Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Dzierżawa bielizny pościelowej, świadczenie usług pralniczych wraz z odsprzedażą posiadanej bielizny.

Numer zamówienia:

/10/2009

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja







SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź.zm)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 206 000 EURO

Dotyczy: Przetargu nieograniczonego nr 10/2009
Dzierżawa bielizny pościelowej, świadczenie usług pralniczych wraz z odsprzedażą posiadanej bielizny.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 8-850-500
fax. 8-52-19-48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.00
adres e- mail: Sekcja Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 206.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zmianami),zwanej dalej ustawą.
 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych,
 Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
 Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i7 ustawy.
 Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektroniczne.
 Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy. Wykonawca stosownie do dyspozycji art. 35 ust. 5 ustawy nie zastrzega, iż cześć zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.



III. Opis przedmiotu zamówienia:

Dzierżawa bielizny pościelowej, świadczenie usług pralniczych wraz z odsprzedażą posiadanej bielizny.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 98310000-9, 39518000-6, 39512000-4
Ogólne założenia wyjściowe
Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa szpitalnej bielizny pościelowej (wymienionej w załączniku nr 7) oraz zakres prac, które obejmują pranie dzierżawionej bielizny pościelowej, bielizny operacyjnej, odzieży ochronnej, odzieży roboczej, kocy, poduszek, ręczników, obrusów, worków różnych, firan, mopów, materacy itp. (zgodnie z załącznikiem nr 8) wraz z naprawą uszkodzonego asortymentu przekazanego do prania, w tym przyszywanie guzików, kieszeni, zszywanie rozprutych szwów, estetyczne termiczne łatanie niewielkich dziurek (wgrzewanie nowoczesnymi metodami naprawy odzieży), przyszywanie tasiemek do bielizny operacyjnej (różnej), zszywanie mankietów, przyszywanie uszkodzonych zamków w odzieży, która je posiada, obrębianie dziurek itp.
Wykonawca usługi dostarcza materiały i środki do naprawy we własnym zakresie ( np. guziki, zamki, tasiemki, łatki, nici, igły itp.)
Prasowanie lub maglowanie, transport do i od Zamawiającego.

1. Wykonawca zapewni na zasadach dzierżawy taką ilość i taki asortyment bielizny pościelowej szpitalnej, by zabezpieczyła ona funkcjonowanie nw. Oddziałów:
- Oddział Chirurgii Onkologicznej I,
- Oddział Chirurgii Onkologicznej II,
- Oddział Radioterapii Ginekologicznej,
- Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii,
- Oddział Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej I,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II – Hotel ul. Łąkowa 3,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej III,
- Oddział Chemioterapii,
- Oddział Brachyterapii.

2. Ilość łóżek oraz orientacyjne potrzeby bielizny do zabezpieczenia oddziałów oraz jej asortyment określa załącznik nr 7.
3. Bielizna szpitalna wg załącznika nr 7 stanowi własność Wykonawcy usługi i jest Zamawiającemu wydzierżawiana, a bielizna określona wg załącznika nr 8 stanowi własność Zamawiającego.

4. Bielizna szpitalna dostarczona na zasadach dzierżawy, wymieniona w załączniku nr 7 musi być oznakowana przez Wykonawcę na zasadach funkcjonujących w szpitalu.

5. Wykonawca w ramach swojego wynagrodzenia dokonuje usługi serwisu wydzierżawianej bielizny szpitalnej, który obejmuje: pranie, naprawę uszkodzonego asortymentu przekazywanego do prania, składanie, maglowanie, układanie wg asortymentu i wg oddziałów w pakiety, transport bielizny.

6. Odbiór wydzierżawianej brudnej bielizny umieszczonej w workach tekstylnych koloru czerwonego oznakowanego oddziałem następuje bezpośrednio z oddziałów szpitala. Odbiór jeden raz dziennie we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel w godzinach 1400- 1700 w soboty od 1100- 1400. W dni świąteczne dodatkowo po uzgodnieniu.

7. Dostawa wydzierżawianej bielizny czystej następuje w formie ofoliowanych paczek, bielizna podzielona asortymentem, oddziałami, od poniedziałku do piątku w godzinach 1400- 1700, w soboty w godzinach od 1100- 1400.Dostawa wydzierżawianej czystej bielizny ma następować bezpośrednio na oddziały szpitala od poniedziałku do soboty.

8. Odbiór i dostawa wydzierżawianej bielizny z Oddziału Radioterapii II z Hotelu przy
ul. Łąkowej ma odbywać się 1x w tygodniu, w poniedziałek, bezpośrednio z Hotelu przy
ul. Łąkowej 3 w godzinach od 1400-1700.

9. Odbiór brudnej bielizny pozostającej na stanie szpitala odbywać się będzie z magazynu brudnej bielizny DOPT od poniedziałku do piątku w godzinach 1400- 1700.W soboty w godzinach od 1100- 1400.

10. Dostawa bielizny czystej będącej na stanie szpitala następować powinna w formie ofoliowanych paczek, bielizna podzielona asortymentem i opisana oddziałami, od poniedziałku do piątku w godzinach 1400 – 1700, w soboty w godzinach od 1100-1400.

11. Dostawa czystej bielizny ma następować bezpośrednio do magazynu czystej bielizny – pomieszczeń DOPT od poniedziałku do soboty. Czysta odzież ochronna z pralni do WCO powinna być dostarczona na wieszakach zabezpieczona folią lub dodatkowym pokrowcem, posegregowana komórkami szpitala.

12. Wraz z przejętą bielizną Wykonawca przejmuje worki tekstylne w kolorze czerwonym. W trakcie trwania umowy Wykonawca uzupełnia w nowe worki wg zapotrzebowania.

13. Worki niebieskie i szare służyć będą do transportu brudnej bielizny szpitalnej pozostającej na stanie szpitala. Worki w kolorze żółtym pozostają do składowania i transportu bielizny czystej pozostającej na stanie szpitala.

14. Odbiór brudnej i dostawa czystej bielizny pozostającej na stanie szpitala odbywać się będzie przy użyciu transportu Wykonawcy w ramach jego wynagrodzenia, zgodnie z przepisami Sanepid.

15. Odbiór wydzierżawianej brudnej bielizny i dostawa odbywać się będzie przy użyciu transportu Wykonawcy w ramach jego wynagrodzenia do wskazanych komórek organizacyjnych (bezpośrednio na oddział). Transport na koszt i ryzyko Wykonawcy usługi – zgodnie z przepisami Państwowego Inspektora Sanitarno – Epidemiologicznego.

16. Transport bielizny będącej własnością szpitala zarówno brudnej jak i czystej może odbywać się na wózku należącym do szpitala, mieszczącym się w Dziale DOPT.

17. Transport, załadunek i wyładunek (od i do pomieszczeń WCO, w których przechowywana jest czysta i brudna bielizna) zapewnia Wykonawca. Samochód Wykonawcy będzie podjeżdżał w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

18. Czas wykonywania usługi pralniczej od momentu odbioru od Zamawiającego bielizny brudnej do momentu przekazania do oddziału bielizny czystej nie może przekraczać 48 godzin.

19. Wykonawca powinien mieć możliwość zastosowania komory dezynfekcyjnej –średnio 1 x w miesiącu – 4 materace.

20. Ilości bielizny przekazywane do prania, a wymienione w niniejszej SIWZ zostały określone na podstawie średnich ilości prania z ostatnich miesięcy. Faktyczne ilości będą uzależnione wyłącznie i ściśle od bieżących potrzeb Zamawiającego w okresie trwania umowy

21. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić codziennie niezbędną dokumentację przyjmowanej brudnej bielizny i zdawanej bielizny czystej dla poszczególnych oddziałów oraz dzienne zestawienie obrotu bielizną wg oddziałów (wzory dokumentów oraz ich obieg Zamawiający uzgodni z Wykonawcą przed podpisaniem umowy). Ze strony Zamawiającego za przekazywanie bielizny na oddziałach odpowiedzialne są Pielęgniarki Oddziałowe.

22. Bielizna pościelowa dostarczona do użytkowania w ramach dzierżawy powinna odpowiadać parametrom obowiązującym przy świadczeniu usług medycznych, technologia prania przystosowana do wymogów sanitarnych (bawełna 100% zgodność towaru z PN, z tkaniny o gramaturze minimum 175g/m2, zdekatyzowana, powinna odpowiadać podanym w załączniku nr 7 rozmiarom bielizny).

23. Pierwszej dostawy bielizny pościelowej na Oddziały Wykonawca dokona w dniu
16..03.2009 r. do godziny 7-ej rano zgodnie z zapotrzebowaniem wg załącznika nr 7. W ilościach zapotrzebowania określonych na poniedziałek

24. Wykonawca zobowiązany jest do wykupu bielizny szpitalnej przeznaczonej do odsprzedaży na zasadach ustalonych z Zamawiającym.

25. Zamawiający wraz z Wykonawcą w dniu 16.03.2009 r. przeprowadzi inwentaryzację asortymentu bielizny z poszczególnych oddziałów szpitala. Protokół wraz z wyceną będzie podstawą do obliczenia zapłaty za przejętą bieliznę. Wartość ustalona zostanie na podstawie danych z ksiąg inwentarzowych Zamawiającego i obliczona z uwzględnieniem 33,3 % rocznej amortyzacji.
Na podstawie tych obliczeń Zamawiający wystawi fakturę. Termin zapłaty ustala się na 30 dni od daty otrzymania faktury na konto wskazane przez Zamawiającego.

26. Zamawiający ma prawo wykupu zwrotnego bielizny odsprzedanej wg ustalonej kwoty. Kwota ustalona zostanie na podstawie faktur i cen zakupu bielizny i obliczona na podstawie 33,3 % rocznej amortyzacji. Prawo takie przysługiwać będzie Zamawiającemu w sytuacji:
- nie wywiązywania się z ustalonych terminów i ustalonych zapisów po wcześniejszym pisemnym ostrzeżeniu.
- po ustaniu umowy z usługodawcą i podpisaniu umowy z kolejnym wykonawcą.


27. Składanie bielizny operacyjnej i foliowanie w pakiety . Każdy pakiet musi być opisany
co zawiera
 Pakiet 1 :
Trzy duże prześcieradła
Trzy fartuchy operacyjne ( każdy musi mieć po 6 troków czyli tasiemek )
Osiem dużych serwet operacyjnych
 Pakiet 2:
Cztery fartuchy operacyjne
 Pakiet 3 :
Cztery prześcieradła duże
 Pakiet 4:
Osiem serwet dużych
 Pozostała bielizna operacyjna pakowana wg asortymentu ( osobno serwety operacyjne średnie, małe, bluzy, spodnie, spódnice operacyjne, prześcieradła średnie ).

Bielizna operacyjna musi być składana w odpowiedni sposób. Wzory złożonej bielizny operacyjnej do wglądu na Centralnym Bloku Operacyjnym po uprzednim telefonicznym umówieniu się. Telefon kontaktowy: 061 8850 – 839.Bielizna operacyjna jest zaplamiona świeżą krwią. Pozostała bielizna może być zanieczyszczona wydzielinami, maściami, lekami w tym cytostatykami itp. Mopy są mokre i mogą być zabrudzone piaskiem. Do prania mopów wymagana jest odrębna pralnica. Uszkodzona bielizna musi być naprawiana chyba, że stan zniszczenia (uszkodzenia ) sugeruje jej kasację. Taki asortyment musi być osobno zafoliowany i oznakowany na folii „do kasacji”.
28. Reklamacje z tytułu braków jakościowych i ilościowych będą zgłaszane w ciągu 24 godzin od chwili dostarczenia wypranej partii asortymentu.
29. Zamawiający zastrzega sobie prawo wizytacji pralni przed podpisaniem umowy, celem sprawdzenia zgodności stanu faktycznego z przedstawionym w ofercie.
30. W toku wykonywanej umowy Wykonawca przyjmie obowiązek poddania się kontroli przeprowadzonej przez Zamawiającego lub osobę przez niego upoważnioną, co do respektowania ustalonych wymogów prania.
31. Faktury za wykonaną usługę należy wystawiać za okres dwóch tygodni – w systemie dwutygodniowym (za wykonaną usługę z dołu )- dwie faktury w ciągu każdego miesiąca.
32. Do obliczenia wartości oferty (wynagrodzenia Wykonawcy) należy przyjąć ilość bielizny wskazaną w załączniku nr 8 SIWZ tzn. 9.820 kg miesięcznie oraz ilość wskazaną w załączniku nr 7 – należy przyjąć 4.400 kg miesięcznie.

IV. Termin wykonania zamówienia
Termin realizacji zamówienia: umowa na okres 48 miesięcy od daty podpisania umowy.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:
1)
- posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
- posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
- znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
- nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w tym: wykonawca musi posiadać zaświadczenie Państwowej Inspekcji Sanitarno – Epidemiologicznej o dopuszczeniu pralni do świadczenia usług pralniczych dla szpitala i posiadania bariery higienicznej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006 r. w sprawie wymagań jakim pod względem fachowym i sanitarnym powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnym (Dz. U. Nr.213 poz. 1568 z 2006 r.) wystawioną nie wcześniej niż 3 m-ce przed terminem składania ofert.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
• Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
• W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu – muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
• Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
• Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
• Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
• Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu.

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożą wraz ofertą:
oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji,
a także:
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podleganiu wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r Prawo zamówień publicznych.:
1. Zezwolenie lub decyzje na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia, tj. wymagane jest zaświadczenie Państwowej Inspekcji Sanitarno – Epidemiologicznej o dopuszczeniu pralni do świadczenia usług pralniczych dla szpitala i posiadania bariery higienicznej, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 10.11.2006 r. w sprawie wymagań jakim pod względem fachowym i sanitarnym powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnym (Dz. U. Nr.213 poz. 1568 z 2006 r.) wystawioną nie wcześniej niż 3 m-ce przed terminem składania ofert.
2. Zezwolenie stacji Sanitarno- Epidemiologicznej na transport bielizny- aktualne na dzień składania ofert- decyzja dopuszczająca środek transportu do świadczenia usług dla jednostek służby zdrowia w zakresie transportu bielizny szpitalnej wydane nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składnia ofert.
3. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
4. Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
5. Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
6. Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
W przypadku wykonawcy będącego spółką cywilną wymagane jest załączenie do oferty:
a) zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej każdego wspólników;
b) pełnomocnictwa wspólników do występowania w imieniu spółki lub złożenia dokumentów przetargowych podpisanych przez wszystkich wspólników, jeżeli umowa spółki nie stanowi inaczej.
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce Zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zamiast dokumentów określonych w podpunkcie 2 punktu VI A niniejszej specyfikacji przedkłada odpowiednie dokumenty, które zostały wskazane w § 2 ust. 1 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605) na zasadach określonych dyspozycją § 2 ust. 2 i 3 ww. rozporządzenia.

B. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia:

Wykaz wykonanych usług o takim samym charakterze, które wykonywane były w placówce ochrony zdrowia w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością nie mniejszą niż 500.000 PLN wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia:

Polisę, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, iż wykonawca ubezpieczony jest od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności - obejmującej przedmiot zamówienia. wraz z klauzulami dotyczącym nienależytego wykonania usługi na kwotę co najmniej 300.000,00 zł na jedno i wszystkie zdarzenia w ciągu okresu ubezpieczenia. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej winno obejmować ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych.
W przypadku braku stosownego ubezpieczenia lub, gdy Wykonawca posiada ubezpieczenie na mniejszą wartość albo ubezpieczenie jest zawarte na krótszy termin, niż wymagany - Wykonawca musi załączyć do oferty oświadczenie, że zobowiązuje się w przypadku wyboru jego oferty, przed podpisaniem umowy, do dostarczenia dowodu ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności PLN nie mniejszą, niż 300 000 zł na okres trwania umowy.
W przypadku niedostarczenia dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie w przedmiotowym zakresie, umowa z Wykonawcą nie zostanie podpisana z winy Wykonawcy.


