Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa kardiomonitorów pacjenta

Numer zamówienia:

/142/2009

« Powrót do szczegółów zamówienia

odpowiedzi na pytania

Poznań, dnia 26.11.2009.
EZ/7086/ 2009


Wg rozdzielnika do wszystkich zainteresowanych przetargiem nieograniczonym nr 142/2009

Dotyczy: Zakup i dostawa kardiomonitorów pacjenta

Wielkopolskie Centrum Onkologii informuje, iż wpłynęły zapytania do specyfikacji, na które udzielamy odpowiedzi:

PYTANIE
Saturacja (SPO2) – POZ.26-28:

Czy Zamawiający wymaga zaoferowania modułu pomiaru saturacji, który będzie zapewniał wysoką dokładność pomiaru, t.j. przedział 100-80% +/- 2cyfry i przedział 80-60%+/-3 cyfry?

Biorąc pod uwagę fakt podejmowania decyzji terapeutycznych w oparciu o wskazania wyświetlane na monitorze, dokładne określenie saturacji jest niezbędne w celu zapewnienia bezpieczeństwa Pacjenta oraz komfortu pracy Personelu.

ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wymaga.

PYTANIE
Saturacja (SPO2) – POZ.26-28:
Czy Zamawiający wymaga, aby oferowany monitor wyposażony był w moduł saturacji umożliwiający korzystanie z sensorów pulsoksymetrycznych kalibrowanych cyfrowo?

Rozwiązanie to zapewnia możliwość współpracy z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi dostępnymi na rynku, w tym z sensorami umieszczanymi na czole Pacjenta, skutecznymi w przypadku restrykcji naczyń obwodowych. Ponadto system działający w oparciu o cyfrową kalibrację czujników eliminuje konieczność dodatkowych wydatków na ulepszenie sprzętu w przyszłości w momencie wprowadzania na rynek nowych sensorów.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wymaga.

PYTANIE
Saturacja (SPO2) – POZ.26-28:
Czy Zamawiający wymaga, aby moduł odpowiadający za pulsoksymetrię był wyposażony w „system inteligentnych alarmów” niwelujący alarmy przypadkowe w oparciu algorytm analizujący procentowe odchylenie saturacji od ustawionych limitów oraz czas odchylenia saturacji?

Takie rozwiązanie gwarantuje minimalizację alarmów nieistotnych z klinicznego punktu widzenia. Pozwala na komfortową pracę z urządzeniem, przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa monitorowanym pacjentom. Uwaga personelu jest wówczas absorbowana jedynie w przypadku alarmów, które zagrażają stabilności pacjenta, a nie są związane z czynnikami mechanicznymi. Czułość systemu ustawiana jest przez Użytkownika.

Oferowany przez Naszą firmę system pusloskymetrii jest dostępny w monitorach wszystkich firm obecnych na rynku polskim (m.in. Philips, Mindray, Draeger, GE, Emtel..) , co nie narusza UoZP w kontekście równego dostępu do postępowania.
ODPOWIEDŹ
Zamawiający nie wymaga.






Z poważaniem,
z-ca dyrektora ds. ekonomiczno- eksploatacyjnych


inż. Małgorzata Kołodziej- Sarna



































Sprawę prowadzi: Sylwia Krzywiak, Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Tel. 061 8850 644

« Powrót do szczegółów zamówienia