Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.

Numer zamówienia:

350/75/2014

« Powrót do szczegółów zamówienia

Specyfikacja istotnych warunków zamówienia

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 207 000 EURO.


Dotyczy: PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO nr 350/75/2014.

Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel. 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godz. pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1) Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 207.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.),zwanej dalej ustawą oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
2) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
3) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych
4) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej
5) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych (oferowany przedmiot zamówienia nie gorszy niż ten określony w SIWZ), jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaku towarowego, pochodzenia lub patentu. W ofercie należy podać swoje odpowiedniki.
6) Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67.ust. 1 pkt. 7 ustawy.
7) Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
8) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik do niniejszej specyfikacji,
9) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności wynosi 30 dni.
10) Wymagany termin realizacji dostawy zamówienia – określony w pkt. IV.
11) W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie określonym w pkt. IV określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
12) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.


1. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 38 54.00.00-2 – Maszyny i aparatura badawcza i pomiarowa

2. Ogólne założenia wyjściowe.

Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.

w tym:
Pakiet 1 - Modułowy mikroskopowy system konsultacyjny o następującym wyposażeniu: 1. Moduł ergonomicznej bazy mikroskopu odwróconego, 2. Moduł do mikrodysekcji próbek materiału z preparatów mikroskopowych dla celów badań DNA/RNA, 3. Moduł analizy i oceny przydatności uzyskanego materiału genetycznego podlegającego amplifikacji metodą PCR/realtime PCR – 1 kpl.

Pakiet 2 - Modułowy system do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego oraz izolatów DNA i RNA z dyssekowanych tkanek o następującym wyposażeniu: 1.Moduł przechowywania materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji, 2. Moduł izolacji materiału genetycznego z prób dyssekowanych w czystych warunkach, 3. Moduł przygotowania odczynników do izolacji materiału genetycznego, 4. Moduł czystych warunków pracy, 5. Dwa moduły klasy energetycznej A+ do przechowywania w niskiej temperaturze z zamrażarką odczynników używanych do akwizycji i archiwizacji materiału biologicznego i genetycznego pobranego drogą mikrodyssekcji, 6. Moduł dokumentacji i podglądu real-time separacji elektroforetycznej materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji, 7. Moduł do oceny ilości i jakości DNA i drobnocząsteczkowego RNA z materiału biologicznego pozyskanego z mikrodyssekcji. – 1 kpl.


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 7 do Specyfikacji.
Wymagany rok produkcji przedmiotu zamówienia – nie wcześniej niż II połowa 2013 r.

IV. Termin wykonania zamówienia
- dostawa do dnia 26.08.2014r
- do Zakładu Patologii Nowotworów
- w godzinach 8:00 do 14:00
- w ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

3.Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w ust. 1
pkt 9–11, a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu
o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby wykonawca powołuje się.
5. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu na którego zasoby Wykonawca powoływał się Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełni je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
6. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..).
8.Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków

2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. V Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy. W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dokumentu wystawionego w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzającego że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości- dokumenty wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
8 Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
a) W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej- jeżeli w kraju miejsca zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 3.2., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Termin wystawienia dokumentu stosuje się odpowiednio.
b) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
4. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Zaświadczenie niezależnego podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzającego, że oferowane i dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub oświadczenie dotyczące przedmiotu zamówienia (załącznik do specyfikacji)
6 Opisy, foldery, fotografie, opisy techniczne, dane katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego sprzętu - zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia zał. 7 do specyfikacji oraz wypełniony załącznik nr 7.
Ocena dokumentów będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach. Z treści załączonych dokumentów musi jednoznacznie wynikać, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
a) Merytorycznie prof. dr. n. med. Andrzej Marszałek- Kierownik Zakładu Patologii Nowotworów,
tel. 61/88 50 810
b) Formalno-prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, tel. 61/88 50 644, …. 643, fax 61/ 88 50 698 zaopatrzenie@wco.pl

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

IX. Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:



Przetarg nieograniczony – Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego
(nr 75/2014) dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony nr 75/2014 Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 01.08.2014 r. do godz. 10.00

2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
Otwarcie ofert nastąpi w dniu 01.08.2014 r. o godz. 11.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawia w ofercie:
o oczywiste omyłki pisarskie,
o oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
o inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XII. Opis sposobu obliczenia ceny
Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.


XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):
Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C– ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
Zgodnie z art. 9 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2011 r. Nr 122 poz 696 z póz. zm.) Zamawiający będzie nabywał leki lub środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego lub wyroby medyczne po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu powiększona o marżę nie wyższą niż urzędowa marża hurtowa, a w przypadku nabywania od podmiotu innego niż przedsiębiorca prowadzący obrót hurtowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne - po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu. Oznacza to, że w przypadku przekroczenia ceny Przedmiotu umowy w trakcie realizacji umowy ww. cen urzędowych Zamawiający zobowiązany będzie do zapłaty kwoty nie przekraczającej tychże cen.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.
Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sadu.

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
XXII.
Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt. VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 207.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.






Poznań, dnia 24.07.2014r Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:





Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa
dr n. med. J. Jerzy Mazurek
/podpis/































Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax...................................................................mailto:................................................
NIP...............................................REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................

Przedmiot oferty: Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.

1. My niżej podpisani
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
2. Działając w imieniu i na rzecz
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: Zakup i dostawa modułowego mikroskopowego systemu konsultacyjnego oraz modułowego systemu do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego.
3. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
4. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – załącznik do specyfikacji na kwotę:


............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

W tym:
Pakiet nr 1
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
Pakiet nr 2
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................

Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.

5. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment, stanowiący przedmiot zamówienia posiada odpowiednia jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
6. Dostawa w terminie do 26.08.2014r
7. W przypadku braku dostawy zobowiązujemy się do pokrycia różnicy w cenie zakupu u innego dostawcy w ramach zakupu interwencyjnego.
8. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
9. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
10. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.
11. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) …………………………………………………………………………………………itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ….................... stron.



…………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Załącznik nr 2 do specyfikacji
…………………………………………….
(pieczęć wykonawcy )

Formularz cenowy /wzór/

Pakiet nr ……

Lp. Przedmiot zamówienia Nazwa handlowa
Model
Rok produkcji
Nazwa producenta
Kraj pochodzenia
J/m Ilość Cena jedn. Netto (zł.) Stawka VAT w % Cena jedn. Brutto (zł.) Wartość netto (zł.) Wartość brutto (zł.)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

RAZEM



………………….., dn. ………………
___________________________________________
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




Załącznik nr 3 do specyfikacji
…………………………………………….
(pieczęć wykonawcy )
OŚWIADCZENIE o braku podstaw do wykluczenia

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na: ………………………………………………………………………………………………………………
Oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), zgodnie z którym z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, lub zostali zobowiązani do zapłaty kary umownej, jeżeli szkoda lub obowiązek zapłaty kary umownej wynosiły nie mniej niż 5% wartości realizowanego zamówienia i zostały stwierdzone orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
1a. wykonawców, z którymi dany zamawiający rozwiązał albo wypowiedział umowę w sprawie zamówienia publicznego albo odstąpił od umowy w sprawie zamówienia publicznego, z powodu okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność, jeżeli rozwiązanie albo wypowiedzenie umowy albo odstąpienie od niej nastąpiło w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania, a wartość niezrealizowanego zamówienia wyniosła co najmniej 5% wartości umowy.
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10 wykonawców będących osobami fizycznymi, które prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769) - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku;
11 wykonawców będących spółką jawną, spółką partnerską, spółką komandytową, spółką komandytowo-akcyjną lub osobą prawną, których odpowiednio wspólnika, partnera, członka zarządu, komplementariusza lub urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w art. 9 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - przez okres 1 roku od dnia uprawomocnienia się wyroku.


..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 4 do specyfikacji
…………………………………………
(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
……………………………………………………………………………………………………..

Składam/my w imieniu firmy:


………………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy






















Załącznik nr 5 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.


* Niewłaściwe skreślić.

W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
……………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy













Załącznik nr 6 do specyfikacji

Umowa 350/75/2014 (projekt)

