Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.

Numer zamówienia:

350/95/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z póź. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200.000,- EURO.




Przetarg nieograniczony nr 350/95/2013




Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.


I. Nazwa oraz adres Zamawiającego.
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500.
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
e-mailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 643, 61/88 50 644, 61/88 50 911 fax 61/ 88 50 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych ( tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z póź. zm.) zwanej dalej ustawą, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r (Dz. U z 2010r Nr 107, poz. 679 z późn. zm.); oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość pakietów.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy .
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem ofert.
8. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy.
10. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni od daty otrzymania faktury i protokołu zdawczo – odbiorczego przez Zamawiającego.
11. Okres gwarancji i rękojmi minimum na urządzenia (liczony od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, potwierdzającego należyte wykonanie zamówienia): min. 12 miesięcy. W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie nieodpłatnego serwisu zamontowanych urządzeń zgodnie z wymaganiami zawartymi w formularzu ofertowym.
12. Wymagany termin realizacji zamówienia:
1. Dostawy sukcesywne w ciągu max w ciągu 4 dni od daty złożenia zamówienia. Okres obowiązywania umowy : 24 miesiące od daty podpisania umowy.


III.Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiotem przetargu jest: zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego
użytku

2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33 19 00 00-8 Różne urządzenia i produkty medyczne

3.Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku

3.1 Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Formularzu oceny technicznej/Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).
Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do oferowanych urządzeń medycznych. Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:

1. Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2. alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
3.Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.

Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa w trakcie realizacji dostaw, wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia.

3.2 Inne warunki związane z realizacją przedmiotu zamówienia:

Warunki graniczne realizacji przedmiotu zamówienia
1. Wykonawca udzieli gwarancji jakości / terminu ważności i rękojmi na oferowane wyroby przez okres co najmniej 12 miesięcy licząc od dnia przekazania wyrobów do użytkowania i podpisania protokołu odbioru/faktury.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy ze względu na wadę rzeczy sprzedanej.
3. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady, w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, na zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.

3.3Okres związania złożoną ofertą – 60 dni (licząc od ostatecznego dnia składania ofert).


IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.

1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1
Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2
Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę wskazaną
pkt. rozdz.V.1.2

Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.

3
Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4
Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:

 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż podana w pkt. V. 1. 4.


W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartość wymaganą we wszystkich złożonych pakietach.

 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
5. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907).
6. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

V. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2 Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę minimum :

pak. 1- 400 000,00 PLN
pak. 2- 80 000,00 PLN
pak. 3- 400 000,00 PLN
pak. 4- 25 000,00 PLN
pak. 5- 25 000,00 PLN
pak. 6- 160 000,00 PLN
pak. 7- 150 000,00 PLN
pak. 8- 490 000,00 PLN
pak. 9- 25 000,00 PLN
pak. 10- 10 000,00 PLN
pak. 11- 15 000,00 PLN
pak. 12- 15 000,00 PLN
pak. 13- 200 000,00 PLN
pak. 14- 130 000,00 PLN
pak. 15- 60 000,00 PLN
pak. 16- 25 000,00 PLN
pak. 17- 35 000,00 PLN
pak. 18- 80 000,00 PLN
pak. 19- 5 000,00 PLN
pak. 20- 40 000,00 PLN
pak. 21- 15 000,00 PLN
pak. 22- 15 000,00 PLN
pak. 23- 55 000,00 PLN
pak. 24- 35 000,00 PLN
pak. 25- 140 000,00 PLN
pak. 26- 15 000,00 PLN
pak. 27- 1 000,00 PLN
pak. 28- 50 000,00 PLN

Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.

4
Aktualną umowę ubezpieczeniową - opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż podana niżej dla poszczególnych pakietów, na które składana jest oferta:


pak. 1- 690 000,00 PLN
pak. 2- 130 000,00 PLN
pak. 3- 690 000,00 PLN
pak. 4- 40 000,00 PLN
pak. 5- 40 000,00 PLN
pak. 6- 270 000,00 PLN
pak. 7- 260 000,00 PLN
pak. 8- 800 000,00 PLN
pak. 9- 40 000,00 PLN
pak. 10- 20 000,00 PLN
pak. 11- 29 000,00 PLN
pak. 12- 30 000,00 PLN
pak. 13- 300 000,00 PLN
pak. 14- 200 000,00 PLN
pak. 15- 100 000,00 PLN
pak. 16- 40 000,00 PLN
pak. 17- 60 000,00 PLN
pak. 18- 140 000,00 PLN
pak. 19- 9 000,00 PLN
pak. 20- 70 000,00 PLN
pak. 21- 25 000,00 PLN
pak. 22- 25 000,00 PLN
pak. 23- 90 000,00 PLN
pak. 24- 60 000,00 PLN
pak. 25- 200 000,00 PLN
pak. 26- 20 000,00 PLN
pak. 27- 2 000,00 PLN
Pak. 28- 80000,00 PLN

W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartość wymaganą we wszystkich złożonych pakietach.




2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2
Aktualny odpis
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestr lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

7

Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert


8

Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.
4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
A. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
1
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2
Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3
Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4
Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

B. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
5
Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7
Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
8
Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.

a) W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej- jeżeli w kraju miejsca zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Termin wystawienia dokumentu stosuje się odpowiednio.
b) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

5. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1.
Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2.
Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji
3.
Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4
Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6
Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do oferowanych urządzeń medycznych. Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:

1. Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2. alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
3. Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów
7
Opisy
Opisy, foldery, fotografie, opisy techniczne, dane katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z załączonym Opisem przedmiotu zamówienia.

8
Wypełniony formularz oceny oferty dla pakietu 2 zał. nr 7

Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.
VI. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – od pon. – pt. od 725 - 1500.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,

W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem i pocztą), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia do upływu terminu składania ofert.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert,

Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji.



5. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie: Elżbieta Chojecka-Kierownik Apteki, tel. 61/ 88 50 646; Paulina Gieremek tel. 61/88 50 829
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Maria Wielgus, Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/ 88 50 644 (...911, ...643), fax 61/ 88 50 698.

VII. Wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości podanej poniższej dla pakietów , na które składa ofertę. Wartość wadium dla poszczególnych pakietów jest następująca:
pak. 1 - 6 400,00 PLN
pak. 2- 1 300,00 PLN
pak. 3- 6 400,00 PLN
pak. 4- 400,00 PLN
pak. 5- 400,00 PLN
pak. 6- 2 500,00 PLN
pak. 7- 2 400,00 PLN
pak. 8- 7 600,00 PLN
pak. 9- 400,00 PLN
pak. 10- 200,00 PLN
pak. 11- 300,00 PLN
pak. 12- 300,00 PLN
pak. 13- 3 200,00 PLN
pak. 14- 2 100,00 PLN
pak. 15- 900,00 PLN
pak. 16- 400,00 PLN
pak. 17- 600,00 PLN
pak. 18- 1 300,00 PLN
pak. 19- 90,00 PLN
pak. 20- 600,00 PLN
pak. 21- 200,00 PLN
pak. 22- 200,00 PLN
pak. 23- 800,00 PLN
pak. 24- 500,00 PLN
pak. 25- 2 000,00 PLN
pak. 26- 200,00 PLN
pak. 27- 30,00 PLN
Pak. 28- 750.00 PLN


Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. 2007r Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 350/95/2013 WADIUM – zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku”.
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

VIII. Termin związania złożoną ofertą.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.


IX. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
12. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta i opisanych w następujący sposób:


Przetarg nieograniczony 350/95/2013 – „Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku.”
Nie otwierać przed ..........................................
/data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

13. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Oferenta, zaadresowanej w następujący sposób:



Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 350/95/2013 – Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego użytku



X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

a. Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju nr 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 725 do 1430 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 03.10.2013 r. do godz. 900.
b. Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 03.10.2013 r. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – Kantor Cegielskiego - w pokoju 001 Rotunda - parter.
c. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f. Zamawiający poprawia w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty


XI. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a. błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b. błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c. rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.


XII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.



1. Pakiety nr 1 i 3 - 28



Cena 100%
---------------------------------------------
Razem 100%
Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


1. Pakiet nr 2

A) Cena 60%
B) Ocena techniczna 40%
---------------------------------------------
Razem 100%
A) Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:


Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.




B) Ilość punktów w kryterium „ocena techniczna” zostanie wyliczona wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B- ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena techniczna”


Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena techniczna”


W kryterium B) „ocena techniczna” oceniane będą parametry określone w załączniku nr 7 do specyfikacji dla pakietu 2. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 40 punktów lub odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 7 w kolumnie 5 „opis oferowanych parametrów”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 6 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” zgodnie z zasadą oceny technicznej opisaną w kolumnie 5 tego załącznika.

Uwaga:
Brak wpisu w załączniku nr 7 w kolumnie 4 „opis oferowanych parametrów” będzie traktowany jako brak danego parametru oferowanego sprzętu, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero.

Ocena końcowa oferty w pakiecie 2.

Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt. XIII specyfikacji, a mianowicie: w kryterium cena i ocena techniczna.
Stosowanie do dyspozycją ok. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią ok. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

XIII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 5 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XIV. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wniesienia należytego wykonania umowy.

XV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.

2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

4. Zamawiający ma możliwość niewykorzystania, w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, całej ilości asortymentu Przedmiotów umowy wskazanej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ofercie Wykonawcy.


XVI. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sądu.

XVII. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XVIII. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.








XIX. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XX. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.
Dz. Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXIII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXIV. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Poznań, dnia 23.08.2013r
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa

dr n. med. J. Jerzy Mazurek








Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)

FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:

Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
mailto:................................................
NIP................................................
REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................


Przedmiot oferty: Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego jednorazowego
użytku dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę sprzętu medycznego sterylnego dla potrzeb Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.

2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.

Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę w sumie :
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

w tym:

Pakiet nr …………… (powtórzyć zapis dla każdego pakietu oddzielnie, na który jest składana oferta)
............................. netto,
słownie: .......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment, stanowiący przedmiot zamówienia posiada odpowiednia jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
3. Termin dostaw sukcesywnych ........................ dni robocze od złożenia zamówienia (nie dłużej niż 4 dni robocze); okres obowiązywania umowy - 24 miesiące.
4. Termin gwarancji/ważności oferowanych wyrobów medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi ............................m-cy ( nie mniej niż 12 miesięcy od daty dostawy)
5. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
6. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres 12 miesięcy.
Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.


7. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

…………………, dn. ……………....
(miejscowość)
…………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY - pakiet nr .........

L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Ilość Cena jedn. netto Stawka VAT w % Cena jedn. brutto Wartość netto Wartość brutto
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1
2
Itd.
RAZEM


………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Załącznik nr 3 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy)



OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:

……………………………………………………………………………………………………………

Oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907, z późn. zm.), zgodnie z którym z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, lub zostali zobowiązani do zapłaty kary umownej, jeżeli szkoda ta lub obowiązek do zapłaty kary umownej wynosiły nie mniej niż 5% wartości realizowanego zamówienia i zostały stwierdzone orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10. wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11. wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.


..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



















Załącznik nr 4 do specyfikacji
........................................
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………….

Składam/my w imieniu firmy:


…………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


















Załącznik nr 5 do specyfikacji


UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/95/2013
(projekt)

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dziennik Ustaw z 2013 r. poz. 907 z póż. zm.) w dniu ___________ pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,

a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.

§ 1.
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/96/2013 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907).
2. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 2.
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego ___________________ , pakiet nr .........zgodnie z cenami oraz zakresem asortymentu wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ______________ (dalej jako Przedmiot umowy) na podstawie zamówień jednostkowych składanych przez Zamawiającego sukcesywnie drogą telefoniczną, faxem lub e-mailem. W trakcie realizacji umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo dokonywania zamówień danego asortymentu w ilościach zgodnych ze swoim zapotrzebowaniem, do wartości ogólnej przedmiotu umowy w danym pakiecie.
2. Dostawy Przedmiotu umowy będą realizowane w okresie 24 miesięcy od dnia ______________ do dnia ___________ lub do osiągnięcia kwoty całkowitej wartości Przedmiotu umowy wskazanej w § 5 ust. 1.
3. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Przedmiotów umowy:
a. sukcesywnie w terminie _________ dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia.
b. w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
4. Szacowana ilość przedmiotu zamówienia ma charakter jedynie orientacyjny - wynikający z planowanego zużycia w trakcie obowiązywania umowy, w żadnym wypadku nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu podanej ilości.
5. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 24 miesiące, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 2 ust. 2 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Przedmiotów umowy wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 2 niniejszej umowy.
6. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć 48 m-cy od dnia jej zawarcia.
7. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
8. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Przedmiotów umowy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego.

§ 3.
1. Po dostarczeniu zamówionych Przedmiotów umowy, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego na podstawie dokumentu dostawy. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Przedmiotów umowy. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
2. Wszystkie dostarczane przez Wykonawcę Przedmioty umowy powinny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
3. Wykonawca wraz z dostarczonymi Przedmiotami umowy zobowiązuje się dostarczyć ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika.
4. W razie aktualizacji kart charakterystyki przedmiotu zamówienia w trakcie trwania umowy należy je niezwłocznie przesłać na adres Zamawiającego.

§ 4.
1. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Przedmiotami umowy, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do wykonania wszelkich świadczeń, będących przedmiotem niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
2. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Przedmioty umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Przedmiotów umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Przedmiotów umowy z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
3. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Przedmiotów umowy jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Przedmiotów umowy do stosowania,.
4. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Przedmiotów umowy. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji niezwłocznie, nie później jednak, niż w ciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Przedmiotów umowy, o którym mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu.
5. W razie stwierdzenia, że dostarczone Przedmioty umowy mają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwego Przedmiotu umowy na Przedmiot umowy wolny od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
6. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Przedmiotu umowy dostarczonego przez Wykonawcę oraz jego zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Wykonawcę w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
7. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 4 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej zgodnie z § 7 ust. 1 lit. c) niniejszej umowy.
8. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Przedmiotu umowy i żądania jego wymiany na Przedmiot umowy wolny od wad w szczególności w przypadku:
a) dostarczenia Przedmiotu umowy niewłaściwej jakości lub niezgodnego z właściwościami, które winien posiadać,
b) dostarczenia Przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.

§ 5.
1. Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Przedmiotów umowy), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Wartość wynagrodzenia należnego Wykonawcy będzie obliczana na podstawie ilości faktycznie zrealizowanych dostaw Przedmiotów umowy zgodnie ze składanymi przez Zamawiającymi zamówieniami i wysokościami cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Przedmiotów umowy, Strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników Przedmiotów umowy objętych umową po uprzednim podpisaniu odpowiedniego aneksu.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.
7. W związku z tym, iż w celu realizacji świadczeń gwarantowanych Zamawiający jest obowiązany nabywać leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu powiększona o marżę nie wyższą niż urzędowa marża hurtowa, a w przypadku nabywania od podmiotu innego niż przedsiębiorca prowadzący obrót hurtowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne - po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu, Strony zgodnie oświadczają, iż będą dokonywać odpowiedniego zmniejszenia cen Przedmiotów umowy, tak aby nie przekraczały one tychże cen urzędowych. Zmniejszenie to będzie dokonywane w sposób opisany w ust. 4.

§ 6.
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Przedmioty umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT za zrealizowane zamówienie jednostkowe, po spełnieniu warunków, których mowa w § 2-4 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 7.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) opóźnienia lub zwłoki w dostawie zamówionych Przedmiotów umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,2 % niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę w terminie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
 2 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę po upływie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu,





Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Zamawiający zerwie niniejszą umowę w terminie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
 2 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Zamawiający zerwie niniejszą umowę po upływie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni.
4. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 3 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
5. Kara umowna, o której mowa w ust. 1 lit. a) niniejszego paragrafu będzie naliczana do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną zawartą w ofercie Wykonawcy.
6. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 8.
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
i. imię i nazwisko_________________________
ii. e-mail: ________________________________
iii. tel/fax: ________________________________
b) ze strony Zamawiającego:
iv. imię i nazwisko Paulina Gieremek
v. e-mail: paulina.gieremek@wco.pl
vi. tel/fax: 61/88 50 829
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 9.
1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, we wszelkich przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. Zastrzeżone w niniejszej umowie kary umowne nie wyłączają możliwości dochodzenia przez Zamawiającego odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności:
a) wskazanych w § 5 ust. 3, 8,
b) wskazanych w § 2 umowy ust. 5.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.

Zamawiający: Wykonawca:




































Załącznik nr 6 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


OŚWIADCZENIE

Stosownie do dyspozycja ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn.................
............................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).

















Załącznik nr 7
Opis przedmiotu zamówienia

Pakiet 1
1.Łącznik bezigłowy
135.000 szt.;
Łącznik bezigłowy kompatybilny z końcówką luer i luer-lock, o przepływie min. 165 ml/min, zgodny z wymaganiami normy EN ISO 13485:2003. Możliwość podłączenia u pacjenta min. przez 7 dni i min. 600 aktywacji. Łącznik powinien posiadać zastawkę w postaci podzielnej silikonowej membrany, osadzonej w plastikowym przeźroczystym konektorze, wnętrze pozbawione części metalowych i lateksowych. Prosty tor przepływu. Gładka i płaska powierzchnia elementów podlegających odkażaniu. Końcówka łącznika luer-lock zabezpieczona nasadką. Dostosowany do użytku z krwią, tłuszczami, alkoholami, chloheksydyną oraz lekami chemioterapeutycznymi. Przestrzeń martwa max. 0,04 ml. Łącznik neutralnego rozłączania-nie wywiera wpływu na ciśnienie wewnątrzcewnikowe. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii, daty ważności i producenta. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia 10 szt. próbek oraz badań klinicznych potwierdzających możliwość użycia przez 7 dni (również w przypadku kontaktu z krwią i preparatami krwiopochodnymi).


Pakiet 2
1. Rurki intubacyjne z mankietem uszczelniającym.
W rozmiarach:
5,0- 50 szt.;
5,5- 30 szt.;
6,0- 50 szt.;
6,5- 200 szt.;
7,0- 4000 szt.;.
7,5- 7500 szt.;
8,0- 3300 szt.;
8,5- 250 szt.;

L.p. Opis wymaganych parametrów Spełnienie warunków Opis oferowanych parametrów
wraz z podaniem numeru strony oferty z dokumentem potwierdzającym spełnienie warunku
(wypełnia Wykonawca) Punktacja
1 2 3 4 5
1. Rurka intubacyjna z mankietem (wpisać nr katalogowy i nazwę producenta)
2. Prowadnica ułatwiająca intubację umieszczona w rurce
TAK/NIE TAK -10 pkt
NIE – 0 pkt

Wykonane z delikatnego, miękkiego, termoplastycznego, przezroczystego PCV, silikonowane, posiadające anatomiczny kształt. Mankiet uszczelniający niskociśnieniowy, tradycyjny. Zakończenie rurki i krawędzi otworu Murphy`ego gładkie. Rurki zawierające znacznik głębokości i czytelne oznaczenie średnicy rurki i mankietu również na baloniku kontrolnym. Na całej długości rurki znacznik RTG w postaci linii bocznej. Łącznik zapewniający całkowitą zgodność z elementami układu oddechowego.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Nazwa i opis w języku polskim. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy.
Celem potwierdzenia warunków SIWZ Zamawiający wymaga dołączenia do oferty 3 szt. rurek w rozmiarze 7,0.

Pakiet 3
1.Przyrząd do przetoczeń płynów infuzyjnych.
360.000 szt.;
Aparat automatycznie zatrzymujący infuzję po opróżnieniu „jeziorka”, przeciwdziałając zapowietrzeniu układu. Zabezpieczenie przed wypływem płynu z drenu podczas wypełniania. Dwuczęściowa komora kroplowa - górna twarda wykonana z przezroczystego plastiku, natomiast dolna część miękka. Płaski filtr 15um położony na dnie komory kroplowej, dren 180 cm wykonany z elastycznego materiału, zacisk rolkowy z miejscem do umocowania końcówki drenu i zintegrowaną osłoną na kolec komory kroplowej po zużyciu aparatu, przezroczyste zakończenie luer lock. Zestaw wolny od DEHP i latexu. Przyrząd sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Nazwa i opis w języku polskim. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności 12 m-cy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga złożenia do oferty 5 szt. próbek.

Pakiet 4
1.Igły jednorazowego użytku w opakowaniach po 100 szt.
0,30 x 13 mm- 13 op. ;
0,40 x 13 mm- 6 op.;
0,45 x 16 mm- 6 op. ;
0,40 x 19 mm- 13 op.;
0,45 x 23 mm- 90 op. ;
0,5 x 25 mm- 560 op. ;
0,5 x 40 mm- 10 op. ;
0,6 x 25 mm- 13 op. ;
0,6 x 30 mm- 13 op. ;
0,7 x 30 mm- 220 op.;
0,7 x 40 mm- 35 op. ;
0,7 x 50 mm- 5 op. ;
0,8 x 40 mm- 600 op.;
0,8 x 50 mm- 10 op. ;
0,9 x 40 mm- 50 op. ;
1,2 x 40 mm- 2300 op.;
1,8 x 40 mm- 1100 op. ;
Igły cienkościenne z długim szlifem, smarowane olejem silikonowym. Elastyczne, nie łamiące się. Wykonane z dobrej stali szlachetnej. Dobrze osadzone w końcówce. Końcówki (nasadki) igieł typu Lock wykonane z polipropylenu, barwione zgodnie z kodem kolorów. Jedno opakowanie zawierające 100 szt. Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Nazwa i opis igieł w języku polskim. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia 5 szt. igieł 1,2x40 mm i 5 szt. 0,4x13.

Pakiet 5
1.Igły do akupunktury Specjal
W rozmiarach:
0,20 x 15 mm -20 op. ;
0,25 x 40 mm -30 op. ;
0,30 x 30 mm -20 op. ;
Igły typu „Specjał” z metalowym uchwytem. Opakowanie zbiorcze zawierające 100 szt. igieł. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Pęseta anatomiczna.
750 szt. ;
Długość pęsety 13-15 cm. Plastikowe, sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3.Ostrza
10- 110 op.;
11- 200 op. ;
12- 300 op. ;
15- 250 op. ;
20- 60 op. ;
24- 60 op. ;
Wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Ostre nie powodujące szarpania skóry. Wymienne. Końcówki ostrzy pasujące do nasadek 3, 3L, 4, 4L. Ostrza nr 12 w kształcie sierpa (zakrzywione).Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo po 100 szt. w kartoniku. Nadruk nr serii, data ważności na każdej pojedynczej sztuce. Wyraźny rysunek i czytelny numer ostrza na opakowaniu zbiorczym i każdej pojedynczej sztuce. Okres przydatności 12 miesięcy od daty dostawy. Nazwa i przeznaczenie w języku polskim. Do oferty należy dołączyć 5 szt. ostrzy w nr 11.

Pakiet 6
1.Igła do trepanobiopsji
220 szt.;
Igła w rozmiarze 11 G i długości 10 cm. Igła wewnętrzna o skośnym szlifie, blokowana śrubowym zamkiem w rękojeścią, natomiast zewnętrzna, tnąca ze szlifem typu „tulip”, zwężona na dalszym końcu; dołączony wypychacz. Uchwyt motylkowy, łącznik luer-lock do podłączenia ze strzykawką. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Pojemnik z wodą do nawilżania
500 szt.;
Pojemnik z wodą o pojemności 340-350 ml, wyposażony w łącznik (adapter). Sterylny, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Zamawiający wymaga dołączenia do oferty badania klinicznego potwierdzającego możliwość stosowania wody krzyżowo u wielu pacjentów przez minimum 30 dni.
3.Igła z filtrem
Rozmiar 1,2 mm (18G)
30 op.;
1 op. = 100 szt.
Igła służąca do pobierania leków z filtrem o pojemności 5 µm, tępo zakończona pod kątem 45°. Igła sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Strzykawki typu LUER-LOCK.
5 ml- 400 op. ;
10 ml- 670 op. ;
20 ml- 1850 op. ;
30 ml- 200 op. ;
Opakowanie zawierające 100 szt. (w przypadku innego opakowania, należy w formularzu cenowym zamieścić wycenę za 100 szt. strzykawek)
Cylinder strzykawki przezroczysty wykonany z polipropylenu i powłoką silikonową. Wyraźnie wskazujący zawartość strzykawki oraz bardzo dobrze widoczna, czytelna skala. Tłok strzykawki wykonany z polipropylenu z uszczelniaczem z gumy syntetycznej (bez lateksu).
Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 7
1.Serweta chirurgiczna
90 x 110 z taśmą lepną 3500 szt.;
Serwety proste z włóknin laminowanych dwuwarstwowych nieprzemakalnych, sterylne z taśmami lepnymi. Ponad to materiał winny charakteryzować następując parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min. 200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych odłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Dowodem spełnienia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN-EN 13795;1-3, będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów. W celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia, należy dołączyć do oferty próbki w ilości 2 szt.
2.Pokrowiec Mayo
5800 szt. ;
Wykonane z niebieskiej folii polietylenowej z dodatkową warstwą chłonną z nieprzemakalnego laminatu pod narzędzia. Duży wywinięty mankiet. Rozmiar 80(+/-2) x 140(+5) cm, rozmiar warstwy chłonnej 85x60 cm. Ponad to materiał winny charakteryzować następujące parametry: odporność na penetrację płynów (nieprzemakalność): min. 2000 mm słupa wody; wytrzymałość na rozrywanie (wypychanie) na sucho oraz na mokro min.200 kPa. Na opakowaniach zewnętrznych obłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacja danego wyrobu. Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Dowodem spełnienia potwierdzenia w/w parametrów krytycznych oraz pozostałych, będących wymogiem normy PN - EN 13795 1- 3 będzie dołączenie karty danych technicznych włókniny wystawionej przez producenta wyrobów. W celu zweryfikowania zgodności oferowanych wyrobów z opisem przedmiotu zamówienia, należy dostarczyć próbki w ilości 2 szt.
3.Ściereczka sterylna
35.000 szt. ;
Sterylna ściereczka do osuszania rąk po myciu chirurgicznym, niepozostawiająca włókien na dłoniach po jej użyciu. Wykonana z bardzo chłonnej celulozy, o gramaturze 54-51 gm2. Rozmiar 30x42 cm (±2 cm).
Ściereczka sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy. Na opakowaniach zewnętrznych powinna znajdować się przynajmniej 1 samoprzylepna kontrolka umożliwiająca powtórne wklejenie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu. W celu weryfikacji, zamawiający wymaga dołączenia do oferty 5 szt. ściereczek.
4.Zestaw serwet do zabiegów brzuszno - kroczowych.
1900 szt. ;
Sterylny zestaw do operacji brzuszno-kroczowych o składzie:
- serweta o wym. min. 240 x 280 cm, zintegrowana z nogawicami oraz ekranem anestezjologicznym; w części górnej wkomponowana folia operacyjna o wym. min 30 x 30 cm, w części dolnej posiadająca otwór min.12 x 15 cm wraz z przysłaniającą go klapką 20 x 25 cm,
- pokrowiec na stolik MAYO o wymiarach 79 x 140 - 150 cm
- taśma samoprzylepna min 9 x 49 cm,
- ściereczki chłonne – min. 2 szt. o rozm. min 30 x 40 cm
- kieszeń dwukomorowa lepną na ssak i koagulację ( taśma lepną o szer. min 5,5 cm) 2 x
15 x 40 cm
- całość owinięta w serwetę 140 – 150cm x 190 – 200 cm, która może służyć jako przykrycie stolika do narzędzi.
Zestaw wykonany z włóknin barierowych, min. Dwuwarstwowych na całej powierzchni, gdzie warstwa górna jest wchłaniana, warstwa dolna nieprzesiąkalna – folia PE. Włókniny muszą spełniać wymogi normy PN-EN 13795:3. Wymagane dodatkowe parametry: odporność na penetrację płynów(nieprzemakalność): 1600 mm słupa wody wytrzymałość na rozdarcie/ rozerwanie na sucho min. 180 kPa oraz na mokro min. 158 kPa. Gramatura: min. 63g/m2 (+/-5%).Zespolenie serwet potrzebnych do wykonania gotowego obłożenia powinno być wykonane za pomocą dwustronnych taśm lepnych (nie dopuszcza się zespolenia za pomocą zgrzewa termicznego). Folia operacyjna poliuretanowa/poliestrowa będąca elementem wyposażenia obłożeń operacyjnych: grubość max 0,025mm oraz paro przepuszczalności nie mniejszej niż MVTR 1450/m24H, szerokość aplikatorów po obu stronach: min 15 mm .
Na opakowaniach zewn. obłożeń powinny znajdować się 2 samoprzylepne kontrolki umożliwiające powtórne wklejanie do protokołu operacyjnego z identyfikacją danego wyrobu.
Wymagania formalne:
Dowodem potwierdzenia w/w parametrów krytycznych będących elementem normy PN-EN 13795: 3 będzie dołączenie danych technicznych wystawionych przez producenta gotowych wyrobów. W przypadku parametrów nie będących elementem normy – kart danych technicznych producenta włóknin, folii itp. Służących do produkcji gotowych wyrobów.
Zestaw sterylny, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Wraz z ofertą należy dołączyć 2 szt. próbki.

Pakiet 8
1. Zestaw pętli do polipektomii.
Pętle o średnicach:
Średnica 3 x 6 cm, duży owal 100 szt. ;
Średnica 3 x 5 cm, heksagonalna 1100 szt. ;
Pętle sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Do oferty wymagane jest dostarczenie 1 szt. pętli heksagonalnej.
2. Prowadnica metalowa
10 szt. ;
Średnica 0,035 - 0,038 cala, maksymalna długość 200 - 250 cm, 5- 9 cm końcówka giętka (oliwka) sztywny początek i środek prowadnika.
Sterylna. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Endoskopowy trójpalczasty klips hemostatyczny.
1 szt. ;
Klips do endoskopowego tamowania krwawień. Rozwarcie łapek 12mm. Cewnik o średnicy 7-8Fr i długości 200-240cm. Sterylny zestaw gotowy do użycia z kanałem do płukania
Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
4. Marker endoskopowy
80 szt. ;
Marker węglowy do długoterminowego tatuowania ze strzykawką 5 ml. Sterylny. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Instrukcja i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
5. Zestaw do przezskórnej gastrostomii.
160 szt.;
Zestaw do wymiany gastrostomii metodą pull. Zestaw powinien także zapewniać założenie PEG bez konieczności użycia innych narzędzi. Średnica silikonowego cewnika zakończonego grzybkiem minimum 20-24Fr Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
6. Protezy przełykowe.
Pokryte w całości 15 szt. ;
Pokryte częściowo 85 szt. ;
Protezy przełykowe, samorozprężalne nitinolowe, stent pokryty silikonem od zewnątrz i wewnątrz w całości lub częściowo. Markery RTG widoczne na zestawie wprowadzającym określające długość protezy po rozprężeniu, plus markery na końcach protezy. Zestaw wprowadzający średnicy 24 Fr giętki, przezroczysty, zbrojony wewnętrznie. Proteza uwalniana całkowicie jedną ręką, z rękojeścią umożliwiającą wielokrotne rozkładanie i zamykania protezy w trakcie zabiegu w celu jej umiejscowienia. Blokada, zabezpieczenie przed wypadnięciem protezy, dodatkowo pętla do repozycji stentu na jednym lub obu końcach. Średnice protez - kołnierz 25 mm w miejscu fiksacji, trzon 20mm w miejscu zwężenia, długości protez 8, 10 cm, 12,5 cm, 15 cm.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy
7. Protezy jelitowe.
jelitowa 30 szt. ;
dwunastnicza 20 szt. ;
Protezy samorozprężalne nitinolowe, stent nie pokryty. Markery RTG/endoskopowe widoczne na zestawie wprowadzającym określające długość protezy po rozprężeniu, plus markery na końcach protezy. Zestaw wprowadzający średnicy 10 Fr giętki, przezroczysty, zbrojony wewnętrznie. Proteza uwalniana całkowicie jedną ręką, z rękojeścią umożliwiającą wielokrotne rozkładanie i zamykania protezy w trakcie zabiegu w celu jej umiejscowienia. Blokada, zabezpieczenie przed wypadnięciem protezy, dodatkowo pętla do repozycji stentu na jej końcu. Średnice protezy 25 do 30 mm , dł. protezy 6/8/10 cm i dwunastnicza śr. protez 22 do 27 mm , dł. protezy 6/9/12 cm. Zastosowanie protez do wyboru użytkownika.
Sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
8.Endoskopowa szczoteczka czyszcząca.
1700 szt. ;
Endoskopowa szczoteczka czyszcząca – dwustronna, średnica temperowanego włosia od 6,5 do 5,5 mm – nylon. Jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 9
1. Igła- Ekstra Spike Plus KabiPac
11.500 szt. ;
Igła o długości 21,5 mm i średnicy 5,6 mm, posiadająca filtr cząsteczkowy 5 µm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Igła- Ekstra Spike Plus Chemo
4500 szt. ;
Igła o długości 19,5 mm i średnicy 4,3 mm, posiadająca filtr cząsteczkowy 5 µm oraz filtr odpowietrzający 0,2 µm. Sterylna, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim.
Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 10
1. Koreczki do kaniul.
100.000 szt. ;
Wielofunkcyjne typu COMBI, służące do zamykania wszystkich elementów systemu infuzyjnego Luer Lock z końcówkami męską i żeńską. Łatwe w stosowaniu, zapewniające szybkie, szczelne i bezpieczne zamknięcie. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga 5 szt. próbek.

