Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia.

Numer zamówienia:

350/98/2012

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz w PDF

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200.000, - EURO.

Przetarg nieograniczony nr 350/98/2012

Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego centrum Onkologii.
I. Nazwa oraz adres Zamawiającego.
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500.
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
e-mailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 643, 61/88 50 644, 61/88 50 911
fax 61/ 88 50 69.

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) zwanej dalej ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem ofert
8. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – patrz załącznik nr 6.
9. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
10. Wymagany termin realizacji zamówienia: umowa na 48 miesięcy [od dnia 24 październik 2012 r. do 23 październik 2016 r.]
11. Okres gwarancji i rękojmi - 48 m-cy.




III. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem przetargu jest: Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego centrum Onkologii.
2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 79710000-4 Usługi ochroniarskie
3. Ogólne założenia wyjściowe:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest: Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
3.2. Termin realizacji zamówienia - w okresie 48 miesięcy tj. od dnia 24 października 2012 r. do 23 października 2016 r.
3.2 Opis przedmiotu zamówienia określa załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.
3.3.Okres związania złożoną ofertą - 60 dni [licząc od ostatecznego dnia składania ofert].
3.4. Warunki gwarancji - minimalny okres gwarancji - 48 miesięcy na realizowany przedmiot zamówienia w okresie obowiązywania umowy.

IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 ze zm), spełniają warunki i wymagania określone w art. 22 ust. 1 w/w ustawy oraz przedłożą wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: minimum 3 usługi o łącznej wartości minimum 2 500 000,- brutto.
Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych usług wraz z dokumentem potwierdzającym, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia – usług ochrony mienia - na sumę nie niższą niż 1.000. 000,00 PLN.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ust.1 pkt 1-9 oraz art. 24 ust. 2 pkt 1-4 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
6. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

V. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Lp. Wymagany dokument
1 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
2 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu - wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie - wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy - wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert - albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
5. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego oraz inne dokumenty, należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6 Aktualną umowę ubezpieczenia - opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia – usług ochrony mienia - na sumę nie niższą niż 1.000. 000,00 PLN.
7 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
8 Wykaz wykonania w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: minimum 3/trzy usługi o łącznej wartości minimum 2 500 000,- brutto wraz z dokumentem potwierdzającym, że te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

9 W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy (nie wymagane w ofercie)
Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi z załącznik nr 9 do specyfikacji .

10 Koncesja MSWiA z zakresie świadczenia usług ochrony osób i mienia obejmująca swym zasięgiem woj. wielkopolskie wraz ze wszystkimi decyzjami zmieniającymi, wydanymi do dokumentu pierwotnego. Okres koncesji nie może być krótszy niż termin realizacji zamówienia
11 Kserokopie licencji I lub II stopnia pracowników ochrony.
12 Bezwzględna ochrona danych osobowych z którymi mają styczność pracownicy Zleceniobiorcy (oświadczenie przedstawicieli Zleceniobiorcy).

13 Zleceniobiorca zobowiązany jest dostarczyć (przedstawić) w ofercie wykaz placówek służby zdrowia (co najmniej 2/dwóch) dla których wykonywał usługi o podobnym charakterze.

14 Referencje.

Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VI. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie – Małgorzata Pietrasiak – Kierownik Działu Administracji tel. 61/88 50 633
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Maria Wielgus tel. 61/ 88 50 643 (644), fax 61 88 50 698.

VII. Wadium.
1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 44.000,- złotych [słownie: czterdzieści cztery tysiące złotych 00/100].
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu, a jego oferta zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści: „WADIUM – Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii” W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU. Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

VIII. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

IX. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
12. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta i opisanych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 350/98/2012 – Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................
/data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

13. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Oferenta, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 350/98/2012 – Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.


X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
a. Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju nr 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 725 do 1430 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.10.2012 r. do godz. 9.00
b. Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 03.10.2012 r. o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – Kantor Cegielskiego - w pokoju 001 Rotunda - parter.
c. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f. Zamawiający poprawia w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
- niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XI. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a. błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b. błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c. rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
XII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.
Kryteria:
 Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
--------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej
Średnia arytmetyczna z ilości punktów przyznanych będąca sumą punktów przyznanych danej ofercie stanowić będzie ocenę końcową oferty.

Zgodnie z art. 2 pkt. 1 Ustawy przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt.1ustawy z dnia 5lipca2001r. o cenach ( Dz. U. nr 97 poz. 1050 z późn. zm). Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

XIII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 4 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XIV. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Wykonawca, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
3.1. Pieniądzu.
3.2. Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym.
3.3 Gwarancjach bankowych.
3.4 Gwarancjach ubezpieczeniowych.
3.5. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości.
4. Za zgodą Zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
1) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
2) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
3) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Oferenta (Wykonawcy).
7. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
8. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w wysokości 70 % jego wartości w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane.
Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosi 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, ta jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.

XV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do specyfikacji.
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
1. zmiany stawki podatku
2. zmian cen urzędowych

XVI. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm..).
2. Środki ochrony prawnej przysługują Wykonawcy, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz Specyfikacji przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
4. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.) czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.
5. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.
6. Odwołanie wnosi się do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
7. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
8. Odwołanie wnosi się w terminach określonych w art. 182 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
9. Na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
10. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego.
11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Krajowej Izby Odwoławczej, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem.

XVII. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XVIII. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XIX. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XX. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.
Dz. Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXIII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXIV. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.),stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Poznań, dnia ……………………
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

____________________________________
DYREKTOR








































Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć firmowa)
FORMULARZ OFERTOWY
Dane oferenta:
Pełna nazwa Wykonawcy:
...........................................................................................................................................
adres: ul. …………...………………………..,miejscowość………………….………..,
kod pocztowy………………..……….,województwo ………………………..………..,
tel ……………………………………..fax…………………………………….……….
email-to: ………………………………….
NIP ......................................................REGON ...............................................,
imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania : ___________________ emailto: ____________________tel___________
Przedmiot oferty:
1. Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym (zał. nr 2) za kwotę :

..................... netto PLN (słownie: ……................................................................)
................... brutto PLN (słownie: …….......................................................................)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

2. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowane przez nas usługi, stanowiące przedmiot zamówienia posiadają odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczone do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
4. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
5. Termin gwarancji i rękojmi wynosi ……….. m-cy. Minimalny okres gwarancji - 48 miesięcy - na realizowany przedmiot zamówienia.
6. Termin realizacji ………………………………………………………………………………………
7. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
8. Oferta składa się z n/w dokumentów:
………………………………………………..
………………………………………………..
………………………………………………..

W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.


___________dnia________________ ________________________________
Podpisy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.


Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY
Cena netto okres Wartość netto Wartość VAT Wartość brutto
1 2 3 4 5 6
Stawka godzinowa 201.040 godzin
Abonament miesięczny
48 m-cy



Wartość umowy



………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Załącznik nr 3 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy)


OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:

……………………………………………………………………………………………………………

1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10 wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11 wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.



..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 4 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/98/2012

Stosownie do ustawy s dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych(Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz.1655 z późn. Zm.) w dniu ………………………. Pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
firmą …………………………………………………………………………………………….
z siedzibą w ……………………………………………………………………………
NIP: ……………………………… REGON:…………………………..
Zarejestrowaną w …………………………………………………………………………………..
Zwaną dalej Wykonawcą, reprezentowaną przez :
1……………………………………………………………….
2……………………………………………………………….
z drugiej strony,
została zawarta umowa o świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/98/2012
2. Umowa nie jest dotknięta wadami, o których mowa w art. 22 i 24. cytowanej ustawy.
3. Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.
4. Wykonawca oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie i potencjał ekonomiczny i techniczny wymagany do wykonania zamówienia oraz znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie przedmiotu zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązuje się przestrzegać przy świadczeniu usług przepisów bhp, ppoż. oraz przepisów dotyczących ochrony obiektu zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia.
6. Wykonawca zobowiązuje się, ze względu na charakter chronionego obiektu do zachowania najwyższej staranności przy realizacji obowiązków wynikających z niniejszej umowy.
7. Wykonawca zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji przekazywanych mu w toku realizacji niniejszej umowy związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania Zamawiającego oraz o zdarzeniach, które mogą wymagać interwencji Wykonawcy w toku realizacji niniejszej umowy.


§ 2
Przedmiotem umowy jest świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu w okresie 48 miesięcy zgodnie z treścią oferty wykonawcy z dnia …………………………. tj. od dnia 24 października 2012 r. do 23 października 2016 r.
Ogólny zakres obowiązków pracownika ochrony zajmującego się portiernią – zał. nr 1 umowy
Ogólny zakres czynności – ochrona mienia i dozór bezpośredni – zał. 2 nr umowy.

§ 3
Zamawiający powierza, a Wykonawca zobowiązuje się do zorganizowania i sprawowania całodobowej ochrony osób i mienia obejmującej:
1. Ochronę obiektu szpitala Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary 15 , w tym przede wszystkim ochrona osób i mienia w nim się znajdującego oraz terenu przynależnego do Centrum.
2. Obsługę portierni Centrum, w tym: wydawanie i przyjmowanie kluczy do pomieszczeń, obsługa sygnalizacji p. poż. i antywłamaniowej, centrali telefonicznej oraz szatni przy portierniach.
3. Monitoring wewnętrzny.
4. Nadzór i interwencje w systemie elektronicznego ostrzegania.

§ 4
Do zakresu obowiązków Wykonawcy w zakresie świadczonych usług będzie należało podejmowanie działań prewencyjnych, jak i natychmiastowa interwencja w przypadku, wynikłego z jakichkolwiek przyczyn stanu zagrożenia lub zdarzenia powodującego szkody na terenie obiektów WCO przy ul. Garbary 15 w odniesieniu do mienia i osób tam się znajdujących, a w szczególności:
1. Zapewnienie ochrony mienia i osób przebywających w budynkach i granicach ochranianego obszaru,
2. Niedopuszczenie do przebywania na terenie budynków osób nieuprawnionych,
3. Przeciwdziałanie kradzieżom, napadom i innym zakłóceniem spokoju i porządku,
4. Natychmiastowe podejmowanie działań mających na celu minimalizację szkód powstałych w wyniku kradzieży , włamania, pożaru, awarii instalacji i urządzeń technicznych, klęsk żywiołowych i innych zdarzeń losowych,
5. Dokonywanie patroli (obchodów wewnętrznych i zewnętrznych ) chronionych obiektów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na bezpieczeństwo ogólne i przeciwpożarowe,
6. Kontrole legalności wnoszenia i wynoszenia na chronione obiekty sprzętów, urządzeń oraz innych przedmiotów,
7. Obserwowanie prawidłowości działania dźwigów osobowych i towarowych, a w przypadku awarii dźwigu powodującej zatrzymanie kabiny z ludźmi, niezwłocznym powiadomieniu konserwatora dźwigu i podjęcia innych działań zapewniających bezpieczeństwo pasażerów dźwigu,
8. Zapewnienie obsługi stanowisk monitoringu wewnętrznego,
9. Zapewnienie obsługi portierni Centrum, w tym: wydawanie i przyjmowanie kluczy od pomieszczeń, obsługa: sygnalizacji p./poż. I antywłamaniowej, centrali telefonicznej oraz szatni przy portierni,
10. W sytuacjach szczególnych, w tym sytuacjach znaczącego zagrożenia bezpieczeństwa osób i mienia zapewnienie ścisłej współpracy ze służbami publicznymi : Policją, Strażą Pożarną itp.
11. Wykonanie zadań związanych z bezpieczeństwem obiektu, zleconych przez Zamawiającego,
12. Niezwłocznym informowaniu kierownictwa Zamawiającego o nieprawidłowościach, awariach oraz wszystkich okolicznościach mających wpływ na chroniony obiekt,
13. Prowadzenie dokumentacji dotyczącej świadczonych usług, w tym: książki dyżurów i zdarzeń oraz raportów z przebiegu służby w sposób umożliwiający stwierdzenie godzin rozpoczęcia i zakończenia dyżuru przez każdego pracownika ochrony.

§ 5
1. W ramach świadczonej usługi ochrony osób i mienia Wykonawca ma następujące obowiązki:
1. zapewnienia przez całą dobę, 7 dni w tygodniu gotowości do użycia zmotoryzowanych grup interwencyjnych,
2. zapewnienia połączenia chronionego obiektu do własnego centrum monitorowania,
3. Zapewnia bezpośrednią łączność w systemie elektronicznego ostrzegania,
4. Zapewnia system kontroli odnotowujący sposób i częstotliwość patroli ( obchodów wewnętrznych i zewnętrznych) pracowników ochrony,
5. Wyposażenia wszystkich pracowników ochrony w techniczne środki łączności bezprzewodowej oraz specjalistyczne urządzenia służące do realizacji przedmiotu zamówienia,
6. Wyposażenia wszystkich pracowników ochrony w jednolite umundurowanie stosowne do wypełnianych zadań oraz imienne identyfikatory,
7. Przeszkolenie pracowników ochrony w zakresie wykonywanej pracy zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa,
8. Zapoznania pracowników ochrony z regulaminem organizacyjnym obowiązującym w poszczególnych lokalizacjach, planami ewakuacyjnymi oraz przepisami BHP i przeciwpożarowymi,
9. Zapewnienia znajomości przez pracowników ochrony – topografii obiektu i terenów do niego przyległych, w tym rozkładu pomieszczeń , przebiegu dróg ewakuacyjnych itp.,
10. Zaznajomienia pracowników ochrony z rozmieszczeniem i obsługą w podstawowym zakresie wyłączników głównych energii elektrycznej, zaworów głównych wodnych, wyłączników urządzeń podtrzymujących napięcie, wyłączników systemów antywłamaniowych i przeciwpożarowych.
11. Zaznajomienie pracowników ochrony z obsługą centrali telefonicznej oraz zasadami wykonywania obowiązków w obrębie portierni i szatni.
12. Składania upoważnionemu pracownikowi Zamawiającego codziennych raportów dotyczących zdarzeń i incydentów zaistniałych podczas dyżuru.
13. Prowadzenia książki dyżurów i raportów z przebiegu służby w sposób umożliwiający stwierdzenie godzin rozpoczęcia i zakończenia dyżuru przez każdego pracownika ochrony.
14. Przekazywania Zamawiającemu wraz z comiesięczną fakturą imiennego wykazu osób pracujących w chronionych obiektach w miesiącu, za który wystawiona jest faktura, wraz z datą i liczbą przepracowanych godzin przez każdego z pracowników ochrony.

