Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Stała konserwacja dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałym ruchu oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego.

Numer zamówienia:

350/16/2012

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz w PDF

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759), procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwoty 200 000 euro określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy.

Przetarg nieograniczony nr 350.16/2012

Stała konserwacja dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałym ruchu oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego.

Część I – Informacje ogólne
I. Nazwa oraz adres zamawiającego.
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax 61/ 8 52 19 48
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
godz. pracy: pn – pt od 725 do 15 00
e- mail: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/88 50 643[644] fax 061 88 50 698
II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759), procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy, zwanej dalej ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych;
 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
 Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej;
 Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. W ofercie należy podać odpowiedniki oferowane i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników;
 Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy.
 Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
 Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom - zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy – zał. nr 7 do niniejszej specyfikacji. Jednocześnie stosowanie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy – Zamawiający nie określa, która cześć zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
 Okres gwarancji minimum 12 miesięcy na wykonaną usługę i minimum 12 miesięcy na wymienione części w naprawianym urządzeniu.
 Utrzymanie stałości cen przez okres 36 miesięcy.
 Wymagany termin realizacji dostawy zamówienia – czas reakcji na zgłoszenie- maksymalnie 1 godzina, maksymalny czas naprawy – 24 godziny.

III. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest: Stała konserwacja dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałym ruchu oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego.
2. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 50531400-0 Usługi w zakresie napraw i konserwacji dźwigów.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – zakres usługi określa załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji.
4. Przedmiot zamówienia ma być wykonywany zgodnie z postanowieniami art. 8 ust. 4, oraz art. 23 ust. 5, ustawy z dnia 21 grudnia 2000 r. - o dozorze technicznym (Dz. U. nr 122 poz. 1321 z późn. zm).
5. Wykonawca na potrzeby realizacji przedmiotowej usługi musi zagwarantować 24h pracę serwisu, który także dostępny będzie dla Zamawiającego w święta i dni wolne od pracy.
6. Wykonawca na potrzeby realizacji przedmiotowej usługi musi zagwarantować do max. 1 godzinny czasu reakcji na zgłoszenie o awarii, tzn. musi być obecny w ciągu max 1 godziny od chwili jej zgłoszenia na miejscu w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Zgłoszenie ewentualnych usterek odbywać się będzie telefonicznie lub faxem lub e-mailem.
7. Wymagany termin wykonania naprawy max. 24godziny.
8. Okres gwarancji na poszczególne części wymienione w naprawianym urządzeniu musi wynosić nie mniej niż 12 miesięcy.
9. Termin płatności - 30 dni od daty otrzymania faktury przez zamawiającego.
10. Okres związania ofertą - 30 dni.

IV. Termin realizacji zamówienia.
- umowa na okres 36 miesięcy od daty zawarcia lub do osiągnięcia limitu kwotowego
- wykonawca na potrzeby realizacji przedmiotowej usługi zobowiązany jest zagwarantować 24 godzinną pracę serwisu, który także dostępny będzie dla Zamawiającego w dni świąteczne i dni wolne od pracy,
- czas reakcji na zgłoszenie - max.1 godzina od zgłoszenia,
- wymagany termin naprawy - max. 24 godziny.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:
1)
1. posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
4. posiadają zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez Urząd Dozoru Technicznego uprawniające osoby wykonujące czynności stanowiące przedmiot zamówienia do konserwacji i serwisu urządzeń wchodzących w skład zamówienia (dźwigi osobowe z napędem falownikowym i platformy do łóżek).
5. nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2) Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
a. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
 Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
 W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
 Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
 Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
 Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
 Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego zał nr 3 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
W przypadku wykonawcy będącego spółką cywilną wymagane jest załączenie do oferty:
a) zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej każdego wspólników;
b) pełnomocnictwa wspólników do występowania w imieniu spółki lub złożenia dokumentów przetargowych podpisanych przez wszystkich wspólników, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej.