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) w dniu _____________ pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
___________________________________________________________________
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącym działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającym numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,

zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z póź. zm.).
2. Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
§ 2
Wykonawca oświadcza, że spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 22 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych i nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest ............................... , opisanego szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w niniejszej umowie „Urządzeniem” oraz przeszkolenie personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i bieżącej konserwacji Urządzenia.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy Urządzenia (obejmującego wniesienie Urządzenia w miejsce wskazane przez Zamawiającego, instalację i uruchomienie Urządzenia oraz sprawdzenie poprawności instalacji Urządzenia) w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia _________ – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
4. Wykonawca zobowiązuje się do
a) sprzedaży, dostawy, zamontowania , uruchomienia Urządzenia w terminie do dnia 26.08.2014r
b) przeprowadzenie szkoleń dla 2 osób ( użytkowników) w zakresie właściwej obsługi i konserwacji Urządzenia, w terminie do 26.08.2014;
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczone Zamawiającemu Urządzenie będzie fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.
7. Koszt ubezpieczenia Urządzenia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy Urządzenia do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego montażu i podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
8. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Urządzenia ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
9. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Urządzenia oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Urządzenia.
10. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Urządzenia strony podpiszą protokół odbioru Urządzenia. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji,
uruchomienia lub funkcjonowania Urządzenia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Urządzenia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
11. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu są:
- ze strony Wykonawcy: .........................................................................................
- ze strony Zamawiającego: prof. dr n. med. Andrzej Marszałek;
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
12. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
13. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Urządzenia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Urządzenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Urządzenia niezgodnego z zamówieniem.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Urządzenia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
15. Przy podpisaniu protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i bieżącej konserwacji Urządzenia, które zostanie zrealizowane nie później niż w terminie 7 dni od daty przekazania urządzenia do użytkowania.
16. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Urządzenia, z wyjątkiem części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych, które Zamawiający nabywa sukcesywnie na własny koszt, przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta danego Urządzenia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewni dostępność nabywanych każdorazowo przez Zamawiającego na własny koszt, części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych.
17. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu:
a. wliczone w cenę Urządzeń pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą Urządzeń, o ile szkody powstały z winy Wykonawcy, bądź z powodu wad tkwiących w Urządzeniu
b. czas reakcji na podjecie czynności serwisowych (rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej) .......... godz. w dni robocze ( rozumiane od poniedziałku do piątku)
c. przystąpienie do naprawy gwarancyjnej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 48 godzin od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia, liczonych w dni robocze od poniedziałku do piątku, za wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. W razie, gdyby termin wskazany w zdaniu poprzedzającym upływał w dniu wolnym od pracy, Wykonawca zobowiązany będzie do przystąpienia do naprawy gwarancyjnej nie później niż do godziny 14 pierwszego dnia roboczego następującego po upływie terminu wskazanego w zdaniu poprzedzającym. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia
d. dokonanie naprawy Urządzenia w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą, przy użyciu sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia, z zastrzeżeniem postanowień pkt. e. niniejszego ustępu
e. w razie konieczności dokonania naprawy Urządzenia poza siedzibą Zamawiającego lub jeżeli z przyczyn technicznych nie jest możliwe dokonanie naprawy Urządzenia w terminie wskazanym w pkt. d niniejszego ustępu – dokonanie naprawy w terminie 5 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia, a w razie konieczności sprowadzenia części niezbędnych do dokowania naprawy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w terminie nie dłuższym niż 14 dni roboczych od chwili powiadomienia o wykryciu wady Urządzenia.
f. w razie nieusunięcia wady Urządzenia w terminie wskazanym w pkt. d lub e niniejszego ustępu Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się do Wykonawcy wymiany Urządzenia na nowe lub zapłaty kary umownej w wysokości 0,1 % całkowitej wartości netto Urządzenia, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia.
g. w przypadku naprawy trwającej dłużej niż 7 dni roboczych od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej – dostarczenie urządzenia zastępczego, o parametrach nie gorszych od naprawianego Urządzenia.
h. okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy Urządzenia, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia.
i. w przypadku, gdy wada Urządzenia nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 3-krotnej naprawy gwarancyjnej Urządzenia wada Urządzenia nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić Urządzenie na nowe.
j. jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne Urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni Urządzenie na nowe.
18. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Urządzenia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
19. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 12 miesięcy od chwili wydania Urządzenia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4
1. Całkowita wartość Urządzenia, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
3. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Urządzenia wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowi zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu oraz świadczenia usług przeszkolenia pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.
6. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia lub zwłoki w dostawie Przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 %, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 5% wartości brutto umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności nie dostarczenie Przedmiotu umowy lub nie wykonywanie innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni.
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Urządzenie nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Urządzenia, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.


§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ..............................., tel. .....................................,
oraz
ze strony Zamawiającego – Pakiet 1 i 2 prof. dr n. med. Andrzej Roszak tel. 61/88 50 810.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe z winy Wykonawcy w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.

