Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa mebli medycznych- łóżka szpitalne, stół operacyjny.

Numer zamówienia:

350/89/2016

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 09.01.0217
EZ/350/89/2016/29


Wg rozdzielnika:
do wszystkich zainteresowanych i uczestników postępowania o zamówienie publiczne.nr 89/2016
dotyczy: Zakup i dostawa mebli medycznych- łóżka szpitalne, stół operacyjny.


Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły zapytania do Specyfikacji, na które udzielamy odpowiedzi:


Pakiet nr 2
Stół operacyjny- 1 sztuka

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny posiadający możliwość konfiguracji blatu w pozycji odwróconej z pilotem przewodowym bez przycisku zmiany orientacji ułożenia pacjenta w zależności od zamontowania podgłówka i podnóżków? Dotyczy punktu 2a tabeli technicznej.

ODPOWIEDŹ
Tak zamawiający dopuści ,gdyż nie jest to parametr wymagany tylko oceniany.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny, którego długość z blatem wynosi 2000 mm?

ODPOWIEDŹ
Nie ,nie dopuści ponieważ zamawiający określił w punkcie czwartym minimalną długość stołu z blatem a oferowany parametr nie mieści się w przedziale.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją wysokości z materacem w zakresie od 590 do 1070 mm? Oferowany zakres jest korzystniejszy od wymaganego w SIWZ.

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści ,ponieważ zamawiający określił zakres parametrów regulacji wysokości stołu a oferowany parametr nie mieści się w tym przedziale.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją segmentu oparcia pleców w zakresie od -30 stopni do +80 stopni? Oferowany zakres w niewielkim stopniu odbiega od wymaganego w SIWZ.

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści ponieważ zamawiający określił zakres regulacji oparcia pleców od minimum -35 stopni a oferowany parametr nie mieści się w przedziale.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją przechyłów bocznych blatu w zakresie +/- 25 stopni?

ODPOWIEDŹ
Nie ,nie dopuści ponieważ zamawiający określił zakres regulacji przechyłu bocznego od minimum -30 stopni a oferowany parametr jest gorszy od opisanego.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją przechyłu wzdłużnego Trendelenburga i anty-Trendelenburga w zakresie +/- 30 stopni?

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści, gdyż zamawiający określił regulację przechyłu wzdłużnego Trendelenburga i anty Trendelenburga na minimum +|- 40 stopni.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny wyposażony w podnóżki z możliwością rozchylania – blokowane za pomocą zacisków śrubowych – pokręteł?

ODPOWIEDŹ
Tak zamawiający dopuści, pod warunkiem, że będzie możliwość rozchylenia o minimum 180 stopni.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z regulacją segmentu podgłówka ręcznie za pomocą skokowego mechanizmu zapadkowego?

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści. Zamawiający wymaga regulacji segmentów podgłówka za pomocą sprężyn gazowych.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny z ergonomiczną podstawą w kształcie prostokąta, umożliwiającą pełny dostęp do leżącego pacjenta?

ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe..

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści, aby stół operacyjny posiadał elementy blatu wykonane ze stopu aluminium anodowanego, a podstawa i kolumna pokryte stalą nierdzewną? Aluminium anodowane jest również metalem nierdzewnym, z grupy metali lekkich, a więc nie ma różnicy w trwałości antykorozyjnej obu metali. Obecnie czołowi producenci stołów operacyjnych bardzo często wykonują elementy konstrukcyjne z odlewów aluminiowych z uwagi na zalety takiego rozwiązania tzn.: przy zachowaniu tych samych właściwości antykorozyjnych jak stal nierdzewna blat z aluminium anodowanego jest lżejszy i bardziej sztywny, a przy odpowiedniej konstrukcji odlewów przenosi większe obciążenia. Faktyczną barierą dla producentów stołów operacyjnych przed powszechnym stosowaniem odlewów metali lekkich w konstrukcji blatów jest duży koszt wdrożenia technologii (konieczność wykonania drogich form), akceptowalny jedynie dla modeli średniej i wyższej klasy produkowanych w większej skali.

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści , zamawiający w punkcie 19 opisu przedmiotu zamówienia jasno określił materiał z którego ma być wykonany stół operacyjny

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny wyposażony w miękkie materace wykonane z pianki poliuretanowej spienionej pokryte materiałem antystatycznym?

ODPOWIEDŹ
Tak dopuści , pod warunkiem ze materac będzie z domieszką aktywnego srebra lub innego materiału redukującego bakterie Ecoli i MRSA.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny wyposażony w miękkie materace posiadające właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne oraz przeciwodleżynowe, poświadczone stosownym oświadczeniem producenta, jednak bez domieszki aktywnego srebra redukującego bakterie Ecoli i MRSA potwierdzone świadectwem z laboratorium?

ODPOWIEDŹ
Tak dopuści pod warunkiem że oferent dołoży do oferty atest z akredytowanego laboratoium potwierdzające bakteriobójczość materacy.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowana stół operacyjny, którego masa nie przekracza 280 kg?

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści . W punkcie 22 opisu przedmiotu zamówienia określił maksymalną masę stołu a oferowany parametr nie mieści się w przedziale

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania stół operacyjny, którego konstrukcja umożliwia uzyskanie znacznego wychylenia blatu z pacjentem poza kolumnę przy wykorzystaniu przesuwu wzdłużnego oraz poprzez odwróconą konfigurację blatu na długości 1420 mm?

ODPOWIEDŹ
Nie, nie dopuści. Zamawiający określił minimalne wychylenie blatu w punkcie 27 opisu przedmiotu zamówienia, a oferowany parametr nie mieści się w przedziale.

PYTANIE
W związku z tym, że retraktor nie jest elementem wyposażenia stołu zabiegowego- prosimy Zamawiającego o wyodrębnienie retraktora z pakietu

ODPOWIEDŹ
Nie możemy wyodrębnić retraktora z wyposażenia dodatkowego stołu, ponieważ musi on być kompatybilny ze stołem. Jest on niezbędny zamawiającemu do wykonywania procedur medycznych.


Pakiet 1 - Łóżka szpitalne z napędem elektrycznym:
PYTANIE
Dotyczy pkt. 4:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne o szerokości 1005mm z barierkami?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Dotyczy pkt. 5:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające leże nie przystosowane do montażu protektorów ?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 7:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające podświetlany pilot na kablu, bez latarki?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Dotyczy pkt.8:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne z regulacją elektryczną leża w zakresie 400 – 815 mm?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ dla dolnej granicy. Zamawiający dopuszcza górną granicę.

PYTANIE
Dotyczy pkt.10:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające regulację elektryczną części nożnej w zakresie 28?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 12:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne nie posiadające autoregresji w odcinku uda? Pozostałe parametry bez zmian.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 20:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne nie posiadające alarmu dźwiękowego informującego o próbie użycia zablokowanej funkcji?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 21:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne z przyciskiem aktywacji dostępnym jedynie na panelu?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 23:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające kluczyk bezpieczeństwa w panelu sterownia, blokujący działanie panelu, po jego wyciągnięciu.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza proponowanego rozwiązania.

PYTANIE
Dotyczy pkt. 26:
Czy Zamawiający odstąpi od wymogu : System elektrycznej ochrony przed uszkodzeniem łóżka w wyniku przeciążenia, polega na wyłączeniu regulacji łóżka
w przypadku przekroczonego obciążenia.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Dotyczy pkt.27:
Dotyczy Barierek bocznych:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające barierki boczne metalowe lakierowane składane wzdłuż ramy leża o wysokości 390 mm?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające barierki nie składające się za pomocą jednej ręki?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta oraz mając na celu usprawnienie pracy personelu podtrzymuje zapisy SIWZ.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające mechanizm zwalniania barierek znajdujący się na wysokości leża? Barierki rozkłada się chwytając za wyprofilowany uchwyt.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta oraz mając na celu usprawnienie pracy personelu podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Dotyczy listew odbojowych:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające krążki odbojowe znajdujące się w narożnikach leża – parametr równoważny dla listew odbojowych.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający oczekuje łóżka wyposażonego w krążki odbojowe w narożnikach oraz listwy odbojowe zapobiegające uszkodzeniu barierek bocznych łóżka, podczas przejeżdżania łóżkiem przez drzwi.

