Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ZAKUP I DOSTAWA URZADZEŃ MEDYCZNYCH

Numer zamówienia:

350/114/2013

« Powrót do szczegółów zamówienia

SIWZ W WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 200.000 EURO.


Przetarg nieograniczony nr 350/114/2013

Zakup i dostawa urządzeń medycznych.


I. Nazwa oraz adres Zamawiającego.

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500 fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500.
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
e-mailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 643, 61/88 50 644, 61/88 50 911 fax 61/ 88 50 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..) zwanej dalej ustawą, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010r (U z 2010 r Nr 107, poz. 679 z późn. zm.); oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość pakietów.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy .
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem ofert.
8. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy.
10. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni od daty otrzymania faktury i protokołu zdawczo – odbiorczego przez Zamawiającego.

11. Wymagany termin realizacji zamówienia:
Pakiet nr 1- dostawa w terminie do 7 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 2- dostawa w terminie do 10 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 3- dostawa w terminie do 6 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 4- dostawa w terminie do 8 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 5- dostawa w terminie do 6 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 6- dostawa w terminie do 7 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 7- dostawa w terminie do 7 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 8- dostawa w terminie do 8 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 9- dostawa w terminie do 6 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet nr 10- dostawa w terminie do 4 tygodni od dnia podpisania umowy


III. Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiotem przetargu jest: zakup i dostawa urządzeń medycznych

2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 33190000-8 Różne urządzenia i produkty medyczne

3.Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa urządzeń medycznych

3.1 Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Formularzu oceny technicznej/Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).
Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do oferowanych urządzeń medycznych. Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:

1. Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2. Alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
3. Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.

Dokumenty, o których mowa powyżej muszą posiadać termin ważności obejmujący cały okres realizacji zamówienia. W przypadku, gdy ważność dokumentu wygasa w trakcie realizacji dostaw, wykonawca zobowiązany jest dołączyć do oferty dodatkowy dokument deklarujący złożenie we właściwym czasie wniosku o przedłużenie ważności pozwolenia.

3.2 Inne warunki związane z realizacją przedmiotu zamówienia:

Warunki gwarancji , przeglądów gwarancyjnych i napraw sewisowych przedmiotu zamówienia:
a) Okres gwarancji i obsługi serwisowej - minimum 24 miesiące - liczonych od dnia realizacji.
b) W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie minimum 2/dwóch przeglądów gwarancyjnych wliczonych w cenę oferty lub ilość tych przeglądów wg zaleceń producenta.
c) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych ≤ 8 godz. (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej).
d) Czas reakcji na podjecie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu ≤ 2 dni robocze pon.-pt.
e) Czas na usuniecie awarii (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 4 dni robocze (pon.-pt.)
f) W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,2% wartości netto przedmiotu zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
g) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
h) W przypadku 3 - krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
i) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
j) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
k) Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy



IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków.

1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę wskazaną
pkt. rozdz.V.1.2

Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:

 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż podana w pkt. V. 1. 4.

W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartości wymaganą we wszystkich złożonych pakietach.

 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

1. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia.
2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
3. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..).
4. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

V. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełnienia przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2 Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę minimum :

pak. 1 30000,00
pak. 2 255000,00
pak. 3 282000,00
pak. 4 340000,00
pak. 5 166000,00
pak. 6 408000,00
pak. 7 76000,00
pak. 8 52000,00
pak. 9 250000,00
pak. 10 17000,00




Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
W przypadku składania ofert na więcej niż 1 pakiet Wykonawca na potwierdzenie warunku spełniania wiedzy i doświadczenia może złożyć 1 dokument potwierdzający, że dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie na sumę wszystkich zaoferowanych pakietów łącznie lub wskazać, jeśli dokumentów potwierdzających jest więcej którego pakietu dotyczą.
4 Aktualną umowę ubezpieczeniową - opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż podana niżej dla poszczególnych pakietów, na które składana jest oferta:
pak. 1 50000,00
pak. 2 425000,00
pak. 3 470000,00
pak. 4 568000,00
pak. 5 277000,00
pak. 6 680000,00
pak. 7 126000,00
pak. 8 86500,00
pak. 9 421000,00
pak.10 28000,00


W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartość wymaganą we wszystkich złożonych pakietach

2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

7
Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert


8
Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej wg wzoru w zał.

Jeżeli, w przypadku wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sądowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu skład
,ania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń - zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
A. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

B. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
5 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
8 Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej wg wzoru w zał.

a) W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej- jeżeli w kraju miejsca zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 4., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Termin wystawienia dokumentu stosuje się odpowiednio.
b) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

5. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji. Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6 Wymagane dokumenty (certyfikaty, zaświadczenia, świadectwa) i oświadczenia w odniesieniu do oferowanych urządzeń medycznych. Wykonawca winien posiadać i załączyć do oferty:
1. Deklaracja Zgodności lub Certyfikat Zgodności (jeżeli dotyczy),
2. alternatywnie jeden z poniższych dokumentów wraz z potwierdzeniem złożenia ich w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
a. powiadomienie Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o wprowadzeniu wyrobu do obrotu,
b. zgłoszenie wyrobu do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych,
c. wniosek o przeniesienie danych objętych wpisem do rejestru wyrobów medycznych i podmiotów odpowiedzialnych za ich wprowadzenie do obrotu i do używania, prowadzonego na podstawie wcześniejszej ustawy, do bazy danych prowadzonej przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.
3. Oświadczenie o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów
7 Opisy
Opisy, foldery, fotografie, opisy techniczne, dane katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z załączonym Opisem przedmiotu zamówienia.

Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VI. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.
Godziny pracy WCO – od pon. – pt. od 725 - 1500.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,

W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem i pocztą), informacji o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez Zamawiającego lub kopii odwołania do Prezesa UZP, Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia do upływu terminu składania ofert.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert,
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie,. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści specyfikacji.
5. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:

- Merytorycznie:
Pakiet nr 1- Urszula Turowska tel 61/ 88 50 680
Pakiet nr 2- mgr Anita Szymańska tel 61/ 88 50 913
Pakiet nr 3- dr Stefan Stamm tel 61/ 88 50 838
Pakiet nr 4- Małgorzata Chmiel tel. tel 61/ 88 50 656
Pakiet nr 5- mgr Anita Szymańska tel 61/ 88 50 913
Pakiet nr 6- mgr Anita Szymańska tel 61/ 88 50 913
Pakiet nr 7- dr Stefan Stamm tel 61/ 88 50 838
Pakiet nr 8- mgr Anita Szymańska tel 61/ 88 50 913 lub Urszula Turowska tel 61/ 88 50 680
Pakiet nr 9 – dr Witold Kycler tel. 61/ 88 50 612
Pakiet nr 10 – dr Błażej Nowakowski tel. 61/ 88 50 970

- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska , Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, tel. 61/ 88 50 644 (.....643), fax 61/ 88 50 698.

VII. Wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości podanej poniższej dla pakietów , na które składa ofertę. Wartość wadium dla poszczególnych pakietów jest następująca:

Nr pakietu Wartość wadium w PLN
pak. 1 980,00
pak. 2 8500,00
pak. 3 9400,00
pak. 4 11000,00
pak. 5 5500,00
pak. 6 13600,00
pak. 7 2500,00
pak. 8 1700,00
pak. 9 8400,00
pak. 10 500,00

Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. 2007r Nr 42, poz. 275, z późn. zm.).
2. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego: ING Bank Śląski 85105015201000002330047743
Na przelewie należy umieścić informację o treści : „przetarg nieograniczony 350/114/2013 WADIUM – zakup i dostawa urządzeń medycznych ”.
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
4. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

VIII. Termin związania złożoną ofertą.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

IX. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak parafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
12. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta i opisanych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony 350/114/2013 – „Zakup i dostawa urządzeń medycznych.”
Nie otwierać przed ..........................................
/data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

13. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Oferenta, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 350/114/2013 – Zakup i dostawa urządzeń medycznych.

X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
a. Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w pokoju nr 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 725 do 1430 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20-12-2013 r. do godz. 900.
b. Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20-12-2013 r. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – budynek Kantor Cegielskiego - w pokoju 001 Rotunda - parter.
c. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f. Zamawiający poprawia w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XI. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a. błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b. błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c. rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

XII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.


Dla pakietu 1,2,3,4,6,7,8,9,10,

Cena 100%
----------------------
Razem 100%

Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

Dla pakietu 5.

Cena 70%
Ocena jakości 30%
--------------------
Razem 100%

Ilość punktów w kryterium „cena” zostanie wyliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość uzyskanych punktów w kryterium „cena”


Ilość punktów w kryterium „ocena jakości” zostanie wyliczona wg wzoru:

Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ----------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie z ofert ważnych
B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena jakości”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „ocena jakości”

W kryterium ocena jakości , oceniane będą parametry techniczne określone w:
- załączniku wymagań technicznych danego pakietu.

Ocena końcowa oferty.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie - w kryterium cena i ocena jakości.

XIII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XIV. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wniesienia należytego wykonania umowy.

XV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

XVI. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sądu.

XVII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
XVIII. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XIX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XX. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXI. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.
Dz. Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VI niniejszej specyfikacji.

XXII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
XXIII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
XXIV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
XXV. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 200.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.



Poznań, dnia ....................
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

……………………………………………..
DYREKTOR









Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane Wykonawcy:

Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................fax...................................................................
mailto:................................................
NIP................................................REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania
Imię i nazwisko ...........................................................
tel. ........................mailto: ………………..............................

Przedmiot oferty: Zakup i dostawa urządzeń medycznych.
My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę urządzeń medycznych .
Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.

2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę całkowitą:
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.
w tym:
Pakiet nr ……..
............................. netto,
słownie: .......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

Powyższy zapis powielić tyle razy na ile pakietów składana jest oferta.

Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ. Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia. Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment, stanowiący przedmiot zamówienia posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.

3. Oferujemy termin realizacji zamówienia - dostawy:

Pakiet nr …………- dostawa w terminie do …………tygodni od dnia podpisania umowy.
Powyższy zapis powielić tyle razy na ile pakietów składana jest oferta.

4. Termin gwarancji/ważności oferowanych wyrobów medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi ............................m-cy

5. Warunki gwarancji , przeglądów gwarancyjnych i napraw sewisowych przedmiotu zamówienia:
a) Okres gwarancji i obsługi serwisowej - minimum 24 miesiące - liczonych od dnia realizacji.
b) W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie minimum 2/dwóch przeglądów gwarancyjnych wliczonych w cenę oferty lub ilość tych przeglądów wg zaleceń producenta.
c) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych ≤ 8 godz. (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej).
d) Czas reakcji na podjecie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu ≤ 2 dni robocze pon.-pt.
e) Czas na usuniecie awarii (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 4 dni robocze (pon.-pt.)
f) W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,2% wartości netto przedmiotu zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
g) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
h) W przypadku 3 - krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
i) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
j) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
k) Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy

6. Warunki płatności.
Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.

7. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.

8. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.

9. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.




…………………, dn. ……………....
(miejscowość)
…………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY - pakiet nr .........

L.p. Przedmiot zamówienia Producent

Typ

Rok produkcji
J. m. Ilość Cena jedn. netto PLN VAT w %



VAT w PLN Cena jedn. brutto PLN Wartość netto PLN Wartość brutto PLN



RAZEM

………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy.


Do formularza cenowego należy dołączyć potwierdzenie oferowanych parametrów technicznych.
Załącznik nr 3 do specyfikacji
---------------------------------------------
(pieczęć Wykonawcy)



OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:

……………………………………………………………………………………………………………

Oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo Zamówień Publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), zgodnie z którym z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, lub zostali zobowiązani do zapłaty kary umownej, jeżeli szkoda ta lub obowiązek do zapłaty kary umownej wynosiły nie mniej niż 5% wartości realizowanego zamówienia i zostały stwierdzone orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10. wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11. wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.


..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy











Załącznik nr 4 do specyfikacji
........................................
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………….

Składam/my w imieniu firmy:


…………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy























Załącznik nr 5 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/114/2013

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) w dniu _____________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
__________________________________________________________________
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącym działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającym numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
2. Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
§ 2
Wykonawca oświadcza, że spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 22 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych i nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest ____________________________________pakiet nr ______________opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w niniejszej umowie „Urządzeniem” .
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy Urządzenia (obejmującego wniesienie Urządzenia w miejsce wskazane przez Zamawiającego, instalację i uruchomienie Urządzenia oraz sprawdzenie poprawności instalacji Urządzenia) w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia _________ – załączony formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
4. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy i zamontowania Urządzenia w terminie .............................. .
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczone Zamawiającemu Urządzenie będzie fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.
7. Koszt ubezpieczenia Urządzenia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy Urządzenia do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego montażu i podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
8. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Urządzenia ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
9. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Urządzenia oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Urządzenia.
10. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Urządzenia strony podpiszą protokół odbioru Urządzenia. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania Urządzenia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Urządzenia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
11. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu są:
- ze strony Wykonawcy: .........................................................................................
- ze strony Zamawiającego: ....................................................................................
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
12. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
13. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Urządzenia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Urządzenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Urządzenia niezgodnego z zamówieniem.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Urządzenia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
15. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Urządzenia, z wyjątkiem części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych, które Zamawiający nabywa sukcesywnie na własny koszt, przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta danego Urządzenia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewni dostępność nabywanych każdorazowo przez Zamawiającego na własny koszt, części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych.
16. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu niżej wymienione warunki gwarancji , przeglądów gwarancyjnych i napraw sewisowych przedmiotu zamówienia:

a) Okres gwarancji i obsługi serwisowej - …………….. miesiące - liczone od dnia realizacji.
b) W okresie gwarancji wymaga się prowadzenie minimum 2/dwóch przeglądów gwarancyjnych wliczonych w cenę oferty lub ilość tych przeglądów wg zaleceń producenta.
c) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych ≤ 8 godz. (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej).
d) Czas reakcji na podjecie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu ≤ 2 dni robocze pon.-pt.
e) Czas na usuniecie awarii (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 4 dni robocze (pon.-pt.)
f) W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,2% wartości netto przedmiotu zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
g) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
h) W przypadku 3 - krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
i) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
j) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
k) Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy
17. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Urządzenia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
18. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 12 miesięcy od chwili wydania Urządzenia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4
1. Całkowita wartość Urządzenia, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
3. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Urządzenia wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowi zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu .
6. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia w dostawie Przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 %, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 5% wartości brutto umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności nie dostarczenie Przedmiotu umowy lub nie wykonywanie innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni.
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Urządzenie nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Urządzenia, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.

