Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls) w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Numer zamówienia:

/131/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 193 000 EURO.


DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO nr 131/2011

Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls) w Wielkopolskim Centrum Onkologii

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 8-850-500
fax. 8-52-19-48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej ustawą.
 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
 Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych.
 Zamawiający przewiduje możliwości dokonywania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6) ustawy.
 Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
 Zamawiający nie dopuszcza podwykonawców ze względu na specyfikę zamówienia polegającą na ograniczeniu i ochronie dostępu do danych zawartych w bazie danych tworzonych przez aplikację Eskulap-Administracja (w szczególności danych osobowych pracowników, bazy kontrahentów i innych danych o charakterze niejawnym).
 Płatność- do 30 dni od dnia otrzymania faktury. Faktury wystawiane będą za dany miesiąc, na końcu każdego miesiąca rozliczeniowego.
 Termin realizacji przedmiotu zamówienia – 12 miesięcy.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls).

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 72.25.00.00 -2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów

Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia są usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls). Wymogiem jeż żeby usługi serwisowe były realizowane w godzinach 800-1600 w dni robocze. Minimalne terminy realizacji dla zdarzeń serwisowych danego rodzaju określa poniższa tabela:

Zdarzenie serwisowe Czas minimalny Opis
Czas reakcji Serwisu 4h* Czas liczony od momentu zaewidencjonowania w serwisie HelpDesk Zgłoszenia Serwisowego do momentu przyjęcia zgłoszenia tj. nadania mu statusu „zarejestrowane” w godzinach pracy serwisu.

Czas usunięcia Błędu Aplikacji 7 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
Czas obsługi Konsultacji 10 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji.
Czas usunięcia Awarii 48h Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
Czas usunięcia Usterki Programistycznej 30 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
Termin przystąpienia Serwisu do realizacji usług zleconych 10 dni Czas liczony w dniach roboczych od momentu powzięcia przez Serwis zlecenia wykonania usługi do momentu przystąpienia Serwisu do jej wykonania.

Przedmiot zamówienia stanowią następujące usługi serwisowe: Nadzór Autorski, Serwis Aplikacji, Konsultacje, Konsultacje Telefoniczne. Zakres oraz procedury realizacji wymienionych usług serwisowych określa Załącznik nr 2 do umowy, będący jednocześnie załącznikiem do specyfikacji

Dodatkowo USŁUGOBIORCA może zlecić wykonanie usług uzupełniających polegających w szczególności na: wizytach konsultantów USŁUGODAWCY w siedzibie USŁUGOBIORCY w celu konsultacji w zakresie funkcjonowania Aplikacji, usług programistycznych (np. wykonanie dodatkowych raportów lub Upgrade na życzenie USŁUGOBIORCY), usługach konsultacyjnych dotyczących funkcjonowania Bazy Danych (dotyczy także usług związanych z serwerami i systemami operacyjnymi). Realizacja tych usług będzie się odbywała w terminach uzgodnionych przez Strony.

IV. Termin wykonania zamówienia

Termin realizacji przedmiotu zamówienia – 12 miesięcy.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1) – 4) ustawy, a mianowicie:

1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2) posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
4) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.
5) Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
a. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.

A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 5 i 7 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwa osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy - Zamawiający nie dopuszcza podwykonawców ze względu na specyfikę zamówienia polegającą na ograniczeniu i ochronie dostępu do danych zawartych w bazie danych tworzonych przez aplikację Eskulap-Administracja (w szczególności danych osobowych pracowników, bazy kontrahentów i innych danych o charakterze niejawnym).
4) Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, usług w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, 1 usługi stanowiącej przedmiot zamówienia, z podaniem przedmiotu zamówienia, daty wykonania, odbiorcy oraz załączenia dokumentu potwierdzającego, że usługa została wykonana lub jest wykonywana należycie (załącznik Nr 4 do SIWZ).
5) Dokument potwierdzający możliwość świadczenia usług w zakresie będącym przedmiotem zamówienia, a w szczególności oświadczenie Autora Oprogramowania, iż Wykonawca jest upoważniony do świadczenia usług będących przedmiotem zamówienia.
6) Oświadczenie Wykonawcy, iż posiada odpowiednie kwalifikacje do świadczenia usług będących przedmiotem zamówienia.
7) Oświadczenie Wykonawcy, że aktualizacje oprogramowania będą zgodne z obowiązującymi przepisami i aktami normatywnymi, zarówno co do strony merytorycznej jak i technicznej, a w szczególności będą spełniać minimalne wymagania dla systemów teleinformatycznych, przy pomocy których Zamawiający realizuje zadania publiczne (Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 11 października 2005r. w sprawie minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych Dz. U. 2005 nr 212 poz. 1766);
W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 9 do niniejszej specyfikacji. [Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Zamawiający wykluczy z postępowania:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
3 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
4 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
5 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
10 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art. 24 ust. 3 ustawy wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej Zamawiającego.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej Zamawiającego od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- pod względem merytorycznym - mgr inż. Dariusz Kowalczyk tel. 61/8 850 883
- pod względem formalnym: dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Maria Wielgus, tel. 61/ 8850 644, 61/ 8850 911 i fax 061/ 8850 698,
- pod względem prawnym: mgr Michał Mikołajczak tel. 0-61/ 8850 644

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie odpisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Wykonawcy oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls). ( 131/2011) Nie otwierać przed ........................................../data otwarcia ofert/

Każda oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony powyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls) 131/2011

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

a) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 04.11.2011. do godz. 0900.
b) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
• Otwarcie ofert nastąpi w dniu 04.11.2011. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego – Kantor Cegielskiego, Rotunda, parter pokój nr 001.
• Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nazwy (firmy) oraz adresy wykonawców, a także informacje dotyczące ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach.
• Oferty zostaną sprawdzone pod kątem zgodności z przepisami ustawowymi i specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
• W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
• Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

• Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
• Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
• Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą Ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
• Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
• Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy ramowej (załącznik nr 4 do siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
• Do rozliczeń za realizację zamówień cząstkowych stosowana będzie cena jednostkowa netto za poszczególne usługi lub licencje.
• Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy
Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 7 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.


Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena ryczałtowa za usługę ( wartość roczna usługi) 60%
Wartość godzinowa ( 1 godzina) usług uzupełniających ( dodatkowych) 40%
--------------------------
Razem 100%
Cena ryczałtowa za usługę oferty będzie obliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej
A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

a) Zgodnie z art. 2 pkt. 1 Ustawy przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt.1ustawy z dnia 5lipca2001r. o cenach ( Dz. U. nr 97 poz. 1050 z późn.zm). Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

b) Zamawiający poprawi omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny w sposób przedstawiony, w pkt.XII siwz zgodnie z art. 87 ust.2 ustawy Pzp. Zastosowanie przez Wykonawcę stawki podatku VAT od towarów i usług niezgodną z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym spowoduje odrzucenie oferty.
Opis sposobu obliczania kryterium wartości godzinowej usług dodatkowych

USŁUGOBIORCA może zlecić wykonanie usług uzupełniających polegających w szczególności na: polegających w szczególności na: wizytach konsultantów USŁUGODAWCY w siedzibie USŁUGOBIORCY w celu konsultacji w zakresie funkcjonowania Aplikacji, usług programistycznych (np. wykonanie dodatkowych raportów lub Upgrade na życzenie USŁUGOBIORCY), usługach konsultacyjnych dotyczących funkcjonowania Bazy Danych (dotyczy także usług związanych z serwerami i systemami operacyjnymi)
W formularzu ofertowym Wykonawca winien podać cenę jednostkową ( 1 roboczogodziny) netto i brutto za usługi dodatkowe, nie wchodzące w zakres usługi podstawowej wymienionej w załączniku Nr 2 do umowy ( 6 do specyfikacji).
Dla zobrazowania ilości pracy w naszej placówce możemy określić iż w ciągu ostatnich 12 miesięcy wypracowano 20 godzin usług uzupełniających.
Kryterium obliczane będzie wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej
A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt XIII specyfikacji

Wartość całkowita netto + podatek VAT(wartość całkowita netto x 0,07 lub 0,23) = wartość całkowita brutto.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 4 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94.ustawy.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy ramowej, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI ustawy.