PYTANIE
Dotyczy materaca:
Czy Zamawiający dopuści do postępowania przetargowego wysokiej jakości łóżko szpitalne posiadające materac innego producenta niż łóżko. Pozwoli to na złożenie korzystniejszej oferty.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko ze szczytami bez blokady na czas transportu? Proponowane rozwiązanie jest bezpieczne i nie wymaga dodatkowych zabezpieczeń, blokad.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze bezpieczeństwo pacjenta (również podczas transportu) nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko ze szczytami wykonanymi z metalowych płaskowników lakierowanych proszkowo, wypełnionych płytą tworzywową typu hpl?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko wyposażone w pilota przewodowego bez latarki?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko pacjenta wyposażone w pilota przewodowego bez podświetlanych przycisków?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko o długości 2150 mm, z możliwością jego przedłużenia o 280 mm, bez możliwości skracania?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z regulacją wysokości leża w zakresie 380-810 mm, co jest parametrem lepszym od oczekiwanego?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z regulacją kąta odchylenia oparcia uda w zakresie 0-43°, co jest parametrem lepszym od oczekiwanego?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko tylko z autoregresją w części lędźwiowej w zakresie min 9 cm? Funkcja autoregresji nie ma nic wspólnego z odleżynami. Przy odleżynach wyższego stopnia w okolicach kości ogonowej nie powinno stosować się pozycji łamanych wysokich leża. Pacjenci z odleżynami powinni leżeć na leżu prostym i właściwym materacu przeciwodleżynowym zmiennociśnieniowym. Autoregresja służy tylko i wyłącznie do bezpiecznego załamywania się i nie zakleszczania materaca piankowego podkładowego oraz większego komfortu siedzenia. Dzięki autoregresji przedłużamy czas użytkowania materaca, który nie posiada ryflowań (nacięć) we właściwych miejscach załamań leża.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko sterowane elektrycznie bez przycisku STOP, który wydaje się parametrem zbędnym?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza łóżka bez przycisku STOP.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko bez funkcji zaawansowanej autoregresji, która jest parametrem zbędnym realizującym funkcje przeznaczone dla autoregresji?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko sterowane elektrycznie z wyposażeniem w regulację elektryczną pozycji Trendelenburga 16° – sterowanie z panelu sterowniczego montowanego na szczycie łóżka od strony nóg. Taki parametr jest lepszym od wymaganego ze względu na większy zakres.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z wyposażeniem w regulację elektryczną pozycji anty-Trendelenburga 16°– sterowanie z panelu sterowniczego montowanego na szczycie łóżka od strony nóg. Taki parametr jest lepszym od wymaganego ze względu na większy zakres.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z wizualnymi wskaźnikami informującymi o zablokowanych, aktywnych funkcjach łóżka na panelu sterowniczym? Funkcje na pilocie przewodowym mogą zostać zablokowane za pośrednictwem panelu centralnego.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ. Zamawiający oczekuje aby personel mógł stwierdzić czy dana funkcja jest zablokowana/odblokowana bez konieczności sprawdzania wskaźników wizualnych na panelu centralnym. Opisane w SIWZ rozwiązanie ma na celu ułatwienie i usprawnienie pracy personelu

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z dźwiękowymi sygnałami informującymi o zablokowanych funkcjach łózka na pilocie przewodowym?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający oczekuje rozwiązania zgodnego z SIWZ.


PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko bez przycisku uruchamiającego dostępność funkcji?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z możliwością ustawienia przycisku uruchamiającego dostępność funkcji tylko na panelu sterowniczym?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko bez odłączenia funkcji po upływie 120-180 sekund?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający odsyła do dokładnego zapoznania się z zapisami SIWZ, gdzie podana zostały oczekiwania zamawiającego co do czasu po którym następuje automatyczne odłączenie funkcji. Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko z systemem blokady barierek bocznych znajdującym się w dolnej jej części?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający podtrzymuje zapisy SIWZ i nie dopuszcza powyższego.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne bez sygnalizacji podłączenia do sieci?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z leżem wypełnionym panelami tworzywowymi składającymi się z jednolitego panelu segmentu oparcia pleców, jednolitego panelu segmentu siedziska, jednolitego panelu segmentu ud oraz jednolitego panelu segmentu podudzia?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z leżem wypełnionym panelami mocowanymi na stałe?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z leżem wypełnionym panelami tworzywowymi zabezpieczonymi przed przesuwaniem się i wypadnięciem poprzez mechanizm wsunięcia danego panelu na odpowiednio wyfrezowane wgłębienie?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie.


PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne wyposażone w szczyty wyjmowane od strony nóg i głowy pewnie posadowione w gniazdach w ramie bez potrzeby stosowania dodatkowych blokad przed wypadnięciem w trakcie transportu?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze bezpieczeństwo pacjentów (również w czasie transportu) nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z regulacją wysokości leża w zakresie od 350 do 810 mm? Oferowany zakres jest korzystniejszy od wymaganego oraz spełnia wymagania w zakresie minimalnego poziomu leża.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z regulacją części nożnej w zakresie do 44 stopni? Oferowany zakres jest korzystniejszy od wymaganego w SIWZ.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne posiadające zaawansowaną funkcję autoregresji wykonującą ruch odsuwania się segmentu plecowego oraz uda nie tylko do tyłu, ale i do góry (ruch po łuku/okręgu) podczas podnoszenia segmentów, jednak bez systemu teleskopowego?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający mając na uwadze działania przeciw powstawaniu odleżynom zachowuje zapisy SIWZ, oczekując rozwiązania bardziej zaawansowanego niż proponowane

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z możliwością regulacji pozycji Trendelenburga do 18 stopni? Oferowany parametr jest korzystniejszy od wymaganego w SIWZ.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z możliwością regulacji pozycji anty-Trendelenburga do 18 stopni? Oferowany parametr jest korzystniejszy od wymaganego w SIWZ.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający dopuszcza powyższe rozwiązanie

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne posiadające diodowy wskaźnik na pilocie przewodowym informujący o zablokowanych funkcjach, oraz wizualne wskaźniki informujące o zablokowanych funkcjach panelu centralnego, w postaci pokręteł wskazujących obecny stan blokady funkcji?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.
PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne z zabezpieczeniem przed nieświadomym uruchomieniem funkcji na pilocie poprzez konieczność aktywowania pilota za pomocą specjalnego kluczyka oraz z panelem sterowania z zabezpieczeniem przed nieświadomym uruchomieniem funkcji poprzez konieczność wciśnięcia przycisku uruchamiającego dostępność funkcji? Oferowane rozwiązanie jest równoważne do opisanego w SIWZ.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania, oczekując rozwiązania bardziej zaawansowanego, bez dodatkowych kluczyków i elementów które nie przyczyniają się do usprawnienia pracy personelu

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne posiadające panel centralny bez systemu odłączenia wszelkich regulacji po 180 sekundach nieużywania regulacji, jednak posiadający zabezpieczenie w postaci pokrywy (po podniesieniu której dostępne są wszystkie funkcje w tym ratujące życie) oraz system dezaktywujący pilot przewodowy po upływie ok. 50 sek. nieużywania z koniecznością świadomego ponownego uruchomienia regulacji?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne bez przycisku bezpieczeństwa STOP?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne o bezpiecznym obciążeniu roboczym dla każdej pozycji leża i segmentów na poziomie 230 kg?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści łóżko szpitalne z barierkami bez listew odbojowych? Gdyż najbardziej wysuniętymi pkt. W łóżku są krążki odbojowe chroniące łóżko przed otarciami.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania. Zamawiający oczekuje łóżka wyposażonego w krążki odbojowe zamontowane w jego narożnikach oraz listwy odbojowe montowane na barierkach bocznych, mające na celu ochronę barierek przed uszkodzeniami podczas przejazdu przez drzwi – zwłaszcza te o wąskim świetle futryn

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne sterowane elektrycznie przy pomocy pilota przewodowego dla pacjenta bez podświetlanych przycisków i latarki?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.


PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne bez alarmu dźwiękowego informującego o próbie użycia zablokowanej funkcji łóżka?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne wyposażone w poręcze boczne o wysokości 370 mm?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania

PYTANIE
Czy Zamawiający dopuści do zaoferowania łóżka szpitalne wyposażone w poręcze boczne z mechanizmem do ich składania oraz rozkładania łatwo dostępnym, wbudowanym w ukośną poprzeczkę/wspornik w dolnej części poręczy?
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie dopuszcza powyższego rozwiązania.






W związku z udzielonymi odpowiedziami zmianie ulega termin składania i otwarcia ofert.

Składanie ofert do dnia 16.01.2017 do godz. 10.00
Otwarcie ofert w dniu 16.01.2017r. o godz. 11.00.





UWAGA:
Ocena oferty przez Zamawiającego zostanie dokonana w oparciu o wymagania zawarte w specyfikacji z uwzględnieniem niniejszych odpowiedzi na pytania.






Z poważaniem,
z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych



inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna




Pismo przygotował: Sylwia Krzywiak, Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, tel. 061 8850 644

« Powrót do szczegółów zamówienia