Pakiet 11
1. Dren tkankowy wielokanałowy.
850 szt. ;
Dren silikonowy, 12 kanalikowy powodujący efekt drenażu o wymiarach 40cm x 35mm widoczny w RTG. Dren sterylny, jednorazowy, pakowany podwójnie. Opakowanie zewnętrzne folia-papier. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.




Pakiet 12
1. Cewnik do drenażu klatki piersiowej – typ THORAX
Ch 15- 20 szt. ;
Ch 18- 10 szt. ;
Ch 21- 80 szt. ;
Ch 24- 470 szt. ;
Ch 28- 40 szt. ;
Ch 30- 150 szt. ;
Prosty, miękki dren do opłucnej z linią widoczną w RTG, z otworami bocznymi, otwartym końcem i ściętą końcówką. Wykonany z czystego silikonu. Długość cewnika około 50 cm.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Zestaw do drenażu Robinsona
Ch 28 w ilości 900 szt.;
Zamknięty system do drenażu grawitacyjnego z drenem wykonanym z czystego silikonu, o długości 100cm, z wtopioną linią RTG. Dren wyposażony w perforowane eliptyczne otwory, zintegrowany z workiem o pojemności 600ml oraz z zastawką płatkową i z kranikiem spustowym. Worek wyskalowany od 0-100ml, co 25ml i 100-600ml, co 100ml. Zestaw sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym pojedynczym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis i nazwa w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 13
1.Port żylny dla dorosłych
1.1.Port niskoprofilowy
250szt. ;
Port niskoprofilowy o masie nie większej niż 6 gram. Wysokość portu maksymalnie 10,5 mm. Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,25 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 9,5 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami, co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
1.2.Port standardowy
450szt. ;
Port o masie nie większej niż 8,0 gram. Wysokość portu maksymalnie 13 mm. Objętość wewnętrzna komory nie mniejsza niż 0,50 ml. Komora portu wykonana z tytanu. Membrana o średnicy nie mniejszej niż 12 mm, wytrzymująca min. 2000 wkłuć. Cewnik silikonowy, maksymalnie 8 Fr, długości minimalnej 600 mm, z zaznaczonymi odstępami co 1 cm. Średnica wewnętrzna cewnika nie mniejszej niż 1,2 mm, średnica zewnętrzna cewnika maksymalnie 2,4 mm. Maksymalne rekomendowane ciśnienie nie mniejsze niż 22,4 Ba. Wszystkie elementy niemetalowe portu widoczne w RTG. W zestawie winny znajdować się akcesoria do wszczepienia portu. Port sterylny, jednorazowego użytku. Pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim. Do każdego zestawu portu Zamawiający bezwzględnie wymaga dołączenia czytelnej broszury informacyjnej w postaci książeczki i paszportu dla pacjenta w języku polskim.
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona
2. Zestaw wprowadzający do portu.
50szt. ;
Wyposażenie zestawu wprowadzającego:
- igła typu Seldingera
- rozszerzało i druciana prowadnica typu „J”
- rozszerzacz podskórny - tunelizator
- prowadnica rozszczepialna (tzw. koszulka rozrywalna)
- strzykawka 10 ml
- igła do portu z drenem w rozmiarze 20G/20 mm – w zestawie lub osobno dołączona
- igła do płukania portu w rozmiarze 22G/20-30 mm - w zestawie lub osobno dołączona

Pakiet 14
1. Igły do portów
Igła 20G/20mm bez drenu - 4500 szt. ;
Igła 22G/20mm bez drenu - 500 szt. ;
Igła 22G/25mm bez drenu - 500 szt. ;
Zakrzywione pod kątem 90 o do portów naczyniowych o specjalnie profilowanym zakończeniu, służące do średnio terminowych wlewów. Igły sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Igła prosta 22G/30mm – szt. 2000 ;
Igła prosta, sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Igła do portów z drenem 19G/20 mm - 300 szt. ;
Igła do portów z drenem 19G/25 mm - 300 szt. ;
Igła do portów z drenem 20G/15-17 mm - 2000 szt. ;
Igła do portów z drenem 20G/20 mm - 800 szt. ;
Igła do portów z drenem 20G/25 mm - 8500 szt. ;
Igła zgięta pod katem 90 stopni, giętkimi płatkami do mocowania, zaciskiem do wlewów o długim czasie trwania. Dren, zakończony łącznikiem luer lock. Sterylne, bez ftalanów, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
Zamawiający wymaga dołączenia do ofert 5 szt. igieł 20G/20mm bez drenu oraz 3 szt. igieł 20G/25mm z drenem.

