Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią.

Numer zamówienia:

350/83/2014

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 15.09.2014

Poznań , dnia 15.09.2014 r.
Ez/350/83/2014/……1228…………



Wg rozdzielnika
Do wszystkich uczestników postepowania o zamówienie publiczne i zainteresowanych


Dotyczy: przetargu nieograniczonego - Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej grubo igłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią. [350/83/2014]


ODPOWIEDZI NA PYTANIA


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacja istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

Pytanie do załącznika nr 7 Opis przedmiotu zamówienia
Pyt.1 do Lp.3
Czy Zamawiający wymaga aby system biopsyjny posiadał możliwość sterowania igłą biopsyjną z poziomu przycisków na rękojeści, przycisków nożnych oraz pilota sterującego ręcznego?
Powyższe rozwiązanie w pełni zapewnia komfort i obsługę systemu biopsyjnego w zależności od wymagań i oczekiwań operatora.
ODPOWIEDŹ: Dopuszczamy każdą formę sterowania systemem biopsyjnym (z panelu w module kontrolnym, przycisków na rękojeści, pedału nożnego i pilota ręcznego).

Pyt.2 do Lp.4
Czy Zamawiający uzna za równoważną rękojeść wyposażoną w zintegrowane oświetlenie robocze przycisków na rękojeści ?
ODPOWIEDŹ: Nie, gdyż oświetlenie przycisków nie zapewnia oświetlenia miejsca wprowadzania igły biopsyjnej, a to rozwiązanie jest znaczącym udogodnieniem przy zabiegach przeprowadzanych w przyciemnionym pomieszczeniu (biopsje pod kontrolą USG).

Pyt.3 do Lp.5
Czy Zamawiający dopuści urządzenie do biopsji mammotomicznej gdzie wykorzystywane są dwie niezależne rękojeści i igły pod zobrazowanie usg i rtg ?
Proponowane rozwiązanie jest bardziej funkcjonalne i ergonomiczne co przekłada się na komfort pracy operatora. Rękojeść USG jest bardzo lekka, dopasowana do kształtu dłoni i daje pełną możliwość sterowania wszystkimi funkcjami urządzenia z poziomu rękojeści. Rękojeść RTG i igły pod zobrazowanie RTG dają możliwość większej penetracji tkanki gruczołowej i zmian położonych blisko klatki piersiowej ze względu na swoją unikatową konstrukcje jak i dodatkowo zwiększona jest skuteczność wbicia się igłą w twarde skupisko mikrozwapnień wykorzystując funkcję wystrzału igły w osadzonej rękojeści.
Nadto, opis przedmiotu zamówienia w brzmieniu dotychczasowym wskazuje na producenta i pochodzenie wyrobów

ODPOWIEDŹ: Nie, gdyż zastosowanie jednej rękojeści znacznie usprawnia przechodzenie z jednego typu biopsji do drugiego (pod kontrolą MMG i USG), podczas jednego dnia zabiegowego.
Zastosowanie jednolitych igieł umożliwi ich zamienne wykorzystanie w obu typach zabiegów (pod kontrolą MMG i USG) oraz pozwoli na zmianę decyzji o typie biopsji nawet po otwarciu igły.
.
Pyt 4 do Lp.7
Czy Zamawiający dopuści urządzenie wraz z rękojeścią gdzie obrót igły może być wykonywany manualnie w każdym momencie pobierania wycinków?
Proponowane rozwiązanie daje pełną kontrole operatorowi nad przebiegiem zabiegu oraz miejscem pobieranego bioptatu. To lekarz decyduje o miejscu pobieranej zmiany a w przypadku automatycznego obrotu może to być niezgodne z oczekiwaniami operatora.
Nadto, opis przedmiotu zamówienia w brzmieniu dotychczasowym wskazuje na producenta i pochodzenie wyrobów

ODPOWIEDŹ: Nie dopuszczamy. Automatyczny obrót igły oraz możliwość pobrania wycinków w zadanym zakresie, przy nieruchomej rękojeści, skraca i usprawnia przebieg zabiegu, a w biopsji pod kontrolą USG dodatkowo zwiększa precyzję zabiegu i znacząco zmniejsza traumatyzacją gruczołu.

