Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej.

Numer zamówienia:

/46/2009

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja






SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 223, poz. 1655z późn. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 206 000 EURO


DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO nr 46/2009

Zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 8-850-500
fax. 8-52-19-48

II. Tryb udzielenia zamówienia.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 206.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 223, poz. 1655z późn. zm.),zwanej dalej ustawą oraz m.in. zgodnie z ustawą o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.), a także innymi obowiązującymi przepisami prawa.
 Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych,
 Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
 Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
 Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych (oferowany przedmiot zamówienia nie gorszy niż ten określony w SIWZ), jeżeli z opisu przedmiotu zamówienia mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaku towarowego, pochodzenia lub patentu.
 Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
 Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektroniczne.
 Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy. Na podstawie art. 36 ust. 5 ustawy – Zamawiający nie określa, która cześć zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.

III. Opis przedmiotu zamówienia

Zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
33111000-1- Aparatura rentgenowska, 33111600-7- Urządzenia radiograficzne

Ogólne założenia wyjściowe.
Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej wraz z przeszkoleniem użytkowników dla potrzeb Wielkopolskiego Centrum Onkologii, posiadającego ważne atesty i certyfikaty.

Przedmiot dostawy musi odpowiadać wymaganiom polskich norm przenoszących europejskie normy zharmonizowane lub też - w przypadku ich braku – europejskich aprobat technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych, polskich norm przenoszących normy europejskie, polskich norm wprowadzających normy międzynarodowe, polskich norm, polskich aprobat technicznych (art. 30 ust. 1 i 2 ustawy).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do specyfikacji – Szczegółowy opis wymagań technicznych przedmiotu zamówienia – parametry graniczne i oceniane
Uwaga:
Prosimy wypełnić – załącznik nr 3 w kolumnie (Oferowana wartość – odpowiedź wykonawcy)
Nie spełnienie choćby jednego z wymogów, stawianych przez Zamawiającego w załączniku nr 3 do specyfikacji spowoduje odrzucenie oferty.
Należy załączyć oryginalne dane techniczne urządzenia – przedmiotu zamówienia (w formie wydruku).
Obowiązki Wykonawcy w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia:
Do obowiązków Wykonawcy należy:
1) Dołączenie do oferty wymaganych świadectw, określonych w niniejszych punktach specyfikacji;
2) Uzgodnienie z Zamawiającym szczegółowego terminu, sposóbu dostawy i transportu przedmiotu zamówienia na terenie WCO.;
3) Zainstalowanie, uruchomienie i oddanie do eksploatacji całości przedmiotu zamówienia
Zamawiającemu w terminach określonych w niniejszej specyfikacji oraz umowie.
4) Przed podpisaniem umowy dostarczenie umowy regulującej współpracę Wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia (jeśli dotyczy).
5) Przeprowadzenie instruktażu wstępnego oraz szkoleń użytkowników wskazanych przez Zamawiającego w terminach ustalonych z Zamawiającym w zakresie prawidłowej eksploatacji przedmiotu zamówienia,
6) Dostarczenie Zamawiającemu wraz z przedmiotem zamówienia:
- instrukcji obsługi w języku polskim;
- opisu parametrów technicznych oraz wyposażenia dostarczonego przedmiotu zamówienia,
- pełnej dokumentacji technicznej wraz z oprogramowaniem serwisowym i instrukcji serwisowej;
- wykazu autoryzowanych punktów serwisowych;
- karty gwarancyjnej określającej jej warunki;
- dokumentu określającego zasady świadczenia usług przez autoryzowany serwis w okresie gwarancyjnym i pogwarancyjnym;
- paszportu technicznego urządzenia;
- wyników testów akceptacyjnych urządzenia potwierdzających zgodność jego parametrów technicznych ze specyfikacją producenta;
Inne warunki związane z realizacją przedmiotu zamówienia:
A. Termin płatności:
1) Termin płatności 30 dni od otrzymania faktury.
2) Płatność w ratach: płatność w terminie 30 dni od daty otrzymania, zamontowania przedmiotu zamówienia.


B. Warunki gwarancji:
 Minimalny okres gwarancji - na dostarczone urządzenia – przedmiotu zamówienia, liczony od momentu zrealizowania przedmiotu zamówienia i dokonaniu jego protokolarnego odbioru – 18 miesięcy,
 Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 3 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
 Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 8 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia,
 Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 72 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
 W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
 Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
 Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy.
 Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.
C. Koszty ubezpieczenia
Wykonawca ponosi koszty ubezpieczenia dotyczące urządzenia – przedmiotu zamówienia od momentu dostawy do dnia uruchomienia urządzenia – przedmiotu zamówienia i jego protokolarnego odbioru.
IV. Termin wykonania zamówienia

Termin realizacji zamówienia: dostawa w terminie maksymalnie 6 tygodni od dnia podpisania umowy. W ofercie należy przedstawić oferowany termin realizacji.

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy, spełniają warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:
1)
 posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
 posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał się wykonaniem w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące urządzenia do diagnostyki medycznej, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000,00 PLN )
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w/w warunek mogą spełnić łącznie
 znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
Zamawiający wymaga aby Wykonawca wykazał się, że:
1) posiada środki finansowe lub zdolność kredytową łącznie w wysokości nie niższej niż 800 000,00 PLN,
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w/w warunek mogą spełnić łącznie.
2) jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia o wartości, co najmniej 800 000,00 PLN.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w/w warunek mogą spełnić łącznie.
 nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2) Potwierdzą odpowiednimi dokumentami spełnianie określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji warunków udziału w postępowaniu oraz wymagań technicznych określonych przez zamawiającego w załączniku nr 3.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie
• Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
• W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej, o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu – muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
• Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
• Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
• Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
• Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605 z późniejszymi zmianami) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:

Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 4 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz nie podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r., Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Koncesję, zezwolenie lub licencja, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania koncesji, zezwolenia lub licencji na podjecie działalności gospodarczej w zakresie objętym przedmiotem zamówienia.
2) Oświadczenie, ze Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, określone w art. 24 ust.1 ustawy Pzp
3) Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej (wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
6) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).

Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 6 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.

B. W celu potwierdzenia opisanego przez Zamawiającego warunku posiadania niezbędnej wiedzy i doświadczenia oraz dysponowania potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonywania zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców, wg wzoru stanowiącego załącznik nr 9 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, ze te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie. Wykonawca musi wykazać, że wykonał co najmniej 1 zamówienie odpowiadające swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące urządzenia do diagnostyki medycznej, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000 PLN ) W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, w/w warunek mogą spełnić łącznie.

C. W celu potwierdzenia opisanego przez zamawiającego warunku znajdowania się przez Wykonawcę w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) Informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej, w którym Wykonawca posiada rachunek, potwierdzająca wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w wysokości nie niższej niż 800 000,00 PLN (wystawiona nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2) Aktualną na dzień składania ofert polisę, a w przypadku jej braku innego dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na sumę ubezpieczenia o wartości nie mniejszej niż 800 000,00 PLN.

D. W celu potwierdzenia, opisanego przez zmawiającego warunku potwierdzania przez Wykonawcę faktu, iż oferowane dostawy odpowiadają wymaganiom określonym przez zamawiającego – załącznik nr 3 do specyfikacji,, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1) opisy, w tym oryginalne dane techniczne urządzenia – przedmiotu zamówienia (w formie wydruku).
.

W ramach podpunktów 2 i 3 punktu D oraz na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.) Zmawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
a) Deklaracji Zgodności, Certyfikatu CE, Zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych, Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych – alternatywnie, z zastrzeżeniem pkt c niniejszego punktu.
b) Oświadczenia o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.
c) W przypadku wyrobów, o których mowa w art. 54 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych, potwierdzenie Zgłoszenia lub Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych.
W odniesieniu do podpunktów 2 i 3 punktu D odpowiednie zastosowanie znajdują normy określone w § 3 ust. 2 i 3 przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 19 maja 2006 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2006 r. Nr 87, poz. 605)

Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:

1) Pełnomocnictwa osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą wartość przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Formularz cenowy - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
4) Odpowiednio wypełnione formularze specyfikacji istotnych warunków zamówienia - załącznik nr 3 , tj. szczegółowy opis wymagań technicznych przedmiotu zamówienia – parametry graniczne oraz szczegółowy opis wymagań technicznych przedmiotu zamówienia – parametry oceniane.
5) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom wg wzoru stanowiącego załącznik nr 5 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
6) W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokółu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.
7) Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z dokumentacją techniczną pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówieni wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do niniejszej specyfikacji.
8) Dokument potwierdzający wniesienie wadium.

Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę, który:
 Nie spełni warunków określonych art.22 ust.1 pkt 1-4 i w art. 24 ust.1 i 2 w zw. z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych.
 Nie złoży wymaganych oświadczeń i dokumentów lub nie spełni innych wymagań określonych w ustawie i niniejszej SIWZ, poza sytuacjami określonymi w art. 26 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, a w szczególności nie wniesie wadium.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 223, poz. 1655z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencje należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. Protest może być złożony faxem a następnie pisemnie lub w formie pisemnej.
6. Rozstrzygnięcia protestu przesyłane będą faxem a następnie pisemnie lub w formie pisemnej.

W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ, nie później jednak niż na 6 dni przed terminem składania ofert (dzień otwarcia ofert nie wlicza się do tego terminu).
Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4,5,6,7 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.
Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Dr Ewa Wierzchosławska – pod względem merytorycznym, tel. 061 8850 508, e-mail: Ewa.wierzchoslawska@wco.pl,
- Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: Sylwia Krzywiak, Katarzyna Witkowska, tel. 8850 644, fax 061 8850643


VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości :
PAKIET NR 1 - 14.000zł ( słownie: czternaście tysięcy zł)
PAKIET NR 2 - 14.000zł ( słownie: czternaście tysięcy zł)

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – DOSTAWA RTG/SYSTEMU RADIOGRAFII”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, jeżeli:
 upłynął termin związania ofertą;
 zawarto umowę w sprawie zamówienia publicznego i wniesiono zabezpieczenie należytego wykonania tej umowy;
 Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia, a protesty zostały ostatecznie rozstrzygnięte lub upłynął termin do ich wnoszenia.
7. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium na wniosek Wykonawcy:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert;
2) który został wykluczony z postępowania;
3) którego oferta została odrzucona.

8. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez Wykonawców, którym zwrócono wadium na podstawie pkt. 7 – podpunkt 2 i 3 niniejszej specyfikacji, jeżeli w wyniku ostatecznego rozstrzygnięcia protestu unieważniono czynność wykluczenia Wykonawcy lub odrzucenia oferty. Wykonawcy wnoszą wadium w terminie określonym przez zamawiającego
9. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
10. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 60 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz postanowieniami niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie
o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt A 1 niniejszej specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowień niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „NIE UDOSTĘPNIAĆ” - INFORMACJE STANOWIĄ TAJEMNICĘ PRZEDSIEBIORSTWA W ROZUMIENIU ART. 11 ust. 4 USTAWY O ZWALCZANIU NIEUCZCIWEJ KONKURENCJI Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

„Przetarg nieograniczony – dostawa rtg, systemu radiografii ( 46/2009) dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – dostawa rtg, systemu radiografii ( 46/2009)
XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 22.06.2009 r. do godz. 900.
2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
• Otwarcie ofert nastąpi w dniu 22.06.2009 r. o godz. 1000 w siedzibie Zamawiającego – Kantor Cegielskiego, Rotunda, parter pokój nr 001.
• Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
• Oferty zostaną sprawdzone czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawowymi i specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
• W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
• Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

• Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
• Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty, w tym m.in.
- przedmiotu zamówienia,
- dostawy i zainstalowania przedmiotu zamówienia,
- niezbędnych prac przystosowawczych,
- dokumentacji, prób i testów,
- transportu krajowego i zagranicznego do miejsca przeznaczenia,
- ubezpieczenia towaru w kraju i zagranicą oraz w zakresie określonym w pkt III lit .C specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
- opłat pośrednich, np.: opłaty lotniskowe, koszty rewizji generalnej,
- kosztów rozładunku u odbiorcy,
- ceł i odpraw celnych – o ile takie wystąpią,
- podatku VAT,
- szkolenia.
- inne
• Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
• Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ,
• Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy i nie wzrosną oraz nie podlegają negocjacjom. Nie przewiduje się waloryzacji cen.
• Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 i art. 88 ustawa Prawo zamówień publicznych

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria:
 Cena: - waga: 60%
 Ocena parametrów technicznych: - waga: 40%
--------------------------
Razem 100%
Cena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Cena minimalna z ofert ważnych
--------------------------------------------- x waga x 100
Cena z oferty badanej


a) Zgodnie z art. 2 pkt. 1 Ustawy przez cenę należy rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt.1ustawy z dnia 5lipca2001r. o cenach ( Dz. U. nr 97 poz. 1050 z późn.zm). Zgodnie z ustawą o cenach przez cenę należy rozumieć wartość wyrażoną w jednostkach pieniężnych, którą Kupujący jest obowiązany zapłacić przedsiębiorcy za towar lub usługę; w cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług oraz podatkiem akcyzowym.

b) Zamawiający poprawi omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny w sposób przedstawiony, w art. 88 Ustawy. Zastosowanie przez Wykonawcę stawki podatku VAT od towarów i usług niezgodną z przepisami ustawy o podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowym spowoduje odrzucenie oferty.

Opis sposobu obliczania kryterium oceny parametrów technicznych

PAKIET NR 1
W kryterium ocena techniczna, oceniane będą parametry określone w załączniku nr 4 do specyfikacji. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 159 pkt i odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 3 w kolumnie „oferowana wartość”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 3 w kolumnie „oferowana wartość” i załączonych do niej dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków w zakresie oferowanych parametrów.
Załącznik nr 3 przyjmuje następującą zasadę oceny parametrów technicznych – wartość najkorzystniejsza max. liczba pkt. / 2, lub 5 pkt.,/ wartość najmniej korzystna 0 pkt. Pozostałe wartości oceniane na zasadzie proporcji matematycznej wg reguły:
A. (wartość zaoferowana – wartość najmniej korzystna) / (wartość najkorzystniejsza – wartość najmniej korzystna) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dot. parametrów, gdzie wartość największa jest wartością najkorzystniejszą
B. ( wartość najmniej korzystna – wartość zaoferowana ) / ( wartość najmniej korzystna – wartość najkorzystniejsza ) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dotyczy parametrów gdzie wartość najmniejsza jest wartością najkorzystniejszą.
Zasada powyższa dotyczy parametrów stopniowalnych. Uzyskane wartości będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku.
Dla parametrów nie stopniowalnych tj. gdy odpowiedź wykonawcy co do wartości oferowanej wyraża się sformułowaniem – Tak/ Nie, punktacja tego parametru wg reguły określonej załącznikiem nr 3.

PAKIET NR 2
W kryterium ocena techniczna, oceniane będą parametry określone w załączniku nr 4 do specyfikacji. Oferta najkorzystniejsza może uzyskać maksymalnie 320 pkt i odpowiednio mniej w zależności o danych wskazanych przez Wykonawcę w załączniku nr 3 w kolumnie „oferowana wartość”.
Ocena kryterium zostanie dokonana przez członków komisji przetargowej na podstawie danych zawartych w załączniku nr 3 w kolumnie „oferowana wartość” i załączonych do niej dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków w zakresie oferowanych parametrów.
Załącznik nr 3 przyjmuje następującą zasadę oceny parametrów technicznych – wartość najkorzystniejsza max. liczba pkt. / 10 lub 20 pkt.,/ wartość najmniej korzystna 0 pkt. Pozostałe wartości oceniane na zasadzie proporcji matematycznej wg reguły:
C. (wartość zaoferowana – wartość najmniej korzystna) / (wartość najkorzystniejsza – wartość najmniej korzystna) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dot. parametrów, gdzie wartość największa jest wartością najkorzystniejszą
D. ( wartość najmniej korzystna – wartość zaoferowana ) / ( wartość najmniej korzystna – wartość najkorzystniejsza ) x max. wartość pkt. parametru ocenianego – dotyczy parametrów gdzie wartość najmniejsza jest wartością najkorzystniejszą.
Zasada powyższa dotyczy parametrów stopniowalnych. Uzyskane wartości będą zaokrąglane do dwóch miejsc po przecinku.
Dla parametrów nie stopniowalnych tj. gdy odpowiedź wykonawcy co do wartości oferowanej wyraża się sformułowaniem – Tak/ Nie, punktacja tego parametru wg reguły określonej załącznikiem nr 3.
Uwaga:
1. Brak wpisu w załączniku nr 3 w kolumnie „oferowana wartość” będzie traktowany jako brak danego parametru w oferowanej konfiguracji urządzenia, co będzie skutkowało przyznaniem oceny punktowej równej zero.
2. Przy jednej i identycznej wartości parametru stopniowalnego przedstawionej przez wykonawców, Zamawiający uzna ją za wartość najkorzystniejszą i przyzna właściwą dla niej wartość punktową.

Kryterium oceny parametrów technicznych obliczane będzie wg wzoru:

Ilość przyznanych punktów ocenianej ofercie
-------------------------------------------------------------------x waga x 100
Maksymalna ilość punktów przyznana ofercie wybranej z ofert ważnych

Ocenę końcową oferty
Ocena końcowa oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie we wszystkich kryteriach oceny oferty, wskazanych w pkt XIII specyfikacji, a mianowicie: kryterium: cena i ocena parametrów technicznych.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 6 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, w terminie określonym przez Zamawiającego
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

1. Wykonawca, który został wybrany do realizacji zamówienia zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
2. Zabezpieczenie służy pokryciu roszczeń z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. Jeżeli wykonawca jest jednocześnie gwarantem, zabezpieczenie służy także pokryciu roszczeń z tytułu gwarancji jakości.
3. Zabezpieczenie może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub w kilku następujących formach:
- pieniądzu;
- poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej, z tym że zobowiązanie kasy jest zawsze zobowiązaniem pieniężnym
- gwarancjach bankowych;
- gwarancjach ubezpieczeniowych;
- poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

4. Za zgodą zamawiającego zabezpieczenie może być wnoszone również:
- w wekslach z poręczeniem wekslowym banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo- kredytowej,
- przez ustanowienie zastawu na papierach wartościowych emitowanych przez Skarb Państwa lub jednostkę samorządu terytorialnego,
- przez ustanowienie zastawu rejestrowego na zasadach określonych w przepisach o zastawie rejestrowym i rejestrze zastawów.
5. Zabezpieczenie wnoszone w pieniądzu wykonawca wpłaca przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego.
6. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy Oferenta.
7. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie.
8. Zamawiający, w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu, zwraca 70 % wartości zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosząca 30 % wysokości zabezpieczenia zwracana będzie nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.
9. W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi gwarancję należytego zabezpieczeni wykonania umowy, w formie innej niż pieniądz, ale dopuszczonej ustawą Prawo zamówień publicznych, zobowiązany jest uwzględnić w tym dokumencie wartość zabezpieczenia i wymagane okresy jej obowiązywania.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 7 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający nie przewiduje zamówień uzupełniających.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Sekcja Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.


XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.


XXVI. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 206.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 223, poz. 1655z późn. zm.), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis


Załącznik nr 1 do specyfikacji
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
adres
ul.........................................................................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ..................................................................................
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................

Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej.

My niżej podpisani
.......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Działając w imieniu i na rzecz
..........................................................................................................................................................................................................................................

1. Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia na: zakup, dostawa i montaż aparatu rtg z torem wizyjnym i systemu radiografii cyfrowej wraz z przeszkoleniem użytkowników.
2. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu zawartymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
3. oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 2 do specyfikacji na kwotę:

................................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
................................... brutto,
słownie.............................................................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

PAKIET NR 1
................................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
................................... brutto,
słownie.............................................................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

PAKIET NR 2
................................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
................................... brutto,
słownie.............................................................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

4. Udzielamy ........ miesięcznej gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia, liczony od momentu zrealizowania przedmiotu zamówienia i dokonaniu jego protokolarnego odbioru .
5. Oświadczamy, iż pozostałe warunki gwarancji obejmują:
• Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 3 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia,
• Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 8 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia,
• Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 72 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
• W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
• Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń – przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
• Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy.
• Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia.
6. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7. Zobowiązujemy się do dostarczenia przedmiotu zamówienia w terminie .......... od dnia podpisania umowy oraz montażu i uruchomienia przedmiotu zamówienia w terminie ........... od dnia przekazania pomieszczeń przygotowanych do montażu przedmiotu zamówienia.
8. Akceptujemy projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
9. Gwarantujemy, iż oferowane przez nas przedmiot zamówienia jest kompletny i będzie gotowy do użytkowania bez żadnych dodatkowych zakupów i inwestycji.
10. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyliśmy ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
11. Wadium w kwocie ............................ Zostało wniesione w dniu ...................... w formie/ formach: ...........................................................................................
12. Zobowiązujemy się wnieść zabezpieczenie należytego wykonaniu umowy w wysokości określonej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, najpóźniej w dniu zawarcia umowy obejmującej przedmiot zamówienia.
13. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ............................................................................................................
b) ............................................................................................................
c) ............................................................................................................
itd.


Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn.................


.......................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)















Załącznik nr 2 do specyfikacji

Formularz cenowy /wzór/



l.p Nazwa przedmiotu J. m. ilość nazwa producenta , typ urządzenia/symbol kraj pochodzenia sprzętu Cena jednostkowa netto Stawka VAT w % Cena jednostkowa brutto Wartość netto Wartość brutto

RAZEM






.......................................................................


(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)


Załącznik nr 3 do specyfikacji
Szczegółowy opis wymagań technicznych przedmiotu zamówienia – parametry graniczne I oceniane

I Informacje ogólne

PAKIET NR 1

Uniwersalny system rentgenowski składający się z aparatu zdalnie sterowanego do radiografii i fluoroskopii typu telekomando oraz stanowiska do radiografii cyfrowej( detektor płaski) dedykowany do badań płuc
(fabrycznie nowy, rok produkcji 2009)

Wykonawca :
Nazwa aparatu / Producent :
Rok produkcji : 2009
Lp.


