Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa immunoreagentów oraz odczynników, dzierżawa automatów, usługa utylizacji odpadów.

Numer zamówienia:

/27/2008

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja istotnych warunków zamówienia



SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z póż. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 206 000 EURO.


PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 27/2008.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Zakup i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.




I.Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel/fax 61/88 50 643 tel. 61/ 88 50 644

II.Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 206.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006r., Nr 164, poz. 1163 ze zmianami),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1)Zamawiający NIE dopuszcza składania ofert częściowych;
2)Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3)Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4)Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5)Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy. Zamówienie uzupełniające zostanie udzielone w sytuacji, gdy zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze, w tym przede wszystkim, Gd:
-zostaną wprowadzone nowe immunoreagenty,
-badania diagnostyczne będą wymagały rozszerzenia listy markerów,
-wzrost listy badań imunohistochemicznych (IMH) spowoduje wzrost liczby odczynników, które muszą pracować na tkance parafinowej.

6)Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7)Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
8)Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania określonej przedmiotem zamówienia ilości immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych, w przypadku zmiany profilu badań tzn., gdy: (zostaną wprowadzone nowe immunoreagenty, badania diagnostyczne będą wymagały rozszerzenia listy markerów, wzrost listy badań immunohistochemicznych (IMH) spowoduje wzrost liczby odczynników, które muszą pracować na tkance parafinowej), a także sytuacji wystąpienia innych okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy w sprawie udzielenia zamówienia – art. 145 ustawy Prawo zamówień publicznych.
9)Przewidywany okres obowiązywania umowy dostawy immunoreagentów i odczynników, dzierżawy automatów do badań immunohistochemicznych oraz usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych - to 3 lata.
10)Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.


III.Opis przedmiotu zamówienia.

Zakup i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
24.49.65.00- 2 – Odczynniki laboratoryjne,
24.49.63.00 -0 – Odczynniki chemiczne,
93..90.00.00-7- Różne usługi, gdzie indziej nie sklasyfikowane -(Dzierżawa automatów),
90.12.22.00-0 – Usługi odpadów medycznych.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

1.Zakup i dostawę immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wg zestawienia ilościowego i rodzajowego określonego w załączniku nr 1 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Załącznik nr 1 do specyfikacji określający przedmiot dostawy, stanowi jednocześnie formularz cenowy dla Wykonawcy.

A.W ramach dostawy, o której mowa w pkt III podpunkt 1 siwz Wykonawca zapewnia:
1.immunoreagenty /przeciwciała/ monoklonalne i poliklonalne dla skrawków parafinowych – zgodnie z zestawieniem wyspecyfikowanym w pkt A załącznika nr 1 do siwz/ formularza cenowego,
2.system do wizualizacji o wysokim pH (od 9.0 do 9.9), zwierający systemy detekcji oraz chromogeny DAB – muszą pracować na tkance parafinowej,
3.system do wizualizacji o niskim pH (od 6.1 do 6.7), zwierający systemy detekcji oraz chromogeny DAB – muszą pracować na tkance parafinowej,
4.blokery endogennej peroksydazy,
5.bufory do bezksylenowego odparafinowywania, nawadniania i odkrywania antygenów,
6.bufory płuczące,
7.bufor do rozcieńczania przeciwciał,
8.hematoksylinę.

Odczynniki określone pod pozycją od 2 do 8 wyspecyfikowano w pkt B załącznik nr 1 do swiz/ formularza cenowego. Powyższe odczynniki, które w ramach umowy dostawy zapewnia Wykonawca - muszą wystarczyć do oznaczenia 63 tys. markerów (badań immunohistochemicznych).


B.Ponadto, Zamawiający wymaga by:
-immunoreagenty i odczynniki będące przedmiotem zamówienia powinny wystarczyły na wykonanie barwień na nie mniej, niż 63.000 szkiełek, w okresie obowiązywania umowy w sprawie zamówienia publicznego,
-cena barwienia jednego szkiełka jest stała przez cały czas obowiązywania ww. umowy, niezależnie od liczby wykonywanych badań,
-najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert Wykonawca zapewnił Zamawiającemu, w ośrodku wskazanym przez Wykonawcę możliwość przeprowadzenia testów, tj. wstępnych badań na materiale tkankowym Zamawiającego. Jest to warunek bezwzględny. Z faktu przeprowadzenia ww. badań będzie sporządzony protokół z przeprowadzonych testów podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty.
Protokół będzie zawierał, przeprowadzoną przez histopatologa Zamawiającego, ocenę preparatów immunohistochemicznych (wybarwionych na automatach będących przedmiotem zamówienia - dzierżawy) z zastosowaniem immunoreagentów i odczynników obejmujących przedmiot zamówienia.
Protokół z przeprowadzonych testów stanowi podstawę do laboratoryjnej oceny przydatności odczynników Wykonawcy w laboratorium Zamawiającego. Brak możliwości przeprowadzenia ww. testów lub negatywna opinia histopatologa Zamawiającego stanowi podstawę odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Protokół z przeprowadzonych testów zawiera informacje:
-o rodzaju tkanki wybranej do barwień przez histopatologa Zamawiającego,
-dokładny opis procedury odparafinowania, nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych,
-określenie buforów i innych odczynników oraz przeciwciał,
-opis procedury barwienia IMH ( czas, temperatura, rozcieńczenie)
-ocena histopatologa wskazanego przez Zamawiającego.

2.Udostępnianie Zamawiającemu w oparciu o umowę dzierżawy dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do:
-odparafinowania (bez ksylenu),
-nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH.
zwanych w dalszej części specyfikacji automatami do barwień immunohistochemicznych lub automatami.

A.Zamawiający będzie wydzierżawiał ww. automaty przez okres, na który zostanie zawarta umowa na dostawę immunoreagentów i odczynników.

