Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

KONKURS: OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII PRZY ULICY GARBARY 15 W POZNANIU

Numer zamówienia:

/39/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

Regulamin

REGULAMIN KONKURSU

NA „ OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ

ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII

PRZY ULICY GARBARY 15 W POZNANIU”





















Zatwierdzono:

Poznań, dnia 12.04.2010 r.


…………………………….
Prof. dr hab. Julian Malicki
Dyrektor
Wielkopolskiego Centrum Onkologii







REGULAMIN KONKURSU
NA OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ
ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII
W POZNANIU UL. GARBARY 15


Podstawa prawna: ustawa z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 ze zm.), zwana dalej ustawą. Wartość konkursu poniżej 193.000 EURO.

I. Zamawiający

Wielkopolskie Centrum Onkologii
im. Marii Skłodowskiej – Curie
ul. Garbary 15
61-866 Poznań

NIP: 778-13-42-057; Regon: 000291204

Dane teleadresowe do prowadzenia korespondencji w sprawie Zamówienia:

Adres: Wielkopolskie Centrum Onkologii
im. Marii Skłodowskiej – Curie
ul. Garbary 15
61-866 Poznań

Telefon: 61 8850 644; 61 8850 643
Faks: 61 8850 698
Mail: zaopatrzenie@wco.pl

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek: 8.00 – 14.30

Strona WWW: www.wco.pl

II. Forma konkursu

Konkurs jest organizowany jako jednoetapowy.

III. Szczegółowy opis przedmiotu konkursu

1. Przedmiot i cel konkursu

1.1 Przedmiotem konkursu jest opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Popznaniu przy ulicy Garbary 15
1.2 Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej koncepcji architektonicznej zawierającej optymalne rozwiązania architektoniczne, programowe i funkcjonalne, odpowiadające przyjętym założeniom funkcjonalnym, użytkowym i finansowym.

1.3 Celem konkursu jest również wyłonienie uczestnika konkursu, którego praca została uznana za najlepszą, w celu zaproszenia go do negocjacji w trybie
zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektu budowlanego i projektu wykonawczego – zgodnie z pkt. VIII Regulaminu.

1.4 Program funkcjonalno – medyczny dla rozbudowy Centrum został zawarty w załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu.

2. Teren opracowania konkursowego

2.1 Planowana rozbudowa zlokalizowana będzie w Poznaniu, od strony ulicy
Garbary na frontowej części działek nr 15 i 16.

3. Podstawowy zakres opracowania pracy konkursowej

3.1 Praca konkursowa, przygotowana na podstawie programu funkcjonalno – medycznego, wytycznych architektonicznych określonych w niniejszym regulaminie konkursu oraz w załączniku nr 3 - Decyzja nr 43/2010 z dnia 09.03.2010 o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego - powinna zawierać:

3.1.1 koncepcję zagospodarowania terenu,

3.1.2 koncepcję architektoniczną rozbudowy

3.1.3 koncepcję adaptacji pomieszczeń w istniejącym budynku szpitala – Zakład Radioterapii I oraz tzw. “starego” budynku szpitala

3.1.4 ustalenie szacunkowych kosztów realizacji zadania inwestycyjnego, w szczególności kosztu:
• robót budowlanych – stan surowy zamknięty,
• infrastruktura techniczna (w tym wszelkie instalacje wewnętrzne) wraz z kosztami przyłączy mediów – w tym koszty ewentualnego przełożenia sieci ,
• prace wewnętrzne i roboty wykończeniowe, w tym tzw. biały montaż (bez uwzględnienia kosztów wyposażenia ruchomego typu meble) i bez urządzeń.
• adaptacja części istniejących budynków bezpośrednio przylegających do budynku nowo wznoszonego:
- roboty budowlane w tym elewacyjne,
- infrastruktura techniczna,
- prace wewnętrzne, wykończeniowe, oraz zewnętrzne.

3.2 Koncepcja, która zostanie uznana za najlepszą, będzie podstawą do wykonywania dalszych dokumntacji projektowych.








4. Założenia ogólne

4.1 Rozwiązania zaproponowane w koncepcji architektonicznej muszą uwzględniać istniejące zagospodarowanie działki. Projektowany i adaptowany budynek nie mogą zakłócać dotychczasowego charakteru zagospodarowania terenu. Należy przewidzieć wygrodzenie terenu przeznaczonego na cel rozbudowy.

4.2 Rozwiązania zaproponowane w koncepji architektonicznej powinny uwzględniać lokalizację nowej inwestycji na terenie istniejącego kompleksu Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

4.3 W skład programu funkcjonalnego muszą wejść wszystkie elementy opisane w
załączniku nr 1 do niniejszego Regulaminu.

5. Założenia finansowe

5.1 Należy przyjąć, że maksymalny planowany łączny koszt zadania inwestycyjnego, które będzie zrealizowane na podstawie projektu wielobranżowego, którego autor wyłoniony będzie w drodze niniejszego konkursu nie może przekroczyć kwoty netto 15.363.000,00 PLN ±15% (tj. max.17.667.450,00 PLN). Oferty, w których zaproponowane rozwiązania przekroczą tą kwotę zostaną odrzucone.

5.2 Koszt (netto) wykonania projektu architektonicznego, wielobranżowych projektów budowlanych i wykonawczych łącznie ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, kosztorysem inwestorskim, przedmiarami robót oraz zapłatą za uzyskanie niezbędnych decyzji i uzgodnień, w zakresie określonym w pkt XVI Regulaminu nie może przekroczyć netto 3% wartości szacunkowych kosztów inwestycji wyliczonych przez Autora pracy konkursowej i przedstawionych w ofercie, a wyliczonych zgodnie z zapisami określonymi w rozdziale III punkt 3.1.4 niniejszego Regulaminu.

5.3 Koszt (netto) pełnienia nadzoru autorskiego nie może przekroczyć 15% kosztu netto wykonania projektu, którego zakres wyszczególniony został w punkcie 5.2.

6. Założenia terminowe

Rozwiązania zaproponowane w projektach wykonawczych winny umożliwić zakończenie realizacji inwestycji, w terminie nie dłuższym niż 24 miesięcy od dnia rozpoczęcia prac budowlanych.

7. Inne postanowienia

Zamawiający przekaże Uczestnikom załączniki do Regulaminu.

Opis przedmiotu konkursu według CPV:

71.22.00.00-6 Usługi projektowania architektonicznego
71.42.00.00-8 Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu




IV. Maksymalny planowany łączny koszt wykonania prac realizowanych na
podstawie koncepcji

• dokumentacja projektowa zgodnie z pkt VIII Regulaminu nie może przekroczyć kwoty: 530.023,00 PLN netto.
• koszt pełnienia nadzoru autorskiego nie może przekroczyć kwoty: 79.503,00 PLN netto
• koszt realizacji zadania inwestycyjnego nie może przekroczyć kwoty: 15.363.000,00 PLN±15% netto tj. 17.667.450,00 PLN netto.

Prace konkursowe przekraczające wskazane powyżej koszty zostaną odrzucone jako
niespełniające wymagań regulaminu.

V. Wymagania, jakie muszą spełniać Uczestnicy konkursu

Uczestnikiem konkursu może być osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej oraz podmioty te występujące wspólnie, spełniające następujące wymagania:

1. Posiadanie uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności,
jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień.

2. Posiadanie wiedzy i doświadczenia.

3. Dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi
do wykonania zamówienia, które zgodnie z prawem obowiązującym w Rzeczypospolitej Polskiej są uprawnione do wykonywania dokumentacji projektowej dla celów uzyskania decyzji o zatwierdzeniu projektu budowlanego i udzieleniu pozwolenia na budowę, które to osoby złożą swoje podpisy na dokumentacji projektowej w przypadku udzielenia Uczestnikowi zamówienia na wykonanie tej dokumentacji, zdolnymi dowykonania zamówienia lub przedstawienie pisemnego zobowiązania innych podmiotów do
udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia:

a) dysponowanie co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń i będącą członkiem właściwej izby samorządu zawodowego, zgodnie z prawem państwa, w którym prowadzą działalność lub posługującą się osobami fizycznymiposiadającymi takie uprawnienia ( w przypadku zespołów projektowych wymóg posiadania uprawnienia musi spełniać przynajmniej jeden z uczestników wspólnie biorących udział w konkursie),

b) wykonanie z należytą starannością w okresie ostatnich 3 lat przed dniem ogłoszenia konkursu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej 1 projektu w zakładzie opieki zdrowotnej zdefiniowanym w art. 2 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 30 sierpnia 1991 r. o zakładach opieki zdrowotnej ( Dz. U. z 1991, nr 91, poz. 408 z późniejszymi zmianami na który uzyskano pozwolenie na budowę, dopowiadający swoim rodzajem przedmiotowi konkursu. Za projekt odpowiadający swoim rodzajem projektowi stanowiącemu przedmiot konkursu, Zamawiający uzna wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla obiektu o powierzchni min. 1000 m² ( w przypadku zespołów projektowych wymóg ten musi spełniać przynajmniej jeden z Uczestników wspólnie biorących udział w konkursie),

4. Znajdowanie się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie pracy konkursowej, a następnie w przypadku wyboru ich pracy – wykonanie zamówienia na sporządzenie dokumentacji projektowej wraz ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na etapie realizacji inwestycji (na sprawowanie nadzoru autorskiego zostanie zawarta odrębna umowa).

5. Niepodleganie wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy.

Uczestnicy konkursu nie spełniający powyższych wymagań zostaną wykluczeni z udziału w konkursie.

W konkursie nie mogą brać udziału następujące osoby:
1) biorące udział w definiowaniu warunków konkursu,
2) biorące udział w opracowaniu regulaminu konkursu,
3) biorące udział w organizowaniu konkursu, w tym członkowie Sądu
Konkursowego.

VI. Informacja o oświadczeniach i dokumentach jakie muszą dostarczyć Uczestnicy konkursu, w celu potwierdzenia stawianych im wymagań

W celu potwierdzenia spełniania postawionych wymagań Uczestnicy muszą dostarczyć następujące dokumenty i oświadczenia (podmioty występujące wspólnie składają dokumenty określone w pkt 2-7 – łącznie, natomiast dokumenty określone w pkt 1 oddzielnie dla każdego podmiotu):

1. Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu – załącznik nr 4 do Regulaminu.

2. Aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji działalności gospodarczej, wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosku. Jeżeli zasady reprezentacji nie wynikają jednoznacznie z przedłozonych wypisów (odpisów), wymaga się złożenia dokumentu wskazującego osobę uprawnioną do reprezentowania składającego (składających) wniosek w formie oryginału lub notarialnie potwierdzonej kopii (dotyczy wyłącznie pełnomocnictwa).

3. Wykaz osób posiadających wymagane w punkcie V.2 a) uprawnienia, którymi dysponuje lub będzie dysponował Uczestnik konkursu i które będą uczestniczyć w opracowywaniu pracy konkursowej, wraz z informacjami na temat zakresu wykonywanych przez nie czynności (wzór – załącznik nr 5) oraz, w przypadku wskazania osób, którymi Uczestnik będzie dysponował, pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia osób zdolnych do wykonania zamówienia.

4. Dokument potwierdzający posiadanie uprawnień budowlanych w specjalności architektonicznej do projektowania bez ograniczeń osoby przewidzianej do realizacji przedmiotu konkursu, wraz z aktualnym zaświadczeniem o wpisie na listę członków samorządu zawodowego.

5. Wykaz wykonanych w okresie ostatnich 3 lat przed dniem ogłoszenia konkursu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, usług projektowych, których przedmiotem było wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych budynków zgodnie z wymaganiami określonymi w pkt. V.2.b niniejszego Regulaminu Konkursu (wzór wykazu: załącznik nr 6), wraz dokumentami potwierdzającymi, że usługi te zostały wykonane należycie.

Pozostałe dokumenty:

6. Wypełniony i podpisany wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie (wzór wniosku – załącznik nr 7 do Regulaminu);

7. Pełnomocnictwo do reprezentowania Uczestników składających wspólny wniosek w formie oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii (załącznik nr 13 do Regulaminu)

UWAGA:

W zakresie dysponowania osobami mogącymi wykonywać samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych lub mającymi prawo do świadczenia usług transgranicznych, wykonawcy składają odpowiednie dokumenty określone w ustawie z dnia 7 lica 1994r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2003r. nr 207 poz. 2016 ze zm.) oraz ustawie z dnia 15 grudnia 200r. o samorządach zawodowych architektów, inżynierów budownictwa oraz urbanistów (Dz.U. z 2001r. nr 5 poz. 42 ze zm.).

Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów rejestrowych wymienionych powyżej w punkcie 1 składa dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokumenty te powinny być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów rejestrowych, o których mowa w punkcie 1, zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania. Dokument zawierający oświadczenie powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków.

Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski poświadczonym przez Wykonawcę.

Dokumenty wymienione powyżej należy dołączyć do wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie, włożyć do koperty oznaczonej hasłem “Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie – „ Rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu”, a następnie złożyć w miejscu i terminie wskazanym w niniejszym Regulaminie.

O ile regulamin nie stanowi inaczej, dokumenty należy złożyć w formie oryginałów lub kopii poświadczonych za zgodność przez Uczestnika konkursu.




