Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz innego sprzętu medycznego sterylnego jednorazow

Numer zamówienia:

350/109/2012

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr EZ/350/109/2012


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA: Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz innego sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.


I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 200.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 (Dz. U. z 2010 r., Nr 107, poz. 679.) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych, odpowiadających poszczególnym pakietom wyspecyfikowanym w załączniku nr 7 do niniejszej specyfikacji. Przedmiot zamówienia został podzielony na pakiety.
2) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny.
5). Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, [art. 67.1.7. 7)
6). Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
8) Przewidywany okres obowiązywania umowy określony w pkt. IV..
9) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
10) Wykonawca jest zobowiązany do podania na fakturze:
 terminu ważności oferowanych wyrobów medycznych zgodnie z datą ważności na opakowaniu (dotyczy całego asortymentu). Wyrób medyczny powinien posiadać co najmniej 12 miesięczny termin ważności od daty dostawy.
11) W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie (4 dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
12) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

Opis przedmiotu zamówienia.
Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz innego sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.

III. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
33190000-8 - różne urządzenia i produkty medyczne
98300000-6 - usługi różne

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1. Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia jest: Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz innego sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.
określonego – opisanego w załączniku nr 7 dla potrzeb Wielkopolskiego Centrum Onkologii, i posiadającego ważne atesty i certyfikaty.

I. Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).
II. Oferowany przedmiot zamówienia musi posiadać dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) dopuszczające wprowadzenie do obrotu medycznego i używania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych oferowanego przedmiotu zamówienia, wydane zgodnie z obowiązującymi przepisami na cały przedmiot zamówienia, tj.:
1. Deklarację Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo do wglądu w ww dokumenty określone w pkt. III.3 siwz

IV. Termin wykonania zamówienia

1. umowa na okres 24 miesięcy,
2. dostawy sukcesywne zgodnie z zapotrzebowaniem bieżącym i składanymi zamówieniami częściowymi - telefonicznie lub faxem,
3. termin dostawy: max 3 dni robocze od złożenia zamówienia –pakiet 1,
max 4 dni robocze od złożenia zamówienia – pakiet 2 - 16
4. w ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia,
5. dostawy w godzinach 8:00 do 14:00 do Magazynu Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, Poznań

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Koncesja na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art.24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych ( tj. Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 ze zm), spełniają warunki i wymagania określone w art. 22 ust. 1 w/w ustawy oraz przedłożą wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy lub usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie
 Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością przedmiotowi zamówienia
Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ nie spełnia..
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29.1.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż 3. 000. 000,00 PLN.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ust.1 pkt 1-9 oraz art. 24 ust. 2 pkt 1-4 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
6. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. V Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Lp. Wymagany dokument
1 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
2 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
5. W celu potwierdzenia, że oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego oraz inne dokumenty , należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6 Wykaz wykonanych bądź wykonywanych (w okresie ostatnich trzech lat) dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie – co najmniej 1 dostawę odpowiadającą swym rodzajem i wartością przedmiotowemu zamówieniu
8 Koncesja na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej
9 Aktualną umowę ubezpieczenia - opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia – usług ochrony mienia - na sumę nie niższą niż 3 000 000,00 PLN.
10 Próbki, - zgodnie z załącznikiem nr 7
11 Nieodpłatne udostępnienie urządzenia VAB Zamawiającemu w jego siedzibie na okres 5 dni dla dokonania oceny spełnienia wymaganych parametrów technicznych.
12 Złożenie instrukcji obsługi w języku polskim oraz w języku ojczystym producenta – dla pakietu 1.
13 Złożenie katalogów, broszur, folderów – dla pakietu 1, w języku polskim oraz w języku ojczystym producenta wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych parametrów – dla pakietu 1.
14 Złożenie katalogów/broszur/folderów dla pakietów 2-16, w języku polskim potwierdzających parametry techniczne zaoferowanego sprzętu, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia podanym załączniku nr 7 do siwz oraz inne dokumenty wymagane w tym załączniku.

Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
10. Zamawiający poprawia w ofercie:
a. oczywiste omyłki pisarskie,
b. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c. inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

11 Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
a) W sprawach dotyczących przedmiotu zamówienia –
Pakiet 1 – dr n. med. Anna Pawelska tel. 61/88 50 602 – Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I
Pakiety : 2 – 16 – mgr farm Elżbieta Chojecka tel. 61/88 50 646 i mgr Paulina Gieremek – tel. 61/88 50 829
b) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium
w wysokości 47 463,00 zł. (Słownie czterdzieści siedem tysięcy czterysta sześćdziesiąt trzy złote 00/100) na całość zamówienia , lub na poszczególne pakiety, w których wykonawca przystąpi do postępowania.






Dla poszczególnych pakietów wadium wynosi:

NR PAKIETU WARTOŚC WADIUM zł.
1. 26 405,00
2. 1 890,00
3. 1 050,00
4. 627,00
5. 7410,00
6. 1 350,00
7. 420,00
8. 2 471,00
9. 3 104,00
10. 10,00
11. 39,00
12. 582,00
13. 270,00
14. 1 050,00
15. 154,00
16. 631,00

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu, a jego oferta zostanie odrzucona.
4. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
5. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – Sprzęt jednorazowy do biopsji z dzierżawą urządzenia i inny sprzęt jednorazowy 350/109/2012, pakiet nr……..”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

6. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami winna być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a ta parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona „za zgodność z oryginałem” przez Wykonawcę. W sytuacji, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony EZ/350/109/2012 – sprzęt jednorazowy do biopsji z dzierżawą urządzenia i inny sprzęt jednorazowy.
Nie otwierać przed ..................................
/data otwarcia ofert/.
b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie
oferty.
c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt. 11.a i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i opis jak niżej:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony EZ/350/109/2012 – sprzęt jednorazowy do biopsji z dzierżawą urządzenia i inny sprzęt jednorazowy
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 23.10.2012 do godz. 09.00
2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 23.10.2012 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (waga):

Pakiet 1

A) Cena 70%
B) Ocena techniczna 30%
---------------------------------------------
Razem 100%
A) Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 70 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

B) Ilość punktów w kryterium „ocena techniczna” zostanie wyliczona wg wzoru:

Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B- ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena techniczna”



Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena techniczna”

W kryterium B) „ocena techniczna” oceniane będą parametry określone w załączniku nr 7 dla pakietu 1 do specyfikacji. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 30 punktów lub odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” zgodnie z zasadą oceny technicznej opisaną w kolumnie 5 tego załącznika.
Uwaga:
Brak wpisu w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” będzie traktowany jako brak danego parametru oferowanego sprzętu, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero.

Ocena końcowa oferty.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt. XIII specyfikacji, a mianowicie: w kryterium cena i ocena techniczna.

Pakiet 2 - 16

 Cena 100%
------------------------------------
Razem 100%
Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej

A = ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”
Opis sposobu obliczenia ceny oferty:
a) Wykonawca w formularzu cenowym wpisuje nazwę handlową proponowanego artykułu stanowiącego odpowiednik podanego w opisie przedmiotu zamówienia oraz nazwę producenta.
b) Wykonawca określi cenę poprzez wypełnienie rubryk w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. Należy podać cenę netto i brutto uwzględniając szacunkową ilość. Pakiet należy podsumować podając sumę cen netto, co dawać będzie wartość całkowitą netto. Wartość całkowita brutto winna być obliczona w następujący sposób: Wartość całkowita netto + podatek VAT = wartość całkowita brutto.
Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie ilość punktów przyznanych danej ofercie w kryterium oceny oferty.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 5 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
1. zmiany stawki podatku
2. zmian cen urzędowych
3. zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących towar importowany
4. przedłużenia okresu realizacji w przypadku niewykorzystania całej ilości asortymentu

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:


Poznań, dnia 12.09.2012r Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
dr n. med. J. Jerzy Mazurek





























załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY
Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres ul..............................................................................................................................................
Miejscowość………………………… kod pocztowy …………………………………………….
telefon.....................................................fax.......................................................................................
NIP.........................................................REGON...............................................................................
email-to............................................................................................................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................
tel............................................................email-to..........................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest: Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz innego sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.

My niżej podpisani
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę ww sprzętu.
1. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznikiem nr 1 do specyfikacji na kwotę:
................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN

Pakiet nr 1
............................. netto, słownie:....................................................................................................................
............................ brutto, słownie……………………………........................................................................

W tym: a) zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego uzytku:
............................. netto, słownie:....................................................................................................................
............................ brutto, słownie……………………………........................................................................

b) dzierżawa urządzenia do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wspomaganej próżnią
............................. netto, słownie:....................................................................................................................
............................ brutto, słownie……………………………........................................................................

Pakiet nr ....... (tj. od nr 2 – 16) (powtórzyć i wypełnić zapis tyle razy ilu pakietów oferta dotyczy)
............................. netto, słownie:....................................................................................................................
............................ brutto, słownie……………………………........................................................................


3. Uważamy się za związanych z ofertą na okres 60 dni.
4. Oświadczam/y/, iż zaoferowany przedmiot zamówienia będzie posiadać min. …………m-cy termin ważności licząc od dnia dostawy.
5. Oświadczam/y/, iż w przypadku braku zaoferowanych/ego przedmiotu zamówienia w naszym magazynie, zabezpieczymy dostawy dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii, z wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji lub wycofania z obrotu.
6. Termin realizacji: Zamówiony towar dostarczymy w terminie …………….. dni roboczych od złożenia zamówienia, w okresie 24 miesięcy trwania umowy: pakiet 1 - ......... dni i pakiet 2 - ............. dni .
7. Oświadczam/y/, iż przypadku, gdy nie dostarczę/ymy/ w wymaganym terminie (………….dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązuję/emy/ się pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
8. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
9. Oświadczam/y/ ,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
11. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
12. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
13. Zapewniam/y/, że oferowany przez nas przedmiot zamówienia posiada stosowne dokumenty dopuszczające je do obrotu na terenie RP oraz odpowiadają wymogom określonym przez Ministerstwo Zdrowia.
14. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
itd.
Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn................. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)
Załącznik nr 2


................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

PAKIET 1
Formularz cenowy



Zakup i dostawę sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej:

1. Igły biopsyjnej do biopsji gruboigłowej.
-Rozmiar 7G – 9G – 250szt.
-Rozmiar 10G – 12G – 1850szt.
2. Zestaw drenów ssąco-płuczących wraz z kubkiem próżniowym – 550 szt.
3. Znaczniki tkankowe do igły biopsyjnej w rozmiarach:
-Rozmiar 7G – 9G – 70szt.
-Rozmiar 10G – 12G – 1600szt.
4. Prowadniczki igły biopsyjnej w rozmiarze 10G – 12G ( w rozmiarze odpowiadającym rozmiarom oferowanych igieł biopsyjnych) – 1600szt.

wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią – urządzenia VAB, pod kontrolą USG i RTG, na okres 24 miesięcy.










