Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ZAKUP I DOSTAWA URZADZEŃ MEDYCZNYCH

Numer zamówienia:

350/114/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 11.12.2013 c 1490

Poznań, dnia 2013-12-11 c
EZ/350/114/2013/______1490________



wg rozdzielnika:
do wszystkich uczestników i zainteresowanych postępowaniem o zamówienie publiczne

dotyczy: ZAKUP I DOSTAWA URZADZEŃ MEDYCZNYCH – przetarg nieograniczony [350/114/2013]


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

Dotyczy pozycji 2 – Specjalistyczny stół operacyjny – 1 sztuka - ENDOSKOPIA

1. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny, którego całość konstrukcji wraz z obudową kolumny i podstawy wykonana jest ze stali nierdzewnej za wyjątkiem gumowej harmonijki łączącej kolumnę z blatem? Oferowane rozwiązanie jest równie korzystne i w żaden sposób nie ogranicza funkcji stołu, poza tym stół jest łatwy w dezynfekcji oraz odporny na wnikanie płynów.
Odpowiedź: NIE dopuścimy. Rozwiązanie jest dużo bardziej kłopotliwe dla utrzymania higieny, szczególnie w trakcie zabiegów endoskopowych, z odbarczaniem dróg żółciowych, gdzie dochodzi do wylewania niekontrolowanego żółci pod stół.
2. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół wyposażony w przesuw wzdłużny blatu dla uzyskania jego pełnej przezierności na całej długości blatu bez konieczności repozycjonowania pacjenta? Proponowane rozwiązanie pozwala na pełną współpracę z ramieniem C i uzyskanie pełnej przezierności stołu na całej długości blatu, co jest niemożliwe w przypadku stałego przytwierdzenia do kolumny ze stali nierdzewnej – segment ten pozostanie wówczas nieprzezierny.
Odpowiedź: Nie dopuścimy, zależy nam na stałym prześwicie, a nie przesuwaniu stołu w jego skrajne położenie za każdym razem kiedy ma być użyty.

3. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny o podstawie w kształcie litery” Y”? Oferowane rozwiązanie pod względem funkcjonalnym jest tożsame z wymaganym i bardzo dobrze sprawdza się w praktyce użytkowej gwarantując swobodne ułożenie stóp operatorów podczas przeprowadzanych zabiegów.
Odpowiedź: Tak, dopuścimy takie rozwiązanie.
4. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości stół operacyjny z pojedynczym napędem elektrohydraulicznym i sterowaniem elektrycznym za pośrednictwem dwóch pilotów – głównego i awaryjnego – identycznego jak pilot główny zamiast podwójnego systemu elektrohydraulicznego oraz panelu sterującego wbudowanego w kolumnę stołu ? Oferowany stół nie wymaga obecności podwójnego systemu elektrohydraulicznego albowiem posiada dwa niezwykle wydajne akumulatory gwarantujące jego doskonałą pracę nawet przez klika dni w przypadku zaniku napięcia sieciowego, oraz identyczne sterowniki całkowicie minimalizujące możliwość braku sterowania stołem, ponadto oferowane rozwiązanie jest znacznie korzystniejsze od wymaganego, gdyż w przypadku konieczności wykorzystania sterownika awaryjnego personel nie musi zginać się, a wręcz „wchodzić pod stół” co jest nie tylko wyjątkowo niekomfortowe jak również niepraktyczne z punktu widzenia dezynfekcji stołu.
Odpowiedź: Nie dopuścimy, podwójny układ hydrauliczny jest gwarancją bezpieczniejszej, ciągłej pracy (nie zdwojenie akumulatorów i pilotów)
5. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości stół operacyjny bez automatycznego zabezpieczenia blatu przed niezamierzonym przechyłem przy aktywacji z panelu rezerwowego? Wymagane rozwiązanie nie jest konieczne gdyż oferowany stół nie posiada panelu na kolumnie.
Odpowiedź: Nie dopuścimy, ma to wpływ na bezpieczeństwo
6. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny, w którym regulacja wysokości odbywa się od 650mm? Oferowane rozwiązanie jest korzystniejsze dla zagwarantowania pełnego komfortu dla personelu medycznego o niższym wzroście, przeprowadzającego zabieg.
Odpowiedź: NIE dopuścimy, nasza specyfikacja zapewnia większy zakres ustawień wysokości
7. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny, w którym stan naładowania akumulatora widoczny jest na obu pilotach (głównym i awaryjnym) na jednym indykatorze LED (wskaźniku) – zmieniającym kolor (w zależności od stanu naładowania baterii)? Oferowane rozwiązanie jest pod względem funkcjonalnym jest tożsame z wymaganym i bardzo dobrze sprawdza się w medycznej praktyce użytkowej gwarantując ciągłość pracy stołu.
Odpowiedź: Nie dopuścimy, jedna dioda w razie uszkodzenia nie przekazuje żadnej informacji
8. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny o długości całkowitej wynoszącej 2070mm? Oferowane rozwiązanie jest optymalnie dostosowane dla zapewnienia pełnej funkcjonalności stołu i bardzo dobrze sprawdza się w praktyce użytkowej.
Odpowiedź: Tak dopuścimy.
9. Czy w zakresie punktu 16 Tabeli parametrów technicznych Zamawiający miał na myśli zakres regulacji oparcia segmentu plecowego (piersiowego)? Jeśli tak to czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół podnoszony w tym segmencie do 70º? Jeśli w tym punkcie Zamawiający miał jednak na myśli regulację segmentu siedziska, to czy dopuści do zaoferowania stół, w którym siedzisko-segment centralny oferowanego stołu może być regulowany podczas ułożenia w pozycji Trendelenburga, anty-Trendelenburga i przechyłów bocznych. Jest to rozwiązanie typowe dla stołów operacyjnych i idealnie sprawdza się w praktyce.
Odpowiedź: Nie, mieliśmy na myśli regulację segmentu lędźwiowego.
10. Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania wysokiej jakości elektrohydrauliczny stół operacyjny, wyposażony w zdejmowany podgłówek, w którym mechaniczna regulacja położenia kątowego realizowana jest od -58 do +26 z dodatkową możliwością jego wysunięcia o 135mm? Parametr ten podnosi funkcjonalność stołu i pozwala na swobodne przeprowadzanie zabiegów operacyjnych okolic głowy chorego.
Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga. W uzasadnieniu wyjaśniamy, że proponowane rozwiązanie nie ma znaczenia w endoskopii.



Z poważaniem,
Z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia