Zamówienia publiczne

Przedmiot zamówienia:

Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pod nazwą: „Modernizacja pomieszczeń Zakładu Radiologii Wielkopolskiego Centrum Onkologii.”

Numer zamówienia:

350/52/2017

« Powrót do szczegółów zamówienia

ODPOWIEDZI NA PYTANIA

Poznań dnia 2017-09-01
EZ/350/52/2017/__668___

Wg rozdzielnika
Do wszystkich uczestników postepowania i zainteresowanych
Dotyczy: przetargu nieograniczonego 350/52/2017 - Wykonanie w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pod nazwą: „Modernizacja pomieszczeń Zakładu Radiologii Wielkopolskiego Centrum Onkologii.”
ODPOWIEDZI NA PYTANIA
Wielkopolskie Centrum Onkologii uprzejmie informuje, iż wpłynęły pytania do specyfikacja istotnych warunków zamówienia, na które udzielamy odpowiedzi:
1. Czy Zamawiający Wymaga, aby Wykonawca uzyskał w imieniu Zamawiającego jedno pozwolenie na użytkowanie po zakończeniu wszystkich prac , czy częściowe pozwolenia na użytkowanie na poszczególne etapy?
ad. 1. Zamawiający przewiduje jedno pozwolenie na użytkowanie po zakończeniu wszystkich prac.
2. W związku z faktem, iż w zakres prac wchodzi wykonanie projektu osłon radiologicznych, w jakim terminie (na jakim etapie prac) Zamawiający przekaże Wykonawcy niezbędne dane aparatów RTG?
ad. 2. Projekt osłon dotyczy pracowni mammografii i pracowni rtg.
Aparaty mammograficzne posiadamy dwa takie same: Senographe Pristina firmy GE.
Parametry aparatów:
kv 22-49kV
mA max. 100mA
mAs 2-600 mAs
dla 49kV - 61mA
Filtracja: Filtr stały berylowy 0,69mm, filtry wymienne molibdenowy 0,030mm i srebrny 0,030mm
Czas ekspozycji - max 6s - limit
Ognisko lampy: 0,1 i 0,3mm

Aparat rtg Multix Fusion MAX – parametry:
Natężenie prądu dla 150 kV – 366 mA
Napięcie maksymalne 150 kV
Maksymalne natężenie prądu 650 mA
Filtracja całkowita - 2,5 mm Al.
Średni czas ekspozycji 0,1 s