I) Asortyment – sprzęt medyczny sterylny, jednorazowego użytku

Lp. Nazwa sprzętu Ilość sztuk Numer katalogowy
Producent
Kraj pochodzenia Cena jednostkowa netto
w PLN Stawka
VAT
w % Cena jedn. brutto
w PLN
Wartość netto
w PLN
Wartość brutto
w PLN
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1.
2.
3.
Itd.

RAZEM I ( poz. 1 do …….)

Słownie wartość brutto: ………………………….

II) Dzierżawa urządzenia do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wspomaganej próżnią

Lp. Przedmiot
zamówienia Okres obowiązywania umowy dzierżawy
Model/Typ urządzenia dzierżawionego
Producent
Kraj pochodzenia Wartość
dzierżawy
netto /
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Wartości dzierżawy brutto/
1 miesiąc
w PLN Łączna wartości
netto /
24 miesiące
w PLN Łączna wartość brutto/
24 miesiące
w PLN
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1. Dzierżawa urządzenia do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wspomaganej próżnią

24 miesiące

II. Słownie wartość brutto: ……………….



III) Całkowita wartość zamówienia

Całkowita wartość zamówienia Wartość zamówienia
netto w PLN Wartość zamówienia brutto
w PLN
1 2 3

Razem poz. I + II

Słownie wartość netto: …………………

Słownie wartość brutto: …………………….

UWAGA: Całkowitą wartość zamówienia (netto i brutto) z tabeli III , będącą sumą tych wartości z części I + II należy wpisać do formularza ofertowego.
Do oceny oferty w kryterium „cena” zostanie przyjęta „wartość zamówienia brutto” z kolumny 3 tabeli III.



………………, dn. …………… ……………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)










................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




FORMULARZ CENOWY ( WZÓR) dla pakietów 2 - ...................

Oferta złożona na pakiet nr ..............

L.p. Przedmiot zamówienia - nazwa handlowa

Nr katalogowy Ilość. J.m. Cena jednostkowa netto Cena jednostkowa brutto

Wartość netto VAT w % Wartość brutto
1
2
itd.



…………………….dnia……………………..



……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



załącznik nr 3 do specyfikacji

---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
_____________________________________________________________________________
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10 wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11 wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.


2. Składamy oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

3.Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Załącznik nr 4 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE


Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia POWIERZĘ/ NIE POWIERZĘ* podwykonawcom.


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Załącznik nr 5 do SIWZ



UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 3590/109/2012

Pakiet nr ............

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dziennik Ustaw z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póż. zm.) w dniu ___________ pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,

a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.

§ 1.
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr _____________ przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.).
2. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 2.
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest:
a. sprzedaż i dostawa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego ___________________ zgodnie z cenami oraz zakresem asortymentu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ______________ (dalej jako Przedmiot umowy) na podstawie zamówień jednostkowych składanych przez Zamawiającego sukcesywnie drogą telefoniczną, faxem lub e-mailem. W trakcie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania zamówień danego asortymentu w ilościach zgodnych ze swoim zapotrzebowaniem, do wartości ogólnej przedmiotu umowy w danym pakiecie.
b. dzierżawa urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią, zwanego w dalszej części niniejszej umowy „Urządzeniem” lub „Przedmiotem Dzierżawy”
2. Dostawy Przedmiotu umowy będą realizowane w okresie od dnia ______________ do dnia ___________ lub do osiągnięcia kwoty Całkowitej wartości Przedmiotu umowy wskazanej w § 5 ust. 1 w terminach wskazanych w ust. 3, chyba że co innego będzie wynikało z zamówień, o których mowa w ust. 1. Termin dostawy określony w zamówieniu nie może być krótszy niż wskazany w ust. 3.
3. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Przedmiotów umowy:
a. sukcesywnie w terminie _________ dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia.
b. w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
4. Zamawiający ma możliwość niewykorzystania, w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, całej ilości asortymentu Przedmiotów umowy wskazanej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ofercie Wykonawcy. Jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się do dokonania zamówień wynoszących co najmniej 20% Całkowitej wartości Przedmiotów umowy wskazanej w § 5 ust. 1.
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Przedmiotów umowy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw Przedmiotów umowy, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji danego Przedmiotu umowy lub w przypadku gdy dany Przedmiot umowy został wycofany z obrotu.

§ 3.
1. Po dostarczeniu zamówionych Przedmiotów umowy, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Przedmiotów umowy. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
2. Wszystkie dostarczane przez Wykonawcę Przedmioty umowy powinny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. W razie dostarczenia Przedmiotów umowy oznaczonych niezgodnie z wymogami określonymi w zdaniu poprzedzającym, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1% wartości tych Przedmiotów umowy.
3. Wykonawca wraz z dostarczonymi Przedmiotami umowy zobowiązuje się dostarczyć ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika. W razie niedostarczenia wraz z Przedmiotami umowy ulotek, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1% wartości tych Przedmiotów umowy.

§ 4.
1. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Przedmiotami umowy, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do wykonania wszelkich świadczeń, będących przedmiotem niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
2. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Przedmioty umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Przedmiotów umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Przedmiotów umowy z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
3. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Przedmiotów umowy jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Przedmiotów umowy do stosowania,.
4. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Przedmiotów umowy. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji niezwłocznie, nie później jednak, niż w ciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Przedmiotów umowy, o którym mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu.
5. W razie stwierdzenia, że dostarczone Przedmioty umowy mają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwego Przedmiotu umowy na Przedmiot umowy wolny od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
6. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Przedmiotu umowy dostarczonego przez Wykonawcę oraz jego zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Wykonawcę w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
7. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej zgodnie z § 7 ust. 1 lit. c) niniejszej umowy.
8. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Przedmiotu umowy i żądania jego wymiany na Przedmiot umowy wolny od wad w szczególności w przypadku:
a) dostarczenia Przedmiotu umowy niewłaściwej jakości lub niezgodnego z właściwościami, które winien posiadać,
b) dostarczenia Przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.

§ 5.
1. Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Przedmiotów umowy), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw Przedmiotów umowy zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem odpowiedniego Ministra, przy czym zmiany te mogą dotyczyć podwyższenia i obniżenia cen, jak również dodania nowych leków, a także skreślenia leków z wykazu leków objętych cenami urzędowymi,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) zastosowania waloryzacji cen na podstawie postanowień ust. 5-6 niniejszego paragrafu, z tym, że waloryzacja nie może nastąpić wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. d) niniejszego paragrafu mogą być dokonane na pisemny wniosek Wykonawcy przesłany Zamawiającemu przynajmniej z czternastodniowym wyprzedzeniem i każdorazowo wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. d) niniejszego paragrafu obowiązują od dnia podpisania przez obie strony aneksu do niniejszej umowy.
6. Waloryzacja cen Przedmiotów umowy nie może być dokonywana częściej niż 1 raz w roku kalendarzowym.
7. Waloryzacja cen Przedmiotów umowy może zostać dokonana o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszony przez Prezesa GUS za ostatni kwartał przed powiadomieniem o podwyżce.
8. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Przedmiotów umowy, Strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników Przedmiotów umowy objętych umową po uprzednim podpisaniu odpowiedniego aneksu.
9. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.

§ 6.
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Przedmioty umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT za zrealizowane zamówienie jednostkowe, po spełnieniu warunków, których mowa w § 2-4 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 7.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia lub zwłoki w dostawie zamówionych Przedmiotów umowy lub dostawy Przedmiotu dzierżawy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,5 % niezrealizowanej w terminie części zamówienia lub dla dostawy Przedmiotu dzierżawy wartości czynszu wskazanego w § 8 ust. 6, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 3 lit. a oraz w § 8 ust. 3 niniejszej umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 2 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę w terminie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę po upływie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) tiret drugi niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku:
a) gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy;
b) opóźnienie w wydaniu Przedmiotu Dzierżawy będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 8 ust. 3 niniejszej umowy.

3. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 3 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
4. Kara umowna, o której mowa w ust. 1 lit. a) niniejszego paragrafu będzie naliczana do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną zawartą w ofercie Wykonawcy.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.


§ 8.
1. Wykonawca (Wydzierżawiający) oświadcza, że:
a. jest właścicielem urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią, marki …….., rok produkcji ……….., o numerach seryjnych …….
b. Urządzenie jest w pełni sprawne, znajduje się w należytym stanie technicznym, przydatnym do umówionego użytku, bez jakichkolwiek wad i usterek powodujących niemożliwość z jego korzystania i posiada wszystkie właściwości oraz parametry techniczne, o których zapewnił Wykonawca w złożonej przez siebie ofercie.
c. Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy (Wydzierżawiającego) wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

2. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuję się oddać Zamawiającemu (Dzierżawcy) Przedmiot Dzierżawy do używania i pobierania pożytków przez okres 12 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, z zastrzeżeniem postanowienia § 5 ust. 2 niniejszej umowy, a Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) czynszu z tytułu dzierżawy.

3. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do dostarczenia Przedmiotu Dzierżawy na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego (Dzierżawcy), w Poznaniu ul. Garbary 15 i wydania go Zamawiającemu (Dzierżawcy) Przedmiotu Dzierżawy, w terminie 7 dni od daty zawarcia niniejszej umowy. Wraz z Przedmiotem Dzierżawy Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do dostarczenia instrukcji obsługi i instrukcji BHP Urządzenia w języku polskim oraz innych wymaganych dokumentów potwierdzających, iż Urządzenie zostało wprowadzone do obrotu na terytorium RP, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych.

4. Wykonawca (Wydzierżawiająca) zobowiązuje się do nieodpłatnego przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.

5. Po dostarczeniu przez Wykonawcę Urządzenia, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.

6. Z tytułu dzierżawy Urządzenia Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) miesięcznego czynszu dzierżawy w wysokości _________ PLN (słownie: ________________________) netto, _________ PLN (słownie: ________________________) brutto.

7. Strony zgodnie postanawiają, że wysokość czynszu dzierżawnego, o którym mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.

8. Czynsz dzierżawny, o którym mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu płatny będzie miesięcznie z dołu, na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) faktury VAT, w terminie 30 dni od dnia jej doręczenia Zamawiającemu (Dzierżawcy, przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy (Wydzierżawiającego) wskazany na fakturze VAT.

9. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do nieodpłatnego świadczenia na rzecz Zamawiającego (Dzierżawcy) usług polegających na konserwacji, diagnostyce oraz dokonywaniu napraw niezbędnych do prawidłowego działania Przedmiotu Dzierżawy oraz usuwania wszelkich usterek uniemożliwiających jego prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.

10. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wszelkich wad i usterek Przedmiot Dzierżawy.

11. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte w ciągu 48 godzin od powiadomienia, Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do umożliwienia Zamawiającemu (Dzierżawcy) korzystania z automatów zastępczego o nie gorszych parametrach technicznych w stosunku do Przedmiotu Dzierżawy. Wykonawca (Wydzierżawiajacy) zobowiązuje się do dostarczenia automatu zastępczego niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii Przedmiotu Dzierżawy uniemożliwiającego jego prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.

