Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ZAKUP I DOSTAWA OPATRUNKÓW I SIATEK

Numer zamówienia:

/83/2010

« Powrót do szczegółów zamówienia

SPECYFIKACJA

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z ustawą z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości powyżej 193 000 EURO.

PRZETARG NIEOGRANICZONY nr 83/2010.


PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:

Zakup i dostawa opatrunków i siatek.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego

Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/ 88 50 500
fax. 61/ 8 52 19 48
godziny pracy od poniedziałku do piątku od 7:25 do 15:00
adres e- mail: zaopatrzenie@wco.pl - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
tel 61/88 50 643/644 fax 061 8850 698

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego powyżej 193.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm),zwanej dalej ustawą oraz m.in. w oparciu o przepisy ustawy o wyrobach medycznych (Dz. U. z 2004 r., Nr 93, poz. 896 z późn. zm.) oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.
1) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych;
2) Zamawiający NIE dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych;
3) Zamawiający NIE przewiduje zawarcia umowy ramowej;
4) Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia ofert równoważnych, jeżeli z opisu zamieszczonego w SIWZ mogłoby wynikać, iż przedmiot zamówienia określony został poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia. W przypadku składania ofert równoważnych w ofercie należy podać proponowane odpowiedniki i zamieścić opis dotyczący właściwości odpowiedników – warunek bezwzględny. Brak: wskazania proponowanych odpowiedników i opisu dotyczącego właściwości zastosowanych odpowiedników stanowi podstawę do odrzucenia oferty – art. 89 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
5) Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych odpowiadającym poszczególnym pakietom. Liczba pakietów- 24.
6) Zamawiający PRZEWIDUJE możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 7 ustawy.
W okresie 3 lata od udzielenia zamówienia podstawowego przewiduje się możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 7 ustawy stanowiących, nie więcej niż 20 % wartości zamówienia podstawowego i polegających na rozszerzeniu dostawy. jeżeli zmiana wykonawcy powodowałaby konieczność nabywania rzeczy o innych
parametrach technicznych, co powodowałoby niekompatybilność techniczną lub nieproporcjonalnie duże trudności techniczne w użytkowaniu i dozorze
7) Zamawiający NIE przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
8) Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę w ofercie części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom- zgodnie z art. 36 ust.4 ustawy – załącznik nr 4 do niniejszej specyfikacji. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcą.
9) Przewidywany okres obowiązywania umowy to 12 miesięcy.
10) Wymagany przez Zamawiającego termin płatności w zakresie objętym przedmiotem zamówienia – wynosi 30 dni.
11) W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie (3 dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązany jest pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
12) Rabaty naturalne nie będą uwzględniane.

III. Opis przedmiotu zamówienia.

Zakup i dostawa opatrunków i siatek

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):

33141110-4- Opatrunki

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiot zamówienia obejmuje:

Zakup i dostawa opatrunków i siatek.

IV. Termin wykonania zamówienia

umowa na okres 12 miesięcy; dostawy sukcesywnie zgodnie z zamówieniami częściowymi składanymi telefonicznie lub faxem w okresie 12 miesięcy po podpisaniu umowy. Termin dostawy maksymalnie 3 dni robocze od złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie. W ofercie należy przedstawić termin realizacji zamówienia. Dostawy w godzinach 8:00 do 14:00 do magazynu Apteki

V. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz opis sposobu dokonywania oceny spełniania tych warunków;

a. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy spełniający warunki określone w art. 22 ust. 1 pkt 1 – 4 ustawy Prawo zamówień publicznych, a mianowicie:

1. Którzy:
­ posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
­ posiadają niezbędną wiedze i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
­ znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
­ nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

2. Spełnią wymagania określone w niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia.

Ocena spełnienia ww. warunków dokonana zostanie zgodnie z formułą „spełnia/nie spełnia”, w oparciu o informacje zawarte w dokumentach określonych w pkt VI niniejszej specyfikacji. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż ww. warunki Wykonawca spełnił.
Niespełnienie któregokolwiek z warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt V niniejszej specyfikacji spowoduje wykluczenie Wykonawcy.

b. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie:
- Każdy z Wykonawców oddzielnie musi udokumentować, iż nie podlega wykluczeniu z postępowania na podst. art. 24 ust. 1 i 2 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz, że jest uprawniony do występowania w obrocie prawnym zgodnie z wymogami ustawowymi.
- W odniesieniu do warunku niezbędnej wiedzy, doświadczenia oraz potencjału kadrowego i technicznego oraz sytuacji ekonomicznej i finansowej o których mowa w podpunkcie 1 niniejszego punktu oraz w punkcie VI specyfikacji– muszą wykazać, że wspólnie spełniają wymagane warunki.
- Oferta musi być podpisana w taki sposób, by prawnie zobowiązywała wszystkich Wykonawców występujących wspólnie.
- Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Umocowanie musi wynikać z treści pełnomocnictwa.
- Wypełniając formularz ofertowy, jak również inne dokumenty powołujące się na Wykonawcę: w miejscu np. „ nazwa i adres Wykonawcy” należy wpisać dane dotyczące wszystkich PODMIOTÓW występujących wspólnie, a nie tylko pełnomocnika.
- Wykonawcy występujący wspólnie, których oferta została wybrana zobowiązani są przed zawarciem umowy, do przedstawienia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.

VI. Wykaz oświadczeń i dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu

Na podstawie art. 25 ustawy Prawo zamówień publicznych w zw. z przepisami Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2009 r. w sprawie dokumentów, jakich może żądać od wykonawcy, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz. U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) oraz innych obowiązujących przepisów prawa Zamawiający wymaga by:
Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne złożyli wraz ofertą oświadczenie, zgodne z warunkami określonymi w art. 22 ust. 1 oraz art. 24 ust. 1 i 2, w związku z art. 44 ustawy Prawo zamówień publicznych wg wzoru stanowiącego załącznik nr 3 do specyfikacji.
A. W celu potwierdzenia, posiadania uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności oraz braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych, Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:

1) oświadczenia o braku podstaw do wykluczenia;
2) aktualnego odpisu z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru, w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy, wystawionego nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo składania ofert, a w stosunku do osób fizycznych oświadczenia w zakresie art. 24 ust. 1 pkt 2 ustawy;
3) Aktualne zaświadczenie właściwego naczelnika urzędu skarbowego oraz właściwego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające odpowiednio, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne, lub zaświadczeń, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu (wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert).
4) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 4 – 8 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
5) Aktualną informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt. 9 ustawy Prawo zamówień publicznych (wystawiona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert).
Jeżeli wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polski, zamiast dokumentów, o których mowa:
1). w pkt 3, 4, 5 i 7 - składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że:
a). nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości,
b). nie zalega z uiszczaniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne albo, że uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie lub rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organ,
c). nie orzeczono wobec niego zakazu ubiegania się o zamówienie.
Dokumenty, o których mowa wyżej pod literą a) i c) mają być wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert. Dokument, o którym mowa pod literą b), ma być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
2). w pkt 5 – składa zaświadczenie właściwego organu sądowego lub administracyjnego kraju pochodzenia lub zamieszkania osoby, której dokumenty dotyczą w zakresie określonym w art. 24 ust. 1 pkt 4-8 ustawy.
Jeżeli w kraju pochodzenia osoby lub w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa wyżej w pkt 1) i 2) zastępuje się je dokumentem zawierającym oświadczenie złożone przed notariuszem, właściwym organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego odpowiednio kraju pochodzenia osoby lub kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania.
B. W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1 , Wykonawca ubiegający się o zamówienie publiczne musi umieścić w ofercie niżej wymienione dokumenty:
1.
• Deklaracji Zgodności, Certyfikatu CE, Zgłoszenia do Rejestru Wyrobów Medycznych, Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych – alternatywnie, z zastrzeżeniem pkt c niniejszego punktu.
• Oświadczenia o klasyfikacji wyrobu, o ile nie wynika to z ww. dokumentów.
• W przypadku wyrobów, o których mowa w art. 54 ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o wyrobach medycznych, potwierdzenie Zgłoszenia lub Wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych.
2. Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością zaoferowanej wartości oferty –wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do specyfikacji oraz załączenia dokumentów potwierdzających, że te dostawy lub usługi zostały wykonane należycie.
W przypadku składania oferty przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia, ww. warunek mogą spełnić łącznie.

