Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa urzadzeń medycznych

Numer zamówienia:

/1/2008

« Powrót do szczegółów zamówienia

zmiana terminu + odp. na pyt. 1/2008 urządzenia medyczne

Poznań, dnia 2008-01-14
EZ/.....276.............../2008


Wg rozdzielnika do wszystkich zainteresowanych postępowaniem o zamówienie publiczne.

dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 1/2008 – urządzenia medyczne.

Wielkopolskie Centrum onkologii uprzejmie informuj, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które poniżej udzielamy odpowiedzi.

W związku z powyższym ustala się nowe terminy:
 termin składania ofert do dnia 25.01.2008 do godz. 9.00
 termin otwarcia ofert w dniu 25.01.2008 o godz. 10.00


PYTANIE
Proponowane urządzenie całkowicie eliminuje hałas jaki ma miejsce w przypadku zastosowania urządzeń wentylacyjnych. Cała energia zostaje wykorzystana na utrzymanie ciepłoty ciała pacjenta a nie na ogrzewanie pomieszczenia. Zastosowanie antybakteryjnych powłok umożliwia szybką i łatwą sterylizację paneli grzewczych – możliwość prania. Materiał, z którego wykonane są koce to efekt zastosowania technologii wykorzystywanej min przez NASA umożliwiających utrzymanie ciepłoty pacjenta w niezbędnym zakresie, równomiernie w każdym punkcie jego ciała zarówno w trakcie zabiegu operacyjnego jak po nim. System pozwala na utworzenie pola operacyjnego. Urządzenie wyposażono w sygnalizację dźwiękowo świetlną informującą o poprawności działania urządzenia. System grzewczy wyposażono w panel kontrolny z ekranem, umożliwiającym nastawienie wymaganych parametrów pracy. Możliwość zastosowania zasilania zarówno napięciem 230V jak i 14V pozwala na zastosowanie systemu zarówno na Sali operacyjnej, pooperacyjnej oraz w karetce podczas transportu pacjenta. Konstrukcja systemu jest całkowicie bezpieczna dla pacjenta oraz lekarza nawet w przypadku przecięcia lub uszkodzenia powłok ochronnych paneli grzewczych.
Zapytanie
Czy Zamawiający dopuści do przetargu sprzęt:
którego funkcjonalność jest zgodna z potrzebami i celami zamawiającego lecz jego działanie zostało oparte na zastosowaniu innej, nowocześniejszej technologii niż termo-wentylacja ?

odpowiedź:
Zamawiający wymaga sprzętu określonego w opisie technicznym specyfikacji.


PYTANIA i odpowiedzi:
1. Czy zamawiający dopuści urządzenie o wymiarach mniejszych niż 38x41x28cm? Mniejsze wymiary urządzenia powodują lepszą jego stabilność przy zamocowaniu go do uchwytu oraz wygodniejszy transport i umieszczenie w okolicy pacjenta?

odpowiedź: TAK
2. Czy zamawiający dopuści urządzenie którego wymiary wózka są większe niż opisane w SIWZ, (przez co urządzenie będzie bardziej stabilne i bezpieczne)? Dodatkowo na oferowanym wózku istnieje możliwość zawieszenia innych urządzeń (np. pompy objętościowej i worka z płynem infuzyjnym)?
odpowiedź: TAK
3. Czy zamawiający dopuści bezpieczniejsze rozwiązanie oferujące zabezpieczenie temperaturowe na poziomie ±1°C dla każdego zakresu temperatur?
odpowiedź: TAK
4. Czy zamawiający dopuści urządzenie oferujące zasilanie: 230V, 50/60Hz/, 4A? Zasilanie takie pozostaje bez znaczenia dla użytkownika?
odpowiedź: należy zaoferować urządzenie zgodne z SIWZ
5. Czy zamawiający dopuści urządzenie posiadające bardziej dokładny zakres temperatur (temp. otoczenia, 36°C, 40°C, 44°C), w którym temperatura jest rzeczywistą temp. powietrza oddziaływaną na pacjenta (z granicą błędu: ±1°C)?
odpowiedź: należy zaoferować urządzenie zgodne z SIWZ
6. Czy zamawiający zrezygnuje z urządzenia mocowanego na szynie MODURA? Umieszczenie urządzenia o wadze ok. 7kg na takiej szynie jest zabiegiem niewygodnym i niebezpiecznym dla pacjenta i personelu medycznego. Szyna Modura ze względów bezpieczeństwa przeznaczona jest dla mniejszych urządzeń?
odpowiedź: TAK
7. Zamawiający w opisie umieścił informację o wymogu dołączenia 150szt. kocyków dla dorosłych na całe ciało oraz dodatkowo w pkt. 20 opisu parametrów wymóg zaoferowania 25szt. takich samych kocyków. Czy w takim razie zapis z pkt. 20 uważa się za nieważny?
odpowiedź: Tak wykreśla się pkt 20. Należy dołączyć 150 szt.
8. Czy zamawiający ze względu na bezpieczeństwo użytkownika i pacjenta będzie oczekiwał aby oferowane kocyki posiadały atest potwierdzający ich niepalność?
odpowiedź: NIE - warunki w przedmiotowym zakresie wyznacza na str. 2 pkt III pkt 6.


PYTANIA i odpowiedzi:
1. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie stołu zabiegowego wykonanego ze stali kwasoodpornej w gatunku 0H18N9?
odpowiedź: TAK
2. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie stołu zabiegowego z wysokością leża regulowaną elektrycznie (za pomocą pilota)?
odpowiedź: TAK.
3. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie stołu zabiegowego o wymiarach całkowitych (z podgłówkiem) 2100x500 mm?
odpowiedź: NIE – stół zabiegowy będzie zbyt wąski.
4. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie stołu zabiegowego o wysokości regulacji blatu w zakresie 730-1090 mm?
odpowiedź: TAK.


PYTANIA i odpowiedzi:
1) Czy Zamawiający dopuści stół zabiegowy o długości 1950 mm?
odpowiedź: TAK.
2) Czy Zamawiający dopuści stół zabiegowy o szerokości 650 mm?
odpowiedź: Tak i specyfikacja określa takie wymiaty: 1985mm x 650 mm
3) Czy Zamawiający dopuści stół zabiegowy o wysokości leża 760-1060 mm?
odpowiedź: TAK.
4) Czy Zamawiający dopuści stół zabiegowy z pozycją Trendelenburga 15 °?
odpowiedź: TAK.
5) Czy Zamawiający dopuści stół zabiegowy z kątem unoszenia oparcia pleców 75°?
odpowiedź: TAK.




Z poważaniem,
inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych


« Powrót do szczegółów zamówienia