Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Numer zamówienia:

350/84/2012

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 350/84/2012.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii
I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 200.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, odpowiadających poszczególnym pakietom wyspecyfikowanym w załączniku nr 6 do niniejszej specyfikacji. Przedmiot zamówienia został podzielony na 28 pakietów.
2) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
6) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
8) Termin realizacji umowy: 24 miesiące od daty podpisania umowy
9) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
10) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia.

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

33.19.00.00-8 Różne urządzenia i produkty medyczne

1.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:



Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii


Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Formularzu oceny technicznej/Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).

2. Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do przedmiotu zamówienia Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:
2.1 Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2.2 alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa w trakcie realizacji dostaw, wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia.

3. Inne warunki związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
Warunki graniczne realizacji przedmiotu zamówienia

1. Wyroby medyczne stanowiące przedmiot zamówienia muszą odpowiadać wymaganiom wg aktualnego stanu prawnego, a w szczególności wymaganiom ustawy z dnia 20 maja 2010r (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679) - jest to warunek wynikający z art. 9 ust. 4 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991r. o zakładach opieki zdrowotnej.
2. Wykonawca udzieli gwarancji jakości / terminu ważności i rękojmi na oferowane wyroby medyczne przez okres co najmniej 12 miesięcy licząc od dnia przekazania wyrobów medycznych do użytkowania i podpisania protokołu odbioru/faktury.
3. Wykonawca gwarantuje Zamawiającemu:
a. Nieprzekraczalny czas usunięcia uszkodzenia – do 5 dni roboczych.
b. Warunki gwarancji nie mogą skutkować naruszeniem warunków SIWZ w toku realizacji umowy i zawierać zapisy mniej korzystne niż określone w Kodeksie cywilnym - art. 577 do art. 581.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy ze względu na wadę rzeczy sprzedanej.
5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.

IV. Termin wykonania zamówienia

Termin realizacji zamówienia:
• umowa na okres 24 miesięcy,
• dostawy sukcesywne zgodnie z zapotrzebowaniem bieżącym i składanymi zamówieniami częściowymi - telefonicznie lub faxem,
• termin dostawy max 4 dni robocze od złożenia zamówienia,
• w ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia,
• dostawy w godzinach 7:30 do 14:30 do Apteki Zakładowej Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, Poznań

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy spełniają warunki dotyczące :
- posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
- posiadania wiedzy i doświadczenia;
- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- sytuacji ekonomicznej i finansowej.
oraz nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.

A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) Oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji;
2) Aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).

6) Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa w :
1) w pkt 2, 3 i 5 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a) nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b) nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c) nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 4 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 6. 1 i 2. zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
B. W celu potwierdzenia faktu, że oferowane dostawy i usługi spełniają wymagania Zamawiającego,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty:

1. Dokumenty dopuszczające przedmiot zamówienia do użytkowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych, określone w ustawie o wyrobach medycznych z dnia 20.05.2010r (Dz. U. z 2010 Nr 107, poz. 679), w placówkach służby zdrowia

a) Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
b) alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
- formularz powiadomienia Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
- formularz zgłoszenia wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
- wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
c) Oświadczenia o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.
Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa w trakcie realizacji dostaw, wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia.
2. Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączenie co najmniej 1 dokumentu potwierdzające, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie (przy czym za takie zamawiający uzna co najmniej 1 dostawę zgodną z zakresem przedmiotu zamówienia ) – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

3. Złożenie katalogów/broszur/folderów w języku polskim potwierdzające parametry techniczne zaoferowanego sprzętu, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia podanym załączniku nr 6 do siwz oraz dokumenty wymagane w tym załączniku.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).

D. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 2) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu – z wykorzystaniem wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji,
3) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
4) Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
5) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 5. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
6) Kserokopia wniesienia wadium.
7) Próbki – do pakietów zgodnie z załącznikiem nr 6.
Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem, a następnie niezwłocznie potwierdzone oryginałem pisma.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3.
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej dostępnym na Portalu do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 6 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest większa niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
b) Pod względem merytorycznym –mgr Elżbieta Chojecka Kierownik Apteki, 61 88 50 646
mgr Paulina Więckowska – Apteka Zakładowa 61 88 50 829
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Maria Wielgus, Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, 61/88 50 911, fax 061 8850 698

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 30 037,81 zł. (Słownie trzydzieści tysięcy trzydzieści siedem złotych 81/100) na całość zamówienia , lub na poszczególne pakiety, w których wykonawca przystąpi do postępowania.

Dla poszczególnych pakietów wadium wynosi:


PAKIET KWOTA WADIUM PAKIET KWOTA WADIUM
1 5629,63 15 48,15
2 773,89 16 455,35
3 334,26 17 391,46
4 157,93 18 1215,19
5 797,41 19 2592,59
6 67,41 20 918,25
7 2769,91 21 444,44
8 18,98 22 48,15
9 970,37 23 38,89
10 638,89 24 33,33
11 4311,11 25 166,67
12 1500,00 26 466,67
13 450,00 27 3944,44
14 439,63 28 414,81









2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
a) pieniądzu;
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) gwarancjach bankowych;
d) gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – sprzęt medyczny sterylny jednorazowego użytku ”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie
Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i Zaopatrzenia Kantor Cegielskiego,
pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
9. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
10. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
11. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
12. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – „Zakup i dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku ( nr 350/84/2012
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 12. a i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:


Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – Zakup i dostawa sprzętu medycznego jednorazowego użytku ( nr 350/84/2012)
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 03.09.2012r do godz. 10.00

2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 03.09.2012r o godz. 11.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
2. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
3. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.

5. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a. błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b. błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c. rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny.
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

8. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.


XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):


1. Pakiet nr 1

A) Cena 60%
B) Ocena techniczna 40%
---------------------------------------------
Razem 100%
A) Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


B) Ilość punktów w kryterium „ocena techniczna” zostanie wyliczona wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B- ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena techniczna”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena techniczna”

W kryterium B) „ocena techniczna” oceniane będą parametry określone w załączniku nr 6 do specyfikacji dla pakietu 1. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 40 punktów lub odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 6 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 6 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” zgodnie z zasadą oceny technicznej opisaną w kolumnie 5 tego załącznika.




Uwaga:
Brak wpisu w załączniku nr 6 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” będzie traktowany jako brak danego parametru oferowanego sprzętu, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero.

Ocena końcowa oferty w pakiecie 1.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt. XIII specyfikacji, a mianowicie: w kryterium cena i ocena techniczna.

2. Pakiety nr 2 - 28



Cena 100%
---------------------------------------------
Razem 100%
Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Stosowanie do dyspozycją ok. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią ok. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.




XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 5 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do specyfikacji.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
- wydłużenie okresu realizacji w przypadku niewykorzystania całości umowy.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, zgodnie
z art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp.


XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia 24.07.2012r Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa

dr n. med. J.Jerzy Mazurek
/podpis/


























Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)

FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:

Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
mailto:................................................
NIP................................................
REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................


Przedmiot oferty: Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego
użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.


My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę sprzętu medycznego sterylnego dla potrzeb Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.




2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.


Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę w sumie :
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

w tym:

Pakiet nr …………… (powtórzyć zapis tyle razy ilu pakietów oferta dotyczy)
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment, stanowiący przedmiot zamówienia posiada odpowiednia jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
3. Termin dostaw sukcesywnych ........................ dni robocze od złożenia zamówienia (nie dłużej niż 4 dni robocze); okres obowiązywania umowy - 24 miesiące.
4. Termin gwarancji/ważności oferowanych wyrobów medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi ............................m-cy ( nie mniej niż 12 miesięcy od daty dostawy)
5. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
6. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres 12 miesięcy.
Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.


7. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.



…………………, dn. ……………....
(miejscowość)
…………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy






Załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



Formularz cenowy /wzór/
Pakiet ……

L.p Nazwa przedmiotu zamówienia / nazwa handlowa J. m. Ilość Kod wyrobu
Producent
Kraj pochodzenia Cena jedn. netto Stawka VAT w % Cena jedn. brutto Wartość netto Wartość brutto

RAZEM


………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




……………………………………… Załącznik nr 3 do specyfikacji
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE
o braku podstaw do wykluczenia

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Nr sprawy 350/84/2012


I. Składam/my* oświadczenie, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust.1 ustawy Prawo zamówień publicznych , który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania ;
2. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
3. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
4. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro¬wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze¬widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
5. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, prze¬stępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przekupstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
10. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;

Oświadczenie
o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu

II. Składam/my oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.
..........................,dn....................
…………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy






Załącznik nr 4 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE
o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom


Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcom.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 5 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/84/2012.

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
.............................................................................................................,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako: _______________________________________, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w .................................................................................................( nr kodu ……….).
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
; zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................

została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/84/2012 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.





§ 2
Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku użytku, w pakiecie .............., opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w okresie 24 miesięcy tj. w okresie od dnia ................... do dnia ...................... . Sprzęt medyczny sterylny jednorazowego użytku objęty zakresem przedmiotowym niniejszej umowy zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Sprzętu w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... w pakiecie/pakietach nr …………………… – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy. Jednocześnie w przypadku umowy dotyczącej pakietu(lub pakietów) zawierającego więcej niż 1 pozycję, Zamawiający ma możliwość dokonywania zamówień sprzętu w ramach danego pakietu w ilościach zgodnych ze swoim zapotrzebowaniem, do wartości całości tego pakietu. Łączna wartość zamówień realizowanych w ramach takiego pakietu (pakietów) nie może przekroczyć wartości takiego pakietu (pakietów) wynikających z oferty Wykonawcy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Sprzętem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do realizacji przedmiotu niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionego Sprzętu:
a) sukcesywnie w terminie ..........................dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia telefonicznie lub faxem.
b) w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości zamawianego Sprzętu oraz częstotliwości dostaw, z zastrzeżeniem nieprzekraczania łącznej wartości umowy w pakiecie.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Sprzętu na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Dostawa, o której mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu odbywać się będzie z zachowaniem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1216).
8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw zamówionego Sprzętu, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczany przez Wykonawcę Sprzęt oznaczone będą zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
9. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć terminowe dostawy również w przypadku braku zamówionego przez Zamawiającego Sprzętu w magazynie Wykonawcy, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji danego Sprzętu lub w przypadku, gdy dany Sprzęt został wycofany z obrotu.
10. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w ust. 4/5 pkt a) niniejszego paragrafu (......... dni roboczych od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) zamówionego Sprzętu, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionego i niedostarczonego w terminie przez Wykonawcę Sprzętu u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
11. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe dostarczanego Sprzętu nie będą, w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa, gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
12. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Sprzęt o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonego Sprzętu. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Sprzętu z terminem ważności krótszym niż 12 miesiące od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
13. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanego przez Wykonawcę Sprzętu jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tego Sprzętu do stosowania.
14. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonego Sprzętu. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonego Sprzętu, o którym mowa w ust. 13 niniejszego paragrafu.
15. W razie stwierdzenia, że dostarczony Sprzęt posiada wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwy Sprzęt na Sprzęt wolny od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 17 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
16. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 14 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 6 ust. 1 pkt c) niniejszej umowy.
17. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Sprzętu dostarczonego przez Wykonawcę oraz ich zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
18. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Sprzętu i żądania ich wymiany na Sprzęt wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia Sprzętu niewłaściwej jakości lub niezgodnego z wymogami, o których mowa w ust. 17 niniejszego paragrafu,
b) dostarczenia Sprzętu niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
19. Zamawiający może także odmówić przyjęcia dostarczonego przez Wykonawcę Sprzętu, w przypadku ich dostarczenia przez Wykonawcę z rażącym opóźnieniem, w szczególności w przypadku wcześniejszego dokonania Zakupu Interwencyjnego.
20. Po dostarczeniu zamówionego Sprzętu, następuje jego przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonego Sprzętu. Strony zgodnie postanawiają, iż pozytywny wynik badania, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie jest równoznaczny z uznaniem, iż zamówiony Sprzęt został dostarczony w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu.
21. Po przyjęciu dostarczenia Sprzętu, Zamawiający w miarę możliwości rozpakowuje dostarczoną partię Sprzętu. W trakcie czynności rozpakowywania Zamawiający dokonuje badania ilościowo – asortymentowego, jak również sprawdzenia, czy dostarczona partia Sprzętu jest wolna od widocznych wad fizycznych lub jakościowych. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
22. Dostarczany przez Wykonawcę Sprzęt winien mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
23. Wykonawca wraz z dostarczonym Sprzętem zobowiązuje się dostarczyć ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika.
24. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – Kodeks cywilny.
§ 4
1. Całkowita wartość Sprzętu, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Sprzętu), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.

1a. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw sprzętu medycznego zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen wynikających z oferty Wykonawcy.
2. Wykonawca gwarantuje stałość cen Sprzętu przez okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Sprzętu wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Sprzęt, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Sprzętu ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Sprzęt importowany,
d) zastosowania waloryzacji cen na podstawie postanowień ust. 5-8 niniejszego paragrafu, z tym, że waloryzacja nie może nastąpić wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Zmiany wartości (cen) Sprzętu wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt. a)-c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. Waloryzacja cen Sprzętu nie może być dokonywana częściej niż 1 raz w roku kalendarzowym, z zastrzeżeniem postanowienia ust. 3 pkt d) niniejszego paragrafu.
6. Waloryzacja cen Sprzętu może zostać dokonana o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszony przez Prezesa GUS za ostatni kwartał przed powiadomieniem o podwyżce.
7. Przed dokonaniem waloryzacji cen Sprzętu, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania Zamawiającego na piśmie o planowanej waloryzacji, co najmniej z 30 –to dniowym wyprzedzeniem pod rygorem nieważności waloryzacji.
8. Waloryzacja cen Sprzętu wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Postanowienie powyższe nie dotyczy zmiany cen Sprzętu dokonanych na podstawie ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu.
9. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości asortymentu – przedmiotu umowy, w szczególności w razie zaistnienia okoliczności wskazanych w art. 145 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o 12 miesięcy z zachowaniem tych samych warunków, z zastrzeżeniem postanowień § 4 ust. 3-8 niniejszej umowy, w przypadku, gdy w zakresie ilościowym przedmiot umowy nie zostanie wyczerpany przez pierwsze 24 miesiące od dnia podpisania niniejszej umowy.
3. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć trzech lat od dnia jej zawarcia.
4. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu.

§ 6
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w dostawie zamówionego Sprzętu Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
b) drugiego opóźnienia w dostawie oraz każdego kolejnego opóźnienia w dostawie zamówionego Sprzętu Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
c) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Sprzętu lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5 % łącznej wartości netto Sprzętu, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
d) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt c) niniejszego ustępu
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienia w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
5. Postanowienie ust. 4 niniejszego paragrafu nie będzie miało zastosowania w przypadku, gdy Zamawiający nie będzie w terminie regulował płatności z tytułu zrealizowanych przez Wykonawcę dostaw Sprzętu.
6. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
7. Kary umowne, o których mowa w ust. 1 pkt a) i b) będą naliczane do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionego i niedostarczonego w terminie przez Wykonawcę Sprzętu u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę, o której mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.
§ 7
1. Zapłata za zamówiony i dostarczony Sprzęt nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 3 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 8
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ...................................................... tel. .............................
oraz
ze strony Zamawiającego – mgr Anna Hejnowicz – Apteka Zakładowa WCO,
tel. 61/88 50 829.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 9
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonego przez Wykonawcę Sprzętu, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Sprzętu w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
§ 10
1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, we wszelkich przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o wyrobach medycznych, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zmiany niniejszej umowy mogą mieć miejsce, tylko w zakresie przewidzianym dyspozycją art. 144 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych. Strony zgodnie postanawiają że w przypadku zakończenia produkcji lub wycofania z rynku danego rodzaju Sprzętu dopuszczalna będzie zmiana umowy polegająca na zmianie tego rodzaju Sprzętu na inny o parametrach nie gorszych niż wskazane w ofercie złożonej przez Wykonawcę. W razie dokonania zmiany, o której mowa w zdaniu poprzedzającym cena sprzedaży nowego Sprzętu nie ulegnie zmianie.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
6. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca :


…………………………… ………………………………


























załącznik nr 6 do specyfikacji

Opis przedmiotu zamówienia

Sprzęt medyczny sterylny, jednorazowego użytku

Pakiet 1
1. Igła do pobierania i wstrzykiwania do pojemników wielodawkowych.
-80.000 szt. ;

L.p. Opis wymaganych parametrów Spełnienie warunków Opis oferowanych parametrów
wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji
(wypełnia Wykonawca) Punktacja
1 2 3 4 5
1. Igła do aspiracji leków spełniająca poniższe wymogi: (wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Zastawka uniemożliwiająca wyciek płynu po odłączeniu strzykawki
TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
3. Filtr aerozolowy o pojemności do 2µm
TAK Filtr aerozolowy o pojemności najmniejszej uzyska max ilość punktów - 5pkt., inne proporcjonalnie
4. Filtr przeciwbakteryjny o pojemności do 5µm TAK Filtr przeciwbakteryjny o najmniejszej pojemności uzyska max ilość pkt – 5 pkt., inne proporcjonalne
5. Kolec standardowy TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie
6. Miejsce podłączenia strzykawki – obniżone w stosunku do osłonki. TAK Posiada – 5pkt.,
Nie posiada – 0 pkt.
7. Igła sterylna jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. TAK Warunek wymagany, nie podlegający ocenie


UWAGA: Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać w kryterium: oceny parametrów jakościowych i użytkowych wynosi 15 punktów.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. próbek.




Pakiet 2

1. Rurki intubacyjne stosowane do zabiegów laserowych z podwójnym mankietem i oczkiem Murphy’ego.
-Ch 4,5 - 20 szt. ;
-Ch 5,0 - 50 szt. ;
-Ch 5,5 - 50 szt. ;
-Ch 6,0 - 50 szt. ;
Rurki do operacji laserowych. Wykonane ze stali nierdzewnej, gazoszczelne, odporne na promienie lasera, zaopatrzone w dwa mankiety uszczelniające. Oznaczenie rozmiaru rurki na opakowaniu, rurce oraz na mankietach. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.

2. Rurki intubacyjne laryngektomijne.
Rozmiar:
-7 mm -200 szt. ;
-8 mm -200 szt. ;
Rurka z uformowanymi krzywiznami umożliwiającymi intubację przez tracheotomię,
posiadająca trzy znaczniki głębokości intubacji na ramieniu krzywizny na wysokości wejścia w stomię, wyposażona w mankiet uszczelniający i odłączalny łącznik 15mm,atraumatyczny zaoblony koniec rurki, zaopatrzony w oczko Murphego.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze 8 mm oraz materiału katalogowego producenta.

3. Rurki intubacyjne do odsysania wydzieliny.
Rozmiary:
-7,0 mm – 80 szt. ;
-7,5 mm – 80 szt. ;
-8,0 mm - 80 szt. ;
Rurka intubacyjna specjalna z mankietem w kształcie stożka do przedłużonej intubacji, wyposażona w system drenażu przestrzeni podgłośniowej. Minimum 2 oznaczenia rozmiaru na korpusie rurek, mankiet niskociśnieniowy, w swej górnej części o średnicy większej niż średnica tchawicy, zwężający się stopniowo ku dołowi (stożek), posiadający dzięki swej konstrukcji strefę całkowitego uszczelnienia tchawicy. Grubość mankietu ok. 50 mikronów. Możliwość skrócenia rurki o 10cm, znacznik Rtg wtopiony w korpus rurki tuż nad otworem do drenażu przestrzeni podgłośniowej. Dren do odsysania o średnicy min. 4mm. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze nr 8 mm oraz materiału katalogowego producenta.