C. Ponadto, stosowanie do dyspozycji art. 25 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą:
1) Pełnomocnictwo osób sporządzających ofertę, jeżeli ich kompetencja nie wynika wprost z dokumentów określonych w podpunkcie A 1) punktu VI niniejszej specyfikacji.
2) Wypełniony formularz ofertowy, według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w którym Wykonawca określi całkowitą cenę przedmiotu zamówienia w PLN (netto i brutto), - będącą sumą wartości, tak brutto jak i netto - podpisany przez osoby upoważnione do podejmowania czynności prawnych, w tym do zaciągania zobowiązań skutkujących finansowo.
3) Formularz cenowy/opis przedmiotu zamówienia - wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do niniejszej specyfikacji.
4) Oświadczenie o przekazaniu części zamówienia podwykonawcom załącznik nr 4. Stosownie do dyspozycji art. 36 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych - Zamawiający nie określa, która część zamówienia nie może być powierzona podwykonawcom.
5) Kserokopie wniesienia wadium.

Zamawiający wykluczyć z postępowania Wykonawcę, który:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Oferta Wykonawcy, który został wykluczony zostaje uznana za odrzuconą i nie jest rozpatrywana.
O wykluczeniu z postępowania Zamawiający zawiadamia zgodnie z art.24 ust. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2004r. Nr 19, poz.177 z późn. zm.) wykluczonego Wykonawcę, podając uzasadnienie faktyczne i prawne.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

a) Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii, ul. Garbary 15, 61- 855 Poznań - Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia.

Godziny pracy WCO – 7.30- 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.

Na podstawie art. 27 ustawy Prawo zamówień publicznych – Zamawiający ustala następujące sposoby porozumiewania się z Wykonawcami.
1. Zawsze dopuszczalna jest forma pisemna z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych w ustawie Prawo zamówień publicznych.
2. Oferta musi być złożona na piśmie w terminie składania ofert.
3. Wnioski, zawiadomienia, informacje i oświadczenia (nie dotyczy oświadczeń wymaganych w SIWZ, które muszą być dołączone do oferty na piśmie) przekazywane mogą być faxem.
4. Każda ze stron, na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania dokumentów, o których mowa w pkt. 3,
5. W przypadku złożenia dokumentów faxem, uważa się je za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem wymaganego terminu. Fax nie jest wymagany w przypadku złożenia dokumentu pisemnie w terminie.
6. W przypadku wniesienia pytań o wyjaśnienie treści SIWZ (faxem lub pisemnie) lub wniesienia protestu Zamawiający prosi o przesłanie treści tych dokumentów e-mailem na adres: zaopatrzenie@wco.pl; w celu ułatwienia i przyspieszenia odpowiedzi oraz zamieszczenia ich na stronie internetowej.
7. SIWZ udostępniona jest na stronie internetowej od dnia publikacji ogłoszenia w Portalu Urzędu Zamówień Publicznych do upływu terminu składania ofert.
8. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: na 2 dni przed upływem terminu składania ofert – jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 – pod warunkiem że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku,o którym mowa powyżej.
9. Zgodnie z art. 38 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych treść zapytań wraz z wyjaśnieniami zamawiający przekazuje wykonawcom, którym przekazał SIWZ, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest umieszczona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie. Przepisy art.38 ust.4 i 6 ustawy Prawo zamówień publicznych stosuje się odpowiednio.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
b) Mgr Elżbieta Chojecka tel. 61/88 50 646,
c) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska, tel. 61/88 50 644, tel 61/88 50 643, fax 061 8850 698
d) Pod względem prawnym Michał Mikołaczak, Tel 061 8850 644

VIII. Wymagania dotyczące wadium.

1. Wykonawca przed upływem terminu składania ofert, zobowiązany jest wnieść wadium w wysokości podanej poniżej dla każdego pakietu:

NR PAKIETU WARTOŚC WADIUM
1. 100,00
2. 3.300,00
3. 100,00
4. 300,00
5. 20,00
6. 900,00
7. 450,00
8. 1.400,00
9. 700,00
10. 50,00
11. 400,00
12. 20,00
13. 40,00
14. 1.000,00
15. 2.500,00
16. 1.100,00
17. 160,00
18. 5.600,00
19. 3.700,00
20. 170,00
21. 1.900,00
22. 15,00
23. 300,00
24. 70,00

2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku formach, określonych w art. 45 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, tj., w:
• pieniądzu;
• poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
• gwarancjach bankowych;
• gwarancjach ubezpieczeniowych;
• poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. Nr 109, poz. 1158, z pózn. zm.).

3. Oferta niezabezpieczona akceptowalną formą wadium będzie podlegała odrzuceniu.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać na konto Zamawiającego:

ING Bank Śląski
85105015201000002330047743
na przelewie należy umieścić informację
„wadium – DOSTAWA opatrunków, pakiet nr……..”
W OFERCIE NALEŻY PODAĆ NR RACHUNKU BANKOWEGO, NA KTÓRY ZAMAWIAJĄCY ZWRÓCI WADIUM ZŁOŻONE W FORMIE PRZELEWU.
Wadium wniesione w pieniądzu zamawiający przechowuje na rachunku bankowym

5. Wadium w pozostałych akceptowanych formach należy składać w siedzibie Zamawiającego w Dziale zamówień publicznych i zaopatrzenia Kantor Cegielskiego, pokój 028, I piętro
6. Zamawiający zwraca wadium wszystkim wykonawcom niezwłocznie po wyborze oferty najkorzystniejszej lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 9.
7. Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, zamawiający zwraca wadium niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy, jeżeli jego wniesienia żądano.
8. Zamawiający zwraca niezwłocznie wadium, na wniosek wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
9. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, o którym mowa w art. 26 ust. 3, nie złożył dokumentów lub oświadczeń, o których mowa w art. 25 ust. 1, lub pełnomocnictw, chyba że udowodni, że wynika to z przyczyn nielezących po jego stronie
10. Zamawiający żąda ponownego wniesienia wadium przez wykonawcę, któremu zwrócono wadium na podstawie ust. 1, jeżeli w wyniku rozstrzygnięcia odwołania jego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wnosi wadium w terminie określonym przez zamawiającego.
11. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę.
12. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie;
b) nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
c) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.

IX. Termin związania oferta.

Wykonawca pozostaje związany ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

 Ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 2 ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, zgodnie z art. 82 ust. 1 cytowanej ustawy.
 Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje zamawiający i wykonawcy przekazują pisemnie. Faks lub droga elektroniczna nie stanowią formy pisemnej, aby były skuteczne muszą być niezwłocznie potwierdzone pismem.
 Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami ustawy – Prawo zamówień publicznych oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
 Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu – art. 36 ust. 2 pkt 8 cytowanej ustawy.
 Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert - (art. 84 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych).
 Oferta musi być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji. W przypadku, gdy upoważnienie do podpisywania oferty nie wynika bezpośrednio z dokumentów załączonych do oferty, o których mowa w punkcie VI podpunkt 1.1 specyfikacji, upoważnienie (pełnomocnictwo) do podpisywania oferty oraz dokonywania innych czynności w toku postępowania o zamówienie publiczne winno być dołączone do oferty.
 Pełnomocnictwo do podpisania oferty i składania ewentualnych wyjaśnień, jeżeli osobą podpisującą nie jest osoba upoważniona na podstawie wypisu z Krajowego Rejestru Sądowego lub zaświadczenia o prowadzeniu działalności gospodarczej. Jeżeli pełnomocnictwo nie ma postaci aktu notarialnego powinno zawierać pieczęć Wykonawcy, imienną pieczątkę wystawiającego pełnomocnictwo i jego podpis. Jeżeli dołączone do oferty ww. pełnomocnictwo będzie w formie kopii, Zamawiający wymaga, aby jego zgodność z oryginałem poświadczyła osoba lub osoby wymienione w umowie spółki lub odpowiednim rejestrze, które wskazane są tam jako upoważnione do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwo winno wskazywać datę jego wystawienia oraz okres, na który zostało udzielone. Brak tego okresu zamawiający odczyta jako pełnomocnictwo wystawione na czas nieokreślony.
 W związku z wejściem w życie nowej Ustawy z dnia 16 listopada 2006r. o opłacie skarbowej, Dz.U. nr 225, poz.1635 oraz w związku z opinią Urzędu Zamówień Publicznych nr UZP/DP/O-RJE/4830/1996/07 z dnia 30.01.2007r. w sprawie opłaty skarbowej w zamówieniach publicznych, w której stwierdza się, iż złożenie dokumentu pełnomocnictwa (do reprezentowania lub zawarcia umowy) przez pełnomocnika wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie podlega opłacie skarbowej informujemy, że wniesienie opłaty skarbowej w przypadku dołączania do ofert Pełnomocnictwa nie jest obowiązkowe. Powyższe wynika z opinii prawnej Departamentu Prawnego UZP. W dalszym ciągu brak jest innych opinii prawnych i ugruntowanego orzecznictwa w tej sprawie.
 Każda strona oferty wraz z załącznikami ma być ponumerowana i podpisana, w czytelny sposób przez osobę upoważnianą do reprezentowania firmy. Najlepiej, gdyby podpis był opatrzony pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą. Zamawiający nie dopuszcza tzw. parafowania poszczególnych stron oferty, chyba że wraz z ofertą Wykonawca załączy wzór parafy, z danymi identyfikującymi osobę składającą parafę, a tak prafa będzie opatrzona pieczątką imienną, identyfikującą osobę podpisującą.
 Wszystkie strony oferty winny być połączone – (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
 Do oferty Wykonawca dołączy wszystkie dokumenty wymagane postanowieniami niniejszej specyfikacji. Formularz Ofertowy oraz inne załączniki, stanowiące integralną część specyfikacji, zostaną wypełnione przez Wykonawcę ściśle według postanowienia niniejszej specyfikacji, bez dokonywania w nich zmian. W przypadku gdy Wykonawca dołączy jako załącznik do oferty kopię jakiegoś dokumentu, kopia ta winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę. W sytuacji gdy złożona przez Wykonawcę kopia dokumentu jest nieczytelna lub budzi wątpliwości co do jej prawdziwości, Zamawiający może żądać przedstawienia oryginału lub notarialnie poświadczonej kopii tegoż dokumentu.
 Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 cytowanej ustawy.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – opatrunki ( nr 83/2010)
dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Nie otwierać przed ..........................................” /data otwarcia ofert/
Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.

b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:


Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – opatrunki ( nr 83/2010)

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1) Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 301 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 26.08.2010 do godz. 09.00

2) Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 26.08.2010 o godz. 10.00 w siedzibie Zamawiającego – Kantor, Rotunda, parter pokój nr 001.
- Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
- Oferty zostaną sprawdzone pod katem, czy zostały sporządzone zgodnie z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
- W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
- Zamawiający poprawi w tekście oferty oczywiste omyłki pisarskie i omyłki rachunkowe w obliczeniu ceny niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawców, którzy złożyli oferty.

XII. Opis sposobu obliczenia ceny.

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Wykonawca winien uwzględnić w cenie oferty wszystkie przewidywane koszty realizacji zamówienia, które mają wpływ na cenę oferty.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
5. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
6. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.

Zamawiający poprawi w ofercie:
- oczywiste omyłki pisarskie,
- oczywiste omyłki rachunkowe – w zakresie podanym poniżej,
- inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty,
i o dokonanych poprawkach zawiadomi niezwłocznie wykonawcę, którego oferta została poprawiona.

Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
1) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
2) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
3) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria: (opis kryterium/ i jego znaczenie (wag):

Cena 100%
--------------------------
Razem 100%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
C = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
C – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma 100 punktów, pozostałym ofertą przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.
Stosowanie do dyspozycją art. 91 ust. 5 ustawy Prawo zamówień publicznych – jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium jest cena, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych. Zgodnie natomiast z treścią art. 91 ust. 6 ww. ustawy – Wykonawcy, składający oferty, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik nr 8 do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.
Zawarcie umowy pomiędzy wykonawcą a zamawiającym nastąpi po spełnieniu warunków określonych dyspozycją art. 94 Prawo zamówień publicznych.

Wyniki postępowania:

Informacja o wynikach postępowaniach o zawarciu umowy zostanie upubliczniona stosownie do dyspozycji art. 92 i 95 ustawy Prawo zamówień publicznych.


XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

Wzór umowy stanowi załącznik nr 8 do specyfikacji.
Zamawiający przewiduje zmianę warunków umowy w niżej określonym przypadku:
- wydłużenie okresu realizacji w przypadku niewykorzystania całości.

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.
Wykonawcy przysługują środki ochrony prawnej opisane w Dziale VI Ustawy Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2006r. Nr 164, poz. 1163 z późn. zm.).

XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.
Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 6 i 7 lub art. 134 ust. 6 pkt 3 i 4, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień uzupełniających, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt 5 ustawy.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział Zamówień Publicznych i Zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii - zaopatrzenie@wco.pl; sylwia.krzywiak@wco.pl ;

Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w pkt VII niniejszej specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

 Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
 Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z stasowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego powyżej 193.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 113, poz. 759 z póź. zm), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:



Poznań, dnia............................ .........................................
/podpis/


Załącznik nr 1 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

Formularz cenowy /wzór/

PAKIET NR 1
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) Wartość całkowita brutto ( zł)
1 SERWETA jał. wł. fol. 75cmx90cm z regul.śr otworu materiał opatrunkowy typu FOLIODRAPE Op=1szt. 2000op.
2 SERWETA jał. wł. 160cmx125cm materiał opatrunkowy typu MATODRAPE Op=1szt. 500op.

RAZEM
CPV33141110






PAKIET NR 2
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Serweta jałowa sterylizowana w parze wodnej pod ciśnieniem 45x45cm gazowa 17nitkowa 8 warstwowa z nitką radiacyjną pakowana w podwójną torebkę papierowo/foliową
Op=5szt Op=5szt 10 000op.








razem
CPV33141110

1. Wymaga się aby serwety gazowe były zapakowane w opakowanie typu torebka papierowo-foliowa i były zaopatrzone w etykiety zawierające pełną identyfikację wyrobu i składu, oznakowany kierunek otwierania, posiadały dwa samoprzylepne odcinki, etykiety umożliwiające przeklejenie do dokumentacji zabiegowej zawierające informacje: lot, serie, indeks identyfikacyjny, datę ważności
2. wymaga się załączenia próbek (po jednym najmniejszym, jednostkowym opakowaniu) gotowych do zastosowania, z oryginalną etykietą oferowanego wyrobu (zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004 w sprawie wymagań zasadniczych dla wyrobów medycznych do różnego przeznaczenia Dz. U. Nr251, poz. 2514) celem weryfikacji zgodności z wymaganiami z przedmiotem zamówienia i opisanych ze wskazaniem zadania przetargowego i numeru pozycji, której dotyczy.
3. w formularzu asortymentowo-cenowym wymaga się wpisania nazwy producenta/wytwórcy, nazwy handlowej produktu oraz indeksu katalogowego produktu.
4. wymaga się załączenia dokumentu potwierdzającego walidację procesu sterylizacji wyrobów stanowiących przedmiot oferty/ zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami w formie końcowego raportu z walidacji lub raportu ponownej kwalifikacji procesu sterylizacji.
5. Zgodnie z farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min. 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta.

PAKIET NR 3
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Serweta jałowa TMS 80cm x120cm
Sterylizacja w parze wodnej
typu Matodrape op=1szt 200op
2 Serweta jałowa 45cm x45cm wł.fol
Sterylizacja tlenkiem etylenu lub radiacja
L 2 typu Matrodrape op=1szt 4000op

RAZEM
CPV 33141110-4

PAKIET NR 4
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Tampony neurochirurgiczne wykonane z silnie wchłaniającej , sprasowanej 100% bawełny, z doczepionymi czarnymi lejcami widocznymi w rtg, pakowane po 10szt sterylne
60x20mm
Op=10szt op=10 szt 500 op
2 Tampony neurochirurgiczne wykonane z silnie wchłaniającej , sprasowanej 100% bawełny, z doczepionymi czarnymi lejcami widocznymi w rtg, pakowane po 10szt sterylne
15x15mm
Op=10szt op=10 szt 20 op
RAZEM

PAKIET NR 5
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 GRANUFLEX PASTE
Opatrunek leczniczy-pasta
Opak=1op 30g Op=1op 30g 20 op