§ 9
1. Z zastrzeżeniem postanowienia § 3 ust. 14 niniejszej umowy, Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w terminie 30 dni od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Istotne zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, niedających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykonawca: Zamawiający:














Załącznik nr 7 do specyfikacji


Opis przedmiotu zamówienia/wymagania techniczne

Pakiet 1
Modułowy mikroskopowy system konsultacyjny o następującym wyposażeniu: 1. Moduł ergonomicznej bazy mikroskopu odwróconego, 2. Moduł do mikrodysekcji próbek materiału z preparatów mikroskopowych dla celów badań DNA/RNA, 3. Moduł analizy i oceny przydatności uzyskanego materiału genetycznego podlegającego amplifikacji metodą PCR/realtime PCR.

Dostawa do 26.08.2013r
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ..............................
Producent: .........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż II połowa 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................



L.p. Parametr Warunek Potwierdzenie spełnienia warunku
wraz z podaniem strony oferty, na której znajduje się potwierdzenie spełnienia niniejszego parametru

Modułowy mikroskopowy system konsultacyjny o następującym wyposażeniu:
1. Moduł ergonomicznej bazy mikroskopu odwróconego z minimum 5-pozycyjnym uchwytem obiektywów, z ramieniem oświetlacza światła przechodzącego HAL lub LED, wbudowany zasilacz 100-240V/50-60Hz/80VA z osprzętem: TAK
1.1 - fototubus binokularny 45°/23 (50:50) TAK
1.2 - obudowa lampy HAL, żarówka halogenowa 12V, 37W TAK
1.3 - filtr neutralny 0.06, d=32x2 i filtr zielony, d=32x2 mm TAK
1.4 - stolik preparatowy232x230 mm TAK
1.5 - prowadnice preparatu TAK
1.6 - akcesoria niezbędne do oceny szkiełek mikroskopowych 76x26 mm TAK
1.7 - osłona od kurzu TAK
1.8 - obiektywy: 1.25-2.5x/ 10x/0.25, 20x/0.35, 40x/0.55 TAK
1.9 - kondensor 0.3 (a=72mm) TAK
1.10 - okulary PL 10x/23 Br. foc. z muszlami ocznymi i korekcją dioptryjną TAK
1.11 - kolorowa kamera cyfrowa z adapterem video 60N-C 2/3" 0.5x o rozdzielczości 2560 x 1920 (5.0 MP), wielkości piksela: 2.2 μm x 2.2 μm, zastosowany sensor - CMOS, 5.7mm x 4.28mm (1/2.5"), połączenie z komputerem USB 2.0, oprogramowanie do analizy i archiwizacji TAK
2. Moduł do mikrodysekcji próbek materiału z preparatów mikroskopowych dla celów badań DNA/RNA o następujących parametrach TAK
2.1 - programowany mikromanipulator ze zintegrowanymi silnikami krokowymi o szybkości ruchu kapilar zgodnej z szybkością ruchu dźwigni sterującej TAK
2.2 - wyświetlacz ciekłokrystaliczny parametrów pracy, TAK
2.3 - programowanie minimum trzech pozycji kapilary plus pozycja wymiany kapilary, TAK
2.4 - definiowanie granicy osi pionowej dla ochrony kapilar TAK
2.5 - układ precyzyjnego ustawiania kąta kapilary i możliwość precyzyjnej pracy w zakresie minimum 20 mm wzdłuż każdej osi z krokiem od 20nm, TAK
2.6 - adapter umożliwiający jego montaż na mikroskopie i minimum 10 igieł metalowych z elementem mocującym do mikrodysekcji. TAK
2.7 - ręczne urządzenie ciśnieniowe z olejem do precyzyjnego zaciągania lub wprowadzania komórek lub uchwytu blastocytów, wąż ciśnieniowy 1m, śruba makro i mikro, uchwyt kapilar, olej.
2.8 - Uchwyt dwóch narzędzi manipulacyjnych z automatyczną ich zmianą piezoelektryczną
2.9 - możliwość pipetowania ośmiokanałowego i jednokanałowego w zakresie 10-100 ul, z możliwością przestawienia na ciecz inną niż woda i powrót do wskazań wyjściowych bez potrzeby użycia wagi.
3 Moduł analizy i oceny przydatności uzyskanego materiału genetycznego podlegającego amplifikacji metodą PCR/realtime PCR o następujących parametrach: TAK
3.1 - trzy bloki grzejno-chłodzące z układami Peltier’a, każdy o pojemności minimum 96 próbek umożliwiające prowadzenie reakcji w standardowych niskoprofilowych mikropłytkach lub paskach probówek TAK
3.2 - każdy z bloków posiada gradient termiczny umożliwiający jednoczesną optymalizację warunków reakcji dla co najmniej 8 reagentów, zakres temperatury, w której można programować gradient co najmniej od 30⁰C do 100⁰C i o maksymalnej rozpiętości programowalnego zakresu gradientu termicznego co najmniej 24°C TAK
3.3 - możliwość jednoczasowego amplifikowania min. 280 prób, lecz nie więcej niż 300 prób TAK
3.4 - możliwość oceny uzyskanego materiału genetycznego podlegającego amplifikacji w następujących parametrach: TAK
3.4.1 • Metoda pomiarowa: fluorescencja z diodą LED, jako źródłem światła TAK
3.4.2 • Multipleks 2 kanałowy – możliwość oznaczania jednocześnie do 2 amplikonów w jednej próbce TAK
3.4.3 • Dodatkowy kanał dostosowany do techniki FRET (wzbudzenie FAM, detekcja HEX) TAK
3.4.4 • Każdy kanał pomiarowy musi być wyposażony w indywidualną diodę LED o długości światła optymalnej do barwników przypisanych do niego TAK
3.4.5 • Urządzenie wyposażone w komplet filtrów światła wzbudzającego i emitowanego zainstalowanych dla każdego z kanałów TAK
3.4.6 • Współpraca ze wszystkim sondami w zakresie długości fali wzbudzenia/emisji: 450-580 nm TAK
3.4.7 • Kilka trybów rejestracji danych w tym opcja szybkiego pomiaru dla pojedynczego kanału TAK
3.4.8 • Możliwość programowania płytki doświadczalnej przed, w trakcie lub po zakończeniu pomiaru TAK
3.4.9 • Obsługa z komputera poprzez port USB 2.0 TAK
3.4.10 • Oprogramowanie zapewniające akwizycję i obróbkę wyników z możliwością instalacji na wielu komputerach TAK
3.4.11 • Tworzenie krzywej kalibracyjnej umożliwiającej oznaczania ilościowe TAK
3.4.12 • Analiza krzywej topnienia TAK
3.4.13 • Analiza względnego stężenia DNA poprzez pomiar ΔCT lub ΔΔCT z wieloma genami referencyjnymi TAK
3.4.14 • Możliwość jednoczesnej analizy dla próbek pochodzących z różnych pomiarów TAK
3.4.15 • Analiza z zaprogramowanym punktem końcowym pomiaru „end-point” TAK
3.4.16 • Analiza alleli (dyskryminacja alleli) TAK
3.4.17 • Możliwość eksportu zapisanych wyników analiz do innych aplikacji (Microsoft Excel, Word, PowerPoint) TAK
3.4.18 • Oprogramowanie analizy krzywych topnienia wysokiej rozdzielczości (HRM) umożliwiająca ocenę SNP – licencja dwustanowiskowa TAK
4 Szkolenie 2 pracowników użytkownika w terminie do 26.08.2014 TAK

......................,dn.................
.................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do
reprezentowania wykonawcy).


Pakiet 2
Modułowy system do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego oraz izolatów DNA i RNA z dyssekowanych tkanek o następującym wyposażeniu: 1.Moduł przechowywania materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji, 2. Moduł izolacji materiału genetycznego z prób dyssekowanych w czystych warunkach, 3. Moduł przygotowania odczynników do izolacji materiału genetycznego, 4. Moduł czystych warunków pracy, 5. Dwa moduły klasy energetycznej A+ do przechowywania w niskiej temperaturze z zamrażarką odczynników używanych do akwizycji i archiwizacji materiału biologicznego i genetycznego pobranego drogą mikrodyssekcji, 6. Moduł dokumentacji i podglądu real-time separacji elektroforetycznej materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji, 7. Moduł do oceny ilości i jakości DNA i drobnocząsteczkowego RNA z materiału biologicznego pozyskanego z mikrodyssekcji.

