Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa narzedzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych

Numer zamówienia:

350/72/2018

« Powrót do szczegółów zamówienia

siwz wpdf

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 221 000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 72/2018.

Zakup i dostawa narzędzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 221.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.),zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych na podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Zakup i dostawa narzędzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w załączniku do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
3. Wymagany termin gwarancji i rękojmi/ważności - minimum 36 m-cy
4. Wymagany termin płatności – przelew 60 dni - od dnia otrzymania faktury przez Zamawiającego.
5. W zakresie zadań w których w opisie przedmiotu zamówienia użyto zapisów wskazujących na znaki towarowe, patenty lub pochodzenie produktu, należy je traktować jako przykład produktu, Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych Przez ofertę równoważną należy rozumieć taką ofertę, która przedstawia opis przedmiotu zamówienia o takich samych parametrach, jakie zostały określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, lecz oznaczony innym znakiem towarowym, patentem lub pochodzeniem. Ofertą równoważną są produkty lub rozwiązania, które odpowiadają pod względem jakości i funkcjonalności produktom lub rozwiązaniom wskazanym przez zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Na Wykonawcy składającym ofertę równoważną spoczywa obowiązek udowodnienia równoważność oferowanych produktów.
6. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień CPV: 33162200-5 przyrządy używane na salach operacyjnych
IV. Termin wykonania zamówienia
• Dostawa jednorazowa:
Pakiet 1,2 – dostawa do 8 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet 3,4 – dostawa do 12 tygodni od dnia podpisania umowy
Pakiet 5 – dostawa do 24 tygodni od dnia podpisania umowy.
• Dostawy w godzinach 8:00 do 14:00 - LOCO Magazyn WCO w miejscu.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
3. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
4. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
5. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia niepodlegania wykluczeniu. z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 Pzp, należy przedłożyć:
Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)
1. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
2. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych,
3. organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
5. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
6. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
7. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.
VII. Potwierdzenie pozostałych wymagań specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
W celu potwierdzenia, że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia Zamawiający żąda przedłożenia następujących dokumentów:
Lp. Wymagany dokument
1. Wypełniony formularz ofertowy wg wzoru stanowiącego zał. do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto – podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
2. Formularz cenowy wg wzoru stanowiącego zał. do specyfikacji

3. Dokument lub odpis dokumentu z rejestru lub innej ewidencji lub inny dokument w celu potwierdzenia i weryfikacji osób umocowanych do reprezentowania Wykonawcy, tym samym składania oświadczenia woli.
4. Pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania albo do występowania w imieniu Wykonawcy jeżeli ich umocowanie nie wynika wprost z dokumentów określonych w pkt. VII.3.
5. Dotyczy wszystkich pakietów - Dla oceny jakości - Opisy, foldery, fotografie, opisy techniczne, dane - karty katalogowe producenta jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno - użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia zgodnie z załączonym Opisem przedmiotu zamówienia
6. Dotyczy pakietu 3 - Dla oceny jakości - Zamawiający wymaga dostarczenia próbek z pozycji : 1, 3, 4, 22, 25, 27, 33.
7. Dotyczy pakietu 4 - Dla oceny jakości - Zamawiający wymaga dostarczenia próbek z pozycji : 1, 6.
8. Dotyczy pakietu 3- Dla oceny jakości - Wypełnianą tabelę WYMAGAN TECHNICZNYCH zawartą w zał. do siwz.
9. Dotyczy pakietu 2 - Dla oceny jakości – Zamawiający wymaga załączenia certyfikatu jednostek notyfikowanych potwierdzający naprawy zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi.

VIII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie pisemnej
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.
8. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie – mgr Anna Czapla - Z-ca kierownika Centralnego Bloku Operacyjnego – tel 61/88 50 839 i/lub dr Krzysztof Bieda - Kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego tel 61/88 50 581;
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Katarzyna Witkowska i/lub Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/88 50 643( ...644) fax 61/88 50 698.

IX. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

X. Termin związania ofertą.
Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

XI. Opis sposobu przygotowywania ofert.
1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Dokumenty składające się na ofertę należy składać w formie oryginałów lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Oświadczenia należy składać wyłącznie w formie oryginału. Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii dokumentu, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości.
Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, którego każdego z nich dotyczą.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
6. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
W przypadku, gdy osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji, musi dołączyć do ofert pełnomocnictwo do występowania w imieniu Wykonawcy oraz jego reprezentowania. W przypadku podpisania umowy należy do niej załączyć pełnomocnictwo do zaciągania zobowiązań finansowych w przypadku gdy osoba podpisująca umowę w imieniu Wykonawcy nie jest wpisana do właściwego rejestru, ewidencji jako osoba upoważniona do reprezentacji.
7. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, ewidencji, które wskazane są tam jako umocowane do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Zaleca się by oferty były połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
9. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
10. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Przetarg nieograniczony 72/2018 – Zakup i dostawa narzędzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych. Nie otwierać przed .......................................... /data otwarcia ofert/
b) Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
c) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej lub poczty kurierskiej należy przygotować w sposób określony jak wyżej i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy i winna być zaadresowana w następujący sposób:
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15, 61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 72/2018
Zakup i dostawa narzędzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych.

XII. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze [pn-pt], w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 01/08/2018 r. do godz. 09.00
2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 01/08/2018 r. o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda - parter pokój nr 001.
Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
XIII. Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
XIV. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
XV. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie,
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XVI. Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 Pzp.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.
10. Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XVII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Pakiet 1,3,4,5
Cena - 50%
Jakość - 50%
_____________________________
Razem - 100%
Cena - będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A– ilość punktów przyznana w kryterium „Cena”
Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny - najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max il. punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycji art. 91 ust. 5 Pzp – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 Pzp – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

Jakość – obliczona będzie wg poniższego opisu
Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = -------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania (wg SIWZ)

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „jakości”
W kryterium „jakość” - oceniane będą parametry określone w siwz na podstawie złożonych w ofercie próbek lub katalogów
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalną ilość punktów jak podano w kryterium.
Pozostałe oferty otrzymają odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.





Pakiet 2
Cena - 60%
Jakość - 40%
_____________________________
Razem - 100%
Cena - będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A– ilość punktów przyznana w kryterium „Cena”
Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny - najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy).
Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max il. punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycji art. 91 ust. 5 Pzp – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 Pzp – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

Jakość – obliczona będzie wg poniższego opisu
Ilość przyznanych punktów ocenianej oferty
B = -------------------------------------------------------------------------------- x waga x 100
Maksymalna ilość punktów możliwych do uzyskania (wg SIWZ)

B - ilość uzyskanych punktów w kryterium „jakości”
W kryterium „jakość” - oceniane będą parametry określone w siwz na podstawie złożonych w ofercie próbek lub katalogów
Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalną ilość punktów jak podano w kryterium.
Pozostałe oferty otrzymają odpowiednio mniej w zależności od ilości punktów przyznanych ofercie.

Ocena końcowa oferty
Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny ofert.


XVIII. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XIX. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XX. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

XXI. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
1. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
2. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
3. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
4. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
5. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
6. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.

XXII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Szczegółowy opis zawarty jest w załączniku do niniejszej Specyfikacji.

XXIII. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XXIV. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.
Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.

XXV. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXVI. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl;
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXVII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej – PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXVIII. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXIX. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.
Zamawiający NIE dopuszcza składania ofert częściowych.

XXX. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXXI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 221.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.) stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.






Poznań, dnia 19-07-2018 r.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:


Z up. Dyrektora
Pełnomocnik Dyrektora ds. Klinicznych
dr n. med. J. Jerzy Mazurek

/podpis/
DYREKTOR











Załącznik nr 1 do specyfikacji
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ____________________________________________________________________
adres ul ________________________________________
miejscowość, kod__________________________________województwo_________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
NIP_______________________________ REGON_____________________________
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko _______________________________________________
telefon_____________ fax_________________mailto:_____________________________

Przedmiot oferty: 72/2018 Zakup i dostawa narzędzi chirurgicznych klasycznych i laparoskopowych.

2. Cena oferty: Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi formularz cenowy – zał.
Oferujemy za łączną kwotę w sumie :
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
w tym:
pakiet 1
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
pakiet 2
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
pakiet 3
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
pakiet 4
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
pakiet 5
netto …………………..zł., słownie: ………………………………………………………
brutto …………………zł., słownie: ……………………………………………………..
podatek VAT w wysokości ………%
3. Zapewniamy, że oferowany przez nas przedmiot zamówienia posiada odpowiednią jakość i właściwości użytkowe dopuszczające do stosowania w placówkach ochrony zdrowia.
4. Oświadczamy, że zaoferowany asortyment posiada aktualne pozwolenie na dopuszczenie do obrotu produktów w Polsce zgodnie z Zgodnie z dyrektywami unijnymi i ustawodawstwem polskim tj. deklaracje zgodności, certyfikat CE .
Oświadczamy, iż posiadamy opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe jednoznacznie potwierdzające parametry techniczno-użytkowe oferowanego przedmiotu zamówienia i zobowiązujemy się dostarczyć je na każde wezwanie Zamawiającego
Ponadto zobowiązujemy się do przekazania na każde wezwanie Zamawiającego na etapie badania i oceny ofert wszystkich dokumentów dopuszczających do obrotu oraz innych dokumentów zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych oraz dokumentów (opisy techniczne, foldery/ulotki, fotografie, dane katalogowe) jednoznacznie potwierdzających parametry oferowanego asortymentu.
5. Oferujemy termin dostaw - pakiet ………… ………. pakiet ………… ……… pakiet ………… ………. pakiet ………… ………. pakiet ………… ………. .
6. Oferujemy termin ważności/gwarancji i rękojmi: …………-m-cy od dnia dostawy .
7. Akceptujemy warunki płatności. Termin zapłaty – przelew 60 dni - od dnia otrzymania faktury przez Zamawiającego.
8. Oświadczamy, iż zaoferowany przedmiot zamówienia posiada wymagane prawem atesty, certyfikaty i karty charakterystyki oraz, że zostaną dostarczone na każde żądanie Zamawiającego.
9. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczamy, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/nie powierzę* podwykonawcom.* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................
........................................................................................................................................
11. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia (wymienić jakie) : ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
12. Na potwierdzenie
A] niepodlegania wykluczeniu załączamy /wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
B] spełnienia wymagań do oferty załączamy/wymienić/:
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
.......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... .......... ..........
13. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku) …………….
14. Oświadczam/y, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy.
15. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
16. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
17. Informacja - Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź: Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
0 mikroprzedsiębiorstwem
0 małym
0 średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
18. Wykonawca oświadcza, iż pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
19. Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.
……………….., dn. …………………
...............................................................
(Pieczęć Wykonawcy)
………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.

Załącznik nr 2 do specyfikacji
FORMULARZ CENOWY

SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
Pakiet 1
Doposażenie zestawów do chirurgii endoskopowej część I
L.p. Opis narzędzia Ilość Nazwa producenta / Ref Cena netto Vat % Cena brutto Wartość netto Wartość brutto
1. Nożyczki laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: ostrza zakrzywione typu Metzenbaum, oba ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia, 5 szt.
2. Nożyczki laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: ostrza zakrzywione, ząbkowane, oba ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia, 5 szt.
3. Uchwyt do posiadanych instrumentów laparoskopowych ClickLine firmy Karl Storz, plastikowy, z funkcją rotacji osadzonego tubusu i wkładu roboczego, z przyłączem do koagulacji monopolarnej, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania zapinki, pierścienie na palce z rozszerzoną powierzchnią kontaktu . 10 szt.
4. Uchwyt do instrumentów laparoskopowych kompatybilny z laparoskopowymi instrumentami ClickLine firmy Karl Storz, plastikowy, z funkcją rotacji osadzonego tubusu i wkładu roboczego, z przyłączem do koagulacji monopolarnej, bez zapinki. 10 szt.
5. Tubus do instrumentów laparoskopowych, izolowany, z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia, kompatybilny z laparoskopowymi instrumentami ClickLine firmy Karl Storz o śr. 5 mm i długości 36 cm . 10 szt.
6. Kleszcze laparoskopowe, bipolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające Kelly, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 4 szt.
7. Kleszcze laparoskopowe, bipolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze drobnoząbkowane, okienkowe, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 4 szt.
8. Kleszcze laparoskopowe, bipolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze drobnoząbkowane, okienkowe, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 4 szt.
9. Przewód HF do laparoskopowych narzędzi bipolarnych, dł. 300 cm. 12 szt.
10. Manipulator maciczny typu CLERMONT- FERRAND wykorzystywany do napinania struktur więzadłowych macicy, identyfikacji sklepień pochwy oraz uszczelniania pochwy podczas całkowitej histerektomii laparoskopowej TLH, oraz podczas innych ginekologicznych operacji laparoskopowych w trakcie, których konieczne jest ustawianie macicy w różnych położeniach, w tym do chromopertubacji. Manipulator złożony z:
- rękojeści umożliwiającej płynne odginanie końcówki wkładu roboczego w zakresie 0° - min. 85° oraz zablokowanie jej w pozycjach: 0°, 30°, 45° i 60°,
- płaszcza manipulatora, do którego mocowana jest rękojeść oraz wymienne wkłady robocze,
- łopatki anatomicznej z tubusem, przesuwanej i obracanej na płaszczu manipulatora, do napinania sklepień pochwy, śr. 36 mm, dł. 48 mm,
- prostopadłego uchwytu do przesuwania i obracania łopatki anatomicznej,
- cylindra uszczelniającego pochwę z trzema silikonowymi uszczelkami, przesuwanego wzdłuż tubusu łopatki anatomicznej,
- wkładu roboczego z końcówką stożkową, wkręcaną, rozmiar średni,
- wkładu roboczego z końcówką atraumatyczną, śr. 7 mm, dł. 50 mm,
- wkładu roboczego z końcówką atraumatyczną, z przyłączem do chromopertubacji, śr. 4 mm, dł. 40 mm,
- adaptera do czyszczenia, 1 zestaw
11. Dren płuczący do laparoskopii kompatybilny z posiadaną pompą Hamou Endomat firmy Karl Storz, sterylizowalny . 3 szt.
12. Rurka ssąco-płucząca z bocznymi otworami i zaworem dwudrożnym, wielorazowa, śr. 5 mm, dł. 36 cm . 3 szt.
13. Dren insuflacyjny CO2, silikonowy, kompatybilny z posiadanym insuflatorem firmy Karl Storz, sterylizowalny . 3 szt.
14. Trokar laparoskopowy, wielorazowy, śr. kaniuli 11 mm, dł. robocza 10-11 cm, złożony z: gładkiej, ściętej kaniuli z przyłączem LUER-Lock i kranikiem do podłączenia insuflacji, zaworu z klapą otwieraną pod naporem instrumentu i ręcznie przy pomocy dedykowanej dźwigni, gwoździa ostrego stożkowego . 1 szt.
15. Imadło laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 33 cm, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: prosty z zapinką z możliwością otwarcia na stałe i pracą bez zapinki, z przyciskiem zwalniającym zapinkę z lewej strony,
- wkład roboczy: bransze zakrzywione w prawo, z wkładką ew. z węglika wolframu,
- tubus: metalowy, z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 1 szt.
16. Imadło laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 33 cm, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: prosty z zapinką z możliwością otwarcia na stałe i pracą bez zapinki, z przyciskiem zwalniającym zapinkę z lewej strony,
- wkład roboczy: bransze zakrzywione w lewo, z wkładką ew. z węglika wolframu,
- tubus: metalowy, z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 1 szt.
17. Elektroda koagulacyjno - preparacyjna, haczykowa, kształt L, monopolarna, śr. 5 mm, dł. 36 cm. 6 szt.
18. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze do chwytania jelita, okienkowe, krótkie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
19. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze do chwytania jelita, okienkowe, długie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
20. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające, okienkowe, drobnoząbkowane, atraumatyczne, jedna bransza ruchoma,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
21. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające, ząbkowane, okienkowe, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
22. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające, w kształcie łyżeczek, wieloząbkowe na krawędziach, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
23. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające, zagięte pod kątem prostym, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
24. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające Kelly, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
25. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające Kelly, długie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
26. Kleszcze laparoskopowe, wielorazowe, śr. 10 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: metalowy z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające SAWALHE, z ząbkami, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
27. Kleszcze laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: metalowy z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające do płytki staplera, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
28. Kleszcze laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 30 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: metalowy z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze do chwytania jajnika, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
29. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające Babcock, okienkowe, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
30. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające MANHES, wieloząbkowe o szerokości 4,8 mm, atraumatyczne, jedna bransza ruchoma,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
31. Światłowód sztywny do oświetlania dystalnego o dł. 14cm do zastępowania z laryngoskopami. 2 szt.
32. Klips oświetlający krótki do oświetlania proksymalnego. 2 szt.
33. Nóż sierpowaty, końcówka prosta o długości 19cm. 2 szt.
34. Rurka ssąco, koagulacyjna, monopolarna, izolowana, śr. 3mm, dł. robocza 35 cm. 2 szt.
Razem

1. Wykonane ze stali nierdzewnej ( spełniającej wymogi norm krajowych i europejskich), ocechowanej ( nr katalogowym, nazwą producenta oraz znakiem CE )
2. Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do dostarczenia przez Oferenta, na każdym etapie postępowania oryginalnego, ogólnie dostępnego katalogu producenta lub próbek w postaci narzędzi w celu weryfikacji parametrów zaoferowanych produktów.
3. Nie dopuszcza się tolerancji w rozmiarach długości, wymiarów ostrzy (szczęk) , skoku ząbków lub kątów zakrzywienia ze względu na kompatybilność z posiadanym instrumentarium.
4. Wszystkie dostarczone narzędzia muszą być nowe i nieużywane, rok produkcji max. 2017.
5. Wykonanie przed producenta wszystkich produktów w najwyższym standardzie technologicznym, potwierdzonych zgodnością z aneksem II dyrektywy 93/42 EEC, mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej jakości procesów projektowania, wykonania i dystrybucji narzędzi chirurgicznych według norm ISO 9001 oraz ISO 13485 lub równoważnych.

Ocena jakościowa : 50 %
1. Poz. 1 Pokrętło do obracania wkładu roboczego zintegrowane z rączką TAK – 10 pkt.
NIE - 0 pkt.
2. Poz. 10 Rękojeść umożliwiająca płynne odginanie końcówki wkładu roboczego w zakresie > 85* - 10 pkt 0* - 85 * - 0 pkt
3. Poz. 15 Wkładka z węglika wolframu TAK – 10 pkt.
NIE – 0 pkt.
4. Poz. 16 Wkładka z węglika wolframu TAK – 10 pkt.
NIE – 0 pkt.

………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


















Pakiet Nr 2
Zestaw haków do operacji piersi wraz ze szpatułkami.

L.p Opis Ilość Nr ref/ producent Cena netto Vat % Cena brutto Wartość netto Wartość brutto
1. Uchwyt do haków operacyjnych ze źródłem zimnego światła długość haka 280 mm 2
2. Łyżka haka operacyjnego rozmiar 55x14mm 2
3. Łyżka haka operacyjnego rozmiar 55x18mm 2
4. Łyżka haka operacyjnego rozmiar 95x18mm 2
5. Łyżka haka operacyjnego rozmiar 115x30mm 2
6. Przecinak brodawki sutka typ Stegmann śr.33mm 1
7. Przecinak brodawki sutka typ Stegmann śr.38mm 1
8. Przecinak brodawki sutka typ Stegmann śr.42mm 1
9. Przecinak brodawki sutka typ Stegmann śr.48mm 1
10. Szpatułka typ
Davis-Boyle , z kanałem ssącym część
robocza 92x25mm 1
11. Szpatułka typ
Davis-Boyle , z kanałem ssącym część
robocza 108x25mm 1
Razem
Wymogi techniczne :
1. Wykonane ze stali nierdzewnej ( spełniającej wymogi norm krajowych i europejskich), ocechowanej ( nr katalogowym, nazwą producenta oraz potwierdzeniem odporności na korozję napisem), narzędzia muszą posiadać trwałe oznakowanie kodem matrycowym dwuwymiarowym (kod kreskowy 2D), składającym się z czarnych i białych pól (modułów) zamieszczonych w granicach tzw. wzoru wyszukiwania - Data Matrix – zawierający zakodowaną informację o unikalnym numerze narzędzia
2. Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do dostarczenia przez Oferenta, na każdym etapie postępowania oryginalnego, ogólnie dostępnego katalogu producenta lub próbek w postaci narzędzi w celu weryfikacji parametrów zaoferowanych produktów.
3. Nie dopuszcza się tolerancji w rozmiarach długości, wymiarów ostrzy (szczęk) , skoku ząbków lub kątów zakrzywienia ze względu na kompatybilność z posiadanym instrumentarium.
4. Wszystkie dostarczone narzędzia muszą być nowe i nieużywane, rok produkcji max. 2017.
5. Wykonanie przed producenta wszystkich produktów w najwyższym standardzie technologicznym, potwierdzonych zgodnością z aneksem II dyrektywy 93/42 EEC, mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej jakości procesów projektowania, wykonania i dystrybucji narzędzi chirurgicznych według norm ISO 9001 oraz ISO 13485 lub równoważny.
6. Dane teleadresowe i kontaktowe do najbliższych dla siedziby Zamawiającego autoryzowanych punktów serwisowych - PODAĆ: …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
Ocena jakościowa : 40 %
1. Możliwość kompleksowej regeneracji narzędzi ( ostrzenie, odnowa powierzchni, przywrócenie kształtu zgodnego z pierwowzorem, przywrócenie pełnej funkcjonalności- odpowiedni nacisk itp.) – załączyć certyfikat jednostek notyfikowanych potwierdzający naprawy zgodnie z wymaganiami produkcyjnymi. – 10 pkt.
Brak możliwości kompleksowej regeneracji narzędzi – 0 pkt.
2. Narzędzie zamienne na czas naprawy ( w razie ew. uszkodzenia ) - 10 pkt.
Brak możliwości otrzymania narzędzia zamiennego na czas naprawy - 0 pkt


………………….., dn. ………………
(miejscowość)
……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Pakiet Nr 3
Zestaw narzędzi chirurgicznych.

L.p Opis Ilość szt. Nr ref/ producent Cena netto Vat % Cena brutto Wartość netto Wartość brutto
1. Kleszcze OVERHOLT-SLIM, zakrzywione, cienkie, długie bransze, narzędzie zagięte w literę S, dł. 18,5 cm. Możliwość wyboru narzedzia w wersjach co najmniej o dł. 20,5 cm, 21 cm, 21,5 cm i 24 cm. 8
2. Kleszczyki preparacyjne OVERHOLT-GEISSENDORFER, długo zakrzywione, dł. 27 cm. Możliwość wyboru co najmniej 7 wzorów narzedzia o różnych profilach końcówek 14
3. Kleszcze preparacyjne OVERHOLT-S, mocno zakrzywione, rokojeści wygięte w kształcie litery "S", dł. 24 cm. Możliwość wyboru narzedzia w wersjach co najmniej o dł. 18,5 cm, 21 cm, 21,5 cm. 6
4. Kleszcze OVERHOLT-S, zakrzywione, cienkie, długie bransze, narzędzie zagięte w literę ''S'', dł. 20,5 cm 10
5. Kleszczyki hemostatyczne COLLER-CRILE, zakrzywione, dł. 16 cm 40
6. Kleszcze tkankowe, jelitowe BABCOCK, okienkowe, ząbkowane, szer. części roboczej 9 mm, dł. 18 cm 16
7. Kleszczyki chwytne do tkanek ALLIS (CHAPUT), proste, 5x6 ząbów, dł. 23 cm 10
8. Kleszczyki chwytne do tkanek ALLIS (CHAPUT), proste, 5x6 zębów, dł.15 cm 8
9. Zestaw haków powłokowych ROUX, dwustronnych, półokrągłych (3 szt.) o dł. 14, 15 i 17 cm. Możliwość oferowania opcjonalnie haka BABY - ROUX o dł. 13 cm i rozmiarach końcówek odpowiednio 17 x 16 mm i 18 x 22 mm. 14
10. Hak do ran VOLKMANN, 6-zębny, ostry, wielkość łopatki 9 x 29 mm, dł. 22 cm 6
11. Hak do ran VOLKMANN, ostry, 3-zębny, rozm. 9x13 mm, dł. 22 cm 8
12. Hak brzuszny SIMON, łopatka prosta, wym.łopatki 115 x 27 mm, dł.28 cm. Możliwość oferowania narzedzia również w wersji z łopatką o rozmiarze 115 x 22 mm. 5
13. Haczyk GUTHRIE, delikatny, podwójny, ostry, wąski rozstaw dł. 12, 5 cm 5
14. Haczyk GUTHRIE, delikatny, podwójny, ostry, szeroki rozstaw, dł. 13 cm 5
15. Haczyk chirurgiczny do ran, STANDARD, ostry, prosty, 2-zębny, rękojeść kwadratowa, dł. 16,5 cm 10
16. Hak brzuszny ST.MARKS, łopatka wklęsła zakończona mocno zagiętą końcówką ku dołowi, rękojeść zakończona zagięciem, wym.łopatki 130x60mm, dł. 29 cm 2
17. Hak brzuszny ST.MARKS, łopatka wklęsła zakończona mocno zagiętą końcówką ku dołowi, rękojeść zakończona zagięciem, wym.łopatki 180x60mm, dł. 32,5 cm 1
18. Łyżka ginekologiczna RECAMIER, prosta, fig. 00, wielkość łykżki 9 x 5 mm, ostra, dł. 31 cm 8
19. Pęseta DE BAKEY, atraumatyczna, prosta, szerokośc 2mm, dł. 30 cm. Możliwość ofeorwania narzędzia w wersjach co najmniej : z zagiętymi końcówkami oraz o śr. 1,5 mm, 3 mm i 3,5 mm. 5
20. Pęseta chirurgiczna STANDARD, prosta, 1x2 zęby, szerokość końcówki chwytnej 2 mm, dł. 30 cm 5
21. Pęseta DE BAKEY atraumatyczna, prosta, utwardzona wkładką węglową TC, szer. części roboczej 1,5 mm, dł. 19,5 cm 1
22. Pęseta DE BAKEY atraumatyczna, prosta, utwardzona wkładką węglową TC, szer. części roboczej 2 mm, dł. 24 cm 1
23. Pęseta chirurgiczna, prosta, 1x2 ząbki, szer. 1,5 mm, dł. 16 cm 10
24. Pęseta chirurgiczna, wąska, prosta, 1x2 zęby, rozm. 1,5 cm, dł. 18 cm 10
25. Mikropęseta jubilerska, prosta, śr. końcówki 0,3mm, dł. 12cm. Możliwość oferowania narzedzia co najamniej w wersji o dł. 11 cm i śr. końcówek 0,2 mm i 0,15 mm. 2
26. Pęseta anatomiczna, cienka, prosta, bardzo delikatne ostre końcówki, posiadająca bolec naprowadzający, dł. 10,5 cm 2
27. Nożyczki preparacyjne METZENBAUM-FINO, tępo-tępe, zakrzywione, jedna bransza z mikroząbkami, utwardzane wkładką węglową, obie bransze dodatkowo wąsko profilowane, posiadające co najmniej podwójną powłokę antykorozyjną sygnalizowaną przez odmienny kolor całego narzedzia, dł. 18 cm. 2
28. Nożyczki preparacyjne METZENBAUM-FINO, tępo-tępe, zakrzywione, jedna bransza z mikroząbkami, utwardzane wkładką węglową, dł. 18 cm. Możliwość oferowania narzędzia co najmniej w wersji jednoczeńsnie utwardzanej wkładką weglową i pokrytej ceramiką. 6
29. Nożyczki preparacyjne METZENBAUM-FINO, tępo-tępe, zakrzywione, jedna bransza z mikroząbkami, utwardzane wkładką węglową, dł. 20 cm 10
30. Nożyczki preparacyjne METZENBAUM-FINO, ucha czernione, zakrzywione, tępo-tępe, jedna bransza z mikroząbkami, dł. 18 cm. 12
31. Imadło do szycia DE BAKEY, proste, utwardzane kładką węglową, rozmiar 0,3mm, gęstość żebrowania 7000 tpsi, ucha złocone, dł. 20 cm 7
32. Imadło do szycia CRILE-WOOD, proste, utwardzane wkładką węglową, gęstość żebrowania 3600 tpsi, śr. branszy 2 mm, rozmiar 0,4 mm, dł. 15 cm 12
33. Imadło do szycia CRILE-WOOD, proste, utwradzane wkładką węglową, ucha złocone, rozmiar 0,4 mm, średnica branszy 2 mm, gęstość żebrowania 3600 tpsi, dł. 20 cm 17
34. Trzonek do skalpela nr. 3 dł. 12,5 cm 1
35. Nożyczki operacyjne ostro - ostre, delikatne, jedna bransza z mikroząbkami, zagięte, krótkie bransze, dł. 12 cm 2
36. Nożyczki chirurgiczne STANDARD, tępo - ostre, zakrzywione, dł. 11 cm 2
37. Nożyczki do migdałków TONNIS - ADSON, lekko zagięte, utwardzone wkładką węglową TC, dł. 17,5 cm 3
38. Pęseta naczyniowa DE BAKEY z atraumatycznym, wzdłużnym bardzo delikatnym żebrowaniem końcówek, prosta, śr. końcówki 1,5 mm, dł. 15 cm 2
39. Pęseta chirurgiczna SEMKEN, delikatna, prosta, 1 x 2 ząbki, szer. Bransz 1,5 mm, dł. 12 cm 6
40. Kleszcze hemostatyczne OCHSNER - KOCHER, proste, 1 x 2 zęby, dł. 14 cm 8
41. Imadło chirurgiczne HEGAR BAUMGARTNER, proste, utwardzone wkładką węglową TC, śr. 2,5 mm, rozm. O,5 mm, gęstość żebrowania 2500 tpsi, dł. 14 cm 4
42. Imadło chirurgiczne SAROT, proste, utwardzone wkładką węglową TC, rozm. O,4 mm, dł. 18 cm 2
43. Pęseta bipolarna STANDARD, prosta, zaizolowana, szer. Końcówki 0,25 mm, dł. 12 cm, podłączenie na 2 bolce 1
44. Kleszcze tkankowe, jelitowe BABCOCK, okienkowe, ząbkowane, szer. części roboczej 9 mm, dł. 16 cm 2
45. Zacisk naczyniowy typu bulldog DIEFFENBACH, zakrzywiony, dł. części roboczej 3,5 cm 2
46. Zacisk naczyniowy typu bulldog, prosty, dł. części roboczej 14 mm, dł. całkowita 3,5 cm 2
47. Raspator ( skrobaczka do okostnej ) FARABEUF, zagięty, szer. 12,5 mm, dł. 15 cm 1
48. Kleszczyki biopsyjne do broncho - ezofagoskopii, proste, bransze łyżeczkowe, ostre, śr. 4 mm, dł. części roboczej 30 cm. 2
49. Kleszczyki biopsyjne do broncho - ezofagoskopii, zagiete do góry, bransze łyżeczkowe, ostre, śr. 4 mm, dł. części roboczej 40 cm. 2
Razem

ZESTAW NARZĘDZI CHIRURGICZNYCH DLA BLOKU OPERACYJNEGO – TABELA WYMOGÓW DODATKOWYCH


Wymóg stawiany narzędziom, ich producentowi oraz dystrybutorowi Wypełnia oferent

Narzędzia i akcesoria wykonane z najwyższej jakości stali chirurgicznej, w najwyższych standardach procesów produkcyjnych , producent spełnia najwyższe wymogi z zakresie wszystkich procesów biznesowych, które wykonuje produkując narzędzia. Potwierdzone następującymi certyfikatami i dokumentami, co najmniej : DIN EN 980, DIN EN 1041, DIN EN ISO 17664, DIN EN ISO 14971, DIN EN ISO 10993-1, DIN EN ISO 7153-1, DIN 58298, DIN EN ISO 13402. Wymagane złożenie w formie oryginału certyfikatu producenta lub kopii takiego dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem. Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania oryginału do wglądu po złożeniu ofert przetargowych.
TAK

Upoważnienie Producenta do dystrybucji na terenie Polski, wyłączna autoryzacja Producenta do wprowadzania narzędzi i sprzętu chirurgicznego na terenie RP, a także do wykonywania wszystkich czynności serwisowych. W zakresie narzędzi obejmuje to również możliwość wykonania profesjonalnej regeneracji i naprawy wszystkich oferowanych narzędzi, w standardzie odpowiadającym standardom produkcyjnym nowych narzędzi. Wymagane złożenie w formie oryginału certyfikatu wystawionego przez producenta lub kopii takiego dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem. Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania oryginału do wglądu po złożeniu ofert przetargowych.

TAK

Gwarancja fabryczna producenta na narzędzia min. 36 miesięcy. Wszystkie narzędzia oraz akcesoria fabrycznie nowe.
TAK ( podać )

Producent posiada własną kuźnię narzędziową, co umożliwia kontrolę jakości oraz profesjonalny serwis narzędzi. W zakładzie produkcyjnym znajduje się komora pasywacyjna, w której bezwzględnie hartowane są antykorozyjnie wszystkie narzędzia. Do potwierdzenia certyfikatem złożonym do oferty. Wymagane złożenie w formie oryginału certyfikatu wystawionego przez producenta lub kopii takiego dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem. Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania oryginału do wglądu po złożeniu ofert przetargowych.

TAK
Posiadanie autoryzowanego serwisu na terenie Polski, niezależnie od serwisu producenta, czas reakcji serwisu max. 72 godziny. Serwis po dostawie przeszkoli personel w zakresie użytkowania, mycia, dezynfekcji, sterylizacji i konserwacji narzędzi.
TAK


Wykonanie narzędzi w najwyższym standardzie
technologicznym, potwierdzonych zgodnością z aneksem II dyrektywy 93/42 EEC, mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej jakości procesów projektowania, wykonania i dystrybucji narzędzi chirurgicznych według norm ISO 9001 oraz ISO 13485 Wymagane złożenie w formie oryginału certyfikatu wystawionego przez producenta lub kopii takiego dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem. Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania oryginału do wglądu po złożeniu ofert przetargowych.
TAK


Zapewnienie dostępności części i akcesoriów oraz serwisu na min. 10 lat. TAK

Wszystkie narzędzia pochodzą od jednego Producenta, z jednego miejsca wytworzenia. TAK

Potwierdzenie jakości materiału do produkcji narzędzi – certyfikat stworzony według normy DIN EN 10088-1 potwierdzający skład stopu użytego do produkcji narzędzi i wynikające stąd przeznaczenie do stosowania w danej specjalności chirurgicznej. Wymagane złożenie w formie oryginału certyfikatu wystawionego przez producenta lub kopii takiego dokumentu poświadczonej za zgodność z oryginałem. Zamawiający zastrzega sobie prawo zażądania oryginału do wglądu po złożeniu ofert przetargowych.
TAK
Wymóg załączenia do oferty oryginalnych kart katalogowych z zaznaczonymi oferowanymi pozycjami, przetłumaczonymi na język polski, z których wynikać będzie spełnianie parametrów granicznych. Niezależnie od tego do oferty należy bezwzględnie dołączyć oryginalny ( oryginalnie oprawiony jako nierozłączna całość ) kompletny katalog lub katalogi producenta dotyczący danej grupy narzędzi lub narzędzi do danej specjalności, w których znaleźć można wszystkie zaoferowane narzędzia chirurgiczne.
TAK
Próbki produktów do wskazanych pozycji, niezależnie od tego do każdej pozycji, na Żądanie Zamawiającego na każdym etapie postępowania przetargowego.
TAK
Wszystkie narzędzia o podwyższonym standardzie wykonania, w szczególności nożyczki, imadła i pesety ( zawierające n.p. wkładki węglowe, specjalistyczne powłoki oraz inne ponad standardowe właściwości oraz cechy ) nie mogą być oferowane w niższym standardzie niż wymagany, co wynika ze specjalistyki zabiegów przeprowadzanych w szpitalu. Ze względu na planowane kolejne doposażenia narzędziowe we wszystkich pozycjach musza być spełnione wymagane opcje dodatkowe.
TAK
Dopuszcza się tolerancję wszystkich rozmiarów narzędzi w zakresie +/- 5% dla narzedzi o długości do 15 cm, dla narzędzi o dł. większej niż 15 cm tolerancja wszystkich rozmiarów narzedzi wynosi +/- 3%. Nie dopuszcza się zmiany nazwy typu narzędzia.
TAK

NIE SPEŁNIENIE POWYŻSZYCH WYMOGÓW SPOWODUJE ODRZUCENIE OFERTY!

Ocena jakościowa : 50 %
Ocena kryteriów jakości dokonana zostanie w skali od 0 do 50 pkt. Wg. „Sposób dokonania oceny jakościowej” ( załącznik do SIWZ ):
atraumatyczność – kleszczyki naczyniowe atraumatyczne – 0 - 10 pkt
poprawność cięcia – nożyczki - 0-20 pkt.
sprężystość – test imadeł chirurgicznych – 0-10 pkt
sposób wykończenia powierzchni – ocenie podlegają wykończenie krawędzi bransz, ramion, anty-odblaskowość, jednolitość powierzchni (brak szczelin utrudniających mycie, widoczne rysy łączonych elementów) – 0-10 pkt.

Zamawiający wymaga dostarczenia próbek z pozycji : 1, 3, 4, 22, 25, 27, 33.


Sposób dokonania oceny jakościowej dotyczy pakietu Nr 3

Nożyczki:
1. Nożyczki ustawiamy w pozycji pionowej, trzymając jedno ramie nożyczek nieruchomo podnosimy drugie z ramion do pozycji 90st w poziomie, puszczamy podniesione ramię,
 jeśli bransze nożyczek zatrzymały się z odległości 1/3 ich długości przyznaje się 10 pkt.,
 jeśli odległość jest inna - 0 pkt.
2. Test cięcia:
Materiały testowy:

1. Nawilżony ręcznik papierowy
2. Bawełniany i wiskozowy bandaż z gazy

Cięcie:
• W trakcie cięcia, nie wywierać bocznego nacisku na ostrza za pośrednictwem uchwytów (wykonać 3 niezależne nacięcia).
• Cięcia wykonać ukośnie lub pod kątem prostym do kierunku splotu.
• Końcówki bransz nożyczek nie mogą się zacinać podczas testu cięcia.
Rezultat:
• Materiał testowy musi zostać płynnie rozcięty, bez szarpania lub rozdzierania.
 Jeśli wszystkie cięcia przebiegają prawidłowo – 10 pkt.
 Jeśli cięcia nie są płynne lub materiał został przecięty do końca lub poszarpany – 0 pkt.
Kleszczyki naczyniowe atraumatyczne:
1. pyszczki zamykają się sprężynowo, równolegle, od samej końcówki przez długość całego profilu ząbkowanego, kiedy ramiona są złączone ze sobą do zatrzaśnięcia.
2. pyszczki całkowicie pokrywają się ze sobą.
3. Przy całkowitym zamknięciu elementy zapadki muszą się schodzić ze sobą.
4. Ząbki musza się całkowicie zazębiać.
Przeprowadzenie testu:
Materiał testowy:
• pojedyncza warstwa ręcznika papierowego
• woreczek z wodą szczelnie zamknięty
Sposób przeprowadzenia testu:
• Zaciskamy kleszczyki na materiale testowym na całej długości uzębienia atraumatycznego i pozostawiamy na 30 s.
Rezultat:
 Ząbki pyszczków muszą pozostawić pełen odcisk ząbkowania kiedy narzędzie jest zamknięte, ale nie mogą przedziurawić papieru – 10 pkt.
 Jeśli pyszczki nie pozostawią kompletnego odcisku, oznacza to że nie zamykają się prawidłowo (złe ułożenie pyszczków) – 0 pkt.
 Perforacja papieru oznacza zbyt ostre uzębienie atraumatyczne – 0 pkt.
 Przy zapiętym narzędziu woda w woreczku nie może swobodnie przepływać pomiędzy szczękami (szczelność zapięcia atraumatycznego) – jeśli są przecieki - 0 pkt.

Igłotrzymacze:
Testowanie własności zamykania:
• Materiał testowy zgodny z ISO 7151: włókna syntetyczne (nici chirurgiczne) o maksymalnej średnicy 0,2 mm
Przeprowadzenie testu:
• Test wykonywany jest na odcinku górnej 1/3 długości i w środkowym odcinku pyszczka. Nić musi zostać uchwycona pyszczkiem (końcówką roboczą igłotrzymacza).
Rezultat:
 Nitka nie może się wysuwać przy obciążeniu testowym rzędu 20 N (2 kg). – 10 pkt.
 Nitka wysuwa się – 0 pkt.

Sprężystość imadła:
• wykonujemy zapięcie narzędzia w całym zakresie zapadki
• zwolnienie zapadki ma być płynne bez konieczności nadmiernego przekrzywiania ramion narzędzia
 ocenie podlega płynność zapięcia i rozpięcia imadła – 10 pkt.
 Zapięcie lub odpięcie imadła wymaga dodatkowego ruchu dłonią ( np. przekrzywienia, dużego docisku ) – 0 pkt.

Powierzchnia narzędzia:
• Pyszczki powinny schodzić się na końcach, bez konieczności ich dociskania. W miarę zwiększania nacisku, pyszczki powinny zamykać się nie zostawiając żadnej szpary w obszarze uchwytu.
• Nacięcia w obszarze pyszczka muszą się do końca zazębiać kiedy instrument jest całkowicie zamknięty
• Narzędzia z twardą wkładką nie powinny posiadać szczelin lub przerw pomiędzy materiałem wkładki i materiałem narzędzia powodujących zaleganie pozostałości pooperacyjnych lub środków dezynfekcyjnych.
• sposób wykończenia krawędzi ramion i bransz – powinny być zaokrąglone i smukłe bez widocznych krawędzi mogących powodować uszkodzenie tkanek lub rękawic operatorów
• powierzchnia gładka, jednolita, matowa (nieodblaskowa)
Rezultat :
 spełnienie wszystkich w/w parametrów – 10 pkt.
 Niespełnienie 1 z w/w parametrów – 0 pkt.