12. Strony zgodnie postanawiają, że czynsz dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający (Dzierżawca) nie mógł korzystać z Przedmiotu Dzierżawy.

§ 9.
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
i. imię i nazwisko_________________________
ii. e-mail: ________________________________
iii. tel/fax: ________________________________
b) ze strony Zamawiającego:
iv. imię i nazwisko_________________________
v. e-mail: ________________________________
vi. tel/fax: ________________________________
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 10.
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. W przypadku powierzenia przez Wykonawcę realizacji niniejszej umowy lub jej części podwykonawcom Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.

§ 11.
1. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 24 miesiące, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Przedmiotów umowy wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 2 niniejszej umowy.
2. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć 4 lat od dnia jej zawarcia.
3. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 12.
1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, we wszelkich przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. Zastrzeżone w niniejszej umowie kary umowne nie wyłączają możliwości dochodzenia przez Zamawiającego odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności:
a) wskazanych w § 5 ust. 3, 8 lub 9 umowy
b) wskazanych w § 6 umowy
c) wskazanych w § 11 umowy
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.

Zamawiający: Wykonawca:


















załącznik nr 6 do specyfikacji
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych dostaw lub usług w zakresie niezbędnym do wykazania spełniania warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie - w tym okresie, co najmniej jednego zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia, zrealizowanego w jednostce świadczącej usługi medyczne z dziedziny Onkologii na rzecz pacjentów leczonych onkologicznie, – co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu.




Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

..........................,dn.................



…………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)








Załącznik nr 7 do specyfikacji

SPECYFIKACJA ILOŚCIOWO – JAKOŚCIOWA.

Ilości określone na okres podpisania umowy 24 m-ce.

Pakiet 1

Formularz oceny technicznej / opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
Zakup i dostawę sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią:
1. igły biopsyjne w rozmiarze 7G-9G - 250 sztuk
2. igły biopsyjne w rozmiarze 10G-12G - 1.850 sztuk
3. zestaw drenów ssąco-płuczących
wraz z kubełkiem próżniowym - 550 sztuk
4. znaczniki tkankowe do igieł biopsyjnych
w rozmiarach:
7G-9G - 70 sztuk
10G-12G - 1.600 sztuk
5. prowadniczki igły biopsyjnej w rozmiarze
10G-12G (w rozmiarze odpowiadającym
rozmiarom oferowanych igieł biopsyjnych) – 1.600 sztuk

wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią – urządzenia VAB, pod kontrolą USG i RTG, na okres 24 miesięcy.





Urządzenie do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią (urządzenie VAB).


L.p.

Opis wymaganych parametrów

Spełnienie
warunków Opis oferowanych parametrów wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji (wypełnia Wykonawca)

Punktacja
1 2 3 4 5
1. Model / Typ urządzenia
(wpisać)
2. Producent / Kraj pochodzenia
(wpisać)
3. Rok produkcji
(wpisać)
4. Urządzenie VAB składające się z modułu kontrolnego i pompy próżniowej, zamocowanych na podstawie jezdnej, kompatybilne ze stołem stereotaktycznym firmy Fisher, w który wyposażona jest pracownia biopsji WCO.

TAK
Warunek wymagany nie podlegający ocenie

5.
Urządzenie VAB umożliwiające automatyczne pobieranie wycinków z dowolnie wybranej godziny oraz umożliwiające wybranie jednego z min. 3 programów automatycznego pobierania wycinków z różnych (zadanych przez operatora) godzin.


TAK/NIE


NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
6. Moduł kontrolny wyposażony w ekran LCD, wyświetlający aktualne ustawienia urządzenia oraz położenie komory biopsyjnej.
TAK/NIE
NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
7. Urządzenie VAB, którym sterowanie odbywa się zarówno z panelu modułu kontrolnego jak i rękojeści oraz pedału nożnego, zasilanego z modułu kontrolnego.

TAK/NIE
NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
8. System VAB zamknięty – umożliwiający automatyczne pobieranie, gromadzenie i przepłukiwanie pobranych wycinków w przezroczystym koszyczku, pozwalającym na obserwację i wizualną ocenę pobranych wycinków.
TAK/NIE
NIE – 0 pkt
TAK – 10 pkt.

9.
Automatyczna rotacja igły biopsyjnej oraz możliwość podawania środka znieczulającego w trakcie automatycznej rotacji igły w zakresie 0-360 stopni przy nieruchomej rękojeści.

TAK/NIE

NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
10. Ta sama rękojeść i ta sama igła biopsyjna do biopsji pod kontrolą USG i biopsji stereotaktycznej pod kontrolą MMG
TAK/NIE
NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
11. Ergonomiczna, lekka rękojeść, z pojedynczym giętkim przewodem zasilającym.
• Z pojedynczym kablem zasilającym do zabiegu pod kontrolą RTG
• Z pojedynczym kablem zasilającym do zabiegu pod kontrolą USG


TAK/NIE

TAK/NIE


NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.

NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
12. Rękojeść biopsyjna wyposażona w zintegrowane oświetlenie robocze. TAK/NIE NIE – 0 pkt.
TAK – 5 pkt.








Igła biopsyjna do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią.



L.p.