Dostawa do 26.08.2013r
Nazwa urządzenia: ................................................
TYP urządzenia: ..............................
Producent: .........................................
Rok produkcji: nie wcześniej niż II połowa 2013r: …………………..……….
Urządzenie fabrycznie nowe: ........................................



L.p. Parametr Warunek Potwierdzenie spełnienia warunku
wraz z podaniem strony oferty, na której znajduje się potwierdzenie spełnienia niniejszego parametru
Modułowy system do akwizycji i archiwizacji materiału tkankowego oraz izolatów DNA i RNA z dyssekowanych tkanek o następującym wyposażeniu:
1. 1. 2. Moduł przechowywania materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji o następujących parametrach: Tak 3.
1.1. - pojemność wewnętrzna minimum 410 litrów, o wymiarach minimum 55 x 57 x 125 cm, wymiary zewnętrzne nie większe niż: 80 x 86 x 195 cm Tak
1.2 - zakres nastawnych temperatur: od -50 do -86°C z dokładnością do 1°C, Tak
1.3 - warstwa izolacyjna wykonana z pianki poliuretanowej i paneli próżniowych, Tak
1.4 - wnętrze wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej niepowlekanej tworzywem, odpornej na oksydacje, zadrapania i powstawanie rdzy, Tak
1.5 - przestrzeń wewnętrzna podzielona na 5 sekcji z możliwością regulacji ich wysokości, Tak
1.6 - sekcje zamykane oddzielnymi drzwiami wewnętrznymi wyposażonymi w izolację, Tak
1.7 - ogrzewany zawór z tłokiem do usuwania lodu dla zapobiegania powstawaniu podciśnienia w komorze, Tak
1.8 - alarm wizualny i akustyczny uruchamiany w przypadku przekroczenia zadanych wartości granicznych lub w razie błędnego funkcjonowania systemu chłodzenia, Tak
1.9 - moduł wyposażony w awaryjne podtrzymywanie temperatury zasilane dwutlenkiem węgla. Tak
4. 2. 5. Moduł izolacji materiału genetycznego z prób dyssekowanych w czystych warunkach o następujących parametrach: Tak 6.
2.1 - moduł umieszczony na statywie ma posiadać przestrzeń czystą minimum: szerokość 730mm, głębokość 420mm, wysokość 490mm, Tak
2.2 - ochrona materiału obrabianego przed zanieczyszczeniami poprzez nawiew laminarny i obieg wewnętrzny 95% powietrza i 5 % powietrza zasysanego i wydalanego Tak
2.3 - wykonanie płaszczyzn roboczych ze stali nierdzewnej AISI 304, pokrycie proszkowo pozostałych powierzchni farbą epoksydową poza przeszklonymi ścianami bocznymi Tak
2.4 - filtr HEPA o wydajności 99,999% dla cząstek 0,3 mikrona w teście DOP, klasa ochrony materiału 100 (M 3.5) oraz o przepływie powietrza 0,5 m/s +/-20%, Tak
2.5 - wbudowane oświetlenie światłem białym z włącznikiem na panelu przednim Tak
2.6 - dezynfekcja wnętrza światłem UV, Tak
2.7 - zintegrowane okno przednie o wysokości minimum 260 mm, Tak
2.8 - możliwość wirowania: szkiełek mikroskopowych, płytek, probówek i butli o pojemności do 250ml; z funkcjami: lekkiego zamieszania, delikatnego startu i zatrzymania, otwierania awaryjnego bez zasilania, możliwość wyboru odliczania czasu od osiągnięcia maksymalnych obrotów i od początku wirowania, Tak
2.9 - możliwość montażu rotorów dzięki profilowi dostępu o wysokości 28 cm i wysokości całkowitej systemu wirującego nie wyższej niż 35 cm Tak
2.10 - możliwość wirowania płytek DWP i mikrobiologicznych wyposażony w adaptery do wirowania płytek PCR z przeciążeniem nastawnym do minimum 2200 x g, Tak
2.11 - możliwość wirowania30 probówek 1.5/2.0ml z przeciążeniem nastawnym do minimum 20800 x g, - możliwość ogrzewania, mieszania i chłodzenia we wszystkich popularnych naczyniach laboratoryjnych i płytkach w zakresie termostatowania: od temp. 15°C (±2°C) poniżej temperatury pokojowej do 100 °C z dokładnością inkubacji: ±0.5°C przy temp. 20 – 45°C, ±1.0 °C poniżej 20 °C i powyżej 45°C; oraz szybkością mieszania: do 3 000 rpm; z możliwością aktywnego podgrzewania górnych partii naczyń laboratoryjnych Tak