Warunki wymagane

Parametr graniczny
Wymagana odpowiedź Oferowany parametr lub funkcja( wypełnia Wykonawca) Punktacja

Aparat zdalnie sterowany do radiografii i fluoroskopii (typu telekomando)

A Stół do zdjęć i prześwietleń
1 Długość blatu stołu ≥ 2100 mm 2100 mm = 0 pkt
> 2100 mm = 5 pkt
2 Szerokość blatu stołu ≥ 700 mm 700 mm = 0 pkt
> 700 mm = 5 pkt
3 Płynnie regulowana wysokość blatu stołu od podłogi Tak Bez oceny
4 Stół z pływającym blatem Tak Bez oceny
5 Minimalna wysokość blatu stołu od podłogi ≤ 770 mm 770 mm = 0 pkt
≤ 770 mm = 5 pkt

6 Zakres regulacji pionowej ≥ 200 mm Bez oceny
7 Zakres pochylenia stołu ≥ -17/ +90 -17/ +90 = 0 pkt
> -17/ +90 = 5 pkt
8 Maksymalna szybkość pochylenia stołu 6o/sec Bez oceny
9 Zakres przesuwu wzdłużnego ≥ +860mm/ - 150 mm Bez oceny
10 Zakres przesuwu poprzecznego
≥ 300 mm Bez oceny
11 Szybkość przesuwu poprzecznego ≥ 50 mm/sek Bez oceny
12 Obciążenie blatu ≥ 200 kg Bez oceny
13 Filtracja blatu ≤ 0.5 mm Al Bez oceny
14 Możliwość sterowania ruchami stołu z konsoli Tak Bez oceny
15 Komora jonizacyjna 3 punktowa Bez oceny
B Kolumna lampy
1 Regulacja prędkości przesuwu kolumny tak, płynna Bez oceny
2 Maksymalna szybkość przesuwu kolumny względem stołu 200 mm/sec Bez oceny
3 Zakres przechyłu lampy w osi poziomej ≥ -18 ˚/180o Bez oceny
4 Zmienna odległość źródło-obraz SID Tak Bez oceny
5 Odległość blat stołu - film ≤ 80 mm 80 mm = 0 pkt
< 80 mm = 5 pkt
6 Odległość blatu stołu - wzmacniacz obrazu. Regulowana ≤ 140 mm 140 mm = 0 pkt
< 140 mm = 5 pkt
7 Automatyka ekspozycji AEC Tak Bez oceny
8 Automatyka korekcji zjawiska paralaksy Tak Bez oceny
9 Kolimator automatyczny i ręczny Tak Bez oceny
10 Kolimator kolisty i szczelinowy Tak Bez oceny
C Lampa RTG
1 Ogniska max 0.6 / 1.2 mm
2 Moce ognisk ≥ 30 / 80 kW 30 / 80 kW = 0 pkt
≥ 40/ 100 kW = 5 pkt
3 Pojemność cieplna anody ≥ 600 kHU < 600 kHU = 0 pkt
≥ 600 kHU = 5 pkt
4 Pojemność cieplna kołpaka min 2 MHU Bez oceny
5 Rodzaj chłodzenia Olej Bez oceny
D Generator
1 Generator wysokiej częstotliwości Tak Bez oceny
2 Zasilanie 3x 400V ± 10% 50Hz/60Hz Bez oceny
3 Częstotliwość generatora 100 kHz < 100 kHz = 0 pkt
100 kHz = 5 pkt
4 Moc ≥ 65 kW Bez oceny
5 Zakres wysokiego napięcia 40 – 150 kV Bez oceny
6 Zakres prądu radiografii 800 mA < 800 mA = 0 pkt
800 mA = 5 pkt

7 Zakres prądu fluoroskopii ≥ 6 mA ≥ 6 mA = 5 pkt
< 6 mA = 0 pkt
8 Zakres prądowo-czasowy ≥0.5-1000 mAs ≥ 0,5 – 1000 mAs =
5 pkt
< 0,5 – 1000 mAs = 0 pkt
9 Zakres czasu ekspozycji 1 ms - 3 s Bez oceny
10 Dotykowy ekran konsoli wraz ze schematem rejonów anatomicznych Tak Bez oceny
11 Programy anatomiczne ≥ 500 500 = 0 pkt
> 500 = 5pkt
12 Zintegrowany system pomiaru dawki i jej rejestracji Tak Bez oceny
E Tryby pracy
1 Radiografia z wykorzystaniem standardowych kaset do obróbki tradycyjnej oraz systemów cyfrowej radiografii pośredniej Tak Bez oceny
F Tomografia
1 Automatyczny wybór nastaw kątów Tak Bez oceny
2 Ilość kątów ≥ 3 ≥ 3 pola = 2 pkt
3 Dowolna zmiana kątów Tak Bez oceny
4 Zakres kątów 8˚- 40˚ Bez oceny
G Tor wizyjny
1 Typ wzmacniacza obrazu ≥ 3 formaty ≥ 3 formaty = 2 pkt
2 Średnica wzmacniacza obrazu 12’’( 32 cm) Bez oceny
3 Maksymalna rozdzielczość wzmacniacza – centralnie 70 pl/cm Bez oceny
4 Rozdzielczość kamery CCD 1024x1024x12 bit < 1024 x 1024 x 12 bitów = 0 pkt
≥ 1024 x 1024 x 12 bitów = 5 pkt
5 Monitor podglądu LCD monochromatyczny 18’’ Bez oceny
H Inne
1 Pas uciskowy, uchwyt na dłonie, podłokietniki, stopień dla pacjenta Tak Bez oceny
2 Dodatkowy pedał ekspozycji znajdujący się w pracowni Tak Bez oceny
3 Rejestrator dawki z drukarką
Tak Bez oceny



Stanowisko do radiografii cyfrowej (detektor płaski) dedykowany do badań płuc

I Generator RTG
1. Moc generatora 65 kW Bez oceny
2 Zakres napięć (zdjęcia) 40 - 150 kV Bez oceny
3 Zakres prądu min 800 mA Bez oceny
4 Zasilanie: 3 x 400 V : 50 lub 60 Hz Tak Bez oceny
5 Dopuszczalne wahania zasilania max + - 10% Tak Bez oceny
6 Automat zdjęciowy AEC min .trójpolowy Tak Bez oceny
7 Programy anatomiczne min 200 Tak Bez oceny
J Lampa rentgenowska podwieszona pod sufitem Tak
1 Anoda wirująca wysokoobrotowa Tak Bez oceny
2 Wymiar ogniska małego / Moc ≤ 0,6 mm



moc min. 30 kW ≥ 30 kW = 5 pkt
30 kW = 0 pkt
3 Wymiar ogniska dużego / Moc max 1,5 mm 1,5 mm = 0 pkt
< 1,5 mm = 5 pkt
moc min. 100 kW 100 kW = 5 pkt
< 100 kW = 0 pkt
4 Pojemność cieplna anody ≥ 300 kHU 300 kHU = 0 pkt
> 300 kHU = 5 pkt
5 Pojemność cieplna kołpaka

1500 kHU ≥ 1500 kHU
< 1500 kHU = 0 pkt
6 System zawieszenia sufitowego z ekranem dotykowym LCD Tak Bez oceny
Warunek graniczny
7 System Auto – Tracking ( automatyczne podążanie lampy rtg za zmianą wysokości lub płaszczyzny ustawienia detektora oraz utrzymanie zadanej wartości SID
Tak Bez oceny
8 Wyświetlane min informacje na ekranie dotykowym:
Odległość źródła detektora
Kąt pochylenia lampy
kVpi Mas
Komunikat o połączeniu z systemem
Komunikat o błędach Tak Bez oceny
9 Ruch wzdłużny lampy ≥ 300 cm Tak Bez oceny
10 Ruch poprzeczny lampy 190 cm Tak < 190 cm = 0 pkt
≥ 190 cm = 5 pkt
11 Zakres ruchu w pionie 150 cm Tak 150 cm = 5 pkt
< 150 cm = 0 pkt
12 Zakres obrotu lampy wokół osi teleskopowej min. -180˚ Tak Bez oceny
13 Zakres obrotu lampy wokół osi poziomej min.- 135˚/+135˚ Tak Bez oceny
K Kratka przeciwrozproszeniowa Tak
1 Możliwość wykonania zdjęcia rtg pacjentom w pozycji siedzącej, stojącej lub leżącej. Tak Bez oceny
2 Odchylenie cyfrowego detektora do pozycji poziomej( Podać zakres) Tak Bez oceny
3 Kratka przeciwrozproszeniowa zamontowana w obudowie pojemnika z detektorem z możliwością szybkiego demontażu
Tak Bez oceny
4 Kratka przeciwrozproszeniowa F0 = 100 cm Tak Bez oceny
5
Kratka przeciwrozproszeniowa F0 = 180 cm Tak Bez oceny
6 Kratka przeciwrozproszeniowa FO = 130cm Tak Bez oceny
L Kolimator Tak
1 Pełnopolowy lokalizator świetlny wyposażony w wyłącznik czasowy oraz w laserowy lokalizator Tak Bez oceny
Warunek graniczny
2 Dodatkowa filtracja min 3 filtry zmieniane ręcznie i automatycznie Tak/nie 5 pkt –tak / 0 pkt. – nie
K Detektor

1. Jednorodny, elektroniczny płaski detektor wykonany w technologii amorficznej silikon lub podobnej Tak/ Nie Tak = 10pkt
Nie = 0 pkt
2 System chłodzenia detektora zamknięty wodny (bez dodatkowego chłodzenia zewnętrznym powietrzem)
Tak/Nie Tak – 5pkt.
Nie – 0 pkt.
3 Rozdzielczość ≥ 2000 X 2000 ( 4 mln pikseli ) Tak 2000 x 2000 = 0 pkt
≥ 2022 x 2021 = 5 pkt
4 Wymiary pola ≥ 41 x 41 cm Tak
5 Głębia pozyskiwania obrazów 14 bitów Tak Warunek graniczny
6 Czas odczytu danych obrazowych 250 ms Tak Wartość graniczna
7 Wartość DQE min 65% Tak ≥65%= 5pkt
< 65 % = 0 pkt
8 Rozmiar piksela 200 m Tak Bez oceny
9 Ruch w pionie min. 150 cm Tak Bez oceny
M Stacja akwizycyjna Bez oceny
1. Komputer PC wysokiej klasy Tak Bez oceny
Warunek graniczny
2 Pojemność dysku twardego 70GB> 3000 obrazów Tak Bez oceny
Warunek graniczny
3 Czas akwizycji i przetwarzania obrazu poniżej 8 sec Tak < 8 sec = 5 pkt
4 Monitor LCD 19’’ Tak ≥19” = 5 pkt, poniżej
< 19” = 0 pkt
5 Konsola ze stolikiem i przyciskiem ekspozycji, zintegrowana z systemem rtg Tak Bez oceny
Warunek graniczny
N Funkcje oprogramowania przetwarzania obrazu
1 Algorytm poprawiający kontrast w obszarach naświetlanych i prześwietlonych Tak Bez oceny
2 Czas akwizycji obrazu i wyświetlania na monitorze ≥ 7 sec Podać Bez oceny
Warunek graniczny
3 Prezentacje dostosowane do potrzeb użytkownika min 4 fabryczne i min 5 prezentacji użytkownika Tak Bez oceny
Warunek graniczny
4 Optymalizacji jasności i kontrastu wyświetlania obrazu, zautomatyzowana, oparta na treści obrazu, niezależna od warunków ekspozycji metoda Tak Bez oceny
5 Pełna paleta narzędzi pomiarowych Tak Bez oceny
6 Możliwość ręcznego przesyłania Tak Bez oceny
7 Regulacja szerokości i poziomu okna Tak Bez oceny
8 Wyświetlanie w negatywie Tak Bez oceny
9 Interpolowane powiększenie z możliwością kadrowania powiększonego obrazu Tak Bez oceny
10 Odwracanie obrazu( w pionie i w poziomie) z automatycznym wskaźnikiem orientacji Tak Bez oceny
11 Obracanie obrazu- ze skokiem 90 stopni Tak Bez oceny
Warunek graniczny
12 Swobodne obracanie obrazu – 360 stopni Tak Bez oceny
Warunek graniczny
O Funkcje DICOM Tak
1 Możliwość obsługi systemu DICOM 3,0 :
DICOM Storage
DICOM Query/Retrieve-SCU
DICOM ModalityWorklist
DICOM Print Tak Bez oceny
Warunek graniczny
P Wyposażenie dodatkowe Tak Bez oceny
1 Uchwyty ręczne dla pacjentów Tak Bez oceny
2 Zintegrowany układ pomiaru dawki promieniowania Tak Bez oceny
3 Pasy do unieruchomienia pacjenta Tak Bez oceny
4 Instrukcja obsługi w języku polskim Tak Bez oceny
5 Szkolenie personelu Tak Bez oceny