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 5 i 7 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt. 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
B. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

3. Wykaz wykonanych usług (min. 2) w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu wg wzoru stanowiącego zał. nr 8 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie. W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie .
4. Zaświadczenia kwalifikacyjne wydane przez Urząd Dozoru Technicznego stwierdzające, iż osoby wykonujące czynności stanowiące przedmiot zamówienia posiadają uprawnienia do konserwacji i serwisu urządzeń wchodzących w skład zamówienia (dźwigi osobowe z napędem falownikowym i platformy do łóżek).
5. Wykaz osób i podmiotów (jeśli dotyczy), które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, wraz z informacjami na temat: 1) ich kwalifikacji zawodowych, 2) doświadczenia i wykształcenia niezbędnego do wykonywania zamówienia, 3) a także zakresu wykonywanych przez nich czynności.

Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:

6. Pełnomocnictwa osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A1 punktu VI niniejszej specyfikacji.
7. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
8. Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
9. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
10. Referencje, potwierdzające posiadanie doświadczenia w konserwacji i naprawach urządzeń producenta Dźwigpol – Mława

W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad.
W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.

Zamawiający wykluczy z postępowania:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a) wykonawców, z którymi rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres:
Wielkopolskie Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia
godziny pracy WCO – 725- 1500.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: mailto: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
b) Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
-pod względem merytorycznym - Bohdan Delikowski tel. 61/88 50 628
-pod względem formalnym - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/ 88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
-pod względem prawnym - Kancelaria Prawna Bajon & Kaźmierczak tel. 61/853 40 65.

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium
IX. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami niniejszej specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
5. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt A1, do oferty należy załączyć PEŁNOMOCNICTWO do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony. W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej INFORMUJEMY, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP.
6. UWAGA: Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
7. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
8. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
9. Oferty oraz wszelkie dokumenty oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, iż nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Wykonawca oznaczonych w następujący sposób:

Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony 16/2012 – konserwacja dźwigów dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 16/2012 – konserwacja dźwigów.
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
a) Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 08-03-2012 r. do godz. 9.00.
b) Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 08-03-2012 r. o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – budynek Kantor Cegielskiego, parter, pokój nr 001 - Rotunda
c) Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d) Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f) Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego zał nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy – załącznik nr 4 i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. W ofercie Wykonawca powinien podać:
1. Miesięczny koszt (ryczałtowy) usługi konserwacyjnej dla każdego dźwigu wyszczególnionego w zał nr 6 do specyfikacji (wartość netto i brutto)
2. Wartość zamówienia w zakresie usług konserwacyjnych za okres objęty umową tj. 36 miesięcy (wartość netto i brutto)
3. Koszt 1 rob/godz. według której rozliczane będą prace związane z wykonywaniem napraw urządzeń dźwigowych (usuwanie usterek, awarii, wymiana części itp.) nie objętych zakresem prac konserwacyjnych.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.


Kryteria: opis kryterium i jego znaczenie (waga):

Oferowana cena brutto konserwacji za 3 lata 80%
Cena stawki roboczogodziny serwisu 20%
---------------------------------------------------------
Razem 100%

Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Minimalna cena z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”


Minimalna cena stawki rob/godz. brutto serwisu z ofert ważnych
B= --------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Cena stawki rob/godz. brutto z oferty badanej

B – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena stawki rob/godz. serwisu”

Suma punktów A+B przyznanych danej ofercie stanowić będzie ocenę końcową oferty.

Opis sposobu obliczenia ceny oferty:
a) Wykonawca w formularzu cenowym wpisuje miesięczną wartość netto i brutto za konserwację poszczególnego urządzenia, koszt 1 rg, koszt całkowity - koszt konserwacji za trzy lata.
b) Wykonawca określi cenę poprzez wypełnienie rubryk w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. Należy podać cenę netto i brutto.
c) Wartość całkowita brutto winna być obliczona w następujący sposób:
Wartość całkowita netto + podatek VAT = wartość całkowita brutto.
Stosowanie z dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w zał nr 4 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT na Usługi objęte umową
b) w przypadku rozbudowy Zamawiającego i uruchomienia dodatkowego Sprzętu (urządzeń)

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, w szczególności w przypadku wystąpienia znacznych awarii lub rozbudowy Zamawiającego i uruchomienia nowego Sprzętu (urządzeń).

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia 2012-02-27 ________________________________
/podpis/


Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................................
miejscowość ……………….kod pocztowy …………………………………………….
telefon................................................fax............................................................................................
email.............................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania:
Imię i nazwisko………………………………………………...............................
telefon................................................fax................................................................
email........................................................................................................................

