Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii

Numer zamówienia:

350/117/2020

« Powrót do szczegółów zamówienia

specyfikacja

SPECYFIKACJA ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA

Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) – procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 214.000 EURO.

DOTYCZY PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO 117/2020.

Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500
fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II. Tryb udzielenia zamówienia.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 214.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), zwanej dalej Pzp oraz przepisami aktów wykonawczych wydanych podstawie ww. ustaw.

III. Opis przedmiotu zamówienia
1. Nazwa przedmiotu zamówienia: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii
2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi, która obejmuje :
Pakiet 1 - usługa utrzymania zieleni na terenie WCO w Poznaniu ul. Garbary 15,
Pakiet 2 - usługa utrzymania zieleni oraz utrzymania czystości na całym terenie zewnętrznym Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu, ul. Kaszubska 12,
Pakiet 3 - usługa utrzymania zieleni oraz utrzymania czystości terenów zewnętrznych Ośrodka Radioterapii WCO w Pile, ul. Rydygiera 1.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w załączniku do Specyfikacji oraz na warunkach określonych we wzorze umowy.
3. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę/Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę pracowników fizycznych w zakresie realizacji usług.
4. Przed złożeniem oferty Wykonawca możne dokonać wizji lokalnej obiektu i terenów zielonych w każdym z ośrodków WCO. Aby dokonać wizji lokalnej wykonawca winien ustalić termin z następującymi osobami:

Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15, Poznań – p. Katarzyna Jeżewicz, tel. 61/88 50 719; e-mail: katarzyna.jezewicz@wco.pl;
Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu, ul. Kaszubska 12 – p. Jarosław Małecki,
tel. 62 33 22 689 lub 500106823, mail: jaroslaw.malecki@wco.pl
Ośrodka Radioterapii WCO w Pile, ul. Rydygiera 1. – p Jan Mindykowski ,
tel. 602 262 000, mail: jan.mindykowski@wco.pl.

5. W związku z wdrożonym w Wielkopolskim Centrum Onkologii Systemem Zarządzania Środowiskowego i Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy zobowiązuje się Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie należącym do WCO do stosowania wymaganych zasad. W chwili zawarcia umowy Wykonawca zobowiązany będzie do podpisania protokołu koordynacyjnego, którego wzór stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji: „Protokół koordynacyjny dla Wykonawców zewnętrznych wykonujących prace na terenie i na rzecz Wielkopolskiego Centrum Onkologii.”

6. Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV):
77 30 00 00-3 usługi ogrodnicze
77 31 00 00-6 usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
90 50 00 00-2 Usługi związane z odpadami
90 60 00 00-3 usługi sprzątania oraz usługi na obszarach miejskich i wiejskich oraz usługi
powiązane,
9061 00 00-6 usługi sprzątania i zamiatania ulic,
62 00 00-9 usługi odśnieżania

IV. Termin wykonania zamówienia
1. Umowa na okres 16 miesięcy
V. Warunki udziału w postępowaniu oraz opis sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków
1. Zgodnie z art. 22 ust. 1 ustawy, o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 24 ust.1 pkt 12-23 Pzp i spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały określone przez zamawiającego w ogłoszeniu. Zamawiający nie określił szczegółowych warunków udziału w postępowaniu.
1.1. Zamawiający nie przewiduje podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 24 ust. 5.
1.2. Zgodnie z art. 25 ust. 1 pkt. 2 Pzp zamawiający żąda od wykonawców oświadczeń lub dokumentów potwierdzających spełnienie przez oferowane dostawy, usługi wymagań określonych przez zamawiającego.
1.3. Zamawiający może wykluczyć wykonawcę na każdym etapie postępowania.
1.4. Wykonawca, który podlega wykluczeniu na podstawie art. 24 ust. 1 pkt 13 i 14 oraz 16–20 Pzp, może przedstawić dowody na to, że podjęte przez niego środki są wystarczające do wykazania jego rzetelności, w szczególności udowodnić naprawienie szkody wyrządzonej przestępstwem lub przestępstwem skarbowym, zadośćuczynienie pieniężne za doznaną krzywdę lub naprawienie szkody, wyczerpujące wyjaśnienie stanu faktycznego oraz współpracę z organami ścigania oraz podjęcie konkretnych środków technicznych, organizacyjnych i kadrowych, które są odpowiednie dla zapobiegania dalszym przestępstwom lub przestępstwom skarbowym lub nieprawidłowemu postępowaniu wykonawcy. Przepisu zdania pierwszego nie stosuje się, jeżeli wobec wykonawcy, będącego podmiotem zbiorowym, orzeczono prawomocnym wyrokiem sądu zakaz ubiegania się o udzielenie zamówienia oraz nie upłynął określony w tym wyroku okres obowiązywania tego zakazu.

2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy.
2.1. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.
3. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu oraz braku podstaw do wykluczenia.
W celu wykazania spełniania przez Wykonawcę warunków, o których mowa w art. 22 ust. 1b Ustawy Pzp oraz wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcy w okolicznościach, o których mowa w art. 24 ust. 1 pkt 12-23 ustawy Pzp i wykazania że oferowany przedmiot zamówienia spełnia wymagania specyfikacji istotnych warunków zamówienia należy przedłożyć:

Lp. Wymagany dokument
1 Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia
Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2 Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)

1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
2. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy. Jeżeli oferta Wykonawców ubiegających się wspólnie zostanie wybrana, Zamawiający będzie żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
3. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
4. W przypadku wątpliwości, co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.

VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.
Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.

Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. Ofertę składa się w formie pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, osobiście, za pośrednictwem posłańca, faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
4. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje za pośrednictwem faksu lub przy użyciu środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
W przypadku nie potwierdzenia przez Wykonawcę faktu przekazania przez Zamawiającego zawiadomień, oświadczeń wniosków lub informacji, Zamawiający uzna, że dotarły one do Wykonawcy w dniu i godzinie ich nadania i były czytelne.
5. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż: w terminach wskazanych w art. 38 ust. 1 z uwzględnieniem art. 11.8 ustawy pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął do zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, zamawiający może udzielić wyjaśnień albo pozostawić wniosek bez rozpoznania. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku, o którym mowa powyżej.
6. Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia, bez ujawniania źródła zapytania, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej, zamieszcza na tej stronie.
7. W uzasadnionych przypadkach zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Dokonaną zmianę treści specyfikacji zamawiający udostępnia na stronie internetowej, chyba że specyfikacja nie podlega udostępnieniu na stronie internetowej.

Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:

a) Merytorycznie: Katarzyna Jeżewicz tel. 61/88 50 719,
b) Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia - Katarzyna Witkowska, Sylwia Krzywiak, Maria Wielgus tel. 61/88 50 911, tel. 61/88 50 643, fax 61/ 88 50 698; e-mail: zaopatrzenie@wco.pl

VIII. Wymagania dotyczące wadium.
Zamawiający nie wymaga wnoszenia wadium.

IX. Termin związania ofertą.

1. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 30 dni. Bieg terminu rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

X. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Zamawiający nie wyraża zgody na składanie ofert w formie elektronicznej. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami Pzp oraz niniejszą specyfikacją istotnych warunków zamówienia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.

5. Na zawartość oferty składa się:
a. Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ,
b. Wypełniony formularz cenowy stanowiący załącznik do specyfikacji,

6. Do oferty należy dołączyć:
a. oświadczenia zawarte w pkt. VI SIWZ
b. stosowne pełnomocnictwo osób podpisujących ofertę, (jeżeli dotyczy).

7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a. odpis właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.
8. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
9. W przypadku podpisania oferty przez osoby nie figurujące we właściwym rejestrze lub nie wpisane do właściwej ewidencji, dla uznania ważności oferty, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo wystawione przez osoby umocowane lub poświadczone notarialnie.
10. Dokumenty lub oświadczenia o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz.1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.
11. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń , które każdego z nich dotyczą.
12. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
13. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.

a) Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:

Przetarg nieograniczony – Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii - 117/2020 dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

Nie otwierać przed.......................................... /data otwarcia ofert/

Każda Oferta opatrzona zostanie numerem wpływu odnotowanym na kopercie oferty.
b) Oferty, które wpłyną do Zamawiającego za pośrednictwem Poczty Polskiej, poczty kurierskiej, należy przygotować w sposób określony w pkt 2 i przesłać w zewnętrznej kopercie, na której powinna znajdować się pieczęć Wykonawcy, zaadresowanej w następujący sposób:

Wielkopolskie Centrum Onkologii
Ul. Garbary 15,
61-866 Poznań
Przetarg nieograniczony – Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii - 117/2020

XI. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.

1. Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do dnia 25.01.2021 r. do godz. 09:00
2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 25.01.2021 r. o godz. 10:00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda - parter pokój nr 001.
3. Otwarcie ofert jest jawne. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego pisemny wniosek Zamawiający prześle mu informację zawierającą nazwy i adresy Wykonawców, których oferty zostały otwarte oraz informacje dotyczące ceny oferty.
4. Oferty zostaną sprawdzone pod kątem, czy zostały sporządzone zgodnie z Pzp i postanowieniami specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.
6. Zamawiający poprawia w ofercie:
a. oczywiste omyłki pisarskie,
b. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
c. inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
– niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona
Nie wyrażenie zgody na poprawienie innych omyłek, niż oczywiste omyłki pisarskie i rachunkowe, polegających na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty, w ciągu 3 dni od daty doręczenia zawiadomienia, skutkować będzie odrzuceniem oferty

XII. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w Pzp i spełniają wymagania określone w SIWZ.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszej specyfikacji z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę, (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Przedstawiona przez Wykonawcę oferta cenowa nie może stanowić ogólnych cenników, kalkulacji, itp., stosowanych przez Wykonawcę w toku prowadzonej przez niego działalności gospodarczej, lecz winna zostać sporządzona wyłącznie z ukierunkowaniem na przedmiotowe postępowanie i odpowiadać wymogom Zamawiającego określonym w niniejszej SIWZ.
6. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik siwz) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.
7. Błąd w obliczeniu ceny spowoduje odrzucenie oferty z zastrzeżeniem art. 87 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych.
8. Za oczywistą omyłkę rachunkową zamawiający uzna w szczególności:
a) błędny wynik mnożenia ceny jednostkowej oraz ilości zamawianych sztuk,
b) błędny wynik podsumowania poszczególnych pozycji, przyjmując, że prawidłowo wyliczono cenę za poszczególne pozycje,
c) rozbieżność pomiędzy wartością ceny podaną liczbą i słownie, przy czym za prawidłową uznaje się tę wartość, która odpowiada poprawnemu arytmetycznie wyliczeniu ceny
9. Poprawiając omyłki rachunkowe, zamawiający uwzględni konsekwencje rachunkowe wynikające z ich poprawienia.