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67.ust. 1 pkt. 6 ustawy

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
zaopatrzenie@wco.pl, strona internetowa www.wco.pl

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy, stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy oraz innych obowiązujących przepisów prawa.



Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:




Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/

Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
Adres: ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod……………………………………………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
NIP................................................
REGON.........................................
Email.................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania............................................................................................................
tel..................................................email………………………………………….....

2. Przedmiot oferty:
Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls).

3. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym:

a) Cena oferty za 1 miesiąc:


............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

b) Cena oferty za 12 miesięcy:


............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

c) cena za godzinę usług uzupełniających

............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

4. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

5. Warunki płatności.
Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez Zamawiającego.

6. Termin realizacji:……………………… od dnia podpisania umowy.
Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.
Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

……………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Załącznik nr 2 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć wykonawcy ) OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Usługi serwisowe wraz z nadzorem autorskim systemu informatycznego Eskulap Administracja (Impuls)
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy
wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych,
który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
3 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
4 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
5 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
10 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Niniejszym w wykonaniu dyspozycji art. 22 ust. 1 pkt. 1) do 3) Ustawy – Prawo zamówień publicznych. oświadczamy, że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn.................

………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu
wykonawcy)







Załącznik nr 3 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE
Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*
* Niewłaściwe skreślić
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

..........................., dn.............................. ……………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy









Załącznik nr 4 do SIWZ

Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu z podaniem daty, wartości, odbiorcy i załączenia dokumentów potwierdzających, że usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.




• Załączyć dokumenty potwierdzające że usługi te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

..........................,dn.................



…………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)





Załącznik nr 5 do SIWZ

UMOWA NA ŚWIADCZENIE USŁUG
Nr ...............................

zawarta w Poznaniu dnia _______________ r. pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
1. – inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna – Z-ca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych,
2. – dr Mirella Śmigielska – Główny Księgowy
zwanym w dalszej części Umowy USŁUGOBIORCĄ

a
.............................................................................................................,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako: _______________________________________, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
reprezentowaną/ym przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
zwaną/ym w dalszej części Umowy USŁUGODAWCĄ

§ 1
[PREAMBUŁA]
1. Przedmiotem Umowy jest określenie warunków, na jakich USŁUGODAWCA będzie świadczył usługi dotyczące Oprogramowania znajdującego się w posiadaniu USŁUGOBIORCY.
2. Zawarcie Umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr _____/2011 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy.
3. USŁUGODAWCA oświadcza, że spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 22 ust. 1 Ustawy i nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy.
4. USŁUGODAWCA, oświadcza, że:
a. posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień Umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania Umowy,
b. wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz USŁUGOBIORCY na podstawie postanowień Umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się świadczeniem usług, o których mowa w § 3 ust. 1 Umowy

§ 2
[DEFINICJE]
Na potrzeby niniejszej umowy strony ustalają następujące definicje pojęć, których wystąpienia w tekście w znaczeniu przypisanym im w niniejszym paragrafie będą wyszczególnione przez ich zapisanie z dużej litery:
1. Umowa – ilekroć w tekście niniejszego dokumentu zostanie przywołany wyraz “Umowa” bez wyraźnego wskazania jej numeru lub daty zawarcia, należy go interpretować jako odwołanie do niniejszego dokumentu.
2. Strony – oznacza USŁUGOBIORCĘ i USŁUGODAWCĘ.
3. Ustawa – ilekroć w tekście niniejszego dokumentu zostanie przywołany wyraz “Ustawa” bez wyraźnego wskazania jej daty publikacji lub dziennika ustaw, w którym się ukazała, należy go rozumieć jako Ustawę z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r., Nr 223, poz. 1655 z późn. zm.)
4. Siła Wyższa – Wydarzenia i okoliczności nadzwyczajne, nieprzewidywalne, niezależne od woli
i intencji którejkolwiek ze Stron, w szczególności takie jak: wojna, zamieszki, rewolucja, strajk, trzęsienia ziemi, warunki atmosferyczne, pożary lub inne klęski żywiołowe, wybuchy lub wypadki transportowe.
5. Autor – spółka pod firmą Biuro Projektowania Systemów Cyfrowych S.A. z siedzibą w Chorzowie ul. Gałeczki 61, 41-506 Chorzów wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000066832, w odniesieniu do „ESKULAP ADMINISTRACJA”.
6. Oprogramowanie Aplikacyjne – zbiór programów komputerowych (Aplikacji) wykonujących swoje procedury w interakcji ze sobą, składających się na produkt chroniony znakiem towarowym o nazwie „ESKULAP ADMINISTRACJA”, będący w rozumieniu Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 roku nr 90, poz.631 ze zmianami) utworem, do którego majątkowe prawa autorskie przysługują Autorowi.
7. Aplikacja – program komputerowy będący częścią składową (modułem) Oprogramowania Aplikacyjnego charakteryzujący się spójnym zakresem merytorycznym realizowanych funkcji, wykonujący swoje procedury w interakcji z innymi Aplikacjami wchodzącymi w skład Oprogramowania Aplikacyjnego.
8. Motor bazy danych (MBD) – Program komputerowy dedykowany do zarządzania bazami danych, do którego majątkowe prawa autorskie przysługują spółce pod firmą Oracle Polska Sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, przy ulicy. Przyokopowej 31, 01-208 Warszawa, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000027653.
9. Baza danych – dane USŁUGOBIORCY powstające w wyniku eksploatacji Oprogramowania Aplikacyjnego obsługiwane przez Motor bazy danych.
10. Infrastruktura – serwer, stacje robocze połączone siecią wraz z oprogramowaniem systemowym i dodatkowym niezbędnym do pracy Oprogramowania Aplikacyjnego oraz Motoru bazy danych. Specyfikację minimalnych parametrów Infrastruktury zawiera Załącznik nr 3 do Umowy.
11. Błąd Aplikacji – Oznacza działanie powtarzalne, pojawiające się za każdym razem w tym samym miejscu w Aplikacji i prowadzące w każdym przypadku do otrzymywania błędnych wyników jej działania. Z definicji Błędu Aplikacji wyłącza się błędy powodowane, przez następujące okoliczności:
a) zastosowanie Aplikacji w sposób niezgodny z przeznaczeniem,
b) błędne wprowadzenie przez użytkownika danych,
c) użytkowanie Aplikacji na Infrastrukturze niespełniającej ogólnie przyjętych w branży norm technicznych oraz bezpieczeństwa,
d) użytkowanie Aplikacji na Infrastrukturze niespełniającej minimalnych parametrów wydajnościowych określonych dla wskazanej ilości stanowisk i producenta Motoru bazy danych,
e) nieautoryzowana przez USŁUGODAWCĘ zmiana parametrów Infrastruktury dokonana po wykonaniu instalacji Oprogramowania Aplikacyjnego,
f) użytkowanie Aplikacji w pomieszczeniach z niesprawną lub niewydolną instalacją elektryczną i zasilaniem elektrycznym,
g) działanie wirusa komputerowego,
h) wdrożenia Aplikacji wykonanego w sposób wadliwy, z wyłączeniem sytuacji, w której wdrożenie było wykonywane przez USŁUGODAWCĘ,
i) niewłaściwa parametryzacja Aplikacji oraz Motoru bazy danych, z którym ta Aplikacja współpracuje, z wyłączeniem sytuacji, w których parametryzacja została wykonana przez USŁUGODAWCĘ,
j) wszelkie działania USŁUGOBIORCY lub osób trzecich polegające na modyfikacji lub ingerencji w Oprogramowanie Aplikacyjne,
k) wszelkie działania USŁUGOBIORCY lub osób trzecich ingerujące w oprogramowanie, z którym Oprogramowanie Aplikacyjne zostało zintegrowane, w zakresie wywołującym skutki dla tej integracji (sterowniki lab., interfejsy HL7, inne),
l) działanie Siły Wyższej,
m) niewykonanie przez USŁUGOBIORCĘ opublikowanych w serwisie HD uaktualnień Aplikacji,
n) brak zgłoszenia USŁUGODAWCY niepomyślnego wykonania aktualizacji Aplikacji przez USŁUGOBIORCĘ i dalszą eksploatację Aplikacji mimo pojawiania się błędów (dotyczy także logów),
o) niezastosowanie się USŁUGOBIORCY do zaleceń w zakresie eksploatacji Aplikacji lub jej uaktualnień opublikowanych przez USŁUGODAWCĘ,
p) użytkowanie Aplikacji ze złamaniem obwarowań licencyjnych nałożonych na USŁUGOBIORCĘ postanowieniami umowy licencyjnej, którą zawarł z Autorem.
Szczególnymi rodzajami Błędów Aplikacji są Awarie oraz Usterki Programistyczne zdefiniowane poniżej.
12. Konsultacja – Usługa świadczona przez USŁUGODAWCĘ polegająca na udzielaniu USŁUGOBIORCY wyjaśnień w kwestiach dotyczących Oprogramowania Aplikacyjnego.
13. Awaria (błąd krytyczny) – Oznacza sytuację, w której nie jest możliwe prawidłowe używanie Oprogramowania Aplikacyjnego z powodu uszkodzenia lub utraty kodu programu, struktur danych lub zawartości bazy danych.
14. Usterka Programistyczna – Błąd Aplikacji, mimo identyfikacji którego Aplikacja nadal funkcjonuje, natomiast usunięcie którego wymaga ingerencji Autora.
15. Help Desk (HD) – System internetowy udostępniony przez USŁUGODAWCĘ pod adresem _____________________ dedykowany do ewidencji i obsługi Zgłoszeń Serwisowych, udostępniania uaktualnień Aplikacji oraz publikowania informacji i procedur dotyczących eksploatacji Oprogramowania Aplikacyjnego bądź MBD.
16. Zgłoszenie Serwisowe – zaewidencjonowane w HD zdarzenie dotyczące Oprogramowania Aplikacyjnego lub MBD, implikujące konieczność wykonania na rzecz USŁUGOBIORCY usługi informatycznej przez USŁUGODAWCĘ na zasadach określonych w Umowie.
17. Użytkownik – zadeklarowana w Help Desk osoba fizyczna desygnowana przez USŁUGOBIORCĘ do bezpośredniej współpracy z USŁUGODAWCĄ, w tym do dokonywania oraz prowadzenia ewidencji Zgłoszeń Serwisowych.
18. Dokumentacja – podręcznik w formie elektronicznej, zawierający opis użytkowy Oprogramowania Aplikacyjnego oraz instrukcję jego obsługi w języku polskim.
19. Upgrade Aplikacji – uaktualnienie obejmujące zmiany zakresu funkcjonalnego Aplikacji oznaczające przynajmniej jedną z poniższych modyfikacji:
a) usprawnienia dotychczasowych mechanizmów,
b) poszerzenia funkcjonalności zastosowanych mechanizmów,
c) dodanie nowych mechanizmów,
d) zmiany estetyczne i formalne.
Upgrade Aplikacji akceptuje automatycznie strukturę bazy danych poprzedzającego go ostatniego opublikowanego przez USŁUGODAWCĘ Upgrade Aplikacji oraz pociąga za sobą konieczność uaktualnienia Dokumentacji, w której ujęte i opisane zostają wprowadzone modyfikacje.
20. Update Aplikacji – uaktualnienie obejmujące zmiany związane z eliminacją zidentyfikowanych Błędów poszczególnych Aplikacji, najczęściej nie ingerujące w strukturę bazy danych. W większości przypadków Update Aplikacji wiąże się ze zmianą interfejsu użytkownika lub usprawnieniem działania funkcji lub procesów, natomiast nie wzbogaca Aplikacji o nowe rozwiązania. Update Aplikacji akceptuje automatycznie strukturę bazy danych poprzedzającego go ostatniego opublikowanego przez USŁUGODAWCĘ Update Aplikacji oraz nie pociąga za sobą konieczności uaktualnienia Dokumentacji.
21. Nośnik – fizyczny środek (materiał lub urządzenie) przechowujący lub przeznaczony do przechowywania w nim danych (ciągów symboli): CD, DVD, FDD, HDD itp.
22. Serwis – Dział USŁUGODAWCY dedykowany do świadczenia usług serwisowych. Aktualne Dane kontaktowe Serwisu dostępne są w systemie Help Desk.

