Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ZAKUP I DOSTAWA URZADZEŃ MEDYCZNYCH

Numer zamówienia:

350/114/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 24.12 2013 1544 m

Poznań, dnia 23-12-2013 m
EZ/350/114/2013/____1544________



wg rozdzielnika:
do wszystkich uczestników i zainteresowanych postępowaniem o zamówienie publiczne

dotyczy: ZAKUP I DOSTAWA URZADZEŃ MEDYCZNYCH – przetarg nieograniczony [350/114/2013]

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:
ODPOWIEDZI NA PYTANIA.
Pytanie 1:
Dotyczy punktu 20 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Prosimy o dopuszczenie aparatu z mocą generatora 2,02kW, ale z dużo bardziej wydajnym generatorem oferującym prądy fluoroskopii 10mA i radiografii 20mA, czyli więcej niż aparat o wyższej mocy opisany w SIWZ?
Wyjaśniamy, że określona wartość mocy wraz w połączeniu z punktami SIWZ 22, 25, 30 powodują ograniczenie konkurencji tylko do jednego rozwiązania- aparatu Philips Endura.
Ad.1. - Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Z wiedzy Zamawiającego wynika, że istnieje wiele firm na rynku, oferujących moc generatora aparatu na poziomie 2,4 kV. Moc generatora przekłada się na jakość diagnostyki, np. u otyłych pacjentów.
Pytanie 2:
Dotyczy punktu 22 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Prosimy o dopuszczenie aparatu z zakresem fluoroskopii 1, 2 , 4, 8, 12.5, 25 impulsów na sekundę.
Wartość tak mocno ograniczona opisana w SIWZ występuje tylko w aparacie Philips Endura.
Ad.2. - Zamawiający dopuszcza proponowane rozwiązanie.
Pytanie 3:
Dotyczy punktu 30 Załącznika nr 7 do SIWZ;
W związku z tym iż w punkcie 29 Zamawiający dopuszcza aparat z lampą jednoogniskową, prosimy o dopuszczenie ogniska 0,6.
Wyjaśniamy, iż lampy jednoogniskowe są najnowszym rozwiązaniem stosowane od 3 lat w aparatach RTG z C, gdyż duże ognisko było wykorzystywane do radiografii na kasecie której w tej chwili się nie wykonuje, zapis taki wskazuje na konkretne rozwiązanie.
Ad.3. - Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Dotychczasowe doświadczenie Zamawiającego udowadnia, że w naszym zakładzie jest wykorzystywane zarówno małe jak i duże ognisko dla prowadzonych procedur.
Pytanie 4:
Dotyczy punktu 56 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Prosimy o wyjaśnienie zapisu: monitory medyczne stosowane w aparatach RTG z C mają luminację na poziomie 800 cd/m2 lub 1000cd/m2. Monitory od komputerów PC posiadają luminację 500cd/m2. Wartość opisana w SIWZ jest krytycznie niska i wskazuje na bardzo stary typ monitorów co skutkuje tym, iż podczas zabiegu światło na sali zabiegowej musi być maksymalnie wygaszone, by zapewnić wystarczającą jakość obrazu.
W związku z powyższym prosimy o wyjaśnienie zapisu, oraz czy nie doszło do pomyłki pisarskiej.
Ad.4. - Zamawiający wyjaśnia, że nie zaistniała i nie doszło do pomyłki pisarskiej, jednocześnie Zamawiający dopuszcza zaoferowanie opisanego rozwiązania.
Pytanie 5:
Dotyczy punktu 57 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Prosimy o dopuszczenie aparatu, w którym monitory umieszczone są na wysięgniku z możliwością obrotu względem osi poziomej (pochylanie).
Opisane rozwiązanie wskazuje na konkretny model aparatu.
Ad.5. - Zamawiający dopuszcza, lecz nie wymaga proponowanego rozwiązania.
Pytanie 6:
Dotyczy punktu 60 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Prosimy o wyjaśnienie zapisu, do wydruku zdjęć nie ma konieczności stosowania drukarki DICOM z funkcją print która kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. W związku z zapisem DICOM Print prosimy o wyjaśnienie czy Zamawiający posiada drukarkę zdjęć DICOM lub czy Zamawiający dopuści aparat z drukarką która nie wymaga od aparatu posiadanie funkcji DICOM Print.
Ad.6. - Zamawiający wymaga funkcji systemu umożliwiającej drukowanie i wysyłanie obrazu.
Pytanie 7:
Prosimy o wyjaśnienie czy aparat ma być wyposażony w drukarkę zdjęć z zabiegu? Aparat jak wskazuje SIWZ ma być dedykowany do zabiegów endoskopowych, które wymagają wydruku zdjęcia i dołączenia do dokumentacji.
Ad.7. - Zamawiający wymaga wyposażenia aparatu w drukarkę do zdjęć.
Pytanie 8:
Dotyczy punktu 54 do 58 Załącznika nr 7 do SIWZ;
Czy Zamawiający dopuści alternatywnie aparat RTG z C wyposażony w monitor 24” panoramiczny HD 1920x1200 pikseli, o kontraście 1000 : 1, luminacji 1000cd/m2, który pełni dokładnie tą samą rolę co dwa niezależne monitory.