OFERTA.
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest: stała konserwacja dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałym ruchu oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego.
My niżej podpisani
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, tj. na: stałą konserwację dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wraz z obowiązkiem utrzymania dźwigów i platform w stałym ruchu oraz z zapewnieniem serwisu całodobowego.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu zawartymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą (wartość trzyletnia razem), ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – załącznik nr 2 do specyfikacji na kwotę:
............................. netto, słownie................................................................
............................ brutto, słownie................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ...................%.

Wartość 1 roboczo/godziny:
............................. netto, słownie................................................................................................
............................ brutto, słownie…………………………….....................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

4. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
5. Oświadczamy, iż gwarantujemy odpowiednią, zgodną z obowiązującymi normami i przepisami jakość wykonywanych usług. W przypadku wadliwie, niewłaściwie wykonanych usług zobowiązujemy się niezwłocznie, nie później niż w terminie 24 godzin od zawiadomienia (wezwania) do usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości.
6. Zobowiązujemy się do 24 godzinnej dyspozycyjności w zakresie świadczonych usług.
7. Czas reakcji na zgłoszenie usterki nie będzie przekraczał 1 godziny.
8. Naprawa zostanie wykonana w przeciągu maksymalnie 24 godzin od chwili zgłoszenia awarii.
9. Okres gwarancji minimum ………… miesięcy na wykonaną usługę i minimum ……………… miesięcy na wymienione części w naprawianym urządzeniu.
10. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
11. Oświadczam/y/,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty.
12. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
13. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
14. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.
..........................,dn.................
……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

Załącznik nr 2 do specyfikacji
Formularz cenowy /wzór/

1. MIESIĘCZNE CENY ZA POSZCZEGÓLNE URZĄDZENIA:

Lp. Rodzaj dźwigu Numer fabryczny Udźwig kg Typ Ilość przystanków/ilość dojść Cena netto konserwacji
1 szt. urządzenia Stawka VAT w % Cena brutto konserwacji
1 szt. urządzenia
1 Osobowy P0814 1650 3VFB1650AA 5/5
2 osobowy 1314/o/2006 1275 OA1275-T/T-N 7/7
3 szpitalny 1290/o/2006 1600 SA1600-C/C-N(BM) 8/8
4 osobowy 1266/o/2005 480 OA480-T/T-N(BM/PL) 7/7
5 osobowy 1129/o/2002 1000 OA-1000-T/T-N 8/8
6 szpitalny 1132/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 5/5
7 szpitalny 1133/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8
8 szpitalny 1134/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8
9 osobowy 1135/o/2002 650 OB650-T/T-N 6/6
10 towarowy 63.845 100 BKG60.45/1 6/6
11 platforma 300E1219 300 U300H05 2/2
12 platforma WIN300E/08/17 300 U300H1,06 2/2
13 platforma 300E1220 300 U300H08 2/2
14 osobowy 1/80 2000 hydrauliczny 3/3
15 towarowy 118614 50 DD 50 2/2
RAZEM










2. WARTOŚĆ TRZYLETNIA ZA POSZCZEGÓLNE URZĄDZENIA
Lp. Rodzaj dźwigu Numer fabryczny Udźwig kg Typ Ilość przystanków/
ilość dojść Cena netto konserwacji za 3/trzy lata Stawka VAT % Cena brutto konserwacji za 3/trzy lata
1 osobowy P0814 1650 3VFB1650AA 5/5
2 osobowy 1314/o/2006 1275 OA1275-T/T-N 7/7
3 szpitalny 1290/o/2006 1600 SA1600-C/C-N(BM) 8/8
4 osobowy 1266/o/2005 480 OA480-T/T-N(BM/PL) 7/7
5 osobowy 1129/o/2002 1000 OA-1000-T/T-N 8/8
6 szpitalny 1132/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 5/5
7 szpitalny 1133/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8
8 szpitalny 1134/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8
9 osobowy 1135/o/2002 650 OB650-T/T-N 6/6
10 towarowy 63.845 100 BKG60.45/1 6/6
11 platforma 300E1219 300 U300H05 2/2
12 platforma WIN300E/08/17 300 U300H1,06 2/2
13 platforma 300E1220 300 U300H08 2/2
14 osobowy
1/80 2000 Hydrauliczny 3/3
15 towarowy
118614 50 DD 50 2/2
Wartość trzyletnia RAZEM


3. Wartość 1 rob/godz:
…………………… NETTO
……………………. BRUTTO


__________________________________________________
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)




_________________dnia_____________

Załącznik nr 3 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.