§ 3
[PRZEDMIOT UMOWY]
1. Przedmiotem Umowy jest świadczenie przez USŁUGODAWCĘ na rzecz USŁUGOBIORCY usług serwisowych oraz usług związanych z aktualizacją Oprogramowania Aplikacyjnego i programów towarzyszących.
2. Wykaz Oprogramowania Aplikacyjnego objętego usługami, których świadczenie jest przedmiotem Umowy określa Załącznik nr 1 do Umowy.
3. Szczegółową specyfikację usług, których świadczenie stanowi przedmiot Umowy określa Załącznik nr 2 do Umowy.

§ 4
[INFRASTRUKTURA]
1. USŁUGOBIORCA oświadcza, że posiada Infrastrukturę określoną w Załączniku nr 3 do Umowy.
2. USŁUGOBIORCA oświadcza, że rzeczywista specyfikacja posiadanego serwera, na którym eksploatowany jest Motor bazy danych wraz z Bazą danych określona jest w Załączniku nr 3 do Umowy.
3. USŁUGOBIORCA jest zobligowany każdorazowo do powiadomienia USŁUGODAWCY o wszelkich zmianach w Infrastrukturze mogących mieć negatywny wpływ na wydajność jej elementów.
4. Jeżeli zmiany, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu spowodują wzrost kosztów świadczenia usług objętych Umową USŁUGODAWCA może żądać zmiany warunków Umowy. Zmiany takie poprzedzone negocjacjami pomiędzy Stronami zostaną wprowadzone do Umowy w formie aneksu.
5. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia w przedmiocie zmiany warunków Umowy, o której mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, w terminie ____________ od dnia poinformowania USŁUGODAWCY przez USŁUGOBIORCĘ o zmianach, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu, USŁUGODAWCA uprawniony będzie do wypowiedzenia Umowy bez zachowania okresu wypowiedzenia. Oświadczenie woli o wypowiedzeniu Umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 5
[WYNAGRODZENIE]
1. Z tytułu świadczenia usług, będących przedmiotem Umowy, niezależnie od ilości i rodzaju faktycznie przez USŁUGODAWCĘ obsłużonych Zgłoszeń Serwisowych, USŁUGOBIORCA zobowiązuje się w czasie jej trwania, do wypłacania USŁUGODAWCY wynagrodzenia ustalonego zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu.
2. USŁUGOBIORCA zobowiązuje się do zapłaty na rzecz USŁUGODAWCY zryczałtowanego wynagrodzenia w wysokości ……………………………………………………………………………………………………zł netto + 23% VAT miesięcznie. Łączna wysokość wynagrodzenia należnego USŁUGODAWCY za cały okres obowiązywania Umowy wynosi …………………………………………………………………….. zł (słownie: …………………………………………) brutto.
3. Wynagrodzenie USŁUGODAWCY, o którym w ust. 2 niniejszego paragrafu płatne będzie za dany miesiąc z dołu na podstawie faktury VAT wystawionej każdorazowo w ostatnim dniu roboczym każdego miesiąca, w którym świadczone były usługi.
4. Wynagrodzenie będzie płatne przelewem na rachunek bankowy USŁUGODAWCY wskazany na fakturze w terminie 30 dni od daty doręczenia faktury USŁUGOBIORCY.
5. Jeżeli opóźnienie w realizacji zobowiązań finansowych wynikających z którejkolwiek z faktur wystawionych przez USŁUGODAWCE na podstawie postanowień Umowy przekroczy 30 dni, USŁUGODAWCA może wstrzymać realizację usług, których świadczenie jest przedmiotem Umowy do czasu uregulowania w całości przez USŁUGOBIORCĘ wymagalnych zobowiązań finansowych wobec USŁUGODAWCY, po uprzednim pisemnym wezwaniu USŁUGOBIORCY do zapłaty i bezskutecznym upływie wyznaczonego w tym celu 14-dniowego terminu dodatkowego.
6. W przypadku wstrzymania realizacji usług przez USŁUGODAWCĘ z powodu okoliczności przewidzianych w ust. 5 niniejszego paragrafu, USŁUGOBIORCY nie będzie przysługiwać jakiekolwiek roszczenie z tego tytułu wobec USŁUGODAWCY, a w szczególności roszczenia o naprawienie szkody, natomiast USŁUGODAWCY przysługiwać będzie wynagrodzenie w pełnym zakresie, w tym również za okres wstrzymania się z realizacją usług.