XIII. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

Cena - 100%
-------------------------------
Razem 100%

Kryterium A: cena 60%
Ocena oferty będzie obliczona wg wzoru:
Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A – ilość punktów przyznana w kryterium cena

Przy ocenie wysokości zaproponowanej ceny wykonania przedmiotu zamówienia najwyżej będzie punktowana oferta z najniższą ceną brutto – oferta najkorzystniejsza (art. 2 pkt.5 w zw. z art. 91 ustawy). Oferta o najniższej cenie brutto otrzyma max ilosc punktów, pozostałym ofertom przyznane zostaną punkty zgodnie z ww. wzorem.

Ocenę końcową oferty stanowić będzie suma punktów przyznanych danej ofercie kryteriach oceny ofert.

XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1. Zamawiający po wyborze oferty niezwłocznie zawiadomi wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) Wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania i adres, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
b) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni,
c) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, powodach odrzucenia oferty, a w przypadkach, o których mowa w art. 89 ust. 4 i 5, braku równoważności lub braku spełniania wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności,
- podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający informuje, iż umowa zostanie zawarta w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przesłania przy użyciu poczty elektronicznej zawiadomienia o wyborze oferty.
3. W przypadku wniesienia odwołania, umowa może być zawarta dopiero po ogłoszeniu wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze.
4. Jeżeli Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, uchyli się od zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, chyba, że zajdą przesłanki unieważnienia postępowania.
5. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana ma obowiązek zawarcia umowy, zgodnie z postanowieniami określonymi w załącznik do specyfikacji oraz na warunkach podanych w swojej ofercie, tożsamych ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia, w terminie określonym przez Zamawiającego.

XV. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Zamawiający nie wymaga wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszej specyfikacji.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego

XVII. Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia.

1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej z przepisami Pzp czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie Pzp (art. 180 ust. 1 Pzp).
2. Jeżeli wartość zamówienia jest mniejsza niż kwoty określone w przepisach wydanych na podstawie art.11 ust. 8, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności (art. 180 ust. 2 Pzp):
1) wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia, zamówienia z wolnej ręki lub zapytania o cenę;
2) określenia warunków udziału w postępowaniu,
3) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;
4) odrzucenia oferty odwołującego,
5) opisu przedmiotu zamówienia,
6) wyboru najkorzystniejszej oferty.
3. Odwołanie wnosi się (art. 182 ust. 1 pkt. 1 i 2 Pzp): w terminie 5 dni od dnia przesłania informacji (za pomocą poczty elektronicznej) o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia albo w terminie 10 dni, – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.
4. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu, a jeżeli postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, także wobec postanowień specyfikacji istotnych warunków zamówienia, wnosi się w terminie (art. 182 ust. 2 Pzp) 5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub specyfikacji istotnych warunków zamówienia na stronie internetowej.
5. W przypadku wniesienia odwołania wobec treści ogłoszenia o zamówieniu lub postanowień SIWZ, Zamawiający może przedłużyć termin składania ofert (art. 182 ust. 5 Pzp).
6. W przypadku wniesienia odwołania po upływie terminu składania ofert bieg terminu związania ofertą ulega zawieszeniu do czasu ogłoszenia przez Izbę orzeczenia (art. 182 ust. 6 Pzp).
7. Odwołanie powinno wskazywać czynność lub zaniechanie czynności Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami Pzp, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania (art.180 ust. 3 Pzp).
8. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej, podpisane bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym przy pomocy ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub równoważnego środka, spełniającego wymagania dla tego rodzaju podpisu (art.180 ust. 4 Pzp).
9. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia przy użyciu środków komunikacji elektronicznej(art.180 ust. 5 Pzp).
10. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu (art. 198 a do art. 198 g Pzp).
11. Skargę wnosi się do sądu okręgowego właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego jest równoznaczne z jej wniesieniem.
XVIII. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.

Zamawiający dopuszcza możliwość składania ofert częściowych.

XIX. Maksymalna liczbę wykonawców, z którymi zamawiający zawrze umowę ramowa, jeżeli zamawiający przewiduje zawarcie umowy ramowej.

Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.

XX. Informacje o przewidywanych zamówieniach, o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7, jeżeli zamawiający przewiduje udzielenie takich zamówień.

Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień o których mowa w art. 67 ust. 1 pkt. 6 i 7.

XXI. Opis sposobu przedstawiania ofert wariantowych oraz minimalne warunki, jakim musza odpowiadać oferty wariantowe, jeżeli zamawiający dopuszcza ich składanie.

Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

XXII. Adres poczty elektronicznej lub strony internetowej zamawiającego, jeżeli zamawiający dopuszcza porozumiewanie się droga elektroniczną.

Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii – zaopatrzenie@wco.pl strona internetowa Zamawiającego - www.wco.pl
Zasady porozumiewania z Wykonawcami zostały określone w specyfikacji.

XXIII. Informacje dotyczące walut obcych, w jakich mogą być prowadzone rozliczenia miedzy zamawiającym a wykonawca, jeżeli zamawiający przewiduje rozliczenia walutach obcych.

Wszelkie rozliczenia związane z realizacją zamówienia publicznego, którego dotyczy niniejsza specyfikacji dokonywane będą w walucie polskiej - PLN.
Zamawiający nie przewiduje rozliczenia z wykonania zamówienia publicznego w obcej walucie.

XXIV. Informacje o przewidywanym wyborze najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

Zamawiający nie przewiduje wyboru oferty najkorzystniejszej z zastosowaniem aukcji elektronicznej.

XXV. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.

Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu

XXVI. Liczba części zamówienia, na którą wykonawca może złożyć ofertę lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, które będą miały zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części.

Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie części.

XXVII. Pozostałe informacje.

Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego poniżej 214.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.


Poznań, dnia ………………………………….. r.
Zatwierdzam treść niniejszej specyfikacji:




…………………………………………………..




























Załącznik nr 1 do specyfikacji
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)
FORMULARZ OFERTOWY

Dane wykonawcy:
Pełna nazwa oferenta, adres, telefon, fax ...............................................................................................................................
adres ul...........................................................................................................................
miejscowość, kod…………………………………województwo…………………….
telefon.............................fax.................................................... mailto:.....................................
NIP................................................REGON.........................................
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania.......................................
tel. ........................mailto: ………………..............................

Przedmiot zamówienia: Utrzymanie i pielęgnacja zieleni i terenów zewnętrznych Wielkopolskiego Centrum Onkologii

My niżej podpisani
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Działając w imieniu i na rzecz
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Składamy ofertę na wykonanie przedmiotu zamówienia w zakresie określonym w specyfikacji istotnych warunków zamówienia w niniejszym postępowaniu.
1. Oferujemy przedmiot zamówienia za cenę, ustaloną zgodnie z formularzem cenowym – złącznikiem do specyfikacji na kwotę:
Cena oferty: Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi załącznik do oferty. Oferujemy wykonanie zamówienia zgodnie z wypełnionym formularzem cenowym
Pakiet nr …………….( powielić tyle razy, ilu pakietów oferta dotyczy)
............................. zł. netto,
słownie:.......................................................................................................................
............................ zł. brutto,
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.
2. Potwierdzam/my spełnienia wymogów dotyczących przedmiotu zamówienia.
Zapewniam/my, że wykonanie przez nas zakresu usług, stanowiących przedmiot zamówienia odbywać się będzie zgodnie z aktualnie obowiązującym w tym zakresie przepisom prawa.
Oświadczamy, że posiadamy doświadczenie w wykonaniu prac objętych przedmiotem zamówienia oraz dysponujemy stosownymi certyfikatami z zakresu ogrodnictwa/architektury krajobrazu itp. i zobowiązujemy się dostarczyć je na każde wezwanie Zamawiającego
3. Oferuję/emy termin gwarancji na nowe obsadzenia (byliny, krzewy, drzewa) - …….. m-cy od dnia obsadzenia nowych roślin [minimum 12 m-cy],
4. Akceptujemy warunki płatności. Termin zapłaty w ciągu 60 dni licząc od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
5. Oświadczamy, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl jeśli taki wymóg wynika z Ustawy o Vat.
6. Utrzymanie stałości cen. Zobowiązujemy się utrzymać stałość cen przez okres obowiązywania umowy.
7. Oświadczamy, iż wykonanie przedmiotowego zamówienia powierzę /nie powierzę* podwykonawcom.* Niewłaściwe skreślić.
W przypadku powierzenia zamówienia podwykonawcom proszę o podanie nazwy podwykonawcy, adresu i zakresu prac, jakie obejmuje podwykonawstwo wraz z ich procentowym udziałem w całości realizowanego zamówienia.
Wykaz podwykonawców wraz z wymaganymi informacjami.
….....................................................................................................................................................................................................................................................................................
8. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się ze wszystkimi warunkami postępowania, w tym realizacji zamówienia i nie wnosimy żadnych uwag. Oświadczam/y/, że spełniamy wszystkie wymagania zawarte w niniejszym postępowaniu i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty.
9. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że:
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić, jakie): ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej): ………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić, jakie): ………………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania): ……………………………………….
Dokumenty:
Na potwierdzenie spełnienia wymagań i nie podleganiu wykluczeniu do oferty załączam:
…....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... ….......
…....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... ….......
10. Na potwierdzenie
A] niepodlegania wykluczeniu załączamy /wymienić/:
…....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... ….......
…................. …....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... ….......
B] spełnienia wymagań do oferty załączamy/wymienić/:
…....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... …....... ….......
11. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego:
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru, dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (oraz w formularzu cenowym wskazać ich wartość bez kwoty podatku)……………………….
12. Oświadczamy, iż jestem/śmy upoważniony/ni do reprezentowania firmy.
13. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której treść zawiera zał. w terminie wyznaczonym przez zamawiającego przez osoby upoważnione do zaciągania zobowiązań finansowych.
14. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr __________________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
15. Informacja
Czy Wykonawca jest mikroprzedsiębiorstwem bądź małym lub średnim przedsiębiorstwem?
Odpowiedź:
Wykonawca jest: (właściwe zakreślić)
□ mikroprzedsiębiorstwem
□ małym
□ średnim przedsiębiorstwem
Uwaga!
Mikroprzedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 10 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 2 milionów EUR.
Małe przedsiębiorstwo: przedsiębiorstwo, które zatrudnia mniej niż 50 osób i którego roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 milionów EUR.
Średnie przedsiębiorstwa: przedsiębiorstwa, które nie są mikroprzedsiębiorstwami ani małymi przedsiębiorstwami i które zatrudniają mniej niż 250 osób i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.

16. UWAŻAMY SIĘ za związanych niniejszą ofertą przez okres 30 dni od upływu terminu składania
17. Oświadczam jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznałem się z klauzulą obowiązku informacyjnego do przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.
18. Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
Uwaga:
W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia np. przez jego wykreślenie).

…………………, dn. …… …………………………………………
Podpisy wykonawcy osób upoważnionych
do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy










zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.

UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15 .
2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
3. WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
5. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
6. Posiada Pani/Pan:
-na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
-na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
-prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
7. Nie przysługuje Pani/Panu:
-w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
-prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. C RODO.
8. Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
-Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
-Podmiotom kontrolującym,
-lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
9. Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
10. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.


















Załącznik nr 2 do specyfikacji
…………………………………………….
(pieczęć Wykonawcy)
FORMULARZ CENOWY

PAKIET NR 1

Lp Opis przedmiotu zamówienia Ilość miesięcy Wartość netto usługi
za 1 m-c Wartość brutto
usługi
za 1 m-c Stawka podatku VAT
% Wartość łączna netto usługi
16 m-cy Wartość łączna brutto usługi
16 m-cy
1 2 3 4 5 6 7 8
1 usługa utrzymania zieleni na terenie WCO w Poznaniu ul. Garbary 15, 16
RAZEM
..........................,dn....................
_________________________________________________
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

PAKIET NR 2

Lp Opis przedmiotu zamówienia Ilość miesięcy Wartość netto usługi
za 1 m-c Wartość brutto
usługi
za 1 m-c Stawka podatku VAT
% Wartość łączna netto usługi
16 m-cy Wartość łączna brutto usługi
16 m-cy
1 2 3 4 5 6 7 8
1 usługa utrzymania zieleni oraz utrzymania czystości na całym terenie zewnętrznym Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu, ul. Kaszubska 12 16
RAZEM
..........................,dn....................
_________________________________________________
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy

PAKIET NR 3

Lp Opis przedmiotu zamówienia Ilość miesięcy Wartość netto usługi
za 1 m-c Wartość brutto
usługi
za 1 m-c Stawka podatku VAT
% Wartość łączna netto usługi
16 m-cy Wartość łączna brutto usługi
16 m-cy
1 2 3 4 5 6 7 8
1 usługa utrzymania zieleni oraz utrzymania czystości terenów zewnętrznych Ośrodka Radioterapii WCO w Pile, ul. Rydygiera 1 16
RAZEM
..........................,dn....................

_________________________________________________
Podpisy wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu wykonawcy



Załącznik nr 3 do specyfikacji

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)


OŚWIADCZENIE

Składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji, o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy Pzp. (Protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ………………………………………………………………………………………………………

oświadczamy, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Ustawy Pzp.

 nie przynależymy do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz.798 z póz. zm), z Wykonawcami, którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *

lub
 należymy do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz.798 z póz. zm), z Wykonawcami, którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,

 i składamy (nie składamy)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*


..................................., dnia ......................... r.
...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*- niepotrzebne skreślić














Załącznik nr 4 do specyfikacji

Zamawiający:
………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres)
Wykonawca:
………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do 1reprezentacji)

Oświadczenie Wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej, jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA

Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
pn. 63/2020 ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:
OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:

1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.
…………………………………………
(podpis)
Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………..…………………...........…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:

Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.
…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.
…………………………………………
(podpis)
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.


…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)


























Załącznik nr 5 do specyfikacji

UMOWA do przetargu nieograniczonego nr 117/2020

zawarta w Poznaniu na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.) w dniu ………….. pomiędzy:

Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań), wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
mgr inż. Magdalenę Kraszewską – Zastępcę Dyrektora ds. ekonomicznych
dr Mirellę Śmigielską - Głównego Księgowego
zwanym dalej Zamawiającym,

a firmą:
__________________________________
__________________________________
__________________________________
wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: _____________________________________ prowadzącą działalność gospodarczą, jako:_________________________________
lub zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, posiadającą numer NIP: _____________ oraz numer REGON: _________________,
zwaną dalej Wykonawcą,
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................

§ 1.

1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego nr 117/2020 przeprowadzonego na podstawie przepisów Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 roku – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 ze zm.).

§ 2.

1. Przedmiotem niniejszej umowy jest wykonanie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego …………………, opisanych szczegółowo w specyfikacji istotnych warunków zamówienia zgodnie z cenami oraz zakresem wynikającymi ze złożonej przez Wykonawcę oferty z dnia ………. (dalej jako Przedmiot umowy).
2. Usługi będące przedmiotem niniejszej umowy będą realizowane w okresie od ……………………. do dnia …………………. r lub od dnia ……………………….. przez okres 16 miesięcy lub do osiągnięcia kwoty całkowitej wartości Przedmiotu umowy wskazanej w § 4 ust. 1.
3. Częstotliwość prac określona została w załączniku do niniejszej umowy.
4. Wykonawca zobowiązuje się do przedstawienia zamawiającemu przed każdym nowym miesiącem godzinowy harmonogram pracy swoich pracowników.
5. W sytuacjach nagłych (awaryjnych) wymagających natychmiastowej interwencji Wykonawca podejmie działania w czasie nie dłuższym niż 3 godziny od momentu powiadomienia przez zamawiającego telefonicznie.
6. Po wykonaniu zakresu prac określonego w załączniku w odniesieniu do bieżącego miesiąca strony podpiszą protokół odbioru prac potwierdzający należyte ich wykonanie. Termin odbioru miesięcznego zakresu usług ustala się do dnia 10-tego każdego miesiąca.
7. W przypadku gdy w sytuacji nagłej (awaryjnej) Wykonawca nie podejmie czynności określonych w ust. 5 zamawiający w ciągu 5 godz. od momentu zgłoszenia, Zamawiający zastrzega sobie prawo zlecić innemu wykonawcy wykonanie „usługi interwencyjnej”.
8. Zamawiający zastrzega prawo zgłaszania Wykonawcy reklamacji w odniesieniu do wykonania umowy. Wykonawca zobowiązuje się do rozpatrywania zgłoszonych przez Zamawiającego reklamacji niezwłocznie, nie później jednak, niż w ciągu 48 godz. od momentu przesłania przez Zamawiającego reklamacji faxem lub pocztą elektroniczną.
9. Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania przedmiotu umowy.
10. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe wskutek zaniedbań pracowników Wykonawcy oraz innych osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w tym za ich ewentualne działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami (bhp, p-poż. itp.) lub zakresem niniejszej umowy podczas jej wykonywania w tym na osoby postronne.
11. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu umowy przy użyciu będącego w posiadaniu Wykonawcy sprzętu, materiałów i środków, których koszt użycia został wliczony w cenę wykonania niniejszej umowy.
12. Wykonawca zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu listy osób: imię i nazwisko, które będą wykonywać czynności przy realizacji umowy.
13. Jakiekolwiek zmiany osób wskazanych do realizacji umowy będą odbywać się za uprzednią wiedzą i zgodą zamawiającego.
14. Wywóz i utylizacja wszystkich uzyskanych w trakcie realizacji zamówienia odpadów odbywa się na koszt Wykonawcy oraz zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami prawa.


§ 3.
1. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę/Podwykonawcę na podstawie umowy o pracę pracowników fizycznych w zakresie realizacji usług.
2. Każdorazowo na żądanie Zamawiającego, w terminie wskazanym przez Zamawiającego nie krótszym niż 3 dni robocze, Wykonawca ma obowiązek przedłożyć do wglądu kopię umowy o pracę zawierającą datę zawarcia, imię i nazwisko pracownika, zawartą przez Wykonawcę/Podwykonawcę z Pracownikiem realizującym zamówienie.
3. Nieprzedłożenie przez Wykonawcę kopii umów zawartych przez Wykonawcę lub Podwykonawcę z Pracownikami realizującymi zamówienie w terminie wskazanym przez Zamawiającego, będzie traktowane, jako niewypełnienie obowiązku zatrudnienia Pracowników realizujących zamówienie na podstawie umowy o pracę w zakresie wskazanym przez Zamawiającego i spowoduje naliczenie z tego tytułu kar umownych, o których mowa w § 5 Umowy.

§ 4.
1. Całkowita wartość Przedmiotów umowy, których sprzedaż i dostawa jest przedmiotem niniejszej umowy, zgodnie z ofertą, będącą integralną częścią niniejszej umowy, wynosi:
netto:.................................PLN
(słownie:................................................................................................................),

brutto:...............................PLN
(słownie.................................................................................................................),
w tym podatek od towarów i usług VAT wg stawki .....% w kwocie ...... PLN.
W tym:
a)ryczałtowe wynagrodzenie miesięczne w wysokości …………….. zł netto ( słownie: ……………………. zł ……/100), a po dodaniu podatku VAT ………… zł brutto (słownie ……………….. złotych)

2. Wynagrodzenie płatne będzie w okresach miesięcznych, po upływie każdego miesiąca na podstawie faktury wystawionej przez WYKONAWCĘ i zaakceptowanej przez ZAMAWIAJĄCEGO na podstawie protokołu potwierdzającego należyte wykonanie usług za dany okres , o którym mowa w §2 ust. 6.
3. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 pkt. 2; 3; 4ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących zmian, do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
4. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), c) niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości.
5. Zapłata za wykonanie Przedmiotu umowy nastąpi na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT (w formie papierowej na adres zamawiającego lub formie elektronicznej na adres https://brokerpefexpert.efaktura.gov.pl ) w terminie do 60 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez zamawiającego, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
Wykonawca oświadcza, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu Skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej Ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl
6. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających z niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 5.
1. Wykonawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zamawiającego kar umownych. w przypadku:

a) niewykonania lub nienależytego wykonania umowy rozumianej w szczególności jako brak wykonania lub nienależyte wykonanie którejkolwiek czynności udokumentowane w protokole odbioru danego miesiąca Wykonawca każdorazowo zapłaci Zamawiającemu karę w wysokości 500,00 zł,

b) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy, przez co strony rozumieją w szczególności zaprzestanie przez Wykonawcę wykonywania umowy lub wykonywania innych obowiązków wynikających z postanowień niniejszej umowy, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości: 5 % łącznej wartości brutto umowy,
c) odstąpienia od umowy przez Zamawiającego lub wypowiedzenia jej przez Zamawiającego ze skutkiem natychmiastowym w przypadkach u wskazanych w §7, Wykonawca zapłaci na rzecz Zamawiającego karę umowną w wysokości: 5 % łącznej wartości brutto umowy,

d) opóźnienia w rozpatrzeniu reklamacji, o którym mowa w §2 ust. 8 niniejszej umowy Wykonawca zapłaci karę umowna w wysokości 500,00 zł,

e) naruszenia obowiązku zatrudnienia osób na podstawie umowy o pracę zgodnie z § 3 niniejszej umowy, w wysokości 1.000,00PLN. (słownie: tysiąc złotych 00/100) za każdy przypadek naruszenia,

f) oddelegowania do wykonania prac wskazanych w §2 ust. 1 niniejszej umowy osób nie wskazanych w wykazie, o którym mowa w §2 ust. 12 Wykonawca zapłaci karę w wysokości 500,00zł. za każdy przypadek,

g) odmowy podania listy pracowników umożliwiającą identyfikację osób wykonujących czynności podczas realizacji niniejszej umowy Wykonawca zapłaci karę umowną w wysokości 500,00zł. za każdy przypadek naruszenia.

