Ogłoszenia

Tytuł ogłoszenia:

P-2/41/2020 Świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO.

« Powrót do szczegółów ogłoszenia

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA NA PODSTAWIE ART. 138 o PZP


Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych z dnia 29 stycznia 2004 r. (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. Zm.)– procedura jak dla zamówienia publicznego o wartości poniżej 750 000 EURO.

DOTYCZY P-2/41/2020

Świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO.

I. Nazwa oraz adres zamawiającego
Wielkopolskie Centrum Onkologii
ul. Garbary 15
61-866 Poznań
tel. 61/88 50 500 fax. 61/8 52 19 48
Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia
tel 61/88 50 643[644] fax 61/ 88 50 698
godziny pracy: od poniedziałku do piątku od 7.25 do 15.00
www.wco.pl mailto: zaopatrzenie@wco.pl

II.
Postepowania na usługi społeczne- na podstawie art. 138o – procedura, jak dla zamówienia publicznego poniżej 750.000 EURO, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1843 z późn. zm. ).
III. Opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:

Świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO.

- wynajem 32 miejsc noclegowych przeznaczonych na czasowy pobyt ludzi w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych. Zamawiający rozumie przez to np.: hotel, hostel, apartament, mieszkanie.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 55100000-1 Usługi hotelarskie

Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wynajem 32 miejsc noclegowych przeznaczonych na czasowy pobyt osób w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych. Zamawiający rozumie przez to np.: hotel, hostel, apartament, mieszkanie, pokoje w lokalach mieszkalnych.




Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa pakiety:
Pakiet 1 – 12 miejsc
Pakiet 2 – 20 miejsc


Wymagane bezwzględne warunki:

Świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO.

Wynajem 32 miejsc noclegowych przeznaczonych na czasowy pobyt ludzi w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych. Zamawiający rozumie przez to np.: hotel, hostel, apartament, mieszkanie.

Nomenklatura wg Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 55100000-1 Usługi hotelarskie

Opis przedmiotu zamówienia:

Przedmiotem zamówienia jest wynajem 32 miejsc noclegowych ( pakiet nr 1- 12 miejsc; pakiet nr 2- 20 miejsc;) przeznaczonych na czasowy pobyt osób w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych. Zamawiający rozumie przez to np.: hotel, hostel, apartament, mieszkanie, pokoje w lokalach mieszkalnych.
Przedmiot zamówienia został podzielony na dwa pakiety:
Pakiet 1 – 12 miejsc
Pakiet 2 – 20 miejsc

Wymagane bezwzględne warunki:

1. Pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe przeznaczone wyłącznie dla osób skierowanych przez Wielkopolskie Centrum Onkologii.
2. Każdy pokój musi posiadać szczelne okno/okna oraz drzwi zamykane na klamkę, posiadające odrębny klucz.
3. Powierzchnia każdego pokoju musi zapewnić swobodny dostęp przez każdą zakwaterowaną w nim osobę do swojego łóżka, szafy, szafki/stolika nocnego oraz swobodę poruszania się w sytuacji gdy w pomieszczeniu przebywają wszystkie mieszkające w nim osoby i rozłożone są wszystkie krzesła w przypadku gdy na wyposażeniu pokoju są krzesła składane (zamawiający rozumie przez to, że każda z zakwaterowanych w pokoju osób musi mieć możliwość swobodnego wejścia do pokoju bez konieczności wstawania drugiej osoby zakwaterowanej w tym pokoju lub składania krzesła w przypadku gdy pomieszczenie wyposażone jest w krzesła składane).
4. Nieodpłatne sprzątanie pokoi hotelowych , pomieszczeń z których pacjent korzysta - rzetelne i efektywne sprzątanie, przy użyciu własnego sprzętu ręcznego - mopy, ścierki, odkurzacze do zbierania kurzu oraz materiałów.
• Codzienne sprzątanie pomieszczeń hotelu – łazienek, toalet, sypialni, kuchenek, pokojów gościnnych, korytarzy wewnętrznych. Sprzątanie powinno obejmować – zebranie odpadów, wymiana worków z odpadami, mycie podłóg, toalet, wanien, pryszniców, kabin prysznicowych, umywalek, zlewów, kuchenek, odkurzanie dywaników, wykładzin, tapicerki meblowej.
• Okresowe i gruntowne sprzątanie obiektu powinno obejmować:

a) Nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie
- mycie podajników na ręczniki, mydło , papier toaletowy, luster, sprzętów TV,
- usuwanie pajęczyn,
- mycie parapetów, wieszaków, szafek, stolików, krzeseł, foteli,
- mycie i doczyszczanie lamp oświetleniowych, kinkietów, baterii, odpływów, wyłączników, przycisków, klamek, obrazów, zegarów, grzejników, gablot, tablic,
- mycie kuchenek - zmywarek do naczyń, lodówek, szafek kuchennych, piecyków, kuchenek mikrofalowych, stołów, dystrybutorów wody,
- mycie drzwi, klamek, poręczy,
b) Nie rzadziej niż raz na kwartał:
- mycie okien, gzymsów, żaluzji, rolet, wywietrzników, nawiewów,
- mycie sprzętów kuchennych,
- czyszczenie wykładzin, dywanów, chodników, mebli tapicerowanych.
5. Sprzątanie pomieszczeń będzie odnotowane w Harmonogramie sprzątania – przez osobę dokonującą sprzątania. Harmonogram powinien być udostępniony pacjentom – wzór w załączeniu. Zleceniodawca zobowiązuje Zleceniobiorcę do prowadzenia harmonogramu oraz przekazywania go wraz z miesięczną fakturą.
6. Zleceniodawca w trakcie kontroli ma prawo weryfikować zapisy w harmonogramie sprzątania.
7. Zleceniodawca dostarczy pacjentom odpowiednią ilość – papieru toaletowego, worków do odpadów, ściereczek i myjek kuchennych.
8. Nieograniczony dostęp do samodzielnego pomieszczenia kuchennego, wyposażonego w meble kuchenne, w kuchenkę gazową/elektryczną, w lodówki o pojemności adekwatnej do ilości osób, które będą z niej korzystały: w czajnik lub automat z zimną i gorącą wodą, w naczynia kuchenne, w sztućce (w ilości odpowiadającej ilości zakwaterowanych osób). W pomieszczeniu kuchennym winna być możliwość przygotowania i podgrzania posiłku – śniadania i kolacji, bez możliwości gotowania dań obiadowych. Ilość miejsc do spożywania posiłków adekwatna do ilości zakwaterowanych osób.
9. Oddzielne pomieszczenie kuchenne/socjalne w każdym pokoju lub zespole pokoi (w przypadku np. mieszkania) tzn. bez konieczności wyjścia/przejścia przez przestrzeń ogólnodostępną (tzn. korytarz, klatkę schodową). W przypadku pokoi na różnych piętrach pomieszczenie kuchenne na każdym piętrze, wyposażone zgodnie z podpunktem 8.
10. Aneksy kuchenne/pomieszczenia kuchenne nie mogą znajdować się w pokojach dla gości.
11. Nieograniczony i nieodpłatny dostęp do deski do prasowania, żelazka, telewizora, komputera z dostępem do Internetu, pralki.
12. Zapewnienie w pokoju przynajmniej po jednej dla każdej osoby (gościa):
- szafki nocnej,
- lampki nocnej,
- krzesła/taboretu,
- szafy dwudzielnej z wydzieloną częścią na długie okrycia na wieszakach, wolną przestrzeń na buty i minimum dwie półki ( z miejscem na torbę turystyczną, walizkę lub plecak)
- w przypadku niezależnych mieszkań Zamawiający dopuszcza możliwość szafy/zabudowy z półkami/szufladami dla każdej osoby.

Łóżka sypialne nie mogą znajdować się w przestrzeniach wspólnych, nie dopuszcza się też oddzielenie przestrzeni sypialnej parawanami, kotarami, i podobnymi. Pokój sypialny musi być miejscem odpoczynku zamykanym drzwiami.

13. Zapewnienie kompletu pościeli dla każdej osoby tj. kołdry, poduszki, poszwy, prześcieradła, poszewki na poduszkę, dodatkowego koca na każde łóżko. Grubość kołder należy dostosować do pory roku. Materace, poduszki, kołdry, koce bez zabrudzeń i plam.
14. Zapewnienie w każdym pokoju noclegowym minimum: jednego punktu świetlnego o mocy adekwatnej do powierzchni pokoju, kosza na śmieci, czajnika bezprzewodowego.
15. Wymiana pościeli minimum raz w tygodniu oraz każdorazowo po zmianie osoby zajmującej dane łóżko oraz w razie potrzeby., mycie łóżka każdorazowo po zdjęciu brudnej pościeli.
16. Własny zestaw kluczy zapewniający pełną niezależność ( w tym klucz od świetlicy dostępnej 24 h/7 dni; zamawiający dopuszcza możliwość każdorazowego zostawiania i odbierania klucza na stanowisku ochrony/recepcji budynku, przy zapewnieniu dostępu przez 24h/7 dni w tygodniu; zamawiający dopuszcza zaoferowanie usług bez udostępnienia świetlicy ale z zapewnieniem dostępu do TV w każdym lokalu mieszkalnym / pokoju.
17. Zapewnienie w pokojach noclegowych w miesiącach od IX do IV temperatury minimum 23 o C.
18. Możliwość otwierania okien w celu wietrzenia, stolarka okienna oraz drzwiowa sprawna. W przypadku okien drewnianych stolarka okienna czysta, odmalowana bez odpadającej farby, szczelna.
19. Wejścia do budynku, w którym zlokalizowane będą miejsca noclegowe zajmowane przez pacjentów winny być zabezpieczone zamkiem otwieranym za pomocą klucza lub domofonu
20. Zapewnienie dostępu do zimnej i ciepłej wody w łazienkach przez całą dobę.
21. Zapewnienie możliwości nieodpłatnego korzystania przez gości hotelowych z łazienki wyposażonej w wannę lub kabinę prysznicową; minimum jedna łazienka na 10 osób lub modułowa, wielostanowiskowa na każdym piętrze, minimum jedna toaleta na 6 osób, osobne dla kobiet i mężczyzn. Dostęp do toalety i łazienki na tym samym poziomie co pokoje.
22. Pokoje odrębne dla kobiet i mężczyzn.
23. Pokoje nie mogą być przejściowe.
24. Pokoje nie mogą być położone poniżej poziomu gruntu, poniżej poziomu otaczającego terenu ( w przyziemiu, piwnicy, suterynie).Dla lokali położonych powyżej trzeciego piętra wymagana jest winda osobowa.
25. Zapewnienie pojedynczego miejsca do spania dla każdej osoby ( winno być łóżko ramowe wraz z materacem ergonomicznym, rama łóżka o wysokości min. 20 cm nad podłogą). Wyklucza się łóżka piętrowe.
26. Oferent będzie prowadził ewidencję/ księgę gości hotelowych, która będzie podstawą do wystawienia faktury, a imienny wykaz zakwaterowanych gości wraz z czasem pobytu w danym miesiącu będzie załącznikiem do faktury.
27. Zleceniobiorca będzie wystawiał za każdy miesiąc fakturę.
28. Miesięczna wartość netto jednej faktury zostanie obliczona wg wzoru: (ilość dni w miesiącu x ilość miejsc noclegowych x cena netto za jedno miejsce) – minus 50 % ceny za niewykorzystane miejsca noclegowe.
29. W regulaminie obiektu musi być zawarty punkt mówiący o dobie hotelowej, określający dobę trwającą od godziny 14:00 do godziny 12:00 następnego dnia. Po tej godzinie gość musi bezwzględnie opuścić pokój, a personel obiektu zapewni mu miejsce (świetlicę lub inne pomieszczenie na czas oczekiwania na transport). W przypadku pozostania w pokoju gość musi zapłacić za dodatkowe godziny pobytu. O tej sytuacji gość musi być bezwzględnie poinformowany. Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania z wyznaczonego miejsca wypoczynku dostępnego w obiekcie w przypadku braku świetlicy.
30. Regulamin obiektu wywieszony powinien być w widocznym miejscu.
31. Pacjenci powinni mieć możliwość wpisywania skarg i uwag. (zeszyt, książka).
32. Oferent zapewnia całodobową obecność swojego pracownika/ów na terenie obiektu. Zamawiający dopuszcza całodobową ochronę obiektu przez 7 dni w tygodniu (stanowisko przy wejściu do budynku).
33. Zamawiający dopuszcza możliwość kontroli obiektu Zleceniobiorcy przez uprawnionego przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia , na mocy i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
34. Zamawiający zastrzega sobie (w trakcie obowiązywania umowy ) możliwość wizytacji obiektu w celu sprawdzenia wykonywanych usług i przestrzegania wymaganych warunków w trakcie trwania umowy.
35. Okres wypowiedzenia umowy – 2/dwa miesiące.
36. Zleceniobiorca umożliwi wyznaczonym pracownikom WCO przeprowadzanie nadzoru nad działalnością obiektu całodobowo przez 7 dni w tygodniu.
37. Odległość obiektu od szpitala powinna być w promieniu do 2000 m, podana zgodnie z miarą internetowej mapy elektronicznej (np. maps.google.pl; zumi.pl; docelu.pl; mapa.targeo.pl itp.).
38. Oferent powinien podać wartość usługi za jedną osobę na dobę (netto, brutto, podatek VAT)
Wartość oferty należy obliczyć według wzoru :
Dla każdego pakietu
[ilość miejsc] x cena netto za jedną dobę x 365 dni = wartość netto + podatek VAT = wartość brutto
Za każde niewykorzystane miejsce noclegowe Zleceniodawca zapłaci Zleceniobiorcy 50 % ceny osobo/doby.
Wynagrodzenie płatne będzie miesięcznie z dołu, na podstawie prawidłowo wystawionych przez Zleceniobiorcę faktur VAT obejmujących wynagrodzenie za usługi świadczone w miesiącu poprzednim, w terminie 30 dni od daty jej otrzymania przez Zleceniodawcę, przelewem na rachunek bankowy wskazany na fakturze. Warunkiem zapłaty za faktury jest załączenie do niej wykazu osób korzystających z usług zawierającego: imię i nazwisko, okres zakwaterowania określony datami (od, do), ilość dób dla każdej osoby odrębnie, łączną ilość dób w danym miesiącu.
39. Po otwarciu ofert i przed wyborem Oferenta Zamawiający będzie miał możliwość wizytacji w obiektach wyznaczonych do realizacji zamówienia.
40. Przed podpisaniem umowy Wykonawca winien przedstawić Zamawiającemu oświadczenie o zgłoszeniu do Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI), rejestr prowadzi NFZ.


IV. Termin wykonania zamówienia – 01.05.2020r do 30.04.2021r

W przypadku zawarcia umowy po 01.05.2020 roku niniejszy ustęp otrzyma następującą treść: „Umowa zostaje zawarta na czas określony tj. 12 m-cy od dnia podpisania umowy.”

V. Opis warunków udziału w postępowaniu:

1. o udzielenie niniejszego zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu na dzień składania ofert.
2. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.

VI. Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie maja dostarczyć wykonawcy



Lp. Wymagany dokument
1. Oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 24 ust. 1 pkt. 12-23 Pzp (składane razem z ofertą)
2. Oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu na podstawie art. art. 25a ust. 1 Pzp
(składane razem z ofertą)
3. Oświadczenie o przynależności lub nie przynależności do tej samej grupy kapitałowej.
Oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w związku z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Pzp (Zgodnie z art. 24 ust. 11 Pzp, Wykonawca przekazuje Zamawiającemu powyższy dokument w terminie 3 dni od zamieszczenia przez Zamawiającego na stronie internetowej informacji, o której mowa w art. 86 ust.5 Pzp)
4. Zaświadczenie – wpis do ewidencji innych obiektów w których świadczone są usługi hotelarskie” – dotyczy obiektu, w którym świadczone będą usługi hotelarskie. Dokument powinien być ważny na dzień składania ofert.

Złożenie na wezwanie Zamawiającego wymienionych poniżej dokumentów będzie obligowało wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona.

1 Oświadczenie Wykonawcy, że obiekt hostelowy, w którym świadczone będą usługi hotelowe spełnia poniższe wymagania, tj.:
- wymagania sanitarne,
- wymagania p-poż,
- wymagania BHP .
Dokument powinien być ważny na dzień składania ofert.
1. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Dokumenty te potwierdzają brak podstaw wykluczenia w zakresie, w którym każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji oraz brak podstaw wykluczenia.
2. Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy.
3. W przypadku wskazania przez wykonawcę wymaganych oświadczeń lub dokumentów, które znajdują się w posiadaniu zamawiającego, w szczególności oświadczeń lub dokumentów przechowywanych przez zamawiającego zgodnie z art. 97 ust. 1 Pzp, zamawiający w celu potwierdzenia okoliczności, o których mowa w art. 25 ust. 1 Pzp, korzysta z posiadanych oświadczeń lub dokumentów, o ile są one aktualne.
4. W przypadku wątpliwości co do treści dokumentu złożonego przez wykonawcę, zamawiający może zwrócić się do właściwych organów odpowiednio kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, o udzielenie niezbędnych informacji dotyczących tego dokumentu.


VII. Informacje o sposobie porozumiewania się zamawiającego z wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów, a także wskazanie osób uprawnionych do porozumiewania się z wykonawcami.

Godziny pracy WCO – 7.25 - 15.00.
Wszelką korespondencję należy kierować na adres Wielkopolskiego Centrum Onkologii ul. Garbary 15, 61-866 Poznań - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia.
1. Postępowanie o udzielenie zamówienia, prowadzi się z zachowaniem formy pisemnej w języku polskim.
2. W niniejszym postępowaniu wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie. Zamawiający dopuszcza ponadto formę porozumiewania się drogą elektroniczną za pomocą tj. poczty elektronicznej) oraz za pomocą faksu, przy czym w ten sposób przesłane oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje muszą zostać potwierdzone pisemnie. Jeżeli Zamawiający lub Wykonawca przekazują oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przy użyciu poczty elektronicznej, każda ze stron na żądanie drugiej strony niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
3. Osoby uprawnione do porozumiewania się z wykonawcami:
- Merytorycznie: mgr Justyna Krupecka - Frąckowiak Tel. 61/88 50 633
- Formalno/prawnie - Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia: mgr inż. Maria Wielgus, Katarzyna Witkowska i/lub Sylwia Krzywiak, s tel. 61/88 50 911( ...644) fax 61/88 50 698; mail: zaopatrzenie@wco.pl.

VIII. Opis sposobu przygotowywania ofert.

1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej, pod rygorem nieważności. Ofertę należy sporządzić w języku polskim. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
2. Wykonawca składa ofertę, zgodnie z wymaganiami niniejszego ogłoszenia.
3. Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany lub wycofać złożoną przez siebie ofertę przed terminem składania ofert pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne powiadomienie o wprowadzeniu zmian lub wycofaniu przed upływem terminu składania ofert.
5. Na zawartość oferty składa się:
a. Wypełniony formularz ofertowy stanowiący załącznik do SIWZ
b. Wypełniony Formularz cenowy – stanowiący załącznik do SIWZ

6. Do oferty należy dołączyć:
a. Oświadczenia/dokumenty zawarte w pkt. VI SIWZ
b. Stosowne Pełnomocnictwo dla osób podpisujących ofertę ( jeżeli dotyczy).
7. Do oferty zaleca się dołączyć:
a. Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do ewidencji lub inny dokument, w celu potwierdzenia umocowania osoby/osób podpisujących ofertę, pełnomocnictwa i pozostałe dokumenty złożone wraz z ofertą.
7. Oferta, tzn. formularz ofertowy i wszystkie wymagane dokumenty i oświadczenia muszą być podpisane przez osobę albo osoby upoważnione do reprezentowania Wykonawcy.
8. W przypadku podpisania oferty przez osoby nie figurujące we właściwym rejestrze lub nie wpisane do właściwej ewidencji, dla uznania ważności oferty, do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo wystawione przez osoby umocowane lub poświadczone notarialnie.
9. Dokumenty lub oświadczenia o których mowa w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie rodzajów dokumentów jakich może żądać zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia [Dz. U.2016 r. poz.1126 z p.zm.], składane są w oryginale lub kopii poświadczonej „za zgodność z oryginałem”. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje poprzez opatrzenie kopii dokumentu lub kopii oświadczenia, sporządzonych w postaci papierowej, własnoręcznym podpisem.
10. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega wykonawca, Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów lub oświadczeń , które każdego z nich dotyczą.
11. Zaleca się by oferty były połączone tj. (zszyte zszywaczem lub bindownicą lub w skoroszycie) w sposób zapobiegający możliwość dekompletacji zawartości oferty. Poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być datowane i własnoręcznie podpisane przez osobę podpisującą ofertę.
12. Oferty oraz wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie postępowania są jawne, z wyjątkiem informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, o ile Wykonawca składając ofertę zastrzeże, że nie mogą być one udostępniane innym Wykonawcom. W takim przypadku wskazane jest, aby informacje te były przygotowane i przekazane przez Wykonawcę w formie odrębnego załącznika do oferty opatrzonego klauzulą „TAJNE”. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. 86 ust. 4 Pzp.
13. Oferty należy składać w zamkniętych kopertach oznaczonych pieczątką Oferenta oznaczonych w następujący sposób:
Postępowanie na świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO w Poznaniu nr P-2/42/2020

Nie otwierać przed .......................................... /data otwarcia ofert/


IX. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert.
1. Miejsce oraz termin składania ofert:
Ofertę należy złożyć w pokoju 3089 (Kancelaria – III piętro), w dni robocze, w godzinach od 7.30 do 14.30 w siedzibie Zamawiającego w Poznaniu, ul. Garbary 15 w nieprzekraczalnym terminie do 10.03.2020r do godz. 10.00.
2. Miejsce oraz termin otwarcia ofert:
- Otwarcie ofert nastąpi w dniu 10.03.2020r o godz. 11.00 w siedzibie Zamawiającego – Budynek Kantor Cegielskiego – Rotunda - parter pokój nr 001.

X. Opis sposobu obliczenia ceny

1. Wykonawca w przedstawionej ofercie winien zaoferować cenę kompletną, jednoznaczną i ostateczną.
2. Zamawiający oceni i porówna jedynie te oferty, które odpowiadają zasadom określonym w niniejszym ogłoszeniu.
3. Cena oferty winna być wartością wyrażoną w jednostkach pieniężnych, w walucie polskiej, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z obowiązującą ustawą o cenach i obliczona zgodnie z konstrukcją formularza ofertowego i cenowego, stanowiącego załącznik nr 1 nr 2 do niniejszego ogłoszenia z uwzględnieniem podatku VAT naliczonym zgodnie z obowiązującymi w terminie składania oferty przepisami. Obowiązkiem składającego ofertę jest wypełnić formularz cenowy dokonując obliczeń wg zasad obowiązujących w rachunkowości.
4. Wszystkie ceny określone przez Wykonawcę w ofercie są ustalone na okresie trwania umowy, poza przypadkami określonymi we wzorze umowy (załącznik) i nie wzrosną i nie podlegają negocjacjom.

XI. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Zamawiający dokona oceny ofert spełniających warunki udziału w postepowaniu, niepodlegających wykluczeniu oraz spełniające określone w niniejszym ogłoszeniu wymagania.
Kryteria, którymi będzie się kierował Zamawiający przy wyborze oferty wraz z wagami (procentowym znaczeniem), oraz sposób obliczenia wartości punktowej oferty.

Kryteria - opis kryterium i jego znaczenie (wagi):

a)Cena oferty 95%

b)Udogodnienia w postaci windy osobowej
w budynku 5%

a)Cena oferty 95% - będzie obliczona wg wzoru:

Najniższa cena
A = --------------------------------------------- x waga x 100
Cena badanej oferty
A– ilość punktów przyznana w kryterium cena

b)Udogodnienia w postaci windy osobowej w budynku - 5% będzie wyliczane wg wzoru

Posiadanie windy osobowej w budynku – 5pkt.
Brak windy osobowej w budynku – 0pkt.

Ocena dokonana zostanie na podstawie wpisu w formularzu ofertowym. Bak windy osobowej w budynku nie powoduje odrzucenia oferty lecz przyznanie 0 pkt.

XII. Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści zawieranej umowy w sprawie zamówienia publicznego, ogólne warunki umowy albo wzór umowy, jeżeli zamawiający wymaga od wykonawcy, aby zawarł z nim umowy sprawie zamówienia publicznego na takich warunkach.

1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do niniejszego ogłoszenia.
2. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie złożonej w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego
3. Zamawiający wymaga podpisania umowy do 7 dni od dnia ogłoszenia w BIP o udzieleniu zamówienia.

IX. Opis części zamówienia, jeżeli zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych.
Zamawiający dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.

XIII. Pozostałe informacje.
Postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia prowadzone jest w trybie art. 138o poniżej 750.000 EURO zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843), stąd też w kwestiach nie uregulowanych zapisami przedmiotowej specyfikacji bezpośrednie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych oraz innych obowiązujących przepisów prawa.

Poznań, dnia 02.03.2020r

Zatwierdzam treść niniejszego ogłoszenia:

Z up. Dyrektora Pełnomocnik
Dyrektora ds. Klinicznych
dr n. med. J. Jerzy Mazurek




















Załącznik nr 1 do ogłoszenia
...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)

FORMULARZ OFERTOWY
1. Dane wykonawcy:
Pełna nazwa Oferenta, adres, telefon, fax ____________________________________________________________________
adres ul ________________________________________
miejscowość, kod__________________________________województwo_________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________
NIP_______________________________ REGON_____________________________
Osoba uprawniona do kontaktów w sprawie prowadzonego postępowania :
imię i nazwisko _______________________________________________
telefon_____________ fax__________________mailto:_____________________________

Przedmiot oferty: Świadczenie usług hostelowych dla pacjentów WCO

2. Cena oferty:
Szczegółowy wykaz cen jednostkowych i sposób wyliczenia łącznej ceny ofertowej stanowi formularz cenowy – zał.

Oferujemy za łączną kwotę w sumie ……………..zł. netto i ………………. zł.. brutto
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.
w tym:

Pakiet nr 1
Netto: ............................. zł.
słownie:.....................................................................................................................
Brutto: ……………………. zł
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.

Pakiet nr 2
Netto: ............................. zł.
słownie:.....................................................................................................................
Brutto: ……………………. zł
słownie……………………………............................................................................
powyższa kwota brutto zawiera podatek VAT w wysokości...................%.
3. Oświadczamy, iż świadczenie usług odbywać się będzie w obiekcie:
Nazwa obiektu hostelowego: ………………………………………………
Adres: ……………………………………………………………………………………………… , usytuowanym w odległości ….…….km ( max 2000m) od Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, ul. Garbary 15 wg wskazań map Google np. maps.google.pl; zumi.pl; docelu.pl; mapa.targeo.pl itp)
4. Jednocześnie przyjmujemy do wiadomości, że za każde nie wykorzystane miejsce hostelowe Zamawiający zapłaci Wykonawcy 50% ceny osobo/doby.
5. Oświadczam/my, iż (właściwe zaznaczyć):
 dysponujemy windą osobową w budynku
 nie dysponujemy windą osobową w budynku.
6. Oświadczam/my, że jestem/śmy ubezpieczeni od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę dla każdego pakietu oddzielnie nie niższą niż: :
Pakiet nr 1- ………………………………. Zł (niemniej niż 200.000,00PLN)
Pakiet nr 2- ………………………………. Zł (niemniej niż 200.000,00PLN)

(UWAGA: W przypadku składania oferty na więcej niż jeden pakiet [dotyczy - w przypadku pakietów] Wykonawca może złożyć jedną polisę na wartość stanowiącą sumę wartości wymaganej we wszystkich złożonych pakietach – dla Wykonawcy składającego ofertę.
Dokument powinien być ważny na dzień składania ofert.)
7. Akceptujemy warunki płatności. Termin zapłaty – przelew 60 dni - od dnia otrzymania faktury przez zamawiającego.
8. Zobowiązujemy się do utrzymania stałości cen przez okres trwania umowy.
9. Oświadczamy, że zapoznaliśmy się z warunkami realizacji zamówienia i nie wnosimy do niej żadnych uwag. Oświadczamy, że spełniamy wszystkie wymagania i przyjmujemy je bez zastrzeżeń oraz, że otrzymaliśmy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do przygotowania oferty .
10. Oświadczamy, że wszystkie złożone przez nas dokumenty są zgodne z aktualnym stanem prawnym i faktycznym ze świadomością odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń w celu uzyskania korzyści majątkowych (zamówienia publicznego).
Informujemy, że :
0 dokumenty, oświadczenia (wymienić jakie) : ………………………………………………
dostępne są na stronie (podać adres strony internetowej ) : ……………………………………….
0 dokumenty, oświadczenia ( wymienić jakie ) : ……………………………………………
dostępne są w dokumentacji przechowywanej przez Zamawiającego w postępowaniu nr (podać numer postępowania ) : ……………………………………….
11. Oświadczamy, że :
0 wybór oferty nie prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego
0 wybór oferty prowadzi do powstania obowiązku podatkowego u zamawiającego :
Wskazać nazwę (rodzaj) towaru dla, których dostawa będzie prowadzić do jego powstania (wskazać wartość podatku) …………………………………………. .
12. Wykonawca oświadcza, że numer rachunku bankowego wskazany na fakturze jest zgłoszony do Urzędu skarbowego i widnieje w wykazie podatników VAT na stronie internetowej ministerstwa Finansów www.podatki.gov.pl , jeśli taki wymóg wynika z Ustawy o VAT (jeśli dotyczy).
13. Oświadczamy, iż jesteśmy upoważnieni do reprezentowania firmy na zewnątrz i zaciągania zobowiązań finansowych w wysokości odpowiadającej łącznej cenie oferty.
14. W przypadku przyznania nam zamówienia zobowiązujemy się do zawarcia pisemnej umowy, której projekt – akceptujemy – projekt umowy zawarty w załączniku do siwz.
15. Oświadczamy, że za wyjątkiem informacji i dokumentów zawartych w ofercie na stronach nr _________ niniejsza oferta oraz wszystkie załączniki są jawne i nie zawierają informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.
16. Oświadczam jako uczestnik postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, że zapoznałem się z klauzulą obowiązku informacyjnego przetwarzania danych osobowych w Wielkopolskim Centrum Onkologii stanowiącą załącznik do niniejszego formularza ofertowego.
17. Oświadczam, że wypełniłem obowiązki informacyjne przewidziane w art. 13 lub art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskałem w celu ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego w niniejszym postępowaniu.*
Uwaga:
* W przypadku gdy Wykonawca nie przekazuje danych osobowych innych niż bezpośrednio jego dotyczących lub zachodzi wyłączenie stosowania obowiązku informacyjnego, stosownie do art. 13 ust. 4 lub art. 14 ust. 5 RODO treści oświadczenia wykonawca nie składa (usunięcie treści oświadczenia art. przez jego wykreślenie).

18. Wszystkie strony naszej oferty wraz z załącznikami są ponumerowane i cała oferta składa się z ............ stron.

……………….., dn. …………………
………………………………………………………
Podpisy Wykonawcy lub osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu Wykonawcy.
















zał. 1a
KLAUZULA OBOWIĄZKU INFORMACYJNEGO –
UCZESTNIK POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO W WIELKOPOLSKIM CENTRUM ONKOLOGII.

UWAGA:
Niniejszy dokument stanowi własność Wielkopolskiego Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wszelkie prawa autorskie zastrzeżone. Zabrania się dokonywania zmian treści, a także kopiowania i rozpowszechniania bez zgody wydawcy. Dokument udostępniany osobom przetwarzającym dane osobowe, stosownie do wykonywanych zadań w tym zakresie.
Na podstawie art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwanego dalej RODO informuję, iż:
1. Administratorem danych osobowych jest Wielkopolskie Centrum Onkologii, z siedzibą w Poznaniu (61-866), ul. Garbary 15 .
2. We wszystkich sprawach związanych z przetwarzaniem i ochroną danych osobowych można się kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych dostępnym pod adresem daneosobowe@wco.pl
3. WCO przetwarza dane zwykłe i/lub szczególnie chronione w zakresie wymaganym danym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego.
4. Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. C RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie niniejszego zamówienia publicznego.
5. Podanie danych osobowych jest obowiązkowe i jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych, dalej „ustawa Pzp” związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego. Konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp i mogą skutkować odstąpieniem od udziału w zamówieniu publicznym.
6. Posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących,
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych*,
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO **,
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
Jeżeli chce Pan/Pani skorzystać z w/w uprawnień – proszę wysłać wiadomość pocztową na adres daneosobowe@wco.pl
7.Nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. B, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. C RODO.
8.Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator dba o poufność danych. Z uwagi jednak na konieczność wypełnienia celu przetwarzania danych oraz zapewnienia odpowiedniej zarówno organizacji pracy może udostępniać dane osobom lub podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy Pzp oraz podmiotom, z którymi Administrator zawarł oddzielne umowy powierzenia przetwarzania danych, a w szczególności:
a) Podmiotom w zakresie obsługi prawnej,
b) Podmiotom kontrolującym,
c) lub innym podmiotom upoważnionym na postawie przepisów prawa.
9. Dane osobowe będą przechowywane przez WCO, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy.
10. Dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.
11. Dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.

Uwaga:
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania
o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.



















...............................................................
(Pieczęć wykonawcy)
Załącznik nr 2 do ogłoszenia
Formularz cenowy

PAKIET NR 1

Liczba miejsc noclegowych: razem 12 miejsc

L.p. Przedmiot zamówienia J.m. Ilość Cena jednostkowa netto PLN VAT w % VAT w PLN Cena jednostkowa brutto PLN
1 Usługa hostelowa osobo/
doba
1

Wartość oferty netto :
1/jedna osobo/doba [netto] x ilość miejsc [12 miejsc] x 365dni = …………zł netto Słownie…………………………………………………………

Wartość umowy brutto
1/jedna osobo/doba [brutto ] x ilość miejsc [12 miejsc] x 365 dni = ………zł brutto Słownie…………………………………………………………



PAKIET NR 2

Liczba miejsc noclegowych: razem 20 miejsc

L.p. Przedmiot zamówienia J.m. Ilość Cena jednostkowa netto PLN VAT w % VAT w PLN Cena jednostkowa brutto PLN
1 Usługa hostelowa osobo/
doba
1

Wartość oferty netto :
1/jedna osobo/doba [netto] x ilość miejsc [12 miejsc] x 365dni = …………zł netto Słownie…………………………………………………………

Wartość umowy brutto
1/jedna osobo/doba [brutto ] x ilość miejsc [12 miejsc] x 365 dni = ………zł brutto Słownie…………………………………………………………




Data …………………………….
……………………………………………………….
(Podpis Wykonawcy lub osób uprawnionych
do reprezentowania Wykonawcy).

.






















Załącznik nr 3 do ogłoszenia

Zamawiający:
…………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres)
Wykonawca:
…………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
…………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)


Oświadczenie wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
I KRYTERIÓW SELEKCJI


Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego
pn. …………………………………………………………….. (nazwa postępowania), prowadzonego przez …………………………………………………….(oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:

INFORMACJA DOTYCZĄCA WYKONAWCY:

Oświadczam, że spełniam warunki udziału w postępowaniu określone przez zamawiającego w ……..…………………………………………………..………………………………………….. (wskazać dokument i właściwą jednostkę redakcyjną dokumentu, w której określono warunki udziału w postępowaniu).

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)


Oświadczam, że spełniam kryteria selekcji określone przez zamawiającego w ..……………………………………………………………………………………………. (wskazać dokument i właściwą jednostkę redakcyjną dokumentu, w której określono kryteria selekcji),
tj. ………………………………………………………………………………………………………………
……………………………………………………………………………..…………………………………..
………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….………………………………………………………...
(wymienić kryteria selekcji, które spełnia wykonawca).

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)




INFORMACJA W ZWIĄZKU Z POLEGANIEM NA ZASOBACH INNYCH PODMIOTÓW:
Oświadczam, że w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, określonych przez zamawiającego w………………………………………………………...……….. (wskazać dokument i właściwą jednostkę redakcyjną dokumentu, w której określono warunki udziału w postępowaniu), polegam na zasobach następującego/ych podmiotu/ów: ……………………………………………………………………….
..……………………………………………………………………………………………………………….…………………………………….., w następującym zakresie: …………………………………………
………………………………………………………………………………………………………………… (wskazać podmiot i określić odpowiedni zakres dla wskazanego podmiotu).

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)

Oświadczam, że w celu wykazania spełniania kryteriów selekcji, określonych przez zamawiającego w…………………………………………………………..…………….. (wskazać dokument i właściwą jednostkę redakcyjną dokumentu, w której określono warunki udziału w postępowaniu), polegam na zasobach następującego/cych podmiotu/ów: ……………………………………………………………………….
………………………………………………………………………………………………………………………………………………….. w następującym zakresie: ……………………………………………….
……………………………………………………… (wskazać podmiot i określić odpowiedni zakres dla wskazanego podmiotu).

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)



OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:

Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.

…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)

Załącznik nr 4 do ogłoszenia

Wykonawca:
…………………………………………………
………………………………………………………………………………
(pełna nazwa/firma, adres, w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG)
reprezentowany przez:
………………………………………………………………………………
(imię, nazwisko, stanowisko/podstawa do reprezentacji)

Oświadczenie wykonawcy
składane na podstawie art. 25a ust. 1 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r.
Prawo zamówień publicznych (dalej jako: ustawa Pzp),
DOTYCZĄCE PRZESŁANEK WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA

Na potrzeby postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nr P-1/30/2020
pn. ………………………………………………………………….…………. (nazwa postępowania), prowadzonego przez ………………….………. (oznaczenie zamawiającego), oświadczam, co następuje:

OŚWIADCZENIA DOTYCZĄCE WYKONAWCY:

1. Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust 1 pkt 12-23 ustawy Pzp.
2. [UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział wykluczenie wykonawcy z postępowania na podstawie ww. przepisu]
Oświadczam, że nie podlegam wykluczeniu z postępowania na podstawie
art. 24 ust. 5 ustawy Pzp .
…………….……. (miejscowość), dnia ………….……. r.

…………………………………………
(podpis)

Oświadczam, że zachodzą w stosunku do mnie podstawy wykluczenia z postępowania na podstawie art. …………. ustawy Pzp (podać mającą zastosowanie podstawę wykluczenia spośród wymienionych w art. 24 ust. 1 pkt 13-14, 16-20 lub art. 24 ust. 5 ustawy Pzp). Jednocześnie oświadczam, że w związku z ww. okolicznością, na podstawie art. 24 ust. 8 ustawy Pzp podjąłem następujące środki naprawcze: ……………………………………………………………………………………………………………
…………………………………………………………………………………………..…………………...........………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)

OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODMIOTU, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, na którego/ych zasoby powołuję się w niniejszym postępowaniu, tj.: …………………………………………………………… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG) nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)

[UWAGA: zastosować tylko wtedy, gdy zamawiający przewidział możliwość, o której mowa w art. 25a ust. 5 pkt 2 ustawy Pzp]
OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODWYKONAWCY NIEBĘDĄCEGO PODMIOTEM, NA KTÓREGO ZASOBY POWOŁUJE SIĘ WYKONAWCA:
Oświadczam, że w stosunku do następującego/ych podmiotu/tów, będącego/ych podwykonawcą/ami: ……………………………………………………………………..….…… (podać pełną nazwę/firmę, adres, a także w zależności od podmiotu: NIP/PESEL, KRS/CEiDG), nie zachodzą podstawy wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia.

…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)


OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE PODANYCH INFORMACJI:
Oświadczam, że wszystkie informacje podane w powyższych oświadczeniach są aktualne
i zgodne z prawdą oraz zostały przedstawione z pełną świadomością konsekwencji wprowadzenia zamawiającego w błąd przy przedstawianiu informacji.


…………….……. (miejscowość), dnia …………………. r.

…………………………………………
(podpis)

















Załącznik nr 5 do ogłoszenia

--------------------------------------------
(pieczęć oferenta)


Nr sprawy 10/2020

OŚWIADCZENIE


składane w terminie 3 dni od zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji o której mowa w art. 86 ust. 5 Ustawy Pzp. (protokół z otwarcia ofert)

Zgodne z art. 24 ust. 11 ustawy z dn. 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych Przystępując do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na: ……………………………………………………………………………………………………………

oświadczam/y, że wobec reprezentowanego przeze mnie podmiotu nie zachodzą przesłanki
wykluczenia z art. 24 ust. 1 pkt. 23 Ustawy Pzp.

 nie przynależę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz.798 z póz. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu, *

lub
 należę do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2018 r. poz.798 z póz. zm), z Wykonawcami którzy złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w przedmiotowym postępowaniu,

 i składam (nie składam)* wyjaśnienia i dowody, że powiązania z innym wykonawcą nie prowadzą do zakłócenia konkurencji w postępowaniu o udzielenie przedmiotowego zamówienia.*


..................................., dnia ......................... r.
...........................................................
podpis i pieczęć imienna osoby(osób) uprawnionej(ych) do
reprezentowania Wykonawcy
*- niepotrzebne skreślić




Załącznik nr 6 do ogłoszenia

UMOWA P-2/41/2020

zawarta w Poznaniu dnia ………………… pomiędzy:
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
reprezentowanym przez:
1. Mgr inż. Magdalena Kraszewska – Z-cę Dyrektora ds. Ekonomicznych
2. dr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego
zwanym dalej ZLECENIODAWCĄ,
a
.............................................................................................................,
z siedzibą w ..................................................................................................
wpisanym do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: __________________ lub zarejestrowanym w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej posiadającą numer NIP: ................................ oraz numer REGON: .............................;
reprezentowaną przez:
.....................................................................................
.....................................................................................
zwaną/ym dalej ZLECENIOBIORCĄ
§ 1
1. Zawarcie niniejszej umowy zostało poprzedzone postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w trybie 138o ustawy Pzp (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) nr P-2/41/2020.
2. Umowa zostaje zawarta z chwilą jej podpisania przez obie strony.
3. Wykonawca oświadcza, że posiada niezbędną wiedzę, doświadczenie i potencjał ekonomiczny i techniczny wymagany do wykonania zamówienia oraz znajduje się w sytuacji finansowej zapewniającej wykonanie przedmiotu zamówienia.
4. Wykonawca zobowiązuje się przestrzegać przy świadczeniu usług przepisów bhp, ppoż. oraz przepisów dotyczących ochrony obiektu zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia.
5. Wykonawca zobowiązuje się, ze względu na charakter chronionego obiektu do wyjątkowo starannego realizowania obowiązków wynikających z niniejszej umowy.

§ 2
1. Przedmiotem niniejszej umowy jest świadczenie przez Zleceniobiorcę na rzecz Zleceniodawcy usług hostelowych dla pacjentów WCO w rozumieniu Ustawy o usługach turystycznych w obiekcie ……………………………………………… (nazwa) pod adresem: …………………………………………………………………
2. Zleceniobiorca zobowiązuje się do realizacji usług hostelowych w zakresie i na warunkach określonych w postanowieniach niniejszej umowy, treści ogłoszenia zamówienia oraz złożonej przez Zleceniobiorcę ofercie z dnia ___________________ – załączony do złożonej przez Zleceniobiorcę oferty formularz cenowy stanowi integralną część niniejszej umowy.
3. Zleceniobiorca oświadcza, że:
a. posiada odpowiednie umiejętności, kwalifikacje oraz doświadczenie, a także dysponuje budynkiem, pokojami oraz infrastrukturą niezbędnymi do profesjonalnego świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy w sposób całkowicie z nią zgodny,
b. posiada wszelkie niezbędne zezwolenia i zgody wymagane przepisami prawa do świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy,
c. posiadany przez niego budynek, pokoje oraz infrastruktura wykorzystywane do świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy spełnia wszelkie wymogi przewidziane przepisami prawa,
d. jest wpisany do Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI) oraz do ewidencji innych obiektów w których świadczone są usługi hotelarskie
i zobowiązuje się do utrzymania takiego stanu rzeczy przez cały okres obowiązywania niniejszej umowy.
4. Zleceniobiorca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zleceniodawcy o wszelkich zdarzeniach mogących mieć wpływ na sposób i termin wykonania świadczonych przezeń na rzecz Zleceniodawcy usług będących przedmiotem niniejszej umowy.
5. Zleceniobiorca zobowiązuje się dostarczyć Zleceniodawcy dokumenty potwierdzające spełnianie wymogów, o których mowa w ust. 3 niniejszego paragrafu na każde żądanie Zleceniodawcy, w terminie 7 dni od dnia otrzymania przedmiotowego żądania.

§ 3
Zleceniobiorca zobowiązuje się niniejszym do świadczenia na rzecz Zleceniodawcy usług hostelowych polegających i spełniających n/w wymagania:

1. Pokoje 1, 2, 3, 4 osobowe przeznaczone wyłącznie dla osób skierowanych przez Wielkopolskie Centrum Onkologii.
2. Każdy pokój musi posiadać szczelne okno/okna oraz drzwi zamykane na klamkę, posiadające odrębny klucz.
3. Powierzchnia każdego pokoju musi zapewnić swobodny dostęp przez każdą zakwaterowaną w nim osobę do swojego łóżka, szafy, szafki/stolika nocnego oraz swobodę poruszania się w sytuacji gdy w pomieszczeniu przebywają wszystkie mieszkające w nim osoby i rozłożone są wszystkie krzesła w przypadku gdy na wyposażeniu pokoju są krzesła składane (zamawiający rozumie przez to, że każda z zakwaterowanych w pokoju osób musi mieć możliwość swobodnego wejścia do pokoju bez konieczności wstawania drugiej osoby zakwaterowanej w tym pokoju lub składania krzesła w przypadku gdy pomieszczenie wyposażone jest w krzesła składane).
4. Nieodpłatne sprzątanie pokoi hotelowych , pomieszczeń z których pacjent korzysta - rzetelne i efektywne sprzątanie, przy użyciu własnego sprzętu ręcznego - mopy, ścierki, odkurzacze do zbierania kurzu oraz materiałów.
5. Codzienne sprzątanie pomieszczeń hotelu – łazienek, toalet, sypialni, kuchenek, pokojów gościnnych, korytarzy wewnętrznych. Sprzątanie powinno obejmować – zebranie odpadów, wymiana worków z odpadami, mycie podłóg, toalet, wanien, pryszniców, kabin prysznicowych, umywalek, zlewów, kuchenek, odkurzanie dywaników, wykładzin, tapicerki meblowej.
6. Okresowe i gruntowne sprzątanie obiektu powinno obejmować:

a) Nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie
- mycie podajników na ręczniki, mydło , papier toaletowy, luster, sprzętów TV,
- usuwanie pajęczyn,
- mycie parapetów, wieszaków, szafek, stolików, krzeseł, foteli,
- mycie i doczyszczanie lamp oświetleniowych, kinkietów, baterii, odpływów, wyłączników, przycisków, klamek, obrazów, zegarów, grzejników, gablot, tablic,
- mycie kuchenek - zmywarek do naczyń, lodówek, szafek kuchennych, piecyków,kuchenek mikrofalowych, stołów, dystrybutorów wody,
- mycie drzwi, klamek, poręczy,
b) Nie rzadziej niż raz na kwartał:
- mycie okien, gzymsów, żaluzji, rolet, wywietrzników, nawiewów,
- mycie sprzętów kuchennych,
- czyszczenie wykładzin, dywanów, chodników, mebli tapicerowanych.
7. Sprzątanie pomieszczeń będzie odnotowane w Harmonogramie sprzątania – przez osobę dokonującą sprzątania. Harmonogram powinien być udostępniony pacjentom – wzór w załączeniu. Zleceniodawca zobowiązuje Zleceniobiorcę do prowadzenia harmonogramu oraz przekazywania go wraz z miesięczną fakturą.
8. Zleceniodawca w trakcie kontroli ma prawo weryfikować zapisy w harmonogramie sprzątania.
9. Zleceniodawca dostarczy pacjentom odpowiednią ilość – papieru toaletowego, worków do odpadów, ściereczek i myjek kuchennych.
10. Nieograniczony dostęp do samodzielnego pomieszczenia kuchennego, wyposażonego w meble kuchenne, w kuchenkę gazową/elektryczną, w lodówki o pojemności adekwatnej do ilości osób, które będą z niej korzystały, w czajnik lub automat z zimną i gorącą wodą, w naczynia kuchenne, w sztućce (w ilości odpowiadającej ilości zakwaterowanych osób). W pomieszczeniu kuchennym winna być możliwość przygotowania i podgrzania posiłku – śniadania i kolacji, bez możliwości gotowania dań obiadowych. Ilość miejsc do spożywania posiłków adekwatna do ilości zakwaterowanych osób.
11. Oddzielne pomieszczenie kuchenne/socjalne w każdym pokoju lub zespole pokoi (w przypadku np. mieszkania) tzn. bez konieczności wyjścia/przejścia przez przestrzeń ogólnodostępną (tzn. korytarz, klatkę schodową). W przypadku pokoi na różnych piętrach pomieszczenie kuchenne na każdym piętrze, wyposażone zgodnie z podpunktem 8.
12. Aneksy kuchenne/pomieszczenia kuchenne nie mogą znajdować się w pokojach dla gości.
13. Nieograniczony i nieodpłatny dostęp do deski do prasowania, żelazka, telewizora, komputera z dostępem do Internetu, pralki.
14. Zapewnienie w pokoju przynajmniej po jednej dla każdej osoby (gościa):
- szafki nocnej,
- lampki nocnej,
- krzesła/taboretu,
- szafy dwudzielnej z wydzieloną częścią na długie okrycia na wieszakach, wolną przestrzeń na buty i minimum dwie półki ( z miejscem na torbę turystyczną, walizkę lub plecak)
- w przypadku niezależnych mieszkań Zamawiający dopuszcza możliwość szafy/zabudowy z półkami/szufladami dla każdej osoby.

Łóżka sypialne nie mogą znajdować się w przestrzeniach wspólnych, nie dopuszcza się też oddzielenie przestrzeni sypialnej parawanami, kotarami, i podobnymi. Pokój sypialny musi być miejscem odpoczynku zamykanym drzwiami.

15. Zapewnienie kompletu pościeli dla każdej osoby tj. kołdry, poduszki, poszwy, prześcieradła, poszewki na poduszkę, dodatkowego koca na każde łóżko. Grubość kołder należy dostosować do pory roku. Materace, poduszki, kołdry, koce bez zabrudzeń i plam.
16. Zapewnienie w każdym pokoju noclegowym minimum: jednego punktu świetlnego o mocy adekwatnej do powierzchni pokoju, kosza na śmieci, czajnika bezprzewodowego.
17. Wymiana pościeli minimum raz w tygodniu oraz każdorazowo po zmianie osoby zajmującej dane łóżko oraz w razie potrzeby., mycie łóżka każdorazowo po zdjęciu brudnej pościeli.
18. Własny zestaw kluczy zapewniający pełną niezależność ( w tym klucz od świetlicy dostępnej 24 h/7 dni; zamawiający dopuszcza możliwość każdorazowego zostawiania i odbierania klucza na stanowisku ochrony/recepcji budynku, przy zapewnieniu dostępu przez 24h/7 dni w tygodniu; zamawiający dopuszcza zaoferowanie usług bez udostępnienia świetlicy ale z zapewnieniem dostępu do TV w każdym lokalu mieszkalnym / pokoju.
19. Zapewnienie w pokojach noclegowych w miesiącach od IX do IV temperatury minimum 23 o C.
20. Możliwość otwierania okien w celu wietrzenia, stolarka okienna oraz drzwiowa sprawna. W przypadku okien drewnianych stolarka okienna czysta, odmalowana bez odpadającej farby, szczelna.
21. Wejścia do budynku, w którym zlokalizowane będą miejsca noclegowe zajmowane przez pacjentów winny być zabezpieczone zamkiem otwieranym za pomocą klucza lub domofonu
22. Zapewnienie dostępu do zimnej i ciepłej wody w łazienkach przez całą dobę.
23. Zapewnienie możliwości nieodpłatnego korzystania przez gości hotelowych z łazienki wyposażonej w wannę lub kabinę prysznicową; minimum jedna łazienka na 10 osób lub modułowa, wielostanowiskowa na każdym piętrze, minimum jedna toaleta na 6 osób, osobne dla kobiet i mężczyzn. Dostęp do toalety i łazienki na tym samym poziomie co pokoje.
24. Pokoje odrębne dla kobiet i mężczyzn.
25. Pokoje nie mogą być przejściowe.
26. Pokoje nie mogą być położone poniżej poziomu gruntu, poniżej poziomu otaczającego terenu ( w przyziemiu, piwnicy, suterynie).Dla lokali położonych powyżej trzeciego piętra wymagana jest winda osobowa.
27. Zapewnienie pojedynczego miejsca do spania dla każdej osoby ( winno być łóżko ramowe wraz z materacem ergonomicznym, rama łóżka o wysokości min. 20 cm nad podłogą). Wyklucza się łóżka piętrowe.
28. Oferent będzie prowadził ewidencję/ księgę gości hotelowych, która będzie podstawą do wystawienia faktury, a imienny wykaz zakwaterowanych gości wraz z czasem pobytu w danym miesiącu będzie załącznikiem do faktury.
29. Zleceniobiorca będzie wystawiał za każdy miesiąc fakturę.
30. Miesięczna wartość netto jednej faktury zostanie obliczona wg wzoru: (ilość dni w miesiącu x ilość miejsc noclegowych x cena netto za jedno miejsce) – minus 50 % ceny za niewykorzystane miejsca noclegowe.
31. W regulaminie obiektu musi być zawarty punkt mówiący o dobie hotelowej, określający dobę trwającą od godziny 14:00 do godziny 12:00 następnego dnia. Po tej godzinie gość musi bezwzględnie opuścić pokój, a personel obiektu zapewni mu miejsce (świetlicę lub inne pomieszczenie na czas oczekiwania na transport). W przypadku pozostania w pokoju gość musi zapłacić za dodatkowe godziny pobytu. O tej sytuacji gość musi być bezwzględnie poinformowany. Zamawiający dopuszcza możliwość korzystania z wyznaczonego miejsca wypoczynku dostępnego w obiekcie w przypadku braku świetlicy.
32. Regulamin obiektu wywieszony powinien być w widocznym miejscu.
33. Pacjenci powinni mieć możliwość wpisywania skarg i uwag. (zeszyt, książka).
34. Oferent zapewnia całodobową obecność swojego pracownika/ów na terenie obiektu. Zamawiający dopuszcza całodobową ochronę obiektu przez 7 dni w tygodniu (stanowisko przy wejściu do budynku).
35. Zamawiający dopuszcza możliwość kontroli obiektu Zleceniobiorcy przez uprawnionego przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia , na mocy i zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
36. Zamawiający zastrzega sobie (w trakcie obowiązywania umowy ) możliwość wizytacji obiektu w celu sprawdzenia wykonywanych usług i przestrzegania wymaganych warunków w trakcie trwania umowy.
37. Okres wypowiedzenia umowy – 2/dwa miesiące.
38. Zleceniobiorca umożliwi wyznaczonym pracownikom WCO przeprowadzanie nadzoru nad działalnością obiektu całodobowo przez 7 dni w tygodniu.
39. Odległość obiektu od szpitala powinna być w promieniu do 2000 m, podana zgodnie z miarą internetowej mapy elektronicznej (np. maps.google.pl; zumi.pl; docelu.pl; mapa.targeo.pl itp.).
40. Oferent powinien podać wartość usługi za jedną osobę na dobę (netto, brutto, podatek VAT)
Wartość oferty należy obliczyć według wzoru :
Dla każdego pakietu
[ilość miejsc] x cena netto za jedną dobę x 365 dni = wartość netto + podatek VAT = wartość brutto
Za każde niewykorzystane miejsce noclegowe Zleceniodawca zapłaci Zleceniobiorcy 50 % ceny osobo/doby.
Wynagrodzenie płatne będzie miesięcznie z dołu, na podstawie prawidłowo wystawionych przez Zleceniobiorcę faktur VAT obejmujących wynagrodzenie za usługi świadczone w miesiącu poprzednim, w terminie 30 dni od daty jej otrzymania przez Zleceniodawcę, przelewem na rachunek bankowy wskazany na fakturze. Warunkiem zapłaty za faktury jest załączenie do niej wykazu osób korzystających z usług zawierającego: imię i nazwisko, okres zakwaterowania określony datami (od, do), ilość dób dla każdej osoby odrębnie, łączną ilość dób w danym miesiącu.
41. Po otwarciu ofert i przed wyborem Oferenta Zamawiający będzie miał możliwość wizytacji w obiektach wyznaczonych do realizacji zamówienia.
42. Przed podpisaniem umowy Wykonawca winien przedstawić Zamawiającemu oświadczenie o zgłoszeniu do Systemu Zarządzania Obiegiem Informacji (SZOI), rejestr prowadzi NFZ.


§ 4
1. Zleceniobiorca zobowiązuje się do udostępnienia miejsc noclegowych, o których mowa w § 3 niniejszej umowy pacjentom i pracownikom Zleceniodawcy zgłaszającym się z imiennym skierowaniem z Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
2. Zleceniobiorca zobowiązuje się do zakwaterowania osób, o których mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu w pokojach oraz mieszkaniu, o których mowa w § 3 niniejszej umowy w taki sposób, aby w jednym pokoju znajdowały się osoby tej samej płci, chyba że wszystkie osoby mające znajdować się w danym pokoju wyrażą zgodę na odstąpienie od tej zasady.
3. Zleceniobiorca zobowiązuje się do prowadzenia imiennej ewidencji/księgi gości , która będzie podstawą do wystawienia faktur, a imienny wykaz zakwaterowanych gości wraz z czasem pobytu w danym miesiącu będzie załącznikiem do faktury.



§ 5
1. Z tytułu świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy Zleceniodawca zobowiązuje się do zapłaty na rzecz Zleceniobiorcy wynagrodzenia:
Pakiet : ………….
a) w wysokości wg wzoru: (ilość dni …… x ……………………… miejsca] x zaoferowana cena netto za jedno miejsce

c)całkowita – maksymalna wartość zgodnie ze złożoną ofertą obejmująca okres obowiązywania umowy nie może przekroczyć kwoty:
netto ……………………..zł. (słownie: ………………………….…….),
brutto …………………….zł. (słownie: ………………………………..),
podatek VAT …………………..zł. (słownie: …………………………..).
Za miejsce niewykorzystane (gotowość) Zleceniodawca zapłaci Zleceniobiorcy 50 % zaoferowanej ceny za jedno miejsce.
2. Wynagrodzenie, o którym mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu powiększone zostanie o podatek VAT w wysokości wynikającej z obowiązujących przepisów prawa.
3. Wynagrodzenie, o której mowa w ust. 1 niniejszego paragrafu płatne będzie miesięcznie z dołu, na podstawie prawidłowo wystawionych przez Zleceniobiorcę faktur VAT obejmujących wynagrodzenie za usługi świadczone w miesiącu poprzednim, w terminie 60 dni od daty jej otrzymania przez Zleceniodawcę wraz z zestawieniem – wykazem liczby osób korzystających w danym miesiącu zgodnym z prowadzoną ewidencją/księgą gości hostelowych, przelewem na rachunek bankowy Zleceniobiorcy wskazany na fakturze. Warunkiem zapłaty za faktury jest załączenie do niej wykazu osób korzystających z usług zawierającego: imię i nazwisko, okres zakwaterowania określony datami (od, do), ilość dób dla każdej osoby odrębnie, łączną ilość dób w danym miesiącu.
4. Strony zgodnie postanawiają, że wszelkie koszty związane ze świadczeniem przez Zleceniobiorcę usług, będących przedmiotem niniejszej umowy, w szczególności koszty mediów, sprzątania, abonamentów, materiałów eksploatacyjnych, napraw i konserwacji obciążają wyłącznie Zleceniobiorcę.
5. W trakcie obowiązywania niniejszej umowy strony dopuszczają możliwość zmiany wartości (ceny) Przedmiotów umowy wobec wartości ustalonej w ust. 1 niniejszego paragrafu wyłącznie w przypadku:
a) zmiany stawki podatku VAT obejmującej Przedmioty umowy, przy czym zmianie ulegnie wyłącznie cena brutto, cena netto pozostanie bez zmian,
b) w przypadku wystąpienia przesłanki określonej przepisami art. 142 ust. 5 pkt. 2 i 3 ustawy Pzp, Wykonawcy przysługuje uprawnienie wystąpienia, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie przepisów dokonujących zmian, do Zamawiającego o przeprowadzenie negocjacji w sprawie odpowiedniej zmiany wynagrodzenia umownego.
Wraz z wnioskiem, o którym mowa wyżej, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić jego uzasadnienie dokumentujące wpływ zaistniałych zmian na koszty wykonania zamówienia.
6. Zmiany wartości (cen) Przedmiotów umowy wynikające z wystąpienia zdarzeń, o których mowa w ust. 3 lit. a), b), niniejszego paragrafu następują z dniem wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości i nie wymaga podpisania aneksu. Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), niniejszego paragrafu w formie pisemnej, przynajmniej z siedmiodniowym wyprzedzeniem. W przypadku, gdy termin wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości jest krótszy niż 7 dni od daty jego opublikowania Wykonawca zobowiązany jest do informowania Zamawiającego o zmianach wynikających z uregulowań prawnych wskazanych w ust. 3 lit. a), b), niniejszego paragrafu w formie pisemnej niezwłocznie, w każdym jednak razie nie później niż w terminie 3 dni od dnia wejścia w życie aktu prawnego zmieniającego przedmiotowe wartości.
7. Zapłata za zamówione i dostarczone Przedmioty umowy płatna będzie na podstawie prawidłowo wystawionej przez Wykonawcę faktury VAT w formie papierowej na adres zamawiającego lub formie elektronicznej na adres https://brokerpefexpert.efaktura.gov.pl, w terminie do 60 dni od dnia otrzymania przedmiotowej faktury przez zamawiającego, na rachunek bankowy Wykonawcy wskazany na fakturze.
8. W przypadku faktur, w których kwota należności ogółem stanowi kwotę, o której mowa w art. 19 pkt 2 ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców, obejmujących dokonaną na rzecz podatnika dostawę towarów lub świadczenie usług, o których mowa w załączniku nr 15 do ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 106) - faktura powinna zawierać wyrazy "mechanizm podzielonej płatności".
9. Wykonawca nie może bez uprzedniego uzyskania pisemnej zgody Zamawiającego
przenieść wierzytelności przysługujących mu wobec Zamawiającego, a wynikających
niniejszej umowy na rzecz jakiegokolwiek podmiotu trzeciego.

§ 6
1. Zleceniobiorca nie może powierzyć świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy jakiejkolwiek osobie trzeciej.
2. W razie powierzenia przez Zleceniobiorcę świadczenia usług będących przedmiotem niniejszej umowy jakiejkolwiek osobie trzeciej, Zleceniobiorca zobowiązuje się zapłacić na rzecz Zleceniodawcy karę umowną w wysokości 10.000 zł.
3. Kara umowna, o której mowa w ust. 2 niniejszego paragrafu płatna będzie w terminie 7 dni od daty wezwania Zleceniobiorcy do zapłaty,
4. Zleceniobiorca zobowiązany jest w przypadku zgłoszonych przez pacjentów uzasadnionych zastrzeżeń co do realizacji zobowiązań określonych w § 3 zapłaty Zamawiającemu kary umownej w wysokości 1000,- zł (jeden tysiąc złotych 00/100) za każde naruszenie.
5. Zleceniobiorca zobowiązany jest prowadzić ewidencję zakwaterowanych gości przekazywaną Zamawiającemu wraz z fakturą. W przypadku stwierdzenia naliczania pełnej stawki za dobę osób nieprzebywających w hostelu naliczana będzie kara w wysokości 50 zł. za każdą osobo/dobę
6. Zleceniobiorca zobowiązany jest do prowadzenia harmonogramu sprzątania, który powinien być udostępniony pacjentom oraz przedkładany wraz z miesięczną fakturą. w przypadku naruszenia powyższego Zleceniobiorca zobowiązany jest do zapłaty Zamawiającemu kary umownej w wysokości 1000,- zł (jeden tysiąc złotych 00/100) za każde naruszenie.
7. Zamawiający zastrzega sobie (w trakcie obowiązywania umowy) możliwość wizytacji obiektu w celu sprawdzenia wykonywanych usług i przestrzegania wymaganych warunków.
8. Wyznaczeni pracownicy Centrum będą prowadzić całodobowy nadzór przez 7 dni w tygodniu nad działalnością obiektu.
9. Dopuszcza się możliwość kontroli obiektu Zleceniodawcy przez uprawnionego przedstawiciela Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, na mocy i zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa.
10. Nie wykorzystywane przez zamawiającego miejsca w hotelu, za które Zleceniodawca płaci kwotę stanowiąca 50% ceny osobo/doby nie mogą być wykorzystane przez Zleceniobiorcę do wynajmu osobom trzecim nie związanym ze Zleceniodawcą.
11. Wykonawca zobowiązuje się do ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej, w okresie realizacji umowy.

§ 7
1. Umowa niniejsza zawarta jest na czas określony od dnia ………. 2020 r. do dnia ……….. 2021 r.
2. Zleceniodawca przewiduje możliwość przedłużenia okresu obowiązywania niniejszej umowy w przypadku niewykorzystania wartości maksymalnej, o której mowa w § 5 ust. 1.
3. Najpóźniej na 5 dni przed rozpoczęciem realizacji świadczenia usług noclegowych Zleceniobiorca poinformuje Zleceniodawcę o gotowości świadczenia usług na rzecz Zleceniodawcy. W umówionym terminie jednak nie później niż na 3 dni przed rozpoczęciem realizacji świadczenia usług noclegowych przedstawiciele Zleceniodawcy dokonają oględzin obiektu noclegowego w celu stwierdzenia wykonania zobowiązań wskazanych w niniejszej umowy, niewykonanie któregokolwiek ze zobowiązań skutkować będzie natychmiastowym rozwiązaniem umowy z winy Zleceniobiorcy.
4. Zleceniodawca ma prawo wypowiedzieć niniejszą umowę ze skutkiem natychmiastowym z winy Zleceniobiorcy również w przypadku, gdy:
Zleceniobiorca w sposób rażący lub uporczywy naruszać będzie postanowienia niniejszej umowy, w szczególności:
- gdy trzykrotnie nie wykona lub nienależycie wykona którekolwiek ze zobowiązań wskazanych w § 3 niniejszej umowy,
- Zleceniobiorca nie będzie spełniał warunków, o których mowa w § 2 ust. 3 niniejszej umowy.
5. W przypadku rozwiązania umowy z winy Zleceniobiorcy, Zleceniobiorca zapłaci Zleceniodawcy różnice pomiędzy ceną zaoferowanej usługi noclegowej, a ceną u innego Usługodawcy do czasu wyboru nowego Zleceniobiorcy przez Zleceniodawcę zgodnie z przepisami Prawa zamówień publicznych jednak nie dłużej niż 60 dni. Zleceniobiorca zobowiązany będzie do zapłaty w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej realizację usługi u innego Usługodawcy.
6. Każda ze stron może rozwiązać umowę w formie pisemnej, za dwumiesięcznym okresem wypowiedzenia, ze skutkiem na koniec miesiąca kalendarzowego, w którym nastąpiło rozwiązanie umowy.
7. Oświadczenie o wypowiedzeniu, rozwiązaniu lub odstąpieniu od niniejszej umowy wymaga zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 8
1. Osobami odpowiedzialnymi za realizację niniejszej umowy są:
ze strony Zleceniobiorcy – ____________________, tel. ______________
oraz
ze strony Zleceniodawcy – Justyna Krupecka - Frąckowiak tel. 61/88 50 633 .
2. W razie zmiany danych osób odpowiedzialnych za realizację niniejszej umowy każda ze stron zobowiązuje się powiadomić o tych zmianach drugą stronę na piśmie. Zmiana wywołuje skutek z chwilą poinformowania o niej drugiej strony.


§ 9

1. W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową mają zastosowanie przepisy Kodeksu cywilnego oraz Ustawy o usługach turystycznych, jeżeli przepisy Ustawy – Prawo zamówień publicznych, nie stanowią inaczej.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. Zmiany i uzupełnienia niniejszej umowy mogą mieć miejsce tylko w razie wystąpienia okoliczności mających wpływ na wykonanie zobowiązań stron wynikających z niniejszej umowy, nie dających się przewidzieć w chwili zawarcia niniejszej umowy
4. Strony będą dążyć do rozstrzygnięcia sporów mogących wyniknąć przy realizacji niniejszej umowy na drodze ugodowej.
5. Jeżeli strony nie osiągną kompromisu wówczas sporne sprawy rozstrzygane będą przez Sąd powszechny właściwy dla siedziby Zleceniodawcy.
6. Umowa niniejsza została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach – po jednym egzemplarzu dla każdej ze stron.



ZLECENIODAWCA ZLECENIOBIORCA
__________________________ __________________________

























Załącznik nr 1 do umowy
UMOWA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH W IMIENIU ADMINISTRATORA
(POWIERZENIA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH)


zawarta dnia (zwana dalej Umową) pomiędzy


(dane podmiotu, który mowę zawiera)

zwany w dalszej części Umowy Podmiotem przetwarzającym, reprezentowana przez



a

Wielkopolskim Centrum Onkologii,
Wielkopolskim Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie z siedzibą w Poznaniu ul. Garbary 15, 61-866 Poznań, wpisanym do rejestru stowarzyszeń, innych organizacji społecznych i zawodowych, fundacji oraz publicznych zakładów opieki zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 8784, posiadającym numer NIP: 778-13-42-057 oraz numer REGON: 000291204;
zwanym w dalszej części Umowy Administratorem, reprezentowanym przez:
1. Mgr inż. Magdalena Kraszewska – Z-cę Dyrektora ds. Ekonomicznych
2. dr Mirellę Śmigielską – Głównego Księgowego

§ 1
Powierzenie przetwarzania danych osobowych

1. W związku z zawarciem i realizacją Umowy nr P-2/41/2020 z dnia ………………. dotyczącej świadczenia usług hotelowych dla pacjentów WCO

zawartej przez Strony, Wielkopolskie Centrum Onkologii jako Administrator w rozumieniu art. 4 pkt 7) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz.UE z 4 maja 2016 r. seria L 119) – zwanego dalej RODO przekazuje …………………………………………………………. jako Podmiotowi przetwarzającemu w trybie art. 28 RODO z uwzględnieniem właściwych przepisów ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz.U. z 2016 r. poz. 186 ze zm., dalej UPP) przetwarzanie w jego imieniu danych osobowych (zwane powierzeniem w dalszej części niniejszej Umowy) na zasadach i w celu określonym w niniejszej Umowie.
2. Rozpoczęcie przetwarzania danych osobowych nastąpi z dniem ………………………… i będzie realizowane przez okres obowiązywania Umowy, chyba że Administrator zażąda uzupełnienia środków technicznych lub organizacyjnych stosowanych przez Podmiot przetwarzający zgodnie z postanowieniami niniejszego paragrafu.
3. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do przetwarzania powierzonych danych osobowych zgodnie z niniejszą Umową, RODO oraz innym przepisami prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
4. Podmiot przetwarzający oświadcza, że stosuje środki bezpieczeństwa spełniające wymogi RODO.