§ 6
[KONTAKTY]
1. Osobami uprawnionymi do reprezentowania USŁUGODAWCY w kwestiach dotyczących postanowień Umowy są ____________________ tel. ________________ w kwestiach formalnych oraz ____________________ tel. _________________ w kwestiach dotyczących HelpDesk.
2. Osobami uprawnionymi do świadczenia usług będących przedmiotem Umowy są:
a. ____________________
b. ____________________
c. ____________________
d. ____________________
e. ____________________
f. ____________________
g. ____________________
h. ____________________
i. ____________________
j. ____________________
k. ____________________
3. Osobą uprawnioną do reprezentowania USŁUGOBIORCY w kwestiach dotyczących postanowień Umowy jest p. Dariusz Kowalczyk Tel: 61 8850883.
4. Strony ustalają, że jedynymi osobami uprawnionymi do dokonywania Zgłoszeń Serwisowych są następujący Użytkownicy: .
a. Marcin Żerko
b. Dawid Grygas
c. Mirosława Mocydlarz-Adamcewicz
d. Dariusz Kowalczyk
e. Krzysztof Michalik
f. Piotr Smaga
g. Maciej Wołoszyn
5. Strony zobowiązują się do pisemnego powiadamiania o zmianach osób odpowiedzialnych za kontakt w sprawach dotyczących Umowy. Zmiana odnosi skutek z momentem pisemnego powiadomienia o niej drugiej Strony. Ponadto USŁUGOBIORCA zobligowany jest do powiadamiania USŁUGODAWCY o zmianach Użytkowników wskazanych w ust. 4 niniejszego paragrafu w celu nadania nowo powołanym do tej funkcji osobom danych umożliwiającymi uwierzytelnienie w serwisie HD.
6. USŁUGOBIORCA przyjmuje do wiadomości, że danymi umożliwiającymi uwierzytelnienie w serwisie HD mogą posługiwać się wyłącznie Użytkownicy, zobowiązuje się także do dołożenia należytej staranności w celu zabezpieczenia tych danych przed dostępem osób trzecich.
7. Użytkownicy zobowiązani są do bieżącego śledzenia treści zamieszczanych przez USŁUGODAWCĘ w systemie HD. W przypadku uaktualnień Oprogramowania Aplikacyjnego są także zobowiązani do samodzielnego pobrania Update Aplikacji, bądź Upgrade Aplikacji z systemu HD oraz do ich niezwłocznej instalacji chyba, że istnieją ku temu istotne przeciwwskazania.

§ 7
[WARUNKI LICENCJI]
1. USŁUGODAWCA oświadcza, że posiada, prawo do oferowania na rynku polskim Oprogramowania Aplikacyjnego oraz świadczenia usług objętych Umową. Zobowiązania w stosunku do właściciela praw autorskich do Oprogramowania Aplikacyjnego precyzuje odrębne porozumienie pomiędzy USŁUGODAWCĄ a Autorem.
2. Aplikacje będące przedmiotem Umowy są chronione prawem autorskim wynikającym z przepisów Ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 roku nr 90, poz.631 ze zmianami) USŁUGOBIORCA i USŁUGODAWCA zobowiązują się solidarnie do respektowania tego prawa niezależnie od powstałych okoliczności.
3. Aplikacje, o których mowa w Umowie nie mogą być bez pisemnej zgody USŁUGODAWCY zwracane, dzierżawione, najmowane lub przekazane osobom trzecim do odpłatnego lub nieodpłatnego korzystania, podlegać cesji praw, odsprzedawane.
4. USŁUGOBIORCA nie może wykonywać samowolnie żadnych zmian w Aplikacjach, jak również zobowiązany jest do ich ochrony przed nieuprawnionym rozpowszechnianiem.

§ 8
[OBOWIĄZKI STRON]
1. USŁUGOBIORCA zobowiązany jest do udzielenia USŁUGODAWCY dostępu do Infrastruktury, Oprogramowania Aplikacyjnego oraz MBD w celu umożliwienia realizacji usług, których świadczenie stanowi przedmiot Umowy.
2. USŁUGOBIORCA zapewni USŁUGODAWCY dostęp do wszelkich posiadanych informacji merytorycznie związanych ze świadczeniem usług przez USŁUGODAWCĘ na rzecz USŁUGOBIORCĘ na podstawie Umowy, a uznanych przez strony za konieczne dla świadczenia tych usług. USŁUGODAWCA zapewni poufność otrzymanych od USŁUGOBIORCY informacji zgodnie z postanowieniami § 12 Umowy.
3. USŁUGODAWCA zobowiązuje się przy uwzględnieniu zawodowego charakteru swej działalności, świadczyć usługi ze szczególną starannością wymaganą dla usług tego rodzaju, uwzględniającą specyfikę działalności USŁUGOBIORCY.

§ 9
[ZAMÓWIENIA INDYWIDUALNE]
1. USŁUGOBIORCA uprawniony jest do żądania od USŁUGODAWCY wykonania usług uzupełniających, dotyczących Oprogramowania Aplikacyjnego, nie wchodzących w zakres usług wyszczególnionych w Załączniku numer 2 do Umowy) polegających w szczególności na: wizytach konsultantów USŁUGODAWCY w siedzibie USŁUGOBIORCY w celu konsultacji w zakresie funkcjonowania Aplikacji, usług programistycznych (np. wykonanie dodatkowych raportów lub Upgrade na życzenie USŁUGOBIORCY), usługach konsultacyjnych dotyczących funkcjonowania Bazy Danych (dotyczy także usług związanych z serwerami i systemami operacyjnymi). Realizacja tych usług będzie się odbywała w terminach uzgodnionych przez Strony.
2. USŁUGOBIORCA przyjmuje do wiadomości, że akceptacja w systemie HD odpłatnego wykonania usługi uzupełniającej jest jednoznaczna z jej zamówieniem i wykonanie przez USŁUGODAWCĘ tej usługi będzie pociągało obowiązek zapłaty przez USŁUGOBIORCĘ na rzecz USŁUGODAWCY wynagrodzenia w wysokości wskazanej w ust. 3 niniejszego paragrafu.
3. Z tytułu świadczenia przez USŁUGODAWCĘ na rzecz USŁUGOBIORCY usług uzupełniających, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu USŁUGOBIORCA zapłaci na rzecz USŁUGODAWCY wynagrodzenie w wysokości stanowiącej iloczyn ilości godzin przeznaczonych przez USŁUGODAWCĘ na realizację tych usług oraz stawki godzinowej za jedną godzinę świadczenia usług uzupełniających wskazaną w ofercie złożonej przez USŁUGODAWCĘ, stanowiącej integralną część niniejszej umowy.
4. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu będzie płatne na podstawie faktury VAT, wystawionej przez USŁUGODAWCĘ po wykonaniu usług uzupełniających, których to wynagrodzenie dotyczy, przelewem na rachunek bankowy USŁUGODAWCY wskazany na fakturze, w terminie 30 dni od daty doręczenia faktury USŁUGOBIORCY.

