Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

UNIT LARYNGOLOGICZNY i TOR WIZYJNY - FESS

Numer zamówienia:

/96/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz w WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 193 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 96/2011.

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Zakup i dostawa UNITU LARYNGOLOGICZNEGO i TORU WIZYJNEGO - Zestawu do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS.

I. Nazwa oraz adres Zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15 61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 8 52 19 48 www.wco.pl
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
godziny pracy : od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
e- mail: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm), zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679.) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych pakiet 1 i/lub 2 ;
2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia.
5) Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
6) Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
8) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni od dnia otrzymania faktury po realizacji przedmiotu zamówienia.
9) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia.
Zakup i dostawa :
Pakiet 1. UNITU LARYNGOLOGICZNEGO
Pakiet 2. TORU WIZYJNEGO - Zestawu do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS
Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33100000-1- urządzenia medyczne
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa UNITU LARYNGOLOGICZNEGO i TORU WIZYJNEGO - Zestawu do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS ilości wg opisu technicznego dla potrzeb Wielkopolskiego Centrum Onkologii, posiadającego ważne atesty i certyfikaty.

Zamawiający wymaga by rok produkcji oferowanego sprzętu – nie był wcześniejszy niż 2011r.,

Przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).
Szczegółowy opis techniczny przedmiotu zamówienia zawiera załącznik 2 do specyfikacji.
Uwaga: Należy załączyć oryginalne dane techniczne urządzenia – przedmiotu zamówienia (w formie wydruku).

2. Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) Dołączenie do oferty wymaganych świadectw, określonych w niniejszych punktach specyfikacji;
2) Uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego terminu, sposóbu dostawy i transportu przedmiotu zamówienia na terenie WCO.;
3) Przed podpisaniem umowy dostarczenie umowy regulującej współpracę Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy).
4) Przeprowadzenie instruktażu wstępnego oraz szkoleń użytkowników wskazanych przez Zamawiającego w terminach ustalonych z Zamawiającym w zakresie prawidłowej eksploatacji przedmiotu zamówienia,
5) Dostarczenie Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia:
- instrukcji obsługi w języku polskim;
- opisu parametrów technicznych oraz wyposażenia dostarczonego przedmiotu zamówienia,
- pełnej dokumentacji technicznej
- karty gwarancyjnej określającej jej warunki;
- dokumentu określającego zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym;
- paszportu technicznego urządzenia;
- wyników testów akceptacyjnych urządzenia potwierdzających zgodność jego parametrów technicznych ze specyfikacją producenta;
3. Termin płatności:
1) Termin płatności 30 dni od otrzymania faktury przez Zamawiającego.
2) Faktura dostarczona będzie do Zamawiającego po dostawie, zainstalowaniu i przeszkoleniu użytkowników - co potwierdzone winno być protokołem odbioru, instalacji i szkolenia.

4. Warunki gwarancji:
a. Minimalny okres gwarancji - na dostarczone urządzenie i sprzęt medyczny – przedmiotu zamówienia, liczony od momentu zrealizowania przedmiotu zamówienia i dokonaniu jego protokolarnego odbioru – 24 miesiące,
b. Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 3 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
c. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii ( w dni robocze od poniedziałku do piątku): max 12 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia,
d. Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 5 dni od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
e. W przypadku 2-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
f. Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
g. Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy.
h. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.

5. Koszty ubezpieczenia - Wykonawca ponosi koszty ubezpieczenia dotyczące urządzenia – przedmiotu zamówienia od momentu dostawy do dnia uruchomienia urządzenia – przedmiotu zamówienia i jego protokolarnego odbioru.
IV. Termin realizacji zamówienia
1. Dostawa i instalacja urządzenia stanowiącego przedmiot zamówienia winna nastąpić w terminie maksymalnie:
 Pakiet 1 – UNIT LARYNGOLOGICZNY 4 tygodnie od dnia podpisania umowy.
 Pakiet 2 – TOR WIZYJNY 8 tygodni od dnia podpisania umowy.
2. W ofercie należy przedstawić oferowany termin realizacji.
3. UWAGA! W momencie realizacji zamówienia - dokładną datę i godzinę dostawy i montażu należy ustalić telefonicznie z p. Ewą Dąbrowską - po. Kierownika Działu Zamówień publicznych i zaopatrzenia tel. 61/ 88 50 644

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

• O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy:
­ posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
­ posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
­ znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
­ nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 5 i 7 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

B. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Formularz cenowy/opis przedmiotu zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
4) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 5. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
5) Opis parametrów technicznych- dokumenty potwierdzające spełnianie warunków technicznych wymaganych SIWZ. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik 2 do SIWZ.