Aparat rtg Apollo – parametry:
Napięcie na lampie 40 – 150 kV
Natężenie prądu na lampie max. 100 Ma
Filtracja całkowita 2,5 mm Al.
Max. czas ekspozycji 150 s.
3. Czy Zamawiający posiada aparaty rtg i aparat do mammografii które maja zostać przez Zamawiającego zamontowane, czy będzie ogłaszał przetarg na zakup w/w urządzeń?
ad. 3. Wszystkie aparaty posiadamy.
4. W związku z zapisem w PFU, iż w gestii Wykonawcy jest uzyskanie pozwolenia na używanie aparatu rtg proszę o potwierdzenie że montaż, uruchomienie, przeszkolenie pracowników oraz wszystkie inne kwestie związane z uruchomieniem aparatów rtg w tym testy, próby i inne są po stronie Zamawiającego
ad. 4. Uruchomienie aparatów jest po stronie Zamawiającego.
5. Czy Wykonawca powinien przewidzieć ewentualne koszty związane z przygotowaniem drogi transportowej aparatów rtg?
ad. 5. Nie ma takiej potrzeby. Wszystkie operacje związane z przemieszczaniem aparatów rtg wykona specjalistyczna firma.
6. Proszę o informacje do których pomieszczeń ma być doprowadzona instalacja gazów medycznych.
ad. 6,7,8 – Dla zadania „Modernizacja pomieszczeń Zakładu Radiologii” Zamawiający nie przewiduje instalacji gazów medycznych.
7. Proszę o wskazanie jakie gazy medyczne maja być doprowadzone do poszczególnych pomieszczeń
ad. 7. – jw.
8. Proszę o wskazanie miejsca gdzie ma być wpięta instalacja gazów medycznych
ad. 8. – jw.
9. Proszę o informację czy materiały wykończeniowe zaproponowane w koncepcji są obligatoryjne czy projektant w fazie projektu po wcześniejszym uzgodnieniu z użytkownikiem może zaproponować inne ?
ad. 9. Zaproponowane w koncepcji materiały wykończeniowe stanowią element spójnej wizji architektonicznej wnętrz Zakładu Radiologii. Parametry techniczno-użytkowe tych materiałów należy traktować jako wyznacznik dla ewentualnych zamienników przyjętych przez projektanta w projekcie wykonawczym. Wszelkie zmiany należy uzgodnić wcześniej z Zamawiającym.
10. Czy zamawiający wymaga, aby któreś z drzwi były otwierane automatycznie, jeśli tak proszę o wskazanie które.
ad.10. Nie przewiduje się w części przebudowywanej Zakładu Radiologii montażu drzwi z napędem elektrycznym. Drzwi do gabinetów, pracowni oraz pomieszczeń dla personelu należy wyposażyć kontrolę dostępu.
11. Proszę o doprecyzowanie jakie meble w gabinecie opisowym i gabinecie pielęgniarskim
ad.11. Gabinet opisowy i gabinet pielęgniarski nie będą wyposażane w nowe meble ponieważ znajdują się poza granicą opracowania.
12. Proszę o potwierdzanie że na wezwanie Zamawiającego Wykonawca który złożył najkorzystniejszą ofertę zobowiązany będzie przedstawić dokument potwierdzający że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 1 000 000,00 lub informacje z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo – kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową wykonawcy na kwotę nie niższą niż 1 000 000,00
ad.11. Tak, zamawiający potwierdza.
13. Zgodnie z ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym Dz.U.2017.0.1073 art. 50 zmiana formy architektonicznej obiektu wymaga decyzji o ustaleniu inwestycji celu publicznego. Zmiana elewacji polegająca na wstawieniu okna oraz wykonaniu zabudowy kanału wentylacyjnego na elewacji może być zmianą formy architektonicznej. Czy Zamawiający posiada zatem decyzje o ustaleniu inwestycji celu publicznego? Jeśli nie, czy leży to w gestii Wykonawcy i czy zamawiający wydłuży termin zakończenia prac o czas niezbędny do uzyskania takowej decyzji?
ad. 13. W opinii Zamawiającego – po konsultacji z autorem Koncepcji Architektonicznej – nie występują przesłanki do wystąpienia o decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego. Przebudowa dotyczy części ścian wewnętrznych w istniejącym budynku, którego lokalizacja nie ulega zmianie. Okno ma zostać wstawione w istniejącej niszy okiennej w ścianie, zgodnej z pierwotnym rytmem podziału elewacji. Wszystkie nisze w parterze (z oknami i bez okien) posiadają jednolite, spójnie architektonicznie osłony z blach perforowanych, wykonane na etapie modernizacji elewacji. Czerpnię i wyrzutnię wentylacji w elewacjach wyeksponowanych od ul. Garbary należy zaprojektować jako ścienne (wg założeń koncepcji). Ponadto Zamawiający uznał, że zamontowanie kanału wentylacyjnego na wewnętrznej elewacji od strony ogrodu zimowego, nie stanowi zmiany formy architektonicznej budynku – nie wymaga więc decyzji lokalizacyjnej.