§ 10
[BEZPIECZEŃSTWO DANYCH]
1. USŁUGOBIORCA ponosi odpowiedzialność za prawidłowe tj. zgodne z przyjętymi zasadami obsługi systemów komputerowych, kopiowanie danych i Oprogramowania Aplikacyjnego oraz zapewnienie bezpieczeństwa przechowywania Nośników.
2. USŁUGOBIORCA oświadcza, że jest świadomy konsekwencji braku dokonywania i weryfikacji poprawności kopii bezpieczeństwa danych generowanych przez Oprogramowanie Aplikacyjne a w wypadku ich utraty lub modyfikacji będącej konsekwencją realizacji usług wynikających z Umowy nie będzie z tego tytułu wysuwał żadnych roszczeń do USŁUGODAWCY.
3. USŁUGOBIORCA zezwala na zdalny dostęp personelu USŁUGODAWCY określonego w § 6 ust. 2 Umowy do stacji roboczych, na których eksploatowane są Aplikacje zgodnie z niniejszymi zasadami:
a) zdalny dostęp realizowany będzie do wskazanej stacji roboczej w Sekcji Informatycznej USŁUGOBIORCY z wykorzystaniem oprogramowania typu VNC (ang. Virtual Network Computing),
b) przedmiotowa stacja robocza będzie wyposażona w narzędzie umożliwiające dostęp do bazy danych Oprogramowania Aplikacyjnego,
c) zestawianie połączenia będzie następowało wyłącznie ze stałego(ych) adresu IP USŁUGODAWCY, __________________________________________,
d) zestawienie połączenia będzie następowało po uzyskaniu zgody Sekcji Informatycznej USŁUGOBIORCY, w celu uzyskania której USŁUGODAWCA każdorazowo będzie się zwracał w postaci elektronicznej na adres informatycy@wco.pl lub telefonicznie na numer 618850 636, 618850 869,
e) zestawienie połączeń będzie następowało w godzinach pracy Sekcji Informatycznej USŁUGOBIORCY tj. w dni robocze, od godz. 07:00 do 16:00, a po godzinach pracy automatycznie zamykane z zastrzeżeniem punktu f. niniejszego ustępu,
f) w szczególnych przypadkach, jeżeli będą za tym przemawiały przesłanki merytoryczne, zestawienie połączenia będzie mogło nastąpić po godzinach pracy Sekcji Informatycznej USŁUGOBIORCY, przy czym każdorazowo w takich okolicznościach Strony uzgodnią szczegóły otwarcia i zamknięcia połączenia,
g) wykonanie połączenia zostanie każdorazowo odnotowane w dzienniku połączeń - Ewidencja zdalnych połączeń prowadzonym przez Sekcją Informatyczną USŁUGOBIORCY.

§ 11
[ODPOWIEDZIALNOŚĆ]
1. USŁUGODAWCA nie ponosi odpowiedzialności za szkody:
a) polegające na utracie danych, chyba że utrata danych jest skutkiem działania USŁUGODAWCY,
b) wywołane brakiem możliwości odtworzenia utraconych danych, chyba że brak możliwości odtworzenia utraconych danych jest skutkiem działania USŁUGODAWCY,
c) polegające na utrudnieniu korzystania lub całkowitemu utraceniu możliwości eksploatacji, Oprogramowania Aplikacyjnego lub innych programów, jeżeli jest to spowodowane utratą danych, chyba że utrata danych jest skutkiem działania USŁUGODAWCY,
d) za jakiekolwiek szkody będące pośrednim następstwem działania lub zaniechania USŁUGOBIORCY,
e) za wszystkie szkody będące następstwami okoliczności wymienionych powyżej.
2. USŁUGODAWCA nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku utraty bądź przekazania przez Użytkowników danych identyfikacyjnych umożliwiających uwierzytelnienie i pracę w systemie HD osobom trzecim.

§ 12
[ZACHOWANIE POUFNOŚĆ]
11 Zgodnie z art. 139 ust. 3 Ustawy Umowa jest jawna i podlega udostępnianiu na zasadach określonych w przepisach o dostępie do informacji publicznej zapisanych w Ustawie z dnia
6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. Nr 112, poz. 1198 z późn. zm.).
12 Strony zobowiązują się wzajemnie do zachowania w poufności wszelkich informacji pozyskanych w trakcie realizacji Umowy, co do których mogą powziąć podejrzenie, iż są poufnymi informacjami handlowymi lub, że jako takie traktowane są przez drugą stronę. W szczególności za dane takie uznaje się: dane osobowe pacjentów, dane osobowe pracowników USŁUGOBIORCY, dane finansowe USŁUGOBIORCY oraz jego kontrahentów.
13 USŁUGOBIORCA, jako administrator danych osobowych w rozumieniu art. 7 pkt 4) Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. z 2002r Nr 101, poz. 926, z póź. zm.) powierza USŁUGODAWCY przetwarzanie danych osobowych pozyskanych z Oprogramowania Aplikacyjnego stanowiących zbiór danych kadrowo-płacowych pracowników WCO w zakresie koniecznym do wykonania zobowiązań wynikających z Umowy.
14 Dane osobowe przetwarzane będą przez USŁUGODAWCĘ wyłącznie w celu realizacji usług, których świadczenie jest przedmiotem Umowy.
15 Przetwarzanie danych osobowych będzie obejmować czynności, o których mowa w art. 7 pkt 2) Ustawy o ochronie danych osobowych .
16 USŁUGODAWCA gwarantuje, że do przetwarzania danych osobowych pochodzących
z Oprogramowania Aplikacyjnego dopuszczeni będą wyłącznie pracownicy USŁUGODAWCY wymienieni w § 6 ust. 2 Umowy, z zastrzeżeniem w ust. 7 niniejszego paragrafu.
17 W szczególnych przypadkach, jeżeli zachodzi uzasadniona konieczność dopuszczalne jest przetwarzanie danych osobowych pochodzących z Oprogramowania Aplikacyjnego zasobów informacyjnych USŁUGOBIORCY także przez pracowników Autora, przy czym każdorazowo, jeżeli taka konieczność wystąpi, USŁUGODAWCA powiadomi o tym fakcie USŁUGOBIORCĘ, przed przydzieleniem dostępu do danych zgodnie z postanowieniami § 13 ust. 2 Umowy.
18 USŁUGODAWCA zapewnia, że Oprogramowanie Aplikacyjne, w którym będą przetwarzane dane osobowe spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. 2004 r. Nr 100, poz. 1024).
19 USŁUGODAWCA oświadcza, że dostarczy USŁUGOBIORCY w terminie 14 dni od dnia zawarcia Umowy zobowiązania (zgodne z wzorem oświadczenia USŁUGOBIORCY przekazanego USŁUGODAWCY w dniu zawarcia Umowy) o zachowaniu w tajemnicy danych osobowych podpisane przez pracowników USŁUGODAWCY wykonujących świadczenia będące przedmiotem Umowy, w celu wydania tym pracownikom imiennych upoważnień przez USŁUGOBIORCĘ, zgodnie z art. 37 Ustawy o ochronie danych osobowych.
20 Każdorazowo przy zmianie personelu USŁUGODAWCY dedykowanego do realizacji Umowy USŁUGODAWCA będzie zobligowany do dostarczenia zobowiązań do zachowania w tajemnicy dla nowo powołanych członków personelu.
21 USŁUGOBIORCY przysługuje prawo do kontroli przetwarzania powierzonych danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. USŁUGOBIORCA ma prawo realizacji obowiązku kontroli poprzez żądanie od USŁUGODAWCY udzielenia pisemnych wyjaśnień lub jeżeli okażą się one niewystarczające, poprzez inspekcję lokalizacji, w których przetwarzane są powierzone dane osobowe.
22 USŁUGODAWCA ma obowiązek zastosować się do wskazań USŁUGOBIORCY mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień lub poprawę stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.
23 Każdorazowo przekazanie danych osobowych zostaje potwierdzane w formie pisemnej, protokołem sporządzony w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.
24 USŁUGODAWCA zobowiązuje się do usunięcia wszelkich danych osobowych uzyskanych od USŁUGOBIORCY z systemu informatycznego (programów, urządzeń, narzędzi, Nośników, itp.) w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia Umowy.

