązany będzie dostarczyć produkt równoważny – zamiennik
- Wykonawca przez cały okres obowiązywania umowy zapewni finansowanie uczestnictwa w programie zewnętrznej kontroli jakości Nordi QC lub UKNEQAS w ramach barwień immunohistochemicznych

2. Udostępnianie Zamawiającemu w oparciu o umowę dzierżawy aparatów do badań immunohistochemicznych z modułami do:
- odparafinowania (bez ksylenu),
- nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH
zwanych w dalszej części specyfikacji automatami do badań immunohistochemicznych lub automatami.
wraz z UPS-ami, podtrzymującymi zasilanie w energię elektryczną przedmiotowych aparatów w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej.

A. Zamawiający będzie wydzierżawiał automaty, o których mowa w punkcie III podpunkt 2 siwz przez cały okres obowiązywania umowy.

Warunki bezwzględne, jakie spełniać muszą oferowane automaty:

- możliwość pracy w systemie otwartym, tzn. aparaty winny umożliwiać zastosowanie odczynników innych producentów,
- możliwość pracy w systemie połączonym, tzn. wymaga się by rozpoznawały wszystkie szkiełka i odczynniki, w każdym z automatów, w dowolnym czasie z dowolnego komputera pracującego w sieci LAN. Ponadto, oprogramowanie służące do obsługi automatów powinno umożliwiać ich oddzielne i niezależne użytkowanie na dodatkowych 2 komputerach,
- dostosowanie parametrami (wielkością, wagą itp.) do pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego. Wymiary stanowiska do badań laboratoryjnych, które Zamawiający może przeznaczyć na instalację ww. automatów to: max. 90 cm – szerokość ( podano szerokość stołu laboratoryjnego) , max.4,80 m – długość.
Stąd też Zamawiający wymaga by Wykonawca, najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert dokonał wizji lokalnej pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego, w celu ustalenia, czy oferowane przez niego automaty będą mogły być zainstalowane w laboratorium Zamawiającego.
Z wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół, podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty. Wzór protokołu z wizji lokalnej stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Brak protokołu z wizji lokalnej lub brak możliwości (technicznych) zainstalowania oferowanych automatów w pomieszczeniach laboratoryjnych Zamawiającego stanowić będzie podstawę odrzucenia oferty – na podstawie art. 89 ust. 1 pkt 2) ustawy.

B. Ponadto, Zamawiający wymaga by:

- liczba szkiełek (jednorazowa liczba badań) na wszystkich dzierżawionych automatach – wynosiła łącznie do 150 w czasie pięciogodzinnego dnia pracy
- ze względu na liczbę badań – automaty muszą pracować niezależnie od siebie (np. tylko jeden automat),
- parametry szkiełek adhezyjnych stosowanych w oferowanych automatach muszą odpowiadać szkiełkom używanym przez Zamawiającego, tj. SUPER FROST PLUS,
- ilość immunoreagentów na jeden skrawek powinna wynosić 200 µl
- rok produkcji oferowanych automatów – nie był wcześniejszy niż 2010 r.,
- Wykonawca udostępniał (bezpłatnie) próbki przeciwciał, w przypadku wprowadzania na rynek nowych immunoreagentów oraz na żądanie Zamawiającego w sytuacji, kiedy laboratorium Zamawiającego nie posiada opracowanej metody barwienia z wykorzystaniem immunoreagentów oferowanych przez Wykonawcę,
- Wykonawca zapewnił w ramach ceny ofertowej pełną opiekę serwisową na dzierżawione automaty. Przez pełną opiekę serwisową Zamawiający rozumie utrzymywanie dzierżawionych automatów w całkowitej sprawności. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wad i usterek automatów stanowiących przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte przez Wykonawcę w ciągu 48 godzin od dnia powiadomienia, jest on zobowiązany zapewnić Zamawiającemu możliwość korzystania z automatów zastępczych o równoważnych parametrach w stosunku do wydzierżawianych w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii automatów. Czynsz opłacany przez Zamawiającego w ramach umowy dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.
- specyfikacja elektryczna oferowanych automatów była w pełni kompatybilna z warunkami i standardami jakie posiada Zamawiający. Zamawiający nie będzie prowadził żadnych dodatkowych prac przystosowawczych ani ponosił żadnych dodatkowych kosztów, gdyby się okazało, iż automaty nie będą kompatybilne z warunkami i standardami jakie posiada Zamawiający. Ustalenia kompatybilności elektrycznej odnotowane zostanie w protokole z wizji lokalnej, o którym mowa wyżej – vide załącznik nr 6 do SIWZ.

C. Udostępniane w ramach dzierżawy automaty zawierać muszą:

- pojemniki do przeciwciał,
- zestaw naklejek na 90.000 szkiełek,
- laserową drukarkę do raportów – standard,
- drukarkę do naklejek – drukowanie oznakowanych kodami kreskowymi naklejek,
- taśmę do drukarki do naklejek
- zasilacz,
- UPS-y, które podtrzymują zasilanie w energię elektryczną aparatów w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej,
- odpowiednią ilość pojemników do utylizacji substancji szkodliwych (np. chromogenów DAB),
- serwer, komputer z odpowiednim i licencjonowanym oprogramowaniem, umożliwiające uruchomienie (także na 2 komputerach Zakładu Patologii Nowotworów Zamawiającego) i prawidłową pracę dzierżawionych automatów oraz wymianę danych pomiędzy automatami, a komputerem (prowadzenie i rejestrowanie badań immunohistochemicznych). Elementy infrastruktury informatycznej (serwer, komputer, oprogramowanie) powinny być dostosowane do standardów bezpieczeństwa Zamawiającego.

Wymagania w zakresie: infrastruktury informatycznej (oprogramowanie, serwer, komputer).

1. Wykonawca zapewni w ramach przedmiotu zamówienia dostęp do wyników badań ze stacji WCO z wykorzystaniem standardowych narzędzi systemu operacyjnego (przeglądarka internetowa).
W przypadku, gdy na stacjach końcowych WCO wymagana jest dodatkowa instalacja oprogramowania wymagane jest aby oprogramowanie:
a) posiadało certyfikat "Certified for Windows XP".
b) umożliwiało pracę w środowisku domenowym WCO, co w wiąże się z tym, iż:
- konto użytkownika charakteryzuje się ograniczonymi prawami dostępu (w szczególności do plików i rejestru, ustawień zapory internetowej itd.),
- wymagana jest poprawna współpraca dostarczonego oprogramowania z oprogramowaniem antywirusowym Zamawiającego (obecnie Eset Antivirus),
- wersja instalacyjna pozwalająca na instalację nienadzorowaną,
- dokumentacja techniczna dla administratora zawierająca procedurę wykonywania kopii zapasowej oraz przywracania stanu systemu z kopii zapasowej po awarii.
Wymagana jest dokumentacja techniczna opisująca pracę w sieci, zawierająca w szczególności:
- zakres używanych portów,
- charakterystykę przesyłanych danych

