Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa leków

Numer zamówienia:

/94/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp. na pyt.

Poznań, dnia 2010-08-17

EZ/____5648_____ 2010


Wg rozdzielnika:
Do wszystkich uczestników postępowania o zamówienie publiczne.


dotyczy: przetargu nieograniczonego nr 94/2010 LEKI.

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęło zapytanie do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:


PYTANIE:
Czy zamawiający wyrazi zgodę na wymianę zapisów umowy w § 5 ust.1 ppkt a) i b) poprzez zapis o naliczaniu ewentualnych kar za opóźnienie dostawy w wysokości nie większej niż 1% wartości niedostarczonego przedmiotu zamówienia za każdy dzień zwłoki.

ODPOWIEDŹ :
Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę treści załącznika numer 5 do siwz stanowiącego projekt umowy w zakresie § 5 ust. 1 pkt a) i b) w sposób zaproponowany przez wykonawcę.
Wykonawca podejmując decyzję o złożeniu oferty w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego postępuje w sposób świadomy, kierując się miedzy innymi wymogami zamawiającego odnośnie terminów dostawy objętego zamówieniem publicznym sprzętu, a także konsekwencjami niedotrzymania tych terminów, w szczególności w zakresie uprawnienia zamawiającego do żądania od pozostającego w zwłoce ze spełnieniem świadczenia wykonawcy kar umownych. Nie podlega wątpliwości, iż niedostarczenie przez wykonawcę w terminie leków objętych zamówieniem publicznym spowodować może daleko idące konsekwencje po stronie zamawiającego, wiążące się w szczególności z powstaniem po jego stronie szkody. Konsekwencje takie może spowodować tym bardziej bezzasadne zaprzestanie przez wykonawcę wykonywania jego obowiązków wynikających z umowy. W związku z powyższym istnieje konieczność zastrzeżenia kary umownej stanowiącej substytut odszkodowania w wysokości określonej z góry przy zawieraniu umowy.
Pytanie:
1. Czy Zamawiający w pakiecie 23 dopuści odpowiednik preparatu Nutrison Standard preparat Fresubin Original opk 1 l ?

2. Czy Zamawiający dopuszcza w pakiecie 23 dietetyczne środki spożywcze specjalnego medycznego przeznaczenia?

Uzasadnienie: Prawo daje możliwość posługiwania się terminem „produkty lecznicze przeznaczone do specjalnych celów żywieniowych” – rejestracja jako leki lub środki spożywcze specjalnego medycznego przeznaczenia – rejestracja w GIS . De fakto chodzi o ten sam produkt jednak korzystając z możliwości jakie niesie przepis art. 10 ustawy o warunkach zdrowotnych żywności i żywienia do podmiotu wytwarzającego produkt będzie należała decyzja czy chce aby produkty były zarejestrowane jako produkty lecznicze przeznaczone do specjalnych celów żywieniowych czy jako dietetyczne środki spożywcze specjalnego medycznego przeznaczenia.
Odpowiedź:
Ad.1 .Tak
Ad.2 . Tak


Z poważaniem,
Z-ca Dyr. ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna

« Powrót do szczegółów zamówienia