Pakiet 3
1. Rurki tracheostomijne typu CFS.
Rozmiary:
4 mm -10 szt. ;
6 mm -50 szt. ;
8 mm -50 szt. ;
10 mm -20 szt. ;
Rurki wykonane z PCV bez mankietu. Szyld obrotowy. Trzy wewnętrzne kaniule wielorazowe z łącznikiem obrotowym 15 mm i złączem bagnetowym. Do każdej rurki musi być dołączony obturator umożliwiający wprowadzanie oraz taśma do mocowania.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Rurki tracheotomijne typu CFN.
Rozmiary:
-4 mm -10 szt. ;
-6 mm -20 szt. ;
-8 mm -20 szt. ;
-10 mm -10 szt. ;
Rurki wykonane PCV bez mankietu. Szyld obrotowy z otworem fenestracyjnym. Trzy kaniule wewnętrzne wielorazowe z otworem fenestracyjnym i bez otworu z łącznikiem obrotowym 15 mm i złączem bagnetowym. Do każdej rurki musi być dołączony obturator umożliwiający wprowadzanie oraz taśma do mocowania.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Rurki tracheotomijne typu LCP.
Rozmiary:
-4 mm- 10 szt. ;
-6 mm- 20 szt. ;
- 8 mm- 20 szt. ;
-10 mm- 10 szt. ;
Rurki wykonane z PCV z mankietem. Szyld obrotowy. Kaniula wewnętrzna wielorazowa z łącznikiem obrotowym 15 mm i złączem bagnetowym. Do każdej rurki musi być dołączony obturator umożliwiający wprowadzanie oraz taśma do mocowania.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Rurki tracheotomijne typu XLT.
Rozmiary:
-5 mm - 10 szt. ;
-6 mm- 10 szt. ;
-7 mm - 10 szt. ;
-8 mm - 10 szt. ;
Wykonane z PCV o anatomicznym kształcie z przedłużona częścią dystalną bez mankietu. Kaniula wewnętrzna jednorazowa, giętka. Szyld obrotowy. Rurki wyposażone w mechanizm podwójnego zamka mocującego kaniulę wewnętrzna do zewnętrznej. Rurki sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Rurki tracheotomijne typu XLT.
Rozmiary:
-5 mm -10 szt. ;
-6 mm -10 szt. ;
-7 mm - 10 szt. ;
-8 mm -10 szt. ;
Wykonane z PCV o anatomicznym kształcie z przedłużona częścią dystalną i mankietem. Mankiet wysoko objętościowy, niskociśnieniowy. Kaniula wewnętrzna jednorazowa, giętka. Szyld obrotowy. Rurki wyposażone w mechanizm podwójnego zamka mocującego kaniulę wewnętrzna do zewnętrznej. Rurki sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 4
1. Rurki tracheotomijne specjalistyczne.
Rozmiary: 7 dł. 82 mm -10 szt. ;
10 dł. 91mm - 10 szt. ;
Wykonane z PVC, PU, zbudowana z medycznego polimeru bez zawartości latexu
z miękkiego, termoplastycznego tworzywa, transparentna, zawierające 2 kaniule wewnętrzne, jedna z 15mm standardowym łącznikiem, druga z 15 mm elastycznym łącznikiem. Połączenie kulowe między kołnierzem i tubą tracheotomijną pozwalające na ruchomość kołnierza we wszystkich kierunkach (pionowe, poziome i po przekątnych) względem tuby tracheotomijnej. Przeznaczone dla pacjentów bez funkcji głosowej.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze nr 10 w celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia.
2. Rurki tracheotomijne specjalistyczne.
Rozmiary: 7 dł. 69 mm - 10 szt. ;
11 dł. 123 mm -10 szt. ;
Wykonane z silikonu, stali nierdzewnej, niezawierające lateksu o
wysokiej elastyczności i stałości wymiaru dzięki spirali ze stali nierdzewnej
z mankietem niskociśnieniowym lub wysokociśnieniowym w kształcie walca
z 15mm standardowym łącznikiem, ruchomą osłoną dla regulacji długości.
Przeznaczone dla pacjentów: z/bez funkcji głosowej do aspiracji lub krwawiących, wentylowanych mechanicznie, z otyłością i obrzękiem.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze nr 11 w celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia.
3. Rurki tracheotomijne specjalistyczne.
Rozmiary: 5 dł. 61 mm -10 szt. ;
9 dł. 95 mm -10 szt. ;
Wykonane z PCV, PU z lub bez kaniuli wewnętrznej (do wyboru użytkownika) z cewnikiem do odsysania wydzieliny znad mankietu, z mankietem w kształcie walca, wygodna, łatwa w używaniu, elastyczna, termoplastyczna, transparentna z paskiem widocznym w promieniach RTG. Przeznaczone dla pacjentów wentylowanych ze skłonnością do aspiracji z możliwością rehabilitacji oddechowej.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze nr 9 w celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia.
4. Rurki tracheotomijne specjalistyczne z podwójnym mankietem.
Rozmiary: 5 dł. 62 mm -20 szt. ;
10 dł. 109 mm -20 szt. ;
Sylikonowane ze stałym lub ruchomym szyldem, posiadające dwa balony,
z możliwością regulacji długości rurki. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze nr 10 w celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia.

Pakiet 5
1. Filtry oddechowe z wymiennikiem ciepła i wilgoci
-16.000 szt. ;
Filtr hydrofobowy, sterylny z wymiennikiem ciepła i wilgoci dla dorosłych.
Wymagane parametry:
- waga do 30 g
- przestrzeń martwa do 45 ml
- skuteczność nawilżania nie mniej niż 31 mg/l przy VT 250 ml wody
- typ złącza 22F/15M – 22M/15F
- skuteczność filtracji wirusów i bakterii nie mniej niż 99,99%
- port do kapnografii zamknięty zatyczką
- obudowa filtra przejrzysta, umożliwiająca kontrolę stanu wewnętrznego filtra podczas wentylacji.
Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Na opakowaniach zewnętrznych powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 3 szt. próbek oferowanego przedmiotu zamówienia do przetestowania.
2. Filtry oddechowe bez wymiennika ciepła i wilgoci.
-400 szt. ;
Filtry do urządzenia Omega Vario.
Filtr elektrostatyczny o masie do 20 gram.
Przestrzeń martwa 35 ml.
Skuteczność filtracji wirusów i bakterii nie mniej niż 99,99%
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i opis w języku polskim.
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 3 szt. próbek oferowanego przedmiotu zamówienia do przetestowania.
3. Obwód oddechowy
-100 szt. ;
Obwód oddechowy z PVC na OIT dla dorosłych, długość ramion 160cm, 2 pułapki wodne, dodatkowa rura 60cm, odłączalny Y z portami ciśnienia i temperatury, sterylny, złącza elastyczne, komplet.
Sterylny, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 1 szt. próbek oferowanego przedmiotu zamówienia do przetestowania.
4. Filtr oddechowy mechaniczny
-600 szt. ;
Filtr oddechowy mechaniczny z odrębną warstwą celulozowego wymiennika ciepła i wilgoci, skuteczność filtracji 99,999999%, wydajność nawilżania dla VT500 – min 34mg/lH20, utrata wilgoci max 5mg/l, powierzchnia filtracji min 500cm2, masa 53-55g,
Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 1 szt. próbek oferowanego przedmiotu zamówienia do przetestowania.