2. Serwer:
Parametr lub warunek Wartość parametru lub spełnienie warunku
Typ serwera Moduł serwerowy do serwera kasetowego Fujitsu BX900 S1
Procesory Dwa procesory czterordzeniowe w architekturze x86 osiągające w testach wydajności SPECint_rate2006 min. 222 pkt. wymagane dostarczenie pełnego protokołu z testów SPEC dla oferowanego modelu serwera poświadczonego przez producenta serwera lub wymagana obecność certyfikatu potwierdzającego osiągnięty wynik na stronie: www.spec.org ( wydruk załączony do oferty )
Maksymalny pobór mocy dla jednego procesora max 80W wg dokumentacji technicznej jego producenta
Pamięć RAM Wymóg konfiguracji:
• 24GB RAM pracującą w trybie Performance (6 x 4 GB RAM DDR3 1333 MHz z korekcją błędów Advanced ECC, Memory Scrubbing, SDDC (Chipkill), a także wsparcie Memory Mirroring.
Możliwość rozbudowy do minimum 144 GB RAM
Sterownik dysków wewnętrznych Macierzowy, RAID 0,1
Miejsca na dyski twarde Minimum 2 miejsca na dyski twarde typu Hot Plug (Hot Swap, czyli z możliwością wymiany podczas pracy)
Dyski twarde 2 dyski SAS 6G 73GB 15K obrotów/min. Typu Hot-plug
Interfejsy sieciowe (LAN) 4x 10/100/1000 Gbps Ethernet on-board – do komunikacji poprzez backplane
• Podział na 2 grupy po 2 kanały I/O do oddzielnych slotów dla modułów Wej/Wyj w chassis
Możliwość wykorzystania 2-ch dodatkowych slotów dla dodatkowych modułów komunikacji poprzez backplane:
• moduł 2 kanałów FC 8Gbps
• moduł 4 kanałów 1Gbps Ethernet
• moduł 2 kanałów 40Gbps InfiniBand
• Podział na 2 grupy kanałów I/O do oddzielnych slotów dla modułów Wej/Wyj w chassis
Interfejsy FibreChannel SAN Zainstalowane dwa interfejsy FibreChannel o prędkości min. 8 Gb/sek.
Certyfikaty • Certyfikat bezpieczeństwa CE dla oferowanego sprzętu
• ISO 9001 na proces produkcji dla producenta oferowanego sprzętu
• ISO 9001 lub ISO 9002 dla autoryzowanego przez producenta oferowanego sprzętu podmiotu, który będzie świadczył serwis gwarancyjny
Wspierane systemy operacyjne • Windows Server 2008,
• SUSE Linux Enterprise Server, Red Hat Enterprise Linux, Citrix XenServer;
• VMware vSphere 4.0
System Operacyjny • Windows Server 2008 R2 Standard
Możliwości BIOS • Lokalny lub zdalny update BIOS’u
• Wsparcie dla Remote PXE BOOT
• Wsparcie dla iSCSI boot
Bezpieczeństwo Możliwość instalacji modułu TPM (Trusted Platform Module)
Zarządzanie serwerem blade Zintegrowany z płytą serwera kontroler zdalnego zarządzania z kontrolerem graficznym zapewniający:
• Dostęp poprzez przeglądarkę Web (także SSL, SSH) z redyrekcją konsoli tekstowej i graficznej oraz myszy i klawiatury
• Zarządzanie mocą i jej zużyciem oraz monitoring
• Automatyczną identyfikacje konfiguracji sieci
• Zarządzanie alarmami (zdarzenia poprzez SNMP, informacja poprzez e-mail oraz poprzez modem)
• Wsparcie dla zawansowanej redyrekcji sygnały graficznego w tym obsługa do 2-ch wirtualnych połączeń z różnych lokalizacji
• Obsługa jednocześnie do 2-ch wirtualnych napędów fizycznie zlokalizowanych na zdalnej stacji zarządzającej w tym napędu FDD, CD-ROM/DVD-ROM, USB memory oraz obrazu ISO
Gwarancja • gwarancja 60 miesięcy realizowana w miejscu instalacji sprzętu
• reakcja serwisu realizowana w następny dzień roboczy
• dostępność części zamiennych do oferowanego modelu komputera przez co najmniej 5 lat po zakończeniu produkcji (wymagane oświadczenie producenta)


3. Stacja kliencka – komputer PC szt. 2

Zestawy komputerowy wraz z monitorem LCD 19” 2 sztuki
Procesor
Procesor zgodny z architekturą x86 o wydajności co najmniej równoważnej Core 2 Duo E7500
Płyta główna
Płyta główna oparta na chipsecie Intel iQ43 lub równoważnym, posiadająca 4 sloty na pamięci, Kontroler dysków zintegrowany z płytą główną pozwalający na podłączenie trzech napędów Serial ATA II
Pamięć
Pamięć DDR-3 1024MB pracująca z częstotliwością min. 1066MHz lub równoważna
Karta sieciowa
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000Mb/s (Wake On LAN, ASF 2.0, PXE)
Karta graficzna
Zintegrowany układ graficzny oparty na chipsecie Intel GMA4500 lub równoważnym z wyjściem DVI
Karta dźwiękowa
Zintegrowany układ dźwiękowy
Czytnik kart
Zintegrowany w obudowie czytnik kart kryptograficznych
Napęd optyczny
DVD+/-RW SATA z oprogramowaniem Nero 9 Essentials XL
Dysk twardy
Dysk twardy 500GB Serial ATA II 7200 obrotów
Obudowa
Obudowa Ultra Small Form Factor (wymiary maksymalne wysokość 89mm, szerokość 265mm, głębokość 300 mm) pozwalająca na pracę w poziomie oraz pionie;
Zasilacz komputera zintegrowany z obudową min. 218W o sprawności minimum 80%. Dopuszcza się zasilacz zewnętrzny jednakże musi on posiadać zabezpieczenie antykradzieżowe, np.: Kensington Lock.
Porty
1 port równoległy, 1 port myszy PS2, 1 port klawiatury PS2, 9 portów USB (w tym min. 2 z przodu obudowy),1 port VGA,1 port DVI, porty Audio (w tym 2 z przodu obudowy i 2 z tyłu obudowy), 1 port RJ45, 2 porty szeregowe z zasilaniem
Ergonomia
Ergonomia: Poziom hałasu LWAd/LpAm w miejscu pracy (według normy ISO9296) nie może przekraczać w trybie Idle 22dB i w trybie pracy HDD 24dB
Zabezpieczenia mechaniczne
Zabezpieczenie mechaniczne przed otwarciem obudowy, czujnik otwarcia obudowy, złącze w standardzie Kensington. Dołączona linka zabezpieczająca dwa urządzenia na klucz jednocześnie (płaski monitor i komputer) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot z regulowaną odległością pomiędzy zamkami, co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej, gwarancja producenta Lifetime.
Zabezpieczenia z poziomu BIOS
Możliwość założenia hasła na system, BIOS oraz dysk twardy,
Możliwość blokady portów w tym także portów USB,
Możliwość blokady uruchamiania oraz zapisu dyskietki oraz CD
Certyfikaty
Okazanie certyfikatów wymagane przy dostawie sprzętu:
- Certyfikat zgodności CE Zgodność z normą ISO9241 (ergonomia),
- Certyfikat GS Approval,
- Certyfikat Energy Star 5.0
Inne
Obsługa Desktop Management Interface DMI 2.0,
Zgodność z ACPI, Wake on LAN, WfM 2.0
2 szt. patchcordów Patchcord Patchsee 3,1 m kat.6
System Operacyjny
Windows 7 Professional PL
Klawiatura i mysz
Klawiatura i mysz optyczna tego samego producenta co komputer i monitor
Monitor LCD 19”
Monitor LCD wyprodukowany przez tego samego producenta co komputer o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 19”
- rozdzielczość 1280x1024
- możliwość pracy w trybie tekstowym
- częstotliwość odświeżania pionowego 55-76Hz
- jasność minimum 250 cd/m2
- kontrast minimum 1000:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5ms
- wbudowane głośniki
- spełniane normy: min. TCO Displays 5.0
- pobór mocy maksymalnie bez głośników 25 W
- zasilacz wbudowany w monitor
- złącze DVI, D-SUB
- pivot
- zabezpieczenie Kensington Lock
Gwarancja
36 miesięcy gwarancji na cały zestaw wraz z monitorem świadczona przez serwis producenta za pośrednictwem wykonawcy lub w autoryzowanych punktach serwisowych, czas reakcji serwisu następny dzień roboczy od zgłoszenia usterki, czas naprawy lub dostarczenia sprzętu zastępczego o nie gorszych parametrach – 48 godzin. Maksymalny czas naprawy do 14dni.
Kompatybilność z systemem zarządzania Fujitsu Siemens DeskView Wymaga się, aby dostarczone komputery były w pełni zgodne i w 100% konfigurowalne w zakresie możliwości oprogramowania FSC DeskView. Niniejszy wymóg spowodowany jest posiadaniem przez Zamawiającego komputerów FSC i chęcią zintegrowania całości systemem DeskView
Zestawy komputerowy wraz z monitorem LCD 19” 2 sztuki
Procesor
Procesor zgodny z architekturą x86 o wydajności co najmniej równoważnej Core 2 Duo E7500
Płyta główna
Płyta główna oparta na chipsecie Intel iQ43 lub równoważnym, posiadająca 4 sloty na pamięci, Kontroler dysków zintegrowany z płytą główną pozwalający na podłączenie trzech napędów Serial ATA II
Pamięć
Pamięć DDR-3 1024MB pracująca z częstotliwością min. 1066MHz lub równoważna
Karta sieciowa
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000Mb/s (Wake On LAN, ASF 2.0, PXE)
Karta graficzna
Zintegrowany układ graficzny oparty na chipsecie Intel GMA4500 lub równoważnym z wyjściem DVI
Karta dźwiękowa
Zintegrowany układ dźwiękowy
Czytnik kart
Zintegrowany w obudowie czytnik kart kryptograficznych
Napęd optyczny
DVD+/-RW SATA z oprogramowaniem Nero 9 Essentials XL
Dysk twardy
Dysk twardy 500GB Serial ATA II 7200 obrotów
Obudowa
Obudowa Ultra Small Form Factor (wymiary maksymalne wysokość 89mm, szerokość 265mm, głębokość 300 mm) pozwalająca na pracę w poziomie oraz pionie;
Zasilacz komputera zintegrowany z obudową min. 218W o sprawności minimum 80%. Dopuszcza się zasilacz zewnętrzny jednakże musi on posiadać zabezpieczenie antykradzieżowe, np.: Kensington Lock.
Porty
1 port równoległy, 1 port myszy PS2, 1 port klawiatury PS2, 9 portów USB (w tym min. 2 z przodu obudowy),1 port VGA,1 port DVI, porty Audio (w tym 2 z przodu obudowy i 2 z tyłu obudowy), 1 port RJ45, 2 porty szeregowe z zasilaniem
Ergonomia
Ergonomia: Poziom hałasu LWAd/LpAm w miejscu pracy (według normy ISO9296) nie może przekraczać w trybie Idle i Pracy HDD 22dB
Zabezpieczenia mechaniczne
Zabezpieczenie mechaniczne przed otwarciem obudowy, czujnik otwarcia obudowy, złącze w standardzie Kensington. Dołączona linka zabezpieczająca dwa urządzenia na klucz jednocześnie (płaski monitor i komputer) poprzez włożenie zamków do kompatybilnego slotu Kensington Security Slot z regulowaną odległością pomiędzy zamkami, co najmniej 2200 mm długości linki wykonanej ze stali galwanizowanej, gwarancja producenta Lifetime.
Zabezpieczenia z poziomu BIOS
Możliwość założenia hasła na system, BIOS oraz dysk twardy,
Możliwość blokady portów w tym także portów USB,
Możliwość blokady uruchamiania oraz zapisu dyskietki oraz CD
Certyfikaty
Okazanie certyfikatów wymagane przy dostawie sprzętu:
- Certyfikat zgodności CE Zgodność z normą ISO9241 (ergonomia),
- Certyfikat GS Approval,
- Certyfikat Energy Star 5.0
Inne
Obsługa Desktop Management Interface DMI 2.0,
Zgodność z ACPI, Wake on LAN, WfM 2.0
2 szt. patchcordów Patchcord Patchsee 3,1 m kat.6
System Operacyjny
Windows 7 Professional PL
Klawiatura i mysz
Klawiatura i mysz optyczna tego samego producenta co komputer i monitor
Monitor LCD 19”
Monitor LCD wyprodukowany przez tego samego producenta co komputer o następujących parametrach:
- rozmiar matrycy minimum 19”
- rozdzielczość 1280x1024
- możliwość pracy w trybie tekstowym
- częstotliwość odświeżania pionowego 55-75Hz
- jasność minimum 250 cd/m2
- kontrast minimum 1000:1
- czas reakcji matrycy maksymalnie 5ms
- wbudowane głośniki
- spełniane normy: min. TCO Displays 5.0
- pobór mocy maksymalnie bez głośników 25 W
- zasilacz wbudowany w monitor
- złącze DVI
- pivot
- zabezpieczenie Kensington Lock
Gwarancja
36 miesięcy gwarancji na cały zestaw wraz z monitorem świadczona przez serwis producenta za pośrednictwem wykonawcy lub w autoryzowanych punktach serwisowych, czas reakcji serwisu następny dzień roboczy od zgłoszenia usterki, czas naprawy lub dostarczenia sprzętu zastępczego o nie gorszych parametrach – 48 godzin. Maksymalny czas naprawy do 14dni.
Kompatybilność z systemem zarządzania Fujitsu Siemens DeskView Wymaga się, aby dostarczone komputery były w pełni zgodne i w 100% konfigurowalne w zakresie możliwości oprogramowania FSC DeskView. Niniejszy wymóg spowodowany jest posiadaniem przez Zamawiającego komputerów FSC i chęcią zintegrowania całości systemem DeskView

