Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa leków

Numer zamówienia:

/113/2008

« Powrót do szczegółów zamówienia

Odpowiedzi na pytania (wyjaśnienia) + modyfikacja SIWZ







Poznań, 31.12.2008 r.

WCO/EZ/7772/2008



Wg rozdzielnika do wszystkich Wykonawców ubiegających się o udzielnie zamówienia publicznego
Dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 113/2008 - zakup i dostawa leków.

Pytanie nr 1
1. § 3 ust. 5 - Czy Zamawiający wyrazi zgodę na sprecyzowania terminów składania zamówień, np. raz w tygodniu lub raz w miesiącu ?
Odp. nr 1
Zamawiający uprzejmie informuje, iż nie jest w stanie określić terminów składania zamówień, w sposób jaki oczekuje tego od niego Wykonawca, tj. cyt. „np. raz w tygodnia lub raz w miesiącu ?”, gdyż z uwagi na specyfikę naszej placówki, w tym przede wszystkim ograniczone możliwości magazynowe nie jest to możliwie. Z tych też względów postanowienia § 2 ust. 5 (poprzednio § 3 ust. 2) pozostają bez zmian.

Pytanie nr 2
2. § 3 ust. 12 - Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę zwrotu : „od otrzymania pisemnej reklamacji” na zwrot “ od momentu uznania reklamacji”?
Odp. nr 2
Zamawiający nie wyraża zgody na wprowadzenie proponowanego zapisu do projektu umowy, w celu uniknięcia przedłużenia czasu wymiany wadliwego przedmiotu umowy o czas potrzebny do cyt. „ .....uznania reklamacji” przez Wykonawcę. Stanowisko Zamawiającego podyktowane jest tym, iż przedmiotem umowy są leki ONKOLOGICZNE, a nie inne wyroby, czy produkty.
W związku z powyższym brzmienie § 3 ust. 12 (obecnie § 2 ust. 15) pozostaje bez zmian.
Pytanie nr 3
3. § 3 ust. 19 – Czy Zamawiający wyrazi zgodę na transport leków za pośrednictwem firmy kurierskiej ?.
Odp. nr 3
Zamawiający informuje, iż modyfikacją SIWZ z dnia 17.12.2008 r. wprowadził możliwość realizowania dostaw przedmiotu zamówienia za pośrednictwem podmiotów trzecich, pod warunkiem spełniania wymogów wynikających z art. 23, art. 36 ust. 4 i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz postanowień § 2 ust. 6 projektu umowy, w brzmieniu nadanym niniejszym pismem.




Pytanie nr 4
4. § 8 – Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dodanie ustępu 3-go w brzmieniu: „„ Na wypadek zwłoki w zapłacie ceny zakupu ponad 90 dni licząc od terminu zapłaty, Wykonawca uprawniony będzie do powstrzymania się ze spełnieniem obowiązku kolejnych dostaw leków do dnia zapłaty całości zaległych należności” ?
Odp. nr 4
Uprzejmie informujemy, iż dotychczasowa, jak i obecna sytuacja finansowa Zmawiającego nie skutkowała problemami w zakresie terminowego regulowania zobowiązań, w tym zwłoką w zapłacie za dostarczony przedmiot umowy. Zatem w przypadku, gdy dostawy będą realizowane przez Wykonawcę w sposób prawidłowy - to płatność z tego tytułu będzie następowała w terminie określonym w § 6 ust. 1 projektu umowy (poprzednio § 8 ust. 2 ), tj. 30 dni od dnia otrzymania faktury.
Ponadto, stosownie do treści art. 7 ustawy z dnia 12 czerwca 2003 r. o terminach zapłaty w transakcjach handlowych (Dz.U. z 2003 Nr 139 poz. 1323 z póź. zm.) - jeżeli dłużnik, w terminie określonym w umowie albo wezwaniu, o którym mowa w art. 6 ust. 2, nie dokona zapłaty na rzecz wierzyciela, który spełnił określone w umowie świadczenie niepieniężne, wierzycielowi przysługują, bez odrębnego wezwania, odsetki w wysokości odsetek za zwłokę, określanej na podstawie art. 56 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926, z późn. zm.4)), chyba że strony uzgodniły wyższe odsetki, za okres od dnia wymagalności świadczenia pieniężnego do dnia zapłaty.


Pytanie nr 5
5. § 4 ust. 8 - Czy Zamawiający wyrazi zgodę na uzupełnienie zapisu o zwrot, iż zgody takiej nie można bezpodstawnie odmówić” ?.
Odp. nr 5
Zamawiający uprzejmie informuje, iż w oparciu o dyspozycję z art. 509 § 1 kc. Zamawiający ma prawo zastrzec warunek (pactum de non cedendo), zgodnie z którym przeniesienie wierzytelności przysługujących wierzycielowi względem Zamawiającego - dłużnika na osoby trzecie może nastąpić za jego zgodą.
Zatem Zamawiający nie znajduje uzasadnienia dla wprowadzania zmian dotyczących projektu umowy, które Wykonawca zamieścił ww. pytaniu.
W związku z powyższym treść § 4 ust. 8 (aktualnie § 6 ust.2 ) projektu umowy pozostaje bez zmian.

