(+48 61) 885 05 00 Buletyn Informacji Publicznej Rejestracja online Spacer wirtualny! RODO Samorząd Województwa Wielkopolskiego
Wielkopolskie Centrum Onkologii jest członkiem europejskiej sieci OECI. Kliknij aby poznać szczegóły organizacji. Zobacz certifikat

Kolejny mammograf nowej generacji w Wielkopolskim Centrum Onkologii

Wielkopolskie Centrum Onkologii z radością informuje, że na potrzeby badań profilaktycznych piersi zakupiono system mammograficzny nowej generacji – Senographe Pristina. To już drugi tego typu aparat w Centrum Onkologii – pierwszy, został uruchomiony w styczniu 2017 roku. Oba aparaty dedykowane są mammografii z wykorzystaniem techniki cyfrowej – najnowszy przeznaczony jest do badań przesiewowych.

Pristina to aparat mammograficzny zaprojektowany w ścisłej współpracy z radiologami, technikami i pacjentkami w celu poprawy całego procesu związanego z badaniem mammograficznym. Został opracowany i stworzony w taki sposób, aby znacznie poprawić komfort i zmniejszyć stres podczas badania. Wśród kobiet nadal istnieje przekonanie, że badanie mammograficzne powoduje ból i dyskomfort, a strach przed kompresją (uciskiem piersi) jest jednym z głównych powodów, dla których kobiety nie stawiają się na wyznaczone badanie mammograficzne. Dodatkowo u kobiet odczuwających niepokój w trakcie badania występuje mimowolne kurczenie się mięśni, co utrudnia prawidłowe pozycjonowanie. Niewłaściwe pozycjonowanie okazało się jedną z najczęstszych przyczyn powstawania nieodpowiedniego obrazu mammograficznego. Senographe Pristina posiada odpowiednio wyprofilowane podłokietniki, umożliwiające rozluźnienie mięśni podczas badania, dzięki czemu Panie mogą wygodnie opierać ręce i minimalizują napinanie mięśni piersiowych, które nasila się podczas chwytania konwencjonalnych uchwytów ręcznych. Aparat mammograficzny Pristina posiada również elastyczne przystawki, osłonę twarzy i stałą „nasadkę”, na której można oprzeć głowę – wszystko w celu poprawy komfortu i dokładności badania.

 

Panie, które chciałyby wykonać bezpłatne badania mammograficzne w Programie wczesnego wykrywania raka piersi zapraszamy serdecznie do rejestracji telefonicznej, pod numerem telefonu: 61 8850 915 (w poniedziałki i wtorki w godzinach 7.00-17.00 oraz od środy do piątku w godzinach 7.00-15.00).