Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

Numer zamówienia:

350/6/2015

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 207 000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO nr 6/2015.

Zakup i dostawa odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 207.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.),zwanej dalej ustawą oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
3. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych (oferowany przedmiot zamówienia nie gorszy niż ten określony w SIWZ), jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaku towarowego, pochodzenia lub patentu. W ofercie należy podać swoje odpowiedniki.
5. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67.ust. 1 pkt. 7 ustawy.
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7. Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.
III. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR)

33696500-0 – Odczynniki laboratoryjne,
33696300-8 – Odczynniki chemiczne,
98300000-6- Różne usługi, gdzie indziej nie sklasyfikowane – (Dzierżawa automatów),

Ogólne założenia wyjściowe.
1. Szczegółowy zakres zamówienia opisany został w załączniku do specyfikacji.
1.1 Sprzedaż i dostawę odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).
Ilość odczynników zapewniająca wykonanie badań-reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) podano w załączniku nr 2 i 8 siwz.
1.2 Udostępnianie Zamawiającemu w oparciu o umowę dzierżawy aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) wraz z UPS-ami, podtrzymującymi zasilanie w energię elektryczną przedmiotowych aparatu w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej
1.3 Zamawiający będzie wydzierżawiał aparat, o którym mowa w punkcie III siwz przez cały okres obowiązywania umowy tj. przez okres 24 m-cy od daty podpisania umowy.

1.4 Ponadto, Zamawiający wymaga by:

- Wykonawca zapewnił w ramach ceny ofertowej pełną opiekę serwisową na dzierżawiony aparat. Przez pełną opiekę serwisową Zamawiający rozumie utrzymywanie dzierżawionego aparatu w całkowitej sprawności. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wad i usterek aparatu stanowiących przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte przez Wykonawcę w ciągu 24 godzin od momentu powiadomienia, Wykonawca ponosi koszty wykonania badań w innej jednostce.
Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).

1. Udostępnianie Zamawiającemu w oparciu o umowę dzierżawy
- aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR)
- UPS-y, podtrzymujące zasilanie w energię elektryczną przedmiotowych aparatów w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej.

A. Zamawiający będzie wydzierżawiał ww. aparat przez okres, na który zostanie zawarta umowa na dostawę odczynników.

B. Ponadto, Zamawiający wymaga by:

- Liczba odczynników zgodna z wykazem załączonym do niniejszej siwz
- dostępne oprogramowanie w języku polskim- bezpłatnie
- Obsługa serwisowa była w ramach umowy dzierżawy
- Wsparcie aplikacyjne oraz merytoryczne w trakcie trwania umowy
- rok produkcji oferowanego aparatu – nie był wcześniejszy niż 2014 r.,
- Wykonawca udostępniał (bezpłatnie) próbki odczynników, w przypadku zamiennych nowych wprowadzanych na rynek
- Wykonawca zapewnił w ramach ceny ofertowej pełną opiekę serwisową na dzierżawiony aparat. Przez pełną opiekę serwisową Zamawiający rozumie utrzymywanie dzierżawionego aparatu w całkowitej sprawności. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wad i usterek aparatu stanowiącego przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte przez Wykonawcę w ciągu 48 godzin od dnia powiadomienia, jest on zobowiązany zapewnić Zamawiającemu możliwość korzystania z aparatu zastępczego o równoważnych parametrach w stosunku do wydzierżawianych w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii aparatu. Czynsz opłacany przez Zamawiającego w ramach umowy dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.

C. Udostępniane w ramach dzierżawy automaty zawierają:

- wyposażenie informatyczne (oprogramowanie, serwer, komputer z monitorem) wg zaleceń producenta sprzętu
- zasilacz,
- UPS-y, które podtrzymują pracę aparatów
- serwer, komputer z odpowiednim i licencjonowanym oprogramowaniem, umożliwiające uruchomienie i prawidłową pracę dzierżawionego aparatu oraz wymianę danych pomiędzy aparatem, a komputerem (prowadzenie i rejestrowanie badań). Elementy infrastruktury informatycznej (serwer, komputer z monitorem, oprogramowanie) powinny być dostosowane do standardów bezpieczeństwa Zamawiającego.

Wymagania w zakresie: infrastruktury informatycznej (oprogramowanie, serwer, komputer).
Usługa odbioru odpadów winna być wykonywana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami
Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy:

1) Uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego terminu oraz sposobu dostawy aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) będących przedmiotem zamówienia w zakresie ich dzierżawy.
2) Zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do eksploatacji Zamawiającemu całości sprzętu będącego przedmiotem zamówienia w zakresie dzierżawy w terminach określonych w niniejszej specyfikacji oraz umowie.
3) Przeprowadzenie instruktażu wstępnego oraz szkoleń 7 użytkowników końcowych (wskazanych przez Zamawiającego z Pracowników Pracowni Radiobiologii) w terminach ustalonych z Zamawiającym w zakresie prawidłowej eksploatacji sprzętu będącego przedmiotem zamówienia w zakresie dzierżawy,
4) Dostarczenie Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia (dotyczy dzierżawy aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR):
- instrukcji obsługi w języku polskim;
- opisu parametrów technicznych oraz wyposażenia dostarczonego przedmiotu zamówienia,
- pełnej dokumentacji technicznej,
- karty gwarancyjnej określającej warunki gwarancji;
- dokumentu określającego zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym (jeśli dotyczy)
- wykazu autoryzowanych punktów serwisowych (jeśli dotyczy)

Uwaga:
1. W oparciu o elementy składowe przedmiotu zamówienia, określone w punkcie III SIWZ Wykonawca zobowiązany jest skalkulować łączną cenę realizacji przedmiotu zamówienia publicznego, którą następnie należy wpisać w odpowiednie miejsca w formularzu cenowym i ofertowym – załącznik nr 1 i 2 do SIWZ.

IV. Termin wykonania zamówienia
A. Umowa w sprawie zamówienie publicznego zostanie zawarta na okres 24 miesięcy od jej podpisania.
B. Wymagane terminy realizacji poszczególnych części zamówienia:
1. Oddanie w dzierżawę Zamawiającemu aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) nastąpi w terminie maksymalnie do 21 dni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2. Dostawa odczynników do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) nastąpi w terminie maksymalnie 10 dni od daty złożenia zamówienia fax-em lub mailem przez Zamawiającego.
3. Obowiązywanie umowy dzierżawy aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT=PCR), w tym naliczanie czynszu dzierżawnego od dnia protokolarnego odbioru, stwierdzającego prawidłowe funkcjonowanie aparatu, które poprzedzi próbne (wstępne) przeprowadzenie ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym w siedzibie Zamawiającego. Umowa dzierżawy zawarta zostanie zawarta na okres obowiązywania umowy dostawy.
4. Dostawy odczynników odbywać będzie się sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie).

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
Wykaz wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, głównych dostaw, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów, czy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem zaoferowanemu przedmiotowi zamówienia oraz wartością złożonej oferty w danym pakiecie na kwotę wskazaną
pkt. rozdz.VI.1.2

Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie.
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie
spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:

 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca przedstawi opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż podana w pkt. VI. 1. 3.
W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartości wymaganą we wszystkich złożonych pakietach.

 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.

3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 9–11 Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 II 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz ich form, w jakich te dokumenty mogą być składane a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Podmiot, który zobowiązał d się do udostępnienia zasobu, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów , chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się.
6. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu na którego zasoby Wykonawca powoływał się Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełni je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..).
9. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2 Wykonawca na potwierdzenie przedmiotowego warunku przedłoży wykaz wykonanych bądź wykonywanych dostaw wraz z dokumentem potwierdzającym, że te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie- co najmniej 1 dostawę odpowiadającą swym rodzajem przedmiotowemu zamówieniu na kwotę minimum:
78.000,00PLN
W przypadku składania ofert na więcej niż 1 pakiet Wykonawca na potwierdzenie warunku spełniania wiedzy i doświadczenia może złożyć 1 dokument potwierdzający, że dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie na sumę wszystkich zaoferowanych pakietów łącznie lub wskazać, jeśli dokumentów potwierdzających jest więcej którego pakietu dotyczą.
3 Opłaconą polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę nie niższą niż: 129.000,00PLN
W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet [dotyczy - w przypadku pakietów] Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartości wymaganej we wszystkich złożonych pakietach.

2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.), należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestr lub ewidencji, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
3 Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego
Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków lub zaświadczenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału ZUS lub KRUS
Aktualne zaświadczenie właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub potwierdzenie, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
5 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 9 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7 Aktualna informacja z KRK w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Aktualna informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy, wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
8 Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.

Jeżeli w przypadku Wykonawcy mającego siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, osoby, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, mają miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wykonawca składa w odniesieniu do nich zaświadczenie właściwego organu sadowego albo administracyjnego miejsca zamieszkania, dotyczące niekaralności tych osób w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 5-8, 10 i 11 ustawy, wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu skąpania ofert, z tym że w przypadku gdy w miejscu zamieszkania tych osób nie wydaje się takich zaświadczeń- zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego miejsca zamieszkania tych osób lub przed notariuszem.

4. Dokumenty podmiotów zagranicznych:
A. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 1-4 i 6
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Dokument potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
3 Dokument potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat, składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu – wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
4 Dokument potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada dokument wystawiony w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania potwierdzający, że nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie – wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert

B. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
Lp. Wymagany dokument odpowiadający pkt. części VI pkt. 3 ppkt. 5, 7, 8
5 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
6 Zaświadczenie w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, przedkłada zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego miejsca zamieszkania albo zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 10 i 11 ustawy – wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert
7 Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.

Jeżeli w kraju miejsca zamieszkania osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów określonych w części A i B, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji wykonawcy, złożone przed właściwym organem sadowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem.
b)W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.

5. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
5 Kopię dowodu wniesienia wadium.
6 Oświadczenie, iż zaoferowane odczynniki posiadają wymagane prawem atesty , certyfikaty i karty charakterystyki, oraz że zostaną dostarczone na każde żądanie Zamawiającego
7 Wypełniony formularz specyfikacji technicznych
8 Zaświadczenie niezależnego podmiotu uprawnionego do kontroli jakości potwierdzającego, że dostarczane produkty odpowiadają określonym normom lub specyfikacjom technicznym lub oświadczenie dotyczące przedmiotu zamówienia ( załącznik do specyfikacji) – dotyczy aparatu do wykonywania reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy Pzp. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
a) Merytorycznie Maciej Wiznerowicz- tel. 61/88 50 559; Urszula Oleksiewicz- tel 61/88 50 748
b) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, tel. 61/88 50 644, tel. 61/88 50 643, fax 61/ 88 50 698

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości : 1.290,00PLN

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (tekst jedn. Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu, a jego oferta zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
ING Bank Śląski 85105015201000002330047743

Na przelewie należy umieścić informację o treści : „WADIUM – Zakup i dostawa odczynników i dzierżawa aparatu- 6/2015”

W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba, że udowodni, że wynika to z przyczyn nie leżących po jego stronie.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
IX. Termin związania ofertą.

Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 6/2015 Zakup i dostawa odczynników i dzierżawa aparatu dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 6/2015 Zakup i dostawa odczynników i dzierżawa aparatu
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 03.03.2015 r. do godz. 09.00
2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 03.03.2015 r. o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawia w ofercie:
o oczywiste omyłki pisarskie,
o oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
o inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XII. Opis sposobu obliczenia ceny

Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
Nabycie przedmiotu zamówienia dotyczy ich wszystkich wskazań, a w konsekwencji przyjęta zostaje wycena skalkulowana w trybie art. 9 ust. 1 ustawy refundacyjnej
Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 90%
Ocena jakości 10%
--------------------------
Razem 100%

Kryterium: cena 90%

Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max 95 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Kryterium Jakość 10%

Ilość punktów w kryterium „Jakość” zostanie wyliczona wg wzoru:

Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ---------------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „ocena techniczna”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „Jakość”

W kryterium ocena techniczna, oceniane będą parametry określone w:
- załączniku nr 7 (wymagania techniczne, tabela B)
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 10 pkt. Pozostałe odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.