2 GRANUFLEX EXTRA THIN opatrunek leczniczy
Opak=1szt 10x10cm Op=1op 100op

RAZEM
CPV 33680000-0
PAKIET NR 6
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 MEROCEL HEMOX POPE EPISTAXIS PACKING
10cm x1,5x2,5 op=10szt 5op
2 MEROCEL HEMOX STANDARD NASAL DRES
8cm x 1,5x2,0 w/airway op=10szt 20op
3 MEROCEL HEMOX STANDARD NASAL DRESSING
8cm x1,5x2,0 op=10szt 30op
4 MEROCEL HEMOX SINUS-PACK
2,5cm x 1,2x2 op=10szt 30op
5 MEROCEL HEMO X SLIM-LINE NASAL DRESS
8cm x1x3 op=10szt 30op
RAZEM
CPV 33141110-4

PAKIET NR 7
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Półprzepuszczalny przeźroczysty opatrunek z poliuretanu na rolce. Klej akrylowy równomiernie naniesiony na całą powierzchnię przylepną: 2 warstwy zabezpieczające. TYPU TEGADERM ROLL LUB SUPRASORB
Rozmiar 10cmx10m
Op=1szt. Op=1szt 200op.
2 Półprzepuszczalny przeźroczysty opatrunek z poliuretanu na rolce. Klej akrylowy równomiernie naniesiony na całą powierzchnię przylepną: 2 warstwy zabezpieczające. TYPU TEGADERM ROLL LUB SUPRASORB
Rozmiar 15cmx10m
Op=1szt. Op=1szt 200op.
razem
CPV

PAKIET NR 8
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartość całkowita brutto ( zł)
1 Sterylny przezroczysty półprzepuszczalny opatrunek do mocowania kaniul i cewników centralnych, wzmocnienie włókniną obrzeża opatrunku oraz części obejmującej cewnik, okno wypełnione folią, owalny, ramka ułatwiająca aplikację, proste wycięcie na port pionowy, metka do oznaczenia, 2 włókninowe paski mocujące, rozmiar 10x15,5cm, okno wypełnione folią min. 9,1x6,3 cm, odporny na działanie środków antyseptycznych zawierających alkohol, klej akrylowy równomiernie naniesiony na całej powierzchni przylepnej, barierowy dla bakterii i wirusów, opakowanie foliowe bez zawartości latexu, instrukcja aplikacji na każdym opakowaniu jednostkowym
TYPU TEGADERM Op=25szt. 100op.

2 Sterylny przezroczysty półprzepuszczalny opatrunek do mocowania kaniul i cewników centralnych, wzmocnienie włókniną obrzeża opatrunku oraz części obejmującej cewnik, okno wypełnione folią, owalny, ramka ułatwiająca aplikację, proste wycięcie na port pionowy, 2 włókninowe paski mocujące, rozmiar 8,5x11,5cm, okno wypełnione folią min 5,5x6,3cm, odporny na działanie środków antyseptycznych zawierających alkohol, klej akrylowy równomiernie naniesiony na całej powierzchni przylepnej,barierowy dla bakterii i wirusów,opakowanie foliowe bez zawartości latexu,instrukcja aplikacji na każdym opakowaniu jednostkowym.
TYPU TEGADERM Op=50szt. 50op.

RAZEM
CPV 33141112-8

PAKIET NR 9

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Opatrunek do mocowania wkłuć centralnych posiadający ramkę z pianki polietylenowej z okienkiem z folii poliuretanowej o paroprzepuszczalności 2000MVTR posiadający pasek do rozdzielania linii oraz dwa paski doprowadzenia
Rozmiar S
Typu Central-Gard Op=25szt 100op.
2 Opatrunek do mocowania wkłuć centralnych posiadający ramkę z pianki polietylenowej z okienkiem z folii poliuretanowej o paroprzepuszczalności 2000MVTR posiadający pasek do rozdzielania linii oraz dwa paski doprowadzenia
Rozmiar L
Typu Central-Gard Op=25szt 100op.
razem

PAKIET NR 10
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Przylepiec opatrunkowy na białej włókninie perforowanej półelastycznej o wysokiej przepuszczalności wodoodporny, z perforacją co 5cm, hypoalergiczny klejem akrylowym na rolce
10cmx9,14m
op=1szt Op=1szt 200op.
razem
CPV

PAKIET NR 11
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Opatrunek piankowy typu Perma Foam
8cmx8cm pod rurkę trachostomijną
op=1szt Op=1szt 3 000 op.
razem

PAKIET NR 12
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Jelonek opatrunek jałowy nasączony parafiną 5x5cm
Op=50szt Op=50szt 50op.
razem
CPV
PAKIET NR 13
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Plaster typu Omnifix E na włókninie
15cm x 10m op=1szt 400op.
RAZEM

PAKIET NR 14
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Przeźroczysty mikroporowaty przylepiec
Rozmiar 1,25cmx9,14cm
TYPU TRANSPORE
Opak=1szt Op=1szt 16 000 op.

2 Przeźroczysty mikroporowaty przylepiec folia
Rozmiar 2,5cmx9,14cm
TYPU TRANSPORE
Opak=1szt Op=1szt 10 000 op.

3 Plaster włókninowy z opatrunkiem
Rozmiar 6cmx1m
TYPU PRESTOPOR
Opak=1szt Op=1szt 1 000 szt.

4 Plaster na tkaninie typu POLOVIS PLUS (materiał) materiał opatrunkowy
5cm x 5m
opak=1szt. Op=1szt. 1828szt.
5 Plaster na włókninie typu MICROPORE (flizelina) materiał opatrunkowy
2,5cmx9,14m
Opak=1szt. Op=1szt 3 000szt.

RAZEM
CPV 33141110-4

PAKIET NR 15
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 PAKIET KOMPRESÓW DO RUREK TRACHOSTOMIJNYCH (JAŁOWE)
KOMPRESY WŁÓKNINOWE
Rozmiar 10cmx10cm
40 gramowe z wycięciem ”Y”
Sterylizowane w parze wodnej
Opak=2szt Op=2szt 3 000op.



2 PAKIET KOMPRESÓW JAŁOWYCH WŁÓKNINOWYCH DO RUREK TRACHOSTOMIJNYCH (jałowe)
KOMPRESY WŁÓKNINOWE Z ROZCIĘCIEM
Rozmiar
„0” 7,5cmx7,5cm
30 g/m2
Sterylizowane w parze wodnej
Opak=2szt Op=2szt 1 000op.



3 PAKIET KOMPRESÓW JAŁOWYCH WŁÓKNINOWYCH DO RUREK TRACHOSTOMIJNYCH
KOMPRESY WŁÓKNINOWE Z ROZCIĘCIEM
Rozmiar „0”10cmx10cm
40 gramowe
Sterylizowane w parze wodnej
Opak=2szt Op=2szt 1 000op.

4 KOMPRESY GAZOWE STERYLNE 10cmx10cm wykonane z gazy 8 warstwowej 17nitkowej
Z nitka radiacyjna
Opak=50szt (w jednej zgrzewne) wyjałowione w parze wodnej Op=50szt. 7 500op.


5 KOMPRESY GAZOWE NIEJAŁOWE Z GAZY 8 warstwowe 17NITKOWE
7,5cmx 7,5cm
opak=100szt. Op=100szt 20 000op


RAZEM
CPV
Wymagania do pakietu 15 poz 4

1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów
rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).
2. wymaga się sterylizacji w parze wodnej pod ciśnieniem.
3. wymaga się aby kompresy gazowe jałowe były zapakowane w opakowanie typu papier-folia i były zaopatrzone w etykiety zawierające pełną identyfikację wyrobu i składu (zgodnie z normą EN-PN980, EN-PN 1041), oznakowany kierunek otwierania (zgodnie z normą PN-EN 868-5), posiadały dwa samoprzylepne odcinki, etykiety umożliwiające przeklejenie do dokumentacji zabiegowej – zawierające informacje: LOT lub seria, indeks identyfikacyjny, data ważności sterylności (etykiety samoprzylepne muszą być umieszczone na zewnętrznej powierzchni opakowania jednostkowego)
4. wymaga się aby kompresy z gazy posiadały podwijane brzegi
5. wymaga się załączenia próbek (po jednym najmniejszym, jednostkowym opakowaniu) gotowych do zastosowania, z oryginalną etykietą oferowanego wyrobu (zgodnie z wymaganiami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 3 listopada 2004 w sprawie wymagań zasadniczych dla wyrobów medycznych do różnego przeznaczenia Dz. U. Nr251, poz. 2514) celem weryfikacji zgodności z wymaganiami z przedmiotem zamówienia i opisanych ze wskazaniem zadania przetargowego i numeru pozycji, której dotyczy.
6. w formularzu asortymentowo-cenowym wymaga się wpisania nazwy producenta/wytwórcy, nazwy handlowej produktu oraz indeksu katalogowego produktu.
7. wymaga się załączenia dokumentu potwierdzającego walidację procesu sterylizacji wyrobów stanowiących przedmiot oferty/ zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami w formie końcowego raportu z walidacji lub raportu ponownej kwalifikacji procesu sterylizacji.
8. zgodnie z Farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta.
9. nie zezwala się na przewiązywanie kompresów w jakikolwiek sposób np. nitka/taśma.

Wymagania do pakietu 15 poz 5

1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów
rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).
2. wymaga się aby kompresy z gazy posiadały podwijane brzegi
3. zgodnie z Farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).

PAKIET NR 16
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 KOMPRESY gaz. jał. 8 warst. 17 nitkowe a 3szt. 10cmx20cm blister sterylizacja w parze wodnej
Op=3szt. Op=3szt. 100 000op.

RAZEM
CPV 33141110-4

Wymagania do pakietu 16

1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów
rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).
2. wymaga się aby kompresy z gazy posiadały podwijane brzegi
3. zgodnie z Farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).

PAKIET NR 17
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 KOMPRESY gaz. jał. 8 warst. 17 nitkowe a 3szt. 7,5cmx7,5cm blister
sterylizacja w parze wodnej
Op=3szt. Op=3szt. 33 000op.
RAZEM
CPV 33141110-4

Wymagania do pakietu 17

1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów
rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).
2. wymaga się aby kompresy gazowe jałowe były zapakowane w opakowanie typu papier-folia i były zaopatrzone w etykiety zawierające pełną identyfikację wyrobu i składu (zgodnie z normą EN-PN980, EN-PN 1041), oznakowany kierunek otwierania (zgodnie z normą PN-EN 868-5), posiadały dwa samoprzylepne odcinki, etykiety umożliwiające przeklejenie do dokumentacji zabiegowej – zawierające informacje: LOT lub seria, indeks identyfikacyjny, data ważności sterylności (etykiety samoprzylepne muszą być umieszczone na zewnętrznej powierzchni opakowania jednostkowego)
3. wymaga się załączenia dokumentu potwierdzającego walidację procesu sterylizacji wyrobów stanowiących przedmiot oferty/ zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami w formie końcowego raportu z walidacji lub raportu ponownej kwalifikacji procesu sterylizacji.
4. zgodnie z Farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu.

PAKIET NR 18
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa nazwa producenta cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 KOMPRESY GAZOWE JAŁOWE STERYLIZACJA W PARZE WODNEJ
8 warst. 17 nitkowe 10X10cm Op= 10szt 100 000 op.

2 KOMPRESY GAZOWE JAŁOWE STERYLIZACJA W PARZE WODNEJ
8 warst. 17 nitkowe 10X10cm Op= 20szt 150 000 op.
3 KOMPRESY GAZOWE JAŁOWE STERYLIZACJA W PARZE WODNEJ
8 warst. 17 nitkowe 10X10cm Op= 40szt 10 000 op.
RAZEM
CPV

Wymagania do pakietu 18

1. wymaga się rejestracji w klasie II a reguła 7, jako wyroby chirurgiczne inwazyjne do krótkotrwałego użytku. Do potwierdzenia tego konieczne jest dołączenie dokumentów
rejestracyjnych czyli wpisów do rejestru wyrobów medycznych (jeśli pierwszy wpis dokonano na terenie RP), Certyfikatów CE i deklaracji zgodności wystawionych przez wytwórcę lub producenta z załącznikami asortymentowymi (dokumenty te muszą być opisane ze wskazaniem zadania przetargowego i pozycji asortymentowej, której dotyczą).
2. wymaga się aby kompresy gazowe jałowe były zapakowane w opakowanie typu papier-folia i były zaopatrzone w etykiety zawierające pełną identyfikację wyrobu i składu (zgodnie z normą EN-PN980, EN-PN 1041), oznakowany kierunek otwierania (zgodnie z normą PN-EN 868-5), posiadały dwa samoprzylepne odcinki, etykiety umożliwiające przeklejenie do dokumentacji zabiegowej – zawierające informacje: LOT lub seria, indeks identyfikacyjny, data ważności sterylności (etykiety samoprzylepne muszą być umieszczone na zewnętrznej powierzchni opakowania jednostkowego)
3. wymaga się załączenia dokumentu potwierdzającego walidację procesu sterylizacji wyrobów stanowiących przedmiot oferty/ zamówienia zgodnie z obowiązującymi normami w formie końcowego raportu z walidacji lub raportu ponownej kwalifikacji procesu sterylizacji.
4. zgodnie z Farmakopeą VI wymaga się aby grubość pojedynczego włókna bawełnianego wynosiła min 15 tex. Na potwierdzenie spełniania wymagań należy załączyć kartę danych technicznych wystawioną przez producenta wyrobu.

PAKIET NR 19

1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Aquacel Ag opatrunek
10cmx10cm
op=10szt Op=10szt 455 op.
2 Aquacel Ag opatrunek
15cmx15cm
op=10szt Op=10szt 455 op.
razem
CPV
PAKIET NR 20


1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11.
LP. NAZWA j.m. ilość szacunkowa na rok nazwa handlowa i producent cena jednostkowa netto ( zł) wartość jednostkowa VAT ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartość całkowita VAT ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
1 Kompresy neurochirurgiczne wykonane z 4 warstwowej włokniny, posiadajace na stałe przymocowana nitkę kontratującą w promieniach RTG, która umożliwia szybką I nieinwazyjną identyfikację pozostawinonego w polu operacyjnym kompresu, jednoczesnie ułatwiając usunięcie go z pola operacyjnego
Rozmiar 10mmx50mm
Op=10szt Op=10szt 500op




2 Kompresy neurochirurgiczne wykonane z 4 warstwowej włokniny, posiadajace na stałe przymocowana nitkę kontratującą w promieniach RTG, która umożliwia szybką I nieinwazyjną identyfikację pozostawinonego w polu operacyjnym kompresu, jednoczesnie ułatwiając usunięcie go z pola operacyjnego
Rozmiar 15mmx15mm
Op=10szt Op=10szt 455 op.




razem
CPV








PAKIET NR 21
Lp Nazwa j.m ilość /szt. nazwa handlowa i producent. cena jednostkowa netto ( zł) cena jednostkowa brutto ( zł) Wartość całkowita netto ( zł) wartośc całkowita brutto ( zł)
2. Jałowy wielokomorowy organizer z kompresami składający się:
a. sześciokomorowej kieszeni z 2 taśmami samoprzylepnymi z włókniny foliowanej dwu lub trzy warstwowej (gramatura minimum 59g/m2 skład: wiskoza , poliuretan, spełniający wymagania normy PN-EN 13795 oz. 1,2,3, odpornośc na prznikanie cieczy min 188cm H2O.
Wymiar całkowity kieszeni 22cm x 19cm
Tasmy samoprzylepne o szer. Min 5cm z marginesem umożliwiającym bezpieczną aplikacją (umieszczone u góry i dołu kieszeni)
b. kompresy gazowe 17N 8W 10x10cm z RTG w ilości 10szt złożone tak, aby można je było zastosować w warunkach pola operacyjnego
Ilośc roczna 3000 zestawów
SIATKI


PAKIET NR 22
Lp Nazwa j.m ilość /szt. Wartość jednostkowa netto Wartośc jednostkowa brutto Wartośc całkowita netto Wartość całkowita brutto
1. Siatka wykonana z wchłanialnej z poliglecapronowej nici jednowłóknowej oraz niewchłanialnej jednowłóknowej nici polipropylenowej o wymiarach: 15cmx15cm
UMM3 op=1szt 3

PAKIET NR 23
lp. Nazwa j.m ilość /szt. Wartość jednostkowa netto Wartośc jednostkowa brutto Wartośc całkowita netto Wartość całkowita brutto
1. Siatka wykonana z wchłanialnej nici jednowłóknowej o przedłużonym okresie wchłaniania, nici jednowłóknowej niewchłanialnej oraz utlenionej regenerowanej celulozy o wymiarach: 30cmx30,5cm
PCDL1 op=1szt 3

PAKIET NR 24
lp. Nazwa j.m ilość /szt. Wartość jednostkowa netto Wartośc jednostkowa brutto Wartośc całkowita netto Wartość całkowita brutto
1. Siatka dziana syntetyczna wchłanialna wykonana z poliglaktyny o wymiarach: 15x15xcm
TYPU VM2515 op=1szt 5




……………………………………………………….
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

załącznik nr 2 do SIWZ
................................................................
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

FORMULARZ OFERTOWY

Dane Wykonawcy:
Pełna nazwa Wykonawcy, adres, telefon, fax ........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Adres ul...........................................................................................................
Miejscowość, kod pocztowy ……………………………………………………………………….
telefon.................................................................................................................................................
fax.......................................................................................................................................................
NIP......................................................................................................................................................
REGON..............................................................................................................................................
Email..................................................................................................................................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania......................................................................................................................................
tel........................................................................................................................................................

OFERTA
Nawiązując do ogłoszenia o przetargu nieograniczonym, którego przedmiotem jest:
Zakup i dostawa opatrunków i siatek

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w postępowaniu na: zakup i dostawę opatrunków i siatek
1. Oświadczamy ze zapoznaliśmy się ze szczegółowymi warunkami przetargu, ustalonymi w specyfikacji istotnych warunków zamówienia i uznajemy się za związanych określonymi w niej postanowienia i zasadami postępowania.
2. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę całkowitą, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznik nr 1 do specyfikacji na kwotę:

................................. PLN netto,
(słownie złotych netto ......................................................................................................................)
................................... PLN brutto,
(słownie złotych brutto …………………............................................................................ ………)
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości..........%, w kwocie …………….PLN
Pakiet nr 1
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 2
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 3
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 4
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 5
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 6
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 7
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 8
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
Pakiet nr 9
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 10
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 11
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 12
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 13
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 14
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 15
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 16
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
Pakiet nr 17
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 18
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 19
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 20
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 21
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 22
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................

Pakiet nr 23
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................
Pakiet nr 24
............................. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ brutto,
słownie……………………………............................................................................


3. Uważamy się za związanych z ofertą przez czas wskazany w specyfikacji istotnych warunków zamówienia,
4. Oświadczam/y/, iż zaoferowane opatrunki będą posiadać min. 12 miesięczny termin ważności licząc od dnia dostawy.
5. Oświadczam/y/, iż w przypadku braku zaoferowanych opatrunków w naszym magazynie, zabezpieczymy dostawy dla Centrum Onkologii Oddział w Poznaniu, z wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji oferowanego opatrunku lub w przypadku gdy oferowany opatrunek jest wycofany z obrotu.
6. Zamówiony towar dostarczymy w terminie …………….. dni roboczych od złożenia zamówienia.
7. Oświadczam/y/, iż przypadku, gdy nie dostarczę/ymy/ w wymaganym terminie (………………….dni robocze od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) określonej partii przedmiotu zamówienia, zobowiązuję/emy/ się pokryć Zamawiającemu różnicę w cenie zakupu u innego dostawcy.
8. Akceptuję/my/ projekt umowy i w razie wybrania naszej oferty zobowiązujemy się do podpisania umowy na warunkach zawartych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego.
9. Oświadczam/y/ ,że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w Specyfikacji Istotnych Warunków zamówienia i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczam/y/, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym.
11. Wszystkie wymagane w niniejszym postępowaniu przetargowym oświadczenia i dokumenty złożyłem/liśmy/ ze świadomością odpowiedzialności karnej za składnie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
12. Oświadczam/y/ ,że uważamy się za związanych niniejszą ofertą na okres 30 dni
13. Oświadczam/y/ iż jestem upoważniony do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. Zapewniam/y/, że oferowane przez nas opatrunki stanowiące przedmiot zamówienia posiadają stosowne dokumenty dopuszczające je do obrotu na terenie RP oraz odpowiadają wymogom określonym przez Ministerstwo Zdrowia.
15. Na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz innych wymagań okresowych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia do oferty załączamy:
a) ………………………………………………………………………………………………
b) ………………………………………………………………………………………………
itd.
Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ....................... stron.

..........................,dn................. ……………………………………………………………..
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

……………………………………… Załącznik nr 3 do SIWZ
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)
OŚWIADCZENIE
Przystępując do udziału w postępowaniu o zamówienie publiczne na:
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
1. Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust. 1 pkt. 4 co oznacza, że nie podlegamy wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 24 ustawy o zamówieniach publicznych, który mówi, iż:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
1 wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie, jeżeli szkoda ta została stwierdzona orzeczeniem sądu, które uprawomocniło się w okresie 3 lat przed wszczęciem postępowania;
2 wykonawców, w stosunku do których otwarto likwidację lub których upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawców, którzy po ogłoszeniu upadłości zawarli układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego;
3 wykonawców, którzy zalegają z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy uzyskali oni przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu;
4 osoby fizyczne, które prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
5 spółki jawne, których wspólnika prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
6 spółki partnerskie, których partnera lub członka zarządu prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
7 spółki komandytowe oraz spółki komandytowo-akcyjne, których komplementariusza prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
8 osoby prawne, których urzędującego członka organu zarządzającego prawomocnie skazano za przestępstwo popełnione w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia, przestępstwo przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową, przestępstwo przeciwko środowisku, przestępstwo przekupstwa, przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu lub inne przestępstwo popełnione w celu osiągnięcia korzyści majątkowych, a także za przestępstwo skarbowe lub przestępstwo udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego;
9 podmioty zbiorowe, wobec których sąd orzekł zakaz ubiegania się o zamówienia na podstawie przepisów o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych za czyny zabronione pod groźbą kary.
Składamy oświadczenie wynikające z art. 22 ust.1 pkt. 1 do 3 ustawy o zamówieniach publicznych.
1. posiadamy uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
2. posiadamy niezbędną wiedzę i doświadczenie
3. dysponujemy odpowiednim potencjałem technicznymi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia
4. znajdujemy się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia;
2. Na każde żądanie Zamawiającego dostarczymy niezwłocznie odpowiednie dokumenty potwierdzające prawdziwość każdej z kwestii zawartych w oświadczeniu.

..........................,dn....................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy















Załącznik nr 4 do SIWZ
……………………………………...
(Pieczęć Wykonawcy/ Wykonawców)

OŚWIADCZENIE



Oświadczam, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę/ nie powierzę podwykonawcą.*


* Niewłaściwe skreślić, W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcą proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.

Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
...........................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
............................................................................................................................................................
.............................................................................................................................................................................................
..........................., dn..............................
………………………………………………………………
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy





Załącznik nr 5 do SIWZ

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 83/2010


Na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.) w dniu 01.03.2010r. pomiędzy Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
inż. Małgorzatę Kołodziej-Sarnę - Z-cę Dyrektora ds. ekonomiczno-eksploatacyjnych,
mgr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego,
zwanym dalej Zamawiającym,
a
.............................................................................................................,
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: …………………………………../
prowadzącym działalność gospodarczą jako:……………………………………………………, zarejestrowaną w ewidencji działalności gospodarczej prowadzonej przez ........................................................... pod numerem ……………………………………………………………….
z siedzibą w .................................................................................................. posiadającą/ym numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;; zwaną/ym dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................

została zawarta umowa o następującej treści:


§ 1.
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 83/2010 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2007 r. Nr 223, poz. 1655 z póź. zm.).
2. Umowa niniejsza zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.
3. Strony zgodnie oświadczają, iż postępowanie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu nie jest dotknięte wadami, o których mowa w art. 22 i 24 Ustawy – Prawo zamówień publicznych.

