Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.

Numer zamówienia:

350/9/2020

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz w word

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA.

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz.U. 2019 poz. 1843) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 214 000 EURO.

DOTYCZY: PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 9/2020.

Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
Godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 214 000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. 2019 poz. 1843), zwanej dalej Ustawy Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia: Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.
2. Ogólne założenia wyjściowe – wymagania techniczne
2.1. Przedmiotem zamówienia jest: Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO
2.2. Miejsce realizacji zamówienia: w budynku Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, przy ul. Garbary 15.
2.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa załączona do niniejszej specyfikacji dokumentacja.
2.4. Przedstawiona w ofercie cena musi uwzględniać wszystkie elementy niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia (np. organizację miejsca budowy, konieczność wykonania wygrodzeń tymczasowych, ograniczenia czasowe w dostępie do pomieszczeń i pozostałe utrudnienia wynikające z wykonywania robót w budynku czynnego szpitala).

3. Warunki szczególne realizacji przedmiotu zamówienia, które należy uwzględnić w cenie oferty, wynikają z następujących uwarunkowań:
3.1. Roboty ogólnobudowlane i organizacja robót:
3.1.1. Prowadzenie prac budowlanych w obrębie budynku czynnego szpitala wymaga wygrodzenia strefy robót tymczasowymi przegrodami zabezpieczającymi przed przenikaniem kurzu i hałasu.
3.1.2. Roboty szczególnie uciążliwe (np. hałas) można prowadzić jedynie w godzinach uzgodnionych z Dyrekcją Szpitala.
3.1.3. Wykonawca robót będzie zobowiązany do naprawienia wszelkich ewentualnych uszkodzeń, jakie w związku z tymi robotami powstaną na terenie Centrum.
3.1.4. Zamawiający zwraca uwagę na możliwość dokonania wizji lokalnej w miejscu planowania robót, przed złożeniem oferty.
Wizję można przeprowadzić od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 14:00, po uprzednim uzgodnieniu terminu z Działem Inwestycji i Remontów z p. mgr inż. Szymonem Matuszewskim Starszym inspektor ds. technicznych Tel 61 88 50 628., mail: szymon.matuszewski@wco.pl
4. Wymagany okres gwarancji na wykonane roboty- minimum 3 lata.
5. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45000000-7 Roboty budowlane.

IV. Termin wykonania zamówienia
Realizacja zamówienia:
– prace stanowiące przedmiot zamówienia maksymalnie do dnia 31.07.2020 r.
– prace dla Zakładu Patologii w terminie 20-31.07.2020 r.
V. Warunki udziału w postępowaniu:
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
1.1. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.
1.2. Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 2 Pzp zamawiający żąda od wykonawców oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie przez oferowane dostawy, usługi wymagań określonych przez zamawiającego.
1.3. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
1.4. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
2.1. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp i wykazania, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)

1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
2. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
3. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej chyba, że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.
8. Osoby uprawnione do kontaktu:
Merytorycznie – mgr inż. Szymon Matuszewski Starszy inspektor ds. technicznych Tel 61 88 50 628., mail: szymon.matuszewski@wco.pl
Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/88 50 643...644 fax 61/88 50 698
e-mail: zaopatrzenie@wco.pl.

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

IX. Termin związania ofertą.
1. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania oferta, z tym, ze zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania oferta, zwrócić się do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużeniu terminu o oznaczony czas, nie dłuższy niż 60 dni.
3. Przedłużenie okresu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania oferta.
X. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.

5. Na zawartość oferty składa się:
b. Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ
c. Wypełniony kosztorys ofertowy wg przedmiaru stanowiącego załącznik do SIWZ.

6. Do oferty należy dołączyć:
a) ·Oświadczenia i dokumenty zawarte w pkt. VI SIWZ
b) Stosowne Pełnomocnictwo dla osób podpisujących ofertę, ( jeżeli dotyczy).

7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a) · Odpis właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.

8. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.

9. W przypadku podpisania oferty przez osoby niefigurujące we właściwym rejestrze lub niewpisane do właściwej ewidencji, dla uznania ważności oferty, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo wystawione przez osoby umocowane lub poświadczone notarialnie.
10. Dokumenty lub oświadczenia, o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz.1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.

11. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń, które każdego z nich dotyczą.

12. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.

13. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony - 9/2020 - Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.

Nie otwierać przed.......................................... /Data otwarcia ofert/

b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony - 9/2020 – Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
Miejsce oraz termin składania ofert:
1) Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20.02.2020 r. do godz. 09:00
2) Otwarcie ofert nastąpi w dniu 20.02.2020 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda – parter pokój nr 001.
3) Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
4) Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
6) Zamawiający poprawia w ofercie:
a. oczywiste omyłki pisarskie,
b. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c. inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić kosztorys ofertowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Zamawiający przyjmuje następujące kryteria oceny ofert:
A. Cena oferty - waga 60%
B. Jakość stosowanych materiałów - waga 30%
C. Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty - waga 10%
--------------------
Razem 100%

A. Kryterium „ CENA OFERTY” będzie obliczone wg wzoru:

Najniższa cena z ofert ważnych
A = --------------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty

A = ilość punktów przyznana w kryterium Cena oferty

Przy ocenie wysokości zaproponowanej „ceny oferty” najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto, – jako oferta najkorzystniejsza. Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 60 punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.


Kryterium B - Jakość stosowanych materiałów

SIWZ określa wymagane parametry techniczne i cechy jakościowe dla materiałów budowlanych stosowanych przy realizacji zamówienia. Dla grupy wiodących materiałów, których cechy są istotne dla prawidłowego wykonania robót, określa się warunki minimalne – parametry, które musza być obligatoryjnie spełnione dla uznania ważności oferty, a także parametry dodatkowe, których spełnienie nie jest konieczne, ale jest dodatkowo punktowane w kryterium „jakość stosowanych materiałów”. Jako materiały referencyjne dla ustalenia kryterium jakościowego złożonych ofert ustala się:
1. Farba nawierzchniowa do malowania ścian pokoi i korytarzy,
Dla umożliwienia oceny oferty, konieczne jest podanie przez Oferenta dokładnego określenia wyrobu, jaki będzie zastosowany przy realizacji zamówienia, w odniesieniu do wyżej wymienionych materiałów. Dla jednoznaczności określenia należy podać producenta oraz oznaczenie indywidualne wyrobu, stosowane przez producenta.
ZASADY PUNKTACJI W KRYTERIUM, „JAKOŚĆ STOSOWANYCH MATERIAŁÓW”

1. Farba nawierzchniowa do malowania ścian pokoi i korytarzy:
PARAMETRY MINIMALNE – WYMAGANE:
Lp. CECHA - PARAMETR SPEŁNIA
- oferta ważna NIE SPEŁNIA
- odrzucenie
oferty
1. Farba LATEKSOWA przeznaczona do malowania wewnątrz pomieszczeń, o wysokiej sile krycia
2. Posiada stopień połysku w zakresie SATYNOWY do PÓŁMAT (może być oznaczony przez producenta innym określeniem równoważnym)
3. Posiada Atest Higieniczny do stosowania w pomieszczeniach służby zdrowia
4. Posiada klasę odporności na szorowanie wg PN-EN 13300 – nie gorszą niż klasa II
5. Posiada zawartość LZO (lotnych związków organicznych) poniżej 30g/l lub zamiennie posiada oznaczenie wyrobu HYPOALERGICZNEGO
PARAMETRY DODATKOWE (nieobowiązkowe) – PUNKTOWANE:
Lp. CECHA - PARAMETR LICZBA PUNKTÓW
1. Posiada klasę odporności na szorowanie wg PN-EN 13300 – klasa I 10
2. Posiada właściwości biobójcze (farba biostatyczna) 3
3. Posiada oznaczenie produktu ekologicznego 1
4. Posiada uszlachetnienie typu „TEFLON surface protection” 5
5. Farba hydrofobowa 2
6. Farba ceramiczna 1



C. Kryterium „OKRES UDZIELONEJ GWARANCJI NA WYKONANE ROBOTY” obliczone będzie wg wzoru:

5 lat C = 10 pkt.
4 lata C = 6 pkt.
3 lata C = 3 pkt.
2 lata C = 0 pkt.

C – ilość punktów przyznana w kryterium OKRES UDZIELONEJ GWARANCJI NA WYKONANE ROBOTY
Okres gwarancji na wykonane roboty nie może być krótszy niż 36 miesięcy oraz nie dłuższy niż 60 miesiący.
W kryterium „Okres udzielonej gwarancji na wykonane roboty’’ oceniany będzie okres gwarancji podany przez Wykonawcę w formularzu ofertowym. Okres 2 lat jest okresem minimalnym. Podanie okresu gwarancji krótszego niż 2 lata będzie skutkować odrzuceniem oferty. W przypadku zaoferowania terminu gwarancji powyżej 5 lat ilość punktów w kryterium obliczona będzie jak dla 5 lat.
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 10 punktów.
UWAGA
- brak wpisu w formularzu ofertowym traktowany będzie, jako zaoferowanie minimalnego okresu gwarancji, tj. 2 lat.


Ocena końcowa oferty
Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów A + B + C przyznanych danej ofercie w kryteriach oceny ofert, wskazanych powyżej.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni, – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
7. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
9. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
10. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.


XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.

Nie dotyczy. Wykonawca składa ofertę na całość zamówienia.

XXVI. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVII. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 214.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Poznań, dnia 03/02.2020 r.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:


/-/
Z up. Dyrektora
Pełnomocnik Dyrektora ds. Klinicznych
dr n. med. J. Jerzy Mazurek
























Załącznik nr 1 do specyfikacji
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)

FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ____________________________________________________________________
adres ul ________________________________________
miejscowość, kod__________________________________województwo_________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
NIP_______________________________ REGON_____________________________
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko _______________________________________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________

Przedmiot oferty: Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.

Składam/y ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w niniejszym postępowaniu.
2. Oferuję/my przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z wymaganiami Zamawiającego.
3. Cena oferty:

Oferuję/my za łączną kwotę w sumie :

netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości ………%

4. Oferuję/my termin realizacji zamówienia:
– prace stanowiące przedmiot zamówienia maksymalnie do dnia 31.07.2020 r.
– prace dla Zakładu Patologii w terminie 20-31.07.2020 r.
5. Oferuję termin gwarancji: ………lat (minimum 3 lata, maksimum 5 lat) od momentu podpisania protokołu odbioru.
6. Uważam/y się za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania ofert.
7. Warunki płatności. Akceptuje/my termin zapłaty – przelew do 30 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego. Faktury częściowe - płatność za wykonane prace - po wykonaniu prac w danej jednostce organizacyjnej (Dziale).
8. Oświadczam/y, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
9. Oświadczam/y, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom. * Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom podaję/my części zamówienia i firmy podwykonawcy. Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami:
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________


10. Oświadczam/y, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
a)Informuję/my, że :
0 dokumenty, oświadczenia (wymienić jakie) : ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….

11. Oświadczam/y, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w kosztorysie ofertowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
12. Oświadczam/y, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl, jeśli taki wymóg wynika z Ustawy o Vat.
13. Oświadczam/y, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy.
14. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązuję/my się do zawarcia pisemnej umowy, [której treść zawarta jest w siwz.]w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.

15. Oświadczam/y, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
16. Informacja – Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź: Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.

17. Oświadczam/y, jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznałem się z klauzulą obowiązku informacyjnego przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.

18. Oświadczam/y, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
Uwaga:
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia art. przez jego wykreślenie).

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.

……………….., dn. …………………


………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.





























zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.

UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15 .
2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
3. WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
5. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
6. Posiada Pani/Pan:
-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
7. Nie przysługuje Pani/Panu:
-w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
-prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. C RODO.
4. Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
-Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
-Podmiotom kontrolującym,
-lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
9. Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
10. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.











Załącznik nr 2 do specyfikacji
Nr sprawy 9/2020

Wykonawca:
…………………………………………………
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)

Oświadczenie wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA

Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr …………………
pn. ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:

OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:

1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)

Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ……………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………..…………………...........………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)

[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)


OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:
Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.


…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)


















Załącznik nr 3 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

Nr sprawy 9/2020

OŚWIADCZENIE

składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 5tawy Pzp. (protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ……………………………………………………………………………………………………………

oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Ustawy Pzp.

 nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *

lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tekst jednolity Dz. U. z 2018 r. poz. 798 z późn. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,

 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*

..................................., dnia ......................... r.
.......................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić











Załącznik nr 4 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 9/2020


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku (Dz. U. z 2019 r. poz.1843 z późn. zm.) – w dniu................. pomiędzy
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań,
wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:

mgr inż. Magdalenę Kraszewską - Z-cę Dyrektora ds. ekonomicznych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,

a firmą:
_______________________________________________
_______________________________________________

wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ____________ prowadzącą działalność gospodarczą jako:______________________ lub zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
posiadającą numer NIP: ______________, REGON: ____________;

reprezentowaną przez:
_______________________________________________
_______________________________________________
zwaną dalej Wykonawcą,

została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 9/2020 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz.1843 ze zm.)
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2
PRZEDMIOT UMOWY

1. Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie robót budowlanych: Wykonanie prac ogólnobudowlanych w wybranych jednostkach organizacyjnych WCO.
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji Robót w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ___________________.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu umowy określa specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z dokumentacją projektową oraz oferta przetargowa Wykonawcy.
4. Wykonawca oświadcza, że:
a) zna i akceptuje warunki realizacji przedmiotu umowy, a w szczególności zapoznał się warunkami technicznymi i lokalizacją przedmiotu umowy oraz założeniami i oczekiwaniami Zamawiającego, co do standardu i jakości realizowanych robót budowlanych oraz oświadcza, że otrzymane informacje umożliwiły mu jednoznaczną ocenę zakresu robót, warunków i czasu koniecznego do należytego wykonania zadania oraz pozwoliły na dokonanie ostatecznej kalkulacji wynagrodzenia,
b) posiada odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem, materiałami oraz wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do profesjonalnego świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
c) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się świadczeniem Robót,
d) zobowiązuje się do tego, by Roboty świadczone były zgodnie z wymogami stawianymi przez obowiązujące przepisy prawa, w tym w szczególności, aby Roboty świadczone były przez osoby przeszkolone w zakresie wymaganym przepisami prawa,
e) posiada wszelkie niezbędne zgody, pozwolenia, zezwolenia lub koncesje wymagane przepisami prawa do wykonywania wszelkich czynności wiążących się z wykonywaniem Robót i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.

§ 3
PRACOWNICY WYKONAWCY

1. Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za nadzór nad zatrudnionym personelem oraz zobowiązany jest do wypełnienia wszystkich prawnych zobowiązań związanych z zatrudnieniem wymaganego personelu.
2. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane poniżej czynności w trakcie realizacji zamówienia: Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności fizyczne bezpośrednio związane z realizacją robót we wszystkich branżach i zawodach budowlanych (pracę fizyczną na placu budowy), czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy, więc, między innymi osób kierujących budową, wykonujących usługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych, itp. Obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy prace będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia, jako Podwykonawcy.
3. W trakcie realizacji przedmiotu Umowy Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec Wykonawcy odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w ust. 2 czynności, tj. osób realizujących niniejszą Umowę, o których mowa w ust. 2.Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
1) żądania oświadczeń i dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny;
2) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów;
3) przeprowadzania kontroli na miejscu wykonywania świadczenia.
4. W trakcie realizacji przedmiotu Umowy, na każde wezwanie Zamawiającego, w wyznaczonym w tym wezwaniu terminie, Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wskazane poniżej dowody w celu potwierdzenia spełnienia wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących wskazane w ust. 2 czynności w trakcie realizacji Umowy:
1) oświadczenie Wykonawcy lub Podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności, których dotyczy wezwanie Zamawiającego. Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że objęte wezwaniem czynności wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, imion i nazwisk tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu Wykonawcy lub Podwykonawcy;
2) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię umowy/umów o pracę osób wykonujących w trakcie realizacji zamówienia czynności, których dotyczy ww. oświadczenie wykonawcy lub podwykonawcy (wraz z dokumentem regulującym zakres obowiązków, jeżeli został sporządzony). Kopia umowy/umów powinna zostać zanonimizowana w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tj. w szczególności bez adresów, nr PESEL pracowników). Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji. Informacje takie jak: data zawarcia umowy, rodzaj umowy o pracę i wymiar etatu powinny być możliwe do zidentyfikowania;
3) zaświadczenie właściwego oddziału ZUS, potwierdzające opłacanie przez wykonawcę lub podwykonawcę składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę za ostatni okres rozliczeniowy;
4) poświadczoną za zgodność z oryginałem odpowiednio przez Wykonawcę lub Podwykonawcę kopię dowodu potwierdzającego zgłoszenie pracownika przez pracodawcę do ubezpieczeń, zanonimizowaną w sposób zapewniający ochronę danych osobowych pracowników, zgodnie z przepisami Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. Imię i nazwisko pracownika nie podlega anonimizacji.
5. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do przestrzegania prawa pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę, Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.
6. Wykonawca gwarantuje, że wszystkie osoby zaangażowane w realizację przedmiotu Umowy w imieniu Wykonawcy posiadają umiejętności i doświadczenie odpowiednie do zakresu czynności powierzonych tym osobom.
7. Zmiana lub zwiększenie liczby personelu Wykonawcy nie ma wpływu na wysokość wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
§ 4
OBOWIĄZKI STRON UMOWY

1. Do obowiązków Zamawiającego należy:
a) wprowadzenie Wykonawcy na obiekt objęty przedmiotem umowy i przekazanie placu budowy w terminie 14 dni od daty podpisania umowy,
b) wskazanie punktów poboru energii elektrycznej i wody do celów objętych przedmiotem umowy,
c) wyznaczenie inspektora nadzoru inwestorskiego,
d) dokonywanie odbiorów na zasadach określonych w § 9 niniejszej umowy,
e) zamawiający zapewnia, że posiada środki finansowe na realizację przedmiotu umowy i zobowiązuje się do terminowej zapłaty wynagrodzenia na rzecz Wykonawcy,
2. Do obowiązków Wykonawcy należy:
a) wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z niniejszą umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, a przede wszystkim prawem budowlanym, obowiązującymi przepisami bhp, Sanepid, p.poż, wiedzą techniczną, Polskimi Normami oraz wskazówkami i zaleceniami inspektora nadzoru wyznaczonego przez Zamawiającego,
b) stosowanie przy realizacji przedmiotu umowy, jedynie wyrobów/materiałów budowlanych dopuszczonych do używania w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
c) dostarczenie atestów, certyfikatów, deklaracji właściwości użytkowych lub deklaracji zgodności itp. na materiały i wyroby budowlane wykorzystywane przy realizacji przedmiotu niniejszej umowy,
d) dostarczenie opisu technicznego - kart katalogowych producenta oraz instrukcji użytkowania zainstalowanych urządzeń
e) wykonanie robót budowlanych, objętych przedmiotem umowy w sposób nie naruszający interesów Zamawiającego i osób trzecich,
f) utrzymanie w czasie realizacji robót porządku na terenie budowy, bieżące usuwanie zbędnych materiałów, odpadów i śmieci. Wykonawca musi posiadać kontener na odpady budowlane, ustawiony w miejscu wskazanym przez Zamawiającego oraz dokumenty potwierdzające przyjęcie odpadów przez składowiska i dokonanie stosownych opłat,
g) współpraca ze służbami technicznymi Zamawiającego, w tym udział w odbiorze częściowym, odbiorze końcowym oraz spotkaniach i naradach zarządzonych przez Zamawiającego lub inspektora nadzoru inwestorskiego,
h) przygotowanie wykonanych robót - do odbioru oraz zgłoszenie ich gotowości do odbioru przez Zamawiającego,
i) przestrzeganie przepisów BHP, sanitarnych i przeciwpożarowych,
j) likwidacja zaplecza własnego Wykonawcy oraz doprowadzenie do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także – w razie korzystania – udostępnionych pomieszczeń i terenu, bezzwłocznie po zakończeniu prac.

§ 5
TERMINY WYKONANIA ROBÓT

Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w terminie:
– prace stanowiące przedmiot zamówienia maksymalnie do dnia 31.07.2020 r.
– prace dla Zakładu Patologii w terminie 20-31.07.2020 r.
Za datę zakończenia przedmiotu umowy, uznaje się datę zgłoszenia gotowości do odbioru prac w danej jednostce organizacyjnej – w danym Dziale, jeśli odbiór został dokonany.
§ 6
WYNAGRODZENIE WYKONAWCY

1. Wykonawcy przysługuje od Zamawiającego wynagrodzenie za całkowite wykonanie prac w wysokości:
Netto…………………………… złotych (słownie ………………….. złotych),
Brutto ………………………….. złotych (słownie ………………….. złotych),w tym ……% podatku VAT.
2. Płatność za wykonane prace odbywać się będzie na podstawie faktur częściowych – po wykonaniu prac w danej jednostce organizacyjnej – w danym Dziale.
3. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust.1 powyżej, jest wynagrodzeniem całkowitym i musi uwzględniać wszystkie prace związane z realizacją przedmiotu zamówienia wraz całością prac wykończeniowych, niezbędnych dla przywrócenia stanu użytkowego i estetyki pomieszczeń objętych robotami, a także pozostałe nakłady niezbędne dla prawidłowego wykonania zamówienia (np. organizację miejsca budowy, konieczność wykonania wygrodzeń tymczasowych, ograniczenia czasowe w dostępie do pomieszczeń i pozostałe utrudnienia wynikające z wykonywania robót w budynku czynnego szpitala).
4. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 płatne będzie częściowo, po wykonaniu prac w danej jednostce organizacyjnej – w danym Dziale. Faktura dotycząca robót budowlanych, wystawiona będzie po podpisaniu przez inspektora nadzoru protokołu odbioru oraz przedstawieniu przez Wykonawcę i zaakceptowaniu przez inspektora dokumentacji powykonawczej, zawierającej dokumenty wymienione w § 4 ust 2. c) i d).
5. Wykonawca zobowiązuje się do naliczenia podatku VAT zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, stosując stawkę podatku VAT w wysokości obowiązującej w dniu wystawiania faktury.
6. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1, płatne będzie przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze, w terminie 30 dni od daty otrzymania faktury przez Zamawiającego. Faktury częściowe - płatność za wykonane prace - po wykonaniu prac w danej jednostce organizacyjnej (Dziale).

7. Warunkiem wypłaty wynagrodzenia objętego fakturą jest dostarczenie Zamawiającemu przez Wykonawcę kompletu następujących dokumentów:
a) prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w formie papierowej na adres zamawiającego lub formie elektronicznej na adres https://brokerpefexpert.efaktura.gov.pl,
b) dowodów zapłaty na rzecz wszystkich Podwykonawców oraz Dalszych Podwykonawców, którzy brali udział w wykonywaniu Robót Budowlanych, całości wynagrodzenia należnego tym Podwykonawcom oraz Dalszym Podwykonawcom za wszystkie wykonane przez tych Podwykonawców lub Dalszych Podwykonawców Roboty Budowlane,
c) kompletów oświadczeń, złożonych przez wszystkich Podwykonawców oraz Dalszych Podwykonawców, w których Podwykonawcy oraz Dalsi Podwykonawcy oświadczą, że nie przysługują im wobec Wykonawcy żadne, choćby niewymagalne, należności z tytułu wynagrodzenia za wykonanie Robót Budowlanych oraz, że nie istnieją podstawy do odpowiedzialności solidarnej Zamawiającego wobec Podwykonawców oraz Dalszych Podwykonawców na podstawie art. 6471 Kodeksu cywilnego z tytułu jakichkolwiek Robót Budowlanych wykonywanych przez Podwykonawców oraz Dalszych Podwykonawców.
8. Za datę zapłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
9. Na fakturach VAT wystawianych Zamawiającemu na podstawie niniejszej umowy Wykonawca umieści: nr niniejszej umowy, nr NIP Zamawiającego i Wykonawcy.
10. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.
11. W przypadku zmiany stawek urzędowych podatku VAT zmianie ulegnie wynagrodzenie umowne Wykonawcy – odpowiednio do tych zmian.
12. W przypadku faktur, w których kwota należności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2019 r. poz. 1751) - faktura powinna zawierać wyrazy "mechanizm podzielonej płatności".
§ 7
PODWYKONAWCY

1. Zamawiający uwzględnia, iż Wykonawca może powierzyć podwykonawcy wykonanie części zamówienia, której przedmiotem są roboty budowlane, dostawy lub usługi oraz prace związane z rozmieszczeniem i instalacją w ramach dostawy.
2. Wykonawca odpowiada za działania podwykonawców jak za własne.
3. Umowy Wykonawcy z podwykonawcami oraz umowy podwykonawców z dalszymi podwykonawcami winny być zawierane w formie pisemnej.
4. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca zamówienia na roboty budowlane, jest obowiązany w trakcie realizacji zamówienia, do przedłożenia Zamawiającemu projektu tej umowy, a także projektu jej zmiany, przy czym podwykonawca lub dalszy podwykonawca jest obowiązany dołączyć zgodę Wykonawcy na zawarcie umowy o podwykonawstwo o treści zgodnej z projektem umowy.
5. Każdy projekt umowy o podwykonawstwo oraz umowa o podwykonawstwo musi zawierać w szczególności postanowienia dotyczące:
1) zakresu robót przewidzianych do wykonania,
2) terminu realizacji robót,
3) wynagrodzenia i zasad płatności za wykonanie robót,
4) terminu zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy z tym zastrzeżeniem, że termin ten nie może być dłuższy niż 30 dni od doręczenia Wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy roboty budowlanej,
5) rozwiązania umowy z podwykonawcą w przypadku rozwiązania niniejszej Umowy.
6. Zamawiający zgłasza na piśmie zastrzeżenia do projektu umowy z podwykonawcą lub dalszym podwykonawcą i do projektu jej zmiany lub sprzeciw do umowy o podwykonawstwo i do jej zmiany, których przedmiotem są roboty budowlane w przypadkach:
a) niespełnienia wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
b) ustalenia terminu zapłaty wynagrodzenia dłuższego niż określony w ust. 4.
7. Niezgłoszenie w formie pisemnej zastrzeżeń do przedłożonego projektu umowy z podwykonawcą lub dalszym podwykonawcą, którego przedmiotem są roboty budowlane w terminie 7 dni od dnia przedłożenia uważa się za akceptację projektu umowy przez zamawiającego.
8. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca niniejszej umowy przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia.
9. Niezgłoszenie w formie pisemnej sprzeciwu do przedłożonej umowy o podwykonawstwo, którego przedmiotem są roboty budowlane w terminie 7 dni od dnia przedłożenia uważa się za akceptację umowy przez zamawiającego.
10. Wykonawca, podwykonawca lub dalszy podwykonawca niniejszej umowy przedkłada Zamawiającemu poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię zawartej umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, w terminie 7 dni od dnia jej zawarcia, z wyłączeniem umów o podwykonawstwo o wartości mniejszej niż 0,5% wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wyłączenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, nie dotyczy umów o podwykonawstwo o wartości większej niż 50.000 zł.
11. W przypadku, o których mowa w ust 10, jeżeli termin zapłaty wynagrodzenia jest dłuższy niż jest dłuższy niż 30 dni, zamawiający informuje o tym wykonawcę i wzywa go do wprowadzenia zmani tej umowy pod rygorem wystąpienia o zapłatę kary określnej w ust.12.
12. Przepisy ust. 3-11 stosuje się do zmian tej umowy o podwykonawstwo.
13. Zamawiający żąda aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca, o ile są już znane, podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych do realizacji robót.
Wykonawca zawiadomi Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekaże informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację robót.
14. Korzystając ze świadczeń podwykonawcy, Wykonawca nałoży na podwykonawcę obowiązek przestrzegania wszelkich zasad, reguł i zobowiązań określonych w Umowie, w jakim odnosić się one będą do zakresu prac danego podwykonawcy, pozostając jednocześnie gwarantem ich wykonania oraz przestrzegania przez podwykonawcę.

§ 8
WYNAGRODZENIE PODWYKONAWCÓW

1. Wykonawca zobowiązany jest informować Zamawiającego o wysokości wynagrodzenia należnego podwykonawcom i o zapłatach dla podwykonawców, a wraz z fakturą za wykonane roboty przedstawić Zamawiającemu dowody potwierdzające zapłatę wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom.
2. Termin zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy przewidziany w umowie o podwykonawstwo wynosi 30 dni od dnia doręczenia wykonawcy, podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy faktury lub rachunku, potwierdzających wykonanie zleconej podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy dostawy, usługi lub roboty budowlanej.

3. Zamawiający dokonuje bezpośredniej zapłaty wymagalnego wynagrodzenia przysługującego podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, który zawarł zaakceptowaną przez Zamawiającego umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub który zawarł przedłożoną Zamawiającemu umowę o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi, wobec których Zamawiający nie wyraził sprzeciwu, w przypadku uchylenia się od obowiązku zapłaty odpowiednio przez wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę niniejszego zamówienia.
4. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 2, dotyczy wyłącznie należności powstałych po zaakceptowaniu przez Zamawiającego, umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane, lub po przedłożeniu Zamawiającemu poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są dostawy lub usługi.
5. Bezpośrednia zapłata obejmuje wyłącznie należne wynagrodzenie, bez odsetek, należnych podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy.
6. Przed dokonaniem bezpośredniej zapłaty Zamawiający umożliwi wykonawcy zgłoszenie pisemnych uwag dotyczących zasadności bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 2 Zamawiający informuje o terminie zgłaszania uwag, nie krótszym niż 7 dni od dnia doręczenia tej informacji.
7. W przypadku zgłoszenia uwag, o których mowa w ust. 5, w terminie wskazanym przez Zamawiającego, Zamawiający może:
a) nie dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, jeżeli wykonawca wykaże niezasadność takiej zapłaty,
b) złożyć do depozytu sądowego kwotę potrzebną na pokrycie wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszego podwykonawcy w przypadku istnienia zasadniczej wątpliwości Zamawiającego, co do wysokości należnej zapłaty lub podmiotu, któremu płatność się należy,
c) dokonać bezpośredniej zapłaty wynagrodzenia podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, jeżeli podwykonawca lub dalszy podwykonawca wykaże zasadność takiej zapłaty.
8. W przypadku dokonania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 2, Zamawiający potrąci kwotę wypłaconego wynagrodzenia z wynagrodzenia należnego wykonawcy. W takim przypadku Wykonawca nie będzie domagał się zapłaty wynagrodzenia w części przekazanej bezpośrednio podwykonawcy.
9. Konieczność trzykrotnego dokonywania bezpośredniej zapłaty podwykonawcy lub dalszemu podwykonawcy, o których mowa w ust. 2, lub konieczność dokonania bezpośrednich zapłat na sumę większą niż 5 % wartości umowy w sprawie zamówienia publicznego może stanowić podstawę do odstąpienia od umowy w sprawie zamówienia publicznego przez Zamawiającego z przyczyn zależnych od Wykonawcy.

§ 9
ODBIORY ROBÓT

1. Odbiór końcowy podjęty zostanie przez komisję powołaną przez Zamawiającego, w terminie do 5 dni od zakończenia wszystkich prac. Zakończenie czynności odbiorowych winno nastąpić najpóźniej 10 dnia licząc od dnia ich rozpoczęcia.
2. Z dniem podpisania protokołu odbioru końcowego na Zamawiającego przechodzi ryzyko uszkodzenia przedmiotu umowy.
3. Jeżeli w toku czynności odbioru końcowego zadania zostaną stwierdzone wady:
1) nadające się do usunięcia, to Zamawiający może zażądać usunięcia wad wyznaczając odpowiedni termin. Fakt usunięcia wad zostanie stwierdzony protokolarnie. Terminem odbioru w takich sytuacjach będzie termin usunięcia wad określony w protokole usunięcia wad.
2) nienadające się do usunięcia, to Zamawiający może:
a) jeżeli wady umożliwiają użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem obniżyć wynagrodzenie Wykonawcy odpowiednio do utraconej wartości użytkowej, estetycznej i technicznej,
b) jeżeli wady uniemożliwiają użytkowanie obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem zażądać wykonania wadliwie wykonanych elementów po raz drugi, zachowując prawo do naliczania Wykonawcy zastrzeżonych kar umownych i odszkodowań za zwłokę na zasadach określonych w niniejszej umowie,
c) w przypadku nie wykonania w ustalonym terminie przedmiotu umowy po raz drugi Zamawiający odstąpi od umowy z winy Wykonawcy.

§ 10
KARY UMOWNE

1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:
a) za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 15% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy,
b) za odstąpienie od umowy przez Zamawiającego z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 15% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy,
c) za zwłokę w oddaniu określonego w umowie przedmiotu odbioru, w wysokości 0,5% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy za każdy dzień zwłoki, jednakże nie więcej niż 15% wartości tego wynagrodzenia,
d) za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 0,2% wartości przedmiotu odbioru ( zadania) za każdy dzień zwłoki, liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie wad, jednakże nie więcej niż 10% wartości wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy,
e) za naruszenie obowiązku zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę zgodnie z §3 niniejszej umowy, w wysokości 3000,00zł. (słownie: trzy tysiące złotych 00/100),
f) w przypadku nieprzedłożenia przez Wykonawcę zgodnie z żądaniem Zamawiającego, któregokolwiek z dokumentów we wskazanym terminie lub nieudzielenia wyjaśnień dotyczących zatrudnienia na podstawie umowy o pracę lub uniemożliwienia Zamawiającemu przeprowadzenia kontroli zgodnie z § 3 niniejszej umowy wysokości 500,00 zł (słownie: pięćset złotych 00/100) za każdy przypadek,
g) W przypadku:
1) braku zapłaty lub nieterminowej zapłaty wynagrodzenia należnego podwykonawcom lub dalszym podwykonawcom,
2) nieprzedłożenia do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub projekt jej zmian,
3) nieprzedłożenia poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii umowy o podwykonawstwo lub jej zmiany,
4) braku zmiany umowy o podwykonawstwo w zakresie terminu zapłaty,
Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę w wysokości 5.000,00zł. (Słownie: pięć tysięcy złotych 00/100) za każde naruszenie.
2. Całkowita wartość kar umownych, jaką Wykonawca zapłaci Zamawiającemu nie może przekroczyć 15% łącznej wartości brutto umowy.
3. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Zamawiający w wysokości 15% wynagrodzenia brutto określonego w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
4. Strony zastrzegają sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich zastrzeżonych w niniejszej umowie kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
5. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia wszelkich ewentualnych kar umownych przewidzianych niniejszą umową z należności Wykonawcy przysługujących mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
6. W przypadku uzgodnienia zmiany terminów realizacji wykonania przedmiotu umowy, kara umowna będzie liczona od nowych terminów.
7. Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad bez względu na wysokość związanych z tym kosztów.
8. Zamawiający, po uprzednim wezwaniu i wyznaczeniu dodatkowego odpowiedniego terminu może usunąć, w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt, wady nieusunięte przez niego w wyznaczonym terminie.
§ 11
ODSTĄPIENIE OD UMOWY

1. Zamawiającemu przysługuje – i to w terminie 30 dni od powzięcia wiedzy o podstawie odstąpienia - prawo do odstąpienia od umowy w przypadku:
a) wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach,
b) nie przystąpienia do wykonywania robót budowlanych w terminie 30 dni od daty zawarcia niniejszej umowy pomimo pisemnego wezwania do rozpoczęcia robót budowlanych,
c) przerwy w wykonywaniu robót budowlanych trwającej dłużej niż 30 dni, chyba że przerwa spowodowana jest okolicznościami, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności,
d) ogłoszenia upadłości lub rozwiązania firmy Wykonawcy,
e) gdy zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy w wysokości powyżej 50% aktywów, które może mieć realny wpływ na realizację niniejszej umowy,
f) gdy Wykonawca, pomimo wezwania przez Zamawiającego i upływu wyznaczonego w tym wezwaniu terminu, nadal narusza prawo lub postanowienia Umowy.
2. Wykonawcy przysługuje i to w terminie 30 dni od powzięcia wiedzy o podstawie odstąpienia prawo odstąpienia od umowy, w jeżeli:
a) Zamawiający pozostaje w zwłoce z zapłatą jakiejkolwiek części wynagrodzenia przez okres co najmniej dwóch miesięcy,
b) Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny odbioru robót lub odmawia bez uzasadnionej przyczyny podpisania protokołu odbioru robót,
c) Zamawiający pisemnie zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy.
3. Odstąpienie od umowy winno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od Umowy ze skutkiem natychmiastowym bez konieczności uprzedniego wezwania.
5. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe:
a) w terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wg stanu na dzień odstąpienia,
b) Wykonawca zabezpieczy przerwane roboty w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt tej strony, z której winy nastąpiło odstąpienie od umowy,
c) Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, konstrukcji lub urządzeń, które nie mogą być wykorzystane przez Wykonawcę do realizacji innych robót nieobjętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego,
d) Wykonawca zgłosi do dokonania przez Zamawiającego odbioru robót przerwanych oraz robót zabezpieczających, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada,
e) Wykonawca niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14 dni od daty skutecznego odstąpienia od umowy, usunie z terenu budowy dostarczone przez niego lub wniesione urządzenia zaplecza.
6. Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności zobowiązany jest do:
a) dokonania odbioru robót przerwanych oraz zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia,
b) odkupienia materiałów, konstrukcji lub urządzeń określonych w ust. 4 lit. c, po cenach przedstawionych w kosztorysie ofertowym,
c) przejęcie od Wykonawcy pod swój dozór terenu budowy.
§ 12
GWARANCJA I RĘKOJMIA

1. Wykonawca udziela Zamawiającemu …….. miesięcy gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz gwarancji na okres minimum 24 miesięcy na dostarczone i zamontowane wyposażenie. Termin gwarancji biegnie od daty podpisania przez strony końcowego protokołu odbioru, a jeżeli przy odbiorze końcowym stwierdzono wady od dnia podpisania protokołu usunięcia wad.
2. Obowiązki wynikające z gwarancji Wykonawca musi podjąć niezwłocznie, nie dłużej niż w ciągu 2 dni roboczych oraz wykonać roboty zabezpieczające przed negatywnymi skutkami wad, a następnie usunąć wady w sposób docelowy w wyznaczonym terminie.
3. Jeżeli Wykonawca nie przystąpi do usunięcia wad lub awarii w wyznaczonym terminie lub nie usunie ich w wyznaczonym terminie, Zamawiający może powierzyć ich usunięcie osobie trzeciej na koszt i ryzyko Wykonawcy bez konieczności uzyskania zgody sądu i bez utraty gwarancji udzielonej przez Wykonawcę.
4. W razie, gdy czas naprawy zainstalowanych instalacji/wyposażenia będzie dłuższy niż określony w ust. 2, okres świadczenia gwarancji przedłuża się o czas trwania naprawy. W razie, gdy naprawa instalacji/wyposażenia potrwa dłużej niż 4 tygodnie,
lub gdy urządzenie po raz czwarty ulegnie awarii podlegającej naprawie w ramach serwisu gwarancyjnego, Zamawiającemu będzie przysługiwać wymiana urządzenia na nowe, takie samo lub odpowiednie o nie gorszych parametrach.
5. Zamawiający jest uprawniony do dochodzenia roszczeń z tytułu gwarancji lub rękojmi także po okresie wskazanym w ust. 1, jeżeli zgłosił wadę przed upływem tego okresu.
6. Wszelkie koszty napraw w ramach gwarancji lub rękojmi, w tym koszty dojazdów oraz roboty towarzyszące leżą po stronie Wykonawcy.
7. Jeżeli w wykonaniu obowiązków gwarancyjnych lub z tytułu rękojmi Wykonawca dostarczył Zamawiającemu zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją lub rękojmią, termin gwarancji lub rękojmi biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub od chwili zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli dokonano wymiany części rzeczy powyższe zasady stosuje się odpowiednio do części wymienionej/naprawianej.
8. Niniejsza Umowa stanowi dokument gwarancyjny uprawniający Zamawiającego do żądania od Wykonawcy naprawy wszelkich wad fizycznych w przedmiocie Umowy w okresie trwania gwarancji, jakości oraz wykonania pozostałych obowiązków gwarancyjnych określonych w umowie lub Specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
9. Okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady przedmiotu Umowy w zakresie robót budowlanych wynosi 5 lat, zgodnie z art. 568 § 1 Kodeksu cywilnego, natomiast okres odpowiedzialności z tytułu rękojmi za wady przedmiotu Umowy w zakresie dostarczonego i zamontowanego wyposażenia równy jest okresowi gwarancji na ten element przedmiotu Umowy.
10. W przypadku wystąpienia wad lub usterek w okresie trwania rękojmi, Wykonawca usunie je w terminie określonym w ust. 2.
11. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień wynikających z gwarancji.
12. Wykonanie uprawnień z gwarancji nie wpływa na odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi, jednakże w razie wykonywania przez Zamawiającego uprawnień z gwarancji bieg terminu do wykonania uprawnień z tytułu rękojmi ulega zawieszeniu z dniem zawiadomienia Wykonawcy o wadzie. Termin ten biegnie dalej od dnia odmowy wykonania obowiązków gwarancji albo bezskutecznego upływu czasu na ich wykonanie.
13. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej:
a) w okresie realizacji umowy,
b) w okresie obowiązywania gwarancji i rękojmi.
§ 13
USŁUGI ZAMAWIAJĄCEGO

1. Wykonawca zobowiązuje się do uregulowania należności za ewentualnie świadczone przez Zamawiającego usługi w zakresie zapewnienia możliwości korzystania z energii elektrycznej i wody dla celów budowy i socjalnych, itp. na podstawie wskazań odpowiednich podliczników, lub ryczałtowo zgodnie z obustronnie spisanym porozumieniem.
2. W przypadku korzystania z innych usług Zamawiającego ich zakres i sposób rozliczenia będzie przedmiotem dodatkowego porozumienia.

§ 14
PRZEDSTAWICIELE STRON

Strony wyznaczają swoich przedstawicieli w zakresie objętym przedmiotem niniejszej umowy – zamówienia:
Zamawiający:
- mgr inż. Tadeusz Krzymański – Kierownik Działu Inwestycji i Remontów, inspektor nadzoru
- mgr inż. Szymon Matuszewski – St. inspektor ds. technicznych, Dział Inwestycji i Remontów

Wykonawca: - ………………………………

§ 15
ZMIANY UMOWY
1. Zamawiający przewiduje możliwość zmian do Umowy dotyczących zmiany terminów, w następujących sytuacjach:
a) gdy wystąpią niemożliwe do przewidzenia niekorzystne warunki atmosferyczne uniemożliwiające prawidłowe wykonanie robót - pod warunkiem wykazania wpływu zaistnienia takich warunków na przyjęty harmonogram realizacji robót;
b) wystąpienia niebezpieczeństwa kolizji z planowanymi lub równolegle prowadzonymi przez inne podmioty inwestycjami w zakresie niezbędnym do uniknięcia lub usunięcia tych kolizji;
c) działań osób trzecich uniemożliwiających wykonanie prac, które to działania nie są konsekwencją winy którejkolwiek ze stron;
d) wystąpienia opóźnień w dokonywaniu określonych czynności lub ich zaniechania przez właściwe organy administracji publicznej, które nie są następstwem okoliczności, za które wykonawca ponosi odpowiedzialność;
e) wystąpienia opóźnień w wydawaniu decyzji, zezwoleń, uzgodnień, itp., do wydania których właściwe organy są zobowiązane na mocy przepisów prawa, jeżeli opóźnienie przekroczy okres przewidziany w przepisach prawa, w którym ww. decyzje powinny zostać wydane oraz nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność;
f) odmowy wydania przez właściwe instytucje decyzji, zezwoleń, uzgodnień itp. z przyczyn niezawinionych przez wykonawcę;
g) niemożności wykonywania robót z powodu braku dostępności do miejsc niezbędnych do ich wykonania z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę;
h) niemożności wykonywania robót, gdy uprawnione instytucje nie dopuszczą do wykonywania robót lub nakazują wstrzymanie robót z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę;
i) wystąpienia innych opóźnień lub przestojów z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę;
j) działania siły wyższej i klęsk żywiołowych mających bezpośredni wpływ na termin wykonania umowy.
2. Nie stanowią istotnej zmiany między innymi, w rozumieniu art. 144 Pzp:
a) zmiany danych związanych z obsługą administracyjno – organizacyjną umowy;
b) zmiany danych teleadresowych, zmiany osób reprezentujących strony;
c) zmiany danych rejestrowych;
d) zmiany danych będących następstwem sukcesji uniwersalnej po jednej ze stron.
3. Zmiana terminu realizacji Umowy wymaga pisemnego aneksu do Umowy, podpisanego przez obie Strony pod rygorem nieważności.
4. Zmiana terminu realizacji Umowy nie powoduje automatycznie zmiany wynagrodzenia określonego w § 6 ust.1 Umowy.
5. Aneks terminowy nie spowoduje żadnych roszczeń stron związanych z przedmiotem
aneksu.

§ 16
POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia, a także przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
4. Umowa niniejsza została sporządzona w 2/dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po 1/jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca:


_____________________ ________________________
Załącznik nr 6 do siwz



PROTOKÓŁ ODBIORU CZEŚCIOWEGO / KOŃCOWEGO* *niepotrzebne skreślić

Data odbioru.........................................................................................................................................
Przedmiot odbioru (obiekt, roboty).......................................................................................................
Zamawiający.............................................................................................................................................
Wykonawca..............................................................................................................................................

Komisja w składzie:
a/ ze strony Zamawiającego: b/ ze strony Wykonawcy:
1. ................................................................. 1. ........................................................
2. ................................................................. 2. ........................................................
3. ................................................................. 3. ........................................................

Komisja dokonała odbioru robót (obiektu) zleconych umową z dnia ................................................
i stwierdziła co następuje:

Termin rozpoczęcia robót:..................................zakończenia robót:....................................................

Wykonanie zakresu rzeczowego zgodnie z .........................................................................................

Jakość wykonanych robót ocenia się jako ............................................................................................

Stwierdzono następujące wady i usterki: ………..................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
Ustalono termin usunięcia usterek do dnia: .............................................................

Uwagi komisji:
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................
................................................................................................................................................................

Komisja uznaje wykonane roboty za odebrane od Wykonawcy z dniem ....................................................
*zaznaczyć właściwe
Podpisy członków komisji:
a./ b./
1. ............................................................ 1. ............................................................

2. .............................................................2. ..............................................................

3. .............................................................3. ..............................................................