VII. Zakres rzeczowy i forma opracowania oraz sposób prezentacji pracy konkursowej

Każda praca konkursowa musi składać się z części graficznej oraz części opisowej.

1. Część opisową należy przygotować w postaci trzech identycznych egzemplarzy,
w formie pisemnej w języku polskim, trwale spiętych. Część opisowa musi
zawierać:

1.1 W części dotyczącej koncepcji architektonicznej opis uzasadniający przyjętą koncepcję budowy i adaptacji ze szczególnym uwzględnieniem elementów projektu trudnych do przedstawienia w części graficznej, w formie wydruku komputerowego o objętości maksymalnej 4 stron formatu A4.

1.2 W części dotyczącej zagospodarowania terenu: opis uzasadniający przyjęte założenia ze szczególnym uwzględnieniem elementów trudnych do przedstawienia w części graficznej, w formie wydruku komputerowego, o objętości maksymalnej 2 stron formatu A4.

1.3 Wydruki plansz, o których mowa w pkt 2, złożonych do formatu A4.

1.4 Informacja o planowanych łącznych kosztach wykonania prac realizowanych na podstawie koncepcji (wzór: załącznik nr 9).

1.5 Tabelaryczne zestawienie powierzchni wewnętrznej netto.


2. Część graficzna musi być sporządzona w języku polskim wg następujących zasad:

2.1 Uczestnik konkursu jest zobowiązany do czytelnego przedstawienia idei urbanistyczno-architektonicznej.

2.2 Część graficzną należy dostarczyć naklejoną na lekkich sztywnych podkładach o wymiarach 70x100cm (w układzie szerokość x wysokość) w liczbie max. 4 plansz (schemat plansz – załącznik nr 10).

2.3 Część graficzna dotycząca projektu urbanistyczno-architektonicznego musi zawierać:

2.3.1 koncepcję zagospodarowania terenu w skali 1:500, na dostarczonym podkładzie mapowym (mapa miejska z uzbrojeniem terenu),

2.3.2 rzuty wszystkich kondygnacji w skali 1:100, w tym rzut przyziemia w powiązaniu z najbliższym otoczeniem, (należy na nich umieścić nazwy
i powierzchnie pomieszczeń oraz aranżację wnętrz) z uwzględnieniem wymogów funkcjonalnych zawartych w p. 4.8 Regulaminu,

2.3.3 charakterystyczne przekroje w skali 1:100 lub innej wyjaśniającej koncepcję,

2.3.4 elewacje budynku (w kolorze) w skali 1:100.



3. Część opisową oraz część graficzną należy zapisać w wersji elektronicznej i dołączyć nagraną na nośniku CD lub DVD (opatrzonym liczbą rozpoznawczą) do pracy konkursowej. Pliki na płycie CD lub DVD nie mogą zawierać żadnych danych umożliwiających identyfikację autora pracy konkursowej. Na nośniku elektronicznym należy zapisać: plansze w formacie JPG o rozdzielczości 300 dpi, tabele w formacie PDF, opisy w formacie PDF.

4. Sposób prezentacji prac konkursowych: Opis, wszystkie plansze, płytę CD lub DVD, oraz samo opakowanie należy oznaczyć dowolnie wybraną sześciocyfrową liczbą rozpoznawczą (identyczną jak dołączoną do wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie) – zaleca się zachowanie wysokości jednej cyfry 1 cm, a długości całego oznakowania maksymalnie 6 cm i umieszczenie liczby rozpoznawczej w prawym górnym rogu opisywanego elementu.

Prace konkursowe (i ich opakowania) zawierające elementy pozwalające na zidentyfikowanie autora/autorów pracy nie będą oceniane przez Sąd konkursowy.


VIII.Zakres wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego, stanowiącego przedmiot zamówienia udzielanego w trybie z wolnej ręki


1. Przedmiotem umowy będzie wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych dla następujących inwestycji:

1.1 Rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

1.2 Adaptacja części istniejących budynków Centrum bezpośrednio przylegających do budynku nowowznoszonego.

1.3 Zagospodarowanie terenu.

2. Zakres szczegółowego opracowania pracy konkursowej (dokumentacji projektowej) dla inwestycji wymienionych w pkt 1 obejmować będzie sporządzenie następujących dokumentów:

2.1 Dokumentacja projektowa, w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwolenia na budowę i realizacji inwestycji (dla wszystkich branż – w tym instalacyjnych) obejmująca:

2.1.1 pełnobranżowy projekt budowlany dla inwestycji, o której mowa w pkt 1, umożliwiający uzyskanie pozwolenia na budowę, sporządzony zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. Nr 120, poz. 1133 z późn. zm.),

2.1.2 informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich rodzajów robót budowlanych i poszczególnych branż,

2.1.3 pełnobranżowy projekt wykonawczy dla inwestycji, o której mowa w pkt 1, umożliwiający realizację inwestycji,

2.1.4 przedmiary robót dla wszystkich rodzajów robót budowlanych i poszczególnych branż,

2.1.5 projekty rozbiórek budynków kolidujących z projektowaną zabudową,

2.1.6 operat dendrologiczny wraz ze wskazaniem drzew do wycinki.

2.2 Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla wszystkich rodzajów robót budowlanych oraz poszczególnych branż .

2.3 Kosztorysy inwestorskie dla wszystkich rodzajów robót budowlanych .

2.4 Pozwolenia, uzgodnienia, decyzje, opinie i ekspertyzy wymagane odrębnymi przepisami.

2.5 Dokumentację (wnioski) do właściwych organów, niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych.

2.6 Inne niezbędne dokumenty do wykonania robót na podstawie pracy
konkursowej.

2.7 Prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji przy współpracy z wykonawcą robót budowlanych – na podstawie odrębnej umowy.

Opisane wyżej opracowanie będzie należało sporządzić zgodnie z przepisami:

1) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie
szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz.U.z 2004 r. Nr 202, poz. 2072 z późn. zm.),
2) rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 18 maja 2004 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz.U. z 2004 r. Nr 130, poz.1389).
3) wszelkimi innymi regulacjami prawnymi obowiązującymi na dzień złożenia dokumentacji w celu uzyskania pozwolenia na budowę.

3. Opracowanie, o którym mowa w punkcie 1, zostanie przekazane Zamawiającemu w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej (pliki w formatach powszechnie przyjętych dla poszczególnych elementów opracowania).

4. Autor najlepszej koncepcji, zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, zobowiązany będzie dysponować zespołem przewidzianym do wykonania zamówienia, w którego skład wchodzić muszą:
a) co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia w specjalności architektonicznej w zakresie bez ograniczeń, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie oraz należą do właściwej izby samorządu zawodowego,
b) co najmniej jedna osoba posiadające uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej w zakresie niezbędnym do wykonania przedmiotu zamówienia lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie oraz należą do właściwej izby samorządu zawodowego,
c) co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego,
d) co najmniej jedna osoba posiadająca uprawnienia budowlane w specjalności w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów w tym zakresie oraz należy do właściwej izby samorządu zawodowego.

IX. Miejsce i termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie

Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, stanowiący załącznik nr 8 do Regulaminu, wraz z dokumentami i oświadczeniami wymienionymi w punkcie VI Regulaminu nalezy składać do dnia 21 kwietnia 2010r. do godz. 12:00 wyłącznie w kancelarii Wielkopolskiego Centrum Onkologii (pok. nr 3089 - III piętro), Poznań, ul. Garbary 15. Za dostarczenie wniosku w inne miejsce niż wskazane powyżej lub pozostawienie awizo Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.

Wnioski złożone po terminie zwrócone będą bez otwierania, po upływie terminu przewidzianego do wniesienia odwołania.

Po dokonaniu weryfikacji złożonych wniosków pod kątem zgodności z wymaganiami Regulaminu Zamawiający niezwłocznie powiadomi pisemnie wszystkich Uczestników, którzy złożyli wnioski, o wynikach weryfikacji oraz zaprosi Uczestników spełniających wymagania do złożenia prac konkursowych w miejscu iterminie wskazanym w punkcie X Regulaminu.

X. Miejsce i termin składania prac konkursowych przez Uczestników dopuszczonych do udziału w konkursie

Prace konkursowe należy składać do dnia 31 maja 2010 r. do godz. 14:00 wyłącznie w w kancelarii Wielkopolskiego Centrum Onkologii (pok. nr 3089 - III piętro), Poznań, ul. Garbary 15. Za dostarczenie pracy konkursowej w inne miejsce niż wskazane powyżej lub pozostawienie awizo Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności.

Prace złożone po terminie zwrócone będą bez otwierania, po upływie terminu przewidzianego do wniesienia odwołania.

Do pracy konkursowej należy dołączyć informację o planowanych łącznych kosztach wykonania prac realizowanych na podstawie koncepcji (wzór: załącznik nr 9).

Nazwiska autorów i współautorów pracy konkursowej należy załączyć w zaklejonej kopercie oznaczonej tą samą liczbą rozpoznawczą, która została umieszczona na pracy (wzór karty identyfikacyjnej – załącznik nr 11).

Pracę konkursową należy dostarczyć w sposób uniemożliwiający zidentyfikowanie autora/autorów (np. brak taśm klejących z nazwą firmy itp.).

Każdemu Uczestnikowi konkursu składającemu pracę konkursową Zamawiający wyda pokwitowanie, opatrzone numerem identyfikacyjnym widniejącym na pracy konkursowej, datą i pieczęcią Zamawiającego (wzór pokwitowania – załącznik nr 12). Działanie Zamawiającego ma na celu umożliwienie realizacji czynności wynikających z Ustawy, bez identyfikowania autora/autorów prac konkursowych.

W interesie Uczestników, nie składających prac konkursowych osobiście, leży przyjęcie takiej formy dostarczenia pracy, która umożliwi Zamawiającemu odwrotne przekazanie pokwitowania złożenia pracy konkursowej Uczestnikowi, bez Jego identyfikacji. Prace konkursowe (i ich opakowania) zawierające elementy pozwalające na zidentyfikowanie autora/autorów pracy nie będą oceniane przez Sąd Konkursowy.

Na czas pracy Sądu Konkursowego prace konkursowe będą zaszyfrowane nowym dowolnym numerem cyfrowym umieszczonym na miejscu liczby rozpoznawczej.

XI. Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Uczestnikami konkursu oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów

1. Wszelkie oświadczenia, zawiadomienia lub informacje Zamawiający i Uczestnicy zobowiązani są przekazywać pisemnie na adres Zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, lub za pomocą faksu na nr 61 8850 698, z zastrzeżeniem wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie, który składa się wyłącznie w formie pisemnej, z uwzględnieniem uregulowania art. 27 ust. 5 ustawy.

2. Godziny pracy: poniedziałek – piątek 08.00 – 14.30

XII.Kryteria oceny prac konkursowych

Prace konkursowe nie zostaną ocenione, jeżeli ich treść będzie niezgodna z treścią Regulaminu lub wytycznych i założeń zawartych w załącznikach do Regulaminu.

Zamawiający ustala następujące kryteria oceny prac konkursowych:

1. Funkcjonalność obiektu – 60% (maks. 60 pkt.).

Przy ocenie pracy konkursowej pod uwagę będą brane następujące aspekty:
- funkcjonalność rozwiązań wewnętrznych i walory użytkowe oraz dostosowanie do istniejącego budynku szpitala,

- rozwiązania układu komunikacji wewnętrznej ,
- jakość rozwiązań przestrzeni wewnętrznych.

2. Architektura budynku – 40% (maks. 40 pkt.).

Przy ocenie pracy konkursowej pod uwagę będą brane następujące aspekty:
- jakość kształtowania architektury w kontekście otoczenia, zgodnie z założeniami przyjętymi w Regulaminie wraz z załącznikami oraz dostosowanie do istniejących budynków Centrum,
- jakość kształtowania architektury w kontekście przestrzennym, zgodnie z założeniami przyjętymi w Regulaminie wraz z załącznikami,
- stopień funkcjonalności przyjętych rozwiązań.


XIII. Skład Sądu Konkursowego

Przewodniczący sądu konkursowego:
mgr inż. arch. Grzegorz Czerwiński

Sekretarz sądu konkursowego sędzia referent:
mgr inż. arch. – Marek Sienkiewicz

Członkowie:
• inż. Małgorzata Kołodziej – Sarna
• dr hab. n. med. Andrzej Roszak WCO
• mgr inż. Tadeusz Krzymański

XIV.Rodzaj i wysokość nagród

Zamawiający przewiduje następujące nagrody i wyróżnienia:

Autor najlepszej pracy konkursowej zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych.

Sąd konkursowy przyzna także drugą i trzecią nagrodę pieniężną.

Nagrody pieniężne Wartość nagrody w PLN brutto
Pierwsza nagroda podpisanie umowy na projekt
Druga nagroda 10.000,00
Trzecia nagroda 6.000,00

Sąd może również przyznać do trzech wyróżnień, o łącznej wartości do 4.000,00 PLN.

Zamawiający zastrzega, iż Sądowi Konkursowemu przysługuje prawo do dokonywania zmian co do liczby i wysokości nagród, pod warunkiem nieprzekroczenia ogólnej kwoty przeznaczonej na nagrody (20.000,00 PLN), a w przypadku złożenia mniej niż 5 prac konkursowych podlegających ocenie – prawo zmniejszenia ogólnej kwoty nagród.

Kwoty nagród pieniężnych podlegają opodatkowaniu na ogólnych zasadach.


XV. Termin wypłacenia nagród pieniężnych i zaproszenia do negocjacji

Nagrody pieniężne zostaną przekazane autorom nagrodzonych prac konkursowych w terminie nie krótszym niż 15 dni od dnia ustalenia wyników konkursu, oraz nie później niż w terminie 2 miesięcy od dnia ustalenia wyników konkursu.

Autor pracy, która otrzyma pierwszą nagrodę, zostanie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki w terminie nie krótszym niż 7 dni od dnia ustalenia wyników konkursu, oraz nie później niż w terminie 15 dni od dnia ustalenia wyników konkursu.

W przypadku stwierdzenia przez Sąd Konkursowy niezadowalającego poziomu prac konkursowych (ocena pracy najlepszej na poziomie poniżej 75 pkt w myśl przyjętych kryteriów oceny prac), Zamawiający może odstąpić od obowiązku zlecenia prac projektowych autorowi (zespołowi autorskiemu) pracy nagrodzonej pierwszą nagrodą. Autorowi (zespołowi autorskiemu) nie będą przysługiwać w takiej sytuacji żadne roszczenia.

XVI.Postanowienia dotycząłce przejścia autorskich praw majątkowych do
nagrodzonych prac, pola eksploatacji prac konkursowych oraz istotne
postanowienia umowy

1. WŁASNOŚĆ PRAC KONKURSOWYCH

1.1 Na Zamawiającego przechodzi własność rzeczy składających się na pracę konkursową uczestnika, któremu została przyznana nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i z którym została zawarta umowa na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych.

1.2 Przejście własności, o którym mowa w pkt. 1.1 następuje nieodpłatnie, z dniem podpisania umowy na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych.

1.3 Na Zamawiającego przechodzi własność rzeczy składających się na prace konkursowe nagrodzone II i III nagrodą.

1.4 Przejście własności, o którym mowa w pkt. 1.3 następuje nieodpłatnie, z dniem wypłaty nagród.

1.5 Na Zamawiającego nie przechodził własność rzeczy składających się na pozostałe prace konkursowe, nie wymienione w pkt. 1.1 i 1.3, chyba że uczestnik nie złoży wniosku o zwrot pracy konkursowej lub nie odbierze pracy konkursowej w okresie czterech lat od dnia publicznego ogłoszenia wyników konkursu.

2. AUTORSKIE PRAWA OSOBISTE DO PRAC KONKURSOWYCH

Autorskie prawa osobiste do prac konkursowych nie przechodzą na organizatora konkursu (Zamawiającego).

3. AUTORSKIE PRAWA MAJĄTKOWE DO PRAC KONKURSOWYCH

3.1 Autorskie prawa majątkowe do wszystkich prac konkursowych zostaną nabyte przez organizatora konkursu (Zamawiającego) na następujących polach eksploatacji:

3.1.1 publiczne wystawianie oryginałów utworów w postaci prac bez ograniczeń terytorialnych, w okresie sześciu miesięcy od dnia publicznego ogłoszenia wyników konkursu,

3.1.2 wytwarzanie dowolną techniką egzemplarzy utworów w postaci prac w celu umieszczenia w dowolnej publikacji, bez ograniczeń terminowych
i terytorialnych,

3.1.3 wprowadzanie do obrotu egzemplarzy utworów w postaci prac jako części dowolnej publikacji, bez ograniczeń terminowych i terytorialnych,

3.1.4 publiczne udostępnianie egzemplarzy utworów w postaci prac w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, bez ograniczeń terminowych i terytorialnych.

3.2 Przejście autorskich praw majątkowych, o którym mowa w pkt. 3.1, następuje bezpłatnie.

3.3 Przejście autorskich praw majątkowych, o którym mowa w pkt. 3.1, następuje
z dniem publicznego ogłoszenia wyników konkursu.

3.4 Niezależnie od pkt. 3.1, Zamawiający nabędzie autorskie prawa majątkowe do pracy konkursowej uczestnika, któremu została przyznana nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i z którym została zawarta umowa na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej.

3.5 Przejście autorskich praw majątkowych, o których mowa w pkt. 3.4, następuje
z chwilą podpisania umowy, na następujących polach eksploatacji:

3.5.1 wykonywanie dokumentacji objętej zakresem projektów budowlanych i wykonawczych,

3.5.1.1 Zamawiający ma prawo zlecić wykonanie dokumentacji projektowej, o której mowa w pkt. 3.5.1 osobie trzeciej,

3.5.1.2 Zamawiający może skorzystać z prawa, o którym mowa w pkt. 3.5.1.1, w przypadku gdy dojdzie do zerwania umowy,

3.5.2 wykonywanie dodatkowej dokumentacji projektowej, robót budowlanych
oraz wszelkich innych czynności niezbędnych do zrealizowania w terenie pracy konkursowej.

Przeniesienie autorskich praw majątkowych do pracy konkursowej, o których mowa w pkt. 3.5. nastąpi w ramach wynagrodzenia określonego umową zawartą w trybie negoicjacji z wolnej reki na wykonanie prac projektowych.

3.6 Uczestnik, o którym mowa w pkt. 3.4, zezwala na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do pracy konkursowej oraz do przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt. VIII Regulaminu, zarówno przez Zamawiającego, jak i przez osoby trzecie, upoważnione przez Zamawiającego.

3.7 Z tytułu wyrażenia zgody, o której mowa w pkt. 3.7 Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie.

3.8 Wykonawca będzie zobowiązany oświadczyć, iż przysługują mu autorskie prawa majątkowe do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej.

3.9 Wykonawca będzie zobowiązany przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej oraz stanowiących utwory, na polach eksploatacji ustalonych w trakcie negocjacji.

3.10 Przeniesienie autorskich praw majątkowych do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej oraz stanowiących utwory nastąpi za wynagrodzeniem ustalonym w trakcie negocjacji.

3.11 Jeżeli nie dojdzie do podpisania umowy na wykonanie projektów budowlanych
i wykonawczych z przyczyny leżącej po stronie autora najlepszej pracy konkursowej, w szczególności polegającej na odmowie zawarcia i podpisania umowy na warunkach określonych w Istotnych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 14 do Regulaminu konkursu), autor najlepszej pracy konkursowej zobowiązany jest do przekazania praw własności rzeczy, o których mowa w pkt 1.1 oraz majątkowych praw autorskich do pracy konkursowej, w zakresie, o którym mowa w pkt 3.5 i 3.7, bez ograniczeń terytorialnych i terminowych. W takim przypadku autorowi najlepszej pracy konkursowej nie przysługuje wynagrodzenie.

3.12 Sąd Konkursowy zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zaleceń do pracy konkursowej, a Autor pracy nagrodzonej zobowiązuje się wprowadzić je do prac projektowych.

3.13 Autor (zespół autorski), któremu w trybie zamówienia z wolnej ręki zostanie udzielone zamówienie, zobowiązany jest do uwzględnienia w pracach projektowych zmian uzgodnionych z Zamawiającym.

4. ISTOTNE POSTANOWIENIA , KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO UMOWY

Istotne postanowienia zawiera załącznik nr 12 do Regulaminu.

XVII. Sposób podania do publicznej wiadomości rozstrzygnięcia konkursu

Wszyscy Uczestnicy konkursu niezwłocznie po jego rozstrzygnięciu zostaną powiadomieni pisemnie o wynikach i otrzymanych ocenach, z podaniem imion i nazwisk albo nazw (firm) oraz adresów i miejsc zamieszkania (siedzib) autorów nagrodzonych prac. Informację o rozstrzygnięciu konkursu Zamawiający zamieści również na własnej stronie internetowej (www.wco.pl) oraz w Biuletynie Zamówień Publicznych (www.portal.uzp.gov.pl).

XVIII. Sposób udzielania wyjaśnień dotyczących Regulaminu konkursu

1. Każdy Uczestnik konkursu ma prawo zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści zawartych w Regulaminie w terminach określonych poniżej (decyduje termin wpływu korespondencji do siedziby zamawiającego):

1.1 Nie póżniej niż 4 dni przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie w sprawach dotyczących kwalifikacji.

1.2 Nie później niż 20 dni przed upływem terminu składania prac konkursowych w sprawach dotyczących przedmiotu konkursu.

2. Zamawiający udzieli wyjaśnień na pytania skierowane na adres Zamawiającego na piśmie lub faksem na nr (61) 8850 698 wszystkim Uczestnikom konkursu, którzy pobrali regulamin w formie papierowej bez ujawniania źródła zapytania.

2.1 Nie póżniej niż 2 dni przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie
do udziału w konkursie w sprawach dotyczących kwalifikacji,

2.1 Nie później niż 15 dni przed upływem terminu składania prac konkursowych w sprawach dotyczących przedmiotu konkursu.

3. Dla Uczestników konkursu, którzy pobrali Regulamin w wersji elektronicznej, wszelkie wyjaśnienia i modyfikacje treści regulaminu będą również zamieszczane jako pliki na stronie internetowej Zamawiającego (www.wco.pl) pod ogłoszeniem o konkursie.

4. W uzasadnionych przypadkach Zamawiający może nie później niż 15 dni przed upływem terminu składania prac konkursowych dokonać modyfikacji treści regulaminu. W przypadku modyfikacji dokonywanej po upływie terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie może ona dotyczyć wyłącznie sposobu przygotowania, zakresu i sposobu złożenia prac konkursowych oraz nie może prowadzić do zmiany treści ogłoszenia o konkursie, za wyjątkiem terminu składania prac konkursowych.

XIX. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących uczestnikom konkursu

Środki ochrony prawnej reguluje Dział VI ustawy Prawo zamówień publicznych (odwołanie, skarga).

XX. Wysokość zwrotu kosztów przygotowania prac konkursowych

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów przygotowania prac konkursowych.

XXI. Załączniki do Regulaminu

1. Program funkcjonalno-medyczny. (Program posiada sześć własnych załączników zawierających DANE URBANISTYCZNE I ARCHITEKTONICZNE. Wykaz tych załączników znajduje się na str. 22. Stanowią one odrębne pliki oznaczone: ZAŁ. NR 1. DO PROGRAMU, do ZAŁ. NR 6. DO PROGRAMU).
2. Mapa zasadnicza terenu z zaznaczoną lokalizacją – stanowi ZAŁ. NR 2. DO PROGRAMU
3. Decyzja o ustaleniu lokalizacji inwestycji – osobny plik w formacie PDF.
4. Oświadczenie o spełnianiu warunków z art. 22 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5. Wykaz osób.
6. Wykaz wykonanych usług.
7. Wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie
8. Informacja o planowanych łącznych kosztach wykonania prac realizowanych na podstawie pracy konkursowej.
9. Schemat plansz.
10. Karta identyfikacyjna pracy konkursowej.
11. Pokwitowanie złożenia pracy konkursowej.
12. Istotne postanowienia umowy, która zostanie zawarta w wyniku negocjacji w trybie z wolnej ręki z autorem najlepszej pracy konkursowej.
13. Pełnomocnictwo








Załącznik nr 1

PROGRAM FUNKCJONALNO MEDYCZNY DLA ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII
W POZNANIU PRZY UL. GARBARY 15
MARZEC 2010


A. SPECYFIKA SZPITALA
1. Dane ogólne.
Zespół budynków Wielkopolskiego Centrum Onkologii tworzy zróżnicowany pod względem architektonicznym i funkcjonalnym kompleks szpitalny zlokalizowany w centrum miasta, położony pomiędzy ulicami Strzelecką i Garbary.
Ze względu na trudności w pozyskiwaniu wolnych od zabudowy terenów w sąsiedztwie, budynki WCO w miarę potrzeb są nadbudowywane i adaptowane do nowych funkcji.