§ 13
[PODWYKONAWCY]
Strony postanawiają, że USŁUGODAWCA będzie świadczył usługi wchodzące w zakres przedmiotowy Umowy własnymi siłami przy udziale pracowników Serwisu. USŁUGODAWCA, z zastrzeżeniem postanowienia ust. 2 niniejszego paragrafu nie może powierzyć świadczenia usług, wchodzących w zakres przedmiotowy Umowy jakiemukolwiek podmiotowi trzeciemu.
W szczególnych wypadkach, po uprzednim uzyskaniu zgody USŁUGOBIORCY wyrażonej na piśmie, USŁUGODAWCA może powierzyć wykonanie usług wchodzących w zakres przedmiotowy Umowy Autorowi lub jego pracownikom. W takiej sytuacji USŁUGODAWCA ponosi odpowiedzialność za działania lub zaniechania osób, którym powierzył wykonywanie tych usług jak za własne działania lub zaniechania.

§ 14
[CZAS OBOWIĄZYWANIA]
Umowa zostaje zawarta na okres 12 miesięcy, tj. na okres od dnia ___________ do dnia ____________

§ 15
[KARY UMOWNE]
Za niedotrzymanie terminów świadczenia usług (określonych w Załączniku nr 2 do Umowy) wchodzących w zakres przedmiotowy Umowy USŁUGOBIORCA może naliczyć USŁUGODAWCY karę umowną:
a) w wysokości 1% miesięcznego wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 2 Umowy za każdy dzień zwłoki w odniesieniu do terminów wyrażonych w dniach,
b) w wysokości 5‰ miesięcznego wynagrodzenia określonego w § 5 ust. 2 Umowy za każdą godzinę zwłoki w odniesieniu do terminów wyrażonych w godzinach.
W przypadku naruszenia przez USŁUGODAWCĘ postanowień § 12 Umowy lub przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych USŁUGODAWCA zapłaci na rzecz USŁUGOBIORCY karę umowną w wysokości 300% miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 Umowy za każdy przypadek naruszenia.
W razie naruszenia zakazu, o którym mowa w § 13 ust. 1 zd. 2 Umowy, USŁUGODAWCA zapłaci na rzecz USŁUGOBIORCY karę umowną w wysokości _________ zł (słownie: ____________________złotych) za każdy przypadek naruszenia.
USŁUGOBIORCA zapłaci na rzecz USŁUGODAWCY:
a) w przypadku niedotrzymania terminów płatności - odsetki ustawowe,
b) w przypadku wypowiedzenia Umowy w trybie określonym w § 16 ust. 2 pkt a) i d) Umowy - karę umowną w wysokości 2-krotności miesięcznego wynagrodzenia brutto określonego w § 5 ust. 2 Umowy.
Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich przewidzianych w Umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy strony uprawnionej do żądania zapłaty kary umownej w terminie 7 dni od daty wezwania strony zobowiązanej do zapłaty kary umownej.
USŁUGOBIORCY przysługuje prawo potrącenia wszelkich ewentualnych kar umownych przewidzianych Umową z należnościami USŁUGODAWCY przysługującymi mu na podstawie postanowień Umowy.

§ 16
[WARUNKI WYPOWIEDZENIA UMOWY]
1. Umowa może zostać wypowiedziana przez USŁUGOBIORCĘ bez zachowania okresu wypowiedzenia w następujących sytuacjach:
a) w przypadku określonym w art. 145 Ustawy,
b) w przypadku, w którym USŁUGODAWCA realizuje prace objęte Umową w sposób rażąco nierzetelny lub w inny sposób naruszy jej postanowienia. Strony uznają, że taka sytuacja ma miejsce w szczególności w momencie, gdy łączna wartość kar umownych wskazanych w § 15 ust. 1 Umowy przekroczy 100% wartości miesięcznego wynagrodzenia,
c) w przypadku naruszenia przez USŁUGODAWCĘ postanowień § 12 Umowy lub przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych,
d) w przypadku naruszenia przez USŁUGODAWCĘ zakazu, o którym mowa w § 13 ust. 1 zd. 2 Umowy,
e) w innych przypadkach określonych w Umowie lub przepisach prawa,
2. Umowa może zostać wypowiedziana przez USŁUGODAWCĘ bez zachowania okresu wypowiedzenia w następujących sytuacjach:
a) w przypadku, jeśli opóźnienie z uiszczaniem płatności wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 Umowy przekroczy 2 miesiące,
b) w przypadku określonym w § 4 ust. 4 Umowy (zmiana parametrów Infrastruktury),
c) w innych przypadkach określonych w Umowie lub przepisach prawa.
3. Odstąpienie od Umowy lub oświadczenie o rozwiązaniu Umowy lub jej wypowiedzeniu musi zostać złożone w formie pisemnej, pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i zawierać będzie szczegółowe uzasadnienie.

§ 17
[SIŁA WYŻSZA]
1. W przypadku, gdy okoliczności mające charakter Siły Wyższej uniemożliwiają którejkolwiek ze Stron wykonanie jakichkolwiek zobowiązań wynikających z Umowy, termin wykonania tych zobowiązań ulegnie przedłużeniu o czas trwania Siły Wyższej oraz czas trwania jej skutków.
2. W przypadku, gdy którakolwiek ze Stron nie będzie w stanie wywiązać się ze swych zobowiązań wynikających z Umowy w związku z okolicznościami mającymi charakter Siły Wyższej zobowiązana będzie do poinformowania o tej okoliczności drugiej Strony w formie pisemnej w terminie 3 dni od momentu zaistnienia ww. okoliczności.
3. Gdy okoliczności mające charakter Siły Wyższej uniemożliwiają jednej ze Stron Umowy wywiązanie się ze swych zobowiązań wynikających z Umowy przez okres dłuższy niż 14 dni, każda ze Stron Umowy może wypowiedzieć Umowę w całości lub w części bez zachowania okresu wypowiedzenia.

§ 18
[POSTANOWIENIA KOŃCOWE]
1. Wszelkie zmiany lub uzupełnienia postanowień Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. W sprawach nieuregulowanych Umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego oraz Ustawy.
3. Wszelkie spory mogące wyniknąć na tle postanowień Umowy, w tym dotyczące jej interpretacji lub wykonania, Strony zgodnie poddają pod rozstrzygnięcie sądu powszechnego właściwego dla siedziby USŁUGOBIORCY.
4. Załącznikami, stanowiącymi integralną część niniejszej Umowy, są:

Numer Załącznika Zawartość
Załącznika
1 Wykaz Aplikacji objętych usługami serwisowymi.
2 Zakres świadczonych usług
3 Specyfikacja serwera USŁUGOBIORCY
5. Umowę sporządzono w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze stron.

USŁUGOBIORCA
USŁUGODAWCA






























Załącznik nr 1 do umowy ( nr 6 do specyfikacji)- Wykaz Aplikacji objętych usługami serwisowymi.

Moduł liczba licencji Objęte usługą
Eskulap Administracja - Integrator 1 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja – FK 6 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja - Kadry 4 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja - Płace 5 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja – Kadry Harmonogramy 10 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja – Środki Trwałe 5 [KA] , [KT], [SA], [NA]
Eskulap Administracja - Administrator 1 [KA] , [KT], [SA], [NA]




USŁUGOBIORCA USŁUGODAWCA

























Załącznik Nr 2 do umowy ( 7 do specyfikacji) – Zakres świadczonych usług

I. Warunki brzegowe realizacji usług

Lp. Nazwa Uwagi
Wymagania
1. Godziny pracy Serwisu 800-1600 Od poniedziałku do piątku w dni robocze.
2. Czas reakcji Serwisu 4h* Czas liczony od momentu zaewidencjonowania w serwisie HD Zgłoszenia Serwisowego do momentu przyjęcia zgłoszenia tj. nadania mu statusu „zarejestrowane” w godzinach pracy serwisu.
3. Czas usunięcia Błędu Aplikacji 7 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
4. Czas obsługi Konsultacji 10 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji.
5. Czas usunięcia Awarii 48h Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
6. Czas usunięcia Usterki Programistycznej 30 dni Czas liczony w dniach roboczych od upłynięcia czasu reakcji
7. Termin przystąpienia Serwisu do realizacji usług zleconych 10 dni Czas liczony w dniach roboczych od momentu powzięcia przez Serwis zlecenia wykonania usługi do momentu przystąpienia Serwisu do jej wykonania. Dotyczy także Konsultacji zamawianych doraźnie (przypadek, w którym pakiet usług nabywanych przez USŁUGOBIORCĘ nie obejmuje Konsultacji).