Ocena końcowa oferty.
Ocenę końcowa oferty stanowić będzie suma punktów A + B przyznanych danej ofercie - w kryterium cena i jakość.

Przy ocenie jakości przedmiotu zamówienia Oferty zostaną ocenione wg określonego wzoru. Oferta najkorzystniejsza otrzyma max 100 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną odpowiednio punkty obliczone zgodnie z określonym wzorem.

Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w niniejszym punkcie specyfikacji.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą ceną.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.
Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sadu.

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt. VII niniejszej specyfikacji.
XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.
XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 207.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Poznań, dnia …………………..

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:




_____________________________________
/podpis/


















Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY

1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................................
fax.....................................................................
mailto:................................................
NIP................................................
REGON.........................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................
Przedmiot oferty: Zakup i dostawa odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: Zakup i dostawa odczynników i drobnego sprzętu laboratoryjnego.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty.
4. Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym za kwotę w sumie :
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.


w tym:
• dostawa odczynników do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) ……………PLN netto,………………….PLN brutto;
• dzierżawa aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) …………..PLN netto,……………… PLN brutto;

5. Oświadczamy, że w cenie oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i realizacji przyszłego świadczenia umownego Wykonawcy.
6. Zobowiązujemy się przekazać w ramach umowy dzierżawy kompletny i gotowy do uruchomienia aparat oraz UPS-y podtrzymujące zasilanie w terminie …………… dni, nie później jednak, niż w terminie do 21 dni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7. Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami …………………. automatów marki …….., rok produkcji ……….. i zapewniamy, iż przedmiotowy aparat jest w pełni sprawny i posiada właściwości, o których zapewnił Wykonawca w ofercie.
8. Zobowiązujemy się dostarczać w ramach umowy dostawy odczynniki do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR), niezbędne do wykonywania przedmiotowych badań oraz - sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie) w terminie max…………………….od złożenia zamówienia telefonicznie lub za pomocą fax-u, przez okres 24 miesięcy
9. Gwarantujemy i oświadczamy, iż przedmiot umowy, w tym odczynniki do reakcji RT-PCR oraz aparat do reakcji R-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) wprowadzone zostały do obrotu i do używania na terenie Polski, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.).
10. Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
11. Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
12. Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
13. Zapewniamy, że oferowany przez nas asortyment, stanowiący przedmiot zamówienia posiada odpowiednia jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
14. Termin gwarancji/ważności odczynników objętych niniejszym postępowaniem wynosi ….........................m-cy ( nie mniej niż 12 miesięcy)
15. Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
16. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres 24 miesięcy.
17. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
18. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.
19. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
c) ………………………………………………………………………………………………
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ….................... stron.

…………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Załącznik nr 2 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/Wykonawców)

FORMULARZ CENOWY

Zakup i dostawa odczynników wraz z dzierżawą aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

A. Odczynniki do wykonywania badań- reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) wykonywanych na aparacie.


Lp. Nazwa handlowa odczynnika Wielkość opakowania Ilość Wartość jednostkowa netto Wartość jednostkowa brutto Wartość całkowita netto Wartość VAT PLN ( %) Wartość całkowita brutto
1 LightCycler 480 Probes Master, 10x5ml (10 x 500 reakcji o końcowej objętosci 20µl) 10x 500rxn 6
2 LightCycler 480 SYBRE Green Master mix, 10x5ml (10 x 500 reakcji o końcowej objętosci 20µl) 10x500rxn 3
3 sondy z katalogu Univeral Probe Library (2x 125µl sondy) 2x125ul 40
4 UPL Human Gene Assay do wyboru z katalogu genów referencyjnych 1x 500rxn 15
5 Collagenase D from Clostridium histolyticum 100 mg 2
6 DNAse I from bovine pancreas 100 mg 2
7 LightCycler® 480 High Resolution Melting Master 500rxn 4
8 EagleTaq Universal Master Mix (ROX) 500rxn 1
9 Transcriptor First Strand synthesis kit 200rxn 1
RAZEM

B. Cena dzierżawy aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR).

Przedmiot zamówienia Okres obowiązywania dzierżawy Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
24 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
24 miesięcy w PLN
Dzierżawa
Aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) 2 lata
(24 m-cy)

Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN


………………….., dn. ………………
(miejscowość)

_____________________________________________
Podpisy Wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.


Zamawiający zastrzega, że szacunek ilościowy przedmiotu zamówienia został określony wyłącznie w celu oszacowania łącznej ceny za realizację zamówienia w całym okresie objętym umową.
Zamawiający zastrzega, iż liczba zamawianego asortymentu objętego przedmiotem zamówienia uzależniona jest od bieżących potrzeb, jednak łączna wartość umowy nie może przekraczać kwoty, jaka Wykonawca zaoferuje za realizację całości zamówienia w ofercie/pakiecie


Załącznik nr 3 do specyfikacji

pieczęć wykonawcy )




OŚWIADCZENIE

Składając ofertę w trybie przetargu nieograniczonego
na:_______________________________________________________________________

oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.).



dnia
czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby uprawnionej do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy




















Załącznik nr 4 do specyfikacji

(pieczęć wykonawcy )

OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
……………………………………………………………………………………………………..

Składam/my w imieniu firmy:


………………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

..........................,dn....................
……………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy











Załącznik nr 5 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.


* Niewłaściwe skreślić.

W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................


………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy








Załącznik nr 6 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 350/6/2015
zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tj. j. Dziennik Ustaw z 2013 r. poz. 907 z póż. zm.) w dniu …………………r pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,

a
_________________________ z siedzibą w ______________ (__-___), ul. ______________ wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________, którego akta rejestrowe przechowywane są w Sądzie Rejonowym w ___________, __ Wydział Gospodarczy KRS, posiadającym numer NIP: ______________, REGON: ____________; kapitał zakładowy w wysokości _________________ wpłacony w całości.
reprezentowanym przez:_____________-_____________

zwanym dalej Wykonawcą,
zwani wspólnie Stronami.

§ 1.

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 350/6/2015 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 907).
2. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 2.

1. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Odczynników, wydzierżawianiem i serwisowaniem Urządzeń
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości.

§ 3

1. Przedmiotem niniejszej umowy jest:
a) sprzedaż i dostawa odczynników do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR), opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w okresie od dnia ................... do dnia ........................., zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Odczynnikami”,
b) dzierżawa i świadczenie usług w zakresie serwisowania ______ aparatu do badań reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR), zwanych w dalszej części niniejszej umowy „Urządzeniem” lub „Przedmiotem Dzierżawy”,
2. Wykonawca zobowiązuje się do:
a) sprzedaży i dostawy Odczynników, w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy,
b) dzierżawy Urządzenia w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... oraz świadczenie usług w zakresie serwisowych dotyczących tych Urządzeń – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy,
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniami i Odczynnikami, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających z niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Odczynników:
a) sukcesywnie w terminie ………………………….. od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia telefonicznie, faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
b) w dni robocze w godz. od 8:00 do 15:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości zamawianych Odczynników oraz częstotliwości dostaw, z zastrzeżeniem
nieprzekraczania łącznej ilości Odczynników objętych postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy, wyszczególnionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Szacowana ilość przedmiotu zamówienia ma charakter jedynie orientacyjny - wynikający z planowanego zużycia w trakcie obowiązywania umowy uzależniona jest od bieżących potrzeb, w żadnym wypadku nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do zakupu podanej ilości. Zamawiający zastrzega możliwość niewykorzystania 30% wartości przedmiotu umowy w przypadku udzielenia mniejszej ilości badań, co jest niezależne od Zamawiającego, od ilości szacowanej.
7. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 12 miesięcy, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 3 ust. 1 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Przedmiotów umowy wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 3 ust. 1 niniejszej umowy.
8. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć 36 m-cy od dnia jej zawarcia.
9. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Odczynników na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych, Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tych podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
10. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw zamówionych Odczynników, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczane przez Wykonawcę Odczynniki oznaczone będą zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
11. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć terminowe dostawy również w przypadku braku zamówionych przez Zamawiającego Odczynników w magazynie Wykonawcy, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji danych Odczynników lub w przypadku, gdy dane Odczynniki zostały wycofane z obrotu.
12. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu zamówionych Odczynników, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości określonej w §8 ust. 1 ppkt. a niniejszej umowy. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 7 dni kalendarzowych od dnia otrzymania noty obciążającej.
13. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe dostarczanych Odczynników nie będą, w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa, gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
14. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Odczynniki o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum ...... miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Odczynników. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Odczynników z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
15. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Odczynników jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Odczynników do stosowania.
16. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Odczynników. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 7 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Odczynników, o którym mowa w ust. 14 niniejszego paragrafu.
17. W razie stwierdzenia, że dostarczone Odczynniki posiadają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwych Odczynników na Odczynniki wolne od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 7 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 16 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
18. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 16 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 8 ust. 1 pkt c) niniejszej umowy.
19. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Odczynników dostarczonych przez Wykonawcę oraz ich zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
20. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonych Odczynników i żądania ich wymiany na Odczynniki wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Odczynników niewłaściwej jakości lub niezgodnych z wymogami, o których mowa w ust. 17 niniejszego paragrafu,
b) dostarczenia Odczynników niezgodnych z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
21. Zamawiający może także odmówić przyjęcia dostarczonych przez Wykonawcę Odczynników, w przypadku jego dostarczenia przez Wykonawcę z rażącym opóźnieniem.
22. Po dostarczeniu zamówionych Odczynników, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo-asortymentowym i jakościowym, dostarczonych Odczynników. Strony zgodnie postanawiają, iż pozytywny wynik badania, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie jest równoznaczny z uznaniem, iż zamówione Odczynniki zostały dostarczone w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu.
23. Po przyjęciu dostarczonych Odczynników, Zamawiający w miarę możliwości rozpakowuje dostarczoną partię Odczynników. W trakcie czynności rozpakowywania Zamawiający dokonuje badania ilościowo – asortymentowego, jak również sprawdzenia, czy dostarczona partia Odczynników jest wolna od widocznych wad fizycznych lub jakościowych. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
24. Dostarczane przez Wykonawcę Odczynniki winny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
25. Wykonawca wraz z dostarczonymi Odczynnikami zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika.
26. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – Kodeks cywilny.

§ 4

1. Całkowita wartość Odczynników, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Odczynników), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:............................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie..............................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Wykonawca gwarantuje stałość cen Odczynników przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 3 pkt a)-c) niniejszego paragrafu.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Przedmiotów umowy, wprowadzonych rozporządzeniem właściwego Ministra, ,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Przedmioty umowy importowane,
d) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Przedmiotów umowy, Strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników Przedmiotów umowy objętych umową po uprzednim podpisaniu odpowiedniego aneksu.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Przedmiotów umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Przedmiotu umowy z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego przedmiotu umowy ustalonej niniejszą umową.
7. W związku z tym, iż w celu realizacji świadczeń gwarantowanych Zamawiający jest obowiązany nabywać leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyroby medyczne po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu powiększona o marżę nie wyższą niż urzędowa marża hurtowa, a w przypadku nabywania od podmiotu innego niż przedsiębiorca prowadzący obrót hurtowy w rozumieniu ustawy z dnia 6 września 2001 r. - Prawo farmaceutyczne - po cenie nie wyższej niż urzędowa cena zbytu, Strony zgodnie oświadczają, iż będą dokonywać odpowiedniego zmniejszenia cen Przedmiotów umowy, tak aby nie przekraczały one tychże cen urzędowych.
8. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5

