Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

ZAKUP I DOSTAWA SPRZETU MEDYCZNEGO NIESTERYLNEGO.

Numer zamówienia:

350/63/2017

« Powrót do szczegółów zamówienia

odp na pyt 20-9-2017

Poznań, dnia 2017-09-11
EZ/350/63/2017/………699………….

Wg rozdzielnika - Do wszystkich uczestników postepowania o zamówienie publiczne i zainteresowanych

Dotyczy: przetargu nieograniczonego 63/2017 – Zakup i dostawa sprzętu medycznego niesterylnego.

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacji istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:

1. Czy Zamawiający dopuści w Pakiecie 2 worek higieniczny na wymioty bez wskaźnika poziomu od 50 ml do 1000ml?
ODPOWIEDŹ: NIE, Zamawiający nie dopuszcza - W przypadku prowadzenia bilansu płynów u chorych jest to ważna informacja ile było zawartosci, worki ze wskaźnikami pozwalają precyzyjnie je określić.
2. Czy Zamawiający dopuści w Pakiecie 2 worek higieniczny na wymioty bez zastawki antyzwrotnej?
ODPOWIEDŹ: NIE, Zamawiający nie dopuszcza - Zastawka zabezpiecza worek przed wylaniem zawartości szczególnie u chorych leżących oraz odcina nieprzyjemny zapach.
3. Czy Zamawiający wymaga w Pakiecie 6 aby stazy – opaski uciskowe pakowane były po 25 szt. w rolce co jest bardzo praktyczne w użytkowaniu.
ODPOWIEDŹ: Tak - Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga.
4. Czy Zamawiający wymaga w Pakiecie 6 opaski w opakowaniu zawierającym graficzną instrukcję obsługi?
ODPOWIEDŹ: Tak - Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga.

5. Czy Zamawiający dopuści w Pakiecie 6 wycenę za opakowanie staz - 25 szt. w rolce z odpowiednim przeliczeniem zamawianej ilości tj. 28800 rolek?
ODPOWIEDŹ: Tak - Zamawiający dopuszcza, ale nie wymaga.


1. Czy Zamawiający dopuści Torbę na wymiociny wyskalowaną co 100 ml, o pojemności 1500 - 2000 ml, wykonaną z przezroczystej niebieskawej folii oraz posiadającą sztywny trójkątny ustnik dopasowany do kształtu twarzy pozwalający wygodnie trzymać wyrób podczas użycia oraz posiadający wcięcie umożliwiające higieniczne zamknięcie, co zabezpiecza przed wylaniem treści oraz odcina przykry zapach ?
ODPOWIEDŹ: Tak, Zamawiający dopuści - taki worek jest wygodny dla pacjenta oraz umożliwia precyzyjne określenie ilości zawartości co jest istotne szczególnie u chorych u których jest prowadzony bilans płynów, zastawka zamykająca chroni przed rozlaniem oraz przykrym zapachem.

2. Czy zamawiający wymaga aby Torba na wymiociny posiadała opakowanie jednostkowe? Zapobiega to osiadaniu potencjalnych zanieczyszczeń i drobnoustrojów bezpośrednio na wyrobie i zmniejsza ryzyko zakażenia dla pacjenta.
Zdecydowana większość Toreb na wymiociny na polskim rynku zabezpieczona jest opakowaniem jednostkowym (najczęściej torebka foliowa z zamknięciem strunowym) oraz etykietą w języku polskim na opakowaniu jednostkowym
ODPOWIEDŹ: Tak, Zamawiający dopuszcza.

Pytanie - Dotyczy pak. 2
Wnosimy o dopuszczenie worka na wymiociny o pojemności 2l, wyskalowanego od 10-90 ml co 10ml, oraz od 100-2000 co 100ml, pozostałe parametry bez zmian.
ODPOWIEDŹ: Tak, Zamawiający dopuszcza.