4. Drukarki

a) Kolorowa drukarka sieciowa laserowa lub LED z kablem USB 1 sztuka
Automatyczny druk dwustronny
Prędkość drukowania w trybie dupleks (A4, w czerni, tryb normal): do 30 str./min
Prędkość drukowania w trybie dupleks (A4, w kolorze, tryb normal): do 30 str./min
Rozdzielczość druku: rzeczywista (w czerni): min 600 x 600 dpi lub zbliżona co do jakości
Maksymalny obciążalność (miesięcznie, format A4): min. 120 000 stron
Minimalna pojemność podajnika (arkusze): 250, możliwość instalacji dodatkowej kasety na papier na minimum 500 arkuszy
Czas wydruku pierwszej strony (A4, w czerni) maksymalnie 13 s
Procesor o szybkości co najmniej 800Mhz
Pamięć RAM co najmniej 256 MB
Zużycie energii: Maksymalnie 460 W (drukowanie), w trybie oszczędzania energii maksymalnie 170W, w trybie uśpienia maksymalnie 35 W
Port Hi-Speed USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0), port Gigabit Ethernet, kabel USB
a) Kolorowa drukarka sieciowa laserowa lub LED z kablem USB 1 sztuka
Automatyczny druk dwustronny
Prędkość drukowania w trybie dupleks (A4, w czerni, tryb normal): do 30 str./min
Prędkość drukowania w trybie dupleks (A4, w kolorze, tryb normal): do 30 str./min
Rozdzielczość druku: rzeczywista (w czerni): min 600 x 600 dpi lub zbliżona co do jakości
Maksymalny obciążalność (miesięcznie, format A4): min. 120 000 stron
Minimalna pojemność podajnika (arkusze): 250
Czas wydruku pierwszej strony (A4, w czerni) maksymalnie 13 s
Procesor o szybkości co najmniej 800Mhz
Pamięć RAM co najmniej 256 MB
Port Hi-Speed USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0), port Gigabit Ethernet


b) Drukarka atramentowa kolorowa z kablem USB 1 sztuka
Prędkość druku w kolorze (tryb draft, A4) do co najmniej 34 str./min
Prędkość druku w czerni (tryb draft, A4) do co najmniej 35 str./min
Jakość druku w czerni co najmniej 1200 x 1200 dpi
podajnik na 250 arkuszy
Odbiornik na 150 arkuszy
Porty: USB 2.0, Ethernet
Normatywny cykl pracy (miesięcznie, format A4) co najmniej 15000 stron
Pamięć minimum 32 MB
Druk dwustronny automatyczny (standardowo)
Możliwość druku na: Papierze (do druku broszur, do drukarek atramentowych, zwykły), papierze fotograficznym, kopertach, foliach
Możliwość druku bez marginesów
Zgodność z systemem Windows XP, Windows 7
Powyższe wymagania spełnia urządzenie HP Officejet Pro 8000 (CB092A) lub równoważne
b) Drukarka atramentowa kolorowa z kablem USB 1 sztuka
Prędkość druku w kolorze (tryb draft, A4) do co najmniej 34 str./min
Prędkość druku w czerni (tryb draft, A4) do co najmniej 35 str./min
Jakość druku w czerni co najmniej 1200 x 1200 dpi
podajnik na 250 arkuszy
Odbiornik na 150 arkuszy
Porty: USB 2.0, Ethernet
Normatywny cykl pracy (miesięcznie, format A4) co najmniej 15000 stron
Pamięć minimum 32 MB
Druk dwustronny automatyczny (standardowo)
Możliwość druku na: Papierze (do druku broszur, do drukarek atramentowych, zwykły), papierze fotograficznym, kopertach, foliach
Możliwość druku bez marginesów
Zgodność z systemem Windows XP, Windows 7
Powyższe wymagania spełnia urządzenie HP Officejet Pro 8000 (CB092A) lub równoważne


Aspekty zaproponowanych przez Wykonawcę rozwiązań w zakresie infrastruktury informatycznej, w sposobu prowadzenie zdalnej diagnostyki zostaną odnotowane w protokole z wizji lokalnej, o którym mowa w wyżej – vide załącznik nr 6 do SIWZ.