Pakiet 6
1. Dren lateksowy-penrose.
-200 szt. ;
Dren wykonany z lateksu z możliwością uwidocznienia w promieniach RTG. Szerokość drenu od 9,5 – 10 mm. Długość drenu od 25 – 30 cm. Sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Marker chirurgiczny
-1.500 szt. ;
Marker do oznaczania linii cięcia na ciele pacjenta. Końcówka zwykła, kolor fioletowy, odporny na zmywanie. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 7
1. Strzykawki iniekcyjne dwuczęściowe.
2 ml - 1.800 op. ;
5 ml - 6.000 op. ;
10 ml - 8.000 op. ;
20 ml - 8.000 op. ;
(1 opakowanie = 100 szt.)
Cylinder strzykawki przezroczysty z czarną, dobrze czytelną, niezmywalną, skalą. Całkowita długość skali w zakresie tolerancji dla pojemności nominalnej strzykawki. Łatwy i płynny przesuw tłoka, posiadający odpowiednie zabezpieczenie przed wypadaniem i wyciekiem leku. Minimalna przestrzeń martwa. Logo producenta na każdej strzykawce.
Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo w folię-papier. Na każdym pojedynczym i zbiorczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia 5 szt. próbek o pojemności 10 ml.
2. Strzykawki insulinówki.
-180,0 op. ;
(1 opakowanie = 100 szt.)
Sterylne, jednorazowego użytku, szczelne, trzyczęściowe, ze stożkiem LUER, tłoczek gumowy redukujący pojemność resztkową, pojemność nominalna 1 ml, podziałka skali wycechowana w jednostkach insuliny U-40/1ml, zabezpieczenie przed wysunięciem tłoka, czytelna i niezmywalna skala, oznaczenie cyfrowe, co 10 jednostek, dołączona zdejmowana igła iniekcyjna o wymiarze 0,40-45 x13mm, pakowane pojedynczo z igłą w zestawie. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis zastosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 8
1. Zestaw do nakłuć jamy opłucnej..
-50 szt. ;
Skład zestawu:
- cienkościenna kaniula punkcyjna 1.8 x 80 mm o krótkim szlifie.
- dren łączący z końcówka LOCK,
- strzykawka 3 częściowa typu LOCK 60 ml,
- worek 2 litrowy,
- kranik 3-drożny.
Zestaw sterylny jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Zestaw do nakłuć jamy opłucnej z zastawką antyrefluksyjną.
-20 szt. ;
Skład zestawu:
- cienkościenna kaniula punkcyjna 1.8 x 80 mm o krótkim szlifie.
- dren łączący z końcówka LOCK,
- strzykawka 3 częściowa typu LOCK 60 ml,
- worek 2 litrowy,
- kranik 3-drożny,
- zastawka antyrefluksyjna.
Zestaw sterylny jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 9
1. Zestaw do punkcji jamy brzusznej.
-1.000 szt. ;
Zestaw do diagnostycznego nakłucia jamy brzusznej (otrzewnowej).
Trokar punkcyjny Ch10 z regulowana głębokością wkłucia, metalowym mandrynem i kaniulą z tworzywa. Cewnik o rozmiarze 9/50 cm z poliuretanu z zamkniętym końcem i bocznymi otworami oraz kolorowym oznakowaniem długości. Skalpel do nacięcia skóry.
Sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Zestaw do odsysania płynów z opłucnej i klatki piersiowej – podstawowy.
-400 szt. ;
Cienkościenna kaniula punkcyjna 3,35 x 78 mm o krótkim szlifie. Cewnik o rozmiarze 2,7 x 450 mm w foli ochronnej z nitką kontrastującą w promieniach RTG z końcówką LOCK i koreczkiem zamykającym. Kranik trójdrożny. Sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Pakiet 10
1. Zestaw serwet do zabiegów brzuszno - kroczowych.
-800 szt. ;
Sterylny zestaw do operacji brzuszno-kroczowych. Skład:
- serweta o wym. min. 240 x 280 cm, zintegrowana z nogawicami oraz ekranem anestezjologicznym; w części górnej wkomponowana folia operacyjna o wym. min 30 x 30 cm, w części dolnej posiadająca otwór min.12 x 15 cm wraz z przysłaniającą go klapką 20 x 25 cm,
- pokrowiec na stolik MAYO o wymiarach 79 x 140 - 150 cm
- taśma samoprzylepna min 9 x 49 cm,
- ściereczki chłonne – min. 2 szt. o rozm. min 30 x 40 cm
- kieszeń dwukomorowa lepną na ssak i koagulację ( taśma lepną o szer. min 5,5 cm) 2 x
15 x 40 cm
- całość owinięta w serwetę 140 – 150cm x 190 – 200 cm, która może służyć jako przykrycie stolika do narzędzi.
Zestaw wykonany z włóknin barierowych, min. Dwuwarstwowych na całej powierzchni, gdzie warstwa górna jest wchłaniana, warstwa dolna nieprzesiąkalna – folia PE. Włókniny muszą spełniać wymogi normy PN-EN 13795:3. Wymagane dodatkowe parametry: odporność na penetrację płynów(nieprzemakalność): 1600 mm słupa wody wytrzymałość na rozdarcie/ rozerwanie na sucho min. 180 kPa oraz na mokro min. 158 kPa. Gramatura: min. 63g/m2 (+/-5%).Zespolenie serwet potrzebnych do wykonania gotowego obłożenia powinno być wykonane za pomocą dwustronnych taśm lepnych (nie dopuszcza się zespolenia za pomocą zgrzewa termicznego). Folia operacyjna poliuretanowa/poliestrowa będąca elementem wyposażenia obłożeń operacyjnych: grubość max 0,025mm oraz paro przepuszczalności nie mniejszej niż MVTR 1450/m24H, szerokość aplikatorów po obu stronach: min 15 mm .
Na opakowaniach zewn. obłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejanie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu.
Wymagania formalne:
Dowodem potwierdzenia w/w parametrów krytycznych będących elementem normy PN-EN 13795: 3 będzie dołączenie danych technicznych wystawionych przez producenta gotowych wyrobów. W przypadku parametrów nie będących elementem normy – kart danych technicznych producenta włóknin, folii itp. Służących do produkcji gotowych wyrobów.
Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z ofertą należy dołączyć 2 szt. próbki.
2. Serweta chirurgiczna 50 x 60 cm z taśmą lepną.
-2.000 szt. ;
Serwety proste z włóknin laminowanych dwuwarstwowych nieprzemakalnych, sterylne z taśmą lepną, umieszczoną na dłuższym boku serwety. Ponad to materiał winny charakteryzować następując parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min. 200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych odłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. Serwety sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Dowodem spełnienia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN-EN 13795;1-3, będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów. W celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia, należy dołączyć do oferty próbki w ilości 4 szt.

