Kadra Wielkopolskiego Centrum Onkologii na kartach kalendarza 2019. Bohaterkami – pielęgniarki szpitala

Zbliżający się wielkimi krokami Nowy Rok to dla Wielkopolskiego Centrum Onkologii czas wytężonej pracy i planów, których realizacja zmierza ku nieustannej poprawie sytuacji pacjentów zmagających się z chorobami nowotworowymi oraz zapewnianiu nowych perspektyw dla polskiej onkologii. Ten wyjątkowy czas znalazł swoje odzwierciedlenie w oryginalnej formie – Kalendarzu na Rok 2019, zawierającym zdjęcia pracujących w WCO pielęgniarek i  pielęgniarza. To już kolejna odsłona zdjęć Kadry poznańskiego ośrodka onkologicznego w formie kalendarzy.

Rola i znaczenie środowiska pielęgniarek i pielęgniarzy jest nieoceniona. To właśnie od nich, w dużej mierze zależna jest jakość procesu leczenia i zmagań z chorobą. Osoby wykonujące tę pracę w Wielkopolskim Centrum Onkologii to ludzie pełni pasji, empatii, poświęcenia i zaangażowania w historię każdego pacjenta. Codzienne obowiązki to nieustanne zmagania o poprawę jakości funkcjonowania pacjentów, a pomoc i zabiegi bazujące na szerokiej wiedzy kadry, pozwalają na najwyższej jakości świadczenia. W poznańskiej placówce działa doskonała kadra specjalistów z wykwalifikowanym personelem pielęgniarek. Dzięki temu, pacjentom zapewnia się kompleksowe leczenie, odpowiednią diagnostykę i opiekę, będącą efektem codziennych starań i zaangażowania pielęgniarek. W naszym szpitalu pracuje 213 pielęgniarek i położnych z wyższym wykształceniem. Większość z nich posiada specjalizacje w różnych dziedzinach pielęgniarstwa, np. onkologicznego, chirurgicznego, anestezjologicznego i intensywnej opieki, operacyjnego. Wszystkie pielęgniarki oddziałowe skończyły studia podyplomowe lub specjalizację w dziedzinie organizacji i zarządzania – podkreśla mgr Zofia Cwalina, Pielęgniarka Naczelna w Wielkopolskim Centrum Onkologii oraz konsultant wojewódzki w dziedzinie pielęgniarstwa onkologicznego.

Aby podkreślić wyjątkowość miejsca i codziennej pracy pielęgniarek i pielęgniarzy, stworzono piękne fotografie, które umieszczono w kalendarzu. Za realizację zdjęć oraz opracowanie kalendarza odpowiadał fotograf mody Dawid Płaczek oraz Agnieszka Chołuj, specjalista zdrowia publicznego. Planem zdjęciowym były wnętrza Wielkopolskiego Centrum Onkologii. Każda z występujących osób stara się w postaci krótkiej sentencji oddać specyfikę swojej działalności w miejscu pracy.

Kto zatem pojawi się na zdjęciach? Zaproszenie przyjęli: Anita Szymańska, Urszula Turowska, Anna Szambelan, Anna Pleszewa, Wioletta Kubiak, Karolina Przybyłek, Krystyna Olejnik, Lidia Rogozik-Śledzińska, Katarzyna Sołtysiak, Anna Czapla, Elżbieta Długosz i Maciej Krajewski. Fotografie już niebawem będzie można oglądać na facebookowym profilu WCO.

Opracowano również wersję angielską kalendarza na 2019 rok, promującą wielkopolską onkologię za granicą, w której wystąpili mężczyźni – specjaliści z różnych dziedzin onkologii pracujący w Wielkopolskim Centrum Onkologii, których mieliśmy okazję zobaczyć w polskiej wersji kalendarza z 2018 roku: Krzysztof Bieda, Andrzej Roszak, Janusz Wasiewicz, Błażej Nowakowski, Janusz Skowronek, Andrzej Marszałek, Wojciech Golusiński, Dariusz Kowalczyk, Piotr Milecki, Witold Kycler, Witold Cholewiński i Józef Mazurek.

Wszystkich zainteresowanych otrzymaniem kalendarzy zapraszamy do Punktów Informacyjnych i Biblioteki Naukowej, Wielkopolskie Centrum Onkologii, ul. Garbary 15 Poznań.