Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa odczynników do biologii molekularnej i hodowli komórkowej

Numer zamówienia:

350/8/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 08.02.2013
EZ/350/8/2013/171



Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.


dotyczy: przetargu nieograniczonego nr EZ/350/8/2013 Zakup i dostawa odczynników do biologii molekularnej i hodowli komórkowej.


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi.


PYTANIE
Pakiet nr 5
Czy zamawiający wyrazi zgodę na wyłączenie z pakietu nr 5 poz. Nr 1 ( Agaroza, proszek) do oddzielnego zadania? Działanie to umożliwi złożenie oferty wielu firmom.

ODPOWIEDŹ
Nie. Zamawiający nie zgadza sie na wyłączenie z pakietu nr 5 poz. nr 1 (Agaroza, proszek). Uzasadnienie w specyfikacji: Zamawiający nie wyraża zgody na wyłączenia z pakietów. W ramach badań diagnostycznych i naukowych prowadzonych przez Pracownie Wielkopolskiego Centrum Onkologii konieczna jest kontynuacja badań z zastosowaniem tych samych odczynników, ponieważ zmiana producenta powodowałaby konieczność anektowania i ponownego opracowania protokołów badawczych i klinicznych, co skutkuje zwiększeniem kosztochłonności procedur

PYTANIE
Pakiet nr 5
Proszę Zamawiającego o określenie w poz. Nr 2 czy Dulbecco’s PBS ( 1x) without Ca & Mg, czy proszek powinien być obliczany na rozcieńczenie w 10L czy 50L? obydwie objętości są dostępne w katalogu firmy.

ODPOWIEDŹ
Proszek powinien być obliczany na rozcieńczenie 50L.

PYTANIE
Pakiet nr 5
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu realizacji produktów wchodzących w skład pakietu nr 5 z 14 dni do 30 dni liczonych od dnia złożenia zamówienia ze względu na konieczność sprowadzania odczynników spoza granicami Polski?

ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wyraża zgody na wydłużenie terminu realizacji produktów wchodzących w skład pakietu nr 5 z 14 dni do 30 dni liczonych od dnia złożenia zamówienia ze względu na konieczność zachowania ciąglosci prowadzonych badan.


Jednocześnie Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do projektu umowy zawartej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, których treść przekazujemy poniżej .
W wyniku licznych zapytań Zamawiający zmienia projekt umowy przekazując je wszystkim zainteresowanym.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z treścią nowego projektu i ewentualne składanie zapytań do nowej treści umowy.

PYTANIA
Par. 2 ust. 4 Czy Zamawiający wyrazi zgodę aby zobowiązanie do realizacji wynosiło min. 60% całkowitej wartości umowy?
Odp. W nowym projekcie umowy Zamawiający zobowiązuje się do dokonania zamówień wynoszących co najmniej 80% Całkowitej wartości przedmiotów umowy.

Par. 4 ust. 2 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę wymaganego terminu ważności odczynników na 3 m-ce?
Uzasadnienie: Zamawiający może składać zamówienia bez ograniczeń i w dowolnej częstotliwości – dlatego 12 m-cy ważności wydaje się być wymaganiem zbyt wygórowanym.
Odp. Zamawiający wyraża zgodę na powyższe i zmienia termin ważności odczynników na okres 6 miesięcy, dostawa z krótszym terminem ważności dopuszczalna jest w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.

par. 4 ust. 7 Czy Zamawiający wyrazi zgodę, aby kara umowna wynosiła 5% wartości towaru, którego dotyczyła reklamacja?
Obecna wysokość kary umownej przewidziana w §4 ust. 7 wzoru umowy jest rażąco wygórowana, nieadekwatna do ewentualnych uchybień w wykonaniu umowy, co może stanowić naruszenie prawa w rozumieniu art. 5 k.c. Kara umowna, podobnie jak odszkodowanie, którego jest surogatem, nie może prowadzić do nieuzasadnionego wzbogacenia Zamawiającego, ale jej celem jest naprawa szkody wyrządzonej . Zamawiający nie może czynić ze swojego prawa użytku sprzecznego z ego społeczno - gospodarczym przeznaczeniem. Przeznaczeniem kary umownej jest zapewnienie systemu kontraktowych zabezpieczeń prawidłowej realizacji umowy, ten zaś nie może prowadzić do konieczności nieuzasadnionego ponoszenia przez wykonawcę nieproporcjonalnych obciążeń.
Odp. Zamawiający wprowadził zapis w paragrafie nr 4 ust. 6 umowy w treści: „W przypadku nieterminowego rozpatrzenia reklamacji Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki w wysokości 0,2% wartości asortymentu podlegającego reklamacji”

Par. 6 ust. 1 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę w §6 ust.1 wzoru umowy wyrażenia „od dnia otrzymania” na „od daty wystawienia”.
Utrzymanie zapisu w obecnej postaci spowoduje, iż niemożliwe będzie dokładne określenie terminu płatności.
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na zaproponowaną zmianę. Termin do zapłaty winien biec dopiero od dnia otrzymania przez Zamawiającego podstawy stanowiącej do jego zapłaty. Przyjęcie propozycji wykonawcy prowadziłoby bowiem do sytuacji, iż z przyczyn niezależnych od Zamawiającego mógłby popaść w opóźnienie w zapłacie wynagrodzenia, a co za tym idzie byłby zobowiązany do zapłaty odsetek.

Par. 6 ust. 2 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dodanie zapisu „W przypadku opóźnień w płatnościach Zamawiającego o okres przekraczający 60 dni od daty wymagalności Wykonawca uprawniony jest do cesji wierzytelności, pod warunkiem poinformowania Zamawiającego o zamiarze dokonania cesji, co najmniej na 14 dni przed dokonaniem cesji wierzytelności.”
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe. Zgodnie z art. 54 ust. 5 ustawy z dnia 15.04.2011 o działalności leczniczej ( Dz. U. nr 112 poz. 654) zmiana Wierzyciela wymaga zgody samorządu Województwa. Zamawiający nie ma uprawnień do samodzielnego wyrażania zgody na cesję wierzytelności.

Par. 7 ust 1 Czy Zamawiający wyraz zgodę na zmianę zapisu „Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku” na „Zamawiającemu przysługuje uprawnienie do żądania kar umownych w przypadku:”
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na powyższe. Kary umowne mają dyscyplinować wykonawców i zapewnić Zamawiającemu ciągłość dostaw oraz pozwolić na pokrycie ewentualnych kosztów powstałych z nienależytej realizacji umowy. W związku z tym pierwotny zapis zapewnia odpowiednią realizację celu ustanowienia kar umownych.

Par. 7 ust. 1 pkt a) „Opóźnienie” oznacza uchybienie terminowi bez względu na przyczynę tego uchybienia, natomiast „zwłoka” zgodnie z art. 476 K.C., następuje w sytuacji gdy dłużnik nie spełnia świadczenia w skutek okoliczności za które ponosi odpowiedzialność. Kara umowna skategoryzowana jako zryczałtowane odszkodowanie, powinna być wymagalna wyłącznie jeżeli została spowodowana okolicznościami, za które dłużnik (Wykonawca) ponosi odpowiedzialność na zasadach ogólnych. Z powyższych przesłanek wynika, iż dla zachowania istoty instytucji kary umownej - nie może ona zostać zastrzeżona na wypadek niedotrzymania terminu wskutek okoliczności, za które Wykonawca nie ponosi.
Czy mając na uwadze powyższe Zamawiający wyrazi zgodę wykreślenie w §7 ust. 1 pkt a wyrażeń „opóźnienie lub”?
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę wskazanego postanowienia, gdyż w odpowiedni sposób zabezpiecza one interesy Zamawiającego. Kary umowne mają dyscyplinować wykonawców i zapewnić Zamawiającemu ciągłość dostaw oraz pozwolić na pokrycie ewentualnych kosztów powstałych z nienależytej realizacji umowy. Z uwagi na zakres działalności Zamawiającego brak należytej realizacji zamówienia w postaci opóźnienia jego realizacji może przynieść bardzo poważne i nieodwracalne skutki, do czego Zamawiający nie może dopuścić.

Par. 7 ust. 1 pkt b) tiret pierwszy i drugi:
Prosimy o modyfikację ww. postanowienia wzoru umowy w taki sposób, aby wysokość kary umownej naliczana była od wartości wynagrodzenia brutto dot. niezrealizowanej części umowy.
Jeśli dostawa będzie w znaczącej mierze realizowana w sposób prawidłowy, a dla przykładu odstąpienie do umowy będzie dotyczyć niewielkiej partii towaru, to zastrzeżenie kary umownej naliczanej od ogólnej wartości całej umowy na dostawę będzie miała charakter rażąco zawyżony. W takiej sytuacji nie budzi wątpliwości dysproporcja między poniesioną szkodą a wysokością kary umownej.
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody za dokonanie wskazanej zmiany. Kary umowne zostały określone na odpowiednim, niewygórowanym poziomi i ich modyfikacja we wskazany sposób spowodowałaby, iż ochrona Zamawiającego byłaby iluzoryczna.

Par. 7 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dodanie ustępu o brzemieniu „Całkowita wartość kar umownych nie może przekraczać 4,95% wartości brutto umowy.”?
Kara umowna ma na celu naprawienie szkody poniesionej przez Zamawiającego, ale nie może być nadmierna oraz prowadzić do konieczności nieuzasadnionego ponoszenia przez wykonawcę nieproporcjonalnych obciążeń. Ponadto, w razie gdyby szkoda była wyższa, Zamawiający ma prawo dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych na podstawie par. 11 ust.2.
Odp. Zamawiający wprowadził zapis w paragrafie nr 7 ust. 1a umowy w treści: „opóźnienia lub zwłoki w dostawie zamówionych Przedmiotów umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,2 % niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 6% wartości brutto umowy.

Par. 7 ust. 2 Prosimy o wykreślenie tego zapisu.
W przypadku braku zgody na powyższe prosimy o dodanie zapisu „nie dotyczy to sytuacji, gdy Zamawiający zalega z płatnościami za dostarczony towar ponad 60 dni od daty wymagalności”
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę wskazanego postanowienia, gdyż w odpowiedni sposób zabezpiecza one interesy Zamawiającego. Wykonawcy powinni liczyć się, iż w przypadku nieterminowej dostawy Zamawiający będzie uprawniony do odstąpienia od umowy. Z uwagi na zakres działalności Zamawiającego brak należytej realizacji zamówienia w postaci opóźnienia jego realizacji może przynieść bardzo poważne i nieodwracalne skutki, do czego Zamawiający nie może dopuścić.

Par. 7 ust. 4 Prosimy o modyfikację zapisu, aby skorzystanie z zakupu interwencyjnego wyłączało możliwość zastosowania kar umownych.
Zamawiający przyznaje sobie prawo do sankcjonowania za to samo przewinienie dwa razy. Zastrzeżenie kary umownej ma cel odszkodowawczy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Kara umowna ma, więc na celu naprawienie szkody poniesionej przez Zamawiającego, ale nie może być nadmierna i nie może dążyć do przewyższenia poniesionej szkody. Poprzez dokonanie zakupu interwencyjnego następuje naprawienie szkody. W razie gdyby szkoda była wyższa, Zamawiający ma prawo dochodzić odszkodowania na zasadach ogólnych na podstawie par.11 ust.2.
Odp. Zamawiający zmodyfikował zapis w nowym projekcie umowy- wykreślił zapis zastosowania kar umownych.
Par. 7 Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dodanie zapisu „Uprawnienie do żądania kar umownych przysługuje w ciągu 30 dni od daty powzięcia wiadomości o zaistnieniu przesłanki”
Odp. Zamawiający nie wyraża zgody na dodanie zapisu, gdyż w odpowiedni sposób zabezpiecza on interesy Zamawiającego. Z uwagi na zakres działalności Zamawiającego brak należytej realizacji zamówienia w postaci opóźnienia jego realizacji może przynieść bardzo poważne i nieodwracalne skutki, do czego Zamawiający nie może dopuścić.
Dotyczy wzoru umowy, §4, punkt 2.
Zamawiający zapisał:
„Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Przedmioty umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Przedmiotów umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Przedmiotów umowy z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego“.
Uprzejmie prosimy o zmianę tego zapisu na:
„Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Przedmioty umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 75% maksymalnego czasu oferowanego przez producenta od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Przedmiotów umowy.”
Prośbę swoją motywujemy tym, iż ze względu na produkcję która odbywa się poza granicami kraju oraz magazynowanie naszych produktów także poza granicami kraju, niemożliwym jest spełnienie kryterium Zamawiającego w przypadku tych produktów dla których producent przewidział 12 miesięcy od momentu wyprodukowania. W naszej ofercie znajdują się także takie produkty których termin ważności jest krótszy niż wymagane przez Zamawiającego 12 miesięcy, niemniej nie możemy uzależniać się w składanej ofercie od decyzji Zamawiającego. Hipotetycznie Zamawiający ma prawo nie wyrazić zgody na dostarczenie produktów z krótszym terminem.

Odp. Zamawiający zmienił zapis w nowej umowie wyrażając zgodę na dostawę asortymentu z terminem ważności co najmniej 6 miesięcy.

Dotyczy wzoru umowy, §3, punkt 2.
Uprzejmie prosimy zmianę tego zapisu na:
„Wszystkie dostarczane przez Wykonawcę Przedmioty umowy powinny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, nazwę producenta, oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. W razie dostarczenia Przedmiotów umowy oznaczonych niezgodnie z wymogami określonymi w zdaniu poprzedzającym, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 1% wartości tych Przedmiotów umowy“
Produkty znajdujące się w naszej ofercie nie posiadają adresu producenta tylko jego nazwę a data produkcji czy data ważności też jest podawana w części przypadków. W przypadku produktów które nie posiadają daty produkcji i daty ważności producent deklaruje 9 miesięcy terminu jakości gwarantowanej.
Ponieważ są to reguły ustalone przez producenta, nie jesteśmy w stanie wypełnić kryterium postawionego przez Wykonawcę oferując więcej niż zdecydował producent . W związku z tym naraża to Wykonawcę na ciągłe ponoszenie kar umownych.
Odp. Zamawiający zmienił ten zapis w nowy projekcie umowy wykreślając odpowiedzialność odszkodowawczą.

Dotyczy wzoru umowy, §3, punkt 3.
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na jednorazowe dostarczenie ulotek do produktów ze specyfikacji np
w chwili podpisania umowy? Wykonawca nie ma możliwości dostarczania ulotek wraz z przesyłką gdyż wysyłka produktów jest obsługiwana przez magazyn centralny znajdujący się poza granicami kraju a organizacja magazynu nie przewiduje tego typu usługi. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dostarczenie ulotek w języku angielskim , przy zapewnieniu, iż przy jakichkolwiek wątpliwościach ze strony Zamawiającego Wykonawca oferuje pomoc w ich tłumaczeniu. Wykonawca zapewnia też stały dostęp do ulotek w języku angielskim na swojej stronie internetowej. Daje to możliwość ich kopiowania i drukowania z tejże strony w dowolnym momencie, 7 dni w tygodniu.
Zmiana powyższego zapisu jest szczególnie ważne dla Wykonawcy, gdyż za niedostarczenie wraz z przesyłką ulotek w języku polskim Zamawiający ma prawo nałożyć Wykonawcy kary umowne w wysokości 1% wartości odczynników.
Odp. Zamawiający zmienił ten zapis w nowy projekcie umowy wykreślając odpowiedzialność odszkodowawczą.

Dotyczy wzoru umowy, §4, punkt 5.
Czy Zamawiający wyrazi zgodę na wydłużenie terminu realizacji dostawy w ramach pozytywnie rozpatrzonej reklamacji z 3 dni roboczych do 7 dni roboczych? Prośbę swoją motywujemy tym, iż nasze produkty są wytwarzane poza granicami kraju a ich magazynowanie odbywa się także poza Polska. Biorąc pod uwagę oba aspekty Wykonawca musi uwzględnić brak danego odczynnika w magazynie i czas niezbędny na sprowadzenie go z fabryki. Umowa w obecnej postaci w wysokim stopniu naraża Wykonawcę na ponoszenie kosztów z tytułu kar umownych.
Odp. Zamawiający wyraża zgodę. Nowy zapis zawarto w umowie.

Jednocześnie Zamawiający koryguje opis przedmiotu zamówienia poprzez dodanie dwóch kolejnych pakietów 12, 13, 14 i 15

Wobec powyższego dokłada się zapisy dotyczące pakietu nr 12 , 13 i 14, 15oraz zmienia zapisy dotyczące pakietu nr 7 w następujących punktach Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
1. W części V SIWZ w pkt. 2.2- Wiedza i doświadczenie- dodaje się wartość w pakiecie nr 12, 13 i 14 i 15
Pakiet nr 12- 52.000,00PLN
Pakiet nr 13- 240,00PLN
Pakiet nr 14- 20.000,00PLN
Pakiet nr 15- 7.300,00PLN

2. W części V SIWZ w pkt. 3.5- Aktualna umowa ubezpieczenia- dodaje się wartość w pakiecie nr 12, 13, 14.
Pakiet nr 12- 88.000,00PLN
Pakiet nr 13- 400,00PLN
Pakiet nr 14- 32.000,00PLN
Pakiet nr 15- 12.000,00PLN

3. W części VI SIWZ w pkt. 2.2- wykaz wykonanych dostaw- dodaje się wartość w pakiecie nr 12, 13, 14.
Pakiet nr 12- 52.000,00PLN
Pakiet nr 13- 240,00PLN
Pakiet nr 14- 20.000,00PLN
Pakiet nr 15- 7.300,00PLN


