Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Dostawa, zainstalowanie i uruchomienie modułowego zasilacza awaryjnego (UPS) z wykonaniem instalacji zasilającej.

Numer zamówienia:

350/12/2018

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pytania + zmiana terminow

Poznań, dnia 2018-02-02
EZ/350/12/2018/……109….

wg rozdzielnika - do wszystkich uczestników i zainteresowanych
dotyczy: Dostawa, zainstalowanie i uruchomienie modułowego zasilacza awaryjnego (UPS) z wykonaniem instalacji zasilającej - przetarg nieograniczony 12/2018.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęło zapytanie do specyfikacji istotnych warunków zamówienia , na które udzielamy odpowiedzi.
PYTANIE: Proszę o wyjaśnienie, na czym ma polegać zapisana w opisie przedmiotu zamówienia „kompatybilność z modułem STS-30 kW stosowanym w zasilaczu APM0900CS10000”.
Z uwagi na fakt, iż moduł STS-30 kW jest rozwiązaniem firmy Emerson, nie ma możliwości jego współpracy z zasilaczem UPS innego producenta i odwrotnie – moduły stosowane przez innych producentów nie będą współpracowały z zasilaczem APM0900CS10000, co za tym idzie naszym zdaniem taki zapis ogranicza możliwość złożenia oferty jedynie do zasilacza produkcji Emerson.
ODPOWIEDŹ: Zasilacz awaryjny stanowi integralną część zabezpieczenia zasilania serwerowni głównej, punktów dystrybucyjnych i pozostałych elementów sieci teleinformatycznej WCO. Będący przedmiotem zamówienia zasilacz UPS jest trzecim stanowiącym uzupełnienie istniejącej infrastruktury. Pociąga to za sobą potrzebę zapewnienia kompatybilności użytych modułów zasilających z już wykorzystywanymi typu STS-30 kW. Użytkując aktualnie określony zasilacz UPS (APM0900CS10000 z modułami zasilającymi STS-30kW) i uruchamiając analogiczny drugi zasilacz Zamawiający uzupełniając infrastrukturę o trzeci zasilacz UPS założył pełne wykorzystanie możliwości jakie daje m.in. modułowa budowa UPS, czyli funkcję przenoszenia modułów mocy między docelowo trzema różnymi jednostkami UPS, np. w przypadku wystąpienia awarii. Dodatkowo stosując elementy kompatybilne z już wykorzystywanymi w istniejącej infrastrukturze Zamawiający optymalizuje prawidłową jej obsługę, eksploatację i serwis w aspekcie efektywności czasowej i ponoszonych kosztów.
1. W punkcie trzecim Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo by baterie były w modułach hot swap. Następnie jest napisane, że mają się składać z minimum dwóch niezależnych zestawów bateryjnych montowanych na oddzielnych stojakach lub
2. szafach bateryjnych. Chciałbym się upewnić, że dopuszczacie Państwo możliwość zaproponowania stojaka bateryjnego na którym zostaną umieszczone akumulatory które następnie zostaną spięte w jeden lub dwa stringi.
ODPOWIEDŹ: Ze względu na wymagany czas pracy bateryjnej konieczne jest zapewnienie niezależnych zestawów bateryjnych montowanych w oddzielnych stojakach lub szafach bateryjnych – obok możliwości użycia modułów hot swap (na dalszym etapie użytkowania).

3. W punkcie czwartym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo mocy wyjściowej 60kW. Czy możemy zaproponować moc wyjściowa 81 kW?
ODPOWIEDŹ: Wymagana moc wyjściowa 60kW jest minimalną, której oczekuje Zamawiający – przy założeniu dotrzymania wszystkich pozostałych parametrów i bez wpływu na cenę urządzenia.

4. W punkcie piątym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo mocy pojedynczego modułu zasilającego 30 kW oraz tego by był kompatybilny z modułem STS30 kW stosowanym w zasilaczu APM0900CS100000. Moduł ten kompatybilny jest tylko z urządzeniami producenta tego modułu, jest tak za sprawą sterowników stosowanych w takich rozwiązaniach. W związku z czym wskazuje to bezpośrednio na konkretnego producenta sprzętu co jest niezgodne z ustawą o Zamówieniach Publicznych. Czy zaproponowany moduł może mieć moc 27 kW? Oferowany UPS ma możliwość rozbudowy do sześciu modułów mocy co by nam dało 162 kW i byłoby zgodne z zapisem w punkcie ósmym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) dotyczącego dostępnej mocy wyjściowej przy pełnym wyposażeniu w moduły.
ODPOWIEDŹ: Zasilacz awaryjny stanowi integralną część zabezpieczenia zasilania serwerowni głównej, punktów dystrybucyjnych i pozostałych elementów sieci teleinformatycznej WCO. Będący przedmiotem zamówienia zasilacz UPS jest trzecim stanowiącym uzupełnienie istniejącej infrastruktury. Pociąga to za sobą potrzebę zapewnienia kompatybilności użytych modułów zasilających z już wykorzystywanymi typu STS-30 kW. Użytkując aktualnie określony zasilacz UPS i uruchamiając analogiczny drugi zasilacz Zamawiający uzupełniając infrastrukturę o trzeci zasilacz UPS założył pełne wykorzystanie możliwości jakie daje m.in. modułowa budowa UPS, czyli funkcję przenoszenia modułów mocy między docelowo trzema różnymi jednostkami UPS, np. w przypadku wystąpienia awarii. Dodatkowo stosując elementy kompatybilne z już wykorzystywanymi w istniejącej infrastrukturze Zamawiający optymalizuje prawidłową jej obsługę, eksploatację i serwis w aspekcie efektywności czasowej i ponoszonych kosztów. Z tych względów zamawiający utrzymuje brzmienie punktu 5 tabeli z załącznika 4 i punktu 5 tabeli z załącznika 3

5. W punkcie szóstym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo zainstalowanych dwóch modułów mocy. W związku iż nasze moduły posiadają 27 kW czy możemy zaproponować trzy początkowe moduły?
ODPOWIEDŹ: Wskazując na odpowiedź na pytanie 3 Zamawiający podtrzymuje wymagania podane w punkcie 5 i 6 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 5 i 6 tabeli z załącznika 3 odnoszące się mocy pojedynczego modułu zasilającego i liczby modułów zasilających zainstalowanych w obudowie.

6. W punkcie siódmym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo maksymalnej liczby modułów zasilających do zamontowania w obudowie w wysokości pięciu sztuk. Czy nie powinno być „minimalna liczba modułów”? Zapis o maksymalnych parametrach jest często omyłkowo stosowany gdyż zgodnie z ustawą nie da się zaproponować za dobrego rozwiązania lub rozwiązania o za wysokich parametrach. W związku z powyższym proszę o zmianę tego zapisu.
ODPOWIEDŹ: Zamawiający zmienia zapis w punkcie 7 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 7 tabeli z załącznika 3 na „5 lub więcej”

7. W punkcie dziesiątym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo by obudowa UPS miała możliwość zainstalowania do pięciu modułów bateryjnych. W związku iż w punkcie trzecim tego samego dokumentu piszecie Państwo, że baterie mają znajdować się na oddzielnych stelażach bateryjnych lub w szafach bateryjnych chciałbym prosić o wykreślenie tego zapisu.
ODPOWIEDŹ: Zamawiający zakłada możliwości użycia modułów hot swap w późniejszym etapie użytkowania i podtrzymuje zapis umieszczony w punkcie 10 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 10 tabeli z załącznika 3.

8. W punkcie jedenastym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo by UPS mógł pracować do czterech jednostek w systemie równoległym. Czy dopuścicie Państwo rozwiązanie którego maksymalna konfiguracja pracy równoległej to trzy jednostki? Jeżeli nie to czy możemy zaproponować rozwiązanie w którym jest możliwość zamontowania większej liczby modułów mocy (dziesięć) co przy połączeniu dam nam moc 810 kW a nie jak w przypadku wymaganego rozwiązania tylko 600 kW?
ODPOWIEDŹ: W punkcie 11 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 11 tabeli z załącznika 3 Zamawiający zawarł sformułowanie „Możliwość pracy w systemie równoległym minimum 4 urządzeń UPS w celu ewentualnego zwiększenia mocy systemu” bez określenia wartości łącznej ich mocy.

9. W punkcie szesnastym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo zakres napięcia wejściowego od 305V do 477 V. Czy dopuszczą Państwo rozwiązanie które ma zakres napięcia od 304 V do 478 V?
ODPOWIEDŹ: Zamawiający podtrzymuje wymagania podane w punkcie 16 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 16 tabeli z załącznika 3 odnoszące się do dopuszczalnego zakresu napięcia wejściowego międzyfazowego bez przejścia na prace bateryjną.

10. W punkcie dziewiętnastym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo zniekształcenia THDu przy obciążeniu 100% nieliniowym <4%. Czy możemy zaproponować rozwiązanie które posiada zniekształcenie THDu przy obciążeniu 100% nieliniowym <6%?
ODPOWIEDŹ: Zamawiający podtrzymuje wymagania podane w punkcie 19 tabeli z załącznika 4 i w punkcie 19 tabeli z załącznika 3 odnoszące się do zniekształceń THDi

11. W punkcie dziewiętnastym Załącznika nr 4 do specyfikacji (opis UPS) wymagacie Państwo minimalnej wytrzymałości bypassu wewnętrznego 405000 przy 25 °C lub 320000 przy 40 °C. W związku, że nie posiadamy takich danych proszę o podanie normy która mówi o tych parametrach byśmy mogli sprawdzić czy nasze UPSy spełniają ten wymóg.
ODPOWIEDŹ: Zgodnie z PN-EN 62040 -3 od producenta UPS wymagane jest podanie charakterystyki linii bypass m.in. w zakresie zastosowanych tyrystorów, bezpieczników i innych elementów elektrycznych, podana wytrzymałość zwarciowa odnosi się bezpośrednio to tych komponentów.

ZMIANA TERMINÓW.
Zamawiający dokonuje zmiany terminów postępowania.
Ustala się:
 Termin składania ofert do dnia 14/02/2018 r. do godz. 9.00
 Termin otwarcia ofert w dniu 14/02/2018 r o godz. 10.00.


UWAGA: Zamawiający oceni złożone oferty w oparciu o wymagania zawarte w SIWZ z uwzględnieniem niniejszych odpowiedzi na pytania.


Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna




Przygotowane przez Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Katarzyna Witkowska tel. 61/ 88 50 643, …644; fax …698

« Powrót do szczegółów zamówienia