2. Rozwój przestrzenny WCO:
a) Pierwszy obiekt wchodzący w skład kompleksu WCO, należący przed II wojną światową do Drukarni Katolickiej – Stary Szpital (1) został częściowo nadbudowany w 1948 r i adaptowany na Szpital Ubezpieczalni Społecznej.
b) W 1952 r. Szpital przeznaczono na Wojewódzki Ośrodek Onkologiczny
w Poznaniu (obecnie Wielkopolskie Centrum Onkologii).
c) Pod koniec lat 50 - tych powstały pierwsze bunkry Działu Radioterapii (A i B), które połączono ze Stary Szpitalem (1).
d) Od 1975 r. do 1988 r. trwała rozbudowa południowego skrzydła szpitala (2) wraz
z łącznikiem (3). Rozbudowa pozwoliła zwiększyć liczbę łóżek do 250.
e) W latach 70 - tych powstał także pawilon radioterapii (5) wraz z kolejnym bunkrem radioterapii (C) oraz kabiną symulatora.
f) W 1992 r. na zachodnim krańcu Pawilonu radioterapii wybudowano dwa nowe bunkry do radioterapii. Była to ostatnia inwestycja związana z rozbudową Pawilonu Radioterapii.
g) W latach 1999 – 2006 powstało nowe zachodnie skrzydło z blokiem operacyjnym. W 2004 r. trwały prace adaptacyjne na parterze Starego Szpitala w celu utworzenia dwóch pracowni tomografii komputerowej.
h) W 2006 r. został oddany do użytku także kantor Cegielskiego (7) adaptowany na biura dla pracowników administracyjnych oraz ogród zimowy (8).
i) Od 2006 r. do 2009 r. trwała realizacja I etapu budowy Zakładu Radioterapii
i Diagnostyki Obrazowej (12) oraz nadbudowa 6 piętra południowego skrzydła (2).
B. WYTYCZNE ARCHITEKTONICZNO BUDOWLANE - ZAŁOŻENIA OGÓLNE
1. Projekt należy realizować zgodnie z ustaleniami decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz usytuować w miejscu wskazanym na mapie geodezyjnej.
2. Budynek należy zaprojektować, jako jednofunkcyjny obiekt służby zdrowia skomunikowany z istniejącą zabudową Starym Szpitalem (1) i pawilonem radioterapii (5).
3. Organizator zakłada:
- powstanie budynku posiadającego własne wejście, składającego się z 4 kondygnacji nadziemnych i 1 podziemnej,
- połączenie z istniejącym pawilonem radioterapii (5) poprzez korytarz biegnący
w sąsiedztwie ogrodu zimowego (8),
- połączenie ze Starym Szpitalem (1) na wszystkich kondygnacjach.
4. Koncepcja winna zawierać wytyczne w zakresie przebudowy i rozbudowy istniejącej infrastruktury Centrum (sieci wod - kan, co i cuw, instalacji elektrycznych, gazów medycznych, sieci strukturalnej).
5. Praca powinna określać zakres zmian i adaptacji obiektów wokół inwestycji oraz projekt organizacji ruchu drogowego.
6. Praca konkursowa musi spełniać wymagania wynikające z obowiązujących przepisów, norm i normatywów budowlanych. Koncepcję architektoniczna należy opracować uwzględniając całokształt warunków i wytycznych wynikających z opracowań załączonych do niniejszej części regulaminu konkursu:
a) DANE URBANISTYCZNE I ARCHITEKTONICZNE,
b) PROGRAM FUNKCJONALNY,
c) PODSTAWA FORMALNO-PRAWNA
7. Praca konkursowa powinna zawierać wstępne rozwiązania architektoniczne, konstrukcyjne, techniczne i technologiczne zgodne z obowiązującymi przepisami, a w szczególności z:
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz. U. Nr 75, poz. 690) z późniejszymi zmianami,
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz. U. 06.213.1568),
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z dnia 16 września 2004 r.),
- Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z dnia 10 lipca 2003 r.) z ) z późniejszymi zmianami.

DANE URBANISTYCZNE I ARCHITEKTONICZNE

Załącznik nr 1. Usytuowanie budynków Wielkopolskiego Centrum Onkologii (aksonometria), opis konstrukcji i przeznaczenie funkcjonalne.
Załącznik nr 2. Mapa geodezyjna terenu WCO z zakreślonym terenem opracowania. Skala 1:500
Załącznik nr 3. Mapa – rozmieszczenie podstawowych obiektów WCO w rejonie inwestycji. Punkty i zakres widoku fotografii. Skala 1:500
Załącznik nr 4. Zdjęcia terenu inwestycji
Załącznik nr 5. Inwentaryzacja – rzuty.
Skala 1:200

Załącznik nr 6. Przekroje podstawowe Starego Szpitala (1) i Pawilonu Radioterapii (5). Skala 1:200


PROGRAM FUNKCJONALNY

SPIS TREŚCI
1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA
2. PODSTAWA OPRACOWANIA
3. ISTNIEJĄCA SYTUACJA I WARUNKI PRZESTRZENNE
4. ZAŁOŻENIA OGÓLNE PROGRAMU ROZBUDOWY
5. ZAŁOŻENIA SZCZEGÓŁOWE PROGRAMU ROZBUDOWY
6. OPIS PROGRAMU MEDYCZNO-FUNKCJONALNEGO DZIAŁÓW SZPITALNYCH
7. ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWYCH POMIESZCZEŃ
8. BILANS POWIERZCHNI
9. STANDARDY WYKOŃCZENIA BUDYNKU
10. WARUNKI TECHNICZNE

1. PRZEDMIOT OPRACOWANIA
Przedmiotem opracowania jest program funkcjonalno medyczny rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu przy ul. Garbary 15. Planowana rozbudowa zlokalizowana będzie od strony ul. Garbary na frontowej części działek nr 15 i 16.

Inwestycja obejmować będzie dobudowę 4-kondygnacyjnego budynku z wejściem od ul. Garbary oraz częściową przebudowę części bunkrowej pawilonu radioterapii (5).

Opracowanie zawiera bilans powierzchni dla poszczególnych kondygnacji, który gwarantuje możliwość wykonania projektu architektonicznego na podstawie poniższego programu funkcjonalnego.

2. PODSTAWA OPRACOWANIA
Podstawą opracowania jest program medyczny przedstawiony przez Użytkowników działów szpitala, które w wyniku rozbudowy uzyskają dodatkową powierzchnię i możliwość rozszerzenia działalności. W kolejnych etapach projektowania niezbędna jest dalsza szczegółowa współpraca z Użytkownikiem, w celu osiągnięcia optymalnych rozwiązań funkcjonalnych.

Opracowanie wykonano w oparciu o:

a) program medyczny (dane otrzymane od Użytkownika),
b) dane dotyczące planowanego zatrudnienia w poszczególnych jednostkach administracyjnych (dane otrzymane od Użytkownika),
c) informacje o obecnym stanie zagospodarowania terenu przeznaczonego pod rozbudowę uzyskane od administratora obiektu,
d) mapę zasadniczą terenu inwestycji,
e) wizję lokalną i własne analizy możliwości usytuowania rozbudowy,
f) decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego
g) obowiązujące przepisy prawa w szczególności:
• Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r. (Dz.U. Nr 75, poz. 690) z późniejszymi zmianami,
• Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie wymagań, jakim powinny odpowiadać pod względem fachowym i sanitarnym pomieszczenia i urządzenia zakładu opieki zdrowotnej (Dz.U.06.213.1568),
• Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowych warunków bezpiecznej pracy ze źródłami promieniowania jonizującego (Dz. U. Nr 140, poz. 994),
• Obowiązujących przepisów BHP.
3. ISTNIEJĄCA SYTUACJA I WARUNKI PRZESTRZENNE
Pod planowaną rozbudowę przeznaczono teren z frontem w pierzei ul. Garbary zlokalizowany pomiędzy Starym Szpitalem (1) kompleksu WCO i terenem szpitala Przemienienia Pańskiego. Teren przeznaczony dla lokalizacji inwestycji jest w znacznej części zabudowany przez:
a) od frontu – podcień dawnego wejścia głównego do Starego Szpitala (1) wraz z klatką schodową oraz murowany parterowy budynek gospodarczy (11). Budynek mieści pomieszczenie na odpady medyczne oraz kostnicę przyszpitalną dostępną z podwórza. Wcześniej znajdowała się tu stacja transformatorowa, którą przeniesiono do nowego budynku na tyłach posesji (9) i rozbudowano.
b) w głębi – Pawilon Radioterapii (5) wybudowany w mieszanej (stalowej szkieletowej obudowanej ścianami murowanymi), stropodach – z płyt korytkowych opartych na belkach stalowych, pokryty papą. Pawilon powstał w wyniku wybudowania pierwszych bunkrów do radioterapii i konieczności połączenia ich z głównym budynkiem szpitalnym.
Obecnie w Pawilonie Radioterapii mieszczą się:
- Zakład Radioterapii ,
- Zakład Fizyki Medycznej,
- Zakład Planowania Leczenia,
- Modelarnia,
- Bunkry do radioterapii,
- Bunkier symulatora.
Pomieszczenia Zakładu Radioterapii Onkologicznej:
- 5 gabinetów lekarskich, konsultacyjnych połączonych z 3 sekretariatami,
- 2 pomieszczenia pracy lekarzy,
- 5 bunkrów terapeutycznych ze sterowniami i pomieszczeniami technicznymi,
- 2 kabiny symulatorów ze sterowniami,
- gabinet ordynatora z sekretariatem i gabinetem badań,
- modelarnia ze stołem terapeutycznym,
- pomieszczenia socjalne dla lekarzy i techników,
- szatni techników.
Pomieszczenia zakładu zlokalizowane są głównie w pawilonie radioterapii (5), a część z nich mieści się również na parterze Starego Szpitala (1).
4. ZAŁOŻENIA OGÓLNE PROGRAMU ROZBUDOWY
Oczekuje się, że przedłożona do konkursu koncepcja zapewni:
a) dodatkowe wejście do kompleksu budynków WCO,
b) racjonalne wykorzystanie terenu przeznaczonego pod zabudowę i ewentualnie możliwość dalszej rozbudowy na terenie obecnego pawilonu radioterapii (5),
c) harmonijne wpisanie nowej kubatury w istniejący kontekst urbanistyczny.
5. ZAŁOŻENIA SZCZEGÓŁOWE PROGRAMU ROZBUDOWY
Rozmieszczenie funkcji w istniejących budynkach przedstawią załączniki graficzne nr 1 i 3.

Organizator zakłada, że:
a) wyburzeniu ulegną:
- budynek gospodarczego (11),
- klatka schodowa wraz z podcieniem dawnego wejścia,
- część pawilonu radioterapii (5) do linii zabudowy istniejących bunkrów A i B,
b) pomieszczenie na odpady medyczne oraz kostnica otrzymają tymczasowo nową lokalizację, by docelowo znaleźć miejsce w budynku ambulatoryjnym, który planowany jest jako kolejna rozbudowa kompleksu WCO od strony ul. Strzeleckiej,
c) autorzy prac konkursowych wezmą pod uwagę fakt iż, istniejąca klatka schodowa stanowi element układu ewakuacyjnego i w pracy konkursowej zapewnią rozwiązania umożliwiające etapowane robót w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią ewakuację przez cały czas trwania inwestycji. Ewentualnie zapewnią uzgodnienie z właściwym komendantem wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej alternatywnego planu ewakuacji na czas realizacji projektu. Pod klatką schodową mieści się Punkt Dystrybucyjny Sieci Strukturalnej (telefoniczna + komputerowa) i musi on działać do momentu przełożenia wszystkich linii sieci strukturalnej (komputerowej i telefonicznej) do nowego pomieszczenia zlokalizowanego w pobliżu.
d) nowy budynek będzie połączony komunikacyjnie na wszystkich kondygnacjach ze Starym Szpitalem (1) i na parterze z pawilonem radioterapii (5).
e) nowy budynek zostanie wyposażony w ramach komunikacji pionowej w klatkę schodową oraz minimum 2 dźwigi szpitalne,
f) istniejące bunkry A i B, które w efekcie rozbudowy, znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie nowego 4-kondygnacyjnego budynku szpitalnego będą wymagały zwiększenia osłonności bunkrów, zwłaszcza w części stropowej ze względu na zmianę warunków ekspozycji na promieniowanie jonizujące osób z ogółu ludności,
g) istniejąca w pawilonie radioterapii (5) sieć korytarzy w wyniku planowanej rozbudowy zostanie przerwana, a ruch pacjentów na parterze skierowany poprzez korytarz sąsiadujący z ogrodem zimowym (8) (Organizator planuje w dalszym etapie reorganizację funkcjonalno-przestrzenną pozostałej części pawilonu),
h) projektowany budynek nie będzie wywierał negatywnego wpływu na środowisko naturalne, a zastosowane urządzenia (np. klimatyzacja o obniżonej emisji hałasu) nie spowodują wydalania do atmosfery, gleby i kanalizacji szkodliwych substancji i dźwięków.
6. OPIS PROGRAMU MEDYCZNO - FUNKCJONALNEGO DZIAŁÓW SZPITALA
Przedmiotem inwestycji jest ,,Rozbudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii przy ul. Garbary 15 w Poznaniu w kierunku Szpitala Przemienienia Pańskiego ". Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie działalności istniejących działów szpitala, poprawa ich funkcjonowania, a także dostosowanie do wymagań wynikających z obowiązujących przepisów.

PIWNICE

Połączenie komunikacyjnie z piwnicami Starego Szpitala (1)
a) Pomieszczenia socjalne - szatnie techników Oddziału Radioterapii Onkologicznej dla kobiet i dla mężczyzn,
b) Pomieszczenia techniczne
c) Pomieszczenia magazynowe
d) Komunikacja pionowa i pozioma
PARTER
Połączenie komunikacyjne ze Starym Szpitalem (1) i Pawilonem Radioterapii (5)
a) Strefa wejścia do budynku, w tym:
- portiernia,
- szatnia, pomieszczenie wózków,
- sanitariaty pacjentów,
Przewidywana liczba personelu: 4 osoby
b) Rozbudowa Zakładu Radioterapii Onkologicznej.
Na parterze w nowym budynku konieczne będzie odtworzenie funkcji, które znajdują się w częściach budynków przewidzianych do wyburzenia.
Program medyczny przedstawiony przez Inwestora dodatkowo obejmuje:
- część zabiegowo opatrunkową w tym:
• gabinet lekarski,
• sekretariat,
• gabinet zabiegowo-opatrunkowy,
• gabinet pielęgniarski,
- część administracyjną oddziału w tym:
• gabinet kierownika zakładu,
• sekretariat,
• sala narad klinicznych (dla ok. 30 osób),
• pomieszczenie socjalne dla grup studenckich (dla ok. 12 osób).
Podczas badania i wywiadu w gabinecie lekarskim oprócz pacjenta może przebywać 1-2 osoby towarzyszące, lekarz, lekarz stażysta. W sekretariacie – sekretarka, okresowo lekarz, pacjent, 1-2 osoby towarzyszące.
Układ funkcjonalny, w którym 2 gabinety lekarskie łączą się z 1 sekretariatem, użytkownik uznaje za odpowiedni zarówno dla pracy personelu, jak i dla pacjentów.
Zatrudnienie i ruch pacjentów:
OBECNIE: DOCELOWO:
Lekarze: 10 16
Technicy radiolodzy: 25 25
Pielęgniarki: - 3
Sekretarki: 4 6
Studenci: grupy 12-osobowe
Ruch pacjentów dla 1 gabinetu badań 5 osób/h

c) Pomieszczenia techniczne w tym punkt dystrybucyjny sieci strukturalnej (telefonicznej i komputerowej)
d) Komunikacja pionowa i pozioma.

I PIĘTRO
a) Rozbudowa istniejącego Oddziału Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej na 1 piętrze w Starym Szpitalu (1).
Obecnie na oddziale jest 55 łóżek w salach 1-,2-,3-,4 i 5-osobowych. Oddział posiada dyżurkę, zaplecze zabiegowe i socjalne dla personelu pielęgniarskiego, toalety dla pacjentów i personelu.
W części administracyjnej znajdują się: gabinet ordynatora, sekretariat i pokój pracy lekarzy z zapleczem socjalnym. Zabiegi wykonywane są w dwóch salach zabiegowych.
Użytkownik zamierza przenieść do nowego budynku kuchnię oddziałową i powiązać ją z pomieszczeniem konsumpcyjnym, które będzie spełniało również funkcje rekreacyjne i pokoju odwiedzin. Obecnie wszyscy chorzy spożywają posiłki w salach chorych. Pomieszczenie po dotychczasowej kuchni należy wykorzystać do uzupełnienia brakujących funkcji na oddziale (np.: sala chorych lub gabinet pielęgniarki oddziałowej).
Program medyczny rozbudowy przedstawiony przez Inwestora obejmuje:
- sale 1- i 2-osobowe z łazienkami (dla 20 łóżek łącznie),
- kuchnię oddziałową z salą rekreacyjno-konsumpcyjną dla pacjentów
i odwiedzających,
- sanitariaty dla odwiedzających,
- pokój z łazienką dla lekarza dyżurującego,
- sala narad klinicznych dla ok. 15 osób,
- pomieszczenia magazynowe,
- gabinet pielęgniarki oddziałowej.
Zatrudnienie i ruch pacjentów:
OBECNIE: DOCELOWO:
Lekarze: 12 14
Pielęgniarki: 30 33
Pracownicy biurowi: 3 3
Salowe 4 4
Studenci: grupy 12 - os.
Pacjenci hospitalizowani: 55 64
b) Pomieszczenia techniczne w tym punkt dystrybucyjny komputerowej sieci strukturalnej,
c) Komunikacja pionowa i pozioma.
II PIĘTRO
a) Oddział Endoskopii, Endoskopii Laryngologicznej i Stomii.
W wyniku planowanej rozbudowy dotychczasowa Pracownia Endoskopii, Pracownia Stomijna oraz część diagnostyczno zabiegowa Poradni Onkologii Laryngologicznej utworzą oddział, w którym wykonywane będą zabiegi w znieczuleniu ogólnym i miejscowym. Oddział będzie przyjmował pacjentów w trybie ambulatoryjnym oraz w ramach leczenia szpitalnego.
Program medyczny dla rozbudowy przedstawiony przez Inwestora wyróżnia pomieszczenia dostępne z komunikacji ogólnej:
- sekretariat,
- poczekalnia,
- przez kabiny pacjenta i dodatkowe drzwi dla ruchu wózkowego:
• gabinet endoskopii laryngologicznej,
• gabinet gastroskopii,
• gabinet kolonoskopii,
• gabinet duoendoskopii z aparatem rentgenowskim „C”,
- szatnia dla studentów (ok. 12 osób)
- poradnia stomijna z kabiną sanitarną dla niepełnosprawnych.
Komunikacją wewnętrzną z ograniczeniem dostępu należy objąć:
- myjnię,
- magazyn środków dezynfekcyjnych
- pomieszczenie porządkowe,
- magazyn czysty,
- szatnie personelu – ewentualnie można lokalizować w piwnicy,
- węzły sanitarne dla personelu (kobiet i mężczyzn),
- pomieszczenie socjalne personelu,
- pokój wybudzeń z dyżurką i wc,
- pomieszczenie ubierania pacjentów z wyjściem do poczekalni/ korytarza.
- w korytarzu wewnętrznym należy wydzielić miejsce z monitorami dla studentów obserwujących przebieg przeprowadzanych zabiegów.
Zatrudnienie i ruch pacjentów:
Lekarze: 4
Pielęgniarki 14
Sekretarki 2
Salowe 2
Studenci: grupy 10 - osobowe.
Ruch pacjentów: 5 osób/h + po 2 os. towarzyszące,
b) Poradnia kardiologiczna.
Lekarze: 1
Pacjenci: 4 osoby/h
c) Pomieszczenia techniczne w tym punkt dystrybucyjny komputerowej sieci strukturalnej,
d) Komunikacja pionowa i pozioma


III PIĘTRO
a) Pracownia Radiobiologii
Zespół pomieszczeń o charakterze laboratoryjnym:
- śluza umywalkowa
- pracownia hodowli komórek
- pracownia molekularna,
- gabinet kierownika sekretariatu,
- szatnia personelu,
Zespół pomieszczeń o charakterze administracyjno socjalnym:
- pomieszczenie socjalne,
- pokój kierownika zakładu,
- sekretariat
- komunikacja z szatnią dla studentów (grupy ok. 6 - osobowe)

Komunikacja wewnętrzna gwarantującą ograniczony dostęp.
Przewidywana ilość personelu na jednej zmianie: 5-6 osób
Studenci: grupy 6 - osobowe.
b) Administracja
Trzecie piętro Starego Szpitala (1) wraz z łącznikiem (3) zajmują w znacznym stopniu pomieszczenia administracyjno biurowe. W łączniku zlokalizowane są gabinety dyrektora naczelnego oraz zastępcy dyrektora ds. administracyjnych z wspólnym sekretariatem.
W nowym budynku planuje się uzupełnienie funkcji administracyjno biurowych o dodatkowe pomieszczenia:
- 2 gabinety zastępców dyrektora z sekretariatem,
- gabinet kierownika sekretariatu,
- pokój pracy sekcji informatycznej,
- magazyn sekcji informatycznej,
- pomieszczenie socjalne,
- sanitariaty personelu,
c) Pomieszczenia techniczne.
d) Komunikacja pionowa i pozioma.

7. ZESTAWIENIE POWIERZCHNI UŻYTKOWYCH POMIESZCZEŃ
Tabela programu funkcjonalnego podaje orientacyjne wymiary pomieszczeń, w nawiasach podano powierzchnie minimalne wymagane przepisami.

PIWNICE
SZATNIE PERSONELU, POMIESZCZENIA TECHNICZNE I MAGAZYNOWE
L.P POMIESZCZENIE POWIERZCHNIA
UŻYTKOWA
(m2) UWAGI/ WYKONYWANE CZYNNOŚCI
1 szatnia mężczyzn 55 dla ok. 50 osób
2 szatnia kobiet 80 dla ok. 70 osób
3 pomieszczenia techniczne 200
4 pomieszczenia magazynowe 170
POW. UŻYTKOWA KONDYGNACJI 505


PARTER
STREFA WEJŚCIA DO BUDYNKU
Lp. POMIESZCZENIE POWIERZCHNIA
UŻYTKOWA
(m2) UWAGI/ WYKONYWANE CZYNNOŚCI
1 strefa wejścia + portiernia + pom. wózków + szatnia 50
2 węzły sanitarne 28 ogólnodostępne ( dla kobiet, mężczyzn i dla osób niepełnosprawnych)
3 pomieszczenie porządkowe 6
4 hol +komunikacja 140
5 komunikacja pionowa 35
259


ODDZIAŁ RADIOTERAPII ONKOLOGICZNEJ II
6 punkt informacji i rejestracji pacjentów 32
7 gabinet lekarski 16
(min. 12) badanie ogólne pacjenta, przedstawienie opcji leczenia, kontrola w czasie radioterapii i po jej zakończeniu. przygotowanie wstępnego planu leczenia, praca naukowa,
8 sekretariat 11 praca sekretarki, wywiad, opisywanie choroby, gromadzenie dokumentacji
9 gabinet pielęgniarski
15
(min. 12)
10 gabinet zabiegowo-opatrunkowy 25
(min. 15) podawanie iniekcji, wlewów kroplowych, zmiana opatrunków i inne czynności pielęgniarskie, podawanie cytostatyków, leków osłonowych we wlewach dożylnych. Jeden podzielony pokój zabiegowy lub mniejszy + gabinet pielęgniarski
11 gabinet kierownika zakładu 20
(min. 12)
12 poczekalnia 20
(min. 8)
13 sala narad klinicznych 40 dla 30 osób
14 pomieszczenie socjalne dla grup studenckich 12 dla 10 osób
191

POW. UŻYTKOWA KONDYGNACJI 450


I PIĘTRO
ODDZIAŁ RADIOTERAPII I GINEKOLOGII ONKOLOGICZNEJ
Lp. POMIESZCZENIE POWIERZCHNIA
UŻYTKOWA
(m2) UWAGI/ WYKONYWANE CZYNNOŚCI
1 sale chorych dla 20 osób + łazienki 210 – 2 sale 1os. (min.190)- bez sal 1os. 1- i 2 - osobowe; łazienki przy salach należy wyposażyć w bidety
2 kuchnia oddziałowa 10
3 pomieszczenie do konsumpcji z częścią rekreacyjną 40 spożywanie posiłków, odwiedziny, rozrywka
4 sanitariaty dla odwiedzających 8
(min. 6)
5 gabinet pielęgniarki oddziałowej 12

6 pokój lekarza dyżurującego +łazienka 15
(min. 13)
7 sala narad klinicznych 35 15 osób
8 magazyn oddziałowy 10
9 pomieszczenia techniczne 4
10 punkt dystrybucyjny komputerowej sieci wewnątrzszpitalnej 9
11 komunikacja pozioma 130 korytarz oddziałowy
12 komunikacja pionowa 35
POW. UŻYTKOWA KONDYGNACJI 518



II PIĘTRO
ODDZIAŁ ENDOSKOPII, ENDOSKOPII LARYNGOLOGICZNEJ I STOMII
Lp. POMIESZCZENIE POWIERZCHNIA UŻYTKOWA (m2) UWAGI/ WYKONYWANE CZYNNOŚCI
1 sekretariat 15 2 stanowiska pracy
2 poczekalnia 25 ok. 5 pacjentów/h + po 2 os. rodzina
3 gabinet endoskopii
laryngologicznej
+ kabina pacjenta 27 osoby, które mają wykonywany zabieg w znieczuleniu ogólnym przebierają się w kabinie w fartuch jednorazowy, odzież składają do pojemników, przenoszonych po zabiegu do sali wybudzeń;
kabina higieny osobistej musi być wyposażona w miskę ustępową, natrysk i umywalkę;

4 gabinet gastroskopii
+ kabina pacjenta 27
5 gabinet kolonoskopii
+ kabina pacjenta
+ kabina higieny 30

6 gabinet duoendoskopii z Rtg „C”
+ kabina pacjenta
+ kabina higieny 30

7 myjnia 9
8 magazyn środków dezynfekujących 3
9 magazyn czysty 6
10 pokój wybudzeń + dyżurka
+ wc kobiet
+ wc mężczyzn 52 4 łóżka
11 pomieszczenie ubierania pacjenta 6 ubieranie się po wybudzeniu
12 pomieszczenie socjalne 20
(min.17) 3 lekarzy, 2 sekretarki, 10-12 pielęgniarek
13 szatnia studentów 8 dla 12 osób; może znajdować się przy poczekalni
14 aneks dydaktyczny z monitorami 12 4 monitory dla 12 osób;
aneks może być częścią komunikacji wewnętrznej oddziału
15 sanitariaty personelu 8
16 poradnia stomijna + wc dla niepełnosprawnych 30
17 poradnia kardiologiczna 20
18 komunikacja pozioma 130
19 komunikacja pionowa 35
20 pomieszczenia techniczne 16
21 punkt dystrybucyjny komputerowej sieci wewnątrzszpitalnej 9
POW. UŻYTKOWA KONDYGNACJI 518


III PIĘTRO
PRACOWNIA RADIOBIOLOGII
L.p. POMIESZCZENIE POWIERZCHNIA
UŻYTKOWA
(m2) UWAGI/ WYKONYWANE CZYNNOŚCI
1 sekretariat 12
2 pokój kierownika zakładu 18
3 pracownia hodowli komórek + śluza z umywalką 30
4 pracownia molekularna 30
5 pomieszczenie socjalne 12 4 osoby zatrudnione
Grupy studenckie min 6os. Szafki dla studentów w korytarzu
6 śluza umywalkowo -fartuchowa 12
7 komunikacja wewnętrzna 20
134

ADMINISTRACJA
8 sekretariat 20
9 gabinet zastępcy dyrektora 2 x 50
10 gabinet szefowej sekretariatu 25
11 pokój pracy informatyków 20
magazyn sprzętu komputerowego 20
11 pomieszczenie socjalne 12
12 sanitariaty personelu 8
13 komunikacja pozioma 120
14 komunikacja pionowa 35
310
POW. UŻYTKOWA KONDYGNACJI 444


8. BILANS POWIERZCHNI
Podsumowując program z podziałem na kondygnacje, uzyskano następujące powierzchnie:
POWIERZCHNIA NETTO KONDYGNACJI
(m2)
PIWNICE 505
PARTER 450
1 PIĘTRO 518
2 PIĘTRO 518
3 PIĘTRO 444
SUMA 2435

Powierzchnia netto budynku: 2435 m2.
Należy zwrócić uwagę, że w programie funkcjonalnym zbilansowano szacunkowe powierzchnie komunikacji poziomej i pionowej. Rzeczywista, powierzchnia inwestycji będzie wynikać z przyjętej w drodze konkursu (i rozwijającej się w toku dalszych prac projektowych) koncepcji architektonicznej. Z uzgodnień z Użytkownikiem wynikać będą najbardziej adekwatne dla prowadzonej działalności połączenia funkcjonalne i drogi komunikacji wewnętrznej.
Ważne jest utrzymanie krótkich i wygodnych połączeń poziomych i pionowych przy zachowaniu wyraźnego rozdzielenia funkcji oraz dróg brudnych i czystych.
W komunikacji pionowej zastosować należy windy łóżkowe.
Zaleca się zaprojektowanie budynku w konstrukcji umożliwiającej elastyczne kształtowanie wnętrza na wypadek ewentualnych zmian funkcjonalnych lub dalszej rozbudowy pawilonu radioterapii w przyszłości.
W dalszych etapach projektowania należy uzgodnić rozwiązania projektowe z Użytkownikiem.

9. STANDARDY WYKOŃCZENIA BUDYNKU.
Powstający budynek powinien być nowoczesny i funkcjonalny. Jego charakter przestrzenny powinien być wynikiem zorganizowania klarownych połączeń komunikacyjnych z istniejącymi budynkami (działami szpitala). Nowe pomieszczenia powinny być przestronne i wygodne dla pracujących w nich osób oraz przyjazne dla pacjentów. Należy dążyć do stworzenia wnętrz o estetyce oddziałującej pozytywnie na psychikę osób chorych.
Materiały wykończeniowe użyte we wnętrzach muszą odpowiadać wymaganiom higieniczno sanitarnym stawianym budynkom i pomieszczeniom służby zdrowia.
Elewacja frontowa nowego obiektu powinna w sposób zrównoważony uzupełniać istniejący kontekst urbanistyczny pierzei ul. Garbary.




10. WARUNKI TECHNICZNE
10.1. WARUNKI ZAOPATRZENIA W CIEPŁO
Źródłem ciepła dla potrzeb:
a) centralnego ogrzewania,
b) zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową,
c) wentylacji mechanicznej i klimatyzacji (tzw. ciepło technologiczne),
będzie centrala cieplna korzystająca z ciepła z sieci miejscowego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
Centrala cieplna, która obecnie zaopatruje kompleks budynków WCO znajduje się w piwnicach północnego skrzydła budynku centralnego bloku operacyjnego (4).
Należy brać pod uwagę następujące warianty zaopatrzenia w ciepło:
a) rozbudowa istniejącej centrali cieplnej,
b) budowa nowej centrali cieplnej w projektowanym obiekcie.
Ostateczny wariant będzie wynikiem szczegółowych uzgodnień z Inwestorem i Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej na etapie tworzenia dokumentacji budowlanej. Należy także przewidzieć odpowiednie zwiększenie mocy istniejącej kotłowni rezerwowej poprzez jej rozbudowę.
10.2. WENTYLACJA I KLIMATYZACJA
Wentylatornię i klimatyzatornię należy lokalizować w piwnicy budynku z zastosowaniem nagrzewnic zasilanych ciepłem technologicznym z węzła cieplnego. Ewentualnie Inwestor może zdecydować o zastosowaniu nagrzewnic elektrycznych. Nawilżanie powietrza za pomocą pary z wytwornic elektrycznych.
Należy dążyć do zastosowania central wentylacyjnych nawiewno-wywiewnych z odzyskiem ciepła (wymienniki krzyżowe, przeponowe lub układy glikolowe). Chłodzenie powietrza realizować przy zastosowaniu instalacji wody lodowej.
Pełną klimatyzacje należy przewidzieć do pomieszczeń zabiegowych i opatrunkowych Oddziału Radioterapii, Oddziału Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej, Oddziału Endoskopii, Endoskopii Laryngologicznej i Stomii oraz do pomieszczeń laboratoryjnych Pracowni Radiobiologii.
10.3. WARUNKI ZAOPATRZENIA W WODĘ I ODPROWADZENIA ŚCIEKÓW
Zaopatrzenie w wodę do celów użytkowych i przeciwpożarowych z istniejącego przyłącza wodociągowego.
W nowym obiekcie należy zaprojektować stację uzdatniania wody dla zasilania w wodę nawilżaczy parowych.
Podłączenie do sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej nie wymaga projektowania urządzeń uzdatniających i należy je realizować zgodnie z wydanymi przez zarządcę sieci kanalizacyjnej warunkami technicznymi.
W projekcie należy uwzględnić przebudowę kanalizacji sanitarnej w istniejącej części budynku. Należy przewidzieć wymianę całej kanalizacji podposadzkowej w piwnicy „starego szpitala”, jej połączenie z częścią nową i odprowadzenie ścieków do sieci miejskiej.

10.4. GAZY MEDYCZNE
W pomieszczeniach zabiegowych i opatrunkowych oraz w salach łóżkowych Oddziału Radioterapii, Oddziału Radioterapii i Ginekologii Onkologicznej, Oddziału Endoskopii, Endoskopii Laryngologicznej i Stomii należy zaprojektować instalacje następujących gazów medycznych:
a) Tlen,
b) Próżnia,
c) Sprężone powietrze medyczne,
d) Sprężone powietrze do narzędzi pneumatycznych,
e) Podtlenek azotu,
f) Wyciągi gazów poanestetycznych
Szczegółowe rozmieszczenie poszczególnych instalacji wynikać będzie z uzgodnień na etapie wykonywania dokumentacji budowlano-wykonawczej.
Inwestor deklaruje istnienie źródeł gazów medycznych. Doprowadzenie rurociągów z gazami medycznymi w przestrzeni podstropowej piwnicy z sąsiedniego budynku Starego Szpitala (1).
10.5. WARUNKI ZAOPATRZENIA W ENERGIĘ ELEKTRYCZNĄ
Zasilanie w energię elektryczną będzie realizowane w oparciu o istniejącą na terenie WCO stację transformatorową (9).
Rozdzielnia główna niskiego napięcia wymaga rozszerzenia o dwa pola w każdej sekcji o zabezpieczeniach do 1000A oraz dostosowania układu pomiarowo- rozliczeniowego w stacji transformatorowej K-294/E do aktualnych potrzeb i wymagań.
10.6. SIEĆ STRUKTURALNA – KOMPUTEROWA I TELEFONICZNA
Obecnie Punkt Dystrybucyjny Sieci Strukturalnej 02 (telefoniczna + komputerowa) zlokalizowany jest w pomieszczeniu 0155 (pod klatka schodową przeznaczoną do wyburzenia).
Punkt dystrybucyjny 02 jest elementem niezbędnym dla prawidłowego działania sieci komputerowej Eskulap i Varis oraz sieci telefonicznej w pawilonie radioterapii (5) i na parterze Starego Szpitala (1), między innymi w:
- pracowniach tomografów,
- części Zakładu Radiologii,
- Zakładzie Fizyki Medycznej,
- Zakładzie Radioterapii (również w bunkrach),
- Zakładzie planowanie leczenia.
Należy zapewnić nieprzerwane działanie PD do momentu przeniesienia go w nowe miejsce, położone w pobliżu obecnego(np.:pom.0113 w Starym Szpitalu), które pozwoli na prowadzenie okablowania w odcinkach nie dłuższych niż 100m (od gniazda użytkownika do panelu w punkcie dystrybucyjnym z zapasem w punkcie 10 m).









Załącznik nr 4

Wielkopolskie Centrum Onkologii
...........................dnia..........................


...............................................
(pieczęć Uczestnika/ów konkursu)



OŚWIADCZENIE


Przystępując do konkursu na:

„OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”


Oświadczam/y, iż spełniam/y warunki przewidziane przepisem art. 22 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz w Regulaminie konkursu, a w szczególności:
1. posiadam/y uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania;
2. posiadam/y wiedzę i doświadczenie;
3. dysponuję/my odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
4. dotyczące sytuacji ekonomicznej i finansowej,
5. nie podlegam/y wykluczeniu z konkursu.




..............................................
Podpis Uczestnika konkursu lub osoby uprawnionej do reprezentowania Uczestnika konkursu (np. ustanowionego pełnomocnika)















Załącznik nr 5
Wielkopolskie Centrum Onkologii

............................dnia:............................


......................................................
(pieczęć Uczestnika/ów konkursu)

WYKAZ OSÓB POSIADAJĄCYCH WYMAGANE W PUNKCIE V. C) REGULAMINU KONKURSU UPRAWNIENIA, KTÓRE BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W OPRACOWYWANIU PRACY KONKURSOWEJ, WRAZ Z IN FORMACJAMI NA TEMAT POSIADANYCH PRZEZ NIE KWALIFIKACJI

„OPRACOWANIE KONCEPCJI ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”

Lp. Imię i nazwisko Wymagane kwalifikacje/ posiadane kwalifikacje Informacja o podstawie do dysponowania osobą
1. osoba posiadająca prawo wykonywania zawodu architekta, jeżeli jest wymagane w kraju jego pochodzenia lub zamieszkania albo posiadająca uprawnienia do projektowania bez ograniczeń określone przez polskie prawo budowlane Uczestnik konkursu dysponuje osobą*/ będzie dysponować osobą*2
2. osoba posiadająca prawo wykonywania zawodu architekta, jeżeli jest wymagane w kraju jego pochodzenia lub zamieszkania albo posiadająca uprawnienia do projektowania bez ograniczeń określone przez polskie prawo budowlane Uczestnik konkursu dysponuje osobą*/ będzie dysponować osobą*2






........................................
(Podpis Uczestnika konkursu lub osoby
uprawnionej do reprezentowania Uczestnika konkursu (np. ustanowionego pełnomocnika)


Uwaga!!!
* niepotrzebne skreślić
1 proszę podać imię i nazwisko (nawet w przypadku, gdy osoba tą jest Uczestnik konkursu składający wniosek);
2 w przypadku, jeżeli uczestnik konkursu nie dysponuje wyżej wymienionymi osobą/ ami (skreśla słowa „dysponuje osobą”) zobowiązany jest udowodnić zamawiającemu, iż będzie dysponował nimi, w szczególności przedstawiając w ofercie pisemne zobowiązanie innych podmiotów do oddania Uczestnikowi konkursu do dyspozycji osób wskazanych w wykazie na okres korzystania z nich przy opracowywaniu pracy konkursowej
1, 2 w przypadku, gdy osobą wymienioną wyżej jest uczestnik konkursu składający wniosek należy również dokonać odpowiedniego skreślenia (skreślić słowa „będzie dysponować osobą”)



Załącznik nr 6
Wielkopolskie Centrum Onkologii

............................dnia:............................


...................................................
(pieczęć Uczestnika/ów konkursu)

WYKAZ WYKONANYCH W OKRESIE OSTATNICH 3 LAT PRZED TERMINEM SKŁADANIA WNIOSKÓW, A JEŻELI OKRES PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI JEST KRÓTSZY – W TYM OKRESIE, USŁUG PROJEKTOWYCH, KTÓRYCH PRZEDMIOTEM BYŁO WYKONANIE PROJEKTÓW BUDOWLANYCH WRAZ Z PROJEKTAMI WYKONAWCZYMI DOTYCZĄCYMI OBIEKTÓW, O KTÓRYCH MOWA W PKT. V A), B) REGULAMINU KONKURSU


„OPRACOWANIE KONCEPCJI ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”


Lp. Nazwa i adres odbiorcy usługi (Zamawiającego) Przedmiot zamówienia


(wskazać zakres usługi, przedmiot opracowania, powierzchnię i rodzaj obiektu) Termin realizacji zamówienia
(od dnia – do dnia)

(podać: dzień/miesiąc/rok)




Do wykazu należy załączyć dokumenty potwierdzające, ze wymienione w nim usługi zostały wykonane należycie.

. .............................................................
Podpis uczestnika konkursu lub osoby uprawnionej do
reprezentowania Uczestnika konkursu
(np. ustanowionego pełnomocnika)



Załącznik nr 7
Wielkopolskie Centrum Onkologii

...........................dnia:...........................


...................................................
(pieczęć Uczestnika/ów konkursu)


WNIOSEK O DOPUSZCZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE ARCHITEKTONICZNYM NA „OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”

Niniejszy wniosek zostaje złożony przez*:


Lp. Nazwa(y)
Uczestnika (ów)
Konkursu Adres (y)
Uczestnika Numer telefonu i faksu





W odpowiedzi na ogłoszenie o konkursie na „Opracowanie koncepcji architektonicznej Rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu”, wnoszę / wnosimy o dopuszczenie do udziału w konkursie na warunkach określonych w Regulaminie konkursu.

Jednocześnie oświadczam/y, że:
1. zobowiązuję/my się do przeniesienia na Zamawiającego majątkowych praw autorskich do mojej/ naszej pracy konkursowej na zasadach i w zakresie określonym w Regulaminie konkursu, w formie przewidzianej przepisami prawa;
2. zapoznałem/my się i akceptuję/my Regulamin konkursu oraz istotne postanowienia umowy będące załącznikiem do regulaminu konkursu;
3. jestem/my związany Regulaminem konkursu i akceptuję/my bez zastrzeżeń jego warunki;
4. zobowiązuję/my się do uwzględnienia w dalszych opracowaniach zaleceń sformułowanych przez Sąd Konkursowy;
5. zobowiązuję/my się do przystąpienia do negocjacji oraz po ich pomyślnym zakończeniu do podpisania umowy stosownie do zasad określonych w Regulaminie konkursu oraz deklaruję pełną gotowość do współpracy merytorycznej i realizacyjnej z Zamawiającym;
6. w przypadku zaproszenia do negocjacji w trybie udzielenia zamówienia z wolnej ręki zagwarantuję/my udział w realizacji zamówienia osób posiadających uprawnienia budowlane wymagane do uzyskania pozwolenia na budowę;


* w przypadku składania wniosku wymagane jest podanie nazw i adresów wszystkich Uczestników składających wniosek wspólnie

7. w przypadku zakwalifikowania nas do udziału w konkursie zobowiązujemy się do wykorzystania przekazanej nam mapy terenu wraz z uzbrojeniem terenu wyłącznie do celów przygotowania pracy konkursowej.


Dane teleadresowe do prowadzenia korespondencji:

Nazwa (firma) Uczestnika konkursu:*........................................................................
Adres:*.....................................................................................................................
tel. *.................................................................................................................fax.*


(w przypadku, gdy wniosek jest składany przez Uczestników konkursu wspólnie biorących udział w konkursie proszę wyżej podać dane ustanowionego pełnomocnika)


Do wniosku załączone są, właściwe dla formy podmiotu składającego wniosek, następujące dokumenty i oświadczenia:
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................



............................................
Podpis Uczestnika konkursu lub osoby uprawnionej do reprezentowania Uczestnika konkursu (np. ustanowionego pełnomocnika)























Załącznik nr 8
Wielkopolskie Centrum Onkologii


INFORMACJA O PLANOWANYCH ŁĄCZNYCH KOSZTACH WYKONANIA PRAC REALIZOWANYCH NA PODSTAWIE PRACY KONKURSOWEJ ZŁOŻONEJ W KONKURSIE NA

„OPRACOWANIE KONCEPCJI ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”


Liczba rozpoznawcza:






Lp. Grupa kosztów Wartość kosztów (netto zł)

1. Roboty budowlane – stan surowy zamknięty
2. Infrastruktura techniczna (w tym wszelkie instalacje i sieci wewnętrzne) wraz z kosztami przyłączy mediów – w tym koszty ewentualnego przełożenia sieci ciepłowniczej.
3. Prace wewnętrzne i roboty wykończeniowe, w tym tzw. biały montaż (bez uwzględnienia kosztów wyposażenia ruchomego typu meble).
4. Adaptacja części istniejących budynków bezpośrednio przylegających do budynku nowo wznoszonego ( roboty budowlane w tym elewacyjne, infrastruktura wewnętrzna, prace wewnętrzne, wykończeniowe i zewnętrzne).
ŁĄCZNIE:










Załącznik nr 9
Wielkopolskie Centrum Onkologii
łą0
KONKURS NA „OPRACOWANIE KONCEPCJI ARCHITEKTONICZNEJ ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”


UKŁAD PLANSZ

PLANSZA 1 PLANSZA 2 PLANSZA 3 PLANSZA 4
Zagospodarowanie terenu, skala 1:500















Rzuty, przekroje, skala 1:100 Rzuty, przekroje, skala 1:100 Elewacje, skala 1:100






















Załącznik Nr 10
Wielkopolskie Centrum Onkologii


KARTA IDENTYFIKACYJNA

PRACY KONKURSOWEJ DOTYCZĄCEJ

„OPRACOWANIA KONCEPCJI ROZBUDOWY WIELKOPOLSKIEGO CENTRUM ONKOLOGII W POZNANIU”



OZNACZONA NUMEREM (liczbą rozpoznawczą):









Dane o Uczestniku konkursu*:


Lp.
Nazwa(y) Uczestnika(ów) Konkursu Adres (y) Uczestnika (ów) Konkursu Numer telefonu i faksu










*w przypadku Uczestników wspólnie występujących w konkursie (wspólnie złożony wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie) wymagane jest podanie nazw i adresów wszystkich Uczestników



……………………………
podpis Uczestnika konkursu lub osoby
uprawnionej do reprezentowania
Uczestnika konkursu (np. ustanowionego
pełnomocnika)




Załącznik Nr 11
Wielkopolskie Centrum Onkologii



POKWITOWANIE ZŁOŻENIA PRACY KONKURSOWEJ

Praca konkursowa oznaczona numerem (liczbą rozpoznawczą):






Została przyjęta w dniu ………………………..………. O godzinie ……………………….


……………………………
pieczęć organizatora konkursu


………….……………………………………….
podpis osoby przyjmującej pracę konkursową



POKWITOWANIE ZŁOŻENIA PRACY KONKURSOWEJ


Praca konkursowa oznaczona numerem (liczbą rozpoznawczą):







Została przyjęta w dniu ………………………..………. O godzinie ……………………….


……………………………
pieczęć organizatora konkursu

………….……………………………………….
podpis osoby przyjmującej pracę konkursową







Załącznik nr 12
Wielkopolskie Centrum Onkologii



ISTOTNE POSTANOWIENIA UMOWY



1. PRZEDMIOT UMOWY

1.1 Przedmiotem umowy będzie wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych dla następujących elementów:

1.1.1 Rozudowa Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu,

1.1.2 Adaptacja pomieszczeń w istniejącym budynkach Centrum bezpośrednio przylegających do budynku nowo wznoszonego

1.1.3 Zagospodarowanie terenu objętego zakresem opracowania

1.2 Zakres szczegółowego opracowania pracy konkursowej (dokumentacji projektowej) dla inwestycji wymienionej w pkt 1.1 obejmować będzie sporządzenie następujących dokumentów:

1.2.1 pełnobranżowe projekty budowlane dla inwestycji, o której mowa w pkt 1.1, zawierające charakterystykę energetyczną budynku;

1.2.2 projekt zagospodarowania terenu;

1.2.3 operat dendrologiczny wraz ze wskazaniem drzew do wycinki;

1.2.4 projekty rozbiórek budynków kolidujących z projektami zabudowy;

1.2.5 informacje dotyczące bezpieczeństwa i ochrony zdrowia dla wszystkich elementów robót budowlanych;

1.2.6 dokumentację (wnioski) do właściwych organów, niezbędne do uzyskania decyzji administracyjnych (pozwolenia, uzgodnienia, i opinie wymagane odrębnymi przepisami, w tym w szczególności wniosek o pozwolenie na budowę);

1.2.7 pełnobranżowe projekty wykonawcze dla inwestycji, o której mowa w pkt 1.1;

1.2.8 kosztorysy inwestorskie dla wszystkich rodzajów robót budowlanych;

1.2.9 przedmiary robót dla wszystkich elementów robót budowlanych;

1.2.10 specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla wszystkich rodzajów robót budowlanych;


1.2.11 inne niezbędne dokumenty do wykonania robót na podstawie projektów
wykonawczych;

1.2.12 wizualizację zaprojektowanych obiektów kubaturowych i zagospodarowania
terenu;

1.2.13 prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji przy
współpracy z wykonawcą robót budowlanych w ramach odrębnej umowy
zawartej w trybie z wolnej ręki na pełnienie nadzoru autorskiego.

1.3 Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia poszczególnych dokumentów,
o których mowa w pkt 1.2, zgodnie z odpowiednimi przepisami, w tym
w szczególności: prawem budowlanym oraz przepisami wykonawczymi, prawem zamówień publicznych.

1.4 Wykonawca zobowiązany będzie do sporządzenia poszczególnych dokumentów,
o których mowa w pkt 1.2, w terminach ustalonych w trakcie negocjacji.

1.5 Wstępny harmonogram szczegółowego opracowania dokumentacji projektowej obejmuje następujące terminy:

1.5.1 wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt 1.2.1 – 1.2.6 (części dokumentacji pozwalające na wystąpienie o pozwolenie na budowę) – nie później niż w terminie do 3 miesięcy od daty podpisania umowy;

1.5.2 wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt 1.2.7 – 1.2.12 –nie później niż w terminie do 5,5 miesięcy od daty podpisania umowy.;

1.5.3 wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt 1.2.13 - w okresie od podpisania umowy z Wykonawcą do czasu podpisania końcowego protokołu odbioru robót budowlanych.

1.6 Przy sporządzaniu poszczególnych dokumentów stanowiących przedmiot umowy Wykonawca będzie zobowiązany do uwzględnienia wniosków i zaleceń Sądu Konkursowego oraz wprowadzania zmian wskazanych przez Zamawiającego oraz zmian wynikających z wymogów decyzji administracyjnych. Wykonawca będzie zobowiązany do wprowadzania zmian, o których mowa w ramach łącznego wynagrodzenia ustalonego w trakcie negocjacji ( nie więcej niż podano w Regulaminie)

1.7 Wykonawca będzie zobowiązany do sporządzenia poszczególnych dokumentów,
o których mowa w pkt 1.2, w ilości egzemplarzy ustalonej w trakcie negocjacji.

1.8 Strony będą zobowiązane potwierdzić odbiór poszczególnych dokumentów pisemnym protokołem, podpisanym przez przedstawicieli obu Stron.

1.9 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do współpracy przy postępowaniu o zamówienie publiczne na Wykonawcę robót
w zakresie określonym przez Zamawiającego.

1.10 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany wizytować teren budowy z częstotliwością ustaloną w trakcie negocjacji. – wg. odrębnej umowy na pełnienie nadzoru autorskiego.

1.11 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do uczestniczenia w naradach w terminach wskazanych przez Zamawiającego
i udzielania informacji niezbędnych do podejmowania decyzji w sprawach omawianych na naradach.

1.12 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do niezwłocznego informowania Zamawiającego o wszelkich dostrzeżonych błędach przy wykonywaniu robót budowlanych, a w szczególności o zaistniałych rozbieżnościach z dokumentacją projektową.

1.13 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do wykonywania czynności wynikających z ustawy – Prawo budowlane, przepisów wykonawczych do tej ustawy oraz z innych przepisów.

1.14 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do uzupełnienia dokumentacji, w przypadku, gdy sporządzone dokumenty nie będą wyjaśniać rozwiązań w sposób wystarczający.

1.15 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do wprowadzania rozwiązań zamiennych w zakresie uzgodnionym z Zamawiającym

1.16 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany za dodatkową opłatą do przedstawiania Zamawiającemu opinii, czy określone czynności są objęte zakresem robót budowlanych, czy też są robotami dodatkowymi. Dodatkowa opłata nie będzie przysługiwała, jeżeli zaproponowane rozwiązanie będzie błędne lub niewykonalne.

1.17 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do bieżącego doradztwa Wykonawcy, podmiotowi pełniącemu funkcję inwestora zastępczego oraz Zamawiającemu we wszelkich sprawach związanych
z realizacją inwestycji.

1.18 W ramach pełnienia nadzoru autorskiego Wykonawca będzie zobowiązany do udziału naradach roboczych zwołanych przez Zamawiającego i w komisjach dokonujących odbiorów robót budowlanych.

1.19 Zamawiający będzie zobowiązany zapewnić Wykonawcy swobodny dostęp na teren budowy.


1.20 Wykonawca zobowiązany będzie do przedstawienia Zamawiającemu wykazu osób upoważnionych do pełnienia nadzoru autorskiego. Wykaz osób uprawnionych ze strony Wykonawcy zamieszczony zostanie w umowie. Wykonawca nie będzie uprawniony do powierzania innym podwykonawcom jakichkolwiek czynności objętych nadzorem autorskim, bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego.