C. W ramach przedmiotu zamówienia Zamawiający [na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679.) ] wymaga złożenia wraz z ofertą dla poszczególnych wyrobów n/w dokumenty:

1. Deklaracja Wytwórcy (Producenta) o spełnieniu wymagań zasadniczych dla wyrobów medycznych oraz Certyfikat Jednostki Notyfikowanej (jeżeli dotyczy) dla oferowanego przedmiotu zamówienia osobno,
lub
2. Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych i Podmiotów Odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania – w formie świadectwa rejestracji wyrobu (jeżeli dotyczy wyrobu), a w przypadku wyrobów nie podlegających obowiązkowi zgłoszenia dokument potwierdzający wywiązanie się wytwórcy z obowiązku nałożonego ustawą z dnia 20.4.2004r o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679),
lub
3. Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów

Wszystkie przedstawione w ofercie dokumenty winny zachowywać swoją ważność na dzień składania ofert.

Zamawiający wykluczyć z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz.759 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.
Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- pod względem merytorycznym –
Golusiński Wojciech, prof.dr hab.n.med.
Stanowisko: Ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej
Dział (komórka): Oddział Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej z Izbą Przyjęć,

Telefon: Tel. 61/ 88 50 614,
- pod względem formalnym – Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Maria Wielgus, tel. 61/ 88 50 643, 61/88 50 644, 61/88 50 911, fax 61/ 88 50 698
- pod względem formalno – prawnym – Michał Mikołajczak tel. j/w

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

IX. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 96/2011 Zakup i dostawa UNITU LARYNGOLOGICZNEGO i/ lub TORU WIZYJNEGO - Zestawu do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed .......................................... /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 96/2011 Zakup i dostawa UNITU LARYNGOLOGICZNEGO i / lub TORU WIZYJNEGO - Zestawu do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 12-08-2011 r. do godz. 09.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 12-08-2011 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty, w tym m.in.
- przedmiotu zamówienia,
- dostawy i zainstalowania przedmiotu zamówienia,
- niezbędnych prac przystosowawczych,
- dokumentacji, prób i testów,
- transportu krajowego i zagranicznego do miejsca przeznaczenia,
- ubezpieczenia towaru w kraju i zagranicą oraz w zakresie określonym w pkt III lit .C specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
- opłat pośrednich, np.: opłaty lotniskowe, koszty rewizji generalnej,
- kosztów rozładunku u odbiorcy,
- ceł i odpraw celnych – o ile takie wystąpią,
- podatku VAT,
- szkolenia.
- inne
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych
dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.
Kryteria:
 Cena: - waga: 100%
----------------------------------------
Razem 100%
Cena oferty będzie obliczona wg wzoru:
Cena minimalna z ofert ważnych
--------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej

a) Zgodnie z art. 2 pkt. 1 Ustawy przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt.1ustawy z dnia 5lipca2001r. o cenach ( Dz. U. nr 97 poz. 1050 z późn.zm). Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.
b) Zamawiający poprawi omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny w sposób przedstawiony, w art. 88 Ustawy. Zastosowanie przez Wykonawcę stawki podatku VAT od towarów i usług niezgodną z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym spowoduje odrzucenie oferty.
Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt XIII specyfikacji, a mianowicie: kryterium: cena i ocena parametrów technicznych.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
- wydłużenie okresu realizacji.
- zmiana wartości brutto umowy w przypadku zmiany stawek podatkowych

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt. VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Poznań, dnia ________________
__________________________________
DYREKTOR

Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

Formularz cenowy /wzór/



L.p Nazwa przedmiotu zamówienia J. m. Ilość Nazwa producenta , kraj pochodzenia, model, m-c i rok produkcji Cena jednostkowa netto Stawka VAT w % Cena jednostkowa brutto Wartość netto Wartość brutto

RAZEM

………………………….dnia………………………………………
……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy








załącznik nr 2 do specyfikacji.



ZESTAWIENIE WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH

Specyfikacja techniczna – Zakup i dostawa
Pakiet 1 - UNIT LARYNGOLOGICZNEGO
Pakiet 2 - TOR WIZYJNY - Zestaw do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS



Pakiet 1.