Warunki bezwzględne, jakie spełniać muszą oferowane automaty, tj. powinny:

-pracować w systemie otwartym, tzn. umożliwiają zastosowanie odczynników innych producentów,
-pracować w systemie połączonym, tzn. wymaga się by rozpoznawały wszystkie szkiełka i odczynniki, w każdym z automatów, w dowolnym czasie z dowolnego komputera pracującego w sieci LAN. Ponadto, oprogramowanie służące do obsługi automatów powinno umożliwiać ich oddzielne i niezależne użytkowanie,
-być dostosowane parametrami (wielkością, wagą itp.) do pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego. Stanowisko do badań laboratoryjnych, które Zamawiający może przeznaczyć na instalację ww. automatów to: max.90 cm – szerokość, max.3,90 m – długość.
Stąd też Zamawiający wymaga by Wykonawca, najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert dokonał wizji lokalnej pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego, w celu ustalenia, czy oferowane przez niego automaty będą mogły być zainstalowane w laboratorium Zamawiającego.
Z wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół, podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty. Wzór protokołu z wizji lokalnej stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Brak protokołu z wizji lokalnej lub brak możliwości (technicznych) zainstalowania oferowanych automatów w pomieszczeniach laboratoryjnych Zamawiającego stanowi podstawę odrzucenia oferty - art. 89 ust. 1 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

B.Ponadto, Zamawiający wymaga by:

-liczba szkiełek (jednorazowa liczba badań) na jednym automacie –wynosiła nie mniej niż 46 szkiełek,
-całkowita liczba odczynników zastosowanych na jednym automacie – wyniosła nie mniej niż 40 (odczynników).
-ze względu na liczbę badań – automaty muszą pracować niezależnie (np. tylko jeden automat),
-parametry szkiełek adhezyjnych stosowanych w oferowanych automatach muszą odpowiadać szkiełkom używanym przez Zamawiającego, tj. SUPER FROST PLUS,
-pojemności sond zastosowanych w automatach – wynosiła nie mniejsza niż 1,0 ml,
-rok produkcji oferowanych automatów – nie był wcześniejszy niż 2007 r.,
-Wykonawca udostępniał (bezpłatnie) próbki przeciwciał, w przypadku nowych wprowadzanych na rynek immunoreagentów oraz w sytuacji, kiedy laboratorium nie posiada opracowanej metody barwienia,
-urządzenie do bezksylenowego odparafinowania, nawadniania skrawków histopatologicznych odkrywania miejsc antygenowych- posiadało nie mniej niż 46 szkiełek,
-pojemniki do odparafinowania, nawadniania i odkrywania – mieściły nie mniej niż 2 x 23 szkiełka, w statywach z automatu do barwień immunohistochemicznych,
-Wykonawca zapewnił w ramach ceny ofertowej pełną opiekę serwisową na dzierżawione automaty. Przez pełną opiekę serwisową Zamawiający rozumie utrzymywanie dzierżawionych automatów w całkowitej sprawności. Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wad i usterek automatów stanowiących przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte przez Wykonawcę w ciągu 48 godzin od dnia powiadomienia, jest on zobowiązany zapewnić Zamawiającemu możliwość korzystania z automatów zastępczych o równoważnych parametrach w stosunku do wydzierżawianych w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii automatów. Czynsz opłacany przez Zamawiającego w ramach umowy dzierżawy zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.
-specyfikacja elektryczna oferowanych automatów była w pełni kompatybilna z warunkami i standardami jakie posiada Zamawiający. Zamawiający nie będzie prowadził żadnych dodatkowych prac przystosowawczych ani ponosił żadnych dodatkowych kosztów, gdyby się okazało, iż automaty nie będą kompatybilne z warunkami i standardami jakie posiada Zamawiający. Ustalenia kompatybilności elektrycznej odnotowane zostanie w protokole z wizji lokalnej, o którym mowa wyżej – vide załącznik nr 6 do SIWZ.

C.Udostępniane w ramach dzierżawy automaty zawierają:

-pojemniki do przeciwciał,
-zestaw naklejek na 63.000 szkiełek,
-laserową drukarkę do raportów – standard,
-drukarkę do naklejek – drukowanie oznakowanych kodami kresowymi naklejek,
-zasilacz,
-odpowiednią ilość pojemników do utylizacji substancji szkodliwych (np. chromogenów DAB),
-serwer, komputer z odpowiednim i licencjonowanym oprogramowaniem, umożliwiające uruchomienie i prawidłową pracę dzierżawionych automatów oraz wymianę danych pomiędzy automatami, a komputerem (prowadzenie i rejestrowanie badań immunohistochemicznych). Elementy infrastruktury informatycznej (serwer, komputer, oprogramowanie) powinny być dostosowane do standardów bezpieczeństwa Zamawiającego oraz umożliwiać wykonywanie diagnostyki automatów przez internet.

Wymagania w zakresie: infrastruktury informatycznej (oprogramowanie, serwer, komputer).

1)W celu umożliwienia zdalnej diagnostyki systemu do badań immunohistochemicznych oraz dostępu do wyników badań ze stacji WCO z wykorzystaniem standardowych narzędzi systemu operacyjnego (przeglądarka internetowa), Wykonawca zapewni w ramach przedmiotu zamówienia przyłącze dostępowe do sieci internet (np. w technologii DSL).
W przypadku, gdy na stacjach końcowych WCO wymagana jest dodatkowa instalacja oprogramowania wymagane jest aby oprogramowanie:
a)posiadało certyfikat "Certified for Windows XP".
b)umożliwiało pracę w środowisku domenowym WCO, co w wiąże się z tym, iż:
-konto użytkownika charakteryzuje się ograniczonymi prawami dostępu (w szczególności do plików i rejestru, ustawień zapory internetowej itd.),
-wymagana jest poprawna współpraca dostarczonego oprogramowania z oprogramowaniem antywirusowym Zamawiającego (obecnie F-Secure),
-wersja instalacyjna pozwala na instalację nienadzorowaną,
-wymagana praca za firewallem.
Wymagana jest dokumentacja techniczna opisująca pracę w sieci, zawierająca w szczególności:
-zakres używanych portów,
-charakterystyka przesyłanych danych


2) Serwer:
-procesor minimum 1.5 GHz,
-pamięć minimum 1 GB,
-pamięć masowa minimum 10GB w konfiguracji RAID (zapewniającej redundancję jak i zwiększoną wydajność),
-wyświetlacz o rozdzielczości minimum 1024x768,
-system operacyjny Windows XP SP2 lub Windows 2003 Server,
-minimum 1 port USB dla klucza licencji HASP,
-karta sieciowa umożliwiająca pracę z szybkością 100 Mbit/s z wykorzystaniem protokołu TCP/IP,
-napęd umożliwiający wykonanie kopii zapasowej (backup).

3) Stacja kliencka – komputer PC szt. 1
-procesor minimum 1 GHz,
-pamięć minimum 256 GB,
-pamięć masowa minimum 150 MB wolnej przestrzeni,
-wyświetlacz o rozdzielczości minimum 1024x768,
-system operacyjny Windows XP SP2,
-karta sieciowa umożliwiająca pracę z szybkością 100 Mbit/s z wykorzystaniem protokołu TCP/IP,

Aspekty zaproponowanych przez Wykonawcę rozwiązań w zakresie infrastruktury informatycznej, w sposobu prowadzenie zdalnej diagnostyki zostaną odnotowane w protokole z wizji lokalnej, o którym mowa w wyżej – vide załącznik nr 6 do SIWZ.

3.Świadczenie przez Wykonawcę usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów- substancji szkodliwych (np. chromogenów DAB).

A.Realizując przedmiot zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do odbioru, transportu i utylizacji odpadów - substancji szkodliwych np. chromogenów DAB – będących efektem ubocznym badań immunohistochemicznych, zgodnie z obowiązującym w tym zakresie przepisami prawa, w tym ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm).
Na podstawie rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 (Dz. U. Nr 112 poz. 1206) odpady – substancje szkodliwe będące efektem ubocznym badań immunohistochemicznych sklasyfikowane są w oparciu o złącznik do ww. rozporządzenia, tj. katalog odpadów wraz z listą odpadów niebezpiecznych w grupie 18 – Odpady medyczne i weterynaryjne pod następującymi kodami:
-18 01 06* - Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne zawierające substancje niebezpieczne oraz
-18 01 07 – Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, inne niż wymienione w 18 01 06.
B.W ramach wykonywanych usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych Wykonawca zobowiązany jest do:
-dostarczenia odpowiedniej liczby pojemników dostosowanych do pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego,
-odbioru substancji szkodliwych z pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego w sposób zapewniający bezpieczeństwo pracowników Zamawiającego i osób trzecich. Częstotliwość odbioru substancji szkodliwych uzależniona jest od liczby badań. Terminy odbioru substancji szkodliwych – uzgadniane będą ustalane przez Zamawiającego telefonicznie, faxm lub innej uzgodnionej formie.
-zapewnienia odpowiedniego standardu odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
-nadzorowania i stałego monitoringu prawidłowości świadczenia usług odbioru, trnasportu i utylizacji substancji szkodliwych.

Usługa odbioru odpadów winna być wykonywana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności:
-ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm)
-ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz.U. Nr 62, poz. 627 z późn. zm),
-ustawą z dnia 28 października 2002 r. o przewozie drogowym towarów niebezpiecznych (Dz. U. z 2002 r. Nr 199, poz.1671),
-Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 23 grudnia 2002 r. w sprawie dopuszczalnych sposobów i warunków unieszkodliwiania odpadów medycznych i weterynaryjnych (Dz. U. z 2003 r. Nr 8, poz. 104),
-Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 27 września 2001 r. w sprawie katalogu odpadów (Dz. U. nr 112, poz.1206).


Uwaga:
1.W oparciu o elementy składowe przedmiotu zamówienia, określone w III SIWZ podpunkt (1,2,3) Wykonawca zobowiązany jest skalkulować łączną cenę zamówienia, którą następnie należy wpisać w odpowiednie miejsca w formularzu cenowym i ofertowym – załącznik nr 1 i 2 do SIWZ.
2.Jeżeli świadczenie dostaw i usług objętych przedmiotem zamówienia wymaga udziału podmiotów (wykonawców) ubiegających się wspólnie o zamówienie lub podwykonawców to odpowiednie zastosowanie znajdują przepisy ustawy Prawo zamówienie publicznych (art. 23, 36 ust. 4) oraz postanowienia niniejszej specyfikacji.

Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1)dokonanie wizji lokalnej pomieszczeń laboratoryjnych Zamawiającego oraz zapoznanie się z możliwościami technicznymi zainstalowania oferowanych automatów, w terminie uzgodnionym z Zamawiającym – najpóźniej 14 dni przed terminem składani ofert – (vide pkt III podpunkt 2A „tiret trzecie”). Przebieg wizji lokalnej musi być potwierdzony protokołem, który należy załączyć do oferty. Wzór protokołu stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji;
2)Zapewnienie Zamawiającemu najpóźniej na 14 dni przed terminem składania ofert w ośrodku wskazanym przez Wykonawcę możliwość przeprowadzenia testów, tj. wstępnych badań na materiale tkankowym Zamawiającego. Z faktu przeprowadzenia ww. badań będzie sporządzony protokół z przeprowadzonych testów – (vide pkt III, podpunkt 1B „tiret trzecie”), podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty
3)Dołączenie do oferty wymaganych dokumentów i oświadczeń określonych w pkt VI SIWZ;
4)Uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego terminu, sposóbu dostawy przedmiotu zamówienia – dzierżawy.
5)Zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do eksploatacji całości przedmiotu zamówienia
Zamawiającemu w terminach określonych w niniejszej specyfikacji oraz umowie.
6)Przed podpisaniem umowy dostarczenie umowy regulującej współpracę Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy).
7)Przeprowadzenie instruktażu wstępnego oraz szkoleń użytkowników końcowych (wskazanych przez Zamawiającego) w terminach ustalonych z Zamawiającym w zakresie prawidłowej eksploatacji przedmiotu zamówienia,
8)Dostarczenie Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia (dotyczy dzierżawy dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych) :
-instrukcji obsługi w języku polskim;
-opisu parametrów technicznych oraz wyposażenia dostarczonego przedmiotu zamówienia,
-pełnej dokumentacji technicznej,
-serwera, komputera oraz wymaganego oprogramowania umożliwiające prawidłowe użytkowanie i diagnostykę automatów wraz niezbędną dokumentacją, o której mowa w pkt III specyfikacji
-karty gwarancyjnej określającej warunki gwarancji;
-dokumentu określającego zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym (jeśli dotyczy)
-wykazu autoryzowanych punktów serwisowych (jeśli dotyczy)

IV.Termin wykonania zamówienia

A.Umowa w sprawie zamówienie publicznego zostanie zawarta na okres 36 miesięcy od jej podpisania.
B.Wymagane terminy realizacji poszczególnych części zamówienia:
1.Oddanie w dzierżawę Zamawiającemu dwóch kompletnych i gotowych do uruchomienia automatów do barwień immunohistochemicznych wraz z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH nastąpi w terminie maksymalnie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2.Obowiązywanie umowy dzierżawy dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych, w tym naliczanie czynszu dzierżawnego od dnia protokolarnego odbioru, stwierdzającego prawidłowe funkcjonowanie systemu do barwień immunohistochemicznych, które poprzedzi próbne (wstępne) barwienie immunohistochemiczne na materiale Zamawiającego w jego siedzibie. Umowa dzierżawy zawarta zostanie zawarta na okres obowiązywania umowy dostawy, nie dłużej jednak niż na okres 36 miesięcy.
3.Dostawa immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych oraz świadczenie usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych od dnia protokolarnego odbioru, o którym mowa w pkt IV podpunkt B 2. Umowa dostawy i świadczenia usług odbioru i utylizacji odpadów zostanie zawarta na okres trwania umowy dzierżawy, nie dłużej jednak niż na okres 36 miesięcy.
4.Dostawy immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych oraz świadczenie usług odbioru i utylizacji substancji szkodliwych – odbywać będzie się sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie).

V.Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a.O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1.Którzy:
-posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
-posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
-znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
-nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2.Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b.W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
-Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
-W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
-Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
-Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
-Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
-Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI.Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane(Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
A.W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1)Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
2)Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
3)Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
4)Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce Zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów określonych w podpunkcie 1- 4 punktu VI A niniejszej specyfikacji przedkłada odpowiednie dokumenty, które zostały wskazane w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605) na zasadach określonych dyspozycją § 2 ust. 2 i 3 ww. rozporządzenia.

B.W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1)Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące dostawę odczynników diagnostycznych wraz dostawą urządzeń diagnostycznych do odczynników lub dzierżawą takich urządzeń, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 1 000 000 PLN) wg wzoru stanowiącego załącznik nr 7 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, ze te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie. W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

C.W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1)Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 1 000 000,00 PLN (wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
2)Aktualną na dzień składania ofert polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 1 000 000,00 PLN.

D.W celu potwierdzenia, iż oferowane dostawy i usługi spełniają wymagania Zamawiającego,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi wraz z ofertą złożyć następujące dokumenty:

1)Kartę charakterystyki substancji niebezpiecznych dla poszczególnych odczynników dla których prawo wymaga ich wystawienia.
2)Specyfikacja immunoreagentów oraz odczynników w języku polskim.
3)Katalog lub ulotki zawierające dane zaproponowanych produktów (dane szczegółowe przedmiotu zamówienia), które umożliwiają potwierdzanie spełniania wymagań ustalonych przez Zamawiającego.
4)Opis procedury barwienia na automatach, będących przedmiotem dzierżawy.
5)W ramach przedmiotu dostawy – patrz pkt III SIWZ – Zamawiający na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.) wymaga złożenia wraz z ofertą dla poszczególnych wyrobów medycznych niżej wymienionych dokumentów:
a)Deklaracji Zgodności, Certyfikatu CE, Zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych, Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych – alternatywnie, z zastrzeżeniem pkt c niniejszego punktu.
b)Oświadczenia o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.
c)W przypadku wyrobów, o których mowa w art. 54 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych, potwierdzenie Zgłoszenia lub Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych.
6)przedłożenia decyzji właściwych organów administracyjnych zezwalającą na wykonywanie usług polegających na odbieraniu, transportowaniu, unieszkodliwianiu odpadów sklasyfikowanych w grupie 18 – Odpady medyczne (jeśli dotyczy).

W odniesieniu do dokumentów określonych w podpunkcie D 5) odpowiednie zastosowanie znajdują normy określone w § 3 ust. 2 i 4 przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605).
E.Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1)Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2)Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3)Formularz cenowy/opis przedmiotu zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
4)Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 4. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
5)W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji.
6)Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z dokumentacją techniczną pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówienia – załącznik nr 6.
7)Protokół z przeprowadzonych testów, o którym mowa w punkcie III podpunkt 1B „tiret trzecie” specyfikacji istotnych warunków zmówienia,.
8)Dowód wpłacenia/wniesienia wadium.

Zamawiający wykluczyć z postępowania Wykonawcę, który:
-Nie spełni warunków określonych art.22 ust.1 pkt 1-4 i w art.24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
-Nie złoży wymaganych oświadczeń i dokumentów lub nie spełni innych wymagań określonych w ustawie i niniejszej SIWZ, poza sytuacjami określonymi w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie wniesie wadium.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII.Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.


a)Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.

1.Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2.Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3.Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
4.Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5.Protest może być złożony faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
6.W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu/ odwołania - Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl lub sylwia.krzywiak@wco.pl lub tomasz.witulski@wco.pl, w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7.Rozstrzygnięcia protestu przesyłane będą faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
8.SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej Zamawiającego – www.wco.pl – /zakładka zamówienia publiczne/ od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych albo publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.
9.Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem składania ofert (dzień otwarcia ofert nie wlicza się do tego terminu). Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza jw. na tej stronie. Przepisy art.38 ust. 4,5,6,7 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

b)Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
-prof. dr hab. med. Jan Bręborowicz – kierownik tel. 61/88 50 810,
-dr n. biol Violetta Filas – pod względem merytorycznym tel. 61/ 88 50 803,
-Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 61/ 88 50 644, fax 61/ 88 50 644,
-mgr Tomasz Witulski - pod względem prawnym, tel. 61/ 88 50 644.

VIII.Wymagania dotyczące wadium.

1.Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 43.200 PLN ( słownie: czterdzieści trzy tysiące dwieście zł 00/100),

2.Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
-pieniądzu;
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
-gwarancjach bankowych;
-gwarancjach ubezpieczeniowych;
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3.Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców, nie wnieśli wadium w żadnej z akceptowalnych form, o których mowa w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4.Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

Bank Grupa PeKaO S.A. II O/Poznań
74124017631111000018129908
na przelewie należy umieścić informację :

„wadium – DOSTAWA IMMUNOREAGENTÓW i ODCZYNNIKÓW”

W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PIENIĘŻGO PRZELEWU.

Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.

5.Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
-upłynął termin związania ofertą;
-zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy;
-Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
7.Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
1)który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2)który został wykluczony z postępowania;
3)którego oferta została odrzucona.
8.Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt VII – podpunkt 2 i 3 niniejszej specyfikacji, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia Wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego
9.Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10.Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a)odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b)nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c)zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX.Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X.Opis sposobu przygotowywania ofert.

1.Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2.Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami niniejszej specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3.Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
4.Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
5.Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt A1, do oferty należy załączyć PEŁNOMOCNICTWO do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony. W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej INFORMUJEMY, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP.
6.UWAGA: Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
7.Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
8.Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji, gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
9.Oferty oraz wszelkie dokumenty oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, iż nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
10.Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Wykonawca oznaczonych w następujący sposób:

Zakup i dostaw immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/



Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:



Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony 27/2008 – Zakup i dostawa immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.

XI.Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1)Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 28 kwietnia 2008 r. godz. 1000 2008 r. do.
2)Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
-Otwarcie ofert nastąpi w dniu 28 kwietnia 2008 r. o godz. 1100 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
-Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
-Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
-W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
-Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII.Opis sposobu obliczenia ceny.

1.Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2.Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3.Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami prawa. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4.Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5.Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 i art. 88 ustawa Prawo zamówień publicznych.

XIII.Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

XIV.Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 8 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV.Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

1.Wykonawca, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2.Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3.Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
-pieniądzu;
-poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym
-gwarancjach bankowych;
-gwarancjach ubezpieczeniowych;
-poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

4.Za zgodą zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
-w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej,
-przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
-przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
5.Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
6.Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Oferenta.
7.Zabezpieczenie ustala się w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
8. Zamawiający, w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu, zwraca 70 % wartości zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosząca 30 % wysokości zabezpieczenia zwracana będzie nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.
9. W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi gwarancję należytego zabezpieczeni wykonania umowy, w formie innej niż pieniądz, ale dopuszczonej ustawą Prawo zamówień publicznych, zobowiązany jest uwzględnić w tym dokumencie wartość zabezpieczenia i wymagane okresy jej obowiązywania.

XVI.Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.

XVII.Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII.Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.

XIX.Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX.Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy. Wskazane zamówienie uzupełniające nastąpi tylko w sytuacji, gdy:
-zostaną wprowadzone nowe immunoreagenty,
-badania diagnostyczne będą wymagały rozszerzenia listy markerów,
-wzrost listy badań imunohistochemicznych (IMH) spowoduje wzrost liczby odczynników, które muszą pracować na tkance parafinowej.


XXI.Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII.Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaoptrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl; sylwia.krzywiak@wco.pl ; tomasz.witulski@wco.pl

Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV.Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV.Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI.Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 206.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2006r., Nr 164, poz. 1163 ze zmianami), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/


Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


Formularz cenowy/ opis przedmiotu zamówienia

Lista immunoreagentów /przeciwciał/ i odczynników niezbędnych do wykonania badań immunohistochemicznych w okresie 3 lat dla Pracowni Immunohistochemicznej Zakładu Patologii Nowotworów WCO:

A. Lista immunoreagentów /przeciwciał/


opis ilość
L.p. produktu jm opakowań Cena jedn. netto PLN VAT
% Cena jedn. brutto PLN Łączna wartość netto PLN Łączna wartość brutto PLN Producent
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10)
1 RB A-HU HEMOGLOBIN 2 mL 3
2 RB A-HU KAPPA LIGHT CHAINS 2 mL 3
3 RB A-HU LAMBDA LIGHT CHAINS 2 mL 3
4 RB A-HU CHORIONIC GONADOTROPIN 2 mL 3
5 RB A-HU THYROGLOBULIN 2 mL 3
6 RB A-HU MYELOPEROXIDASE 0.2mL 3
7 RB A-HU T CELL, CD3 1 mL 15
8 RB A-HU PSA 1 mL 3
9 RB ANTI-TDT 0.5mL 6
10 MO A-HU EMA, E29 1 mL 3
11 MO A-HU CYTOKERATIN HMV,34bE12 1 mL 6
12 MO A-HU MELANOMA, HMB45 1 mL 6
13 MO A-HU MUSCLE ACTIN, HHF35 1 mL 3
15 MO A-VIMENTIN, V9 1 mL 6
16 MO A-HU CD15, CD3D-1 1 mL 6
17 MO A-HU Ki-1 Ag, CD30, Ber-H2 1 mL 3
18 MO A-HU CD61, 42/51 1 mL 3
19 MO A-HU B CELL, CD20cy,L26 1 mL 6
20 MO A-HU DESMIN, DE33 1 mL 3
21 MO A-HU GFAP, 6F2 1 mL 3
22 MO A-HU B CELL, CD23, MHM6 1 mL 12
23 MO A-HU COLLAGEN IV, CIV 22 1 mL 3
24 MO A-HU T CELL, CD43, DF-T1 1 mL 3
25 MO A-HU MACROPHAGE, CD68, KP1 1 mL 3
26 MO A-HU CYTOKERATIN, MNF116 1 mL 3
27 MONOCL S. MUSCLE ACTIN,1A4 1 mL 6
28 MO A-HU NSE, BBS/NC/VI-H14 1 mL 3
29 MO A-HU MACROPHAGE,CD68, PG-M1 1 mL 6
30 MO A-HU LEUK.HAIRY CELL,DBA.44 1 mL 3
31 MO A-HU bcl-2 ONCOPROTEIN, 124 1 mL 6
32 MO A-EBV, LMP, CS 1-4 1 mL 3
33 MO A-HU MESOTHEL. CELL,HBME-1 1 mL 3
34 MO A-HU CYTOKERATIN, AE1/AE3 1 mL 12
35 MO A-HU PROGESTERONE RECEPTOR 1 mL 3
36 MO A-HU TTF-1, 8G7G3/1 1 mL 12
37 MO A-HU MIC2 GENE PRODUCTS,12E7 1 mL 6
38 MO A-HU INHIBIN, R1 1 mL 3
39 MO A-HU E-CADHERIN, NCH-38 1 mL 3
40 MONOCLONAL RB A-HU P504S, 13H4 1 mL 3
41 MO A-HU p53 PROTEIN, DO-7 1 mL 3
42 MO A-HU CYTOKER.7, OV-TL 12/13 1 mL 6
43 MO A-HU CYTOKER. 20, Ks20.8 1 mL 15
44 MO A-HU ESTROGEN-RECEPTOR, 1D5 1 mL 18
45 MO A-HU B CELL, CD79a, JCB117 0.2mL 12
46 MO A-HU CYCLIN D1, DCS-6 1 mL 9
47 MO A-HU HEPATOCYTE, OCH1E5 1 mL 3
48 MO A-HU CD34 II, QBEnd 10 1 mL 6
49 MO A-HU PLAP, 8A9 1 mL 3
50 MO A-HU CD5, CD5/54/F6 1 mL 9
51 MO A-HU MELAN-A, A103 1 mL 3
52 MO A-HU bcl6, PG-B6p 1 mL 12
53 MO A-HU CD138, MI15 1 mL 3
54 MO A-HU CYTOCERATIN 5/6,D5/16B4 1 mL 3
55 MO A-HU Ki-67 ANTIGEN, MIB-1 1 mL 9
56 MO A-HU CD57, TB01 0.2mL 3
57 RB A-HU SYNAPTOPHYSIN 1 mL 3
58 MO A-HU GLYCOPHORIN A, JC159 1 mL 3
59 MO A-HU ZAP-70, 2F3.2 1 mL 3
60 RB A-HU LYSOZYME 2 mL 3
61 MO A-HU WT1 PROTEIN, 6F-H2 1 mL 3
62 RB A-COW S100 1 mL 3
RAZEM
Kolumna 8 Kolumna 9
...netto PLN ...brutto PLN







B. lista odczynniki:

Odczynniki, które wyspecyfikowano poniżej muszą wystarczyć na oznaczenie 63 tys. markerów (badań immunohistochemicznych)

opis ilość
L.p. produktu jm opakowań Cena jedn. netto PLN VAT
% Cena jedn. brutto PLN Łączna wartość netto PLN Łączna wartość brutto PLN Producent
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10)
1 system do wizualizacji o wysokim pH (od 9.0 do 9,9
2 system do wizualizacji niskim pH (od 6.1 do 6,7)

3 chromogeny DAB

4 blokery endogennej peroksydazy
5 bufory do bezksylenowego odparafinowywania, nawadniania i odkrywania antygenów
6 bufory płuczące
7 bufor do rozcieńczania przeciwciał
8 hematoksylinę
RAZEM
Kolumna 8 Kolumna 9
...netto PLN ...brutto PLN

Uwaga:

a. Kolumny od 3 do 10 wypełnia wykonawca.
b. Wszystkie immunoreagenty i odczynniki wymienione w pkt A i B muszą pracować na skrawkach parafinowych.

C. Cena dzierżawy


Przedmiot zamówienia Okres na jaki zostanie zawarta umowa dzierżawy Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
36 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
36 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Dzierżawa
dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH 3 lat
(36 miesięcy)
Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN



D. Cena usług odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych.

Przedmiot zamówienia Okres w jakim Wykonawca będzie świadczył usługę odbioru i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych Opłaty z tytułu świadczonej usługi
Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
36 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
36 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
USŁUGA
Odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych 3 lat
(36 miesięcy)

Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN



Suma punktów A + B + C + D = łączna cena zamówienia netto ..........PLN, brutto ..... ......PLN, (słownie ....netto, słownie ........ brutto).




..............................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres
ul.........................................................................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ..................................................................................
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Zakup i dostawa immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.


My niżej podpisani
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Działając w imieniu i na rzecz
..........................................................................................................................................................................................................................................

1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: dostawę immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
2.Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3.Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto ................................................................................................. .........)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie ................PLN

w tym:
- dostawa immunoreagentów do badań immunohistochemicznych ...............PLN netto,......................PLN brutto;
- dostawa odczynników do badań immunohistochemicznych ...............PLN netto,......................PLN brutto;
- dzierżawa dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH ..............PLN netto,.................. PLN brutto;
- usługa odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych ...............PLN netto,......................PLN brutto.

4.Oświadczamy, że w cenie oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i realizacji przyszłego świadczenia umownego Wykonawcy, a także, że cena oferty nie charakteru ceny rażąco niskiej w rozumieniu art. 89 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5.Oświadczamy, iż w ramach ceny ofertowej zapewnimy pełną opiekę serwisową na dzierżawione automaty. Pełna opieka serwisowa rozumiana jest, jako utrzymywanie dzierżawionych automatów w całkowitej sprawności. Zobowiązujemy się do niezwłocznego usunięcia wad i usterek automatów stanowiących przedmiot dzierżawy. W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną przez NAS usunięte w ciągu 48 godzin od dnia powiadomienia, zobowiązujemy się zapewnić Zamawiającemu możliwość korzystania z automatów zastępczych o równoważnych parametrach w stosunku do wydzierżawianych w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii. Oświadczamy także, iż Zamawiający ma prawo w ramach umowy dzierżawy pomniejszyć czynsz należny Wykonawcy proporcjonalnie za okres, w którym Zamawiający nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.
6.Zobowiązujemy się przekazać w ramach umowy dzierżawy kompletne i gotowe do uruchomienia automatów do barwień immunohistochemicznych wraz z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH w terminie ............... tygodni, nie później jednak, niż w terminie do 4 tygodni od dnia zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
7.Oświadczamy, że jesteśmy właścicielami dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych marki ........, rok produkcji ..........., o numerach seryjnych ....... i zapewniamy, iż przedmiotowe automaty są w pełni sprawne i posiadają właściwości, o których zapewnił Wykonawca w ofercie.
8.Zobowiązujemy się dostarczać w ramach umowy dostawy immunoreagenty i odczynniki do badań immunohistochemicznych oraz świadczyć usługi odbioru, transportu i utylizacji substancji szkodliwych - sukcesywnie w miarę potrzeb Zamawiającego - (uzgodnienie telefoniczne, faxem lub w innej przyjętej i uzgodnionej formie).
9.Gwarantujemy i oświadczamy, iż przedmiot umowy, w tym przede wszystkim immunoreagenty i odczynniki do badań immunohistochemicznych oraz automaty do barwień immunohistochemicznych wprowadzone zostały do obrotu i do używania na terenie Polski, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r.,Nr 93, poz. 896 z późn. zm.).

10.Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
11.Akceptujemy projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
12.Gwarantujemy, iż oferowane przez nas przedmiot zamówienia jest kompletny i będzie gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.
13.Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyliśmy ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
14.Wadium w kwocie ............................ zostało wniesione w dniu ...................... w formie/ formach: ...........................................................................................
15.Zobowiązujemy się wnieść zabezpieczenie należytego wykonaniu umowy w wysokości określonej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy obejmującej przedmiot zamówienia.
16.Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ............................................................................................................
b) ............................................................................................................
c) ............................................................................................................
itd.


Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn.................


.......................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


............................................. Załącznik nr 3 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
............................................................................................................................................................
1.Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1.wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;
2.wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono;
3.wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro¬wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze¬widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
4.osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za prze¬stępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, prze¬stępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
5.spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
6.spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
7.spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
8.osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
9.podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10.wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-3.
2. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1.posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2.posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponujemy osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3.znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
3.Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
........................................................................
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


Załącznik nr 4 do SIWZ
.............................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
........................................................................
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




Załącznik nr 5 do SIWZ

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1.Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2.Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a.Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b.Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c.Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d.Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e.Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f.Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g.Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h.Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i.Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j.Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n.Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4.Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5.Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6.Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7.WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8.Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ...................................

...................................

................................... ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: ................................... Przedstawiciel Zlecającego: ...................................
Data: ................................... Data: ...................................
Podpis:


................................... Podpis:











Załącznik nr 6 do SIWZ

Protokół z wizji lokalnej
i zapoznania się z możliwościami technicznymi zainstalowania dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych w pomieszczeń Zamawiającego, zgodnie z warunkami określonymi w
SIWZ

Dnia ........................w Poznaniu, przy ul. Garbary 15, tj. w siedzibie Zamawiającego.

Przedstawiciele Wykonawcy ..............................................................
(nazwa, adres, pieczęć firmowa)

1.............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2..............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd


W obecności przedstawicieli Zamawiającego

1.........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2...........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd

Wymienieni wyżej przedstawiciele Wykonawcy oświadczają, iż zapoznali się z możliwościami technicznymi zainstalowania dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych w pomieszczeniach laboratoryjnych Zamawiającego.
W trakcie wizji dokonano następujących ustaleń:
1. .........................................................................................
2. .........................................................................................
3. itd.
Ponadto, odnotowano, iż w zakresie:
a) kompatybilności elektrycznej oferowane automaty .........................................................
b) zaproponowanych rozwiązań infrastruktury informatycznej, w tym zdalnej diagnostyki zastosowanie będą miały następujące rozwiązania .........................................................

Podpisy przedstawicieli Wykonawcy Podpisy przedstawicieli Zamawiającego

1. ................................. 1. ..........................................
2. ................................. 2. .........................................
3. itd. 3. itd




Załącznik nr 7 do SIWZ
..........................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



WYKAZ DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO


Wykaz wykonanych dostaw w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców.

Wymagane jest wykazanie wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym, za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące dostawę odczynników diagnostycznych wraz dostawą urządzeń diagnostycznych do odczynników lub dzierżawą takich urządzeń, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 1 000 000 PLN).
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

•Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. itd.

.........................., dn.................

...............................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


Załącznik nr 8 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 27/2008.

Na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.) w dniu ...................................... pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu ul. Garbary 15 zwanym dalej Zamawiającym, reprezentowanym przez:
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych - inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę
Główny księgowy - mgr Mirellę Śmigielską
NIP: 778-13-42-057 REGON: 000291204;
z jednej strony,
a
firmą ..............................................................................................................
z siedzibą w .....................................................................................................
NIP: ................................ REGON: .............................;
Zarejestrowaną w ......................................................................................................; zwaną dalej Wykonawcą, reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
z drugiej strony,
została zawarta umowa zakupu i dostawy immunoreagentów oraz odczynników do badań immunohistochemicznych wraz z dzierżawą dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH i świadczeniem usług odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych.
o następującej treści:


§1
Wstęp

1.Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 27/2008.
2.Umowa nie jest dotknięta wadami, o których mowa w art. 22 i 24 cytowanej ustawy.
3.Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 3
Przedmiot umowy
1.Przedmiotem umowy – zamówienia publicznego jest:
a)dostawa immunoreagentów i odczynników do badań immunohistochemicznych, zwane dalej odczynnikami.
b)dzierżawa dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH.
c)świadczenie na podstawie zlecenia usług odbioru i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w tym ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm).
2.Wykonawca wydzierżawiając przedmiot umowy, określony w § 1 ust. 1 lit. b oświadcza, że jest właścicielem dwóch automatów marki ........, rok produkcji ..........., o numerach seryjnych ....... i zapewnia, iż przedmiotowe automaty są w pełni sprawne i posiadają właściwości, o których zapewnił Wykonawca w ofercie.
3.Wykonawca gwarantuje i oświadcza, iż przedmiot umowy, w tym przede wszystkim immunoreagenty i odczynniki do badań immunohistochemicznych oraz automaty do barwień immunohistochemicznych wprowadzone zostały do obrotu i do używania na terenie Polski, zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2004 r. o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.).
4.W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot umowy do siedziby Zamawiającego, w Poznaniu przy ul. Garbary 15 oraz świadczyć usługę odbioru i utylizacji odpadów z siedziby Zamawiającego na własny koszt i ryzyko.
5.Parametry techniczne i jakościowe zamawianych wyrobów nie mogą, w okresie, na jaki została zawarta niniejszej umowy, być gorsze niż określone w ofercie.
6.Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do przedmiotu objętego zamówieniem – przedmiotu umowy. Wykonawca zobowiązuje się rozpatrzyć reklamację i usunąć wady przedmiotu umowy bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w przeciągu 5 dni roboczych od dnia ich złożenia, a w przypadku reklamacji odnoszących się do świadczonych przez Wykonawcę usług odbioru i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych w terminie 48 godzin od momentu zgłoszenia.
7.Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia przedmiotu umowy, o którym mowa w § 3 ust. 1 lit. a i b i żądania wymiany na wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia przedmiotu umowy niewłaściwej jakości.
b) dostarczenia przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem Zamawiającego,
8.Wykonawca oświadcza, iż przedmiot umowy, o którym mowa w § 3 ust. 1 lit a i b stanowi jego własność i jest wolny od wad prawnych skutkujących wobec osób trzecich, w tym przede wszystkim nie stanowi on przedmiotu zabezpieczenia.
9.Zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia od umowy ze względu na wady fizyczne i prawne przedmiotu umowy, o którym mowa w § 3 umowy.
10.Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.
11.Wykonawca udziela ....... gwarancji na świadczone w ramach niniejszej umowy dostawy i usługi. Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca przedłoży dokument gwarancyjny określający warunki gwarancji obejmujące przedmiotu umowy, o którym mowa w § 3 umowy.




§ 4
Cena zamówienia
1.Całkowita wartość przedmiotu umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:....................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................), w tym:
- dostawa immunoreagentów do badań immunohistochemicznych .....................netto PLN,........................ brutto PLN
(słownie:..................................................................................................................);
-dostawa odczynników do badań immunohistochemicznych ...............PLN netto,......................PLN brutto
(słownie:..................................................................................................................);
-dzierżawa dwóch automatów do barwień immunohistochemicznych z modułami do: odparafinowania (bez ksylenu), nawadniania i odkrywania miejsc antygenowych w buforach o różnych pH ........... netto PLN,.................. brutto PLN
(słownie:..................................................................................................................);
-usługą odbioru, transportu i utylizacji odpadów – substancji szkodliwych .............................. netto PLN,...................... brutto PLN.
(słownie:..................................................................................................................);
2.Realizowany przedmiot umowy polega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT wg stawki ...................%.,zgodnej z formularzem ofertowym i cenowym.
3.Zasady rozliczeń z tytułu realizacji przedmiotu umowy zostały szczegółowo uregulowane w § 5, § 6 i § 7 niniejszej umowy.
4.Wykonawca może przenieść w drodze cesji, wierzytelności wynikające z umowy, a przysługujące mu względem Zamawiającego na inną osobę lub podmiot tylko za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie.

§ 5
Szczegółowe warunki dostawy
1.Wykonawca sprzedaje, a Zamawiający kupuje immunoreagentów i odczynniki określone w ofercie przetargowej z dnia ........ Rodzaj, ilość oraz cenę immunoreagentów i odczynników określa formularz cenowy, stanowiący załącznik nr 1 do oferty z dnia .........
2.Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówienia, w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w załączniku nr 1, o którym mowa w § 5 ust. 1 umowy.
3.Ceny jednostkowe immunoreagentów i odczynników wyszczególnionych w załączniku nr 1 do oferty nie ulegną zmianie w okresie trwania umowy.
4.Wykonawca zobowiązuje się, że przez okres trwania umowy, cena jednego barwienia (1 badania imunohistochemicznego) będzie stała.
5.Realizacja zamówienia odbywać się będzie sukcesywnie w terminie maksymalnie 4 dni roboczych od złożenia zamówienia telefonicznie lub faxem.

§6
Szczegółowe warunki dzierżawy

1.Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuję się oddać Zamawiającemu (Dzierżawcy) do używania i pobierania pożytków z automatów, o których mowa w § 3 ust. 1 lit b, a Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy Wydzierżawiającego) czynszu z tytułu dzierżawy.
2.Na Wykonawcy (Wydzierżawiającym) spoczywa obowiązek dostarczenia automatów będących przedmiotem dzierżawy na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, w Poznaniu ul. Garbary 15. Wraz z automatami, o których mowa § 1 ust. 2 Wykonawca (Wydzierżawiającym) dostarcza instrukcję obsługi i instrukcję BHP w języku polskim oraz inne wymagane dokumenty potwierdzające, iż ww. urządzenia zostały wprowadzone do obrotu na terytorium RP, zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych.
3.Wykonawcy (Wydzierżawiający) przeprowadza w cenie, o której mowa w § 4 ust. 1 umowy przeszkolenie wyznaczonych pracowników Zamawiającego (Dzierżawcy).
4.Tytułem opłaty za korzystnie z automatów, o których mowa w § 1 ust. 2 Zamawiający (Dzierżawca) będzie płacił Wykonawcy (Wydzierżawiającemu) czynsz miesięczny w wysokości ..........PLN netto, ..............PLN brutto.
5.Wykonawca oświadcza, iż wysokość czynszu dzierżawnego, o którym mowa w § 4 ust. 1 tiret trzecie § 6 ust. 4 przez okres trwania umowy nie ulegnie zamianie. Zapłata czynszu następować będzie przelewem na rachunek Wykonawcy (Wydzierżawiającego) w okresach miesięcznych z dołu w ciągu 30 dni licząc od daty wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego).
6.Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuję, w cenie, o której mowa w § 4 ust. 1 tiret trzecie umowy, do konserwacji, diagnostyki oraz napraw niezbędnych do prawidłowego działania przedmiotu dzierżawy oraz usuwania wszelkich usterek uniemożliwiających jego użytkowanie.
7.Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązany jest do niezwłocznego usunięcia wad i usterek automatów stanowiących przedmiot dzierżawy.
8.W przypadku, gdy wady i usterki nie zostaną usunięte w ciągu 48 godzin od powiadomienia, Wykonawca (Wydzierżawiający) zapewni Zamawiającemu (Dzierżawcy) możliwość korzystania z automatów równoważnych pramateriach w stosunku do wydzierżawianego w terminie do 5 dni roboczych od dnia poinformowania Wykonawcy o awarii automatów uniemożliwiającej ich funkcjonowanie.
9.Czynsz opłacany przez Zamawiającego (Dzierżawcę) zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający (Dzierżawca) nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy.
§ 6
Szczegółowe warunki usługi odbioru, transportu i utylizacji odpadów
1.Wykonawca zobowiązuje się do odbioru, transportu i unieszkodliwiane odpadów – substancji szkodliwych będących efektem ubocznym badań immunohistochemicznych.
2.Odbiór odpadów, o których mowa w § 6 ust. 1 będzie się odbywał z siedziby Zamawiającego w Poznaniu ul. Garbary 15.
3.Odbiór, wywóz i unieszkodliwianie odpadów, których mowa w § 6 ust. 1 wykonywany będzie zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w tym w szczególności: ustawą z dnia 27 kwietnia 2001 r. o odpadach (Dz. U. Nr 62, poz. 628 z późn. zm).
4.Wykonawca oświadcza, iż z chwilą przejęcia odpadów przejmuję pełną odpowiedzialność za przekazane odpady zgodnie z art. 25 ustawy, o której mowa w § 6 ust. 3 niniejszej umowy.
5.Wykonawca gwarantuje odbiór odpadów przez cały okres obowiązywania niniejszej, w terminach wskazanych przez Zamawiającego.
6.Odpowiedzialność w zakresie nienależytego wykonania przedmiotu umowy ponosi Wykonawca.
7.Zamawiający zastrzega sobie prawa reklamacji w zakresie jakości usług, o których mowa w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
8.Tytułem usług, o których mowa w § 6 ust. 1 Zamawiający będzie płacił Wykonawcy opłatę miesięczną w wysokości ..........PLN netto, ..............PLN brutto.
9.Ustalona w § 6 ust. 8 umowy opłata miesięczna obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją usług, o której mowa w § 6 ust. 1 niniejszej umowy.
10.Wykonawca oświadcza, iż wysokość opłaty miesięcznej, o której mowa w § 6 ust. 8 jest stała przez okres trwania umowy. Zapłata z tytułu realizacji usług, o których mowa w § ust. 1 następować będzie przelewem na rachunek Wykonawcy w okresach miesięcznych z dołu w ciągu 30 dni licząc od daty wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę.
11.Opłata określona w § 6 ust. 8 zostanie proporcjonalnie pomniejszona za okres, w którym Wykonawca nie świadczył usługi, o której mowa w § 6 ust. 1.

§ 7
Kary umowne

1.Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kar umownych według następujących zasad, tj. w przypadku:
a)pierwszego opóźnienia w dostawie odczynników, o których mowa § 1 ust. 4 wysokości kar umownych stanowić będzie 2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego w § 5 ust. 5 niniejszej umowy,
b)drugiego opóźnienia w dostawie odczynników, o których mowa § 1 ust. 4 oraz każdego kolejnego opóźnienia wysokości kar umownych stanowić będzie 5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego w § 5 ust. 5 niniejszej umowy.
c)nieuzasadnionego zerwania umowy, wysokość kar umownych stanowić będzie 5 % wartości netto umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 umowy.
d)nieświadczenia usług, o których mowa w § 6 ust. 1 umowy wysokość kar umownych stanowić będzie 0,01% wartości netto umowy, określonej w § 4 ust. 1 umowy za każdy dzień, licząc od następnego dnia, w którym Zamawiający wyznaczył datę odbioru substancji szkodliwych określonych w § 6 ust. 1 umowy.
2.Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3.Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
4.Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienia w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego w § 5 ust. 4 niniejszej umowy. Niniejsze opóźnienie będzie potraktowane jak nieuzasadnione zerwanie umowy i wywoła skutek w postaci konsekwencji określonych w ust. 1 lit. c niniejszego paragrafu.
5.Postanowienia § 7 ust. 4 nie mają zastosowania w przypadku, gdy Zamawiający nie będzie w terminie regulował płatności z tytułu zrealizowanych dostaw.

§ 8
Osoby odpowiedzialne za realizację przedmiotu umowy

Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ............................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego: prof. dr hab. n. med. Jan Bręborowicz – Kierownik Zakładu Patologii Nowotworów oraz dr n. biol Violetta Filas - Kierownik Pracowni Immunohistochemii.

§ 9
Inne postanowienia umowne
1.W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2.Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3.Zmiany lub wprowadzenie nowych postanowień umowy mogą mieć miejsce tylko w przypadkach przewidzianych w art. 144 cytowanej ustawy i poprzedzone aneksem do umowy.
4.Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5.Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy kierowane będą do Sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
6.Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



Zamawiający: Wykonawca:









« Powrót do szczegółów zamówienia