Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów.

Numer zamówienia:

350/83/2016

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 oraz z 2016 r. poz. 831 i 996z późn. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 209 000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 83/2016.

Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów.


I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 209.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164 oraz z 2016 r. poz. 831 i 996z późn. zm.),zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów.

1. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

38000000-5 Sprzęt laboratoryjny, optyczny i precyzyjny (z wyjątkiem szklanego)
38510000-3 Mikroskopy
38500000-0 Aparatura kontrolna i badawcza
42931100-2 Wirówki laboratoryjne i akcesoria
2. Ogólne założenia wyjściowe.

Przedmiotem zamówienia jest Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku nr 2 do Specyfikacji na warunkach określonych we wzorze umowy.

Zamówienie obejmuje:
Pakiet nr 1- sekwenator kolejnej generacji (NGS) i sprzęt peryferyjny
Pakiet nr 2- real- time PCR
Pakiet nr 3-PCR
Pakiet nr 4-wirówka
Pakiet nr 5- sekwenator kapilarny
Pakiet nr 6-PCR
Pakiet nr 7-mikroskop fluorescencyjny z systemem do analizy obrazu

3.W zakresie zadań w których w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów wskazujących na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktu, należy je traktować jako przykład produktu, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych parametrach, jakie zostały określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, lecz oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Ofertą równoważną są produkty lub rozwiązania, które odpowiadają pod względem jakości i funkcjonalności produktom lub rozwiązaniom wskazanym przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Na Wykonawcy składającym ofertę równoważną spoczywa obowiązek udowodnienia równoważność oferowanych produktów.

IV. Termin wykonania zamówienia

- dostawa urządzenia do dnia 13 grudnia 2016r.
- montaż, uruchomienie wraz z przeszkoleniem użytkowników do dnia 24 luty 2017.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp, spełniają warunki i wymagania określone w niniejszej Specyfikacji oraz w art. 22 ust. 1b Pzp.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:

Lp. Warunki oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków
1 Sytuacja ekonomiczna lub finansowa.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że: jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą, niż
Pakiet nr 1- 275.400,00PLN
Pakiet nr 2- 90.000,00PLN
Pakiet nr 3- 60.400,00PLN
Pakiet nr 4- 20.000,00PLN
Pakiet nr 5-501.000,00PLN
Pakiet nr 6- 46.700,00PLN
Pakiet nr 7- 285.000,00PLN
2 Zdolności techniczne i zawodowe.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli kres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie wykonał należycie, a w przypadku świadczeń okresowych lub o charakterze ciągłym również wykonuje należycie co najmniej 1 dostawę odpowiadająca swym rodzajem przedmiotowemu zamówieniu o wartości minimum :
Pakiet nr 1- 165.000,00PLN
Pakiet nr 2- 54.000,00PLN
Pakiet nr 3- 36.200,00PLN
Pakiet nr 4- 10.900,00PLN
Pakiet nr 5- 301.000,00PLN
Pakiet nr 6-28.000,00PLN
Pakiet nr 7- 170.400,00PLN

1. W przypadku, gdy ww. zakres dostaw, będzie stanowił część dostawy o szerszym zakresie, wykonawca zobowiązany jest wyodrębnić rodzajowo i kwotowo, dostawy niezbędne do wykazania spełniania warunku udziału w postępowaniu.
2. W przypadku wykazania przez Wykonawców, wartości niezbędnych do oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu w innych walutach niż PLN, Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy waluty przyjmie średni kurs danej waluty publikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu danej waluty, za podstawę przeliczenia, przyjmuje się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia, po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu, w którym zostanie on opublikowany.
3. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, w stosownych sytuacjach oraz w odniesieniu do konkretnego zamówienia, lub jego części, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, musi udowodnić zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia.
5. Zamawiający ocenia, czy udostępniane wykonawcy przez inne podmioty zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 13–22.
6. Wykonawca, który polega na sytuacji finansowej lub ekonomicznej innych podmiotów, odpowiada solidarnie z podmiotem, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, za szkodę poniesioną przez zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów nie ponosi winy.
7. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, innych podmiotu, o którym mowa w pkt. 3, nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, zamawiający żąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego:
a) zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami lub
b) zobowiązał się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia, jeżeli wykaże zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuację finansową lub ekonomiczną, o których mowa w ust. 3.
8. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
9. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
10. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 22a ust. 1, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, wykonawca jest obowiązany wykazać zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
11. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
12. Wykonawca zobowiązany jest wykazać brak podstaw do wykluczenia wskazanych w Jednolitym Europejskim Dokumencie Zamówienia dalej zwanym JEDZ, w oparciu o przesłanki określone w art. 24 ust. 1 ustawy. Zaniechanie tego obowiązku będzie stanowiło podstawę wykluczenia Wykonawcy. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia z postępowania.

1. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 i ust 5 pkt 1 Pzp, należy przedłożyć :
Lp. Wymagany dokument
1 Jednolity europejski dokument zamówienia (składany razem z ofertą)
Do oferty wykonawca dołącza aktualne na dzień składania ofert oświadczenie w formie jednolitego dokumentu, w zakresie wskazanym przez zamawiającego w ogłoszeniu lub SIWZ. Informacje zawarte w JEDZ stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)


Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów z poz. 3-5. będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.


3 W celu wykazania spełnienia warunku: Sytuacja ekonomiczna lub finansowa, zamawiający wymaga dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną minimum
Pakiet nr 1- 275.400,00PLN
Pakiet nr 2- 90.000,00PLN
Pakiet nr 3- 60.400,00PLN
Pakiet nr 4- 19.700,00PLN
Pakiet nr 5-501.000,00PLN
Pakiet nr 6- 46.700,00PLN
Pakiet nr 7- 285.000,00PLN
W przypadkach, gdy dokumenty zawierać będą kwoty wyrażone w innej walucie niż złoty, Zamawiający na potrzeby oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu przeliczy podane kwoty na złoty (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) po średnim kursie ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, to według tabeli kursów średnich NBP ostatnio przed tą datą ogłoszonych.

4 W celu wykazania spełnienia warunku: Zdolności techniczne i zawodowe, zamawiający wymaga:
wykazu dostaw na kwotę minimalną
Pakiet nr 1- 165.000,00PLN
Pakiet nr 2- 54.000,00PLN
Pakiet nr 3- 36.200,00PLN
Pakiet nr 4- 20.000,00PLN
Pakiet nr 5- 301.000,00PLN
Pakiet nr 6-28.000,00PLN
Pakiet nr 7- 170.400,00PLN
wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;
W przypadkach, gdy dokumenty zawierać będą kwoty wyrażone w innej walucie niż złoty, Zamawiający na potrzeby oceny spełniania warunku udziału w postępowaniu przeliczy podane kwoty na złoty (z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku) po średnim kursie ogłoszonym przez Narodowy Bank Polski z dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli w tym dniu kursu nie ogłoszono, to według tabeli kursów średnich NBP ostatnio przed tą datą ogłoszonych.
W przypadku składania ofert na więcej niż 1 pakiet Wykonawca na potwierdzenie warunku spełniania wiedzy i doświadczenia może złożyć 1 dokument potwierdzający, że dostawy zostały wykonane lub są wykonywane należycie na sumę wszystkich zaoferowanych pakietów łącznie lub wskazać, jeśli dokumentów potwierdzających jest więcej którego pakietu dotyczą.
5 Informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21 Pzp, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu;

1. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
3. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu składa także jednolite dokumenty dotyczące tych podmiotów.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, jednolity dokument składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
5. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku wskazania przez wykonawcę dostępności wymaganych oświadczeń lub dokumentów, w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych, zamawiający pobiera samodzielnie z tych baz danych wskazane przez wykonawcę oświadczenia lub dokumenty.
7. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt 1 i 3 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
8. Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w § 5 rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 w sprawie rodzajów dokumentów zwanego dalej rozporządzeniem, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia:
1) pkt 1 – składa informację z odpowiedniego rejestru albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 13, 14 i 21;
9. Dokumenty, o których mowa w punkcie powyżej, powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.
10. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 8, zastępuje się je dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis ust. 2 Rozporządzenia stosuje się.
11. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
12. Wykonawca mający siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w odniesieniu do osoby mającej miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której dotyczy dokument wskazany w § 5 pkt 1 rozporządzenia, składa dokument, o którym mowa w § 7 ust. 1 pkt 1 rozporządzenia, w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 14 i 21 Pzp. Jeżeli w kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie wydaje się takich dokumentów, zastępuje się go dokumentem zawierającym oświadczenie tej osoby złożonym przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na miejsce zamieszkania tej osoby. Przepis § 7 ust. 2 rozporządzenia zdanie pierwsze stosuje się.
13. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów kraju, w którym miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

VII. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:

Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy – wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik do niniejszej specyfikacji. Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4 dokument KRS lub CEDiG lub inny dokument w celu weryfikacji osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy, tym samym składania oświadczenia woli.
5 Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania i zaciągania zobowiązań finansowych., jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w pkt. 4 niniejszego zaproszenia.
6 Specyfikacje techniczną
7 Kopia dowodu wniesienia wadium

Złożenie na wezwanie Zamawiającego dokumentów z poz. 8. będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.

8 Opisy
Opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno-użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z załączonymi wymaganiami technicznymi wraz z wypełnionym formularzem opisu parametrów technicznych

VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie. Zamawiający dopuszcza ponadto formę porozumiewania się drogą elektroniczną za pomocą tj. poczty elektronicznej) oraz za pomocą faksu, przy czym w ten sposób przesłane oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje muszą zostać potwierdzone pisemnie. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu poczty elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 Pzp pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
4. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
5. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:

a) Katarzyna Kiwerska, Andrzej Marszałek- tel. 61 8850 805- pakiet nr 5; 6; 7
b) Katarzyna Lamperska, Anna Teresiak, tel. 61 8850 667- Pakiet nr 1; 2; 3; 4
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel. 61/88 50 643, fax 061 8850 698

IX. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości :
Pakiet nr 1- 2. 800,00PLN
Pakiet nr 2- 900,00PLN
Pakiet nr 3- 600,00PLN
Pakiet nr 4- 200,00PLN
Pakiet nr 5- 5.020,00PLN
Pakiet nr 6- 467,00PLN
Pakiet nr 7- 2.850,00PLN
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. w:
2.1. pieniądzu;
2.2. poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
2.3. gwarancjach bankowych;
2.4. gwarancjach ubezpieczeniowych;
2.5. poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wykonawca, który złoży Ofertę niezabezpieczoną akceptowalną formą wadium będzie podlegał wykluczeniu, a jego oferta zostanie odrzucona.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
Bank BGZ BNP Paribas SA: 51 1600 1462 1833 5288 9000 0003

Na przelewie należy umieścić informację o treści : „WADIUM – aparatura diagnostyczna- 83/2016”

W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.

Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego, w Dziale Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia, Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
7. Zamawiający zwraca wadium wszystkim Wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
8. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, Zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
9. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3 i 3a, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył oświadczeń lub dokumentów potwierdzających okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1, oświadczenia, o których mowa w art. 25a ust. 1, pełnomocnictw lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, o której mowa w art. 87 ust. 2 pkt. 3, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez wykonawcę jako najkorzystniejszej.
11. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie art. 46 ust. 1 ustawy Pzp, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez Zamawiającego.
12. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
13. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
13.1. Odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
13.2. Nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
13.3. Zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.

X. Termin związania ofertą. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Dokumenty składające się na ofertę należy składać w formie oryginałów lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Oświadczenia należy składać wyłącznie w formie oryginału. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą.
4. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
5. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
6. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
7. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania i zaciągania zobowiązań finansowych.
8. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
9. Zaleca się by oferty były połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – aparatura diagnostyczna ( nr 83/2016) dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – aparatura diagnostyczna ( nr 83/2016)

XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 04.11.2016. do godz. 09.00
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 04.11.2016 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawia w ofercie:
o oczywiste omyłki pisarskie,
o oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
o inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XIII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Pakiet nr 1; 2; 3; 4;

1)Cena 60%
2) ocena techniczna 30%
3) gwarancja 10%
--------------------------
Razem 100%

1)Kryterium CENA oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
A = ------------------------------ x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena

Przy ocenie w kryterium cena wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

2) Kryterium ocena techniczna wg wzoru:

Ilość punktów w kryterium parametry techniczne zostaną wyliczone wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ---------------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „parametry techniczne”

Opis sposobu obliczenia ilości punktów przy kryterium „parametry techniczne”

W kryterium ocena techniczna, oceniane będą parametry określone w załączniku nr 9 (wymagania techniczne, tabela)
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie :
Pakiet nr 1- 10 pkt.
Pakiet nr 2- 6 pkt.
Pakiet nr 3- 6 pkt
Pakiet nr 4- 8 pkt.
Pozostałe odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.

Kryterium: okres gwarancji

W kryterium brane będzie pod uwagę okres gwarancji na zaoferowane urządzenie.

Okres oferty badanej
C = --------------------------------------------- x waga( 10 pkt)
Najdłuższy okres
C – ilość punktów przyznana w kryterium

Pakiet nr 5; 6; 7

1)Cena 60%
2) termin realizacji 10%
3) gwarancja 30%
--------------------------
Razem 100%

1)Kryterium CENA oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
A = ------------------------------ x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium Cena

Przy ocenie w kryterium cena wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Kryterium: okres gwarancji

W kryterium brane będzie pod uwagę okres gwarancji na zaoferowane urządzenie.

Okres oferty badanej
C = --------------------------------------------- x waga( 10 pkt)
Najdłuższy okres
C – ilość punktów przyznana w kryterium

Kryterium termin realizacji

W kryterium brany będzie pod uwagę termin realizacji dostawy urządzenia.
Maksymalny okres dostawy to 13 grudzień 2016r.
W kryterium można otrzymać ilość punktów:
Realizacja do 6 grudnia 2016r- 10 punktów
Realizacja 7-12 grudnia 2016r- 5 punktów
Realizacja 13 grudnia 2016r.- 0 punktów

W ofercie należy wskazać konkretną datę realizacji.

Ilość punktów w kryterium parametry techniczne zostaną wyliczone wg wzoru:


Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = ---------------------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „termin realizacji”

Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w niniejszym punkcie specyfikacji.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert wybiera ofertę z najniższą


XV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1.Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2.Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3.W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4.Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5.Zamawiający udostępnia informacje, o których mowa w ust. 1 pkt. 1 i 5-7 ustawy, na stronie internetowej.
6.Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XVI. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego


XVIII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp):
w terminie 10 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 10 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.

5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
1. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
5. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
6. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.

XIX. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

XX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XXI. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień uzupełniających.

XXII. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXIII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXIV. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVII. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 209.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 1020 z późn. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.






Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:

Poznań, dnia …………………..




_____________________________________
/podpis/









Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon..................................... fax....................................................
mailto:................................................
NIP................................................REGON.........................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko .......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................
Przedmiot oferty: Zakup, dostawa, montaż i uruchomienie aparatury diagnostycznej do wczesnego wykrywania nowotworów.

2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi kosztorys ofertowy – zał.
Oferujemy wykonanie za łączną kwotę w sumie :
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ………%

W tym:

Zakup urządzenia
............................. netto,
słownie: .......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

dostawa, montaż, uruchomienie i szkolenie
............................. netto,
słownie: .......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

3. Realizacja :
Pakiet nr ……………… ( należy powielić do każdego pakietu)
Dostawa urządzenia do dnia ........................( nie później niż do 13 grudnia 2016r. )
montaż, uruchomienie wraz z przeszkoleniem użytkowników do dnia .................... (nie później niż do dnia 24 lutego 2016r. ).

4. Zapewniamy, że oferowany przez nas przedmiot zamówienia posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
5. Oświadczamy, że zaoferowany asortyment Posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów w Polsce zgodnie z Zgodnie z dyrektywami unijnymi i ustawodawstwem polskim tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE .
Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (foldery, ulotki) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu”.
6. Termin gwarancji oferowanych urządzeń medycznych, objętych niniejszym postępowaniem wynosi ............................m-cy ( nie mniej niż 12 miesięcy od daty realizacji, nie więcej niż 60 m-cy)

7. Akceptujemy warunki płatności.
Termin zapłaty – przelew 30 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
Płatność za wykonane prace: jednorazowo po ich wykonaniu i potwierdzeniu wykonania protokołem odbioru.
8. Jednocześnie oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
9. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia (wymienić jakie) : ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
10. Na potwierdzenie
A] niepodlegania wykluczeniu załączamy /wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
B] spełnienia wymagań do oferty załączamy/wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
11. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (wskazać wartość podatku) ………………………………………….
12. Oświadczamy, iż jesteśmy upoważnieni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
13. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której projekt – akceptujemy – projekt umowy zawarty w załączniku do niniejszego pisma.
14. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
15. Informacja
Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź:
Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.

16. Oświadczamy ze złożyliśmy wadium w wysokości …………………PLN w formie………………………. [przelew/gwarancja – wpisać właściwe]



Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.
……………….., dn. …………………
…………………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.


…………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Załącznik nr 2 do specyfikacji
…………………………………………….
(pieczęć wykonawcy )
Formularz cenowy /wzór
Pakiet nr ………………

L.p. Przedmiot zamówienia J. m. Ilość Cena jedn. netto PLN VAT w %

VAT w PLN Cena jedn. brutto PLN Wartość netto PLN Wartość brutto PLN
1. Zakup urządzenia
2 Dostawa, montaż, uruchomienie, szkolenie
3 Opracowania projektowe, roboty budowlane
RAZEM


………………….., dn. ………………
(miejscowość)
_________________________________________________
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 3 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.


* Niewłaściwe skreślić.

W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
.........................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy












Załącznik nr 4 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)


OŚWIADCZENIE
składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 3 upzp (protokół z otwarcia ofert)


Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych
Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na:
……………………………………………………………………………………………….
, oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 upzp.
nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *
lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,
 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, ze powiązania z innym wykonawcą nie
prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego
zamówienia.*
.........................................................................................................................................................


..................................., dnia .........................2016 r. ...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*- niepotrzebne skreślić













Załącznik nr 5 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 83/2016


Pakiet ……….

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.) w dniu _____________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
__________________________________________________________________
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącym działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającym numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 83/2016 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2013 r., poz. 907 z późn. zm.).
2. Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Urządzenia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.


§ 2
Wykonawca oświadcza, że spełnia warunki udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 22 ust. 1 Ustawy – Prawo zamówień publicznych i nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wymienione w art. 24 ust. 1 i 2 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest dostawa ................................................ - pakiet ......... opisanego szczegółowo w specyfikacji, zwanego w niniejszej umowie „Urządzeniem” .
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży, dostawy Urządzenia (obejmującego wniesienie w miejsce wskazane przez Zamawiającego) w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ................... – załączony formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Urządzeniem, który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
4. Wykonawca zobowiązuje do sprzedaży, dostawy (obejmującej wniesienie urządzenia do pomieszczenia ), montażu i uruchomienia Urządzenia wraz z przeszkoleniem użytkowników w terminie:
a) dostawa urządzenia w terminie ......................................................
b) montaż, uruchomienie urządzenia wraz z przeszkoleniem użytkowników, w terminie ..................
5. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Urządzenia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczone Zamawiającemu Urządzenie będzie fabrycznie nowe i wolne od wad fizycznych i prawnych.
7. Koszt ubezpieczenia Urządzenia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy Urządzenia do siedziby Zamawiającego do chwili zakończenia jego montażu i podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu ponosi Wykonawca.
8. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Urządzenia ma prawo do zbadania, czy jest ono zgodne z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
9. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności instrukcję obsługi oraz dokumenty gwarancyjne Urządzenia oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty dotyczące Urządzenia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Urządzenia.
10. Po dokonaniu prawidłowej dostawy strony podpiszą protokół odbioru dostawy Urządzenia. Po zakończeniu montażu, uruchomieniu strony podpiszą protokół odbioru końcowego wraz z którym przekaże protokół szkoleń. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie funkcjonowania Urządzenia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Urządzenia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
11. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołów, o których mowa w ust. 10 niniejszego paragrafu są:
- ze strony Wykonawcy: __________________________
- ze strony Zamawiającego: _______________________
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
12. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Urządzenia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
13. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Urządzenia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Urządzenia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Urządzenia niezgodnego z zamówieniem.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Urządzenia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
15. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Urządzenia, z wyjątkiem części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych, które Zamawiający nabywa sukcesywnie na własny koszt, przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta danego Urządzenia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewni dostępność nabywanych każdorazowo przez Zamawiającego na własny koszt, części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych.
16. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu niżej wymienione warunki gwarancji i napraw serwisowych przedmiotu zamówienia:

a) Okres gwarancji i rękojmi i obsługi serwisowej – wynosi __________ m-c… - liczone od dnia realizacji, tj. podpisania protokołu odbioru potwierdzającego należyte wykonanie umowy.
b) W okresie gwarancji wymaga się prowadzenia minimum 2/dwóch przeglądów gwarancyjnych (nie częściej niż 1 raz x rok gwarancji) lub w ilości tych przeglądów wg zaleceń producenta, wliczonych w cenę oferty. W przypadku konieczności wykonania przeglądu poza siedzibą Zamawiającego, Wykonawca dostarczy na ten czas urządzenie zastępcze o nie gorszych parametrach niż oferowane w przetargu.
c) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej max ………..godz. od momentu zgłoszenia awarii faxem lub emailem, w dni robocze od poniedziałku do piątku.
d) Podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu do siedziby zamawiającego w celu rozpoczęcie naprawy serwisowej max …….. dni robocze od momentu zgłoszenia awarii, od poniedziałku do piątku.
e) Czas na usuniecie awarii (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia awarii – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ …………. dni robocze od poniedziałku do piątku, a w przypadku konieczności sprowadzenia części z zagranicy ……….. dni roboczych.
f) W przypadku naprawy trwającej dłużej niż 4 dni robocze zapewnienie i dostarczenie na koszt wykonawcy aparatu zastępczego o nie gorszych parametrach.
g) W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto przedmiotu zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia. W przypadku dostarczenia aparatu zastępczego o nie gorszych parametrach niż wynikający ze złożonej oferty, kara za niedotrzymanie terminu naprawy nie będzie naliczana.
h) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
i) W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy. Jeśli natomiast 3 krotna naprawa elementu nie doprowadzi do prawidłowego stanu użytkowego przedmiotu zamówienia Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy wolny od wad.
j) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
k) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzenia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
17. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Urządzenia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
18. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 24 miesięcy od chwili wydania Urządzenia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4
1. Całkowita wartość Urządzenia, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki ….....% .

2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
3. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Strony zgodnie postanawiają, iż wartość Urządzenia wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, stanowi zarazem łączną cenę jego sprzedaży, a także dostawy i montażu .
6. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia w dostawie Przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,1 % wartości umowy brutto dla danego pakietu, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 5% wartości brutto umowy w danym pakiecie.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności nie dostarczenie Przedmiotu umowy lub nie wykonywanie innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotu umowy, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
§ 6
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Urządzenie nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Urządzenia, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.

§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ..............................., tel. .....................................,
ze strony Zamawiającego – ………………….., tel …………………..
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe z winy Wykonawcy w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.
§ 9
Powierzenie przetwarzania danych osobowych
1. Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie (Zamawiający) jako Administrator Danych Osobowych w rozumieniu art. 7 pkt 4) Ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U.2014.1182 j.t., dalej UODO) powierza w trybie art. 31 UODO Wykonawcy przetwarzanie danych osobowych ze zbiorów danych osobowych WCO.
2. Dane osobowe przetwarzane będą przez Wykonawcę wyłącznie w celu realizacji usług, których świadczenie jest przedmiotem Umowy, określonym w §2 ust. 1 niniejszej umowy i/lub w zakresie systemów informatycznych :
.......................................................................................................................................................
3. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania przepisów UODO oraz przepisów wykonawczych do tej ustawy i ponosi odpowiedzialność za przetwarzanie danych osobowych niezgodnie z powyższymi przepisami oraz niniejszą ustawą.
4. Przed rozpoczęciem przetwarzania danych osobowych, Wykonawca jest zobowiązany podjąć środki zabezpieczające zbiór danych, o których mowa w art. 36-39 UODO, oraz spełnić wymagania określone w przepisach, o których mowa w art. 39a. W zakresie tych przepisów Wykonawca ponosi odpowiedzialność jak Administrator Danych Osobowych.
5. Przetwarzanie danych osobowych będzie obejmować czynności, o których mowa w art. 7 pkt 2) UODO.
6. Wykonawca gwarantuje, że do przetwarzania danych osobowych dopuszczeni będą wyłącznie pracownicy Wykonawcy. Zamawiający dopuszcza powierzenie przetwarzania danych osobowych Podwykonawcy w tym samym zakresie i celu oraz na tych samych warunkach co Wykonawca, w przypadku powierzenia przez Wykonawcę Podwykonawcy czynności integracji urządzenia z systemem WCO. Jeżeli taka sytuacja wystąpi, Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego przed przydzieleniem dostępu do danych.
7. Wykonawca oświadcza, iż ma / nie ma* powołanego i zgłoszonego Administratora Bezpieczeństwa Informacji: .……………………………………………… do jawnego rejestru prowadzonego przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.
8. W szczególnych przypadkach, jeżeli zachodzi uzasadniona konieczność dopuszczalne jest przetwarzanie danych osobowych pochodzących ze zbiorów danych osobowych Zamawiającego także przez pracowników Producenta, przy czym każdorazowo, jeżeli taka konieczność wystąpi, Wykonawca powiadomi o tym fakcie Zamawiającego, przed przydzieleniem dostępu do danych.
9. Upoważnienia do przetwarzania danych osobowych, zgodnie z art. 37 UODO oraz zobowiązania do zachowania w tajemnicy pozyskanych danych dla osób przetwarzających dane osobowe u Zamawiającego, zgodnie z art. 39 ust. 2. UODO, wydaje Wykonawca w postaci papierowej w terminie 14 dni od daty zawarcia umowy.
10. Fakt wydania upoważnienia Wykonawca odnotowuje, zgodnie z art. 39 ust. 1 UODO w Ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych.
11. Każdorazowo przy zmianie personelu Wykonawcy dedykowanego do realizacji Umowy, Wykonawca będzie zobligowany do upoważnienia do przetwarzania danych osobowych nowych pracowników, zgodnie z art. 37 UODO oraz zobowiązania do zachowania w tajemnicy pozyskanych danych dla osób przetwarzających dane osobowe u Zamawiającego, zgodnie z art. 39 ust. 2. UODO.
12. Za zapoznanie pracowników Wykonawcy z przepisami ochrony danych osobowych odpowiada Wykonawca.
13. Wykonawca zapewnia, że oprogramowanie, w którym będą przetwarzane dane osobowe spełnia wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 29 kwietnia 2004 roku w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. 2004 r. Nr 100, poz. 1024).
14. Zamawiający zezwala na zdalny dostęp Wykonawcy do systemu informatycznego o nazwie:


zgodnie z niniejszymi zasadami:
a) dostęp jest realizowany tylko dla osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych Zamawiającego, którego imienną listę Wykonawca przedstawi Administratorowi Bezpieczeństwa Informacji (ABI) Zamawiającego w terminie 7 dni od daty zawarcia Umowy
b) każdorazowo przy zmianie personelu Wykonawcy dedykowanego do realizacji Umowy Wykonawca będzie zobligowany do dostarczenia ewentualnej aktualizacji listy imiennej pracowników Wykonawcy upoważnionych do przetwarzania danych osobowych Zamawiającego oraz zdalnego dostępu do tych danych,
c) dostęp z użyciem szyfrowanego protokołu ……………………………………………….

a. wyłącznie ze stałego(ych) adresu(ów) IP Wykonawcy:
b. …………………………………………………………………………………………………
d) zestawienie połączenia będzie następowało po uzyskaniu zgody Działu Informatyki Zamawiającego, w celu uzyskania której Wykonawca każdorazowo będzie się zwracał w postaci elektronicznej na adres informatycy@wco.pl lub telefonicznie na numer 61/88 50 636, 61/88 50 869,
e) zestawienie połączeń będzie następowało w godzinach pracy Działu Informatyki Zamawiającego tj. w dni robocze, od godz. 07:00 do 16:00, a po godzinach pracy automatycznie zamykane z zastrzeżeniem punktu d. niniejszego ustępu,
f) w szczególnych przypadkach, jeżeli będą za tym przemawiały przesłanki merytoryczne, zestawienie połączenia będzie mogło nastąpić po godzinach pracy Działu Informatyki Zamawiającego lub w trybie ciągłym, przy czym każdorazowo w takich okolicznościach Strony uzgodnią szczegóły otwarcia i zamknięcia połączenia,
g) wykonanie połączenia zostanie każdorazowo odnotowane w dzienniku połączeń – Ewidencja zdalnych połączeń prowadzonym przez Dział Informatyki Zamawiającego (za wyjątkiem połączeń w trybie ciągłym).
15. Zamawiającemu przysługuje prawo do kontroli przetwarzania powierzonych danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Zamawiający ma prawo realizacji obowiązku kontroli poprzez
a) żądanie złożenia pisemnych i ustnych wyjaśnień,
b) żądania dostarczenia kserokopii dokumentów, w szczególności Upoważnienia do przetwarzania danych osobowych i Zobowiązania do zachowania w tajemnicy danych osobowych,
c) realizację kontroli poprzez inspekcję lokalizacji (przeprowadzania oględzin urządzeń, nośników oraz systemów informatycznych służących do przetwarzania danych), w których przetwarzane są powierzone dane osobowe.
16. Wykonawca ma obowiązek zastosować się do wskazań Zamawiającego mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień lub poprawę stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych.
17. Wykonawca zobowiązuje się do poinformowania Zamawiającego o zamiarze przeprowadzenia przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO) kontroli Wykonawcy bez zbędnej zwłoki. Wykonawca zapewni udział przedstawiciela Zamawiającego w kontroli GIODO Wykonawcy w zakresie, w jakim kontrola ta będzie dotyczyć danych osobowych, których Administratorem Danych Osobowych jest Zamawiający.
18. Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wszelkich danych osobowych uzyskanych od Zamawiającego w ciągu 7 dni roboczych od dnia zakończenia Umowy.
19. W razie stwierdzenia naruszenia przez Wykonawcę postanowień niniejszej umowy lub przepisów Ustawy o ochronie danych osobowych Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 15 000 zł (piętnaście tysięcy złotych) za każdy przypadek naruszenia w terminie 7 dni od daty doręczenia wezwania do jej zapłaty.
20. Niniejsze postanowienia obowiązują przez czas trwania umowy oraz po upływie okresu jej obowiązywania, do czasu wykonania przez Wykonawcę obowiązku, o którym mowa w ust. 18 niniejszego paragrafu.

§ 10
1. Z zastrzeżeniem postanowienia § 3 ust. 14 niniejszej umowy, Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w terminie 30 dni od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Istotne zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, niedających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykonawca: Zamawiający:


____________________ __________________________
















Załącznik nr 6 do specyfikacji

Opis przedmiotu zamówienia


ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH

PAKIET NR 1

SEKWENATOR KOLEJNEJ GENERACJI (NGS) I SPRZĘT PERYFERYJNY

System sekwencjonowania następnej generacji (ang. next-generation sequencing) wraz z urządzeniami dodatkowymi zapewniającymi pełną funkcjonalność systemu

L.p. Parametry Wartość wymagana Wartość oferowana
I – System sekwencjonowania następnej generacji (ang. next-generation sequencing) wraz z urządzeniami dodatkowymi zapewniającymi pełną funkcjonalność systemu -
1 zestaw
1. Sekwenator
INFORMACJE OGÓLNE
1.1. Urządzenie typ, model PODAĆ
1.2. Producent/ Firma PODAĆ
1.3. Kraj pochodzenia PODAĆ
1.4. Aparat fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 roku TAK
CERTYFIKATY JAKOŚCI
1.5. Certyfikat CE IVD zgodnie z dyrektywą 98/79/WE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro TAK
WYMAGANIA OGÓLNE
1.6. Zintegrowane w urządzeniu moduły do amplifikacji, odczytu sekwencji oraz analizy danych TAK
1.7. Sekwencjonowanie przez syntezę TAK
1.8. Zautomatyzowana, niewymagająca ingerencji użytkownika aparatu, izotermiczna amplifikacja na fazie stałej (na powierzchni ścian komórki przepływowej), prowadząca do wytworzenia macierzy klastrów cząsteczek klonalnych TAK
1.9. Nie wymaga podłączenia do innych mediów oprócz zasilania sieciowego 230 V ± 10% 50 Hz TAK
1.10. Cykl amplifikacji i sekwencjonowania nie wymagający ręcznych manipulacji oraz dodatkowych urządzeń TAK
1.11. Brak konieczności wykonania reakcji emulsyjnego PCR TAK
1.12. Amplifikacja klonalna przebiega na pokładzie sekwenatora. TAK
1.13. Cykle amplifikacji i sekwencjonowania, również w trybie sparowanych końców są w pełni zautomatyzowane. TAK
1.14. Długość odczytu w zakresie od 75 pz do 2 x 150 pz. Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.15. Sekwencjonowanie w trybie sparowanych końców nie wymagające fizycznej zmiany orientacji komórki przepływowej. TAK
1.16. Maksymalna wydajność urządzenia w jednym cyklu pracy urządzenia (liczba par zasad DNA odczytywana w jednej reakcji urządzenia) nie mniej niż 7,0 Gb w trybie sparowanych końców Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.17. Liczba odczytów generowana w jednym cyklu pracy urządzenia w trybie wysokoprzepustowym
a) co najmniej 22 mln w trybie pojedynczych odczytów,
b) co najmniej 42 mln w trybie sparowanych końców Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.18. Liczba odczytów generowana w jednym cyklu pracy urządzenia w trybie średniej przepustowości
a) nie mniej niż 7 mln w trybie pojedynczych odczytów,
b) nie mniej niż 12 mln w trybie sparowanych końców a) Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie;
b) Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.19. Dokładność odczytu wynosząca Q30 dla co najmniej 80% uzyskanych danych przy analizie w trybie sparowanych końców 2x 150 pz TAK
1.20. Minimalna ilość materiału wyjściowego 50ng Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.21. Urządzenie pozwala na sekwencjonowanie małego RNA, przeprowadzenie celowanego resekwencjonowania, wykonanie celowanego sekwencjonowania RNA, prowadzenie analiz mających na celu profilowanie nowotworów hematologicznych i guzów litych, TAK
1.22. Aparat wraz z oprogramowaniem i kompatybilnymi z aparatem odczynnikami umożliwia zidentyfikowanie i ocenę mutacji somatycznych, konstytucyjnych oraz aberracji chromosomowych z materiału biologicznego, który stanowić będzie DNA lub RNA izolowany i amplifikowany z elementów morfotycznych krwi, guzów nowotworowych różnego pochodzenia oraz tkanek kontrolnych, w tym tkanek nieprawidłowych (zainfekowanych wirusami, bakteriami, grzybami, etc.). TAK
1.23. Możliwość przeprowadzania kontroli sekwencjonowania, pozwalającego między innymi na sprawdzenie właściwego przebiegu procesu dla każdego typu reakcji, poprzez dodanie do każdego sekwencjonowania biblioteki kontrolnej TAK
1.24. Urządzenie posiada zintegrowany komputer sterujący z wbudowanym dotykowym ekranem TAK- 1 pkt
NIE- 0 pkt