Lp. Parametr Wartość wymagana Parametr oferowany
Unit laryngologiczny
Wymagania ogólne
1 Unit o konstrukcji modułowej zbudowany z 2 modułów (funkcyjnego oraz instrumentarium) TAK
2 Całość – konstrukcja i moduły – wykonane ze stali pokrytej farbą proszkową, przejezdne , wyposażone w kółka antystatyczne w tylnej części modułu. TAK
3 Możliwość dostawy aparatury w wybranym przez Zamawiającego dowolnym kolorze z palety kolorów RAL TAK
4 Każdy moduł o max. wymiarach:
(wys x szer x gł.) 890 x 420 x 550 mm TAK
Wymagania szczegółowe
Moduł funkcjonalny
5 Wyposażony w system ssania o wydajności ssania
min. 40l/min TAK
6 Pompa ssąca membranowa, bezolejowa, bezobsługowa TAK
7 Automatyczna aktywacja i dezaktywacja ssania przez podniesienie lub odłożenie drenu na swoje miejsce TAK
8 Słój zbiorczy nietłukący, z zabezpieczeniem przeciw przelewowym, filtrem antybakteryjnym; poj. min. 1 l TAK
9 Automatyczne opróżnianie słoja po każdym użyciu ssania TAK
10 System przepłukiwania drenów ssaka wraz z automatycznie uzupełniającym się zbiornikiem płuczącym TAK
11 Moduł wyposażony w system instalacji odprowadzający odessaną treść do kanalizacji TAK
12 Moduł wyposażony w podgrzewacz do lusterek z funkcją automatycznego wyłączania TAK
13 Moduł do irygacji kanału słuchowego wbudowany do unitu TAK
14 Elektryczny zawór wodny doprowadzający wodę do unitu i automatycznie odcinające zasilanie wodne w przypadku awarii unitu TAK
15 Filtr dekalcyfikujący do wody wpływającej do unitu. TAK
16 Moduł zasilany wodą z instalacji wody pitnej , podejście 3/4" TAK
17 Elektroniczny system kontroli pracy modułu irygacji TAk
18 Możliwość regulacji temperatury wody w zakresie
36ºC - 38ºC TAK
19 Szybkość przepływu systemu płukania ucha regulowana rączką irygacyjną poprzez „spust” TAK
20 Rączka do irygacji wyposażona w osłonkę przeciwrozpryskową TAK
21 Automatyczna aktywacja i dezaktywacja obwodu wewnętrznego irygacji przez podniesienie lub odłożenie rączki na swoje miejsce TAK
22 Tryb czuwania, wyłączający grzałki podczas nieużywana modułu płukania ucha TAK
23 Wyświetlacz LED aktualnej temperatury na panelu przednim TAK
24 System kodów cyfrowych informujących o awarii modułu. TAK
25 Szybkość przepływu wody podczas irygacji min. 450 ml/min TAK
26 Lampa nagłowna typu CLAR wyposażona w światłowód z regulacją wielkości plamki świetlnej oraz z regulacją obwodu i głębokości TAK
27 W zestawie unitu dołączone dwie półki boczne TAK
28 Półka boczna z miejscem na tackę ze stali nierdzewnej TAK
29 Półka boczna zawierająca min. 3 pary kuwet do dezynfekcji i przechowywania optyk TAK
30 Możliwość rozbudowania modułu funkcjonalnego o dodatkową parę kuwet do dezynfekcji i przechowywania fiberoskopu giętkiego. TAK
31 W zestawie lejek uszny z wycięciem przynajmniej dwóch rozmiarów dla małżowin usznych dużych i małych TAK
32 Dwie tacki na instrumentarium ze stali nierdzewnej o max. wymiarach 190mm x 150mm TAK
33 Monitor 17” wraz za ramieniem mocującym do unitu TAK
34 Źródło światła LED umożliwiające bezpośrednie podłączenie do optyki TAK
35 Jasność źródła światła LED min. 120 lumenów TAK
36 Żywotność żarówki LED min. 50 000 godzin TAK
Kamera medyczna wraz ze źródłem światła
37 Źródło światła i kamera medyczna w jednej obudowie. TAK
38 1 chip’owa, PAL , rozdzielczość 470/420 linii.////// TAK
39 balans bieli poprzez przycisk na panelu kamery. TAK
40 głowica kamery z regulacją ostrości . TAK
41 adapter do optyki kompatybilny z optykami innych producentów. TAK
42 funkcja “zamrażania” obrazu dostępna zarówno z poziomu panelu urządzenia i przycisku nożnego. TAK
43 Wyjście S-Video. TAK
44 Źródło światła wyposażone w dwie żarówki o mocy 150W. TAK
45 Sygnalizacja przepalonej żarówki. TAK
46 Ręczna regulacja jasności światła . TAK
47 Optyka: Ø 4mm, dł. robocza 175 mm, kąt widzenia 30º. TAK
48 Laryngoskop: Ø 10mm, dł. robocza 195 mm, kąt widzenia 70º lub 90º. TAK
Moduł instrumentarium
49 Moduł wyposażony w szufladę, która zawiera kuwetę na brudne narzędzia do wstępnej dezynfekcji . TAK
50 Dodatkowy wysuwany blat metalowy. TAK
51 Moduł wyposażony w śmietniczkę otwieraną nogą . TAK
52 Dodatkowa powierzchnia na instrumentarium, zamykana roletą. TAK
Fotel laryngologiczny
53 Płynny obrót fotela wokół własnej osi w zakresie 360º z możliwością zablokowania w każdym momencie. TAK
54 Regulacja wysokości fotela w zakresie 46-66 cm . TAK
55 Regulacja oparcia w zakresie -5º do +45º . TAK
56 Podłokietniki . TAK
57 Podnóżek. TAK
58 Tapicerka wykonana z materiału odpornego na środki dezynfekcyjne. TAK
Krzesło lekarza
59 Regulacja wysokości w zakresie 46-62cm. TAK
60 Regulacja ustawienia wysokości oparcia . TAK
61 Podstawa jezdna na antystatycznych kółkach . TAK
62 Tapicerka wykonana z materiału odpornego na środki dezynfekcyjne . TAK
Inne wymagania
63 Montaż, uruchomienie i przeszkolenie personelu medycznego. TAK
64 Instrukcja w j. polskim. TAK
65 Zamawiający wymaga przynajmniej 3 referencji z dostaw unitów z ostatnich trzech lat na kwotę łącznie za min. 300 000 zł brutto. TAK