§ 2
Zakres i cel przetwarzania danych

1. Podmiot przetwarzający będzie przetwarzał powierzone na podstawie Umowy dane w celu
(nazwa umowy) .
2. Powierzone przez Administratora dane osobowe przetwarzane będą przez Podmiot przetwarzający wyłącznie na polecenie Administratora oraz wyłącznie w celu zawartej i realizowanej Umowy
3. Podmiot przetwarzający będzie przetwarzał powierzone na podstawie niniejszej Umowy:
 dane osobowe pacjentów w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię (imiona),
 data urodzenia,
 oznaczenie płci,
 adres zamieszkania,
 numer PESEL,
 oznaczenie podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych ze wskazaniem komórki organizacyjnej, w której udzielono świadczeń zdrowotnych,
 opis stanu zdrowia pacjenta lub udzielonych mu świadczeń zdrowotnych,
 inne informacje lub dane pacjenta, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy,
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu Umowy:
przeglądanie, przechowywanie
 dane osobowe pracowników/personelu w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię,
 tytuł zawodowy,
 uzyskane specjalizacje,
 nazwa komórki organizacyjnej
 numer prawa wykonywania zawodu,
 login,
 dawki napromieniania,
 informacje o zdolności pracownika do pracy,
 inne informacje lub dane, w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w § 2 pkt. 1 Umowy.
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu
Umowy:
przeglądanie, przechowywanie
 dane osobowe stażystów w zakresie takich danych jak:
 nazwisko i imię (imiona),
 imiona rodziców,
 datę urodzenia,
 adres miejsca zamieszkania,
 wykształcenie,
 przebieg dotychczasowego zatrudnienia,
 innych danych osobowych osób ubiegających się o zatrudnienie w zakresie niezbędnym do należytego wykonania przedmiotu Umowy, o którym mowa w pkt. 1 Umowy, jeżeli obowiązek ich podania wynika z przepisów prawa lub z wyrażonej zgody osoby na ich przetwarzanie,
celem wykonania na danych operacji niezbędnych do wykonana celu
Umowy:
………………………………………………………………………..
4. Powierzone Podmiotowi przetwarzającemu do przetwarzania dane osobowe:
 nie obejmują żadnej z kategorii danych wskazanych w art. 9 RODO,
 obejmują szczególne kategorie danych wskazanych w art. 9 RODO:
Dane dotyczące stanu zdrowia pacjentów

 obejmują dane osobowe dzieci,
 nie obejmują danych osobowych dzieci.
5. Zakres danych osobowych wymienionych w pkt. 3 jest maksymalnym katalogiem danych, które mogą być przetwarzane w związku z realizacją Umowy. W rzeczywistości dane mogą być przekazywane przez Administratora w mniejszym zakresie bez uszczerbku dla postanowień Umowy. Zakres danych może ulec zmianie w przypadku zmiany aktualnie obowiązujących przepisów prawa.
§ 3
Obowiązki Podmiotu przetwarzającego

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się dołożyć należytej staranności przy przetwarzaniu powierzonych mu danych osobowych.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się, przy przetwarzaniu powierzonych danych osobowych, zabezpieczyć je poprzez wdrożenie odpowiednich środków technicznych i organizacyjnych, zapewniających adekwatny stopień bezpieczeństwa danych odpowiadający ryzyku związanemu z przetwarzaniem danych osobowych, o których mowa w art. 32 RODO.
3. Warunkiem rozpoczęcia realizacji usług przez Podmiot przetwarzający w tym rozpoczęcia przetwarzania powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych jest przekazanie Administratorowi jednoznacznego oświadczenia o wdrożeniu środków technicznych i organizacyjnych mających na celu zapewnienie adekwatnego poziomu bezpieczeństwa tych danych z uwzględnieniem zakresu świadczonych przez Podmiot przetwarzający usług. W oświadczeniu przekazanym Administratorowi winny znaleźć się informacje o wdrożeniu:
a) pseudonimizacji i szyfrowania danych osobowych;
b) zdolności do ciągłego zapewnienia poufności, integralności, dostępności i odporności systemów i usług przetwarzania;
c) zdolności do szybkiego przywrócenia dostępności danych osobowych i dostępu do nich w razie incydentu fizycznego lub technicznego;
d) prowadzeniu regularnego testowania, mierzenia i oceniania skuteczności środków technicznych i organizacyjnych mających zapewnić bezpieczeństwo przetwarzania.
4. Wymogi i oświadczenie wynikające z punktu poprzedzającego mogą być uznane za zrealizowane przez Podmiot przetwarzający, jeżeli Administrator zaakceptuje przedłożony przez Administratora Danych:
a) zatwierdzony kodeks dobrych praktyk w rozumieniu art. 40 RODO oraz oświadczenie o spełnianiu wymogów wynikających z tego kodeksu,
b) certyfikat w rozumieniu art. 42 RODO wydany przez podmiot certyfikujący, kryteria certyfikacji oraz oświadczenie Podmiotu przetwarzającego o dalszej realizacji kryteriów certyfikacji,
c) dokument dobrych praktyk wydany przez organ nadzorczy, Europejską Radę Ochrony Danych Osobowych lub inny organ nadzorczy w rozumieniu art. 51 RODO oraz oświadczenie o spełnieniu wymogów wynikających z dobrych praktyk.
W przypadku posiadania przez Podmiot przetwarzający wyżej wymienionych dokumentów w innym języku niż język polski, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do przedłożenia Administratorowi ich przysięgłego tłumaczenia na język polski lub co najmniej ich wersji angielskiej z tłumaczeniem na język polski.
5. Pomimo spełnienia przez Podmiot przetwarzający wymogów, o których mowa w dwóch punktach poprzedzających, Administrator, uwzględniając kryteria przewidziane w art. 32 ust. 1 RODO może zażądać od Podmiotu przetwarzającego, przed przystąpieniem przez Podmiot przetwarzający do przetwarzania danych osobowych, przyjęcia w odpowiednim terminie dodatkowych środków technicznych lub organizacyjnych celem adekwatnego zabezpieczenia powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych. W przypadku złożenia takiego żądania przez Administratora, Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do rozpoczęcia przetwarzania danych i w konsekwencji rozpoczęcia realizacji usług, o których mowa w Umowie do momentu realizacji zgłoszonego żądania.
6. Realizacja niniejszej Umowy przez Podmiot przetwarzający, w tym jeżeli dotyczy przetwarzanie powierzonych Podmiotowi przetwarzającemu danych osobowych pacjenta winno pozostawać w zgodzie z UPP, w tym:
a. nie może powodować zakłócenia udzielania świadczeń zdrowotnych przez Administratora, w szczególności w zakresie zapewnienia, bez zbędnej zwłoki, dostępu do danych zawartych w dokumentacji medycznej pacjentów Administratora,
b. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji związanych z pacjentami WCO uzyskanych w związku z realizacją Umowy. Zobowiązanie to trwa nadal także po śmierci pacjenta.
7. Przed dopuszczeniem do przetwarzania powierzonych danych osobowych, nie później jednak niż w terminie 7 dni od podpisania Umowy, Podmiot przetwarzający jest uprawniony i jednocześnie zobowiązany do:
a. udzielenia pisemnych upoważnień i poleceń do przetwarzania danych osobowych wszystkim osobom, które zostaną przez niego dopuszczone do ich przetwarzania z uwzględnieniem rozwiązań zawartych w niniejszej Umowie,
b. przeszkolenia osób uczestniczących w operacjach przetwarzania powierzonych danych w zakresie przestrzegania RODO, innych przepisów Unii lub państw członkowskich o ochronie danych oraz polityk podmiotu przetwarzającego w dziedzinie ochrony danych osobowych, w tym z uprawnieniem do przetwarzania danych osobowych wyłącznie zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy,
c. zobowiązania na piśmie do zachowania w tajemnicy, o której mowa w art. 28 ust 3 lit b RODO, przetwarzanych powierzonych danych osobowych i sposobów ich zabezpieczenia, przez osoby, które upoważni do przetwarzania danych osobowych w celu realizacji niniejszej Umowy, zarówno w trakcie zatrudnienia ich w Podmiocie przetwarzającym, jak i po jego ustaniu. Zobowiązanie do zachowania w tajemnicy powierzonych danych dotyczących pacjenta obowiązuje osobę upoważnioną również po śmierci pacjenta.
8. Fakt wydania upoważnienia przetwarzania danych osobowych Podmiot przetwarzający odnotowuje w prowadzonej przez siebie ewidencji osób upoważnionych do przetwarzania danych osobowych.
9. W przypadku zmiany osób dedykowanych ze strony Podmiotu przetwarzającego do realizacji Umowy, Podmiot przetwarzający zobowiązany jest do uprzedniego przedsięwzięcia w stosunku do tych osób czynności, o których mowa w niniejszej Umowie przed dopuszczeniem ich do przetwarzania powierzonych danych osobowych.
10. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do pomocy Administratorowi w niezbędnym zakresie wywiązywać się z obowiązku odpowiadania na żądania osoby, której dane dotyczą, w zakresie wykonywania jej praw określonych w rozdziale III RODO.
11. Podmiot przetwarzający uwzględniając charakter przetwarzania oraz dostępne mu informacje pomaga Administratorowi Danych wywiązywać się z obowiązków określonych w art. 32-36 RODO.
12. Podmiot przetwarzający, w myśl art. 33 ust. 2 RODO, zobowiązany jest bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 24 godzin od stwierdzenia naruszenia, zawiadomić Administratora o naruszeniu ochrony danych osobowych, które nastąpiło w Podmiocie przetwarzającym – niezależnie od tego czy naruszenie to skutkowało ryzykiem naruszenia praw lub wolności osób fizycznych. Zgłoszenie winno zawierać przynajmniej elementy, o których mowa w art. 33 ust. 3 RODO
13. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się prowadzić rejestr kategorii czynności przetwarzania dokonywanych w imieniu Administratora dla powierzonych danych, który udostępnia Administratorowi na każde jego żądanie.
14. Podmiot przetwarzający nie jest uprawniony do udostępniania danych osobowych osobom trzecim, a każde żądanie udostępnienia danych osobowych skierowane bezpośrednio do Podmiotu przetwarzającego winno być niezwłocznie przekazane Administratorowi, chyba że Podmiot przetwarzający jest obowiązany do udostępnienia danych osobowych na żądanie uprawnionego organu działającego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa
15. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zwrócenia Administratorowi wszelkich danych osobowych powierzonych przez Administratora w ciągu 7 dni roboczych od dnia rozwiązania lub wygaśnięcia Umowy. Podmiot przetwarzający jest zobowiązany do usunięcia wszelkich istniejących kopii w powyższym terminie, chyba że prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego nakazuje przechowywanie tych danych osobowych. W powyższym terminie Podmiot przetwarzający zobowiązany jest również złożyć Administratorowi pisemne oświadczenie o wykonaniu zobowiązania przewidzianego niniejszym punktem.
16. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania Administratora o jakimkolwiek postępowaniu, w szczególności administracyjnym lub sądowym, dotyczącym przetwarzania przez Podmiot przetwarzający danych osobowych określonych w niniejszej Umowie, o jakiejkolwiek decyzji administracyjnej lub orzeczeniu dotyczącym przetwarzania tych danych, skierowanych do Podmiotu przetwarzającego w zakresie dotyczącym wyłącznie danych osobowych powierzonych przez Administratora.
17. Podmiot przetwarzający, bez zbędnej zwłoki, zobowiązuje się do poinformowania Administratora o wszelkich planowanych, o ile są wiadome, lub realizowanych kontrolach i inspekcjach dotyczących przetwarzania w Podmiocie przetwarzającym danych osobowych, w szczególności prowadzonych przez organ nadzorczy, w zakresie, w jakim kontrola ta będzie dotyczyć danych osobowych powierzonych przez Administratora

§ 4
Inspektor Ochrony Danych

Podmiot przetwarzający oświadcza, iż ma / nie ma* powołanego Inspektora Ochrony Danych:
.……………………………………………………………………………………………..
.

§ 5
Prawo do kontroli

1. Administratorowi zgodnie z art. 28 ust. 3 lit. h) RODO przysługuje prawo do kontroli prawidłowości przetwarzania przez Podmiot przetwarzający powierzonych mu danych osobowych a w szczególności realizacji obowiązku zabezpieczenia tych danych. Administrator realizuje przysługujące mu prawo kontroli poprzez:
a) żądanie złożenia pisemnych (również w ramach korespondencji e-mail) i ustnych wyjaśnień:
1) w przypadku żądania pisemnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest udzielić odpowiedzi Administratorowi nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań (dopuszczalna jest korespondencja e-mail),
2) w przypadku żądania ustnych wyjaśnień Podmiot przetwarzający zobowiązany jest natychmiast udzielić odpowiedzi Administratorowi, jeżeli pytanie zostało zadane w trakcie normalnych godzin pracy Podmiotu przetwarzającego w dniu roboczym; w przypadku gdy udzielenie odpowiedzi jest utrudnione z uwagi na wymóg sprawdzenia pewnych okoliczności odpowiedź winna nastąpić pisemnie (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
b) żądania dostarczenia poświadczonej kopii lub skanu dokumentacji dotyczącej przetwarzania danych osobowych przez Podmiot przetwarzający, w szczególności upoważnień do przetwarzania danych osobowych zobowiązania do zachowania w tajemnicy danych osobowych i sposobów zabezpieczeń lub obowiązujących u Podmiotu przetwarzającego polityk ochrony danych w zakresie dotyczącym zabezpieczenia danych przetwarzanych w imieniu Administratora – realizacja niniejszego obowiązku winna nastąpić nie później niż w terminie 48 godzin od dostarczenia złożenia żądań,
c) realizację kontroli poprzez inspekcję lokalizacji (przeprowadzanie oględzin urządzeń, nośników oraz systemów informatycznych służących do przetwarzania danych), w których przetwarzane są powierzone dane osobowe na następujących zasadach:
1) inspekcja może nastąpić za uprzednim co najmniej 7 dniowym pisemnym powiadomieniem (dopuszczalna jest korespondencja e-mail) Podmiotu przetwarzającego o planowanym przeprowadzeniu inspekcji,
2) powiadomienie winno wskazywać osobę lub osoby ze strony Administratora uprawnione do przeprowadzenia inspekcji, dzień roboczy przeprowadzenia inspekcji oraz godzinę rozpoczęcia inspekcji,
3) Podmiot przetwarzający obowiązany jest umożliwić Administratorowi przeprowadzenie inspekcji we wskazanym przez Administratora terminie,
4) Strony dopuszczają przeprowadzenie nie więcej niż jednej inspekcji w okresie 6 miesięcy, chyba że ostatnia inspekcja wykazała naruszenie postanowień zawartej Umowy lub postanowień obowiązujących przepisów prawa.
2. Podmiot przetwarzający ma obowiązek zastosować się do wskazań Administratora mających na celu usunięcie stwierdzonych uchybień lub poprawę stanu bezpieczeństwa danych osobowych. Administrator dopuszcza wniesienie przez Podmiot przetwarzający wniosków dotyczących poprawy bezpieczeństwa. Przekazanie przez Administratora uwag zobowiązuje Podmiot przetwarzający, w terminie 7 dni roboczych od otrzymania zawiadomienia od Administratora, do wskazania Administratorowi sposobu oraz terminu usunięcia uchybień lub poprawy stanu bezpieczeństwa przetwarzania danych osobowych, przy czym termin ten nie może być jednak dłuższym niż 14 dni roboczych.

§ 6
Współdziałanie przy kontroli organu nadzorczego

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się współdziałać z Administratorem w przypadku wszczęcia przez organ nadzorczy postępowania kontrolnego u Administratora, o ile w zakresie kontroli będą również powierzone dane.
2. Na żądanie Administratora Podmiot przetwarzający stawi się w wyznaczonym na przeprowadzenie kontroli miejscu i czasie.

§ 7
Dalsze powierzenie przetwarzania danych osobowych i przekazanie danych do państwa trzeciego

1. Podmiot przetwarzający może powierzyć dane osobowe objęte niniejszą Umową do dalszego przetwarzania podwykonawcom jedynie w celu wykonania Umowy i wyłącznie po uzyskaniu przez Podmiot przetwarzający każdorazowej zgody Administratora udzielonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Podmiot przetwarzający przekazuje Administratorowi dane podmiotów, którym dane mają zostać powierzone.
2. Podmiot przetwarzający zobowiązany jest przedstawić projekt Umowy podpowierzenia przetwarzania danych osobowych Administratorowi przed uzyskaniem jego zgody oraz zapewnić, że treść Umowy podpowierzenia przetwarzania danych będzie zabezpieczać interes Administratora co najmniej na takim poziomie, jak niniejsza Umowa. W szczególności Umowa podpowierzenia przetwarzania danych winna zapewniać, że Podwykonawca spełnia te same gwarancje i obowiązki, jakie zostały nałożone na Podmiot przetwarzający w niniejszej Umowie i uprawniać Administratora do bezpośredniego przeprowadzenia pełnej kontroli przetwarzania danych osobowych przez podwykonawcę, któremu Podmiot przetwarzający powierzył dalsze przetwarzanie danych osobowych. Jeżeli podwykonawca nie wywiąże się ze spoczywających na nim obowiązków, Podmiot przetwarzający ponosi odpowiedzialność wobec Administratora za takie zachowanie podwykonawcy jak za własne działania lub zaniechania zgodnie z postanowieniami niniejszej Umowy.
3. Przekazanie powierzonych danych do państwa trzeciego może nastąpić jedynie na pisemne polecenie Administratora chyba, że obowiązek taki nakłada na Podmiot przetwarzający prawo Unii lub prawo państwa członkowskiego, któremu podlega Podmiot przetwarzający. W takim przypadku przed rozpoczęciem przetwarzania Podmiot przetwarzający informuje Administratora o tym obowiązku prawnym, o ile prawo to nie zabrania udzielania takiej informacji z uwagi na ważny interes publiczny.

§ 8
Odpowiedzialność

1. Podmiot przetwarzający jest odpowiedzialny za udostępnienie lub wykorzystanie danych osobowych niezgodnie z treścią niniejszej Umowy, a w szczególności za udostępnienie powierzonych do przetwarzania danych osobowych osobom nieupoważnionym.
2. Podmiot przetwarzający odpowiada za szkody spowodowane przetwarzaniem gdy nie dopełnił obowiązków, które RODO nakłada bezpośrednio na Podmiot przetwarzający, lub gdy podmiot działał poza zgodnymi z prawem instrukcjami Administratora lub wbrew tym instrukcjom.
3. Administrator i Podmiot przetwarzający odpowiadają w stosunku do osób zainteresowanych oraz w stosunku do siebie nawzajem w sposób opisany w art. 82 RODO.
4. W przypadku podniesienia jakichkolwiek roszczeń art. 82 RODO wobec Administratora przez osobę zainteresowaną Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do wspierania Administratora przy obronie przed tymi roszczeniami, na ile będzie to możliwe.
5. W przypadku, w którym Administrator zostanie zobowiązany prawomocną decyzją lub prawomocnym wyrokiem właściwego sądu do zapłaty kary pieniężnej, odszkodowania, zadośćuczynienia lub jakiejkolwiek innej kwoty z tytułu naruszenia przepisów dotyczących ochrony danych osobowych lub w związku ze szkodą lub krzywdą wyrządzoną w związku z naruszeniem przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, jeśli takie naruszenie lub szkoda (krzywda) wynikać będą z naruszenia przez Podmiot przetwarzający lub jego Podwykonawcę postanowień Umowy, Podmiot przetwarzający odpowiada względem Administratora w pełnej wysokości, niezależnie od jakichkolwiek ograniczeń odpowiedzialności przewidzianych w Umowie i zobowiązany jest zwrócić Administratorowi wszelkie koszty poniesione przez Administratora, w tym w szczególności zwrócić kwotę wypłaconego odszkodowania, zadośćuczynienia lub kary pieniężnej.
§ 9
Zasady zachowania poufności

1. Podmiot przetwarzający zobowiązuje się do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, danych, materiałów, dokumentów i danych osobowych otrzymanych od Administratora i od współpracujących z nim osób oraz danych uzyskanych w jakikolwiek inny sposób, zamierzony czy przypadkowy, w formie ustnej, pisemnej lub elektronicznej, zwanych dalej danymi poufnymi.
2. Podmiot przetwarzający oświadcza, że w związku ze zobowiązaniem do zachowania w tajemnicy danych poufnych nie będą one wykorzystywane, ujawniane ani udostępniane bez pisemnej zgody Administratora w innym celu niż wykonanie postanowień niniejszej Umowy, chyba że konieczność ujawnienia posiadanych informacji wynika z obowiązujących przepisów prawa lub niniejszej Umowy.
3. Strony zobowiązują się do dołożenia wszelkich starań w celu zapewnienia, aby środki łączności wykorzystywane do odbioru, przekazywania oraz przechowywania danych poufnych gwarantowały zabezpieczenie danych poufnych w tym w szczególności danych osobowych powierzonych do przetwarzania, przed dostępem osób trzecich nieupoważnionych do zapoznania się z ich treścią.

§ 10
Rozwiązanie umowy
1. Administrator może rozwiązać niniejszą Umowę ze skutkiem natychmiastowym, gdy Podmiot przetwarzający:
a) pomimo zobowiązania go do usunięcia uchybień stwierdzonych podczas kontroli nie usunie ich w wyznaczonym terminie,
b) przetwarza powierzone dane osobowe niezgodnie z niniejszą Umową,
c) powierzył przetwarzanie danych osobowych innemu podmiotowi bez zgody Administratora.

§ 11
Postanowienia końcowe
1. Dni robocze na potrzeby niniejszej Umowy oznaczają dni tygodnia od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
2. Wszelkie zmiany niniejszej Umowy wymagają zachowania formy pisemnej pod rygorem nieważności.
3. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie będą miały przepisy Kodeksu Cywilnego oraz RODO oraz właściwe przepisy prawa powszechnie obowiązującego, które chronią prawa osób, których dane dotyczą.
4. Sądem właściwym dla rozpatrzenia sporów wynikłych z niniejszej Umowy będzie sąd właściwy dla siedziby powoda.
5. Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach dla każdej ze stron.




Administrator Podmiot przetwarzający
(podpis i pieczęć) (podpis i pieczęć)

* niepotrzebne skreślić





























Załącznik 2 do umowy
Harmonogram sprzątania.
Lokal nr……


Data

Rodzaj wykonanego sprzątania (zakres)
Podpis osoby sprzątającej

« Powrót do szczegółów ogłoszenia