2.12 - możliwość pipetowania w zakresie nastawności: 0,5-10 µl/ 10-100 µl/ 100-1000 µl z możliwością przestawienia na ciecz inną niż woda i powrót do wskazań wyjściowych bez potrzeby użycia wagi. Tak
2.13 - możliwość worteksowania i wirowania ze stalą prędkością 2800 obr./min i z rotorem 12 x 1.5ml i 12 x 0.5/0.2ml Tak
7. 3 Moduł przygotowania odczynników do izolacji materiału genetycznego o następujących parametrach: Tak 8.
3.1 - moduł umieszczony na statywie ma posiadać wewnętrzną powierzchnię pracy minimum 700 x 540mm Tak
3.2 - dezynfekcja wnętrza światłem UV, Tak
3.3 - oświetlenie wnętrza światłem białym Tak
3.4 - budowa: ściany ze szkła organicznego blokującego promieniowanie UV, blat i powierzchnia tylna-stalowa powlekana powłoką antybakteryjna Tak
3.5 - możliwość worteksowania i wirowania ze stalą prędkością 2800 obr./min i z rotorem 12 x 1,5 ml i 12 x 0,5/0,2 ml Tak
3.6 -możliwość wirowania o obrotach nastawnych do 13.400 obrotów/minutę z rotorem aluminiowym o pojemności 12 x 1,5/2,0 ml i czasie rozpędzania do maksymalnych obrotów do 13 sekund Tak
3.7 - możliwość wytwarzania i przechowywania lodu w postaci płatków o temperaturze -0,5°C z wydajnością 70kg/dobę w zbiorniku o pojemności 25kg Tak
3.8 - możliwość pipetowania w zakresie nastawności: 0,5-10 µl/ 10-100 µl/ 100-1000 µl z możliwością przestawienia na ciecz inną niż woda i powrót do wskazań wyjściowych bez potrzeby użycia wagi. Tak
4 Moduł czystych warunków pracy o następujących parametrach: Tak 9.
4.1 - możliwość oczyszczania wody dla celów pracy całego systemu do przewodności pomiędzy 1-10uS/cm, z zasilaniem wodą wodociągową o wydajność 1-10 litrów dziennie i przepustowości 30l na godzinę z dodatkowym zapasowym wkładem czyszczącym. Tak
4.2 - możliwość automatycznego autoklawowania w pojemności 12l i temperaturze 121°C utrzymywanej przez 22 minuty, z koszem i zabezpieczeniem przed otwarciem w temperaturze powyżej 80°C Tak
4.3 - możliwość pracy w warunkach powietrza dezynfekowanego światłem UV o mocy minimum 30 W i powierzchni działania 10- 20m2 w obecności personelu Tak
5 Dwa moduły klasy energetycznej A+ do przechowywania w niskiej temperaturze z zamrażarką odczynników używanych do akwizycji i archiwizacji materiału biologicznego i genetycznego pobranego drogą mikrodysekcji. Parametry każdego z modułów: Tak 10.
5.1 - pojemność części chłodzącej minimum 188 litrów, pojemność części zamrażającej minimum 64 litry, ilość przedziałów w części chłodzącej minimum dwa, ilość przedziałów w części zamrażającej minimum trzy, Tak
5.2 - każdy moduł może zajmować przestrzeń o maksymalnych wymiarach: szerokość 55 x głębokość 55 x wysokość 185 cm. Tak
5.3 - możliwość ważenia, odczynników używanych do pracy, w zakresie pracy do minimum 500g i odczycie co 0.01g na wyświetlaczu LCD, na płaszczyźnie roboczej o średnicy 120mm z odważnikiem kalibracyjnym 300 g Tak
6. Moduł dokumentacji i podglądu real-time separacji elektroforetycznej materiału biologicznego i genetycznego pozyskanego z mikrodyssekcji o wymiarach 15 x 10cm wyposażony w transiluminator 470 nm, zasilacz o regulowanym napięciu 25-150V i prądzie regulowanym do 300mA, ciemnię oraz aparat o rozdzielczości 10Mpix. Konstrukcja i wyposażenie musi umożliwiać montaż na działającym transiluminatorze i pipetowanie w zakresie nastawności: 0,5-10 µl/ 10-100 µl/ 100-1000 µl z możliwością przestawienia na ciecz inną niż woda i powrót do wskazań wyjściowych bez potrzeby użycia wagi. Tak 11.
7. Moduł do oceny ilości i jakości DNA i drobnocząsteczkowego RNA z materiału biologicznego pozyskanego z mikrodyssekcji o następujących parametrach Tak 12.
7.1 - analizy dokonuje się poprzez pomiar fluorescencji w trakcie elektroforezy kapilarnej na wymiennych wkładach lub kasetach z zasobnikiem z żelem Tak
7.2 - możliwość automatycznego nanoszenia próbki do analizy na wkład lub kasetę Tak