Do oferty należy dołączyć strony katalogowe potwierdzające każdy wymagany parametr oraz instrukcje obsługi urządzeń w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami Zamawiającego. Nie spełnienie nawet 1 z wymaganych parametrów będzie skutkowało odrzuceniem oferty.

Pakiet 2.



Zestaw do endoskopowych operacji zatok przynosowych FESS
Lp. Nazwa/Parametr wymagany Ilość Warunek graniczny Numer katalogowy/Parametr oferowany
1 Endoskopowa kamera - 1 kpl 1 kpl.
Medyczna kamera endoskopowa pracująca w standardzie Full HD 1080p tj. rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, 16:9 TAK
Skanowanie progresywne TAK
Czułość nie gorsza niż 1,2 lux TAK
Waga głowicy kamery nie większa niż 250+/- 20 g TAK
Konstrukcja głowicy kamer umożliwiająca połączenie ze standardowymi optykami endoskopowymi TAK
Głowica kamery wyposażona w min. 2 programowalne przyciski TAK
Zintegrowany w głowicy kamery zoom optyczny 2x TAK
Sterownik kamery wyposażony w 2 wyjścia DVI przesyłające sygnał wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 ze skanowaniem progresywnym TAK
Procesor kamery wyposażony w gniazdo USB umożliwiające podłączenie przenośnej pamięci typu Pendrive i zapis zdjęć w rozdzielczości 1920x1080 oraz sekwencji wideo oraz podłączenie drukarki. TAK
2 Medyczny monitor operacyjny - 1 kpl 1 kpl.
Monitor medyczny LCD spełniający wymagania standardu HDTV TAK
Przekątna ekranu 24" TAK
Proporcje boków ekranu nie mniejsze niż 16:9 TAK
Rozdzielczość obrazu nie gorsza niż 1920 x 1080 TAK
Skanowanie progresywne (wyświetlanie 50 pełnych klatek obrazu na sekundę) TAK
Wejście cyfrowe: DVI, HD-SDI, SDI, TAK
Wyjścia cyfrowe: DVI, HD-SDI TAK
Wejścia: S-Video, Composite Video, RGB TAK
Funkcja obraz w obrazie (PIP) TAK
Podstawka pod monitor TAK
3 Źródło światła – 1 kpl.
Moc żarówki ksenonowej min. 175 Wat TAK
Mechaniczna regulacja natężenia światłą za pomocą pokrętła na panelu urządzenia TAK
4. Pompa do przemywania czoła endoskopów sztywnych 1 kpl.
Pompa rolkowa przeznaczona do przemywania obiektywu optyki podczas operacji endoskopowych zatok przynosowych (FESS), pompa nie służy do przemywania pola operacyjnego, konstrukcja płaszczy płuczących do optyk ma zapewniać dokładne przemywania czoła optyki dla poprawy widoczności TAK
Funkcjonalność pompy umożliwiająca przemywanie obiektywu optyki bez potrzeby wyjmowania optyki z jamy nosowej TAK
Sterowanie trybami pracy pompy przy pomocy przełącznika nożnego gdyż podczas zabiegu operator ma zajęte obie ręce TAK