5. Świadczenie przez Wykonawcę usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów- substancji szkodliwych (np. chromogenów DAB).

A. Realizując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, transportu i utylizacji odpadów - substancji szkodliwych np. chromogenów DAB – będących efektem ubocznym badań immunohistochemicznych, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w tym w szczególności ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm).
Na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 (Dz. U. Nr 112 poz. 1206) odpady – substancje szkodliwe będące efektem ubocznym badań immunohistochemicznych sklasyfikowane są w oparciu o załącznik do ww. rozporządzenia, tj. katalog odpadów wraz z listą odpadów niebezpiecznych w grupie 18 – Odpady medyczne i weterynaryjne pod następującymi kodami:
- 18 01 06* - Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne zawierające substancje niebezpieczne oraz
- 18 01 07 – Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, inne niż wymienione w 18 01 06.
B. W ramach wykonywanych usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych Wykonawca zobowiązany jest do:
- dostarczenia odpowiedniej liczby pojemników dostosowanych do pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego,
- odbioru substancji szkodliwych z pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego w sposób zapewniający bezpieczeństwo pracowników Zamawiającego i osób trzecich. Częstotliwość odbioru substancji szkodliwych uzależniona jest od liczby badań. Terminy odbioru substancji szkodliwych – uzgadniane będą ustalane przez Zamawiającego telefonicznie, faxem, pocztą elektroniczną lub innej uzgodnionej formie.
- zapewnienia odpowiedniego standardu odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
- nadzorowania i stałego monitoringu prawidłowości świadczenia usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych.

Usługa odbioru odpadów winna być wykonywana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności:
- ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm)
- ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62, poz. 627 z późn. zm),
- ustawą z dnia 28 października 2002 r. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych (Dz. U. z 2002 r. Nr 199, poz.1671),
- Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 23 grudnia 2002 r. w sprawie dopuszczalnych sposobów i warunków unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 8, poz. 104),
- Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz.1206).


Uwaga:
1. W oparciu o elementy składowe przedmiotu zamówienia, określone w punkcie III SIWZ podpunkt (1,2,3) Wykonawca zobowiązany jest skalkulować łączną cenę realizacji przedmiotu zamówienia publicznego, którą następnie należy wpisać w odpowiednie miejsca w formularzu cenowym i ofertowym – załącznik nr 1 i 2 do SIWZ.
2. Jeżeli świadczenie dostaw i usług objętych przedmiotem zamówienia wymaga udziału podmiotów (wykonawców) ubiegających się wspólnie o zamówienie lub podwykonawców to odpowiednie zastosowanie znajdują przepisy ustawy (art. 23, 36 ust. 4) oraz postanowienia niniejszej specyfikacji.

Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) dokonanie wizji lokalnej pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego oraz zapoznanie się z możliwościami technicznymi zainstalowania oferowanych automatów, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym – najpóźniej 14 dni przed terminem składania ofert – (vide pkt III podpunkt 2A tiret trzecie siwz). Przebieg wizji lokalnej musi być potwierdzony protokołem, który należy załączyć do oferty. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) Zapewnienie Zamawiającemu najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert możliwość przeprowadzenia testów, tj. wstępnych badań na materiale tkankowym Zamawiającego w ośrodku referencyjnym wskazanym przez Wykonawcę. Z faktu przeprowadzenia ww. badań będzie sporządzony protokół z przeprowadzonych testów – (vide pkt III, podpunkt 1B tiret piąte siwz), podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty
3) Dołączenie do oferty wymaganych dokumentów i oświadczeń określonych w pkt VI SIWZ;
4) Uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego terminu oraz sposobu dostawy automatów będących przedmiotem zamówienia w zakresie ich dzierżawy.
5) Zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do eksploatacji Zamawiającemu całości sprzętu będącego przedmiotem zamówienia w zakresie dzierżawy w terminach określonych w niniejszej specyfikacji oraz umowie.
6) Przed podpisaniem umowy dostarczenie umowy regulującej współpracę Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy).
7) Przeprowadzenie instruktażu wstępnego oraz szkoleń użytkowników końcowych (wskazanych przez Zamawiającego) w terminach ustalonych z Zamawiającym w zakresie prawidłowej eksploatacji sprzętu będącego przedmiotem zamówienia w zakresie dzierżawy,
8) Dostarczenie Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia (dotyczy dzierżawy automatów do barwień immunohistochemicznych) :
- instrukcji obsługi w języku polskim;
- opisu parametrów technicznych oraz wyposażenia dostarczonego przedmiotu zamówienia,
- pełnej dokumentacji technicznej,
- serwera, komputera oraz wymaganego oprogramowania umożliwiające prawidłowe użytkowanie i diagnostykę automatów wraz niezbędną dokumentacją, o której mowa w pkt III specyfikacji
- karty gwarancyjnej określającej warunki gwarancji;
- dokumentu określającego zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym (jeśli dotyczy)
- wykazu autoryzowanych punktów serwisowych (jeśli dotyczy)

IV. Termin wykonania zamówienia

A. Umowa w sprawie zamówienie publicznego zostanie zawarta na okres 36 miesięcy od jej podpisania.
B. Wymagane terminy realizacji poszczególnych części zamówienia:
1. Oddanie w dzierżawę Zamawiającemu kompletnych i gotowych do uruchomienia automatów do barwień immunohistochemicznych wraz z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH nastąpi w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Obowiązywanie umowy dzierżawy automatów do barwień immunohistochemicznych, w tym naliczanie czynszu dzierżawnego od dnia protokolarnego ich odbioru, stwierdzającego prawidłowe funkcjonowanie systemu do barwień immunohistochemicznych, które poprzedzi próbne (wstępne) barwienie immunohistochemiczne na materiale Zamawiającego w jego siedzibie. Okres dzierżawy automatów odpowiadać będzie okresowi obowiązywania umowy dostawy, nie będzie jednak dłuższy niż 36 miesięcy.
3. Dostawa immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych oraz świadczenie usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych od dnia protokolarnego odbioru automatów do barwień immunohistochemicznych, o którym mowa w pkt IV podpunkt B 2. Umowa dostawy i świadczenia usług odbioru i utylizacji odpadów zostanie zawarta na okres trwania dzierżawy, nie dłużej jednak niż na okres 36 miesięcy.
4. Dostawy immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych oraz świadczenie usług odbioru i utylizacji substancji szkodliwych – odbywać będzie się sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem, pocztą elektroniczną lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie).

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy:
­ posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
­ posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
­ znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
­ nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają wspólnego pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie i jego zakres musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2) ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2) ustawy;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4) – 8) ustawy (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9) ustawy (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt. 3, 4, - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4)-8) ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

B. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące dostawę odczynników diagnostycznych wraz dostawą urządzeń diagnostycznych do odczynników lub dzierżawą takich urządzeń, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 1 000 000 PLN) wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączenia dokumentów potwierdzających, ze te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie. W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 1 000 000,00 PLN (wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
2) Aktualną na dzień składania ofert polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN.

D. W celu potwierdzenia, iż oferowane dostawy i usługi spełniają wymagania Zamawiającego,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty:

1) Kartę charakterystyki substancji niebezpiecznych dla poszczególnych odczynników, dla których prawo wymaga ich wystawienia.
2) Specyfikację immunoreagentów oraz odczynników w języku polskim.
3) Katalog lub ulotki zawierające dane zaproponowanych produktów (dane szczegółowe przedmiotu zamówienia), które umożliwiają potwierdzanie spełniania wymagań ustalonych przez Zamawiającego.
4) Opis procedury barwienia na automatach, będących przedmiotem dzierżawy.
5) W ramach przedmiotu dostawy – patrz pkt III SIWZ – Zamawiający na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.) wymaga złożenia wraz z ofertą dla poszczególnych wyrobów medycznych niżej wymienionych dokumentów:
6) Dokumenty ( certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) dopuszczające wprowadzenie do obrotu medycznego i używania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych oferowanego przedmiotu zamówienia, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami, tj:
a) Deklaracji Zgodności, Certyfikatu CE, zaświadczenie o powiadomieniu Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu, zaświadczenia o dokonaniu zgłoszenia wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych, Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych – alternatywnie, z zastrzeżeniem pkt b niniejszego punktu.”

b) Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z dokumentów, o których mowa wyżej.
Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa w trakcie realizacji dostaw, wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia.
Dokumenty wymienione w pkt.1.8 a i b winny zachować swoją ważność na dzień składnia
oferty.
7) przedłożenia decyzji właściwych organów administracyjnych zezwalającą na wykonywanie usług polegających na odbieraniu, transportowaniu, unieszkodliwianiu odpadów sklasyfikowanych w grupie 18 – Odpady medyczne (jeśli dotyczy).