Załącznik nr 3 do specyfikacji

Szczegółowy opis wymagań technicznych przedmiotu zamówienia – parametry graniczne I oceniane

I Informacje ogólne

PAKIET NR 2
SYSTEM POŚREDNIEJ RADIOGRAFII CYFROWEJ WRAZ Z ARCHIWUM OBRAZÓW

Parametry techniczne Parametr wymagany Wartość oferow. Zasady punktacji

I. Automatyczny wielokasetowy skaner (czytnik) płyt obrazowych (fabrycznie nowy) - 1 szt.
1. Nazwa i typ skanera Podać
2. Wpis do rejestru wyrobów medycznych lub deklaracja zgodności CE stwierdzające zgodność z dyrektywą 93/42/EEC zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych TAK załączyć Bez oceny,
3. Interfejs użytkownika w języku polskim TAK Bez oceny,
4. Odczytywanie zapisów z minimum 2 kaset włożonych do czytnika Tak/Nie Podać ile kaset Tak - 20 punktów
Nie – 0 punktów
5. Skala szarości generowanych i przesyłanych obrazów, nie mniejsza niż 12 bit/ piksel TAK, Podać Bez oceny,
6. Rozdzielczość odczytu dla płyt ogólnodiagnostycznych o wymiarach 35x43 nie mniejsza niż 10 pikseli/mm TAK, Podać Bez oceny,
7. Wydajność skanowania płyt na godzinę o wymiarach 35x43, przy zachowaniu rozdzielczości 10 pikseli/mm TAK, Podać ≤100 – 0 punktów
>100 – 10 punktów
8. Czas odczytu pojedynczej płyty o rozmiarach 35x43 Podać 10 punktów za maksymalna wartość
9. Waga urządzenia TAK, Podać ≤ 300 kg = 20 pkt
> 300kg = 0 pkt
10. Powierzchnia niezbędna do instalacji Podać wielkość powierzchni pod urządzenie 10 punktów za najmniejszą wartość
11. Obsługa kaset o rozmiarach 35x43, 35x35, 18x24, 24x30 TAK, Podać inne możliwe formaty 10 punktów za maksymalna ilość formatów
12. Mechanizm pobierania i czytania każdej z kaset umożliwiające wykorzystanie czytnika w przypadku awarii jednego lub kilku z nich TAK/NIE Tak = 20 pkt.
Nie = 0 pkt
13. Awaryjne wyjmowanie kasety przez użytkownika bez konieczności ingerencji serwisu TAK Bez oceny,
14. Zasilanie awaryjne umożliwiające dokończenie rozpoczętego procesu czytania Podać, czy istnieje i jakie – zewnętrzne czy wewnętrzne Zasilanie wewnętrzne - 0 pkt
Zasilanie zewnętrzne - 10 pkt
15. Możliwość kasowania zapisu na płycie niezależnie od procesu odczytu TAK Bez oceny,
II. Kasety z płytami obrazowymi (fabrycznie nowe)
1. Producent ............................................................... Podać, Bez oceny,
2. Nazwa i typ ........................................................... Podać, Bez oceny,
3. Gwarantowana trwałość płyty obrazowej co najmniej 10 000 (ilość cyklów zapisu i odczytu) Tak, Bez oceny,
4. Kaseta z płytą obrazową rozmiar 35x43cm – 8 sztuk, skanowanie z rozdzielczością co najmniej 10 pikseli/mm Tak, Bez oceny,
5. Kaseta z płytą obrazową rozmiar 35x35cm – 4 sztuki, skanowanie z rozdzielczością co najmniej 10 pikseli/mm Tak, Bez oceny,
6. Kaseta z płytą obrazową rozmiar 24x30cm – 6 sztuki, skanowanie z rozdzielczością co najmniej 10 pikseli/mm Tak, Bez oceny,
7. Obróbka zamawianych przez zamawiającego kaset wykonywana całkowicie automatycznie przez skaner, bez potrzeby przekładania przez obsługę Tak, Bez oceny,
8. Kaseta niezintegrowana z płytą obrazową Tak, Bez oceny,
9. Wpis do rejestru wyrobów medycznych lub deklaracja zgodności CE stwierdzające zgodność z dyrektywą 93/42/EEC zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych Tak,
Załączyć, Bez oceny,

III. Stacja technika (fabrycznie nowa) – 1 szt.
1. Producent ........................................................................................ Podać, Bez oceny,
2. Nazwa i typ urządzenia ................................................................ Podać, Bez oceny,
3. Możliwość połączenia danych demograficznych pacjenta i rodzaju badania z płytą obrazową przed i po ekspozycji Tak/Nie, Tak= 10 pkt.
Nie = 0 pkt.
4. Import danych pacjenta z systemu RIS poprzez DICOM Worklist Tak, Bez oceny,
5. Ze względu na wyświetlanie obrazów medycznych na monitorach stacji lekarskiej z głębia (skalą szarości) 10 bitową, wymagane jest, aby oferent zapewnił rozwiązania techniczne, które pozwolą na przesłanie ocenianych obrazów medycznych bez utraty ich jakości diagnostycznej. Tak, Bez oceny,
6. Czytnik kodów paskowych pozwalający na łączenie danych identyfikacyjnych płyt z danymi pacjenta i rodzajem badania Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
7. Możliwość wpisywania danych pacjentów bezpośrednio na stanowisku za pomocą klawiatury i ekranu dotykowego Tak/Nie,
Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
8. Stacja niezintegrowana z czytnikiem (oddzielny element) Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
9. Przesyłanie obrazów w formacie DICOM do stacji lekarskiej, sieci PACS, do suchego drukowania Tak,
Bez oceny,
10. Monitor stacji technika LCD – 17", dotykowy Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
12. Komputer stacji technika minimum: Pentium IV 3,2GHz/ RAM 1GB MB/HDD 80GB/Windows XP Professional – PL, gigabitowa karta sieciowa, DVD/RW, UPS, klawiatura, mysz.
Tak,
Podać parametry konfiguracji,
Bez oceny,
13. Wydruk zdjęcia bezpośrednio ze stacji technika Tak, Bez oceny,
14. Oprogramowanie stacji technika w języku polskim z pomocą kontekstową Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
15. Obróbka obrazu: zmiana zaczernienia i kontrastu, rotacja obrazu, stosowanie filtrów obrazowych w stacji technika Tak, Bez oceny,
16. Oprogramowanie do nanoszenia komentarzy Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
17. Czas od umieszczenia kasety 35x43 cm w czytniku do wyświetlenia obrazu na stacji technika Podać, <45 sek = 10 pkt.,
≥ 45 sek = 0 pkt.
18. Obsługa dodatkowych czytników płyt obrazowych Tak, <6szt. = 0 pkt.,
≥ 6szt. = 10 pkt.
19. Zapis na nośniku elektronicznym wyświetlanego na monitorze obrazu w formacie JPEG z możliwością wyboru stopnia kompresji Tak/Nie, Tak= 10 pkt.,
Nie= 0 pkt.
20. Możliwość instalacji dodatkowych wolnostojących konsoli do nanoszenia danych pacjenta Tak, <6szt. = 0 pkt.,
≥ 6szt. = 10 pkt.
21. Możliwość rejestracji badania na dowolnej konsoli oraz otwarcie i kontynuowanie badania na dowolnej innej konsoli Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
22. Oprogramowanie do zdalnego serwisowania przez modem lub w inny sposób pozwalające na zdalne oglądanie pulpitu Użytkownika przez serwisanta i usuwania błędów Tak, Bez oceny,

23. Tworzenie lokalnej bazy danych pacjentów zarejestrowanych na danej konsoli w ilości min 500 Tak/Nie, Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
24. Dostęp do stacji tylko po uprzednim zalogowaniu Tak, Bez oceny,
25. Wpis do rejestru wyrobów medycznych lub deklaracja zgodności CE stwierdzające zgodność z dyrektywą 93/42/EEC zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych Tak,
Załączyć, Bez oceny,

IV. Trzymonitorowa Lekarska Stacja Diagnostyczna z Oprogramowaniem Diagnostycznym(fabrycznie nowe) – 3 szt.
1. Komputer PC, minimum: procesor czterordzeniowy 2,6 GHz, RAM 4GB, dyski twarde w układzie RAID5 500 GB, karta sieciowa 10/100/1000, napędy FDD, CD/DVD R-RW, Tak,
Podać parametry konfiguracji, Bez oceny,

2. 2 Monitory radiologiczne monochromatyczne LCD - Producent, nazwa, typ Tak, podać wartość, Bez oceny,
3. Przekątna ekranów monitorów diagnostycznych minimum 21 cali Tak, podać wartość, Bez oceny,
4. Jasność ekranu monitorów diagnostycznych minimum 1000 cd/m2 Tak, podać wartość, Bez oceny,
5. Kontrast ekranu monitorów diagnostycznych minimum 800:1 Tak, podać wartość, Bez oceny,
6. Parametry monitora diagnostycznego:
- szeroki kąt widzenia w pionie i poziomie min. 170/170º
- certyfikat do zastosowań medycznych
- rozdzielczość min. 2 MP
- tryb pracy w pionie lub w poziomie
- kontroler graficzny dedykowany do prac medycznych umożliwiający pracę z dwoma monitorami. Tak, Bez oceny,
7. Monitor opisowy LCD, 17” Tak, Bez oceny,
8. Zewnętrzny kalibrator do monitorów medycznych z dedykowanym oprogramowaniem Tak, Bez oceny,
9. Zasilacz UPS: moc minimum 1500 W czas podtrzymania min 15 min Tak, Bez oceny,
10. Oprogramowanie stacji lekarskiej MS Windows XP Pro PL, Microsoft Office XP Min. Basic PL Tak, Bez oceny,
11. Oprogramowanie DICOM - spełniające wymagania:
- możliwość automatycznego pobierania obrazów
- import obrazów DICOM i standardowych plików graficznych (JPG, BMP).
- zarządzanie obrazami w sieci przychodni PACS
- automatyczne dostosowanie wyświetlanych parametrów do standardu
DICOM oraz dostosowanie trybu wyświetlania na min 2 monitorach.
- możliwość pracy z zewnętrznym systemem RIS.
- możliwość diagnozy i opisów badań radiologicznych
- pomiary odległości, kątów, obwodów i powierzchni.
- przeszukiwanie listy pacjentów według różnych kryteriów
- wyświetlanie obrazów w różnych podziałach Tak, opisać, Bez oceny,

12. Wydruk badań na urządzeniu do suchego drukowania poprzez DICOM Print Tak, Bez oceny,

13. Drukarka laserowa do drukowania wyników Tak, Bez oceny,
14.
Automatyczny duplikator DVD/CD, 1 szt.
- pojemność 100 płyt
- wbudowana nagrywarka DVD/CD
- kolorowy nadruk 4800 dpi
- automat przekładający płyty
- interfejs USB 2.0 i LAN
- Możliwość nagrywania płyt CD dla pacjentów oraz płyt DVD z wybranym zestawem danych obrazowych zapisanych w standardzie DICOM i przeglądarką DICOM-ową, uruchamiającą się automatycznie na komputerze klasy PC z systemem Windows na stacjach zakładu radiologii wyposażonych w system Windows Tak, Bez oceny,
15. Wpis do rejestru wyrobów medycznych lub deklaracja zgodności CE stwierdzające zgodność z dyrektywą 93/42/EEC zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych Tak, Bez oceny,
V. Kamera laserowa z dwoma formatami błon dostępnymi on-line(fabrycznie nowa) – 1 szt.
1. Producent ...................................................................... Podać
2. Nazwa i typ ................................................................ Podać
3. Masa [kg] Podać < 220 kg = 10 pkt.,
≥ 220 kg = 0 pkt.
4. Pole powierzchni [m2] Podać < 0,5 m2 = 10 pkt.,
≥ 0,5 m2 = 0 pkt.
5. Graficzny interfejs obsługi urządzenia Tak/Nie Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
6. Rozdzielczość przestrzenna [DPI] nie mniejsza niż 508 dpi Tak Bez oceny
7. Głębia skali szarości [bit] Podać ≤ 12 bitów = 0 pkt.
> 12 bitów = 10 pkt.
8. Współczynnik zaczernienia Dmax Podać < 3,6 = 0 pkt., ≥3,6 = 10 pkt
9. Wbudowany densytometr do kontroli jakości Tak/Nie Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
10. Wydajność dla błon formatu 35x43 cm (błon/godz.) Podać ≤100 filmów= 0pkt., >100 filmów=10 pkt
11. Ilość formatów błon dostępna jednocześnie minimum 2 Tak Bez oceny
12. Dostępne formaty błon Podać rozmiary Bez oceny
13. Licznik ilości błon w podajnikach wyświetlający jednocześnie bieżącą zawartość wszystkich podajników wraz z informacją o formacie załadowanych filmów Tak/Nie Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
14. Załadunek błon w świetle dziennym Tak/Nie Tak= 10 pkt, nie= 0 pkt.
15. Nazwa handlowa błon do oferowanej kamery Podać Bez oceny
16. Interfejs DICOM Print 3.0 Tak Bez oceny
17. Szybkość współpracy kamery z siecią komputerową Min 100 Mb/s Tak Bez oceny
18. Ilość urządzeń DICOM, dla których można zdefiniować indywidualne ustawienia drukowania Podać < 50 urządzeń=0 pkt
≥ 50 urządzeń=10pkt
19. Wpis do rejestru wyrobów medycznych lub deklaracja zgodności CE stwierdzające zgodność z dyrektywą 93/42/EEC, zgodnie z ustawą z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych Tak Bez oceny
VI. Stacja Poglądowa do przeglądania obrazów diagnostycznych w formacie DICOM – 6 szt.( Załącznik nr 1)

VII. INNE
1. Instrukcja obsługi aparatu w języku polskim (po dostawie) Tak, Bez oceny,
2. Szkolenie personelu przez minimum 3 dni (w terminie ustalonym z zamawiającym) bez ograniczeń liczby szkolonych osób Tak, Bez oceny,
3. Okres zagwarantowania dostawy części zamiennych przez min. 10 lat ( z wyłączeniem komputerów) Tak, Bez oceny,
5. Bezpłatne przeglądy techniczne aparatu w okresie gwarancji (minimum jeden raz na 6 miesięcy), w tym przegląd techniczny na koniec okresu gwarancji Tak, Bez oceny,
6. Urządzenia podłączone do szpitalnej sieci komputerowej pracujące pod kontrolą systemu z rodziny Windows muszą spełniać następujące wymagania:
- współpraca z usługą Active Directory zamawiającego
- oprogramowanie musi pracować poprawnie na koncie bez uprawnień administratora
- oprogramowanie dostarczone przez oferenta musi poprawnie współpracować z oprogramowaniem antywirusowym zamawiającego, oprogramowaniem do dostępu zdalnego Tak Bez oceny,

7. Ze względu na rozdział sieci wymagane jest zainstalowanie dwóch kart sieciowych do komunikacji z systemem Eskulap oraz z urządzeniami medycznymi (tomografy, usg, cr itp.) Tak Bez oceny,

VIII. Lista urządzeń systemu PACS
1. Serwer o parametrach minimalne:
- Obudowa Rack 2U;
- 1x CPU klasy E5405 lub równoważny, płyta rozszerzalna do dwóch procesorów;
- 1x 4GB 2x2GB FBD667 PC2-5300F d ECC;
- 1x FDD slimline ;
- 1x DVDRW Slimline SATA;
- 6x HD SATA 3Gb/s 1TB 7.2k hot plug 3.5";
- 1x Sprzętowy Kontroler RAID 5/6 SAS based on LSI MegaRAID 256MB lub równoważny;
- 1x Sprzętowy RAID Contr Battery Backup Upgrade for RAID 5/6 V16;
- 1x zintegrowany internal Remote Controller;
- 2 zasilacze redundatne hotplug max 700W;
- 1x LPT; 1x Serial;
- 4 redundantne wentylatory hotplug;
- 3 lata serwisu onsite z czasem reakcji NBD;
- Serwer w pełni integrowalny z posiadanym środowiskiem administracyjnym Desk View.
- Zasilanie awaryjne typu UPS
- Standard - serwis door-to-door z czasem wymiany NBD: min. 12 miesięcy
- Komplet szyn montażowych do szafy 19”
- Montaż urządzenia w siedzibie Zamawiającego TAK Bez oceny,

2. Macierz dyskowa typu NAS:
- Pojemność dyskowa 16x 1TB.
- Macierz powinna być wyposażona w graficzny, prosty w obsłudze interfejs graficzny do zarządzania
- Macierz powinna posiadać wsparcie dla dysków typu flash (SSD)
- Macierz powinna mieć możliwość instalowania osobnych dysków SSD przyspieszających zapis i osobnych dysków typu SSD przyspieszających odczyt danych.
- Dane na macierzy powinny znajdować się na dyskach typu SATA.
- Macierz powinna wspierać conajmniej 128-bitowy system plików
- Macierz powinna wspierać konfiguracje klastrową typu active-active oraz active-passive aby wyeliminować pojedyńczy punkt awarii
- Macierz powinna umożliwiać upgrade firmware z możliwością powrotu do poprzedniej wersji bez utraty danych znajdujących się na macierzy.
- Macierz powinna być wyposażona w mechanizm analiz biznesowych ukazujących w czasie rzeczywistym informacje nt. utylizacji poszczególnych komponentów macierzy (procesor/y, pamięć, operacje dyskowe, utylizacje interfejsów sieciowych) oraz utylizacje wg. protokołów sieciowych (CIFS, NFS, HTTP)
- Możliwość rozbudowy macierzy dyskowej o dodatkowe połki dyskowe (JBOD) do 576TB danych.
- Macierz powinna wspierać możliwość rozbudowy do 128GB pamięci RAM.
- Macierz powinna mieć możliwość rozbudowy do czterech procesorów quad-core o taktowaniu conajmniej 1.9GHz
- Macierz musi być wyposażona w conajmniej 4 interfejsy sieciowe 10/100/1000 Base-T Ethernet.
- Macierz powinna mieć opcje rozbudowy o dodatkowe karty rozszerzeń (m.in. Dual Gigabit Ethernet, Quad Gigabit Ethernet UTP, Dual 10 Gigabit Ethernet Fiber XFP, 4Gb dual port FC HBA, Dual chanel Ultra320 SCSI HBA)
- Macierz musi wspierać następujące protokoły bez dodatkowych kosztów: NFS, CIFS, HTTP, WebDAV, FTP, iSCSI
- Macierz musi wspierać nast. usługi katalogowe: NIS, AD, LDAP
- Macierz musi wspierać protokoły sieciowe: NTP, DHCP, SMTP
- Macierz musi mieć możliwość kompresji danych
- Macierz musi mieć możliwość wymiany dysków na gorąco (hot-swap)
- Wsparcie dla różnych poziomów RAID (striping, mirroring, single parity, dual parity)
- Macierz musi wspierać protokół NDMP
- Macierz musi wspierać backup wykorzystując protokół NDMP na bezpośrednio podłączony nadęd lub poprzez serwer backupowy
- Macierz musi posiadać wsparcie dla SNMP v2/v3
- Macierz musi mieć możliwość tworzenia nieograniczonej liczby kopii migawkowych (tzw. snapshot)
- Macierz musi posiadać mechanizm wielościeżkowości interfejsów sieciowych
- Macierz musi wspierać replikacje w wielu trybach pracy - jeden do jednego, jeden do wielu, wielu do jednego oraz replikacje dwukierunkowa
- Macierz powinna wspierać tryby replikacji manualne, zaplanowane, lub ciągłe.
- Macierz musi być wyposażona w szyny do montażu w szafie rack
- Macierz i biblioteka musza pochodzic od jednego producenta. Tak Bez oceny,

3. Biblioteka taśmowa do serwera:
- Maksymalna wielkość 2U
- Możliwość obsadzenia zarówno napędu pełnej wysokości (LTO3, LTO4) jak i napędów połowy wysokości (LTO2 HH, LTO3 HH) ;
- Możliwość obsadzenia min. 24 kartridż w obrębie jednego autoloadera
- Komplet taśm (24 szt.) wraz z dwoma dodatkowymi taśmami czyszczącymi
- Czytnik kodów kreskowych w standardzie;
- Możliwość zastosowania interfejsu SCSI, FC lub SAS;
- Wyprowadzenie do hosta powinno odbywać sie poprzez interfejs SAS
- Biblioteka musi byc wyposazona w 2 napedy LTO4 połowy wysokości
- Dedykowany port ethernet do zarządzania biblioteka poprzez www
- Maksymalne zużycie prądu 130W;
- Możliwość zainstalowania jednego napędu pełnej wysokości, lub dwóch napędów połowy wysokości.
- Biblioteka musi być wyposażona w szyny do montażu w szafie rack
- Macierz i biblioteka musza pochodzic od jednego producenta. Tak Bez oceny
4. Szafa montażowa 19” wysokość 42 U, głębokość 1000mm, z kompletem zaślepek wypełniających ( minimum 3 sztuki ), drzwi metalowe perforowane, listwa zasilająca 19” 9x gniazdo 10A, wypordukowana przez tego samego producenta co macierz NAS i biblioteka taśmowa Tak Bez oceny
5. Urządzenie 24 portowe mające umożliwiać połączenia typu stack z obecnie użytkowanymi przez Wielkopolskie Centrum Onkologii urządzeniami 3com 4500G. w jeden stos zarządzany jednym adresem IP (załącznik nr 3) Tak Bez oceny
IX System PACS
1. Licencja bez ograniczeń Tak Bez oceny,
2. System umożliwia przesyłanie, archiwizację i udostępnianie obrazów medycznych w standardzie DICOM 3.0 Tak Bez oceny,
3. Funkcja zdalnego konfigurowania i zarządzania systemem Tak Bez oceny,
4. Obsługa zewnętrznych macierzy typu NAS Tak Bez oceny,
5. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych obrazów na nośnikach CD/DVD na wewnętrznej nagrywarce CD/DVD i na zewnętrznym robocie taśmowym Tak Bez oceny,
6 Automatycznego tworzenie kopii zapasowych systemu (baza danych oraz pliki systemu) na nośnikach CD/DVD na wewnętrznej nagrywarce CD/DVD i na zewnętrznym robocie taśmowym Tak Bez oceny,
7. System umożliwia zmianę statusu badania w RIS po archiwizacji w PACS Tak Bez oceny,
8. System posiada funkcję autoroutingu pozwalającą na automatyczne przesłanie obrazów na odpowiednią stację diagnostyczną w zależności od typu badania. Tak Bez oceny,
9. System umożliwia podłączenie i konfigurację stacji diagnostycznych w dowolnej liczbie Tak Bez oceny,
10. Funkcja łączenia badań ze zleceniami w przypadku wcześniejszej rejestracji w kontroli CR lub w przypadku błędu Tak Bez oceny,
11. System można uruchomić na kilku serwerach jednocześnie, w celu rozłożenia obciążenia generowanego przez transmisję obrazów z wielu urządzeń i stacji diagnostycznych. Tak Bez oceny,
12. Możliwość definicji czasu, po upływie którego badanie zostanie przeniesione do archiwum off-line (wymagane conajmniej 2 lata) Tak Bez oceny,
13. Obsługa procesu scalania badań, np. przy zmianie nazwiska pacjenta Tak Bez oceny,
14. Obsługa uaktualnień w obiegu danych Pacjent-Opisy-Badanie, min. zmiana imienia i nazwiska pacjenta, PESELU, daty urodzenia, rodzaju badania oraz opisu w systemie RIS powoduje automatycznie zmianę tych danych w badaniach znajdujących się w systemie PACS i dystrybucji obrazów, również badań znajdujących się na nośnikach off-line przy próbie ich przywrócenia do pamięci podręcznej. Tak Bez oceny,
15. Język polski interfejsu użytkownika systemu dystrybucji obrazów
System dystrybucji obrazów pozwala wyszukać oraz wyświetlać co najmniej poniższe dane wraz z polskimi znakami diakrytycznymi (ąęśćńłóżź):
- imię i nazwisko pacjenta
- opis badania wykonany w systemie RIS
- słowa kluczowe Tak Bez oceny,
16. Nadzór techniczny i serwis gwarancyjny przez okres min. 12 m-cy Tak Bez oceny,
17. Dokumentacja systemu i instrukcja użytkownika w j.polskim Tak Bez oceny,
18. System umożliwia integrację z systemem Eskulap protokołem HL7:
•Integracja w zakresie przesyłania obrazów w standardzie DICOM 3.0
- stacja systemu CR (kupowana w niniejszym przetargu) – 1 szt.
- aparat TK – 2 szt.
- aparat MR – 1 szt.
- aparat PET – 1szt.
- aparat USG – 2szt.
• Konfiguracja i parametryzacja dostarczonych modułów systemu Eskulap do potrzeb organizacyjnych Zamawiającego
• Wszystkie usługi będą wykonane w sposób i w czasie uzgodnionym z pracownikami Sekcji Informatyki Zamawiającego Tak Bez oceny,
19. System dystrybucji na oddziały obrazów badań rentgenowskich współpracujący z obecnie posiadanym systemem RIS ( Eskulap). System powinien być zgodny z następującymi standardami:
• DICOM 3.0 w zakresie komunikacji pomiędzy urządzeniami
• Wszystkie moduły posiadają polską dokumentację użytkownika oraz polski system pomocy kontekstowej
• Możliwość połączenia oferowanych urządzeń diagnostycznych pracujących w standardzie DICOM 3.0 z serwerem archiwum obrazów Tak Bez oceny,

X Gwarancje I Serwis
1. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na oferowane urządzenia – min. 1 rok Tak Bez oceny
2. Sposób przyjmowania zgłoszeń o awariach w okresie trwania umowy gwarancyjnej i w okresie pogwarancyjnym Podać Bez oceny
3. Czas reakcji (rozumiany jako kontakt telefoniczny) [godz.-w dni robocze] ≤4 godz. Bez oceny
4. Czas usunięcia usterki gwarancyjnej w przypadku braku potrzeby sprowadzania podzespołów z zagranicy (dni roboczych) ≤3 dni Bez oceny
5. Czas usunięcia usterki gwarancyjnej w przypadku potrzeby sprowadzania podzespołów z zagranicy (dni roboczych) ≤7 Bez oceny
6. Wykaz punktów serwisowych autoryzowanych przez producenta w Polsce Podać Bez oceny
7. Wszystkie oferowane w postępowaniu licencje na oprogramowanie są bezterminowe Tak Bez oceny
8. Do każdego urządzenia dostarczona jest instrukcja w języku polskim w formie elektronicznej Tak Bez oceny
9. Możliwość zgłoszeń 24h/dobę 365 dni w roku Tak Bez oceny
10. Termin przystąpienia do naprawy po zgłoszeniu przez Użytkownika (czas reakcji serwisu) max 24 godziny w dni robocze
od momentu zgłoszenia Bez oceny
11. Min. 10 letni okres od daty sprzedaży zagwarantowania dostępności części zamiennych oraz materiałów zużywalnych Tak Bez oceny
12. Okres gwarancji i obsługi serwisowej na serwery i komputery nie będące zarejestrowanym wyrobem medycznym– min. 3 lata (jeśli nie wymieniono inaczej) Tak Bez oceny
13. Do celów dostępu zdalnego w celu serwisowania zamawiający dostarczy urządzenie według załącznika nr 2 Tak Bez oceny
14. W przypadku zaistnienia możliwości dostępu do danych osobowych w usłudze zdalnego serwisowania oferent zobowiązuje się do:
- wskazania osób upoważnionych przez oferenta do świadczenie usługi dostępu zdalnego
- podania adresów IP z których będzie dokonywane połączenie zdalne
- dla wskazanych osób wymagane jest podpisanie oświadczenia o przetwarzaniu danych osobowych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie
danych osobowych. (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, ze zm.)
, Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych.)
Tak Bez oceny


Załącznik A Stacja Poglądowa do przeglądania obrazów diagnostycznych w formacie DICOM

Zestawy komputerowe wraz z monitorami LCD 19”
Typ sprzętu Opis sprzętu
Zestaw komputerowy Procesor
Procesor zgodny z architekturą x86 o wydajności co najmniej równoważnej Core 2 Duo E7400
Płyta główna
Płyta główna oparta na chipsecie Intel iQ43 lub równoważnym, posiadająca 4 sloty na pamięci, Kontroler dysków zintegrowany z płytą główną pozwalający na podłączenie trzech napędów Serial ATA II
Pamięć
Pamięć DDR-2 1024MB pracująca z częstotliwością min. 800MHz lub równoważna
Karta sieciowa
Zintegrowana karta sieciowa 10/100/1000Mb/s (Wake On LAN, ASF 2.0, PXE)
Karta graficzna
Zintegrowany układ graficzny oparty na chipsecie Intel GMA4500 lub równoważnym z wyjściem DVI
Karta dźwiękowa
Zintegrowany układ dźwiękowy
Napęd optyczny
DVD+/-RW SATA z oprogramowaniem Nero 8 Essentials XL
Dysk twardy
Dysk twardy 500GB Serial ATA II 7200 obrotów
Obudowa
Obudowa Ultra Small Form Factor (wymiary maksymalne wysokość 89mm, szerokość 265mm, głębokość 300 mm) pozwalająca na pracę w poziomie oraz pionie;
Zasilacz komputera zintegrowany z obudową min. 218W o sprawności minimum 80%. Dopuszcza się zasilacz zewnętrzny jednakże musi on posiadać zabezpieczenie antykradzieżowe, np.: Kensington Lock.
Porty
1 port równoległy, 1 port myszy PS2, 1 port klawiatury PS2, 9 portów USB (w tym min. 2 z przodu obudowy),1 port VGA,1 port DVI, porty Audio (w tym 2 z przodu obudowy i 2 z tyłu obudowy), 1 port RJ45, 2 porty szeregowe z zasilaniem
Ergonomia
Ergonomia: Poziom hałasu LWAd/LpAm w miejscu pracy (według normy ISO9296) nie może przekraczać w trybie Idle i Pracy HDD 22dB
Zabezpieczenia mechaniczne
Zabezpieczenie mechaniczne przed otwarciem obudowy, czujnik otwarcia obudowy, złącze w standardzie Kensington
Zabezpieczenia z poziomu BIOS
Możliwość założenia hasła na system, BIOS oraz dysk twardy,
Możliwość blokady portów w tym także portów USB,
Możliwość blokady uruchamiania oraz zapisu dyskietki oraz CD
Certyfikaty
Okazanie certyfikatów wymagane przy dostawie sprzętu:
- Certyfikat zgodności CE Zgodność z normą ISO9241 (ergonomia),
- Certyfikat GS Approval,
- Certyfikat Energy Star 4.0
Inne
Obsługa Desktop Management Interface DMI 2.0,
Zgodność z ACPI, Wake on LAN, WfM 2.0
System Operacyjny
Windows Vista Business PL z nośnikiem instalacyjnym do Windows XP Pro
Płyta odzyskiwania systemu dla Windows Vista Business
Płyta ze sterownikami dla Windows Vista Business
Płyta ze sterownikami dla Windows XP Professional
Klawiatura i mysz
Klawiatura i mysz optyczna tego samego producenta co komputer i monitor
Listwa filtrująca
Listwa filtrująca z filtrem przeciw przepięciowym z pięcioma gniazdami zasilającym z przewodem o długości co najmniej 5 m
Monitor LCD 19”
Monitor LCD przystosowany do pracy z obrazami w formacie DICOM
Gwarancja
36 miesięcy gwarancji na cały zestaw wraz z monitorem świadczona przez serwis producenta za pośrednictwem wykonawcy lub w autoryzowanych punktach serwisowych, czas reakcji serwisu następny dzień roboczy od zgłoszenia usterki, czas naprawy lub dostarczenia sprzętu zastępczego o nie gorszych parametrach – 48 godzin. Maksymalny czas naprawy do 14dni.
Kompatybilność z systemem zarządzania Fujitsu Siemens DeskView Wymaga się, aby dostarczone komputery były w pełni zgodne i w 100% konfigurowalne w zakresie możliwości oprogramowania FSC DeskView. Niniejszy wymóg spowodowany jest posiadaniem przez Zamawiającego komputerów FSC i chęcią zintegrowania całości systemem DeskView

Drukarka
Drukarka monochromatyczna laserowa lub LED z kablem USB Prędkość drukowania (A4, w czerni, tryb normal): min 23 str./min
Rozdzielczość druku: rzeczywista (w czerni): min 1200 x 1200 dpi lub zbliżona co do jakości
Normatywny cykl pracy (miesięcznie, format A4): min 8000 stron
Minimalna pojemność podajnika (arkusze): 250
Czas wydruku pierwszej strony (A4, w czerni) maksymalnie 6,5 s
Port Hi-Speed USB (zgodny ze specyfikacją USB 2.0)
Waga maksymalna: 5,9 kg
Zużycie energii: Maksymalnie 300 W (drukowanie), maksymalnie 3,9 W (oczekiwanie), drukarka wyłączona maksymalnie 0,8 W


Załącznik B Stacja Poglądowa do przeglądania obrazów diagnostycznych w formacie DICOM

Urządzenie do dostępu zdalnego
Typ sprzętu Opis sprzętu
Urządzenie UTM Urządzenie klasy UTM:
- 2x WAN ;
- 2x DMZ ;
- Switch wewnętrzny 4x RJ45;
- Minimalna przepustowość firewalla: 100Mbps;
- Minimalna przepustowość VPN Ipsec: 40Mbps;
- Minimalna przepustowość skanowania antywirusowego: 20Mbps;
- Minimalna przepustowość IPS: 70Mbps;
- Minimalna ilość sesji: 200tys;
- Funkcjonalności:

System ochrony musi obsługiwać w ramach jednego urządzenia wszystkie z poniższych funkcjonalności podstawowych:
• kontrolę dostępu - zaporę ogniową klasy Stateful Inspection
• ochronę przed wirusami – antywirus [AV] (dla protokołów SMTP, POP3, IMAP, HTTP, FTP, IM)
• poufność• danych - IPSec VPN oraz SSL VPN
• ochronę przed atakami - Intrusion Prevention System [IPS/IDS]

oraz funkcjonalności uzupełniających:
• Kontrolę treści – Web Filter [WF]
• Kontrolę zawartości poczty – antyspam [AS] (dla protokołów SMTP, POP3, IMAP)
• Kontrolę pasma oraz ruchu [QoS i Traffic shaping]
• Kontrolę aplikacji (wsparcie dla co najmniej tysiąca aplikacji w tym IM oraz P2P)
• Zapobieganie przed wyciekiem informacji poufnej DLP (Data Leak Prevention)

- Pełen pakiet subskrypcji na 1rok;
- Gwarancja: 1 rok NBD wymiana na sprawne urządzenie;


Załącznik C: Urządzenie 24 portowe mające umożliwiać połączenia typu stack z obecnie użytkowanymi przez Wielkopolskie Centrum Onkologii urządzeniami 3com 4500G w jeden stos zarządzany jednym adresem IP.

Przełącznik sieci komputerowej
Typ sprzętu Opis sprzętu
Przełącznik sieci komputerowej • Typ i liczba portów: min. 20 portów 10BASE-T/100BASE-TX/1000BASE-T, min. 4 dodatkowe porty combo 10/100/1000 lub SFP Gigabit; min. 2 sloty rozszerzeń umożliwiające instalację co najmniej 4 portów 10Gigabit Ethernet
• Sloty SFP muszą umożliwiać instalację modułów światłowodowych zarówno 100Mb/s jak i 1000Mb/s
• Wydajność: 95,2 Mp/s
• Przepustowość: min. 128Gb/s
• Przełączanie w warstwie 2 i 3 modelu OSI
• Możliwość łączenia urządzeń w klastry lub stosy (min. 30 urządzeń w ramach klastra/stosu) i zarządzania całością takiej grupy poprzez jeden adres IP
• Tablica adresów MAC o wielkości min. 8 000 pozycji
• Obsługa ramek Jumbo
• Wsparcie dla IGMP Snooping per VLAN
• Wsparcie funkcjonalności IGMP Fast Leave dla clienta w wersji v2 lub wyższej
• Osbługa IEEE 802.1s Multiple SpanningTree / MSTP
• Obsługa Loop Detection
• Obsługa sieci IEEE 802.1Q VLAN – min. 256 sieci VLAN
• Elastyczność w konfiguracji sieci VLAN – każdy port powinien posiadać możliwość przypisania do wielu sieci VLAN taggowanych, jak i do wielu sieci VLAN nie-taggowanych
• Możliwość automatycznej separacji ruchu VoIP w wydzielonym VLAN’ie (Voice VLAN)
• Możliwość automatycznej priorytetyzacji ruchu VoIP
• IGMP Snooping v. 1, v2, v3
• IEEE 802.1w Rapid Spanning Tree Protocol
• IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
• Funkcja Root Guard umożliwiająca ochronę sieci przed wprowadzeniem do sieci urządzenia, które może przejąć rolę przełącznika Root dla protokołu Spanning Tree
• BPDU Guard – funkcja umożliwiająca wyłączenie portów Fast Start w momencie odebrania na tym porcie ramek BDPU w celu zapobieżenia pętlom
• Routing IPv4 – statyczny i dynamiczny (min. RIP v1 i v2)
• Routing IPv6 – statyczny i dynamiczny (min. RIPng)
• DHCP Relay
• DHCP Tracker oraz DHCP Snooping
• Obsługa list ACL na bazie informacji z warstw 2/3/4 modelu OSI: min. 350 reguł/przełącznik
• Listy ACL muszą być obsługiwane sprzętowo, bez pogarszania wydajności urządzenia
• Możliwość realizacji tzw. czasowych list ACL (list reguł dostępu, działających w określonych odcinkach czasu)
• Obsługa standardu 802.1p – min. 8 kolejek na porcie
• Wparcie dla Remarking 802.1p
• Możliwość wyboru sposobu obsługi kolejek – Strict Priority; Weighted Round Robin; WRR + SP
• Możliwość ograniczania pasma na porcie (globalnie) oraz możliwość ograniczenia pasma dla ruchu określonego listą ACL z dokładnością do 64 kb/s
• Możliwość zmiany wartości pola DSCP i/lub wartości priorytetu 802.1p
• Funkcja mirroringu portów: 1 to 1 Port mirroring, Many to 1 port mirroring,
• Obsługa funkcji logowania do sieci („Network Login”) zgodna ze standardem IEEE 802.1x:
• Obsługa następujących trybów uwierzytelniania – EAP-MD5, PAP, CHAP, PEAP, EAP-TLS
• Możliwość przydziału stacji do wskazanej sieci wirtualnej podczas logowania IEEE 802.1x
• Możliwość uwierzytelniania wielu użytkowników na jednym porcie
• Możliwość obsługi wielu domen, z których każda może być przypisana do własnego serwera RADIUS
• Możliwość centralnej autoryzacji stacji końcowej na podstawie MAC – funkcja dla stacji, które nie mają klienta IEEE 802.1x:
• Możliwość przydziału stacji do wskazanej sieci wirtualnej po autoryzacji MAC
• Możliwość uwierzytelniania wielu urządzeń na jednym porcie
• Możliwość stworzenia lokalnej bazy użytkowników dla autoryzacji IEEE 802.1x oraz MAC
• TACACS+ Network Login
• RADIUS Accounting
• Możliwość centralnego uwierzytelniania administratorów na serwerze RADIUS
• Min. 4 poziomy uprawnień dostępu do przełącznika, możliwość zmiany przypisania komendy do określonego poziomu uprawnień
• Zarządzanie poprzez port konsoli, SNMP v.1, 2c i 3, Telnet, SSH v.2, http i https
• Syslog
• NTPv3
• Możliwość przechowywania wielu wersji oprogramowania na przełączniku
• Możliwość przechowywania wielu plików konfiguracyjnych na przełączniku, możliwość uploadu i downloadu pliku konfiguracyjnego w postaci tekstowej do stacji roboczej
• Gwarancja – Limited Lifetime
• Directed Broadcast Control (RFC 2644)
• RFC 2474 DSCP Diffserv L3/L4 by IP source / dest, tcp/udp port, protocol
• Auto Voice VLAN
• Private VLAN ( protected port / private port / isolated port, private edge port, isolated VLAN)
• RFC 2131 DHCP client
• RFC 2574 SNMPv3 MIB
• Remote software upgrade - Xmodem



1. Parametry określone jako „tak”, oraz parametry o określonych warunkach liczbowych ( „≥” lub „≤” ) są warunkami
granicznymi. Udzielenie odpowiedzi „nie” lub ich niespełnienie spowoduje odrzucenie oferty.
2. Do oferty należy dołączyć katalogi, prospekty w j. polskim z danymi technicznymi, potwierdzające zgodność deklarowanych
parametrów technicznych z danymi producenta.

Oświadczamy, że:
- oferowane wyżej urządzenie jest kompletne i po zainstalowaniu i uruchomieniu będzie gotowe do pracy zgodnie z
przeznaczeniem bez żadnych dodatkowych zakupów inwestycyjnych, z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych.
- oferowane urządzenie, oprócz spełniania odpowiednich parametrów funkcjonalnych, gwarantuje bezpieczeństwo
pacjentów i personelu medycznego oraz zapewnia wymagany poziom usług medycznych.




........................................................ .........................................................
(miejscowość, data) (podpis i pieczęć Wykonawcy)










Załącznik nr 4 do specyfikacji
---------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
........................................................................................................................
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1. wykonawców, którzy w ciągu ostatnich 3 lat przed wszczęciem postępowania wyrządzili szkodę nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, a szkoda ta nie została dobrowolnie naprawiona do dnia wszczęcia postępowania, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest następstwem okoliczności, za które wykonawca nie ponosi odpowiedzialności;
2. wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono;
3. wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdro-wotne, z wyjątkiem przypadków, gdy uzyskali oni prze¬widziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wyko¬nania decyzji właściwego organu;
4. osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za prze¬stępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzie¬lenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, prze¬stępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
5. spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
6. spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
7. spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
8. osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych;
9. podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia, na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary;
10. wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w art. 22 ust. 1 pkt 1-3.
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz potencjał techniczny, a także dysponujemy osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
3. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn.................
.......................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

Załącznik nr 5 do specyfikacji
--------------------------------------------
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)




OŚWIADCZENIE



Stosownie do dyspozycji art. 35 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, zamierzamy/ nie zamierzamy* powierzyć podwykonawcom wykonanie następujących części zamówienia:
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
* Niewłaściwe skreślić.


..........................,dn................. .
.............................................................................................................
(Podpis wykonawcy lub osób uprawnionych
do reprezentowania wykonawcy).












Załącznik nr 6 do specyfikacji


UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 46/2009


Stosownie do ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo zamówień publicznych (Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.) w dniu ...................................... pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu ul. Garbary 15 zwanym dalej zamawiającym, reprezentowanym przez:
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych - inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę
Główny księgowy - mgr Mirellę Śmigielską
NIP: 778-13-42-057 REGON: 000291204;
z jednej strony,
a
firmą ..............................................................................................................
z siedzibą w .....................................................................................................
NIP: ................................ REGON: .............................;
Zarejestrowaną w ......................................................................................................; zwaną dalej Dostawcą, reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
z drugiej strony,
została zawarta umowa o następującej treści:


§1

Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 46/2009

§2
Umowa nie jest dotknięta wadami, o których mowa w art. 22 i 24 cytowanej ustawy.

§3

1. Przedmiotem umowy jest dostawa ...................................................................................
2. W ramach realizacji przedmiotu umowy Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie ....... od dnia podpisania niniejszej umowy do Szpitala na własny koszt i ryzyko, dokonać jego montażu i uruchomienia w terminie ........, we wskazanym przez Zamawiającego miejscu oraz przeszkolić użytkowników w zakresie obsługi.
3. Koszt ubezpieczenia na czas transportu do momentu dostawy sprzętu do siedziby Zamawiającego ponosi Wykonawca.
4. Wykonawca ponosi również koszty ubezpieczenia dotyczące urządzeń – przedmiotu zamówienia od momentu dostawy do dnia uruchomienia urządzenia – przedmiotu zamówienia i jego protokolarnego odbioru.
5. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówieni, w zakresie i ilościach tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia oraz z ofertą z dnia ............... – formularz ofertowy wraz z pozostałymi załącznikami, stanowi integralną część do niniejszej umowy.
6. Parametry techniczne i jakościowe zamawianych urządzeń – przedmiotu umowy nie mogą, być gorsze niż określone w ofercie. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do przedmiotu objętego zamówieniem. Wykonawca załatwi reklamację bez zbędnej zwłoki nie później jednak niż w przeciągu 7 dni od dnia ich złożenia.
7. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia zamawianych urządzeń– przedmiotu zamówienia i żądania wymiany go na wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia urządzeń niewłaściwej jakości.
b) dostarczenia urządzeń niezgodnego z zapotrzebowaniem,
8. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia zamawianych urządzeń z opóźnieniem albo zwłoką.
9. Wykonawca oświadcza, iż urządzenia będące przedmiotem zamówienia stanowią jego własność, są od wad prawnych w stosunku do osób trzecich, nie stanowią on również przedmiotu zabezpieczenia.

§4

1. Całkowita wartość zamówienia zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
zamawiany towar polega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT wg stawki ...................%.,zgodnej z formularzem ofertowym.
2. Nie przewiduje się waloryzacji cen.
3. Wykonawca może przenieść w drodze cesji wierzytelności wynikające z umowy, a przysługujące mu względem Zamawiającego na inną osobę tylko za zgodą Zamawiającego wyrażoną na piśmie.

§ 5

1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty Zamawiającemu kary umownej w wysokości:

a) 1% maksymalnej wartości netto umowy, o której mowa w § 4 umowy, za każdy dzień opóźnienia licząc od dnia określonego w § 3 ust. 4 niniejszej umowy.,
b) 10 % maksymalnej wartości netto umowy, o której mowa w § 4 umowy, za nieuzasadnione zerwanie umowy.
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego zastrzeżone kary umowne w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z wynagrodzenia należnego Wykonawcy.
4. Zamawiający może rozwiązać umowę z zachowaniem 30 – dniowego terminu wypowiedzenia z powodów i na zasadach określonych w art. 145 ustawy – Prawo zamówień publicznych (t. jedn. Dz. U. 2006 Nr 164 poz. 1163, z późn. zm).

§ 6

1. Podstawą wystawienia faktury przez Wykonawcę jest podpisany przez Zamawiającego protokół odbioru zamawianego sprzętu.
2. Termin płatności 30 dni od otrzymania faktury.

§7

1. Wykonawca udziela Zamawiającemu ....... miesięcznej gwarancji na dostarczone urządzenia – przedmiot liczony od momentu zrealizowania przedmiotu zamówienia i dokonaniu jego protokolarnego odbioru.
2. Okres gwarancji zostaje przedłużony o czas naprawy urządzeń – przedmiotu zamówienia w przypadku naprawy trwającej powyżej 3 dni, liczonych od momentu pisemnego (również faksem) zgłoszenia awarii (usterki) do momentu jej usunięcia.
3. Czas reakcji serwisu od zgłoszenia awarii: max 8 godzin. W przypadku niedotrzymania powyższego terminu Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1 % wartości netto zamówienia.
4. Wykonawcy zobowiązuje się naprawić uszkodzone urządzenia – przedmiot zamówienia w terminie do 72 godzin od momentu otrzymania zgłoszenia do naprawy, a w przypadku konieczności sprowadzania części spoza granic Polski – do 10 dni. W przypadku niedotrzymania terminu naprawy Zamawiający może naliczyć Wykonawcy karę umowną w wysokości 0,1% wartości netto zamówienia, którego dotyczy naprawa, za każdy dzień opóźnienia.
5. W przypadku 3-krotnej naprawy gwarancyjnej tego samego elementu lub podzespołu, Wykonawca obowiązany jest wymienić ten element (podzespół) na nowy.
6. Jeżeli w okresie gwarancji ujawnią się wady fizyczne urządzeń– przedmiotu zamówienia, uniemożliwiające jego poprawne użytkowanie, Wykonawca wymieni przedmiot zamówienia na nowy. W przypadku okoliczności określonych wyżej przedłużeniu ulega okresu gwarancji o pełen okres niesprawności dostarczonego urządzenia.
7. Wymagane przeglądy gwarancyjne i naprawy gwarancyjne odbywają się na koszt Wykonawcy.
8. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia na terenie kraju serwisu gwarancyjnego autoryzowanego przez producenta dla oferowanego przedmiotu zamówienia, tj. zapewnienia usług serwisowych i oryginalnych części dla dostarczonego przedmiotu zamówienia

§ 8

1. Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania umowy w wysokości 3 % ceny całkowitej podanej w ofercie i w umowie , co stanowi kwotę ..........................zł
2. Zabezpieczenie będzie wniesione w formie..............................................,najpóźniej w dniu zawarcia umowy w pełnej wysokości.
3. Zamawiający, w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu, zwraca 70 % wartości zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane. Kwota pozostawiona na zabezpieczenie roszczeń z tytułu rękojmi za wady lub gwarancji jakości wynosząca 30 % wysokości zabezpieczenia zwracana będzie nie później niż w 15 dniu po upływie okresu rękojmi za wady lub gwarancji jakości.
4. W przypadku, gdy Wykonawca przedstawi gwarancję należytego zabezpieczeni wykonania umowy, w formie innej niż pieniądz ale dopuszczonej ustawą Prawo zamówień publicznych, zobowiązany jest uwzględnić w tym dokumencie wartość zabezpieczenia i wymagane okresy jej obowiązywania.

§ 9

Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ............................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego -...........................................................................
§ 10

Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 11
1. Wykonawca jest odpowiedzialny i ponosi wszelkie koszty z tytułu strat materialnych powstałych w związku z zaistnieniem zdarzeń losowych i odpowiedzialności cywilnej w czasie realizacji umowy.
2. Na Wykonawcy ciąży odpowiedzialność cywilna za szkody oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków dotyczące pracowników i osób trzecich powstałe w związku z realizacją umowy.

§ 12

W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego, jeżeli przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.

§ 13
1. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.
2. Zmiany lub wprowadzenie nowych postanowień umowy mogą mieć miejsce tylko w przypadkach przewidzianych w art. 144 cytowanej ustawy i poprzedzone aneksem do umowy.

§ 14

1. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
2. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy kierowane będą do Sądu powszechnego właściwego dla siedziby Zamawiającego.

§15
Umowa zostaje sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.

Zamawiający: Wykonawca :




















załącznik nr 7 do specyfikacji

WIELKOPOLSKIE CENTRUM ONKOLOGII
Protokół koordynacyjny dla wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Edycja
1


W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu (nazywanym dalej WCO) Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania poniższych zasad:
1. Przed przystąpieniem do realizacji zadania wykonawca wyznacza osobę odpowiedzialną za przestrzeganie zobowiązań zawartych w niniejszym dokumencie.
2. Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania wymagań funkcjonującego w WCO Systemu Zarządzania Środowiskowego, a w szczególności do:
a. Przestrzegania przez podległe osoby ogólnych przepisów oraz zasad BHP i Ppoż.,
b. Organizacji stanowisk roboczych – zgodnie z w.w. przepisami,
c. Zapoznania się ze szczegółowymi instrukcjami wewnętrznymi BHP i Ppoż. oraz wysłuchanie niezbędnych wyjaśnień osoby nadzorującej,
d. Przeprowadzenie uzupełniającego instruktażu stanowiskowego uwzględniającego wymogi instrukcji BHP i Ppoż.,
e. Zobowiązanie osób bezpośrednio nadzorujących wykonawstwo do stosowania się do szczegółowych uwag i zaleceń otrzymywanych od osoby zlecającej wykonanie prac oraz od służby BHP,
f. Właściwej gospodarki odpadami:
- Prowadzenie segregacji odpadów w miejscu ich powstawania,
- Gromadzenie wytworzonych odpadów w wyznaczonych, oznakowanych i zabezpieczonych miejscach,
- usuwanie odpadów z terenów należących do WCO we własnym zakresie,
- uzgodnienie sposobu i miejsca tymczasowego gromadzenia i postępowania z odpadami niebezpiecznymi z Inspektorem ds. BHP WCO,
g. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu przed skażeniem substancjami niebezpiecznymi,
h. Oznakowanie i zabezpieczenie terenu prowadzonych prac remontowo-budowlanych,
i. Zabezpieczenia terenu zakładu przed niepożądanymi emisjami pyłów i gazów technicznych,
j. Realizacji zadania w sposób najmniej uciążliwy dla środowiska w tym racjonalnego korzystania z wody, energii elektrycznej i innych surowców,
k. Stosowania przy realizacji zadań sprzętu sprawnego technicznie, m.in.:
- bez wycieków oleju,
- spełniającego wymogi BHP i prawa o ruchu drogowym,
l. W przypadku zaistniałej awarii natychmiast powiadomić Inspektora ds. BHP / Z-cę Dyrektora ds. Ekonomiczno-Eksploatacyjnych, w celu podjęcia wspólnych działań naprawczych – jeżeli nastąpi niekontrolowany wyciek oleju należy zastosować skuteczny sorbent, zebrać warstwę skażoną i przetransportować do utylizacji,
m. Utrzymania porządku w obszarze swojej działalności,
n. Uporządkowania terenu po zakończeniu przedsięwzięcia,
3. Wykonawca odpowiada za negatywne wpływy na środowisko naturalne wynikające z postępowania niezgodnego z w.w. zasadami.
4. Wykonawca odpowiada w całości za prewencję BHP i Ppoż., postępowania powypadkowe dotyczące swoich pracowników.
5. Wykonawca zewnętrzny zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania również służb BHP WCO o zaistniałym wypadku / pożarze z udziałem swoich pracowników.
6. Osoby, które przebywają na terenie należącym do WCO przez określony krótki czas wymagany dla wykonania prac, jak np.: kierowcy taboru samochodowego, zobowiązani są do przestrzegania wszelkich znaków i opisów zakazu i nakazu. Osoby te nie mogą przebywać w rejonach innych niż wyznaczone dla np. załadunku lub rozładunku.
7. WCO zastrzega sobie prawo kontroli realizacji powyższych zobowiązań przez swoich przedstawicieli.
8. Wykonawcy prac zobowiązują się do natychmiastowego usunięcia z terenu WCO osób, wskazanych przez przedstawicieli WCO, które nie stosują się do w.w. zasad oraz ogólnych i szczegółowych (obowiązujących w WCO) zasad BHP i Ppoż.
Oświadczam, że przyjmuję zasady ustalone w niniejszym protokole
WYKONAWCA ...................................

...................................

................................... ZLECAJĄCY Wielkopolskie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej – Curie w Poznaniu
Przedstawiciel Wykonawcy: ................................... Przedstawiciel Zlecającego: ...................................
Data: ................................... Data: ...................................
Podpis:


................................... Podpis:











Załącznik nr 8 do specyfikacji

Protokół z wizji lokalnej i zapoznania się z dokumentacją techniczną pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami postępowania o udzielenie zamówienia na dostawę, montaż, uruchomienie systemu do badań diagnostycznych PET/CT (skaner tomografii pozytonowej) wraz z przeszkoleniem użytkowników.

Dnia ...............................................................

Przedstawiciele Firmy ..............................................................
(nazwa, adres, pieczęć firmowa)

1.............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2..............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

3...............................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

W obecności przedstawicieli Zamawiającego

1.........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

2...........................................................................................
(imię, nazwisko, stanowisko)

.........................................................................................

Wymienieni wyżej przedstawiciele zapoznali się z dokumentacją techniczną pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówienia.
Dokonali w siedzibie Zmawiającego wizji lokalnej pomieszczeń związanych z realizacją przedmiotu zamówienia na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

W trakcie wizji dokonano następujących czynności:

1. .........................................................................................

2. .........................................................................................

3. .........................................................................................

.........................................................................................

Podpisy przedstawicieli Firmy Podpisy przedstawicieli Zamawiającego

1. ................................. 1. ..........................................
2. ................................. 2. .........................................
3. ................................ 3. .........................................
Załącznik nr 9 do specyfikacji

........................
pieczęć Wykonawcy



WYKAZ DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO


Wykaz wykonanych dostaw w ciągu ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, odpowiadających swoim rodzajem i wartością dostawom stanowiącym przedmiot zamówienia, z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i odbiorców.

Wymagane jest wykazanie wykonania w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienia odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu (przy czym, za takie zamawiający uzna dostawy obejmujące dostarczenie urządzeń do diagnostyki medycznej, każda dostawa o wartości brutto nie mniejszej niż 500 000,00 PLN).


Lp. Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.

• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

.........................., dn.................


..................................................................
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy


« Powrót do szczegółów zamówienia