Pakiet 11 1. Kieszeń dwudzielna na narzędzia chirurgiczne
-1.500 szt. ;
Kieszeń foliowa o wymiarach 18 x 30 cm, wykonana z polietylenu. Taśma samoprzylepna zamieszczona zarówno w dolnej jak i górnej części kieszeni. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Zestaw laryngologiczny do zabiegów na głowie i szyi.
-2.000 szt. ;
Skład:
- serweta z przylepnym „U” 250cm x 150cm (rozmiar „U” – 7cm x 70cm)
- serweta – turban na głowę pacjenta 87cm x 114cm
- serweta na stolik instrumentariuszki 150cm x 200cm
- serweta na stolik Mayo 80cm x 145cm
- 4 serwetki do rąk
- 1 taśma samoprzylepne 10cm x 55cm
- dren do ssaka, podłużnie karbowany o średnicy 7 mm, z dwoma przeźroczystymi końcówkami lejek-lejek, długość 3m,
- kieszeń na narzędzia, wykonana z mocnego , przezroczystego polietylenu (folii PE ) i służą do przechowywania narzędzi chirurgicznych, wacików, gazików itp. podczas zabiegu chirurgicznego w rozmiarze 17 cm x 29 cm. Folia polietylenowa PE to folia mocna, wytrzymała i nieprzemakalna dla płynów. Kieszenie posiadają 2 warstwy kleju umożliwiającego zamocowanie kieszeni w dowolnym miejscu obłożenia, serwety czy fartucha. Zastosowany klej jest klejem hypoalergicznym, akrylowym, repozycjonowalnym co pozwala na wielokrotne przyklejanie i odklejanie bez ryzyka uszkodzenia kieszeni i materiału, do którego jest przyklejana.
- pudełko na zużyte igły, z pojedynczą matą magnetyczną, pojemność 10 igieł, z możliwością odrębnego stosowania samoprzylepnych przykrywek, z systemem zabezpieczającym przypadkowe otwarcie i systemem bezpiecznego usuwania ostrzy skalpela,
Materiał serwet: materiał z włókien sztucznych, dwuwarstwowy (polipropylen i polietylen - laminat) , bez dodatku wiskozy i celulozy; gramatura materiału : 60 g/m2; I klasa palności wdł. 16 CFR 1610; materiał niepylący, antystatyczny chłonny, odporny na działanie alkoholi, materiał jednakowo, wysoce absorpcyjny na całej powierzchni, bez wydzielonych stref krytycznych i mniej krytycznych (całość traktowana jako strefa krytyczna); bez dodatku lateksu; zastosowany klej – klej akrylowy, hypoalergiczny, repozycjonowalny (umożliwiający swobodne odklejanie i przyklejanie bez ryzyka uszkodzenia materiału); obłożenia i serwety spełniają wymogi Normy EN 13 795 dla materiałów o podwyższonym standardzie w obszarze krytycznym; minimalna odporność na przenikanie płynów 200cm H20.Serweta na stolik Mayo wykonana z włókniny wiskozowej o gramaturze 35g/m2, laminowana folią polietylenową 54g/m2o grubości 60 um, spełniająca obowiązujące normy (PN-EN 13 795) dla materiałów o wysokiej efektywności w obszarze krytycznym, palność – I klasa wdł. 16 CFR 1610.
Opakowanie zestawu typu Multi Vac. Zestaw sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z oferta należy dostarczyć 1 kpl. zestawu z podanym numerem katalogowym w formie próbki.
3. Rozszerzony zestaw do zabiegów brzuszno – kroczowych.
-800 szt. ;
Skład :
- Obłożenie do laparoskopii – pozycja litotomijna,
Obłożenie wykonane z materiału z włókien sztucznych (polipropylen/polietylen) bez zawartości włókien wiskozowych i celulozowych (dwuwarstwowy laminat)
Materiał niepylący, chłonny, absorpcyjny na całej powierzchni, antystatyczny
Wymiary: 241cm x 228cm/300cm z oknem przylepnym w polu operacyjnym 27cm x 30cm z 4 organizatorami przewodów (w rogach pola operacyjnego)
Obłożenie zintegrowane z ekranem anestezjologicznym i osłonami na kończyny. W części kroczowej – otwór przylepny: 12cm x 15,5cm przysłonięty papierem foliowym umożliwiającym zachowanie sterylności i jednocześnie łatwym do usunięcia w razie potrzeby
- 2 szt. – serweta na stolik Mayo 145 cm x 80 cm
- serweta na stolik instrumentariuszki 200 x 150 cm
- 2 szt. - serweta przylepna 75/78 cm x 75 cm
- zestaw do odsysania z pola operacyjnego, dren karbowany podłużnie, o średnicy wewn. 7 mm, dł. 3m z zakończeniami lejek-lejek i końcówką do odsysania Yankauer z oliwką i łącznikiem schodkowym,
- czyścik do końcówek elektrokoagulacji, samoprzylepny, 5cm x 5cm, widoczny w RTG,
- kieszeń jednodziałowa wykonana z przezroczystego polietylenu (folii PE) o wymiarach 33cm x 38cm służąca do przechowywania narzędzi chirurgicznych, wacików, gazików itp. podczas zabiegu chirurgicznego.
- torba do irygacji, W części górnej wyposażona w warstwę przylepną umożliwiającą stabilizację torby w dowolnym miejscu obłożenia, klej hypoalergiczny, akrylowy, repozycjonowalny – umożliwiający swobodne przyklejanie i odklejanie produktu bez ryzyka uszkodzenia. W części dolnej torby do irygacji zawór z możliwością podłączenia drenu, co umożliwia odprowadzenie nadmiernej ilości płynów.
- pudełko na zużyte igły, o pojemności 20 igieł, z pojedynczą matą magnetyczną, zabezpieczeniami przypadkowego otwarcia, systemem bezpiecznego usuwania ostrzy skalpela, z możliwością oddzielnego stosowania samoprzylepnych przykrywek.
- organizator przewodów, przeźroczysty o wymiarach 14 cm x4 cm z ruchoma częścią w środkowej części umożliwiającą swobodne wielokrotne przyklejanie i odklejanie, pozwalający na przyklejenie do obłożenia, serwety czy fartucha itp. drenów, kabli i przewodów, przyklejający się do każdego typu materiału. Klej akrylowy, repozycjonowalny – co pozwala na wielokrotne przyklejanie.
- 2 szt. -operacyjna taśma lepna 10 cm x 55 cm
Materiał obłożeń i serwet: materiał z włókien sztucznych, dwuwarstwowy (polipropylen i polietylen - laminat) , bez dodatku wiskozy i celulozy; gramatura materiału : 60 g/m2; I klasa palności wdł. 16 CFR 1610; materiał niepylący, chłonny, absorpcyjny na całej powierzchni; bez dodatku lateksu; zastosowany klej – klej akrylowy, hypoalergiczny, repozycjonowalny (umożliwiający swobodne odklejanie i przyklejanie bez ryzyka uszkodzenia materiału); obłożenia i serwety spełniają wymogi Normy EN 13 795 dla materiałów o podwyższonym standardzie w obszarze krytycznym; minimalna odporność na przenikanie płynów 200cm H20; serweta na stolik Mayo: z włókniny wiskozowej o gramaturze 35g/m2, laminowana folią polietylenową 54g/m2o grubości 60 um, spełniająca obowiązujące normy (PN-EN 13 795) dla materiałów o wysokiej efektywności w obszarze krytycznym, palność – I klasa wdł. 16 CFR 1610.
Zestaw sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z ofertą należy dostarczyć 1 kpl. zestawu z podanym numerem katalogowym w formie próbki.

Pakiet 12
1. Wkłady jednorazowe do kontrastu.
-3.000 szt. ;
Zestaw do systemu Medrat Stellant CT Duel, składający się z 2 wkładów 200 ml, łącznika z trójnikiem o dł. 150 cm z zaworkiem anty zwrotnym, 2 złączy szybkiego napełniania, łącznika rurkowego oraz ostrza typu SPIKE.
Zestaw jednorazowy, sterylny. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 13
1. Zestaw do punkcji otrzewnej.
-200 szt. ;
Rozmiar: 12 CH
Skład zestawu:
- igła Veresa ograniczająca ryzyko omyłkowego nakłucia narządów wewnętrznych przez sygnalizację za pomocą zielonego wskaźnika,
- cewnik wykonany z poliuretanu, widoczny w RTG
- układ z zastawkami jednokierunkowymi ( z możliwością przełączenia w tryb drenażu z pominięciem zastawek)
- dwie strzykawki luer lock 60 ml i 10 ml
- worek do drenażu 2000 ml
- skalpel do nacięcia skóry
- łącznik do systemu drenażowego.
Zestaw sterylny, jednorazowy, na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Igła do znieczuleń podpajęczynówkowych.
Rozmiar:
-22G/90 mm – 200 szt. ;
-26G/90 mm – 200 szt. ;
-26G/115 mm – 100 szt. ;
Igła typu Pencil Point z prowadnicą, cienkościenna o szerokim wypływie, z przezroczystą rowkową końcówką z dopasowaną prowadnicą, oznaczona kolorem dla identyfikacji rozmiaru. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 14
1. Dren do przerywanego odsysania.
-10.000 ;
Dren jałowy do przerywanego odsysania wykonany z PCV o długości 200 cm i śr. wew. drenu 6 mm z końcówką umożliwiającą podłączenie do cewnika.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Balon do ewakuacji preparatu.
Rozmiary:
-75 x 150 mm - 120 szt. ;
-125 x 200 mm - 60 szt. ;
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 15
1. Przewód do cystoskopu lub rektoskopu- pojedynczy.
- 400 szt. ;
Przewód służący do podłączania przez igłę do pojemnika z płynem irygacyjnym.
Skład:
- igła jednokanałowa
- dren o średnicy 4,8 x 6,8 mm
- komora do wytworzenia ciśnienia
- łącznik stożkowy
- miękka końcówka silikonowa
Sterylny jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 16
1. Worki pooperacyjne
-250 ml -200 szt. ;
-150 ml -2.000 szt. ;
- 75 ml -200 szt. ;
Worki pooperacyjne o skalowanej pojemności z hydro koloidową warstwą ochronną skóry do zabezpieczenia przetok, sączących ran i drenów z możliwością monitorowania ilości wydzielin. Muszą posiadać przezroczystą folię umożliwiającą obserwację rany, elastyczny przylepiec dopasowujący się do konturów ciała i fałd skórnych; elastyczne ujście worka z możliwością połączenia z innymi workami do wydzielin. Maksymalna możliwość docięcia 10-30mm dla worka 75ml; 10-50mm – dla worka 150ml; 10-88mm – dla worka 250ml. Sterylne, pakowane pojedynczo. Dodatkowo worki o pojemności 250ml winny być wyposażone w tzw. "okienko" - umożliwiające łatwy i wygodny dostęp do powierzchni skóry, rany czy przetoki bez konieczności zdejmowania przylepca.
Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności oraz opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