§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ..............................., tel. .....................................,
oraz ze strony Zamawiającego – ................................., tel. ............................... .
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe z winy Wykonawcy w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.
§ 9
1. Z zastrzeżeniem postanowienia § 3 ust. 14 niniejszej umowy, Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w terminie 30 dni od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Istotne zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, niedających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykonawca: Zamawiający:












\








Załącznik nr 6 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


OŚWIADCZENIE

Stosownie do dyspozycji ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn.................
............................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).




















Załącznik nr 7
Opis parametrów technicznych przedmiotu zamówienia

Uwaga! - dotyczy wszystkich pakietów - Dopuszcza się składanie ofert równoważnych.
Informacja – dla zobrazowania przedmiotu zamówienia i sprecyzowania potrzeb użytkownika w niniejszej specyfikacji przedstawiono szczegółowy opis techniczny urządzeń (zamawiający posiłkował się katalogami producenta) jednakże – uwaga! nie należy tego traktować jako wskazanie.



PAKIET NR 1 Respirator 1 sztuka Endoskopia
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................



PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. Cechy ogólne i zasilanie
2. Respirator do długotrwałej wentylacji pacjentów z niewydolnością oddechową rożnego pochodzenia powietrzem z otoczenia oraz z dodatkiem tlenu. TAK
3. Respirator do inwazyjnej i nieinwazyjnej wentylacji kontrolowanej i wspomaganej TAK
4. Respirator na podstawie jezdnej TAK
5. Zasilanie podstawowe z sieci elektrycznej 230V, 50 Hz i akumulatorowe TAK
6. Możliwość zasilania tlenem z sieci szpitalnej lub koncentratora tlenu TAK

7. Wyposażony we własne, niezależne od sieci centralnej źródło powietrza medycznego (kompresor, turbina, tłok) TAK
8. Respirator przystosowany do pracy z nawilżaczem aktywnym lub wymiennikiem wilgoci typu FHME ("sztuczny nos") TAK
9. Typy i tryby wentylacji
10. Oddech spontaniczny wspomagany ciśnieniem PSV TAK
11. Możliwość wentylacji ciśnieniowo kontrolowanej z ustawieniem gwarantowanej objętości oddechu. TAK
12. SIMV –VCV Synchronizowana przerywana wentylacja wymuszona z oddechami wymuszonymi objętościowo kontrolowanymi TAK
13. Dodatnie ciśnienie końcowo-wydechowe/ Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych PEEP / CPAP TAK
14. Wentylacja ciśnieniowo kontrolowana PCV TAK
15. Wentylacja na dwóch poziomach ciśnienia typu BIPAP, BiLevel. TAK
16. Wentylacja objętościowo kontrolowana VCV TAK
17. Wentylacja przy bezdechu uruchamiana automatycznie TAK
18. Wentylacja awaryjna na wypadek uszkodzenia podzespołów pomiarowych respiratora TAK
19. Przepływowy wyzwalacz (trigger oddechowy) z regulacją czułości i automatyczną kompensacją przecieków. TAK
Parametry regulowane
20. Częstość oddechów w zakresie min. 6 - 40 1/min TAK

21. Objętość pojedynczego oddechu przy wentylacji objętościowo kontrolowanej w zakresie min 100 - 1500 ml TAK

22. Ciśnienie wdechu dla wentylacji ciśnieniowo kontrolowanych w zakresie min. 10 - 50 mbar TAK

23. Ciśnienie wspomagania PSV w zakresie min. 5 - 30 mbar TAK

24. Ciśnienie PEEP / CPAP w zakresie min. 5 - 20 mbar TAK

25. Czas wdechu w zakresie min.
0,4 – 6,0 sek. TAK

26. Regulacja podawanego stężenia tlenu w zakresie 21-100% TAK
27. Płynna regulacja czasu przyspieszenia przepływu dla oddechów ciśnieniowo kontrolowanych i wspomaganych TAK
28. Automatyczna regulacja czasu przyspieszenia przepływu TAK
29. Automatyczny dobór czułości triggera oddechowego do sposobu spontanicznego oddychania pacjenta TAK
Parametry monitorowane
30. Aktualnie prowadzony tryb wentylacji TAK
31. Rzeczywista całkowita częstość oddychania TAK
32. Objętość pojedynczego oddechu TAK
33. Całkowita wentylacja minutowa TAK
34. Szczytowe ciśnienie wdechowe TAK
35. Średnie ciśnienie cyklu oddechowego TAK
36. Ciśnienie PEEP TAK
37. Prezentacja graficzna
38. Prezentacja na zintegrowanym kolorowym ekranie cyfrowych wartości parametrów monitorowanych przez respirator TAK
39. Prezentacja na kolorowym ekranie respiratora krzywych oddechowych-minimum:
1) ciśnienie w funkcji czasu
2) przepływ w funkcji czasu TAK
Alarmy
40. Zbyt niskiej objętości minutowej TAK
41. Zbyt wysokiej częstości oddechów – tachypnoe TAK
42. Bezdechu z regulowanym czasem bezdechu TAK
43. Zbyt wysokiego ciśnienia szczytowego wdechu TAK
44. Niskiego ciśnienia lub rozłączenia układu oddechowego TAK
45. Alarm rozłączenia układu oddechowego z regulowanym dopuszczalnym czasem rozłączenia do min 60 sek TAK
46. Regulowana głośność alarmów TAK
Inne wymagania
47. Zabezpieczenie ustawionych parametrów przed przypadkową zmianą przez pacjenta. TAK

48. Respirator kompatybilny z posiadanymi przez szpital respiratorami Carina. Kompatybilność drenów oddechowych, czujników przepływu itp. TAK
49. Kompletny układy oddechowy dla dorosłych wielokrotnego użytku TAK
50. Hałas w czasie pracy nie większy niż 40 dBA TAK
51. Wodoszczelność obudowy w klasie minimum IPX 1 TAK
52. Waga respiratora (jednostki podstawowej) ułatwiająca przenoszenie – do 7 kg TAK
53. Instrukcja obsługi aparatu w języku polskim z dostawą TAK
Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
a. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
3. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
4. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
6. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)
















PAKIET NR 2 stoły operacyjne
1 szt. ginekologia
1 szt. endoskopia
1 szt. laryngologia
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................
PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
Specjalistyczny stół operacyjny – 1 szt. GINEKOLOGIA
1 Stół operacyjny wykonany ze stali nierdzewnej z blokadą obsługiwaną na pilocie, zapewniający stabilne osadzenie na podłodze, teleskopowa kolumna stołu umieszczona bocznie w stosunku do podstawy jezdnej oraz blatu, wykonana w całości ze stali nierdzewnej bez dodatkowych osłon gumowych, odporna na wnikanie płynów, wysuwane podwozie, koła schowane w podstawie, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane nogi/ podpory, podstawa jezdna w kształcie litery T zapewniająca swobodne ułożenie stóp operatorów, blat stołu przezierny dla promieni rtg, bez przesuwu, mocowany na stałe do kolumny, pełna dostępność ramienia C aparatu RTG do prześwietlania całego ciała pacjenta bez konieczności zmiany jego położenia na stole, stół operacyjny wyposażony w szyny, umożliwiające mocowanie wyposażenia dodatkowego, zdejmowane materace odporne na środki dezynfekujące, Tak
2 Podwójny, elektrohydrauliczny system przemieszczania blatu stołu - dwa niezależne elektrohydrauliczne układy sterowania Tak
3 Automatyczne zabezpieczenie blatu przed niezamierzonym przechyłem przy aktywacji z panelu rezerwowego (konieczność przyciśnięcia jednocześnie dwóch przycisków celem aktywacji Tak
4 Indywidualna regulacja każdego segmentu:
- segment głowy – regulacja ręczna
- podnoszenie, opuszczanie, rozchylanie segmentu nóg - regulacja ręczna Tak
5 Wykorzystywane siłowniki muszą zapewniać płynną regulację bez drżeń, skoków, zapewniając wysoką stabilność stołu Tak
6 Blat stołu składający się z min. 4 segmentów:
1. segment głowy - odłączany od segmentu piersiowego
2. segment piersiowy
3. segment lędźwiowy z wycięciem ginekologicznym
4. dwuczłonowy segment nóg - odłączany od segmentu centralnego z możliwością zamiany stron obu podpór Tak
7 Sterowanie funkcjami stołu za pomocą pilota przewodowego. Tak
8 Koła w całości schowane w podstawie stołu, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane elektrohydraulicznie nogi/ podpory blokujące Tak
9 Możliwość awaryjnego sterowania funkcjami stołu (bez użycia pilota) przy pomocy rezerwowego panelu sterującego, wbudowanego bocznie w kolumnę stołu Tak
10 Informacja na pilocie o orientacji ułożenia pacjenta (normalna lub odwrócona) z automatyczną interpretacją komend ruchów blatu dokonywanych z pilota przy pozycji odwróconej dla regulacji przechyłów bocznych i wzdłużnych Tak
11 Elektrohydrauliczna regulacja wysokości blatu w zakresie: wysokość minimalna: od 740 mm do 780 mm, wysokość maksymalna: od 1000 mm do 1150 mm Tak
12 Elektrohydrauliczna regulacja pozycji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga równy 30 stopni +/- 2 stopnie Tak
13 Sygnalizacja stanu naładowania akumulatora, pilot powinien posiadać minimum 12 wskaźników sygnalizujących stan naładowania akumulatorów. Tak
14 Całkowita długość blatu stołu z segmentem głowy i nóg w zakresie od 190 do 200 cm Tak
15 Obustronna, elektrohydrauliczna regulacja przechyłu bocznego blatu maksymalnie 20 stopni Tak
16 Zakres regulacji segmentu siedliska:
- opuszczanie: - 40 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 80 +/- 5 stopni Tak
17 Zakres regulacji segmentu nożnego:
- opuszczanie: - 95 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 15 +/- 5 stopni Tak
18 Zakres regulacji segmentu głowy:
- opuszczanie: - 30 stopni
- podnoszenie + 30 +/- 5 stopni Tak
19 Powrót blatu do pozycji wyjściowej po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie Tak
20 Zasilanie bateryjne stołu wbudowane w podstawę stołu wraz z ładowarką. Tak
21 Stół przystosowany do operacji pacjentów o masie 180 kg niezależnie od ułożenia pacjenta na blacie stołu Tak
22 Regulowana płyta anestezjologiczna pod rękę na zacisku kulowym , z pasami mocującymi - szt. 1 Tak
23 Parawan anestezjologiczny z zaciskiem - szt. 1 Tak
24 Automatycznie regulowane podpory pod nogi do ułożeń ginekologicznych z uchwytem do zmiany pozycji, wyposażone w sprężyny gazowe oraz buty stabilizujące stopy i łydki z zaciskami do szyn bocznych – 1 kpl Tak
Specjalistyczny stół operacyjny – 1 szt. endoskopia
1 Stół operacyjny wykonany ze stali nierdzewnej z blokadą obsługiwaną na pilocie, zapewniający stabilne osadzenie na podłodze, teleskopowa kolumna stołu umieszczona bocznie w stosunku do podstawy jezdnej oraz blatu, wykonana w całości ze stali nierdzewnej bez dodatkowych osłon gumowych, odporna na wnikanie płynów, wysuwane podwozie, koła schowane w podstawie, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane nogi/ podpory, podstawa jezdna w kształcie litery T zapewniająca swobodne ułożenie stóp operatorów, blat stołu przezierny dla promieni rtg, bez przesuwu, mocowany na stałe do kolumny, pełna dostępność ramienia C aparatu RTG do prześwietlania całego ciała pacjenta bez konieczności zmiany jego położenia na stole, stół operacyjny wyposażony w szyny, umożliwiające mocowanie wyposażenia dodatkowego, zdejmowane materace odporne na środki dezynfekujące, Tak
2 Podwójny, elektrohydrauliczny system przemieszczania blatu stołu - dwa niezależne elektrohydrauliczne układy sterowania Tak
3 Automatyczne zabezpieczenie blatu przed niezamierzonym przechyłem przy aktywacji z panelu rezerwowego (konieczność przyciśnięcia jednocześnie dwóch przycisków celem aktywacji) Tak
4 Indywidualna regulacja każdego segmentu:
- segment głowy – regulacja ręczna
- podnoszenie, opuszczanie segmentu nóg - regulacja ręczna Tak
5 Wykorzystywane siłowniki muszą zapewniać płynną regulację bez drżeń, skoków, zapewniając wysoką stabilność stołu Tak
6 Blat stołu składający się z min. 4 segmentów:
1. segment głowy - odłączany od segmentu piersiowego
2. segment piersiowy
3. segment lędźwiowy
4. segment nóg niedzielony - odłączany od segmentu centralnego Tak
7 Sterowanie funkcjami stołu za pomocą pilota przewodowego. Tak
8 Koła w całości schowane w podstawie stołu, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane elektrohydraulicznie nogi/ podpory blokujące Tak
9 Możliwość awaryjnego sterowania funkcjami stołu (bez użycia pilota) przy pomocy rezerwowego panelu sterującego, wbudowanego bocznie w kolumnę stołu Tak
10 Informacja na pilocie o orientacji ułożenia pacjenta (normalna lub odwrócona) z automatyczną interpretacją komend ruchów blatu dokonywanych z pilota przy pozycji odwróconej dla regulacji przechyłów bocznych i wzdłużnych Tak
11 Elektrohydrauliczna regulacja wysokości blatu w zakresie: wysokość minimalna: od 740 mm do 780 mm, wysokość maksymalna: od 1000 mm do 1150 mm Tak
12 Elektrohydrauliczna regulacja pozycji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga równy 30 stopni +/- 2 stopnie Tak
13 Sygnalizacja stanu naładowania akumulatora, pilot powinien posiadać minimum 12 wskaźników sygnalizujących stan naładowania akumulatorów. Tak
14 Całkowita długość blatu stołu z segmentem głowy i nóg w zakresie od 175 do 200 cm Tak
15 Obustronna, elektrohydrauliczna regulacja przechyłu bocznego blatu maksymalnie 20 stopni Tak
16 Zakres regulacji segmentu siedliska:
- opuszczanie: - 40 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 80 +/- 5 stopni Tak
17 Zakres regulacji segmentu nożnego:
- opuszczanie: - 95 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 15 +/- 5 stopni Tak
18 Zakres regulacji segmentu głowy:
- opuszczanie: - 30 stopni
- podnoszenie + 30 +/- 5 stopni Tak
19 Powrót blatu do pozycji wyjściowej po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie Tak
20 Zasilanie bateryjne stołu wbudowane w podstawę stołu wraz z ładowarką. Tak
21 Stół przystosowany do operacji pacjentów o masie 180 kg niezależnie od ułożenia pacjenta na blacie stołu Tak
22 Regulowana płyta anestezjologiczna pod rękę na zacisku kulowym , z pasami mocującymi - szt. 1 Tak
Specjalistyczny stół operacyjny – 1 szt. LARYNGOLOGIA
1 Stół operacyjny wykonany ze stali nierdzewnej z blokadą obsługiwaną na pilocie, zapewniający stabilne osadzenie na podłodze, teleskopowa kolumna stołu umieszczona bocznie w stosunku do podstawy jezdnej oraz blatu, wykonana w całości ze stali nierdzewnej bez dodatkowych osłon gumowych, odporna na wnikanie płynów, wysuwane podwozie, koła schowane w podstawie, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane nogi/ podpory, podstawa jezdna w kształcie litery T zapewniająca swobodne ułożenie stóp operatorów, blat stołu przezierny dla promieni rtg, bez przesuwu, mocowany na stałe do kolumny, pełna dostępność ramienia C aparatu RTG do prześwietlania całego ciała pacjenta bez konieczności zmiany jego położenia na stole, stół operacyjny wyposażony w szyny, umożliwiające mocowanie wyposażenia dodatkowego, zdejmowane materace odporne na środki dezynfekujące, Tak
2 Podwójny, elektrohydrauliczny system przemieszczania blatu stołu - dwa niezależne elektrohydrauliczne układy sterowania Tak
3 Automatyczne zabezpieczenie blatu przed niezamierzonym przechyłem przy aktywacji z panelu rezerwowego (konieczność przyciśnięcia jednocześnie dwóch przycisków celem aktywacji) Tak
4 Indywidualna regulacja każdego segmentu:
- segment głowy – regulacja ręczna
- podnoszenie, opuszczanie segmentu nóg - regulacja ręczna,
możliwość zamiany segmentów: głowy i nóg Tak
5 Wykorzystywane siłowniki muszą zapewniać płynną regulację bez drżeń, skoków, zapewniając wysoką stabilność stołu Tak
6 Blat stołu składający się z min. 4 segmentów:
1. segment głowy - odłączany od segmentu piersiowego
2. segment piersiowy
3. segment lędźwiowy
4. segment nóg niedzielony - odłączany od segmentu centralnego Tak
7 Sterowanie funkcjami stołu za pomocą pilota przewodowego. Tak
8 Koła w całości schowane w podstawie stołu, stabilizacja stołu uzyskana przez wysuwane elektrohydraulicznie nogi/ podpory blokujące Tak
9 Możliwość awaryjnego sterowania funkcjami stołu (bez użycia pilota) przy pomocy rezerwowego panelu sterującego, wbudowanego bocznie w kolumnę stołu Tak
10 Informacja na pilocie o orientacji ułożenia pacjenta (normalna lub odwrócona) z automatyczną interpretacją komend ruchów blatu dokonywanych z pilota przy pozycji odwróconej dla regulacji przechyłów bocznych i wzdłużnych Tak
11 Elektrohydrauliczna regulacja wysokości blatu w zakresie: wysokość minimalna: od 740 mm do 780 mm, wysokość maksymalna: od 1000 mm do 1150 mm Tak
12 Elektrohydrauliczna regulacja pozycji Trendelenburga oraz anty-Trendelenburga równy 30 stopni +/- 2 stopnie Tak
13 Sygnalizacja stanu naładowania akumulatora, pilot powinien posiadać minimum 12 wskaźników sygnalizujących stan naładowania akumulatorów. Tak
14 Całkowita długość blatu stołu z segmentem głowy i nóg w zakresie od 175 do 200 cm Tak
15 Obustronna, elektrohydrauliczna regulacja przechyłu bocznego blatu maksymalnie 20 stopni Tak
16 Zakres regulacji segmentu siedliska:
- opuszczanie: - 40 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 80 +/- 5 stopni Tak
17 Zakres regulacji segmentu nożnego:
- opuszczanie: - 95 +/- 5 stopni
- podnoszenie + 15 +/- 5 stopni Tak
18 Zakres regulacji segmentu głowy:
- opuszczanie: - 30 stopni
- podnoszenie + 30 +/- 5 stopni Tak
19 Powrót blatu do pozycji wyjściowej po naciśnięciu jednego przycisku na pilocie Tak
20 Zasilanie bateryjne stołu wbudowane w podstawę stołu wraz z ładowarką. Tak
21 Stół przystosowany do operacji pacjentów o masie 180 kg niezależnie od ułożenia pacjenta na blacie stołu Tak
22 Regulowana płyta anestezjologiczna pod rękę na zacisku kulowym , z pasami mocującymi - szt. 1 Tak
23 Podpora pod głowę w kształcie litery U – 1 szt. Tak

Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
7. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
8. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
a. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
9. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
10. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
11. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
12. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak

Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


PAKIET NR 3 Diatermia LARYNGOLOGIA
Diatermia ENDOSKOPIA


Diatermia do operacji i zabiegów otolaryngologicznych. Poradnia endoskopii laryngologicznej LARYNGOLOGIA

Diatermia do operacji i zbiegów otolaryngologicznych.

WYMAGANIA TECHNICZNE WYMÓG BEZWZGLĘDNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. Urządzenie zgodnie z przepisami Unii Europejskiej, dopuszczone do stosowania w jednostkach służby zdrowia na terenie Polski Tak
2. Automatyczne dopasowanie mocy wyjściowej w zależności od: właściwości fizykochemicznych tkanek, wielkości i kształtu elektrody tnącej, sposobu prowadzenia cięcia, koagulacji Tak
3. Jednostka sterująca z wielokolorowym wyświetlaczem obrazującym parametry urządzenia, służącym do komunikacji użytkownik-aparat Tak
4. Różna sygnalizacja dźwiękowa aktualnego trybu pracy dla cięcia i koagulacji mono i bipolarnej Tak
5. Odporność urządzenia na impuls defibrylacji Tak
6. Monitor poprawnego przylegania elektrody neutralnej o niezależnej orientacji Tak
7. Automatyczna kontrola funkcji urządzenia po załączeniu do sieci i podczas zabiegu Tak
8. Możliwość zapamiętania min. 50 programów w przez jednostkę sterującą i zapisania ich pod wieloznakową nazwą procedury lub nazwiskiem lekarza w języku polskim Tak
9. Sygnalizacja dźwiękowa i wizualna awarii z wyświetleniem kodu błędu Tak
10. Kody błędu z opisem tekstowym i możliwość ich zapamiętania Tak
11. Ilość gniazd przyłączeniowych: dwa bipolarne, jedno monopolarne, jedno neutralne Tak
12. Gniazdo bipolarne przeznaczone do podłączenia wtyczek w standardzie jednopinowym oraz dwupinowych o różnych rozstawach Tak
13. Gniazdo monopolarne przeznaczone do podłączenia wtyczek w standardzie jednopinowym o średnicy 5mm i 4mm oraz standardzie trzypinowym Tak
14. Możliwość uruchamiania funkcji monopolarnych i bipolarnej przy użyciu jednego włącznika nożnego z funkcją zmiany programu Tak
15. Cięcie monopolarne min. trzy rodzaje zwykłe, osuszające, w środowisku mokrym Tak
16. Maksymalna moc wyjściowa cięcia monopolarnego 300 + 10 [W] dostępna dla różnych rodzajów cięcia monopolarnego Tak
17. Minimum 3 tryby – rodzaje cięcia monopolarnego Tak
18. Minimum 8 efektów (głębokości) koagulacji możliwe do uzyskania podczas cięcia (z wyłączeniem efektów do zabiegów specjalizowanych np. gastroenterologia, urologia, inne) dostępnych dla co najmniej trzech rodzajów cięcia monopolarnego Tak
19. Minimalna moc znamionowa koagulacji monopolarnej 200 + 10 [W] Tak
20. Minimum 5 rodzajów/ trybów koagulacji monopolarnej: (delikatna, intensywna, preparacyjna, bezkontaktowa, mikrochirurgiczna) Tak
21. Specjalistyczny tryb/ rodzaj koagulacji monopolarnej przeznaczonej do cięcia tkanek w jednostce sterującej z mocą wyjściową 200 + 10% [W] Tak
22. Aktywacja funkcji monopolarnych: pedał podwójny i / lub przyciski na rączce Tak
23. Koagulacja bipolarne min. dwa rodzaje delikatna i intensywna, każda z regulacją stopnia hemostazy Tak
24. Maksymalna moc wyjściowa koagulacji bipolarnej 120 + 10 [W] Tak
25. Aktywacja funkcji bipolarnej: pedał i / lub funkcja auto-start Tak
26. Możliwość samodzielnej regulacji przez personel medyczny czasu opóźnienia funkcji auto-start z dokładnością do co najmniej 0,1 sekundy Tak
27. Funkcja automatycznego zakończenia koagulacji bipolarnej po osiągnięciu zdefiniowanego stopnia hemostazy Tak
28. Możliwość rozbudowy o przystawkę argonową i osprzęt argonowy wielokrotnego użytku Tak
29. Możliwość rozbudowy o urządzenie do oddymiania pola operacyjnego Tak
30. Funkcja bipolarnego sklejania struktur naczyniowych z automatyczną regulacją mocy do min. 300W i funkcją automatycznego zakończenia procesu po osiągnięciu zdefiniowanego stopnia hemostazy Tak
31. Wyposażenie dodatkowe przeznaczone do wielokrotnej sterylizacji, kable z wtyczkami w systemie jednobolcowym Tak
32. Włącznik nożny, podwójny z przyciskiem do zmiany programu– 1 szt. (do dezynfekcji) Tak
33. Elektrody neutralne, dwudzielne o równych powierzchniach z niezależnym pierścieniem potencjału (jednorazowe), min. 100 szt. z kablem wielorazowym - 1 szt. Tak
34. Wielorazowa rączka do elektrod monopolarnych z przyciskami cięcie i koagulacja – 4 kpl. Tak
35. Wielorazowy przewód do rączki monopolarnej dł. min. 4m – 4 szt. Tak
36. Wielorazowa elektroda monopolarna nożowa prosta – 4 szt. Tak
37. Wielorazowa elektroda monopolarna igłowa prosta – 4 szt. Tak
38. Wielorazowa elektroda monopolarna kulkowa prosta śr. 4mm – 4 szt. Tak
39. Wielorazowa elektroda monopolarna kulkowa prosta śr. 2mm – 4 szt. Tak
40. Wielorazowa elektroda monopolarna kulkowa zakrzywiona dł. 115mm śr. kulki i trzpienia 2mm – 2 szt. Tak
41. Wielorazowa elektroda monopolarna igłowa zakrzywiona ostra dł. 115mm śr. 1mm – 2 szt. Tak
42. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, zakrzywiona, tępa, końc. 1,0mm, dł. 20cm – 1szt. Tak
43. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, zakrzywiona, tępa, końc. 2,0mm, dł. 20cm – 1szt. Tak
44. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, bagnetowa, tępa, końc. 1,0mm, dł. 17cm – 1szt. Tak
45. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, bagnetowa, tępa, końc. 1,0mm, dł. 20cm – 1szt. Tak
46. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, bagnetowa, tępa, końc. 2,0mm, dł. 20cm – 1szt. Tak
47. Pinceta bipolarna z nieprzywierającą powłoką czynną, bagnetowa, tępa, końc. 1,0mm, dł. 23cm – 1szt. Tak
48. Bipolarna podwójna elektroda igłowa, zagięta – 2szt. Tak
49. Wielorazowy przewód łączący do narzędzi bipolarnych, dł. min. 4m, wtyczki w systemie jednobolcowym – 8szt. Tak

Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1 Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2 W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)



DIATERMIA – ZESTAW GASTROENTEROLOGICZNY PRACOWNIA ENDOSKOPII

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................

PARAMETRY TECHNICZNO-EKSPLOATACYJNE ZESTAWU DO ENDOSKOPOWEJ RESEKCJI ŚLUZÓWKI ZINTEGROWANE Z ARGONOWYM ZESTAWEM ELEKTROCHIRURGICZNYM I MODUŁEM IRYGACYJNYM


