Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Budowa Ośrodka Radioterapii wraz z przebudową części istniejącego budynku głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i modernizacją części elewacji na terenie zlokalizowanym przy ulicy Toruńskiej 7 w Kaliszu.

Numer zamówienia:

/149/2011

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 26.01.2012
EZ/319/4/ 2011



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.


dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 149/2011 Budowa Ośrodka Radioterapii wraz z przebudową części istniejącego budynku głównego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego i modernizacją części elewacji na terenie zlokalizowanym przy ulicy Toruńskiej 7 w Kaliszu w podziale na dwa zadania:


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi.


PYTANIE
Prosimy o dokładne określenie standardu i typu białego montażu ceramiki sanitarnej i baterii – brak jednoznacznej informacji w przekazanych materiałach.

ODPOWIEDŹ
Baterie umywalkowe, zlewozmywakowe, prysznicowe oraz bidetowe, pisuarowe takie jak np. KLUDI OBJEKTA MIX NEW. Przybory sanitarne takie jak np. KOŁO NOVA , brodziki akrylowe, kabiny natryskowe szkło hartowane, zlewy porządkowe ze stali nierdzewnej.

PYTANIE
W odpowiedziach dotyczących przetargu zamieszczonym przez Państwa w dniu wczorajszym tj. 18.01.2012 na stronie internetowej na pytanie oferenta o uzupełnienie zestawienia fasad zewnętrznych dla przedmiotowej inwestycji odpowiedzieli państwo że załączacie te zestawienia do teczki 2.1.1a i 2.1.1.b. Gdzie znajdują się załączone rysunki ?

ODPOWIEDŹ
Tabele zawarte są w pliku "Zestawienie elewacji" opublikowanym 13.01.2012.

PYTANIE
W związku z występującymi różnicami między Projektem Wykonawczym a Projektem Budowlanym zamieszczonym na stronie internetowej przez Zamawiającego w dniu 13.01.2012r. prosimy o informację, który projekt jest obowiązującym przy dokonywaniu wyceny.

ODPOWIEDŹ
Wyceny należy dokonać na podstawie projektu wykonawczego

PYTANIE
Prosimy o informację czy Zamawiający posiada pozwolenie na budowę obejmujące zmiany projektowe między Projektem Budowlanym a Projektem Wykonawczym (zmianie uległy: wymiary portierni, w Budynku Radioterapii doprojektowano szklaną wiatę; grubości ocieplenia ścian zewnętrznych)

ODPOWIEDŹ
Pozwolenie na budowę obejmuje zmiany projektowe:
 Wymiary budynku portierni,
 Wiatę szklaną,
 Grubość ocieplenia ścian zewnętrznych.
Zmiany portierni zostały naniesione w projekcie budowlanym architektonicznym, tak więc pozwolenie na budowę je obejmuje. Wiata szklana była projektowana od początku wykonywania projektu. Zmiany w grubości ocieplenia zostały naniesione w projekcie budowlanym architektonicznym w wersji elektronicznej i papierowej, tak więc pozwolenie na budowę je obejmuje.

PYTANIE
Prosimy o informację po czyjej stronie – Zamawiającego czy przyszłego Wykonawcy – jest ewentualne uzyskanie zamiennego pozwolenia na budowę obejmującego zmiany projektowe między Projektem Budowlanym a Projektem Wykonawczym.

ODPOWIEDŹ
Pozwolenie na budowę obejmuje zmiany projektowe:
 Wymiary budynku portierni,
 Wiatę szklaną,
 Grubość ocieplenia ścian zewnętrznych.
Zmiany portierni zostały naniesione w projekcie budowlanym architektonicznym, tak więc pozwolenie na budowę je obejmuje. Wiata szklana była projektowana od początku wykonywania projektu. Zmiany w grubości ocieplenia zostały naniesione w projekcie budowlanym architektonicznym w wersji elektronicznej i papierowej, tak więc pozwolenie na budowę je obejmuje

PYTANIE
Zgodnie z odpowiedziami z dnia 13.01.2012 w ofercie należy ująć lampę zabiegową, w związku z tym prosimy o uzupełnienie dokumentacji o parametry techniczne lampy podlegającej wycenie.
ODPOWIEDŹ
W odpowiedzi z dnia 13.01.2012 r. błędnie podano, że lampę zabiegową należy ująć w kosztorysie. Lampa zabiegowa stanowi wyposażenie gabinetu zabiegowego i będzie objęta dostawą inwestora.



PYTANIE
Prosimy o uzupełnienie dokumentacji o projekt systemu przyzywowego i podanie jego producenta

ODPOWIEDŹ
Projekt instalacji przywoławczej zawarty jest w tomie 2 teczka 2.7 „Instalacje teletechniczne pkt 4.12 Instalacja przywoławcza i na rys. PW/TOM2/T15 oraz. w tomie 3 teczka 3.7 „Instalacje teletechniczne pkt 4.10 Instalacja przywoławcza i na rys. PW/TOM3/T12. W projekcie zastosowano system ELSO Mediopt – oferowany przez firmę Schima Wrocław (przykładowy odpowiednik .MENDEN-OPT produkowany przez Menden-Inmed Koszalin)

PYTANIE
Jaki jest czas działania agregatu prądotwórczego?

ODPOWIEDŹ
W projekcie wykonawczym przewidziano samostartujący agregat prądotwórczy o mocy rzeczywistej 528 kW (TJ660DW TEKLSAN) posiadającego w wersji kontenerowej zbiornik paliwa 1125 l co przy pracy z mocą zbliżoną do maksymalnej daje czas pracy 10-12 godzin przy 100% napełnionym zbiorniku.

PYTANIE
Jaki jest czas działania UPS-a?

ODPOWIEDŹ
W projekcie wykonawczym przewidziano UP_S 40 kVA 400/230V t=10 min.

PYTANIE
Proszę o zmianę kosztorysu w Teczce 5.1.4 na właściwy bo kosztorys w pdfie jest sprzeczny z kosztorysem w Normie.

ODPOWIEDŹ
Błędny kosztorys był w formacie pdf. Obecnie opublikowany jest poprawny plik.

PYTANIE
Proszę o zlokalizowanie pomieszczeń ze spękanymi ścianami przewidzianymi do zszycia – (pozycja w przedm. „MODERNIZACJA CZĘŚCI ELEWACJI…” - Naprawa spękań ścian zewnętrznych poprzez „zszycie” prętami ze stali nierdzewnej.) Proszę o przedstawienie koncepcji naprawy Helfix.

ODPOWIEDŹ
Została wykonana ekspertyza budynku istniejącego oraz elewacji w teczce3.2.1. (w której znajdują się fotografie przykładowych zarysowań oraz opis zarysowań na str. 4 i 5). Rysy na ścianach zewnętrznych są niewielkie i nie mają kontynuacji od strony wewnętrznej ścian. Ze względu na dostępność na rynku wielu technologii napraw takich zarysowań wybór technologii należy do oferenta.

PYTANIE
Art. 26b Ustawy Prawo zamówein publicznych mówi o tym, iż Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia.
Powołując się na powyższy artykuł prosimy o wyjaśnienie, czy zobowiązanie podmiotu trzeciego do oddania do dyspozycji na czas trwania zamówienia niezbędnych zasobów w postaci środków obrotowych oraz przedłożenie przez ten podmiot bilansu ( w przypadku 2011 r. sprawozdania F-01) dokumentującego posiadanie średniorocznych obrotów za ostatnie trzy lata obrachunkowe minimum 100 mln zł spełni oczekiwania Zamawiającego odnośnie warunków wzięcia udziału w postępowaniu.

ODPOWIEDŹ
Wykonawca może wykazać się w procedurze oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu, że dysponuje lub będzie dysponował zasobami innego podmiotu w zakresie:
- wiedzy i doświadczenia, czyli ma dostęp do know-how, patentów, licencji itp. Oraz może przedstawić wymagane doświadczenie innego podmiotu
- potencjału technicznego- dysponuje narzędziami, wyposażeniem zakładu lub urządzeniami technicznymi, które są w posiadaniu innych podmiotów
- osób zdolnych do wykonania zamówienia- w zespole wykonawcy znajdują się osoby, które udostępnia mu inny podmiot ( najczęściej pracownicy zatrudnieni u przedsiębiorcy innego niż wykonawca)
- zdolności finansowych- przedstawia środki na rachunku bankowym lub zdolność kredytowa innego podmiotu.
Nie dopuszczalne jest więc wskazanie przez Wykonawcę dysponowanie zasobami w zakresie zdolności ekonomicznej, które stanowią min. udokumentowanie obrotów za poprzednie lata.







Z poważaniem,
z-ca dyrektora ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych


inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia