Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup, dostawa i montaż wyposażenia: kolumny endoskopowe z zestawem endoskopowym i torem wizyjnym, kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i lampy operacyjne.

Numer zamówienia:

350/11/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz w PDF

Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200.000,- EURO.

Przetarg nieograniczony nr 350/11/2013
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia: kolumny endoskopowe z zestawem endoskopowym i torem wizyjnym, kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i lampy operacyjne.

I. Nazwa oraz adres Zamawiającego.
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500.
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
e-mailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 643, 61/88 50 644, 61/88 50 911 fax 61/ 88 50 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) zwanej dalej ustawą, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r (Dz. U z 2010r Nr 107, poz. 679 z późn. zm.); oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych (Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość pakietów).
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 ustawy .
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem ofert
8. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – patrz załącznik nr 6.
9. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni od daty otrzymania faktury i protokołu zdawczo – odbiorczego przez Zamawiającego.
10. Okres gwarancji i rękojmi minimum na urządzenia (liczony od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, potwierdzającego należyte wykonanie zamówienia): 24 miesiące. W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie nieodpłatnego serwisu zamontowanych urządzeń zgodnie z wymaganiami zawartymi w formularzu ofertowym.
11. Wymagany termin realizacji zamówienia: z uwagi na powiązanie dostawy i montażu z trwająca budową obiektu dostawa i montaż wszystkich urządzeń mocowanych w stropach konstrukcyjnych odbywać się będzie w dwóch etapach- Pakiet nr 1, 3, 4, 5:
I etap- montaż podstaw stropowych- w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy
II etap- dostawa i montaż kompletnego urządzenia- do końca sierpnia 2013 roku
Pakiet nr 2- termin realizacji do 31 sierpnia 2013r.
Dokładny termin realizacji winien być ustalony bezpośrednio z pracownikami Działu Inwestycji i Remontów minimum 30 dni przed planowanym przez Wykonawcę terminem realizacji.
12. W związku z dwoma terminami realizacji przedmiotu zamówienia Zamawiający przewiduje płatność w dwóch ratach- dotyczy pakietów 1, 3, 4, 5:
- 1 rata płatna po wykonaniu I etapu w wysokości 15% wartości całkowitej przedmiotu zamówienia płatna w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury. Podstawa wystawienia faktury będzie podpisany obustronnie częściowy protokół odbioru.
- 2 rata płatna po wykonaniu II etapu ( montażu i uruchomieniu kompletnego urządzenia oraz przeszkoleniu użytkowników) w wysokości 85% wartości całkowitej przedmiotu zamówienia płatna w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury. Podstawą wystawienia faktury będzie podpisany obustronnie końcowy protokół zdawczo- odbiorczy.

III. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem przetargu jest: Zakup, dostawa i montaż wyposażenia: kolumny endoskopowe z zestawem endoskopowym i torem wizyjnym, kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i lampy operacyjne .

2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): Pakiet nr 1, 2, 3, 4 - 331620000-3-urządzenia i przyrządy używane na salach operacyjnych, pakiet nr 5 - 31524110-9- lampy używane na salach operacyjnych

3. Ogólne założenia wyjściowe:
3.1. Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż:
kolumny endoskopowe z zestawem endoskopowym i torem wizyjnym - 4 sztuki, stanowiące wyposażenie Endoskopii Laryngologicznej ( 1 sztuka); Sali Duoendoskopii ( 1 sztuka), Sali kolonoskopii ( 1 sztuka), Sali Gastroskopii ( 1 sztuka) - zamówienie podzielono na 3 pakiety ( pakiet nr 1-3):

Pakiet nr 1 - kolumny endoskopowe- 4 sztuki
Pakiet nr 2 - zestaw endoskopowy z torem wizyjnym- 4 sztuki
Pakiet nr 3 - kolumny anestezjologiczne – 5 sztuk, stanowiące wyposażenie Endoskopii Laryngologicznej ( 1 sztuka); Sali Duoendoskopii ( 1 sztuka), Sali kolonoskopii ( 1 sztuka), Sali Gastroskopii ( 1 sztuka), Sali zabiegowej- 1 piętro ( 1 sztuka)
Pakiet nr 4 - kolumna chirurgiczna - 1 sztuka - stanowiące wyposażenie Sali zabiegowej 1 piętro
Pakiet nr 5 - lampy operacyjne - 3 sztuki - stanowiące wyposażenie Sali Endoskopii Laryngologicznej (1 sztuka); Sala zabiegowa 1 piętro (1 sztuka), gabinetu diagnostyczno- zabiegowy.

W związku z różnymi źródłami finansowania i lokalizacji urządzeń Zamawiający wymaga oddzielnej faktury na każdy z 5/pięciu pakietów z podaniem cen jednostkowych danych urządzeń .


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji, który stanowić będzie załącznik do umowy.


3.2 Ilość i opis techniczny przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji „Opis przedmiotu zamówienia”
3.3 Okres związania złożoną ofertą – 60 dni (licząc od ostatecznego dnia składania ofert).

3.4. Wykonawca przed złożeniem oferty w celu zapoznania się z warunkami technicznymi pomieszczeń, w których będą montowane urządzenia ma możliwość dokonania – przeprowadzenia wizji lokalnej, którą można przeprowadzać przed złożeniem oferty, w dni robocze w godz. 830- 1400 – po uprzednim uzgodnieniu terminu z p. Tadeuszem Krzymańskim tel. 61/ 88 50 737; Andrzejem Kaczmarkiem tel. 61/88 50 888, Szymonem Matuszewskim tel. 61/ 88 50 628]
3.5. Termin realizacji poszczególnych pakietów:

Pakiet nr 1: z uwagi na powiązanie dostawy i montażu z trwająca budową obiektu dostawa i montaż wszystkich urządzeń mocowanych w stropach konstrukcyjnych odbywać się będzie w dwóch etapach:
I etap- montaż podstaw stropowych- w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy
II etap- dostawa i montaż kompletnego urządzenia- do końca sierpnia 2013 roku

Pakiet nr 2: termin realizacja do 31 sierpnia 2013.
Pakiet nr 3: z uwagi na powiązanie dostawy i montażu z trwająca budową obiektu dostawa i montaż wszystkich urządzeń mocowanych w stropach konstrukcyjnych odbywać się będzie w dwóch etapach:
I etap- montaż podstaw stropowych- w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy
II etap- dostawa i montaż kompletnego urządzenia- do końca sierpnia 2013 roku

Pakiet nr 4: z uwagi na powiązanie dostawy i montażu z trwająca budową obiektu dostawa i montaż wszystkich urządzeń mocowanych w stropach konstrukcyjnych odbywać się będzie w dwóch etapach:
I etap- montaż podstaw stropowych- w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy
II etap- dostawa i montaż kompletnego urządzenia- do końca sierpnia 2013 roku

Pakiet nr 5: z uwagi na powiązanie dostawy i montażu z trwająca budową obiektu dostawa i montaż wszystkich urządzeń mocowanych w stropach konstrukcyjnych odbywać się będzie w dwóch etapach:
I etap- montaż podstaw stropowych- w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy
II etap- dostawa i montaż kompletnego urządzenia- do końca sierpnia 2013 roku

3.6. Warunki szczególne realizacji przedmiotu zamówienia, które należy uwzględnić w cenie oferty, wynikają z następujących uwarunkowań:
- montaż urządzeń – podstaw stropowych wykonywanych równolegle z trwającymi na obiekcie pracami budowlanymi
- montaż kompletnych urządzeń
- przeszkolenie użytkowników

IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.

1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
2. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.).
3. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
wykaz wykonanych, dostaw w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, oraz załączeniem dokumentu potwierdzającego, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi wykaz, że wykonał w okresie ostatnich 3/trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: co najmniej 1/jedno zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia w danym pakiecie na kwotę minimum :
Pakiet nr 1 - 200.000,00PLN
Pakiet nr 2 - 1.400.000,00PLN
Pakiet nr 3 - 160.000,00PLN
Pakiet nr 4 - 47.000,00PLN
Pakiet nr 5 - 58.000,00PLN
Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:

 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż :
Pakiet nr 1- 330.000,00PLN
Pakiet nr 2- 2.400.000,00PLN
Pakiet nr 3- 270.000,00PLN
Pakiet nr 4- 78.000,00PLN
Pakiet nr 5- 97.000,00PLN
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

4. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
5. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
6. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ust.1 pkt 1-11 oraz art. 24 ust. 2 pkt 1-4 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.) z zastrzeżeniem art. 26 ust. 3 ustawy.
7. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

V. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenie w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
2. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2 Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie- co najmniej 1 dostawę odpowiadającą swym rodzajem przedmiotowemu zamówieniu na kwotę minimum:
Pakiet nr 1- 200.000,00PLN
Pakiet nr 2- 800.000,00PLN
Pakiet nr 3- 160.000,00PLN
Pakiet nr 4- 47.000,00PLN
Pakiet nr 5- 58.000,00PLN
4 Aktualną umowę ubezpieczenia - opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż :
Pakiet nr 1- 330.000,00PLN
Pakiet nr 2- 1.400.000,00PLN
Pakiet nr 3- 270.000,00PLN
Pakiet nr 4- 78.000,00PLN
Pakiet nr 5- 97.000,00PLN
3. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
Lp. Wymagany dokument
1 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
2 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert – albo oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, jeżeli w miejscu zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się takiego zaświadczenia
5. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6 Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do oferowanych urządzeń medycznych. Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:

1. Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2. alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
3. Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów
7 Opisy
Opisy, foldery, fotografie, opisy techniczne, dane katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego sprzętu - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zał. 8 do specyfikacji

Ocena dokumentów będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach. Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
VI. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.
Godziny pracy WCO – od pon. – pt. od 725 - 1500.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,

W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem i pocztą), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia do upływu terminu składania ofert.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert,
Zgodnie z art. 38 ust. 1 pkt.3 i ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie, na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji.
5. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie: Prof. Wojciech Golusiński tel. 61/ 88 50 913; dr Cezary Łoziński tel. 61/ 88 50 576, dr Błażej Nowakowski tel. 61/ 88 50 970
w zakresie prac montażowych Tadeusz Krzymański – Kierownik Działu Inwestycji i Remontów, tel. 61/88 50 727
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Maria Wielgus, Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/ 88 50 644 (...911, ...643), fax 61/ 88 50 698.

VII. Wadium.
1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości :
pakiet 1 – 6.000,00 zł. słownie: sześć tysięcy zł 00/100
pakiet 2 – 24.000,00 zł. słownie: dwadzieścia cztery tysiące zł 00/100
pakiet 3 – 5.000,00 zł. słownie: pięć tysięcy zł 00/100
pakiet 4 – 1.400,00 zł. słownie: tysiąc czterysta zł 00/100
Pakiet 5 - 1.800,00zł słownie: tysiąc osiemset zł 00/100
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 11/2013 WADIUM – kolumny, lampy pakiet …….”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

VIII. Termin związania złożoną ofertą.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

IX. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
9. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
10. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
11. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
12. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
13. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta i opisanych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony 350/11/2013 – Zakup i dostawa wyposażenia”
Nie otwierać przed ..........................................
/data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

14. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Oferenta, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 350/11/2013 – Zakup i dostawa wyposażenia”

X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

a. Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju nr 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 725 do 1430 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 26.02.2013 r. do godz. 900.
b. Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 26.02.2013 r. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – Kantor Cegielskiego - w pokoju 001 Rotunda - parter.
c. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f. Zamawiający poprawia w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XI. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty, zawierającą min. montaż urządzeń ( I etap)– podstaw stropowych wykonywanych równolegle z trwającymi na obiekcie pracami budowlanymi, montaż kompletnych urządzeń ( II etap); przeszkolenie użytkowników, opłaty celne, podatki itp.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a. błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b. błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c. rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
XII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

PAKIET NR 1, 3, 4, 5:
Kryteria:
A. Cena 100%

PAKIET NR 2
Kryteria:
B. Cena 70%
C. Ocena parametrów technicznych 30%
--------------------------
Razem 100%

A. Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
--------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej
Średnia arytmetyczna z ilości punktów przyznanych będąca sumą punktów przyznanych danej ofercie stanowić będzie ocenę końcową oferty.

Zgodnie z art. 2 pkt. 1 Ustawy przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt.1ustawy z dnia 5 lipca 2001 r. o cenach ( Dz. U. nr 97 poz. 1050 z późn. zm). Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

B. Ocena parametrów technicznych

Ilość punktów w kryterium „ocena parametrów technicznych” zostanie wyliczona wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B- ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena parametrów technicznych”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena parametrów technicznych”

W kryterium ocena techniczna, oceniane będą parametry określone w załączniku nr 8 do specyfikacji. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 200 pkt i odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 8 w kolumnie „oferowana wartość”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 8 w kolumnie „oferowana wartość” i załączonych do niej dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków w zakresie oferowanych parametrów.
Załącznik nr 3 przyjmuje następującą zasadę oceny parametrów technicznych – wartość najkorzystniejsza max. liczba pkt. / 10.,/ wartość najmniej korzystna 0 pkt. Pozostałe wartości oceniane na zasadzie proporcji matematycznej wg reguły:
A. (wartość zaoferowana – wartość najmniej korzystna) / (wartość najkorzystniejsza – wartość najmniej korzystna) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dot. parametrów, gdzie wartość największa jest wartością najkorzystniejszą
B. ( wartość najmniej korzystna – wartość zaoferowana ) / ( wartość najmniej korzystna – wartość najkorzystniejsza ) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dotyczy parametrów gdzie wartość najmniejsza jest wartością najkorzystniejszą.
Zasada powyższa dotyczy parametrów stopniowalnych. Uzyskane wartości będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku.

Uwaga:
1. Brak wpisu w załączniku nr 8 w kolumnie „oferowana wartość” będzie traktowany jako brak danego parametru w oferowanej konfiguracji urządzenia, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero, z wyjątkiem parametru wymaganego nie podlegającego ocenie- wtedy oferta będzie podlegać odrzuceniu jako niezgodna z SIWZ.
2. Przy jednej i identycznej wartości parametru stopniowalnego przedstawionej przez wykonawców, Zamawiający uzna ją za wartość najkorzystniejszą i przyzna właściwą dla niej wartość punktową.

Ocena końcowa oferty.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt. XII specyfikacji, a mianowicie: w kryterium cena i ocena parametrów technicznych.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

XIII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 5 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.
Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XIV. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Wykonawca, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
3.1. Pieniądzu.
3.2. Poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym.
3.3 Gwarancjach bankowych.
3.4 Gwarancjach ubezpieczeniowych.
3.5. Poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 ust. 3 pkt. 4 lit. b ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przed¬siębiorczości.
4. Za zgodą Zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
1) w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej,
2) przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
3) przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu Wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Zamawiającego.
6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Oferenta (Wykonawcy).
7. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w ofercie.
8. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w wysokości 70 % jego wartości w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane.
Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady wynosi 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, ta jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady.

XV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
Wzór umowy stanowi załącznik nr 5 do specyfikacji.
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy, chyba że zamawiający przewidział możliwość dokonania takiej zmiany w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz określił warunki takiej zmiany.

XVI. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

Wobec niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu
o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany
na podstawie ustawy, można wnieść odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej.
Odwołanie wnosi się w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji o czynności
Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia za pomocą poczty elektronicznej
lub faksu, albo w terminie 10 dni – jeśli zostały przesłane w inny sposób (pisemnie).
W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu
związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia.
W niniejszym postępowaniu odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:
1) opisu sposobu dokonywania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;
2) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
3) odrzucenia oferty odwołującego.
Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której
zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów,
określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie
odwołania (art.180 ust. 3 ustawy).
Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej
bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego
kwalifikowanego certyfikatu (art.180 ust. 4 ustawy).
Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia
odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego
terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed
upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem
terminu do jego wniesienia za pomocą jednego ze sposobów określonych w art. 27 ust. 2
ustawy (art.180 ust. 5 ustawy).
Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje
skarga do sądu.
Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania
Zamawiającego.
Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia
orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi
w placówce pocztowej operatora publicznego jest równoznaczne z jej wniesieniem (art. 198 a
do art. 198 g ustawy).

XVII. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XVIII. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XIX. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XX. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.
Dz. Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXIII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXIV. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.),stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Poznań, dnia ………………………..

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

____________________________________
DYREKTOR



Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć firmowa)
FORMULARZ OFERTOWY

Dane oferenta:
Pełna nazwa Wykonawcy:
...........................................................................................................................................
adres: ul. …………...………………………..,miejscowość………………….………..,
kod pocztowy………………..……….,województwo ………………………..………..,
tel ……………………………………..fax…………………………………….……….
email-to: ………………………………….
NIP ......................................................REGON ...............................................,
imię i nazwisko osoby uprawnionej do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania : ___________________ emailto: ____________________tel___________

Przedmiot oferty:
Zakup, dostawa i montaż wyposażenia: kolumny endoskopowe z zestawem endoskopowym i torem wizyjnym, kolumny anestezjologiczne, chirurgiczne i lampy operacyjne

Szczegółowy wykaz cen i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym – (zał. nr 2) za kwotę:


..................... netto PLN (słownie: ……................................................................/100)
..................... brutto PLN (słownie: ……......................................................................../100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

w tym:

Pakiet 1
Cena przedmiotu zamówienia..................... netto PLN (słownie: ......................................./100)
Cena przedmiotu zamówienia ..................... brutto PLN (słownie: ................................./100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT ...% w wysokości...................%.

Pakiet 2
Cena przedmiotu zamówienia..................... netto PLN (słownie: ......................................./100)
Cena przedmiotu zamówienia ..................... brutto PLN (słownie: ................................./100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT ...% w wysokości...................%.

Pakiet 3
Cena przedmiotu zamówienia..................... netto PLN (słownie: ......................................./100)
Cena przedmiotu zamówienia ..................... brutto PLN (słownie: ................................./100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT ...% w wysokości...................%.

Pakiet 4
Cena przedmiotu zamówienia..................... netto PLN (słownie: ......................................./100)
Cena przedmiotu zamówienia ..................... brutto PLN (słownie: ................................./100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT ...% w wysokości...................%.

Pakiet 5
Cena przedmiotu zamówienia..................... netto PLN (słownie: ......................................./100)
Cena przedmiotu zamówienia ..................... brutto PLN (słownie: ................................./100.)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT ...% w wysokości...................%.

1. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
2. Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowane przez nas przedmiot zamówienia posiadają odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
3. Warunki płatności.
Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
4. Termin gwarancji i rękojmi na aparaty wynosi ……….. m-cy. Minimalny okres gwarancji na zrealizowany przedmiot zamówienia wynosi 24 miesiące, liczony od momentu zrealizowania i dokonania jego protokolarnego odbioru (podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego). W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie nieodpłatnego serwisu zamontowanych urządzeń.
Oświadczamy, iż pozostałe warunki gwarancji obejmują:
1. Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 5 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
2. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 48 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia,
3. Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 5 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni roboczych. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
4. W przypadku 2-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
5. Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia. Każda naprawa gwarancyjna powoduje przedłużenie okresu gwarancji o liczbę dni wyłączenia sprzętu z eksploatacji.
6. Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy. Ostatni przegląd aparatów odbędzie się w ostatnim miesiącu gwarancyjnym.
7. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.
5. Zobowiązujemy się do realizacji przedmiotu zamówienia w terminie:
Pakiet nr 1
a) Termin montażu podstaw stropowych – ………………………………..( nie dłużej niż 4 tygodni od dnia podpisania umowy)
b) Termin dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń kompletnych – ……………….………….( nie później niż 31 sierpnia 2013r)
Pakiet nr 2
c) Termin dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń kompletnych – ……………….………….( nie później niż 31 sierpnia 2013r)
Pakiet nr 3
d) Termin montażu podstaw stropowych – ………………………………..( nie dłużej niż 4 tygodni od dnia podpisania umowy)
e) Termin dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń kompletnych – ……………….………….( nie później niż 31 sierpnia 2013r)
Pakiet nr 4
f) Termin montażu podstaw stropowych – ………………………………..( nie dłużej niż 4 tygodni od dnia podpisania umowy)
g) Termin dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń kompletnych – ………….……………….( nie później niż 31 sierpnia 2013r)
Pakiet nr 5
h) Termin montażu podstaw stropowych – ………………………………..( nie dłużej niż 4 tygodni od dnia podpisania umowy)
i) Termin dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń kompletnych – ……………….………….( nie później niż 31 sierpnia 2013r)

6. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
7. Oferta składa się z n/w dokumentów:
………………………………………………..
………………………………………………..
……………………………………………….
………………………………………………..
………………………………………………..
……………………………………………….

W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.



___________dnia________________ ________________________________
Podpisy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.


Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY – Pakiet ……….
L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Ilość Cena jedn. netto Stawka VAT w % Cena jedn. brutto Wartość netto Wartość brutto
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1
Razem


………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 3 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy)

OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:

…………………………………………………………………………………………………

Oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759, z późn. zm.), zgodnie z którym z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10 wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11 wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.
..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 4 do specyfikacji

(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………….

Składam/my w imieniu firmy:


…………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.


Załącznik nr 5 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/11/2013


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) w dniu ____________ pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
firmą:
_______________________________________________ ,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/ prowadzącym działalność gospodarczą jako : _______________________________________ , lub wpisanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/11/2013 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.) rozstrzygniętego w dniu ________.
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2
1. Przedmiotem umowy jest:
a. dostawa fabrycznie nowego urządzenia ........................................................... według specyfikacji rodzajowej stanowiącej załącznik do SIWZ
b. instalacja fabrycznie nowego urządzenia dostarczonego Zamawiającemu
c. przeprowadzenie przez Wykonawcę szkoleń pracowników Zamawiającego w zakresie właściwej obsługi i konserwacji aparatu, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym.
d. dostawa wszystkich niezbędnych akcesoriów koniecznych do należytego wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z treścią niniejszej umowy oraz treścią SIWZ obowiązującej w przedmiotowym postępowaniu,.

2. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Przedmiotem umowy, który jest wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do wykonania wszelkich świadczeń, będących przedmiotem niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.

3. Wykonawca oświadcza, że przedmiot zamówienia objęty niniejszą umową spełnia wymogi określone w przepisach obowiązującego prawa i jest dopuszczony do używania na terenie RP, w szczególności spełnia wymogi ustawy z dnia 20 maja 2010r. o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 107, poz. 679 z późn. zm.).

§ 3
1. Strony umowy ustalają, że wykonanie umowy odbędzie się w następujących terminach:
………………………….

§ 4
1. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć instrukcję obsługi przedmiotu zamówienia w języku polskim.
2. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć i zamontować przedmiot zamówienia w taki sposób, aby nie zakłócać wykonywania statutowej działalności jednostek organizacyjnych Zamawiającego.
3. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić należyte warunki bezpieczeństwa i higieny pracy oraz właściwe zabezpieczenie p. pożarowe, a także szczególną czystość wykonywanych prac mając na uwadze dobro pacjentów i pracowników Zamawiającego.
4. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczących pracowników Wykonawcy i osób trzecich powstałych w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, w tym także w związku z czynnościami wykonywanymi przez Wykonawcę, albo osoby lub podmioty trzecie wykonujące czynności związane z montażem przedmiotu zamówienia oraz w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i za wszelkie szkody powstałe w przedmiocie zamówienia od dnia rozpoczęcia realizacji umowy do dnia dokonania przez Zamawiającego odbioru końcowego.
5. Wykonawca zobowiązuje się wypełnić zobowiązania wynikające z niniejszej umowy z należytą starannością zawodową i gospodarnością, zobowiązując się do zachowania w tajemnicy wszystkich informacji uzyskanych w czasie trwania niniejszej umowy, które mają charakter informacji poufnych lub dotyczą tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. Nr 47, poz. 211 z późn. zm.), a także chronionych przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133, poz. 883 z późn. zm.).

§ 5
1. Całkowita wartość Przedmiotu umowy, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy wraz z kosztami przeszkolenia pracowników Zamawiającego (łączna cena Przedmiotu umowy), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ................................. PLN.
2. Wykonawca oświadcza, że cena przedmiotu zamówienia obejmuje wszystkie niezbędne koszty transportu przedmiotu zamówienia do miejsca instalacji u Zamawiającego, obejmuje także wszelkie koszty instalacji przedmiotu zamówienia zgodnie z wytycznymi otrzymanymi od producenta/producentów składników przedmiotu zamówienia oraz wytycznymi pochodzącymi od Zamawiającego, a także koszty szkolenia personelu w ilości niezbędnej do zapewnienia prawidłowej pracy przedmiotu zamówienia zgodnie z przyjętymi zasadami niniejszej umowy.
3. Wynagrodzenie należne Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia zostanie zapłacone Wykonawcy przez Zamawiającego w dwóch ratach:
- pierwsza zapłata w wysokości 15% wartości całkowitej zamówienia tj: netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
po dostarczeniu i zamontowaniu podstaw stropowych i obustronnym podpisaniu protokołu zdawczo- odbiorczego;
- druga zapłata w wysokości 85% wartości całkowitej zamówienia tj.: netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
po montażu kompletnego urządzenia i przeszkoleniu użytkowników podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego.
4. Kwota wynagrodzenia zapłacona będzie Wykonawcy najpóźniej w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury. Podstawa wystawienia faktury będzie każdorazowo obustronnie podpisany protokół zdawczo-odbiorczy.
5. Należności wynikające z faktur VAT za dostarczony Zamawiającemu przedmiot zamówienia zapłacone będą w formie przelewu na konto bankowe Wykonawcy ujawnione w treści faktury.
6. Odsetki za opóźnienie w zapłacie należności pieniężnej naliczane będą w wysokości ustawowej.



§ 6
1. Strony ustalają, że przedmiot zamówienia uważany będzie za przekazany po podpisaniu ostatecznego protokołu zdawczo-odbiorczego bez zastrzeżeń przez Zamawiającego i Wykonawcę według następujących zasad:
a) Jeżeli w trakcie odbioru zostaną stwierdzone usterki lub wady dające się usunąć, to Zamawiający może odmówić odbioru oraz podpisania protokołu odbioru i wyznaczyć dodatkowy termin do ich usunięcia,
b) W przypadku stwierdzenia podczas odbioru wystąpienia wad lub usterek nie nadających się usunąć, Zamawiający może obniżyć odpowiednio wynagrodzenie, jeżeli wady lub stwierdzone usterki nie uniemożliwiają używania przedmiotu zamówienia, albo odstąpić od umowy, gdy używanie przedmiotu umowy jest niemożliwe.
c) Wszelkie czynności dokonania odbioru, jak i terminy wyznaczone na usunięcie wad i usterek zawarte będą w protokole odbioru podpisanym przez upoważnionych przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy,
d) O fakcie usunięcia wad i usterek Wykonawca zawiadamia Zamawiającego pisemnie, żądając jednocześnie wyznaczenia terminu odbioru w zakresie uprzednio zakwestionowanym jako wadliwym,
e) Zamawiający w trakcie czynności odbioru może przerwać te czynności, jeśli stwierdzone wady i usterki uniemożliwiają użytkowanie przedmiotu zamówienia do czasu ich usunięcia,
f) Zamawiający wyznaczy termin ostatecznego gwarancyjnego odbioru przedmiotu zamówienia na 14 dni przed upływem terminu gwarancji ustalonej w przedmiotowej umowie,
g) Zamawiający zobowiązuje się przystąpić do odbioru przedmiotu zamówienia niezwłocznie w ciągu 24 godzin od zawiadomienia go na piśmie o osiągnięciu gotowości przez Wykonawcę (z wyłączeniem soboty i niedzieli oraz świąt).
2. Do protokołu odbioru Wykonawca dołączy instrukcję obsługi w języku polskim, wszelkie dokumenty zasady konserwacji i użytkowania.

§ 7
1. Wykonawca oświadcza, że udziela .............. miesięcznej gwarancji i rękojmi na przedmiot zamówienia
Termin gwarancji i rękojmi....................... wynosi ……….. m-cy i biegnie od dnia sporządzenia protokołu zdawczo-odbiorczego w sposób określony w § 6.
W okresie gwarancji prowadzony będzie nieodpłatny serwis zamontowanego aparatu. Szczegółowe warunki gwarancji i serwisu:
a. Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 5 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
b. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 48 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto przedmiotu umowy,
c. Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 5 dni roboczych od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni roboczych. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto przedmiotu umowy, za każdy dzień opóźnienia.
d. W przypadku 2-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
e. Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia. Każda naprawa gwarancyjna powoduje przedłużenie okresu gwarancji o liczbę dni wyłączenia sprzętu z eksploatacji
f. Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne (w tym również części niezbędne do wykonania tychże przeglądów i napraw) odbywają się na koszt Wykonawcy. Ostatni przegląd aparatów odbędzie się w ostatnim miesiącu gwarancyjnym.
g. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.
2. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Przedmiotu umowy dostarczonego przez Wykonawcę oraz jego zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Wykonawcę w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
3. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej zgodnie z § 8 ust. 2 niniejszej umowy.

§ 8
1. W przypadku opóźnienia w terminowym wykonaniu zamówienia, o którym mowa w § 3 ust. 1 Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto przedmiotu umowy za każdy dzień opóźnienia.
2. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu karę umowną w wysokości 10 % netto wartości umowy w przypadku odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
3. Zamawiający jest uprawniony do dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody przez Zamawiającego bez względu na winę Wykonawcy.
4. Zamawiający może odstąpić od przedmiotowej umowy – i to w terminie 30 dni od powzięcia wiedzy co do przesłanki odstąpienia – wtedy, gdy:
a. Wykonawca przerwał z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy realizację przedmiotu zamówienia i przerwa ta trwa dłużej niż 14 dni lub łącznie w toku realizacji przedmiotu zamówienia przerwy w jego realizacji przekroczą 20 dni,
b. Wykonawca realizuje przedmiot umowy niezgodnie z ofertą złożoną w postępowaniu przetargowym prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego oraz niezgodnie z wymaganiami Zamawiającego, bez konieczności jego wezwania przez Zamawiającego do należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
c. Opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 niniejszej umowy.

§ 9
1. Wykonawca zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy służące pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie wnosi się najpóźniej w dniu zawarcia umowy.
3. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5% ceny całkowitej brutto podanej w niniejszej umowie.
4. Zamawiający zwraca zabezpieczenie w wysokości 70 % jego wartości w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania go przez Zamawiającego za należycie wykonane.
5. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosi 30% wysokości zabezpieczenia. Kwota, ta jest zwracana nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.

§ 10
W przypadku powierzenia przez Wykonawcę realizacji niniejszej umowy lub jej części podwykonawcom Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.

§ 11
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy kodeksu cywilnego o ile przepisy ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm) nie stanowią inaczej, a także przepisy ustawy z dnia 20.04.2004 o wyrobach medycznych (Dz. U. Nr 93 poz. 896 ze zmianami) i przepisy wykonawcze wydane na ich podstawie.

§ 12
1. Do kontaktów w sprawie realizacji umowy wyznacza się:
- ze strony Zamawiającego:
pakiet 1 – ………………
pakiet 2 – …………………..
pakiet 3 – ………………
pakiet 4 – …………………..
pakiet 5- ……………………
- ze strony Wykonawcy: ……………………………………… tel.: ………………,
2. Strony zobowiązują się do wzajemnego powiadamiania o każdej zmianie adresu swojej siedziby. W razie nie uczynienia tego, przyjmuje się, że korespondencja przesłana na adres wskazany umową została stronie prawidłowo doręczona.
3. W przypadku zmian w stanie prawnym Wykonawcy, wpływających na realizację umowy, Wykonawca zobowiązuje się powiadomić o tym niezwłocznie Zamawiającego.




§ 13
Siła wyższa
1. Przez „ siłę wyższą” rozumie się wydarzenia, których nie można było przewidzieć ani zapobiec, a które zaistniały po zawarciu niniejszej umowy. W szczególności za „ siłę wyższą” uznać należy takie wydarzenia, jak działania wojenne, niepokoje społeczne, trzęsienia ziemi, klęski żywiołowe, pożary, powodzie, działania władz – o ile mają wpływ na prawidłowe realizowanie postanowień niniejszej umowy i nie są wynikiem okoliczności zawinionej przez stronę.
2. W razie wystąpienia przypadku „siły wyższej”, mającego negatywny wpływ na prawidłowe realizowanie postanowień niniejszej umowy, strona dotknięta „siłą wyższą”, zostaje zwolniona ze swoich zobowiązań wynikających z niniejszej umowy, na czas występowania „siły wyższej”, a uzgodnione terminy zostaną odpowiednio przedłużone.
3. W razie wystąpienia przypadku „siły wyższej”, strona, która ze względu na „siłę wyższą” nie może zrealizować swoich zobowiązań, jest zobowiązana powiadomić pisemnie o tym fakcie drugą stronę oraz podać dane na temat okoliczności „siły wyższej” oraz ich wpływu na realizację zobowiązań.
4. Po ustaniu „siły wyższej”. strona dotknięta działaniem „siły wyższej”, jest zobowiązana niezwłocznie powiadomić pisemnie drugą stronę o fakcie ustania okoliczności lub zdarzeń „siły wyższej”. Po otrzymaniu zawiadomienia strony ustalają nowy termin realizacji umowy.

§ 14
1. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej umowy wymagają dla swej ważności formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 15
Zamawiający nie wyraża zgody na cesję wierzytelności wynikającej z realizacji niniejszej Umowy, bez pisemnej uprzedniej zgody Zamawiającego.

§ 16
Ewentualne spory, mogące powstać przy wykonaniu umowy, Strony poddają rozstrzygnięciu właściwemu rzeczowo Sądowi w Poznaniu.

§ 17
Umowa spisana została w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla każdej ze Stron.


ZAMAWIAJĄCY WYKONAWCA








Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 6 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


OŚWIADCZENIE

Stosownie do dyspozycja art. 35 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn.................
............................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).













Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 7 do siwz


WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:














Poprawa wykrywalności, standardów, diagnostyki i radioterapii nowotworowej w Wielkopolsce – WND-RPWP.05.03.00-30-001/10.

Załącznik nr 8 do specyfikacji

Opis przedmiotu zamówienia

PAKIET NR 1
ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
Przedmiot : kolumny endoskopowe - 4 sztuki.
Producent:
Nazwa:
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..………..
Typ urządzenia – fabrycznie nowe (podać):
Lp. Parametry Parametry wymagane Parametry oferowane (wypełnia Wykonawca)
1. Sufitowy system zasilający w gazy medyczne i energię elektryczną w skład którego wchodzą następujące elementy: system mocowania do sufitu, przyłączeniowe płyty sufitowe, osłony sufitowe, ramiona nośne, głowice (konsole) zasilające wraz z osprzętem


TAK
2. Przyłączeniowa płyta sufitowa wyposażona w elektryczną i gazową listwę zasilającą. TAK


TAK

3. Wewnętrzny układ zasilający kolumny wykonany w sposób gwarantujący pełną szczelność układu. Atestowane i odpowiednio oznaczone wewnętrzne elastyczne węże zasilające łączone w sposób trwały gwarantujący podwyższony stopień szczelności układu.


TAK
4. Dwuramienne, przegubowe min. (800 +800mm) ramię obrotowe o zasięgu poziomym min.1600 mm ( liczone od głównej osi obrotu do osi obrotu głowicy)

TAK
5. Kąt obrotu ramienia min. 330° TAK
6. Nośność kolumny, netto, jako maksymalna waga aparatury zamontowanej na kolumnie - min 220 kg TAK
7. Przeguby ramion kolumny wyposażone w hamulce pneumatyczne lub mechaniczne. Konstrukcja hamulców zapewniająca stałą pozycję kolumny w przypadku awarii instalacji sprężonego powietrza.

TAK

8. Konsola pionowa o wysokości min 1500 [mm] szerokości ≤ 300 [mm] bez puszek na media wyposażona w punkty poboru gazów (zgodne ze standardem DIN )
- powietrze szt.2
- próżnia szt.2




TAK
9. Wszystkie gniazda gazów medycznych powinny znajdować się na plecach lub bokach kolumny i być wyraźnie oznaczone kolorami, posiadać wtyki o zróżnicowanych kształtach.

TAK
9. Gniazda elektryczne 230V z bolcem ochronnym oraz punkty wyrównania potencjału, po 16szt. TAK

10. Przygotowanie pod instalacje własne użytkownika (sieć teletechniczna) 2szt. TAK
11. Półka pod aparaturę medyczną o wymiarach 600/500 mm ±20%, z regulacją wysokości, z dwóch stron szyny do zawieszenia sprzętu dodatkowego, nośność półki minimum 70 kg ,
4 szt.- dla 4 kolumn
Jedna z półek zintegrowana z uchwytem, umieszczonym na froncie półki, zawierającym w sobie przyciski sterownicze. Wszystkie narożniki półek zabezpieczone narożami z elastycznego tworzywa sztucznego.



TAK
TAK

TAK
12 Szuflada o wysokości wewnętrznie >=150 mm –
pod dolna półką – 1 szt.
TAK


13 Wysięgnik jednoramienny , na plecach konsoli , do
mocowania drążków pomp infuzyjnych – 1 szt.
Drążek infuzyjny o długości 800 do 1000 mm- 1 szt. TAK

14 Uchwyt do monitora LCD mocowany do pionowych szyn z przodu kolumny, z możliwością regulacji wysokości zawieszenia przez użytkownika. TAK
15 Możliwość mocowania monitorów LCD zgodnych z interfejsem VESA 75 lub VESA 100.
16 Uchwyt do monitora LCD wyposażony w dwuramienny wysięgnik obrotowy o zasięgu min. 75 cm (podać długość ramion) TAK
17 Jedno z ramion wysięgnika uchylne, umożliwiające łatwą regulację wysokości monitora LCD. TAK
18 Regulacja wysokości wspomagana sprężyną gazową z blokadą pozycji (ruch pionowy monitora LCD możliwy tylko po zwolnieniu blokady). TAK
19 Wysięgnik wyposażony w ergonomiczny uchwyt umieszczony poniżej monitora LCD, służący do łatwego pozycjonowania monitora, wyposażony w przycisk zwalniający blokadę sprężyny gazowej.
Do oferty załączone zdjęcie z oryginalnego, powszechnie dostępnego na stronie internetowej producenta katalogu przedstawiające zaoferowane rozwiązanie. TAK
20 Udźwig uchwytu do monitora LCD: min. 12 kg
Wartość udźwigu uchwytu przy oferowanej długości wysięgnika potwierdzona w oryginalnym prospekcie / katalogu powszechnie dostępnym na stronie internetowej producenta kolumny. TAK
21 Uchwyt monitora LCD wyposażony w zamykany schowek na zasilacz monitora. TAK
22 Półka na klawiaturę TAK
23 Gwarancja min 24 miesiące TAK
24 W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
25 Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem TAK

………..dnia …………… …………………………………………..
Czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


PAKIET NR 2
Pełna nazwa urządzenia: zestaw endoskopowy z torem wizyjnym - 1 sztuka
Typ. model (podać): ...............................................
Producent (podać): ................................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..
1 2 3 4
LP. PARAMETR WYMAGANY WARUNEK GRANICZNY Parametry oferowane
TAK/NIE
podać i opisać
I. TOR WIZYJNY
A. Procesor Wizyjny i Źródło Światła - 1 szt.
1. Kompatybilny z systemem HDTV (system telewizyjny wysokiej rozdzielczości) TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
2. Współpraca z endoskopami pracującymi w standardzie HDTV i SDTV TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
3. Wyostrzenie obrazu w minimum 25 stopniach TAK
25 st.- 0 pkt.
26st.- 5 pkt.
≥27st.- 10 pkt.
4. Zoom elektroniczny TAK
5. Funkcje obraz w obrazie i obraz obok obrazu z wyświetlaniem obrazu ze źródła zewnętrznego itd. RTG, USG, EUS realizowane przez procesor TAK
6. Programowy wybór współpracującego oświetlenia: ksenon lub halogen bez konieczności przeróbki procesora TAK
7. Funkcja obrazowania tkanki w wąskim paśmie światła uruchamiana automatycznie przyciskiem na głowicy endoskopu w trakcie badania endoskopowego z wbudowanym filtrem optycznym wycinającym długość fali światła czerwonego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
8. Wymienna pamięć w typu USB flash pojemności minimum 2 GB TAK
9. Lampa ksenon – moc 300 W (+/- 50W) TAK
10. Lampa zapasowa wbudowana włączana automatycznie w przypadku awarii lampy głównej TAK
11. Polska wersja językowa menu procesora TAK
12. Wprowadzanie danych pacjenta z uwzględnieniem polskich znaków ( ą, ę, itd.) TAK
13. Wyjścia analogowe min RGBS, YpbPr TAK
14. Wyjścia cyfrowe min HD-SDI, DVI-D TAK
15. Funkcja poprawy obrazu standardowego do HDTV tzw. upscaling TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
16. Obsługa trybów obrazowania 16:10, 16:9, 5:4, 4:3 TAK
17. Sygnał wyjściowy 1080p TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
18. System redukcji zakłóceń obrazu TAK
19. Wskaźnik przepalenia żarówki oraz licznik żywotności żarówki TAK
20. Współpraca z głowicami kamer „CCD” przystosowanymi do optycznych endoskopów TAK
21. Możliwość zapisu zdjęć w formacie TIFF, JPEG w rozdzielczości HD oraz SD TAK
22. Zapis zdjęć w wewnętrznej pamięci w przypadku braku pamięci przenośnej z transferem po jej podłączeniu TAK
23. Możliwość zapisu ustawień procesora i użytkownika na przenośnej pamięci USB tzw Back up danych TAK
24. Podgląd wykonanych zdjęć na ekranie głównym do max 4 wstecz jednoczasowo TAK
25. Min 3 tryby przesłony ( automatyczna, średnia, szczytowa ) TAK
26. Możliwość czterostopniowej regulacji intensywności pompowania powietrza przez pompę w źródle światła TAK
27. Współpraca z wideolaparoskopami TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
28. Funkcja automatycznego rozpoznawania endoskopów z podaniem typu, symbolu i numeru fabrycznego endoskopu TAK
29. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na jeden z przycisków głowicy sterującej endoskopu (min. Sterowanie pompą do spłukiwania pola obserwacji) TAK
30. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 2 klawisze dostępu z panelu przedniego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
31. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 4 klawisze klawiatury TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
32. Możliwość podłączenia min 2 programowalnych przycisków nożnych TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt. .
33. Przewód połączeniowy procesor - endoskop TAK
B. Pompa płucząca do endoskopii - 1 szt.
1. Pompa zapewniająca możliwość spłukiwania wodą poprzez dodatkowy kanał videoendoskopów oraz poprzez kanał roboczy TAK
2. Pompa wodna perystaltyczna dająca możliwość regulacji prędkości przepływu, stopniową w pełnym zakresie — kontrolowaną mikroprocesorowo TAK
3. Możliwość ustawienia na półce wózka endoskopowego TAK
4. Zbiornik płynu — min. 2 litr (autoklawowalny) TAK
5. Uruchamianie pracy pompy z przycisków endoskopu (możliwość zaprogramowania). TAK
6. Możliwość obsługi przyciskiem nożnym TAK
C. Monitor medyczny - 1 szt.
1. Przekątna min: 26 cali TAK
2. Rozdzielczość min: 1920 x 1200 punktów (WUXGA) TAK
3. Proporcje ekranu: 16:10 (monitor kompatybilny z sygnałami wejściowymi o proporcjach 5:4) TAK
4. Kąt widzenia min: 170° TAK
5. Kontrast: min 1000:1 TAK
6. Funkcje specjalne:
PIP (obraz w obrazie) i POP (obraz obok obrazu) w pełnej kombinacji dostępnych sygnałów na wszystkich wejściach monitora,
Rotacja obrazu w zakresie 180°,
Lustrzane odbicie TAK
7. Wejścia/ wyjścia video min: HD-SDI (2), DVI (2), VGA, RGBS (YpbPr), S-VIDEO, COMPOSITE TAK
8. Gwarancja min 24 miesiące TAK
9. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
10. Szkolenie personelu medycznego w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem
II. ZESTAW ENDOSKOPOWY
Wideogastroskop HDTV - 1 szt.
1. Obrazowanie w standardzie HDTV TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
2. Średnica kanału roboczego min. 2,8 mm TAK
3. Średnica zewnętrzna wziernika nie więcej niż 9,9 mm TAK
4. Kąt obserwacji min. 140 ° TAK
5. Podwójna głębia ostrości min. 2-6 mm dla trybu bliskiego oraz min. 5-100 mm dla trybu normalnego TAK
6. MIN.3 programowalnych przycisków sterujących głowicy endoskopowej z możliwością przypisania każdej funkcji sterującej procesora TAK
Min 3- 0 pkt.
4- 5 pkt.
5 i więcej – 10 pkt..
7. Zagięcie końcówki w stopniach minimum G/D L/P 210/90 100/100 TAK
8. Długość robocza min 1030 mm TAK
9. Dodatkowy kanał irygacyjny tzw. Water Jet TAK
10. Obsługa trybu pracy w wąskim paśmie światła TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
11. Aparat całkowicie szczelny, bez konieczności stosowania dodatkowych zatyczek podczas procesów mycia i dezynfekcji TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
12. Gwarancja min 24 miesiące TAK
13. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
14. Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem TAK

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy



Pełna nazwa urządzenia: zestaw endoskopowy z torem wizyjnym- 1 sztuka
Typ. model (podać): ...............................................
Producent (podać): ................................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..
1 2 3 4
LP. PARAMETR WYMAGANY WARUNEK GRANICZNY Parametry oferowane
TAK/NIE
podać i opisać
I. TOR WIZYJNY
A. Procesor Wizyjny i Źródło Światła - 1 szt.
1 Kompatybilny z systemem HDTV (system telewizyjny wysokiej rozdzielczości) TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
2 Współpraca z endoskopami pracującymi w standardzie HDTV i SDTV TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
3 Wyostrzenie obrazu w minimum 25 stopniach TAK
25 st.- 0 pkt.
26st.- 5 pkt.
≥27st.- 10 pkt.
4 Zoom elektroniczny TAK
5 Funkcje obraz w obrazie i obraz obok obrazu z wyświetlaniem obrazu ze źródła zewnętrznego itd. RTG, USG, EUS realizowane przez procesor TAK
6 Programowy wybór współpracującego oświetlenia: ksenon lub halogen bez konieczności przeróbki procesora TAK
7 Funkcja obrazowania tkanki w wąskim paśmie światła uruchamiana automatycznie przyciskiem na głowicy endoskopu w trakcie badania endoskopowego z wbudowanym filtrem optycznym wycinającym długość fali światła czerwonego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
8 Wymienna pamięć w typu USB flash pojemności minimum 2 GB TAK
9 Lampa ksenon – moc 300 W (+/- 50W) TAK
10 Lampa zapasowa wbudowana włączana automatycznie w przypadku awarii lampy głównej TAK
11. Polska wersja językowa menu procesora TAK
12. Wprowadzanie danych pacjenta z uwzględnieniem polskich znaków ( ą, ę, itd.) TAK
13. Wyjścia analogowe min RGBS, YpbPr TAK
14. Wyjścia cyfrowe min HD-SDI, DVI-D TAK
15. Funkcja poprawy obrazu standardowego do HDTV tzw. upscaling TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
16. Obsługa trybów obrazowania 16:10, 16:9, 5:4, 4:3 TAK
17. Sygnał wyjściowy 1080p TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
18. System redukcji zakłóceń obrazu TAK
19. Wskaźnik przepalenia żarówki oraz licznik żywotności żarówki TAK
20. Współpraca z głowicami kamer „CCD” przystosowanymi do optycznych endoskopów TAK
21. Możliwość zapisu zdjęć w formacie TIFF, JPEG w rozdzielczości HD oraz SD TAK
22. Zapis zdjęć w wewnętrznej pamięci w przypadku braku pamięci przenośnej z transferem po jej podłączeniu TAK
23. Możliwość zapisu ustawień procesora i użytkownika na przenośnej pamięci USB tzw Back up danych TAK
24. Podgląd wykonanych zdjęć na ekranie głównym do max 4 wstecz jednoczasowo TAK
25. Min 3 tryby przesłony ( automatyczna, średnia, szczytowa ) TAK
26. Możliwość czterostopniowej regulacji intensywności pompowania powietrza przez pompę w źródle światła TAK
27. Współpraca z wideolaparoskopami TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
28. Funkcja automatycznego rozpoznawania endoskopów z podaniem typu, symbolu i numeru fabrycznego endoskopu TAK
29. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na jeden z przycisków głowicy sterującej endoskopu (min. Sterowanie pompą do spłukiwania pola obserwacji) TAK
30. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 2 klawisze dostępu z panelu przedniego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
31. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 4 klawisze klawiatury TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
32. Możliwość podłączenia min 2 programowalnych przycisków nożnych TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt. .
33. Przewód połączeniowy procesor - endoskop TAK
B. Pompa płucząca do endoskopii - 1 szt.
1. Pompa zapewniająca możliwość spłukiwania wodą poprzez dodatkowy kanał videoendoskopów oraz poprzez kanał roboczy TAK
2. Pompa wodna perystaltyczna dająca możliwość regulacji prędkości przepływu, stopniową w pełnym zakresie — kontrolowaną mikroprocesorowo TAK
3. Możliwość ustawienia na półce wózka endoskopowego TAK
4. Zbiornik płynu — min. 2 litr (autoklawowalny) TAK
5. Uruchamianie pracy pompy z przycisków endoskopu (możliwość zaprogramowania). TAK
6. Możliwość obsługi przyciskiem nożnym TAK
C. Monitor medyczny - 1 szt.
1. Przekątna min: 26 cali TAK
2. Rozdzielczość min: 1920 x 1200 punktów (WUXGA) TAK
3. Proporcje ekranu: 16:10 (monitor kompatybilny z sygnałami wejściowymi o proporcjach 5:4) TAK
4. Kąt widzenia min: 170° TAK
5. Kontrast: min 1000:1 TAK
6. Funkcje specjalne:
PIP (obraz w obrazie) i POP (obraz obok obrazu) w pełnej kombinacji dostępnych sygnałów na wszystkich wejściach monitora,
Rotacja obrazu w zakresie 180°,
Lustrzane odbicie TAK
7. Wejścia/ wyjścia video min: HD-SDI (2), DVI (2), VGA, RGBS (YpbPr), S-VIDEO, COMPOSITE TAK
8. Gwarancja min 24 miesiące TAK
9. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
10. Szkolenie personelu medycznego w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem
II. ZESTAW ENDOSKOPOWY
Wideokolonoskop HDTV – 1 szt.
1. Obrazowanie w standardzie HDTV TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
2. Średnica kanału roboczego min. 3,7 mm TAK
3. Średnica zewnętrzna wziernika nie więcej niż 13,9 mm TAK
4. Głębia ostrości min. 2-100mm TAK
5. Kąt obserwacji 160- 170 ° TAK
6. 4 programowalne przyciski sterujące na głowicy endoskopowej z możliwością przypisania każdej funkcji sterującej procesora TAK
7. Długość robocza min 1680 mm TAK
8. Zagięcie końcówki w stopniach minimum G/D L/P 180/180 160/160 TAK
9. Obsługa trybu pracy w wąskim paśmie światła TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
10. Możliwość regulacji sztywności sondy w trakcie zabiegu TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
11 Aparat całkowicie szczelny, bez konieczności stosowania dodatkowych zatyczek podczas procesów mycia i dezynfekcji TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt. .
12 Możliwość współpracy z dodatkowym urządzeniem obrazującym na ekranie monitora ułożenie endoskopu w jelicie i nie wymagającym dodatkowej ochrony dla pacjenta i personelu medycznego z jednoczesna możliwością korzystania z kanału roboczego endoskopu. TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
13. Gwarancja min 24 miesiące TAK
14. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
15. Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem TAK

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy











Pełna nazwa urządzenia: zestaw endoskopowy z torem wizyjnym- 1 sztuka
Typ. model (podać): ...............................................
Producent (podać): ................................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..
1 2 3 4
LP. PARAMETR WYMAGANY WARUNEK GRANICZNY Parametry oferowane
TAK/NIE
podać i opisać
I. TOR WIZYJNY
A. Procesor Wizyjny i Źródło Światła - 1 szt.
1. Kompatybilny z systemem HDTV (system telewizyjny wysokiej rozdzielczości) TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
2. Współpraca z endoskopami pracującymi w standardzie HDTV i SDTV TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
3. Wyostrzenie obrazu w minimum 25 stopniach TAK
25 st.- 0 pkt.
26st.- 5 pkt.
≥27st.- 10 pkt.
4. Zoom elektroniczny TAK
5. Funkcje obraz w obrazie i obraz obok obrazu z wyświetlaniem obrazu ze źródła zewnętrznego itd. RTG, USG, EUS realizowane przez procesor TAK
6. Programowy wybór współpracującego oświetlenia: ksenon lub halogen bez konieczności przeróbki procesora TAK
7. Funkcja obrazowania tkanki w wąskim paśmie światła uruchamiana automatycznie przyciskiem na głowicy endoskopu w trakcie badania endoskopowego z wbudowanym filtrem optycznym wycinającym długość fali światła czerwonego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
8. Wymienna pamięć w typu USB flash pojemności minimum 2 GB TAK
9. Lampa ksenon – moc 300 W (+/- 50W) TAK
10. Lampa zapasowa wbudowana włączana automatycznie w przypadku awarii lampy głównej TAK
11. Polska wersja językowa menu procesora TAK
12. Wprowadzanie danych pacjenta z uwzględnieniem polskich znaków ( ą, ę, itd.) TAK
13. Wyjścia analogowe min RGBS, YpbPr TAK
14. Wyjścia cyfrowe min HD-SDI, DVI-D TAK
15. Funkcja poprawy obrazu standardowego do HDTV tzw. upscaling TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
16. Obsługa trybów obrazowania 16:10, 16:9, 5:4, 4:3 TAK
17. Sygnał wyjściowy 1080p TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
18. System redukcji zakłóceń obrazu TAK
19. Wskaźnik przepalenia żarówki oraz licznik żywotności żarówki TAK
20. Współpraca z głowicami kamer „CCD” przystosowanymi do optycznych endoskopów TAK
21. Możliwość zapisu zdjęć w formacie TIFF, JPEG w rozdzielczości HD oraz SD TAK
22. Zapis zdjęć w wewnętrznej pamięci w przypadku braku pamięci przenośnej z transferem po jej podłączeniu TAK
23. Możliwość zapisu ustawień procesora i użytkownika na przenośnej pamięci USB tzw Back up danych TAK
24. Podgląd wykonanych zdjęć na ekranie głównym do max 4 wstecz jednoczasowo TAK
25. Min 3 tryby przesłony ( automatyczna, średnia, szczytowa ) TAK
26. Możliwość czterostopniowej regulacji intensywności pompowania powietrza przez pompę w źródle światła TAK
27. Współpraca z wideolaparoskopami TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
28. Funkcja automatycznego rozpoznawania endoskopów z podaniem typu, symbolu i numeru fabrycznego endoskopu TAK
29. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na jeden z przycisków głowicy sterującej endoskopu (min. Sterowanie pompą do spłukiwania pola obserwacji) TAK
30. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 2 klawisze dostępu z panelu przedniego TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
31. Możliwość zaprogramowania dowolnej funkcji sterującej procesora na 4 klawisze klawiatury TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt.
32. Możliwość podłączenia min 2 programowalnych przycisków nożnych TAK/NIE
TAK- 10pkt.
NIE- 0 pkt. .
33. Przewód połączeniowy procesor - endoskop TAK
B. Pompa płucząca do endoskopii - 1 szt.
1. Pompa zapewniająca możliwość spłukiwania wodą poprzez dodatkowy kanał videoendoskopów oraz poprzez kanał roboczy TAK
2. Pompa wodna perystaltyczna dająca możliwość regulacji prędkości przepływu, stopniową w pełnym zakresie — kontrolowaną mikroprocesorowo TAK
3. Możliwość ustawienia na półce wózka endoskopowego TAK
4. Zbiornik płynu — min. 2 litr (autoklawowalny) TAK
5. Uruchamianie pracy pompy z przycisków endoskopu (możliwość zaprogramowania). TAK
6. Możliwość obsługi przyciskiem nożnym TAK
C. Monitor medyczny - 1 szt.
1. Przekątna min: 26 cali TAK
2. Rozdzielczość min: 1920 x 1200 punktów (WUXGA) TAK
3. Proporcje ekranu: 16:10 (monitor kompatybilny z sygnałami wejściowymi o proporcjach 5:4) TAK
4. Kąt widzenia min: 170° TAK
5. Kontrast: min 1000:1 TAK
6. Funkcje specjalne:
PIP (obraz w obrazie) i POP (obraz obok obrazu) w pełnej kombinacji dostępnych sygnałów na wszystkich wejściach monitora,
Rotacja obrazu w zakresie 180°,
Lustrzane odbicie TAK
7. Wejścia/ wyjścia video min: HD-SDI (2), DVI (2), VGA, RGBS (YpbPr), S-VIDEO, COMPOSITE TAK
8. Gwarancja min 24 miesiące TAK
9. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
10. Szkolenie personelu medycznego w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem
II. ZESTAW ENDOSKOPOWY
Wideoduodenoskop – 1 szt.
1. Średnica kanału roboczego min 4,2 mm TAK
2. Średnica zewnętrzna wziernika nie więcej niż 13,7 mm TAK
3. Kąt obserwacji min. 100 ° TAK
4. Głębia ostrości min. 5-60 mm TAK
5. Min. 3 programowalne przyciski sterujące głowicy endoskopowej z możliwością przypisania każdej funkcji sterującej procesora TAK
Min 3- 0 pkt.
4- 5 pkt.
5 i więcej – 10 pkt..
6. Zagięcie końcówki w stopniach minimum G/D L/P 120/90 90/110 TAK
7. Możliwość blokowania prowadnic w dwóch płaszczyznach, poziomej i pionowej TAK
8. Obsługa trybu pracy w wąskim paśmie światła TAK
9. Gwarancja min 24 miesiące TAK
10. W okresie trwania gwarancji min 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
11. Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem TAK
…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna i podpis umocowanej osoby dodokonywania czynności w imieniu Wykonawcy
Pełna nazwa urządzenia: zestaw endoskopowy z torem wizyjnym- 1 sztuka
Typ. model (podać): ...............................................
Producent (podać): ................................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..


I. TOR WIZYJNY

A. Kamera endoskopowa HDTV Parametry wymagane Parametry oferowane
TAK/NIE
podać i opisać
1 Kamera endoskopowa zgodna ze standardem HDTV 1080p 1 TAK
2 Polskie menu wyświetlane na ekranie operacyjnym - TAK
3 Możliwość podłączenia głowicy do standardowych okularów optyk i fiberoskopów - TAK
4 3 przetworniki CCD - TAK
5 Przetworniki CCD umożliwiające otrzymanie obrazu min.1920x1080 punktów - TAK
6 Minimalna czułość dla F=1.4 maksimum 1.2lux - TAK
7 Przesył obrazu z głowicy kamery do sterownika w postaci cyfrowej - TAK
8 Współczynnik SnR >=59dB - TAK
9 Waga głowicy max. 270g - TAK
10 Skanowanie progresywne w głowicy kamery - TAK
11 Głowica kamery wyposażona w min. 3 przyciski - TAK
12 Głowica kamery z zoomem optycznym min 2-krotnym - TAK
13 Min. 2 wyjścia cyfrowe DVI-D przesyłające sygnał wideo w rozdzielczości 1920 x 1080 ze skanowaniem progresywnym - TAK
14 Sterownik kamery wyposażony w wyjścia analogowe PAL, min. RGB, 2x S-Video - TAK
15 Możliwość podłączenia klawiatury i sterowanie parametrami urządzenia - TAK
16 Wyjścia do kontroli zewnętrznego systemu archiwizacji - TAK
17 Moduł komunikacyjny umożliwiający komunikację kamery z innymi urządzeniami endoskopowymi - TAK
18 Możliwość rozbudowy urządzenia o wyjście SDI - TAK
19 Możliwość ustawienia min. 5 trybów jasności obrazu w sterowniku - TAK
20 Wbudowane w sterownik filtry do współpracy z fiberoskopami, włączanie/wyłączanie z głowicy kamery - TAK
21 Sterownik kamery wyposażony w dwa wejścia do głowic kamer endoskopowych – możliwość współpracy z głowicą HDTV, głowicami cyfrowymi SD i wideo endoskopami - TAK
B. Monitor operacyjny HDTV
1 Monitor medyczny o przekątnej 26" wykorzystujący technologię LED backlight, polskie menu 1 TAK
2 Obudowa wykonana z aluminium z nanopokryciem - TAK
3 Rozdzielczość min. 1920 x 1080 pikseli - TAK
4 Jasność min.400cd/m2 - TAK
5 Stosunek kontrastu min. 700:1 - TAK
6 Wyświetlanie formaty obrazu 4:3, 5:4, 16:9 - TAK
7 Wejścia analogowe: Composite Video, S-Video, RGB/VGA - TAK
8 Wyjścia analogowe: Composite Video, S-Video TAK
9 Wejście / wyjście cyfrowe: DVI-D - TAK
10 Funkcja automatycznego blokowania menu TAK
11 Funkcja obraz w obrazie (PIP) - TAK
12 Funkcja obrotu obrazu o 90 st. - TAK
13 Funkcja horyzontalnego i wertykalnego odbicia obrazu - TAK
14 Interfejs RS232 - TAK
15 Podstawka pod monitor min.26”, możliwość regulacji ustawienia monitora w 2 płaszczyznach, otwory na zamocowanie do półki, kanał do przeprowadzenia kabli 1 TAK
C. Źródło światła
1 Medyczne źródło światła typu LED 1 TAK
2 Funkcja regulacji natężenia światła przy pomocy przycisków na panelu czołowym urządzenia i przycisków na głowicy kamery endoskopowej - TAK
3 Wyświetlacze informujący o aktualnie ustawionym natężeniu światła - TAK
4 Oddzielny przycisk dla funkcji standby (automatyczne ustawienie natężenia światła na minimalną wartość natężenia i szybkie przywrócenie ostatnich ustawień) - TAK
5 Żywotność diody LED min. 20 000 godzin - TAK
6 Urządzenie wyposażone w moduł komunikacyjny umożliwiający komunikację z konsolą kamery - TAK
7 Światłowód endoskopowy, średnica 3,5mm, długość min.300cm 4 TAK
D. System medycznej dokumentacji cyfrowej - 1 kpl. TAK
1. Medyczne urządzenie do cyfrowej archiwizacji obrazu pochodzącego z kamery endoskopowej lub innego źródła sygnału wideo 1szt. TAK
2. System sygnału HDTV TAK
3. Zapis na płytach DVD i CD-ROM, na dysku twardym urządzenia oraz na zewnętrznych nośnikach typu PedDrive TAK
4. Funkcja zapisu danych na zewnętrznych serwerach TAK
5. Zapis pojedynczych klatek (zdjęć) w formatach .jpeg, .bmp, w rozdzielczości do 1920x1080 TAK
6. Zapis sekwencji wideo w formacie .mpeg2, w rozdzielczości 1080p TAK
7. Funkcja zapisu zdjęć w trakcie nagrywania sekwencji wideo TAK
8. Funkcja ustawienia maksymalnego czasu nagrywanych sekwencji wideo TAK
9. Funkcja wyboru jakości i rozdzielczości nagrywanej sekwencji wideo TAK
10. Funkcja kasowania wybranych plików przed zapisaniem na płytę TAK
11. Funkcja zmiany nazwy wybranych plików przed zapisaniem na płytę TAK
12. Wprowadzenia informacji o pacjencie takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, numer identyfikacyjny pacjenta, nazwisko chirurga w odpowiednich, przeznaczonych do tego polach TAK
13. Funkcja zapisu kilku sesji na jednej płycie DVD, CD TAK
14. Współpraca z DICOM TAK
15. Min. 5 gniazd USB TAK
16. Wejścia wideo: Composite Video, S-Video, DVI-D TAK
17. Wyjścia do podłączenia monitora: VGA, HDMI, DVI-D TAK
18. Możliwość rejestracji z wybranego wejścia video TAK
19. Możliwość ukrycia przycisku „stop-klatki” TAK
20. Możliwość sterowania zapisem obrazu:
1. bezpośrednio z głowicy kamery endoskopowej,
2. przełącznika nożnego,
3. ekranu dotykowego, TAK
21. Możliwość podłączenia drukarki i wydruku zdjęć wraz z danymi pacjenta TAK
22. Możliwość edycji zapisanego materiału przy pomocy funkcji: kontrast, jasność, powiększenie wycinków obrazu TAK
23. Urządzenie wyposażone w ekran dotykowy min. 19” do obsługi i podglądu aktualnego widoku z kamery w czasie rzeczywistym 1szt. TAK
II. ZESTAW ENDOSKOPOWY
Wideorinolaryngoskop z monitorem
1. Wideorinolaryngoskop z przetwornikiem CMOS i oświetleniem LED 1 TAK
2. Rozdzielczość przetwornika CMOS umieszczonego na końcówce endoskopu min. 320x240 punktów TAK
3. Średnica zewnętrzna płaszcza max.3,7 mm TAK
4. Długość robocza 30 cm TAK
5. Kąt widzenia min.85° TAK
6. Kierunek patrzenia 0° TAK
7. Wygięcie końcówki dystalnej: do góry 140°, do dołu 140° TAK
8. Waga max. 250g TAK
9. Walizka do przechowywania fiberoskopu 1 TAK
10. Tester szczelności 1 TAK
11. Nadaje się do pełnego zanurzenia w środku dezynfekcyjnym TAK
12. Nadaje się do sterylizacji w EtO, STERIS, STERRAD TAK
13. Ekran monitora z matrycą TFT o szerokim kącie oglądania o przekątnej minimum 7 cali, kolorowy 1 TAK
14. Rozdzielczość monitora min. 800 x 480 pikseli TAK
15. Obudowa monitora wykonana z odpornego plastiku ABS TAK
16. Współczynnik Ochrony monitora IP54 TAK
17. Obsługa funkcji monitora poprzez przyciski membranowe TAK
18. Funkcje regulacji parametrów obrazu - jasność, kolor, kontrast TAK
19. Funkcja balansu bieli uruchamiana z przycisku na rękojeści endoskopu TAK
20. Zasianie akumulatorowe (akumulator litowo - jonowy, pojemność min. 4000mAh) oraz sieciowe TAK
21. Graficzny wskaźnik informujący o poziomie naładowaniu akumulatora wyświetlany na ekranie monitora TAK
22. Monitor wyposażony w gniazdo kart SD umożliwiające dokumentację w postaci zdjęciowej (jpeg) oraz wideo (mpeg4) TAK
23. Uruchamianie zapisu na karcie SD poprzez przyciski monitora i przyciski na rękojeści endoskopu TAK
24. Możliwość podglądu zarejestrowanych nagrań wideo i zdjęć bezpośrednio na ekranie monitora TAK
25. Możliwość zamocowania monitora na stojaku lub wysięgniku, mocowanie typu VESA75 TAK
26. Wyjście wideo do podłączenia zewnętrznego monitora TAK
27. Możliwość obrotu obrazu na ekranie o 180˚ TAK
28. Stojak na kółkach do zamocowania monitora wraz z drucianym koszem, wysokość 115-125cm 1 TAK
29. Pojemnik plastikowy do sterylizacji i przechowywania wideorinolaryngoskopu, perforowany, silikonowe uchwyty na endoskop, wym. min. 550x260x90 1 TAK
30. Gwarancja min. 24 m-ce TAK
31. W okresie trwania gwarancji min. 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego TAK
32. Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem TAK

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy

Pakiet nr 3
WYMAGANIA TECHNICZNE

Przedmiot : DWURAMIENNA SUFITOWA KOLUMNA ANESTEZJOLOGICZNA - 5 szt.
Producent: .......
Nazwa: ..............
Typ urządzenia – fabrycznie nowe (podać): ........
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013 r (podać) ..............

Lp. Parametry Parametry wymagane Parametry oferowane (wypełnia Wykonawca)
1. Sufitowy system zasilający w gazy medyczne i energię elektryczną, w skład którego wchodzą następujące elementy: system mocowania do sufitu, przyłączeniowe płyty sufitowe, osłony sufitowe, ramiona nośne, głowice (konsole) zasilające wraz z systemem podnoszenia aparatu do znieczulania nad podłogę o min 40 cm


Tak
2. Przyłączeniowa płyta sufitowa wyposażona w elektryczną i gazową listwę zasilającą.
Tak
3. Wewnętrzny układ zasilający kolumny wykonany w sposób gwarantujący pełną szczelność układu. Atestowane i odpowiednio oznaczone wewnętrzne elastyczne węże zasilające łączone w sposób trwały , gwarantujący podwyższony stopień szczelności układu.

Tak
4. Dwuramienne, przegubowe min. (600 +600mm) ramię obrotowe o zasięgu poziomym min.1200 mm
( liczone od głównej osi obrotu do osi obrotu głowicy)
Tak
5. Kąt obrotu ramienia min. 330° Tak
6. Nośność kolumny, netto, jako maksymalna waga aparatury medycznej zamontowanej na kolumnie min. 240 kg
Tak
7. Przeguby ramion kolumny wyposażone w hamulce pneumatyczne lub mechaniczne sterowane przyciskami na konsoli lub na uchwycie konsoli zintegrowanym z półką. Konstrukcja hamulców zapewniająca stałą pozycję kolumny w przypadku braku sprężonego powietrza.



kolumny w przypadku awarii instalacji

Tak

8. Konsola pionowa o wysokości min 500 [mm] szerokości ≤ 300 [mm] bez puszek na media wyposażona w elektryczny mechanizm podnoszenia w pionie aparatu do znieczulania o min 40 cm. Mechanizm podnoszenia z nośnością min 180 kg, sterowany przyciskami na konsoli lub przyciskami zintegrowanymi z uchwytem służącym do przemieszczania kolumny.



Tak
9. Gniazda elektryczne 230V z bolcem ochronnym oraz punkty wyrównania potencjału, po 8szt.
Tak
10 Przygotowanie pod instalacje własne użytkownika (sieć teletechniczna, kamera TV cyfrowa itp.) – 2 szt. Tak
11 Konsola wyposażona w punkty poboru gazów (zgodne ze standardem DIN )
- tlen szt.2
- powietrze szt.2
- próżnia szt.2
- odciąg gazów anestezjologicznych zgodny z normą EN 737-4 z wizualną sygnalizacją działania odciągu, wydajność do 50 l/min , inżektor montowany bezpośrednio do rur instalacji miedzianej pod sufitem szt.1




Tak
12 Wszystkie gniazda gazów medycznych powinny znajdować się na plecach lub bokach konsoli i być wyraźnie oznaczone kolorami, posiadać wtyki o zróżnicowanych kształtach


Tak
13 System zabezpieczający przed przypadkowym odczepieniem się od windy aparatu stojącego na kołach jak i uniesionego.
Tak


14 Jedna półka o wymiarach 600x500 mm +/- 20%,posiadająca szyny boczne z dwóch stron. Nośność półki min. 70 kg.
Tak

15 Jeden pręt infuzyjny o długości 1000 mm z czterema hakami Tak
16 Półka zintegrowana na froncie z wygodnym uchwytem. Wszystkie narożniki półki i szyn bocznych zabezpieczone narożami z elastycznego tworzywa sztucznego.