Pompa wyposażona w dren silikonowy nadający się do wyjaławiania( dwa dreny w zestawie) lub zestaw min. 30 drenów jałowych z igłą oraz adapterem do przykręcenia do płaszcza płuczącego TAK
Zasilanie 100-240 VAC, 50/60 Hz TAK
5. Wziernik nosowy 1 szt.
Wziernik nosowy wg Hartmanna dla dorosłych TAK
6. Optyka 1 szt.
Optyka typu Hopkins do endoskopii zatok o średnicy 4 mm, długości roboczej min.17,5 cm, o kącie patrzenia 00, autoklawowalna, dająca się zapiąć z płaszczem do spłukiwania optyk, TAK
7. Płaszcz 1 szt.
Płaszcz płuczący do optyki 00, średnica wewnętrzna płaszcza dedykowana dla optyk 4mm, dwa odrębne kanały do podawania i odsysania płynu, autoklawowalny TAK
8. Optyka 1 szt.
Optyka typu Hopkins do endoskopii zatok o średnicy 4 mm, długości roboczej min. 17,5 cm, o kącie patrzenia 300, autoklawowalna, dająca się zapiąć z płaszczem do spłukiwania optyk, TAK
9. Płaszcz 1 szt.
Płaszcz płuczący do optyki 300, średnica wewnętrzna dedykowana dla optyk 4mm, dwa odrębne kanały do podawania i odsysania płynu, autoklawowalny TAK
10. Optyka
Optyka typu Hopkins do endoskopii zatok o średnicy 4 mm, długości roboczej min. 17,5 cm, o kącie patrzenia 450, autoklawowalna, dająca się zapiąć z płaszczem do spłukiwania optyk, 1 szt TAK
11. Płaszcz 1 szt.
Płaszcz płuczący do optyki 450, średnica wewnętrzna dedykowana dla optyk 4mm, dwa odrębne kanały do podawania i odsysania płynu, autoklawowalny TAK
12. Elewator dwustronny 1 szt.
Elewator Freer, dwa końce średnio ostry i tępy, długość 20 cm
TAK
13. Nóż sierpowaty 1 szt.
Nóż sierpowaty, 19 cm
TAK
14. Łyżeczka 1 szt.
Kiureta do zatoki przedniej Kuhn-Bolger, mała, wydłużona, 55 stopni, zakrzywiona, 19 cm
TAK
15. Łyżeczka 1 szt.
Kiureta do zatoki przedniej Kuhn-Bolger, mała, wydłużona, 90 stopni, zakrzywiona, 19 cm
TAK
16. Sonda podwójna 1 szt.
Sonda, dwa końce,okrągłe zakończenia o średnicach 1,2 i 2 mm dł 18-19 cm
TAK
17. Elewatorium podwójne 1 szt.
Elevator Cottle, dwa zakończenia, średnio ostre i tępe, 20 cm
TAK
18. Rurka ssąca 1 szt.
Rurka ssąca Frazier, z mandrynem i dziurką do regulacji, miarka 5-9 cm,8- 9 Fr. Dł robocza 10 cm
TAK
19. Rurka ssąca 1 szt.
Rurka ssąca Ferguson, z mandrynem i dziurką do regulacji. Dł. robocza
10- 11cm średnica 9 Fr TAK
20. Rurka ssąca 1 szt.
Rurka ssąca Ferguson, z mandrynem i dziurką do regulacji. Dł. robocza 10-11cm 12Fr. TAK
21. Rurka ssąca 2 szt.
Rurka ssąca v. Eicken, długie zagięcie, średnica 2,5-3 mm, dł 12,5-15 cm
TAK
22. Rurka ssąca 1 szt.
Rurka ssąca v. Eicken, krótkie zagięcie,średnica 3 mm, długość 12,5-15 cm
TAK
Rurka ssąca 1 szt. TAK
Rurka ssąca v. Eickena, z Luer Lock, giętka długo zakrzywiona, średnica zewnętrzna 2,5 mm, dł. 12,5 cm
23. Punch 1 szt.
Punch zatokowy wg Stammbergera, okienkowy, prawostronny, tnące w dół i do przodu, długość robocza 10 cm
TAK
24. Punch 1 szt.
Punch zatokowy wg Stammbergera, okienkowy, lewostronny, tnące w dół i do przodu, długość robocza 10 cm
TAK
25. Kerison 1 szt. TAK
Kerison 2 mm, zagięty do dołu 900, długość robocza 17 cm,
26. Kerison 1 szt. TAK
Kerison 2 mm, zagięty pod górę 900, długość robocza 17 cm,
27. Kleszcze 1 szt.