Opis wymaganych parametrów

Spełnienie
warunków Opis oferowanych parametrów wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji (wypełnia Wykonawca)

Punktacja
1 2 3 4 5
1. Igła biopsyjna do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią (wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Integralne połączenie igły biopsyjnej z pojedynczym drenem:
• Igła połączona integralnie z drenem do zabiegu biopsji pod kontrolą RTG
• Igła połączona integralnie z drenem do zabiegu biopsji pod kontrolą USG

TAK/NIE

TAK/NIE



NIE – 0 pkt.
TAK – 5 pkt.
NIE – 0 pkt.
TAK – 5 pkt.
3. Trokarowy kształt igły biopsyjnej i krawędzi tnących z wklęsłym szlifem
TAK/NIE NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.
4. Ruch noża tnącego oraz obrót i położenie komory biopsyjnej realizowany poprzez mikrosilnik wbudowany w rękojeść
TAK/NIE
NIE – 0 pkt.
TAK – 5 pkt.
5. Pełny ruch obrotowy igły biopsyjnej w zakresie 0-360 stopni przy nieruchomej rękojeści z wkrawającym powtarzalnym półobrotowym ruchem noża tnącego w celu odcięcia wycinka

TAK/NIE

NIE – 0 pkt.
TAK – 10 pkt.








Znacznik tkankowy



L.p.

Opis wymaganych parametrów

Spełnienie
warunków Opis oferowanych parametrów wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych pozycji (wypełnia Wykonawca)

Punktacja
1 2 3 4 5
1. Znacznik tkankowy
(wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Znacznik tkankowy widoczny w USG od 4-6 tygodni, a w mammografii trwale.
TAK Warunek wymagany nie podlegający ocenie

UWAGA: Maksymalna ilość punktów jaką można uzyskać w kryterium: ocena techniczna wynosi 120 pkt.


………………, dn. …………… ……………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)










Dla potwierdzenia spełnienia zawartych w Formularzu oceny technicznej / Opisie przedmiotu zamówienia, wymaganych i ocenianych przez Zamawiającego parametrów technicznych wymagane jest:
1. złożenie instrukcji obsługi w języku polski oraz w języku ojczystym producenta,
2. złożenie katalogów, broszur, folderów w języku polskim oraz w języku ojczystym producenta wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku dla poszczególnych parametrów,
3. do oceny spełnienia wymaganych parametrów technicznych igieł biopsyjnych do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią oraz znaczników tkankowych – złożenie bezpłatnych sterylnych próbek igieł biopsyjnych i znaczników tkankowych – po 1 sztuce z każdego zaoferowanego rozmiaru,
4. do oceny spełnienia wymaganych parametrów technicznych Urządzenia do biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią (urządzenia VAB) – bezpłatne udostępnienie urządzenia VAB Zamawiającemu w jego siedzibie na okres 5 dni roboczych,




















Pakiet 2
1.Osłona na głowice z przedbiegiem wodnym
- 700 szt.;
Zestaw nakładek na głowicę USG z płaszczem wodnym. Obecność płaszcza wodnego o regulowanej objętości pozwala na dostosowanie anatomii pacjenta do warunków wymaganych w czasie implantacji ziaren I-125. Nakładki stosowane w brachyterapii raka prostaty umożliwiają pozycjonowanie i stabilizację prostaty w trakcie aplikacji.
Osłona sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nr serii oraz daty ważności.


Pakiet 3
1. Worki sterylne do moczu
- 70.000 szt. ;
Wykonane z bardzo szczelnego tworzywa z podziałką i bardzo szczelnym odpływem. Skalowane co 100 ml. Cyfrowy opis skali co 500 ml. Zgrzew worka solidny, uniemożliwiający wypływ treści z worka. Dren odpływowy, długości 90cm (±5cm), zakończony łącznikiem schodkowym z nasadką i zastawką bezzwrotną. Połączenie drenu z workiem usztywnione na długości 3-5cm. Zawór typu „T” – otwierany/zamykany w pozycji poziomej. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 20 szt. w celu potwierdzenia wymaganych parametrów.