Załącznik nr 7 do specyfikacji
ZAKRES PRAC – OPIS

1. Oddział Radioterapii III
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni w pomieszczeniu 4038. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności,
- wymiana fragmentu płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Roboty odbywać się będą w trakcie pracy Oddziału. Planuje się udostępniać pomieszczenie w uzgodnieniu z Użytkownikiem na co najmniej 7 dni przed fizycznym przystąpieniem do prac.. Nie ma możliwości zamknięcia oddziału na czas prowadzenia robót. Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.
2. Oddział Chemioterapii.
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni w pomieszczeniu 3033. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności,
- wymiana płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Roboty odbywać się będą w trakcie pracy Oddziału. Planuje się udostępniać pomieszczenie w uzgodnieniu z Użytkownikiem, na co najmniej 7 dni przed fizycznym przystąpieniem do prac. Nie ma możliwości zamknięcia oddziału na czas prowadzenia robót. Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.
3. Pawilon Radioterapii
Wymiana 2 sztuk drzwi do toalet dla pacjentów.
Należy wykuć z muru istniejące drzwi płytowe i w powstałych otworach zamontować drzwi wg zestawienia z przedmiaru. Wymagane są drzwi stalowe okleinowane fabrycznie HPL, jednoskrzydłowe, zaopatrzone w panele ochronne dolne i górne. Ościeżnica stalowa, malowana proszkowo, obejmująca na mur do 180mm – konieczne pomiary z natury przed złożeniem zamówienia. Drzwi łazienkowe, zamki łazienkowe. Ponadto należy uwzględnić konieczność wykonania towarzyszących drobnych robót ogólnobudowlanych - wycięcie pasa płytek ceramicznych ściennych 20x20cm wzdłuż otworu drzwiowego od strony łazienki dopasowanie płytek po zamontowaniu drzwi, wycięcie pasa wykładziny PCV przy ościeżnicach i dopasowanie nowej wykładziny po zamontowaniu drzwi, wycięcie i uzupełnienie pasa płytek ceramicznych podłogowych, malowanie farbami lateksowymi pasa ścian przy drzwiach szerokości około 50cm
Szczegóły uzgadniane na bieżąco z Działem Inwestycji i Remontów, konieczne ściągnięcie wymiarów z natury w celu zamówienia odpowiednich drzwi, dopasowanych do istniejących otworów drzwiowych.
Ponadto:
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni ciągów korytarzowych i poczekalni. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności,
- wymiana płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie, jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Roboty odbywać się będą w trakcie pracy. Planuje się udostępniać pomieszczenie w uzgodnieniu z Użytkownikiem, na co najmniej 7 dni przed fizycznym przystąpieniem do prac. Nie ma możliwości zamknięcia Pawilonu na czas prowadzenia robót. Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.
4. Laboratorium.
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni wszystkich pomieszczeń i korytarzy. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności,
- wymiana płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie, jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Roboty odbywać się będą w trakcie pracy. Planuje się udostępniać pomieszczenie w uzgodnieniu z Użytkownikiem, na co najmniej 7 dni przed fizycznym przystąpieniem do prac. Nie ma możliwości zamknięcia laboratorium na czas prowadzenia robót. Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.
5. Zakład Patologii
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni w pomieszczeniu 5062. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności,
- wymiana fragmentu płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie, jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Ponadto naprawa posadzki żywicznej polegająca na przeszlifowaniu istniejącej i nałożeniu kolejnej, np. system Rust-Oleum 5500.
Przewiduje się wykonanie prac:
– prace stanowiące przedmiot zamówienia maksymalnie do dnia 31.07.2020 r.
– prace dla Zakładu Patologii w terminie 20-31.07.2020 r.
Nie ma możliwości zamknięcia całego Zakładu Patologii na czas prowadzenia robót. Transport materiałów przez główne korytarze. Pomieszczenie odcięte od reszty Zakładu poprzez zamknięcie drzwi wejściowych do pomieszczenia.
Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.
6. Pomieszczenia piwniczne Działu Porządkowego.
Naprawa pomieszczeń S09, S05, 1s027.
Wymiana fragmentów płytek ściennych glazurowanych, płytek podłogowych typu gres, skrócenie koryta odpływowego w stacji mycia wózków typu ACO.
Malowanie ścian pomieszczeń farbami olejnymi lub ftalowymi – wymagane farby bezzapachowe. Malowanie ścian i sufitów ścianami lateksowymi. Malowanie elementów metalowych – rury, grzejniki, itp. Wymiana ustępu, brodzika i kabiny prysznicowej, wymiana dwóch skrzydeł płytowych białych.
7. Kawiarnia Pomarańczarnia i pomieszczenia Kuchni.
Wykonanie robót malarskich ścian i sufitów z przygotowaniem powierzchni wszystkich pomieszczeń i korytarzy. W ramach tego zadania należy wykonać:
- zabezpieczenie przed zabrudzeniem posadzek, okien i elementów wyposażenia niepodlegających demontażowi na czas malowania,
- zeskrobanie starej farby, zmycie zabrudzeń i podszpachlowanie rys i pęknięć,
- malowanie ścian i sufitów farbami lateksowymi zmywalnymi w I klasie ścieralności, farby przeznaczone do pomieszczeń kuchennych, z powłoką odporną na działanie grzybów pleśniowych oraz wnikanie zanieczyszczeń. Z efektem hydrofobowym o dobrej przepuszczalności pary wodnej zapewniającej dobre oddychanie ścian. Dobrze kryjąca oraz odporna na czyszczenie.
- wymiana płyt z wełny mineralnej 60x60cm sufitu podwieszanego rastrowego bez wymiany konstrukcji metalowej. Konstrukcję należy umyć i poprawić lokalnie mocowanie, jeżeli wystąpi taka konieczność. Płyty sufitu białe, gładkie, zmywalne, higieniczne, dopuszczone do stosowania w obiektach służby zdrowia.
Malowanie fragmentów ścian farbami olejnymi lub ftalowymi bezzapachowymi. Malowanie posadzki w pomieszczeniu chłodni farbą do betonu. Malowanie elementów stalowych wyposażenia (ościeżnice, rury, grzejniki) farbami olejnymi lub ftalowymi bezzapachowymi.
Roboty odbywać się będą w trakcie pracy. Planuje się udostępniać pomieszczenie w uzgodnieniu z Użytkownikiem, na co najmniej 7 dni przed fizycznym przystąpieniem do prac. Nie ma możliwości zamknięcia kuchni na czas prowadzenia robót.
Kolorystyka uzgadniana na bieżąco z Użytkownikiem.


















Załącznik nr 8 do specyfikacji


Na stronie internetowej zamawiający zamieszcza niniejszy dokument w formacie PDF i HTML.

PRZEDMIAR
NAZWA INWESTYCJI : Roboty ogólnobudowlane - wybrane działy i jednostki - decyzje Sanepid
ADRES INWESTYCJI : ul. Garbary 15, Poznań
INWESTOR : Wielkopolskie Centrum Onkologii
ADRES INWESTORA : ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
WYKONAWCA ROBÓT : -
ADRES WYKONAWCY : -
BRANŻA : ogólnobudowlana
SPORZĄDZIŁ KALKULACJE : Szymon Matuszewski
SPRAWDZIŁ PRZEDMIAR : Szymon Matuszewski
DATA OPRACOWANIA : 05.04.2018

« Powrót do szczegółów zamówienia