Kleszczyki nosowe Blakesley-Wilde, 90 stopni zagięte w górę, rozmiar 1, długość robocza 12-13 cm
TAK
28. Kleszcze 1 szt.
Kleszczyki nosowe Blakesley-Wilde, 45 stopni zagięte w górę, rozmiar 1, długość robocza 12-13 cm
TAK
29. Kleszcze 1 szt.
Kleszczyki nosowe Blakesley, proste, rozmiar 1, długość robocza 12-13 cm
TAK
30. Kleszcze 1 szt.
Kleszczyki nosowe Heuwieser, 90 stopni szczęki wygięte ku dołowi. Dł. robocza min. 10cm TAK
31. Nożyczki nosowe 2 szt.
Nożyczki nosowe, proste, dł robocza 13 cm
TAK
32. Szczypce bipolarne 1 szt.
Bipolarne szczypce koagulacyjne typu pinceta, izolowane na całej długości, tępo zakończone, ze zintegrowanym kanałem ssącym wykorzystywanym podczas krwawień z nosa, z wyciętą dziurką do sterowania odsysaniem, długość 19-20 cm, TAK
33. Kabel do szczypiec bipolarnych 1 szt.
Kabel do szczypiec bipolarnych kompatybilny z posiadaną diatermią TAK
34. Szczypce nosowe 1 szt.
Szczypce Stammbergera, prawostronne tnące do tyłu, długość robocza 10-13 cm
TAK
35. Szczypce nosowe 1 szt.
Szczypce Stammbergera, lewostronne tnące do tyłu, długość robocza 10-13 cm
TAK
36. Szczypce bipolarne 2 szt.
Bipolarne szczypce koagulacyjne typu pinceta bagnetowa, izolowane na całej długości, długość robocza min. 12 cm, TAK
37. Elektroda bipolarna 1 szt.
Elektroda bipolarna nosowa do koagulacji podśluzówkowej, prosta na końcu. TAK
38. Pojemniki do optyk 3 szt.
Plastikowy pojemnik do sterylizacji i przechowywania optyk, perforowany, z silikonowymi uchwytami na 1 lub 2 optyki TAK
39. Pojemniki do narzędzi 2 szt.
Plastikowy pojemnik do sterylizacji i przechowywania narzędzi , perforowany, z silikonowymi matami typu jeż TAK
40. Olej narzędziowy 2 szt.
Olej narzędziowy z aplikatorem TAK
41. Płyn przeciwko parowaniu optyk 10 szt.
Płyn przeciwko parowaniu optyk w szklanych butelkach o pojemności 15 ml wraz z atomizerem TAK
42. Wózek do ustawienia zestawu 1 szt.
Wózek aparaturowy, mobilny na kółkach, kable urządzeń umieszczone w listwach bocznych, tylko 1 kabel zasilający od wózka, na 4 kołach w tym 2 przednie z blokadą. TAK
43. Raspator ssący 1 szt.
Raspator ssący do przegrody, bagnetowy, tępy , koniec płaski 5 x 1,8 mm , boczny otwór ssący, długość 21 cm TAK
44. Sonda zatokowa 1 szt.
Sonda zatokowa Ritter do zatoki czołowej, rozmiar 2 , średnica 3 mm, długość 14,5 cm TAK
45. Młotek 1 szt.
Młotek Cottle, długość 18 cm, TAK
46. Nóż Belangera 1 szt.
Nóż obrotowy,bagnetowy, szerokość 3 mm, długość 19,5 cm, TAK
47. Kleszczyk pean dł. (do malowania pola operacyjnego) 1 szt.
Kleszcze typu pean TAK
48. Opinaki 6 szt.
Kleszczyki do serwet Backhaus długość 8 cm, TAK
49. Miseczka 1 szt.
Pojemność 25 ml, średnica 60 mm, wysokość 28 mm TAK
50. Miseczka 1 szt.
Pojemność 100ml, średnica 80 mm, wysokość 30 mm TAK
51. Kleszcze nosowe Blakesley 1szt.
Bransze proste, z oczkiem, rozmiar 2 , długość robocza 11 cm, TAK
52. Kleszcze nosowe Blakesley 1 szt.
Bransze proste, z oczkiem, rozmiar 4 , długość robocza 11 cm, TAK
53. Kleszcze nosowe w górę biorące 45 st. 1 szt.
Bransze 450 do góry, z oczkiem, rozmiar 2 , długość robocza 11 cm, TAK
54 Światłowód giętki, niełamliwy dł. co najmniej 2300mm, śr. 3.5 1 szt. Tak

