Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I)

Numer zamówienia:

/101/2008

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja istotnych warunków zamówienia










SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy.


PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 101/2008.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I).



I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 730 do 1500
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii
tel/fax 61/88 50 643 tel. 61/ 88 50 644

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy, zwanej dalej ustawą oraz przepisami wykonawczymi wydanymi na ich podstawie.

1) Zamawiający NIE dopuszcza składania ofert częściowych;
2) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia. W ofercie należy podać odpowiedniki oferowane i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników;
5) Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy stanowiących, nie więcej niż 50 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na powtórzeniu tego samego rodzaju zamówienia. Zamówienie uzupełniające dotyczy zamówienia określonego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
7) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust. 4 ustawy – załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji. Jednocześnie stosowanie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy – Zamawiający nie określa, która cześć zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.

III. Opis przedmiotu zamówienia.


Modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I).


Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
45.00.00.00-7 – Roboty Budowlane.

Informacje ogólne:
1. Pomieszczenia III piętra starego budynku.
Obecnie jest to piętro administracyjne. Po przebudowie będzie to piętro administracyjne z wydzieloną częścią na laboratorium mikrobiologii, pracownię rehabilitacji, gabinet psychologów i poradnię stomijną.
Modernizacja obejmować będzie: sprawdzenie i wzmocnienie stropów nad II piętrem, wymianę podłóg, nowy układ ścian, nowe tynki, rozkucia w dachu, nowe świetliki, wykusz w elewacji północnej, wszystkie nowe instalacje wraz z klimatyzacją.

2. Pomieszczenia II i I piętra starego budynku.
Modernizacja obejmować będzie nieobjętą wcześniejszym remontem (lata 2006-2007) część odcinków pielęgnacyjnych na Oddziałach Chirurgii Onkologicznej I (piętro II) i Radioterapii Ginekologicznej (piętro I).
Modernizacja obejmować będzie: pełny zakres prac wewnątrz budynku. Oprócz przebudowy pomieszczeń w ramach istniejącego układu komunikacyjnego planuje się urządzenie łazienek przy pokojach chorych, wymianę posadzek, wykonanie nowych instalacji, naprawy tynków, wykonanie sufitów podwieszanych, montaż stolarki i ślusarki oraz montaż wyposażenia meblarskiego zintegrowanego z elementami budowlanymi.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w załączonej do niniejszej SIWZ dokumentacji projektowej, a mianowicie:

III piętro

1 architektura i konstrukcja - projekt budowlano-wykonawczy
2 architektura i konstrukcja - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
3 architektura i konstrukcja - przedmiar
4 wentylacja i klimatyzacja - projekt budowlano-wykonawczy
5 wentylacja i klimatyzacja - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
6 wentylacja i klimatyzacja - przedmiar
7 instalacja co i wod-kan - projekt budowlano-wykonawczy
8 instalacja co i wod-kan - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
9 instalacja co i wod-kan - przedmiar
10 instalacje elektryczne niskoprądowe - projekt budowlano-wykonawczy
11 instalacje elektryczne niskoprądowe - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
12 instalacje elektryczne niskoprądowe - przedmiar
13 instalacje elektryczne - projekt budowlano-wykonawczy
14 instalacje elektryczne - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
15 instalacje elektryczne - przedmiar
16 system sygnalizacji pożaru - projekt budowlano-wykonawczy
17 system sygnalizacji pożaru - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
18 system sygnalizacji pożaru - przedmiar
19 stałe urządzenie gaśnicze serwerowi i centrali telefon. - dokumentacja wykonawcza

I i II piętro

1 architektura i konstrukcja - projekt budowlano-wykonawczy
2 architektura i konstrukcja - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
3 architektura i konstrukcja - przedmiar I piętro
4 architektura i konstrukcja - przedmiar II piętro
5 instalacje sanitarne - projekt budowlano-wykonawczy
6 instalacje sanitarne - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
7 instalacje sanitarne - kosztorys przedmiarowy
8 instalacje elektryczne niskoprądowe - projekt budowlano-wykonawczy
9 instalacje elektryczne niskoprądowe - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
10 instalacje elektryczne niskoprądowe - przedmiar
11 instalacje elektryczne - projekt budowlano-wykonawczy
12 instalacje elektryczne - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
13 instalacje elektryczne - przedmiar
14 system sygnalizacji pożaru - projekt budowlano-wykonawczy
15 system sygnalizacji pożaru - specyfikacja techniczna wyk. i odbioru robót
16 system sygnalizacji pożaru - przedmiar


Wyspecyfikowana wyżej dokumenty:
- stanowią integralną część niniejszej SIWZ w postaci załącznika nr 9,
- są dostępne są zarówno, w wersji papierowej w siedzibie Zamawiającego, jak i elektronicznej na stronie www.wco.pl - vide załącznik nr 9 wg kolejnych pozycji.


Uwaga nr 1:
Zamawiający wyłącza z zakresu robót ogólnobudowlanych pomieszczenie nr 25 na III piętrze (centrala telefoniczna)- pomieszczenie zostało wyremontowane.

Pozostałe założenia w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:

1) Przed przystąpieniem do złożenia oferty Zmawiający zobowiązuje wykonawcę do przeprowadzenie wizji lokalnej i zapoznanie się z charakterem robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia. Z wizji lokalnej zostanie sporządzony protokół, podpisany przez przedstawicieli Wykonawcy i Zamawiającego, który następnie Wykonawca załączy do oferty. Wzór protokołu z wizji lokalnej stanowi załącznik nr 6 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Obowiązkową wizję lokalną w miejscu planowanych robót należy przeprowadzać przed złożeniem oferty; w dni robocze w godz. 830- 1400 – po uprzednim uzgodnieniu terminu z p. Tadeuszem Krzymańskim [tel. (61) 8-850-727], tadeusz.krzymanski@wco.pl, lub z p. Krzysztofem Cecułą [ tel. (61) 8850-907], krzysztof.cecula@wco.pl .
2) Zamawiający wymaga sporządzenia, oferty w formie wyceny skróconej dla każdej z branż, obejmującej wyszczególnienie danej nazwy roboty, jej ilości, ceny jednostkowej oraz wartości.
3) Zamawiający wymaga szczegółowego zestawienia elementów wyposażenia (wraz z podaniem ich cen jednostkowych), które będą podlegać ewidencji w rejestrze środków trwałych Zamawiającego, w szczególności dotyczy to: wyposażenia meblarskiego, lamp bakteriobójczych, lamp zabiegowych, klimatyzatorów typu split.
4) Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa, będzie zobowiązany przed rozpoczęciem robót do przedłożenia harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji robót, uwzględniającego etapowanie robót zgodnie z wytycznymi projektowymi oraz uzgodnieniami z użytkownikami pomieszczeń. W harmonogramie należy wyszczególnić elementy scalone robót, które z technicznego punktu widzenia mogą stanowić przedmiot odbiorów częściowych.
5) Wykonawca, z którym zostanie zawarta umowa, będzie zobowiązany do przedłożenia planu organizacji robót ze szczególnym uwzględnieniem:
a) wydzielenia stref zagrożonych i sposobu zabezpieczenia przejść,
b) etapowania robót w celu zminimalizowania uciążliwości dla czynnego szpitala,
c) sposobu współdzielenia zaplecza budowy z innymi wykonawcami.
6) Zamawiający wymaga by w okresie gwarancji Wykonawca przeprowadzał, w cenie obejmującej wykonanie przedmiotu zamówienia, serwis urządzeń zainstalowanych w ramach niniejszego zamówienia, obejmujący okresowe przeglądy wynikające z instrukcji producenta, czyszczenie, konserwację, itp. bez uwzględniania kosztów materiałów eksploatacyjnych do tych urządzeń. Koszty niezbędnej wymiany materiałów eksploatacyjnych poniesie Zamawiający.
7) Fakturowanie: częściowe w cyklach miesięcznych, po podpisaniu przez Inspektorów Nadzoru częściowych protokołów odbioru robót, wykazujących stan zaawansowania w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego robót,
8) Warunki płatności: 30 dni od dnia złożenia faktury w kancelarii WCO wraz z podpisanym protokołem odbioru,
9) Warunki gwarancji: minimum 36 miesięcy od dnia zakończenia prac i podpisania protokołu odbioru końcowego.
10) Wykonawca wykonujący zamówienie zobowiązany jest do przestrzegania zasad BHP i Sanitarno – Epidemiologicznych oraz zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa z uwagi na fakt, iż w okolicy budowy będą przebywać pacjenci.
11) Wszystkie materiały użyte do realizacji zamówienia powinny posiadać wymagane przepisami atesty, aprobaty techniczne, certyfikaty higieniczne, świadectwa Instytutu Techniki Budowlanej, w tym stwierdzających dopuszczenie do stosowania w jednostkach służby zdrowia.

Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w dokumentacji projektowej pod warunkiem zapewnienia tych samych:
• wymiarów
• kolorystyki
• standardu wykonania
• nie pogorszonych parametrów technicznych i walorów estetycznych o podobnej stylistyce.

W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały i urządzenia.

IV. Termin wykonania zamówienia
Rozpoczęcie – 3 listopada 2008 r.
Zakończenie – 30 czerwca 2010 r.
V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:
1. Którzy:
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tj. w okresie ostatnich 5 lat przed wszczęciem postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenie działalności jest krótszy - w tym okresie wykonywali, co najmniej 2 roboty budowlane odpowiadającym swoim rodzajem i zakresem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, w tym co najmniej jedna robota o wartości nie mniejszej od wartości składanej oferty oraz dysponują osobami (dotyczy kadry kierowniczej) zdolnymi do wykonania zamówienia: uprawnienia wymagane przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.)oraz legitymujący się wpisem na listę członków właściwej izby samorządu zawodowego – ustawa z dnia 15 grudnia 2000r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz. U. z 2001 r. Nr 5, poz. 42 ze zm.).
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, w tym zapewnią w okresie obowiązywania umowy aktualną polisę, a w przypadku jej braku inny aktualny dokument potwierdzającego, iż wykonawca w zakresie prowadzonej działalności jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej na sumę nie niższą niż 2.000.000,00 PLN (dwa miliony złotych)
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej, o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu – muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
W przypadku wykonawcy będącego spółką cywilną wymagane jest załączenie do oferty:
a) zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej każdego wspólników;
b) pełnomocnictwa wspólników do występowania w imieniu spółki lub złożenia dokumentów przetargowych podpisanych przez wszystkich wspólników, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej.

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce Zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów określonych w podpunkcie 1- 4 punktu VI A niniejszej specyfikacji przedkłada odpowiednie dokumenty, które zostały wskazane w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605) na zasadach określonych dyspozycją § 2 ust. 2 i 3 ww. rozporządzenia.

B. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat, co najmniej dwóch robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i zakresem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, (w tym co najmniej jedna robota o wartości nie mniejszej od wartości składanej oferty) z podaniem ich wartości oraz daty i miejsca wykonania, według wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Do przedmiotowego wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie.
2) Wykaz osób i podmiotów, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, doświadczenia i zakresu wykonywanych przez nich czynności, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do SIWZ.
3) Dokumenty stwierdzających, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia – dotyczy to kadry kierowniczej - posiadają wymagane uprawnienia, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień (kopie uprawnień budowlanych, aktualne zaświadczenia o przynależności do odpowiedniej izby samorządu zawodowego wraz z zaświadczeniami o posiadaniu wymaganego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej) następujących branżach ogólnobudowlana, elektryczna i instalacyjna. Przedmiotowe dokumenty należy dołączyć do wykazu, o którym mowa w punkcie VI podpunkt B2) siwz.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 2.000.000,00 PLN (dwa miliony złotych).

W przypadku braku stosownego ubezpieczenia lub gdy Wykonawca posiada ubezpieczenie na mniejszą wartość lub krótszy termin, Wykonawca musi załączyć do oferty oświadczenie, że zobowiązuje się w przypadku wyboru Jego oferty – przed podpisaniem umowy – do dostarczenia dowodu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę 2.000.000,00 PLN na okres minimum do 30 czerwca 2010 r. W przypadku niedostarczenia dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie w przedmiotowym zakresie, umowa z Wykonawcą nie zostanie podpisana z winy Wykonawcy.

Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Kosztorysy ofertowe sporządzone na podstawie załączonych do przedmiotowej specyfikacji przedmiarów robót, określonych w załączniku nr 9 – vide strona 3 i 4 niniejszej specyfikacji.
Zamawiający wymaga sporządzenia, oferty w formie wyceny skróconej dla każdej z branż, obejmującej wyszczególnienie danej nazwy roboty, jej ilości, ceny jednostkowej oraz wartości.
4) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 3 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
5) W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji.
6) Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z pomieszczeniami związanymi z realizacją przedmiotu zamówienia – załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.
7) Szczegółowe zestawienie elementów wyposażenia (wraz z podaniem ich cen jednostkowych), które będą podlegać ewidencji w rejestrze środków trwałych Zamawiającego, w szczególności dotyczy to: wyposażenia meblarskiego, lamp bakteriobójczych, lamp zabiegowych, klimatyzatorów typu Split.

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
a. Nie spełni warunków określonych art.22 ust.1 pkt 1-4 i w art.24 ust.1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
b. Nie złoży wymaganych oświadczeń i dokumentów lub nie spełni innych wymagań określonych w ustawie i niniejszej SIWZ, poza sytuacjami określonymi w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie wniesie wadium.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.


a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.

1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. Protest może być złożony faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl, sylwia.krzywiak@wco.pl lub tomasz.witulski@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. Rozstrzygnięcia protestu przesyłane będą faxem lub drogą elektroniczną, a następnie pisemnie.
8. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej Zamawiającego – www.wco.pl – zakładka zamówienia publiczne od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych albo publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej do upływu terminu składania ofert.
9. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem składania ofert (dzień otwarcia ofert nie wlicza się do tego terminu). Zgodnie z art. 38 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza jw. na tej stronie. Przepisy art.38 ust. 4,5,6,7 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

b) Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- pod względem merytorycznym – Dział Inwestycji i Remontów: Kierownik - Tadeusz Krzymański [tel. (61) 8-850-727], tadeusz.krzymanski@wco.pl, Krzysztof Cecuła krzysztof.cecula@wco.pl – branża ogólnobudowlana [(61) 8850-907], Andrzej Kaczmarek – branża instalacyjna [ tel. (61) 8850-888], Ryszard Ciarkowski – branża elektryczna [ tel. (61) 8850-907].
- pod względem formalno prawnym – Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Tomasz Witulski, zaopatrzenie@wco.pl, [tel. (61) 88 50 643 lub 644, fax 61/ 88 50 644],
VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 150 000,00 PLN ( słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych),

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:

- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z póz. Zm.).

3. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się wykonawców, nie wnieśli wadium w żadnej z akceptowalnych form, o których mowa w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:
ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację :

„wadium – Modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I)”

W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PIENIĘŻGO PRZELEWU.

Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.




5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro.
6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
- upłynął termin związania ofertą;
- zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy;
- Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
7. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) który został wykluczony z postępowania;
3) którego oferta została odrzucona.
8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt VII – podpunkt 2 i 3 niniejszej specyfikacji, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia Wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.


IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
2. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
3. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
4. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
5. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
6. Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
7. Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
8. Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
9. Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
10. Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
11. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.
12. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Wykonawcy oznaczonych w następujący sposób:
a.

Modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I).
Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/


b. Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 12 a i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:


Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony nr 101/2008 – Modernizacja i przebudowa pomieszczeń WCO.
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 2 października 2008 r. godz. 900.
2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 2 października 2008 r. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa powinna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymaganiom Zamawiającego, określonym w niniejszej SIWZ i załączonych do niej przedmiarach robót, projektach budowlano – wykonawczy, rysunkach, specyfikacja technicznych wykonania i odbioru robót.
2. Ofertę obejmującą kosztorys ofertowe należy sporządzić w formie wyceny skróconej dla każdej z branż, obejmującej wyszczególnienie danej nazwy roboty, jej ilości, ceny jednostkowej oraz wartości, zachowując kolejność pozycji wg „Przedmiarów robót”
3. Cena oferty obejmuje wszystkie roboty niezbędne do wykonania całości przedmiotu zamówienia określonego dokumentacją projektową, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną.
4. Cena oferty musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia, wynikające wprost z przedmiaru robót, jak również pozostałe koszty nie ujęte w przedmiarze robót oraz załączonej dokumentacji projektowej, jak np.: wszelkie roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, porządkowe, organizacja placu budowy, koszty utrzymania zaplecza budowy, wykonania dokumentacji powykonawczej i wszelkie pozostałe związane z wykonaniem zamówienia.
5. Wyznaczoną na podstawie pkt XII podpunkt 2 cenę wraz z podatkiem VAT należy umieścić na formularzu ofertowym, stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
6. Wszystkie wartości określone w kosztorysach ofertowych oraz ostateczna cena oferty muszą być liczone z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i VAT oraz innymi obowiązującymi przepisami prawa.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 i art. 88 ustawa Prawo zamówień publicznych.


XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.


XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 8 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

1. Wykonawca, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

4. Za zgodą zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
- w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej,
- przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
- przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Oferenta.
7. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 7,5 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
8. Zamawiający, w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu, zwraca 70 % wartości zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosząca 30 % wysokości zabezpieczenia zwracana będzie nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.
9. W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi gwarancję należytego zabezpieczeni wykonania umowy, w formie innej niż pieniądz, ale dopuszczonej ustawą Prawo zamówień publicznych, zobowiązany jest uwzględnić w tym dokumencie wartość zabezpieczenia i wymagane okresy jej obowiązywania.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655).



XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.


XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 ustawy – patrz pkt II ppkt 5 SIWZ.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

- pod względem merytorycznym – Dział Inwestycji i Remontów: Kierownik - Tadeusz Krzymański, tadeusz.krzymanski@wco.pl, Krzysztof Cecuła krzysztof.cecula@wco.pl
- pod względem formalno prawnym – Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Tomasz Witulski, zaopatrzenie@wco.pl,

Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
a. Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
b. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.



XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655), procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości nie przekraczającej kwot określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8. cytowanej ustawy

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/




















Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres
ul.........................................................................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ..................................................................................
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA

Nawiązując do ogłoszenia o zamówieniu publicznym - modernizacja i przebudowa pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I).

My niżej podpisani
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Działając w imieniu i na rzecz
..........................................................................................................................................................................................................................................

1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia, tj. Modernizację i przebudowę pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacją Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I) w zakresie określonym w ogłoszeniu o przetargu nieograniczonym i Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami postępowania w sprawie zamówienia zawartymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. Oświadczamy, iż otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty i realizacji przedmiotu zamówienia.
4. Oferujemy wykonanie zamówienia za cenę w PLN:

............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie.............................................................................................................
w tym podatek VAT w wysokości .........% w kwocie .................................
słownie ..........................................................................................
w terminie ............................................................(max. do 30 czerwca 2010 r.).

5. Oświadczamy, że w cenie oferty zostały uwzględnione wszystkie koszty wykonania zamówienia i realizacji przyszłego świadczenia umownego Wykonawcy, a także, że cena oferty nie charakteru ceny rażąco niskiej w rozumieniu art. 89 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo zamówień publicznych
6. Udzielamy gwarancji na wykonane roboty budowlane na okres .................................(min. 36 miesięcy od dnia zakończenia prac i podpisania protokołu odbioru końcowego).
7. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
8. Wadium w kwocie ............................ zostało wniesione w dniu ...................... w formie/ formach: ...........................................................................................
9. Zobowiązujemy się wnieść zabezpieczenie należytego wykonaniu umowy w wysokości określonej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy obejmującej przedmiot zamówienia.
10. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
11. Oświadczam/y/, iż wszystkie wymagane, w niniejszym postępowaniu w sprawie zamówienia publicznego, oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
12. Oświadczam/y/ ,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni.
13. Oświadczam/y/, iż jestem/śmy/ upoważniony/upoważnieni do reprezentowania Wykonawcy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań określonych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ............................................................................................................
b) ............................................................................................................
c) ............................................................................................................
itd.


Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn.................
.......................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


............................................. Załącznik nr 2 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
............................................................................................................................................................
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro¬wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze¬widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za prze¬stępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, prze¬stępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10. wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-3.
2. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponujemy osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
3. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
........................................................................
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

Załącznik nr 3 do SIWZ
.............................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*
* Niewłaściwe skreślić

W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
....................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
........................................................................
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy








Załącznik nr 4 do SIWZ

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ...................................

...................................

................................... ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: ................................... Przedstawiciel Zlecającego: ...................................
Data: ................................... Data: ...................................
Podpis:


................................... Podpis:




















Załącznik nr 5 do SIWZ
..........................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)



WYKAZ DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO

Wykaz wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat, co najmniej dwóch robót budowlanych, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadającym swoim rodzajem i zakresem robotom budowlanym stanowiącym przedmiot zamówienia, (w tym co najmniej jedna robota o wartości nie mniejszej od wartości składanej oferty) z podaniem ich wartości i daty oraz miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane należycie.

Lp. Rodzaj i zakres robót budowlanych Wartość brutto robót budowlanych Termin realizacji zamówienia (podać miesiąc i rok) Nazwa i adres Zamawiającego
Rozpoczęcie Zakończenie
(1) (2) (3) (3) (4) (5)


* Załączyć dokumenty potwierdzające, iż przedmiotowe roboty budowlane zostały wykonane należycie min. 2 potwierdzenia.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1) ..................................................................................
2) ..............................................................
3) ..............................................................
4) itd.
.........................., dn.................

...............................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy




















Załącznik nr 6 do SIWZ


.............................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)





Wykaz osób i podmiotów, które będą wykonywać zamówienie lub będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia.



Lp. Imię i nazwisko Wykształcenie
i uprawnienia Doświadczenie Stanowisko pełnione w związku z realizacją przedmiotu zamówienia Zakres wykonywanych czynności
1.
2.
3.
Itd.


Uwaga:
* Wykonawca załącza do przedmiotowego wykazu .......szt. dokumentów stwierdzających, iż zgodnie z zapisami SIWZ, osoby, które będą wykonywać zamówienie, posiadają wymagane uprawnienia i zaśwaidczenia – vide pkt. VII podpunkt B 3).

.








..........................,dn....................
........................................................................
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy













Załącznik nr 7 do SIWZ

Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z warunkami technicznymi
w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia, tj.
modernizacji i przebudowy pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I), zgodnie z warunkami postępowania o udzielenie zamówienia, określonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Dnia ........................w Poznaniu, przy ul. Garbary 15, przeprowadzono wizję lokalną.

Przedstawiciele Wykonawcy ..............................................................
(nazwa, adres, pieczęć firmowa)

1.............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2..............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd.


W obecności przedstawicieli Zamawiającego

1.........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2...........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)
3. itd.


W trakcie wizji lokalnej dokonano następujących CZYNNOŚCI i USTALEŃ:

1. ................................................................................................
2. ................................................................................................
3. itd.


.........................................................................................
Podpisy przedstawicieli Wykonawcy Podpisy przedstawicieli Zamawiającego

1. ................................. 1. ..........................................
2. ................................. 2. ..........................................
3. itd. 3. itd.






Załącznik nr 8 do SIWZ


UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 101/2008.

Na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) w dniu ...................................... pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu ul. Garbary 15,
NIP: 778-13-42-057 ,REGON: 000291204; zwanym dalej Zamawiającym, reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego księgowego
z jednej strony,
a
firmą ..............................................................................................................
z siedzibą w .....................................................................................................
NIP: ................................ REGON: .............................;
Zarejestrowaną w ......................................................................................................; zwaną dalej Wykonawcą, reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
z drugiej strony,
została zawarta umowa o roboty budowlane następującej treści:


§ 1.

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 101/2008
2. Umowa nie jest dotknięta wadami, o których mowa w art. 22 i 24 cytowanej ustawy.
3. Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.
4. Wykonawca zobowiązuje się zrealizować przedmiot umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 zgodnie z opisem zawartym w niniejszej umowie oraz zgodnie z:
a) warunkami technicznymi wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118 ze zm.),
b) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm przenoszących normy europejskie lub norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących te normy, a w przypadku ich braku z aktów prawnych wyszczególnionych w art. 30 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655).

§ 2.

1. Zamawiający powierza, a Wykonawca przyjmuje do wykonania i oddania Zamawiającemu przedmiot niniejszej umowy, który obejmuje bezusterkowe wykonanie: modernizacji i przebudowy pomieszczeń III piętra budynku starego przy ulicy Garbary 15 wraz z etapem II modernizacji Oddziałów Chirurgii Onkologicznej I i Radioterapii Ginekologicznej (piętra II i I).
2. Zakres przedmiotowy umowy określają: specyfikacja istotnych warunków zamówienia wraz z załączoną do niej dokumentacją techniczną robót budowlanych dotyczących przedmiotu umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 oraz oferta przetargowa Wykonawcy wraz z kosztorysami ofertowymi.
3. Wykonawca oświadcza, że zna i akceptuje warunki realizacji przedmiotu umowy, a w szczególności zapoznał się warunkami technicznymi i lokalizacją przedmiotu umowy oraz założeniami i oczekiwaniami Zamawiającego, co do standardu i jakości realizowanych robót budowlanych, co potwierdza podpisem na niniejszej umowie.
4. Przy realizacji niniejszej umowy Wykonawca może powierzać wykonywania robót podwykonawcom ale tylko za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie. Zatrudnienie wskazanych przez Wykonawcę podwykonawców nie może w żaden sposób skutkować powiększeniem kwoty wynagrodzenia Wykonawcy ponad kwotę określoną w § 4 ust. 1 niniejszej umowy.
5. Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania podwykonawców, jak za działania lub zaniechania własne.
6. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić właściwą koordynację robót powierzonych poszczególnym podwykonawcom.
7. Zamawiający nie ponosi wobec podwykonawców odpowiedzialności z tytułu umów zawieranych z nimi przez Wykonawcę.
8. Zamawiający może żądać w uzasadnionych przypadkach od Wykonawcy rozwiązania umowy z jego podwykonawcą i zmiany podmiotu wykonującego dany zakres robót, nawet jeśli wcześniej wyraził zgodę na zawarcie umowy z tym podwykonawcą. Zapisy umowy Wykonawcy z Podwykonawcą powinny przewidywać możliwość rozwiązania umowy na żądanie Zamawiającego bez powstania jakichkolwiek roszczeń odszkodowawczych względem Zamawiającego. Zamawiający zobowiązany jest do uzasadnienia swego żądania.

§ 3.
1. Do obowiązków Zamawiającego należy:
a. Wprowadzenie Wykonawcy na obiekt objęte przedmiotem umowy w dniu 3 listopada 2008 r.
b. Wskazanie i udostępnianie punktów poboru energii elektrycznej i wody do celów objętych przedmiotem umowy.
c. Wyznaczenie inspektorów nadzoru inwestorskiego.
d. Dokonanie odbiorów na zasadach określonych w § 6 niniejszej umowy.
2. Do obowiązków Wykonawcy należy:
a. Wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z niniejsza umową, specyfikacją istotnych warunków zamówienia, a przede wszystkim prawem budowlanym, obowiązującymi przepisami bhp, Sanepid, p.poż, wiedzą techniczną, Polskimi Normami oraz wskazówkami i zaleceniami inspektorów nadzoru wyznaczonych przez Zamawiającego.
b. Stosowania, przy realizacji przedmiotu umowy, jedynie wyrobów/materiałów budowlanych dopuszczonych do używania w budownictwie w rozumieniu Prawa budowlanego.
c. Dostarczenia atestów certyfikatów, świadectw jakości itp. na zastosowane w zakresie przedmiotu umowy wyroby/ materiały budowlane.
3. Ponadto, do obowiązków Wykonawcy należy:
a. Uzgodnienia z Zamawiającym harmonogramu realizacji robót.
b. Wykonanie robót budowlanych, objętych przedmiotem umowy w sposób nie naruszający interesów Zamawiającego i osób trzecich.
c. Współpraca ze służbami technicznymi Zamawiającego.
d. Przygotowanie wykonanych robót - do odbioru przez Zamawiającego.
e. Zgłoszenie robót do odbioru.
f. Przestrzeganie przepisów bhp,Sanepid i p.poż.
g. Zapewnienie kadry i nadzoru z wymaganymi uprawnieniami.
h. Zapewnienie sprzętu spełniającego wymagania norm technicznych.
i. Utrzymanie porządku na placu budowy i w czasie realizacji prac.
j. Likwidacja zaplecza własnego Wykonawcy bezzwłocznie po zakończeniu prac.


§ 4.

1. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu umowy w następujących terminach:
- rozpoczęcie – 3 listopada 2008 r.
- zakończenie – 30 czerwca 2010 r.
2. Terminy ustalone w ust 1 ulegają przesunięciu w przypadku:
a) Przestojów i opóźnień zawinionych przez Zamawiającego.
b) Działania siły wyższej mające bezpośredni wpływ na terminowość wykonania robót.
c) Wystąpienie okoliczności, których strony umowy nie były w stanie przewidzieć, pomimo zachowania należytej staranności
3. W przedstawionych powyżej przypadkach wystąpienia opóźnień strony ustalą nowe terminy realizacji, z tym, że minimalny okres przesunięcia terminu zakończenia równy będzie okresowi przerwy lub postoju.
§ 5.

1. Wykonawcy przysługuje od Zamawiającego wynagrodzenie kosztorysowe za realizację przedmiotu zamówienia ustalone na podstawie kosztorysów ofertowych sporządzonych przez Wykonawcę, w wysokości:
Netto................................. złotych (słownie ....................... złotych)
Brutto ................................ złotych (słownie ....................... złotych),
w tym podatek VAT w wysokości ...... oraz kwocie ............ złotych (słownie ....................... złotych).
2. Wynagrodzenie określone w § 5 ust. 1 odpowiada zakresowi robót budowlanych, który jest niezbędny do wykonania całości przedmiotu zamówienia, a także zawiera wszystkie inne koszty związane z realizacją zamówienia w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami i sztuką budowlaną.
3. Strony postanawiają, iż rozliczenie z tytułu wynagrodzenia, o którym mowa w § 5 ust. 1 umowy będzie następować w cyklach miesięcznych na podstawie faktycznie wykonanych robót budowlanych w oparciu o faktury VAT, po podpisaniu przez inspektorów nadzoru częściowych protokołów odbioru robót, wykazujących stan zaawansowania w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego robót.
4. Ostateczne rozliczenie za wykonane roboty nastąpi w oparciu o fakturę końcową wystawioną na podstawie protokołu odbioru końcowego. Wartość faktury końcowej nie może być niższa niż 5% wartości zamówienia.
5. Wykonawca zobowiązuje się do naliczenia podatku VAT zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
6. Faktura/y, o których mowa w § 5 ust. 3 i 4 będą płatne przelewem na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę na fakturze, w terminie 30 dni od daty jej doręczenia Zamawiającemu, po spełnieniu warunków określonych w § 5 ust. 3 umowy.
7. Za datę zapłaty przyjmuje się datę obciążenia rachunku bankowego Zamawiającego.
8. Na fakturach, o których mowa w § 4 ust. 3 Wykonawca za każdym razem umieszcza: nr niniejszej umowy, NIP Zamawiającego i Wykonawcy. Przeniesienie na osoby trzecie wierzytelności w stosunku do Zamawiającego wymaga jego zgody, udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności.



§ 6.

1. Wykonawca poinformuje Zamawiającego o zamiarze przeprowadzenia obiorów częściowych oraz odbioru końcowego maksymalnie na 3 dni roboczych przed terminem ich dokonania. W wszystkich obiorach, o których mowa w § 6 ust. 1 zd. pierwsze, uczestniczyć będą przedstawiciele Wykonawcy i Zamawiającego.
2. Przedmiotem odbioru częściowego jest wykonanie elementów robót wykazanych w poszczególnych pozycjach harmonogramu rzeczowo-finansowego, a przedmiotem odbioru końcowego jest wykonanie całości przedmiotu zamówienia objętego niniejszą umową – 100% zakresu rzeczowego przedmiotu umowy.
a) Na co najmniej 2 dni robocze przed dniem dokonania odbiorów częściowych oraz odbioru końcowego Wykonawca przedłoży Zamawiającemu wszystkie dokumenty pozwalające na ocenę prawidłowości wykonania przedmiotu odbioru.
b) Zakończenie czynności związanych z odbiorami częściowymi powinno nastąpić najpóźniej w terminie 5 dni roboczych, licząc od dnia ich rozpoczęcia.
c) Zamawiający powoła specjalną Komisję dla dokonania odbioru końcowego. Rozpoczęcie czynności odbiorowych nastąpi w ciągu 3 dni licząc od daty zgłoszenia przez Wykonawcę gotowości do odbioru. Zakończenie czynności odbiorowych winno nastąpić najpóźniej 21 dnia licząc od dnia ich rozpoczęcia .
3. Odbiory, o których mowa w § 6 ust. 1 zostaną potwierdzone, sporządzonymi stosowanie do zaistniałych okoliczności faktycznych protokołami odbioru częściowego oraz końcowego.
4. Protokoły odbioru, o który w § 6 ust. 3 mowa zawierają wszystkie ustalenia oraz zalecenia dokonane trakcie odbioru, a mające wpływ na realizację przedmiotu umowy – zamówienia.
5. Wykonawca jest zobowiązany do usunięcia wszystkich wad, stwierdzonych w protokołach, o którym mowa w § 6 ust. 3 umowy na własny koszt w terminie określonym w protokole.
6. Z dniem podpisania protokolarnego odbioru końcowego przechodzi na Zamawiającego ryzyko utraty lub uszkodzenia przedmiotu umowy – zamówienia..
7. Jeżeli w toku prowadzenia czynności związanych, z którymkolwiek odbiorów określonych w § 6 ust. 1 zostanie stwierdzone, że przedmiot odbioru nie osiągnął gotowości do odbioru z powodu nie zakończenia robót lub ich wadliwego wykonania, to Zamawiający ma prawo odmówić dokonania odbioru z winy Wykonawcy.


§ 7.

1. Wykonawca zapłaci Zamawiającemu kary umowne:
a. Za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Wykonawca w wysokości 10 % wynagrodzenia netto określonego w § 5 ust. 1 niniejszej umowy.
b. Za zwłokę w oddaniu określonego w umowie przedmiotu odbioru w wysokości 0,2 % wartości przedmiotu odbioru ( zadania) za każdy dzień zwłoki, jednakże nie więcej niż 30% wartości przedmiotu odbioru (zadania).
c. Za zwłokę w usunięciu wad stwierdzonych przy odbiorze w wysokości 1 % wartości przedmiotu odbioru ( zadania) za każdy dzień zwłoki, liczonej od dnia wyznaczonego na usunięcie wad.
2. Zamawiający zapłaci Wykonawcy karę umowną za odstąpienie od umowy przez Wykonawcę z przyczyn, za które ponosi odpowiedzialność Zamawiający w wysokości 0,1 % wynagrodzenia netto określonego w § 5 ust. 1 niniejszej umowy, za wyjątkiem wystąpienia okoliczności przewidzianych w art. 145 ustawy Prawa zamówień publicznych.
3. Strony zastrzegają sobie prawo do dochodzenia odszkodowania uzupełniającego przewyższającego wysokość kar umownych do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
4. W przypadku uzgodnienia zmiany terminów realizacji, kara umowna będzie liczona od nowych terminów.
5. Wykonawca nie może odmówić usunięcia wad bez względu na wysokość związanych z tym kosztów.
6. Zamawiający może usunąć, w zastępstwie Wykonawcy i na jego koszt, wady nieusunięte przez niego w wyznaczonym terminie.

§ 8.

1. Zmiana postanowień umowy może nastąpić tylko za zgodą obu stron wyrażoną na piśmie, w formie aneksu do umowy, pod rygorem nieważności takiej zmiany.
2. Niedopuszczalna jest jednak pod rygorem nieważności zmiana postanowień zawartej umowy oraz wprowadzenia nowych postanowień do umowy niekorzystnych dla Zamawiającego, jeżeli przy ich uwzględnieniu należałoby zmienić treść oferty, na podstawie, której dokonano wyboru Wykonawcy, chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy





§ 9.

Oprócz przypadków wymienionych w treści tytułu XV Kodeksu Cywilnego stronom przysługuje prawo odstąpienia od umowy w następujących sytuacjach:
1. Zamawiającemu przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:
a. W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy odstąpienie od umowy w tym przypadku może nastąpić w terminie miesiąca od powzięcia wiadomości o powyższych okolicznościach.
b. Zostanie ogłoszona upadłość lub rozwiązanie firmy Wykonawcy.
c. Zostanie wydany nakaz zajęcia majątku Wykonawcy.
d. Wykonawca nie rozpoczął robót bez uzasadnionych przyczyn oraz nie kontynuuje ich pomimo wezwania Zamawiającego złożonego na piśmie.
e. Wykonawca przerwał realizację robót i przerwa ta trwa dłużej niż jeden miesiąc.
2. Wykonawcy przysługuje prawo odstąpienia od umowy, w szczególności jeżeli:

a. Zamawiający nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty faktur mimo dodatkowego wezwania w terminie trzech miesięcy od upływu terminu na zapłatę faktur określonego w niniejszej umowie.
b. Zamawiający odmawia bez uzasadnionej przyczyny odbioru robót lub odmawia bez uzasadnionej przyczyny podpisania protokołu odbioru robót.
c. Zamawiający zawiadomi Wykonawcę, iż wobec zaistnienia uprzednio nieprzewidzianych okoliczności nie będzie mógł spełnić swoich zobowiązań umownych wobec Wykonawcy.
3. Odstąpienie od umowy winno nastąpić w formie pisemnej pod rygorem nieważności takiego oświadczenia i powinno zawierać uzasadnienie faktyczne i prawne.
4. W przypadku odstąpienia od umowy Wykonawcę oraz Zamawiającego obciążają następujące obowiązki szczegółowe:
a. W terminie 14 dni od daty odstąpienia od umowy Wykonawca przy udziale Zamawiającego sporządzi szczegółowy protokół inwentaryzacji robót w toku wg stanu na dzień odstąpienia.
b. Wykonawca zabezpieczy przerwane robot w zakresie obustronnie uzgodnionym na koszt tej strony, z której winy nastąpiło odstąpienie od umowy.
c. Wykonawca sporządzi wykaz tych materiałów, konstrukcji lub urządzeń, które nie mogą być wykorzystane przez Wykonawcę do realizacji innych robót nieobjętych niniejszą umową, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn niezależnych od niego.
d. Wykonawca zgłosi do dokonania przez Zamawiającego odbioru robót przerwanych oraz robót zabezpieczających, jeżeli odstąpienie od umowy nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca nie odpowiada.
e. Wykonawca niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14 dni, usunie z terenu budowy urządzenia zaplecza przez niego dostarczone lub wniesione.
5. Zamawiający w razie odstąpienia od umowy z przyczyn, za które Wykonawca nie ponosi odpowiedzialności zobowiązany jest do:
a. Dokonania odbioru robót przerwanych oraz zapłaty wynagrodzenia za roboty, które zostały wykonane do dnia odstąpienia.
b. Odkupienia materiałów, konstrukcji lub urządzeń określonych w ust. 4 lit. c, po cenach przedstawionych w kosztorysie ofertowym.
c. Rozliczenia się z Wykonawcą z tytułu nierozliczonych w inny sposób kosztów budowy obiektów zaplecza, urządzeń związanych z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu budowy, chyba, że Wykonawca wyrazi zgodę na przejęcie tych obiektów i urządzeń.
d. Przejęcie od Wykonawcy pod swój dozór terenu budowy.

§ 10.

1. Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na wykonane roboty, o których mowa w § 1 umowy, licząc ich początek od dnia odbioru końcowego na okres ...... miesięcy.
2. W ramach gwarancji i rękojmi, o których mowa w § 10 ust. 1 umowy - Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia bezpłatnie wszystkich wad fizycznych robót określonych w § 1 umowy, stwierdzonych w zakresie, za który odpowiada Wykonawca.
3. W okresie obowiązywania gwarancji i rękojmi Wykonawca będzie w cenie obejmującej wynagrodzenie, o którym mowa w § 5 ust. 1 umowy, serwis urządzeń zainstalowanych w ramach niniejszego zamówienia, obejmujący okresowe przeglądy wynikające z instrukcji producenta, czyszczenie, konserwację, itp. bez uwzględniania kosztów materiałów eksploatacyjnych do tych urządzeń. Koszty niezbędnej wymiany materiałów eksploatacyjnych poniesie Zamawiający.
4. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej:
- w okresie realizacji umowy.
- w okresie obowiązywania gwarancji i rękojmi.
§ 11.
Strony wyznaczają swoich przedstawicieli w zakresie objętym przedmiotem niniejszej umowy – zamówienia.
1. Zamawiający:
- mgr inż. Tadeusz Krzymański – Kierownik Działu Inwestycji i Remontów.
2. Wykonawca:
- ....................................
§ 12.
5. Ewentualne spory wynikłe na tle realizacji przedmiotu umowy strony zobowiązują się rozwiązać w drodze wspólnych negocjacji, a w przypadku niemożności ustalenia kompromisu będą rozstrzygane przez sąd właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. W sprawach, których nie reguluje niniejsza umowa, będą miały zastosowanie odpowiednie przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych, Kodeksu Cywilnego i ustawy Prawo Budowlane wraz z aktami wykonawczymi wydanymi na podstawie tych przepisów.
7. Niniejszą umowę wraz z załącznikami sporządzono w 2 jednobrzmiących egzemplarzach, po 1 egzemplarze dla każdej ze stron.
Zamawiający: Wykonawca:


« Powrót do szczegółów zamówienia