Tak
17. Gwarancja min. 24 m-ce Tak
18 W okresie trwania gwarancji min. 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego











benieodpłatne w ciagu
Tak
19 Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem
Tak
…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy










Pakiet nr 4
ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
Przedmiot : KOLUMNA CHIRURGICZNA – 1 szt.
Producent: ________________
Nazwa: ___________________________
Rok produkcji: minimum 2012 (podać): rok produkcji _____
Typ urządzenia – fabrycznie nowe (podać) typ ___________
Lp. Parametry Parametry wymagane Parametry oferowane
(wypełnia Wykonawca)
1. Sufitowy system zasilający w gazy medyczne i energię elektryczną w skład którego wchodzą następujące elementy: system mocowania do sufitu, przyłączeniowe płyty sufitowe, osłony sufitowe, ramiona nośne, głowice (konsole) zasilające wraz z osprzętem
Tak
2. Przyłączeniowa płyta sufitowa wyposażona w elektryczną i gazową listwę zasilającą. Tak
3. Wewnętrzny układ zasilający kolumny wykonany w sposób gwarantujący pełną szczelność układu. Atestowane i odpowiednio oznaczone wewnętrzne elastyczne węże zasilające łączone w sposób trwały , gwarantujący podwyższony stopień szczelności układu. Tak
4. Dwuramienne, przegubowe min. (800 +1000mm) ramię obrotowe o zasięgu poziomym min.1800 mm
( liczone od głównej osi obrotu do osi obrotu głowicy) Tak
5. Kąt obrotu ramienia min. 330° Tak
6. Nośność kolumny , netto , jako maksymalna waga aparatury zamontowanej na kolumnie min:
- 100 kg Tak
7. Ramię z napędem elektrycznym umożliwiającym przemieszczanie pionowe konsoli o min.700mm. Sterowanie regulacją wysokości za pomocą przycisków umieszczonych na głowicy lub w uchwycie zintegrowanym z półką na głowicy Tak
8. Przeguby ramion kolumny wyposażone w hamulce pneumatyczne lub mechaniczne. Konstrukcja hamulców zapewniająca stałą pozycję kolumny w przypadku awarii instalacji sprężonego powietrza. Tak
9. Konsola pionowa o wysokości 600 [mm] szerokości ≤ 300 [mm] wyposażona w punkty poboru gazów (zgodne ze standardem DIN )
- powietrze szt.2
- próżnia szt.2
Wszystkie gniazda gazów medycznych powinny znajdować się na plecach lub bokach kolumny i być wyraźnie oznaczone różnymi kolorami, posiadać wtyki o zróżnicowanych kształtach. Tak
10. Gniazda elektryczne 230V z bolcem ochronnym oraz punkty wyrównania potencjału - 8szt. Tak
11. Przygotowanie pod instalacje własne użytkownika -sieć teletechniczna - 2szt. Tak
12. Półka pod aparaturę medyczną o wymiarach 600/500 mm ±20%, z regulacją wysokości, z dwóch stron szyny do zawieszenia sprzętu dodatkowego, wysięgnik infuzyjny, nośność półki minimum 50 kg , 4 szt. Tak
13. Szuflada o wysokości wewnętrznej >= 150 mm pod dolną półką – 1 szt. Tak


Tak

Tak
Tak
14. Każda półka oraz szyny boczne z zabezpieczeniem, wszystkich narożników i końcówek, wykonanym z elastycznego tworzywa sztucznego. Tak
17.

Deklaracja zgodności CE. Tak
18. Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych. Tak
19. Gwarancja minimum 24 m-ce. Tak
20. W okresie trwania gwarancji minimum 2/dwa nieodpłatne przeglądy gwarancyjne, wpisane do raportu technicznego . Tak
21. Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem. Tak

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy





Pakiet nr 5
WYMAGANIA TECHNICZNE
Przedmiot: Lampa operacyjna bezcieniowa, dwuramienna w technologii diodowej LED - 1 szt.
Producent: .......
Nazwa: ..............
Typ urządzenia – fabrycznie nowe (podać): .......
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013 r (podać) ..............

Lp.
Wymagany parametr graniczny lampy operacyjnej Parametr wymagany Wartość oferowana
Potwierdzić TAK oraz podać/opisać (podać stronę)
1 Zasada zawieszenia: konstrukcja lampy dwuramienna z zawieszeniem sufitowym, ramiona łamane, z regulacją wysokości i kątem obrotu wszystkich części ramion poziomych o 360º, ramiona zapewniające swobodę manewrowania kopułami w osiach X, Y, Z ograniczenie obrotu kopuł Tak
2 Zasada oświetlenia: dwie diodowe głowice oświetleniowe białe LED zapewniające bezcieniowe oświetlenie pola operacyjnego, Tak
3 Okrągła, płaska i opływowa konstrukcja opraw oświetleniowych przystosowana do pracy w sali z nawiewem laminarnym Tak
4 System centralnego doświetlenia pola operacyjnego ze środka opraw oświetleniowych Tak
5 Wysokie natężenie światła na polu operacyjnym. Łączne możliwe do wyemitowania natężenie światła (przy jasności 100%) wszystkich oferowanych, zawieszonych na wspólnej osi, czasz ≥ 290 000 lx Tak
6 Średnica pola oświetlonego dla kopuły głównej regulowana w zakresie co najmniej 20¸30 cm Tak
7 Średnica pola oświetlonego dla kopuły satelitarnej regulowana w zakresie co najmniej 15¸25 cm Tak
8 Regulacja natężenia oświetlenia oddzielnie dla każdej czaszy w zakresie min. 5%-100%, z panelu sterowania umieszczonego na ramionach lampy Tak
9 Ustawienie parametrów świetlnych i pozycjonowanie opraw oświetleniowych za pomocą zdejmowanego sterylizowanego uchwytu umieszczonego w części bocznej opraw oświetleniowych Tak
10 Każda matryca w danej czaszy (bez względu na sposób jej podziału) musi zawierać sumarycznie co najmniej 100 pracujących (nie koniecznie jednoczasowo) diod LED. Jeżeli czasza zrealizowana jest jako matryca wielopolowa (np. 5 polowa) całkowita ilość diod w poszczególnej części matrycy (dla zapewnienia równomiernego oświetlenia) nie może się różnić o więcej niż 25% od pozostałych części matrycy Tak
11 Obsługa centralnego doświetlenia pola operacyjnego za pomocą zdejmowanego sterylizowanego uchwytu oraz panelu sterowania Tak
12 Po dwa zintegrowane uchwyty do pozycjonowania opraw umieszczone na części zewnętrznej (na obwodzie) każdej oprawy Tak
13 Regulacja wielkości pola operacyjnego oraz funkcji ogniskowania za pomocą uchwytu regulacyjnego oraz panelu z przyciskami umieszczonego na oprawie lub ramionach lampy operacyjnej Tak
14 Współczynnik odwzorowania barw Ra > 95 Tak
15 Szczególny współczynnik odwzorowania barwy czerwonej R9 > 90 Tak
16 Oprawy emitujące jednorodne światło białe Tak
17 Przedział roboczy bez konieczności ogniskowania dla kopuły głównej i satelitarnej min. 60-150 cm Tak
18 Przyrost temperatury w obszarze głowy chirurga nie większy niż 1 stopnia C Tak
19 Lampa z zasilaczem przystosowanym do automatycznego przełączania na zasilanie awaryjne Tak
20 Wysoka temperatura barwowa ,stała, min. 3500 K lub regulowana (w przypadku regulowanej zakres regulacji musi zawierać się w przedziale minimum 3500 do 4700K Tak
21 Wysoka trwałość punktów świetlnych min 40 000 godzin Tak
22 Zapasowe uchwyty wielorazowe zunifikowane, sterylizowane w autoklawie min. 8 szt. Tak
23 Lampy przystosowane do montażu w sali z sufitem podwieszanym i nawiewem laminarnym Tak
24 Gwarancja 24 m-ce Tak
25 W okresie trwania gwarancji min. 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego Tak
26 Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem Tak

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


WYMAGANIA TECHNICZNE
Przedmiot : Lampa zabiegowa, jednoramienna w technologii LED - 2 szt.
Producent: .......
Nazwa: ..............
Typ urządzenia – fabrycznie nowe (podać): .................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013 r (podać) ....................

Lp.
Wymagany parametr graniczny lampy operacyjnej Parametr wymagany Wartość oferowana
Potwierdzić TAK oraz podać/opisać (podać stronę)
1 Zasada zawieszenia: konstrukcja lampy jednoramienna z zawieszeniem sufitowym, ramiona łamane, z regulacją wysokości i kątem obrotu wszystkich części ramion poziomych o 360º, ramiona zapewniające swobodę manewrowania kopułami w osiach X, Y, Z ograniczenie obrotu kopuł
Tak
2 Zasada oświetlenia: diodowa głowica oświetleniowa białe LED zapewniająca oświetlenie pola operacyjnego z regulacją średnicy Tak
3 Okrągła, płaska i opływowa konstrukcja oprawy oświetleniowej przystosowana do pracy w sali operacyjnej z nawiewem laminarnym Tak
4 Kopuła o minimalnym natężeniu światła 60.000 lux Tak
5 Regulowana średnica pola oświetlonego w zakresie co najmniej 1525 cm Tak
6 Regulacja natężenia oświetlenia w zakresie min. 50%-100%, z panelu sterowania umieszczonego na ramieniu lampy Tak
7 Ustawienie parametrów świetlnych i pozycjonowanie opraw oświetleniowych za pomocą zdejmowanego sterylizowanego uchwytu umieszczonego w części bocznej opraw oświetleniowych Tak
8 Matryca diodowa złożona z maksymalnie 20 punktów LED Tak
9 Zintegrowany uchwyt do pozycjonowania oprawy umieszczony na części zewnętrznej (na obwodzie) oprawy Tak
10 Zasięg regulacji w pionie min. 120cm Tak
11 Regulacja wielkości pola operacyjnego za pomocą uchwytu regulacyjnego umieszczonego bocznie przy oprawie Tak
12 Współczynnik odwzorowania barw Ra > 95 Tak
13 Oprawy emitujące jednorodne światło białe Tak
14 Przedział roboczy bez konieczności ogniskowania dla kopuły głównej i satelitarnej min. 70-140 cm Tak
15 Przyrost temperatury w obszarze głowy chirurga nie większy niż 0,5 stopnia C Tak
16 Stała temperatura min. 4500º K Tak
17 Wysoka trwałość punktów świetlnych min 40 000 godzin Tak
18 Lampy przystosowane do montażu w sali z sufitem podwieszanym i nawiewem laminarnym Tak
19 Gwarancja 24 m-ce Tak
20 W okresie trwania gwarancji min. 2 nieodpłatne przeglądy gwarancyjne wpisane do raportu technicznego Tak
21 Szkolenie personelu medycznego- 4 osób w zakresie obsługi urządzenia potwierdzone certyfikatem Tak

…………………..…..dnia …………… ………………………………………………..
czytelny podpis lub pieczęć imienna
i podpis umocowanej osoby do
dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


Ilekroć w niniejszej Specyfikacji lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej Specyfikacji przedmiot zamówienia opisany został przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, w takim przypadku w/w wskazania traktować należy jako podane przykładowo, a Zamawiający dopuszcza zastosowanie rozwiązań równoważnych .Ilekroć w niniejszej Specyfikacji lub w jakichkolwiek dokumentach stanowiących załączniki do niniejszej Specyfikacji przedmiot zamówienia opisany został za pomocą norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia, o których mowa w art. 30 ust. 1 – 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 ze zm.), Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

« Powrót do szczegółów zamówienia