Do oferty należy dołączyć strony katalogowe potwierdzające każdy wymagany parametr oraz instrukcje obsługi urządzeń w celu potwierdzenia zgodności z wymaganiami Zamawiającego. Nie spełnienie nawet 1 z wymaganych parametrów będzie skutkowało odrzuceniem oferty.




Załącznik nr 3 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
FORMULARZ OFERTOWY
Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres: ul...........................................................................................................
miejscowość……………………..
kod pocztowy …………………………województwo ……………………………
telefon......................................................fax.....................................................................
emailto:................................................................
NIP....................................................................
REGON............................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania:
Imię i nazwisko ......................................................................................................................
tel.................................... fax ................................emailto:............................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Zakup i dostawa ___________________________________
My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: Zakup i dostawa ______________________________________________pakiet nr_________________
Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowieniami i zasadami postępowania.

1. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – załącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN
w tym

pakiet 1.
................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………..........................................................…)


pakiet 2.
................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto ………………….....................................................……)

2. Udzielamy …….. miesięcznej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia, liczony od momentu zrealizowania przedmiotu zamówienia i dokonaniu jego protokolarnego odbioru .
3. Oświadczamy, iż pozostałe warunki gwarancji obejmują:
• Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 5 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
• Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 12 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia,
• Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 5 dni od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
• W przypadku 2-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
• Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
• Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy.
• Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.
4. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

5. Zobowiązujemy się do dostarczenia przedmiotu zamówienia, montażu, uruchomienia i przeszkolenia użytkowników przedmiotu zamówienia w terminie ……….. od daty podpisania umowy.

6. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.

7. Oświadczam/y/,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w siwz i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .

8. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.

9. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).

10. Oświadczam/y/,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od daty składania ofert.

11. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.

12. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………………
itd.


..........................,dn................. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

……………………………………… Załącznik nr 4 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
……………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Załącznik nr 5 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/nie powierzę podwykonawcom*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy








Załącznik nr 6 do SIWZ
UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 96/2011

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.) w dniu ___________ pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
firmą
............................................................................................................,
wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/ prowadzącym działalność gospodarczą jako: _______________________________________, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 96/2011 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.).
2. Chwilą zawarcia niniejszej umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