Pytanie nr 6
6. § 7 ust. 1 a) i b) oraz ust. 4 - Czy Zamawiający wyrazi zgodę na dokonanie zmiany zwrotu „opóźnienia” na „zwłoki” ?
Odp. nr 6
Zamawiający uprzejmie informuje, iż wyraża zgodę na zmianę w § 7 ust. 1 lit a i b (aktualnie § 5 ust. 1 lit. a i b) terminu „opóźnienie” zwrotem „zwłoka”. Jednocześnie przypominamy o konsekwencjach prawnych wynikających z przyjęcia przedmiotowych rozwiązań – art. 476 i następne k.c.

Pytanie nr 7
7. § 7 ust. 1 c) - Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmniejszenie kary umownej do 2% wartości niezrealizowanej części umowy ?


Odp. nr 7
Zamawiający uprzejmie informuje, iż wyraża w części zgodę na zmianę treści § 7 ust. 1 c (aktualnie § 5 ust. 1 lit. c), a mianowicie § 5 ust. 1 lit c. otrzymuje następujące brzmienie:
c) nieuzasadnionego zerwania umowy, wysokość kar umownych stanowić będzie:
- 5 % wartości netto umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 umowy jeżeli Wykonawca odstąpi od umowy w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.
- 2 % niezrealizowanej części umowy wyrażonej w kwocie netto, jeżeli Wykonawca odstąpi od umowy po upływie terminu, o którym mowa w § 5 ust. 1 lit. c tiret pierwsze.
Pytanie nr 8
8. § 7 ust. 3 – Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę zapisu na następujący: „Naliczoną kwotę kary umownej Dostawca zapłaci Zamawiającemu po wystawieniu przez niego noty obciążeniowej” ?
Odp. nr 8
Zamawiający wyjaśnia, iż stałą praktyką Zamawiającego, przed zastosowaniem instytucji potrącenia określonej w aktualnym brzmieniu § 5 ust. 3 projektu umowy, jest wystawienie noty obciążeniowej określającej podstawy i wysokość naliczonych kar umownych. Niemniej, z uwagi na to, iż Zamawiający nie powtarza po raz kolejny ww. czynności, tj. nie wysyła kolejnej np. 2 noty zapis, o który wnioskuje Wykonawca nie zostanie wprowadzony do projektu umowy.

Pytanie nr 9
9. § 8 ust. 2 – Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zmianę zapisu na następujący: „Płatności faktur [...]od dnia wystawienia faktury VAT” ?.

Odp. nr 9
Zamawiający nie znajduje argumentów natury merytorycznej by dokonać zmian w treści § 8 ust. 2 (aktualnie § 6 ust. 1) w wersji zaproponowanej przez Wykonawcę, gdyż:
- Zamawiający nie miałby możliwości weryfikacji danych zawartych w fakturach,
- Wykonawca mógłby w sposób niekorzystny dla Zamawiającego manipulować terminami zapłaty.
W związku z powyższym treść § 8 ust. 2 (aktualnie § 6 ust. 1 projektu umowy pozostaje bez zmian


Pytanie nr 10
10. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 44 poz. 2 preparatu Clexane 60 mg/0,6 ml w opakowaniu zawierającym 10 ampułko-strzykawek? Czy ilość opakowań należy stosownie przeliczyć?
Odp. nr 10
Tak. Jednocześnie ilość opakowań należy przeliczyć.

Pytanie nr 11

11. Czy Zamawiający wyrazi zgodę na zaoferowanie w pakiecie nr 44 poz. Preparatu Clexane 150 mg/1 ml w postaci ampułko-strzykawek, gdyż tylko taka postać leku jest zarejestrowana i dostępna w sprzedaży na rynku polskim?

Odp. nr 11
Tak


Jednocześnie, z uwagi na fakt, iż do treści SIWZ (formularza ofertowego i projektu umowy) nie wprowadzono wszystkich zmian wynikających z treści pisma nr WCO/EZ/7457/08 z dnia 17.12.08 r., a także z uwagi na konieczność zmiany przedmiotowego projektu, wynikającą z odpowiedzi na ww. zapytania -Zamawiający na podstawie art. 38 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych dokonuje modyfikacji zapisów SIWZ, tj. projektu umowy, stanowiącego załącznik nr 6.



Z poważaniem

dr n med. Jerzy Załuski


Z-ca Dyrektora ds. Lecznictwa






Załącznik nr 6 do specyfikacji (po zmianach)



UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 113/2008


Na podstawie przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu .................pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu ul. Garbary 15 zwanym dalej Zamawiającym, reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego, -
NIP: 778-13-42-057 REGON: 000291204;
z jednej strony,
a
firmą .............................................................................................................
z siedzibą w ..................................................................................................
NIP: ................................ REGON: .............................;
Zarejestrowaną w ......................................................................................................; zwaną dalej Wykonawcą, reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
z drugiej strony,
została zawarta umowa o następującej treści:

§ 1.

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 113/2008.
2. Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2.

1. Przedmiotem umowy jest sprzedaż i dostawa leków w pakie/cie/tach..................... w okresie od ................... do .........................
2. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w ofercie z dnia ............... - formularz cenowy, formularz ofertowy wraz z pozostałymi załącznikami, stanowią integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania przedmiotem umowy, który jest wolny o wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do realizacji przedmiotu umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy przedmiotu umowy określonego w § 2 ust. 1:
a) sukcesywnie w terminie ..........................dni roboczych od złożenia zamówienia telefonicznie lub faxem.
b) w dni robocze w godz. od 800 do 1400. Jeżeli planowana dostawa wypada w dniu wolnym od pracy, dostawa nastąpi w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości przedmiotu zamówienia oraz częstotliwości dostaw.
6. Wykonawca dostarczy przedmiot umowy na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 ustawy Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Dostawa, o której mowa w § 2 ust. 6 odbywać się będzie z zachowaniem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1216).
8. Wykonawca zabezpieczy warunki terminowej dostawy, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczany przez Wykonawcę przedmiot umowy oznaczony będzie zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
9. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć dostawy w przypadku braku przedmiotu umowy w magazynie Wykonawcy, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji oferowanego leku – przedmiotu umowy lub w przypadku gdy oferowany lek – przedmiot umowy jest wycofany z obrotu.
10. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie (......... dni roboczych od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu umowy, zobowiązany jest pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy – zakup interwencyjny. Wykonawca ma obowiązek uregulować różnicę w cenie zakupu w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopi faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego zakupu interwencyjnego.
11. Parametry techniczne (farmakologiczne) i jakościowe zamawianego przedmiotu umowy nie mogą, w okresie na jaki została zawarta niniejszej umowy, być gorsze niż określone w ofercie Wykonawcy.
12. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał przedmiot umowy o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jaki z odpowiednim terminem ważności – minimum 12 miesięcy od dnia dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych leków – przedmiotu umowy. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy przedmiotu umowy z terminem ważności krótszym, niż 12 miesięcy, jednakże tylko w przypadku uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
13. Okres gwarancji/ ważności przedmiotu umowy jest równy jego okresowi przydatności do stosowania.
14. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do przedmiotu umowy. Wykonawca rozpatrzy reklamację bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub mailem. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności przedmiotu umowy.
15. W razie stwierdzenia wad przedmiotu umowy w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwego przedmiotu umowy na wolny od wad – w terminie 3 dni roboczych od dnia otrzymania pisemnej reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub mailem.
16. Nieuzasadnione odrzucenie reklamacji, o której mowa w § 2 ust. 14 może zostać potraktowane, jako zerwanie umowy w winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci konsekwencji określonych w § 5 ust. 1 lit. c tiret pierwsze niniejszej umowy.
17. W przypadku odrzucenia reklamacji Zmawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości przedmiotu umowy dostarczanego przez Wykonawcę. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosi Wykonawca.
18. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia przedmiotu umowy i żądania wymiany na wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia przedmiotu umowy niewłaściwej jakości,
b) dostarczenia przedmiotu umowy niezgodnego z zapotrzebowaniem.
19. Po dostarczeniu określonej partii przedmiotu umowy, następuje jego przyjęcie przez Zmawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zd. 1, może być poprzedzona badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonego przedmiotu zamówienia (części przedmiotu umowy). Nie jest to jednak równoznaczne z uznaniem, iż przedmiot zamówienia został dostarczony w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa § 2 ust. 4 lit. a.
20. Po przyjęciu przedmiotu zamówienia, Zmawiający w miarę możliwości rozpakowuje dostarczoną partię przedmiotu umowy. W trakcie czynności rozpakowywania Zamawiający dokonuje badania ilościowo – asortymentowego, jak również sprawdzenia, czy dostarczona partia przedmiotu umowy jest wolna od widocznych wad fizycznych lub jakościowych. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
21. Dostarczana partia przedmiotu umowy, powinna mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
22. Wykonawca wraz z przedmiotem zamówienia dostarczy ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika.
23. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – kodeks cywilny.

§ 3.

1. Całkowita wartość przedmiotu zamówienia (cena), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. W trakcie obowiązywania umowy strony dopuszczają zmiany wartości przedmiotu zamówienia (umowy) w zakresie ustalonym w § 3 ust. 1 wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych leków, wprowadzonych rozporządzeniem odpowiedniego Ministra, przy czym zmiany te mogą dotyczyć podwyższenia i obniżenia cen, jak również dodania nowych leków, a także skreślenia leków z wykazu leków objętych cenami urzędowymi,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa,
d) uzasadnionych zmian wprowadzonych przez producentów leków, pod warunkiem, iż zostanie ona poprzedzona pisemnym oświadczeniem woli, które Producent złoży Zamawiającemu, a zmiana ta nie będzie przewyższać 5 % pierwotnej ceny leku – przedmiotu umowy.
e) zmian kursu waluty powyżej 5%, w przypadku leków importowanych, zgodnie z tabelą NBP.
3. Zmiany, o których mowa w § 3 ust. 2 lit. a), b), c) następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca informuje Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem.
4. Zmiany, o których mowa w § 3 ust. 2 lit. d) i e) mogą być dokonane na pisemny wniosek Wykonawcy, przynajmniej z czternastodniowym wyprzedzeniem i każdorazowo wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. Zmiany wynikające z okoliczności, o których mowa w § 3 ust. 2 lit. d) i e ) obowiązują od dnia podpisania przez obie strony aneksu do umowy, pod rygorem nieważności.
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji, strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników preparatów objętych umową. Ewentualna zmiana ceny w tym zakresie może odbywać się na zasadach określonych w § 3 ust. 4 niniejszej umowy.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych leków – przedmiotu umowy w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonego przez producenta z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) ustalonej niniejszą umową.
7. W przypadku kiedy strony nie dojdą do porozumienia w zakresie zmian cen przedmiotu umowy dopuszcza się możliwość rozwiązania umowy w całości lub w spornej części. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy, zamawiający może odstąpić od umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

§ 4.
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości asortymentu – przedmiotu umowy, z uwagi na okoliczności wynikające z dyspozycji
art. 145 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania umowy, o kolejne (24 m-ce) z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy w zakresie ilościowym przedmiot umowy nie zostanie wyczerpany przez pierwsze 12 miesięcy od dnia podpisania niniejszej umowy.
3. Okres obowiązywania umowy nie może łącznie przekroczyć 3-ch lat.
4. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu.


§ 5.

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kar umownych według następujących zasad, tj. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w dostawie wysokości kar umownych stanowić będzie 2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego w § 4 lit. a niniejszej umowy.
b) drugiego opóźnienia w dostawie oraz każdego kolejnego opóźnienia wysokości kar umownych stanowić będzie 5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego na podstawie § 4 lit. a niniejszej umowy.
c) nieuzasadnionego zerwania umowy, wysokość kar umownych stanowić będzie:
- 5 % wartości netto umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 umowy jeżeli Wykonawca odstąpi od umowy w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy.
- 2 % niezrealizowanej części umowy wyrażonej w kwocie netto, jeżeli Wykonawca odstąpi od umowy po upływie terminu, o którym mowa w § 5 ust. 1 lit. c tiret pierwsze.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienia w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego w § 4 lit. a niniejszej umowy. Niniejsze opóźnienie będzie potraktowane jak nieuzasadnione zerwanie umowy i wywoła skutek w postaci konsekwencji określonych w ust. 1 lit. c niniejszego paragrafu.
5. Postanowienia § 5 ust. 4 nie mają zastosowania w przypadku, gdy Zamawiający nie będzie w terminie regulował płatności z tytułu zrealizowanych dostaw.

§ 6.
1. Zapłata za zrealizowany przedmiot umowy nastąpi na podstawie faktury VAT, po spełnieniu warunków, których mowa w § 2 umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na konto bankowe Wykonawcy wskazane na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności wynikającej z niniejszej umowy na rzecz osób trzecich.

§ 7.
Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ....................................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego – mgr Elżbieta Chojecka - Kierownik Apteki,
tel. 61/8 850 -646.


§ 8.
1. Wykonawca jest odpowiedzialny i ponosi wszelkie koszty z tytułu strat materialnych powstałych w związku z zaistnieniem zdarzeń losowych w czasie realizacji umowy.
2. Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność cywilna za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich powstałe w związku z realizacją umowy.
3. Przez pojęcie „realizacja umowy”, o którym mowa w § 8 ust. 1 i 2 umowy, należy rozumieć sprzedaż i logistyczny proces dostarczenia przedmiotu umowy do siedziby Zamawiającego.
§ 9.
1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany niniejszej umowy mogą mieć miejsce, tylko w zakresie przewidzianym dyspozycją art. 144 ustawy Prawo zamówień publicznych, a dla uznania ich ważności konieczna jest forma pisemna.
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy kierowane będą do Sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca:
................. ...............


« Powrót do szczegółów zamówienia