Pakiet 4
1. Skalpel DS. (ostrze + trzonek).
Nr 10 -800 szt. ;
Nr 11 - 4.200 szt. ;
Nr 12 -800 szt. ;
Kształt ostrza nr 10 i nr 11 prosty, natomiast ostrza nr 12 w kształcie sierpa; nasadka plastikowa. Sterylne, pakowane pojedynczo, jednorazowego użytku. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności oraz nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
2. Cewnik Thieman.
Ch 8 - 50 szt.;
Ch 10 - 50 szt.;
Ch 12 - 100 szt.;
Ch 14 - 100 szt.;
Ch 16 - 80 szt.;
Wykonane z PVC o gładkim zakończeniu. Otwory boczne również starannie wykonane, nie powodujące uszkodzeń tkanek. Łączniki cewników kodowane. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis zastosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
3.Cewnik Foley`a 3-drożny.
Ch 16 -100 szt. ;
Ch 18 -100 szt. ;
Ch 20 -100 szt. ;
Ch 22 -30 szt. ;
Ch 24 -30 szt. ;
Cewnik trójdrożny obustronnie z balonem. Miękka, zaokrąglona wzmocniona końcówka. Nasadka lejkowata, zapewniająca szczelne połączenie z drenem worka do moczu. Balon pojemności 5-15ml, odporny na ciśnienie, łatwy do napełniania i opróżniania. Zastawka portu do napełnienia balonu powinna zapewniać szczelność i bezpieczeństwo połączeń. Wyraźnie oznakowany rozmiar na cewniku.
Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis zastosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
4. Cewniki do podawania tlenu przez nos – wąsy.
- 26.000 szt. ;
Przewód główny zabezpieczony przed załamaniem. Końcówka do nosa anatomiczna wykonana z miękkiego PCV nie powodująca podrażnień śluzówki. Długość cewnika 260 -280cm. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis cewnika w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy. Zamawiający wymaga 10 szt. próbek.
5. Sonda rektalna (kanka).
- 2500 szt. ;
W rozmiarze Ch 30 długość od 300 do 360 mm Wykonane z PCV, posiadające dwa duże boczne otwory, atraumatyczny zamknięty koniec typu „oliwka”. Kolorowe oznaczenie końcówek oznaczające rozmiar.
Jednorazowe, sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5.Kateter moczowodowy typu oliwka
- 5Fr - 100 szt. ;
Kateter wykonany z wysokiej klasy miękkiej masy plastycznej z dodatkiem nylonu. Długość 70 cm z zaznaczoną podziałką. Kateter widoczny w RTG.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 5
1.Fartuch chirurgiczny ze wstawkami
L długość 130cm (±5cm) -20.000 szt. ;
XL długość 140cm (±5cm) -18.000 szt. ;
Sterylny pełnoochronny, bezzapachowy, oddychający, wodoodporny fartuch chirurgiczny w kolorze niebieskim lub zielonym wykonany z polipropylenowej włókniny trójwarstwowej typu SMS lub czterowarstwowej typu SMMS. Zapinany u góry i z tyłu na rzep, rękawy wykończone poliestrowo-poliamidowym mankietem o długości 6-8 cm, troki łączone kartonikiem. Sposób złożenia i konstrukcja pozwala na aplikację fartucha zapewniającą zachowanie sterylności zarówno z przodu jak i z tyłu operatora. Wzmocnienia w części brzusznej i na przedramionach. Szwy wykonane metodą ultradźwiękową. Fartuch niepalny (I klasa palności) oraz odporny na działanie alkoholi. Opakowanie winno zawierać 2 ściereczki włókninowe lub celulozowe. Fartuch powinien być zawinięty w serwetę włókninową lub papierową zabezpieczającą przed przypadkowym zabrudzeniem w trakcie otwierania. Na opakowaniach zewnętrznych powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki, o wymiarach maksymalnych: szerokość 2cm, długość 12 cm, umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacja danego wyrobu oraz nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Fartuch pakowany folia/papier, sterylizowany EO. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wymagane parametry włókniny:
Włóknina trójwarstwowa typu SMS o gramaturze 35-60g/m2, nieprzemakalność min. 40 cm H2O. Wstawki nieprzemakalne wykonane z laminatu paroprzepuszczalnego o gramaturze nie mniejszej niż 36g/m2. Wytrzymałość na rozerwanie/wypychanie w strefie krytycznej na sucho min. 150 kPa i na mokro 145 kPa.
ściereczka - bibuła celulozowa o gramaturze 52-60g/m2
Wymogi formalne:
Dowodem spełnienia/potwierdzenia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN - EN 13795;1- 3 będzie dołączenie karty danych technicznych. Ponad to do oferty należy dołączyć dokumentację potwierdzającą pozostałe wymogi przez producenta – dla I klasy palności: zgodność z 16 CFR część 1610 oraz dyrektywą 93/42EWG. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty po 5 szt. fartuchów w rozmiarze L i XL.

Pakiet 6
1.Zestaw zabiegowy do założeń centralnego cewnika żylnego.
- 1800 szt. ;
Skład zestawu:
- 1 serweta włókninowa wykonana z materiału barierowego 2-warstwowa o wymiarach 75x90 cm.
- 1 serweta włókninowa barierowa z otworem o wymiarze 75x90 cm,
- 1 opatrunek foliowy poliuretanowy zabezpieczający wkłucie o wymiarze 10x12 cm,
- 2 kompresy gazowe 8-warstwowe o wymiarze 5x5 cm,
- 6 kompresów gazowych 8-warstwowych o wymiarze 7,5x7,5 cm,
- 5 tupferów (kulek) gazowych o wymiarze 30x30 cm,
- 1 strzykawka 10 ml,
- 1 strzykawka 20 ml,
- 1 igła jednorazowa 1,2 (18G) x 40 mm,
- 1 igła jednorazowa 0,7 (22G) x 30 mm,
- 1 igłotrzymacz metalowy,
- 1 skalpel jednorazowy (ostrze + uchwyt) nr 11
- 1 kleszczyki metalowe,
- 1 penseta anatomiczna plastikowo-metalowa,
- 1 nożyczki do nici plastikowo-metalowe,
- 1 taca medyczna
- 2 rękawice lateksowe bezpudrowe rozm. M
Zestaw jednorazowy, sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 7 ;
1.Ustnik endoskopowy z gumką
- 4000 szt. ;
Ustnik jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Gumka mocująca z otworami, umożliwiającymi regulację długości. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 8
1. Butelki do drenażu ran w systemie zamkniętym wg. Redona .
- 18.000 szt. ;
Butelki próżniowe ze wskaźnikiem poziomu próżni oraz trwałą skalą, o pojemności 200 -250 ml, nie zawierające PCV. Ciśnienie początkowe 960 mbr (potwierdzone pisemnie przez producenta). Dren długości 120-130cm, na którym umieszczony jest przesuwalny zacisk i łącznik do drenów w rozmiarze od Ch6 do Ch18. Połączenie butelki z drenem typu LUER - LOCK. W zestawie taśma mocująca o regulowanej długości.
Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane podwójnie folia/folia i folia/papier. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa, opis butelki i instrukcja użytkowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. próbki.