..........................,dn..............................
..........................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)









Zał. nr 4 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 351/16/2012.


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) w dniu ___________ pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,

a
_______________________________________________________,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako: _______________________________________, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez ____________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr ___________ przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2

Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.



§ 3

1. Przedmiotem niniejszej umowy jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Usługami”, polegających na:
a. stałej konserwacji dźwigów i platform do przewozu łóżek znajdujących się na terenie Zamawiającego i stanowiących własność Zamawiającego, określonych szczegółowo w zał. nr 6 do specyfikacji, zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”, wraz z obowiązkiem utrzymania Sprzętu w stałym ruchu,
b. dokonywaniu napraw Sprzętu, tj. w szczególności usuwanie usterek, awarii i wymiana części Sprzętu.
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Usług, w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________ - wykaz czynności jakie Wykonawca wykona w trakcie każdorazowej realizacji Usługi, o której mowa w ust. 1 pkt a. niniejszego paragrafu stanowi zał. nr 6 do specyfikacji.
3. Wykonawca oświadcza, że
a. posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b. wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z najwyższą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się świadczeniem Usług,
c. zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wykorzystywane przez Wykonawcę przy świadczeniu Usług materiały eksploatacyjne dotyczące Sprzętu będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości. W razie, gdyby uzyskanie fabrycznie nowych i/lub oryginalnych materiałów eksploatacyjnych było niemożliwe, wiązało się z trudnymi do przezwyciężenia przeszkodami lub w sposób istotny podwyższało koszty wymiany Wykonawca może, po uprzednim poinformowaniu Zamawiającego o wskazanych powyżej okolicznościach i uzyskaniu jego zgody, wykorzystać używane i/lub nieoryginalne materiały eksploatacyjne.
4. Dokładne terminy wykonania Usług uzgodnione zostaną przez Strony na piśmie, za pośrednictwem telefonu lub faksu. W przypadku braku możliwości wspólnego uzgodnienia terminów wykonania Usług Zamawiający uprawniony jest do jednostronnego wyznaczenia terminu ich wykonania, o którym to terminie Wykonawca powinien być powiadomiony na co najmniej 7 dni przez wyznaczonym terminem realizacji Usług.
5. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania wszelkich prac, będących przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej, najwyższą starannością oraz wymaganiami wskazanymi przez producenta Sprzętu.
6. Z każdej konserwacji i naprawy zostanie sporządzony i dostarczony Zamawiającemu protokół wykonania konserwacji/naprawy, zawierający co najmniej następujące informacje:
a. data wykonania konserwacji/naprawy,
b. godzina rozpoczęcia i zakończenia pracy,
c. dostrzeżone usterki oraz ich przyczyna,
d. rodzaj wykonanych czynności,
e. imiona i nazwiska osób wykonujących prace,
f. stan Sprzętu.
7. Zamawiający jest zobowiązany do przestrzegania wytycznych i zaleceń przedstawionych przez przedstawicieli Wykonawcy po wykonaniu czynności serwisowych.
8. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia Usług w siedzibie Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest we własnym zakresie oraz na własny koszt dojechać do siedziby Zamawiającego.
9. Wykonawca zobowiązuje się przystąpić do naprawy Sprzętu w ciągu 1 (jednej) godziny, licząc od momentu zgłoszenia awarii (telefonicznie lub faxem).
10. Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia awarii w jak najszybszym terminie, który to termin zostaje każdorazowo uzgodniony z Kierownikiem Działu Inwestycji i Remontów lub jego zastępcą.
11. Wykonawca oświadcza, że w przypadku konieczności dokonania drobnych napraw lub wymiany drobnych podzespołów określonych w Załączniku nr 6 do specyfikacji, naprawa lub wymiana ta nie przekroczy 24 (dwudziestu czterech) godzin od momentu zgłoszenia awarii.
12. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt będzie zobowiązany dostarczyć niezbędne do konserwacji drobne materiały określone zgodnie z załącznikiem 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
13. Wykonawca oświadcza, iż w czasie realizowania niniejszej umowy dokona pełnego zabezpieczenia materiałowego dla prac, o których mowa w ust. 11 i 12 powyżej dla poszczególnych typów Sprzętu objętych niniejszą umową.
14. Wykonawca oświadcza, iż realizacją umowy – przedmiotu zamówienia zajmować się będą wykwalifikowani pracownicy Wykonawcy, tj. osoby, które na podstawie posiadanego wykształcenia zawodowego, umiejętności, doświadczeń oraz uprawnień, jak również znajomości norm, są w stanie powierzone im zadania prawidłowo wykonywać oraz ocenić i rozpoznać możliwe zagrożenia.
15. Pracownicy reprezentujący Wykonawcę przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac związanych z czasowym wyłączeniem urządzeń z eksploatacji zobowiązani są zgłosić zamiar ich wykonania kierownikowi Działu Inwestycji i Remontów Wielkopolskiego Centrum Onkologii lub jego zastępcy.
16. Wykaz pracowników Wykonawcy odpowiedzialnych za wykonanie przedmiotowej Usługi i numery kontaktowe stanowi zał. nr _____ do umowy.
17. Każdorazowo wykonana naprawa musi być potwierdzona podpisem na karcie pracy przez osobę z Działu Inwestycji i Remontów Zamawiającego.
18. Wszystkie koszty napraw muszą być uprzednio przedstawione Zamawiającemu i muszą być każdorazowo zaakceptowane przez Kierownika Działu Inwestycji i Remontów lub jego zastępcę.
19. Wykonawca, na potrzeby realizacji Usług określonych w ust. 1 pkt b. niniejszego paragrafu, gwarantuje 24 godzinną prace serwisu, który dostępny będzie także dla Zamawiającego w święta i dni wolne od pracy.
20. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za sprawne i ciągłe utrzymanie w ruchu dźwigów i platform na terenie Zamawiającego.