2. WYNAGRODZENIE

2.1 Za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt 1.2 oraz przeniesienie autorskich praw majątkowych, o których mowa w pkt.. 3 poniżej Zamawiający będzie zobowiązany do zapłaty łącznego wynagrodzenia w wysokości ustalonej w trakcie negocjacji (nie więcej niż podano w Regulaminie).

2.2 Zamawiający dopuszcza możliwość zapłaty łącznego wynagrodzenia w częściach.

2.2.1 - 40% po dostarczeniu kompletnego projektu budowlanego, pozwalającego
wystąpić o pozwolenie na budowę
2.2.2 – 60% po dostarczeniu kompletnego projektu wykonawczego

Zamawiający będzie zobowiązany dokonywać płatności w terminie 30 od otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.

3. WŁASNOŚĆ RZECZY I PRAWA AUTORSKIE

• Na Zamawiającego przechodzi własność rzeczy składających się na pracę konkursową uczestnika, któremu została przyznana nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i z którym została zawarta umowa na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych.

• Przejście własności, o którym mowa w pkt. 3 tiret 1 następuje nieodpłatnie, z dniem podpisania umowy na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych.

• Na Zamawiającego przechodzi własność rzeczy składających się na prace konkursowe nagrodzone II i III nagrodą.

• Przejście własności, o którym mowa w pkt. 3 titet 3 następuje nieodpłatnie, z dniem wypłaty nagród.

• Na Zamawiającego nie przechodzi własność rzeczy składających się na pozostałe prace konkursowe, nie wymienione w pkt. 3 tiret 1 i w punkcie 3 tiret 3, chyba że uczestnik nie złoży wniosku o zwrot pracy konkursowej lub nie odbierze pracy konkursowej w okresie czterech lat od dnia publicznego ogłoszenia wyników konkursu.

3.1. AUTORSKIE PRAWA OSOBISTE DO PRAC KONKURSOWYCH

Autorskie prawa osobiste do prac konkursowych nie przechodzą na organizatora konkursu (Zamawiającego).

3.2. AUTORSKIE PRAWA MAJĄTKOWE DO PRAC KONKURSOWYCH

• autorskie prawa majątkowe do wszystkich prac konkursowych zostaną nabyte przez organizatora konkursu (Zamawiającego) na następujących polach eksploatacji.

• publiczne wystawianie oryginałów utworów w postaci prac bez ograniczeń terytorialnych, w okresie sześciu miesięcy od dnia publicznego ogłoszenia wyników konkursu,

• wytwarzanie dowolną techniką egzemplarzy utworów w postaci prac w celu umieszczenia w dowolnej publikacji, bez ograniczeń terminowych
i terytorialnych,

• wprowadzanie do obrotu egzemplarzy utworów w postaci prac jako części dowolnej publikacji, bez ograniczeń terminowych i terytorialnych,

• publiczne udostępnianie egzemplarzy utworów w postaci prac w taki sposób, aby każdy mógł mieć do nich dostęp w miejscu i w czasie przez siebie wybranym, bez ograniczeń terminowych i terytorialnych.


3.3. Przejście autorskich praw majątkowych, o którym mowa w pkt. 3.2. tiret 1,
następuje bezpłatnie.
3.4. Przejście autorskich praw majątkowych, o którym mowa w pkt. 3.2. tiret 1, następuje z dniem publicznego ogłoszenia wyników konkursu.

3.5. Niezależnie od pkt. 3.2 tiret 1, Zamawiający nabędzie autorskie prawa majątkowe do pracy konkursowej uczestnika, któremu została przyznana nagroda w postaci zaproszenia do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki i z którym została zawarta umowa na szczegółowe opracowanie pracy konkursowej.

3.6. Przejście autorskich praw majątkowych, o których mowa w pkt. 3.5. następuje
z chwilą podpisania umowy, na następujących polach eksploatacji:

3.6.1. wykonywanie dokumentacji objętej zakresem projektów budowlanych
i wykonawczych,

• Zamawiający ma prawo zlecić wykonanie dokumentacji projektowej,
o której mowa w pkt. 3.6.1 osobie trzeciej,

• Zamawiający może skorzystać z prawa, o którym mowa w pkt. 3.6.1. tiret 1, w przypadku gdy dojdzie do zerwania umowy,

3.6.2. wykonywanie dodatkowej dokumentacji projektowej, robót budowlanych
oraz wszelkich innych czynności niezbędnych do zrealizowania w terenie pracy konkursowej.

3.7. Przeniesienie autorskich praw majątkowych do pracy konkursowej, o których mowa w pkt. 3.6. nastąpi w ramach wynagrodzenia określonego umową zawartą w trybie negocjacji z wolnej ręki.

3.8. Uczestnik, o którym mowa w pkt. 3.5, zezwala na wykonywanie zależnego prawa autorskiego do pracy konkursowej oraz do przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt. VIII Regulaminu, zarówno przez Zamawiającego, jak i przez osoby trzecie, upoważnione przez Zamawiającego.

3.9. Z tytułu wyrażenia zgody, o której mowa w pkt. 3.7 Wykonawcy nie przysługuje odrębne wynagrodzenie.

3.10. Wykonawca będzie zobowiązany oświadczyć, iż przysługują mu autorskie prawa majątkowe do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej.

3.11. Wykonawca będzie zobowiązany przenieść na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej oraz stanowiących utwory, na polach eksploatacji ustalonych w trakcie negocjacji.

3.12. Przeniesienie autorskich praw majątkowych do wszelkich dokumentów objętych zakresem szczegółowego opracowania pracy konkursowej oraz stanowiących utwory nastąpi za wynagrodzeniem ustalonym w trakcie negocjacji.

3.13. Jeżeli nie dojdzie do podpisania umowy na wykonaie projektów budowlanych
i wykonawczych z przyczyny leżącej po stronie autora najlepszej pracy konkursowej, w szczególności polegającej na odmowie zawarcia i podpisania umowy na warunkach określonych w Istotnych Postanowieniach Umowy (załącznik nr 14 do Regulaminu konkursu), autor najlepszej pracy konkursowej zobowiązany jest do przekazania praw własności rzeczy, o których mowa w pkt 1.1 oraz majątkowych praw autorskich do pracy konkursowej, w zakresie, o którym mowa
w pkt 3.5 i 3.7, bez ograniczeń terytorialnych i terminowych. W takim przypadku autorowi najlepszej pracy konkursowej nie przysługuje wynagrodzenie.

3.14. Sąd Konkursowy zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zaleceń do pracy konkursowej, a Autor pracy nagrodzonej zobowiązuje się wprowadzić je do prac projektowych.

3.15. Autor (zespół autorski), któremu w trybie zamówienia z wolnej ręki zostanie udzielone zamówienie, zobowiązany jest do uwzględnienia w pracach projektowych zmian uzgodnionych z Zamawiającym.

3.15.1. Jeżeli nie dojdzie do podpisania umowy na wykonanie projektów budowlanych i wykonawczych konkursowej z winy Wykonawcy, w szczególności polegającej na odmowie zawarcia i podpisania umowy na warunkach określonych w Istotnych Postanowieniach Umowy, Wykonawca zobowiązany jest do przekazania praw własności rzeczy, o których mowa w pkt 3.1 oraz majątkowych praw autorskich do pracy konkursowej, w zakresie, o którym mowa w pkt 3.5 i 3.7, bez ograniczeń terytorialnych i terminowych. W takim przypadku Wykonawcy nie przysługuje wynagrodzenie.

4. KARY UMOWNE I ODSTAPIENIE OD UMOWY

4.1 W przypadku odstąpienia od umowy przez którąkolwiek ze stron z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, Wykonawca będzie zobowiązany do zapłacenia Zamawiającemu kary umownej w wysokości 20% łącznego wynagrodzenia brutto.

4.2 Strony będą zobowiązane do zapłaty kar umownych w wysokości 0,15% łącznego wynagrodzenias brutto za każdy dzień zwłoki również w innych przypadkach ustalonych w trakcie negocjacji, w szczególności w razie opóźnienia Wykonawcy w realizacji umowy.

4.3 W przypadku, gdy kary umowne zapłacone przez Wykonawcę nie pokryją szkody
poniesionej przez Zamawiającego, Zamawiający będzie uprawniony do dochodzenia
odszkodowania uzupełniającego do pełnej wysokości szkody na zasadach ogólnych.

4.4 W przypadku nie wykonania umowy w terminie, lub w przypadku opóźnienia w jej realizacji stwarzającej zagrożenie nie wykonania umowy w terminie, Zamawiający będzie mieć prawo do odstąpienia od umowy i ewentualnie zlecenia wykonania dokumentacji projektowej lub dokończenia dokumentacji projektowej innej osobie. W takim przypadku prawa, o których mowa w pkt 3.9 przechodzą na Zamawiającego z dniem odstąpienia od umowy.

4.5 Wykonawca odpowiada wobec Zamawiającego za wady fizyczne i prawne przedmiotu umowy lub jego części zmniejszające jego wartość lub użyteczność ze względu na cel oznaczony w Umowie albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia, a w szczególności odpowiada za rozwiązania zawarte w dokumentach, o których mowa w pkt 1.2 niezgodne z parametrami ustalonymi w normach i przepisach techniczno-budowlanych, a także ustalonymi w Umowie, zawartych w wytycznych Sądu Konkursowego i Zamawiającego.

5. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

5.1. Uprawnienia Zamawiającego z tytułu rękojmi za wady wygasną w stosunku do Wykonawcy poszczególnych dokumentów wraz z wygaśnięciem uprawnień z tytułu rękojmi za wady w stosunku do Wykonawcy robót wykonywanych na podstawie tych dokumentów, ale nie późnierj niż 5 lat od daty wykonania projektu i przekazania go Zamawiajacermu.

5.2. Wykonawca zobowiązuje się, na swój koszt, zawrzeć umowę ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej z ubezpieczycielem mającym siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej, na wypadek błędów lub braku w dokumentacji, o której mowa w pkt 1.2, a powodujących dla Zamawiającego odpowiedzialność cywilną, w tym w szczególności odpowiedzialność odszkodowawczą, w okresie od momentu przekazania Zamawiającemu dokumentacji, o której mowa w pkt 1.2, do upływu okresu rękojmi, ale nie dłużej niż 5 lat od daty wykonania projektu i przekazania go Zamawiajacermu.

5.3. Wykonawca nie będzie uprawniony do przenoszenia na osoby trzecie praw i obowiązków wynikających z umowy, bez uprzedniej pisemnej zgody Zamawiającego.

5.4. Wszelkie spory powstałe na tle umowy będą rozpoznawane przez sąd powszechny właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego.

5.5. Strony będą zobowiązane do przesyłania wszelkiej korespondencji związanej z umową na adresy doręczeń ustalone w trakcie negocjacji.

5.6. Umowa zostanie sporządzona i podpisana w języku polskim.





Załącznik nr 13
Wielkopolskie Centrum Onkologii

........................dnia...........................

PEŁNOMOCNICTWO

Uczestnicy konkursu wspólnie biorący udział w konkursie1

„Opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu”

1 ..................................................................................................
(imię nazwisko, nazwa Uczestnika konkursu i jego siedziba/ miejsce zamieszkania)


1 ....................................................................................................................................
(imię nazwisko, nazwa Uczestnika konkursu i jego siedziba/ miejsce zamieszkania)


1 ....................................................................................................................................
(imię nazwisko, nazwa Uczestnika konkursu i jego siedziba/ miejsce zamieszkania)


1 ....................................................................................................................................
(imię nazwisko, nazwa Uczestnika konkursu i jego siedziba/ miejsce zamieszkania)

ustanawiają wspólnego pełnomocnika w osobie:


...........................................................................................................
(imię nazwisko, nazwa pełnomocnika i jego siedziba/ miejsce zamieszkania)

umocowanego do reprezentowania ich w przedmiotowym konkursie, a w szczególności do złożenia wniosku o dopuszczenie do udziału w konkursie, składania oświadczeń w imieniu wymienionych wyżej Uczestników konkursu, potwierdzania złożonych dokumentów za zgodność z oryginałem.

Niniejsze pełnomocnictwo upoważnia do udzielania dalszych pełnomocnictw.



...............................

..............................

.............................

..............................
czytelny podpis osoby uprawnionej / osób uprawnionych do działania w imieniu Uczestnika konkursu wspólnie biorących2 czytelny podpis osoby uprawnionej / osób uprawnionych do działania w imieniu Uczestnika konkursu wspólnie biorących2 czytelny podpis osoby uprawnionej / osób uprawnionych do działania w imieniu Uczestnika konkursu wspólnie biorących2 czytelny podpis osoby uprawnionej / osób uprawnionych do działania w imieniu Uczestnika konkursu wspólnie biorących2

1 należy wymienić wszystkich Uczestników konkursu wspólnie biorących udział w konkursie np. członków zespołu projektowego, w tym także Pełnomocnika, o ile jest uczestnikiem konkursu
2 wymagane podpisy wszystkich Uczestników konkursu wspólnie biorących udział w konkursie w tym także Pełnomocnika, o ile jest uczestnikiem kursu.

« Powrót do szczegółów zamówienia