Pakiet 15 ;
1. Proteza głosowa.
Ch 4- 5 szt. ;
Ch 6- 10 szt. ;
Ch 8- 45 szt. ;
Ch 10- 5 szt. ;
Ch 12,5- 5 szt. ;
Wykonane z wysokiej jakości silikonu. Uniwersalne do wszczepiania pierwotnego i wtórnego, z możliwością założenia tej samej protezy zarówno od strony przełyku jak i stomy. Sztywny korpus protez widoczny w promieniach RTG, kanał osłonięty daszkiem ochronnym. Rozmiar wytłoczony na korpusie. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Prowadnica do implantacji protez głosowych od strony przełyku.
70 szt. ;
Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 16
1.Zestaw trójwarstwowy do chirurgii otolaryngologicznej
850 szt. ;
Zestaw trójwarstwowy, wykonany z włókniny wiskozowej z laminatem polietylenowym i warstwą włókniny polipropylenowej, spełniający wymagania normy EN 13795 1-3. Gramatura nie mniejsza niż 74g/m2, zdolności do absorpcji dla włókniny wiskozowej min.780%, odporność na penetrację płynów min. 500 cm słupa wody.
Skład zestawu:
- 1 serweta do nakrycia stołu instrumentariuszki o wymiarach 150x200cm
- 1 serweta do nakrycia stolika MAYO - 80x145cm
- 1 serweta samoprzylepna - 200x200cm
- 1 serweta z wycięciem w kształcie „U” - 125x150cm rozmiar wycięcia 6,5 x 40 cm
- 1 serweta samoprzylepna - 75x75cm
- 2 taśmy samoprzylepne - 10x50cm
- 4 ręczniki celulozowe - 33x33cm
Zestaw sterylny, jednorazowy. Na każdym zestawie nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Zestaw obłożeń laryngologicznych z otworem
150 szt. ;
Zestaw dwuwarstwowy wykonany z włókniny polipropylenowej z laminatem polietylenowym, spełniający normy EN 13795 1-3. Gramatura nie mniejsza niż 54 g/m2, zdolność do absorpcji dla włókniny polipropylenowej min. 450%, odporność na penetrację płynów min. 200 cm słupa wody.
Skład zestawu:
-1 serweta samoprzylepna z otworem o średnicy 10 cm, o wym. 170 x 250 cm
-1 serweta na stolik narzędziowy, o wym. 140 x 160 cm
-1 ręcznik celulozowy owym. 33 x 33 cm
Zestaw sterylny, jednorazowy. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 17
1.Złącza niskiego ciśnienia do wkładów kontrastowych.
13500 szt. ;
Długość złącza 150-155 cm. typu LPDCT 160j, spiralnie skręcane. Kompatybilne z wstrzykiwaczem Medrat Vistron CT. Możliwość podania kontrastu pod ciśnieniem do 350PSI. Sterylne, jednorazowego użytku. Pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy.
Wymagane jest dołączenie do oferty 5 próbek do przetestowania.

Pakiet 18
1.Wkłady workowe jednorazowe do ssaków
5200 szt. ;
Jednorazowe wkłady workowe o pojemności 2 litry z wtopioną przykrywką o średnicy 14,5 cm z szerokim uchem do zdejmowania, pasujące do kubełków o tej samej średnicy (14,5 cm). W przykrywce wewnętrzny filtr i zastawka odcinająca, otwór do wsypywania proszku żelującego, otwór "tandem"; zdejmowane łączniki do podłączenia ssania i do podłączenia drenu. Wkłady muszą być kompatybilne z wielorazowymi pojemnikami i stojakami firmy TYCO, będących wyposażeniem sal operacyjnych. Mikrobiologicznie czyste, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Nazwa i opis stosowania w języku polskim. Roczny okres ważności od daty dostawy.
2. Pojemniki z wodą.
3000 szt. ;
Pojemniki z wodą destylowaną, typu RESPIFLO do inhalacji ultradźwiękowej o pojemności 145 ml. Pasujące do inhalatora Omega Vario. Pojemniki sterylne, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Zestaw do jejunostomii.
Rozmiar Ch 8-
40 szt. ;
Zestaw powinien składać się z:
- cewnika jejunalnego wykonanego z poliuretanu z linią widoczną w promieniach RTG i systemu mocowania do skóry. Długość cewnika 80 cm.
- dwóch wprowadzających mandrynów z rozrywanymi kaniulami z polietylenu i dwóch strzykawek.
Sterylny, jednorazowego użytku, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Opis w języku polskim.
4. Cewnik dootrzewnowy Tenckchoffa z jednym mankietem.
20 szt. ;
Cewnik uniwersalny z jednym mankietem podskórnym o dł. 46cm. W komplecie powinien znajdować się zacisk, korek i łącznik schodkowy. Sterylny, jednorazowy, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Nazwa i opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 19
1. Rurki tracheostomijne z podwójnym mankietem niskociśnieniowym.
5,0 – 10 szt. ;
6,0 – 10 szt. ;
7,0 – 30 szt. ;
7,5 - 30 szt. ;
8,0 – 30 szt. ;
8,5 – 30 szt. ;
9,0 – 30 szt. ;
9,5 – 10 szt. ;
10,0 – 10 szt. ;
Wykonane z wysokiej jakości miękkiego, przezroczystego lub półprzezroczystego termoplastycznego PCV, silikonowane, w opcji z ruchomym oraz stałym szyldem. Giętkie, o anatomicznym kształcie, dobrze dopasowujące się do dróg oddechowych. Kołnierz z oznaczeniem rozmiaru i długości rurki. Podwójny mankiet (mankiet obok mankietu), niskociśnieniowy o cienkich, delikatnych ściankach, zapewniający szczelność dróg oddechowych i minimalizujący powstawanie odleżyn. Balonik kontrolny wyraźnie wskazujący stan napełnienia mankietu, posiadający oznaczenie rozmiaru rurki i średnicy mankietu. Do każdej rurki dołączona taśma do mocowania. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Instrukcja obsługi w języku polskim. Okres ważności min. 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 20
1. Igła do biopsji tkanek miękkich, półautomatyczna.
14 G x 10 cm -600 szt. ;
14 G x 15 cm -500 szt. ;
18 G x 15cm - 50 szt. ;
Igła musi posiadać ergonomiczną obudowę ze zwalniaczem do łatwej obsługi kaniuli i mandrylu. Sprężyna mocna, dobrze sprężynująca. Dobrze czytelna skala do określania wielkości wycinków. Możliwość doboru wielkości pobranego wycinka (1cm i 2 cm). Igła musi posiadać zdejmowalną kaniulę zewnętrzną umożliwiająca wielokrotne przeprowadzenie zabiegu bez konieczności ponownego wkłucia. Barwne kodowanie zwalniaczy. Końcówka mandrynu o szlifie skośnym. W zestawie dodatkowy mandryn o piramidalnej końcówce. Igła posiada oznaczenia echogeniczne. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy. Wraz z ofertą należy dołączyć 1 szt. próbki w rozmiarze 14G/15cm.