D. W celu potwierdzenia, iż oferowane usługi odpowiadają wymaganiom zamawiającego:

1. Oświadczenie o posiadaniu statystyki parametrów prania i dezynfekcji umożliwiającą sprawdzanie warunków prania i dezynfekcji dowolnej partii bielizny (np. wydruki Washtronica).
2. Oświadczenie, że środki piorąco - dezynfekcyjne używane w procesie prania są dopuszczone do obrotu i stosowania na terytorium RP zgodnie z obowiązującymi przepisami tj. ustawą o wyrobach medycznych, ustawą o kosmetykach i ustawą o produktach biobójczych. Sposób i środki do dezynfekcji bielizny powinny uwzględniać ochronę bielizny przed zniszczeniem ( dezynfekcja również w niskich temperaturach np. 40o C, 60o C).
3. Należy podać umiejscowienie (dokładny adres) pralni, która będzie świadczyła usługę
4. Oświadczenie Wykonawcy o prowadzeniu okresowej oceny czystości mikrobiologicznej czystego asortymentu, powierzchni roboczych w pralni oraz jakości wody (kwartalnie twardość wody).

Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1. Pełnomocnictwa osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w VI A 2 niniejszej specyfikacji,
2. Wypełniony formularz ofertowy i cenowy, według wzorów stanowiących załącznik
nr 1 i załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3. Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy PZP - Zamawiający nie określa, która część, czy całość zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
4. Kserokopie wpłaty wadium.
5. W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji (protokół koordynacyjny będzie podpisany wraz z umową).

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
- Nie spełni warunków określonych art.22 ust.1 pkt 1-4 i w art. 24 ust.1 i 2 w zw. z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych.
- Nie złoży wymaganych oświadczeń i dokumentów lub nie spełni innych wymagań określonych w ustawie i niniejszej SIWZ, poza sytuacjami określonymi w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie wniesie wadium.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami
Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencje należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. Protest może być złożony faxem a następnie pisemnie lub w formie pisemnej.
6. Rozstrzygnięcia protestu przesyłane będą faxem a następnie pisemnie lub w formie pisemnej.

W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: sylwia.krzywiak@wco.pl lub zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem składania ofert (dzień otwarcia ofert nie wlicza się do tego terminu).
Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4,5,6,7 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- pod względem merytorycznym - Katarzyna Pawlak – tel. 061 8850 514 oraz Małgorzata Pietrasiak – tel. 061 8850 633,
- pod względem formalno - prawnym – Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, Tomasz Witulski, zaopatrzenie@wco.pl, [tel. 61/ 88 50 643 lub 61/88 50 644, fax 61/ 88 50 643.


VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości 37.000,00zł ( słownie: trzydzieści siedem tysięcy zł 00/100)
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.)
3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

UWAGA NOWY NUMER RACHUNKU OBOWIAZUJĄCY OD 21.07.2008R!!!!
ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację:

„wadium – pranie bielizny

W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
 upłynął termin związania ofertą;
 zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy;
 Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
7. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) który został wykluczony z postępowania;
3) którego oferta została odrzucona.
8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt. 7 – podpunkt 2 i 3 niniejszej specyfikacji, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia Wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
d) Jeżeli Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o których mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których owa w art. 25 ust. 1 , lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nieleżących po jego stronie

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie
o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt A 1 niniejszej specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną
część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowień
niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „NIE UDOSTĘPNIAĆ” - INFORMACJE STANOWIĄ TAJEMNICĘ PRZEDSIEBIORSTWA W ROZUMIENIU ART. 11 ust. 4 USTAWY O ZWALCZANIU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – dzierżawa bielizny, usługi pralnicze (nr 10/2009)dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – dzierżawa bielizny, usługi pralnicze 10/2009

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05.03.2009 r. do godz. 1000.
2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
• Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05.03.2009 r. o godz. 1100 w siedzibie Zamawiającego – Kantor Cegielskiego, Rotunda, parter pokój nr 001.
• Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
• Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
• W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
• Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.
• Do obliczenia wartości oferty (wynagrodzenia Wykonawcy) należy przyjąć ilość bielizny wskazaną w załączniku nr 8 SIWZ tzn. 9.820 kg miesięcznie oraz ilość wskazaną w załączniku nr 7 – należy przyjąć 4.400 kg miesięcznie
• Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
• Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
• Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 i nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
• Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
• Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy – załącznik nr 7 i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
• Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 i art. 88 ustawa Prawo zamówień publicznych.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria:
 Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:
Cena minimalna z ofert ważnych
--------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej
Średnia arytmetyczna z ilości punktów przyznanych będąca sumą punktów przyznanych danej ofercie stanowić będzie ocenę końcową oferty.

Opis sposobu obliczenia ceny oferty:
a) Wykonawca w formularzu cenowym wpisuje nazwę handlową proponowanego artykułu stanowiącego odpowiednik podanego w opisie przedmiotu zamówienia oraz nazwę producenta.
b) Wykonawca określi cenę poprzez wypełnienie rubryk w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 2 do specyfikacji. Należy podać cenę netto i brutto uwzględniając szacunkową ilość. Pakiet należy podsumować podając sumę cen netto, co dawać będzie wartość całkowitą netto. Wartość całkowita brutto winna być obliczona w następujący sposób:
Wartość całkowita netto + podatek VAT(wartość całkowita netto x 0,07 lub 0,22) = wartość całkowita brutto.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załączniku nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 9 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź.zm).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje zamówienia uzupełniające.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Sekcja Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.
 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.
XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 206.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź.zm)– stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis




















Załącznik nr 1 do specyfikacji

................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres
ul.........................................................................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ..................................................................................
Województwo.........................................................................................
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest dzierżawa bielizny pościelowej, świadczenie usług pralniczych wraz z odsprzedażą posiadanej bielizny.


My niżej podpisani
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Działając w imieniu i na rzecz
..........................................................................................................................................................................................................................................