………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy











Pakiet Nr 4
Zestaw narzędzi do zespoleń mikronaczyniowych

L.p Opis Ilość Nr ref/ producent Cena netto VAT% Cena brutto Wartość netto Wartość brutto
1. Nożyczki dyssekcyjne delikatnie zakrzywione, końcówki zaokrąglone, długość ostrzy 12 mm, uchwyt okrągły, średnica uchwytu 8 mm, powierzchnia uchwytu karbowana 2 szt.
2. Nożyczki do przydanki proste, końce ostre długość całkowita 150 mm, długość ostrzy 19 mm, uchwyt płaski, szerokość uchwytu 8 mm, powierzchnia uchwytu karbowana. 2 szt.
3. Dilatator prosty, wykonany ze stali nierdzewnej, długość całkowita 135 mm, średnica końcówki roboczej 0,3 mm, długości końcówki roboczej 4 mm, uchwyt płaski, szerokość uchwytu 9 mm, powierzchnia uchwytu karbowana. 2 szt.
4. Pęseta mikrochirurgiczna, wykonana ze stali nierdzewnej, długość całkowita 135 mm, średnica końcówki roboczej 0,3 mm, uchwyt płaski, szerokość uchwytu 9 mm, powierzchnia uchwytu karbowana. 2 szt.
5. Imadło wykonane ze stali nierdzewnej z zamkiem długość całkowita 150 mm, średnica końcówki roboczej 0,4 mm, końcówka delikatnie zakrzywiona, uchwyt okrągły, średnica uchwytu 8 mm, powierzchnia uchwytu karbowana. 2 szt.
6. Imadło wykonane ze stali nierdzewnej bez zamka długość całkowita 150 mm, średnica końcówki roboczej 0,4 mm, końcówka delikatnie zakrzywiona, uchwyt okrągły, średnica uchwytu 8 mm, powierzchnia uchwytu karbowana. 2 szt.
7. Imadło wykonane ze stali nierdzewnej bez zamka długość całkowita 150 mm, średnica końcówki roboczej 0,6 mm, końcówka delikatnie zakrzywiona, uchwyt okrągły, średnica uchwytu 8 mm, powierzchnia uchwytu karbowana, narzędzia zbalansowane. 2 szt.
8. Zaciski mikronaczyniowe, kolor czarny długość robocza 16 mm, siła zamknięcia 120-140 g
2 szt. w opakowaniu 2 op.
9. Zaciski mikronaczyniowe, kolor czarny długość robocza 10 mm, siła zamknięcia 60-75 g
2 szt. w opakowaniu 2 op.
10. Aproksymator mikronaczyniowy, kolor czarny długość robocza 10 mm, siła zamknięcia 60-75 g
1 szt. w opakowaniu 2 op.
Razem
1. Wykonane ze stali nierdzewnej ( spełniającej wymogi norm krajowych i europejskich), ocechowanej ( nr katalogowym, nazwą producenta oraz znakiem CE )
2. Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do dostarczenia przez Oferenta, na każdym etapie postępowania oryginalnego, ogólnie dostępnego katalogu producenta lub próbek w postaci narzędzi w celu weryfikacji parametrów zaoferowanych produktów.
3. Nie dopuszcza się tolerancji w rozmiarach długości, wymiarów ostrzy (szczęk) , skoku ząbków lub kątów zakrzywienia ze względu na kompatybilność z posiadanym instrumentarium.
4. Wszystkie dostarczone narzędzia muszą być nowe i nieużywane, rok produkcji max. 2017.
5. Wykonanie przed producenta wszystkich produktów w najwyższym standardzie technologicznym, potwierdzonych zgodnością z aneksem II dyrektywy 93/42 EEC, mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej jakości procesów projektowania, wykonania i dystrybucji narzędzi chirurgicznych według norm ISO 9001 oraz ISO 13485 lub równoważny.
Ocena jakościowa : 50 %
Ocena kryteriów jakości dokonana zostanie w skali od 0 do 50 pkt. Wg. „Sposób dokonania oceny jakościowej” ( załącznik do SIWZ ):
1. poprawność cięcia – nożyczki - 0 -20 pkt.
2. sprężystość – test imadeł chirurgicznych – 0 -20 pkt
3. sposób wykończenia powierzchni – ocenie podlegają wykończenie krawędzi bransz, ramion, anty-odblaskowość, jednolitość powierzchni (brak szczelin utrudniających mycie, widoczne rysy łączonych elementów) – 0 -10 pkt.
Zamawiający wymaga dostarczenia próbek z pozycji : 1, 6

Sposób dokonania oceny jakościowej dotyczy pakietu Nr 4

Nożyczki:
3. Nożyczki ustawiamy w pozycji pionowej, trzymając jedno ramie nożyczek nieruchomo podnosimy drugie z ramion do pozycji 90st w poziomie, puszczamy podniesione ramię,
 jeśli bransze nożyczek zatrzymały się z odległości 1/3 ich długości przyznaje się 10 pkt.,
 jeśli odległość jest inna - 0 pkt.
4. Test cięcia:
Materiały testowy:

3. Nawilżony ręcznik papierowy
4. Bawełniany i wiskozowy bandaż z gazy
Cięcie:
• W trakcie cięcia, nie wywierać bocznego nacisku na ostrza za pośrednictwem uchwytów (wykonać 3 niezależne nacięcia).
• Cięcia wykonać ukośnie lub pod kątem prostym do kierunku splotu.
• Końcówki bransz nożyczek nie mogą się zacinać podczas testu cięcia.
Rezultat:
• Materiał testowy musi zostać płynnie rozcięty, bez szarpania lub rozdzierania.
 Jeśli wszystkie cięcia przebiegają prawidłowo – 10 pkt.
 Jeśli cięcia nie są płynne lub materiał został przecięty do końca lub poszarpany – 0 pkt.
Kleszczyki naczyniowe atraumatyczne:
5. pyszczki zamykają się sprężynowo, równolegle, od samej końcówki przez długość całego profilu ząbkowanego, kiedy ramiona są złączone ze sobą do zatrzaśnięcia.
6. pyszczki całkowicie pokrywają się ze sobą.
7. Przy całkowitym zamknięciu elementy zapadki muszą się schodzić ze sobą.
8. Ząbki musza się całkowicie zazębiać.
Przeprowadzenie testu:
Materiał testowy:
• pojedyncza warstwa ręcznika papierowego
• woreczek z wodą szczelnie zamknięty
Sposób przeprowadzenia testu:
• Zaciskamy kleszczyki na materiale testowym na całej długości uzębienia atraumatycznego i pozostawiamy na 30 s.
Rezultat:
 Ząbki pyszczków muszą pozostawić pełen odcisk ząbkowania kiedy narzędzie jest zamknięte, ale nie mogą przedziurawić papieru – 10 pkt.
 Jeśli pyszczki nie pozostawią kompletnego odcisku, oznacza to że nie zamykają się prawidłowo (złe ułożenie pyszczków) – 0 pkt.
 Perforacja papieru oznacza zbyt ostre uzębienie atraumatyczne – 0 pkt.
 Przy zapiętym narzędziu woda w woreczku nie może swobodnie przepływać pomiędzy szczękami (szczelność zapięcia atraumatycznego) – jeśli są przecieki - 0 pkt.
Igłotrzymacze:
Testowanie własności zamykania:
• Materiał testowy zgodny z ISO 7151: włókna syntetyczne (nici chirurgiczne) o maksymalnej średnicy 0,2 mm
Przeprowadzenie testu:
• Test wykonywany jest na odcinku górnej 1/3 długości i w środkowym odcinku pyszczka. Nić musi zostać uchwycona pyszczkiem (końcówką roboczą igłotrzymacza).
Rezultat:
 Nitka nie może się wysuwać przy obciążeniu testowym rzędu 20 N (2 kg). – 10 pkt.
 Nitka wysuwa się – 0 pkt.
Sprężystość imadła:
• wykonujemy zapięcie narzędzia w całym zakresie zapadki
• zwolnienie zapadki ma być płynne bez konieczności nadmiernego przekrzywiania ramion narzędzia
 ocenie podlega płynność zapięcia i rozpięcia imadła – 10 pkt.
 Zapięcie lub odpięcie imadła wymaga dodatkowego ruchu dłonią ( np. przekrzywienia, dużego docisku ) – 0 pkt.
Powierzchnia narzędzia:
• Pyszczki powinny schodzić się na końcach, bez konieczności ich dociskania. W miarę zwiększania nacisku, pyszczki powinny zamykać się nie zostawiając żadnej szpary w obszarze uchwytu.
• Nacięcia w obszarze pyszczka muszą się do końca zazębiać kiedy instrument jest całkowicie zamknięty
• Narzędzia z twardą wkładką nie powinny posiadać szczelin lub przerw pomiędzy materiałem wkładki i materiałem narzędzia powodujących zaleganie pozostałości pooperacyjnych lub środków dezynfekcyjnych.
• sposób wykończenia krawędzi ramion i bransz – powinny być zaokrąglone i smukłe bez widocznych krawędzi mogących powodować uszkodzenie tkanek lub rękawic operatorów
• powierzchnia gładka, jednolita, matowa (nieodblaskowa)
Rezultat :
 spełnienie wszystkich w/w parametrów – 10 pkt.
 Niespełnienie 1 z w/w parametrów – 0 pkt.
………………….., dn. ………………
(miejscowość) ……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy
Pakiet 5
Doposażenie zestawów do chirurgii endoskopowej cz. II
L.p. Opis narzędzia Ilość Nazwa producenta / Ref Cena netto Vat % Cena brutto Wartość netto Wartość brutto
1. Nożyczki laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: ostrza zakrzywione typu Metzenbaum, oba ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 5 szt.
2. Nożyczki laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: ostrza zakrzywione, ząbkowane, oba ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 5 szt.
3. Manipulator maciczny typu CLERMONT- FERRAND wykorzystywany do napinania struktur więzadłowych macicy, identyfikacji sklepień pochwy oraz uszczelniania pochwy podczas całkowitej histerektomii laparoskopowej TLH, oraz podczas innych ginekologicznych operacji laparoskopowych w trakcie, których konieczne jest ustawianie macicy w różnych położeniach, w tym do chromopertubacji. Manipulator złożony z:
- rękojeści umożliwiającej płynne odginanie końcówki wkładu roboczego w zakresie 0° - min. 85° oraz zablokowanie jej w pozycjach: 0°, 30°, 45° i 60°,
- płaszcza manipulatora, do którego mocowana jest rękojeść oraz wymienne wkłady robocze,
- łopatki anatomicznej z tubusem, przesuwanej i obracanej na płaszczu manipulatora, do napinania sklepień pochwy, śr. 36 mm, dł. 48 mm,
- prostopadłego uchwytu do przesuwania i obracania łopatki anatomicznej,
- cylindra uszczelniającego pochwę z trzema silikonowymi uszczelkami, przesuwanego wzdłuż tubusu łopatki anatomicznej,
- wkładu roboczego z końcówką stożkową, wkręcaną, rozmiar średni,
- wkładu roboczego z końcówką atraumatyczną, śr. 7 mm, dł. 50 mm,
- wkładu roboczego z końcówką atraumatyczną, z przyłączem do chromopertubacji, śr. 4 mm, dł. 40 mm,
- adaptera do czyszczenia. 1 zestaw
4. Dren płuczący do laparoskopii kompatybilny z posiadaną pompą Hamou Endomat firmy Karl Storz, sterylizowalny. 3 szt.
5. Rurka ssąco-płucząca z bocznymi otworami i zaworem dwudrożnym, wielorazowa, śr. 5 mm, dł. 36 cm.
6. Dren insuflacyjny CO2, silikonowy, kompatybilny z posiadanym insuflatorem firmy Karl Storz, sterylizowalny. 3 szt.
7. Trokar laparoskopowy, wielorazowy, śr. kaniuli 11 mm, dł. robocza 10-11 cm, złożony z: gładkiej, ściętej kaniuli z przyłączem LUER-Lock i kranikiem do podłączenia insuflacji, zaworu z klapą otwieraną pod naporem instrumentu i ręcznie przy pomocy dedykowanej dźwigni, gwoździa ostrego stożkowego. 1 szt.
8. Imadło laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 33 cm, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: prosty z zapinką z możliwością otwarcia na stałe i pracą bez zapinki, z przyciskiem zwalniającym zapinkę z lewej strony,
- wkład roboczy: bransze zakrzywione w prawo, z wkładką ew. z węglika wolframu,
- tubus: metalowy, z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 4 szt.
9. Imadło laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 33 cm, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: prosty z zapinką z możliwością otwarcia na stałe i pracą bez zapinki, z przyciskiem zwalniającym zapinkę z lewej strony,
- wkład roboczy: bransze zakrzywione w lewo, z wkładką ew. z węglika wolframu,
- tubus: metalowy, z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
4 szt.
10. Elektroda koagulacyjno - preparacyjna, haczykowa, kształt L, monopolarna, śr. 5 mm, dł. 36 cm . 4 szt.
11. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze do chwytania jelita, okienkowe, krótkie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
12. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze do chwytania jelita, okienkowe, długie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
13. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające, okienkowe, drobnoząbkowane, atraumatyczne, jedna bransza ruchoma,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
3 szt.
14. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające, ząbkowane, okienkowe, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
15. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające, w kształcie łyżeczek, wieloząbkowe na krawędziach, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
2 szt.
16. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające, zagięte pod kątem prostym, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 3 szt.
17. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające Kelly, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
3 szt.
18. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze preparacyjno - chwytające Kelly, długie, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
3 szt.
19. Kleszcze laparoskopowe, wielorazowe, śr. 10 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: metalowy z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające SAWALHE, z ząbkami, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia. 2 szt.
20. Kleszcze laparoskopowe, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: metalowy z pokrętłem do obracania wkładu roboczego, z zapinką z możliwością trwałego odblokowania,
- wkład roboczy: bransze chwytające do płytki staplera, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
2 szt.
21. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające Babcock, okienkowe, atraumatyczne, obie ruchome,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
2 szt.
22. Kleszcze laparoskopowe, monopolarne, wielorazowe, śr. 5 mm, dł. 36 cm, obrotowe 360°, rozbieralne na 3 części:
- uchwyt: plastikowy z przyłączem HF, z pokrętłem do obracania wkładu roboczego,
- wkład roboczy: bransze chwytające MANHES, wieloząbkowe o szerokości 4,8 mm, atraumatyczne, jedna bransza ruchoma,
- tubus: izolowany z przyłączem do przepłukiwania podczas mycia.
2 szt.
Razem
1. Wykonane ze stali nierdzewnej ( spełniającej wymogi norm krajowych i europejskich), ocechowanej ( nr katalogowym, nazwą producenta oraz znakiem CE )
2. Zamawiający zastrzega możliwość wezwania do dostarczenia przez Oferenta, na każdym etapie postępowania oryginalnego, ogólnie dostępnego katalogu producenta lub próbek w postaci narzędzi w celu weryfikacji parametrów zaoferowanych produktów.
3. Nie dopuszcza się tolerancji w rozmiarach długości, wymiarów ostrzy (szczęk) , skoku ząbków lub kątów zakrzywienia ze względu na kompatybilność z posiadanym instrumentarium.
4. Wszystkie dostarczone narzędzia muszą być nowe i nieużywane, rok produkcji max. 2017.
5. Wykonanie przed producenta wszystkich produktów w najwyższym standardzie technologicznym, potwierdzonych zgodnością z aneksem II dyrektywy 93/42 EEC, mówiącym o zapewnieniu odpowiedniej jakości procesów projektowania, wykonania i dystrybucji narzędzi chirurgicznych według norm ISO 9001 oraz ISO 13485lub równoważne.


Ocena jakościowa : 50 %
1. Poz. 1 Pokrętło do obracania wkładu roboczego zintegrowane z rączką TAK – 10 pkt.
NIE - 0 pkt.
2. Poz. 3 Rękojeść umożliwiająca płynne odginanie końcówki wkładu roboczego w zakresie > 85* - 10 pkt 0* - 85 * - 0 pkt
3. Poz. 8 Wkładka z węglika wolframu TAK – 10 pkt.
NIE – 0 pkt.
4. Poz. 9 Wkładka z węglika wolframu TAK – 10 pkt.
NIE – 0 pkt.

………………….., dn. ………………
(miejscowość)

……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy








Załącznik nr 3 do specyfikacji
Zamawiający:
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres)

Wykonawca:
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)

Oświadczenie Wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),

DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA


Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
pn. 72/2018 ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:

OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:

1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ………………………………………………………………………………………………………………..
…………………………………………………………………………………………..…………………...........………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)

[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)


OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.


…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)



















Załącznik nr 4 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)

OŚWIADCZENIE

składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 3 upzp (protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: 72/2018__________________________________________________________________________

oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 upzp.

 nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *

lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r. poz. 184, 1618 i 1634), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,

 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*

..................................., dnia ......................... r.
.......................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*niepotrzebne skreślić










Załącznik nr 5 do specyfikacji
UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 72/2018
Pakiet nr …….

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm) w dniu _____________ pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie
z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. eksploatacyjnych,
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
__________________________________________________________________
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącym działalność gospodarczą jako:_________________________________ lub zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającym numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 72/2018 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm).
2. Chwilą zawarcia niniejszej Umowy jest moment jej podpisania przez ostatnią ze stron.
3. Wykonawca, oświadcza, że:
a) posiada odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje sprzętem i wykwalifikowanym personelem niezbędnymi do wykonania wszelkich świadczeń wynikających z postanowień niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy,
b) wszelkie świadczenia wykonywane przezeń na rzecz Zamawiającego na podstawie postanowień niniejszej umowy wykona z należytą starannością, wymaganą od podmiotu profesjonalnie zajmującego się sprzedażą i dostawą Urządzeń,
c) zobowiązuje się do zapewnienia, aby wszelkie wymieniane na podstawie postanowień niniejszej umowy, części zamienne Przedmiot zamówienia będą fabrycznie nowe, oryginalne i dobrej jakości,
d) Urządzenie jest wolne od wad fizycznych i prawnych, zaś Wykonawca nie zawierał żadnych umów, których wykonanie mogłoby utrudnić lub uniemożliwić właściwe wykonanie zobowiązań Wykonawcy wynikających z postanowień niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.