14. Czy w związku z faktem, iż obiekt leży w obszarze urbanistyczno – architektonicznym który podlega ochronie przez Miejskiego Konserwatora Zabytków Zmawiający posiada uzgodnienie koncepcji z MKZ czy leży to w gestii Wykonawcy.
ad. 14. Zamawiający nie posiada uzgodnienia koncepcji z MKZ. Leży to w gestii Wykonawcy.
15. Proszę o potwierdzenie zapisu zawartego w punkcie 6.6.6 Programu Funkcjonalno – Użytkowego mówiącego o możliwości wykorzystania zdemontowanych sprawnych elementów systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru?
ad. 15. Należy zastosować nowe elementy w całości. Projekt należy skonsultować z Działem Inwestycji i Remontów WCO. Istniejące elementy systemu SSP zostaną zdemontowane przez pracowników WCO.
16. Czy w ramach planowanego remontu przewidywana jest rozbudowa istniejącego na obiekcie systemu łączności bezprzewodowej DECT?
ad. 16. Odpowiedź zawarta w Opracowaniu: Standard wykonania instalacji teletechnicznych obowiązujący w Wielkopolskim Centrum Onkologii ( w załączeniu opis oraz 2 rysunki )
17. Proszę o wskazanie w których pomieszczeniach przewidywany jest montaż lamp bezcieniowych?
ad. 17. Nie przewiduje się montażu lamp bezcieniowych.
18. Czy dostawa i montaż lamp bezcieniowych jest po stronie wykonawcy prac? Jeśli , tak to proszę o wskazanie standardu lamp ( typ, model).
ad. 18. W związku z odpowiedzią na pytanie nr 17 nie dotyczy.
19. Proszę o wskazanie standardu urządzeń aktywnych sieci teleinformatycznej?
ad. 19. Odpowiedź zawarta w Opracowaniu: Standard wykonania instalacji teletechnicznych obowiązujący w Wielkopolskim Centrum Onkologii ( w załączeniu opis oraz 2 rysunki )
20. Czy w ramach zapewnienia zasilania gwarantowanego dla zasilania komputerów oraz innych urządzeń mających wpływ na bezpieczeństwo elektroniczne przetwarzanych danych zamawiający posiada wystarczający zapas mocy?
ad. 20. Tak. Zamawiający będzie posiadał wystarczający zapas mocy.
21. Czy Zamawiający posiada ekspertyzę konstrukcyjną dachu która jest niezbędna, aby posadowić centrale wentylacyjne i agregaty chłodnicze?
ad. 21. Stropodach nad trzecim piętrem nie nadaje się do bezpośredniego posadowienia projektowanych urządzeń. Dla nowych central i agregatów należy zaprojektować konstrukcje wsporcze, przenoszące obciążenia z urządzeń na ściany nośne budynku (lub podciągi), analogicznie do urządzeń istniejących, wcześniej zamontowanych na dachu.
22. Czy zdemontowane urządzenia chłodnicze należy utylizować czy są do wykorzystania?
ad. 22. Po komisyjnym przeglądzie zdemontowanych urządzeń chłodniczych Zamawiający określi, które urządzenia można wykorzystać, a które należy utylizować.
23. W jakim zakresie należy wymienić instalację centralnego ogrzewania? Tylko grzejniki i podejścia? Czy również główne zasilanie i piony?
ad. 23. Zamawiający przewiduje wymianę pionów grzewczych (na parterze) oraz grzejników i podejść.
24. W jakim zakresie należy wymienić instalację wody i kanalizacji sanitarnej - czy wymienić należy podejścia do przyborów czy też całe piony?
ad. 24. Zamawiający przewiduje wymianę pionów instalacji wod-kan (na parterze) oraz podejść do przyborów.
25. Czy ciepło technologiczne do nagrzewnic central wentylacyjnych prowadzić z pomieszczenia źródła ciepła? Czy jest odpowiednia rezerwa tego ciepła? Kto przebuduje węzeł cieplny w razie potrzeby?
ad. 25. Zamawiający sugeruje montaż w centralach wentylacyjnych nagrzewnic elektrycznych, zasilanych z rozdzielni elektrycznej na terenie szpitala. Dokładna lokalizacja punktu zasilania określona zostanie na etapie sporządzania dokumentacji technicznej.
26. Czy jest ekspertyza lub operat p.poz dotycząca planowanej przebudowy?
ad. 26. Zamawiający nie posiada ekspertyzy p.poż, dotyczącej planowanej przebudowy.
27. Jaki standard białego montażu należy przewidzieć?
ad. 27. Zamawiający uważa, ze należy przewidzieć przybory sanitarne „białej armatury” dobrej jakości np. Koło Nova, lub równoważne.
28. Czy klapy p-poż mają być wpięte do SAP?
ad. 28. Tak, klapy p.poż należy wpiąć do instalacji SAP.

Z poważaniem,
Z-ca Dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych

inż. Małgorzata Kołodziej-Sarna












Załącznik:
1. 2 rysunki
2. opis

« Powrót do szczegółów zamówienia