(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej eRejestracja i eWyniki Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat
Kadra Wielkopolskiego Centrum Onkologii na kartach kalendarza 2019. Bohaterkami – pielęgniarki szpitala

Zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok to dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii czas wytężonej pracy i planów, których realizacja zmierza ku nieustannej poprawie sytuacji pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz zapewnianiu nowych perspektyw dla polskiej onkologii. Ten wyjątkowy czas znalazł swoje odzwierciedlenie w oryginalnej formie – Kalendarzu na Rok 2019, zawierającym zdjęcia pracujących w WCO pielęgniarek i  pielęgniarza. To już kolejna odsłona zdjęć Kadry poznańskiego ośrodka onkologicznego w formie kalendarzy.

Rola i znaczenie środowiska pielęgniarek i pielęgniarzy jest nieoceniona. To właśnie od nich, w dużej mierze zależna jest jakość procesu leczenia i zmagań z chorobą. Osoby wykonujące tę pracę w Wielkopolskim Centrum Onkologii to ludzie pełni pasji, empatii, poświęcenia i zaangażowania w historię każdego pacjenta. Codzienne obowiązki to nieustanne zmagania o poprawę jakości funkcjonowania pacjentów, a pomoc i zabiegi bazujące na szerokiej wiedzy kadry, pozwalają na najwyższej jakości świadczenia. W poznańskiej placówce działa doskonała kadra specjalistów z wykwalifikowanym personelem pielęgniarek. Dzięki temu, pacjentom zapewnia się kompleksowe leczenie, odpowiednią diagnostykę i opiekę, będącą efektem codziennych starań i zaangażowania pielęgniarek. W naszym szpitalu pracuje 213 pielęgniarek i położnych z wyższym wykształceniem. Większość z nich posiada specjalizacje w różnych dziedzinach pielęgniarstwa, np. onkologicznego, chirurgicznego, anestezjologicznego i intensywnej opieki, operacyjnego. Wszystkie pielęgniarki oddziałowe skończyły studia podyplomowe lub specjalizację w dziedzinie organizacji i zarządzania – podkreśla mgr Zofia Cwalina, Pielęgniarka Naczelna w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego.

Aby podkreślić wyjątkowość miejsca i codziennej pracy pielęgniarek i pielęgniarzy, stworzono piękne fotografie, które umieszczono w kalendarzu. Za realizację zdjęć oraz opracowanie kalendarza odpowiadał fotograf mody Dawid Płaczek oraz Agnieszka Chołuj, specjalista zdrowia publicznego. Planem zdjęciowym były wnętrza Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Każda z występujących osób stara się w postaci krótkiej sentencji oddać specyfikę swojej działalności w miejscu pracy.

Kto zatem pojawi się na zdjęciach? Zaproszenie przyjęli: Anita Szymańska, Urszula Turowska, Anna Szambelan, Anna Pleszewa, Wioletta Kubiak, Karolina Przybyłek, Krystyna Olejnik, Lidia Rogozik-Śledzińska, Katarzyna Sołtysiak, Anna Czapla, Elżbieta Długosz i Maciej Krajewski. Fotografie już niebawem będzie można oglądać na facebookowym profilu WCO.

Opracowano również wersję angielską kalendarza na 2019 rok, promującą wielkopolską onkologię za granicą, w której wystąpili mężczyźni – specjaliści z różnych dziedzin onkologii pracujący w Wielkopolskim Centrum Onkologii, których mieliśmy okazję zobaczyć w polskiej wersji kalendarza z 2018 roku: Krzysztof Bieda, Andrzej Roszak, Janusz Wasiewicz, Błażej Nowakowski, Janusz Skowronek, Andrzej Marszałek, Wojciech Golusiński, Dariusz Kowalczyk, Piotr Milecki, Witold Kycler, Witold Cholewiński i Józef Mazurek.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem kalendarzy zapraszamy do Punktów Informacyjnych i Biblioteki Naukowej, Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbary 15 Poznań.