Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa środków czystościowych i higienicznych

Numer zamówienia:

/31/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 193 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 31/2010.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:

Zakup i dostawa środków czystościowych i higienicznych.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm),zwanej dalej ustawą oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych;
2) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych odpowiadającym poszczególnym pakietom. Liczba pakietów- 12.
6) Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy. jeżeli zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych
parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze
7) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
8) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
9) Przewidywany okres obowiązywania umowy to 12 miesięcy.
10) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
11) W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie (3 dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
12) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.
13) Wykonawca zobowiązany jest do odebrania zużytych opakowań po środkach bez ponoszenia kosztów przez zleceniodawcę- dotyczy pakietu nr 7; 8, 9;
14) W ramach umowy oferent do pozycji 1-5 zamontuje we wskazanym miejscu na terenie WCO na stałe użytkowanie 16 zamykanych urządzeń dozujących - mieszaczy automatycznych o pojemności 1l. Oferent zapewni serwis, ustawianie stężenia płynów, przeglądy, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy. Urządzenie zamontuje w terminie do 14 dni od podpisania umowy. Dozowniki będą podłączone do ujęć wody dla każdego rodzaju środka myjącego o stężeniu roboczym 0,5 % - 2 %.- pakiet nr 8.
15) Oferent zapewni serwis, przeglądy, ustawianie stężenia płynów, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy. – pakiet nr 11;
16) W ramach umowy oferent zobowiązany jest dokonać ustawienia prawidłowego dozowania środków przed podłączeniem, okresowego sprawdzenia i przeglądu systemu dozującego.- pakiet nr 11;

III. Opis przedmiotu zamówienia.

Zakup i dostawa środków czystościowych i higienicznych.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

39800000-0 Środki czyszczące i polerujące 33770000-8 Artykuły higieniczne z papieru39224000-8- Miotły i szczotki i inne artykuły różnego, 39800000-0- Środki czyszczące i polerujące 42970000-6 Części zmywarek oraz maszyn do czyszczenia, napełniania, pakowania zbiorczego lub jednostkowego
33711900-6- mydło

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

Zakup i dostawa środków czystościowych i higienicznych

IV. Termin wykonania zamówienia

umowa na okres 12 miesięcy; dostawy sukcesywnie zgodnie z zamówieniami częściowymi składanymi telefonicznie lub faxem w okresie 12 miesięcy po podpisaniu umowy. Termin dostawy maksymalnie 4 dni robocze od złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie. W ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia. Dostawy w godzinach 8:00 do 14:00 do magazynu WCO

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy:
­ posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
­ posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
­ znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
­ nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 5 i 7 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
1) W ramach przedmiotu dostawy Zamawiający na podstawie art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych wymaga złożenia wraz z ofertą dla poszczególnych wyrobów niżej wymienionych dokumentów:
a) Karty charakterystyki produktu - dotyczy pakietów: 1, 7; 8; 9; 10, 11; 12
b) Karty technologiczne z dokładnym opisem sposobu i zakresu stosowania- pakiet nr 7; 8;9; 10; 11; 12
c) Wpis do rejestru Preparatów Biobójczych- pakiet nr 10
d) Potwierdzenie wpisu do rejestru Instytutu Medycyny Pracy- dotyczy pakietu nr 1,
e) Katalog asortymentu- pakiet nr 5;6;

B. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Formularz cenowy/opis przedmiotu zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
4) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 4. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.

Zamawiający wykluczyć z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
b) Mgr Katarzyna Pawlak tel. 61/88 50 514,
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698
d) Pod względem prawnym Michał Mikołaczak, Tel 061 8850 644

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – śr czystości ( nr 31/2010)
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – śr czystosci( nr 31/2010)

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 01.04.2010 do godz. 09.00

2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 01.04.2010 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.
XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 8 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.


XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy.


XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl; sylwia.krzywiak@wco.pl ;

Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/


Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)


Pakiet nr ...........

l.p Nazwa przedmiotu J. m. ilość nazwa producenta i kraj pochodzenia Cena jednostkowa netto Stawka VAT w % Cena jednostkowa brutto Wartość netto Wartość brutto

RAZEM







załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres ul...........................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ……………………………………………………………………….
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:

Zakup i dostawa środków czystościowych i higienicznych

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę środków deynfekujących
1. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN

Pakiet nr 1
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 2
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 3
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 4
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 5
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 6
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 7
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 8
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 9
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 10
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 11
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 12
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................


3. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
4. Oświadczam/y/, iż zaoferowane opatrunki będą posiadać min. 12 miesięczny termin ważności licząc od dnia dostawy.
5. Oświadczam/y/, iż w przypadku braku zaoferowanych opatrunków w naszym magazynie, zabezpieczymy dostawy dla Centrum Onkologii Oddział w Poznaniu, z wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji oferowanego opatrunku lub w przypadku gdy oferowany opatrunek jest wycofany z obrotu.
6. Zamówiony towar dostarczymy w terminie …………….. dni roboczych od złożenia zamówienia.
7. Oświadczam/y/, iż przypadku, gdy nie dostarczę/ymy/ w wymaganym terminie (………………….dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązuję/emy/ się pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
8. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
9. Oświadczam/y/ ,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
11. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
12. Oświadczam/y/ ,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na okres 30 dni
13. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. Zapewniam/y/, że oferowane przez nas środki stanowiące przedmiot zamówienia posiadają stosowne dokumenty dopuszczające je do obrotu na terenie RP.

Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.



..........................,dn................. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

……………………………………… Załącznik nr 3 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 4 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Załącznik nr 5 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 31/2010

Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu ................. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
_______________________________________________ ,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: ________________/
prowadzącym działalność gospodarczą jako : _______________________________________ , zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez _______________________________________________ pod numerem _____________________________
z siedzibą w ..................................................................................................
posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
; zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
została zawarta umowa o następującej treści:


§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 31/2010 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.

§ 2
Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w § 1 niniejszej umowy nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.
§ 3
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa środków czystościowych i higienicznych w pakiecie/tach numer ....................., opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w okresie od dnia ................... do dnia ......................... Środki wchodzące w skład pakietów objętych zakresem przedmiotowym niniejszej umowy zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Produktami”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Produktów w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... – załączony do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Produktami, który są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do realizacji przedmiotu niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Produktów:
a) sukcesywnie, w terminie ………….. dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia telefonicznie, faxem lub za pośrednictwem poczty elektronicznej.
b) w dni robocze w godz. od 7:30 do 14:30 do magazynu WCO
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości zamawianych Produktów oraz częstotliwości dostaw, z zastrzeżeniem nieprzekraczania łącznej ilości poszczególnych rodzajów Produktów objętych postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy, wyszczególnionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Produktów na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw zamówionych Produktów, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczane przez Wykonawcę Produkty oznaczone będą zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
8. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu (………….. dni roboczych od momentu złożenia zamówienia faxem, telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej) zamówionych Produktów, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Produktów u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
9. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry jakościowe dostarczanych Produktów nie będą, w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa, gorsze niż określone w specyfikacji istotnych warunków zamówienia oraz ofercie złożonej przez Wykonawcę.
10. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Produkty o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Produktów. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Produktów z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
11. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Produktów. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji bez zbędnej zwłoki, nie później jednak, niż w przeciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną.
12. W razie stwierdzenia, że dostarczone Produkty mają wady, Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwych Produktów na Produkty wolne od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 2 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 14 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia przez przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej przez Zamawiającego.
13. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 11 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 6 ust. 1 pkt c) niniejszej umowy.
14. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Produktów dostarczonych przez Wykonawcę oraz ich zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa, oraz określonymi przez Zamawiającego w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
15. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonych Produktów i żądania ich niezwłocznej wymiany na Produkty wolne od wad w przypadku:
i. dostarczenia Produktów niewłaściwej jakości lub niezgodnych z wymogami, o których mowa w ust. 14 niniejszego paragrafu,
ii. dostarczenia Produktów niezgodnych z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
16. Zamawiający może także odmówić przyjęcia dostarczonych przez Wykonawcę Produktów, w przypadku ich dostarczenia przez Wykonawcę z rażącym opóźnieniem, a także w przypadku wcześniejszego dokonania Zakupu Interwencyjnego.
17. Po dostarczeniu zamówionych Produktów, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Produktów. Strony zgodnie postanawiają, iż pozytywny wynik badania, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie jest równoznaczny z uznaniem, iż zamówione Produkty zostały dostarczone w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu.
18. Dostarczane przez Wykonawcę Produkty winny mieć na opakowaniu odpowiednie oznaczenia, a w szczególności: rodzaj, nazwę Produktu, ilość, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa.
19. Wykonawca zobowiązany jest do odbioru zużytych opakowań na koszt własny ( dotyczy pakietów 7, 8, 9)
20. W ramach umowy Wykonawca do pozycji 1-5 pakietu nr 8 zamontuje we wskazanym miejscu na terenie WCO na stałe użytkowanie 16 zamykanych urządzeń dozujących - mieszaczy automatycznych o pojemności 1l. Oferent zapewni serwis, ustawianie stężenia płynów, przeglądy, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy. Urządzenie zamontuje w terminie do 14 dni od podpisania umowy. Dozowniki będą podłączone do ujęć wody dla każdego rodzaju środka myjącego o stężeniu roboczym 0,5 % - 2 %.
21. Wykonawca zapewni serwis, przeglądy, ustawianie stężenia płynów, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy. – pakiet nr 11;
22. W ramach umowy Wykonawca zobowiązany jest dokonać ustawienia prawidłowego dozowania środków przed podłączeniem, okresowego sprawdzenia i przeglądu systemu dozującego.- pakiet nr 11;

§ 4
1. Całkowita wartość Produktów, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Produktów), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. Wykonawca gwarantuje stałość cen Produktów przez okres 12 miesięcy, z zastrzeżeniem postanowień ust. 3 pkt a) niniejszego paragrafu.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Produktów wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Produkty, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zastosowania waloryzacji cen na podstawie postanowień ust. 5-8 niniejszego paragrafu, z tym, że waloryzacja nie może nastąpić wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy od dnia zawarcia niniejszej umowy.
4. Zmiany wartości (cen) Produktów wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 pkt a) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt a) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 pkt. a) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
5. Waloryzacja cen Produktów nie może być dokonywana częściej niż 1 raz w roku kalendarzowym, z zastrzeżeniem postanowienia ust. 3 pkt b) niniejszego paragrafu.
6. Waloryzacja cen Produktów może zostać dokonana o wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłoszony przez Prezesa GUS za ostatni kwartał przed powiadomieniem o podwyżce.
7. Przed dokonaniem waloryzacji cen Produktów, Wykonawca zobowiązany jest do poinformowania Zamawiającego na piśmie o planowanej waloryzacji, co najmniej z 30 –to dniowym wyprzedzeniem pod rygorem nieważności waloryzacji.
8. Waloryzacja cen Produktów wymaga pisemnej akceptacji Zamawiającego. Postanowienie powyższe nie dotyczy zmiany cen Produktów dokonanych na podstawie ust. 3 pkt a) niniejszego paragrafu.
9. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5
Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości asortymentu – przedmiotu umowy, w szczególności w razie zaistnienia okoliczności wskazanych w art. 145 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 6
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w dostawie zamówionych Produktów Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 2 % niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
b) drugiego opóźnienia w dostawie oraz każdego kolejnego opóźnienia w dostawie zamówionych Produktów Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5% niezrealizowanej części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
c) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Produktów lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 10 % łącznej wartości netto Produktów, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,
d) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w pkt c) niniejszego ustępu
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość kar umownych w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku:
a) gdy opóźnienie w dostawie Produktów będzie przekraczać 5 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy,
b) trzykrotnego opóźnienia dostaw zamówionych Produktów w stosunku do terminu określonego na podstawie § 3 ust. 4 pkt a) niniejszej umowy.
5. Postanowienie ust. 4 niniejszego paragrafu nie będzie miało zastosowania w przypadku, gdy Zamawiający nie będzie w terminie regulował płatności z tytułu zrealizowanych przez Wykonawcę dostaw Produktów.
6. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
7. Kary umowne, o których mowa w ust. 1 pkt a) i b) niniejszego paragrafu będą naliczane do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Produktów u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę, o której mowa w § 3 ust. 8 niniejszej umowy.

§ 7
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Produkty nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, po spełnieniu warunków, o których mowa w § 3 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 8
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ....................................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego – Katarzyna Pawlak,
tel. 61/88 50 514.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 9
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonych przez Wykonawcę Produktów, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Produktów w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 10
1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy o wyrobach medycznych, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



Zamawiający: Wykonawca :


…………………………… ………………………………














Załącznik nr 5 do SIWZ



OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA

Pakiet nr 1


1.Mydło w płynie do rąk.

Ilość - 2.000 litrów.
Pojemność - 5 litrów kanister,
pH zbliżone do naturalnego 5,5, zawartość suchej substancji organicznej 6% - 7,25% zawartość soli 2,9%- 3,30%
Mydło do powszechnego użytku, do mycia rąk i całego ciała.
Mydło ma zawierać kolagen, lanolinę, substancje zapobiegające wysuszaniu skóry, musi być w kolorze białym i bez zapachu, o dużej gęstości niepowodującej wyciekania z dozowników.
Ocena dermatologiczna i mikrobiologiczna.
Karta Charakterystyki Produktu.
Potwierdzenie wpisu do rejestru Instytutu Medycyny Pracy.
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 litr.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć świadectwa dopuszczenia do obrotu.
W przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla pacjentów
i personelu, zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zmiany rodzaju mydła
w ramach tego pakietu i ceny bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
Zleceniodawca może zawezwać oferenta do przedstawienia próbek przed rozstrzygnięciem procedury przetargowej.

Pakiet nr 2

1. Papier toaletowy

Ilość - 10.000 szt.
Średnica całkowita roli 19 cm (+- 0,3 cm)
Średnica wewnętrznej tulei – 6 cm (+- 0,3 cm)
Długość wstęgi - min 180 m
Jednowarstwowy, gofrowany, miękki
Szerokość wstęgi – 10cm
Gramatura – 30 g/m2- 38g/m2
Białość – kolor naturalny
Surowiec- papier makulaturowy
Pakowany po 6 - 12 szt.
Opis na opakowaniu - rodzaj asortymentu, ilość.
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt.

2. Papier toaletowy typu mały - biały

Ilość - 800 szt.
Szerokość minimalna wstęgi - 9,5 cm- 10,5 cm
Długość minimalna - 50 m(+- 0,3 cm)
Surowiec – celuloza, 2 warstwowy, perforowany, gofrowany.
Kolor biały.
Cena za 1 szt.

3. Papier toaletowy typu Maxi
Ilość - 2.500 szt.
Średnica całkowita roli - 23 cm ( +/ - 0,3 cm )
Średnica wewnętrznej tulei – 6 cm ( +/ - 0,3 cm )
Długość wstęgi – min. 350 m
Szerokość wstęgi – 9,5 - 10 cm
Gramatura - 30 g/m2 – 38g/m2
Kolor – naturalny
Surowiec - makulatura
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt.

4. Papier toaletowy typu Maxi- biały
Ilość - 400szt.
Średnica całkowita roli – 23 cm ( +/ - 0,3 cm )
Średnica wewnętrznej tulei – 6 cm ( +/ - 0,3 cm )
Długość wstęgi – min. 250 m
Szerokość wstęgi – 9,5 - 10 cm
Gramatura – min. 2x 16 g. / m2
Perforowany, gofrowany.
Surowiec – makulatura 2 warstwowa,
Białość- min.75%

Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt.

5. Pojedyncze ręczniki papierowe typu Z - Z

Ilość - 8.000.000 szt. pojedynczych listków
( 2.000 szt. kartonów = 40.000 szt. wkładów)
W kolorze naturalnym.
Gofrowane, składane w ,,Z”
Gramatura – min 40g./ m2
Wymiar ręcznika 23 x 25 cm
Pakiet 200 szt.
Pakowane w kartonach po 20 wkładów.
Karton po 4 000 szt. pojedynczych ręczników.
Nie rozkładające się w kontakcie z wodą i nie pozostawiające resztek na dłoniach,
nie kruszące się.
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt. wkładu i 1 karton.

6. Ręczniki papierowe w roli typu M-BOX

Ilość - 3.000 szt.
Gofrowany, makulaturowy
Przygotowany do odwijania ręcznika od środka roli przez wyciąganie specjalnej tulei.
Średnica roli - 20 - 21 cm
Gramatura - 20- 29 g/m2
Wysokość roli - 20 – 23 cm
Długość wstęgi 300 - 350 m
Białość – min 65 %
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt. roli.

7. Ręczniki kuchenne

Ilość - 400 szt.
W kolorze białym, zwijane w roli jednowarstwowo.
Materiał makulaturowy.
Długość roli - 110 m-120m
Gramatura – 20-29 g/m2
Szerokość roli – 20 cm – 21 cm
Białość – min 65%
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt. roli.

W przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla pacjentów
i personelu, zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zmiany rodzaju środka
w ramach tego pakietu i ceny bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania do przedstawienia próbek po otwarciu ofert, a przed rozstrzygnięciem procedury przetargowej.

Pakiet nr 3

1. Czyściwo wielozadaniowe w odcinkach

Ilość – 300 opakowań
Kolor biały
Wymiary: 38,5 cm x 64,2 cm
Surowiec – włókna celulozowo – poliestrowe
1 opakowanie 100 odcinków
Ilość w kartonie – 5 X 100 = 500 odcinków
Ilość kartonu na palecie -36 szt.
Cena za opakowanie.

2. Czyściwo włókninowe w roli
Ilość – 150 opakowań
Kolor biały
Wymiary : szerokość/wysokość- 37 cm(+/- 1cm)
Perforowane/ listkowane co 42 cm( +/- 2 cm)
Długość min. 120 m
Gilza zrywna umożliwiająca wyjmowanie czyściwa od środka
Surowiec- 100% viskoza
Pakowane osobno.
Gramatura – min.80g./m2

3. Czyściwo włókninowe składane
Ilość – 100 opakowań
Kolor biały
Surowiec 70% viskoza, 30% poliester.
Gramatura – min. 50g.
Wymiar jednego ręcznika w stanie rozłożonym 35 cm x 40 cm ( +,- 1 cm ).
Pakowane po 100 szt.

4. Papierowe podkładki higieniczne na deskę sedesową

Ilość – 600 opakowań
W kolorze białym z cienkiego papieru, niszczone w kanalizacji.
Pakowane po 250 szt. lub 200 szt.
Wymiary: szer. 42 cm x 36,5 cm
Karton po 20 opakowań.
Muszą pasować do dozowników typu VIPSEAT BOX.
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 opakowanie nakładek
( 200szt. nakładek).

5. Ściereczki napawane do wycierania na mokro

Ilość - 35 000 szt.
Kolor żółty – 10 000 szt., czerwony- 10 000 szt., kolor niebieski – 10 000 szt., kolor zielony - 5 000 szt.
Wykonane z hydroniny ( włókniny wiskozowo- - poliestrowej ).
Wymiar: szerokość 38-40 cm, długość – 40 cm.
Szerokość i długość wyrobu: + - 1 cm
Pakowane po 200 szt., owinięte folią polietylenową.
Splot małe oczka.
Możliwość prania do 95 C.

W przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla pacjentów
i personelu, zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zmiany rodzaju środka
w ramach tego pakietu i ceny bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania do przedstawienia próbek po otwarciu ofert, a przed rozstrzygnięciem procedury przetargowej.

Pakiet nr 4

1. Pojemnik na pojedyncze ręczniki papierowe składane w „Z”

Ilość –50 sztuk
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS bez domieszki polipropylenu, przystosowany do ręczników składanych w ZZ.
Pojemność: do 250szt. ręczników
Wymiary: szerokość - ok. 28cm, wysokość – 23 cm, głębokość – 14 cm.
Zaopatrzony w okienko umożliwiające kontrolę ilości ręczników w pojemniku.
Zamykany na kluczyk.

2. Pojemnik na pojedyncze ręczniki papierowe składane w „Z”

Ilość – 10 sztuk
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS
Pojemność do 500szt. ręczników
Wykonany z wysokiej jakości ABS.
Wymiary: szerokość - ok. 29, wysokość – 40cm, głębokość – 14 cm
Zaopatrzony w okienko umożliwiające kontrolę ilości ręczników w pojemniku.
Zamykany na kluczyk.

3. Pojemnik na papier toaletowy do papieru - 19”

Ilość – 40 szt.
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS
Wymiary: szerokość – ok. 21 cm, wysokość – 24 cm, głębokość – 12 cm.
Zaopatrzony w okienko umożliwiające kontrolę ilości papieru w pojemniku, zamykany na kluczyk.
Wykonany z wysokiej jakości ABS.
Dostosowany do papieru o maksymalnej średnicy roli 20 cm.

4. Pojemnik na papier toaletowy do papieru - 26”

Ilość – 10 szt.
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS
Wymiary: szerokość 28 cm - 31 cm, wysokość - 30 cm, głębokość – 13 cm.
Zaopatrzony w okienko umożliwiające kontrolę ilości papieru w pojemniku, zamykany na kluczyk.
Wykonany z wysokiej jakości ABS.
Dostosowany do papieru o maksymalnej średnicy roli 26 cm.

5. Pojemnik do ręczników w roli

Ilość – 10 szt.
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS.
Wymiary: szerokość – 26 cm, wysokość 28 cm - 35 cm, głębokość – 26 cm.
Zaopatrzony w okienko umożliwiające kontrolę ilości papieru w pojemniku, zamykany na kluczyk.
Dostosowany do ręczników w roli z wyciąganą tuleją od środka.
Umieszczony w podstawie pojemnika reduktor nie pozwala na samoistne wypadanie papieru. Wykonany z wysokiej jakości ABS.

6. Dozownik do podkładek higienicznych

Ilość – 10 szt.
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS.
Wymiary: szerokość- 42 cm, wysokość -31 cm , głębokość- 6 cm.
Zamykany na kluczyk.
Wykonany z wysokiej jakości ABS.
Dostosowany do nakładek typu Vipseat Cover.

7. Dozownik do elektronicznego odświeżacza powietrza

Ilość – 20 szt.
Wymiary: szerokość - 9 cm, wysokość - 22 cm , głębokość - 7,5 cm
W kolorze białym, wykonany z tworzywa ABS.
Pełny efekt zapachowy w pomieszczeniach o kubaturze do 170m3.
Programowana częstotliwość emisji zapachu ( interwał 5 do 25 min ).
Trzy opcje działania: w dzień, w nocy, przez całą dobę.
Wskaźnik zużycia baterii, wskaźnik zużycia wkładu zapachowego.
Zasilany prądem z baterii elektrycznych ( 2x R20).
Możliwość zastosowania w każdym pomieszczeniu.

8. Wkłady zapachowe do elektronicznych odświeżaczy powietrza

Ilość - 600 szt.
Pojemność - 243 ml- 151ml
Wysokość - 14 cm, wysokość kołnierza metalowego- 12 cm
Rozpylają substancje wonne, skutecznie odświeżają pomieszczenia.
Puszka wkładu zapachowego zapewnia 3 000 rozpyleń i z powodzeniem utrzymuje pożądany zapach w pomieszczeniu o kubaturze do 170 m3.
Cenę jednostkową netto i brutto należy podać za 1 szt.

Oferent zobowiązany jest dołączyć do oferty prospekt z asortymentem. Zleceniodawca wymaga podanych rozmiarów dozowników ze względu na pasujące do istniejącego sposobu montowania na terenie szpitala ( montaż nowych bez konieczności wiercenia dodatkowych otworów w ścianach ).
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całej ilości asortymentu.

Pakiet nr 5

1. Kij teleskopowy + stelaż do nakładki do mopów jednostronnych typu Sprint
Ilość – 3 szt.
Długość- 900- 1650 mm

2. Kije aluminiowe + stelaż do nakładki do mopów jednostronnych typu Sprint
Ilość – 10 szt.
Szerokość nakładki (uchwytu ) – 40 cm.
Kij aluminiowy – 140 cm.
Zamykanie i otwierania nakładki powinno umożliwiać bezdotykowe zdejmowanie mopów.
Możliwe zakładanie mopów kieszonkowych.
W momencie zwolnienia blokady następuje „złamanie stopy” i całkowite zsunięcie się nakładki z uchwytu.
Wykonane z tworzywa sztucznego odporne na środki dezynfekcyjne, antracytowe.
Przycisk nożny.

3. Kije aluminiowe + stelaż do nakładki do mopów dwustronnych typu Vermop
Ilość - 10 szt.
Szerokość nakładki – 40cm.
Możliwość dezynfekcji.
Wykonane z plastiku ABS odpornego na uderzenia, antracytowe.
Przycisk ręczny.
W momencie zwolnienia blokady następuje otwarcie mopów.

4. Uchwyty do mopów akrylowych+ kij aluminiowy
Ilość - 5 szt.
Szerokość – 60 cm,
Długość kija - 140 cm, kij eskalowany zakończony uchwytem z dziurką do zawieszania na haku. Uchwyt zakończony nakładką gumowo - kauczukową uniemożliwiającą ślizganie się przy oparciu o ścianę.
Nakładka ma możliwość złożenia na pół.

5. Mopy jednostronne typu Sprint Basic
Ilość – 3 000 szt.
Mopy płaskie z zamkniętymi frędzlami( podwiniętymi) wewnątrz,
na zewnątrz otwarte frędzle, tkany nie szyty. Minimum 15 tkań.
14,3 cm szerokości, długości 43 cm, szerokość kieszeni 12 cm,
Ścieralność max. 3,5 %, wzmocnione gumką,
wielokrotnego kontaktu, w składzie poliester 40% i min. 60% bawełny,
temp. prania do 95 C0 i temperatura suszenia 110 C0 wytrzymałość do 800 prań.
Chłonność 350%, kurczliwość max 2,5 %
Zakończone bawełnianą lamówką, tasiemka w kolorze niebieskim lub czerwonym.
Mopy do systemu Sprint.
Mopy dekatezywane.

6. Mopy jednostronne typu Tronic
Ilość – 200 szt.
Mopy płaskie, przewlekane z zamkniętymi frędzlami na zewnątrz i wewnątrz.
Tkany nie szyty, minimum 19 tkań.
40 cm szerokości, przyszyte wielokrotnego kontaktu,
Skład: mikrofaza i bawełna
Podstawa mopa 67% poliester, 33% bawełna
Kieszenie częściowo rozcięte dla lepszego odpływu wody, wzmocnione gumką
Temp. prania do 95 C i wytrzymałość 800 prań.
Zakończone bawełnianą lamówką.
Mopy do systemu Sprint.
Mopy dekatyzowane.

7. Mopy dwustronne typu Twix Tronic
Ilość - 600 szt.
Mopy płaskie, dwustronne z zamkniętymi( podwiniętymi) frędzlami, min.67 % bawełny, poliester 33 %.
Temp. prania do 95 C i wytrzymałe do 800 prań
Dezynfekcja termiczna 110 C
Tkany nie szyty- 40 tkań.
4 kieszenie wzmacniane wkładkami gumowymi
Zakończone bawełnianą lamówką.
Szerokość - 24 cm.
Długość – 46,5 cm.
Szerokosc kieszeni 2 cm
Mopy dekatyzowane.

8. Mopy rękawice
Ilość – 100szt.
Rozmiar: szerokość 22 cm, długość- 14 cm.
Rękawice zakończone bawełnianą lamówką.
Temperatura prania do 95 C,100% mikrofaza.
Rękawice pełne bez palca.
Szybkie czyszczenie powierzchni zaokrąglonych, zakamarków np. poręcze, balustrady.
Mopy dekatyzowane.

9. Mopy płaskie do zamiatania
Ilość – 10 szt.
Mop płaski, frędzle otwarte, włókno akrylowe
Temp. prania do 40C.
Szerokość - 60 cm,
Wewnętrzne kieszenie ułatwiające założenie mopa.
Mop przeznaczony do zamiatania.
Mop antyalergiczny, antystatyczny.

10. Mopy do woskowania
Ilość – 20 szt.
Mop do nakładania wosku i polimeru.
Wymiar 41 cm x 12 cm
Mop płaski, obszyty pętelką poliamidową, zamknietą.
100%mikrofaza. Temperatura prania 95 C.
Bez frędzli zewnętrznych, frędzle wewnętrzne otwarte.

11. Szczotki wielofunkcyjne do mycia żebrowanych kaloryferów – mopy widełkowe nakładany na kij - duże.
Ilość – 5 szt.
Plastikowa krótka rączka - 16 cm, możliwość wygięcia ,,uszy” bawełnianych o długości 56cm.

12. Kuwety do mopów dwustronnych
Ilość - 20 szt.
Wymiar – 28x 53x 18 cm.
Antracytowa, odporna na dezynfekcję.
Zamykana hermetyczna przykrywą, posiada 4 klipsy zamykające.

13. Przykrywy do kuwet od mopów dwustronnych
Ilość – 30 szt.
Hermetycznie zamykane za pomocą 4 klipsów.
Odporne na środki dezynfekcyjne.
Wymiar – 28 x 53 cm

14. Klipsy do kuwet
Ilość – 100szt.
Żółte- 60 szt., czerwone- 40 szt., niebieskie – 40 szt.

15. Klipsy do wózków przytrzymujące worki polipropylenowe
Ilość- 200 szt.

16. Mocowania na wózku do kija
Ilość - 5 szt.
Możliwość przymocowania na ścianie.
Gumowo- plastikowy w kolorze czarnym, średnica 30- 40 mm,
Montowane pod kuwetą za pomocą motylka.

17. Worki tekstylne
Ilość – 250 szt.
Pojemność -120 l
Wiązane sznurkiem, łatwość zaciągania sznurkiem i rozwiązywania przy pomocy klipsa.
Worki przeznaczone do gromadzenia i transportu bielizny. Trwałe i wytrzymałe do obciążenia 15 kg bielizny. Zaopatrzone na dnie worka po stronie zewnętrznej w uchwyt materiałowy umożliwiający łatwe opróżnianie worka.
W kolorze żółtym - 50 szt., zielone- 50 szt., niebieskim - 50szt., popielatym – 100 szt.

18. Worki do odkurzacza typu Floormatic S 12
Ilość – 50 szt.
19. Worki do odkurzacza typu Numatic
Ilość – 50 szt.

20. Worki do odkurzacza typu Nilfisk
Ilość – 50 szt.

21. Wózki pojedyncze na odpady
Ilość – 5 szt.
Konstrukcja wózka chromowana na kółkach o średnicy 75 mm, z górną plastikową przykrywą, dolna podpórka- ruszta chromowane.
Przykrywa wózka otwierana pedałem. Worek tekstylny przymocowany przy pomocy dodatkowej gumy. Możliwość zamocowania worka o pojemności 120 l.
Wymiary 39 x 46 x 96 mm.

22. Wózki potrójne na odpady
Ilość – 3 szt.
Konstrukcja wózka chromowana na kółkach z górną plastikową przykrywą, dolne ruszta chromowane.
Przykrywa wózka otwierana pedałem. Worek tekstylny przymocowany przy pomocy dodatkowej gumy. Możliwość zamocowania worka o pojemności 120 l.( 3x)
Wymiary 108 x 46 x 96 mm

23. Wózki do czyszczenia na mokro typu Variant Pre - Wash
Ilość- 2 szt.( 2 komplety wózka).
System kuwetowy z pełnym wyposażeniem tj. chromowany stelaż- podstawa wózka - stal stopowa 46x 46 cm
Ramy do kuwety M – 4 szt.
uchwyty na 2 worki ( pojemność worka 120 l ), worki – 4 szt. szare
ruszty pod worki z kołem podporowym – 2 szt.;
Moboxx antracytowy z żółtym klipsem – 2 szt.
Mocowanie kija- 2 szt.
6 kuwet ( 51x 32 x 9 cm) – kolor niebieski,
6 wiaderek 6 litrowe - kolor żółty, niebieski, czerwony z przykrywami
Ruszt boczny – 2 szt. z kółkiem pod pojemnik Moboxx
Rama 2 x 70 l, boczna

24. Pokrywa do wózka typu Meditrans wraz z mocowaniem do pedała
Ilość - 40 szt.
Kolory: czerwony, zielony, niebieski, brązowy

25. Wiaderka 6 l z przykrywą typu Vermop
Ilość – 30 szt.
Kolor niebieski – 10 szt., czerwony - 10 szt., żółty- 10 szt.

26. Wiadro 17 l typu Vermop
Ilość – 5 szt.
Kolor niebieski, czerwony
27. Kosz druciany do dyszla typy Vermop
Ilość – 5 szt.
Wykonany ze stali chromowanej

28. Wkład kauczukowy do prasy
Ilość - 30 szt.

29. Kółka do wózków do sprzątania na mokro- Mobilo
Ilość – 10 szt.
Wymiar- 100 mm

30. Ściągaczka okienna typu Lockhead
Ilość – 10 szt.
Szerokość nakładki (uchwytu ) – 35 cm
Wykonana z metalu i gumy, rączka ściągaczki pokryta gumą,
wymienne końcówki części roboczej.

31. Ściągaczka do podłóg + kij typu Vermop
Ilość - 5 szt.
Szerokość robocza - 75 cm
Wykonana z gumy i stali szlachetnej, kij aluminiowy.

32. Skrobak do okien i podłóg
Ilość - 10 szt.
Szerokość 25 cm,
Z rączką antracytową i otworem do powieszenia,
Ostrze zabezpieczone nakładką.

33. Nożyki do skrobaków
Ilość – 20 szt.

34.Podciśnieniowy dozownik chemii

Ilość - 5 szt.
Pojemność - 0,5l – 1l
Regulowany strumień natrysku

Oferent zobowiązany jest dostarczyć katalog asortymentu.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania do przedstawienia asortymentu po otwarciu ofert, a przed rozstrzygnięciem przetargu.

Pakiet nr 6

1. Pady okrągłe, białe typu 3 M
Ilość - 200 szt.
Do polerowania powierzchni zabezpieczonych polimerami oraz do wykańczania świeżo nałożonych powłok. Do maszyn do 2000 obr./min.
Wysoki efekt połysku.
Wielkość - 19”.
Grubość – 20 mm.

2. Pady okrągłe - typu Buckaro
Ilość – 10 szt.
Do polerowania głęboko uszkodzonych powłok i przywracania im właściwego blasku.
Pad zawierający blisko 100% szczeciny świńskiej.
Wielkość - 19”
Grubość – 20 mm.

3. Pady okrągłe - czarne typu 3 M
Ilość - 500 szt.
Pady do gruntownego czyszczenia i usuwania grubych warstw polimerów.
Zawiera agresywny środek szlifujący, rozmieszczone w całej objętości padu i trwale spojone z jego konstrukcją
Wielkość -17”.
Grubość – 20 mm.

4. Pady okrągłe - zielone typu 3 M
Ilość - 100 szt.
Utrzymanie czystości na powierzchniach z mało wrażliwych materiałów, czyszczenia podstawowe podłóg z wrażliwych materiałów.
Wielkość - 17”.
Grubość – 20 mm.

5. Pady czarne do packi ręcznej ( do uchwytów typu Padboy, Podmaster )
Ilość - 500 szt.
Pady do ręcznego szorowania powierzchni podłogowych i usuwania starych warstw polimerów.
Szczególna długa trwałość, zawierające agresywne środki szlifujące.
Wymiar – 12 x 26cm.
Grubość – 20 mm.

6. Pady okrągłe - czerwone typu 3M
Ilość – 100szt.
Do mycia powierzchni podłogowych za pomocą maszyn szorujących , zawierający miękki środek szlifujący. Przeznaczone do czyszczenia okresowego i bieżącego.
Do spray - Cleanern
Rozmiar 16”.
Grubość – 20mm.

7. Pady okrągłe – czerwone typu 3 M
Ilość – 200 szt.
Do mycia powierzchni podłogowych
Rozmiar 19”
Grubość – 20 mm.

8. Pady okrągłe – brązowe typu 3 M
Ilość – 200 szt.
Do mycia powierzchni podłogowych za pomocą maszyn.
Rozmiar 17”
Grubość – 20 mm.

9. Pady typu Bonet
Ilość – 5 szt.
Pad jednostronny.
Skład: mikrofaza
Do mycia i szorowania powierzchni podłogowych za pomocą maszyn szorujących, szczególnie powierzchni chropowatych np. gresów.
Rozmiar 17”

Oferent zobowiązany jest dostarczyć katalog asortymentu do czasu otwarcia ofert.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania do pokazania próbek asortymentu po otwarciu ofert, a przed rozstrzygnięciem przetargu.

Pakiet nr 7

1. Środek do usuwania starych, grubych powłok ochronnych i gruntownego czyszczenia
Ilość płynu/koncentratu – 1000 l
Maksymalna wielkość opakowania – 18 - 20 l
Nie wymaga neutralizacji, o wartości pH- 12 – 12,5
Środek do pracy ręcznej i maszynowej na powierzchniach PCV, lastriko, linoleum, market, kamień i beton.
Preparat powinien spełniać normy ustawy o biodegradacji środków czyszczących.
Czyści szybko i gruntownie, łatwo usuwa wszystkie powłoki ochronne, woskowe, nabłyszczające i zestarzały brud.

2. Środek nabłyszczający do posadzek typu Duration
Ilość płynu/koncentratu – 1000 l
Maksymalna wielkość opakowania – 18 - 20 l
Środek na bazie uretanów i polimerów akrylowych, posiada 24% substancji stałych.
Wysoka trwałość i połysk na posadzkach: linoleum, lastriko, PCV, szczególnie
na zniszczonych powierzchniach i w miejscach natężonego ruchu.
Środek trwale zabezpiecza powierzchnie podłogowe. Preparat odporny na działanie środków dezynfekcyjnych, ma działanie antypoślizgowe. Trwale zabezpiecza powierzchnie podłogowe przed przenikaniem brudu wgłąb, odporna na zarysowania. Powłoka nie zmienia koloru co pozwala na dokonywanie napraw miejscowych.

3. Środek uszczelniający do posadzek na bazie polimerów akrylowych
Ilość płynu/koncentratu – 100 l
Maksymalna wielkość opakowania – 18 - 20 l
Środek do powierzchni PCV, lastriko, linoleum.
Przejrzysty preparat polimerowy współpracujący ze środkami nabłyszczającymi. Bezbarwna mieszanka polimerów akrylowych przeznaczona do uszczelniania podłóg pod wszelkie warstwy nabłyszczające. Odporny narodki dezynfekcyjne
Przeznaczony do zabezpieczania porowatych, wodoodpornych podłóg np. linoleum, tarket, PCV, żywiczne i betonowe.
Tworzy barierę ochronną pomiędzy posadzką a podeszwą przechodnia.

4. Środek zabezpieczający do posadzek o właściwościach rozpraszania ładunku elektrostatycznego
Ilość płynu/ koncentratu – 200 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 - 20 l
Emulsja rozpraszająca elektrostatyczność.
Preparat tworzy wysoko połyskową powłokę niezależnie od stosowania technik nanoszenia o właściwościach rozpraszania ładunku elektrostatycznego gromadzącego się na powierzchni podłóg.
Przeznaczony do podłóg z PCV, lastriko, linoleum.
Zapobiega porażeniu oraz uszkodzeniu sprzętu.
Chroni podłogę w miejscach dużego natężenia ruchu.
Posiada pozytywną opinię niezależnych laboratoriów.
Spełnia normy przemysłowe w zakresie współczynnika tarcia statycznego.

5. Środek odnawiający zabezpieczonej polimerami powierzchni podłogowych typu Polii
Ilość płynu/ koncentratu- 100 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 – 20 l
Do wodoodpornych posadzek, idealny do posadzek z kamienia i tworzyw sztucznych, stosowany również do powierzchni niezabezpieczonych akrylanami.
Przywraca połysk i usuwa zabrudzenia i uszkodzenia powłok polimerów.
Przeznaczony do powierzchni narażonej szczególnie na zniszczenie.
Możliwość rozcieńczenia preparatu wodą lub stosowania koncentratu.
W zależności od stopnia rozcieńczenia uzyskanie odpowiedniego połysku powierzchni.
Nie wymaga stosowania strip era. Posiada właściwości antypoślizgowe.
Stosowany metodą mopową i technologią High – Speed.


6. Środek do szamponowego prania wykładzin dywanowych
Ilość płynu/ koncentratu – 50 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zastosowanie do urządzeń maszynowych i czyszczenia ręcznego. Posiada właściwości konserwujące i zapobiega ponownemu osadzaniu się brudu.
Po wykonaniu szamponowania cząsteczki brudu usuwane są przy pomocy odkurzacza na kurz i wodę.

7. Środek do ekstrakcyjnego prania wykładzin dywanowych, tapicerki meblowej
Ilość płynu/ koncentratu- 50 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Neutralizuje nieprzyjemne zapachy, zastosowanie do urządzeń czyszczących.
Preparat zawiera składniki hamujące proces pienienia, specjalne komponenty zapobiegające wnikaniu zabrudzeń ( anti – soil )oraz właściwości konserwujące.
Stosowany w stężeniu 0,5 %- 2 %.
Preparat o pH 8-11 rozpuszczalny w zimnej i gorącej wodzie.

8. Odplamiacz do usuwania tłustych plam z wykładzin tekstylnych
Ilość płynu/ koncentratu – 20 szt.
Maksymalna wielkość opakowania- 0,5 l – 1 l
Do usuwania oleistych plam po kredkach, paście do butów, maśle, śmietanie, woskach
i smole.
System spryskiwacza.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć do oferty do każdej pozycji:
• Karty technologiczne produktu z dokładnym opisem sposobu i zakresu stosowania
• Karty charakterystyki produktów.

Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości zamówienia, a także możliwość zmiany preparatu w przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla chorych i personelu w ramach tego pakietu bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania dostarczenia próbek do czasu rozstrzygnięcia przetargu.
Oferent zobowiązany jest do odbioru zużytych opakowań po środkach bez ponoszenia kosztów przez zleceniodawcę.

Pakiet nr 8

1. Środek do codziennego mycia i pielęgnacji powierzchni nadpodłogowych
Ilość płynu/ koncentratu – 600 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Koncentrat o wysokim stężeniu roboczym- 0,5%- 2%
Do wszystkich zmywalnych powierzchni takich jak szkło, meble, marmur, tworzywa sztuczne. Idealny do powierzchni takich jak szkło, meble, marmur, tworzywa sztuczne, emalia.
Produkt sprawdzony ekologicznie, ulega biodegradacji, nie zawiera fosforanów, nie pozostawia smug ani zacieków.
Preparat w kolorze niebieskim, na bazie alkoholi.
pH- 5,5- 8,0
Oferent zobowiązany jest dostarczyć system dozowania.

2. Środek do codziennego mycia i konserwacji podłóg
Ilość płynu / koncentratu – 300 l
Maksymalna wielkość opakowania- 10 l
Koncentrat o wysokim stężeniu roboczym- 0,5%- 2 %
pH- 8,0- 9,0
Produkt sprawdzony ekologicznie, ulega biodegradacji, nie zawiera fosforanów.
Neutralny środek do mycia i pielęgnacji wodoodpornych posadzek,
błyszczących, zabezpieczonych i niezabezpieczonych akrylami podłóg, nie uszkadzający warstw ochronnych. Możliwość zastosowania do mycia ręcznego i maszynowego.
Nadaje połysk, nie pozostawia smug. Preparat w kolorze zielonym.
Zawiera niejonowe środki powierzchniowo czynne, rozpuszczalniki rozpuszczalne we wodzie.
Preparat myjący i konserwujący posadzkę w jednym cyklu pracy.
Oferent zobowiązany jest dostarczyć system dozowania.

3. Środek do codziennego mycia urządzeń sanitarnych
Ilość płynu / koncentratu – 1.000 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Koncentrat o wysokim stężeniu roboczym- 0,5%- 2 %
Wartość ph nie rozcieńczonego 0,8- 2,0.
Do wszystkich powierzchni odpornych na działanie kwasów, usuwający osady wapienne, moczowe, resztki mydła, zapobiegający odkładaniu się kamienia.
Preparat w kolorze czerwonym lub różowym. Nie zwiera kwasu solnego.
Preparat nie może uszkadzać powierzchni chromowanych, emalii i ze stali nierdzewnej.
Oferent zobowiązany jest dostarczyć centralny system dozowania.

4. Środek do codziennego mycia w automatach czyszczących
Ilość płynu / koncentratu – 200 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Koncentrat o wysokim stężeniu roboczym- 0,5%- 2%
pH- 8,0-9,0
Koncentrat czyszczący do wszystkich rodzajów automatów czyszczących, do podłóg powlekanych, nie powlekanych, kamieni i wykładzin gumowych. Posiada właściwości nisko pieniące i antypoślizgowe.
Zastosowanie również do pracy manualnej.
Oferent zobowiązany jest dostarczyć centralny system dozowania.

5. Środek do okresowego mycia w automatach czyszczących
Ilość płynu / koncentratu – 100 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
pH- 13-14
Środek do maszynowego mycia podłóg gruntownego jak i codziennego.
Skutecznie usuwa zeskorupiały brud, sadzę, ślady po wózkach i butach.
Preparat stosowany w stężeniu 0,2 do 15 %, zawiera wodorotlenek potasu, NTA, fosfoniany.

6. Środek do odświeżania powietrza
Ilość – 400 l
Wielkość opakowania – 0,5 – 1 l ze spryskiwaczem.
Intensywny olejek zapachowy do sanitariatów o długim działaniu. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy odchodów, substancji gnilnych, dymu papierosowego, pozostawia przyjemny świeży zapach( morski lub leśny ). Powinien posiadać możliwość rozcieńczania z wodą. Preparat do spryskiwania zewnętrznej powierzchni sanitariatów, płytek lub innych powierzchni wodoodpornych.
Oferent obowiązany jest do zabezpieczenia systemu dozującego do każdego opakowania w formie spryskiwacza.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć do każdej pozycji:
• Karty technologiczne produktu z dokładnym opisem sposobu i zakresu stosowania
• Karty Charakterystyki Produktów.

Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości zamówienia.
W przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla chorych i personelu
zleceniodawca zastrzega sobie zmianę środka w ramach tego pakietu i ceny bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania dostarczenia próbek do czasu rozstrzygnięcia przetargu.
Oferent zobowiązany jest do odebrania zużytych opakowań po środkach bez ponoszenia kosztów przez zleceniodawcę.
W ramach umowy oferent do pozycji 1-5 zamontuje we wskazanym miejscu na terenie WCO na stałe użytkowanie 16 zamykanych urządzeń dozujących - mieszaczy automatycznych o pojemności 1l. Oferent zapewni serwis, ustawianie stężenia płynów, przeglądy, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy. Urządzenie zamontuje w terminie do 14 dni od podpisania umowy. Dozowniki będą podłączone do ujęć wody dla każdego rodzaju środka myjącego o stężeniu roboczym 0,5 % - 2 %.

Pakiet nr 9

1. Środek do gruntownego czyszczenia powierzchni silnie zabrudzonych
Ilość płynu/koncentratu – 150 l
Maksymalna wielkość opakowania – 10 l
Stosowany w stężeniu 0,5%.
O zapachu cytrusowym.
Możliwość użycia środka w postaci nie rozcieńczonej.
Preparat na zabrudzenia mineralne, pył budowlany, gruz, cement.
Preparat na powierzchnie wodoodporne, lastriko, kamień, tarket, do mycia ręcznego i maszynowego.

2. Środek do mycia i pielęgnacji powierzchni ze stali szlachetnej
Ilość – 100 l
Pojemność opakowania – 0,5 l- 1l
Przeznaczony do wszystkich powierzchni ze stali szlachetnej, chromu, niklu, mosiądzu
i kwasoodpornych emalii.
Nie rysujący powierzchni, nie pozostawiający smug, w postaci aerozolu. Usuwający zabrudzenia powstałe przy lustrze wody, pozostałości tłuszczu i wapnia. Przeznaczony do czyszczenia takich powierzchni jak windy, balustrady, poręcze.
Środek gotowy do użycia.

3. Środek do silnie zbrudzonych powierzchni typu Perr Activ
Ilość – 60 kg
Pojemność opakowania 10 kg
ph koncentratu 9,5 – 10,5.
Środek do szorowania o działaniu antybakteryjnym, ma właściwości czyszczące i wybielające powierzchnie kamienne, gresowe, granitograsowe, tarketowe.
Usuwa nieprzyjemne zapachy, przebarwienia z farby.
Posiada właściwości ścieralne, zawiera emulgujące tłuszcz i brud związki powierzchniowo czynne, oraz substancje o działaniu antybakteryjnym na bazie organicznego związku chloru.
Posiada postać proszku.

4.Środek zasadowy do czyszczenia posadzek kamionkowych
Ilość płynu/ koncentratu – 50 l
Maksymalna wielkość opakowania- 10 l
Wartość pH- 13
Preparat do pielęgnacji i gruntownego czyszczenia posadzek wykonanych z kamionki oraz mikroporowatych płytek kamionkowych, płytki antypoślizgowe, betonowe, na wszystkie powierzchnie odporne na działanie zasad. Środek nie pozostawia smug, nisko pieniący, posiada dobre właściwości mieszania się z twardą wodą oraz rozpuszcza zabrudzenia olejowe i tłuszczowe.
Przeznaczony do mycia ręcznego i maszynowego.

5. Środek kwasowy do czyszczenia posadzek kamionkowych
Ilość płynu/ koncentratu – 50 l
Maksymalna wielkość opakowania- 10 l
Wartość pH – 1
Preparat na bazie kwasu fosforowego przeznaczony do czyszczenia gruntownego silnie zabrudzonych powierzchni oraz posadzek z osadów pochodzenia mineralnego ( wapń, rdza, osady cementowe, kamień wodny). Środek przeznaczony do wszystkich powierzchni takich jak: posadzki wykonane z kamionki oraz mikroporowatych płytek kamionkowych, płytki antypoślizgowe, płytki w sanitariatach, łazienkach, powierzchnie betonowe, do doczyszczania pobudowanego.
Nie zabarwia powierzchni i fug.
Przeznaczony do mycia ręcznego i maszynowego.

6. Środek czyszczący na bazie rozpuszczalników
Ilość płynu/koncentratu - 30l
Maksymalna wielkość opakowania - 1l - 5l
Preparat przeznaczony do usuwania uporczywych plam z tłuszczu, oleju ze wszystkich powierzchni odpornych na działanie wody. Środek niskopieniący o odczynie neutralnym. Nie niszczy powierzchni i nie powoduje korozji. Usuwa również plamy z wykładzin dywanowych. Przeznaczony do powierzchni takich jak: posadzki granitowe, gresowe, marmurowe, technifloor, terazzo, z linoleum/PCV/tarket, żywicze oraz wykładziny dywanowe i wylewki betonowe.
Przeznaczony do mycia ręcznego i maszynowego.

7. Butelka z zakrętką
Ilość – 50 szt.
Pojemność butelki – 1l
Butelka przezroczysta z podziałką co 100ml,
Zakrętka z korkoklapką oraz otworem dozującym (2mm),
Wykonana z tworzywa odpornego na środki agresywne, dezynfekujące.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć do każdej pozycji:
• Karty technologiczne produktu z dokładnym opisem sposobu i zakresu stosowania
• Karty Charakterystyki Produktów.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość niewykorzystania całej ilości zamówienia.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość zawezwania dostarczenia próbek do czasu rozstrzygnięcia przetargu po otwarciu ofert, a przed rozstrzygnięciem przetargu.
W przypadku autorytatywnego stwierdzenia szkodliwości środka dla chorych i personelu
zleceniodawca zastrzega sobie zmianę środka w ramach tego pakietu i ceny bez ponoszenia konsekwencji prawnych dla obu stron. Oferent zobowiązany jest do odebrania zużytych opakowań po środkach bez ponoszenia kosztów przez zleceniodawcę.

Pakiet nr 10

1. Proszek piorąco – dezynfekujący
Ilość – 300 kg
Opakowanie po 20 kg
Do dezynfekcji bielizny szpitalnej białej, kolorowej, tkanin syntetycznych, bawełnianych, mieszanych w tym z bloków operacyjnych. Nie zawiera fosforanów.
Produkt z klasyfikacją CE .
Pranie dezynfekcyjne w temp. 65 C , usuwa przykre zapachy w temp.30 C
Dezaktywuje bakterie, wirusy, grzyby.( B,V,TBC, HIV, WZW )
Usuwa zabrudzenia białek i skrobi.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć do każdej pozycji:
• Karty technologiczne produktu z dokładnym opisem sposobu i zakresu stosowania
• Kartę Charakterystyki Produktu, a także wpis do rejestru Preparatów Biobójczych
Zleceniodawca zastrzega sobie niewykorzystanie całej ilości zamówienia.

Pakiet nr 11

1. Środek myjący do przemysłowych zmywarek do naczyń

Ilość – 800l
Opakowanie – 10 -12l

Produkt powinien zawierać fosforany, krzemiany, alkalia oraz wybielacze. Powinien obniżać twardość wody, wspomagać czyszczenie oraz usuwać osady z kawy i herbaty, a także uporczywe zabrudzenia od tłuszczów i innych produktów spożywczych.
Środek nie może powodować korozji zmywarki i naczyń stołowych (zwłaszcza na aluminium).

2. Środek nabłyszczający do przemysłowych zmywarek do naczyń, kompatybilny ze środkiem myjącym

Ilość – 500 l
Opakowanie – 5 l - 10 l

Produkt powinien zawierać niejonowe środki powierzchniowoczynne, kwas cytrynowy, środki konserwujące. Środek nie powinien wytwarzać piany w zmywarce i nie powodować nacieków i smug. Powinien gwarantować samoczynne wysychanie naczyń.

3. Środek do usuwania osadów mineralnych do przemysłowych zmywarek do naczyń

Ilość – 300l
Opakowanie – 5 l- 10 l

Produkt przeznaczony do usuwania osadów mineralnych ze zmywarek, ekspresów do kawy, bemarów, kotłów.
Stosowany w stężeniu 50-100 ml/ l.
Zawiera substancje chroniące czyszczone powierzchnie przed korozją. Nieszkodliwy dla środowiska dzięki wyważonej formule chemicznej. Opakowanie powinno być wyposażone w pompkę dozującą środek.
Wartość pH: 1.9 ( 1% roztwór).

Oferent zobowiązany jest dostarczyć karty technologiczne z opisem sposobu i zakresu jego stosowania, karty charakterystyki produktów.
Oferent zapewni serwis, przeglądy, ustawianie stężenia płynów, regulację okresową urządzeń dozujących na czas trwania umowy.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu.
W ramach umowy oferent zobowiązany jest dokonać ustawienia prawidłowego dozowania środków przed podłączeniem, okresowego sprawdzenia i przeglądu systemu dozującego.

Pakiet nr 12

1. Płyn do myjko - dezynfektorów

Ilość – 30 opakowań
Pojemność – 5 l.
Środek nabłyszczająco – odkamieniający do myjko - dezynfektorów typu Doyen SK 22E lub równoważny.
Środek zawiera niefoniczne tensydy, Propan2-ol, kwas cytrynowy- monohydrat, kwas węglowy.

Oferent zobowiązany jest dostarczyć karty technologiczne z opisem sposobu i zakresu jego stosowania, karty charakterystyki produktów.
Zleceniodawca zastrzega sobie możliwość nie wykorzystania całego asortymentu

« Powrót do szczegółów zamówienia