1. Wykonawca (Wydzierżawiający) oświadcza, że:
a. jest właścicielem aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) marki …….., rok produkcji ……….., oraz UPS-ów podtrzymujących zasilanie
b. Urządzenie jest w pełni sprawne, znajdują się w należytym stanie technicznym, przydatnym do umówionego użytku, bez jakichkolwiek wad i usterek powodujących niemożliwość z ich korzystania i posiadają wszystkie właściwości oraz parametry techniczne, o których zapewnił Wykonawca w złożonej przez siebie ofercie.
c. Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy (Wydzierżawiającego) wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
2. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się oddać Zamawiającemu (Dzierżawcy) Przedmiot Dzierżawy do używania i pobierania pożytków przez okres 24 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy, a Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) czynszu z tytułu dzierżawy.
3. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego (Dzierżawcy), w Poznaniu ul. Garbary 15 i wydania ich Zamawiającemu (Dzierżawcy), w terminie ____ dni od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do dostarczenia wszelkich dokumentów dotyczących Urządzeń, niezbędnych do ich prawidłowej eksploatacji, sporządzonych w języku polskim, w tym w szczególności instrukcji obsługi, instrukcji BHP, dokumentów gwarancyjnych Urządzenia oraz innych wymaganych dokumentów potwierdzających, iż Urządzenia zostały wprowadzone do obrotu na terytorium RP, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu (Dzierżawcy) Urządzenia.
5. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Urządzenia strony podpiszą protokół odbioru Urządzenia. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego (Dzierżawcę) uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania Urządzenia, strony podpiszą protokół rozbieżności, w którym wskazane zostaną uwagi lub zastrzeżenia zgłoszone przez Zamawiającego (Dzierżawcę), a także sposób i termin ich usunięcia przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego), nie dłuższy jednakże niż 7dni. Po usunięciu wszelkich nieprawidłowości przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) strony podpiszą protokół odbioru ostatecznego Urządzeń.
6. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 5 niniejszego paragrafu są:
a. ze strony Wykonawcy (Wydzierżawiającego): __________________________
b. ze strony Zamawiającego (Dzierżawcy): dr Wiktoria Suchorska
7. W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w ust. 6 niniejszego paragrafu każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
8. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i ofercie złożonej przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego).
9. Wykonawca (Wydzierżawiająca) zobowiązuje się do nieodpłatnego przeszkolenia personelu Zamawiającego (Dzierżawcy) w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia.
10. Po dostarczeniu przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego) Urządzenia, strony uzgodnią na piśmie termin przeszkolenia pracowników Zamawiającego (Dzierżawcy) w zakresie obsługi i konserwacji Urządzenia, który przypadać będzie nie później niż w terminie 7 dni od dnia wezwania Wykonawcy do zapłaty.
11. Z tytułu dzierżawy Urządzenia Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy (Wydzierżawiającego) czynszu miesięcznego dzierżawy w wysokości _________ PLN (słownie: ________________________) netto, _________ PLN (słownie: ________________________) brutto.
12. Strony zgodnie postanawiają, że wysokość czynszu dzierżawnego, o którym mowa w ust. 11 niniejszego paragrafu nie ulegnie zmianie przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
13. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do nieodpłatnego świadczenia na rzecz Zamawiającego (Dzierżawcy) usług polegających na konserwacji, diagnostyce oraz dokonywaniu napraw niezbędnych do prawidłowego działania Urządzeń oraz usuwania wszelkich usterek uniemożliwiających ich prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.
14. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wszelkich wad i usterek Urządzenia.
15. W przypadku, gdy wady i usterki Urządzenia nie zostaną usunięte w ciągu 48 godzin od powiadomienia o ich wystąpieniu, Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do umożliwienia Zamawiającemu (Dzierżawcy) korzystania z urządzenia zastępczego o nie gorszych parametrach technicznych w stosunku do naprawianego Urządzenia. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuje się do dostarczenia urządzenia zastępczego niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o wystąpieniu wady lub awarii Urządzenia uniemożliwiającego jego prawidłowe i zgodne z przeznaczeniem użytkowanie.
16. Strony zgodnie postanawiają, że czynsz dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający (Dzierżawca) nie mógł korzystać z Przedmiotu Dzierżawy.
§ 6

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 % niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 3 lit. a niniejszej umowy.
b) nie dostarczenie zamawiającemu dokumentów, o których mowa w §5 ust. 4 i w terminach określonych w §6 ust. 4 w wysokości 0,1% wartości umowy określonej w §4 ust. 1 niniejszej umowy z każdy dzień zwłoki.
c) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Przedmiotów umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
d) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszystkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku:
a) gdy opóźnienie w dostawie zamówionych Odczynników będzie przekraczać 5 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy lub
b) gdy opóźnienie w wydaniu Urządzeń będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 5 ust. 3 niniejszej umowy,
c) gdy opóźnienie w przeszkoleniu pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Urządzeń będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia ustalonego przez strony na podstawie § 5 ust. 10 niniejszej umowy.
d) trzykrotnej uzasadnionej reklamacji.
5. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
6. Kary umowne, o których mowa w ust. 1 pkt a) i b) niniejszego paragrafu będą naliczane do dnia dokonania przez Wykonawcę dostawy zamawianych przez Zamawiającego odczynników.
7. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy,
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni.
8. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 3 ust. 4 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy oraz w trakcie rozpatrywania uzasadnionej reklamacji, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
9. Kara umowna, o której mowa w ust. 1 lit. a) niniejszego paragrafu będzie naliczana do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną zawartą w ofercie Wykonawcy.
10. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 28 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.


§ 7

1. Zapłata za zamówione i dostarczone Odczynniki nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 3 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 8

1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
a) ze strony Wykonawcy:
i. imię i nazwisko_________________________
ii. e-mail: ________________________________
iii. tel/fax: ________________________________
b) ze strony Zamawiającego:
iv. imię i nazwisko_________________________
v. e-mail: ________________________________
vi. tel/fax: ________________________________
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 9

1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonych przez Wykonawcę Odczynników, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Odczynników w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 10

1. Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, we wszelkich przypadkach przewidzianych postanowieniami niniejszej umowy, w terminie 3 miesięcy od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. Zastrzeżone w niniejszej umowie kary umowne nie wyłączają możliwości dochodzenia przez Zamawiającego odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych na zasadach ogólnych.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności:
a) zmianę jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu zamówienia, w tym zmianę numeru katalogowego produktu bądź nazwy własnej produktu;
b) zmianę sposobu konfekcjonowania
c) w wyniku zmiany Umowy możliwe będzie podniesienie poziomu/jakości badań wykonywanych przez Zamawiającego
d) będzie to konieczne ze względu na zmianę przepisów prawa
e) zostanie wprowadzony produkt zmodyfikowany lub udoskonalony,
f) bądź w sytuacji wstrzymania lub zakończenia produkcji,
g) bądź w sytuacji, gdy nastąpi przejściowy brak produktu przy jednoczesnej możliwości dostarczenia produktu zamiennego o parametrach nie gorszych od produktu objętego umową, strony dopuszczają zmianę przedmiotu umowy w zakresie: jakości, parametrów lub innych cech charakterystycznych dla przedmiotu umowy, w tym zmianę numeru katalogowego, bądź nazwy własnej produktu. Ewentualna zmiana produktu może być dokonana na pisemny wniosek wykonawcy, który w terminie 7 dni od otrzymania wniosku, zostanie pozytywnie rozpatrzony przez Zamawiającego. Cena dostarczonego odpowiednika nie może przekroczyć ceny jednostkowej netto produktu, którego dotyczy 2 odpowiednik, a w przypadku dostarczenia odpowiednika o niższej cenie rynkowej, strony umowy w formie pisemnego aneksu określającego wartość
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.


Zamawiający: Wykonawca :

…………………………… ………………………………



Załącznik nr 7 do specyfikacji
.................................................
Pieczęć adresowa wykonawcy


OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: ___________________________________________________________________
składam:


Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.* ( na dzień składania ofert).
Nazwa podmiotu:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________dnia _________________

____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).


Informuję, o tym, że nie należę / nie należałem do żadnej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007r. Nr 50, poz. 331, ze zm.)*, na dzień składania ofert.
.________________dnia _________________
____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych) w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y) i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).

* niepotrzebne skreślić lub usunąć



Załącznik 8


OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

SPECYFIKACJA ILOŚCIOWA I JAKOSCIOWA ODCZYNNIKÓW

Lp. Nazwa handlowa odczynnika Specyfikacja Uwagi Wielkość opakowania Ilość
1 LightCycler 480 Probes Master, 10x5ml (10 x 500 reakcji o końcowej objętosci 20µl) 04887301001 10x 500rxn 6
2 LightCycler 480 SYBRE Green Master mix, 10x5ml (10 x 500 reakcji o końcowej objętosci 20µl) 04887352001 10x500rxn 3
3 sondy z katalogu Univeral Probe Library (2x 125µl sondy) 8-9nt sondy LNA 4684974001 2x125ul 40
4 UPL Human Gene Assay do wyboru z katalogu genów referencyjnych Zestaw starterów genów referencyjnych do 500 reakcji o objętości 20ul 5189390001 1x 500rxn 15
5 Collagenase D from Clostridium histolyticum Lyophilizate, nonsterile, Enzyme activity: Collagenase activity: >0.15 U/mg (according to Wünsch) (+25°C, 4-phenyl-azobenzyl-oxycarbonyl-Pro-Leu-Gly-Pro-D-Arg as the substrate). Contaminating enzyme activities: trypsin, clostripain, and total proteolytic activity. Collagenase D has a normal to high collagenase activity and very low tryptic activity (usually <0.2 units/mg, BAEE as substrate). 11088858001 100 mg 2
6 DNAse I from bovine pancreas Lyophilizate, Specific activity: >2,000 U/mg (+25°C, DNA as substrate) 11284932001 100 mg 2
7 LightCycler® 480 High Resolution Melting Master Zestaw do aplikacji HRM umożliwiający skanowanie mutacji i genotypowanie w hetero dupleksach. Kompatybilny z aparatem Real time PCR LC 480 ( Roche). Odczynnik gotowy do użycia, 2x stężona mieszanina reakcyjna typu hot star z polimerazą Fast Start Taq DNA. Możliwośc optymalizacji stężenia Mg dzięki włączonemu do zestawu 25mM roztworowi MgCl2. Zestaw może być wykorzystany w połączeniu z uracylo-DNA-glikozylazą w celu zapobiegania kontaminacji w trakcie PCR. Zestaw kompatybilny z DMSO wzmacniającym wydajność amplifikacji sekwencji bogatych w pary GC. Zestaw zawiera barwnik interkalujący, nie inhibitujący amplifikacji. 5x 1 ml, 500 reacji. 4909631001 500rxn 4
8 EagleTaq Universal Master Mix (ROX) 500 rxn 20ul (5ml odczynnika) 7260296190 500rxn 1
9 Transcriptor First Strand synthesis kit Zestaw do dwuetapowej reakcji RT-PCR pozwalajacy na uzyskanie cDNA o długości do 14 kb. Główny składnik to termostabilna zrekombinowana odwrotna transkryptaza z E.coli. Enzym moze byc stosowany w temp do + 65 0C. Wysoka termostabilnosc TRanscriptora pozwala na zastosowanie do matryc bogatych w pary GC ze zlozona struktura drugorzedowa bez potrzeby dodatkowych odczynników w reakcji. Kit zawiera wszystkie odczynniki niezbedne do syntezy cDNA. Zawiera primery heksamerowe, primery oligo(dT) 18 i stad możliwość wyboru az trzech typów starterów. Kit zawiera równiez termostabilny inhibitor RNaz - Protector (ochrona przed degradacja RNA w wysokiej temperaturze) Aktywność RNA zaleznej polimerazy DNA, DNA zaleznej polimerazy DNA, RNAzy H oraz, aktywność rozplatającą. Skład: Transcriptor Reverse Transcriptase, Transcriptor RT Reaction Buffer, 5x concentrated, Protector RNase Inhibitor, dNTP Mix, PCR Grade, Anchored Oligo (dT)18 Primer, Random Hexamer Primer, H2O PCR grade 4897030001 200rxn 1

SPECYFIKACJA TECHNICZNA WRAZ Z PARAMETRAMI OCENNYMIAPARATU DO REAKCJI RT-PCR W CZASIE RZECZYWISTYM ( qRT-PCR)

Model/Typ ............................................
Nazwa producenta/kraj pochodzenia ......................................
Miesiąc i rok produkcji .....................................

Lp Parametry oceniane Liczba punktów parametrów ocenianych Parametr oferowany
( wypełnia Wykonawca)

1. Okres żywotności pojedynczej nieruchomej diody nie mniej niż 10 000 godzin: • Tak 15 pkt
• Nie 0 pkt

2. Wyposażenie aparatu w duży ekran dotykowy wraz z możliwością sterowania bez podłączenia komputera:
• Tak 15 pkt
• Nie 0 pkt

3. Oprogramowanie z możliwością wyboru typu przeprowadzanej reakcji PCR, np.
1) standardowa,
2) z wykorzystaniem gradientu temperatur,
3) z wykorzystaniem reakcji Touchdown PCR: • Tak 15 pkt
• Nie 0 pkt

4. Możliwość podglądu wyników wykonanego eksperymentu pod postacią mapy ciepła:
- Szybka ocena rozkładu wyników w obrębie analizowanych prób (m.in. rozkład prób pozytywnych/negatywnych, rozkład wartości Cq oraz genotypów – w zależności od wykonanej analizy)
• Tak 15 pkt
• Nie 0 pkt

5. Dostępność w ofercie producenta aparatu zoptymalizowanych zestawów do badania ekspresji genów w oparciu o sondy LNA dla minimum następujących gatunków:

H.sapiens, M. musculus, R.norvegicus oraz obsługa projektowania takich zestawów.
• Tak 10 pkt
• Nie 0 pkt
6. Możliwość zdalnego serwisu
• Tak 10 pkt
• Nie 0 pkt
7. Urządzenie spełniające wytyczne MIQE (Minimum Information for Publication of Quantitative Real-Time PCR Experiments).
• Tak 10 pkt
• Nie 0 pkt
8 Dostępność opracowanych przez producenta procedur kwalifikacji instalacyjnej i operacyjnej aparatu
• Tak 10 pkt
• Nie 0 pkt

..........................., dn..............................


………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Wymagania dotyczące aparatu do reakcji RT-PCR w czasie rzeczywistym (qRT-PCR) - warunki graniczne:
Cechy / parametry techniczne:

1. Urządzenie umożliwiające przeprowadzanie ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym z użyciem barwników fluorescencyjnych
2. Jednoczesna amplifikacja i detekcja do 96 prób na płytkach 96-dołkowych lub paskach / stripach (po 8 probówek).
3. Zakres objętości mieszaniny reakcyjnej, w której można przeprowadzić reakcję PCR: 10 - 50µl.
4. Szybkość nagrzewania bloku do 4,4°C / sek.
5. Szybkość chłodzenia bloku do 2,2°C / sek.
6. Zakres temperatur bloku: 37 - 98°C
7. Zużycie prądu max 600W (1 run HRM 0.9 kWh)
8. Urządzenie emitujące do 43 dB w trakcie pracy
9. Średnie STD powtórzeń dla punktów w zakresie stężeń 1-10E9 równy mniej niż 0.2 Cq
10. Homogenność termiczna bloku: ±0,3°C
11. Dokładność termiczna: ±0,2°C
12. Materiał z jakiego wykonana jest powierzchnia bloku: srebro
13. Blok z opcją gradientu
- zakres nastawialnej temperatury dla reakcji z wykorzystaniem opcji gradientu: maksymalnie 20°C (w całkowitym zakresie temperatur 37 - 98°C)
- Możliwość uzyskania w trakcie reakcji 12 różnych temperatur w obrębie płytki 96 dołkowej

14. Temperatura pokrywy grzejnej bloku: 105°C ±3°C
15. Wzbudzenie: pojedyncza dioda LED zainstalowana na stałe w aparacie (brak elementów ruchomych związanych z elementem wzbudzenia aparatu)
- Jednoczesne wzbudzenie fluorescencji wszystkich prób
- średni okres żywotności diody: ok. 10 000 godzin
16. System detekcyjny: kamera CCD
- czas pomiaru fluorescencji wszystkich prób przez kamerę CCD w trybie dynamicznym w zakresie: 10 ms - 1 sek.
- czas pomiaru fluorescencji prób przez kamerę CCD w trybie manualnym: do 4 sek.
17. Analiza krzywej topnienia - ciągły, nieprzerwany i jednoczesny pomiar fluorescencji wszystkich prób w ustalonym zakresie temperatur.
18. Aparat wyposażony w cztery kanały detekcji o następującym układzie filtrów wzbudzających / detekcyjnych:
- 1. 470 / 514nm
- 2. 533 / 572nm
- 3. 577 / 620nm
- 4. 645 / 697,5nm
19. Przekazywanie sygnału fluorescencyjnego z prób do systemu detekcyjnego za pośrednictwem światłowodów.
20. Urządzenie nie wymaga przeprowadzania żadnych okresowych kalibracji systemu optycznego związanych z wykorzystaniem różnych barwników fluorescencyjnych lub stosowanych rodzajów analiz w celu zapewnienia optymalnego działania.
21. Urządzenie nie wymagające normalizacji z barwnikiem referencyjnym typu Rox.
21. Możliwość podłączenia czytnika kodów kreskowych do odczytu kodów drukowanych na płytkach 96-dołkowych (opcjonalnie).
22. Urządzenie wyposażone w ekran dotykowy umożliwiający sterowanie / programowanie bez pośrednictwa komputera.
- rozdzielczość ekranu 800 x 600 pikseli
23. Możliwość sterowania aparatem bez podłączania do komputera, w zakresie:
- możliwość utworzenia i zapisania do 50 eksperymentów w pamięci wewnętrznej urządzenia
- sortowanie plików (po nazwie, dacie, statusie)
- możliwość edycji protokołu reakcji oraz kontroli stanu reakcji (start, koniec)
- możliwość dodawania cykli w czasie trwania reakcji
- możliwość otrzymania informacji o zakończeniu reakcji drogą elektroniczną (na podany adres e-mail)
- możliwość wprowadzania protokołów reakcji poprzez wbudowany w urządzenie port USB
24. System umożliwiający analizę kwasów nukleinowych przy pomocy różnych barwników i sond molekularnych:
- Barwnik interkalujący SYBR Green I
- Barwnik interkalujący typu LC Green, ResoLight Dye (lub podobny)
- Sonda hydrolizująca typu TaqMan®
25. Oprogramowanie urządzenia wyposażone w dedykowane moduły do analizy:
- ilościowej – analiza bezwzględna umożliwiająca pomiar ilości kopii DNA w badanej próbie w oparciu o:
1. krzywą standardową (oprogramowanie podaje wartości wydajności reakcji, nachylenia krzywej, błędu standardowego oraz współczynnik R2)
- ilościowej – analiza względna umożliwiająca pomiar poziomu ekspresji genu badanego w stosunku do genu referencyjnego w oparciu o:
1. krzywą standardową (oprogramowanie podaje wartości wydajności reakcji, nachylenia krzywej, błędu standardowego oraz współczynnik R2)
2. ręcznie wprowadzoną wartością wydajności, gdzie E=2 oznacza wydajność reakcji 100%.
3. Możliwość zdefiniowania próbki jako run calibrator i study calibrator celem wyznaczenia stosunku znormalizowanego i wyskalowanego.
- genotypowania typu end-point przy pomocy sond hydrolizujących do wykrywania mutacji (analiza dyskryminacji alleli)
- krzywej topnienia
- High Resolution Melting (HRM) / Gene Scanning (analiza mutacji / SNP) z możliwością automatycznego grupowania prób o podobnym profilu
- do analizy jakościowej (wykrywanie obecności badanego DNA bez określania parametrów ilościowych; możliwość dodania kontroli wewnętrznej reakcji – kontrola amplifikacji).
Opcje przeprowadzenia analizy z jednym barwnikiem (ustawienie mono-color) lub dwoma / większą liczbą barwników (ustawienie dual- / multi-color)
Oprogramowanie z automatyczną możliwością oznacza próbki jako positive, negative, invalid lub inconsistent

27. Możliwość ustalenia przy analizie prób wartości fluorescencji punktu końcowego (EPF) czyli progu odcięcia dla prób pozytywnych (bez zmiany wartości Cq dla prób).
28. Możliwość podglądu wyników wykonanego eksperymentu pod postacią Mapy ciepła:
- szybka ocena rozkładu wyników w obrębie analizowanych prób (m.in. rozkład prób pozytywnych / negatywnych, rozkład wartości Cq, stężenia, fluorescencji punktu końcowego oraz genotypów – w zależności od wykonanej analizy).
29. Możliwość podglądu uzyskanych wartości Cq w formie wykresu słupkowego
30. Możliwość importu / eksportu informacji o próbach do / z oprogramowania z wykorzystaniem plików o formatach *.txt oraz *.csv oraz możliwość eksportu wykresów w formatach *.png, *.gif i *.txt
31. Możliwość eksportu wyników w postaci plików w formacie *.txt.
32. Intuicyjny interfejs oprogramowania do analizy z możliwości modyfikacji w celu dopasowania do potrzeb chwili (niezależnie dla każdego eksperymentu)
33. Możliwość automatycznego definiowania próbek krzywej standardowej.
34. Eksport plików / eksperymentów w formacie:
- *.lc96
- *.rdml (możliwość otworzenia pliku zawierającego informacje o eksperymencie w zewnętrznym oprogramowaniu do analizy danych)
35. Oprogramowanie z możliwością wyboru typu przeprowadzanej reakcji PCR:
- standardowa,
- z wykorzystaniem gradientu temperatur w podanym zakresie,
- z wykorzystaniem reakcji Touchdown PCR.
36. Możliwość obserwowania przeprowadzanej reakcji PCR na bieżąco podczas jej trwania (online) zarówno w postaci krzywych fluorescencji jak i fluorescencyjnej Mapy ciepła
37. Opcja powiadomienia o zakończeniu reakcji PCR na podany adres e-mail
- możliwość wpisania do 50 adresów e-mail.
- możliwość otrzymywania na podany adres e-mail pliku zawierającego wyniki przeprowadzonego eksperymentu.
38. Możliwość zestawienia wyników z różnych eksperymentów w jednym pliku w formacie *.txt
39. Możliwość utworzenia pliku z podsumowaniem reakcji PCR (m.in. parametry reakcji PCR, opis próbek, wyniki, wykresy) w formacie *.html
40. Urządzenie spełnia wytyczne MIQE (Minimum Information for Publication of Quantitative Real-Time PCR Experiments).
41. Dostępność w ofercie katalogowej zestawów odczynników dostosowanych i zoptymalizowanych do pracy na aparacie.
42. Dostępność w ofercie katalogowej gotowych zestawów / bibliotek sond molekularnych umożliwiających analizę cDNA / DNA człowieka, myszy, szczura i innych z możliwością:
- projektowania reakcji za pośrednictwem darmowego oprogramowania dostępnego online,
- zamówienia zaprojektowanego układu sond na płytce 96-dołkowej w formie liofilizatu,
- otrzymania potwierdzenia działania zaprojektowanego układu w formie elektronicznej / papierowej, z uwzględnieniem informacji na temat specyficzności reakcji (zdjęcie żelu) oraz jej wydajności (dostępne tylko na życzenie Zamawiającego).
43. Minimalne wymagania dotyczące komputera sterującego urządzeniem:
- Procesor: Intel Core 2 duo 2.4 GHz
- Pamięć RAM: 2 GB
- Dysk twardy: 250 GB
- LAN: RJ45 Ethernet (100 MBit)
- Port USB: USB 2.0
- Rozdzielczość ekranu: 1280 * 1024
- System operacyjny: Microsoft Windows XP / Microsoft Windows 7 (32bit)
- Zainstalowany Microsoft .NET Framework 4.0

44. Możliwość dokumentacji wyniku autotestu przeprowadzanego każdorazowo po uruchomieniu aparatu.
45. Możliwość zdalnego serwisu.
46. Dostępność opracowanych przez producenta procedur kwalifikacji instalacyjnej i operacyjnej aparatu.









Załącznik nr 9

Nazwa i adres Wykonawcy: ………………………………………….

Oświadczamy, że cały asortyment wyszczególniony w naszej ofercie:

1. Posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów w Polsce zgodnie z Zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych z dnia 20 maja 2010 r. (Dz.U.10.107.679) tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE (o ile dotyczy)”.
2. Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (foldery, ulotki) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu”.






.......................................................................
czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby umocowanej do dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


.....................................................
pieczątka firmy

« Powrót do szczegółów zamówienia