1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia na: dzierżawę bielizny pościelowej, świadczenie usług pralniczych wraz z odsprzedażą posiadanej bielizny.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu zawartymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik do specyfikacji na kwotę:

............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie.............................................................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

4. Utrzymanie stałości cen przez okres 36 miesięcy.
5. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
6. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
7. Oświadczam/y/,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
8. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
9. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
10. Oświadczam/y/ ,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na okres 60 dni.
11. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
12. Wadium w kwocie ............................ Zostało wniesione w dniu ...................... w formie/ formach: ...........................................................................................
13. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ............................................................................................................
b) ............................................................................................................
c) ............................................................................................................
itd.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn.................
.......................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)










Załącznik nr 2 do specyfikacji
Formularz cenowy /wzór/

A Cena dzierżawy


Przedmiot zamówienia Okres na jaki zostanie zawarta umowa dzierżawy Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 miesiąc w PLN Wartości brutto/
1 miesiąc
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
48 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
48 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Bielizna pościelowa – 4400kg m-c 4 lata
(48 miesięcy)

Niedopuszczalne jest określanie przez Wykonawców cen poprzez wskazanie 0 PLN

B Cena prania bielizny dzierżawionej

Przedmiot zamówienia Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 kg prania w PLN Wartości brutto/
1 kg prania
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
4400kg PLN Łączna wartość brutto/
4400kg PLN Podatek VAT
%
(1) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Bielizna pościelowa – 4400kg m-c

C. Wartość całkowita prania bielizny dzierżawionej
Przedmiot zamówienia Okres na jaki zostanie zawarta umowa dzierżawy Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 rok w PLN Wartości brutto/
1 rok
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
48 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
48 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Bielizna pościelowa – 4400kg m-c 4 lata
(48 miesięcy)

D. Wartość prania bielizny będącej własnością Zamawiającego
Wartość miesięczna
Przedmiot zamówienia Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 kg prania w PLN Wartości brutto/
1 kg prania
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
4400kg PLN Łączna wartość brutto/
4400kg PLN Podatek VAT
%
(1) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Bielizna pościelowa – 9820kg m-c

Wartość całkowita
Przedmiot zamówienia Okres na jaki zostanie zawarta umowa dzierżawy Czynsz dzierżawny
Wartości
netto /
1 rok w PLN Wartości brutto/
1 rok
w PLN Podatek VAT
% Łączna wartości
netto /
48 miesięcy w PLN Łączna wartość brutto/
48 miesięcy w PLN Podatek VAT
%
(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)
Bielizna pościelowa – 9820kg m-c 4 lata
(48 miesięcy)


Wartość całkowita oferty powinna uwzględniać wartości:
Wartość czteroletnia dzierżawy bielizny+ wartość czteroletnia prania bielizny dzierżawionej+ wartość czteroletnia prania bielizny będącej własnością Zamawiającego










Załącznik nr 3 do specyfikacji
--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy
wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych,
który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10. wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-3.
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach
publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia
3. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;

..........................,dn.................

...............................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu
wykonawcy)




Załącznik nr 4 do specyfikacji
--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




OŚWIADCZENIE



Stosownie do dyspozycja art. 35 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
.....................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
......................................................................................................................................................
..............................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn................. .
.............................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych do reprezentowania wykonawcy).







Załącznik nr 5 do SIWZ

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych
i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z ww. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ...................................

...................................

................................... ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: ................................... Przedstawiciel Zlecającego: ...................................
Data: ................................... Data: ...................................
Podpis:


................................... Podpis:










Załącznik nr 6 do specyfikacji


Wykaz wykonanych usług w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu, nie niniejszą jednak, niż 500.000 PLN

Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.




• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

..........................,dn.................



..................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)











Załącznik nr 7 do specyfikacji

Bielizna szpitalna będąca przedmiotem dzierżawy, stanowiąca własność Wykonawcy usługi:


1. Poszewki ( rozmiar 75 cm x 80 cm).
2. Poszewki na jaśki ( 40 cm x 40 cm).
3. Poszwy (rozmiar 150 cm x 180 cm).
4. Prześcieradła ( 150 cm x 240 cm).
5. Prześcieradła dla Oddziału AiIT ( 160 cm x 260 cm).


Zapotrzebowanie oddziałów na bielizną płaską


poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
Oddział Chirurgii Onkologicznej I
poniedziałek 0 35 36 40
wtorek 0 15 15 20
środa 0 15 15 20
czwartek 0 37 36 40
piątek 0 15 15 20
sobota 0 10 10 15
niedziela 0 10 10 15
Ilość łóżek - 50

Oddział Chirurgii Onkologicznej II poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 35 35 35
wtorek 0 35 35 35
środa 0 35 35 35
czwartek 0 35 35 35
piątek 0 35 35 35
sobota 0 15 15 15
niedziela 0 10 10 10
Ilość łóżek - 48

Oddział Radioterapii Ginekologicznej Poszewki
na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 30 30 30
wtorek 0 30 30 30
środa 0 30 30 30
czwartek 0 30 30 30
piątek 0 30 30 30
sobota 0 30 30 30
niedziela 0 30 30 30
Ilość łóżek - 60

Oddzaił Anestezjologii I Intensywnej Terapii poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 10 25 25 35
wtorek 10 25 25 35
środa 10 25 25 35
czwartek 10 25 25 35
piątek 10 25 25 35
sobota 10 25 25 35
niedziela 10 25 25 35
Ilość łóżek – 12




Oddział Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 10 10 15
wtorek 0 5 5 10
środa 0 5 5 10
czwartek 0 5 5 10
piątek 0 10 10 15
sobota 0 5 5 5
niedziela 0 5 5 5
Ilość łóżek - 24

Oddział Radioterapii Onkologicznej I poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 10 10 10
wtorek 0 10 10 10
środa 0 10 10 10
czwartek 0 10 10 10
piątek 0 25 25 25
sobota 0 10 10 10
niedziela 0 5 5 5
Ilość łóżek - 25

Oddział Radioterapii Onkologicznej II poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 10 10 10
wtorek 0 5 5 5
środa 0 5 5 5
czwartek 0 5 5 5
piątek 0 20 20 20
sobota 0 5 5 5
niedziela 0 5 5 5
Ilość łóżek - 20

Łąkowa poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 31 31 31
wtorek 0 0 0 0
środa 0 0 0 0
czwartek 0 0 0 0
piątek 0 0 0 0
sobota 0 0 0 0
niedziela 0 0 0 0
Ilość łóżek - 21

Oddział Rdaioterapii Onkologicznej III poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 10 10 10
wtorek 0 10 10 10
środa 0 10 10 10
czwartek 0 10 10 10
piątek 0 32 32 32
sobota 0 0 0 0
niedziela 0 10 10 10
Ilość łóżek - 35

Oddział Chemioterapii poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 35 20 35
wtorek 0 20 20 20
środa 0 20 20 20
czwartek 0 25 25 25
piątek 0 30 30 30
sobota 0 20 20 20
niedziela 0 10 10 10
Ilość łóżek - 35

Oddział Brachyterapii poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 0 3 3 3
wtorek 0 3 3 3
środa 0 3 3 3
czwartek 0 3 3 3
piątek 0 7 7 7
sobota 0 1 1 1
niedziela 0 1 1 1
Ilość łóżek - 7

Ogółem dla wszystkich oddziałów poszewki na jaśki poszewki poszwy prześcieradła
poniedziałek 10 234 220 254
wtorek 10 158 158 178
środa 10 158 158 178
czwartek 10 185 184 203
piątek 10 229 229 249
sobota 10 121 121 136
niedziela 10 111 111 126
Łącznie w jednym tygodniu 70 1196 1181 1324

Łączna ilość łóżek – 337
























Załącznik nr 8 do specyfikacji
Asortyment bielizny ,odzieży i innych wyrobów przekazywanych do prania

Nazwa asortymentu Ilość w skali miesiąca w kg
Bielizna operacyjna : prześcieradła (duże – sztukowane, średnie ), serwety operacyjne (duże, średnie, małe ), fartuchy operacyjne, bluzy operacyjne, spodnie operacyjne, spódnice operacyjne . Bielizna operacyjna w kolorach białym, zielonym, niebieskim . 4000 kg
Odzież ochronna: (biała , biała z kolorowymi wypustkami, kolorowa, kolorowa z wypustkami o innej barwie)
kitle lekarskie, sukienki pielęgniarskie
spodnie lekarskie
spódnice lekarskie,
bluzy lekarskie

380 szt.
660 szt.
130 szt.
1365 szt.

190 kg
198 kg
26 kg
546 kg
Odzież ochronna – robocza :
ubranie robocze spodnie
ubranie robocze bluzy
koszule flanelowe
koszulki kolorowe bawełniane z krótkim rękawkiem
kurtki ocieplane
10 kg
10 kg
10 kg
5 kg
10 kg
Pozostałe :
Koszule nocne, operacyjne
Piżamy
Ręczniki frotte i ręczniki płócienne
Obrusy
Parawany
Worki do brudnej bielizny, worki do czystej bielizny i inne
Koce
Poduszki z wkładem sztucznym
Firany
Materace z pianki
Mopy
Poranniki, podomki
50 kg
300 kg
250 kg
45 kg
5 kg
250 kg
230 kg
100 kg
50 kg
25 kg
3500 kg
10 kg
Łącznie : 9.820 kg








Załącznik nr 9 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 10/2009.

Na podstawie ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu ...................................... pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu ul. Garbary 15 zwanym dalej Zamawiającym, reprezentowanym przez:
- inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych
- mgr Mirellę Śmigielską Głównego księgowego
NIP: 778-13-42-057 REGON: 000291204;
z jednej strony,
a
firmą ..............................................................................................................
z siedzibą w .....................................................................................................
NIP: ................................ REGON: .............................;
Zarejestrowaną w ......................................................................................................; zwaną dalej Wykonawcą, reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
z drugiej strony,
została zawarta umowa o następującej treści:

§1.
Wstęp
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 10/2009.
2. Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2.
Przedmiot umowy
1. Przedmiotem umowy świadczenie i wykonywanie na rzecz Zamawiającego następujących usług:
a) dzierżawa bielizny pościelowej szpitalnej bielizny pościelowej w zakresie określonym w załączniku nr 7 do SIWZ i zgodnym z treścią oferty Wykonawcy.
b) pranie bielizny operacyjnej, odzieży ochronnej, odzieży roboczej, kocy, poduszek, ręczników, obrusów, worków różnych, firan, mopów, materacy itp. w zakresie określonym w załączniku nr 8 do SIWZ i zgodnym z treścią oferty Wykonawcy wraz z naprawą uszkodzonego asortymentu przekazanego do prania, w tym przyszywanie guzików, kieszeni, zszywanie rozprutych szwów, estetyczne termiczne łatanie niewielkich dziurek (wgrzewanie nowoczesnymi metodami naprawy odzieży), przyszywanie tasiemek do bielizny operacyjnej (różnej), zszywanie mankietów, przyszywanie uszkodzonych zamków w odzieży, która je posiada, obrębianie dziurek itp.
c) prasowania lub maglowania oraz transportu do i od Zamawiającego asortymentu określonego w § 2 ust. 1 lit. a i b.
2. Zamawiający zamawia, a Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w ofercie przetargowej z dnia ......,
3. Wykonawca oświadcza, że posiada wystawioną przez .........................z siedzibą w ..................., polisę ubezpieczeniową nr ...... na sumę ubezpieczenia .............w zakresie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej oraz zobowiązuje się utrzymać ubezpieczenie, co najmniej w dotychczasowej wysokości przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do przedmiotu umowy określonego w § 2 ust. 1. Wykonawca zobowiązuje się rozpatrzyć reklamację i usunąć wady przedmiotu umowy bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w przeciągu 24 godzin od chwili dostarczenia wypranej partii asortymentu.
5. Wykonawca ponosi odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy zasadach określonych w Kodeksie cywilnym.




§ 3.
Cena zamówienia
1. Całkowita wartość przedmiotu umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:....................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................), w tym:
- usługą prania, prasowania lub maglowania, odbioru i transportu oraz pozostałe usługi określone w § 2 ust. 1 lit. b.............................. netto PLN,...................... brutto PLN.
(słownie:..................................................................................................................);
- dzierżawa bielizny pościelowej szpitalnej bielizny pościelowej w zakresie określonym w załączniku nr 1 do SIWZ ........... netto PLN,.................. brutto PLN
(słownie:..................................................................................................................);
2. Realizowany przedmiot umowy polega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT wg stawki ...................%. w kwocie ...............zgodnej z formularzem ofertowym i cenowym.
3. Przeniesienie na osoby trzecie wierzytelności w stosunku do Zamawiającego wymaga jego zgody udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności.


§ 4.
Szczegółowe warunki dzierżawy
1. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuję się oddać Zamawiającemu (Dzierżawcy) do używania i pobierania pożytków bielizny pościelowej, o których mowa w § 2 ust. 1 lit. a, a Zamawiający (Dzierżawca) zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy Wydzierżawiającego) czynszu z tytułu dzierżawy.
2. Wykonawca zapewni na zasadach dzierżawy taką ilość i taki asortyment bielizny pościelowej szpitalnej, by zabezpieczyła ona funkcjonowanie nw. Oddziałów:
- Oddział Chirurgii Onkologicznej I,
- Oddział Chirurgii Onkologicznej II,
- Oddział Radioterapii Ginekologicznej,
- Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii,
- Oddział Chirurgii Głowy i Szyi i Onkologii Laryngologicznej,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej I,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II – Hotel ul. Łąkowa 3,
- Oddział Radioterapii Onkologicznej III,
- Oddział Chemioterapii,
- Oddział Brachyterapii
3. Na Wykonawcy (Wydzierżawiającym) spoczywa obowiązek dostarczenia bielizny pościelowej będących przedmiotem dzierżawy na własny koszt i ryzyko do siedziby Zamawiającego, w Poznaniu ul. Garbary 15.
4. Bielizna pościelowa dostarczona do użytkowania w ramach dzierżawy powinna odpowiadać parametrom obowiązującym przy świadczeniu usług medycznych, technologia prania przystosowana do wymogów sanitarnych (bawełna 100% zgodność towaru z PN, z tkaniny o gramaturze minimum 175g/m2, zdekatyzowana, odpowiadająca podanym w załączniku nr 7 SIWZ rozmiarom bielizny).
5. Tytułem opłaty za korzystnie (wydzierżawianie) bielizny pościelowej , o której mowa w
§ 2 ust. 1 lit. a umowy Zamawiający (Dzierżawca) będzie płacił Wykonawcy (Wydzierżawiającemu) czynsz miesięczny w wysokości ..........PLN netto, ..............PLN brutto.
6. Czynsz opłacany przez Zamawiającego (Dzierżawcę) zostanie proporcjonalnie pomniejszony za okres, w którym Zamawiający (Dzierżawca) nie mógł korzystać z przedmiotu dzierżawy z winy Wykonawcy (Wydzierżawiającego).
7. Wykonawca oświadcza, iż wysokość czynszu dzierżawnego, o którym mowa w § 3 ust. 1 tiret drugie i § 4 ust. 5 przez okres trwania umowy nie ulegnie zamianie.
8. Zapłata czynszu następować będzie przelewem na rachunek Wykonawcy (Wydzierżawiającego) w okresach miesięcznych z dołu w ciągu 30 dni licząc od daty wystawienia faktury VAT przez Wykonawcę (Wydzierżawiającego).
9. Wykonawca (Wydzierżawiający) zobowiązuję, w cenie, o której mowa w § 3 ust. 1 tiret drugie umowy, do konserwacji oraz napraw niezbędnych do prawidłowego użytkowania przedmiotu dzierżawy oraz usuwania wszelkich usterek uniemożliwiających jego użytkowanie.
10. W zakresie ustalonym w § 4 ust. 9 umowy nie mają zastosowania przepisy art. 697 kc.