Lp.
PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. Urządzenie do selektywnego separowania tkanek za pomocą płynnego środka separującego do zastosowania w procedurach zabiegowych ESD oraz EMR przy użyciu sterylnej cieczy, soli fizjologicznej pod ciśnieniem. Tak
2. Ciśnienie pracy czynnika roboczego regulowane w minimalnym zakresie od 1 do 60 bar Tak
3. Precyzyjna regulacja ciśnienia roboczego z krokiem co 1 bar Tak
4. Regulacja maksymalnego ciśnienia roboczego na konsoli Tak
5. Płynna regulacja ciśnienia roboczego za pomocą włącznika nożnego Tak
6. Funkcja autotestowania po włączeniu urządzenia do zasilania Tak
7. Urządzenie zintegrowane z diatermią argonową i modułem irygacyjnym Tak
8. Włącznik nożny aktywujący ciśnienie pracy Tak
9. Możliwość instalacji pojemników z płynem na mobilnym wózku Tak
10. Pamięć parametrów pracy urządzenia do selektywnego separowania w postaci programów – min. 5 programów Tak
11. Sondy z funkcją koagulacji z możliwością wykonania unoszenia oraz przecięcia tkanki bez konieczności zmiany narzędzia Tak
12. Diatermia endoskopowa z przystawką argonową obsługiwaną z panelu diatermii Tak
13. Moc wyjściowa cięcia monopolarnego min. 200 W Tak
14. Moc wyjściowa koagulacji monopolarnej zwykłej i argonowej min. 120 W Tak
15. Gniazda przyłączeniowe do różnych typów przewodów: monopolarne – 2, argonowe – 1, elektrody neutralnej – 1, bipolarne – 1 Tak
16. Uniwersalne gniazda monopolarne umożliwiające bezpośrednie podłączenie przewodów z wtyczkami jednopinowymi 4mm i 5mm oraz trzypinowych bez żadnych dodatkowych łączników, adapterów itp. Tak
17. Specjalistyczny program naprzemiennego cięcia i koagulacji do polipektomii z możliwością precyzyjnego ustawienia czasu trwania cięcia w skali co najmniej 4 stopniowej i czasu koagulacji w skali co najmniej 10 stopniowej
Tak
18. Moc programu endoskopowego programu do polipektomii z regulacją automatyczną min. 350W Tak
19. Specjalistyczny program naprzemiennego cięcia i koagulacji do papilotomii z możliwością precyzyjnego ustawienia czasu trwania cięcia w skali co najmniej 4 stopniowej i czasu koagulacji w skali co najmniej 10 stopniowej Tak
20. Moc programu endoskopowego programu do papilotomii z regulacją automatyczną maks. 180W
Tak
21. Koagulacja argonowa z możliwością regulacji głębokości w skali co najmniej 4 stopniowej
Tak
22. Koagulacja argonowa, możliwość wyboru co najmniej trzech rodzajów w tym pulsacyjna Tak
23. Automatyczne rozpoznawanie podłączonego wyposażenia i automatyczne ustawienie parametrów pracy w zależności od rodzaju podłączonego osprzętu Tak
24. Perystaltyczna pompa rolkowa zainstalowana na wózku Tak
25. Regulowany przepływ pompy min. 500ml/min. Tak
26. Aktywacja przepływu za pomocą włącznika nożnego lub na panelu sterowania. Tak
27. Urządzenia zgodne z przepisami Unii Europejskiej, posiadające znak CE dopuszczone do stosowania w ośrodkach służby zdrowia Tak
28. Instrukcja obsługi w języku polskim Tak
Zestawienie osprzętu i akcesoriów:
29. Włącznik nożny pojedynczy do aktywacji płynnego środka separującego z przyciskiem do zmiany programu – 1 szt Tak
30. Włącznik nożny podwójny do diatermii z przyciskiem do zmiany programu – 1 szt. Tak
31. Sonda igłowa spłukująca z cięciem i koagulacją, igła wysuwana dł. min. 1,8m średnica maks. 2,3mm – 5 szt. Tak
32. Sonda kształt T końcówka spłaszczona spłukująca z cięciem i koagulacją, wysuwana dł. min. 1,8m średnica maks. 2,3mm – 5 szt. Tak
33. Elektrody neutralne jednorazowe dzielone z odizolowanym elektrycznie pierścieniem potencjału – 100 szt. Tak
34. Przewód do elektrod neutralnych dł. 4m – 1 szt. Tak
35. Wielorazowa elektroda neutralna duża – 1 szt Tak
36. Przewód do wielorazowej elektrody neutralnej dł. 4m – 1 szt. Tak
37. Przewód do instrumentów endoskopowych dł. min. 4m – 1 szt. Tak
38. Kabel do elastycznych argonowych sond endoskopowych dł. min. 2m – 1 szt. Tak
39. Elastyczna wielorazowa sonda argonowa śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na wprost – 2 szt. Tak
40. Elastyczna wielorazowa sonda argonowa śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na bok – 1 szt Tak
41. Tester zapłonu sond argonowych – 1 szt Tak
42. Sonda argonowa z filtrem antybakteryjnym śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na wprost – 2 szt.
Tak
43. Dreny spłukujące do modułu irygacyjnego – 10 szt.
Tak
44. Wózek do zestawu z miejscem na akcesoria z butlą argonową, reduktorem ciśnienia – 1 kpl.
Tak

PARAMETRY TECHNICZNO-EKSPLOATACYJNE ARGONOWEGO ZESTAWU ELEKTROCHIRURGICZNEGO Z MODUŁEM IRYGACYJNYM – 2kpl.



45. Diatermia do zabiegów endoskopowych z przystawką argonową obsługiwaną z panelu diatermii Tak
46. Wielokolorowy wyświetlacz komunikacyjny do obsługi urządzeń Tak
47. Funkcja autotestowania po włączeniu urządzenia do zasilania Tak
48. Moc wyjściowa cięcia monopolarnego min. 200 W Tak
49. Moc wyjściowa koagulacji monopolarnej zwykłej i argonowej min. 120 W Tak
50. Gniazda przyłączeniowe do różnych typów przewodów: monopolarne – 2, argonowe – 1, elektrody neutralnej – 1, bipolarne – 1 Tak
51. Uniwersalne gniazda monopolarne umożliwiające bezpośrednie podłączenie przewodów z wtyczkami jednopinowymi 4mm i 5mm oraz trzypinowych bez żadnych dodatkowych łączników, adapterów itp. Tak
52. Specjalistyczny program naprzemiennego cięcia i koagulacji do polipektomii z możliwością precyzyjnego ustawienia czasu trwania cięcia w skali co najmniej 4 stopniowej i czasu koagulacji w skali co najmniej 10 stopniowej
Tak
53. Moc programu endoskopowego programu do polipektomii z regulacją automatyczną min. 350W
Tak
54. Specjalistyczny program naprzemiennego cięcia i koagulacji do papilotomii z możliwością precyzyjnego ustawienia czasu trwania cięcia w skali co najmniej 4 stopniowej i czasu koagulacji w skali co najmniej 10 stopniowej
Tak
55. Moc programu endoskopowego programu do papilotomii z regulacją automatyczną maks. 180W
Tak
56. Koagulacja argonowa z możliwością regulacji głębokości w skali co najmniej 4 stopniowej Tak
57. Koagulacja argonowa, możliwość wyboru co najmniej trzech rodzajów w tym pulsacyjna Tak
58. Automatyczne rozpoznawanie podłączonego wyposażenia i automatyczne ustawienie parametrów pracy w zależności od rodzaju podłączonego osprzętu Tak
59. Perystaltyczna pompa rolkowa zainstalowana na wózku Tak
60. Regulowany przepływ pompy min. 500ml/min. Tak
61. Aktywacja przepływu za pomocą włącznika nożnego lub na panelu sterowania. Tak
62. Urządzenia zgodne z przepisami Unii Europejskiej, posiadające znak CE dopuszczone do stosowania w ośrodkach służby zdrowia Tak
63. Instrukcja obsługi w języku polskim Tak

Zestawienie osprzętu i akcesoriów:

64. Włącznik nożny podwójny do diatermii z przyciskiem do zmiany programu – 1 szt. Tak
65. Elektrody neutralne jednorazowe dzielone z odizolowanym elektrycznie pierścieniem potencjału – 100 szt. Tak
66. Przewód do elektrod neutralnych dł. 4m – 1 szt. Tak
67. Wielorazowa elektroda neutralna duża – 1 szt
Tak
68. Przewód do wielorazowej elektrody neutralnej dł. 4m – 1 szt.
Tak
69. Przewód do instrumentów endoskopowych dł. min. 4m – 1 szt.
Tak
70. Kabel do elastycznych argonowych sond endoskopowych dł. min. 2m – 1 szt.
Tak
71. Elastyczna wielorazowa sonda argonowa śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na wprost – 2 szt.
Tak
72. Elastyczna wielorazowa sonda argonowa śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na bok – 1 szt Tak
73. Tester zapłonu sond argonowych – 1 szt Tak
74. Sonda argonowa z filtrem antybakteryjnym śr. maks. 2,3mm dł. min. 2,0 m z wylotem na wprost – 2 szt.
Tak
75. Dreny spłukujące do modułu irygacyjnego – 10 szt Tak
76. Wózek do zestawu z miejscem na akcesoria z butlą argonową, reduktorem ciśnienia – 1 kpl.
Tak

Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

PAKIET NR 4 USG Endoskopia
USG Ginekologia
Ultrasonograf z głowicą: Convex, Liniowa ENDOSKOPIA
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................
Lp. Parametry wymagane aparatu Warunek graniczny OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
Konstrukcja
1. Cyfrowy aparat ultrasonograficzny klasy Premium z kolorowym Dopplerem. Aparat fabrycznie nowy. TAK
2. Aparat o nowoczesnej konstrukcji i ergonomii, wygodnej obsłudze, z zintegrowaną stacją roboczą i systemem archiwizacji oraz urządzeniami do dokumentacji, sterowanymi z klawiatury TAK
3. Konstrukcja i oprogramowanie oferowanej wersji aparatu – wprowadzone do produkcji i eksploatacji w 2010 roku lub nowszy TAK
4. Przetwornik cyfrowy min. 12-bitowy TAK
5. Cyfrowy system formowania wiązki ultradźwiękowej TAK
6. Ilość niezależnych aktywnych kanałów nadawczych min. 20 000 TAK
7. Ilość niezależnych aktywnych kanałów odbiorczych min. 20 000 TAK
8. Ilość aktywnych gniazd głowic obrazowych: min. 3 TAK
9. Dynamika systemu min.225 dB TAK
10. Monitor LCD o wysokiej rozdzielczości bez przeplotu. Przekątna ekranu minimum 15 cali. Możliwość obrotu ekranu monitora w płaszczyźnie poziomej i pionowej oraz zmiana wysokości monitora względem pulpitu TAK
11. Ruchomy pulpit sterowniczy w pionie i poziomie TAK
12. Dotykowy, programowalny panel sterujący LCD o wielkości min. 10 cali TAK
13. Zakres częstotliwości pracy aparatu –
co najmniej od 1,0 do 16,0 MHz. TAK
14. Liczba obrazów pamięci dynamicznej (tzw. Cineloop): min. 15 000 klatek. TAK
15. Możliwość uzyskania sekwencji Cineloop w trybie 4B tj. 4 niezależnych sekwencji Cineloop jednocześnie na jednym obrazie TAK
16. Pamięć dynamiczna dla trybu M-mode lub D-mode min. 50 sek. TAK
17. Zakres regulacji głębokości pola obrazowego
co najmniej: 0,5 - 30 cm TAK
18. Ilość ustawień wstępnych (tzw. Presetów) programowanych przez użytkownika: minimum 40 TAK
19. Podstawa jezdna z czterema obrotowymi kołami z możliwością blokowania każdego z kół TAK
Obrazowanie i prezentacja obrazu
20. Kombinacje prezentowanych jednocześnie obrazów. Minimum
• B,
• B + B
• 4 B
• M
• B + M
• D (Doppler Pulsacyjny)
• B + D (Doppler Pulsacyjny)
• B + C (Color Doppler)
• B + PD (Power Doppler)
• 4 B (Color Doppler)
• 4 B (Power Doppler)
• B + Color + M TAK
21. Szybkość odświeżania obrazu tzw. FRAME RATE dla trybu B: min. 680 obrazów/sek. TAK
22. Szybkość odświeżania obrazu tzw. FRAME RATE dla trybu B + Doppler Kolorowy (CD): min. 200 obrazów/sek. TAK
23. Szerokopasmowe obrazowanie harmoniczne
Min. 6 pasm częstotliwości TAK
24. Obrazowanie w trybie Spektralny Doppler Pulsacyjny (PWD, HPRF PWD) ze wszystkich głowic. TAK
25. Zakres prędkości Dopplera pulsacyjnego (PWD)
min.: +/- 6,3 m/sek (przy zerowym kącie bramki) TAK
26. Obrazowanie w trybie Doppler Kolorowy (CD) ze wszystkich głowic. TAK
27. Zakres prędkości Dopplera Kolorowego (CD)
min.: +/- 3,9 m/sek TAK
28. Obrazowanie w trybie Power Doppler (PD) ze wszystkich głowic. TAK
29. Obrazowanie w rozszerzonym trybie Color Doppler o bardzo wysokiej czułości i rozdzielczości z możliwością wizualizacji bardzo wolnych przepływów w małych naczyniach TAK
30. Obrazowanie w trybie Triplex – (B+CD/PD +PWD) na wszystkich głowicach. TAK
31. Jednoczesne obrazowanie B + B/CD (Color/Power Doppler) w czasie rzeczywistym TAK
32. Obrazowanie wielokątowe tzw. w układzie skrzyżowanych ultradźwięków TAK
33. System poprawy obrazowania m. in. wyostrzający kontury i redukujący artefakty szumowe dostępny na wszystkich oferowanych głowicach TAK
34. Obrazowanie trapezoidalne (tzw. wirtualny Convex) i rombowe na głowicach liniowych TAK
35. Automatyczna optymalizacja obrazu B za pomocą jednego przycisku TAK
36. Zakres bramki dopplerowskiej:
min. od 0,5 mm do 20 mm TAK
37. Możliwość odchylenia wiązki Dopplerowskiej
min. +/- 30 stopni TAK
38. Korekcja kąta bramki dopplerowskiej
min. +/- 80 stopni TAK
39. Automatyczna korekcja kąta bramki dopplerowskiej za pomocą jednego przycisku TAK
40. Zasięgowa regulacja wzmocnienia (TGC lub STC) min. w 8 strefach TAK
41. Możliwość zmian map koloru w Color Dopplerze min. 25 map TAK
42. Możliwość regulacji wzmocnienia (GAIN) w czasie rzeczywistym i po zamrożeniu TAK
Archiwizacja obrazów
43. Wewnętrzny system archiwizacji z zapisem obrazów na dysku twardym (min. 160 GB) i bazą pacjentów.
Opisać TAK
44. Aparat w standardzie wyposażony w wyjście do podłączenia sieci DICOM (wersja 3.0) TAK
45. Zapis obrazów w formatach DICOM, JPG, BMP i TIFF oraz pętli obrazowych (AVI) w systemie aparatu i bezpośrednio z niego na nośnikach typu PenDrvie lub płytach CD-R/RW TAK
46. Możliwość zapisu obrazu na wewnętrznym dysku HDD i nośniku typu PenDrive oraz wydruku obrazu na printerze - wszystkie 3 akcje dostępne po naciśnięciu jednego przycisku TAK
47. Videoprinter czarno-biały. TAK
48. Wbudowana nagrywarka CD-R/RW TAK
49. Wbudowane wyjście USB 2.0 do podłączenia nośników typu PenDrive TAK
50. Wbudowana karta sieciowa Ethernet 10/100 Mbps TAK
51. Możliwość podłączenia aparatu do dowolnego komputera PC kablem sieciowych 100 Mbps w celu wysyłania danych (obrazy, raporty) TAK
52. Możliwość podłączenia drukarki laserowej do wydruku raportów bezpośrednio z aparatu TAK
Funkcje użytkowe
53. Powiększenie obrazu w czasie rzeczywistym: min. x6 TAK
54. Powiększenie obrazu po zamrożeniu: min. x16 TAK
55. Ilość pomiarów na jednym ekranie: min. 10 TAK
56. Pomiar odległości, obwodu, pola powierzchni, objętości TAK
57. Przełączanie głowic z klawiatury TAK
58. Podświetlane klawisze kodowane w min. 2 kolorach TAK
59. Automatyczny obrys spektrum Dopplera oraz przesunięci linii bazowej i korekcja kąta bramki Dopplerowskiej - dostępne w czasie rzeczywistym i po zamrożeniu TAK
60. Raporty z badań z możliwością zapamiętywania raportów w systemie TAK
61. Pełne oprogramowanie do badań:
• Ortopedycznych
• Mięśniowo-szkieletowych
• Małych narządów
• Naczyniowych
• Brzusznych
• Urologicznych
• Położniczych
• Ginekologicznych
• Pediatrycznych
• Kardiologicznych TAK
62. Współpraca z endoskopami EUS i EBUS z głowicą radialną i mikroconvex TAK
63. Głowice ultradźwiękowe – (matrycowe lub wykonane w technologii zapewniającej ogniskowanie wiązki w dwóch płaszczyznach) TAK
64. Głowica elektroniczna Convex, szerokopasmowa, ze zmianą częstotliwości pracy.
Podać typ i producenta TAK
65. Zakres częstotliwości pracy:
co najmniej 2,0 – 6,0 MHz. TAK
66. Liczba elementów: min. 190 TAK
67. Kąt skanowania min. 60 st. TAK
68. Obrazowanie harmoniczne min. 6 pasm częstotliwości TAK
69. Przystawka biopsyjna TAK
Głowica elektroniczna Liniowa matrycowa szerokopasmowa, ze zmianą częstotliwości pracy. Podać typ i producenta TAK
70. Zakres częstotliwości pracy:
co najmniej 4,0 – 13,0 MHz. TAK
71. Liczba elementów: min. 800 TAK
72. Szerokość pola skanowania max. 40 mm TAK
73. Obrazowanie harmoniczne min. 6 pasm częstotliwości TAK
74. Obrazowanie trapezoidalne (tzw. wirtualny Convex) i rombowe TAK