1.25. Stacja pamięci dyskowej NAS: min. 12 zatok, min. 12 dysków 2 TB TAK
1.26. UPS dopasowany parametrami do stacji NAS TAK
1.27. Aparat dostarczony wraz z zestawem odczynników startowych TAK
1.28. Dostępność opracowanych przez producenta procedur kwalifikacji instalacyjnej i operacyjnej aparatu TAK
2. OPROGRAMOWANIE
2.1. Oprogramowanie stanowi dostęp do co najmniej 10 aplikacji umożliwiających drugo- i trzeciorzędową analizę danych uzyskanych w technologii NGS. Aplikacje te umożliwiają m.in:
- analizę wyników z sekwencjonowania małych genomów
- analizę wyników z sekwencjonowania mtDNA
- analizę danych po sekwencjonowaniu środowiskowych prób mikrobiologicznych
- identyfikację i analizę SNP i CNV na podstawie danych z paneli genowych- analizę danych z sekwencjonowania prób RNA,
- analizę danych z sekwencjonowania prób mikroRNA TAK
2.2. Oprogramowanie uwzględnia dedykowany szlak generacji plików .fastq TAK
3. URZĄDZENIA UZUPEŁNIAJĄCE
3.1. Niezbędne urządzenia dodatkowe zapewniające pełną funkcjonalność systemu w zakresie fluorymetrycznego pomiaru niskich stężeń DNA i RNA oraz magnetycznego rozdziału prób. TAK
4. Szkolenia oraz instalacja
4.1. Szkolenie użytkowników aparatu z zakresu obsługi w miejscu instalacji (od 5 do 10 osób) podzielone na etapy: pierwsze przeprowadzone z instalacją aparatu, obejmujące przygotowanie bibliotek w laboratoriach Użytkownika do etapu końcowych analiz; kolejne szkolenie w zależności od zapotrzebowania Użytkownika.
Użytkownik zastrzega sobie możliwość powtórzenia szkolenia w przypadku zatrudnienia nowego pracownika lub innych zdarzeń, natomiast nie przewiduje więcej szkoleń niż 2 w ciągu 2 lat (z wyjątkiem sytuacji opisanej w kolejnym punkcie warunków granicznych). Wszystkie terminy - instalacji aparatu i każdego szkolenia, są ustalane w porozumieniu z Użytkownikiem aparatu. TAK
4.2. W przypadku zmiany lub pojawienia się nowych technologii, nowej chemii lub nowych możliwości wykorzystania aparatu, Wykonawca zobowiązany jest do przeprowadzenia dodatkowych szkoleń Użytkowników (od 5 do 10 osób). TAK
4.3. Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie prowadzenia bieżącego serwisu informatycznego aparatu (od 5 do 10 osób) TAK
4.4. Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie prowadzenia bieżącego serwisu technicznego (obsługi) aparatu (od 5 do 10 osób) TAK

PAKIET NR 2

REAL-TIME PCR
Aparat do ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym z użyciem barwników fluorescencyjnych – wymagane parametry techniczne

L.p. Parametry Wartość wymagana Wartość oferowana
1.REAL TIME PCR- Aparat do ilościowej reakcji PCR w czasie rzeczywistym z użyciem barwników fluorescencyjnych – 1 sztuka
3.2. Urządzenie typ, model PODAĆ
3.3. Producent/ Firma PODAĆ
3.4. Kraj pochodzenia PODAĆ
3.5. Aparat fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 roku TAK
4. CERTYFIKATY JAKOŚCI
4.1. Certyfikat CE/deklaracja zgodności TAK
5. WYMAGANIA OGÓLNE
5.1. Jednoczesna amplifikacja i detekcja do 96 prób na płytkach 96-dołkowych lub paskach/stripach (po 8 probówek). TAK
5.2. Zakres objętości mieszaniny reakcyjnej, w której można przeprowadzić reakcję PCR: 10 - 50µl. TAK
5.3. Szybkość nagrzewania bloku w zakresie 3,3 do 4,5°C / sek. TAK
5.4. Zakres temperatur bloku: 37 - 98°C TAK
5.5. Blok z opcją gradientu:
- Możliwość uzyskania w trakcie reakcji 12 różnych temperatur w obrębie płytki 96 dołkowej TAK
5.6. Parametry gradientu:
zakres nastawialnej temperatury dla reakcji z wykorzystaniem opcji gradientu: maksymalnie 20°C (w całkowitym zakresie temperatur minimalnym 37 - 98°C) Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
5.7. Nie wymaga podłączenia do innych mediów oprócz zasilania sieciowego 230 V ± 10% 50 Hz TAK
5.8. Temperatura pokrywy grzejnej bloku: 105°C ±3°C TAK
5.9. Wzbudzenie: dioda LED zainstalowana na stałe w aparacie (brak elementów ruchomych związanych z elementem wzbudzenia aparatu)
Jednoczesne wzbudzenie fluorescencji wszystkich prób, średni okres żywotności diody: ok. 10 000 godzin TAK
5.10. System detekcyjny: kamera CCD
- czas pomiaru fluorescencji wszystkich prób przez kamerę CCD w trybie dynamicznym w zakresie: 10 ms - 1 sek.
- czas pomiaru fluorescencji prób przez kamerę CCD w trybie manualnym: do 4 sek. TAK
5.11. Aparat wyposażony w minimum cztery kanały detekcji Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
5.12. Analiza krzywej topnienia - ciągły, nieprzerwany i jednoczesny pomiar fluorescencji wszystkich prób w ustalonym zakresie temperatur TAK
5.13. Urządzenie wyposażone w ekran dotykowy umożliwiający sterowanie/programowanie bez pośrednictwa komputera. TAK
5.14. Możliwość sterowania aparatem bez podłączania do komputera, w zakresie:
- utworzenia i zapisania do 50 eksperymentów w pamięci wewnętrznej urządzenia
- sortowanie plików (po nazwie, dacie, statusie)
- edycji protokołu reakcji oraz kontroli stanu reakcji (start, koniec)
- dodawania cykli w czasie trwania reakcji
- możliwość wprowadzania protokołów reakcji poprzez wbudowany w urządzenie port USB TAK
5.15. System umożliwiający analizę kwasów nukleinowych przy pomocy różnych barwników i sond molekularnych TAK
5.16. Oprogramowanie urządzenia wyposażone w dedykowane moduły do analizy:
- ilościowej – analiza bezwzględna umożliwiająca pomiar ilości kopii DNA w badanej próbie w oparciu o krzywą standardową (oprogramowanie podaje wartości wydajności reakcji, nachylenia krzywej, błędu standardowego oraz współczynnik R2)
- ilościowej – analiza względna umożliwiająca pomiar poziomu ekspresji genu badanego w stosunku do genu referencyjnego w oparciu o:
1. krzywą standardową (oprogramowanie podaje wartości wydajności reakcji, nachylenia krzywej, błędu standardowego oraz współczynnik R2)
2. Możliwość zdefiniowania próbki jako run calibrator i study calibrator celem wyznaczenia stosunku znormalizowanego i wyskalowanego.
- genotypowania typu end-point przy pomocy sond hydrolizujących do wykrywania mutacji (analiza dyskryminacji alleli)
- krzywej topnienia
- High Resolution Melting (HRM)/Gene Scanning (analiza mutacji/SNP) z możliwością automatycznego grupowania prób o podobnym profilu
- do analizy jakościowej (wykrywanie obecności badanego DNA bez określania parametrów ilościowych; możliwość dodania kontroli wewnętrznej reakcji – kontrola amplifikacji). TAK
5.17. Opcje przeprowadzenia analizy z jednym barwnikiem (ustawienie mono-color) lub dwoma/większą liczbą barwników (ustawienie dual-/multi-color) TAK
5.18. Możliwość ustalenia przy analizie prób wartości fluorescencji punktu końcowego (EPF) czyli progu odcięcia dla prób pozytywnych (bez zmiany wartości Cq dla prób). TAK
5.19. Możliwość podglądu wyników wykonanego eksperymentu pod postacią Mapy ciepła TAK – 1pkt
NIE - 0pkt
5.20. Możliwość importu/eksportu informacji o próbach do/z oprogramowania z wykorzystaniem plików o formatach *.txt oraz *.csv oraz możliwość eksportu wykresów w formatach *.png, *.gif i *.txt TAK
5.21. Możliwość obserwowania przeprowadzanej reakcji PCR na bieżąco podczas jej trwania (online) zarówno w postaci krzywych fluorescencji jak i fluorescencyjnej Mapy ciepła. TAK
5.22. Możliwość automatycznego definiowania próbek krzywej standardowej. TAK
5.23. Oprogramowanie z możliwością wyboru typu przeprowadzanej reakcji PCR:
- standardowa,
- z wykorzystaniem gradientu temperatur w podanym zakresie,
- z wykorzystaniem reakcji Touchdown PCR. TAK
5.24. Eksport plików/eksperymentów w formacie *.rdml (możliwość otwarcia pliku zawierającego informacje o eksperymencie w zewnętrznym oprogramowaniu do analizy danych) TAK
5.25. Minimalne wymagania dotyczące komputera sterującego urządzeniem:
-Procesor: Intel Core 2 duo 2.4 GHz
-Pamięć RAM: 2 GB
-Dysk twardy: 250 GB
-LAN: RJ45 Ethernet (100 MBit)
-Port USB: USB 2.0
-Rozdzielczość ekranu: 1280 * 1024
-System operacyjny: Microsoft Windows XP / Microsoft Windows 7 (32bit)
-Zainstalowany Microsoft .NET Framework 4.0
I. SZKOLENIA
1. Szkolenia teoretyczne i praktyczne w miejscu instalacji dla 2 osób TAK
2. Instrukcja obsługi aparatu w tym skrócona instrukcja w języku polskim (dostawa z aparatem) TAK

3. Dostępność opracowanych przez producenta procedur kwalifikacji instalacyjnej i operacyjnej aparatu TAK

PAKIET NR 3

PCR- Termocykler z gradientem temperaturowym

SPECYFIKACJA TECHNICZNA - ZESTAWIENIE WYMAGANYCH PARAMETRÓW TECHNICZNYCH

L.p. Parametry Wartość wymagana Wartość oferowana
PCR- Termocykler z gradientem temperaturowym, 1 sztuka

INFORMACJE OGÓLNE
1.1. Urządzenie typ, model PODAĆ
1.2. Producent/ Firma PODAĆ
1.3. Kraj pochodzenia PODAĆ
1.4. Aparat fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 roku TAK
CERTYFIKATY JAKOŚCI
1.5. Certyfikat CE IVD zgodnie z dyrektywą 98/79/WE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro TAK
WYMAGANIA OGÓLNE
1.6. Blok grzejny 96-dołkowy wyposażony w 6 niezależnych bloków grzejnych umożliwiający ustawienie 6 różnych stref temperaturowych TAK
1.7. Pojemność stosowanych probówek, płytek: 0,2ml. TAK
1.8. Szybkość bloku minimum 3,9ºC/sek Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.9. Pokrywa grzejna przeznaczona do pracy bezolejowej TAK
1.10. Możliwość ustawienia różnicy temperatur między strefami w bloku co najmniej 4ºC, jak i ustawienia jednorodnego profilu termicznego na całym bloku. TAK
1.11. Autonomiczny system grzania i chłodzenia bez wymogów zewnętrznego chłodzenia TAK
1.12. Zakres temperatury od +4,0ºC do +99,9ºC, ustawialna z dokładnością do 0,1ºC. TAK
1.13. Czas ustawialny z dokładnością do 1 sekundy TAK
1.14. Aparat nie wyświetla temperatury bloku tylko temperaturę dla próbki, a rozpoczyna etap hold, dopiero wtedy, gdy próbka a nie blok osiągnie temperaturę zadaną TAK
1.15. Aparat wyposażony w wewnętrzny system bezpieczeństwa, chroniący przed dostępem nieuprawnionych osób do folderów czy metod. Każdy użytkownik posiada swą nazwę oraz hasło. Zabezpieczenia te mogą być wyłączone lub modyfikowane przez użytkownika. TAK- 1pkt
NIE-0pkt
1.16. Aparat wyposażony wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym. TAK
1.17. Możliwość programowania zmiennych szybkości przyrostu i opadania temperatury TAK
1.18. Możliwość programowania przerw w procesie, wprowadzanych ręcznie lub programowanych jako etapy nieskończonego podtrzymywania TAK
1.19. Możliwość obserwowania na bieżąco realizowanego etapu programu TAK
1.20. Możliwość wglądu w dane dotyczące czasu przebiegu oraz komunikaty zapisywane w pliku dziennika, który może być wyświetlany na ekranie i drukowany na zakończenie przebiegu każdego procesu PCR; TAK -1pkt
NIE-0 pkt
1.21. Dane dotyczące czasu przebiegu obejmują nazwę metody, godzinę jej uruchomienia i całkowity czas przebiegu danego procesu TAK- 1pkt
NIE-pkt
1.22. Możliwość przenoszenia danych z jednego przyrządu na drugi przy użyciu pamięci ze złączem USB TAK- 1pkt
NIE-0pkt
1.23. Dostępność opracowanych przez producenta procedur kwalifikacji instalacyjnej i operacyjnej aparatu TAK
1.24. Szkolenie z obsługi aparatu w dniu instalacji dla 2 osób TAK


PAKIET NR 4

Wirówka

Parametry oceniane

L.p. Parametry Wartość wymagana Wartość oferowana
Wirówka z chłodzeniem z wyposażeniem
INFORMACJE OGÓLNE
1.1. Urządzenie typ, model PODAĆ
1.2. Producent/ Firma PODAĆ
1.3. Kraj pochodzenia PODAĆ
1.4. Aparat fabrycznie nowy, wyprodukowany nie wcześniej niż w 2016 roku TAK
CERTYFIKATY JAKOŚCI
1.5. Certyfikat CE IVD zgodnie z dyrektywą 98/79/WE w sprawie wyrobów medycznych do diagnostyki in vitro TAK
WYMAGANIA OGÓLNE
1.6. Siła wirowania minimum rcf 21130 x g Wartość minimalna 0 pkt, maksymalna 2 pkt, inne proporcjonalnie
1.7. Możliwość regulacji prędkości rpm przynajmniej w zakresie 100-15000 TAK
1.8. Czas osiągnięcia prędkości maksymalnej nie dłużej niż 15 sekund TAK
1.9. Czas zatrzymania rotora nie dłużej niż 16 sekund TAK
1.10. Możliwość wirowana 24 probówek 1,5/2ml TAK
1.11. Możliwość pracy ciągłej TAK-1 pkt
NIE- 0pkt.
1.12. Głośność z pokrywą nie więcej niż 48 dB(A) TAK
1.13. Możliwość regulacji temperatury od +4 oC do +40 oC TAK
1.14. Gwarantowana temperatura przy maksymalnej prędkości obrotowej 4 oC TAK
1.15. Oddzielny przycisk funkcji szybkiego wirowania TAK
1.16. Nie wymaga podłączenia do innych mediów oprócz zasilania 230V/50-60Hz TAK
1.17. Funkcja polegająca na automatycznym wyłączeniu urządzenia po 8 godzinach bezczynności TAK-1pkt
NIE-0pkt
1.18. Funkcja szybkiego, wstępnego ochładzania komory wirowania oraz uzyskiwania maksymalnej dokładności temperatury wewnątrz wirnika TAK-1pkt
NIE-0pkt
1.19. Możliwość ustawiania zarówno wartości rpm jak i rcf oraz szybkiego konwertowania tych wartości między sobą TAK
1.20. Możliwość schłodzenia komory od temperatury pokojowej do 4oC w czasie nie dłuższym niż 8 minut TAK-1pkt
NIE-0pkt
1.21. Funkcja bezpiecznego hamowania, chroniąca wrażliwe próbki i zapobiegająca mieszaniu się rozdzielonych warstw TAK- 1 pkt
NIE-0pkt
1.22. Dren odprowadzający wilgoć oraz skropliny z komory TAK-1pkt
NIE-0pkt
2. WYPOSAŻENIE UZUPEŁNIAJĄCE
2.1. Adaptery na probówki 0,2ml do PCR TAK
3. Szkolenia oraz instalacja
3.1. Szkolenie użytkowników aparatu z zakresu obsługi w miejscu instalacji dla 2 osoby TAK

PAKIET NR 5

SEKWENATOR KAPILARNY

Specyfikacja techniczna automatycznego sekwenatora 8-kapilarnego

1. System umożliwiający sekwencjonowanie i analizę długości fragmentów DNA metodą kapilarną.
2. Dokładność odczytu przy sekwencjonowaniu nie mniejsza niż 98%.
3. Dokładność odczytu przy analizie fragmentów nie mniejsza niż 99.9%.
4. Wykonywanie na jednej płytce analizy sekwencji i długości fragmentów DNA w jednym cyklu roboczym analizatora.
5. Oprogramowanie do zarządzania następującymi funkcjami aparatu:
6. - monitorowanie czasu pracy i daty ważności (RFID - Radio Frequency Identification) odczynników i elementów zużywalnych spełniających wymogi GLP
- możliwość zastosowania odczynników i elementów zużywalnych w formacie ułatwiającym aplikację.
7. System musi posiadać minimum 8 kapilar.
8. Dodatkowo możliwość rozbudowy aparatu do 24 kapilar.
9. Zapewnienie równoczesnej detekcji co najmniej 6 różnych sygnałów fluorescencji w jednej kapilarze. Automatyczny podajnik próbek na 96 próbek, z odpowiednim wyposażeniem.
10. Możliwość ustalania kolejności pobierania próbek z płytki.
11. Możliwość stosowania różnych zestawów do sekwencjonowania (do matryc krótkich, długich, bogatych w pary GT, bogatych w pary AT).
12. Możliwość stosowania kapilar o minimum dwóch długościach.
13. Możliwość integracji oprogramowania aparatu z systemami typu LIMS.
14. System detekcji składający się z kamery CCD, jednego lasera na ciele stałym (505 nm) oraz filtrów wirtualnych.
15. System posiada standardowe źródło zasilania.
16. Zestaw komputerowy z oprogramowaniem koniecznym do sterowania urządzeniem i kolekcji danych, oprogramowaniem koniecznym do analizy sekwencji DNA, analizy fragmentów DNA oraz automatycznego nazywania alleli, powinien umożliwiać badanie AFLP, SNP, mikrosatelit, LOH, HMA, RER, możliwość porównań sekwencji DNA do sekwencji wzorcowej, analizy SNP, wykrywania mutacji, oznaczania heterozygotyczności, wyszukiwania określonej sekwencji, archiwizacji wyników. Oprogramowanie do sterowania urządzeniem powinno posiadać funkcję monitoringu zużycia odczynników i elementów zużywalnych.
17. Możliwość zastosowania polimeru uniwersalnego do sekwencjonowania i analizy fragmentów.
18. System fabrycznie nowy, kompletny, zawierający pakiet odczynników i elementów zużywalnych niezbędnych do przeprowadzenia instalacji.
19. Zasilanie 230V, 50 Hz.
20. Przeszkolenie 3 osób w zakresie użytkowania sprzętu.

PAKIET NR 6

PCR

Termocykler PCR z modułem 96 x 0,2 ml oraz 2x48

Wymagane parametry urządzenia

L.p. Parametry Parametry wymagane Parametry oferowane
1. PCR- Termocykler w technologii Peltier z wymiennymi blokami TAK
2. Wymienna głowica z blokiem 96 x próbek 0,2 ml oraz blokiem 2x48, z gradientem termicznym TAK
3. Musi posiadać ogrzewane pokrywy o regulowanym docisku TAK
4. Dla bloku 1x96 maksymalna szybkość grzania 5C/sek TAK
5. Zakres programowania temperatury 0 - 100 C TAK
6. Dokładność ustalenia temperatury nie gorsza niż 0,2 C w temp. 90 C TAK
7. Równomierność rozkładu temperatury na płycie nie gorsza niż 0,4 C osiągane w czasie 10 sek. dla temp. 90 C TAK
8. Każdy blok grzejny musi posiadać gradient termiczny umożliwiający jednoczesną optymalizację warunków reakcji dla co najmniej 6 reagentów TAK
9. System gradientu termicznego musi zapewniać jednakowe czasy inkubacji dla wszystkich optymalizowanych temperatur gradientu TAK
10. Maksymalna rozpiętość zakresu gradientu termicznego co najmniej 24 °C TAK
11. Minimalna rozpiętość zakresu gradientu termicznego 1 °C TAK
12. Zakres temperatury w której można programować gradient co najmniej od 30 do 100 °C TAK
13. Możliwość zainstalowania wymiennego bloku 2x480,2 ml z gradientem termicznym do oferowanego termocyklera TAK
14. Możliwość zainstalowania wymiennego bloku na 384 próbek TAK
15. Możliwość zainstalowania wymiennego bloku detektora optycznego do reakcji real-time PCR z detekcją co najmniej 6 kanałową TAK
16. Sterowanie wewnętrznym komputerem z systemem operacyjnym Windows CE 6.0 TAK
17. Projektowanie protokołów termicznych w trybie graficznym TAK
18. Wbudowana aplikacja do automatycznego projektowania protokołów termicznych TAK
19. Wbudowany kalkulator temperatury anelingu TAK
20. Dotykowy kolorowy wyświetlacz graficzny TAK
21. Urządzenie musi posiadać co najmniej 6 portów USB w tym Port USB do komunikacji z komputerem TAK
22. W zestawie zewnętrzna pamięć flash USB do zapisu i przenoszenia protokołów termicznych TAK
23. Możliwość sterowania z zewnętrznego komputera poprzez port USB TAK
24. Możliwość podłączenia myszy poprzez port USB TAK
25. Musi posiadać możliwość zdalnego sterowania minimum 3 termocyklerów TAK
26. Kompatybilny z urządzeniem do ddPCR QX100 TAK

PAKIET NR 7

MIKROSKOP FLUORESCENCYJNY Z SYSTEMEM DO ANALIZY OBRAZU

1. Ergonomiczny statyw z nisko położonymi pokrętłami: regulacji siły światła, przesuwu preparatów, współosiową śrubą mikro/makro do ustawiania ostrości. Wbudowana regulacja siły nacisku dla śruby makro, wbudowany pierścień blokady położenia stolika (wysokości). Działka odczytu na śrubie mikrometrycznej 1 mikrometr. Wbudowany w bazę mikroskopu 3 pozycyjny zmieniacz filtrów zawierający : 2 neutralne filtry szare redukujące moc światła do 6% i 25% mocy, filtr światła dziennego typu LBD. Ergonomiczny przesuw filtrów z lewej oraz prawej strony bazy mikroskopu.
2. Mikroskop wyposażony w ekonomiczną funkcję oszczędzania oświetlacza działający na zasadzie automatycznego wyłączania oświetlenia po 30 minutach bezczynności
3. Wbudowany oświetlacz halogenowy o mocy 100W, wg systemu Koehlera.
4. Optyka w systemie korekcji do nieskończoności długość optyczna obiektywów 45mm.
5. Wbudowany regulator siły światła z przełącznikiem stałej mocy oświetlenia do zastosowania w mikrofotografii.
6. Kondensor do z uchylną soczewką czołową do obiektywów o powiększeniach od 1.25x do 100x.
7. Wymienny uchwyt rewolwerowy na 7 obiektywów ze szczeliną na analizator, pryzmat do kontrastu Nomarskieg.
8. Stolik mechaniczny, bezkrawędziowy, z mechanizmem rolkowym przesuwu bez szyny zębatkowej, o trwałej powłoce ceramicznej z uchwytem na dwa preparaty, z możliwością obrotu w płaszczyźnie poziomej w zakresie 250 stopni, prawostronne pokrętło przesuwu preparatów dla osi x, y z regulacją siły nacisku dla obu osi, zakres przesuwu 76x52mm.
9. Uchwyt na dwa preparaty z lewostronnym elementem dociskowym
10. Nasadka binokularowa z fototubusem, nachylenie 30 stopni, regulacja rozstawu okularów 50-76 mm, regulacja dioptryjna +/- 5 w lewym tubusie. Zwrotnica podziału światła okulary/fototubus trójpozycyjna (100/0, 20/80, 0/100).
11. Okulary z osłonkami gumowymi powiększenie 10x, numer pola 22. Jeden z regulacją dioptryjną w zakresie +/- 5 dioptrii
12. Adaptacja do kamery, bez optyki z regulacją pozycji obrazu z kamery w osi x,y
13. Obiektywy o długości optycznej 45mm o parametrach:
 Plan fluorytowy, powiększenie 4x, odległość robocza 17mm, apertura 0.13
 Plan fluorytowy, powiększenie 10x, odległość robocza 10mm, apertura 0.3
 Plan fluorytowy, powiększenie 20x, odległość robocza 2.1mm, apertura 0.5
 Plan fluorytowy, powiększenie 40x, odległość robocza 0.51mm, apertura 0.75
 Plan fluorytowy, powiększenie 60x, odległość robocza 0.12mm, apertura 1.25
 Plan fluorytowy powiększenie 100x, odległość robocza 0.2mm, apertura 1.30
14. Manualny oświetlacz światła odbitego do fluorescencji z 8-pozycyjnym zmieniaczem kostek z filtrami. Wymiana kostek z filtrami bez użycia narzędzi, centrowalna przesłona polowa i aperturowa, ręczna przesłona lewo- oraz prawostronna, trzy szczeliny dla wkładek z filtrami,
15. Rtęciowe zródło światła fluorescencyjnego o mocy 130W z
7-pozycyjną kontrolą intensywności oświetlenia 100%, 50%, 25%, 12%, 6%, 3%, 0%.
16. Światło prowadzone do mikroskopu przez światłowód o długości 1.5m
17. Fiiltry fluorescencyjne do wzbudzenia światłem UV, niebieskim, zielonym filtr potrójny do DAPI, FITC oraz TexasRed
18. Pokrowiec, żarówki halogenowe, ergonomiczne nakładki na pokrętła stolikiem
Zestaw do analizy FISH oraz kariotypowania


Kamera
1. Rozdzielczość: 1392 x 1040 pikseli
2. Progresywne skanowanie
3. Wymiar pikseli: 6,45 mm x 6,45 mm
4. Czujnik przekazu międzyliniowego: (nie wymagana przesłona mechaniczna)
5. Obraz na życzenie
6. Częstość odświeżania obrazu: 17 klatek/sek.
7. Układ zapobiegający rozogniskowaniu (Anti-Blooming)
8. Czas ekspozycji do ok. 10 sek.
9. Wyjście cyfrowe: 12-bit
10. Interface Gigabit Ethernet

Akwizycja obrazu
1. Kamera 12-bit, 4096 poziomów szarości, S/N>63dB.
2. Automatyczna lub ręczna kontrola czasu ekspozycji i kontrastu.
3. Definiowane przez użytkownika pole zbieranego obrazu.
4. Łączenie (ręczne lub automatyczne) dowolnej ilości obrazów lub chromosomów w przypadku rozproszonych metafaz, nie mieszczących się w polu widzenia kamery. Automatyczna detekcja konturów chromosomów dołączanych do pierwotnego zdjęcia metafazy na zasadzie „przeciągnij i upuść”.
5. Możliwość rozbudowy systemu o stolik z automatycznym czytnikiem współrzędnych XY fotografowanego obszaru (komórki, metafazy).

Oprogramowanie bazy danych
1. Jedna, w pełni relacyjna baza danych obsługująca wszystkie moduły systemu, łatwa rozbudowa o kolejne programy (np. SKY, moduły skanujące itd.) oparta na serwerze SQL.
2. Funkcja Wizard – własne wydruki, porównywanie chromosomów, kreator ideogramów. Możliwość tworzenia ideogramów aberracyjnych.
3. Zaawansowany wydruk kariotypu bezpośrednio z bazy danych bez konieczności otwierania programu do analizy.
4. Przypisywanie komórek do specyficznych klas i sortowanie według nich do dalszej analizy.
5. Galeria porównawcza zapisanych obrazów (możliwość wyświetlania 1, 2, 4, 6 i 12 obrazów jednocześnie).
6. Porównanie kariotypów pomiędzy dowolną liczbą metafaz, również od różnych pacjentów.
7. Możliwość funkcjonowania w sieci – jedna baza może obsługiwać wiele systemów do akwizycji/analizy obrazu.
8. Przygotowanie i wydruk zestawień statystycznych w formie graficznej .
9. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych i archiwizacja – zabezpieczanie danych na różnych nośnikach (CD, DVD, zewnętrzny HD USB, pen-drive, dysk sieciowy itd.).
10. Własne wzory wydruków – edytor wzorów wydruków wyników. Wydruki w języku polskim.
11. Rozbudowane funkcje filtrowania i wyszukiwania danych według dowolnie zadanych kryteriów.
12. Możliwość dołączania dokumentów i zdjęć do danych pacjenta.

Analiza kariotypu
1. Wielofunkcyjne narzędzia do obróbki obrazu i segmentacji obiektów jednym kliknięciem myszki– „Magic tool” i „Magic brush”.
2. Obraz oryginalny z kamery jest przechowywany w pamięci przez cały czas- możliwość podglądu w dowolnym momencie edycji obrazu.
3. Analizowane obrazy są zapisywane w formacie 12-bitowym z 4096 poziomami szarości.
4. Dynamiczny układ tabeli kariotypu.
5. Narzędzia edycyjne aktywne również w tabeli kariotypu, możliwość dodawania brakujących obszarów telomerowych lub satelitów narzędziem „Magic brush”.
6. Funkcja „Fix Zoom Factor” - oglądanie chromosomów zawsze w tej samej wielkości.
7. Pełne połączenie między obrazem metafazy, a kariotypem.
8. Płynny zoom i możliwość dowolnej aranżacji i wielkości okienek dla metafazy
i kariotypu.
9. Wielostopniowe cofanie wykonanych operacji edycji obrazu (funkcja undo).
10. Automatyzacja procesu edycji obrazu w celu uzyskania najlepszych efektów kontrastu i ostrości oparta na ustawieniach preferencji użytkownika.
11. Pełna kontrola kontrastu, ostrości i jasności całego obrazu metafazy, jak
i poszczególnych chromosomów (jednego lub kilku) – ręczna i automatyczna.
12. Zmiana kontrastu i jasności chromosomu/chromosomów w tabeli kariotypu natychmiast ma odzwierciedlenie na obrazie metafazy.
13. Parametry kontrastu, ostrości i jasności zapisywane są w postaci pliku.
14. Możliwość ustawienia szeregu domyślnych parametrów przez użytkownika,
w tym np. kontrastu, osobno dla prążków G, Q, R w świetle przechodzącym
i prążków R w świetle fluorescencyjnym.
15. Analiza obrazów również w formacie JPG – możliwość ułożenia kariotypu ze zdjęć metafazy przesłanych z innego źródła.
16. Możliwa nieskończona ilość zmian w pliku klasyfikatorów – „uczenie programu”.
17. Szybkie, półautomatyczne liczenie chromosomów.
18. Ręczna analiza chromosomów w metafazie na ekranie (Count by Index).
19. Opcjonalne rozdzielanie chromosomów za pomocą segmentacji prostymi liniami.
20. Trzy warianty wyświetlania konturów chromosomów.
21. Narzędzie rozszerzające lub zawężające kontur chromosomów z dokładnością
1 piksela.
22. Automatyczne indeksowanie chromosomów na metafazie oparte na położeniu
w tabeli kariotypu.
23. Ideogramy chromosomów zgodne z ISCN o rozdzielczości 300, 400, 550, 700 i 850 prążków.
24. Automatyczny tekst wyniku podpisanego pod kariogramem, zgodny z ISCN. Automatyczne uaktualnianie wyniku z i do bazy danych.
25. Automatyczne podawanie przybliżonej rozdzielczości prążków analizowanych chromosomów.
26. Adnotacje - w tym również na ideogramach. Możliwość zaznaczania strzałkami
i opisami w różnych kolorach i różnymi czcionkami. Predefiniowana lista często używanych opisów.
27. Predefiniowane wzory wydruku wyników, z możliwością wydruku trzech różnych formularzy jednocześnie.
28. Rozbudowany program do edycji ideogramów. Możliwość tworzenia własnych ideogramów, w tym ideogramów aberracyjnych, i zapisywanie ich w bazie danych. Ideogram aberracyjny może być potem wybierany z listy i umieszczany
w tabeli kariotypu (moduł Wizard).
29. Zaznaczanie prążków na ideogramach poprzez malowanie ich w dwóch kolorach za pomocą specjalnego pędzelka.
30. Moduł Multispecies, pozwalający na kariotypowanie innych gatunków – gotowe wzorce dla myszy, szczura, chomika, bydła, owcy, kozy i świni. Możliwość tworzenia własnych wzorców i klasyfikatorów dla innych gatunków.

Analiza FISH
1. Ustawianie ostrości w czasie rzeczywistym nawet przy długich czasach ekspozycji przez wiele sekund.
2. Autoekspozycja do 10 sek.
3. Definiowane przez użytkownika schematy automatycznej kontroli kontrastu.
4. Możliwość jednoczesnego oglądania w oddzielnych okienkach poszczególnych warstw obrazu zbieranych z pojedynczych filtrów oraz obrazu złożonego. Edycja obrazu każdej warstwy oddzielnie, jak i jednoczesna edycja wszystkich warstw
w obrazie złożonym.
5. Pełne możliwości kariotypowania w DAPI z narzędziami edycyjnymi analogicznymi, jak w programie do kariotypowania.
6. Ręczna analiza chromosomów w metafazie na ekranie (Count by Index), podobnie jak funkcja automatyczna, pozwala na generowanie wyniku z zapisem wszystkich anomalii. Automatyczne wprowadzanie tekstu zgodnego z ISCN
w polu wyniku analizy komórki.
7. Funkcja „Fix Zoom Factor” jako – pozwala na oglądanie chromosomów zawsze
w tej samej wielkości.
8. Rozbudowane funkcje adnotacji z pełną edycją kształtu, koloru strzałek i czcionki. Możliwość opisów w różnych kolorach na jednym obrazku. Predefiniowana lista często używanych opisów.
9. Specjalny moduł kwantyfikacyjny do mierzenia intensywności świecenia sond FISH, np. dla sond telomerowych.
10. Ręczne zliczanie chromosomów/sygnałów .
11. Porównywanie chromosomów barwionych różnymi technikami (prążki G, FISH, SKY) – funkcja bazy danych CDM.
12. Akwizycja jedynie zdefiniowanego, interesującego nas obszaru.
13. Zaawansowana kontrola funkcji koloru z możliwością miejscowego rozjaśniania lub przyciemniania danego koloru bez wpływu na kontrast obszarów wewnętrznych.
14. Obraz zapisywany w formacie 12-bitowym na piksel z włączeniem informacji
nt. tła.
15. Wielostopniowy domyślne ustawianie kontrastu dla poszczególnych warstw obrazu – DAPI i sond.
16. Z-stacking nawet na mikroskopie ręcznym bez automatycznej kontroli osi Z (zebrane obrazy w różnym planie fokalnym są składane razem, by utworzyć ostry dwuwymiarowy obraz – pozwala uwidocznić sygnały, które znalazły się na różnej głębokości optycznej).
17. Eksport danych 3D do zewnętrznych programów analizy trójwymiarowej
18. Stacja robocza nierozłączna z systemem traktowana jako całość gwarantująca kompatybilność. W zestawie drukarka oraz dysk zewnętrzny do archiwizacji.

Szkolenia
1. Zapewnienie przeszkolenia 3 osób w zakresie obsługi zestawu

« Powrót do szczegółów zamówienia