2. Zamawiający zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Wykonawcy kar umownych w przypadku:
a) nieuzasadnionego zerwania niniejszej umowy karę umowną w wysokości:
5 % łącznej wartości brutto umowy, o której mowa w § 4 ust. 1 niniejszej umowy,

3. W przypadku gdy Wykonawca nie wykona w wymaganym terminie:

a) wskazanym w § 2 ust. 4 niniejszej umowy zaplanowanych usług,

b) w trakcie rozpatrywania rozpatrzenia uzasadnionej reklamacji,
c) w przypadkach określonych w § 2 ust. 5,


zamawiający zastrzega sobie prawo do zlecenia innemu wykonawcy wykonania „usługi interwencyjnej”, której wartość odliczy od ryczałtowego wynagrodzenia w danym miesiącu rozliczeniowym, przy czym powyższe odliczenie nie zwolni wykonawcy z zapłaty kar w wysokości wskazanej w § 5 UST1.a za każde zdarzenie.

4. Kary umowne wynikające z postanowień niniejszej umowy płatne będą przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w terminie 28 dni od daty wezwania Wykonawcy do ich zapłaty.

§ 6.
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:

a) ze strony Wykonawcy:
imię i nazwisko________________________________tel ______________

b) ze strony Zamawiającego:
-Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15, Poznań – p. Katarzyna Jeżewicz, tel. 61/88 50 719; e-mail: katarzyna.jezewicz@wco.pl;
-Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu, ul. Kaszubska 12 – p. Jarosław Małecki,
tel. 62 33 22 689 lub 500106823, mail: jaroslaw.malecki@wco.plOśrodka Radioterapii -WCO w Pile, ul. Rydygiera 1. – p Jan Mindykowski ,
tel. 602 262 000, mail: jan.mindykowski@wco.pl.


2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.

§ 7.
1. Strony umowy zgodnie z postanawiaja, że nie są odpowiedzialne za skutki wynikające z działania siły wyższej, w szczególności pożaru, powodzi, ataku terrorystycznego, klęsk żywiołowych, zagrożeń epidemiologicznych, a także innych zdarzeń, na które strony nie mają żadnego wpływu i których nie mogły uniknąć bądź przewidzieć w chwili podpisania umowy (siła wyższa).
2. Strona umowy, u której wyniknęły utrudnienia w wykonaniu umowy wskutek działania siły wyższej, jest obowiązana do bezzwłocznego poinformowania drugiej strony o wystąpieniu i ustaniu działania siły wyższej. Zawiadomienie to określa rodzaj zdarzenia, jego skutki na wypełnianie zobowiązań wynikających z Umowy, zakres asortymentu, którego dotyczy, i środki przedsięwzięte, aby te konsekwencje złagodzić.
3. Strona, która dokonała zawiadomienia o zaistnieniu działania siły wyższej, jest zobowiązana do kontynuowania wykonywania swoich zobowiązań wynikających
z Umowy, w takim zakresie, w jakim jest to możliwe, jak również jest zobowiązana do podjęcia wszelkich działań zmierzających do wykonania przedmiotu umowy, a których nie wstrzymuje działanie siły wyższej.
4. Obowiązki, których Strona nie jest w stanie wykonać na skutek działania siły wyższej, na czas działania siły wyższej ulegają zawieszeniu, tzn. w czasie działania siły wyższej ww. obowiązki nie są wykonywane, a terminy ich wykonania ulegają przedłużeniu o okres działania siły wyższej. W czasie istnienia utrudnień w wykoananiu umowy na skutek działania siły wyższej w szczególności nie nalicza się przewidzinaych kar umownych ani nie obciąża się drugiej strony umowy kosztami zakupów interwenycjnych.
5. W przypadku, gdy utrudnienia w wykonaniu umowy na skutek działania siły wyższej utrzymują się dłużej niż trzy miesiące od czasu stwierdzenia wystąpienia siły wyższej, każda ze stron może rozwiązać umowę ze skutkiem natychmastowym w części objętej działaniem siły wyższej. Rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym następuje w formie pisemnej pod rygorem nieważności.


§ 8

1. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy w przypadkach określonych w Kodeksie Cywilnym, a także w przypadku powzięcia wiadomości o wystąpieniu istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.
W takim przypadku odstąpienia od umowy Wykonawca może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego z tytułu prawidłowego wykonania tej części umowy, która została wykonana do chwili odstąpienia od umowy lub jej rozwiązania.
2. Zamawiający ma prawo do odstąpienia od umowy i rozwiązania jej ze skutkiem natychmiastowym w przypadku:
a) gdy Wykonawca nie wykonuje umowy lub wykonuje ją nienależycie, w sposób rażący naruszając istotne jej postanowienia,
b) 3/krotnej uzasadnionej reklamacji.
c) gdy opóźnienie w realizacji będzie przekraczać 2 dni robocze od dnia określonego na podstawie § 2 ust. 3 niniejszej umowy.
3. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
4. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia następujących okoliczności z zastrzeżeniem wyjątków wskazanych postanowieniami niniejszej umowy:
a) wskazanych w § 4 ust. 3.
b) w wyniku zmiany Umowy możliwe będzie podniesienie poziomu/jakości usług wykonywanych przez Zamawiającego
c) będzie to konieczne ze względu na zmianę przepisów prawa
5. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
6. Integralną częścią niniejszej umowy jest dokumentacja przetargowa, w tym w szczególności specyfikacja istotnych warunków zamówienia oraz oferta Wykonawcy.
7. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze Stron.




Zamawiający: Wykonawca:
Załącznik nr 7 do specyfikacji

OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.

Pakiet nr 1
Usługa utrzymania zieleni Wielkopolskiego Centrum Onkologii W Poznaniu

1. Przedmiotem usługi jest:

1.1. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na całym terenie:

- W Ogrodzie Zimowym – 196,66 m2
- Między Ogrodem Zimowym a Rotundą – 52,00 m2
-Przy budynku PET i przy Fosie Budynku C – 355,5 m2
- Przy Kantorze i ścianie łukowej – 343,4m2.
-Trawnik-660 m2
- Żywopłoty- 53 mb
- Zielony dach wewnętrznego dziedzińca- 30 m2
-Teren za budynkiem WCO -od strony szpitala Przemienia Pańskiego
przy ul. Długiej 160 m2
- Teren przy willi Kazimierza Wielkiego 6.- 740 m2.

1.2. Pielęgnacja zieleni wewnątrz budynku:

-Zieleń doniczkowa na korytarzach WCO- Rejestracja, Patio- parter,
VI piętro- hol, klatka schodowa za oddziałami od VI piętra do parteru.
-Zieleń doniczkowa przy wejściu Głównym WCO.
- Zieleń doniczkowa- parter Budynek PET.
Kwietniki w donicach- 10 szt.
Drzewa w pojemnikach- 4 szt.
Krzewy w pojemnikach- 1 szt.
Rośliny doniczkowe- 80 szt.
Uprawy szklarniowe- 400 m2
Krzewy w gruncie- 63 szt.
Rabaty bylinowe-30 m2
Drzewa ozdobne w gruncie-4 szt.

Na terenie obiektu występują takie rośliny jak: palmy, draceny, jukki, pandanowce, fikusy, bluszcze, paprocie, sukulenty, cytrusy, zielistki, róże chińskie, anturia, trzmieliny, trzykrotki, monstery, szeflery, fuksje, jodły, świerki, irgi oraz rośliny sezonowe.
2. Zakres rzeczowy

2.1. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na terenie szpitala WCO
• Trawniki - nawożenie mineralne nawozem wiosennym, jesiennym oraz
w zależności od potrzeby, pielenie i opryski herbicydami, koszenie trawy
na zewnątrz budynku ze zbieraniem pokosu własnym sprzętem.
Koszenie polega na wykoszeniu kosą spalinową wszystkich krawędzi ograniczających powierzchnię trawnika, a następnie wykoszenie wnętrza powierzchni wraz ze zbiorem pokosu.
• Wygrabianie śmieci i trawy, uzupełnianie brakujących traw i roślin, wertykulacja trawników, naprawianie uszkodzonej darni, odchwaszczanie mechaniczne i chemiczne.
• Cięcie krzewów i drzew – usuwanie zbędnych roślin i pochodnych, wycinka drzew i krzewów i usuwanie wyciętych.
• Utrzymaniu właściwego poziomu składników mineralnych w podłożu
na podstawie wiosennych analiz glebowych na koszt Wykonawcy.
• Nowe nasadzenia w przypadku uschnięcia roślinności.
• Wywozu i utylizacji wszelkich odpadów zielonych powstałych podczas pielęgnacji.
• Krzewy w gruncie - nawożenie i cięcie porządkowo- pielęgnacyjne roślin, wygrabianie i usuwanie zwiędłych liści, odkurzanie roślin, zwalczanie szkodników roślinnych- opryski roślin, nasadzanie, odchwaszczanie, podlewanie, zakup i dostarczenie nowych roślin w miejsce obumarłych, korowanie terenu między budynkami, usuwanie obumarłych roślin, mocowanie do podpór.
• Oczyszczanie z jesiennych liści polega na bieżącym usuwaniu z trawnika opadających liści z okolicznych drzew.
• Odchwaszczanie pozostałych terenów zieleni oraz chodników, wjazdów i parkingów.
• Ogród na dachu - pielenie, strzyżenie, przesadzenie roślin, obsadzanie nowymi, usuwanie obumarłych. Utrzymywanie powierzchni w estetycznej formule. Wejście na dach tylko z zewnątrz przy pomocy drabiny.
• Teren posesji przy ul. Kazimierza Wielkiego 6-
• pielęgnacja rabaty bylinowej obejmuje :
• -odchwaszczanie mechaniczne, chemiczne, mieszane na bieżąco w ciągu całego sezonu,
• usuwanie przekwitłych kwiatostanów, suchych pędów i liści,
• -usuwanie i wymiana obumarłych roślin,
• -nawożenie wiosenne, jesienne oraz zgodnie z zapotrzebowaniem roślin w ciągu sezonu,
• kompleksowa ochrona p. szkodnikom i chorobom,
• -usuwanie śmieci, suchych liści itp.,
• - czuwanie nad estetyką rabaty i przyległego terenu,
• -podlewanie roślin na rabacie wg potrzeb,
• -kontrola stanu fitosanitarnego min. 1 x w tygodniu.
• pielęgnacja żywopłotu obejmuje:
• -cięcie regulacyjne 2 x w c. sezonu - wiosenne oraz letnie , w razie potrzeby sanitarne,
• -nawożenie wiosenne i jesienne , w razie potrzeby pogłówne,
• -kontrola fitosanitarna i kompleksowa ochrona p. szkodnikom i chorobom,
• -usuwanie śmieci ze ściółki,
• -odchwaszczanie.

2.2. Pielęgnacja zieleni wewnętrznej na terenie szpitala WCO

• Rośliny w pojemnikach - nawożenie i cięcie porządkowo- pielęgnacyjne roślin, usuwanie zwiędłych liści, gałęzi, odkurzanie i mycie roślin, nabłyszczanie, zwalczanie szkodników roślinnych, ochrona przed patogenami chorobotwórczymi -opryski roślin, nasadzanie sezonowych roślin, przesadzanie nowych roślin w miejsce obumarłych, odchwaszczanie, podlewanie, uzupełnianie ziemi w donicach, przemieszczanie donic, przesadzanie roślin i krzewów do większych donic, mocowanie dużych roślin do podpór, mycie pojemników, podstawków, donic. Ocena zapotrzebowania pokarmowego roślin. Prognozowanie rozwoju roślin. Utrzymywanie roślin w odpowiedniej kondycji, dbałość o estetykę roślin i miejsca, w którym się znajdują. Pojemniki sezonowe obsadzane 2-3 x w zależności od warunków zewnętrznych i potrzeb, ustawiane są przed wejściem głównym oraz w ogrodzie przy rotundzie w ilości 3-5 pojemników. Należy po akceptacji kierownika obsadzić roślinami; wykonywać prace pielęgnacyjne polegające na podlewaniu, nawożeniu, stosowaniu zoocydów i fungicydów w zależności od potrzeb. Rośliny należy odpowiednio przycinać oraz usuwać na bieżąco przekwitłe kwiaty. W przypadku utraty walorów dekoracyjnych i estetycznych rośliny należy wymienić.
• Ogród Zimowy – nawożenie i cięcie porządkowo- pielęgnacyjne roślin,
usuwanie zwiędłych liści, przekwitłych kwiatostanów, obumarłych roślin,
odkurzanie i mycie roślin, nabłyszczanie, zwalczanie szkodników roślinnych (mszyc, przędziorków, wełnowców, miseczników, wciornastków, ziemiórek
i innych) oraz ochrona przed chorobami (fuzariozy, wertyciliozy mączniaki, septoriozy, rdze, plamistości, głownie i inne)- opryski roślin w sezonie wiosenno letnim min. co dwa tygodnie nie mniej niż 14 zabiegów, a w skali roku nie mniej niż 20 zabiegów, nasadzanie, odchwaszczanie, podlewanie- kontrola wilgotności ( tensometr), mycie pojemników, konserwacja systemu nawadniającego w ogrodzie zimowym, uprawa podłoża, podlewanie, utrzymanie ściółki z otoczaków. Wymiana podłoża wg potrzeb. Ocena stanu fitosanitarnego roślin. Ocena zapotrzebowania pokarmowego roślin. Nawożenie roślin wg ich potrzeb wiosną i latem. Prognozowanie rozwoju roślin. Rozmnażanie roślin i utrzymywanie szkółki na potrzeby ogrodu oraz celem zabezpieczenia roślin na korytarze i klatki schodowe. Gatunki rosnące w pojemnikach i donicach wymagają ręcznego podlewania – min.2 x w tygodniu. Utrzymywanie właściwego pH podłoża zgodnie z wymaganiami danych gatunków. Przycinanie nadmiernie rozwiniętych roślin. Utrzymywanie roślin w odpowiedniej kondycji, dbałość o estetykę i funkcjonalność roślin i miejsca, w którym się znajdują. Wzbogacanie ogrodu o nowe gatunki i odmiany roślin.
• Obsługa systemu nawadniającego.
Regulacja i serwis deszczowni polegającej na kontroli funkcjonowania nawodnienia 1 x w tygodniu polegająca na uruchomieniu poszczególnych sekcji celem sprawdzenia zasięgu i poprawności działania zraszaczy, a w razie potrzeby dokonanie regulacji lub naprawy.
Regulacja ustawień nawodnienia w zależności od typu pogody.
Awarie systemu nawodnień należy usunąć w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia.
• Oczko wodne – utrzymanie czystości wody w oczku wodnym w ogrodzie zimowym, zwalczanie glonów, pielęgnacja roślin wodnych, wymiana wody sadzawki Ogrodu Zimowego, czyszczenie filtra zewnętrznego i wewnętrznego wody, fontanny uzupełnianie wody, wymiana lampy UV w oczku wodnym, pielęgnacja ryb stawowych- karmienie – min. 5 x w tygodniu, wyławianie obumarłych ryb, zakup nowych po ewentualnym obumarciu. Utrzymywanie oczka wodnego w dobrej kondycji. Czyszczenie oczka wodnego jest wymagane 1 x w miesiącu, a w okresie letnim raz na dwa- trzy tygodnie. Spuszczenie wody musi nastąpić po wyłowieniu ryb stawowych. Czyszczenie oczka wodnego polega na spuszczeniu wody i dokładnym usunięciu glonów porastających kamienie, dno i ściany oczka oraz konstrukcję drewnianą mostka. Analogicznym czynnościom należy poddać kaskadę. Po dwukrotnym spłukaniu wodą należy zbiornik napełnić wodą do oznaczonego poziomu.
• Kontrola stanu zdrowotności roślin, ochrona przed szkodnikami i chorobami polegająca na zdiagnozowaniu patogena i zastosowaniu odpowiedniego działania (usunięcia mechanicznego lub oprysku chemicznego) mającego na celu poprawę zdrowotności. Utrzymaniu właściwego poziomu składników mineralnych w podłożu na podstawie wiosennych analiz glebowych na koszt Wykonawcy. Nowe nasadzenia w przypadku uschnięcia roślinności.

2.3 Utrzymanie czystości całego terenu będzie polegać na:
• Usuwanie chwastów i mchu na terenie zewnętrznym- na kostce chodnikowej, parkingowej.
• Usuwaniu śmieci i nieczystości z terenu zielonego.
• Usuwanie niepożądanej roślinności z nawierzchni utwardzonych (drogi brukowe, chodniki, parkingi) - pielenie, opryskiwanie herbicydami.
• Oczyszczanie z jesiennych liści polega na bieżącym usuwaniu z trawnika opadających liści z okolicznych drzew.
• Wywozu i utylizacji wszelkich odpadów zielonych powstałych podczas pielęgnacji.
• Wygrabienie i pielenie terenów niezagospodarowanych zielenią.

2.4. Różne prace ogrodnicze-
• Zakupu wszelkich materiałów i środków do w/w zabiegów, zakup i dostawa niezbędnych produktów do pielęgnacji terenu- ziemi, kory, kwiatów, odżywek, preparatów leczniczych i konserwujących.
• Zakup materiałów niezbędnych do utrzymania zieleni będzie dokonywany
po wcześniejszych konsultacjach i rozliczany na podstawie odrębnych faktur.
• Wykonywanie prac projektowo- kosztorysowych.

3. Sprzęt, materiały, środki, pracownicy

3.1. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu umowy przy użyciu będącego w posiadaniu Wykonawcy sprzętu, materiałów i środków, których koszt wliczony został w cenę wykonania przedmiotu umowy.
3.2. Stosowane przez Wykonawcę środki pielęgnacji i ochrony roślin muszą spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa zdrowia ludzi lub środowiska określone przepisami ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1926) oraz ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2015 r. poz. 1203).
3.3. Użyte środki chemiczne nie mogą stanowić zagrożenia dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka i muszą być dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej.
3.4. Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu umowy, we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami środowiskowymi.
3.5. Wskazane osoby do pracy z firmy po uzyskaniu zgody do pracy na terenie ośrodka, powinny posiadać identyfikator z danymi firmy oraz odpowiedni ubiór.
3.6. Firma powinna posiadać doświadczenie w podobnych pracach zwłaszcza w opiece nad roślinami egzotycznymi, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dokumentami w zakresie ogrodnictwa, architektury krajobrazu itp.
3.7. Przed złożeniem oferty zaleca się dokonać obejrzenia obiektu i jego zieleni.
3.8. Reklamacje będą zgłaszane telefonicznie lub e-mailowo i realizowane wciągu 24 godzin.
3.9. Wykonawca do realizacji przedmiotu umowy skieruje osoby przeszkolone
pod względem przestrzegania na stanowisku pracy przepisów bhp i ppoż.
oraz zapewni na swój koszt jednolitą dla wszystkich osób odzież roboczą
(z widocznym logo firmy) i środki ochrony indywidualnej.
3.10. Jakiekolwiek zmiany osób wskazanych do realizacji przedmiotu umowy mogą odbywać się tylko za uprzednią zgodą Zamawiającego.
3.11. Pracownicy skierowani do wykonywania umowy winni stawiać się do pracy schludni oraz w pełnej sprawności psychofizycznej. Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego odsunięcia od obowiązków pracownika będącego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

4. Sposób wykonania przedmiotu umowy

4.1. Wykonawca zobowiązuje się do dołożenia wszelkiej staranności, celem należytego wykonywania usług określonych umową, a także do stosowania
się do ewentualnych uwag Zamawiającego, w zakresie jej realizacji oraz
do uwzględnienia przy wykonywaniu usług działania systemu automatycznego nawadniania terenu.
4.2. Częstotliwość prac określona została w załączniku nr 1.
4.3. Prace powinny być planowane zależnie od warunków atmosferycznych.
4.4. Za wykonane prace pielęgnacyjne zieleni fakturę należy wystawić co miesiąc, płatna w terminie 30 dni. Odbiór wykonanych prac będzie potwierdzony protokołem odbioru prac.
4.5. Prace pielęgnacyjne roślin powinny odbywać się na terenie WCO- do 7 x
w tygodniu, w godzinach popołudniowych , w ciągu tygodnia jak również
w dni wolne od pracy po wcześniejszym ustaleniu z kierownikiem DOPT . Wykonawca przedstawi przed każdym nowym miesiącem godzinowy harmonogram pracy pracowników.
4.6. Średni czas pracy pielęgnacyjnej roślin i zieleni na terenie WCO w miesiącu to 160 godzin roboczych. Wskazane osoby do pracy z firmy po uzyskaniu zgody do pracy na terenie szpitala powinny posiadać identyfikator z danymi firmy oraz odpowiedni ubiór.

5. Obowiązki w zakresie z bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP)

5.1. Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ma obowiązek organizować i wykonywać prace realizowane w ramach przedmiotu umowy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
5.2. Obowiązki określone dla Wykonawcy dotyczą wszystkich osób zatrudnionych przez Wykonawcę do realizacji umowy: podwykonawców, wykonujących pracę na rzecz Wykonawcy.
5.3. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania ładu i porządku przy wykonywaniu umowy oraz do przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów BHP
i p/poż oraz wewnętrznych regulacji Zamawiającego w tym zakresie, a także do stosowania się do poleceń Zamawiającego wydawanych w zakresie BHP
i ppoż.
5.4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe wskutek zaniedbań pracowników Wykonawcy oraz innych osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w tym za ich ewentualne działanie niezgodne
z obowiązującymi przepisami (bhp, p-poż. itp.) lub zakresem
niniejszej umowy podczas jej wykonywania.

Załącznik nr 1 do pakietu 1
1. Teren Ogrodu Zimowego Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu


L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
1. Usuwanie obumarłych roślin, suchych liści, śmieci
Kilkakrotnie w tygodniu
2. Mycie roślinności W r. p.
3. Mocowanie do podpórek W r. p.
4. Obsługa systemu nawadniającego –kontrola sprawności dyszy 2 x w tygodniu W r. p.
5. Ochrona przed chorobami i szkodnikami
W r. p.
6. Nawożenie roślinności 1 x miesiącu W r. p.
7. Karmienie rybek stawowych 1 dziennie W r. p.
8. Pielęgnacja rybek 1 x miesiącu
9. Czyszczenie oczka wodnego W okresie letnim 2 x tygodniu,
W pozostałym 1 x miesiącu W r. p.
10. Zwalczanie glonów W r. p.


2. Teren zieleni-

L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
1. Zieleń w budynku
- podlewanie
- pielenie
- usuwanie suchych liści, śmieci
- podlewanie i nawożenie mineralne
- przesadzanie, dosadzanie brakujących roślin
- formowanie i przycinanie roślin
- ochrona przed chorobami i szkodnikami
- mycie roślinności
- uzupełnianie podłoża w pojemnikach
- mocowanie do podpórek
-obsługa systemu nawadniającego –kontrola sprawności dyszy

3 x tyg.
Kilkakrotnie w tyg.
1 x tyg.
3 x tyg.
1x tyg.







2 x tyg.
W r. p.
W r. p.
W r. p
W r. p.
W r. p.

W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.


2. Zieleń poza budynkami

- Trawniki- pielenie
- wertykulacja trawników
- koszenie ze zbieraniem pokosu
- strzyżenie kwietników, krzewów
- cięcie drzew z zachowaniem odpowiednich kształtów
- podlewanie
- przesadzanie, dosadzanie brakujących roślin
- nawożenie mineralne
- wygrabianie śmieci i liści
- usuwanie i wywóz przycinki
- uzupełnianie podłoża
- dosadzanie roślin w miejsce obumarłych
- zabezpieczenie roślin na zimę
- nawierzchnie utwardzone- pielenie, opryskiwanie herbicydami
- prowadzenie dokumentacji ogrodowej-
- realizacja zakupów ogrodniczych wraz z dostawą

3 x w tygodniu
4 x w roku
1 x tyg.

1 x kwartał

1 x tyg.

1 x miesiącu
1 x tyg.
3 x tyg.







W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.

W .r. p.

W .r. p

W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.

W r. p.
W r. p.


W r. p.



PROTOKÓŁ ODBIORU
utrzymania terenów zieleni
Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu
w miesiącu …………………. r.

1. Zamawiający: Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu
2. Nr zamówienia: Umowa nr P-……………………………
3. Wykonawca: ……………..
…………………………………….
4. Prace wykonywano w okresie: …………………………..
5. Skład Komisji:
Zamawiający:
Wykonawca: ……………………..
Komisja w składzie jw. dokonała przeglądu i oceny utrzymania zieleni WCO w Poznaniu i stwierdziła:
ELEMENT ZIELENI LUB TERENU JAKOŚĆ UWAGI
1. Zieleń w budynkach: Ocena …………………
Ogród zimowy
Oczko wodne (sadzawka)
Patio
Klatka schodowa
Kantor Cegielskiego

2. Zieleń poza budynkami:
Wejścia do WCO
Zieleń przy Kantorze
Zieleń przy Bud. F
Zieleń przy posesji przy ul. Kazimierza Wielkiego 6
Ogród za Rotundą
Ogród na dachu
Nawierzchnie utwardzone
Nieużytki


Komisja stwierdza, że prace przy utrzymaniu terenów zieleni WCO w Poznaniu, przy ul. Garbary 15, w miesiącu ……………….. r. wykonane są zgodnie z umową i zostały odebrane.
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Zamawiający: Wykonawca:

Pakiet nr 2

Usługa utrzymania porządku terenu zewnętrznego i zieleni Ośrodka Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii
W Kaliszu.

1. Przedmiotem usługi jest:

1.3. Utrzymanie czystości terenu zewnętrznego:

- Wjazd od ul. Kaszubskiej - 95 m2
- Droga, parking, miejsce gromadzenia odpadów - 3290 m2
- Chodnik, taras kawiarni - 1820m2
- Trawa - 1140 m2
1.4. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na całym terenie:
- Trawa - 1140 m2
- Zieleń płożąca – 215 m2
Na terenie obiektu występują:
* drzewa – 32 szt.
* krzewy – 34 szt.
* tuje – 16 szt.
* rośliny płożąc- 215 m2

1.5. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc postojowych:
- Droga, parking, miejsce gromadzenia odpadów - 3290 m2
- Wjazd od ul. Kaszubskiej - 95 m2
- Chodnik - 1820m2
1.6. Pielęgnacja zieleni wewnątrz budynku:
• Pielęgnacja zieleni w trzech patiach budynku Ośrodka Radioterapii. Nasadzenia składają się z trzech gatunków pnączy, z czego dwa prowadzone są na linowych trejażach do maks. wysokości +6,00 m. Obsadzenia mają 30 m2 x w 3 patiach.

2. Zakres rzeczowy świadczeń

2.1. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na terenie związanym z Ośrodkiem Radioterapii WCO
• Trawniki - nawożenie mineralne nawozem wiosennym, jesiennym oraz w zależności od potrzeby, nawożenie, pielenie i opryski herbicydami, koszenie trawy na zewnątrz budynku ze zbieraniem pokosu własnym sprzętem. Koszenie polega na wykoszeniu kosą spalinową wszystkich krawędzi ograniczających powierzchnię trawnika, a następnie wykoszenie wnętrza powierzchni wraz ze zbiorem pokosu.
• Wygrabianie śmieci i trawy, uzupełnianie brakujących traw i roślin, wertykulacja trawników, naprawianie uszkodzonej darni, odchwaszczanie mechaniczne i chemiczne.
• Kontrola stanu zdrowotności roślin, ochrona przed szkodnikami i chorobami polegająca na zdiagnozowaniu patogena i zastosowaniu odpowiedniego działania (usunięcia mechanicznego lub oprysku chemicznego) mającego na celu poprawę zdrowotności.
• Oczyszczanie z jesiennych liści polega na bieżącym usuwaniu z trawnika opadających liści z okolicznych drzew.
• Odchwaszczanie pozostałych terenów zieleni oraz chodników, wjazdów i parkingów.
• Cięcie krzewów i drzew – usuwanie zbędnych roślin i pochodnych, wycinka drzew i krzewów i usuwanie ewentualnie powalonych.
• Utrzymaniu właściwego poziomu składników mineralnych w podłożu na podstawie wiosennych analiz glebowych na koszt Wykonawcy.
• Nowe nasadzenia w przypadku uschnięcia roślinności.
• Zakupu wszelkich materiałów i środków do w/w zabiegów.
• Wywozu i utylizacji wszelkich odpadów zielonych powstałych podczas pielęgnacji.
2.2. Pielęgnacja zieleni wewnętrznej na terenie
• Prace będą polegały na:
-prowadzeniu i cięciu: prześwietlającym Cissus rhombifolia i Scindapsus pistus, cięciu wyprowadzającym i cięciu „na kwiat” Bougenvilla.
- Utrzymaniu właściwego poziomu składników mineralnych w podłożu na podstawie wiosennych analiz glebowych, wykonywanych w firmie Hortico na koszt Wykonawcy.
- Czyszczenie i nabłyszczanie roślinności , usuwanie uschniętych liści i gałęzi.
- Nowe nasadzenia w przypadku uschnięcia roślinności.
• Obsługa systemu nawadniającego.
• Zwalczaniu chorób i szkodników potencjalnie występujących na roślinach, w miarę możliwości środkami „ekologicznymi”. W ostateczności zastosowanie środków chemicznej ochrony roślin.
• Zakupu wszelkich materiałów i środków do w/w zabiegów.
2.3. Utrzymanie czystości całego terenu będzie polegać na:
• Zamiataniu i oczyszczaniu nawierzchni dróg, chodników i parkingu.
• Usuwaniu śmieci i nieczystości z terenu.
• Opróżnianie koszy na odpady. Mycie i czyszczenie koszy.
• Grabieniu i wywożenie liści z całego terenu w miarę potrzeb.
• Oczyszczaniu rynien i koryt spływowych na dachach – pod nadzorem pracownika WCO.
• Oczyszczanie kratek ściekowych.
• Usuwanie niepożądanej roślinności z nawierzchni utwardzonych (drogi brukowe, chodniki, parkingi, daszek) - pielenie, opryskiwanie herbicydami.
2.4. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc postojowych będzie polegać na ( również w porach nocnych i na wezwanie):
• Zamiatanie i usuwanie śniegu z dróg i miejsc parkingowych, odśnieżanie ręczne i mechaniczne.
• Usuwanie śniegu i oblodzenia z chodników.
• Usuwanie spod krawężników piasku i żwiru.
• Usuwanie oblodzenia, sopli z rynien.
• Wywóz śniegu poza teren klienta.
• Posypywanie piaskiem, jak również preparatami specjalnymi miejsc śliskich, stwarzających zagrożenie dla pieszych i samochodów.
• Usuwanie błota pośniegowego i pozostałego piasku po śniegu.
2.5. Różne prace ogrodnicze- zakup i dostawa niezbędnych produktów
do pielęgnacji terenu- ziemi, kory, kwiatów, odżywek, preparatów leczniczych i konserwujących. Wykonywanie prac projektowo- kosztorysowych.

2.6. Zakup materiałów niezbędnych do utrzymania zieleni będzie dokonywany
po wcześniejszych konsultacjach i rozliczany na podstawie odrębnych faktur.
Za wykonane prace pielęgnacyjne zieleni fakturę należy wystawić co miesiąc, płatna w terminie 30 dni. Odbiór wykonanych prac będzie potwierdzony protokołem.

3. Sprzęt, materiały, środki, pracownicy

3.4. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu umowy przy użyciu będącego w posiadaniu Wykonawcy sprzętu, materiałów i środków, których koszt wliczony został w cenę wykonania przedmiotu umowy.
3.5. Stosowane przez Wykonawcę środki pielęgnacji i ochrony roślin muszą spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa zdrowia ludzi lub środowiska określone przepisami ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1926) oraz ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2015 r. poz. 1203).
3.6. Użyte środki chemiczne nie mogą stanowić zagrożenia dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka i muszą być dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej.
4.4. Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu umowy, we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami środowiskowymi.
4.5. Wskazane osoby do pracy z firmy po uzyskaniu zgody do pracy na terenie ośrodka, powinny posiadać identyfikator z danymi firmy oraz odpowiedni ubiór.
4.6. Firma powinna posiadać doświadczenie w podobnych pracach, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dokumentami w zakresie ogrodnictwa, architektury krajobrazu itp.
4.7. Przed złożeniem oferty zaleca się dokonać obejrzenia obiektu i jego zieleni.
4.8. Reklamacje będą zgłaszane telefonicznie lub e-mailowo i realizowane wciągu 24 godzin.

Interwencje awaryjne będą zgłaszane telefoniczne i będą wymagały podjęcia działań od zgłoszenia w przeciągu 3 godzin.

4.9. Wykonawca do realizacji przedmiotu umowy skieruje osoby przeszkolone pod względem przestrzegania na stanowisku pracy przepisów bhp i ppoż. oraz zapewni na swój koszt jednolitą dla wszystkich osób odzież roboczą (z widocznym logo firmy) i środki ochrony indywidualnej.
4.10. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listę osób (imię, nazwisko, PESEL) przewidzianych do realizacji zamówienia.
4.11. Jakiekolwiek zmiany osób wskazanych do realizacji przedmiotu umowy mogą odbywać się tylko za uprzednią zgodą Zamawiającego.
4.12. Pracownicy skierowani do wykonywania umowy winni stawiać się do pracy schludni oraz w pełnej sprawności psychofizycznej. Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego odsunięcia od obowiązków pracownika będącego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

5. Sposób wykonania przedmiotu umowy

5.5. Wykonawca zobowiązuje się do dołożenia wszelkiej staranności, celem należytego wykonywania usług określonych umową, a także do stosowania
się do ewentualnych uwag Zamawiającego, w zakresie jej realizacji
oraz do uwzględnienia przy wykonywaniu usług działania systemu automatycznego nawadniania terenu.
Wykonawca przedstawi przed każdym nowym miesiącem godzinowy harmonogram pracy pracowników.
5.6. Częstotliwość prac określona została w załączniku nr 1.
5.7. Prace powinny być planowane zależnie od warunków atmosferycznych.

6. Obowiązki w zakresie z bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP)

6.1. Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ma obowiązek organizować i wykonywać prace realizowane w ramach przedmiotu umowy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
6.2. Obowiązki określone dla Wykonawcy dotyczą wszystkich osób zatrudnionych przez Wykonawcę do realizacji umowy: podwykonawców, wykonujących pracę na rzecz Wykonawcy.
6.3. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania ładu i porządku przy wykonywaniu umowy oraz do przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów BHP i p/poż oraz wewnętrznych regulacji Zamawiającego w tym zakresie, a także do stosowania się do poleceń Zamawiającego wydawanych w zakresie BHP i ppoż.
6.4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe wskutek zaniedbań pracowników Wykonawcy oraz innych osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w tym za ich ewentualne działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami (bhp, p-poż. itp.) lub zakresem
niniejszej umowy podczas jej wykonywania.


Załącznik nr 1
3. Teren zewnętrzny – chodniki, podjazdy, parkingi –teren Ośrodka Radioterapii w Kaliszu


L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
11. Utrzymanie w czystości chodników, wejść do budynku- zamiatanie, usuwanie nieczystości, odpadów 4 x w tygodniu
12.
Ławki, siedziska- mycie, odkurzanie 2 x tyg.
13. Kosze- usuwanie odpadów, wymiana worków 4 x w tygodniu I W razie potrzeby
14. Utrzymanie w czystości parkingu -zamiatanie, usuwanie nieczystości, odpadów 4 x w tygodniu
15. Odgarnianie śniegu, zabezpieczenie przed śliską nawierzchnią- okres zimowy Kilkakrotnie w ciągu doby w okresie opadów również w godzinach nocnych i na wezwanie W razie potrzeby
16.
Usuwanie oblodzenia, sopli z rynien W r. p.
17.
Oczyszczanie kratek ściekowych W r. p.
18. Pielenie, usuwanie chwastów z podłoża Nie rzadziej niż 1 x tyg. w okresie letnim W r. p.
19.
Opryskiwanie herbicydami W r. p.
20. Czyszczenie rynien i koryt spływowych w dachach 1 x miesiącu w okresie jesienno-zimowym I w r. p.


4. Teren zieleni-

L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
3. Zieleń w budynku

- podlewanie
- pielenie
- usuwanie suchych liści, śmieci
- nawożenie mineralne
- przesadzanie, dosadzanie brakujących roślin
- formowanie i przycinanie roślin
- ochrona przed chorobami i szkodnikami
- mycie roślinności
- uzupełnianie podłoża w pojemnikach
- mocowanie do podpórek



Kilkakrotnie w tyg.
4 x tyg.
1 x tyg.

W r. p.

w razie potrzeby
W r. p
W r. p.
W r. p.
W r. p.

W r. p.
W r. p.
W r. p.

4. Zieleń poza budynkami

- Trawniki- pielenie
- wertykulacja trawników
- koszenie ze zbieraniem pokosu
- strzyżenie kwietników, krzewów
- cięcie drzew z zachowaniem odpowiednich kształtów
- podlewanie
- przesadzanie, dosadzanie brakujących roślin
- nawożenie mineralne
- wygrabianie śmieci i liści
- usuwanie i wywóz przycinki
- uzupełnianie podłoża
- dosadzanie roślin w miejsce obumarłych
- zabezpieczenie roślin na zimę
- prowadzenie dokumentacji ogrodowej-
- realizacja zakupów ogrodniczych wraz z dostawą

3 x w tygodniu
1x tyg.
1 x tyg.


2 x do roku
1 x tyg.


1 x tyg.
3 x tyg.









W r. p.
W r. p.
W r. p.

W .r. p.

W .r. p

W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.


W r. p.


PROTOKÓŁ ODBIORU
utrzymania terenu i zieleni
Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu
w miesiącu …………………. r.

1. Zamawiający: Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15
2. Nr zamówienia: Umowa nr P-……………………………
3. Wykonawca: ……………..
…………………………………….
4. Prace wykonywano w okresie: …………………………..
5. Skład Komisji:
Zamawiający:
Wykonawca: ……………………..
Komisja w składzie jw. dokonała przeglądu i oceny utrzymania terenu i zieleni Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu i stwierdziła:
ELEMENT ZIELENI LUB TERENU JAKOŚĆ UWAGI
1. Zieleń zewnętrzna: Ocena …………………
Trawniki - koszenie
Trawniki - odchwaszczanie
Drzewa i krzewy

2. Zieleń w patiach budynku
Cięcie prześwietlające i formujące
Pielęgnacja roślin
Czyszczenie i mycie roślinności
3. Czystość terenu
Zamiatanie nawierzchni brukowanych
Grabienie i wywożenie liści
Oczyszczanie rynien i koryt na dachach

4. Zimowe utrzymanie dróg (sezonowo)
Drogi
chodniki
Miejsca postojowe


Komisja stwierdza, że prace przy utrzymaniu terenu i zieleni Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu, przy ul. Kaszubskiej 12, w miesiącu ……………….. r. wykonane są zgodnie z umową i zostały odebrane.
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Zamawiający: Wykonawca:



Pakiet nr 3

Usługa utrzymania porządku terenu zewnętrznego i pielęgnacji zieleni Ośrodka Radioterapii Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile.

1. Przedmiotem usługi jest:

1.1. Utrzymanie czystości terenu zewnętrznego:

- Pieszo jezdnia z wjazdem - 709,05 m2
- Parking - 527,11 m2
- Chodnik - 437,45 m2
- Schody, rampy - 40,36 m2
- Grysik - 194,56 m2
- Taras na dachu 98,20 m2
1.2. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na całym terenie:
- Trawa - 472 m2
- Grysik - 194,56 m2
- Taras na dachu 98,20 m2
Na terenie obiektu występują
* drzewa – 48 szt.
* drzewa niskie – 298 szt.
* krzewy płożące – 484 szt.
* trawy wysokie – 99 szt.
* utrzymanie nawodnienia wraz z zrębkami – 589 m2
1.3. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc postojowych:
- Pieszo jezdnia z wjazdem - 709,05 m2
- Parking - 527,11 m2
- Chodnik - 437,45 m2
- Schody, rampy - 40,36 m2

4. Zakres rzeczowy

4.1. Pielęgnacja zieleni zewnętrznej na terenie związanym z Ośrodkiem Radioterapii WCO
• Trawniki - nawożenie mineralne nawozem wiosennym, jesiennym oraz
w zależności od potrzeby, nawożenie, pielenie i opryski herbicydami,
koszenie trawy na zewnątrz budynku ze zbieraniem pokosu własnym sprzętem. Koszenie polega na wykoszeniu kosą spalinową wszystkich krawędzi ograniczających powierzchnię trawnika a następnie wykoszenie wnętrza powierzchni wraz ze zbiorem pokosu.
• Wygrabianie śmieci i trawy, uzupełnianie brakujących traw i roślin, wertykulacja trawników, naprawianie uszkodzonej darni, odchwaszczanie mechaniczne i chemiczne.
• Obsługa systemu nawadniającego.
Regulacja i serwis deszczowni polegającej na kontroli funkcjonowania nawodnienia 1 x w tygodniu polegająca na uruchomieniu poszczególnych sekcji celem sprawdzenia zasięgu i poprawności działania zraszaczy a w razie potrzeby dokonanie regulacji lub naprawy.
Regulacja ustawień nawodnienia w zależności od typu pogody.
Awarie systemu nawodnień należy usunąć w ciągu 24 godzin od momentu zgłoszenia.
• Kontrola stanu zdrowotności roślin, ochrona przed szkodnikami
i chorobami polegająca na zdiagnozowaniu patogena i zastosowaniu odpowiedniego działania (usunięcia mechanicznego lub oprysku chemicznego) mającego na celu poprawę zdrowotności.
• Oczyszczanie z jesiennych liści polega na bieżącym usuwaniu z trawnika opadających liści z okolicznych drzew.
• Odchwaszczanie pozostałych terenów zieleni oraz chodników, wjazdów
i parkingów.
• Cięcie krzewów i drzew – usuwanie zbędnych roślin i pochodnych, wycinka drzew i krzewów i usuwanie ewentualnie powalonych.
• Utrzymaniu właściwego poziomu składników mineralnych w podłożu na podstawie wiosennych analiz glebowych na koszt Wykonawcy.
• Nowe nasadzenia w przypadku uschnięcia roślinności.
• Zakupu wszelkich materiałów i środków do w/w zabiegów.
• Wywozu i utylizacji wszelkich odpadów zielonych powstałych podczas pielęgnacji.
4.2. Utrzymanie czystości całego terenu będzie polegać na:
• Zamiataniu i oczyszczaniu nawierzchni dróg, chodników i parkingu.
• Usuwaniu śmieci i nieczystości z terenu.
• Opróżnianie koszy na odpady. Mycie i czyszczenie koszy.
• Grabieniu i wywożenie liści z całego terenu w miarę potrzeb.
• Oczyszczaniu rynien i koryt spływowych na dachach – pod nadzorem pracownika WCO.
• Oczyszczanie kratek ściekowych.
• Usuwanie niepożądanej roślinności z nawierzchni utwardzonych (drogi brukowe, chodniki, parkingi) - pielenie, opryskiwanie herbicydami.
4.3. Zimowe utrzymanie dróg, chodników i miejsc postojowych będzie polegać na
( również w porach nocnych i na wezwanie):
• Zamiatanie i usuwanie śniegu z dróg i miejsc parkingowych, odśnieżanie ręczne i mechaniczne.
• Usuwanie śniegu i oblodzenia z chodników.
• Usuwanie spod krawężników piasku i żwiru.
• Usuwanie oblodzenia, sopli z rynien.
• Wywóz śniegu poza teren klienta.
• Posypywanie piaskiem, jak również preparatami specjalnymi miejsc śliskich, stwarzających zagrożenie dla pieszych i samochodów.
• Usuwanie błota pośniegowego i pozostałego piasku po śniegu.
4.4. Różne prace ogrodnicze- zakup i dostawa niezbędnych produktów do pielęgnacji terenu- ziemi, kory, kwiatów, odżywek, preparatów leczniczych i konserwujących. Wykonywanie prac projektowo- kosztorysowych.
4.5. Zakup materiałów niezbędnych do utrzymania zieleni będzie dokonywany po wcześniejszych konsultacjach i rozliczany na podstawie odrębnych faktur. Za wykonane prace pielęgnacyjne zieleni fakturę należy wystawić co miesiąc, płatna w terminie 30 dni. Odbiór wykonanych prac będzie potwierdzony protokołem.

5. Sprzęt, materiały, środki, pracownicy

3.7. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania przedmiotu umowy przy użyciu będącego w posiadaniu Wykonawcy sprzętu, materiałów i środków, których koszt wliczony został w cenę wykonania przedmiotu umowy.
3.8. Stosowane przez Wykonawcę środki pielęgnacji i ochrony roślin muszą spełniać wymagania w zakresie bezpieczeństwa zdrowia ludzi lub środowiska określone przepisami ustawy z dnia 9 października 2015 r. o produktach biobójczych (Dz. U. z 2015 r. poz. 1926) oraz ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. z 2015 r. poz. 1203).
3.9. Użyte środki chemiczne nie mogą stanowić zagrożenia dla środowiska, zdrowia lub życia człowieka i muszą być dopuszczone do obrotu w Unii Europejskiej.
5.4. Wykonawca zobowiązany jest do utylizacji odpadów powstałych w wyniku realizacji przedmiotu umowy, we własnym zakresie, zgodnie z obowiązującymi przepisami środowiskowymi.
5.5. Wskazane osoby do pracy z firmy po uzyskaniu zgody do pracy na terenie ośrodka, powinny posiadać identyfikator z danymi firmy oraz odpowiedni ubiór.
5.6. Firma powinna posiadać doświadczenie w podobnych pracach, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami i dokumentami w zakresie ogrodnictwa, architektury krajobrazu itp.
5.7. Przed złożeniem oferty zaleca się dokonać obejrzenia obiektu i jego zieleni.
5.8. Reklamacje będą zgłaszane telefonicznie lub e-mailowo i realizowane wciągu 24 godzin.

Interwencje awaryjne będą zgłaszane telefoniczne i będą wymagały podjęcia działań od zgłoszenia w przeciągu 3 godzin.
5.9. Wykonawca do realizacji przedmiotu umowy skieruje osoby przeszkolone pod względem przestrzegania na stanowisku pracy przepisów bhp i ppoż. oraz zapewni na swój koszt jednolitą dla wszystkich osób odzież roboczą (z widocznym logo firmy) i środki ochrony indywidualnej.
5.10. Wykonawca zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu listę osób przewidzianych do realizacji zamówienia.
5.11. Jakiekolwiek zmiany osób wskazanych do realizacji przedmiotu umowy mogą odbywać się tylko za uprzednią zgodą Zamawiającego.
5.12. Pracownicy skierowani do wykonywania umowy winni stawiać się do pracy schludni oraz w pełnej sprawności psychofizycznej. Zamawiający zastrzega sobie możliwość natychmiastowego odsunięcia od obowiązków pracownika będącego pod wpływem alkoholu bądź innych środków odurzających.

6. Sposób wykonania przedmiotu umowy

6.5. Wykonawca zobowiązuje się do dołożenia wszelkiej staranności, celem należytego wykonywania usług określonych umową, a także do stosowania się do ewentualnych uwag Zamawiającego.
6.6. Wykonawca przedstawi przed każdym nowym miesiącem godzinowy harmonogram pracy pracowników.
6.7. Częstotliwość prac określona została w załączniku nr 1.
6.8. Prace powinny być planowane zależnie od warunków atmosferycznych.


7. Obowiązki w zakresie z bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP)

7.1. Wykonawca odpowiada za stan bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ma obowiązek organizować i wykonywać prace realizowane w ramach przedmiotu umowy w sposób zapewniający bezpieczne i higieniczne warunki pracy.
7.2. Obowiązki określone dla Wykonawcy dotyczą wszystkich osób zatrudnionych przez Wykonawcę do realizacji umowy: podwykonawców, wykonujących pracę na rzecz Wykonawcy.
7.3. Wykonawca zobowiązuje się do utrzymania ładu i porządku przy wykonywaniu umowy oraz do przestrzegania powszechnie obowiązujących przepisów BHP i ppoż oraz wewnętrznych regulacji Zamawiającego w tym zakresie, a także do stosowania się do poleceń Zamawiającego wydawanych w zakresie BHP i ppoż.
7.4. Wykonawca ponosi odpowiedzialność za szkody powstałe wskutek zaniedbań pracowników Wykonawcy oraz innych osób wyznaczonych do realizacji przedmiotu umowy, w tym za ich ewentualne działanie niezgodne z obowiązującymi przepisami (bhp, p-poż. itp.) lub zakresem
niniejszej umowy podczas jej wykonywania.


Załącznik nr 1
5. Teren zewnętrzny – chodniki, podjazdy, parkingi –teren Ośrodka Radioterapii w Pile


L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
21. Utrzymanie w czystości chodników, wejść do budynku- zamiatanie, usuwanie nieczystości, odpadów 4 x w tygodniu
22. Ławki, siedziska- mycie, odkurzanie 2 x tyg.
23. Kosze- usuwanie odpadów, wymiana worków 4 x w tygodniu W r. p.
24. Utrzymanie w czystości parkingu -zamiatanie, usuwanie nieczystości, odpadów, usuwanie chwastów, mchu i porostów 4 x w tygodniu


W r. p.
25. Odgarnianie śniegu, zabezpieczenie przed śliską nawierzchnią- okres zimowy Kilkakrotnie w ciągu doby w okresie opadów również w godzinach nocnych i na wezwanie W razie potrzeby
26. Usuwanie oblodzenia, sopli z rynien W r. p.
27. Oczyszczanie kratek ściekowych W r. p.
28. Pielenie, usuwanie chwastów z podłoża Nie rzadziej niż 1 x tyg. w okresie letnim W r. p.
29. Opryskiwanie herbicydami W r. p.
30. Czyszczenie rynien i koryt spływowych w dachach 1 x miesiącu w okresie jesienno-zimowym w r. p.
6. Teren zieleni-

L.P. Rodzaj czynności /powierzchnia Częstotliwość
5. Rośliny wokół budynku

- podlewanie
- pielenie
- usuwanie suchych liści, śmieci
- podlewanie i nawożenie mineralne
- przesadzanie, dosadzanie brakujących roślin
- formowanie i przycinanie roślin
- ochrona przed chorobami i szkodnikami
- mycie roślinności
- uzupełnianie podłoża w pojemnikach
- mocowanie do podpórek
- nawożenie mineralne
-obsługa systemu nawadniającego –kontrola sprawności dyszy
- Trawniki- pielenie
- wertykulacja trawników
- koszenie ze zbieraniem pokosu

- strzyżenie kwietników, krzewów
- cięcie drzew z zachowaniem odpowiednich kształtów


Kilkakrotnie w tyg.
Kilkakrotnie w tyg.
1 x w tygodniu










2 x tyg.

Kilkakrotnie w tyg.
4 x do roku
1 x w tygodniu w okresie wegetacji

W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.

W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.
W r. p.

W r. p
W r. p
W r. p

W r. p
W r. p.


- usuwanie i wywóz przycinki
- uzupełnianie podłoża
- dosadzanie roślin w miejsce obumarłych
- zabezpieczenie roślin na zimę
- prowadzenie dokumentacji ogrodowej
- realizacja zakupów ogrodniczych wraz z dostawą










W r. p.
W r. p.
W r. p.

W .r. p.


W .r. p.


PROTOKÓŁ ODBIORU
utrzymania terenu i zieleni
Ośrodka Radioterapii WCO w Pile
w miesiącu …………………. r.

6. Zamawiający: Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15
7. Nr zamówienia: Umowa nr P-……………………………
8. Wykonawca: ……………..
…………………………………….
9. Prace wykonywano w okresie: …………………………..
10. Skład Komisji:
Zamawiający:
Wykonawca: ……………………..
Komisja w składzie jw. dokonała przeglądu i oceny utrzymania terenu i zieleni Ośrodka Radioterapii WCO w Kaliszu i stwierdziła:
ELEMENT ZIELENI LUB TERENU JAKOŚĆ UWAGI
5. Zieleń zewnętrzna: Ocena …………………
Trawniki - koszenie
Trawniki - odchwaszczanie
Drzewa i krzewy

6. Czystość terenu
Zamiatanie nawierzchni brukowanych
Grabienie i wywożenie liści
Oczyszczanie rynien i koryt na dachach

7. Zimowe utrzymanie dróg (sezonowo)
Drogi
chodniki
Miejsca postojowe


Komisja stwierdza, że prace przy utrzymaniu terenu i zieleni Ośrodka Radioterapii WCO w Pile, przy ul. Rydygiera , w miesiącu ……………….. r. wykonane są zgodnie z umową i zostały odebrane.
Na tym protokół zakończono i podpisano.
Zamawiający: Wykonawca:

« Powrót do szczegółów zamówienia