Pyt 5 do Lp.10
Czy Zamawiający dopuści igłę do biopsji mammotomicznej z dwoma kanałami ssącymi zakończoną bardzo ostrym skalpelem?
Proponowana igła ma dwa niezależne kanały ssące gdzie jeden kanał odpowiedzialny jest za wciągnięcie zmiany na całej długości komory biopsyjnej w igłę tnącą i odprowadzenie krwi z loży biopsyjnej, drugi kanał transportuje czysty wycinek oczyszczony z krwi do pojemnika na bioptaty. Takie rozwiązanie daje bardzo transparentne preparaty do oceny histopatologicznej, które są nieposzarpane, ciągłe na całej długości oraz przepłukane sola fizjologiczna z krwi. Ostry skalpel na końcówce igły daje zdecydowana pewność i łatwość penetracji igły w tkance piersiowej przy podchodzeniu pod zmianę.
Opisana przez Zamawiającego igła jest specyfikacją cech produktu SenoRx firmy BARD.
ODPOWIEDŹ: W cytowanym punkcie nie wykluczamy igły dwukanałowej, jednak podtrzymujemy wymóg jej trokarowego zakończenia, z wklęsłym szlifem krawędzi tnących (znacznie mniejsza traumatyzacja tkanek przez, które przechodzi igła biopsyjna, docierając do diagnozowanej zmiany).

Pyt.6
Czy Zamawiający dopuści urządzenie które precyzyjne pobiera wycinki w zakresie tarczy zegarowej z manualną ręczną możliwością obrotu rękojeścią w zależności od potrzeb operatora?

ODPOWIEDŹ: Nie dopuszczamy. Automatyczny obrót igły oraz możliwość pobrania wycinków w zadanym zakresie, przy nieruchomej rękojeści, skraca i usprawnia przebieg zabiegu, a w biopsji pod kontrolą USG dodatkowo zwiększa precyzję zabiegu i znacząco zmniejsza traumatyzacją gruczołu.

Pyt. 7
Działając na podstawie art. 38 ustawy Prawo zamówień publicznych zwracam się z prośbą o zmianę pkt V.1.2.1. specyfikacji istotnych warunków zamówienia (Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu) w postępowaniu prowadzonym na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907, z późn. zm.) w trybie przetargu nieograniczonego na: „Zakup i dostawa sprzętu medycznego sterylnego, jednorazowego użytku do biopsji mammotomicznej gruboigłowej wraz z dzierżawą urządzenia do wykonywania biopsji gruboigłowej wspomaganej próżnią”, znak sprawy: 350/83//2014. Dotychczasowa treść postanowienia zawartego w pkt V.1.2.1. SIWZ brzmi: „Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty na kwotę minimum 1 800 000,00 PLN. Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonywane należycie” Mając na uwadze, że warunki udziału w postępowaniu powinny być proporcjonalne i adekwatne (por. Wyrok ETS z dnia 27 października 2005 r. w sprawie C-234/03: nieproporcjonalność oznacza nadmierność) proszę o zmianę brzmienia powyższego postanowienia na następujące: „Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty na kwotę minimum 1 200 000,00 PLN lub dwóch dostaw o wartości łącznej 2 000 000, zł. Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonywane należycie”.
ODPOWIEDŹ: Nie, Zamawiajacy nie wyraza zgody na powyższe.
Pyt. 8

Czy Zamawiający wyraża zgodę, aby dostarczone towary miały termin ważności nie krótszy niż 8 miesięcy?
ODPOWIEDŹ: Nie zamawiający nie wyraża zgody na zmianę terminu gwarancji – pozostaje zapis specyfikacji „min. 12 miesięcy”



Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa

dr n.med. Józef J. Mazurek

« Powrót do szczegółów zamówienia