Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Świadczenie całodobowej ochrony fizycznej osób i mienia dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

Numer zamówienia:

/86/2008

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania









Poznań, dnia 16.09.2008.

WCO/EZ/5401/ 2008


Wg rozdzielnika: do uczestników postępowania o zamówienie publiczne.


Dotyczy: przetarg nieograniczony nr 86/2008


Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, jako Zamawiający uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy następujących odpowiedzi – wyjaśnień.

TREŚĆ PYTAŃ I ODPOWIEDZI


Pytanie nr 1
pkt. IV A
2 b) „Pełnomocnictwa wspólników do występowania w imieniu spółki lub złożenia dokumentów przetargowych podpisanych przez wszystkich wspólników, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej”.
PYTANIE: Skoro pełnomocnictwo wspólników wynika z KRS „ .....” - (na podstawie art. 38 ust.2 – Zamawiający pominął nazwę identyfikującą składającego zapytanie) czy konieczne jest jeszcze dodatkowe pełnomocnictwo, a jeśli tak, czy owy dokument ma być potwierdzony wyłącznie przez Prezesów „ ....” - (na podstawie art. 38 ust.2 – Zamawiający pominął nazwę identyfikującą składającego zapytanie) czy przez notariusza?

Odp. nr 1

W ramach wyjaśnień odnoszących się do ww. pytania, Zmawiający pragnie zaważyć , iż zapis podpunktu 2b, w tym i 2a punktu VI A SIWZ – odnosi się wyłącznie do spółek cywilnych, a więc spółek osobowych, do których stosuje się wyłącznie przepisy kodeksu cywilnego – art. 860-875 kc, chyba że zachodzą przesłanki określone w art. 26 § 4 zd. 3 Kodeksu spółek handlowych.
Jeżeli zatem Wykonawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia zobowiązany jest do przedłożenia dokumentów, o których mowa pkt VI A podpunkt 2a i 2b SIWZ.
Z kolei Wykonawcy prowadzący działalność gospodarczą w innych formach, niż spółka cywilna zobowiązani są wypełnić obowiązki wynikające z pkt VI A SIWZ podpunkt 2, a mianowicie przedłożyć wraz z ofertą - aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Natomiast pełnomocnictwo, o którym mowa w pkt VI C podpunkt 1 SIWZ, należy złożyć tylko w przypadku, gdy ofertę podpisują inne osoby, niż te które są upoważnione do reprezentowania podmiotu, na podstawie odpowiednich dokumentów założycielskich i rejestracyjnych.
W odniesieniu do formy składanych dokumentów, odsyłamy Wykonawcę do odpowiednich:
- Przepisów § 4 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich żądać może zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 87, poz. 605).
- zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia – patrz pkt X podpunkt 6 SIWZ.



Pytanie nr 2
pkt. IV A
4) i 5) „Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych...” oraz „Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych...”
PYTANIE: Dlaczego występuje rozdzielenie w zakresie przestępstw w Krajowym Rejestrze Karnym? Wniosek KRK – zapytanie o udzielenie informacji o osobie w pkt.12 - rodzaj danych, które mają być przedmiotem informacji o osobie widnieje Kartoteka Karna, a w pkt.13 zakres danych, które mają być przedmiotem informacji o osobie – przestępstwa umyślne.

Odp nr 3

Zamawiający uprzejmie informuje, iż przepisy § 1 ust. 1 pkt 4 i 5 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie rodzaju dokumentów, jakich żądać może zamawiający od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. Nr 87, poz. 605) jednoznacznie wyodrębniają, w zakresie przewidzianym dyspozycją art. 24 ust. 1 pkt 4 – 8 i pkt 9 ustawy Prawo zamówień, dwa dokumenty, a mianowicie:
1. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych, która dotyczy osób fizycznych,
2. Aktualną informację z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych, która dotyczy podmiotów zbiorowych.

Przepis art. 8 KC stanowi, iż osobą fizyczną jest każdy człowiek od chwili narodzenia, aż do śmierci.
Natomiast „podstawą ustalenia, czy dany wykonawca jest "podmiotem zbiorowym", a więc podmiotem którego dotyczy przepis art. 24 ust. 1 pkt 9 prawa zamówień publicznych, są przepisy ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary (Dz. U. z 2002 r. Nr 197, poz. 1661 z późn. zm.)”.
„Do grupy "podmiotów zbiorowych" w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 28 października 2002 r. o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary zalicza się natomiast osobowe spółki handlowe (w tym spółki jawne)”.
Więcej informacji na ten temat można odnaleźć na stronie Urzędu Zamówień Publicznych – (www.uzp.gov.pl – opinia nr 18).
Biorąc pod uwagę powyższe, w przypadku gdy Wykonawca jest również podmiotem zbiorowym - to wraz z ofertą musi złożyć, poza dokumentami określonymi w § 1 ust. 1 pkt 4 cytowanego rozporządzenia, także dokument wskazany w § 1 ust. 1 pkt 5.

Pytanie nr 3
Pkt. VI B
1) „Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem przedmiotowemu zamówieniu - Wykonawca musi posiadać i wykazać doświadczenie w zakresie usług osób i mienia w obiekcie szpitalnym o powierzchni powyżej 15.000 m2 oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie, z podaniem placówki chronionej, jej powierzchni, okresu ochrony, wartości umowy”.
PYTANIE: Od lutego 2000 roku lat świadczymy usługi w zakresie ochrony osób i mienia w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, czy tym samym przedstawione dokumenty o należycie wykonanej usłudze mogą być dokumentami placówki będącej przedmiotem zamówienia publicznego? Zaznaczamy, iż w trakcie świadczenia usługi na wyżej wymienionym obiekcie kilkakrotnie otrzymaliśmy od Państwa pozytywne referencje potwierdzające należycie wykonaną usługę ochrony.

Odp. nr 3

Zamawiający uprzejmie informuje, iż w ramach wymogu określonego w pkt VI B podpunkt 2 SIWZ, zobowiązany jest, zgodnie z zasadami określonymi w art. 7 ustawy Prawo zamówień publicznych, honorować również potwierdzenia (referencje), które sam wystawia.


Z poważaniem,
Inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych




« Powrót do szczegółów zamówienia