2. Obowiązki pracownika ochrony i obsługi portierni określone będą w zakresach czynności stanowiących załącznik nr 1 i 2 do umowy.

§ 6
1. Odpowiedzialność Wykonawcy za wykonanie obowiązków określonych niniejszą umową rozpoczyna się od faktycznego przejęcia obowiązków przez Wykonawcę na podstawie protokołu przekazania obiektu do ochrony.
2. Wykonawca od chwili przejęcia obiektu odpowiada materialnie za szkody poniesione przez Zamawiającego z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania przez Wykonawcę postanowień niniejszej umowy lub spowodowane naruszeniem obowiązujących przepisów prawa.
3. Wykonawca zobowiązuje się do pokrycia szkód rzeczywistych określonych wyceną wynikającą z protokołu ustaleń sporządzonego przez Zamawiającego lub upoważniony przez niego podmiot, przy sporządzaniu którego możliwy jest udział Wykonawcy.
4. Wykonawca zobowiązany jest pouczyć osoby wykonujące w jego imieniu usługi będące przedmiotem niniejszej umowy o obowiązku zachowania tajemnicy, co do informacji uzyskanych w toku wykonywania jakichkolwiek zadań i czynności.
5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za konsekwencje związane z rozpowszechnianiem przez osoby, o których mowa w par. 6 ust. 4 umowy jakichkolwiek informacji i dokumentów dotyczących Zamawiającego.
6. Wykonawca oświadcza, że posiada wystawioną przez ………………………….. z siedzibą w …………………………….. polisę ubezpieczeniową nr ………………………. w zakresie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej oraz zobowiązuję się utrzymać ubezpieczenie co najmniej w dotychczasowej wysokości przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
7. Wykonawca zobowiązany jest do należytej koordynacji prac osób realizujących zadania w ramach niniejszej umowy. Jednocześnie osoby wykonujące obowiązki w zakresie świadczonej przez Wykonawcę usługi ochrony osób i mienia podlegają bezpośrednio Zamawiającemu i poza Wykonawcą, tylko od niego mogą otrzymywać polecenia.
8. Zamawiający lub upoważniony przez niego przedstawiciel, może wydawać osobom, o których mowa w par. 6 ust.7 umowy – specjalne dyspozycje z pominięciem Wykonawcy, pod warunkiem odnotowania ich w książce dyżurów. Dyspozycje te będą wykonywane w przypadku, jeżeli mieszczą się w przedmiocie umowy i nie kolidują z przepisami prawa oraz nie wpływają ujemnie na stan bezpieczeństwa chronionego obiektu.

§ 7
1. Wynagrodzenie Wykonawcy za Wykonywanie usług wynikających z niniejszej umowy stanowi, w okresie na jaki umowa została zawarta (48 miesięcy) kwotę:
netto ………………… (słownie:……………………………………………………………)
VAT wg stawki ……….% wynosi ……….. (słownie: …………………………………………..)
brutto ………………..(słownie: ……………………………………………………………)
w tym
- kwotę za 1 roboczo/godzinę wynikającą z fizycznej ochrony osób i mienia – wynosi
………………… netto, ………………… brutto
- abonament miesięczny z tytułu monitorowania obiektu oraz gotowości podjęcia interwencji wynosi …..………….. netto, ………………………. brutto.
2. Miesięczne wynagrodzenie za wykonywanie usług wynikających z niniejszej umowy będzie naliczane na podstawie liczby przepracowanych roboczogodzin w miesiącu z uwzględnieniem zapisów określonych w par. 5 ust. 1 pkt. 14, powiększone o miesięczny abonament z tytułu monitorowania oraz gotowości do podjęcia interwencji.
3. Faktura za wykonaną usługę będzie wystawiana z dołu po zakończeniu każdego miesiąca kalendarzowego, w którym świadczono usługi wynikające z niniejszej umowy.
4. Zapłata wynagrodzenia miesięcznego nastąpi po spełnieniu warunków , o których mowa w par. 7 ust. 2 i 3 w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na konto bankowe Wykonawcy.
5. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Usługi , przy czym zmianie ulegnie wyłącznie wysokość wynagrodzenia brutto, zaś wysokość wynagrodzenia netto pozostaje bez zmian,
b) wynagrodzenie, o którym mowa w ust.1 nie ulega zmianie w okresie jednego roku od dnia obowiązywania niniejszej umowy. Wynagrodzenie należne za okres realizacji umowy po upływie jednego roku może ulec zmianie w oparciu o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych za poprzedzający rok w którym nastąpić może ewentualna zmiana wynagrodzenia – opublikowanego w Monitorze Polskim jako komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego (waloryzacja ceny).
6. Ewentualne zmiany wynagrodzenia wymagają pod rygorem nieważności akceptacji Zamawiającego.
7. Wykonawca nie może bez pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności wynikającej z niniejszej umowy na rzecz osób trzecich.