7.3 - możliwość zaprogramowania analizy, co najmniej 96 próbek, pobieranych automatycznie z płytki 96-dołkowej Tak
7.4 - zakres rozdziału materiału genetycznego co najmniej od 20 do 15000bp Tak
7.5 - rozdzielczość rozdziału materiału genetycznego co najmniej w zakresie 1-4bp (100-500bp) Tak
7.6 - czułość co najmniej 0,1 ng/µl (20-10000bp) Tak
7.7 - minimalna ilość analizowanej próbki nie więcej niż 1 µl Tak
7.8 - prezentacja wyników rozdziału co najmniej w formie elektroforegramu, obrazu żelu oraz tabeli Tak
7.9 - źródło wzbudzenia dioda LED lub laser Tak
7.10 - rodzaj detekcji fotopowielacz (PMT) lub element półprzewodnikowy i co najmniej 1 kanał detekcji Tak
7.11 - czas pojedynczej analizy nie przekraczający więcej niż 10 minut Tak
7.12 - czas przydatności do użytkowania dla wkładów lub kaset do rozdziału nie krótszy niż 6 miesięcy oraz 1 sztuka i wkład lub kaseta umożliwiająca rozdział co najmniej 200 próbek DNA z rozdzielczością co najmniej 1-4bp <500bp – 1 sztuka w zestawie z modułem, każdy wkład lub kaseta do rozdziału musi zawierać w komplecie bufor do przygotowywania próbek, bufor do prowadzenia rozdziału, oraz markery kalibracyjne długości fragmentów Tak
7.13 - moduł wyposażony w oprogramowanie umożliwiające: kontrolę procesu rozdziału, podgląd elektroforegramów pojedynczych próbek oraz porównanie wyników z kilku próbek na jednym wykresie, eksport otrzymanych wyników do arkusza kalkulacyjnego lub pliku typu PDF, ocenę czystości materiału genetycznego, jakościową analizę produktów reakcji amplifikacji, wyznaczenie stężenia produktów reakcji amplifikacji, ocenę szybkości reakcji hydrolizy DNA oraz ustalenie mapy restrykcyjnej, ocenę jakości fragmentów materiału genetycznego przed sekwencjonowanie, ocenę stopnia degradacji RNA Tak
7.14 - moduł wyposażony w komputer sterujący wraz z oprogramowaniem oraz wkład lub kasetę umożliwiająca rozdział co najmniej 200 próbek DNA z rozdzielczością co najmniej 4-10bp <500bp Tak
8 Szkolenie 2 pracowników użytkownika w terminie do 26.08.2014 Tak



..........................,dn.................
.................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).




Załącznik nr 8 do specyfikacji
.................................................
Pieczęć adresowa wykonawcy


OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: ___________________________________________________________________
składam:


Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.* ( na dzień składania ofert).
Nazwa podmiotu:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________dnia _________________

____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).


Informuję, o tym, że nie należę / nie należałem do żadnej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007r. Nr 50, poz. 331, ze zm.)*, na dzień składania ofert.
________________dnia _________________
____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).

* niepotrzebne skreślić lub usunąć







Załącznik nr 9 do SIWZ






Nazwa i adres Wykonawcy: ………………………………………….

Oświadczamy, że cały asortyment wyszczególniony w naszej ofercie:

1. Posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów (świadectwa rejestracji) w Polsce lub pozwolenie wydane przez Radę lub Komisję Europejską lub pozwolenie na dopuszczenie do obrotu wyrobu w Polsce (potwierdzenie rejestracji) – zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami
2. Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (foldery, ulotki) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu.





.......................................................................
Czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby umocowanej do dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


.....................................................
pieczątka firmy

« Powrót do szczegółów zamówienia