§ 2
Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest zakup i dostawa : …………………………………..
opisanej/go szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, zwanego w niniejszej umowie „przedmiotem zamówienia”,
1. Wykonawca zobowiązuje się do, sprzedaży, dostawy Przedmiotu zamówienia w sposób zgodny z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ……………………. – załączony formularz cenowy, stanowi integralną część niniejszej umowy.
2. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania przedmiotem zamówienia , który jest wolny od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. pozwalające na wykonywanie wszelkich zobowiązań wynikających niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich.
3. Termin realizacji - Wykonawca zobowiązuje do sprzedaży, dostawy Przedmiotu zamówienia w terminie: ……………tygodni (dostawa jednorazowa).
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia przedmiotu zamówienia własnym transportem i na własny koszt i ryzyko w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
5. Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że dostarczony przedmiot zamówienia będzie fabrycznie nowy i wolny od wad fizycznych i prawnych.
6. Koszt ubezpieczenia Przedmiotu zamówienia na czas transportu (o ile wykonawca uzna tego rodzaju ubezpieczenie za konieczne) oraz od momentu dostawy Przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego do chwili odbioru i podpisania protokołu odbioru ponosi Wykonawca.
7. Zamawiający w chwili dokonania odbioru Przedmiotu zamówienia ma prawo do zbadania, czy jest on zgodny z postanowieniami niniejszej umowy, specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz załączonymi dokumentami.
8. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć Zamawiającemu wszelkie dokumenty dotyczące Przedmiotu zamówienia niezbędne do jego prawidłowej eksploatacji, sporządzone w języku polskim, w tym w szczególności dokumenty gwarancyjne Przedmiot zamówienia oraz (o ile dotyczy) wszelkie dokumenty dotyczące Przedmiot zamówienia niezbędne do zabezpieczenia Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami ze strony osób trzecich z tytułu naruszenia praw własności intelektualnej, w tym w szczególności praw autorskich, patentowych, praw ochronnych na znak towarowy, licencji oraz inne dokumenty wyszczególnione w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, nie później niż w dniu dostarczenia Zamawiającemu Przedmiot zamówienia.
9. Po dokonaniu prawidłowej realizacji umowy strony podpiszą protokół odbioru. W razie zgłoszenia przez Zamawiającego uwag lub zastrzeżeń odnośnie funkcjonowania Przedmiot zamówienia, Wykonawca zobowiązuje się, niezwłocznie, nie później jednakże niż w terminie 14 dni, do usunięcia wszelkich nieprawidłowości – w takim przypadku protokół odbioru Przedmiot zamówienia zostanie podpisany po usunięciu wszelkich nieprawidłowości.
10. Osobami uprawnionymi do podpisania protokołów, o którym mowa w niniejszym paragrafie są:
- ze strony Wykonawcy: __________________________
- ze strony Zamawiającego: mgr Anna Czapla - Z-ca kierownika Centralnego Bloku Operacyjnego – tel 61/88 50 839 i/lub dr Krzysztof Bieda - Kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego tel 61/88 50 581;
W razie zmiany danych osób uprawnionych do podpisania protokołu odbioru, wymienionych w niniejszym paragrafie każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.
11. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne i jakościowe Przedmiotu zamówienia nie będą gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
12. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Przedmiot zamówienia i żądania wymiany na Urządzenie wolne od wad w przypadku:
a) dostarczenia Przedmiot zamówienia niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia Przedmiot zamówienia niezgodnego z zamówieniem.
13. Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od niniejszej umowy z uwagi na wadę fizyczną lub prawną dostarczonego Przedmiotu zamówienia lub niezgodność jego parametrów technicznych lub jakościowych z ofertą złożoną przez Wykonawcę, w drodze oświadczenia złożonego Wykonawcy na piśmie w terminie 5 dni od dnia stwierdzenia wady lub niezgodności, o których mowa powyżej.
14. Wykonawca udziela gwarancji jakości na Przedmiot zamówienia, z wyjątkiem części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych [jeśli dotyczy], które Zamawiający nabywa sukcesywnie na własny koszt, przez okres nie krótszy niż oferowany przez producenta danego Przedmiot zamówienia lub nie krótszy niż wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w zależności od tego, który ze wskazanych okresów będzie dłuższy, licząc od dnia ich wydania Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru. W okresie obowiązywania gwarancji Wykonawca zapewni dostępność nabywanych każdorazowo przez Zamawiającego na własny koszt, części eksploatacyjnych, akcesoriów i materiałów zużywalnych.
15. Wykonawca w okresie gwarancji zapewnia Zamawiającemu niżej wymienione warunki gwarancji i napraw serwisowych przedmiotu zamówienia:

a) Okres gwarancji i rękojmi i obsługi serwisowej – wynosi - dla pakietu nr .…. - …………m-cy - liczone od dnia realizacji, tj. podpisania protokołu odbioru potwierdzającego należyte wykonanie umowy.
b) Czas reakcji na podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako kontakt telefoniczny lub rozpoczęcie interwencji zdalnej max 48 godz. od momentu zgłoszenia awarii faxem lub emailem, w dni robocze od poniedziałku do piątku.
c) Podjęcie czynności serwisowych - rozumiane jako przyjazd serwisu do siedziby zamawiającego w celu rozpoczęcie naprawy serwisowej max 2 dni robocze od momentu zgłoszenia awarii, od poniedziałku do piątku.
d) Czas na usuniecie awarii w okresie gwarancji (rozumiane jako – od momentu zgłoszenia awarii – przywrócenie pierwotnej funkcjonalności) ≤ 3 dni robocze – bez części zamiennych, do 5 dni- z częściami zamiennymi, liczone od poniedziałku do piątku.
e) W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto przedmiotu zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
f) Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 4 dni roboczych (pon.-pt.)od momentu zgłoszenia awarii.
g) W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy. Jeśli natomiast 3 krotna naprawa elementu nie doprowadzi do prawidłowego stanu użytkowego przedmiotu zamówienia Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy wolny od wad.
h) Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia
i) Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne przedmiot zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, oraz zaistnieje okoliczność braku możliwości naprawy przedmiotu umowy przez Wykonawcę Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okres gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego przedmiot zamówienia.
16. W razie kolizji postanowień niniejszej umowy z postanowieniami dokumentu gwarancyjnego wydanego przez Wykonawcę lub przez producenta Przedmiot zamówienia, rozstrzygające znaczenie będą miały postanowienia niniejszej umowy.
17. Opisane w niniejszym paragrafie uprawnienia Zamawiającego wynikające z udzielonej przez Wykonawcę gwarancji nie naruszają uprawnień Zamawiającego wynikających z rękojmi za wady rzeczy sprzedanej przysługujących Zamawiającego na podstawie przepisów Kodeksu cywilnego. Strony zgodnie postanawiają, że okres rękojmi wynosi 12 miesięcy od chwili wydania Przedmiot zamówienia Zamawiającemu i podpisania protokołu odbioru.

§ 4

1. Całkowita wartość przedmiotu umowy zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki ….....% .
2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
3. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 4 ust. 2 lit. a), b), wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
5. Strony zgodnie postanawiają, iż zapłata za przedmiot umowy wskazana w ust. 1 niniejszego paragrafu, nastąpi jednorazowo za kompleksową realizację każdego z etapów osobno.
6. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych w przypadku:
a) opóźnienia w wykonaniu Przedmiotu umowy Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 0,2 % całkowitej wartości brutto przedmiotu umowy z tytułu opóźnionej każdej części umowy określonej w §4 ust. 1 niniejszej umowy, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 niniejszej umowy. Całkowita wartość kar umownych nie może przekroczyć 20% odpowiedniej ceny brutto z tytułu opóźnionej części umowy, określonej w §4 ust. 1 niniejszej umowy.
b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności nie dostarczenie Przedmiotu umowy lub nie wykonywanie innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotu umowy, którego sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadku opisanym w ust. 2 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. b) niniejszego ustępu
2. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy lub ją wypowiedzieć ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, gdy opóźnienie w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 niniejszej umowy.
3. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych. w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, Zamawiający zapłaci na rzecz Wykonawcy karę umowną w wysokości:
- 5 % łącznej wartości brutto Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 7 ust. 1 niniejszej umowy,
4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6
1. Zapłata za przedmiot umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionych przez Wykonawcę faktur VAT w terminie 60 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze. Faktury wystawiane będą każdorazowo po wykonaniu części określonej w §4 ust. 1 umowy.
2. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę będzie podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru Przedmiot zamówienia.

§ 7
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ..............................tel. .....................................,
ze strony Zamawiającego – mgr Anna Czapla - Z-ca kierownika Centralnego Bloku Operacyjnego – tel 61/88 50 839 i/lub dr Krzysztof Bieda - Kierownik Centralnego Bloku Operacyjnego tel 61/88 50 581;
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe z winy Wykonawcy w związku z wykonywaniem niniejszej umowy.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas do chwili podpisania protokołu odbioru, o którym mowa w § 3 ust. 10 niniejszej umowy.

§ 9

1. Z zastrzeżeniem postanowienia §3 ust. 14 niniejszej umowy, Zamawiający uprawiony jest do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy bez zapłaty odstępnego, z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, w terminie 30 dni od chwili wystąpienia zdarzenia stanowiącego podstawę do skorzystania z prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
2. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Dopuszcza się zmiany postanowień umowy w zakresie określonym w art. 144 ustawy.
5. Istotne zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, niedających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
6. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć na tle postanowień niniejszej umowy, w tym dotyczących jej interpretacji lub wykonania, na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie dojdą do porozumienia na drodze ugodowej, wszelkie spory, o których mowa w zdaniu poprzedzającym rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Wykonawca: Zamawiający:

____________________ __________________________

« Powrót do szczegółów zamówienia