§ 5.
Szczegółowe warunki usług prania, prasowania lub maglowania i innych usług
Wykonawca gwarantuje:
1. Czas wykonywania usług prania, prasowania lub maglowania i innych usług, o których mowa w § 2 ust. 1 lit. b od momentu odbioru od Zamawiającego bielizny brudnej do momentu przekazania do oddziału bielizny czystej nie może przekraczać 48 godzin.
2. Odbiór wydzierżawianej brudnej bielizny umieszczonej w workach tekstylnych koloru czerwonego oznakowanego oddziałem następuje bezpośrednio z oddziałów szpitala. Odbiór jeden raz dziennie we wszystkie dni tygodnia oprócz niedziel w godzinach 1400- 1700 w soboty od 1100- 1400. W dni świąteczne dodatkowo po uzgodnieniu.
3. Dostawa wydzierżawianej bielizny czystej następuje w formie ofoliowanych paczek, bielizna podzielona asortymentem, oddziałami, od poniedziałku do piątku w godzinach 1400- 1700, w soboty w godzinach od 1100- 1400.
4. Dostawa wydzierżawianej czystej bielizny ma następować bezpośrednio na oddziały szpitala od poniedziałku do soboty,
5. Odbiór i dostawa wydzierżawianej bielizny z Oddziału Radioterapii II z Hotelu przy
ul. Łąkowej ma odbywać się 1x w tygodniu, w poniedziałek, bezpośrednio z Hotelu przy
ul. Łąkowej 3 w godzinach od 1400-1700.
6. Odbiór brudnej bielizny pozostającej na stanie szpitala odbywać się będzie z magazynu brudnej bielizny DOPT od poniedziałku do piątku w godzinach 1400- 1700.W soboty w godzinach od 1100- 1400.
7. Dostawa bielizny czystej będącej na stanie szpitala następować powinna w formie ofoliowanych paczek, bielizna podzielona asortymentem i opisana oddziałami, od poniedziałku do piątku w godzinach 1400 – 1700, w soboty w godzinach od 1100-1400.
8. Dostawa czystej bielizny ma następować bezpośrednio do magazynu czystej bielizny – pomieszczeń DOPT od poniedziałku do soboty. Czysta odzież ochronna z pralni do WCO powinna być dostarczona na wieszakach zabezpieczona folią lub dodatkowym pokrowcem, posegregowana komórkami szpitala.
9. Wraz z przejętą bielizną Wykonawca przejmuje worki tekstylne w kolorze czerwonym. W trakcie trwania umowy Wykonawca uzupełnia w nowe worki wg zapotrzebowania.
10. Worki niebieskie i szare służyć będą do transportu brudnej bielizny szpitalnej pozostającej na stanie szpitala. Worki w kolorze żółtym pozostają do składowania i transportu bielizny czystej pozostającej na stanie szpitala.
11. Odbiór brudnej i dostawa czystej bielizny pozostającej na stanie szpitala odbywać się będzie przy użyciu transportu Wykonawcy w ramach jego wynagrodzenia, zgodnie z przepisami Sanepid.
12. Odbiór wydzierżawianej brudnej bielizny i dostawa odbywać się będzie przy użyciu transportu Wykonawcy w ramach jego wynagrodzenia do wskazanych komórek organizacyjnych (bezpośrednio na oddział). Transport na koszt i ryzyko Wykonawcy usługi – zgodnie z przepisami Państwowego Inspektora Sanitarno – Epidemiologicznego.
13. Transport bielizny będącej własnością szpitala zarówno brudnej jak i czystej może odbywać się na wózku należącym do szpitala, mieszczącym się w Dziale DOPT.
14. Transport, załadunek i wyładunek (od i do pomieszczeń WCO, w których przechowywana jest czysta i brudna bielizna) zapewnia Wykonawca. Samochód Wykonawcy będzie podjeżdżał w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
15. Wykonawca powinien mieć możliwość zastosowania komory dezynfekcyjnej –średnio 1 x w miesiącu – 4 materace.
16. Wykonawca zobowiązany jest prowadzić codziennie niezbędną dokumentację przyjmowanej brudnej bielizny i zdawanej bielizny czystej dla poszczególnych oddziałów oraz dzienne zestawienie obrotu bielizną wg oddziałów (wzory dokumentów oraz ich obieg Zamawiający uzgodni z Wykonawcą przed podpisaniem umowy).
17. Ze strony Zamawiającego za przekazywanie bielizny na oddziałach odpowiedzialne są Pielęgniarki Oddziałowe.
18. Wystawienie faktur za wykonane usługi, o których mowa w § 5 ust. 1 w systemie dwutygodniowym dołu - dwie faktury w ciągu każdego miesiąca w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa.


§ 6.
Kary umowne
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kar umownych według następujących zasad, tj. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w odbiorze brudniej i dostawie czystej bielizny wysokości kar umownych stanowić będzie 2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień, licząc od terminu ustalonego na podstawie § 5 ust. 1 niniejszej umowy,
b) drugiego opóźnienia w odbiorze brudniej i dostawie czystej bielizny oraz każdego kolejnego opóźnienia wysokości kar umownych stanowić będzie 5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień, licząc od terminu ustalonego na podstawie § 5 ust. 1 niniejszej umowy.
c) nieuzasadnionego zerwania umowy, wysokość kar umownych stanowić będzie
5 % wartości netto umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 umowy.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy.


§ 7.
Osoby odpowiedzialne za realizację przedmiotu umowy

Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ............................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego: Katarzyna Pawlak – tel. 061 8850 514 oraz Małgorzata Pietrasiak – tel. 061 8850 633
§ 8.
Inne postanowienia umowne
1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany lub wprowadzenie nowych postanowień umowy mogą mieć miejsce tylko w przypadkach przewidzianych w art. 144 cytowanej ustawy i poprzedzone aneksem do umowy.
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy kierowane będą do Sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



Zamawiający: Wykonawca:








« Powrót do szczegółów zamówienia