Pakiet 21
1. Igła do biopsji gruboigłowej.
14Gx100mm -100szt. ;
16Gx100mm -500szt. ;
18Gx200mm -50szt. ;
Igła do biopsji gruboigłowej kompatybilna z pistoletem DELTACUT GUN. Sterylna, jednorazowego użytku. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 22
1,Igła do nakłuć lędźwiowych typu SPINAL NEEDLE
0,7 x 38 mm -300 szt. ;
0,7 x 50 mm -500 szt. ;
0,7 x 63 mm -500 szt. ;
0,7 x 75 mm- 800 szt. ;
0,7 x 90 mm- 1800 szt. ;
0,7 x 120 mm- 300 szt. ;
0,9 x 88 mm- 100 szt. ;
Igły z mandrynem wewnętrznym, przezroczystą nasadką. Kodowane kolorem. Końcówka igieł przeciwurazowa typu Whitacre lub Quincke. Powierzchnie zewnętrzne o wysokiej gładkości. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 23
1. Jedorazowy układ oddechowy.
5000 szt.;
Skład zestawu:
- dwa rozciągane dreny karbowane, w zakresie 60/180 cm, o średnicy 22 m - złącze respiratora typu 22F – 22F
- jeden rozciągany dren karbowany, w zakresie 45/180 cm
- worek oddechowy 2-3 litrowy, bezlateksowy, ze złączem typu 22M/19F
- złącze od strony pacjenta typu 22/15F
- łącznik Y ze złączem kolankowym oraz z portem do kapnografii
Układ mikrobiologicznie czysty lub sterylny wykonany z polipropylenu, pakowany pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności 12 miesięcy od daty dostawy.
2. Dren karbowany
300 szt.;
Dren rozciągalny w zakresie 60/180cm z PP, o średnicy 22mm, złącza sztywne 22F-22F, sterylny, pakowany pojedynczo. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy.

Pakiet 24
1.Dren wodny
850szt. ;
Dren do kanału roboczego pompy OFP-2. Sterylny, pakowany pojedynczo. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy.
2.Adapter
200szt.;
Adapter kanału roboczego pompy OFP-2. Sterylny, pakowany pojedynczo. Sterylny, jednorazowego użytku, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk numeru serii i daty ważności. Okres ważności minimum 1 rok od daty dostawy.

Pakiet 25
1. Zestaw bursztynowy do pomp infuzyjnych LIFECARE 5000 i PLUM A+.
7000 szt. ;
Zestaw do podaży grawitacyjnej z drenem o długości około 270 cm. Filtr powietrza 3 mikrony, filtr w linii 15 mikronów. Komora kroplowa 20 kr/ml. Port do dodatkowych wstrzyknięć. Sterylne, jednorazowe, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 26
1.Tasiemka do mocowania rurek tracheostomijnych
4000 szt. ;
Tasiemki bawełniane o długości 50 – 60 cm i ok. 1 cm szerokości. Bez żadnego zapięcia. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 27
1.Łącznik do zestawu Peritofix
350 szt. ;
Łącznik z końcówką męską luer-lock oraz lejkowatą pasującą do standardowych worków do wydzielin lub na mocz. Sterylne, pakowane pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Pakiet 28
1.Proteza przełykowa powlekana
5szt. ;
Proteza samorozprężalna do zabiegów bariatrycznych. Wykonana z nitinilu, powlekana silikonem. Całkowita dł. protezy 180, 210, 240mm, dł. robocza 140, 170, 200mm. Średnica protezy od końca dystalnego 36-30-20-26. Do protezy winien być dołączony aplikator śr. 24Fr/8mm i dł. 90cm.
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
2.Proteza kolorektalna niepowlekana
5szt. ;
Proteza samorozprężalna, wykonana z nitinolu, z podwójną siatką. Średnica protezy 22mm, natomiast kołnierza 26mm. Całkowita dł. protezy 80, 110, 140, 170mm, dł. robocza 50, 80, 110, 140mm. Do protezy winien być dołączony aplikator śr.10,2Fr/3,4mm i dł. 230cm. Aplikator wyposażony w podwójny system kontroli punktu oraz znacznik graficzny i radiologiczny.
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.
3. Proteza kolorektalna powlekana
10szt. ;
Proteza samorozprężalna, metalowa wykonana z nitinolu, powlekana silikonem na całej długości. Proteza asymetryczna, wyposażona w lasso do repozycjonowania. Średnica protezy 24mm, natomiast kołnierza 32mm. Całkowita dł. protezy 50, 80, 150mm, dł. robocza 20, 50, 120mm. Do protezy winien być dołączony aplikator śr.24Fr/8mm i dł. 700cm.
Sterylna, jednorazowego użytku, pakowana pojedynczo. Na każdym opakowaniu nadruk nr serii i daty ważności. Opis stosowania w języku polskim. Okres ważności minimum 12 miesięcy od daty dostawy.

Zamawiający zastrzega, że szacunek ilościowy przedmiotu zamówienia został określony wyłącznie w celu oszacowania łącznej ceny za realizację zamówienia w całym okresie objętym umową.
Zamawiający zastrzega, iż liczba zamawianego asortymentu objętego przedmiotem zamówienia uzależniona jest od bieżących potrzeb, jednak łączna wartość umowy nie może przekroczyć kwoty, jaką Wykonawca zaoferuje za realizację całości zamówienia w ofercie.



















































załącznik nr 8 do specyfikacji

Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1/jedno zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia o wartości dla poszczególnych pakietów, co najmniej:

pak. 1- 400 000,00 PLN
pak. 2- 80 000,00 PLN
pak. 3- 400 000,00 PLN
pak. 4- 25 000,00 PLN
pak. 5- 25 000,00 PLN
pak. 6- 160 000,00 PLN
pak. 7- 150 000,00 PLN
pak. 8- 490 000,00 PLN
pak. 9- 25 000,00 PLN
pak. 10- 10 000,00 PLN
pak. 11- 15 000,00 PLN
pak. 12- 15 000,00 PLN
pak. 13- 200 000,00 PLN
pak. 14- 130 000,00 PLN
pak. 15- 60 000,00 PLN
pak. 16- 25 000,00 PLN
pak. 17- 35 000,00 PLN
pak. 18- 80 000,00 PLN
pak. 19- 5 000,00 PLN
pak. 20- 40 000,00 PLN
pak. 21- 15 000,00 PLN
pak. 22- 15 000,00 PLN
pak. 23- 55 000,00 PLN
pak. 24- 35 000,00 PLN
pak. 25- 140 000,00 PLN
pak. 26- 15 000,00 PLN
pak. 27- 1 000,00 PLN
Pak. 28- 50 000,00 PLN




.
Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.


Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.


Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

..........................,dn.................



…………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

« Powrót do szczegółów zamówienia