§ 4

1. Wykonawca niniejszym zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Zamawiającego Usług, zaś Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy wynagrodzenia.
2. Wykonawca każdorazowo przed przystąpieniem do świadczenia Usług zobowiązany jest do uzgodnienia z Zamawiającym, terminu rozpoczęcia i przewidywanego terminu zakończenia prac. W przypadku wykonywania Usług, określonych w § 3 ust. 1 pkt b. niniejszej umowy również do wskazania szacunkowych całkowitych kosztów realizacji Usługi.
3. Z tytułu świadczenia Usług, określonych w § 3 ust. 1 pkt a. niniejszej umowy, wykonanych zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości:
…….. zł (słownie: …………….. złotych) netto miesięcznie,
……….zł (słownie: ………….. złotych) brutto miesięcznie, w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....%.
odpowiadającej wysokości wynagrodzenia wskazanego w formularzu ofertowym załączonym do złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ___________, stanowiącym załącznik do niniejszej umowy.
4. Z tytułu świadczenia Usług, określonych w § 3 ust. 1 pkt b. niniejszej umowy, wykonanych zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy wynagrodzenie według stawki ______zł (słownie: …………….) netto/ ………. zł (słownie: ………….….. złotych) brutto ( w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki ….%), za każdą godzinę wykonywania usług.
5. Maksymalna wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy z tytułu świadczenia Usług, określonych w § 3 ust. 1 pkt b. niniejszej umowy wraz z kosztami zakupu części, o których mowa w ust. 7 wynosi 220.000,- zł netto (słownie: dwieście dwadzieścia tysięcy złotych 00/100) netto + VAT zgodnie ze stawką obowiązującą w czasie obowiązywania niniejszej umowy (na dzień zawarcia niniejszej umowy kwota brutto wynosi 270.600,- zł).
6. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu obejmuje cenę części oraz materiałów eksploatacyjnych Sprzętu, których wymiana jest niezbędna w toku przeprowadzania okresowego przeglądu technicznego i konserwacji Sprzętu w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania Sprzętu.
7. Niezależnie od wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu, Zamawiający zobowiązany jest do pokrycia rzeczywiście poniesionych przez Wykonawcę kosztów części zamiennych, wymienionych w celu prawidłowego funkcjonowania instalacji i urządzeń lub ich usprawnienia, o ile części zamiennych nie dostarczył Zamawiający. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia Zamawiającemu kopii dokumentów potwierdzających wysokość cen materiałów lub urządzeń, o których mowa w zdaniu poprzedzającym pod rygorem zwolnienia Zamawiającego z obowiązku ich zapłaty.

§ 5

1. Wynagrodzenie za Usługi, o którym mowa w § 4 ust. 3 niniejszej umowy, będzie płatne z dołu, na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur VAT, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze VAT w terminie 30 dni od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury VAT Zamawiającemu.
2. Faktury VAT, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu, będą wystawiane w terminie do 7 dni od dnia zakończenia miesiąca kalendarzowego, za który należna jest zapłata.
3. Wynagrodzenie za Usługi, o którym mowa w § 4 ust. 4 niniejszej umowy, płatne będzie na podstawie odrębnych faktur, zgodnie z postanowieniami zawartymi w ust. 1 niniejszego paragrafu.
4. Podstawę do wystawienia przez Wykonawcę faktur VAT, o których mowa w ust. 1 i 3 niniejszego paragrafu stanowić będzie przesłany Zamawiającemu protokół wykonania konserwacji/naprawy, o którym mowa w § 3 ust. 6 niniejszej umowy przyjęty przez Zamawiającego zgodnie z § 3 ust. 17.
5. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
6. Wykonawca odpowiada jak za swoje własne za działania i zaniechania podwykonawców.

§ 6

1. Termin realizacji - umowa niniejsza zostaje zawarta na okres 36 (trzydziestu sześciu) miesięcy. W przypadku Usług, określonych w § 3 ust. 1 pkt b. czas obowiązywania umowy ograniczony jest również osiągnięciem maksymalnej wysokości wynagrodzenia wskazanego w § 4 ust. 5.
2. Umowa niniejsza obowiązuje od dnia __________________ roku.
3. Każda ze Stron może wypowiedzieć niniejszą umowę wyłącznie z ważnych przyczyn wskazanych w ust. 4- 6 z zachowaniem dwumiesięcznego okresu wypowiedzenia ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego.
4. Zamawiający może wypowiedzieć niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym lub od niej odstąpić w przypadku rażącego naruszenia postanowień niniejszej umowy przez Wykonawcę.
5. Zamawiający może odstąpić lub wypowiedzieć niniejszą umową, w tym również ze skutkiem natychmiastowym w przypadku nieterminowego lub nienależytego świadczenia Usług przez Wykonawcę rozumianych w szczególności jako opóźnienia lub zwłokę w wykonywaniu Usług przekraczających 3 dni, a w przypadku Usług których termin realizacji wynosi do 24 godzin, gdy opóźnienie lub zwłoka przekroczy 12 godzin. Uprawnienie to nie wyłącza możliwości dochodzenia przez Zamawiającego kar umownych lub odszkodowania.
6. Wykonawca może wypowiedzieć niniejszą umowę w przypadku zaległości Zamawiającego przekraczających 60 dni w płatności za co najmniej dwie prawidłowo wystawione i doręczone Zamawiającemu faktury VAT.
7. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.
8. Oświadczenie o wypowiedzeniu lub odstąpieniu od niniejszej umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 7

Wykonawca zobowiązuje się do:
a) wyposażenia swoich pracowników świadczących Usługi na rzecz Zamawiającego na podstawie niniejszej umowy w odpowiednie narzędzia i ubiory;
b) zapewnienia, by Usługi świadczone przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie niniejszej umowy prowadzone były przez pracowników odpowiednio przeszkolonych oraz posiadających wymagane badania.

§ 8

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. W przypadku:
a. niesprawnego działania Sprzętu ponad 24 godziny lub po upływie terminu wykonania Usług uzgodnionego przez Strony zgodnie z § 3 ust. 4 niniejszej umowy, w wysokości 5 % wynagrodzenia netto, określonego w § 4 ust. 3 niniejszej umowy, za każde rozpoczęte 24 godziny niesprawnego działania lub niedziałania Sprzętu.

b. nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę świadczenia Usług lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 100 % wynagrodzenia netto, określonego w § 4 ust. 3 niniejszej umowy,
c. odstąpienia przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt. b. niniejszego ustępu
d. uszkodzenia lub zniszczenia Sprzętu wskutek niewykonania lub nienależytego wykonania Usług przez Wykonawcę, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości równej kosztowi naprawy uszkodzonego Sprzętu lub kosztowi zakupu nowego Sprzętu o parametrach technicznych odpowiadających zniszczonemu Sprzętowi, a podstawą do obliczenia wysokości kary będzie kwota wskazana na fakturze za zakup lub naprawę wystawionej przez podmiot dokonujący na rzecz Zamawiającego naprawy lub dostawy..
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich przewidzianych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienie lub zwłoka w świadczeniu Usług będzie przekraczać 5 dni roboczych od chwili określonej na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy, a także w razie nieuzasadnionego zerwania przez Wykonawcę niniejszej umowy, o którym mowa w ust.1 pkt b. niniejszego paragrafu.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 9

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia okresu gwarancji minimum ………………… miesięcy od dnia odbioru Usługi polegającej na konserwacji Sprzętu, minimum …………… miesięcy od dnia odbioru Usługi polegającej na naprawie Sprzętu oraz minimum ………………. miesięcy na wymienione części zamienne w naprawianym Sprzęcie.
2. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych części zamiennych Sprzętu. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 3 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji, faxem lub pocztą elektroniczną.
3. W razie stwierdzenia, że dostarczone części Sprzętu posiadają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwych części Sprzętu na części Sprzętu wolne od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 2 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną
4. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa powyżej może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 8 ust. 1 pkt b. niniejszej umowy.
5. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – Kodeks cywilny.


§ 10

1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ....................................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego – Bohdan Delikowski – Dział Inwestycji i Remontów - tel61/ 88 50 627
2. Przyjmowanie zgłoszeń awarii będzie dokonywane pod numerem telefonu wskazanym przez Wykonawcę w ust. 1 lub ________________ lub faxem _______________ lub na adres e-mail __________________.
3. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy lub danych wskazanych w ust. 2 każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 11

1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności:
a) zmiany stawki podatku VAT na Usługi objęte niniejszą umową
b) w przypadku rozbudowy Zamawiającego i uruchomienia dodatkowego Sprzętu (urządzeń).

4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.




Zamawiający: Wykonawca:




załącznik nr 5 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:










załącznik nr 6 do specyfikacji

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA:

Zakres świadczonych usług w ramach wykonywania stałej konserwacji dźwigów obejmujących dźwigi według spisu załączonego poniżej.

I. Wykonawca zobowiązuje się do:
1. Przeprowadzenia konserwacji zgodnie z wytycznymi producenta, dokumentacją techniczno - ruchową urządzeń, instrukcja konserwacji oraz przepisami ustawy o dozorze technicznym.
2. Utrzymania urządzeń dźwigowych w stałym ruchu z wyjątkiem zaplanowanych postojów niezbędnych do wykonania czynności konserwacyjnych i naprawczych.
3. Zapewnienia 24 godzinnego serwisu na wypadek awarii.
4. Zapewnienia reakcji na telefoniczne lub faxem powiadomienie o awarii (reakcja tj. przybycie konserwatora w celu dokonania naprawy) w terminie jak najkrótszym. Musi to nastąpić nie później niż w czasie 1 godziny od momentu zgłoszenia awarii.
5. Przestrzeganie terminów badań kontrolnych i konserwacyjnych.
6. Dopilnowywanie, aby każdy dźwig miał wymagane przepisami pozwolenia na funkcjonowanie.
7. Wykonywanie koniecznych badań rezystancji izolacji obwodów elektrycznych oraz skuteczności działania elektrycznych urządzeń ochronnych dla dźwigów w ramach wykonywanej konserwacji.
8. Reprezentowanie Zamawiającego i uczestniczenie podczas przeprowadzanych kontroli przez Inspektorat Dozoru Technicznego i służby P.POŻ.