PAKIET 17
1. Zestaw do szynowania wewnętrznego moczowodów-prosty.
Rozmiar: -4,8 CH dł. od 24 cm-28 cm -100 szt. ;
- 8 CH dł. od 26 cm-30 cm - 100 szt. ;
W zestawie: prowadnica, cewnik pigtail wykonany z poliuretanu, skalowany co 5 cm,
popychacz. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo.
Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Zestaw do szynowania wewnętrznego moczowodów - złożony.
Rozmiar: 4,8 CH dł.od 22 cm-30 cm -20 szt. ;
W zestawie: cewnik pigtail z poliuretanu zakończony od strony pęcherza zamkiem, kompatybilnym z zamkiem popychacza umożliwiającym obracanie i wycofanie cewnika. Zmontowany fabrycznie. Cewnik skalowany, co 1 cm z linią pozycyjną, ułatwiając pozycjonowanie w moczowodzie, prowadnica z wewnętrznym mandrynem umożliwiającym dodatkowe zmiękczenie końcowego odcinka, długość 100 cm (dla cewnika zamkniętego od strony nerki), popychacz długość 45 cm. Rozłączenie zestawu następuje przez całkowite wyjęcie prowadnicy. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Zestaw do szynowania moczowodów do długoterminowego drenażu.
Rozmiar:4,8 CH dł.12 cm–30 cm - 5 szt. ;
6 CH dł.24 cm-30 cm - 5 szt. ;
Cewnik pigtail wykonany z materiału innego niż poliuretan do długoterminowego drenażu do 12 miesięcy. Popychacz inteligentny połączony z cewnikiem, dający możliwość cofania i obracania cewnika nawet po wyjęciu prowadnicy. Prowadnica pokryta PFE o długości 150 cm. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Zestaw do szynowania moczowodów ze wzmocnionym cewnikiem,
Rozmiar: 7 CH dł. 26 cm-30 cm - 5 szt. ;
Cewnik wykonany z materiału innego niż poliuretan z dodatkowym wzmocnieniem, odpornym na zgniatanie. Cewnik obustronnie otwarty. Popychacz łączący się cewnikiem z funkcją zacisku, prowadnica hydrofilna 150 cm.
Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Zestaw z cewnikiem pojedynczo zagiętym .
Rozmiar: 4,8 CH -10 szt. ;
6 CH -10 szt. ;
Wykonany z poliuretanu o długości 90 cm, skalowanym co 1cm, z prowadnicą o długości 150cm, z zaciskaczem. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
6. Zestaw do nadłonowego drenażu pęcherza moczowego.
Rozmiar: 12CH -40 szt. ;
Cewnik wykonany z sylikonu, zakończenie typu pigtail z balonem . W zestawie: skalpel, trokar rozrywalny, plaster mocujący, worek na mocz 2l.,zatyczka lub zacisk. Sterylny, jednorazowego użytku pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.


Pakiet 18
1. Igła do pobierania i wstrzykiwania do pojemników wielodawkowych.
-10.000 szt. ;
Igła do pobierania i przygotowywania cytostatyków, jednorazowego użytku, sterylna, apirogenna. Filtr hydrofobowy 0,22 μm zintegrowany z filtrem odpowietrzającym. Igła wyposażona w zawór odcinający, uniemożliwiający wyciekanie leku. Zakończenie igły typu Luer-Lock, kolec standardowy. Powierzchnia płaska, łatwa do dezynfekcji. Pakowane pojedynczo, sterylizowane radiacyjnie. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności oraz opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. próbek.
2. Końcówka na strzykawki.
-4.000 szt. ;
Bezigłowy, zamknięty system na strzykawkę luer-lock z automatycznie aktywowaną zastawką, zabezpieczający przed wypływem zawartości strzykawki, aktywowany i drożny dopiero po podłączeniu do żeńskiej końcówki luer-lock. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. próbek.

Pakiet 19
1. Klipsy hemostatyczne do klipsownicy.
-800 szt. ;
Średnica 2,8 mm długość 235 cm
Klips hemostatyczny jednorazowego użytku, z klipsem załadowanym w zestawie, rozwarcie ramion 11 mm; z możliwością pięciokrotnego otwarcia i zamknięcia ramion klipsa przed jego całkowitym zaciśnięciem i uwolnieniem; długość 235 cm; współpracujący z kanałem endoskopu 2,8 mm.
Sterylne jednorazowe. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 20
1. Prowadnice do dróg żółciowych / trzustkowych z hydrofilną końcówką
-20 szt. ;
Hydrofilna końcówka prosta/zagięta lub zakończona pętlą, widoczna w RTG.
Średnica 0,035 cala o długości od 190 – do 260 cm.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
2. Prowadnice do dróg żółciowych / trzustkowych z hydrofilną końcówką.
-20 szt. ;
Hydrofilna końcówka długości 5 cm, widoczna w RTG. Średnica 0.035 cala, proste, pętle, o minimalnej długości 500 cm (+/- 20cm)
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Zestawy do wprowadzenia protez plastikowych.
Średnica 8,5 Fr -2 szt.;
Średnica 10 Fr-3 szt. ;
Zestaw składa się z cewnika prowadzącego z widocznymi znacznikami w RTG, popychacza i otworu bocznego na końcu. Długość 160 cm +/- 20 cm. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Protezy do dróg żółciowych- Proste.
Średnica 7 Fr 5 cm - 2 szt.
Średnica 10 Fr 15 cm - 3 szt.

Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Protezy do dróg żółciowych - niepowlekana,
dł.75 cm -4 szt. ;
dł.200 cm -4 szt. ;
Samorozprężalne, nitynolowe i niepowlekane, nieskracająca się w trakcie rozprężania. System wprowadzający o średnicy max. 5 Fr (+/-2 Fr), Zestaw do wprowadzenia musi współpracować z prowadnicami o długości 195 cm (+/-10 cm) lub prowadnicami 500 cm (+/- 20 cm) i średnicy 0,035 cala.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
6. Pompy ciśnieniowe do wypełniania balonów.
-5 szt. ;
Urządzenie ciśnieniowe z manometrem.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
7. Balony do poszerzania dróg żółciowych.
średnica 4mm -2 szt. ;
średnica 10mm -3 szt. ;
Ciśnieniowe balony do użytku z prowadnicami krótkimi i długimi.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
8.Cewniki do drenażu dróg żółciowych.
-40 cm -35 szt. ;
Cewnik z powłoką hydrofilną i cieniodajną opaską identyfikującą najbardziej proksymalne otwory boczne. Posiada mechanizm zamykający Mac-Loc zapewniający trwałe umocowanie pętli przy zachowaniu komfortu pacjenta. Ilość otworów bocznych 32. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
9. Przezskórny zestaw dostępowy.
-35 szt. ;
Zestaw składający się z: prowadnika o dł. 60 cm, z zakrzywioną końcówką, kaniuli usztywniającej, zestawu wprowadzającego i koszulki.
Średnica koszulki wew./zew. -4 Fr/6 Fr, dł. koszulki 20 cm, średnica igły 22 G, dł. igły 15 cm, śr. prowadnika 0,018”.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
10. Cewnik diagnostyczny.
40 cm - 10 szt. ;
65 cm -10 szt. ;
Cewnik zbrojony szesnastoma przewodami ze stali nierdzewnej zapewniający znakomitą kontrolę momentu obrotu. Nylonowe pokrycie odporne na zmiękczenie podczas przedłużającego się manewrowania, do prowadnika 0,035”.Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
11. Prowadniki do dróg żółciowych.
-10 szt. ;
Wykonane ze stali nierdzewnej z miękką, sprężynową końcówką umożliwiającą nadawanie pożądanego kształtu. Prowadnik pokrywany teflonem. Średnica 0,0035", giętka końcówka, prosta lub w kształcie "J" o promieniu 3
mm. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
12. Poszerzadła do dróg żółciowych.
-20 szt. ;
Długi stożek i sztywny trzon zwiększający efektywność poszerzania. Długość 20 cm, do prowadnika 0,038".
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 21
1. Nakładki do uchwytu elektrod monopolarnych – krótkie.
-300 szt. ;
Nakładki na uchwyt typu Slim-Line do pochłaniacza dymu z przewodem. Długość robocza 10-15 mm, całkowita długość przewodu 3 m. Nakładki jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Nakładki do uchwytu elektrod monopolarnych – długie.
-100 szt. ;
Nakładki o długości roboczej 10 cm (+/-1cm) na uchwyt typu Slim-Line do pochłaniacza dymu z przewodem długości 3 m. Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 22
1. Wzierniki ginekologiczne.
Rozmiar S
-4.000 szt. ;
Wzierniki wykonane z przezroczystego tworzywa.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo w opakowanie medyczne typu folia-¬papier lub folia-¬folia . Zamawiający wymaga aby wzierniki ginekologiczne posiadały oświadczenie producenta o braku ftalanów w swoim składzie chemicznym. Wymagane oświadczenie należy dołączyć do oferty Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 23
1. Wymazówka jałowa.
-6.000 szt. ;
Wymazówka jałowa w probówce o śr. 13 mm z podłożem transportowym Amies z węglem, z aplikatorem plastikowym o dł. 150 – 170 mm, z wacikiem wiskozowym.
Instrukcja pobrana materiału w jezyku polskim na każdej wymazówce.
Należy przedłożyć dokument potwierdzający min. 3 dniowy okres przetrwania przedstawiciela bakterii tlenowych, fakultatywnie beztlenowych i beztlenowych oraz min. 24 godzinny okres przetrwania przedstawiciela bakterii wybrednych zgodnie z wytycznymi M40 –A, tom 23, nr 34 ” Kontrola jakości mikrobiologicznych systemów transportowych” CLSI (NCCLS). Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

PAKIET 24
1. Szczoteczka cytologiczna.
-1.000 szt. ;
Elastyczna szczoteczka z tworzywa sztucznego o włoskach symetrycznie, bocznie ułożonych, równoległych do trzonu, której środkowa usztywniona część posiada włoski położone prostopadle do trzonu, co umożliwia jednoczesne pobranie zwiększonej ilości komórek gruczołowych z kanału szyjki macicy oraz komórek nabłonka płaskiego z szyjki i strefy transformacji, symetryczna typu wachlarzyk – miotełka. Środkowa część szczoteczki nie może być połączona z wachlarzykiem – min. odległość wachlarzyka i trzonu(pręcika z włoskami) wynosi min. 1mm. Długość szczoteczki ok. 20 cm. Szczoteczki rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i zalecane w programie profilaktyki raka szyjki macicy, posiadające badania kliniczne. Zamawiający wymaga dołączenia certyfikatu CE łącznie z deklaracją zgodności. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 2 szt. próbek.

2. Szczoteczka cytologiczna do rozmazów cytologicznych.
-1.000 szt. ;
Elastyczna szczoteczka do pobierania wymazów cytologicznych z kanału szyjki macicy, zaopatrzona w specjalną końcówkę zmniejszającą ryzyko uszkodzenia tkanki oraz obrączkę zabezpieczającą przed wniknięciem przyrządu do endometrium. Włoski miękko zakończone. Długość szczoteczki ok. 20 cm. Zamawiający wymaga dołączenia certyfikatu CE łącznie z deklaracją zgodności. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 2 szt. próbek.

Pakiet 25
1. Cewniki do odsysania górnych dróg oddechowych.
Ch 10/600 mm - 2.000 szt.;
Ch 12/600 mm - 8.000 szt. ;
Ch 14/600 mm - 8.000 szt. ;
Ch 16/600 mm - 8.000 szt. ;
Ch 18/600 mm - 4.000 szt. ;
Wykonane z miękkiego materiału PCV, nie kaleczącego dróg oddechowych. Kolorowo oznaczone lejkowate końcówki. Kształt prosty z otworem końcowym i dwoma bocznymi.
Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności oraz wyraźne oznaczenie rozmiaru cewnika. Opis w języku polskim. Okres ważności sprzętu minimum 12 miesięcy od daty dostawy.




















Pakiet 26
1. Cewnik Foleya.
W rozmiarach:
Fr 12 - 4.000 szt.;
Fr 14 - 4.000 szt. ;
Fr 16 - 8.000 szt. ;
Fr 18 - 8.000 szt. ;
Fr 20 - 2.000 szt. ;
Fr 22 - 2.000 szt. ;
Cewnik dwudrożny obustronnie silikonowany z balonem. Miękka, zaokrąglona wzmocniona końcówka. Nasadka lejkowata, zapewniająca szczelne połączenie z drenem worka do moczu. Balon o pojemności od 5 ml do 15 ml, odporny na ciśnienie, łatwy do napełniania i opróżnienia. Zastawka portu do napełniania balonu powinna zapewniać szczelność i bezpieczeństwo połączeń. Wyraźnie oznakowany rozmiar na cewniku.
Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności sprzętu minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 27
1.Zestaw do cewnikowania żył centralnych metodą Selingera.
Rozmiar 7Fr/20 cm - 3.000 szt. ;
Zestaw do wkłóć centralnych z trzyświatłowym cewnikiem
z powłoką bakteriobójczą (substancje czynne chlorheksydyna, sulfadiazyna srebra) z igłą punkcyjną 18Ga/6,35 cm. Cewnik wykonany z poliuretanu impregnowanego substancjami bakteriobójczymi, zakończony miękką końcówką, kontrastujący w promieniach RTG z centymetrowym znacznikiem głębokości. W zestawie znakowany prowadnik z końcówkami prostymi oraz umieszczony w osłonie. Rozszerzadło, igła, strzykawka umożliwiająca wprowadzenie prowadnika do igły bez rozłączenia zestawu, z otworem w tłoku do bezkrwawej lokalizacji naczynia.
Tępo zakończona igła (do kontroli miejsca wkłucia). Nakładka na łącznik z plastikową igłą. Skrzydełka do przyszycia.
Zestaw jednorazowy, sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 1 szt. próbki.

Pakiet 28
1. Łącznik strzykawkowy.
-16.000 szt. ;
Łącznik typu luer o długości 3cm, ułatwiający przyłączenie strzykawki. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.













załącznik nr 7 do specyfikacji


Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie (przy czym za takie zamawiający uzna co najmniej 1 dostawę zgodną z zakresem oferowanego przedmiotu zamówienia )

W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
Itd.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

……………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

« Powrót do szczegółów zamówienia