II. Wykaz usług serwisowych objętych umową
Lp. Nazwa Usługi Przedmiot Usługi
Procedura realizacji Usługi


1
Serwis Aplikacji
[SA]
Gotowość USŁUGODAWCY do usuwania Błędów Oprogramowania Aplikacyjnego.

1. Jeżeli po dokonaniu walidacji formalnej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że nie spełnia ono wymogów Umowy lub się powtarza zgłoszenie zostaje odrzucone i w zależności od okoliczności otrzymuje status „odrzucone” bądź „duplikat”.

2. Jeżeli po dokonaniu walidacji merytorycznej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że informacje zawarte w Zgłoszeniu Serwisowym są: zdawkowe, lakoniczne, niekompletne, nieprawdziwe, niespójne, nie zawierają przykładów umożliwiających zapoznanie się z istotą problemu, bądź z innych przyczyn nie pozwalają na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi, zgłoszenie uzyskuje status „do uzupełnienia”. Status ten implikuje po stronie Użytkownika konieczność uzupełnienia zgłoszenia o brakujące informacje, natomiast czas usunięcia Błędu Aplikacji lub czas usunięcia Awarii zostaje zawieszony do momentu uzupełnienia zgłoszenia.

3. Jeżeli weryfikacja Zgłoszenia Serwisowego pod kontem formalnym oraz merytorycznym jest pozytywna, Serwis przyjmuje zgłoszenie Błędu Aplikacji lub Awarii do realizacji nadając mu status „przyjęte”. Jednocześnie nie później, niż w czasie usunięcia Błędu Aplikacji właściwym dla wariantu serwisu subskrybowanego przez USŁUGOBIORCĘ (Standard; Plus; Basic), podejmuje jedno z następujących działań, w wyniku których Zgłoszenie Serwisowe otrzymuje status „zakończone”:
 odsyła Użytkownika do miejsca, w którym można powziąć informacje na temat przedmiotu zgłoszenia, jeżeli było ono uprzednio przedmiotem działań serwisowych inicjowanych przez innych Użytkowników, w szczególności do zamieszczonych w serwisie HD narzędzi typu FAQ bądź Baza Wiedzy.
 przekazuje Użytkownikowi procedurę usunięcia Błędu Aplikacji we własnym zakresie,
 zdalnie usuwa Błąd Aplikacji.

4. Jeżeli Błąd Aplikacji jest Awarią, a zdalne interwencje Serwisu nie przyniosły oczekiwanego skutku, Serwis stawia się w siedzibie USŁUGOBIORCY celem usunięcia Awarii w terminie umożliwiającym jej usunięcie w czasie usunięcia Awarii właściwym dla wariantu serwisu subskrybowanego przez USŁUGOBIORCĘ.

5. Jeżeli Błąd Aplikacji jest Usterką Programistyczną, Serwis przekazuje zgłoszenie Autorowi w celu opracowania Update usuwającego zidentyfikowaną usterkę i jednocześnie zmienia status zgłoszenia na „usterka programistyczna”. Po otrzymaniu od Autora Update Serwis niezwłocznie lecz nie później niż w czasie usunięcia Usterki Programistycznej zamieszcza go w serwisie HD, w wyniku czego Zgłoszenie Serwisowe otrzymuje status „zakończone”.

6. W szczególnym przypadku, jeżeli Zgłoszenie Serwisowe nie spełnia definicji Błędu Aplikacji, a USŁUGOBIORCA subskrybuje jedną z usług przewidujących udzielanie Konsultacji (KA,KT,KT+), Serwis obsługuje zgłoszenie na zasadach określonych w procedurach realizacji tych usług, zmieniając jednocześnie rodzaj Zgłoszenia Serwisowego odpowiednio. Jeżeli USŁUGOBIORCA nie subskrybuje usług przewidujących udzielanie Konsultacji, Serwis odsyła Zgłoszenie Serwisowe z zapytaniem, czy USŁUGOBIORCA wyraża zgodę na jego odpłatną realizację, dokonując jednocześnie zmiany rodzaju zgłoszenia na Zapotrzebowanie na usługę odpłatną oraz zmiany status zgłoszenia na „do uzupełnienia”.

7. Jeżeli wystąpi co najmniej jedna z wymienionych okoliczności Zgłoszenie Serwisowe jest zamykane i otrzymuje status „zamknięte”:
 Użytkownik nie uzupełnił wymaganych informacji w terminie 3 dni od uzyskania przez zgłoszenie statusu „do uzupełnienia”.
 upłynęło 14 dni od terminu, w którym zgłoszenie uzyskało status „zakończone” a Użytkownik nie wniósł do niego zastrzeżeń.

2
Nadzór Autorski [NA]
Usługa realizowana przez Autora Oprogramowania Aplikacyjnego za pośrednictwem USŁUGODAWCY. Subskrypcja usługi zapewnia USŁUGOBIORCY poprawę jakości oraz poszerzenie zakresu funkcjonalnego Oprogramowania Aplikacyjnego, jak również dostosowanie go do zmian czynników wewnętrznych organizacji USŁUGOBIORCY oraz zewnętrznych, będących efektem nowelizacji uwarunkowań prawnych. W ramach usługi Autor gwarantuje:
 prowadzenie rejestru zgłaszanych przez użytkowników Błędów Aplikacji,
 wprowadzanie do Aplikacji nowych funkcji oraz usprawnień już istniejących stanowiących wynik sugestii użytkowników,
 wprowadzanie do Aplikacji nowych funkcji oraz usprawnień już istniejących stanowiących wynik inwencji twórczej Autora,
 wprowadzanie do Aplikacji zmian stanowiących konsekwencję wejścia w życie nowych aktów prawnych lub aktów prawnych zmieniających obowiązujący stan prawny, opublikowanych w postaci ustaw lub rozporządzeń,
 wprowadzanie do Aplikacji zmian wymaganych przez wyszczególnione poniżej organizacje w stosunku do których USŁUGOBIORCA ma obowiązek prowadzenia sprawozdawczości:
 Ministerstwa Zdrowia,
 NFZ,
 Centrów Zdrowia Publicznego,
 gotowość do odpłatnego wykonania na zlecenie USŁUGOBIORCY zaproponowanych przez niego modyfikacji Aplikacji.
1. Serwis każdorazowo w terminie 7 dni od ukazania się na rynku Update lub Upgrade zamieszcza je w serwisie HD, skąd Użytkownicy USŁUGOBIORCY winni je pobrać i niezwłocznie zainstalować, o ile nie istnieją obiektywne okoliczności podważające zasadność instalacji opublikowanych uaktualnień.

2. Zmiany funkcjonalne sugerowane przez Użytkowników w przypadku ich uznania przez Autora za zasadne będą wprowadzane do Aplikacji według harmonogramu ewaluacji produktu przez niego przyjętego.

3. Prace nad zmianami w Aplikacjach związane ze zmianą przepisów będą rozpoczęte przez Autora nie później niż w dniu ukazania się ustaw lub przepisów wykonawczych dotyczących tych zmian.