§ 2.
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest sprzedaż i dostawa opatrunków i siatek w pakiecie/tach numer ....................., opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w okresie od dnia …………….. do dnia …………………….. Leki wchodzące w skład pakietów objętych zakresem przedmiotowym niniejszej umowy zwane będą w dalszej części niniejszej umowy „Opatrunkami”.
2. Wykonawca zobowiązuje się do sprzedaży i dostawy Opatrunków w zakresie i ilościach zgodnych z zestawieniem wyspecyfikowanym w złożonej przez Wykonawcę ofercie z dnia ............... – załączone do złożonej przez Wykonawcę oferty formularz cenowy, stanowią integralną część niniejszej umowy.
3. Wykonawca oświadcza, iż jest uprawniony do swobodnego rozporządzania Opatrunkami, które są wolne od wad fizycznych i prawnych oraz, że posiada wszelkie niezbędne uprawnienia oraz zgody i zezwolenia odpowiednich organów, urzędów itp. do wykonania wszelkich świadczeń, będących przedmiotem niniejszej umowy oraz że wykonanie niniejszej umowy przez Wykonawcę nie będzie naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. Wykonawca zobowiązuje się do przedłożenia Zamawiającemu dokumentów potwierdzających posiadanie przez Wykonawcę niezbędnych uprawnień oraz zgód i zezwoleń odpowiednich organów, urzędów itp., o których mowa w zdaniu poprzedzającym, na każde żądanie Zamawiającego, w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania.
4. Wykonawca zobowiązuje się do dostawy zamówionych Opatrunków:
a) sukcesywnie w terminie 3 dni roboczych od dnia złożenia przez Zamawiającego zamówienia telefonicznie lub faxem.
b) w dni robocze w godz. od 8:00 do 14:00. Jeżeli termin planowanej dostawy, określony zgodnie z postanowieniem pkt. a) niniejszego ustępu przypada w dniu wolnym od pracy, dostawa może nastąpić w pierwszym dniu roboczym po wyznaczonym terminie.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień bez ograniczeń, co do ilości przedmiotu zamówienia oraz częstotliwości dostaw, z zastrzeżeniem nieprzekraczania łącznej ilości poszczególnych Opatrunków objętych postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, o którym mowa w § 1 ust. 1 niniejszej umowy, wyszczególnionych w specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczania Opatrunków na własny koszt i ryzyko do miejsca wskazanego przez Zamawiającego. W przypadku powierzenia usługi transportowej podmiotom, o których mowa w art. 23 lub w art. 36 ust. 4 i 5 Ustawy – Prawo zamówień publicznych Wykonawca odpowiada za działania i zaniechania tychże podmiotów, jak za działania lub zaniechania własne.
7. Dostawa, o której mowa w ust. 6 niniejszego paragrafu odbywać się będzie z zachowaniem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2002 r. w sprawie procedur Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1216).
8. Wykonawca zobowiązuje się do zabezpieczenia terminowych dostaw zamówionych Opatrunków, nie obciążając przy tym Zamawiającego żadnymi dodatkowymi kosztami. Dostarczane przez Wykonawcę Opatrunki oznaczone będą zgodnie z obwiązującymi przepisami prawa.
9. Wykonawca zobowiązany jest zabezpieczyć terminowe dostawy również w przypadku braku zamówionego przez Zamawiającego Opatrunku w magazynie Wykonawcy, za wyjątkiem sytuacji zaprzestania przez producenta produkcji danego Opatrunku lub w przypadku gdy dany Opatrunek został wycofany z obrotu.
10. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu (3 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia faxem lub telefonicznie) zamówionych Opatrunków zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Opatrunków u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
11. Wykonawca zobowiązuje się do tego, że parametry techniczne (farmakologiczne) i jakościowe dostarczanych Opatrunków nie będą, w okresie na jaki została zawarta niniejsza umowa, gorsze niż określone w ofercie złożonej przez Wykonawcę.
12. Wykonawca gwarantuje, że będzie dostarczał Opatrunki o najwyższej jakości, zarówno pod względem norm jakościowych, jak i z odpowiednim terminem ważności – wynoszącym minimum 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, zapewniającym bezpieczne użycie dostarczonych Leków. Zamawiający dopuszcza możliwość dostawy Opatrunków z terminem ważności krótszym niż 12 miesięcy od dnia dokonania dostawy, jednakże tylko w przypadku uprzedniego uzyskania przez Wykonawcę pisemnej zgody od Zamawiającego.
13. Strony zgodnie postanawiają, że okres gwarancji/ważności dostarczanych przez Wykonawcę Opatrunków jest równy określonemu przez producenta okresowi przydatności tych Opatrunków do stosowania,.
14. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do dostarczonych Opatrunków. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji niezwłocznie, nie później jednak, niż w przeciągu 5 dni roboczych od dnia przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną. Reklamacje mogą być zgłaszane w okresie ważności dostarczonych Opatrunków, o którym mowa w ust. 13 niniejszego paragrafu.
15. W razie stwierdzenia, że dostarczone Opatrunki mają wady, w okresie gwarancyjnym Wykonawca zobowiązany będzie do bezpłatnej wymiany wadliwego Opatrunku na Opatrunek wolny od wad – niezwłocznie, ale w każdym razie nie później niż w terminie 3 dni roboczych od dnia pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, przesłanej przez Zamawiającego faxem lub pocztą elektroniczną lub od dnia wydania ekspertyzy, o której mowa w ust. 17 niniejszego paragrafu, w razie potwierdzenia prezz przedmiotową ekspertyzę zasadności reklamacji złożonej prez Zamawiającego.
16. Nieuzasadnione odrzucenie przez Wykonawcę reklamacji, o której mowa w ust. 14 niniejszego paragrafu może zostać potraktowane jako podstawa do rozwiązania niniejszej umowy z winy Wykonawcy i wywołać skutek w postaci powstania po stronie Wykonawcy obowiązku zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości określonej w § 5 ust. 1 pkt c) tiret pierwsze niniejszej umowy.
17. W przypadku odrzucenia reklamacji Zamawiający ma prawo wystąpić do właściwego organu, urzędu lub innej instytucji, w celu uzyskania ekspertyzy w zakresie jakości i właściwości Opatrunku dostarczonego przez Wykonawcę oraz jego zgodności z wymogami przewidzianymi przepisami prawa oraz określonymi przez Wykonawcę w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Jeżeli reklamacja Zamawiającego okaże się uzasadniona, wszelkie koszty związane z uzyskaniem ekspertyzy ponosić będzie Wykonawca, który zobowiązany będzie do ich zwrotu w terminie 7 dni od dnia zgłoszenia żądania przez Zamawiającego.
18. Zamawiającemu przysługuje prawo odmowy przyjęcia dostarczonego Opatrunku i żądania jego wymiany na Opatrunek wolny od wad w przypadku:
a) dostarczenia Opatrunku niewłaściwej jakości lub niezgodnego z wymogami, o których mowa w ust. 17 niniejszego paragrafu,
b) dostarczenia Opatrunku niezgodnego z zapotrzebowaniem lub zamówieniem.
19. Po dostarczeniu zamówionych Opatrunków, następuje ich przyjęcie przez Zamawiającego. Przyjęcie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym, może być poprzedzone badaniem ilościowo – asortymentowym i jakościowym dostarczonych Opatrunków. Strony zgodnie postanawiają, iż pozytywny wynik badania, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym nie jest równoznaczny z uznaniem, iż zamówione Leki zostały dostarczone w ilościach zgodnych z zamówieniem, o którym mowa w ust. 4 pkt a) niniejszego paragrafu.
20. Po przyjęciu dostarczonych Opatrunków, Zamawiający w miarę możliwości rozpakowuje dostarczoną partię Opatrunków. W trakcie czynności rozpakowywania Zamawiający dokonuje badania ilościowo – asortymentowego, jak również sprawdzenia, czy dostarczona partia Opatrunków jest wolna od widocznych wad fizycznych lub jakościowych. Przedstawiciel Wykonawcy upoważniony jest do obecności podczas tych czynności.
21. Wszystkie dostarczane przez Wykonawcę Opatrunków powinny mieć na opakowaniu oznaczenia fabryczne tzn. rodzaj, nazwę wyrobu, ilość, datę produkcji, nazwę i adres producenta, datę ważności oraz inne oznakowania zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa. W razie dostarczenia Opatrunków oznaczonych niezgodnie z wymogami określonymi w zdaniu poprzedzającym, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 2% wartości tych Leków.
22. Wykonawca wraz z dostarczonymi Opatrunkami zobowiązuje się dostarczyć ulotki w języku polskim, zawierające niezbędne informacje dla bezpośredniego użytkownika. W razie niedostarczenia wraz z Opatrunkami ulotek, o których mowa w zdaniu poprzedzającym, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 2% wartości tych Opatrunków.
23. Zamawiający może wykonywać uprawnienia z tytułu rękojmi niezależnie od uprawnień z tytułu gwarancji. Do odpowiedzialności Wykonawcy z tytułu rękojmi stosuje się przepisy ustawy – Kodeks cywilny.

§ 3.
1. Całkowita wartość Opatrunków, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy (łączna cena Opatrunków), zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:..................................................................................................................),
brutto:...............................PLN
(słownie...................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
2. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Opatrunków wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Opatrunki, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) zmian cen urzędowych Opatrunków, wprowadzonych rozporządzeniem odpowiedniego Ministra, przy czym zmiany te mogą dotyczyć podwyższenia i obniżenia cen, jak również dodania nowych leków, a także skreślenia leków z wykazu leków objętych cenami urzędowymi,
c) zmian stawek opłat celnych wynikających z przepisów prawa, obejmujących Opatrunki importowane,
d) uzasadnionych zmian wprowadzonych przez producentów Opatrunków pod warunkiem, iż zostanie ona poprzedzona pisemnym oświadczeniem, które producent danego Opatrunku złoży Zamawiającemu, a zmiana ta nie będzie przewyższać 5 % pierwotnej ceny Opatrunku.
e) zmian kursu waluty powyżej 5% w stosunku do kursu tejże waluty obowiązującego w dniu zawarcia niniejszej umowy, zgodnie z tabelą kursów walut publikowaną przez NBP, w przypadku Opatrunków importowanych,.
3. Zmiany wartości (cen) Opatrunków wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 2 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości
4. Zmiany wartości (cen) Opatrunków wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 2 lit. d) i e) niniejszego paragrafu mogą być dokonane na pisemny wniosek Wykonawcy przesłany Zamawiającemu przynajmniej z czternastodniowym wyprzedzeniem i każdorazowo wymagają pisemnej zgody Zamawiającego. Zmiany wartości (cen) Opatrunków wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 2 lit. d) i e) niniejszego paragrafu obowiązują od dnia podpisania przez obie strony aneksu do niniejszej umowy.
5. W przypadku szczególnych okoliczności, takich jak wstrzymanie lub zakończenie produkcji Opatrunków, strony dopuszczają możliwość dostarczania odpowiedników preparatów objętych umową. Ewentualna zmiana ceny w takim przypadku wymaga zachowania wymogów opisanych w ust. 4 niniejszego paragrafu.
6. Strony dopuszczają także zmianę cen jednostkowych Opatrunków w przypadku zmiany wielkości opakowania, wprowadzonej przez producenta danego Opatrunku z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do wartości (ceny) tego Opatrunku ustalonej niniejszą umową.
7. W przypadku kiedy strony nie dojdą do porozumienia w zakresie zmian cen Opatrunku dopuszcza się możliwość rozwiązania niniejszej umowy w całości lub w spornej części na drodze porozumienia stron. W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie niniejszej umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy, Zamawiający może odstąpić od niniejszej umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach.

§ 4.
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania, w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 1 niniejszej umowy, całej ilości asortymentu Opatrunków wskazanej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, w szczególności w razie zaistnienia okoliczności wskazanych w art. 145 Ustawy – Prawo zamówień publicznych. Jednocześnie Zamawiający zobowiązuje się do zamówienia co najmniej 20% ilości asortymentu Opatrunków wskazanej w specyfikacji istotnych warunków zamówienia, o ile nie wystąpią okoliczności wskazanych w art. 145 Ustawy- Prawo zamówień publicznych.
2. Zamawiający przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy, o kolejne 24 miesiące, począwszy od końcowego dnia okresu, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanego w § 2 ust. 1 niniejszej umowy z zachowaniem tych samych warunków, w przypadku, gdy ilość Opatrunków wskazana w specyfikacji istotnych warunków zamówienia nie zostanie wyczerpana w okresie, na który zawarta została niniejsza umowa, wskazanym w § 2 ust. 1 niniejszej umowy.
3. Okres obowiązywania niniejszej umowy nie może łącznie przekroczyć trzech lat od dnia jej zawarcia.
4. Ewentualne przedłużenie okresu obowiązywania umowy dokonane będzie w formie aneksu sporządzonego w formie pisemnej pod rygorem nieważności.


§ 5.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:
a) pierwszego opóźnienia w dostawie zamówionych Opatrunków Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 2 % niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień zwłoki, licząc od dnia określonego na podstawie w § 2 ust. 4 lit. a niniejszej umowy.
b) drugiego opóźnienia w dostawie oraz każdego kolejnego opóźnienia w dostawie zamówionych Opatrunków Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości 5% niezrealizowanej w terminie części zamówienia, za każdy dzień opóźnienia, licząc od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 4 lit. a niniejszej umowy.
c) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę sprzedaży i dostarczania Opatrunków lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości:
 0,5 % łącznej wartości netto Opatrunków, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę w terminie 8 miesięcy od dnia jej zawarcia.
 1,2 % różnicy między łączną wartością netto Opatrunków, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, o której mowa w § 3 ust. 1 niniejszej umowy a łącznej wartością netto Opatrunków, dostarczonych przez Wykonawcę przed dniem zerwania niniejszej umowy, jeżeli Wykonawca zerwie niniejszą umowę po upływie terminu, o którym mowa w ust. 1 lit. c tiret pierwsze niniejszego paragrafu.
d) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego od niniejszej umowy w przypadku opisanym w ust. 4 niniejszego paragrafu, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości wskazanej w lit. c) niniejszego ustępu
2. Zamawiający zastrzega sobie prawo dochodzenia odszkodowania przewyższającego wysokość wszelkich kar umownych przewidzianych w niniejszej umowie w przypadku, gdy nie pokryją wartości poniesionych szkód.
3. Zamawiającemu przysługuje prawo potrącenia ewentualnych kar umownych z należnościami Wykonawcy przysługującymi mu na podstawie postanowień niniejszej umowy.
4. Zamawiający ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w przypadku, gdy opóźnienia w dostawie będzie przekraczać 15 dni roboczych od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 4 lit. a niniejszej umowy.
5. Postanowienie ust. 4 niniejszego paragrafu nie będzie miało zastosowania w przypadku, gdy Zamawiający nie będzie w terminie regulował płatności z tytułu zrealizowanych przez Wykonawcę dostaw Opatrunków.
6. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 7 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.
7. Kary umowne, o których mowa w ust. 1 pkt a) i b) niniejszego paragrafu będą naliczane do dnia dokonania przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego, przy czym zobowiązanie do zapłaty kary umownej nie będzie zwalniać Wykonawcy ze zobowiązania do zapłaty na rzecz Zamawiającego kary umownej w wysokości różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Opatrunków u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę, o której mowa w § 2 ust. 10 niniejszej umowy.

§ 6.
1. Zapłata za zamówione i dostarczone Opatrunki nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT, po spełnieniu warunków, których mowa w § 2 niniejszej umowy, w terminie 30 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez Zamawiającego, w formie przelewu na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
2. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 7.

1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Wykonawcy – ....................................................................................
oraz
ze strony Zamawiającego – mgr Elżbieta Chojecka - Kierownik Apteki,
tel. 61/88 50 646.
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 8.
1. Strony zgodnie postanawiają, że Wykonawca ponosi całkowitą odpowiedzialność za wszelkie szkody poniesione przez Zamawiającego oraz jakiekolwiek osoby trzecie, powstałe w związku z wykonywaniem niniejszej umowy, w tym także spowodowane zaistnieniem zdarzeń losowych oraz nieszczęśliwych wypadków.
2. Przez wykonywanie niniejszej umowy w rozumieniu ust. 1 niniejszego paragrafu, strony rozumieją okres obejmujący czas od chwili złożenia zamówienia przez Zamawiającego do chwili odebrania przez Zamawiającego dostarczonych przez Wykonawcę Opatrunków, w tym w szczególności logistyczny proces dostarczenia Opatrunków w miejsce wskazane przez Zamawiającego.

§ 9.

1. W sprawach nie uregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego oraz Ustawy – Prawo farmaceutyczne, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy.
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.





Zamawiający: Wykonawca:







załącznik nr 6 do specyfikacji


Wykaz wykonanych dostaw w okresie ostatnich trzech lat przed dniem wszczęcia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, co najmniej 1 zamówienie odpowiadającego swoim rodzajem i wartością niniejszemu zamówieniu.

Lp.
Wartość Przedmiot Data wykonania Odbiorca/y
1.
2.
3.




• Załączyć dokumenty potwierdzające że dostawy te zostały wykonane należycie min. 1 potwierdzenie.

Na dowód powyższego załączamy referencje:

1. ..................................................................................

2. ...................................................................................

3. ...................................................................................

..........................,dn.................



…………………………………………………………
(Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy)

« Powrót do szczegółów zamówienia