Możliwości rozbudowy – opcje dostępne w dniu składania oferty
1. Możliwość rozbudowy systemu o obrazowanie 3D w czasie rzeczywistym (tzw. 4D) z głowic objętościowych: brzusznej i endovaginalnej – z maksymalną prędkością obrazowania w trybie 4D min. 30 vol/sek, min. 190 elementów, obrazowanie harmoniczne min. 4 pasma TAK
2. Możliwość rozbudowy systemu o elektroniczną głowicę Endovaginalną min. 3,0-9,0 MHz, min. 190 elementów, kąt obrazowania min.180 stopni, promień max. R 10mm, obrazowanie harmoniczne TAK
3. Możliwość rozbudowy o obrazowanie w trybie Spektralny Doppler Ciągły (CWD) o zakresie prędkości min.: +/- 15,5 m/sek (przy zerowym kącie bramki) TAK
4. Możliwość rozbudowy systemu o elektroniczną głowicę kardiologiczna Phased Array 1,0-5,0 MHz, kąt 90 st., min. 600 elementów, min. 4 pasma II harmonicznej TAK
5. Możliwość rozbudowy o obrazowanie w trybie M-mode anatomiczny w czasie rzeczywistym i z pamięci Cineloop z min. 3 kursorów (linie proste) TAK
6. Możliwość rozbudowy systemu o wielopłaszczyznowe głowice przezprzełykowe dla dorosłych, pediatryczne i neonatologiczne TAK
7. Możliwość rozbudowy systemu o obrazowanie w trybie: Kolorowy i Spektralny Doppler Tkankowy TAK
8. Możliwość rozbudowy systemu o wbudowany w aparat moduł Stress Echo + moduł EKG TAK
9. Możliwość rozbudowy systemu o funkcje Strain i Strain Rate
10. Możliwość rozbudowy systemu o obrazowanie kinetyczne umożliwiającą automatyczny obrys wsierdzia i obliczanie frakcji wyrzutowej TAK
11. Możliwość rozbudowy systemu o elektroniczną głowicę Convex 2,0-6,0 MHz, min. 190 elementów, kąt min. 60 stopni, obrazowanie harmoniczne min. 4 pasma, z centralnym kanałem biopsyjnym przechodzącym przez głowicę TAK
12. Możliwość rozbudowy systemu o elektroniczną głowicę laparoskopową min. 4,0-10,0 MHz TAK
13. Możliwość rozbudowy systemu o elektroniczną głowicę śródoperacyjna Microconvex 4-10 MHz, min. 190 elementów TAK
14. Możliwość rozbudowy o opcję badań z kontrastem TAK
Inne
15. Certyfikat CE na aparat i głowice (załączyć) TAK
16. Instrukcja obsługi w języku polskim (dostawa wraz z aparatem) TAK

Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak
Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.
..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


ZESTAWIENIE PARAMETRÓW GRANICZNYCH ULTRASONOGRAFU DO BADAŃ POŁOŻNICZO-GINEKOLOGICZNYCH GINEKOLOGIA
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................
L.p. Wymagane parametry techniczne Minimalne wymagane wartości graniczne OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
(potwierdzić spełnienie warunku i podać wartość liczbową wymaganego parametru)
I. KONSTRUKCJA I KONFIGURACJA
1. Aparat o nowoczesnej konstrukcji i ergonomii, wygodnej obsłudze, ze zintegrowaną stacją roboczą i systemem archiwizacji oraz urządzeniami do dokumentacji, sterowanymi z klawiatury. TAK
2. Ciężar aparatu max. 140 kg TAK
3. Monitor wysokiej rozdzielczości min 1200x1000 pixeli, kolorowy, cyfrowy typu LED lub LCD o przekątnej ekranu min 19". TAK
4. Możliwość obrotu, pochylenia i zmiany wysokości monitora względem pulpitu TAK
5. Możliwość zmiany wysokości i obrotu pulpitu operatora wraz z monitorem. TAK
6. Klawiatura alfanumeryczna do wprowadzania danych. TAK
7. Ekran dotykowy (Touch Screen) o przekątnej minimum 10 cali do obsługi ultrasonografu TAK
8. Cyfrowy system formowania wiązki ultradźwiękowej o minimum 400.000 kanałów przetwarzania. TAK
9. Dynamika systemu, min. 260 dB TAK
10. Zakres częstotliwości pracy głowic, min. 1,5-16 MHz. TAK
11. Ilość aktywnych, równoważnych gniazd do przyłączenia głowic obrazowych min. 3. TAK
12. Możliwość jednoczesnego podłączenia do aparatu wszystkich oferowanych głowic TAK
13. Liczba obrazów w trybie B w pamięci dynamicznej CINE: minimum 3500. TAK
14. Maksymalna długość filmu w pamięci CINE > 90 s TAK
II. OBRAZOWANIE I PREZENTACJA OBRAZU
1. B-mode. TAK
2. Głębokość penetracji aparatu min od 2,0 – 30,0 cm. TAK
3. Obrazowanie w układzie skrzyżowanych ultradźwięków (nadawanie i odbiór) - minimum 7 stopni ustawienia (np. Sono CT) TAK
4. Cyfrowa filtracja szumów „specklowych” – wygładzanie ziarnistości obrazu B bez utraty rozdzielczości TAK
5. Podział ekranu na min. 4 obrazy. TAK
6. Zoom dla obrazów „na żywo" i zatrzymanych. Całkowita wielkość powiększenia ≥ 20x. TAK
7. Obrazowanie harmoniczne na wszystkich oferowanych głowicach. TAK
8. Obrazowanie w trybie B z dwoma lub więcej częstotliwościami nadawczymi jednocześnie – bliższe pole obrazu tworzone na podstawie wyższych częstotliwości, a dalsze - na podstawie niższych.. TAK, opisać
9. M-mode TAK
10. Doppler Kolorowy (CD). TAK
11. Maksymalna obrazowana prędkość przepływu w kolorowym dopplerze bez aliasingu ≥ 4 m/s. TAK
12. Power Doppler (PD). TAK
13. Kolorowy doppler tkankowy TAK
14. Doppler pulsacyjny (PWD). TAK
15. Maksymalna mierzona prędkość przy zerowym kącie korekcji w dopplerze pulsacyjnym ≥ 7,5 m/s. TAK
16. Regulacja wielkości bramki PW-dopplera
min. 1-14 mm. TAK
17. Możliwość regulacji położenia linii bazowej i korekcji kąta na obrazach w trybie dopplera spektralnego zapisanych na dysku TAK
18. Triplex-mode (B+CD/PD+PWD) w czasie rzeczywistym. TAK
III. OPROGRAMOWANIE POMIAROWO-OBLICZENIOWE

1. Pomiar odległości, obwodu, pola powierzchni, objętości. TAK
2. Pomiary ginekologiczne:
• macica (długość, szerokość, wysokość)
• objętość jajników (z trzech wymiarów liniowych)
• endometrium
• długość szyjki macicy
• pomiary pęcherzyków
• tętnice jajników: PS, ED, RI TAK
3. Raport z badania ginekologicznego. TAK
IV. GŁOWICE ULTRADŹWIĘKOWE
A. GŁOWICA CONVEX 2D do badań położniczych TAK, podać typ głowicy
1. Zakres częstotliwości obrazowania: B obejmujący przedział 2,5 – 5,0 MHz. TAK
2. Ilość elementów: minimum 192 kryształy. TAK
3. Kąt obrazowania w trybie B minimum 110º TAK
4. Obrazowanie w trybie krzyżujących się ultradźwięków (compounding) TAK
5. Obrazowanie harmoniczne TAK
6. Kolorowy doppler tkankowy TAK
B. GŁOWICA ENDOCAVITARNA 2D do badań położniczych i ginekologicznych TAK, podać typ głowicy
1. Zakres częstotliwości obrazowania B obejmujący przedział 6,0-9,0 MHz TAK
2. Obrazowanie w technice harmonicznej TAK
3. Kąt obrazowania w trybie B minimum 175º TAK
4. Ilość elementów min 192 kryształy TAK
5. Promień czoła głowicy w zakresie 9 – 12 mm TAK
V. ARCHIWIZACJA
1. Videoprinter monochromatyczny formatu A6. TAK
2. Możliwość podłączenia bezpośrednio do aparatu drukarki kolorowej laserowej do wydruku raportów i obrazów. TAK
3. Archiwizacja danych pacjentów, raportów i obrazów na lokalnym HDD o pojemności minimum 500 GB i wbudowanym napędzie DVD-R/RW. TAK
4. Możliwość kopiowania archiwum (obrazy, filmy, wyniki pomiarów, raporty) na płyty DVD i zewnętrzne dyski HDD o pojemności minimum 500 GB przez gniazdo USB TAK
5. Zapis obrazów na płytach DVD w formatach: jpeg, avi (MPEG-4), mov, DICOM TAK
6. Możliwość zapisu obrazów na pamięci USB PenDrive w formatach avi i jpeg. Gniazdo USB z przodu lub z boku aparatu. TAK
7. Gniazda wyjściowe obrazu z aparatu: S-video, VGA, DVI (HDMI). TAK
VI. MOŻLIWOŚCI ROZBUDOWY
1. Obrazowanie 3D/4D z głowicy volumetrycznej endovaginalnej, z minimum 192 kryształami, o zakresie częstotliwości obrazowania B obejmującym przedział 5-9 MHz i obszarze skanowania minimum 175ºx120º. TAK
2. Ilość linii obrazowych w pojedynczym
obrazie B ≥ 1000 TAK
3. Ilość obrazów w trybie B składających się na obraz 3D ≥ 3000 TAK
4. Prędkość obrazowania 4D > 40 obrazów 3D/s TAK
5. Liczba objętości w trybie 4D w pamięci dynamicznej CINE: minimum 100 TAK
6. Obrazowanie 3D z wykorzystaniem funkcji akwizycji w układzie skrzyżowanych ultradźwięków. TAK
7. Obrazowanie 3D z Kolor Doppler i Power Doppler w 3 płaszczyznach. TAK
8. Rendering przestrzenny przepływów w naczyniach (uwidocznienie tylko przepływu) oraz z obrazem otaczających tkanek. TAK
9. Obrazowanie tomograficzne – jednoczesne obrazowanie minimum 7 równoległych warstw z możliwością ustawienia ich położenia i odległości między nimi – w czasie rzeczywistym i na zapamiętanych obrazach 3D. TAK
10. Oprogramowanie do automatycznego obrysu struktury i automatycznego obliczania objętości na obrazach w trybie 3D. TAK
11. Oprogramowanie do obliczania % unaczynienia tkanki w obrazach 3D TAK
12. Oprogramowanie do biopsji pod kontrolą obrazu 4D. TAK
15. Elastografia z oferowanej głowicy endovaginalnej z analizą ilościową i obliczaniami funkcji Ratio i Strain . TAK
Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7 Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak

Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

PAKIET NR 5 Ramie C Rtg Endoskopia

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................
L.p. Parametr Parametr graniczny OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
I RAMIĘ C
1. Aparat ramię C fabrycznie nowe 2013 , nie powystawowy, nie podemonstracyjny Tak Bez punktacji
2. Głębokość ramienia C (odległość między osią wiązki a wewnętrzną powierzchnią ramienia C) ≥60 cm Bez punktacji
3. Odległość SID ≥95 cm Bez punktacji
4. Zakres ruchu wzdłużnego ramienia C ≥20 cm Bez punktacji
5. Zakres ruchu pionowego ramienia C ≥38 cm ≤ 40 cm – 1 pkt
40-46 cm – 5 pkt
> 46 cm – 10 pkt
6. Zamortyzowany ruch ramienia C w pionie na całej długości regulacji Tak/Nie Nie – 0 pkt.
Tak – 10 pkt.
7. Zakres ruchu orbitalnego ramienia C ≥115° Bez punktacji
8. Zakres rotacji ramienia C (ruch wokół osi wzdłużnej) ≥ ±180° Bez punktacji
9. Zakres obrotu ramienia C wokół osi pionowej ≥ ±10° Bez punktacji
10. Prześwit ramienia C (odległość między wzmacniaczem obrazu a lampą RTG) ≥75 cm Bez punktacji
11. Urządzenie zabezpieczające przed najeżdżaniem na leżące przewody Tak Bez punktacji
12. Uchwyt na wzmacniaczu obrazu do ręcznego manipulowania ramieniem C Tak Bez punktacji
13. Blokada kół Tak Bez punktacji
14. Ręczny włącznik promieniowania Tak Bez punktacji
15. Przycisk nożny do wyzwalania fluoroskopii/akwizycji Tak Bez punktacji
16. Szerokość wózka z ramieniem C ≤ 84 cm Bez punktacji
17. Hamulce ruchów ramienia C Tak Bez punktacji
18. Aretaż kół w pozycji równoległej do stołu operacyjnego Tak Bez punktacji
II GENERATOR
19. Generator wysokiej częstotliwości
Min 15 kHz Tak >70 kHZ-20 pkt.
40-70 kHZ – 10 pkt.
<40 kHZ-1 pkt.
20. Moc generatora RTG ≥2,4 kW ≥2,4- 1 pkt.
≥2,7-5 pkt
≥3,0-10 pkt.
21. Skopia ciągła Tak Bez punktacji
22. Skopia pulsacyjna, dostępne częstotliwości
6,25 p/s-12,5 p/s Bez punktacji
23. Radiografia cyfrowa Tak Bez punktacji
24. Maksymalne napięcie w trybie fluoroskopii i radiografii ≥110 kV Bez punktacji
25. Maksymalny prąd dla fluoroskopii pulsacyjnej
≥ 7,0 mA Bez punktacji
26. Maksymalny prąd dla radiografii cyfrowej ≥ 18 mA Bez punktacji
27. Automatyczny dobór parametrów fluoroskopii Tak Bez punktacji
28. Zasilanie 230V +/-10%, 50Hz Tak Bez punktacji
III LAMPA I KOLIMATORY
29. Lampa jednoogniskowa/dwuogniskowa
Tak 1 ognisko-0 pkt.
2 ogniska- 10 pkt.
30. Wielkość ognisk
≤ 0,6/1,4 Bez punktacji
31. Filtracja wewnętrzna ≥2,5 mm Al Bez punktacji
32. Kolimator szczelinowy z rotacją Tak Bez punktacji
33. Kolimator irysowy Tak Bez punktacji
34. Symetryczna półprzepuszczalna przesłona szczelinowa Tak Bez punktacji
35. Ustawienie kolimatora z podglądem bez promieniowania (na obrazie zamrożonym z wyświetlaniem aktualnego położenia krawędzi przesłon) Tak Bez punktacji
36. Pojemność cieplna anody ≥50 kHU Bez punktacji
37. Pojemność cieplna kołpaka ≥1000 kHU Bez punktacji

38. Średnica wzmacniacza obrazu ≥ 9" Bez punktacji
39. Liczba pól obrazowych ≥2 2-0 pkt.
3-10 pkt.
40. Współczynnik DQE, nie mniejszy niż 58% Tak Bez punktacji

41. Typ kamery: CCD Tak Bez punktacji
42. Rozdzielczość kamery ≥1024x1024 Bez punktacji

43. Matryca przetwarzania obrazów ≥1024x1024 Bez punktacji
44. Głębia obrazu ≥12 bit Bez punktacji
45. Liczba pamiętanych obrazów w pełnej matrycy
≥10.000 Bez punktacji
46. Funkcja „Last Image Hold" Tak Bez punktacji
47. Wyświetlanie mozaiki obrazów Tak Bez punktacji
48. Obraz lustrzany Tak Bez punktacji
49. Wzmocnienie krawędzi i redukcja szumów w czasie rzeczywistym Tak Bez punktacji
50. System nanoszenia opisów Tak Bez punktacji
51. System wpisywania danych pacjenta Tak Bez punktacji
52. System zarządzania bazą danych z badaniami Tak Bez punktacji
53. Funkcja pomiaru odległości i kątów Tak Bez punktacji

54. Liczba monitorów ≥2 Bez punktacji
55. Rodzaj monitora i przekątna ekranu: LCD TFT min. 18" Tak Bez punktacji
56. Luminacja monitorów ≥240 cd/m2 Bez punktacji
57. Obrót monitorów wokół osi pionowej względem podstawy wózka Tak Bez punktacji
58. Wskaźnik włączonego promieniowania na wózku z monitorami Tak Bez punktacji

59. Port USB Tak Bez punktacji
60. Interfejs sieciowy DICOM obsługujący funkcje :
- DICOM Send
- DICOM Print
Tak Bez punktacji

61. Instrukcja obsługi w języku polskim (z dostawą) Tak
62. Zintegrowany system monitorowania i wyświetlania dawki RTG Tak
63. Certyfikat CE na cały aparat Tak
Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak

Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


PAKIET NR 6

APARAT DO ZNIECZULANIA 5 szt 1 szt. Laryngologia
1 szt. Ginekologia
3 szt. Endoskopia
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................




Parametry Parametry graniczne OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
I. APARAT DO ZNIECZULANIA
1. Zasilanie AC 230 V50 Hz, TAK
2. Aparat na podstawie jezdnej. Małe wymiary aparatu ze względu na niewielkie rozmiary sal zabiegowych. Podstawowa jednostka aparatu na podstawie jezdnej (bez akcesoriów i układu oddechowego) nie większa niż: 70 cm głębokości i 70 cm szerokości. TAK
3. Zasilanie gazowe (N2O, O2 powietrze) z sieci centralnej TAK
4. Awaryjne zasilanie gazowe (N2O, O2) z butli. W komplecie reduktory. TAK
5. Awaryjne zasilanie elektryczne aparatu na minimum 30 minut TAK
6. Ssak napędzany powietrzem z regulacją siły ssania i zbiornikiem o pojemności min 0,5l oraz zapasowy wymienny zbiornik na wydzieliny TAK
7. W komplecie jednorazowe, zamknięte wkłady na wydzieliny do ssaka z zabezpieczeniem przelewowym min. 25 sztuk z drenem o długości min. 2 m TAK
8. Uchwyt do parownika. TAK
9. W komplecie regulowany uchwyt do drenów pacjenta i lampka. TAK
10. Minimum trzy szuflady fabrycznie wbudowane w podstawę jezdną aparatu, w tym minimum jedna zabezpieczona przed niepowołanym dostępem (np. zamykana na klucz). TAK
11. Wystawiona przez wytwórcę deklaracja kompatybilności oferowanego aparatu z oferowanym monitorem pacjenta. TAK
SYSTEM DYSTRYBUCJI GAZÓW
12. Precyzyjne, elektroniczne przepływomierze dla tlenu, podtlenku azotu, powietrza z możliwością eksportu danych do zewnętrznych systemów informatycznych. TAK
13. System automatycznego utrzymywania minimalnego stężenia tlenu w mieszaninie oddechowej na poziomie 23%, 24 % lub 25% TAK
14. Kalibracja przepływomierzy dostosowana do znieczulania z niskimi i minimalnymi przepływami, minimalny przepływ gazów 200 ml/min lub mniej TAK
UKŁAD ODDECHOWY
15. Kompaktowy podgrzewany układ oddechowy okrężny do wentylacji o niskiej podatności – w komplecie zestaw drenów dla dorosłych TAK
16. Obejście tlenowe TAK
17. Regulowana ciśnieniowa zastawka bezpieczeństwa TAK
18. Pochłaniacz dwutlenku węgla o obudowie przeziernej i pojemności minimum 0,7 l TAK
19. Eliminacja gazów anestetycznych poza salę operacyjną. TAK
20. RESPIRATOR ANESTETYCZNY
Respirator napędzany elektrycznie
- brak zużycia gazu napędzającego
- brak powstawania AutoPEEP przy dużych przepływach TAK
Tryby wentylacji
21. Tryb ręczny TAK
22. Oddech spontaniczny TAK
23. CMV/IPPV – stała wentylacja wymuszona TAK
24. VCV – wentylacja kontrolowana objętością TAK
25. PCV – wentylacja kontrolowana ciśnieniem TAK
26. SIMV/PS TAK
27. Możliwość rozbudowy o PSV TAK
Regulacje
28. Regulacja stosunku wdechu do wydechu przy wentylacji CMV minimum 2:1 do 1:4 (podać zakres) TAK
29. Regulacja częstości oddechu minimum od 5 do 60 l/min (podać zakres) TAK
30. Regulacja objętości oddechowej minimum 20 do 1000 ml w trybie objętościowym (podać zakres) TAK
31. PEEP – dodatnie ciśnienie końcowo wydechowe w zakresie minimum od 0 do 20 cmH2O (podać zakres) TAK
32. Regulacja ciśnienia wdechu przy PCV minimum: od 10 do 50 hPa (podać zakres) TAK
33. Regulacja czasu Plateau wdechu w zakresie minimum: 0 – 50% czasu wdechu (podać zakres) TAK
Alarmy
34. Niskiej objętości minutowej w aparacie TAK
35. Alarm minimalnego i maksymalnego ciśnienia wdechowego w aparacie TAK
36. Alarm braku zasilania w energię elektryczną w aparacie TAK
37. Alarm braku zasilania w gazy w aparacie TAK
38. Alarm Apnea w aparacie TAK
POMIAR I OBRAZOWANIE
39. Stężenie tlenu w gazach oddechowych TAK
40. Pomiar objętości oddechu Vt TAK
41. Pomiar objętości minutowej MV TAK
42. Pomiar częstotliwości oddechowej TAK
43. Ciśnienia szczytowego - prezentacja wartości liczbowej TAK
44. Ciśnienia średniego - prezentacja wartości liczbowej TAK
45. Ciśnienia PEEP – prezentacja wartości liczbowej TAK
46. Częstości oddychania TAK
Prezentacja graficzna
47. Prezentacja na kolorowym ekranie aparatu TFT parametrów znieczulenia TAK
48. Obrazowanie na kolorowym ekranie aparatu TFT krzywej ciśnienia w drogach oddechowych TAK
Inne
49. Komunikacja z całym systemem w języku polskim TAK
50. Aparat kompatybilny z posiadanymi przez szpital 14 aparatami do znieczulania serii Julian, Primus, Fabius Tiro. Kompatybilność drenów oddechowych, czujników przepływu, ta sama filozofia obsługi i system alarmów. TAK
II MONITOR PACJENTA
PARAMETRY OGÓLNE
51. Monitor kompaktowo-modułowy Wymienne moduły pomiarowe przenoszone między monitorami w sposób zapewniający automatyczną zmianę konfiguracji ekranu, uwzględniającą pojawienie się odpowiednich parametrów bez zakłócania pracy monitora. Moduły obsługiwane poprzez monitor w pełnym zakresie funkcji. TAK
52. Monitor kompatybilny z ponad 40 monitorami serii Infinity posiadanymi przez szpital m.in. na bloku operacyjnym i oddziale intensywnej terapii. Kompatybilność przewodów, czujników, możliwość spięcia w jedną sieć z centralą pielęgniarską. TAK
53. System monitorowania zapewniający nieprzerwane i pełne monitorowanie wszystkich wymaganych parametrów (zapisy dynamiczne i trendy) pacjenta na stanowisku i w czasie transportu (z wyjątkiem gazów anestetycznych, CO2 i N2O) TAK
54. System zapewniający przenoszenie danych pacjenta z monitora do monitora przez sieć przesyłu danych oraz kartę pamięci lub odpowiedni moduł. TAK
55. Bezpieczne i wygodne mocowanie zestawu monitorującego do aparatu, umożliwiające łatwe dopasowanie położenia ekranu. Dołączone odpowiednie uchwyty i akcesoria do zamocowania monitora. TAK
56. Monitor z wbudowanym ekranem min. 10” TAK
57. Typ ekranu kolorowy LCD TFT TAK
58. Opisy i komunikaty ekranowe w języku polskim TAK
59. Zasilanie monitora 230/50Hz oraz akumulatorowe na minimum 2 godziny pracy TAK
60. Prezentacja minimum 6 krzywych jednocześnie TAK
61. EKG TAK
62. Monitorowanie minimum 7 odprowadzeń rzeczywistych (kabel minimum 5 – żyłowy) TAK
63. Filtr zakłóceń elektrochirurgicznych TAK
64. Analiza częstości akcji serca i arytmii. TAK
65. Analiza odcinka ST TAK
66. Odprowadzenie do analizy dowolnie wybierana przez użytkownika TAK
67. W komplecie przewód EKG do podłączenia 3 elektrod oraz przewód do podłączenia 5 elektrod TAK
68. ODDECH TAK
69. Pomiar metodą impedancyjną, wyświetlane wartości cyfrowe i fale oddechu TAK
70. SATURACJA (SPO2) TAK
71. W komplecie przewód interfejsowy i standardowy czujnik na palec TAK
72. NIEINWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA TAK
73. W komplecie przewód i trzy mankiety dla dorosłych TAK
74. POMIAR TEMPERATURY TAK
75. Pomiar wartości temperatury TAK
76. Czujniki temperatury: powierzchniowy TAK
77. Dokładność pomiaru temperatury ± 0,1 ° C lub lepsza TAK
78. INWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA TAK
79. Przynajmniej dwa tory pomiarowe z możliwością rozbudowy o kolejne tory pomiarowe TAK
80. Możliwość pomiaru i wpisania nazw różnych ciśnień TAK
81. POMIAR GŁĘBOKOŚCI UŚPIENIA – możliwość rozbudowy TAK
82. Możliwość rozbudowy o pomiar głębokości uśpienia BIS podłączany bezpośrednio do monitora i z niego sterowany w pełnym zakresie. Możliwość podłączenia posiadanego modułu BIS systemu Infinity. TAK
83. POMIAR ZWIOTCZENIA MIĘŚNI TAK
84. Moduł pomiaru zwiotczenia mięśni NMT podłączany bezpośrednio do monitora i z niego sterowany w pełnym zakresie funkcji. TAK
85. POMIAR GAZÓW ANESTETYCZNYCH, CO2 i N2O TAK
86. Analiza MAC z uwzględnieniem wieku pacjenta TAK
87. Kapnografia i kapnometria TAK
88. Pomiar stężenia lotnych anestetyków TAK
89. ALARMY TAK
90. Alarmy min. na 3 poziomach ważności TAK
91. TRENDY TAK
92. 24 – godzinne trendy wszystkich mierzonych parametrów, w postaci tabel i wykresów TAK
93. Rozdzielczość trendów graficznych i tabelarycznych 1 minuta lub lepsza TAK
94. KALKULATOR DAWEK LEKÓW TAK
95. WSPÓŁPRACA Z APARATEM TAK
96. W komplecie połączenie monitora pacjenta z oferowanym aparatem do znieczulania. Prezentacja danych z aparatu minimum dotyczących przepływów na monitorze pacjenta wraz ze zbieraniem danych z aparatu do znieczulania. Możliwość wysyłania tych danych do centrali (po rozbudowie o centralę monitorującą) i zewnętrznych systemów informatycznych. TAK
97. PRACA W SIECI
98. Monitor wyposażony w oprogramowanie i elementy niezbędne do połączenia z siecią przesyłania danych TAK
99. Monitor przystosowany do „podglądu” innych monitorów i sygnalizacji alarmów występujących w innych monitorach TAK
100. Powyższa współpraca wykorzystuje sieci zgodne ze standardem komputerowym Ethernet (IEEE802.3), bez konieczności stosowania dodatkowych elementów: komputerów, specjalizowanych serwerów itp. TAK
101. System monitorowania umożliwiający współpracę przewodową i bezprzewodową z centralą pielęgniarską TAK
102. System umożliwiający rozbudowę o podgląd danych życiowych pacjenta z monitorów i centrali na komputerach PC podłączonych do sieci szpitala TAK

Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak

ferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)



PAKIET NR 7

Kardiomonitor 3 szt. Ginekologia
3 szt. Endoskopia

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................