§ 2
Wykonawca oświadcza, że spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 22 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych i nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa ……………………………………………………………………………………. opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w niniejszej umowie „Urządzeniem” oraz świadczenie usług polegających na przeszkoleniu personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy i montażu Urządzenia (obejmującego wniesienie Urządzenia w miejsce wskazane przez Zamawiającego, instalację i uruchomienie Urządzenia oraz sprawdzenie poprawności instalacji Urządzenia) w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia _________ – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Urządzenia w terminie __________________ od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
5. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczone Zamawiającemu Urządzenie będzie fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.
6. Koszt ubezpieczenia Urządzenia na czas transportu oraz od momentu dostawy Urządzenia do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego montażu i podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 9 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
7. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Urządzenia ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
8. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Urządzenia oraz wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Urządzenia.
9. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Urządzenia strony podpiszą protokół odbioru Urządzenia. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania Urządzenia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 7 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Urządzenia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
10. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 9 niniejszego paragrafu są:
- ze strony Wykonawcy: ___________________________________________,
- ze strony Zamawiającego: prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński
Ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej, Tel. 61 88 50 914
11. W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w ust. 10 niniejszego paragrafu każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
12. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
13. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Urządzenia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Urządzenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Urządzenia niezgodnego z zamówieniem.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Urządzenia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 3 miesięcy od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
15. Przy podpisaniu protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 9 niniejszego paragrafu, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia, które zostanie zrealizowane nie później niż w terminie 7 dni od daty zawarcia niniejszej umowy.
16. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Urządzenie przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta Urządzenia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia jego wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
17. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu:
a. wliczone w cenę Urządzenia pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą Urządzenia,
b. przystąpienie do naprawy gwarancyjnej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 12 godzin od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia. W razie, gdyby termin wskazany w zdaniu poprzedzającym upływał w dniu wolnym od pracy, Wykonawca zobowiązany będzie do przystąpienia do naprawy gwarancyjnej nie później niż do godziny 14 pierwszego dnia roboczego następującego po upływie terminu wskazanego w zdaniu poprzedzającym. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia,
c. dokonanie naprawy Urządzenia w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą, przy użyciu sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia, z zastrzeżeniem postanowień pkt. d. niniejszego ustępu,
d. w razie konieczności dokonania naprawy Urządzenia poza siedzibą Zamawiającego lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy Urządzenia w terminie wskazanym w pkt. c. niniejszego ustępu – dokonanie naprawy w terminie 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia, a w razie konieczności sprowadzenia części niezbędnych do dokowania naprawy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w terminie nie dłuższym niż 10 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia,
e. w razie nieusunięcia wady Urządzenia w terminie wskazanym w pkt. c. lub d. niniejszego ustępu Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się do Wykonawcy wymiany Urządzenia na nowe lub zapłaty kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia,
f. w przypadku naprawy trwającej dłużej niż 3 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej – dostarczenie urządzenia zastępczego, o parametrach nie gorszych od naprawianego Urządzenia,
g. okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy Urządzenia, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia,
h. w przypadku, gdy wada Urządzenia nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 2-krotnej naprawy gwarancyjnej Urządzenia wada Urządzenia nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić Urządzenie na nowe,
i. jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne Urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni Urządzenie na nowe.
18. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnej wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Urządzenia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
19. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 12 miesięcy od chwili wydania Urządzenia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4
1. Całkowita wartość Urządzenia, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Urządzenia wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowi zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu oraz świadczenia usług przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.
3. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia w dostawie lub montażu Urządzenia, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego w § 3 ust. 3 niniejszej umowy,
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności niedostarczenie przez Wykonawcę Urządzenia lub zaprzestanie wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 10 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt. b) niniejszego ustępu,
d) naruszenia zobowiązania opisanego w § 1 ust. 3 pkt c) niniejszej umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej wartości wymienionej części zamiennej lub podzespołu Urządzenia, niespełniającej warunków opisanych w § 1 ust. 3 pkt c) niniejszej umowy,
e) niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 3 ust. 8 niniejszej umowy w terminie wskazanym w § 3 ust. 8 niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 1 % wartości Urządzenia netto, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, zaś w razie niedostarczenia Zamawiającemu dokumentów, o których mowa w § 3 ust. 8 niniejszej umowy pomimo wezwania Wykonawcy przez Zamawiającego i wyznaczenia mu w tym celu dodatkowego terminu, Wykonawca zapłaci ponadto na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej 10 % wartości Urządzenia netto, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją one wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy, przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odmówić przyjęcia Urządzenia i/lub odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie lub montażu Urządzenia będzie przekraczać 10 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 3 niniejszej umowy.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Urządzenie nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Urządzenia, o którym mowa w § 3 ust. 9 niniejszej umowy.

§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ___________________, tel. _______________________,
oraz
ze strony Zamawiającego – prof. dr hab. n. med. Wojciech Golusiński,
Ordynator Oddziału Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej tel. 61/ 88 50 914.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 ust. 9 niniejszej umowy.

§ 9
1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, we wszelkich przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Istotne zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, niedających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykonawca: Zamawiający:


_______________________ _______________________

« Powrót do szczegółów zamówienia