Różowy Październik – mam prawo, mam wybór, badam się!

Wielkopolskie Centrum Onkologii, Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ; IFMSA-Poland, Wielkopolski Kongres Kobiet oraz firma Vilmorin Garden, realizując kampanię: „Razem wygrywamy z rakiem piersi” – w październiku, miesiącu świadomości raka piersi – zapraszają wszystkie Wielkopolanki do udziału w akcji pod hasłem:

Różowy Październik – Mam prawo, mam wybór, badam się!
100 badań na 100-lecie uzyskania praw wyborczych kobiet!

Wszystkie Panie, w wieku 50-69 lat, które chciałyby wykonać profilaktyczne badanie mammograficzne a także Panie młodsze i starsze, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę na temat profilaktyki nowotworów zapraszamy do odwiedzenia Wielkopolskiego Centrum Onkologii, przy ul. Garbary 15 w Poznaniu w niedzielę tj.: 28.10.2018 (w godzinach 12.00 – 16.00).

Osoby które odwiedzą Wielkopolskie Centrum Onkologii poza badaniem profilaktycznym i otrzymaniem drobnego upominku będą mogły:

  • porozmawiać z ekspertami z Wielkopolskiego Centrum Onkologii nt. profilaktyki nowotworów i otrzymać materiały edukacyjne,
  • wykonać analizę składu ciała na aparacie TANITA i skorzystać z porad dietetycznych,
  • od specjalistów z WOW NFZ dowiedzieć się jakie badania profilaktyczne finansuje NFZ,
  • na stoisku IFMSA Poland nauczyć się samobadania piersi na fantomie, zasad resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  • wykonać pomiar ciśnienia oraz glukozy,
  • na stoisku firmy Vilmorin Garden nasi goście dowiedzą się, które warzywa, zioła i kiełki zawierają antyoksydanty oraz otrzymają w prezencie nasiona różowych niezapominajek.

Ale, to nie wszystko!

Zapewniamy miłą atmosferę, kawę, herbatę i zdrowy poczęstunek. Dodatkowo Panie, które zgłoszą, że mają koleżankę, przyjaciółkę, krewną, którą również chciałyby zachęcić do wykonania badania profilaktycznego – także dla nich otrzymają w prezencie nasiona niezapominajek oraz specjalne imienne zaproszenie na badanie. Dodatkowo dla dzieci studenci z IFMSA zorganizują „Szpital pluszowego misia”.

Panie chętne do badania mammograficznego zachęcamy do wcześniejszej, telefonicznej rejestracji pod numerem telefonu 61 8850 915 lub 945.

Zapraszamy!