Ad.8 - Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Według Zamawiającego proponowany monitor nie jest tożsamy z funkcjonalnościami oferowanymi przez zestaw dwóch monitorów.
Pytanie 9:
Dotyczy pkt 7„Gwarancja”Zał.nr 7 do SIWZ ,pkt.III 3.2e)SIWZ i pkt.16e) § 4 projektu Umowy i pkt 5e) Formularza ofertowego-zał.1;
Zwracamy się z prośbą o wydłużenie czasu na usunięcie uszkodzenia i uwzględnienie czasu naprawy bez wymiany części zamiennych i z wymianą części zamiennych.
Proponujemy termin naprawy do 5 dni roboczych (bez wymiany części) i do 7 dni roboczych (w przypadku wymiany sprowadzanych części zamiennych z zagranicy), liczony od zdiagnozowania usterki.
Wyjaśniamy, że czas naprawy, zależny jest od rodzaju uszkodzenia. W przypadku drobnych uszkodzeń, taka naprawa może potrwać kilka godzin. Natomiast w przypadku skomplikowanego uszkodzenia nieco dłużej, jak również w przypadku takiego, które np. wymaga wymiany podzespołu na nowy. Wtedy czas takiej naprawy wydłuża się o termin sprowadzenia danej części z zagranicy, a więc o czas transportu i może wynieść od 7-10 dni roboczych.
Ad.9. -. Odpowiedź: Była już udzielona we wcześniejszej korespondencji

cyt: „ Tak, Zamawiający wyraża zgodę na wydłużenie terminu usunięcia awarii.
Dokonuje się zatem zmiany w zapisach specyfikacji – poniższe zmiany dotyczą wszystkich pakietów :
W SIWZ Pkt. III.3.2 lit e.
e) Czas na usuniecie awarii (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 10 dni roboczych (pon.-pt.)
W FORMULARZU OFERTOWYM w pkt. 5 lit.e) - jak wyżej
W UMOWIE: § 3 pkt. 16 lit e) - jak wyżej”

Pytanie 10:
Dotyczy pkt.15 § 3 projektu Umowy;
Rozumiemy i prosimy o potwierdzenie w/w zapisu, że w okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewnia dostępność części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych na koszt Zamawiającego.
Ad.10 – Tak.
------------------------------------------------------------------------------------------
Pytania dotyczą pakietu nr 5 – aparatu RTG
Pyt. 1 pkt 2
Czy zamawiający mając na uwadze wysoka jakość kupowanego sprzętu będzie wymagał, aby dostarczony aparat posiadał głębokość ramienia nie mniejszą niż 68cm? Przy aparatach śród operacyjnych parametr ten jest bardzo istotny podczas pozycjonowania aparatu przy stole im parametr wyższym, tym funkcjonalność aparatu wzrasta,
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
Pyt. 2 pkt 5
Większość oferowanych obecnie aparatów posiada zakres ruchu pionowego w zakresie co najmniej od 40 do 50cm w zależności od klasy urządzenie. Prosimy o zmianę punktacji na:
≥40 cm – 1 pkt
40-49 cm – 5 pkt
≥ 50 cm – 10 pkt

Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ, punktacja faworyzuje lepsze rozwiązanie.
Pyt. 3 pkt 7
Czy zamawiający mając na uwadze wysoką jakość kupowanego aparatu będzie wymagał, aby zakres ruchu orbitalnego wynosił co najmniej 135 stopni? Parametry określające zakresy ruchów bardzo istotnie wpływają na jego dalsze użytkowanie i wygodniejszą pracę, a proponowany parametr spełnia większość nowoczesnych urządzeń.
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
Pyt. 4 pkt 9
Czy zamawiający mając na uwadze wysoką jakość kupowanego aparatu będzie wymagał, aby zakres obrotu ramienia C wokół osi pionowej wynosił co najmniej +/-12 stopni? Ruch ten pozwala na łatwiejsze korygowanie usytuowania zespołu wzmacniacz lampa bez konieczności przemieszczania całego aparatu.
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
Pyt. 5 pkt 20
Czy zamawiający dopuści aparat o mocy generatora min. 2,2 kW? Różnica jest niezauważalna a oferowane rozwiązanie mimo niższej mocy generatora posiada wyższe parametry pracy takie jak np. fluoroskopia pulsacyjna min 20mA. W związku z powyższym proponowane rozwiązanie nie jest gorsze od oczekiwanego i spełnia wymagania zamawiającego. Prosimy o dopuszczenie w/w mocy generatora.
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
Pyt. 6 pkt 22
Czy zamawiający dopuści aparat, w którym maksymalna wartość pulsacji wynosi max 10 p/s?
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
Pyt. 7 pkt 25
Czy zamawiający mając na uwadze wysoką jakość kupowanego aparatu będzie wymagał możliwości ustawienie co najmniej 20mA dla fluoroskopii pulsacyjnej?
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ


Pyt. 8 pkt 30
Czy zamawiający dopuści aparat, w którym wielkość ognisk wynosi odpowiednio dla małego i dużego: 0.5mm i 1.5mm? Różnica jest nie zauważalna, a oczekiwany parametr w kompilacji z pozostałymi wymaganiami jest charakterystyczny dla konkretnego producenta aparatu.
Odpowiedź: Podtrzymujemy zapis SIWZ
-----------------------------------------------------------------------
Pytanie 1.
Dotyczy: Załącznik Nr 7, Pakiet Nr 5, pkt. I.1: „Aparat ramię C fabrycznie nowe 2013 , nie powystawowy, nie podemonstracyjny Tak”
Czy Zamawiający poprawi oczywistą omyłkę pisarską i uzupełni zapis dodając „lub 2014” ?
Zważywszy na przebieg procedury przetargowej oraz wymagany termin dostawy jest możliwe dostarczenie aparatu wyprodukowanego już w 2014 roku. Pozostawienie zapisu bez zmian powoduje obowiązek dostarczenie aparatu z 2013r, co nie jest korzystne dla Zamawiającego.
Odpowiedź; TAK, Poprawimy oczywistą omyłkę dodając zapis „lub 2014”
Pytanie 2.
Dotyczy: Załącznik Nr 7, Pakiet Nr 5, pkt II.20:” Moc generatora RTG ≥2,4 kW….”
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania aparat o mocy generatora 2,3 kW ?
Pragniemy zaoferować aparat o nieznacznie mniejszej mocy generatora (o 0,1 kW), który ze względu na nowoczesne rozwiązania zapewnia znacznie wyższe parametry prądowe od oczekiwanych przez Zamawiającego. Przykładowo dla proponowanego aparatu prądy wynoszą:
- 15 mA maksymalny prąd dla fluoroskopii pulsacyjnej (wymagany wg SIWZ - 7,0 mA)
- 23 mA maksymalny prąd dla radiografii cyfrowej oferowanego aparatu (wymagany wg SIWZ - 18 mA).
Odpowiedź: Nie, nie dopuścimy i podtrzymuje zapisy SIWZ
Pytanie 3.
Dotyczy: Załącznik Nr 7, Pakiet Nr 5, pkt II.22:” Skopia pulsacyjna, dostępne częstotliwości 6,25 p/s-12,5 p/s”
Czy Zamawiający poprawi oczywistą omyłkę pisarską i nada mu brzmienie : :” Skopia pulsacyjna, dostępne częstotliwości minimum 6,25 p/s-12,5 p/s” ?

Pozostawienie tego zapisu bez zmiany uniemożliwia złożenie wykonawcom oferty z aparatami o szerszym zakresie zmienności skopi pulsacyjnej. Dodatkowo podany zakres częstotliwości wskazuje na określone rozwiązanie techniczne.
Odpowiedź: Nie nie dopuścimy, to nie jest pomyłka, jest to badanie niezbędnego minimum

Z poważaniem,
Z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia