Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa urządzeń klimatyzacyjnych

Numer zamówienia:

350/1/2015

« Powrót do szczegółów zamówienia

SIWZ WORD

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 907 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy 207 000,- euro.

Przetarg nieograniczony nr 1/2015.
Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego.
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 852 19 48
godz. pracy od pon. – pt. od 725 - 1500
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia
emailto: zaopatrzenie@wco.pl
tel. 61/ 88 50 644, …. 643 fax ….. 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
1. Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 207.000,00 euro zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z późn. zm), zwanej dalej ustawą
2. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych
4. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
5. Zamawiający nie przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy Pzp,
6. Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektroniczne.
7. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom.
8. Wymagany przez Zamawiającego termin płatności 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego.
9. Wymagany termin realizacji zamówienia: Zamawiający wymaga wykonania całkowitego zakresu przedmiotu zamówienia w terminie 45 dni od daty podpisania umowy

III. Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem przetargu jest: Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.
2. Nomenklatura: wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45331220-4 instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych 39717200-3 Urządzenia klimatyzacyjne
3. Ogólne założenia wyjściowe:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.
2. Opis techniczny przedmiotu zamówienia określa załącznik do specyfikacji
3. Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. W specyfikacji technicznej określono przedmiot zamówienia wskazując jego opis i parametry techniczne. Zaproponowany przez Wykonawcę asortyment nie może posiadać parametrów gorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach jakościowych /technicznych nie gorszych niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przypadku ofert równoważnych należy dołączyć dokładny opis parametrów jakościowych/technicznych oferowanych materiałów, w języku polskim z podaniem rodzaju, typu i producenta zaproponowanych materiałów – pod rygorem odrzucenia oferty. Zaproponowane w ofercie równoważnej przedmiot zamówienia musi być zgodne ze wszystkimi wymaganymi i normami jakościowymi określonymi w specyfikacji. Jeżeli w specyfikacji użyto nazwy własnej należy to traktować nie jako wskazanie, a jedynie jako przykład zastosowania materiałów.
4. Zamawiający na wniosek Wykonawcy umożliwi przeprowadzenia wizji lokalnej w celu zapoznania się z układem pomieszczeń, ich lokalizacją, sugerowanym przez Zamawiającego miejscem ustawienia jednostki zewnętrznej, przeszkodami na trasie, miejscem odprowadzenia skroplin.
5. W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji. [Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
6. Warunki gwarancji: Minimalny okres gwarancji - na wykonany przedmiot zamówienia, liczony od momentu zrealizowania i dokonaniu jego protokolarnego odbioru (podpisanie końcowego protokołu zdawczo-odbiorczego) – 36 miesięcy.

IV. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907, z późn. zm.), spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907, z późn. zm.).
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące posiadania uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
2 Wiedza i doświadczenie
W celu wykazania spełnienia w/w warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełnienia warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/ nie spełnia.
3 Potencjał techniczny
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków.
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
4 Osoby zdolne do wykonania zamówienia
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki, dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunków .
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia
5 Sytuacja ekonomiczna i finansowa
W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki i wymagania określone wart. 22 ust. 1 ww. ustawy.
W celu wykazania spełnienia ww. warunku należy złożyć:
 Oświadczenie o spełnieniu warunku
Ocena spełniania warunku udziału w postępowaniu będzie dokonana na zasadzie spełnia/nie spełnia.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych lub ekonomicznych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby wykonania zamówienia na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia. W celu oceny czy Wykonawca będzie dysponował zasobami innych podmiotów w stopniu niezbędnym dla należytego wykonania zamówienia oraz oceny, czy stosunek łączący wykonawcę z tymi podmiotami gwarantuje rzeczywisty dostęp do ich zasobów, Zamawiający może żądać:
1) w przypadku warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 4 ustawy – dokumentów, o których mowa w § 1 ust. 1 pkt 9–11 Rozporządzenia Rady Ministrów z 19 II 2013 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz ich form, w jakich te dokumenty mogą być składane a także innych dokumentów, dotyczących sytuacji ekonomicznej i finansowej, określonych w ogłoszeniu o zamówieniu lub w specyfikacji istotnych warunków zamówienia;
2) dokumentów dotyczących w szczególności:
a) zakresu dostępnych wykonawcy zasobów innego podmiotu,
b) sposobu wykorzystania zasobów innego podmiotu, przez wykonawcę, przy wykonywaniu zamówienia,
c) charakteru stosunku, jaki będzie łączył wykonawcę z innym podmiotem,
d) zakresu i okresu udziału innego podmiotu przy wykonywaniu zamówienia.
4. Podmiot, który zobowiązał d się do udostępnienia zasobu, odpowiada solidarnie z Wykonawcą za szkodę zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów , chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
5. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcy, lub podania przez Wykonawcę nazw (firm) podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się.
6. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu na którego zasoby Wykonawca powoływał się Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełni je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
7. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
8. Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawców na podstawie przepisów art. 24 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm..).
9. Ofertę Wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

V. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. , poz. 907, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o spełnianiu warunków
Oświadczenie o spełnianiu warunków
2. Dokumenty wyszczególnione w pkt. IV Specyfikacji na zasadach w nim określonych.
3. W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 oraz art. 24 ust. 2 pkt. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.), należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
2 Aktualny odpis lub oświadczenie
Aktualny odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert.
W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dokumentu wystawionego w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzającego że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości- wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
3 Dokumenty dotyczące przynależności do grupy kapitałowej
Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 o ochronie konkurencji i konsumentów albo informację o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej.
a) W przypadku Wykonawcy mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej- jeżeli w kraju miejsca zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 3.2., zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie, w którym określa się także osoby uprawnione do reprezentacji Wykonawcy, złożone przed właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub przed notariuszem. Termin wystawienia dokumentu stosuje się odpowiednio.
b) W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez Wykonawcę mającego siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, Zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju miejsca zamieszkania osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, z wnioskiem o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących przedłożonego dokumentu.
4. przedłożyć dodatkowe dokumenty, które należy dołączyć do oferty:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy wg wzoru załączonego do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji.
4 Pełnomocnictwo
Pełnomocnictwo do podpisania oferty. Pełnomocnictwo należy załączyć do oferty tylko w przypadku, gdy oferta jest podpisania przez osobę nie figurującą w rejestrze lub wpisie do ewidencji działalności gospodarczej. Brak podpisu na ofercie lub podpisanie oferty przez osobę do tego nieupoważnioną spowoduje konieczność odrzucenia oferty. W przypadku składnia oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokument ustanawiający Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie niniejszego zamówienia publicznego jeżeli oferta nie jest podpisana przez wszystkich Wykonawców występujących wspólnie. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nie jest postępowaniem sądowym, stwierdzić należy, że złożenie dokumentu pełnomocnictwa lub prokury albo jego odpisu, wypisu lub kopii przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej.
6 Oświadczenie, iż zaoferowany przedmiot zamówienia posiada wymagane prawem atesty i certyfikaty oraz że zostaną dostarczone na każde żądanie Zamawiającego
7 Opis oferowanego przedmiotu zamówienia potwierdzający parametry techniczne - szczegółową informację / opis dotyczący oferowanych urządzeń (np. foldery, karty katalogowe proponowanych urządzeń)
8 Oferowane urządzenia muszą posiadać deklarację zgodności producenta oraz do stosowania w palcówkach służby zdrowia - którą należy załączyć do oferty.
9 W chwili zawarcia umowy zamawiający wymaga aby wybrany Wykonawca podpisał PROTOKOŁ KOORDYNACYJNY – dokument nie wymagany w ofercie.
Wskazane dokumenty mogą być doręczone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. Zamawiający może zażądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu wyłącznie wtedy, gdy złożona kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może przedstawić dokumentów dotyczących sytuacji finansowej i ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może przedstawić inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku.
Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

VI. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: mailto:zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie – mgr inż. Szymon Matuszewski - st. Inspektor ds. technicznych, Dz. Inwestycji i remontów 61/88 50 628,
- Formalnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/ 88 50 643 …..644; fax 61/ 88 50 698

VII. Termin związania oferta.
Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

VIII. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 1/2015 Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 1/2015 – Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.
IX. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
a) Miejsce oraz termin składania ofert: Ofertę należy złożyć w Kancelarii w pokoju nr 3089 III piętro w dni robocze w godzinach od 7.25 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20-01-2015 r. do godz. 9.00
b) Miejsce oraz termin otwarcia ofert: Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20-01-2015 r o godz. 10.00 w pokoju 001- w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 – Kantor Cegielskiego - Rotunda - parter.
c) Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
d) Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
e) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
f) Zamawiający poprawia w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty – niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
g) Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

X. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy – załącznik nr 6 i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. Zamawiający poprawi w ofercie:
1) - oczywiste omyłki pisarskie,
2) - oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
3) - inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
9. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XI. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

Zamawiający ustala następujące kryteria oceny ofert:

Cena 90%
Okres gwarancji 10%
-----------------------------
Razem 100%

- CENA 90%
Ocena punktowa = cena minimalna x 90%
cena badana

- OKRES GWARANCJI – 10% ( minimalny okres gwarancji 36 miesięcy)
Ocena punktowa = badany okres gwarancji x 10%
najdłuższy okres gwarancji

Punktacja = punktacja za cenę + punktacja za okres gwarancji
Oferta spełniająca w najwyższym stopniu wymagania otrzyma maksymalną liczbę punktów.
Pozostałym ofertom, spełniającym wymagania kryterialne przypisana zostanie odpowiednio mniejsza (proporcjonalnie mniejsza) liczba punktów.
Wynik będzie traktowany jako wartość punktowa oferty.
Wynik - oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryterium) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.
Realizacja zamówienia zostanie powierzona wykonawcy, który uzyska najwyższą ilość punktów.

XII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.
Wyniki postępowania:
Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

XIV. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
3. Zmiany umowy wymagać będą zachowania formy pisemnego aneksu podpisanego przez obie Strony, pod rygorem nieważności, i dopuszczalne będą w warunkach określonych we wzorze umowy.

XV. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Wykonawcy a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu przedmiotowego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy, przysługują środki ochrony prawnej określone w Dziale VI ustawy.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz niniejszej SIWZ przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 154 pkt. 5 ustawy.
3. Środkami ochrony prawnej, o których mowa w pkt. 1 i 2 są odwołanie oraz skarga do sadu.

XVI. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XVII. Wymagania dotyczące wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVIII. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt. 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje udzielenie zamówień uzupełniających zgodnie z art. 67.1.7 ustawy Pzp,

XIX. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XX. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się drogą elektroniczną.
Dział Zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXI. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
1. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
2. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXIII. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXIV. Pozostałe informacje.
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy tj. kwoty 207.000 euro. - stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.





Poznań, dnia ……………..

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

___________________________________
DYREKTOR




































Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć firmowa)
FORMULARZ OFERTOWY

Dane oferenta:
Pełna nazwa Wykonawcy: ...............................................................................................................
Adres ul. …………...………………………..miejscowość…………………………..
kod pocztowy………………..……….województwo ………………………..,
NIP ......................................................REGON ...............................................,
e-mailto: ................................................tel…………………….fax………………………
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania:
Imię i nazwisko ………………………………….……………
emailto: ………………………..……………tel………………………….

Przedmiot oferty: Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.

My niżej podpisani
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO.

Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.

Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty. Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym Formularzem cenowym za kwotę :

..................... netto PLN (słownie: ……................................................................)
..................... brutto PLN (słownie: ……...............................................................)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

Wymagane oświadczenia i dokumenty wymienione w SIWZ.
Dla wykazania wiarygodności ekonomicznej i technicznej naszej firmy oraz doświadczenia i praktyki w zakresie stanowiącym przedmiot niniejszego przetargu, przedkładamy oświadczenia i dokumenty wymagane w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Potwierdzenie spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniamy, że oferowany przez nas przedmiot zamówienia, posiada odpowiednia jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
Warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 30 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
Termin gwarancji i rękojmi wynosi ……….. m-cy - z zapewnieniem serwisu urządzeń, wymaganych przeglądów, czyszczenia i konserwacji.
Termin realizacji: …………………………………….
Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag.
Oferta składa się z n/w dokumentów:
………………………………………………..
………………………………………………..
……………………………………………….
………………………………………………..
………………………………………………..
……………………………………………….

W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera SIWZ, w terminie i miejscu wyznaczonym przez zamawiającego.

___________dnia________________ ________________________________
Podpisy osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.

Załącznik nr 2 do specyfikacji
..........................................
(pieczęć Wykonawcy)
FORMULARZ CENOWY
L.p Nazwa przedmiotu zamówienia J. m. Ilość Model/Typ urządzenia
POMIESZCZENIE
__________________
Producent
Kraj pochodzenia
Data produkcji Wartość netto PLN Stawka podatku
VAT % Wartość podatku
VAT PLN Wartość brutto
PLN
1 Urządzenia Split 1+1 komplet 10 1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
2 Urządzenia Multisplit 2+1 komplet 1
3 Materiały instalacyjne (rury, izolacje, otuliny, kable, korytka, pompki, itp.) - całość
komplet
11
5 Robocizna – całość komplet 11
RAZEM :
……………….., dn. ………………
……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


załącznik nr 3 do specyfikacji







OŚWIADCZENIE

Składając ofertę w trybie przetargu nieograniczonego
na:_______________________________________________________________________

oświadczamy, że brak jest podstaw do wykluczenia nas na podstawie okoliczności, o których mowa w art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2013 r. poz. 907, z późn. zm.).



dnia
czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby uprawnionej do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy




























Załącznik nr 4 do SIWZ
…………………………………………………
(pieczęć wykonawcy )


OŚWIADCZENIE o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.


Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
____________________________________________________

Składam/my w imieniu firmy:
…………………………………………………………………………………………………

oświadczenie, że spełniamy warunki udziału w postępowaniu na podstawie art. 22 ust.1 w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. że:
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy
prawa nakładają obowiązek ich posiadania
2. posiadamy wiedzę i doświadczenie,
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania
zamówienia,
4. spełniamy warunki dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej

Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.




..........................,dn....................


…………………………………………………………
Podpisy osoby/osób upoważnionych do składania
oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 5 do specyfikacji


--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




OŚWIADCZENIE

Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.
* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




















załącznik nr 6 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 1/2015


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r. , poz. 907 z póź. zm.) w dniu ____________ pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
firmą:
_______________________________________________
_______________________________________________
_______________________________________________

wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _________________ prowadzącym działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
posiadającą numer NIP: _____________ REGON: _________________,
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 1/2015 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2

1. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
2. Wykonawca oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Sprzętu,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Sprzętu będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości.
d) Sprzęt jest wolny od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

§ 3

1. Przedmiotem umowy jest ........................................................................... opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zwanego w dalszej części niniejszej umowy „Sprzętem”..
a) Do obowiązków Zamawiającego w ramach niniejszej umowy należy:
- wprowadzenie Wykonawcy na obiekt objęty przedmiotem umowy w ciągu siedmiu dni
od dnia zawarcia niniejszej umowy,
- wskazanie i udostępnianie punktów poboru energii elektrycznej i wody do celów objętych
przedmiotem umowy,
b) Do obowiązków Wykonawcy należy:
- stosowania, przy realizacji przedmiotu umowy, jedynie wyrobów/materiałów dopuszczonych do używania w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
- wykonanie robót wchodzących w zakres niniejszej umowy, w sposób nie naruszający interesów Zamawiającego i osób trzecich,
- współpraca ze służbami technicznymi Zamawiającego,
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Sprzętu w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... - formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Sprzętem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie ………………od dnia podpisania umowy.
5. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia zamawianego asortymentu – przedmiotu zamówienia dostarczonego z opóźnieniem albo zwłoką.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Sprzętu i montażu na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tych podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowej dostawy i montażu Sprzętu, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami.
8. Wykonawca zobowiązuje się nadto do dokonania montażu dostarczonego Sprzętu obejmującego w szczególności:
a. wniesienie Sprzętu w miejsce wskazane przez Zamawiającego,
b. instalację i uruchomienie Sprzętu
c. sprawdzenie poprawności instalacji Sprzętu,
9. Wykonawca zobowiązuje się do nieodpłatnego przeszkolenia personelu Zamawiającego w zakresie obsługi i konserwacji Sprzętu
10. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe dostarczonego Sprzętu nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
11. Wykonawca gwarantuje, że dostarczy Sprzęt o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem produkcji – nie wcześniejszym niż w 2014 roku, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonego Sprzętu. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Sprzętu z terminem produkcji odmiennym od wskazanego w zdaniu poprzedzającym, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
12. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Sprzętu ma prawo do zbadania, czy jest on zgodny z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
13. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Sprzętu niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności:
a. instrukcję obsługi Sprzętu,
b. dokument gwarancyjny,
c. dokument określający zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.
d. wykaz autoryzowanych punktów serwisowych,
nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Sprzętu.
oraz dodatkowo do wykonania i przekazania Zamawiającemu dokumentacji powykonawczej, w szczególności:
- protokołów prób szczelności rurociągów i instalacji
- protokołów pomiaru jakości izolacji oraz skuteczności zerowania lub uziemienia instalacji
i urządzeń
- protokoły pomiaru skuteczności klimatyzacji
- protokoły rozruchu urządzeń
- instrukcje obsługi i dokumentację techniczno-ruchową
- protokół szkolenia personelu i obsługi
- dostarczenia atestów certyfikatów, świadectw jakości itp. na materiały i wyroby wykorzystywane przy realizacji przedmiotu niniejszej umowy, nie później niż w dniu podpisania protokołu odbiorczego.

14. Po dokonaniu prawidłowej instalacji i uruchomienia Sprzętu strony podpiszą protokół odbioru Sprzętu. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie instalacji, uruchomienia lub funkcjonowania Sprzętu, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 1 dnia, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Sprzętu zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
15. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Sprzętu i żądania wymiany na Sprzęt wolny od wad w przypadku:
a. dostarczenia Sprzętu niewłaściwej jakości lub
b. dostarczenia Sprzętu niezgodnego z zapotrzebowaniem lub niespełniającego warunków określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, ofercie złożonej przez Wykonawcę lub niniejszej umowie
16. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia Sprzętu dostarczonego z opóźnieniem.
17. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Sprzętu.
18. Wykonawca udziela gwarancji jakości i rękojmi na Sprzęt przez okres ………………………….. licząc od dnia jego wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.
19. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu
a. wliczone w cenę Sprzętu pokrycie wszystkich kosztów związanych z naprawą Sprzętu
b. przystąpienie do naprawy gwarancyjnej niezwłocznie, nie później niż w ciągu 36 godzin od chwili powiadomienia o wykryciu wady Sprzętu. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia
c. dokonanie naprawy Sprzętu w siedzibie Zamawiającego lub, w razie zaistnienia takiej konieczności, także poza jego siedzibą, przy użyciu sprzętu stanowiącego własność Wykonawcy, w terminie nie dłuższym niż 3 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej, a w razie w konieczności sprowadzenia części niezbędnych do dokowania naprawy spoza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej – w terminie nie dłuższym niż 5 dni roboczych od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej.
d. w razie nieusunięcia wady Sprzętu w terminie wskazanym w pkt. c) niniejszego ustępu Zamawiający będzie uprawniony, według swojego wyboru, domagać się do Wykonawcy wymiany Sprzętu na nowy lub zapłaty kary umownej w wysokości 1 % całkowitej wartości netto Sprzętu, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia.
e. w przypadku naprawy trwającej dłużej niż 3 dni robocze od chwili przystąpienia do naprawy gwarancyjnej – dostarczenie sprzętu zastępczego, o parametrach nie gorszych od naprawianego Sprzętu.
f. okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy Sprzętu, liczony od momentu powiadomienia o wykryciu jego wady do momentu jej usunięcia.
g. w przypadku, gdy wada Sprzętu nie da się usunąć lub gdy pomimo dokonania 2-krotnej naprawy gwarancyjnej Sprzętu wada Sprzętu nie zostanie usunięta, Wykonawca obowiązany jest wymienić Sprzęt na nowy.
h. jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne Sprzętu, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni Sprzęt na nowy.
i. Dostawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego Sprzętu autoryzowanego przez jego producenta, tj. w szczególności zapewnienia świadczenia usług serwisowych i oryginalnych części dla Sprzętu
20. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnej wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Sprzętu, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
21. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 24 miesięcy od chwili wydania Sprzętu Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4

1. Całkowita wartość Sprzętu, którego sprzedaż, dostawa i montaż jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Sprzętu), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki ______ w kwocie ___________ PLN.
2. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Sprzętu wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowiąca zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu nie będzie podlegać jakiejkolwiek waloryzacji, z wyjątkiem zapisów zawartych w §8 ust. 4 niniejszej umowy.
3. Zapłata ceny za sprzedany, dostarczony i zamontowany Sprzęt nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
4. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Sprzętu, o którym mowa w § 3 ust. 14 niniejszej umowy
5. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia lub zwłoki w dostawie Przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 %, za każdy dzień opóźnienia lub zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 5% wartości brutto umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności nie dostarczenie Przedmiotu umowy lub nie wykonywanie innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 niniejszej umowy lub gdy Wykonawca w sposób rażący lub uporczywy naruszać będzie postanowienia niniejszej umowy. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy nastąpi w ciągu 21 dni od powzięcia wiadomości przyczynach odstąpienia.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
b) odstąpienia od umowy przez Wykonawcę lub wypowiedzenia jej przez Wykonawcę ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opóźnienia w płatności przekraczającego termin 30 dni.
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
6. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
7. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6

1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – _________________________, tel. _______________________,
oraz
ze strony Zamawiającego – Szymon Matuszewski tel 61/88 50 628
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 7

1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonego przez Wykonawcę Sprzętu, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Sprzętu w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 8

1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
4. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do umowy w przypadku:
a. zmiany osób odpowiedzialnych za realizacje umowy,
b. zmiany obowiązującej wysokości stawki podatku VAT: jeżeli w trakcie realizacji
przedmiotu umowy nastąpi zmiana stawki podatku VAT dla sprzętu objętego przedmiotem zamówienia.
c. zmiany przepisów prawnych powszechnie obowiązujących, które będą miały wpływ na realizację umowy,
d. zmiany terminu realizacji umowy z przyczyn niezależnych od stron umowy,
e. gdy zmiany są korzystne dla Zamawiającego,
f. w innych sytuacjach, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy i mających charakter zmian nieistotnych tj. nie odnoszących się do warunków, które gdyby zostały ujęte w ramach pierwotnej procedury udzielania zamówienia, umożliwiłyby dopuszczenie innej oferty niż ta, która została pierwotnie dopuszczona.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca :











załącznik nr 7 do specyfikacji

Opis przedmiotu zamówienia/warunki techniczne

Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych do pomieszczeń WCO
W zakres postępowania wchodzi:
1. Dostawa urządzeń.
2. Montaż i uruchomienie kompletnej instalacji.
Dostawa i montaż urządzeń klimatyzacyjnych typu SPLIT - ścienne.
Urządzenia przystosowane do pracy całorocznej, inwerter.
3. Dostawa i montaż urządzeń do pomieszczeń :
3.1. pomieszczenie 020 - Kantor Cegielskiego
Układ 1+1 o mocy chłodniczej co najmniej 1,8kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na podporach betonowych na płaskim dachu krytym papą budynku sąsiedniego (łącznik). Instalacja chłodnicza o długości około 15mb, w tym 3mb w pionie. Prowadzenie instalacji na strychu nieużytkowym nad kondygnacją. Konieczne przebicie drewnianego stropu nad pomieszczeniem, powiększenie otworu tranzytowego (w którym umieszczone są instalacje innych klimatyzatorów) w ceglanej ścianie zewnętrznej. Odprowadzenie skroplin z zastosowaniem pompki i węża elastycznego na zewnątrz budynku, brak możliwości odprowadzenia skroplin w pomieszczeniu. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 20mb. Prowadzenie sufitach podwieszanych rastrowych.
3.2. pomieszczenie 1419 – Oddział Ginekologii Endoskopowej, Budynek Nowy
Układ 1+1 o mocy chłodniczej co najmniej 2,5kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na podporach betonowych na płaskim dachu krytym papą budynku sąsiedniego (daszek). Instalacja chłodnicza o długości około 20mb, w tym 1mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez zewnętrzną ścianę murowaną z cegły SILKA gr. 24cm ocieploną styropianem oraz przejście przez 3 ściany z płyty gipsowo-kartonowej. Odprowadzenie skroplin grawitacyjnie w estetycznej rurce do umywalki w pomieszczeniu obok. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 20mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.3. pomieszczenie 4040 – Oddział Radioterapii III (pokój lekarski, sekretariat, gabinet Ordynatora) – Budynek Nadbudowy
3 komplety urządzeń, każde w oddzielnym pomieszczeniu, układ 1+1, każde urządzenie o mocy chłodniczej co najmniej 1,8kW
Jednostki wewnętrzne na ścianie w pomieszczeniach, jednostki zewnętrzne na podporach betonowych na płaskim dachu krytym papą. Instalacja chłodnicza o długości około: kolejno 15,14,14mb, w tym 10mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez murowany szacht instalacyjny znajdując się wewnątrz pomieszczenia oraz przejście przez 3 ściany gipsowo – kartonowej. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku w szachcie. Odprowadzenie skroplin: z jednego urządzenia grawitacyjnie w estetycznej rurce do umywalki, z dwóch pozostałych konieczna pompka oraz wężyki elastyczne i włączenie w pion kanalizacyjny znajdujący się w szachcie. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 60mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.4. pomieszczenie 5002 – Zakład Immunologii Nowotworów, Budynek Nadbudowy
Układ 1+1 o mocy chłodniczej co najmniej 1,8kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna przykręcona do pomostu roboczego na dachu budynku. Instalacja chłodnicza o długości około 16mb, w tym 6mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez murowany szacht instalacyjny znajdując się obok pomieszczenia oraz przejście przez 2 ściany gipsowo – kartonowej. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku w szachcie. Odprowadzenie skroplin przy pomocy pompki oraz wężyka elastycznego i włączenie w pion kanalizacyjny znajdujący się w szachcie. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 35mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.5. pomieszczenie 5021a – Zakład Immunologii Nowotworów, Budynek Nadbudowy
Układ 1+1, moc chłodnicza jednostki wewnętrznej co najmniej 2,5kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na betonowych postumentach na płaskim dachu budynku krytym papą. Instalacja chłodnicza o długości około 16mb, w tym 6mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez murowany szacht instalacyjny znajdując się obok pomieszczenia oraz przejście przez 2 ściany gipsowo – kartonowej. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku w szachcie. Odprowadzenie skroplin przy pomocy pompki oraz wężyka elastycznego i włączenie w pion kanalizacyjny znajdujący się w łazience za pomieszczeniem. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 35mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.6. pomieszczenie S307 – Serwerownia, piwnica, Budynek PET
Układ 1+1, moc chłodnicza jednostki wewnętrznej co najmniej 5,0kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na elewacji budynku na wysokości około 4m od gruntu. Instalacja chłodnicza o długości około 7mb, w tym 5mb w pionie. Prowadzenie instalacji w korytku na ścianie pomieszczenia UPS i pomieszczenia powyżej – parter. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez stop żelbetowy gr.20cm oraz ścianę zewnętrzną żelbetową gr. 20cm. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku po elewacji w korytku. Odprowadzenie skroplin przy pomocy pompki oraz wężyka elastycznego i wyniesienie na zewnątrz budynku. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 40mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.7. pomieszczenie 0103 – mamografia i poczekalnia, Zakład Radiologii, Budynek Stary
Układ Multisplit 2+1, dwie jednostki wewnętrzne o mocy chłodniczej co najmniej 2,5kW i 2,5kW oraz dostosowana do nich jednostka zewnętrzna.
Jednostki wewnętrzne na ścianie w pomieszczeniach, jednostki zewnętrzne na podporach betonowych na zewnątrz budynku przy wejściu bocznym. Jednostka zewnętrzną należy umieścić na wyasfaltowanej powierzchni dziedzińca szpitala. Jednostkę zewnętrzną należy umieścić w estetycznej „skrzyni – komorze” zabezpieczającej przed dostępem osób trzecich przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu świeżego powietrza do agregatu. Sugeruje się skrzynię w wykonaniu z blachy malowanej proszkowo w kolorze zbliżonym do żaluzji okiennych znajdujących się na budynku (kolor szary). Blacha z otworami umożliwiającymi cyrkulację powietrza. Całość na stałe przykręcona do podłoża. Instalacja chłodnicza o długości około: kolejno 10, 12mb w tym 3mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez ścianę zewnętrzną budynku z wyprawieniem elewacji. Wewnątrz przejście przez 2 ścianki działowe ceglane. Odprowadzenie skroplin: grawitacyjnie w estetycznej rurce do umywalki w sąsiednim pomieszczeniu. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 6mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 20mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
3.8. pomieszczenie Sekcja Żywienia – kuchnia pomarańczarni, Budynek Nadbudowy
Układ 1+1, moc chłodnicza jednostki wewnętrznej co najmniej 2,5kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na wspornikach metalowych przymocowana do elewacji budynku w sąsiadującej fosie technicznej. Instalacja chłodnicza o długości około 25mb, w tym 2mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Konieczne przebicie otworu tranzytowego przez murowaną ścianę działową. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku poprzez pomieszczenia magazynowe kuchni w estetycznym korytku o długości łącznej około 10mb. Nowa instalacja chłodnicza obok istniejącej od starego urządzenia. Przejścia przez dalsze ściany tranzytem przygotowanym wcześniej obok istniejących instalacji. Odprowadzenie skroplin przy pomocy estetycznej rurki i wężyka o długości łącznej około 5mb, zamocowane do ściany i przy posadzce, z wyprowadzeniem do korytarza kuchni gdzie znajduje się podłogowa kratka ściekowa. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 40mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragmenty w korytku.
3.9. pomieszczenie 5062 – Zakład Patologii Nowotworów, Budynek Rozbudowy WCO
Układ 1+1, moc chłodnicza jednostki wewnętrznej co najmniej 5,0kW. Jednostka wewnętrzna na ścianie w pomieszczeniu, jednostka zewnętrzna na betonowych postumentach na płaskim dachu budynku krytym papą. Instalacja chłodnicza o długości około 20mb, w tym 8mb w pionie. Prowadzenie instalacji w przestrzeni nad stropem podwieszanym a poniżej stropu właściwego. Włączenie instalacji chłodniczej w istniejące przejścia kablowe, w których znajdują się dawniej montowane instalacje innych urządzeń. Przejście przez 2 ściany gipsowo – kartonowej. Prowadzenie instalacji chłodniczej na zewnątrz budynku w szachcie instalacyjnym. Odprowadzenie skroplin grawitacyjnie przy pomocy estetycznej rurki mocowanej na ścianie i włączenie w syfon kanalizacyjny pod umywalką w pomieszczeniu. Wewnątrz pomieszczenia przyjąć należy estetyczne korytko ścienne kryjące przewody instalacji o długości około 3mb łącznie. Ponadto do oferty należy przyjąć: dostawę i rozprowadzenie elektrycznych przewodów zasilających urządzenia oraz zabezpieczenie elektryczne, które będzie zamontowane w rozdzielni piętrowej. Rodzaj przewodów oraz wymagane zabezpieczenie wg wytycznych producenta urządzeń w doborze Wykonawcy. Ilość przewodów do wyceny około 15mb. Prowadzenie w sufitach podwieszanych rastrowych oraz fragment w korytku.
Proponowane urządzenia musza posiadać:
1. piloty zdalnego sterowania.
2. współczynnik SEER nie mniej niż 5,1
3. współczynnik SCOR nie mniej niż 3,4.
4. instrukcję obsługi w języku polskim.
5. rok produkcji urządzeń co najmniej 2014.
6. Wymagany termin gwarancji – minimum 36 miesięcy.