§ 8
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy służące pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie wnosi się najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
3. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w niniejszej umowie.
4. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w wysokości 70 % jego wartości w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane.
5. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosi 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, ta jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.

§ 9
1. Każda ze stron może rozwiązać umowę w formie pisemnej, z trzymiesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy.
2. W przypadku rażącego nieprzestrzegania przez Wykonawcę warunków niniejszej umowy lub utraty przez Wykonawcę uprawnień do świadczenia usług objętych niniejszą umową, Zamawiającemu przysługuje prawo rozwiązania umowy ze skutkiem natychmiastowym. W takim przypadku Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej, której wysokość będzie odpowiadać wysokości kosztów wynikających z konieczności zabezpieczenia ochrony obiektu i funkcjonowania portierni Centrum do czasu wyboru nowego wykonawcy tego typu usług
3. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 10 000 zł za każdorazowe naruszenie przez Wykonawcę obowiązków zachowania tajemnicy, o których mowa w § 1 ust. 7 lub § 6 ust. 4.
4. Zamawiający ma prawo do potrącenia kar umownych przysługującego Wykonawcy wynagrodzenia.
5. Niezależnie od kar umownych Zamawiający może dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych w przypadku, gdy szkoda przekracza wysokość kar umownych.

§ 10
Osobami opowiedzianymi za realizację niniejszej umowy są :
ze strony Wykonawcy …………………………………………………, tel. ……………………….
Ze strony Zamawiającego: Małgorzata Pietrasiak – tel. 61/ 88 50 633.

§ 11
1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
4. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy kierowane będą do Sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
5. Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.


Zamawiający: Wykonawca:











Zał. nr 1 do umowy
Ogólny zakres obowiązków pracownika ochrony zajmującego się portiernią.
1. Portiernia stanowi punkt informacyjny dla osób odwiedzających w różnych sprawach szpital lub przychodnie.
W związku z tym pracownik ochrony udziela odwiedzającym wyczerpujących informacji, względnie kieruje do osób, które takich informacji w sposób kompetentny mogą udzielić.
2. Pracownik ochrony wydaje i odbiera klucze od pomieszczeń budynków Centrum osobom upoważnionym, wpisując zarówno wydanie jak i odbiór kluczy do odpowiedniej ewidencji książkowej.
3. Zapasowe klucze do magazynów (przechowywane w odpowiedni sposób w portierni ) pracownik ochrony wydaje w myśl obowiązującej instrukcji magazynowej, z którą każdy z pracowników ochrony winien być zapoznany przez przełożonego.
4. Obowiązek pracownika ochrony w razie doraźnych działań związanych ze stwierdzeniem włamania bądź pożaru w magazynie, poza instrukcją p. poż. zawiera instrukcja magazynowa z którą pracownik ochrony winien być zapoznany przez przełożonego.
5. Pracownik ochrony obsługuje obowiązkową szatnię dla osób odwiedzających. Obowiązkowa szatnie jest bezpłatna. Za przechowywaną w szatni odzież odpowiada materialnie pracownik ochrony, stąd oddawanie odzieży do szatni odbywa się w sposób pozwalający na identyfikację przechowywanej garderoby przez wydawanie żetonów z numerkami.
6. Pracownik ochrony reguluje ruchem odwiedzających szpital w godzinach dopuszczalnych regulaminem szpitala (odwiedziny przez całą dobę, po godzinie 22-j należy po zawiadomieniu telefonicznym oddziału osobiście zaprowadzić odwiedzającego na oddział).
7. W nagłych przypadkach wymagających przekazania pilnych informacji, bądź interwencji pracowników szpitala pracownik ochrony powiadamia zainteresowane osoby.
8. W sprawach związanych z pożarem lub kradzieżą korzysta z numerów telefonicznych alarmowych, niezależnie od tego telefonicznie powiadamia Dyrektora Centrum lub jego Zastępcę.
9. W przypadkach nagłych pracownik ochrony może udostępnić telefon znajdujący się w portierni osobom postronnym, pobierając należność za rozmowy wg aktualnie obowiązujących opłat. Za pobrane należności wystawia pokwitowanie, z czego rozlicza się 1 raz w miesiącu z kasą Centrum.
10. Wydaje za okazaniem dokumentu tożsamości wózki dla chorych (siedzący, leżący).
11. Czuwa nad systemami instalacji alarmowych i monitoringiem.
12. Obsługuje szlaban w miejscu wjazdu na place przed wejściami do budynków szpitala wpuszczając tylko upoważnione pojazdy.
13. Podczas nieobecności telefonistki obsługuje przełączoną w tym czasie centralę telefoniczną.
14. Prowadzi „Rejestr ruchu pacjentów”, który otrzymuje od pracowników „Rejestracji” WCO.
15. Współpracuje z firmami pogrzebowymi w zakresie wydawania zwłok – otwieranie drzwi i bram.
16. W swoich działaniach współpracuje ściśle z pozostałymi pracownikami ochrony.
Zał. nr 2 do umowy
Ogólny zakres czynności – ochrona mienia i dozór bezpośredni.
Do szczegółowych obowiązków pracowników ochrony należeć będzie ochrona fizyczna celem zapewnienia nieprzerywalnego korzystania z rzeczy przez Zleceniodawcę. Usługi ochrony mienia obejmują rzeczy rozumiane jako przedmioty materialne, zarówno ruchome jak i nieruchome.
Usługi, o których mowa wyżej mają przede wszystkim przeciwdziałać kradzieżom i dewastacjom mienia oraz wtargnięciem na teren ochraniany osób nieupoważnionych. Do obowiązków ochrony należy:
1. Przyjęcie i zdanie służby po uprzednim sprawdzeniu stanu zabezpieczenia obiektu w tym wszystkich pomieszczeń oraz maszyn i urządzeń znajdujących się na zewnątrz budynku.
2. Dokonywanie obchodów zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.
3. Nie dopuszczanie do wchodzenia lub wtargnięcia osób postronnych na teren chronionego obiektu.
4. Obserwowanie prawidłowości działania dźwigów osobowych i towarowych, a w przypadku awarii dźwigu powodującej zatrzymanie kabiny z ludźmi, niezwłocznym powiadomieniu konserwatora dźwigu i podjęcia innych działań zapewniających bezpieczeństwo pasażerów dźwigu.
5. Obsługa zainstalowanych w obiekcie systemów zabezpieczeń technicznych.
6. Natychmiastowa reakcja w razie wezwania z terenu szpitala.
7. Zapalanie i gaszenie świateł wg potrzeb.
8. Kontrola wjeżdżających na place przed szpitalem pojazdów – regulowanie ich ruchem, uniemożliwianie wjazdu pojazdom nieupoważnionym.
9. Kontakt z patrolami Policji – przekazywanie informacji o spostrzeżeniach i uwagach. W przypadku prób naruszenia sfery ochranianego obiektu natychmiastowe zawiadamianie Zamawiającego oraz odpowiednie osoby po stronie Wykonawcy.
10. W razie potrzeby wzywanie grup interwencyjnych.
11. Swoimi działaniami wspiera pracowników obsługujących portiernię.
12. Fakt przejęcia służby wraz ze sprawozdaniem z odbytej służby odnotowany będzie w „książce służb”.


































Załącznik nr 5 do specyfikacji

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Ogólny zakres obowiązków pracownika ochrony zajmującego się portiernią.
1. Portiernia stanowi punkt informacyjny dla osób odwiedzających w różnych sprawach szpital lub przychodnie.
W związku z tym pracownik ochrony udziela odwiedzającym wyczerpujących informacji, względnie kieruje do osób, które takich informacji w sposób kompetentny mogą udzielić.
2. Pracownik ochrony wydaje i odbiera klucze od pomieszczeń budynków Centrum osobom upoważnionym, wpisując zarówno wydanie jak i odbiór kluczy do odpowiedniej ewidencji książkowej.
3. Zapasowe klucze do magazynów (przechowywane w odpowiedni sposób w portierni ) pracownik ochrony wydaje w myśl obowiązującej instrukcji magazynowej, z którą każdy z pracowników ochrony winien być zapoznany przez przełożonego.
4. Obowiązek pracownika ochrony w razie doraźnych działań związanych ze stwierdzeniem włamania bądź pożaru w magazynie, poza instrukcją p.poż. zawiera instrukcja magazynowa z którą pracownik ochrony winien być zapoznany przez przełożonego.
5. Pracownik ochrony obsługuje obowiązkową szatnię dla osób odwiedzających. Obowiązkowa szatnie jest bezpłatna. Za przechowywaną w szatni odzież odpowiada materialnie pracownik ochrony, stąd oddawanie odzieży do szatni odbywa się w sposób pozwalający na identyfikację przechowywanej garderoby przez wydawanie żetonów z numerkami.
6. Pracownik ochrony reguluje ruchem odwiedzających szpital w godzinach dopuszczalnych regulaminem szpitala (odwiedziny przez całą dobę, po godzinie 22-j należy po zawiadomieniu telefonicznym oddziału osobiście zaprowadzić odwiedzającego na oddział).
7. W nagłych przypadkach wymagających przekazania pilnych informacji, bądź interwencji pracowników szpitala pracownik ochrony powiadamia zainteresowane osoby.
8. W sprawach związanych z pożarem lub kradzieżą korzysta z numerów telefonicznych alarmowych, niezależnie od tego telefonicznie powiadamia Dyrektora Centrum lub jego Zastępcę.
9. W przypadkach nagłych pracownik ochrony może udostępnić telefon znajdujący się w portierni osobom postronnym, pobierając należność za rozmowy wg aktualnie obowiązujących opłat. Za pobrane należności wystawia pokwitowanie, z czego rozlicza się 1 raz w miesiącu z kasą Centrum.
10. Wydaje za okazaniem dokumentu tożsamości wózki dla chorych (siedzący, leżący).
11. Czuwa nad systemami instalacji alarmowych i monitoringiem.
12. Obsługuje szlaban w miejscu wjazdu na place przed wejściami do budynków szpitala wpuszczając tylko upoważnione pojazdy.
13. Podczas nieobecności telefonistki obsługuje przełączoną w tym czasie centralę telefoniczną.
14. Prowadzi „Rejestr ruchu pacjentów”, który otrzymuje od pracowników „Rejestracji” WCO.
15. Współpracuje z firmami pogrzebowymi w zakresie wydawania zwłok – otwieranie drzwi i bram.
16. W swoich działaniach współpracuje ściśle z pozostałymi pracownikami ochrony.

Ogólny zakres czynności – ochrona mienia i dozór bezpośredni.
Do szczegółowych obowiązków pracowników ochrony należeć będzie ochrona fizyczna celem zapewnienia nieprzerywalnego korzystania z rzeczy przez Zleceniodawcę. Usługi ochrony mienia obejmują rzeczy rozumiane jako przedmioty materialne, zarówno ruchome jak i nieruchome.
Usługi, o których mowa wyżej mają przede wszystkim przeciwdziałać kradzieżom i dewastacjom mienia oraz wtargnięciem na teren ochraniany osób nieupoważnionych. Do obowiązków ochrony należy:
1. Przyjęcie i zdanie służby po uprzednim sprawdzeniu stanu zabezpieczenia obiektu w tym wszystkich pomieszczeń oraz maszyn i urządzeń znajdujących się na zewnątrz budynku.
2. Dokonywanie obchodów zgodnie z wyznaczonym harmonogramem.
3. Nie dopuszczanie do wchodzenia lub wtargnięcia osób postronnych na teren chronionego obiektu.
4. Obserwowanie prawidłowości działania dźwigów osobowych i towarowych, a w przypadku awarii dźwigu powodującej zatrzymanie kabiny z ludźmi, niezwłocznym powiadomieniu konserwatora dźwigu i podjęcia innych działań zapewniających bezpieczeństwo pasażerów dźwigu.
5. Obsługa zainstalowanych w obiekcie systemów zabezpieczeń technicznych.
6. Natychmiastowa reakcja w razie wezwania z terenu szpitala.
7. Zapalanie i gaszenie świateł wg potrzeb.
8. Kontrola wjeżdżających na place przed szpitalem pojazdów – regulowanie ich ruchem, uniemożliwianie wjazdu pojazdom nieupoważnionym.
9. Kontakt z patrolami Policji – przekazywanie informacji o spostrzeżeniach i uwagach. W przypadku prób naruszenia sfery ochranianego obiektu natychmiastowe zawiadamianie Zamawiającego oraz odpowiednie osoby po stronie Wykonawcy.
10. W razie potrzeby wzywanie grup interwencyjnych.
11. Swoimi działaniami wspiera pracowników obsługujących portiernię.
12. Fakt przejęcia służby wraz ze sprawozdaniem z odbytej służby odnotowany będzie w „książce służb”.