W odniesieniu do dokumentów określonych w podpunkcie D 5) odpowiednie zastosowanie znajdują normy określone w § 3 ust. 2 i 4 przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605).
E. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwa udzielonego osobie lub osobom sporządzającym i podpisującym ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto przedmiotu zamówienia- podpisany przez osoby upoważnione do dokonywania w imieniu Wykonawcy czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań finansowych.
3) Wypełniony formularz cenowy z podaniem wartości jednostkowych poszczególnych elementów.
4) Formularz - opis przedmiotu zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
6) W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.
7) Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z dokumentacją techniczną pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6.
8) Protokół z przeprowadzonych testów, o którym mowa w punkcie III podpunkt 1B tiret piąte specyfikacji istotnych warunków zmówienia,.
9) Dowód wpłacenia/wniesienia wadium.

Zamawiający wykluczyć z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.


a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Garbary 15, 61- 866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.

1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia odwołania - Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów drogą elektroniczną (e-mailem) na adres: zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
6. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej Zamawiającego – www.wco.pl – /zakładka zamówienia publiczne/ od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.
7. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
8. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art. 38 ust. 4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

b) Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- prof. dr hab. med. Jan Bręborowicz – kierownik tel. 61/88 50 810,
- dr n. biol Violetta Filas – pod względem merytorycznym tel. 61/ 88 50 803,
- Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/ 88 50 644, fax 61/ 88 50 644,
- Inż. Dariusz Kowlaczyk, 061 8850 883- pod względem komputerowym

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 50.000 PLN ( słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł 00/100),

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3. Wykonawcy, którzy nie wnieśli wadium do upływu terminu składania ofert, na przedłużony okres związania ofertą lub w terminie, o którym mowa w art. 46 ust. 3 ustawy zostaną wykluczeniu z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, o ich oferty uznawane będą za odrzucone.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – odczynniki i immunoreagenty”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 ustawy, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1 ustawy, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami niniejszej specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8) ustawy.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy).
5. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z zasadami jego reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt A2, do oferty należy załączyć PEŁNOMOCNICTWO do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony. W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej INFORMUJEMY, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP.
6. UWAGA: Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania Wykonawcy. Podpis powinien być opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a taka parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
7. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
8. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowień niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
9. Oferty oraz wszelkie dokumenty, oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, iż nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy.
10. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Wykonawcy oznaczonych w następujący sposób:

Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania, odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/



Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt. 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:



Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 55/2011 – Sprzedaż i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania,odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 18.05.2011r. do godz. 10.00
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 18.05.2011r. o godz. 11.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
- Oferty zostaną sprawdzone pod kątem tego, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek oraz inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Zamawiający porówna oferty cenowe zawierające sumę ceny sprzedaży i dostawy asortymentu niezbędnego do wykonania 90.000 badań ( należy podać cenę jednego badania i wartość 90.000 badań), czynszu dzierżawy aparatów oraz wartość wynagrodzenia z tytułu odbioru, transportu i utylizacji odpadów. Jest to wartość służąca porównaniu ofert.
4. W ofercie należy podać ceny jednostkowe odczynników i asortymentu, który będzie dostarczany do Zamawiającego w celu umożliwienia Zamawiającemu dokonywania późniejszej weryfikacji niezmienności cen wskazanych na fakturach w trakcie obowiązywania umowy.
5. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą Ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonego zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami prawa. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnienie formularza cenowego dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
6. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
7. Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny.
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt 5) w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosownie do dyspozycji art. 91 ust. 5 ustawy – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załączniku nr 8 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramową, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6) i 7) ustawy lub art. 134 ust. 6 pkt 3) i 4) ustawy, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7) ustawy.
W okresie 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7) ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - zaopatrzenie@wco.pl;

Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/





























Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


Formularz - opis przedmiotu zamówienia

Lista immunoreagentów /przeciwciał/ i odczynników niezbędnych do wykonania 90 tys. badań immunohistochemicznych w okresie 3 lat dla Pracowni Immunohistochemicznej Zakładu Patologii Nowotworów WCO:

A. Lista immunoreagentów /przeciwciał/


opis
L.p. produktu
(1) (2)
1 RB A-HU HEMOGLOBIN
2 RB A-HU KAPPA LIGHT CHAINS
3 RB A-HU LAMBDA LIGHT CHAINS
4 RB A-HU CHORIONIC GONADOTROPIN
5 RB A-HU THYROGLOBULIN
6 RB A-HU MYELOPEROXIDASE
7 RB A-HU T CELL, CD3
8 RB A-HU PSA
9 RB ANTI-TDT
10 MO A-HU EMA, E29
11 MO A-HU CYTOKERATIN HMV,34bE12
12 MO A-HU MELANOMA, HMB45
13 MO A-HU MUSCLE ACTIN, HHF35
15 MO A-VIMENTIN, V9
16 MO A-HU CD15, CD3D-1
17 MO A-HU, CD30, Ber-H2
18 MO A-HU CD61, Y2/51
19 MO A-HU B CELL, CD20cy,L26
20 MO A-HU DESMIN, DE33
21 MO A-HU GFAP, 6F2
22 Monoclonal Rb A-HU B CELL, CD23, SP23
23 MO A-HU COLLAGEN IV, CIV 22
24 MO A-HU T CELL, CD43, DF-T1
25 MO A-HU MACROPHAGE, CD68, KP1
26 MO A-HU CYTOKERATIN, MNF116
27 MONOCL S. MUSCLE ACTIN,1A4
28 MO A-HU NSE, BBS/NC/VI-H14
29 MO A-HU MACROPHAGE,CD68, PG-M1
30 MO A-HU LEUK.HAIRY CELL,DBA.44
31 MO A-HU bcl-2 ONCOPROTEIN, 124
32 MO A-EBV, LMP, CS 1-4
33 MO A-HU MESOTHEL. CELL,HBME-1
34 MO A-HU CYTOKERATIN, AE1/AE3
35 MO A-HU PROGESTERONE RECEPTOR
36 MO A-HU TTF-1, 8G7G3/1
37 MO A-HU CD99, MIC2 GENE PRODUCTS,12E7
38 MO A-HU INHIBIN, R1
39 MO A-HU E-CADHERIN, NCH-38
40 Monoclonal RB A-HU AMACR, Clone13H4
41 MO A-HU p53 PROTEIN, DO-7
42 MO A-HU CYTOKER.7, OV-TL 12/13
43 MO A-HU CYTOKER. 20, Ks20.8
44 Monoclonal RB A-HU ESTROGEN-RECEPTOR alfa, SP1
45 MO A-HU B CELL, CD79a, JCB117
46 MO A-HU CYCLIN D1, SP4
47 MO A-HU HEPATOCYTE, OCH1E5
48 MO A-HU CD34 II, QBEnd 10
49 MO A-HU PLAP, 8A9
50 MO A-HU CD5, CD5/54/F6
51 MO A-HU MELAN-A, A103
52 MO A-HU bcl6, PG-B6p
53 MO A-HU CD138, MI15
54 MO A-HU CYTOCERATIN 5/6,D5/16B4
55 MO A-HU Ki-67 ANTIGEN, MIB-1
56 MO A-HU CD57, TB01
57 RB A-HU SYNAPTOPHYSIN
58 MO A-HU CD235a, GLYCOPHORIN A, JC159
59 MO A-HU ZAP-70, 2F3.2
60 RB A-HU LYSOZYME
61 MO A-HU WT1 PROTEIN, 6F-H2
62 RB A-COW S100
63 MO A-HU CYTOKERATIN 17, E3
64 MO A-HU CYTOKERATIN19, RCK108
65 MO A-HU EPITHELIAL AG, Ber-EP4
66 MO A-HU CD45, LEUCOCYTE COMMON AG, 2B11+PD7/26
67 MO A-HU CD246, ALK PROTEIN, ALK1
68 MO A-HU CD4, 4B12
69 MO A-HU CD7, CBC.37
70 MO A-HU CD8, C8/144B
71 MO A-HU CD10, 56C6
72 MO A-HU MUM1 PROTEIN, MUM 1p
73 MO A-HU CD19LE-CD19
74 MO A-HU CD35, Ber-MAC-DRC
75 MO A-HU MYOSIN HEAVY CHAIN, SMMS-1
76 MO A-HU CALDESMON, h-CD
77 MO A-HU MYO D1, 5.8A
78 RB A-HU VON WILLEBRAND FACTOR
79 MO A-HU PLASMA CELL MARKER, VS38c
80 MO A-HU PROSTATIC ACID PHOSPHATASE, PASE/4LJ
81 RB A-HU ALPHA-1-FETOPROTEIN
82 RB A-HU ALPHA-1-ANTITRIPSIN
83 Monoclonal MO A-HU CARCINOEMBRYONIC ANTIGEN, CLONE II-7
84 Polyclonal RB A-HU CARCINOEMBRYONIC ANTIGEN
85 MO A-HU CA 19.9, 116-NS-19-9
86 MO A-HU CA 125, M11
87 MO A-HU CD31, JC70A
88 MO A-HU CALRETININ, DAK-Calret 1
89 MO A-HU MAMMAGLOBIN, 304-1A5
90 MO A-HU CDX2, DAK-CDX2
91 RB A-HU CALCITONIN
92 RB A-HU CHROMOGRANIN
93 MO A-HU NEUROFILAMENT PROTEIN, 2F11
94 RB A-HU CD117, C-KIT
95 MO A-HU CD1A, CLONE O10
96 MO A-HU CALPONIN, CLONE CALP
97 MO A-HU THROMBOMODULIN, CLONE 1009
98 MO A-HU FASCIN, 55K-2
99 MO A-HU GRANZYME B, GrB-7
100 MO A-HU HLA-DR ANTIGEN, TAL.1B5
101 MO A-HU CD56, 123C3
102 MO A-HU CYTOKERATIN 10/13, DE-K13
103 MO A-HU CD21, 1F8
104 MO A-HU MYOGENIN, F5D
105 MO A-HU CYTOKERATIN 18, DC10




B. lista odczynniki:

Odczynniki, które wyspecyfikowano poniżej muszą wystarczyć na oznaczenie 90 tys. markerów (badań immunohistochemicznych)

opis ilość
L.p. produktu jm opakowań
(1) (2) (3) (4)
1 Zestaw do wizualizacji o wysokim pH (od 9.0 do 9,9)
2 Zestaw do wizualizacji niskim pH (od 6.1 do 6,7)


Uwaga:
Wykonawca zobowiązany jest do podania cen jednostkowych odczynników obowiązujących w trakcie trwania umowy.
a. Wszystkie immunoreagenty i odczynniki wymienione w pkt A i B muszą pracować na skrawkach parafinowych.


C. Cena dzierżawy


Przedmiot zamówienia Okres na jaki zostanie zawarta umowa dzierżawy Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
36 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
36 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Dzierżawa
automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH 3 lat
(36 miesięcy)

Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN



D. Cena usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych.

Przedmiot zamówienia Okres w jakim Wykonawca będzie świadczył usługę odbioru i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych Opłaty z tytułu świadczonej usługi
Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
36 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
36 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
USŁUGA
Odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych 3 lat
(36 miesięcy)


Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN





……………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres
ul....................................................................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ……………………………………………………………………….
telefon.................................................................................................................................................
fax..................................................................................................................................................
NIP................................................................................................................................................
REGON.........................................................................................................................................
Email.............................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania.................................................................................................................................
tel...................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Zakup i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania,odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: dostawę immunoreagentów oraz odczynników do barwień immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania,odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
1. immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN

w tym:
- dostawa immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych wystarczająca na oznaczenie 90 tys. markerów……………PLN netto,………………….PLN brutto;
- dzierżawa automatów do badań immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH …………..PLN netto,……………… PLN brutto;
- usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych ……………PLN netto,………………….PLN brutto.

4. Oświadczamy, że w cenie oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i realizacji przyszłego świadczenia umownego Wykonawcy, a także, że cena oferty nie charakteru ceny rażąco niskiej w rozumieniu art. 89 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Oświadczamy, iż w ramach ceny ofertowej zapewnimy pełną opiekę serwisową na dzierżawione automaty. Pełna opieka serwisowa rozumiana jest, jako utrzymywanie dzierżawionych automatów w całkowitej sprawności. Zobowiązujemy się do niezwłocznego usunięcia wad i usterek automatów stanowiących przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną przez NAS usunięte w ciągu 48 godzin od dnia powiadomienia, zobowiązujemy się zapewnić Zamawiającemu możliwość korzystania z automatów zastępczych o równoważnych parametrach w stosunku do wydzierżawianych w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii. Oświadczamy także, iż Zamawiający ma prawo w ramach umowy dzierżawy pomniejszyć czynsz należny Wykonawcy proporcjonalnie za okres, w którym Zamawiający nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.
6. Zobowiązujemy się przekazać w ramach umowy dzierżawy kompletne i gotowe do uruchomienia automatów do barwień immunohistochemicznych wraz z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH w terminie …………… tygodni, nie później jednak, niż w terminie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7. Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych marki …….., rok produkcji ……….. i zapewniamy, iż przedmiotowe automaty są w pełni sprawne i posiadają właściwości, o których zapewnił Wykonawca w ofercie.
8. Zobowiązujemy się dostarczać w ramach umowy dostawy immunoreagenty i odczynniki do badań immunohistochemicznych oraz świadczyć usługi odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych - sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie) w terminie max…………………….od złożenia zamówienia
9. Gwarantujemy i oświadczamy, iż przedmiot umowy, w tym przede wszystkim immunoreagenty i odczynniki do badań immunohistochemicznych oraz automaty do barwień immunohistochemicznych wprowadzone zostały do obrotu i do używania na terenie Polski, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.).
10. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
11. Akceptujemy projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
12. Gwarantujemy, iż oferowane przez nas przedmiot zamówienia jest kompletny i będzie gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.
13. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyliśmy ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
14. Wadium w kwocie ………………………. zostało wniesione w dniu …………………. w formie/ formach: ……………………………………………………………………………….
15. Zobowiązujemy się wnieść zabezpieczenie należytego wykonaniu umowy w wysokości określonej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy obejmującej przedmiot zamówienia.
16. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) …………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………
itd.


Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn.................



………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)




……………………………………… Załącznik nr 3 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

















Załącznik nr 4 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................





..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy







Załącznik nr 5 do SIWZ

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:



















Załącznik nr 6 do SIWZ

Protokół z wizji lokalnej
i zapoznania się z możliwościami technicznymi zainstalowania automatów do badań immunohistochemicznych w pomieszczeń Zamawiającego, zgodnie z warunkami określonymi w
SIWZ

Dnia ……………………w Poznaniu, przy ul. Garbary 15, tj. w siedzibie Zamawiającego.

Przedstawiciele Wykonawcy ……………………………………………………..
(nazwa, adres, pieczęć firmowa)

1…………………………………………………………………..
(imię, nazwisko, stanowisko)

2……………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd


W obecności przedstawicieli Zamawiającego

1……………………………………………………………………………..
(imię, nazwisko, stanowisko)

2……………………………………………………………………………….
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd

Wymienieni wyżej przedstawiciele Wykonawcy oświadczają, iż zapoznali się z możliwościami technicznymi zainstalowania automatów do barwień immunohistochemicznych w pomieszczeniach laboratoryjnych Zamawiającego.
W trakcie wizji dokonano następujących ustaleń:
1. ……………………………………………………………………………..
2. ……………………………………………………………………………..
3. itd.
Ponadto, odnotowano, iż w zakresie:
a) kompatybilności elektrycznej oferowane automaty ………………………………………………...
b) zaproponowanych rozwiązań infrastruktury informatycznej, w tym zdalnej diagnostyki zastosowanie będą miały następujące rozwiązania …………………………………………………

Podpisy przedstawicieli Wykonawcy Podpisy przedstawicieli Zamawiającego

1. ................................. 1. ..........................................
2. ................................. 2. .........................................
3. itd. 3. itd






Załącznik nr 7 do SIWZ
………………………………………………….
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



WYKAZ DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO


Wykaz wykonanych dostaw w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców.

Wymagane jest wykazanie wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym, za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące dostawę odczynników diagnostycznych wraz dostawą urządzeń diagnostycznych do odczynników lub dzierżawą takich urządzeń, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 1 000 000 PLN).
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy






UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 55/2011

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
.............................................................................................................,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako: _______________________________________, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w .................................................................................................( nr kodu ……….).
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................

została zawarta umowa o następującej treści:


§1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr ___/2011 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2
1. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Odczynników, wydzierżawianiem i serwisowaniem Urządzeń oraz odbiorem, transportem i utylizacją substancji szkodliwych,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości.

§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest:
a) sprzedaż i dostawa immunoreagentów i odczynników do barwień immunohistochemicznych, opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w okresie od dnia ................... do dnia ........................., zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Odczynnikami”,
b) dzierżawa i świadczenie usług w zakresie serwisowania ______ automatów do badań immunohistochemicznych, z modułami do:
i. odparafinowania bez ksylenu,
ii. nawadniania,
iii. odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH,
zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Urządzeniami” lub „Przedmiotem Dzierżawy”,
c) świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Usługami” polegających na odbiorze od Zamawiającego odpadów – substancji szkodliwych, opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Odpadami”, transporcie i unieszkodliwianiu Odpadów, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 roku o odpadach (Dz. U. nr 62, poz. 628, z późn. zm.)
2. Wykonawca zobowiązuje się do:
a) sprzedaży i dostawy Odczynników, w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy,
b) dzierżawy Urządzeń w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... oraz świadczenie usług w zakresie serwisowych dotyczących tych Urządzeń – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy,
c) świadczenia Usług w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________ – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniami i Odczynnikami, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających z niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Odczynników:
a) sukcesywnie w terminie 7 dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia telefonicznie, faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
b) w dni robocze w godz. od 8:00 do 15:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości zamawianych Odczynników oraz częstotliwości dostaw, z zastrzeżeniem nieprzekraczania łącznej ilości Odczynników objętych postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy, wyszczególnionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Odczynników na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych, Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tych podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw zamówionych Odczynników, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczane przez Wykonawcę Odczynniki oznaczone będą zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
8. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć terminowe dostawy również w przypadku braku zamówionych przez Zamawiającego Odczynników w magazynie Wykonawcy, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji danych Odczynników lub w przypadku, gdy dane Odczynniki zostały wycofane z obrotu.
9. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu (7 dni robocze od momentu złożenia zamówienia telefonicznie, faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) zamówionych Odczynników, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Odczynników u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
10. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe dostarczanych Odczynników nie będą, w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa, gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
11. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Odczynniki o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Odczynników. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Odczynników z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
12. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Odczynników jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Odczynników do stosowania.
13. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Odczynników. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 7 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Odczynników, o którym mowa w ust. 12 niniejszego paragrafu.
14. W razie stwierdzenia, że dostarczone Odczynniki posiadają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwych Odczynników na Odczynniki wolne od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 7 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 16 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
15. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 13 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 8 ust. 1 pkt c) niniejszej umowy.
16. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Odczynników dostarczonych przez Wykonawcę oraz ich zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
17. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonych Odczynników i żądania ich wymiany na Odczynniki wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Odczynników niewłaściwej jakości lub niezgodnych z wymogami, o których mowa w ust. 16 niniejszego paragrafu,
b) dostarczenia Odczynników niezgodnych z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
18. Zamawiający może także odmówić przyjęcia dostarczonych przez Wykonawcę Odczynników, w przypadku jego dostarczenia przez Wykonawcę z rażącym opóźnieniem, w szczególności w przypadku wcześniejszego dokonania Zakupu Interwencyjnego.
19. Po dostarczeniu zamówionych Odczynników, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo-asortymentowym i jakościowym, dostarczonych Odczynników. Strony zgodnie postanawiają, iż pozytywny wynik badania, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie jest równoznaczny z uznaniem, iż zamówione Odczynniki zostały dostarczone w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu.
20. Po przyjęciu dostarczonych Odczynników, Zamawiający w miarę możliwości rozpakowuje dostarczoną partię Odczynników. W trakcie czynności rozpakowywania Zamawiający dokonuje badania ilościowo – asortymentowego, jak również sprawdzenia, czy dostarczona partia Odczynników jest wolna od widocznych wad fizycznych lub jakościowych. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
21. Dostarczane przez Wykonawcę Odczynniki winny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
22. Wykonawca wraz z dostarczonymi Odczynnikami zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika.
23. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – Kodeks cywilny.

§ 4
1. Całkowita wartość Odczynników, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Odczynników), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:............................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie..............................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Wykonawca gwarantuje stałość cen Odczynników przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Odczynników wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Odczynniki, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Odczynników,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Odczynniki importowane.
4. Zmiany wartości (cen) Odczynników wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt. a)-c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości.
5. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości asortymentu Odczynników, w szczególności w razie zaistnienia okoliczności wskazanych w art. 145 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Okres obowiązywania niniejszej umowy wynosi 36 miesięcy od dnia jej podpisania.

§ 6
1. Wykonawca (Wydzierżawiający) oświadcza, że:
a. jest właścicielem automatów do badań immunohistochemicznych marki …….., rok produkcji ……….., o numerach seryjnych …….
b. Urządzenia są w pełni sprawne, znajdują się w należytym stanie technicznym, przydatnym do umówionego użytku, bez jakichkolwiek wad i usterek powodujących niemożliwość z ich korzystania i posiadają wszystkie właściwości oraz parametry techniczne, o których zapewnił Wykonawca w złożonej przez siebie ofercie.
c. Urządzenia są wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy (Wydzierżawiającego) wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
2. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się oddać Zamawiającemu (Dzierżawcy) Przedmiot Dzierżawy do używania i pobierania pożytków przez okres 36 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, a Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) czynszu z tytułu dzierżawy.
3. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do dostarczenia Urządzeń na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego (Dzierżawcy), w Poznaniu ul. Garbary 15 i wydania ich Zamawiającemu (Dzierżawcy), w terminie ____ dni/tygodni od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do dostarczenia wszelkich dokumentów dotyczących Urządzeń, niezbędnych do ich prawidłowej eksploatacji, sporządzonych w języku polskim, w tym w szczególności instrukcji obsługi, instrukcji BHP, dokumentów gwarancyjnych Urządzenia oraz innych wymaganych dokumentów potwierdzających, iż Urządzenia zostały wprowadzone do obrotu na terytorium RP, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu (Dzierżawcy) Urządzeń.
5. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Urządzeń strony podpiszą protokół odbioru Urządzeń. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego (Dzierżawcę) uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania któregokolwiek z Urządzeń, strony podpiszą protokół rozbieżności, w którym wskazane zostaną uwagi lub zastrzeżenia zgłoszone przez Zamawiającego (Dzierżawcę), a także sposób i termin ich usunięcia przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego), nie dłuższy jednakże niż ____ dni. Po usunięciu wszelkich nieprawidłowości przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) strony podpiszą protokół odbioru ostatecznego Urządzeń.
6. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 5 niniejszego paragrafu są:
a. ze strony Wykonawcy (Wydzierżawiającego): __________________________
b. ze strony Zamawiającego (Dzierżawcy): ______________________________
7. W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w ust. 6 niniejszego paragrafu każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
8. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ofercie złożonej przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego).
9. Wykonawca (Wydzierżawiająca) zobowiązuje się do nieodpłatnego przeszkolenia personelu Zamawiającego (Dzierżawcy) w zakresie obsługi i konserwacji Urządzeń.
10. Po dostarczeniu przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) Urządzeń, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego (Dzierżawcy) w zakresie obsługi i konserwacji Urządzeń, który przypadać będzie nie później niż w terminie ___________ od dnia dostarczenia Urządzeń.
11. Z tytułu dzierżawy Urządzeń Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) czynszu miesięcznego dzierżawy w wysokości _________ PLN (słownie: ________________________) netto, _________ PLN (słownie: ________________________) brutto.
12. Strony zgodnie postanawiają, że wysokość czynszu dzierżawnego, o którym mowa w ust. 11 niniejszego paragrafu nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
13. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do nieodpłatnego świadczenia na rzecz Zamawiającego (Dzierżawcy) usług polegających na konserwacji, diagnostyce oraz dokonywaniu napraw niezbędnych do prawidłowego działania Urządzeń oraz usuwania wszelkich usterek uniemożliwiających ich prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.
14. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wszelkich wad i usterek Urządzeń.
15. W przypadku, gdy wady i usterki Urządzenia nie zostaną usunięte w ciągu 48 godzin od powiadomienia o ich wystąpieniu, Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do umożliwienia Zamawiającemu (Dzierżawcy) korzystania z urządzenia zastępczego o nie gorszych parametrach technicznych w stosunku do naprawianego Urządzenia. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do dostarczenia urządzenia zastępczego niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o wystąpieniu wady lub awarii Urządzenia uniemożliwiającego jego prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.
16. Strony zgodnie postanawiają, że czynsz dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający (Dzierżawca) nie mógł korzystać z Przedmiotu Dzierżawy.
§ 7
1. Wykonawca zobowiązuje się do odbioru, transportu i unieszkodliwiania odpadów – substancji szkodliwych będących efektem ubocznym badań immunohistochemicznych prowadzonych przez Zamawiającego.
2. Odbiór Odpadów, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu będzie się odbywał z siedziby Zamawiającego zlokalizowanej w Poznaniu przy ul. Garbary 15.
3. Odbiór, wywóz i unieszkodliwianie Odpadów, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, wykonywany będzie zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności Ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm).
4. Wykonawca oświadcza, iż z chwilą przejęcia odpadów przejmuje pełną odpowiedzialność za przekazane odpady zgodnie z art. 25 ustawy o odpadach, o której mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu.
5. W ramach świadczenia Usług, Wykonawca będzie zobowiązany w szczególności do:
a) odbioru Odpadów z miejsca wskazanego przez Zamawiającego, transportu i unieszkodliwiania Odpadów, w tym w szczególności odpadów zaklasyfikowanych jako odpady medyczne o kodach ______________________________________, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 sierpnia 2007 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi, przy czym przy dokonywaniu odbioru, transportu i unieszkodliwiania poszczególnych grup Odpadów Wykonawca zobowiązany będzie przestrzegać następujących zasad:
i. Odpady zaklasyfikowane jako odpady medyczne o kodach z grupy ___________________________:
1. Wykonawca zobowiązuje się do odbioru Odpadów w terminie ___ dni od dnia poinformowania przez Zamawiającego telefonicznie, faksem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej o konieczności ich odebrania w dniach od poniedziałku do soboty, w godzinach 7:30-12:00, z miejsca wskazanego przez Zamawiającego,
2. Wykonawca zobowiązuje się do odbioru Odpadów w ___________________________________________________
b) ważenia wszelkich odbieranych od Zamawiającego Odpadów przy użyciu posiadanej przez Wykonawcę wagi posiadającej aktualne świadectwo legalizacji,
c) zapewnienia załadunku, transportu i rozładunku Odpadów,
d) dostarczania Odpadów do miejsca ich składowania i unieszkodliwiania, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
6. Każdorazowe przekazanie Wykonawcy Odpadów przez Zamawiającego potwierdzone zostanie kartą przekazania odpadu zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik numer 4 do Rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 14 lutego 2006 r. (Dz.U. Nr 30 poz. 213) w sprawie wzorów dokumentów stosowanych na potrzeby ewidencji odpadów, w której określona zostanie waga poszczególnych grup odpadów netto (bez wagi pojemników).
7. Wykonawca zobowiązuje się do ścisłego przestrzegania wszystkich przepisów prawa regulujących wykonywanie Usług.
8. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody powstałe w trakcie wykonywania Usług.
9. Odpowiedzialność w zakresie nienależytego wykonania przedmiotu umowy ponosi Wykonawca.
10. Z tytułu świadczenia Usług Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy wynagrodzenia w wysokości _________ PLN (słownie: ________________________) netto, _________ PLN (słownie: ________________________) brutto.
11. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku zmiany stawki podatku VAT obejmującej Usługi, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie wysokość wynagrodzenia brutto, zaś wysokość wynagrodzenia netto pozostanie bez zmian.
12. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu zostanie proporcjonalnie pomniejszone za okres, w którym Wykonawca nie świadczył Usług.
13. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu będzie płatne miesięcznie, z dołu, na podstawie prawidłowo wystawianych przez Wykonawcę faktur VAT, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze VAT w terminie 30 dni od dnia doręczenia faktury Zamawiającemu.
14. Podstawę do wystawienia faktury stanowić będą dostarczone przez Wykonawcę karty przekazania odpadów, o których mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu zatwierdzone przez upoważnionego pracownika Zamawiającego.
15. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.


§ 8
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w dostawie zamówionych Odczynników Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
b) drugiego opóźnienia w dostawie oraz każdego kolejnego opóźnienia w dostawie zamówionych Odczynników Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
c) opóźnienia w odebraniu Odpadów od Zamawiającego, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości stanowiącej równowartość 5% wartości miesięcznego wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług, wskazanego w § 7 ust. 10 niniejszej umowy, za każdy rozpoczęty dzień zwłoki, licząc od chwili określonej na podstawie § 7 ust. 5 pkt a) pkt i.1. niniejszej umowy.
d) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Odczynników, świadczenia Usług lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5 % łącznej wartości netto Odczynników, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, wskazanej w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
e) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt d) niniejszego ustępu,
f) naruszenia zobowiązania opisanego w § 2 ust. 2 pkt c) niniejszej umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej wartości wymienionej części zamiennej lub podzespołu Urządzenia, nie spełniającej warunków opisanych w § 2 ust. 2 pkt c) niniejszej umowy,
g) niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 6 ust. 4 niniejszej umowy w terminie wskazanym w § 6 ust. 4 niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 100 % wartości miesięcznego wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług, wskazanego w § 7 ust. 10 niniejszej umowy, zaś w razie niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 6 ust. 4 niniejszej umowy pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego i wyznaczenia mu w tym celu dodatkowego terminu, Wykonawca zapłaci ponadto na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 500 % wartości miesięcznego wynagrodzenia z tytułu świadczenia Usług, wskazanego w § 7 ust. 10 niniejszej umowy.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszystkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy:
a) opóźnienie w dostawie zamówionych Odczynników będzie przekraczać 5 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy lub
b) opóźnienie w wydaniu Urządzeń będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 6 ust. 3 niniejszej umowy,
c) opóźnienie w przeszkoleniu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzeń będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia ustalonego przez strony na podstawie § 6 ust. 10 niniejszej umowy.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
6. Kary umowne, o których mowa w ust. 1 pkt a) i b) niniejszego paragrafu będą naliczane do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej, o której mowa w § 3 ust. 9 niniejszej umowy, w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Odczynników u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę.

§ 9
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Odczynniki nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 3 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 10
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ....................................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego – prof. dr hab. n. med. Jan Bręborowicz – Kierownik Zakładu Patologii Nowotworów oraz dr nauk biologicznych Violetta Filas - Kierownik Pracowni Immunohistochemii.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 11
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonych przez Wykonawcę Odczynników, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Odczynników w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 12
1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy o wyrobach medycznych oraz Ustawy o odpadach, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany niniejszej umowy mogą mieć miejsce, tylko w zakresie przewidzianym dyspozycją art. 144 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych. Strony zgodnie postanawiają że w przypadku zakończenia produkcji lub wycofania z rynku danego rodzaju Odczynników dopuszczalna będzie zmiana umowy polegająca na zmianie tego rodzaju Odczynników na inny o parametrach nie gorszych niż wskazane w ofercie złożonej przez Wykonawcę. W razie dokonania zmiany, o której mowa w zdaniu poprzedzającym cena sprzedaży nowych Odczynników nie ulegnie zmianie.
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



Zamawiający: Wykonawca :


…………………………… ………………………………

« Powrót do szczegółów zamówienia