4. Zmiany w Aplikacjach będą wykonywane przez Autora tak, aby termin udostępnienia w serwisie HD Upgrade lub Update związanego z tymi zmianami pozwalał na zastosowanie Aplikacji zgodnie z terminami wymaganymi przez ustawy i przepisy wykonawcze, najpóźniej w dniu wejścia w życie. W przypadku gdyby termin ukazania się ustaw lub przepisów wykonawczych był krótszy niż 7 dni przed datą ich wejścia w życie i nie pozwalał na dostosowanie się do wymogów powyższych zapisów, Serwis określi w systemie HD termin dostarczenia i wprowadzenia Upgrade lub Update zgodny z możliwościami realizacji, nie dłuższy jednak niż 14 dni od daty ukazania się ustaw i przepisów wykonawczych.

5. Wyceny dotyczące indywidualnie zamawianych przez USŁUGOBIORCĘ modyfikacji Aplikacji będą mu przekazywane nie później, niż w czasie usunięcia Usterki Programistycznej.



3
Konsultacje
[KA]
Gotowość do świadczenia USŁUGOBIORCY Konsultacji w odniesieniu do wytypowanych przez niego w Załączniku nr 1 do Umowy Aplikacji.

1. Jeżeli po dokonaniu walidacji formalnej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że nie spełnia ono wymogów Umowy lub się powtarza zgłoszenie zostaje odrzucone i w zależności od okoliczności otrzymuje status „odrzucone” bądź „duplikat”.

2. Jeżeli po dokonaniu walidacji merytorycznej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że informacje w nim zawarte są: zdawkowe, lakoniczne, niekompletne, nieprawdziwe, niespójne, nie zawierają przykładów umożliwiających zapoznanie się z istotą problemu, bądź z innych przyczyn nie pozwalają na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi, zgłoszenie uzyskuje status „do uzupełnienia”. Status ten implikuje po stronie Użytkownika konieczność uzupełnienia Zgłoszenia Serwisowego o brakujące informacje, jednocześnie do momentu uzupełnienia zgłoszenia czas obsługi Konsultacji zostaje zawieszony.

3. Jeżeli weryfikacja Zgłoszenia Serwisowego pod kontem formalnym oraz merytorycznym jest pozytywna, Serwis przyjmuje zgłoszenie Zapotrzebowania na udzielenie Konsultacji do realizacji nadając mu status „przyjęte”.

4. Od momentu nadania Zgłoszeniu Serwisowemu statusu „przyjęte” Serwis nie później, niż w czasie obsługi Konsultacji właściwym dla wariantu serwisu subskrybowanego przez USŁUGOBIORCĘ (Standard; Plus; Basic), podejmuje jedno z następujących działań, w wyniku których Zgłoszenie Serwisowe otrzymuje status „zakończone”:
 odsyła Użytkownika do Dokumentacji lub materiałów szkoleniowych, w których znajdują się informacje dotyczące przedmiotu zgłoszenia,
 odsyła Użytkownika do miejsca, w którym można powziąć informacje na temat przedmiotu zgłoszenia, jeżeli było ono uprzednio przedmiotem działań serwisowych inicjowanych przez innych Użytkowników, w szczególności do zamieszczonych w serwisie HD narzędzi typu FAQ bądź Baza Wiedzy.
 udziela Konsultacji poprzez zamieszczenie serwisie HD wyjaśnień w kwestiach stanowiących przedmiot zgłoszenia.

5. Jeżeli wystąpi jedna z wymienionych okoliczności Zgłoszenie Serwisowe jest zamykane i otrzymuje status „zamknięte”:
 Użytkownik nie uzupełnił wymaganych informacji w terminie 3 dni od uzyskania przez zgłoszenie statusu „do uzupełnienia”.
 upłynęło 14 dni od terminu, w którym zgłoszenie uzyskało status „zakończone” a Użytkownik nie wniósł do niego zastrzeżeń.


4
Konsultacje
Telefoniczne
[KT]
Gotowość do świadczenia USŁUGOBIORCY Konsultacji w odniesieniu do wytypowanych przez niego w Załączniku nr 1 do Umowy Aplikacji przy wykorzystaniu łączy telefonicznych.

.

1. W celu doboru Konsultanta posiadającego odpowiednie kompetencje Zgłoszenie Serwisowe musi zawierać co najmniej moduł oraz wykaz zagadnień, które mają stanowić przedmiot Konsultacji.

2. Jeżeli po dokonaniu walidacji formalnej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że nie spełnia ono wymogów Umowy lub się powtarza zgłoszenie zostaje odrzucone i w zależności od okoliczności otrzymuje status „odrzucone” bądź „duplikat”.

3. Jeżeli po dokonaniu walidacji merytorycznej zaewidencjonowanego w HD Zgłoszenia Serwisowego okaże się, że nie da się na podstawie zamieszczonych w nim informacji ustalić czego faktycznie Konsultacja ma dotyczyć, zgłoszenie uzyskuje status „do uzupełnienia” , natomiast czas obsługi Konsultacji zostaje zawieszony do momentu uzupełnienia zgłoszenia.

4. Jeżeli weryfikacja Zgłoszenia Serwisowego pod kontem formalnym oraz merytorycznym jest pozytywna, Serwis przyjmuje do realizacji zgłoszenie Zapotrzebowania na udzielenie Konsultacji telefonicznej, nadając mu status „przyjęte”.

5. Od momentu nadania Zgłoszeniu Serwisowemu statusu „przyjęte” w serwisie HD nie później, niż w przeddzień terminu, w którym upływa czas obsługi Konsultacji właściwy dla wariantu serwisu subskrybowanego przez USŁUGOBIORCĘ (Standard; Plus; Basic), zostaje zamieszczony numer kontaktowy oraz godziny, pod którymi osiągalny będzie Konsultant Serwisu posiadający niezbędne kompetencje do udzielenia Użytkownikowi Konsultacji telefonicznej. Zmieniony zostaje jednocześnie status zgłoszenia na „do uzupełnienia”.

6. W ramach usługi Użytkownik jest uprawniony do nawiązania połączenia telefonicznego z Konsultantem wskazanym w HD w celu wyjaśnienia kwestii stanowiących przedmiot zgłoszenia. Jeżeli wyznaczony Konsultant nie jest w stanie udzielić Konsultacji w zakresie przedmiotu zgłoszenia w trakcie połączenia telefonicznego, nie później, niż w czasie obsługi Konsultacji właściwym dla wariantu serwisu subskrybowanego przez USŁUGOBIORCĘ udzieli przedmiotowych wyjaśnień w serwisie HD lub w przypadkach, w których przedmiot zgłoszenia tego wymaga, udzieli wyjaśnień drogą telefoniczną.

7. Po udzieleniu przez Konsultanta Serwisu wyjaśnień w kwestiach stanowiących przedmiot zgłoszenia w trybie przewidzianym w punkcie powyżej Zgłoszenie Serwisowe otrzymuje status „zakończone”:

8. Jeżeli wystąpi jedna z wymienionych okoliczności Zgłoszenie Serwisowe jest zamykane i otrzymuje status „zamknięte”:
 Użytkownik nie wykonał połączenia telefonicznego do wskazanego w HD Konsultanta w terminie 3 dni od uzyskania przez zgłoszenie statusu „do uzupełnienia”.
 upłynęło 14 dni od terminu, w którym zgłoszenie uzyskało status „zakończone” a Użytkownik nie wniósł do niego zastrzeżeń.


USŁUGOBIORCA
USŁUGODAWCA







Załącznik nr 3 do umowy ( 8 do specyfikacji) - Specyfikacja serwera USŁUGOBIORCY

Serwer Nr 1
Element Serwera Parametry deklarowane Ilość
Procesor Intel Xeon 3.0 GHz 5160 1
RAM 10 GB 6
HDD 73 GB SAS 6
Kontroler RAID 10 1
Karta sieciowa 1 gigabit 2
System Operacyjny
(Nazwa + Wersja) RedHat Enterprise Linux ver. 4 1
MBD (Wersja) 10.2.0.4 1

Sieć komputerowa Ethernet 100Mb/s, protokół TCP/ IP.





USŁUGOBIORCA USŁUGODAWCA
















załącznik nr 9 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1

W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:

« Powrót do szczegółów zamówienia