4. W części VI SIWZ w pkt. 2.3- Aktualna umowa ubezpieczenia- dodaje się wartość w pakiecie nr 12, 13, 14.
Pakiet nr 12- 88.000,00PLN
Pakiet nr 13- 400,00PLN
Pakiet nr 14- 32.000,00PLN
Pakiet nr 15- 12.000,00PLN

5. W części VIII Specyfikacji- wymagania dotyczące wadium- w pkt. 1. wprowadza wartość wadium dla pakietu nr 12, 13, 14, 15
Wadium dla pakietu nr 12 – 1.600,00PLN
Wadium dla pakietu nr 13- 8,00PLN.
Wadium dla pakietu nr 14 – 600,00PLN
Wadium dla pakietu nr 15- 200,00PLN


W tabeli stanowiącej załącznik do niniejszego pisma przedstawiono prawidłową treść pakietu nr 12, 13, 14,15
Jednocześnie koryguje się wartości podane w części V dla pakietu nr 1.
W części V pkt. 2.2 wartość winna wynosić 10.000,00PLN



W związku ze zmianą treści Specyfikacji zmianie ulega termin składania i otwarcia ofert.

Składanie ofert do dnia 05.03.2013 do godziny 10.00
Otwarcie ofert w dniu 05.03.2013 o godz. 11.00.








Z poważaniem,
z-ca dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych


inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna













Pismo przygotował: Sylwia Krzywiak, Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, tel. 061 8850 644
PAKIET 12 :

HHV-8; Clone13B1 3 x 1 ml, concentrate
Beta-Catenin; Clone14 3 x 1 ml, concentrate
Napsin A, Clone MRQ-60 3 x 1 ml, concentrate
FLI-1, CloneMRQ-1 2 x 1 ml, concenrate
TCL-1; CloneMRQ-7 2 x 1 ml, concentrate
PD-1; CloneMRQ-22 2 x 1 ml, concentrate
CD44; Clone MRQ-13 2 x 1 ml, concentrate
CD 71; CloneMRQ-48 4 x 1 ml, concentrate
p63 Protein;p63; Clone 4A4 4 x 1 ml, concentrate
CD14; Clone EPR3653 2 x 1 ml, concentrate
Cytomegalovirus, 8B1.2,1G.2… 2 x 1 ml, concentrate
FoxP1, SP133 2 x 1 ml,concentrate
Galectin-3, 9C4 2 x 1 ml,concentarte
GLUT-1 2 x 1 ml, concentrate
OCT-4, MRQ-10 2 x 1 ml, concentrate
Pax-8, MRQ-50 2 x 1 ml, concentrate
SOX-2, SP76 2 x 1 ml, concentrate 2
TFE3, MRQ-37 2 x 1 ml, concentrate
Ep-CAM; Clone MOC31 10 x 0,1 ml, concentrate
CD25, Clone 4C9 1 x 1 ml concentrate

PAKIET 13:

Zestaw do barwień hitochemicznych - Histological Staining Kit ACID ORCEIN
100 tests (DIA PATH)

Przeciwciała są wykorzystywane w diagnostyce onkologicznej razem z systemem detekcyjnym EnVision Flex firmy DAKO. Przeciwciała powinny być monoklonalne mysie , są niezbędne do rutynowej diagnostyki różnicowej nowotworów. Przeciwciała musza pracować na tkankach parafinowych, na materiale ludzkim , ewentualnie poliklonalne królicze.

PAKIET 14:

Przeciwciała do immunohistochemii:
H-RAS 1 ml x2
HE4 1 ml x2
Tubulin 1 ml x2
RSF-1 1 ml x2
FASN 1 ml x2
Cyclin E 1 ml x2
Mucin 4 1 ml x2
HMFG-2 1 ml x2
p73 1 ml x2

Przeciwciała są niezbędne do diagnostyki różnicowej nowotworów. Przeciwciała musza pracować na tkankach parafinowych, na materiale ludzkim, muszą także współpracować z systemem detekcyjnym EnVision Flex firmy DAKO. Przeciwciała powinny być monoklonalne mysie ewentualnie poliklonalne królicze

PAKIET 15:

Odczynniki do analizy stężenia cytokin:

1. Human IL-1b CBA Flex Set Enhanced Sensityvity ( Bead B4), 100 tests w ilości 2 opakowań
2. Human IL-6 CBA Flex Set Enhanced Sensityvity ( Bead A7), 100 tests w ilości 2 opakowań
3. Human TNF CBA Flex Set Enhanced Sensityvity ( Bead C4), 100 tests w ilości 2 opakowań
4. Enhanced Sensivity Master Buffer Kit, 500 tests- w ilości 1 opakowanie.

« Powrót do szczegółów zamówienia