LP. PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. System kompaktowo-modułowy (oprogramowanie i sprzęt). TAK
2. System monitorowania zapewniający nieprzerwane i pełne monitorowanie wszystkich wymaganych parametrów (zapisy dynamiczne i trendy) pacjenta na stanowisku oraz w czasie transportu TAK
3. System zapewniający przenoszenie danych pacjenta z monitora do monitor przez sieć przesyłu danych oraz kartę pamięci lub odpowiedni moduł. TAK
4. Monitor kompatybilny z ponad 40 monitorami systemu Infinity posiadanymi przez szpital m.in. na bloku operacyjnym i oddziale intensywnej terapii. Kompatybilność czujników, możliwość współpracy z jedną centralą pielęgniarską. TAK
5. Bezpieczne i wygodne mocowanie kardiomonitora do posiadanych kolumn. W komplecie odpowiedni uchwyt. TAK
6. Monitor z wbudowanym ekranem min. 8” mocowany na stacji dokującej z multiplikatorem portów z możliwością szybkiego odłączania/przyłączenia monitora bez odczepiania przewodów zasilających, sieciowych, drukarki, ekranu kopiującego. TAK
7. Opisy i komunikaty ekranowe w języku polskim. TAK
8. Zasilanie monitora 230/50Hz oraz zasilanie z wbudowanego akumulatora na minimum 1 godzinę TAK
9. Masa monitora ułatwiająca przenoszenie -poniżej 5 kg TAK
10. Konwekcyjne chłodzenie monitora TAK
11. EKG TAK
12. Monitorowanie minimum 7 odprowadzeń rzeczywistych (z minimum 5 elektrod) z możliwością rozbudowy o monitorowanie większej ilości odprowadzeni TAK
13. W komplecie przewód EKG do podłączenia 3 elektrod oraz minimum 5 elektrod TAK
14. ODDECH TAK
15. Pomiar metodą impedancyjną, wyświetlane wartości cyfrowe i fale oddechu TAK
16. KAPNOGRAFIA – możliwość rozbudowy oraz podłączenia posiadanych modułów systemu Infinity TAK
17. Możliwość rozbudowy o pojedynczy moduł pomiaru stężenia CO2 w strumieniu głównym oraz bocznym. Możliwość podłączenia posiadanych przez szpital modułów systemu Infinity. TAK
18. SATURACJA (SPO2) TAK
19. W komplecie przewód interfejsowy i standardowy czujnik na palec TAK
20. NIEINWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA TAK
21. W komplecie przewód i trzy mankiety dla dorosłych TAK
22. POMIAR TEMPERATURY TAK
23. Pomiar wartości temperatury TAK
24. Czujniki temperatur: powierzchniowy TAK
INWAZYJNY POMIAR CIŚNIENIA – możliwość rozbudowy TAK
25. Możliwość rozbudowy o przynajmniej dwa tory pomiarowe IBP z możliwością pomiaru i wpisania nazw różnych ciśnień. TAK
ALARMY TAK
26. Alarmy min. na 3 poziomach ważności TAK
TRENDY TAK
27. 24 – godzinne trendy wszystkich mierzonych parametrów, w postaci tabel i wykresów TAK
28. Rozdzielczość trendów graficznych i tabelarycznych 1 minuta lub lepsza TAK
PRACA W SIECI
29. Monitor wyposażony w oprogramowanie i elementy niezbędne do przewodowego połączenia z siecią przesyłania danych TAK
30. Powyższa współpraca wykorzystuje sieci zgodne ze standardem komputerowym Ethernet (IEEE802.3), bez konieczności stosowania dodatkowych elementów: komputerów, specjalizowanych serwerów itp. TAK
31. System monitorowania mogący współpracować przewodowo oraz bezprzewodowo z centralą pielęgniarską TAK
32. System umożliwiający rozbudowę o podgląd danych życiowych pacjenta z monitorów i centrali na komputerach PC podłączonych do sieci szpitala. TAK
Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

PAKIET NR 8 Szafa na endoskopy 1 szt Endoskopia

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................

LP. PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. Dry 300 Szafa do przechowywania, kontrolowanego suszenia i koordynowania endoskopów giętkich TAK
Dane techniczne:
2. Wyposażona w czytnik kodów kreskowych TAK
3. Wyposażona w drukarkę TAK
4. Szerokość/głębokość/wysokość 1300/450/2070 mm TAK
5. Wysokość przechowywania endoskopu 1800 mm TAK
6. Waga 280 kg TAK
7. Ciśnienie sprężonego powietrza
min 2,0 bar – max 8,0 bar TAK
8. Napiecie zasilania 230V, 50 Hz, 10A, standardowa wtyczka, pobór mocy 1500W. TAK
9. Wózek transportowy do endoskopów – 6 tac. TAK
10. Wózek transportowy do endoskopów - pokrowce ochronne – 200 szt. TAK
11. Wózek transportowy do endoskopów - dozownik na pokrowce TAK



Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać



Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)



PAKIET NR 9 Zestaw do laparoskopii Chirurgia II

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................
LP. PARAMETR Ilośc PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. System kamery endoskopowej do stereoskopowej wizualizacji (3D) w technologii pasywnej - komplet składający się z wideolaparoskopu 3D, procesora obrazu oraz monitora 3D
1.1 Procesor obrazu 1 szt. Tak
1.2 Procesor wyposażony w wyjścia wideo min.:
1 x DVI-D
1 x HD-SDI (BNC)
2 x S-Video (Y/C, 4PIN mini DIN)
1x Composit (BNC) Tak
1.3 Procesor wyposażony w min. 1 wyjście o rozdzielczości 1920x1080pikseli Tak
1.4 Funkcja zoom min. 2 x Tak
1.5 Funkcja przełączania pomiędzy wyświetlaniem 3D i 2D realizowana przyciskiem z głowicy kamery Tak
1.6 Funkcja równoczesnej transmisji sygnału 3D i 2D do niezależnych odbiorników Tak
1.7 Funkcja cyfrowej regulacji jasności obrazu poprzez przyciski wideolaparoskopu w celu dodatkowego doświetlenia Tak
1.8 Funkcja regulacji wyostrzenia obrazu dostępna poprzez przyciski wideolaparoskopu Tak
1.9 Funkcja regulacji czasu migawki poprzez przyciski wideolaparoskopu Tak
1.10 Funkcja regulacji kolorów poprzez przyciski wideolaparoskopu Tak
1.11 Funkcja balansu bieli dostępna poprzez przyciski wideolaparoskopu oraz przycisk na panelu procesora Tak
1.12 Funkcja jednoczesnego wyświetlania obrazu endoskopowego (z wnętrza jamy ciała) oraz parametrów pracy insuflatatora tj. ciśnienia i przepływu aktualnego oraz zadanego na ekranie monitora Tak
1.13 Procesor wyposażony w min. 2 gniazda USB umożliwiające podłączenie przenośnej pamięci typu Pendrive i zapis w formaci 2D zdjęć w rozdzielczości 1920x1080 i sekwencji wideo oraz podłączenie drukarki. Sterowanie zapisem poprzez przyciski wideolaparoskopu. Automatyczny zapis obrazów i sekwencji video w folderze z nazwiskiem pacjenta. Możliwość wyświetlenia danych pacjenta na ekranie monitora. Tak
1.14 Procesor wyposażony w gniazdo do bezpośredniego podłączenia klawiatury do wpisywania danych pacjenta, klawiatura w zestawie Tak
1.15 Okulary 3D pasywne, nie wymagające zasilania 8 szt. Tak
1.16 Klasa ochronności przeciwporażeniowej urządzenia: min Klasa I
Typ ochrony: min typ CF
Urządzenie zabezpieczone przed wyładowaniem elektrycznym podczas defibrylacji Tak
2. Urządzenie medyczne przeznaczone do dystrybucji obrazu wideo w ramach sali operacyjnej 1 szt.
2.1 Urządzenie wyposażone w min. 4 wejście DVI-D Tak
2.2 Urządzenie wyposażone w min. 4 wyjścia DVI-D Tak
2.3 Obsługa sygnałów 1920 x 1080p, 50/60Hz Tak
2.4 2 tryby pracy:
a) wybrany sygnał wejściowy zostaje wysłany na wszystkie wyjścia
b) tryb routingu Tak
2.5 Urządzenie wyposażone w diody LED na panelu przednim informujące o trybie pracy oraz wybranym źródle sygnału Tak
2.6 Urządzenie wyposażone w przyciski na panelu przednim, służące do wyboru źródła sygnału Tak
2.7 Urządzenie musi być przystosowane do umieszczenia na chirurgicznej kolumnie medycznej Tak
2.8 Urządzenie medyczne zgodne z MDD 93/42/EEC, oznakowane znakiem CE Tak
3. Wideolaparoskopy 3D
3.1 Wideolaparoskop o kącie patrzenia 0°, śr. 10 mm, dł. rob. 30 - 31 cm, 2 przetworniki CCD umieszczone w części dystalnej wideolaparoskopu, głębia ostrości min. 20 - 100 mm 1 szt. Tak
3.2 Wideolaparoskop o kącie patrzenia 30°, śr. 10 mm, dł. rob. 30 - 31 cm, 2 przetworniki CCD umieszczone w części dystalnej wideolaparoskopu, głębia ostrości min. 20 - 100 mm 1 szt. Tak
3.3 Min. 3 przyciski w tym 2 programowalne umieszczone w rękojeści wideolaparoskopu 3D przeznaczone o obsługi funkcji wideolaparoskopu Tak
3.4 Obudowa wideolaparoskopu 3D wykonana z tytanu Tak
3.5 Obudowa wideolaparoskopu 3D wyposażona w przyłącze światłowodu Tak
3.6 Przewód sygnałowy łączący wideolaparoskop z procesorem odłączany. Możliwość sterylizacji przewodu w autoklawie Tak
3.7 Waga wideolaparoskopu 3D ≤ 265 g Tak
3.8 Sterylizacja: autoklawow 134 st. C, Sterrad, Steris, ETO Tak
3.9 Taca druciana do mycia, sterylizacji i przechowywania wideolaparoskopu 3D 2 szt. Tak
4 Monitor medyczny 3D 32” 1 szt.
4.1 Monitor medyczny 3D LCD w technologii pasywnej, przekątna 32" Tak
4.2 Wejścia 3D: HD-SDI, DVI-D Tak
4.3 Rozdzielczość maksymalna min. 1920 x 1080 pikseli skanowanie progresywne Tak
4.4 Funkcja szybkiego przełączania pomiędzy wyświetlaniem 3D i 2D Tak
4.5 Obsługa formatów wejściowych 3D: Side-by-Side, Line-by-Line Tak
4.6 Podstawa pod monitor 1 szt. Tak
5 Monitor medyczny 3D 26” 1 szt.
5.1 Monitor medyczny 3D LCD w technologii pasywnej, przekątna 32" Tak
5.2 Wejścia 3D: HD-SDI, DVI-D Tak
5.3 Rozdzielczość maksymalna min. 1920 x 1080 pikseli skanowanie progresywne Tak
5.4 Funkcja szybkiego przełączania pomiędzy wyświetlaniem 3D i 2D Tak
5.5 Obsługa formatów wejściowych 3D: Side-by-Side, Line-by-Line Tak
5.6 Kabel DVI dł. min. 10 m 1 szt. Tak
6 Źródło światła LED - 1 zestaw
6.1 Funkcja regulacji natężenia światła przy pomocy przycisków na panelu czołowym urządzenia Tak
6.2 Wyświetlacze informujący o aktualnie ustawionym natężeniu światła od 0 do 100% Tak
6.3 Oddzielny przycisk dla funkcji standby (automatyczne ustawienie natężenia światła na minimalną wartość natężenia i szybkie przywrócenie ostatnich ustawień) Tak
6.4 Żywotność diody LED min. 25 000 godzin Tak
6.5 Urządzenie wyposażone w moduł komunikacyjny umożliwiający komunikację z procesorem wideolaparoskopu 3D Tak
6.6 Światłowód, śr. 4,8 mm, dł. min.300 cm 2 szt. Tak
7 Insuflator - 1 zestaw
7.1 Zasilanie insuflatora ze źródła nisko- i wysokociśnieniowego CO2 Tak
7.2 Regulacja ciśnienia gazu insuflacyjnego w zakresie min. 0 – 30 mmHg Tak
7.3 Regulacja prędkość przepływu gazu insuflacyjnego w zakresie min. 0 – 20 l/min Tak
7.4 Diodowy wskaźnik słupkowy i numeryczny wartości bieżącej ciśnienia gazu insuflacji po stronie pacjenta Tak
7.5 Diodowy wskaźnik słupkowy i numeryczny wartości bieżącej przepływu gazu Tak
7.6 Diodowy wskaźnik słupkowy wartości zadanej ciśnienia gazu po stronie pacjenta i przepływu gazu Tak
7.7 Numeryczny wskaźnik objętości zużytego gazu Tak
7.8 Urządzenie wyposażone w moduł komunikacyjny umożliwiający komunikację z procesorem wideolaparoskopu 3D Tak
7.9 Zintegrowany z urządzeniem chwyt na butlę CO2 Tak
7.10 Silikonowy dren do insuflacji z podgrzewaniem 1 szt. Tak
7.11 Silikonowy dren do insuflacji bez podgrzewania 3 szt. Tak
7.12 Filtr CO2 10 szt. Tak
7.13 Przewód wysokociśnieniowy CO2, dł. min 100 cm 1 szt. Tak
8 Wózek aparaturowy 1 szt.
8.1 Mobilny wózek aparaturowy na czterech antystatycznych, podwójnych kółkach, dwa kółka wyposażone w blokadę, min. 4 półki Tak
8.2 Jedna szuflada zamykana na kluczyk Tak
8.3 Moduł zasilający, z listwą z dwunastoma gniazdkami i dwunastoma przyłączami uziemiającymi Tak
8.4 Wymiary półki: 630 x 480 [mm] Tak
8.5 Wysięgnik na płyny irygacyjne mocowany bocznie do wózka Tak
9 Pompa ssąco - płucząca 1 szt.
9.1 Rolkowa pompa ssąco-płucząca do zastosowań w operacjach laparoskopowych i endoskopowych, 1 szt Tak
9.2 Automatyczne ustawienie odpowiedniego trybu pracy oraz zakresów wartości parametrów ustawianych w zależności rodzaju założonych drenów Tak
9.3 Zakres ciśnienia płukania
Laparoskopia: min. 0-370 mmHg
Histroskopia: min. 0-195mmHg Tak
9.4 Zakres przepływu:
Laparoskopia: min. 0-950 ml/min
Histeroskopia: min. 0-490ml/min Tak
9.5 Ciśnienie odsysania:
Laparoskopia: min.0- (-) 0,7 bar
Histroskopia: min. 0- (-)0,4 bar Tak
9.6 Automatyczny test urządzenia po włączeniu Tak
9.7 Wskaźniki słupkowe wartości rzeczywistej i zadanej przepływu Tak
9.8 Wskaźniki słupkowe wartości rzeczywistej i zadanej ciśnienia płukania Tak
9.9 Wskaźniki słupkowe wartości rzeczywistej i zadanej ciśnienia odsysania Tak
9.10 Zapamiętywanie ostatnio używanych wartości parametrów ustawianych Tak
9.11 Urządzenie wyposażone w moduł komunikacyjny umożliwiający komunikację z procesorem wideolaparoskopu 3D Tak
9.12 Wielorazowy dren płuczący do laparoskopii 3 szt. Tak
9.13 Dren ssący , dwuczęściowy, długi, silikonowy, nadający się do sterylizacji 3 szt. Tak
10 Narzędzia laparoskopowe
10.1 Kleszcze preparacyjno – chwytające typu Kelly, bransze długie, obie ruchome; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, składane zatrzaskowo ,komplet: uchwyt bez zapinki, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm , autoklawowalne 3 szt. Tak
10.2 Kleszcze preparacyjno – chwytające typu aligator, obie bransze ruchome; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, składane zatrzaskowo, komplet: uchwyt z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 2 szt. Tak
10.3 Kleszcze preparacyjno – chwytające typu pazury 2x3, jedna bransza ruchoma; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, składane zatrzaskowo, komplet: uchwyt z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 2 szt. Tak
10.4 Kleszcze jelitowe, bransze atraumatyczne, okienkowe, ząbkowane, obie ruchome; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, składane zatrzaskowo, komplet: uchwyt z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 4 szt. Tak
10.5 Kleszcze chwytające, bransze atraumatyczne, okienkowe, ząbkowane, obie ruchome; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, komplet: uchwyt z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 3 szt. Tak
10.6 Kleszcze preparacyjno – chwytające typu pazury 2x3, jedna bransza ruchoma; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, komplet: uchwyt metalowy z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 10 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 1 szt. Tak
10.7 Kleszcze chwytające, bransze okienkowe ząbkowane, jedna ruchoma; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, składane zatrzaskowo, komplet: uchwyt z zapinką z możliwością otwarcia na stałe, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 3 szt. Tak
10.8 Nożyczki, ostrza zakrzywione, oba ruchome, dł. bransz 20 mm; monopolarne, obrotowe, rozbieralne, komplet: uchwyt bez zapinki, tubus izolowany z przyłączem do przepłukiwania, wkład roboczy; śr. 5 mm, dł. 36 cm, autoklawowalne 2 szt. Tak
10.9 Elektroda haczykowa, monopolarna, śr. 5 mm, dł. rob. 36 cm 3 szt. Tak
10.10 Przewód wysokiej częstotliwości, monopolarny, wtyk 5 mm, dł. 300 cm, do diatermii chirurgicznych 3 szt. Tak
10.11 Rurka ssąco-płucząca z bocznymi otworami, z rozbieralnym zaworem dwudrożnym, śr. 5 mm, dł. 36 cm 3 szt. Tak
10.12 Trokar optyczny kompletny - śr. kaniuli 11 mm, dł. robocza 11 cm - komplet (kaniula trokara z przyłączem LUER-Lock i kranikiem do podłączenia insuflacji; zawór kaniuli trokara, z klapą otwieraną pod naporem instrumentu i ręcznie przy pomocy dedykowanej dźwigni) 3 szt. Tak
10.13 Trokar kompletny - śr. kaniuli 11 mm, dł. robocza 10,5 cm - komplet (kaniula trokara gładka skośnie ścięta z przyłączem LUER-Lock i kranikiem do podłączenia insuflacji; zawór kaniuli trokara, z klapą otwieraną pod naporem instrumentu i ręcznie przy pomocy dedykowanej dźwigni; gwóźdź piramidalny z otworem wentylacyjnym) 6 szt. Tak
10.14 Trokar kompletny - śr. kaniuli 6 mm, dł. robocza 10,5 cm - komplet (kaniula trokara gładka skośnie ścięta z przyłączem LUER-Lock i kranikiem do podłączenia insuflacji; zawór kaniuli trokara, z klapą otwieraną pod naporem instrumentu i ręcznie przy pomocy dedykowanej dźwigni; gwóźdź piramidalny z otworem wentylacyjnym) 6 szt. Tak
10.15 Nasadka redukcyjna 11/5 mm, mocowana do zaworu trokara 6 szt. Tak
10.16 Igła Veressa, z przyłączem LUER-lock, dł. 15 cm 3 szt. Tak
10.17 Retraktor wachlarzowaty, pięciopalczasty, rozbieralny, śr. 5 mm, dł. 36 cm 1 szt. Tak
10.18 Retraktor wachlarzowaty, przegubowy, śr. 10 mm, autoklawowalny, dł. 34 cm 1 szt. Tak
10.19 Imadło laparoskopowe, bransze proste, wzmacniane węglikiem wolframu, uchwyt prosty z zapinką z możliwością odblokowania na stałe(praca bez zapinki) podłączenie LUER do mycia i suszenia instrumentu, śr. 5 mm, dł. 33 cm 3 szt. Tak
10.20 Imadło laparoskopowe, bransze zakrzywione w prawo, wzmacniane węglikiem wolframu, uchwyt prosty z zapinką z możliwością odblokowania na stałe (praca bez zapinki) podłączenie LUER do mycia i suszenia instrumentu , śr. 5 mm, dł. 33 cm 3 szt. Tak
10.21 Kontener aluminiowy do sterylizacji z barierą sterylności typu MicroStop, wizualizacja prawidłowego procesu sterylizacji, wizualizacja nieautoryzowanego otwarcia kontenera, wym. wew. min. 600 x 300 x 210 mm 3 szt. Tak
10.22 Stelaż z silikonowymi uchwytami na min. 12 instrumentów o śr. 2,5 - 10 mm, wym. wew. min. 460 x 230 x 120 mm, kompatybilny z kontenerem, wraz z dwiema tacami drucianymi do mycia, sterylizacji i transportu instrumentów, rozmiary min. 220x240x40mm i 480x250x50mm 3 szt. Tak


Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak
Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


PAKIET NR 10 Defibrylator 1 szt. Ginekologia

Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ...............................
Producent: ..........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................

LP. PARAMETR PARAMETR GRANICZNY OPIS OFEROWANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH
1. Urządzenie do monitorowania i defibrylacji TAK
2. Masa defibrylatora z akumulatorem i łyżkami poniżej 8 kg TAK
3. Duży ekran kolorowy typu TFT o przekątnej minimum 8’’ TAK
4. Wyświetlanie na ekranie 4 krzywych dynamicznych. TAK
5. Wyświetlanie wszystkich monitorowanych parametrów w formie cyfrowej TAK
6. Ustawienie przez użytkownika i zapisania minimum 4 własnych konfiguracji ekranu TAK
7. Dwufazowa fala defibrylacji TAK
8. Defibrylacje ręczna w zakresie od min. 1 do 360 J TAK
9. Czas ładowania do energii maksymalnej 360J poniżej 8 sekund i do 200J poniżej 5 sekund TAK
10. Możliwość wyboru jednego spośród minimum 20 poziomów energii defibrylacji TAK
11. Defibrylacja półautomatyczna (AED) z systemem doradczym (zgodnie z wytycznymi z 2010r.) – podpowiedzi głosowe, na ekranie oraz metronom TAK
12. Energia defibrylacji w trybie AED min. od 150 do 360 J TAK
13. Programowane przez użytkownika wartości energii dla 1, 2 i 3 defibrylacji z energią 150 J i większą TAK
14. Dźwiękowe i tekstowe komunikaty w języku polskim prowadzące użytkownika przez proces defibrylacji półautomatycznej TAK
15. Wydzielony na defibrylatorze przycisk rozładowania energii TAK
16. Ustawianie energii defibrylacji, ładowania i wstrząsu na łyżkach defibrylacyjnych TAK
17. Możliwość wykonania kardiowersji TAK
18. Możliwość wykonania defibrylacji półautomatycznej za pomocą elektrod jednorazowych TAK
19. Stymulacja zewnętrzna nieinwazyjna TAK
20. Tryby stymulacji: sztywny i na żądanie TAK
21. Natężenie prądu stymulacji w zakresie min. od 5 do 200 mA TAK
22. Zakres częstości stymulacji w zakresie min. od 40 do 170 imp/min TAK
23. Wbudowana drukarka termiczna TAK
24. Papier o szerokości min. 50 mm TAK
25. Wydruk w czasie rzeczywistym minimum 3 krzywych TAK
26. Zasilanie systemu i ładowanie akumulatorów z sieci napięcia zmiennego 230 V TAK
27. Akumulator bez efektu pamięci z możliwością wymiany bez użycia dodatkowych narzędzi TAK
28. Czas pracy na bateriach dla urządzenia minimum 10 godzin monitorowania TAK
29. Wyświetlanie czasu pracy urządzenia zasilanego bateriami w minutach. TAK
30. Wykonanie min. 200 defibrylacji z maksymalną energią na w pełni naładowanych bateriach TAK
31. Ładowanie akumulatora od 0 do 100 % pojemności w czasie do 3 godzin
TAK
32. Monitorowanie EKG min. z 3 odprowadzeń TAK
33.a Zakres pomiaru częstości akcji serca w zakresie od 15-300 B/min. TAK
33.b Wzmocnienie sygnału: x0,25; x0,5; x1; x2; x4; TAK
33.c Pomiar respiracji w zakresie od 0 do 120 rpm TAK
33. Pomiar saturacji (SpO2) za pomocą czujnika na palec dla dorosłych, pomiar odporny na artefakty ruchowe i niską perfuzję typu OxiMax , Massimo , FAST-SpO2 lub równoważny TAK
34. Prezentacja wartości saturacji oraz krzywej pletyzmograficznej na ekranie TAK
35. Pomiar nieinwazyjnego ciśnienia krwi (NIBP):
metoda pomiaru oscylometryczna, zakres pomiaru od 10-270 mmHg,
pomiar ręczny i automatyczny, na wyposażeniu komplet mankietów dla dorosłych TAK
36. Ręczne i automatyczne ustawianie granic alarmowych monitorowanych parametrów TAK
37. Urządzenie wyposażone w uniwersalne łyżki defibrylacyjne dla dorosłych i dzieci TAK





Gwarancja
L.p. Parametr Parametr graniczny Parametr oferowany
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenie – minimum 24 miesiące. Tak
2. W okresie gwarancji min. 2 przeglądy gwarancyjne wliczone w cenę oferty lub wg zaleceń producenta Tak, podać ilość przeglądów
3. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym – wymagane fax lub email. Podać
4. Wykaz punktów serwisowanych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać
5. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) [godz. w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 8 godz., podać
6. Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych
(rozumiane jako przyjazd serwisu)
[w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 2 dni robocze, podać
7. Czas na usunięcie awarii
(rozumiane jako – od momentu zgłoszenia - przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) [w dni robocze - rozumiane od poniedziałku do piątku] ≤ 4 dni robocze, podać
Dostawa, szkolenia.
OPIS PARAMETRÓW WARTOŚĆ WYMAGANA WARTOŚĆ OFEROWANA
Wykonawca dostarczy i uruchomi zaoferowany aparat Tak
Wykonawca przeszkoli pracowników (max 5 osób) szpitala w zakresie używania oferowanego sprzętu wraz oprogramowania. Wszystkie szkolenia personelu zakończoną się przyznaniem certyfikatu. Tak


Oferent potwierdza, iż oferowane urządzenie zawiera w/w wymagane parametry techniczne.

..........................,dn.................
……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)




Uwaga! - dotyczy wszystkich pakietów - Dopuszcza się składanie ofert równoważnych.
Informacja – dla zobrazowania przedmiotu zamówienia i sprecyzowania potrzeb użytkownika w niniejszej specyfikacji przedstawiono szczegółowy opis techniczny urządzeń (zamawiający posiłkował się katalogami producenta) jednakże – uwaga! nie należy tego traktować jako wskazanie.

























załącznik nr 8 do specyfikacji

Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw lub usług, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy lub usługi zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów [referencji], czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.

Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1/jedno zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia o wartości dla poszczególnych pakietów – podane w pkt V.1.2.
Dla poszczególnych pakietów - minimalne wartości w PLN wykonanych dostaw podane są w pkt. V.1.2 niniejszej specyfikacji.



Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

Na dowód powyższego załączamy referencje:
1. ..................................................................................
2. ...................................................................................
3. ...................................................................................

..........................,dn.................


……………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)






Załącznik nr 9 do SIWZ
.................................................
Pieczęć adresowa wykonawcy
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego
w trybie przetargu nieograniczonego na: _______________________________________________________________________________
składam:
Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (ujednolicony tekst ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013, poz. 907)
Nazwa Podmiotu:
1…………………..
2…………………….
3……………………….. itd

________________dnia _________________
_________________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych)
w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y)
i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).

Informuję, o tym, że nie należę do żadnej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007r. Nr 50, poz. 331, ze zm.)*.
________________dnia _________________
_________________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych)
w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y)
i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).
* niepotrzebne skreślić lub usunąć

« Powrót do szczegółów zamówienia