II. Do obowiązków szczegółowych Wykonawcy, jako konserwatora należeć będą w szczególności, takie czynności jak:
1. Przegląd zespołów i części dźwigowych, zgodnie z obowiązującymi normami Urzędu Dozoru Technicznego i DTR producentów urządzeń.
2. Prowadzenie dziennika konserwacji i odnotowanie w nim każdorazowo przeprowadzanej konserwacji.
3. Dostarczanie i stosowanie w ramach ceny za konserwację drobnych materiałów np. smarów, styków, przekaźników i styczników, sprężynek, żarówek sygnalizacyjnych i oświetlenia kabiny, bezpieczników, śrub, podkładek, nafty, czyścideł, zawleczek, cewek, styczników itp.
4. Powiadomienie Zamawiającego o stwierdzonych przypadkach dewastacji, kradzieży lub wadliwej eksploatacji dźwigu zwłaszcza, gdy może to mieć wpływ na bezpieczeństwo pracy urządzenia lub bezpieczeństwo korzystających.
5. Wyprzedzająco informowanie Zamawiającego o stanie konserwowanego urządzenia oraz konieczności wykonania prac typu: remonty, naprawy, modernizacje, badania ochronne przeciwpożarowe itp. Na życzenie Zamawiającego Wykonawca jest zobowiązany do przedłożenia pisemnego raportu o stanie technicznym konserwowanych urządzeń w terminie 7dni od dnia złożenia pisemnego raportu o stanie technicznym konserwowanych urządzeń, w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego.
6. Przeszkolenie wskazanych przez Zamawiającego osób w zakresie uwalniania uwięzionych osób w unieruchomionej kabinie dźwigu.
7. Zawiadomienie UDT o każdym wykonaniu napraw wymagających badań nadzwyczajnych dźwigu przez UDT.
8. Dbałość o posiadanie przez każdy dźwig instrukcji obsługi oraz wymagane przepisami napisy informacyjno - ostrzegawcze.



ZESTAWIENIE DŹWIGÓW

L.p. Rodzaj dźwigu Numer fabryczny Udźwig kg Typ Ilość przystanków/ilość dojść Prędkość podnoszenia m/s Rok produkcji Producent
1 osobowy P0814 1650 3VFB1650AA 5/5 1 2002 PROLIFT
2 osobowy 1314/o/2006 1275 OA1275-T/T-N 7/7 2007 DŹWIGPOL
3 szpitalny 1290/o/2006 1600 SA1600-C/C-N(BM) 8/8 1 2006 DŹWIGPOL
4 osobowy 1266/o/2005 480 OA480-T/T-N(BM/PL) 7/7 1 2005 DŹWIGPOL
5 osobowy 1129/o/2002 1000 OA-1000-T/T-N 8/8 1 2002 DŹWIGPOL
6 szpitalny 1132/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 5/5 1,60 2002 DŹWIGPOL
7 szpitalny 1133/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8 1,60 2002 DŹWIGPOL
8 szpitalny 1134/o/2002 1600 SB1600-T/T-P 8/8 1,60 2002 DŹWIGPOL
9 osobowy 1135/o/2002 650 OB650-T/T-N 6/6 1,60 2002 DŹWIGPOL
10 towarowy 63.845 100 BKG60.45/1 6/6 0,45 2002 BGK Bunse-Aufzuge-GmbH
11 platforma 300E1219 300 U300H05 2/2 0,06 2006 E.P. Spółka Poznań
12 platforma WIN300E/08/17 300 U300H1,06 2/2 0,06 2005 E.P. Spółka Poznań
13 platforma 300E1220 300 U300H08 2/2 0,06 2006 E.P. Spółka Poznań
14 Osobowy 1/80 2000 HYDRAULICZNY 3/3 0,37 2008 ZEDEX
15 Towarowy 118614 50
DD50 2/2 0,35 2008 Daldos Elvetronic S.p.a. Włochy








Załącznik nr 7 do specyfikacji

--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




OŚWIADCZENIE



Stosownie do dyspozycja art. 35 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn................. .
..........................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).









Załącznik nr 8 do SIWZ
………………………………………………….
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



WYKAZ DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO


Wykaz wykonanych usług (min.2) w okresie ostatnich trzech lat, przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy (w tym okresie), co najmniej 1 zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu – oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie. W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

Należy załączyć dokumenty potwierdzające, iż usługi te zostały wykonane należycie - min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

« Powrót do szczegółów zamówienia