Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa artykułów z fliseliny.

Numer zamówienia:

350/24/2014

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 13.3.2014

Poznań, dnia 13-03-2014
EZ/350/24/2014/……353………..


Wg rozdzielnika
Do wszystkich uczestników i zainteresowanych postepowaniem o zamówienie publiczne

Dotyczy przetargu nieograniczonego Zakup i dostawa artykułów z fliseliny. [350/24/2014]

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

Dot. opisu przedmiotu zamówienia:
Dot. Pakietu nr 9:
Czy Zamawiający dopuści podkład w rozmiarze 33 cm x 50 cm wykonany z 1 warstwy bibuły i 1 warstwy folii polietylenowej?
Odpowiedź: Zamawiający dopuszcza podkład wykonany z 1 warstwy bibuły i 1 warstwy folii polietylenowej, jednak nie dopuszcza szerokości 33 cm – proponowana szerokość jest za wąska.

Dot. projektu umowy:
1. Czy za dni robocze w rozumieniu wzoru umowy będą uważane dni od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy?
Odpowiedź: Tak.

2. Czy Zamawiający zgadza się aby w § 7 ust. 1 lit. b) wzoru umowy słowa „łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 5 ust. 1 niniejszej umowy” zostały zastąpione słowami „łącznej wartości brutto niedostarczonych Przedmiotów umowy”?
Uzasadnione jest aby kara umowna była naliczana od wartości niezrealizowanej części umowy, nie zaś od wartości całej umowy. W przeciwnym razie, w przypadku zerwania umowy po zrealizowaniu jej znaczącej części, kara umowna mogłaby okazać się niewspółmiernie wysoka w stosunku do wartości niezrealizowanej części umowy, a nawet mogłaby przewyższać wartość niezrealizowanej części umowy. Taka kara byłaby rażąco wygórowana w rozumieniu art. 484 § 2 Kodeksu cywilnego.
Odpowiedź: Nie. Zamawiający nie widzi potrzeby dokonywania zmiany.


3. Czy Zamawiający zgadza się aby w § 7 ust. 2 wzoru umowy zostały dopisane słowa „, po uprzednim pisemnym wezwaniu Wykonawcy do należytego wykonywania umowy.”?
Zważywszy na doniosłe i nieodwracalne skutki prawne odstąpienia od umowy/wypowiedzenia umowy, celowe jest aby przed odstąpieniem od umowy/wypowiedzeniem umowy przez Zamawiającego wykonawca został wezwany do należytego wykonywania umowy. Takie wezwanie najprawdopodobniej zmobilizuje wykonawcę do należytego wykonywania umowy i pozwoli uniknąć odstąpienia od umowy/wypowiedzenia umowy, a tym samym uniknąć skutków odstąpienia od umowy/wypowiedzenia umowy, które są niekorzystne dla obu stron.
Odpowiedź: Tak. Zamawiający dopuszcza. Zmodyfikowany zapis dot. ww zawarty zostanie w zmodyfikowanym projekcie umowy.


4. Czy w razie braku możliwości lub istotnych trudności w dostarczeniu wyrobów zaoferowanych w ofercie wykonawca będzie mógł dostarczać zamienniki o nie gorszych parametrach i w takiej samej cenie?
Odpowiedź: Określenie: „brak możliwości lub istotne trudności” są określeniem bardzo ogólnym - na co zamawiający nie wyraża zgody. Natomiast w przypadku wstrzymania produkcji lub wycofania z obrotu przedmiotu umowy Zamawiający wyraża zgodę na wyłączenie tego produktu z umowy bez ponoszenia kary tylko w przypadku przesłania Zamawiającemu dokumentów potwierdzających zaistnienie powyższego faktu.


Z poważaniem,
Z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna



Przygotowane przez Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Katarzyna Witkowska tel 61/88 50 643; fax ...698

« Powrót do szczegółów zamówienia