Załącznik nr 8 do siwz

.................................................
Pieczęć adresowa wykonawcy
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonego w trybie przetargu nieograniczonego na: ___________________________________________________________________
składam:

Listę podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej, o której mowa w art. 24 ust. 2 pkt 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.* (na dzień składania ofert)
Nazwa podmiotu:
__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________dnia _________________

_____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych)
w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y)
i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).
Informuję, o tym, że nie należę / nie należałem do żadnej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2007r. Nr 50, poz. 331, ze zm.)*, na dzień składania ofert.
________________dnia _________________
_____________________________________
Podpis(-y) osoby(osób) wskazanej(-ych)
w dokumencie uprawniającym do występowania
w obrocie prawnym lub posiadającej(-ych) pełnomocnictwo(-a).
(Zalecany czytelny podpis(-y) lub podpis(-y)
i pieczątka(-i) z imieniem i nazwiskiem).
* niepotrzebne skreślić lub usunąć















załącznik nr 9 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ……………………………..

……………………………..

…………………………….. ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: …………………………….. Przedstawiciel Zlecającego: ……………………………..
Data: …………………………….. Data: ……………………………..
Podpis:


…………………………….. Podpis:



















Załącznik nr 10 do specyfikacji




PROTOKÓŁ ZDAWCZO – ODBIORCZY.

Firma:
……………………………….
……………………………….
……………………………….

przekazuje
dla:
Wielkopolskiego Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
w Poznaniu

przedmiot zamówienia :

…………………………………………………….
…………………………………………………….
…………………………………………………….
…………………………………………………….

Powyższe dotyczy umowy nr ……………….


Oświadczenie Użytkownika:
Wykonany przedmiot zamówienia jest należycie, kompletnie, i prawidłowo.
Potwierdzam jego odbiór.



…………………dnia………………………


Podpisy:

Przekazujący Odbierający

1. ………………………… 1......................................
2. ………………………… 2. …………………………








Załącznik nr 11 do SIWZ






Nazwa i adres Wykonawcy: ………………………………………….

Oświadczamy, że cały asortyment wyszczególniony w naszej ofercie:

1. Posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie produktów do obrotu tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE (o ile dotyczy).
2. Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu oraz dokumentów (foldery, ulotki) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu.




.......................................................................
Czytelny podpis lub pieczęć imienna osoby umocowanej do dokonywania czynności w imieniu Wykonawcy


.....................................................
pieczątka firmy

« Powrót do szczegółów zamówienia