Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Zakup i dostawa szkiełek podstawowych do badań histopatologicznych.

Numer zamówienia:

350/19/2018

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt

Poznań, dnia 2018-02-27

EZ/350/19/2018/…194………


wg rozdzielnika
do wszystkich uczestników zainteresowanych postepowaniem o zamówienie publiczne

dotyczy: przetargu nieograniczonego 19/2018 zakup i dostawa szkiełek do badan histopatologicznych.


ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacja istotnych warunków zamówienia na które udzielamy odpowiedzi.
Pytanie nr 1:
Czy w celu potwierdzenia komaptybilności szkiełek ze wskazanymi urządzeniami na etapie składania ofert wystarczającym dla Zamawiającego będzie złożenie stosownego oświadczenia Wykonawcy w tym zakresie, jak miało to miejsce w dotychczas prowadzonych postępowaniach przez Zamawiającego na dostawy szkiełek?
Odpowiedź: Tak, Zamawiający dopuszcza złożenie w ofercie oświadczania Wykonawcy.

Pytanie nr 2:
Zamawiający sam w tłumaczeniu wskazuje:
tłum: "Koniec satynowany: Jeśli jest określony, jeden koniec jednej lub obu powierzchni powinien zostać oszroniony na odległość 19 mm + 3 mm od końca.
Alternatywnie oba końce mogą być oszronione na odległość 9 mm + 2 mm. Frosting powinien umożliwiać oznaczanie ołówkiem 2B, pisakiem lub długopisem z tuszem indyjskim. Mroźenie przechodzi test opisany w 6.7 (Poziom kontroli S-2, AQL 1,0). Zgadzamy się z powyższym zapisem, jest on zgodny z podanym przez nas w pytaniu uzasadnieniem.
W odpowiedzi zamawiającego, która jest tłumaczeniem normy zawarty jest zapis potwierdzający poprawność naszej argumentacji z przesłanych uprzednio pytań. Zapis: „powinien zostać oszroniony” jest to bezpośrednie odniesienie do techniki, w jakiej mają być wykonane szkiełka Zgodnie z definicją szkło frostowane/ szronione to:
„Szkło matowe produkowane przez piaskowanie lub wytrawianie kwasem przezroczystego szkła płaskiego. Stwarza to chropowatą powierzchnię po jednej stronie tafli szkła i powoduje, że szkło staje się półprzezroczyste”
Zgodnie z tą definicją szkło frostowane (jak w normie) to inaczej szkło matowe półprzeźroczyste/ lub inaczej matowione/ szronione/ mrożone nie zaś lakierowane jak wymaga zamawiający.
Przykłady szkła frostowanego z różnych dziedzin życia:


Butelka ( szkło frostowane – matowe półprzezroczyste)

Kabina prysznicowa

Ścianka działowa z drzwiami ( pas pośrodku – szkło frostowane)
Przykłady szkiełek mikroskopowych

Szkiełka mikroskopowe z polem matowym ( pole matowe – co dokładnie widać na zdjęciu jest półprzeźroczyste – nie jest to szkło malowane/ lakierowane czy też emaliowane)
Dla odróżnienia – szkiełka lakierowane:
( Powyższe zdjęcia w celu zobrazowania problemu pobrano z internetu)
Szkiełka mikroskopowe z lakierowanym (pole lakierowane – jednorodnie rozmieszczony kolor, pole nie przeźroczyste)
Z opisu przedmiotu zamówienia wynika, że Zamawiający oczekuje szkiełek z kolorowymi polami, a takowe są uzyskiwane poprzez nałożenie warstwy lakieru, nie zaś poprzez wytrawianie chemiczne bądź obróbkę mechaniczną (frostowanie) – do pozostałych dwóch technik odnosi się norma ISO 8037-2, zatem wymóg Zamawiającego jest w tym momencie bezzasadny.

W związku z powyższym ponownie prosimy Zamawiającego do odejścia od wymogu stosowania normy 8037-2 dla opisanych w przedmiocie zamówienia szkiełek.

Odpowiedź: Zamawiający odstępuje od wymogu stosowania normy 8037-2. Pozostałe wymagania bez zmian.
skreśla się jak niżej:
W FORMULARZU OFERTOWYM
w pkt 8. Oświadczamy, iż zaoferowany przedmiot zamówienia posiada wymagane prawem atesty, certyfikaty i karty charakterystyki oraz, że zostaną dostarczone na każde żądanie Zamawiającego
• ISO Norm 8037-1:1986 (Optics and optical instruments –Microscopes – Slides – Part 1: Dimensions, optical properies and marking) i wg ISO Norm 8037-2:1997/Cor 1:2002 (Optics and optical instruments –Microscopes – Slides – Part 2: Quality of material, standards of finisz and mode of packaging).
• certyfikat CE-IVD.

W opisie przedmiotu zamówienia załącznik nr 6

• szkiełka wykonane wg ISO Norm 8037-1:1986 (Optics and optical instruments – Microscopes – Slides – Part 1: Dimensions, optical properies and marking) i wg ISO Norm 8037-2:1997/Cor 1:2002 (Optics and optical instruments –Microscopes – Slides – Part 2: Quality of material, standards of finisz and mode of packaging).

oraz w pozostałych miejscach, gdzie w siwz występuje 8037-2.




Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna












Przygotowane przez Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Katarzyna Witkowska tel. 61/ 88 50 643, …644; fax …698

« Powrót do szczegółów zamówienia