1. Wymagane dokumenty:
 Koncesja M.S.W.i.A. z zakresie świadczenia usług ochrony osób i mienia obejmująca swym zasięgiem woj. wielkopolskie wraz ze wszystkimi decyzjami zmieniającymi, wydanymi do dokumentu pierwotnego. Okres koncesji nie może być krótszy niż termin realizacji zamówienia.
 Polisa ubezpieczeniowa – ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w związku z prowadzoną działalnością w zakresie usługi ochrony mienia na sumę nie niższą niż 1.000.000,00 PLN.
 Kserokopie licencji I lub II stopnia pracowników ochrony.
 Bezwzględna ochrona danych osobowych z którymi mają styczność pracownicy Zleceniobiorcy (oświadczenie przedstawicieli Zleceniobiorcy).
 Zleceniobiorca zobowiązany jest dostarczyć ( przedstawić ) w ofercie wykaz placówek służby zdrowia (co najmniej dwóch) dla których wykonywał usługi o podobnym charakterze.
 Referencje.
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług, które obejmują:
- ochronę mienia szpitala,
- ochronę obiektu i dozoru bezpośredniego,
- dozór terenu przynależnego do szpitala,
- obsługę portierni,
- obsługa monitoringu wewnętrznego,
- nadzór i interwencja w systemie elektronicznego ostrzegania drogą telefoniczną,
- obsługa elektronicznych systemów p.poż,
- obsługa komputera,
 Powierzchnia użytkowa obiektu 20.981,06 m 2.
 Na terenie szpitala znajdują się oddziały szpitalne, laboratoria, poradnie, zakłady, biura, zaplecze gospodarcze itp.
 Obiekt otwarty i ogólnie dostępny przez większą część doby, częściowo monitorowany.
 Usługa wykonywana całodobowo przez wszystkie dni w roku,
przez cztery osoby na każdej zmianie ( 96godziny na dobę ) w tym:
- 2 osoby jako patrol ciągły – na jednej zmianie x ilość zmian (łącznie 48 roboczogodzin na dobę ),
- 2 osoby jako obsługa portierni – na jednej zmianie x ilość zmian ( łącznie 48 roboczogodziny na dobę ),
oraz 1 osoba w dni robocze - od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 00 do 15 00. ( 8 roboczogodzin na dobę) – pomoc w portierni oraz praca na placach przed szpitalem, kontrola wjeżdżających samochodów, pomoc w ich rozmieszczaniu itp.
- portiernia PET - 3 osoby x 12 godzin – dwie osoby od godz. 6 tej do godz.18 tej + jedna osoba od godz. 18 tej do godz. 6 tej, łącznie 36 godzin na dobę.
 Wymagane jest posiadanie na każdej zmianie przynajmniej przez trzy osoby licencji pracownika ochrony fizycznej.
 Osoby pełniące służbę muszą być wyposażone w środki łączności bezprzewodowej.
 Wymagane jest jednolite umundurowanie i wyraźne oznakowanie osób pełniących służbę.
 Wymagana niekaralność osób pełniących służbę
 Bezpośrednia łączność w systemie elektronicznego ostrzegania.
 Posiadanie samochodowych grup interwencyjnych - natychmiastowa reakcja.
 Zainstaluje w obiekcie system kontroli odnotowujący sposób i częstotliwość obchodów pracowników ochrony – 37 punktów.
 Znajomość procedur bezpieczeństwa w sytuacjach stanu zagrożenia w tym również terrorystycznego.
 Umiejętność obsługi technicznego zabezpieczenia pomieszczeń strzeżonego obiektu
- obsługa systemów monitoringu, p.poż, alarmów zabezpieczonych pomieszczeń
- zamykanie pomieszczeń i obszarów poprzez zakodowanie wejść.
 Umiejętność obsługi komputerów.

3. Opis sposobu obliczenia ceny oferty:
Portiernia PET 3x12h=36h/dobę x365 dni=13.140h/rok x 4-y lata =52.560 h
Plac parkingowy przed szpitalem 8 h x 5 dni w tygodniu x 52 tygodnie =2080 h/rok x 4-y lata = 8320 h
Pozostałe dwie portiernie + patrole 4 x 24 h =96 h/dobę x 365 dni = 35040 h/rok x 4-y lata = 140160 h
Łączna ilość godzin na 4-y lata : 52560 +8320 +140160 = 201.040 h
Abonament z tytułu monitorowania oraz gotowości do podjęcia interwencji przez dojazd grup interwencyjnych:
miesięczny abonament x 48 miesięcy
 Oferent powinien podać cenę netto za 1 – ą roboczogodzinę, brutto oraz wartość vat
 Cenę miesięcznego abonamentu netto, brutto oraz wartość vat
 Oferent w formularzu cenowym powinien podać wartość netto usługi, wartość brutto oraz wartość VAT
Wzór formularza cenowego:
Cena netto okres Wartość netto Wartość VAT Wartość brutto
1 2 3 4 5 6
Stawka godzinowa 201.040 godzin
Abonament miesięczny
48 m-cy



Wartość umowy












Załącznik nr 6 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


OŚWIADCZENIE

Stosownie do dyspozycja art. 35 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn.................
.................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).






















Załącznik nr 7 do specyfikacji

PROTOKÓŁ ZDAWCZO – ODBIORCZY.

Firma:
……………………………….
……………………………….
……………………………….

przekazuje
dla:
Wielkopolskiego Centrum Onkologii
ul. Garbary 15 w Poznaniu

przedmiot zamówienia :
…………………………………………………….
…………………………………………………….
…………………………………………………….
…………………………………………………….
Powyższe dotyczy umowy nr ……………….

Oświadczenie Użytkownika:
Wykonany przedmiot zamówienia jest należycie, kompletnie i prawidłowo.
Potwierdzam jego odbiór.



…………………dnia………………………


Podpisy:

Przekazujący Odbierający

1. ………………………… 1......................................
2. ………………………… 2. …………………………

















Załącznik nr 8 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )
OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………
Składam/my w imieniu firmy:
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
…………………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
























Załącznik nr 9 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..
……………………………..
…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………
Data: …………………………….. Data: ……………………
Podpis:
…………………………….. Podpis: ……………………..

« Powrót do szczegółów zamówienia