Pakiet 9 ;
1. Kranik – rampa.
-7 kraników - 1800 szt. ;
-3 kraniki - 700 szt. ;
System 8 (dla ramp 7 kranikowych) i 4 (dla ramp 3 kranikowych) łączników bezigłowych, bez lateksu oraz części metalowych z możliwością użycia przez 7 dni lub 600 aktywacji, osadzonych na rampie wyposażonej w różnokolorowe kraniki. Spiralnie skręcony dren długości odpowiednio 170cm (±5cm) i 150cm (±3cm). Dostosowany do użytku z krwią, tłuszczami, alkoholami, chlorhexydyną oraz lekami chemioterapeutycznymi (potwierdzone badaniami klinicznymi).
Sterylny, jednorazowego użytku pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
Zamawiający wymaga po 1 szt. próbki celem potwierdzenia zapisów SIWZ.

Pakiet 10
1.Maska tlenowa dla dorosłych
- 250 szt. ;
Maska z zaciskiem na nos i przewodem długości około 210 cm. Wykonana z miękkiego,
przeźroczystego winylu. Sterylna lub mikrobiologicznie czysta, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 11
1.Maska aerozolowa dla dorosłych bez drenu
- 600 szt. ;
Maska aerozolowa dla dorosłych bez drenu wykonana z przezroczystego miękkiego winylu z elastyczną tasiemką do umocowania maski. Wyjście z maski pod kątem około 45 stopni oraz złącze typu 22M, umożliwiające łatwe i szybkie podłączenie nebulizatora. Sterylne lub biologicznie czyste, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 1 rok.
Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą 3 szt. próbek oferowanego przedmiotu zamówienia do przetestowania.

Pakiet 12
1.Zestaw elektrod rejestracyjnych dla dwóch kanałów
- 40 szt. ;
W skład zestawu powinny wchodzić 4 elektrody: podwójna elektroda rejestracyjna, o rozstawie igieł 2,5mm; pojedyncza elektroda uziemiająca oraz pojedyncza elektroda zamykająca obwód stymulacji. Każda igła ostro, lancetowato zakończona o długości 12mm. Kable połączeniowe długości min. 90 cm zakończone 1 lub 2 gniazdami 2mm. Ponad to obudowa igieł, kabel połączeniowy oraz gniazda winny posiadać oznaczenia kolorami. Zestaw elektrod sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesiecy od daty dostawy.
2.Sonda stymulacyjna monopolarna
- 40 szt.
Sonda przeznaczona do lokalizacji i mapowania przebiegu włókien nerwowych w polu operacyjnym. Średnica końcówki sondy 0,5mm, natomiast długość robocza min. 8cm, z możliwością kształtowania końcówki sondy (min. 2cm). Sonda wykonana z metalu umożliwiającego dowolne i wielokrotne kształtowanie końcówki, izolowana na całej długości. Rękojeść sondy plastikowa z gniazdem do podłączenia sondy. Kabel połączeniowy, o długości min.280cm, zintegrowany z uchwytem oraz zakończony gniazdem 2mm. Ponad to sonda winna mieć możliwość odłączenia od rękojeści. Sonda sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.


Pakiet 13
1. Szczoteczka do czyszczenia rurek tracheotomijnych
900 szt . ;
Średnica części czyszczącej 13 mm, długość części czyszczącej 7,5 cm (+/- 3mm), długość ok. 18 cm
(+/- 5 mm). Rękojeść z tworzywa sztucznego do wygodnego uchwycenia Szczoteczka wielorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy.

Pakiet 14
1. Zestaw do podaży paklitakselu
5000 szt. ;
Zestaw z otworem odpowietrzającym oraz z zaciskiem rolkowym. W skład zestawu winien wchodzić filtr wysokociśnieniowy pojemności 0,2 μm oraz dren z końcówką typu LUER-LOCK. Dren dwuwarstwowy, wewnętrzna część wykonana z poliuretanu, natomiast zewnętrzna z PCV wolnego od DEHP. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 1 szt. próbek.

Pakiet 15
1. Dreny perforowane do odsysania typu REDON.
Ch 8 mm -1600 szt. ;
Ch 10 mm -3000 szt. ;
Ch 12 mm -2000 szt. ;
Ch 14 mm - 750 szt. ;
Dreny o długości 50-70cm z perforacją krzyżową na odcinku 15cm. i podziałką. Wykonane z PCV Pur. Wtopiony pasek dający cień w promieniach RTG. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane podwójnie (folia oraz folia papier). Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy.
Zamawiający wymaga dołączenia 2 szt. jako próbek z rozmiaru 10 mm.

Pakiet 16
1. Rurki tracheotomijne standard.
Rozmiar:
5/60 mm -35 szt. ;
6/65 mm -20 szt. ;
7/70 mm -70 szt. ;
8/75 mm -70 szt. ;
9/80 mm -25 szt. ;
10/90 mm -10 szt. ;
Rurki wykonane z polietylenu z kołnierzem bez mankietu, prowadnicy i otworu w środkowej części rurki zewnętrznej. W komplecie taśma do mocowania rurki. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo.
Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Rurki tracheotomijne przedłużone.
Rozmiar:
5/80 mm - 50 szt. ;
6/85 mm - 100 szt. ;
7/90 mm - 100 szt. ;
Rurki wykonane z polietylenu z kołnierzem bez mankietu, prowadnicy i otworu w środkowej części rurki zewnętrznej. W komplecie taśma do mocowania rurki. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo.
Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

« Powrót do szczegółów zamówienia