Pytanie - Dotyczy SIWZ
W związku z pojawieniem się wątpliwości dotyczących zakresu pełnomocnictwa w ww postępowaniu, zwracamy się z prośba do Zamawiającego o potwierdzenie, że wystarczające dla Zamawiającego będzie złożenie pełnomocnictwa w oryginale, podpisanego przez osobę umocowaną do zaciągania zobowiązań i składania oświadczeń woli -potwierdzone stosownym dokumentem, w którym wskazana osoba umocowana jest do przygotowania, podpisania oferty przetargowej, wnoszenia odwołań, a także przyłączania się do postępowań wszczętych na skutek wykorzystania środków ochrony prawnej przez innych wykonawców oraz podpisywania dokumentów za zgodność z oryginałem.
ODPOWIEDŹ: Tak.

Pytanie - Dotyczy § 7 ust. 1 lit. b i c wzoru umowy
Zamawiający może obciążyć Wykonawcę karami umownymi w wysokości 5% łącznej wartości brutto przedmiotu umowy w przypadku nieuzasadnionego zerwania lub odstąpienia od niniejszej umowy.
Naszym zdaniem , kary umowne winny być naliczane od wartości niezrealizowanej umowy podobnie jak odsetki za zwłokę w płatnościach naliczane są od wartości niezapłaconych faktur w terminie a nie od wartości wszystkich wystawionych faktur. Taki zapis sprawia że strony umowy nie są równoprawne.
Prosimy zatem aby kary umowne naliczane były tylko od wartości nie wykonanego świadczenia ( czyli umowy).
ODPOWIEDŹ: Nie, Zamawiający nie wyraża zgody na zaproponowane zmiany. Należy wskazać, ze wysokość kar ustanowiona została na optymalnym poziomie, w związku z czym jakakolwiek zmiana będzie niekorzystna dla zamawiającego. Z uwagi na dysponowanie przez Zamawiającego środkami publicznymi oraz prowadzenie działalności mającej na celu ochronę zdrowia i życia pacjentów zasadne jest pozostawienie kar na dotychczasowym poziomie, co ma na celu dyscyplinowanie Wykonawcy i zapewnienie ochrony zamawiającego.
Dodatkowo informujemy, iż Zamawiający - zgodnie z zapisami umowy - zapłaci kary na równym poziomie z Wykonawcą.

Pytanie - Dotyczy § 7 ust. 5 wzoru umowy
Zwracamy się z wnioskiem o zmianę brzmienia § 7 ust. 4 wzoru umowy poprzez dodanie do niego zapisu [................... "z zastrzeżeniem ceny rażąco wysokiej, niekorespondującej z aktualnymi cenami rynkowymi.”
Zaproponowane przez Zamawiającego warunki powodują znaczącą dysproporcję w ewentualnych roszczeniach stron a pozostawienie niezmienionego zapisu sprawia, że strony umowy nie będą równoprawne, gdyż Zamawiający za nieterminowość w płatnościach zapłaci Wykonawcy odsetki jedynie w wysokości ustawowej. W związku z powyższym wnosimy jak na wstępie.

ODPOWIEDŹ: Tak, Zamawiający wprowadza zmiany w umowie w § 7 ust. 5
w § 7 ust. 5 Jest:
5. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 3 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy oraz w trakcie rozpatrywania uzasadnionej reklamacji, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego.
w § 7 ust. 5 Winno być:
5. W przypadku, gdy Wykonawca nie dostarczy w wymaganym terminie, wskazanym w § 2 ust. 3 lit. a) zamówionych Przedmiotów umowy oraz w trakcie rozpatrywania uzasadnionej reklamacji, zobowiązany będzie zapłacić Zamawiającemu karę umowną w wysokości odpowiadającej różnicy pomiędzy ceną zakupu zamówionych i niedostarczonych w terminie przez Wykonawcę Przedmiotów umowy u innego dostawcy, a ceną oferowaną przez Wykonawcę – taki zakup zwany będzie w dalszej części niniejszej umowy „Zakupem Interwencyjnym”. Wykonawca zobowiązany będzie do zapłaty kary umownej w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania kopii faktury potwierdzającej dokonanie przez Zamawiającego Zakupu Interwencyjnego z zastrzeżeniem ceny rażąco wysokiej, niekorespondującej z aktualnymi cenami rynkowymi.

Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna



Przygotowane przez Dział zamówień publicznych i zaopatrzenia, Katarzyna Witkowska tel. 61/ 88 50 643, …644; fax …698

« Powrót do szczegółów zamówienia